Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Karen Feddersdatter
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Ellen Nielsdatter
1710-før 1743
Ellen Nielsdatter
F:
1710
Ballum s. (Rejsby)
D:
før 1743
Niels Tygesen
1752-1788
Niels Tygesen
F:
16 apr. 1752
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 mar. 1788
Ballum s. (Bodsbøl)
Cathrine Tygesdatter
1754-1777
Cathrine Tygesdatter
F:
2 maj 1754
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
2 feb. 1777
Ballum s. (Bodsbøl)
Karen Tygesdatter
1759-1778
Karen Tygesdatter
F:
15 apr. 1759
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
11 okt. 1778
Ballum s. (Bodsbøl)
Tyge Nielsen (Toft)
1711-1779
Tyge Nielsen (Toft)
F:
1711
Ballum s. (Rejsby)
D:
17 sep. 1779
Ballum s. (Bodsbøl)
Karen Christensdatter
1718-
Karen Christensdatter
F:
1718
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 maj 1751
Peder Nielsen Lund
1787-SOM BARN
Peder Nielsen Lund
F:
1787
D:
SOM BARN
Hanne Marie Lund
1791-SOM BARN
Hanne Marie Lund
F:
1791
D:
SOM BARN
Cecilie Lund
1871-1871
Cecilie Lund
F:
8 jan. 1871
Rejsby-Ballum
D:
2 feb. 1871
Rejsby-Ballum
Amalie Lund
1896-
Amalie Lund
F:
27 mar. 1896
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Margrethe Christine Lund
Adolf Lund
1930-
Adolf Lund
F:
11 jan. 1930
Emmerlev
Anders Petersen Lund
1897-1969
Anders Petersen Lund
F:
30 okt. 1897
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
19 nov. 1969
Tønder (sygehuset)
Bodil Sørensen
1898-
Bodil Sørensen
F:
25 aug. 1898
Emmerlev
Kirstine Lund
Niels Lund
Margrethe Lund
Asger Højmark Lund
Niels Nicolaisen Lund
1899-
Niels Nicolaisen Lund
F:
29 mar. 1899
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Sigrid Højmark
Ane Kirstine Lund
1900-1903
Ane Kirstine Lund
F:
22 sep. 1900
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
22 jan. 1903
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Karen Lund
1902-
Karen Lund
F:
22 apr. 1902
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Knud Hansen
1900-
Knud Hansen
F:
13 okt. 1900
Hjerpsted
G:
12 okt. 1926
Emmerlev
Alfred Lund
1905-
Alfred Lund
F:
18 mar. 1905
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Anna Marie Petersen
1908-
Anna Marie Petersen
F:
19 jun. 1908
Hoptrup
Niels Sørensen Lund
1872-1935
Niels Sørensen Lund
F:
11 jan. 1872
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
16 mar. 1935
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Margrethe Nicolaisen
1874-1914
Margrethe Nicolaisen
F:
19 mar. 1874
Ballum s. (Husum)
G:
25 okt. 1895
Emmerlev
D:
6 jan. 1914
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Agnes Lund
Helene Petrine Lund
Marie Sofie Bohnfeldt
1882-1969
Marie Sofie Bohnfeldt
F:
13 sep. 1882
Haderslev
D:
17 nov. 1969
Haderslev (Amtssygeh.)
Thyra Johanne Lund
1935-1998
Thyra Johanne Lund
F:
25 mar. 1935
Hunderup
D:
4 aug. 1998
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Martinus Lauritzen
Hans Godskesen Lund
1938-1985
Hans Godskesen Lund
F:
2 feb. 1938
D:
11 jul. 1985
Anne Marie Lund
1939-1939
Anne Marie Lund
F:
31 jan. 1939
D:
28 apr. 1939
Frands Frandsen Lund
Ruth Ryborg Toft
Henning Lund
Else Gildhoff
Kaj Godskesen Lund
1953-1987
Kaj Godskesen Lund
F:
3 mar. 1953
Ballum s.
D:
9 apr. 1987
Inga Sørensen
Andreas Andresen Lund
1910-1980
Andreas Andresen Lund
F:
8 okt. 1910
D:
24 mar. 1980
Brede s. (Bredebro)
Astrid Cathrine Dorthea Frandsen
1912-1978
Astrid Cathrine Dorthea Frandsen
F:
7 okt. 1912
Esbjerg
G:
26 dec. 1934
Hunderup
D:
2 jun. 1978
Brede s. (Bredebro)
Lydia Amalie Lund
Peter Christian Petersen
Birgit Thyra Lund
Geert Madsen
Anders Petersen Lund
1916-1981
Anders Petersen Lund
F:
15 nov. 1916
D:
23 okt. 1981
Bertha Catharina Carstensen
1924-1983
Bertha Catharina Carstensen
F:
17 jun. 1924
G:
19 jun. 1943
Achtrup
D:
27 apr. 1983
Hans Jørn Jessen
Gitte Ibsen
Amalie Martine Lund
Peter Schmidt Jessen
1921-1991
Peter Schmidt Jessen
F:
12 dec. 1921
Vedsted s. (Vedbøl)
D:
22 aug. 1991
Haderslev (sygehuset)
Hans Godskesen Lund
1873-1945
Hans Godskesen Lund
F:
19 jun. 1873
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
11 mar. 1945
Ballum
Thyra Johanne Andresen
1889-1967
Thyra Johanne Andresen
F:
12 feb. 1889
Ballum s. (Harknag)
G:
9 jun. 1910
Ballum
D:
29 dec. 1967
Marie Kirstine Lund
André Nielsen
Anton Marius Lund
Gerda Lorenzen
Christian Heitmann Lund
Kirstine Lund
Erik Lund
Anders Pedersen Lund
1899-1964
Anders Pedersen Lund
F:
31 jul. 1899
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
8 apr. 1964
Emmerlev
Mette Marie Heitmann
1900-
Mette Marie Heitmann
F:
1 aug. 1900
Pleasanton, USA
G:
13 apr. 1923
Emmerlev
Christian Beyer Lund
1900-
Christian Beyer Lund
F:
9 nov. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Therese Kirstine Jacobsen
1903-
Therese Kirstine Jacobsen
F:
1 okt. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
4 mar. 1927
Emmerlev
Gunner Lund
Karoline Sørensen
