Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Kirsten Hansdatter
ca. 1627 - 1710 (83 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Peder Janniksen
1754-1774
Peder Janniksen
F:
1754
Skærbæk s. (Melby)
D:
1774
Skærbæk s. (Hundegade)
Marie Caroline Skram
1836-
Marie Caroline Skram
F:
24 dec. 1836
Skærbæk
Anna Skram
1839-
Anna Skram
F:
14 sep. 1839
Skærbæk s. (Gjesing)
Marie Pauline Mamsen
Enoch Bruun
Waldemar Lausten Mamsen
1913-
Waldemar Lausten Mamsen
F:
18 dec. 1913
Skærbæk
Karl Frederik Mamsen
1916-1916
Karl Frederik Mamsen
F:
5 sep. 1916
Skærbæk
D:
20 dec. 1916
Skærbæk
Christine Margrethe Mamsen
1917-
Christine Margrethe Mamsen
F:
22 dec. 1917
Skærbæk
Ane Margrethe Marie Skram
1888-1918
Ane Margrethe Marie Skram
F:
3 nov. 1888
Skærbæk s. (Melby)
D:
3 jan. 1918
Skærbæk
Christian Jepsen Mamsen
Søren Frederik Skram
1897-
Søren Frederik Skram
F:
4 sep. 1897
Skærbæk
Carl Frederik Skram
Marie Pauline Roagger
1861-1917
Marie Pauline Roagger
F:
11 apr. 1861
D:
19 jun. 1917
Skærbæk
Maren Kirstine Skram
1845-
Maren Kirstine Skram
F:
3 nov. 1845
Skærbæk s. (fattighuset)
Fritz Lauritzen Skram
1851-1857
Fritz Lauritzen Skram
F:
15 feb. 1851
Skærbæk
D:
1 apr. 1857
Skærbæk
Sophie Frederikke Skram
1854-
Sophie Frederikke Skram
F:
14 jul. 1854
Skærbæk
Friedrich Carlsen Schram
1811-1874
Friedrich Carlsen Schram
F:
1811
D:
14 jul. 1874
Skærbæk s. (Gjesing)
Margrethe Lauridsdatter
ca. 1814-1889
Margrethe Lauridsdatter
F:
ca. 1814
Vindinge s. på Fyn
G:
7 nov. 1836
Skærbæk
D:
30 jan. 1889
Skærbæk s. (Melby)
Karen Thygesdatter
1787-
Karen Thygesdatter
F:
1787
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Carl Schram
Friederich Andersen Lund
1881-
Friederich Andersen Lund
F:
9 mar. 1881
Højer
Andreas Christian Lund
1883-1966
Andreas Christian Lund
F:
5 maj 1883
Højer
D:
20 mar. 1966
Ribe (Amtssygeh.)
Ottoline Petersen
Anna Catharina Lund
1885-
Anna Catharina Lund
F:
13 feb. 1885
Højer
Fritz Andersen Lund
1887-
Fritz Andersen Lund
F:
23 jan. 1887
Højer
Maren Christiansen
1930-
Maren Christiansen
F:
29 sep. 1930
Brøns
Lene Marie Christiansen
1932-
Lene Marie Christiansen
F:
18 jan. 1932
Vodder s. (Frifelt)
Frederik Christiansen
1933-
Frederik Christiansen
F:
8 maj 1933
Vodder s. (Frifelt)
Ulla Jessen Christiansen
1937-
Ulla Jessen Christiansen
F:
20 jan. 1937
Vodder s. (Frifelt)
Svend Ove Christiansen
1938-
Svend Ove Christiansen
F:
5 nov. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Egon Christiansen
1941-
Egon Christiansen
F:
4 apr. 1941
Spandet s. (Spandetgård)
Lis Christiansen
1945-
Lis Christiansen
F:
27 feb. 1945
Spandet s. (Spandetgård)
Frederik Christiansen
1908-1971
Frederik Christiansen
F:
29 jul. 1908
Vodder s. (Frifelt)
D:
1971
Else Marie Jessen
1908-1998
Else Marie Jessen
F:
16 mar. 1908
Toftlund s. (Allerup)
G:
29 jun. 1930
Brøns
D:
1998
Ribe
Lene Marie Lund
1888-1962
Lene Marie Lund
F:
24 sep. 1888
Højer
D:
26 maj 1962
Vodder s. (Frifelt)
Frederik Christiansen
1881-1956
Frederik Christiansen
F:
12 nov. 1881
Egen s. (Elstrup)
G:
10 apr. 1908
Vodder
D:
12 jan. 1956
Vodder s. (Frifelt)
Ingeborg Agathe Lund
1893-
Ingeborg Agathe Lund
F:
19 apr. 1893
Højer
Mikael Simonsen Thyssen
1871-
Mikael Simonsen Thyssen
F:
15 jul. 1871
Vodder s. (Gånsager)
G:
22 jun. 1918
Vodder
Martha Lund
1894-
Martha Lund
F:
11 dec. 1894
Højer
Ingeborg Friedericke Andresen
1858-
Ingeborg Friedericke Andresen
F:
28 aug. 1858
Højer
Andreas Lund
1849-
Andreas Lund
F:
14 sep. 1849
G:
14 maj 1880
Højer
Anne Cathrine Schmidt
1816-1874
Anne Cathrine Schmidt
F:
2 dec. 1816
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
D:
11 dec. 1874
Højer
Friedrich Andresen
ca. 1818-
Friedrich Andresen
F:
ca. 1818
G:
26 jun. 1858
Højer
Lauritz Pedersen Schmidt
1817-
Lauritz Pedersen Schmidt
F:
29 nov. 1817
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Anne Marie Jacobsen
1849-
Anne Marie Jacobsen
F:
5 jul. 1849
Skærbæk s. (Gjesing)
Peder Nissen Jacobsen
1852-
Peder Nissen Jacobsen
F:
15 jun. 1852
Skærbæk s. (Gjesing)
Mariane Schmidt
1819-
Mariane Schmidt
F:
11 dec. 1819
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Jens Nissen Jacobsen
ca. 1818-
Jens Nissen Jacobsen
F:
ca. 1818
G:
5 apr. 1848
Skærbæk
Jane Marie Schmidt
1822-
Jane Marie Schmidt
F:
30 mar. 1822
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Peder Carstensen Schmidt
1850-
Peder Carstensen Schmidt
F:
4 sep. 1850
Skærbæk
Anne Marie Schmidt
1852-1862
Anne Marie Schmidt
F:
12 apr. 1852
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
17 okt. 1862
Skærbæk
Peter Christian Schmidt
1853-
Peter Christian Schmidt
F:
21 jul. 1853
Skærbæk s. (V. Gasse)
Caroline Schmidt
1854-1858
Caroline Schmidt
F:
29 sep. 1854
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
15 feb. 1858
Skærbæk s. (Gjesing)
Johan Buntzen Schmidt
1856-1860
Johan Buntzen Schmidt
F:
27 feb. 1856
Skærbæk
D:
13 apr. 1860
Skærbæk
Jens Thøge Peter Schmidt
1857-
Jens Thøge Peter Schmidt
F:
26 jun. 1857
Skærbæk
Karl Leo Schmidt
1858-1860