Aksel Lund
1902-1960
Aksel Lund
F:
4 feb. 1902
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
18 jan. 1960
Tønder (sygehuset)
Cathrine Nissen
1902-
Cathrine Nissen
F:
13 apr. 1902
Hjerpsted
G:
30 nov. 1928
Hjerpsted
Mette Marie Due
Johann Have
Anne Kathrine Due
Niels Nielsen Due
Amalie Martine Lund
1904-
Amalie Martine Lund
F:
5 mar. 1904
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Valdemar Due
1900-
Valdemar Due
F:
20 dec. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
31 okt. 1928
Emmerlev
Metha Kirstine Lund
1906-
Metha Kirstine Lund
F:
22 jul. 1906
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anders Larsen
1903-
Anders Larsen
F:
13 aug. 1903
Flensborg
G:
21 dec. 1952
Hårlev
Ole Frederiksen
Anders Frederiksen
Helga Lund
Ernst Frederiksen
Anton Marius Lund
Astrid Lund
Birthe Lund
Valdemar Lund
Maren Petersen
Sigrid Lund
Henning Lund Larsen
Rigmor Larsen
Meta Cæcilie Lund
Mathias Larsen
Anton Marius Lund
1874-1938
Anton Marius Lund
F:
2 jun. 1874
Ballum s. (Rejsby)
D:
26 jan. 1938
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mette Marie Beyer
1878-1953
Mette Marie Beyer
F:
11 dec. 1878
Skast s. (Åsgård)
G:
18 okt. 1898
Skast
D:
23 mar. 1953
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Søren Nielsen Lund
1875-1943
Søren Nielsen Lund
F:
18 jul. 1875
Rejsby-Ballum
D:
16 nov. 1943
Rejsby-Ballum; ugift
Karl Lund
1876-1877
Karl Lund
F:
29 jul. 1876
Rejsby-Ballum
D:
20 jul. 1877
Rejsby-Ballum
Karl Lund
Gunder Marie Lund
Kjeld Helge Lund
Theodor Jensen Lund
Sophie Jespersen
Kirsten Lund
Hans Jessen
Karl Preben Lund
Marie Jensen
Dagmar Lund
Ove Kirk Andersen
Signe Lund
Niels Jensen
Anders Petersen Lund
1914-1968
Anders Petersen Lund
F:
15 mar. 1914
D:
24 apr. 1968
Christiane Boisen
Kirsten Jensen
Børge Andersen
Solvejg Jensen
Christian Andersen
Ane Marie Winther Lund
Kresten Jensen
Jens Erik Lund
NN
Knud M. Lund
Lene
Karl Lund
Anna Lene NN
Christian Lund
Kirsten
Carsten Lund
Aage G. Lund
Jensine Jensen
Ehm Asger Ehmsen
Carl Olav Ehmsen
Joan Jensen
Kirsten Ehmsen
Hartvig Larsen
Cecilie Lund Ehmsen
Peter Steffensen
Amalie Martine Lund
William Ehmsen
1919-1985
William Ehmsen
F:
17 apr. 1919
Ballum s. (Nørhus)
D:
4 mar. 1985
Carl Lund
1877-1937
Carl Lund
F:
7 aug. 1877
Rejsby-Ballum
D:
12 aug. 1937
Rejsby-Ballum
Kirsten Jensen
1886-1973
Kirsten Jensen
F:
25 sep. 1886
Ballum s. (Vesterende)
G:
8 dec. 1911
Ballum
D:
1973
Marie Cecilie Lund
1878-1946
Marie Cecilie Lund
F:
10 okt. 1878
Rejsby-Ballum
D:
14 sep. 1946
Haderslev; ugift
Karen Fransisca Lund
1881-1881
Karen Fransisca Lund
F:
13 jul. 1881
Rejsby-Ballum
D:
28 dec. 1881
Rejsby-Ballum
Anders Pedersen Lund
1842-1921
Anders Pedersen Lund
F:
7 jun. 1842
Rejsby-Ballum
D:
19 mar. 1921
Skærbæk s.
Amalie Martine Godskesen
1835-1905
Amalie Martine Godskesen
F:
21 okt. 1835
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
G:
1869
Emmerlev
D:
24 jun. 1905
Ballum s. (Rejsby)
Niels Sørensen Lund
1795-1873
Niels Sørensen Lund
F:
1795
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
11 sep. 1873
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Cecilie Pedersdatter
ca. 1803-1883
Cecilie Pedersdatter
F:
ca. 1803
G:
4 jun. 1842
Ballum
D:
26 mar. 1883
Ballum s. (Rejsby)
Marie Caroline Sørensen
1825-1833
Marie Caroline Sørensen
F:
7 aug. 1825
D:
11 dec. 1833
Hans Sønnichsen Sørensen
1829-1873
Hans Sønnichsen Sørensen
F:
27 apr. 1829
D:
1873
Anne Marie Godskesen
1826-1871
Anne Marie Godskesen
F:
25 okt. 1826
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
G:
23 nov. 1850
Emmerlev
D:
28 dec. 1871
V. Gammelby
Marius Carl Sørensen
1835-1835
Marius Carl Sørensen
F:
14 jul. 1835
D:
15 jul. 1835
Dødfødt søn
1872-1872
Dødfødt søn
F:
7 apr. 1872
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
7 apr. 1872
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Søren Hansen Sørensen Pedersen
1873-
Søren Hansen Sørensen Pedersen
F:
20 mar. 1873
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Marie Caroline Sørensen
1838-1906
Marie Caroline Sørensen
F:
11 apr. 1838
D:
1906
Peder Laurids Pedersen
1841-
Peder Laurids Pedersen
F:
30 nov. 1841
Højer
G:
24 maj 1870
Emmerlev
Maria Lund
1800-1883
Maria Lund
F:
14 sep. 1800
D:
12 aug. 1883
Søren Hansen Sørensen
ca. 1794-1846
Søren Hansen Sørensen
F:
ca. 1794
G:
27 mar. 1824
D:
1846
Karen Pedersdatter
1759-1804
Karen Pedersdatter
F:
10 aug. 1759
Ballum s. (Rejsby)
D:
1804
Emmerlev s. (Højkro)
Søren Nielsen Lund
ca. 1759-1825
Søren Nielsen Lund
F:
ca. 1759
Hemmet Sogn
D:
24 dec. 1825
Emmerlev s. (Højkro)
Anders Pedersen
1761-1839
Anders Pedersen
F:
21 mar. 1761
D:
1 sep. 1839
Niels Pedersen Beyer
1763-1837
Niels Pedersen Beyer
F:
30 maj 1763
D:
3 jan. 1837
Hans Pedersen
1765-1837
Hans Pedersen
F:
5 aug. 1765
D:
senest 1837
Peder Nielsen
1714-1779
Peder Nielsen
F:
1714
Ballum s. (Rejsby)
D:
1 jul. 1779
Ballum s. (Rejsby)
Maren
ca. 1728-1765