Karl Leo Schmidt
F:
19 okt. 1858
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
11 apr. 1860
Skærbæk
Johan Buntzen Schmidt
1860-
Johan Buntzen Schmidt
F:
28 nov. 1860
Skærbæk
Andreas Mathiesen Schmidt
1862-
Andreas Mathiesen Schmidt
F:
23 nov. 1862
Skærbæk
Dødfødt søn
1864-1864
Dødfødt søn
F:
20 aug. 1864
Skærbæk
D:
20 aug. 1864
Skærbæk
Ane Marie Caroline Schmidt
1867-1868
Ane Marie Caroline Schmidt
F:
19 aug. 1867
Skærbæk
D:
22 jul. 1868
Skærbæk
Ane Eline Schmidt
1869-
Ane Eline Schmidt
F:
22 feb. 1869
Skærbæk
Jens Thyge Pedersen Schmidt
1824-
Jens Thyge Pedersen Schmidt
F:
17 jun. 1824
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Anne Lene Poulsen
ca. 1825-
Anne Lene Poulsen
F:
ca. 1825
G:
27 dec. 1849
Skærbæk
Peder Carstensen Pedersen Schmidt
1826-
Peder Carstensen Pedersen Schmidt
F:
25 jan. 1826
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Peder Carstensen Madsen
1794-1843
Peder Carstensen Madsen
F:
1794
Skærbæk s. (Gårdkrog)
G:
8 nov. 1816
Skærbæk
D:
31 mar. 1843
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Tyge Hansen Helsenhof
1818-1823
Tyge Hansen Helsenhof
F:
23 jun. 1818
Skærbæk
D:
7 apr. 1823
Skærbæk
Octe Marie Helsenhof
1848-1853
Octe Marie Helsenhof
F:
26 sep. 1848
Højrup
D:
28 feb. 1853
Højrup
Bodil Christine Helsenhof
1851-
Bodil Christine Helsenhof
F:
13 mar. 1851
Højrup
Hans Andersen Helsenhof
1853-
Hans Andersen Helsenhof
F:
20 mar. 1853
Højrup
Agathe Marie Helsenhof
1856-1857
Agathe Marie Helsenhof
F:
14 dec. 1856
Toftlund
D:
7 jan. 1857
Toftlund
Agathe Elise Helsenhof
1858-
Agathe Elise Helsenhof
F:
11 dec. 1858
Toftlund
Eiler Eilersen Helsenhof
1861-1862
Eiler Eilersen Helsenhof
F:
7 feb. 1861
Skærbæk
D:
24 jan. 1862
Skærbæk
Eiler Eilersen Helsenhof
1863-
Eiler Eilersen Helsenhof
F:
3 apr. 1863
Skærbæk
Marie Cathrine Helsenhof
1895-
Marie Cathrine Helsenhof
F:
8 aug. 1895
Skærbæk
Eduard Eiler Helsenhof
1896-
Eduard Eiler Helsenhof
F:
4 dec. 1896
Skærbæk
Hans Christian Jessen Helsenhof
1898-1900
Hans Christian Jessen Helsenhof
F:
7 jul. 1898
Skærbæk
D:
30 maj 1900
Skærbæk
Bothilde Christine Helsenhof
1899-
Bothilde Christine Helsenhof
F:
3 dec. 1899
Skærbæk
Hans Christian Jensen Helsenhof
1901-
Hans Christian Jensen Helsenhof
F:
23 mar. 1901
Skærbæk
Michael Hansen Helsenhof
1866-
Michael Hansen Helsenhof
F:
16 jun. 1866
Skærbæk
Ane Christine Degn
Andreas Jørgen Helsenhof
1870-
Andreas Jørgen Helsenhof
F:
2 feb. 1870
Skærbæk
Ingvard Helsenhof
1820-
Ingvard Helsenhof
F:
29 aug. 1820
Skærbæk
Bodil Kirstine Jørgensen
1826-1885
Bodil Kirstine Jørgensen
F:
6 sep. 1826
D:
25 feb. 1885
Skærbæk
Anne Eilers Helsenhof
1822-1901
Anne Eilers Helsenhof
F:
24 feb. 1822
Skærbæk
D:
15 aug. 1901
Skærbæk
Marie Kirstine Brink
1847-1848
Marie Kirstine Brink
F:
11 maj 1847
Skærbæk
D:
23 mar. 1848
Skærbæk
Ane Cathrine Magdalene Sørensen
1873-1889
Ane Cathrine Magdalene Sørensen
F:
2 okt. 1873
Roager
D:
13 feb. 1889
Roager s. (Kirkeby)
Inger Cathrine Sørensen
1875-
Inger Cathrine Sørensen
F:
10 okt. 1875
Roager
Sørine Cathrine Sørensen
1878-
Sørine Cathrine Sørensen
F:
6 sep. 1878
Roager s. (Kirkeby)
Johannes Andersen Sørensen
1880-
Johannes Andersen Sørensen
F:
13 sep. 1880
Roager s. (Kirkeby)
Magdalene Sørensen
Søren Erik Sørensen
1886-
Søren Erik Sørensen
F:
10 jul. 1886
Roager s. (Kirkeby)
Marie Kirstine Brink
1849-
Marie Kirstine Brink
F:
28 maj 1849
Skærbæk
Jeppe Hansen Sørensen
1838-
Jeppe Hansen Sørensen
F:
30 okt. 1838
Skanderup s. (Skanderup Mark)
G:
11 dec. 1872
Skærbæk
Karen Marie Brink
1922-1998
Karen Marie Brink
F:
27 apr. 1922
Brøns s. (Søndernæs)
D:
29 nov. 1998
Brøns
Christian Clausen Dransfeldt
1916-1978
Christian Clausen Dransfeldt
F:
28 apr. 1916
Brøns
G:
17 nov. 1944
Brøns
D:
17 jul. 1978
Brøns
Johannes Andersen Brink
1884-
Johannes Andersen Brink
F:
23 maj 1884
Brøns s. (Søndernæs)
Kirstine Margrethe Villumsen
1886-1942
Kirstine Margrethe Villumsen
F:
2 jun. 1886
Vinderød
G:
24 nov. 1911
Brøns
D:
13 apr. 1942
Brøns s. (Søndernæs Mark)
Christian Brink
1886-1914
Christian Brink
F:
20 feb. 1886
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1 okt. 1914
Blaye, Frankrig (fangelejr)
Else Marie Beuchel
Kristian Kulmbach
1914-
Kristian Kulmbach
F:
25 sep. 1914
Seem s. (Hømlund)
Ejler Laurits Brink Kulmbach
1915-
Ejler Laurits Brink Kulmbach
F:
3 dec. 1915
Seem s. (Hømlund)
Klaus Harald Brink Kulmbach
1918-
Klaus Harald Brink Kulmbach
F:
26 jan. 1918
Seem s. (Hømlund)
Svend Brink Kulmbach
1920-
Svend Brink Kulmbach
F:
9 mar. 1920
Seem s. (Hømlund)
Johanne Kathrine Kulmbach
Cathrine Brink
1888-
Cathrine Brink
F:
2 feb. 1888
Brøns s. (Søndernæs)
Jørgen Nielsen Kulmbach
1888-
Jørgen Nielsen Kulmbach
F:
14 apr. 1888
Rejsby s. (Kærbølling)
G:
21 nov. 1913
Seem
Marinus Brink
1892-
Marinus Brink
F:
7 feb. 1892
Roager s. (Kirkeby)
Laurids Brink
1894-1915
Laurids Brink
F:
6 mar. 1894
Roager s. (Kirkeby)
D:
16 jun. 1915
Moulin (faldt i 1. Verdenskrig)
Karen Helene Ebbesen
1890-
Karen Helene Ebbesen
F:
11 dec. 1890
Gesten s.
G:
28 jun. 1914
Vejen
Ane Marie Brink
1896-
Ane Marie Brink
F:
17 aug. 1896
Roager s. (Kirkeby)
Jacob Andersen Lauritzen
1896-
Jacob Andersen Lauritzen
F:
2 sep. 1896
Roager s. (Kirkeby)
G:
1919
Roager
Eiler Andersen Brink
1851-
Eiler Andersen Brink
F:
12 aug. 1851
Skærbæk
Mette Cathrine Christensen Beck
1854-1938
Mette Cathrine Christensen Beck
F:
10 dec. 1854
Fole
G:
16 feb. 1884
Skærbæk
D:
30 mar. 1938
Brøns s. (Søndernæs)
Carl Ocksen Brink
1853-
Carl Ocksen Brink
F:
10 okt. 1853
Skærbæk
Anne Cathrine Nielsen
1860-
Anne Cathrine Nielsen
F:
25 aug. 1860
Handewitt
G:
8 mar. 1882
Roager
Agathe Marie Brink
1856-1858
Agathe Marie Brink
F:
8 jan. 1856
Skærbæk
D:
16 jan. 1858
Skærbæk
Agathe Marie Brink
1858-
Agathe Marie Brink
F:
1 feb. 1858
Skærbæk
Cathrine Marie Brink
1860-
Cathrine Marie Brink
F:
11 jun. 1860
Skærbæk
Jens Christian Jensen
1865-
Jens Christian Jensen
F:
25 mar. 1865
Brede s. (Bredebro)
G:
10 apr. 1885
Brøns
Inger Cathrine Helsenhof
1824-1895
Inger Cathrine Helsenhof
F:
2 maj 1824
Skærbæk
D:
18 jan. 1895
Brøns s. (Søndernæs Mark)
Johannes Andersen Brink
1819-1902
Johannes Andersen Brink
F:
3 dec. 1819
Skærbæk
G:
5 nov. 1846
Skærbæk
D:
1 okt. 1902
Brøns s. (Søndernæs Mark)
Kjestine Marie Nielsen
1882-
Kjestine Marie Nielsen
F:
18 okt. 1882
Skærbæk s. (Melby)
Kirstine Nielsen
1857-
Kirstine Nielsen
F:
4 apr. 1857
Sneum s. (Allerup)
Laust Bøcken
Andreas Hansen Sørensen
ca. 1858-
Andreas Hansen Sørensen
F:
ca. 1858
G:
17 nov. 1882
Skærbæk
Eiler Eilersen Nielsen
1858-1880
Eiler Eilersen Nielsen
F:
21 nov. 1858
Sneum s. (Allerup)
D:
12 dec. 1880
Skærbæk
Mads Jessen Nielsen
1863-
Mads Jessen Nielsen
F:
7 dec. 1863
Skærbæk
Antonius Marius Nielsen
1866-
Antonius Marius Nielsen
F:
23 dec. 1866
Skærbæk
Else Marie Helsenhof
1826-1894
Else Marie Helsenhof
F:
26 okt. 1826
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
D:
4 jun. 1894
Skærbæk
Christen Tygesen Nielsen
1828-1882
Christen Tygesen Nielsen
F:
23 dec. 1828
Rens
G:
29 jun. 1856
Skærbæk
D:
26 aug. 1882
Skærbæk
Eiler Eilersen Helsenhof
1829-1840
Eiler Eilersen Helsenhof
F:
26 maj 1829
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
D:
8 jan. 1840
Skærbæk (Arbejdshuset)
Eiler Jensen Helsenhof
1858-
Eiler Jensen Helsenhof
F:
29 nov. 1858
Skærbæk
Jens Christian Helsenhof
1861-
Jens Christian Helsenhof
F:
15 aug. 1861
Skærbæk
Peter Nissen Helsenhof
1864-
Peter Nissen Helsenhof
F:
12 jan. 1864
Skærbæk
Iver Ochsen Helsenhof
1866-
Iver Ochsen Helsenhof
F:
9 okt. 1866
Skærbæk
Anton Marius Helsenhof
1869-
Anton Marius Helsenhof
F:
25 aug. 1869
Skærbæk
Thøge Nielsen Gjerlufsen
1895-
Thøge Nielsen Gjerlufsen
F:
30 maj 1895
Skærbæk
Niels Christian Gjerlufsen
1898-
Niels Christian Gjerlufsen
F:
4 jul. 1898
Skærbæk
Alfred Marinus Gjerlufsen
Johannes Marius Gjerlufsen
1903-
Johannes Marius Gjerlufsen
F:
4 feb. 1903
Skærbæk
Marie Christine Gjerlufsen
1904-
Marie Christine Gjerlufsen
F:
25 mar. 1904
Skærbæk
Laurids Iver Gjerlufsen
1909-
Laurids Iver Gjerlufsen
F:
25 jul. 1909
Skærbæk
Agathe Marie Helsenhof
1872-
Agathe Marie Helsenhof
F:
19 feb. 1872
Skærbæk
Gjerluf Christian Gjerlufsen
1869-
Gjerluf Christian Gjerlufsen
F:
13 dec. 1869
Gørding
G:
23 nov. 1894
Skærbæk
Ane Marie Helsenhof
1874-
Ane Marie Helsenhof
F:
2 dec. 1874
Skærbæk
Hans Madsen Helsenhof
1877-
Hans Madsen Helsenhof
F:
23 mar. 1877
Skærbæk
Johannes Andersen Helsenhof
1878-
Johannes Andersen Helsenhof
F:
4 sep. 1878
Skærbæk
Tyge Eilersen Helsenhof
1833-1910
Tyge Eilersen Helsenhof
F:
24 jan. 1833
Skærbæk
D:
15 Okt 1910
Skærbæk
Johanne Marie Jensen
1836-
Johanne Marie Jensen
F:
13 mar. 1836
Tjæreborg
G:
7 maj 1858
Skærbæk
Octe Marie Thygesdatter
1791-1853
Octe Marie Thygesdatter
F:
1791
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