Maren
F:
ca. 1728
D:
16 okt. 1765
Mette Marie Nielsdatter
1713-1750
Mette Marie Nielsdatter
F:
1713
Ballum s. (Rejsby)
D:
20 mar. 1750
Ballum s. (Rejsby)
Maren Nielsdatter
1715-før 1743
Maren Nielsdatter
F:
1715
Ballum s. (Rejsby)
D:
før 1743
Lene Marie Nielsdatter
1716-før 1743
Lene Marie Nielsdatter
F:
1716
Ballum s. (Rejsby)
D:
før 1743
Karen Jefsdatter
1761-1770
Karen Jefsdatter
F:
1761
D:
26 jul. 1770
Bodil Jefsdatter
1763-1784
Bodil Jefsdatter
F:
25 aug. 1763
Hjerpsted s. (Koldby)
D:
16 dec. 1784
Hjerpsted s. (Koldby)
Jens Jensen Laustsen
ca. 1750-1840
Jens Jensen Laustsen
F:
ca. 1750
Brede s. (Borrig)
G:
2 okt. 1781
Hjerpsted
D:
23 maj 1840
Hjerpsted s. (Koldby)
Jef Nielsen
1718-1797
Jef Nielsen
F:
1718
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
8 mar. 1797
Hjerpsted s. (Koldby)
Merret Nielsdatter
ca. 1731-1801
Merret Nielsdatter
F:
ca. 1731
fmtl. Ballum s. (Koldby)
D:
9 jan. 1801
Ballum s. (Koldby)
Dorthe Nielsdatter
1719-
Dorthe Nielsdatter
F:
3 okt. 1719
Karen Tygesdatter
ca. 1679-
Karen Tygesdatter
F:
ca. 1679
Niels Bennedsen
ca. 1670-ca. 1727
Niels Bennedsen
F:
ca. 1665/70
D:
ca. 1727
Hans Knudsen
Jep Pedersen
1744-
Jep Pedersen
F:
23 okt. 1744
Peder Pedersen
1747-1747
Peder Pedersen
F:
23 mar. 1747
D:
12 jun. 1747
Anne Kirstine Pedersdatter Aas
1801-1810
Anne Kirstine Pedersdatter Aas
F:
5 jul. 1801
Højrup s. (Arnum)
D:
28 feb. 1810
Højrup s. (Arnum)
Anders Pedersen Aas
1804-1815
Anders Pedersen Aas
F:
12 jul. 1804
Højrup s. (Arnum)
D:
6 jan. 1815
Højrup s. (Arnum)
Ane Botille Pedersdatter Aas
1807-1819
Ane Botille Pedersdatter Aas
F:
15 jun. 1807
Højrup s. (Arnum)
D:
29 jan. 1819
Højrup s. (Arnum)
Niels Pedersen Aas
1810-
Niels Pedersen Aas
F:
11 nov. 1810
Højrup s. (Arnum)
Peder Andersen Beck
1843-
Peder Andersen Beck
F:
15 mar. 1843
Højrup s. (Arnum)
Mette Cathrine Beck
1848-
Mette Cathrine Beck
F:
10 jan. 1848
Højrup s. (Arnum)
Ane Kirstine Pedersdatter Aas
1816-1881
Ane Kirstine Pedersdatter Aas
F:
23 jun. 1816
Højrup s. (Arnum)
D:
29 okt. 1881
Højrup s. (Arnum)
Jep Jepsen Beck
1813-1861
Jep Jepsen Beck
F:
23 mar. 1813
Højrup s. (Arnum)
G:
27 maj 1842
Højrup
D:
18 feb. 1861
Højrup s. (Arnum)
Peder Andersen Aas
1771-1856
Peder Andersen Aas
F:
11 okt. 1771
Ballum s. (Rejsby)
D:
28 sep. 1856
Højrup s. (Arnum)
Maren Nielsdatter
1779-
Maren Nielsdatter
F:
25 sep. 1779
G:
14 nov. 1800
Anders Pedersen Aas
1827-1837
Anders Pedersen Aas
F:
26 aug. 1827
Højrup s. (Arnum)
D:
12 apr. 1837
Højrup s. (Arnum)
Jens Pedersen Aas
1827-1828
Jens Pedersen Aas
F:
26 aug. 1827
Højrup s. (Arnum)
D:
9 jan. 1828
Højrup s. (Arnum)
Karen Jensdatter
ca. 1781-1859
Karen Jensdatter
F:
ca. 1780/81
Abild s. (Sølsted)
D:
15 okt. 1859
Højrup s. (Arnum)
Christen Frandsen Christensen
1857-
Christen Frandsen Christensen
F:
19 nov. 1857
Ballum s. (Rejsby)
Anders Hansen Christensen
1860-
Anders Hansen Christensen
F:
15 apr. 1860
Ballum s. (Buntje)
Hanne Helene Christensen
1863-1872
Hanne Helene Christensen
F:
3 dec. 1863
Ballum s. (Buntje)
D:
1 aug. 1872
Ballum s. (Buntje)
Peter Hansen Christensen
1866-
Peter Hansen Christensen
F:
29 aug. 1866
Ballum s. (Buntje)
Hans Andersen Christensen
1868-1902
Hans Andersen Christensen
F:
13 sep. 1868
Ballum s. (Buntje)
D:
11 dec. 1902
Ballum s. (Buntje)
Agnes Andersen
1868-
Agnes Andersen
F:
23 aug. 1868
Skast
G:
20 okt. 1893
Ballum
Andreas Hansen Christensen
1871-1872
Andreas Hansen Christensen
F:
31 maj 1871
Ballum s. (Buntje)
D:
7 jan. 1872
Ballum s. (Buntje)
Karen Petersdatter
1829-1871
Karen Petersdatter
F:
14 jun. 1829
Ballum s.(Buntje)
D:
13 okt. 1871
Ballum s. (Buntje)
Frands Christensen
ca. 1821-1886
Frands Christensen
F:
ca. 1821
Tjæreborg s. (Tradsborg)
G:
11 nov. 1857
Ballum
D:
28 jun. 1886
Ballum s. (Buntje)
Hans Jensen Hansen
1831-1841
Hans Jensen Hansen
F:
17 nov. 1831
Ballum s. (Buntje)
D:
25 apr. 1841
Ballum s. (Buntje)
Hans Andersen Hansen
1833-1841
Hans Andersen Hansen
F:
23 sep. 1833
Ballum s. (Buntje)
D:
20 apr. 1841
Ballum s. (Buntje)
Johanne Christine Jacobsen
1860-
Johanne Christine Jacobsen
F:
16 mar. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Carsten Jacobsen
1862-
Carsten Jacobsen
F:
26 okt. 1862
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Therese Kirstine Jacobsen
1903-
Therese Kirstine Jacobsen
F:
1 okt. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christian Beyer Lund
1900-
Christian Beyer Lund
F:
9 nov. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
4 mar. 1927
Emmerlev
Andreas Hansen Jacobsen
1906-1997
Andreas Hansen Jacobsen
F:
11 maj 1906
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
18 mar. 1997
Skærbæk
Anne Marie Petersen
1908-1997
Anne Marie Petersen
F:
16 apr. 1908
Hjerpsted
G:
23 okt. 1931
Emmerlev
D:
18 mar. 1997
Skærbæk
Kirstine Jacobsen
1913-
Kirstine Jacobsen
F:
11 sep. 1913
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Friederich Carl Friederichsen