D:
9 feb. 1853
Skærbæk s. (Gjesing)
Eiler Eilersen Helsenhof
1796-1858
Eiler Eilersen Helsenhof
F:
1796
Brøndum Sogn
G:
28 mar. 1818
Skærbæk
D:
6 dec. 1858
Ane Gregersen
1876-
Ane Gregersen
F:
19 dec. 1876
Hejls s. (Trappendal)
Mette Kirstine Gregersen
1879-
Mette Kirstine Gregersen
F:
30 apr. 1879
Hejls
Marie Kathrine Gregersen
1881-
Marie Kathrine Gregersen
F:
23 okt. 1881
Hejls
Gregers Hansen Gregersen
1850-1921
Gregers Hansen Gregersen
F:
29 okt. 1850
Ballum s. (Harknag)
D:
29 dec. 1921
Perth Amboy, New Jersey, USA
Maren Bylov
1853-1934
Maren Bylov
F:
2 jul. 1853
Hejls
G:
30 okt. 1875
Hejls
D:
23 sep. 1934
Perth Amboy, New Jersey, USA
Dødfødt datter
1878-1878
Dødfødt datter
F:
9 aug. 1878
Hejls
D:
9 aug. 1878
Hejls
Niels Sørensen Gregersen
1852-
Niels Sørensen Gregersen
F:
26 dec. 1852
Ballum s. (Harknag)
Caroline Sofie Larsdotter
Caroline Sofie Larsdotter
G:
5 maj 1877
Hejls
Johannes Kristen Olesen
1899-
Johannes Kristen Olesen
F:
6 sep. 1899
Hejls
Marinus Valdemar Olesen
1907-
Marinus Valdemar Olesen
F:
2 aug. 1907
Hejls
Kristen Olesen
1909-
Kristen Olesen
F:
24 jan. 1909
Hejls
Laurids Peter Olesen
1877-
Laurids Peter Olesen
F:
1 jan. 1877
Hejls
Anne Johanne Lovise Sirack
1882-
Anne Johanne Lovise Sirack
F:
10 aug. 1882
Brørup s.
G:
15 maj 1899
Hejls
Valborg Marie Olesen
1904-
Valborg Marie Olesen
F:
21 okt. 1904
Hejls
Peter Christian Olesen
1879-
Peter Christian Olesen
F:
1 apr. 1879
Hejls
Margrethe Marie Kristiansen
Jens Jensen Olesen
Dødfødt søn
1884-1884
Dødfødt søn
F:
15 feb. 1884
Hejls
D:
15 feb. 1884
Hejls
Svend Aage Olesen
1914-
Svend Aage Olesen
F:
11 sep. 1914
Hejls
Jens Kristian Olesen
1915-
Jens Kristian Olesen
F:
26 okt. 1915
Hejls
Harald Valdemar Olesen
1917-
Harald Valdemar Olesen
F:
19 jan. 1917
Hejls
Alfred Herman Olesen
1919-
Alfred Herman Olesen
F:
28 jan. 1919
Hejls
Dagmar Georgine Olesen
1920-
Dagmar Georgine Olesen
F:
19 aug. 1920
Hejls
Ellen Margrethe Marie Olesen
1923-
Ellen Margrethe Marie Olesen
F:
10 nov. 1923
Hejls
Herluf Michael Christian Peter Hauritz
1921-
Herluf Michael Christian Peter Hauritz
F:
18 mar. 1921
Kolding
G:
8 apr. 1944
Hejls
Anna Lise Kathrine Olesen
1925-
Anna Lise Kathrine Olesen
F:
17 maj 1925
Aller s. (Skovhuse)
Ejnar Lauritzen Thrane
1918-
Ejnar Lauritzen Thrane
F:
31 dec. 1918
Sdr. Bjert
G:
2 jun. 1946
Hejls
Gregers Hansen Olesen
1885-
Gregers Hansen Olesen
F:
29 jan. 1885
Hejls
Anne Marie Kjestine Vesterby
1887-
Anne Marie Kjestine Vesterby
F:
30 jul. 1887
Tyrstrup
G:
8 jun. 1912
Hejls
Niels Kristen Olesen
1905-
Niels Kristen Olesen
F:
7 nov. 1905
Hejls
Kirstine Olesen
1887-
Kirstine Olesen
F:
9 dec. 1887
Hejls
Niels Petersen
Niels Olesen
1890-1890
Niels Olesen
F:
28 okt. 1890
Hejls
D:
29 okt. 1890
Hejls
Gerda Antonette Olesen
Otto Kyhne
Jens Fallesen Olesen
1914-
Jens Fallesen Olesen
F:
5 nov. 1914
Hejls
Mary Johanne Olesen
1919-
Mary Johanne Olesen
F:
9 jan. 1919
Sdr. Bjert s. (Skartved)
Hans Eduard Wormsdorf
Thomas Christen Olesen
1920-
Thomas Christen Olesen
F:
19 sep. 1920
Fjelstrup s. (Sillerup)
Dagmar Olesen
1923-
Dagmar Olesen
F:
30 aug. 1923
Moltrup s. (Rangstrup)
Anton Olesen
1892-
Anton Olesen
F:
27 jan. 1892
Hejls
Johanne Christine Jørgensen
Niels Sørensen Olesen
1894-
Niels Sørensen Olesen
F:
16 okt. 1894
Hejls
Anna Petrine Olesen
1900-
Anna Petrine Olesen
F:
24 apr. 1900
Hejls
Volborg Marie Gregersen
1855-
Volborg Marie Gregersen
F:
4 aug. 1855
Ballum s. (Husum)
Christen Olesen
1840-1913
Christen Olesen
F:
19 feb. 1840
K. Stillinge s. (Næsby Mark)
G:
28 okt. 1876
Hejls
D:
27 maj 1913
Hejls
Michael Gregersen
1858-
Michael Gregersen
F:
2 apr. 1858
Vejrup s. (Endrup Tinghus)
Anna Nielsdatter
1824-1896
Anna Nielsdatter
F:
24 maj 1824
Skærbæk
D:
10 dec. 1896
Hejls
Peder Christian Gregersen
1812-1893
Peder Christian Gregersen
F:
12 maj 1812
Gørding s. (Nr. Lourup)
G:
6 nov. 1849
Ballum
D:
4 nov. 1893
Hejls
Thyge Hansen Meier
1826-1826
Thyge Hansen Meier
F:
13 feb. 1826
Skærbæk
D:
16 maj 1826
Skærbæk
Ane Marie Meier
1827-1832
Ane Marie Meier
F:
14 sep. 1827
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
17 jul. 1832
Skærbæk
Syrie Katrine Meier
1829-1831
Syrie Katrine Meier
F:
27 dec. 1829
Skærbæk
D:
5 jan. 1831
Skærbæk
Søren Nielsen Meier
1832-1832
Søren Nielsen Meier
F:
18 apr. 1832
Skærbæk
D:
26 jun. 1832
Skærbæk
Thyge Hansen Meier
1833-
Thyge Hansen Meier
F:
21 maj 1833
Søren Nielsen Meier
1833-1834
Søren Nielsen Meier
F:
21 maj 1833
D:
9 apr. 1834
Søren Nielsen Meier
1835-1837
Søren Nielsen Meier
F:
22 mar. 1835
Skærbæk
D:
10 feb. 1837
Skærbæk s. (Gjesing)
Søren Thygesen Meier
1837-1838
Søren Thygesen Meier
F:
4 jul. 1837
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
21 mar. 1838
Skærbæk s. (Gjesing)
Anne Cathrine Thygesdatter
1795-1870
Anne Cathrine Thygesdatter
F:
1795
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
D:
19 apr. 1870
Skærbæk s. (Hjemsted)
Niels Sørensen
ca. 1794-
Niels Sørensen
F:
ca. 1794
Billum Sogn
G:
14 apr. 1824
Skærbæk
Anne Marie Borre
1828-1832
Anne Marie Borre
F:
18 apr. 1828
D:
4 mar. 1832
Anne Borre
1831-1852
Anne Borre
F:
10 mar. 1831
D:
24 jan. 1852
Skærbæk s. (Gjesing)
Johannes Friedrich Michelsen
1890-
Johannes Friedrich Michelsen
F:
20 mar. 1890
Løgumkloster
Mathie Cecilie Lund
1866-
Mathie Cecilie Lund
F:
11 nov. 1866
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Andreas Nicolai Rheder Michelsen
1864-28 jun.
Andreas Nicolai Rheder Michelsen
F:
8 apr. 1864
Løgumkloster
G:
10 maj 1889
Løgumkloster
D:
28 jun.
Løgumkloster
Jannik Tøgesen Lund
1868-1870
Jannik Tøgesen Lund
F:
11 maj 1868
Skærbæk s. (Gårdkrog)
D:
23 jun. 1870
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Ane Marie Borre
1834-1871
Ane Marie Borre
F:
20 okt. 1834
Skærbæk
D:
4 dec. 1871
Gårdkrog
Niels Peter Carstensen Lund
1839-1906
Niels Peter Carstensen Lund
F:
12 aug. 1839
Skærbæk s. (Melby)
G:
4 dec. 1863
Skærbæk
D:
27 jan. 1906
Skærbæk s. (Gjesing)
Mette Anna Thygesen Borre
1867-1888
Mette Anna Thygesen Borre
F:
1 sep. 1867
Brøndum s. (Forum)
D:
8 jul. 1888
Nordby s. (Odden)
Ane Dorthea Thygesen Borre
1869-
Ane Dorthea Thygesen Borre
F:
26 jul. 1869
Brøndum s. (Forum)
Dødfødt datter
1872-1872
Dødfødt datter
F:
12 feb. 1872
Nordby s. (Odden)
D:
12 feb. 1872
Nordby s. (Odden)
Anne Pouline Hansine Borre
1873-
Anne Pouline Hansine Borre
F:
27 dec. 1873
Nordby s. (Odden)
Jens Thomsen Pedersen
1875-
Jens Thomsen Pedersen
F:
11 sep. 1875
Vodder s. (Birkelev)
G:
14 aug. 1900
Nordby
Hans Thygesen Borre
1839-
Hans Thygesen Borre
F:
16 apr. 1839
Skærbæk s. (Gjesing)
Anna Poulsen
1841-1873
Anna Poulsen
F:
21 apr. 1841
G:
18 maj 1867
Brøndum
D:
31 dec. 1873
Nordby s. (Odden)
Jannik Thygesen Borre
1875-
Jannik Thygesen Borre
F:
19 jan. 1875
Nordby s. (Odden)
Catharina Marie Knudsen
1872-
Catharina Marie Knudsen
F:
11 jun. 1872
G:
29 dec. 1898
Løgumkloster
Mette Kirstine Schmidt
ca. 1832-
Mette Kirstine Schmidt
F:
ca. 1832
V. Vedsted s.
G:
5 maj 1874
Nordby
Marie Caroline Borre
1847-1896
Marie Caroline Borre
F:
26 aug. 1847
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
23 jun. 1896
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Niels Peter Carstensen Lund
1839-1906
Niels Peter Carstensen Lund
F:
12 aug. 1839
Skærbæk s. (Melby)
G:
27 apr. 1872
Skærbæk
D:
27 jan. 1906
Skærbæk s. (Gjesing)
Jannik Thygesen Borre
1798-1868
Jannik Thygesen Borre
F:
1798
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
D:
18 maj 1868
Skærbæk s. (Gjesing)
Anne Dorthea Hansdatter
1806-1884
Anne Dorthea Hansdatter
F:
21 jun. 1806
Hostrup s.