1910-
Friederich Carl Friederichsen
F:
6 jan. 1910
Tønder
G:
4 aug. 1933
Emmerlev
Hans Jacobsen
1917-
Hans Jacobsen
F:
2 feb. 1917
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peder Hansen Jacobsen
1865-1941
Peder Hansen Jacobsen
F:
10 mar. 1865
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
8 jun. 1941
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Alfrieda Christine Hansen
1881-1964
Alfrieda Christine Hansen
F:
24 nov. 1881
Brede s.
D:
5 feb. 1964
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Sønnik Iversen Linnet
Peter Lausten Linnet
Anton Pedersen Linnet
Cathrine Marie Laustsen
1901-1957
Cathrine Marie Laustsen
F:
29 apr. 1901
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
27 Okt 1957
Emmerlev s. (Kærgård)
Andreas Pedersen Linnet
1895-1966
Andreas Pedersen Linnet
F:
1 jul. 1895
Emmerlev s. (Kærgård)
G:
25 okt. 1922
Emmerlev
D:
20 apr. 1966
Tønder (sygehuset)
Sønnik Iversen Linnet
1942-
Sønnik Iversen Linnet
F:
25 apr. 1942
Emmerlev s. (Kærgård)
Andrea Christine Laustsen
1903-
Andrea Christine Laustsen
F:
4 aug. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anton Petersen Linnet
1894-
Anton Petersen Linnet
F:
15 apr. 1894
Emmerlev s. (Kærgård)
Hanne Jacobsen
1870-1910
Hanne Jacobsen
F:
2 jun. 1870
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
25 apr. 1910
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peter Marius Laustsen
1872-1940
Peter Marius Laustsen
F:
7 jun. 1872
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
29 okt. 1897
Emmerlev
D:
7 nov. 1940
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Andersen Jacobsen
1872-
Hans Andersen Jacobsen
F:
13 dec. 1872
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andrea Laustsen
1879-1935
Andrea Laustsen
F:
20 jun. 1879
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
25 mar. 1899
Emmerlev
D:
5 jun. 1935
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Ane Martine Petersen
1900-
Ane Martine Petersen
F:
29 jul. 1900
Emmerlev
Hans Petersen
1902-
Hans Petersen
F:
1 jan. 1902
Emmerlev
Kirsten Petersen
1903-
Kirsten Petersen
F:
27 mar. 1903
Emmerlev
Andreas Boyschau
1901-
Andreas Boyschau
F:
18 aug. 1901
Døstrup s. (Vinum)
G:
1 mar. 1929
Emmerlev
Andreas Christian Petersen
1904-
Andreas Christian Petersen
F:
9 nov. 1904
Emmerlev
Agathe Petersen
1907-
Agathe Petersen
F:
24 feb. 1907
Emmerlev
Hans Peter Andresen
1897-
Hans Peter Andresen
F:
28 jun. 1897
Agerskov s. (Rangstrupgårde)
G:
1 apr. 1932
Emmerlev
Thyra Petersen
1908-
Thyra Petersen
F:
6 maj 1908
Emmerlev
Signe Petersen
1909-2001
Signe Petersen
F:
24 dec. 1909
Emmerlev
D:
10 feb. 2001
Magnus Petersen
1901-1967
Magnus Petersen
F:
27 okt. 1901
Hjerpsted
D:
10 feb. 1967
Hanne Petersen
1911-
Hanne Petersen
F:
31 maj 1911
Emmerlev
Hans Adolph Brorson Winum
1900-
Hans Adolph Brorson Winum
F:
24 okt. 1900
Agerskov s. (Rangstrup)
G:
22 okt. 1939
Agerskov
Ninna Petersen
1917-
Ninna Petersen
F:
25 okt. 1917
Emmerlev
Ane Marie Jacobsen
1876-
Ane Marie Jacobsen
F:
27 aug. 1876
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Svend Knudsen Petersen
1873-1933
Svend Knudsen Petersen
F:
5 aug. 1873
Emmerlev
G:
27 okt. 1899
Emmerlev
D:
17 maj 1933
Emmerlev
Kirsten Hansen
1838-
Kirsten Hansen
F:
5 jun. 1838
Ballum s. (Rejsby)
Andreas Christian Jacobsen
1832-1891
Andreas Christian Jacobsen
F:
28 feb. 1832
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
25 sep. 1859
Emmerlev
D:
21 sep. 1891
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hansine Hansen
1844-1928
Hansine Hansen
F:
26 jun. 1844
Ballum s. (Buntje)
D:
15 mar. 1928
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Boysen
1838-1918
Laust Hansen Boysen
F:
8 sep. 1838
G:
2 jan. 1868
Ballum
D:
24 maj 1918
Ballum s. (Nørhus)
Hans Andersen Hansen
1844-1868
Hans Andersen Hansen
F:
26 jun. 1844
Ballum s. (Buntje)
D:
6 mar. 1868
Ballum s. (Buntje)
Hanne Hansdatter
1805-1884
Hanne Hansdatter
F:
17 okt. 1805
Ballum s. (Buntje)
D:
29 aug. 1884
Ballum s. (Buntje)
Peter Lausten Hansen
1798-1892
Peter Lausten Hansen
F:
5 dec. 1798
Ballum s. (Nørhus)
G:
2 nov. 1828
D:
28 jul. 1892
Ballum s. (Buntje)
Karen Lønne
1898-1989
Karen Lønne
F:
1 feb. 1898
Farup s. (Kirkeby)
D:
6 aug. 1989
Marinus Mortensen
1894-1988
Marinus Mortensen
F:
15 dec. 1894
G:
3 aug. 1922
Farup
D:
28 nov. 1988
Maren Lønne
1901-1906
Maren Lønne
F:
20 nov. 1901
Farup s. (Kirkeby)
D:
26 dec. 1906
Farup s. (Kirkeby)
Peder Poulsen Lønne
1863-1904
Peder Poulsen Lønne
F:
17 aug. 1863
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
2 okt. 1904
Farup s. (Kirkeby
Cecilie Nicolaisen
1875-
Cecilie Nicolaisen
F:
21 dec. 1875
Farup s. (Kærenggård)
G:
27 mar. 1896
Farup
Dødfødt søn
1898-1898
Dødfødt søn
F:
10 jul. 1898
Ballum s. (Buntje)
D:
10 jul. 1898
Ballum s. (Buntje)
Christen Andersen Hansen
1900-1900
Christen Andersen Hansen
F:
19 mar. 1900
Ballum s. (Buntje)
D:
22 maj 1900