D:
18 apr. 1884
Skærbæk s. (Gjesing)
Anne Janniksdatter
1758-
Anne Janniksdatter
F:
1758
Skærbæk s. (Hundegade)
Thyge Hansen Meyer
1758-1829
Thyge Hansen Meyer
F:
1758
G:
8 dec. 1786
Skærbæk
D:
25 maj 1829
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Jens Janniksen
1761-
Jens Janniksen
F:
1761
Skærbæk s. (Hundegade)
Peder Janniksen Borre
1763-
Peder Janniksen Borre
F:
1763
Skærbæk s. (Hundegade)
Dødfødt søn
1765-1765
Dødfødt søn
F:
1765
Skærbæk s. (Hundegade)
D:
1765
Skærbæk s. (Hundegade)
Jannik Janniksen
1769-
Jannik Janniksen
F:
1769
Skærbæk s. (Hundegade)
Jannik Pedersen Borre
1724-
Jannik Pedersen Borre
F:
1724
Skærbæk s. (Gjesing)
Karen Jensdatter
Karen Jensdatter
G:
3 nov. 1752
Skærbæk
Gunder Pedersdatter
ca. 1727-
Gunder Pedersdatter
F:
ca. 1726/27
Skærbæk s. (Gjesing)
Mette Jensdatter
Karen Jensdatter
Peder Jensen
Hans Jensen
Karen Pedersdatter
1729-
Karen Pedersdatter
F:
1728/29
Skærbæk s. (Gjesing)
Jens Nissen
Niels Pedersen
1731-
Niels Pedersen
F:
1731
Skærbæk s. (Gjesing)
Peder Pedersen
1734-
Peder Pedersen
F:
1734
Skærbæk s. (Gjesing)
Jef Pedersen
1737-1740
Jef Pedersen
F:
1737
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
fmtl. 1737/40
Mette Jepsdatter
1694-1746
Mette Jepsdatter
F:
1694
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1746
Skærbæk s. (Gjesing)
Peder Pedersen
1703-1746
Peder Pedersen
F:
1703
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
1746
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Jepsen
1698-1710
Niels Jepsen
F:
1698
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
16 dec. 1710
Skærbæk s. (Gjesing)
Karen Pedersdatter
1733-
Karen Pedersdatter
F:
1733
Skærbæk s. (Gjesing)
Sidsel Marie Hansen
1820-1834
Sidsel Marie Hansen
F:
17 mar. 1820
Mjolden
D:
5 mar. 1834
Agerskov s. (Gestrup)
Margrethe Hansen
1821-1826
Margrethe Hansen
F:
2 nov. 1821
Agerskov s. (Gestrup)
D:
10 feb. 1826
Agerskov s. (Gestrup)
Dorthea Hansen
1823-
Dorthea Hansen
F:
3 dec. 1823
Agerskov s. (Gestrup)
Dødfødt søn
1826-1826
Dødfødt søn
F:
13 aug. 1826
Agerskov s. (Gestrup)
D:
13 aug. 1826
Agerskov s. (Gestrup)
Margrethe Hansen
1828-1834
Margrethe Hansen
F:
3 jul. 1828
Agerskov s. (Gestrup)
D:
21 feb. 1834
Agerskov s. (Gestrup)
Anne Ockesdatter Port
ca. 1786-
Anne Ockesdatter Port
F:
ca. 1786
Peder Hansen Ulv
ca. 1775-1836
Peder Hansen Ulv
F:
ca. 1775
fmtl. Mjolden
G:
1819
D:
1836
Margrethe Jefsdatter Port
1816-1862
Margrethe Jefsdatter Port
F:
26 feb. 1816
D:
4 aug. 1862
Skærbæk s. (fattighuset)
Bodil Jefsdatter Port
1817-1841
Bodil Jefsdatter Port
F:
13 jun. 1817
D:
7 nov. 1841
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Iver Jessen Port
1847-1850
Iver Jessen Port
F:
6 jun. 1847
Rens
D:
5 apr. 1850
Iver Hansen Port
1850-
Iver Hansen Port
F:
11 apr. 1850
Rens
Marie Cathrine Port
1855-
Marie Cathrine Port
F:
26 jan. 1855
Abild s. (Kongsbjerg)
Caroline Margrethe Port
1856-
Caroline Margrethe Port
F:
15 dec. 1856
Løgumkloster s. (Draved)
Anna Christine Port
1859-
Anna Christine Port
F:
16 mar. 1859
Løgumkloster s. (Draved)
Okketon Iwersen Port
1867-
Okketon Iwersen Port
F:
21 mar. 1867
Løgumkloster s. (Draved)
Ock Jefsen Port
1819-
Ock Jefsen Port
F:
13 dec. 1819
Marincke Petersen
ca. 1822-
Marincke Petersen
F:
ca. 1822
G:
22 apr. 1847
Jesper Jefsen Port
1822-
Jesper Jefsen Port
F:
10 dec. 1822
Anne Jefsdatter Port
1827-1830
Anne Jefsdatter Port
F:
15 jul. 1827
D:
3 sep. 1830
Jef Ocksen Port
1788-
Jef Ocksen Port
F:
1788
Karen Jespersdatter
ca. 1789-
Karen Jespersdatter
F:
ca. 1789
G:
4 nov. 1815
Knud Ocksen Port
1790-1791
Knud Ocksen Port
F:
1790
D:
1791
Peder Jørgensen Port
1829-
Peder Jørgensen Port
F:
26 okt. 1829
Peder Nommensen
1831-
Peder Nommensen
F:
21 feb. 1831
Hans Bossen Poort
1864-1866
Hans Bossen Poort
F:
24 mar. 1864
Gram s. (Tiset)
D:
11 mar. 1866
Gram s. (Tiset)
Knud Ocksen Poort
1865-1866
Knud Ocksen Poort
F:
7 sep. 1865
Gram s. (Tiset)
D:
9 aug. 1866
Gram s. (Tiset)
Mette Marie Kirstine Poort
1868-
Mette Marie Kirstine Poort
F:
30 mar. 1868
Gram s. (Tiset)
Thomas Hjalmar Frøsig
1873-
Thomas Hjalmar Frøsig
F:
29 mar. 1873
Jerne s. (Rørkær)
G:
27 nov. 1909
Gram
Hans Bossen Poort
1869-1869
Hans Bossen Poort
F:
16 jun. 1869
Gram s. (Tiset)
D:
16 jun. 1869
Gram s. (Tiset)
Maren Kirstine Poort
1870-1871
Maren Kirstine Poort
F:
30 dec. 1870
Gram s. (Tiset)
D:
19 maj 1871
Gram s. (Tiset)
Ocke Knudsen Poort
1833-1895
Ocke Knudsen Poort
F:
12 okt. 1833
Døstrup s. (Nr. Vollum)
D:
27 okt. 1895
Gram s. (Tiset Mark)
Maren Jacobsen Østergaard
1836-1871
Maren Jacobsen Østergaard
F:
7 jul. 1836
Hygum
G:
12 sep. 1863
Gram
D:
7 jan. 1871
Gram s. (Tiset)
Mette Charlotte Poort
1903-
Mette Charlotte Poort
F:
3 dec. 1903
Gram s. (Tiset)
Aage Iversen Poort
1906-1987
Aage Iversen Poort
F:
14 sep. 1906
Gram
D:
1987
Hans Bossen Poort
1873-1942
Hans Bossen Poort
F:
6 feb. 1873
Gram s. (Tiset)
D:
20 jan. 1942
Gram
Else Margrethe Rosenlund
1878-
Else Margrethe Rosenlund
F:
10 jul. 1878
Rødding s. (Brem)
G:
16 okt. 1902
Gram
Meta Poort
1900-1917
Meta Poort
F:
3 maj 1900
Gram
D:
21 aug. 1917
Gram
Martin Jacobsen Poort
1875-1902
Martin Jacobsen Poort
F:
30 maj 1875
Gram s. (Tiset)
D:
3 apr. 1902
Gram
Helene Margrethe Nissen
1870-
Helene Margrethe Nissen
F:
24 jul. 1870
Bjolderup s. (Vollerup)
G:
14 okt. 1898
Gram
Johannes Poort
1914-
Johannes Poort
F:
12 dec. 1914
Gram
Kirsten Poort
1922-
Kirsten Poort
F:
23 sep. 1922
Flensborg (Diakonissestiftelsen)
NN Lanthén
Knud Ocksen Poort
1877-
Knud Ocksen Poort
F:
28 sep. 1877
Gram s. (Tiset)
Johanne Wilhelmine Nørgaard
1880-
Johanne Wilhelmine Nørgaard
F:
30 sep. 1880
G:
13 aug. 1913
Maren Kjestine Poort
1880-
Maren Kjestine Poort
F:
6 dec. 1880
Gram s. (Tiset)
Kjestine Marie Poort
1882-1900
Kjestine Marie Poort
F:
20 dec. 1882
Gram s. (Tiset)
D:
31 jul. 1900
Gram s. (Tiset)
Mette Jacobsen Østergaard
1842-1887
Mette Jacobsen Østergaard
F:
24 okt. 1842
Hygum
G:
4 maj 1872
Gram
D:
21 nov. 1887
Gram s. (Tiset)
Knud Ocksen Port
1792-1838
Knud Ocksen Port
F:
1792
Døstrup s. (Nr. Vollum)
D:
1 apr. 1838
Døstrup s. (Nr. Vollum)
Kirsten Marie Pedersen
Kirsten Marie Pedersen
G:
19 apr. 1828
Højst
Maren Ockesdatter Port
1795-1823
Maren Ockesdatter Port
F:
1795
D:
26 jul. 1823
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Margrethe Port
1829-
Margrethe Port
F:
19 maj 1829
Carolina Port
1830-1835
Carolina Port
F:
27 dec. 1830
D:
24 maj 1835
Marie Catharina Port
1857-
Marie Catharina Port
F:
8 maj 1857
Løgumkloster
Andreas August Jensen
1858-
Andreas August Jensen
F:
19 maj 1858
Løgumkloster
Maren Ocksen Port
1833-
Maren Ocksen Port
F:
20 feb. 1833
Lars Andersen Jensen
1833-
Lars Andersen Jensen
F:
26 sep. 1833
G:
18 mar. 1857
Carolina Port
1835-1839
Carolina Port
F:
7 sep. 1835
D:
5 maj 1839
Ock Ocksen Port
1838-
Ock Ocksen Port
F:
4 mar. 1838
Anna Marie Cathrine Ocksen Port
1840-1841
Anna Marie Cathrine Ocksen Port
F:
23 apr. 1840
D:
18 mar. 1841
Anders Ocksen Port
1798-1840
Anders Ocksen Port
F:
1798
D:
1 mar. 1840
Marie Cathrine Sørensdatter
Marie Cathrine Sørensdatter
G:
19 apr. 1828
Højst
Else Cathrine Ockesdatter Port
1801-
Else Cathrine Ockesdatter Port
F:
1801
Niels Oksen Port
1804-1806
Niels Oksen Port
F:
1804
D:
1806
Lars Oksen Port
1806-1809
Lars Oksen Port
F:
1806
D:
1809
Eline Margrethe Port
1861-1899
Eline Margrethe Port
F:
25 jun. 1861
Abild s. (Gøl)
D:
31 dec. 1899
Abild s. (Høgslund)
Christian Nicolaisen
1891-
Christian Nicolaisen
F:
29 aug. 1891
Abild s. (Høgslund)
Ingwert Christian Ocksen Nicolaisen
1893-
Ingwert Christian Ocksen Nicolaisen
F:
12 jan. 1893
Abild s. (Høgslund Mark)
Nanine Christine Pedersen
1898-
Nanine Christine Pedersen
F:
21 sep. 1898
Oldsum
G:
6 maj 1924
Abild
Metha Christine Nicolaisen
1896-1897
Metha Christine Nicolaisen
F:
2 sep. 1896
Løgumkloster s. (Ellum Mark)
D:
24 apr. 1897
Løgumkloster s. (Ellum Mark)
Meinert Jensen Nicolaisen
1898-
Meinert Jensen Nicolaisen
F:
21 mar. 1898
Løgumkloster s. (Ellum Mark)
Hans Peter Jensen Nicolaisen
1902-
Hans Peter Jensen Nicolaisen
F:
30 apr. 1902
Abild s. (Høgslund Mark)
Eline Marie Nicolaisen
1905-
Eline Marie Nicolaisen
F:
27 maj 1905
Abild
Heinrich Eskildsen Hundebøl
1905-
Heinrich Eskildsen Hundebøl
F:
18 sep. 1905
Gram s. (V. Nybøl)
G:
7 dec. 1928
Fole
Martin Peter Nicolaisen
Marie Kirstine Petrine Port
1864-
Marie Kirstine Petrine Port
F:
23 jan. 1864
Abild s. (Gøl)
Jørgen Hansen Nicolaisen
1867-
Jørgen Hansen Nicolaisen
F:
6 jul. 1867
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
11 dec. 1890
Abild
Elise Marie Christine Burgwald
1915-
Elise Marie Christine Burgwald
F:
13 feb. 1915
Højst s. (Lundsgårde)
Enewald Schmidt
1908-1984
Enewald Schmidt
F:
26 jun. 1908
Højst s. (Methaslund)
G:
16 jul. 1937
Højst
D:
18 feb. 1984
Dethlef Nicolai Burgwald
1917-2011
Dethlef Nicolai Burgwald
F:
28 jul. 1917
Højst s. (Lundsgårde)
D:
30 jun. 2011
Maria Anna Fieglef
1924-2011
Maria Anna Fieglef
F:
23 apr. 1924
D:
30 jun. 2011
Heinrich Lars Burgwald
1919-
Heinrich Lars Burgwald
F:
6 nov. 1919
Højst s. (Lundsgårde)
Sophie Margrethe Tondern
Martha Burgwald
1921-
Martha Burgwald
F:
26 sep. 1921
Højst s. (Lundsgårde)
Eduard Christian Nissen
1915-
Eduard Christian Nissen
F:
27 mar. 1915
Abild s. (Sølsted)
G:
27 Okt 1946
Højst
Inge Marie Christine Port
1890-1961
Inge Marie Christine Port
F:
24 okt. 1890
Abild s. (Vennemose Mark)
D:
18 jan. 1961
Tønder (sygehuset)
Nicolai Dethlef Burgwald
1888-1922
Nicolai Dethlef Burgwald
F:
30 apr. 1888
Hostrup s. (Jejsing Mark)
G:
25 okt. 1912
Højst
D:
28 mar. 1922
Højst s. (Lundsgårde)
Nicoline Marie Schmidt
August Godbersen Hinrichsen