Ballum s. (Buntje)
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
9 dec. 1949
Ballum
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Søren Hansen Ehmsen
1928-
Søren Hansen Ehmsen
F:
6 nov. 1928
Ballum s. (Buntje)
Ehm Hansen Ehmsen
1930-
Ehm Hansen Ehmsen
F:
29 mar. 1930
Ballum s. (Buntje)
Katharine Elisabeth Ehmsen
1931-
Katharine Elisabeth Ehmsen
F:
20 nov. 1931
Ballum s. (Buntje)
Henning Ehmsen
Ejnar Ehmsen
Lene Marie Hansen
1902-
Lene Marie Hansen
F:
17 nov. 1902
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Boi Ehmsen
1902-
Boi Ehmsen
F:
15 jun. 1902
Ballum s. (Nørhus)
G:
12 mar. 1926
Ballum
Ellen Lønne
1866-1950
Ellen Lønne
F:
23 jun. 1866
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
13 mar. 1950
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Søren Nissen Hansen
1867-1923
Søren Nissen Hansen
F:
23 jun. 1867
G:
10 jun. 1892
Ballum
D:
11 sep. 1923
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Søren Jensen Lønne
1897-1898
Søren Jensen Lønne
F:
19 jul. 1897
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
4 maj 1898
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Søren Jensen Lønne
1910-1992
Søren Jensen Lønne
F:
22 apr. 1910
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
5 apr. 1992
Brede s. (Bredebro plejehjem)
Karen Lønne
1912-1993
Karen Lønne
F:
29 aug. 1912
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
5 dec. 1993
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Johannes Hansen
1907-1990
Johannes Hansen
F:
2 jun. 1907
Skast
G:
6 nov. 1942
D:
13 dec. 1990
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Anders Hansen Lønne
1869-1929
Anders Hansen Lønne
F:
18 mar. 1869
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
12 nov. 1929
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Ane Kirstine Hansen
1872-1943
Ane Kirstine Hansen
F:
9 apr. 1872
Vilslev s.
G:
20 sep. 1895
Ballum
D:
24 jul. 1943
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Boi Ehmsen
1899-1899
Boi Ehmsen
F:
13 sep. 1899
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
13 sep. 1899
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Cathrine Marie Lønne
1871-1953
Cathrine Marie Lønne
F:
24 jan. 1871
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
10 okt. 1953
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Greis Jensen Ehmsen
1875-1936
Greis Jensen Ehmsen
F:
22 feb. 1875
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
5 apr. 1936
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Karen Andersdatter
1835-1906
Karen Andersdatter
F:
13 nov. 1835
Ballum s. (Buntje)
D:
27 okt. 1906
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Søren Jensen Poulsen Lønne
1832-1917
Søren Jensen Poulsen Lønne
F:
16 aug. 1832
Ballum s. (Rejsby)
G:
26 feb. 1861
D:
26 apr. 1917
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Ole Mathiesen Aas
1871-1872
Ole Mathiesen Aas
F:
4 dec. 1871
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
2 apr. 1872
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Theodor Mathiesen Aas
1872-1872
Theodor Mathiesen Aas
F:
20 okt. 1872
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
21 okt. 1872
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Ellen Aas
1873-1899
Ellen Aas
F:
21 nov. 1873
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
10 jun. 1899
Ballum s. (Buntje)
Theodor Mathiesen Aas
1875-1893
Theodor Mathiesen Aas
F:
11 sep. 1875
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
16 dec. 1893
Ballum s. (Buntje)
Laust Nielsen Andresen
1904-
Laust Nielsen Andresen
F:
10 dec. 1904
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Ingeborg Andresen
1906-
Ingeborg Andresen
F:
31 okt. 1906
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Hans Peter Sibbersen
1902-
Hans Peter Sibbersen
F:
4 mar. 1902
Brede s. (Åspe)
G:
23 feb. 1934
Ravsted
Margrethe Andresen
1908-
Margrethe Andresen
F:
14 jun. 1908
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Axel Julius
Frederik Jens Julius
1932-2004
Frederik Jens Julius
F:
19 Okt 1932
Ravsted s. (Hejsel)
D:
22 apr. 2004
Ingrid Henriette Langholz
1936-2004
Ingrid Henriette Langholz
F:
19 Okt 1936
Ravsted s. (Fogderup)
G:
27 Okt 1956
Ravsted
D:
7 mar. 2004
Ellen Georgine Andresen
1910-1991
Ellen Georgine Andresen
F:
1 sep. 1910
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
D:
19 jun. 1991
Rasmus Nielsen Julius
1906-
Rasmus Nielsen Julius
F:
9 mar. 1906
Hviding s. (Høgsbro)
G:
19 aug. 1932
Ravsted
Jørgen Andresen
1913-
Jørgen Andresen
F:
29 apr. 1913
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Ella Iwersen
Georg Theodor Andresen
1914-
Georg Theodor Andresen
F:
14 okt. 1914
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Marie Dorthea Aas
1877-1942
Marie Dorthea Aas
F:
28 nov. 1877
Ballum s. (Buntje)
D:
4 mar. 1942
Ravsted
Jens Peter Andresen
1878-
Jens Peter Andresen
F:
8 mar. 1878
Ravsted s.
G:
21 nov. 1903
Ribe (Skt. Cathrine)
Laust Nielsen Aas
1837-1900
Laust Nielsen Aas
F:
22 jun. 1837
Ballum s. (Buntje)
D:
15 nov. 1900
Ballum s. (Buntje)
Margrethe Nissen
1844-
Margrethe Nissen
F:
29 jul. 1844
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
13 apr. 1871
Ballum
Lene Marie Andersdatter
1838-
Lene Marie Andersdatter
F:
20 nov. 1838
Ballum s. (Buntje)
Boy Nielsen
1840-
Boy Nielsen
F:
13 feb. 1840
G:
21 mar. 1865
Ballum
Anders Hansen Aas
1807-1849
Anders Hansen Aas
F:
23 okt. 1807
D:
25 dec. 1849
Ellen Laustdatter
1803-1870
Ellen Laustdatter
F:
22 jun. 1803
Ballum s. (Rejsby)
G:
20 nov. 1834
D:
10 feb. 1870
Ballum s. (Buntje)
Laust Hansen Boysen
1838-1918
Laust Hansen Boysen
F:
8 sep. 1838
D:
24 maj 1918
Ballum s. (Nørhus)
Hansine Hansen
1844-1928
Hansine Hansen
F:
26 jun. 1844
Ballum s. (Buntje)
G:
2 jan. 1868
Ballum
D:
15 mar. 1928
Ballum s. (Nørhus)
Bodil Marie Meyer
1877-
Bodil Marie Meyer
F:
12 maj 1877
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Meyer
1879-
Laust Hansen Meyer
F:
24 apr. 1879
Ballum s. (Nørhus)
Karen Hansdatter
1840-
Karen Hansdatter
F:
21 okt. 1840
Ballum s. (Nørhus)
Andreas Christian Meyer
1838-
Andreas Christian Meyer
F:
15 jul. 1838
G:
7 aug. 1875
Ballum
Kristine Marie Johnsen
1866-1874
Kristine Marie Johnsen
F:
19 jul. 1866
Agerskov s. (Bovlund Nymark)
D:
senest 1874
Christine Marie Boysen
1844-
Christine Marie Boysen
F:
25 aug. 1844
Ballum s. (Nørhus)
Hans Christensen Johnsen
1844-1874
Hans Christensen Johnsen
F:
11 maj 1844
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
28 dec. 1865
Agerskov
D:
4 sep. 1874
Agerskov s. (Bovlund Nymark)
Hans Andersen Boysen
1848-1848
Hans Andersen Boysen
F:
17 feb. 1848
D:
20 feb. 1848
Abelone Kirstine Bagger
1879-
Abelone Kirstine Bagger
F:
17 dec. 1879
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hans Laustsen Bagger
1882-
Hans Laustsen Bagger
F:
15 okt. 1882
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Jes Vilhelm Bagger
1885-
Jes Vilhelm Bagger
F:
2 okt. 1885
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hansine Andrea Boysen
1849-
Hansine Andrea Boysen
F:
17 okt. 1849
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Bagger
ca. 1850-
Laust Hansen Bagger
F:
ca. 1850
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
21 mar. 1879
Ballum
Ane Helene Bothilde Boysen
1849-1866
Ane Helene Bothilde Boysen
F:
17 okt. 1849
D:
29 sep. 1866
Ane Hansdatter
1810-1856
Ane Hansdatter
F:
27 jan. 1810
D:
19 jul. 1856
Hans Lausten Boysen
1808-1895
Hans Lausten Boysen
F:
17 okt. 1808
Ballum s. (Nørhus)
G:
11 feb. 1837
D:
30 sep. 1895
Ballum s. (Buntje)
Christine Marie Boysen
1840-1849
Christine Marie Boysen
F:
26 aug. 1840
Ballum s. (Rejsby)
D:
14 maj 1849
Ballum s. (Rejsby)
Karen Boysen
1842-
Karen Boysen
F:
23 okt. 1842
Ballum s. (Rejsby)
Laust Hansen Boysen
1845-1852
Laust Hansen Boysen
F:
27 aug. 1845
Ballum s. (Rejsby)
D:
8 maj 1852
Ballum s. (Rejsby)
Hans Andersen Boysen
1849-1863
Hans Andersen Boysen
F:
16 okt. 1849
Ballum s. (Rejsby)
D:
5 aug. 1863
Ballum s. (Rejsby)
Laust Hansen Boysen
1852-
Laust Hansen Boysen
F:
25 jun. 1852
Ballum s. (Rejsby)
Bothilde Hansdatter
1813-1853
Bothilde Hansdatter
F:
15 nov. 1813
D:
2 jan. 1853
Hans Boysen Lausten
1811-
Hans Boysen Lausten
F:
28 jan. 1811
Ballum s. (Nørhus)
G:
21 dec. 1839
Ballum
Hans Andersen Aas
1774-1831
Hans Andersen Aas
F:
15 feb. 1774
D:
7 jun. 1831
Karen Hansdatter
1774-1836
Karen Hansdatter
F:
15 dec. 1774
Ballum s. (Nørhus)
G:
3 feb. 1804
D:
28 jul. 1836
Ballum s. (Buntje)
Lene Marie Jensdatter
1801-1802
Lene Marie Jensdatter
F:
2 nov. 1801
Ballum s. (Husum)
D:
2 jun. 1802
Ballum s. (Husum)
Peder Pedersen
1838-
Peder Pedersen
F:
10 aug. 1838
Ballum s. (Rejsby)
Ane Nielsen
1841-
Ane Nielsen
F:
10 jun. 1841
Højer
Ane Botille Pedersen
1841-1847
Ane Botille Pedersen
F:
6 feb. 1841
Ballum s. (Rejsby)
D:
8 okt. 1847
Ballum s. (Rejsby)
Dødfødt datter
1842-1832
Dødfødt datter
F:
11 nov. 1842
Ballum s. (Rejsby)
D:
11 nov. 1832
Ballum s. (Rejsby)
Christen Peder Jensen
1870-
Christen Peder Jensen
F:
23 okt. 1870
Ballum s. (Buntje)
Christen Peder Jensen
1927-1999
Christen Peder Jensen
F:
6 okt. 1927
Ballum s. (Vesterende)
D:
27 feb. 1999
Brede s. (Bredebro (plejehjem))
Anna Sørine Hansen
1936-2016
Anna Sørine Hansen
F:
13 mar. 1936
Ballum s. (Østerende)
D:
24 maj 2016
Brede s. (Bredebro (plejehjem))
Frede Jensen
1930-
Frede Jensen
F:
1930
Ballum s. (Vesterende)
Lydia Jenny Gellert
1926-2018
Lydia Jenny Gellert
F:
14 sep. 1926
Øsby s. (Stevelt)
G:
29 mar. 1956
Aabenraa
D:
20 apr. 2018
Sønderborg
Jens Boysen Jensen
1903-1969
Jens Boysen Jensen
F:
1 apr. 1903
Ballum s. (Vesterende)
D:
19 nov. 1969
Ballum s. (Vesterende)
Ingeborg Wilhelmine Nickelsen
1900-1982
Ingeborg Wilhelmine Nickelsen
F:
23 apr. 1900
Lindholm s. (Sydslesvig)
G:
23 jul. 1926
Ballum
D:
16 apr. 1982
Bothilde Marie Jensen
1906-1911
Bothilde Marie Jensen
F:
2 jan. 1906
Ballum s. (Vesterende)
D:
7 feb. 1911
Ballum s. (Vesterende)
Ane Cathrine Jensen
1908-
Ane Cathrine Jensen
F:
28 nov. 1908
Ballum s. (Vesterende)
Theodor Friedrich Nielsen
1906-
Theodor Friedrich Nielsen
F:
17 jun. 1906
Højer
Anne Kjerstine Jensen
1910-
Anne Kjerstine Jensen
F:
21 aug. 1910
Ballum s. (Vesterende)
Maren Jensen
1872-
Maren Jensen
F:
13 feb. 1872
Ballum s. (Rejsby)
Christen Peder Jensen
1860-1934
Christen Peder Jensen
F:
13 feb. 1860
Skast
G:
18 dec. 1902
Ballum
D:
28 jun. 1934
Ballum s. (Vesterende)
Bothilde Jensen
1874-1877
Bothilde Jensen
F:
6 apr. 1874
Ballum s. (Rejsby)
D:
1 jun. 1877
Ballum s. (Rejsby)
Jens Strandbygaard Jensen
1875-1877
Jens Strandbygaard Jensen
F:
14 nov. 1875
Ballum s. (Rejsby)
D:
21 jun. 1877
Ballum s. (Rejsby)
Ane Bothilde Jensen
1877-1877
Ane Bothilde Jensen
F:
14 maj 1877
Ballum s. (Rejsby)
D:
15 maj 1877
Ballum s. (Rejsby)
Eske Eskesen
1902-
Eske Eskesen
F:
20 aug. 1902
Hjerpsted
Knud Christian Eskesen
1904-1972
Knud Christian Eskesen
F:
31 okt. 1904
Hjerpsted
D:
30 okt. 1972
Ella Friedrichsen
1911-2001
Ella Friedrichsen
F:
27 okt. 1911
Hjerpsted
G:
1934
D:
27 apr. 2001
Hjerpsted
Marie Christine Eskesen
1906-
Marie Christine Eskesen
F:
1 apr. 1906
Hjerpsted
Carl Gammelgaard Madsen
1901-
Carl Gammelgaard Madsen
F:
4 nov. 1901
Bølling s.
Kjerstine Eskesen
1907-
Kjerstine Eskesen
F:
19 sep. 1907
Hjerpsted
Bothilde Jensine Jensen
1878-
Bothilde Jensine Jensen
F:
29 jun. 1878
Ballum s. (Rejsby)
Otto Eskesen
1877-
Otto Eskesen
F:
1 nov. 1877
Ballum s. (Harknag)
Jens Strandbygaard Jensen
1881-
Jens Strandbygaard Jensen
F:
20 maj 1881
Ballum s. (Rejsby)
Botilde Marie Pedersen
1844-1883
Botilde Marie Pedersen
F:
10 feb. 1844
Ballum s. (Rejsby)
D:
6 jan. 1883
Ballum s. (Rejsby)
Knud Christian Jensen
1843-
Knud Christian Jensen
F:
6 apr. 1843
Madum s.
Botilla Jensdatter
1803-1886
Botilla Jensdatter
F:
17 sep. 1803
Ballum s. (Husum)
D:
30 mar. 1886
Ballum s. (Rejsby)
Christen Pedersen
1802-1877
Christen Pedersen
F:
8 nov. 1802
Lønne s. (Kragelund)
G:
1 okt. 1837
Ballum
D:
24 apr. 1877
Ballum s. (Rejsby)
Jens Thygesen Mærsk
1841-
Jens Thygesen Mærsk
F:
17 apr. 1841
Broager s. (Iller)
Anna Cathrine Mærsk
1843-
Anna Cathrine Mærsk
F:
15 jul. 1843
Broager s. (Mølmark)
Peter Sievertsen
Peter Sievertsen
G:
1864/65
Jens Jensen Mærsk
1868-1870
Jens Jensen Mærsk
F:
12 maj 1868
Ribe (Doms.)
D:
21 feb. 1870
Ribe (Doms.)
Marie Sofie Thygesen Mærsk
1900-
Marie Sofie Thygesen Mærsk
F:
28 aug. 1900
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Karen Margrethe Thygesen Mærsk
1902-
Karen Margrethe Thygesen Mærsk
F:
11 dec. 1902
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Lorentz Thygesen Mærsk
1904-
Lorentz Thygesen Mærsk
F:
5 okt. 1904
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Hans Thygesen Mærsk
1906-
Hans Thygesen Mærsk
F:
29 jan. 1906
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Lorentz Thygesen Mærsk
1870-
Lorentz Thygesen Mærsk
F:
6 maj 1870
Ribe (Doms.)
Sofie Margrethe Hansen Schade
1874-
Sofie Margrethe Hansen Schade
F:
24 maj 1874
Dybbøl
G:
24 maj 1898
Ribe (Skt. Cathrine)
Carl Lorentzen Mærsk
1876-1882
Carl Lorentzen Mærsk
F:
10 maj 1876
Ribe (Doms.)
D:
14 sep. 1882
Ribe (Doms.)
Lorentz Thygesen Mærsk
1845-1913
Lorentz Thygesen Mærsk
F:
10 sep. 1845
Broager s. (Iller)
D:
16 apr. 1913
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Margrethe Marie Hansen Schade
-1911
Margrethe Marie Hansen Schade
D:
20 nov. 1911
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Mette Marie Cecilie Mærsk
1848-1849
Mette Marie Cecilie Mærsk
F:
6 okt. 1848
Broager s. (Skodsbølgård)
D:
22 mar. 1849
Broager s. (Skodsbølgård)
Carl Jensen Mærsk
1850-1851
Carl Jensen Mærsk
F:
21 jun. 1850
Broager s. (Egernsund)
D:
14 mar. 1851
Broager s. (Egernsund)
Thyge Jensen Mærsk
1806-1875
Thyge Jensen Mærsk
F:
14 aug. 1806
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
17 jan. 1875
Ribe (Doms.)
Cecilia Maria Christensen Lund
1815-1866
Cecilia Maria Christensen Lund
F:
14 maj 1815
Broager s. (Egernsund)
G:
30 dec. 1838
Broager
D:
3 jun. 1866
Broager
Anne Botilla Andersdatter
1776-1838
Anne Botilla Andersdatter
F:
8 nov. 1776
Ballum s. (Rejsby)
D:
26 mar. 1838
Ballum s. (Rejsby)
Jens Thygesen Mærsk
1775-
Jens Thygesen Mærsk
F:
27 mar. 1775
Ballum s. (Husum)
G:
2 jan. 1801
Ballum
Caspar Andersen
1778-1778
Caspar Andersen
F:
22 maj 1778
D:
4 aug. 1778
Kirsten Andersdatter
1779-1800
Kirsten Andersdatter
F:
28 aug. 1779
D:
30 mar. 1800
Caspar Andersen
1781-1788
Caspar Andersen
F:
22 feb. 1781
D:
11 apr. 1788
Anna Catharina Andersdatter
1784-1820
Anna Catharina Andersdatter
F:
26 mar. 1784
D:
29 okt. 1820
Ancke Andersdatter
1787-1816
Ancke Andersdatter
F:
5 okt. 1787
D:
9 nov. 1816
Botilla Pedersdatter
1748-ca. 1791
Botilla Pedersdatter
F:
30 apr. 1748
D:
ca. 1791
Anders Nielsen
1727-1787
Anders Nielsen
F:
9 aug. 1727
Ballum s. (Rejsby)
G:
9 nov. 1770
Ballum
D:
30 jul. 1787
Ballum s. (Rejsby)
Las Pedersen
ca. 1748-1830
Las Pedersen
F:
ca. 1748
G:
6 feb. 1789
D:
16 aug. 1830
Niels Pedersen
1750-1750
Niels Pedersen
F:
11 jan. 1750
D:
28 mar. 1750
Peder Pedersen
1750-1750
Peder Pedersen
F:
11 jan. 1750
D:
21 mar. 1750
Peder Thygesen Jensen
1780-
Peder Thygesen Jensen
F:
9 sep. 1780
Ballum s. (Nørhus)
Ellen Jensdatter
1781-1856
Ellen Jensdatter
F:
14 nov. 1781
Ballum s. (Nørhus)
D:
9 jul. 1856
Jens Pedersen
1752-1782
Jens Pedersen
F:
23 mar. 1752
Ballum s. (Nørhus)
D:
10 jun. 1782
Ballum s. (Nørhus)
Margrethe Christiansdatter
ca. 1755-1825
Margrethe Christiansdatter
F:
ca. 1755
Abild sogn
D:
19 maj 1825
Ballum s. (Nørhus)
Peder Pedersen
1755-
Peder Pedersen
F:
21 apr. 1755
Dødfødt søn
1758-1758
Dødfødt søn
F:
27 apr. 1758
D:
27 apr. 1758
Anne Pedersdatter
1761-
Anne Pedersdatter
F:
5 okt. 1761
Peder Tygesen
1713-1788
Peder Tygesen
F:
1713
Ballum s. (Buntje)
D:
30 okt. 1788
Ballum s. (Buntje)
Kirsten Nielsdatter
1720-1791
Kirsten Nielsdatter
F:
22 aug. 1720
Ballum s. (Nørhus)
G:
25 okt. 1743
D:
7 apr. 1791
Ballum s. (Nørhus)
Peder Tygesen
ca. 1681-ca. 1713
Peder Tygesen
F:
ca. 1681
Ballum s. (Buntje)
D:
ca. 1713
Ballum s. (Buntje)
Anne
Johan Tygesen
1683-
Johan Tygesen
F:
12 jul. 1683
Anne Cathrine Tygesdatter
1685-
Anne Cathrine Tygesdatter
F:
28 dec. 1685
Kirsten Tygesdatter
1690-
Kirsten Tygesdatter
F:
1690
Maren Tygesdatter
ca. 1693-
Maren Tygesdatter
F:
ca. 1693
Tyge Joensen
ca. 1628-1697
Tyge Joensen
F:
ca. 1628
D:
1697
Ballum s. (Buntje)
Dorthe Pedersdatter Beyer
ca. 1655-1699
Dorthe Pedersdatter Beyer
F:
ca. 1655
G:
1678
D:
1699
Fedder Joensen
ca. 1631-1693
Fedder Joensen
F:
ca. 1631
fmtl. Ballum s. (Buntje)
D:
1693
Ballum s. (Buntje)
Karen Feddersdatter
Joen Jespersen