1916-
August Godbersen Hinrichsen
F:
5 mar. 1916
Ravsted s. (Hynding)
Maria Schmidt
Christian Knudsen
1919-
Christian Knudsen
F:
6 aug. 1919
Højst s. (Alslev)
Margrethe Schmidt
Mads Hansen Iwersen
Laust Jensen Schmidt
Lars Christian Schmidt
1930-2003
Lars Christian Schmidt
F:
13 jul. 1930
Højst s. (Lundsgårde)
D:
27 aug. 2003
Gerd Andersen Schmidt
Michael Andersen Schmidt
Jens Mathiesen Schmidt
1891-1965
Jens Mathiesen Schmidt
F:
24 apr. 1891
Nr. Løgum s. (Løjtved)
G:
19 sep. 1923
Højst
D:
26 aug. 1965
Sønderborg (hospital)
Christian Hansen Port
1892-1963
Christian Hansen Port
F:
25 mar. 1892
Skærbæk
D:
18 aug. 1963
Skærbæk
Kjestine Marie Schmidt
1893-1963
Kjestine Marie Schmidt
F:
19 apr. 1893
Abild s. (Vennemose)
G:
5 sep. 1919
Abild
D:
12 jun. 1963
Tønder (sygehuset)
Lars Ocksen Poort
Christian Ocksen Port
1894-
Christian Ocksen Port
F:
11 feb. 1894
Daler s. (Østerby)
Alvine Rasmussen
Maria Port
1896-
Maria Port
F:
2 jun. 1896
Daler s. (Østerby)
Wilhelm Nicolaus Petersen
1889-
Wilhelm Nicolaus Petersen
F:
28 apr. 1889
Flensborg
G:
31 jul. 1920
Abild
Martin Port
1897-1908
Martin Port
F:
6 aug. 1897
Daler s. (Østerby)
D:
23 jun. 1908
Abild s. (Høgslund)
Carsten Lorenzen Mathiesen Port
1900-1901
Carsten Lorenzen Mathiesen Port
F:
23 okt. 1900
Daler s. (Østerby)
D:
30 jun. 1901
Daler s. (Østerby)
Käthe Eline Port
1902-
Käthe Eline Port
F:
28 jul. 1902
Daler s. (Østerby)
Carsten Lorenzen Mathiesen Port
1905-
Carsten Lorenzen Mathiesen Port
F:
8 mar. 1905
Abild s. (Høgslund)
Lars Ocksen Port
1866-
Lars Ocksen Port
F:
29 okt. 1866
Abild s. (Gøl)
Marie Christine Specht
1865-1918
Marie Christine Specht
F:
20 maj 1865
G:
27 sep. 1890
Abild
D:
26 nov. 1918
Abild s. (Vennemose)
Christian Ocksen Port
1832-1911
Christian Ocksen Port
F:
1 nov. 1832
Højst s. (Alslev)
D:
25 nov. 1911
Abild s. (Vennemose)
Inger Marie Hansen
ca. 1841-
Inger Marie Hansen
F:
ca. 1841
G:
3 nov. 1860
Løgumkloster
Inger Marie Port
1871-1897
Inger Marie Port
F:
21 okt. 1871
Højst s. (Alslev)
D:
30 mar. 1897
Abild s. (Høgslund)
Christian Ocksen Andersen
Laurette Hansine Port
1886-
Laurette Hansine Port
F:
30 mar. 1886
Abild s. (Vennemose Mark)
Hans Christian Andersen
1888-
Hans Christian Andersen
F:
23 sep. 1888
G:
18 mar. 1909
Abild
Mette Christine Gregersen
1847-1914
Mette Christine Gregersen
F:
13 jan. 1847
Løgumkloster
G:
16 sep. 1871
Abild
D:
26 jul. 1914
Abild s. (Vennemose)
Mariegrete Port
1833-før FADEREN
Mariegrete Port
F:
3 dec. 1833
D:
før FADEREN
Dødfødt datter
1865-1865
Dødfødt datter
F:
24 jan. 1865
Abild
D:
24 jan. 1865
Abild
Maria Port
1835-før faderen
Maria Port
F:
28 maj 1835
D:
før faderen
Laust Jørgensen
Peter Jürgensen Port
1837-1856
Peter Jürgensen Port
F:
9 maj 1837
D:
13 mar. 1856
Lars Ocksen Port
1811-1885
Lars Ocksen Port
F:
11 jan. 1811
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
6 nov. 1885
Abild s. (Vennemose Mark)
Ester Detlefsen
ca. 1805-1876
Ester Detlefsen
F:
ca. 1805
G:
15 maj 1830
D:
30 dec. 1876
Abild s. (Gøl)
Margrethe Jefsdatter
1767-1832
Margrethe Jefsdatter
F:
14 maj 1767
Brøns s. (Havervad)
D:
1832
Døstrup s. (Nr. Vollum)
Ock Knudsen Port
ca. 1750-1812
Ock Knudsen Port
F:
ca. 1750
G:
8 okt. 1784
D:
1812
Peder Jørgensen
Peder Jørgensen
G:
1814
Jef Pedersen
1737-
Jef Pedersen
F:
1737
Skærbæk s. (Gjesing)
Maren Nielsdatter
ca. 1734-
Maren Nielsdatter
F:
ca. 1734
G:
18 okt. 1765
Niels Pedersen
1743-1750
Niels Pedersen
F:
1743
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1750
Skærbæk s. (Gjesing)
Peder Jepsen (Thygesen)
1702-1782
Peder Jepsen (Thygesen)
F:
1702
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1782
Skærbæk s. (Gjesing)
Margrethe Nielsdatter
1707-1746
Margrethe Nielsdatter
F:
1707
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
1731
D:
1746
Skærbæk s. (Gjesing)
Margrethe Pedersdatter
1748-1795
Margrethe Pedersdatter
F:
1748
D:
1795
Hans Peter Thyssen
1827-1828
Hans Peter Thyssen
F:
2 Okt 1827
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
18 apr. 1828
Skærbæk s. (Gjesing)
Anne Marie Ocksen Thyssen
1830-1836
Anne Marie Ocksen Thyssen
F:
2 aug. 1830
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1 mar. 1836
Skærbæk s. (Gjesing)
Peder Hansen Thyssen
1792-1858
Peder Hansen Thyssen
F:
1792
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
15 jan. 1858
Skærbæk s. (Gjesing)
Voldborg Kirstine Jørgensdatter
1792-1841
Voldborg Kirstine Jørgensdatter
F:
1792
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
26 maj 1827
Skærbæk
D:
18 aug. 1841
Skærbæk s. (Gjesing)
Jørgen Nielsen Thyssen
1844-1909
Jørgen Nielsen Thyssen
F:
12 sep. 1844
D:
14 sep. 1909
Skærbæk s. (Gjesing)
Anne Cathrine Hansen
ca. 1843-1914
Anne Cathrine Hansen
F:
ca. 1843
G:
13 okt. 1876
D:
3 mar. 1914
Skærbæk s. (Gjesing)
Kjesten Thyssen
1875-1888
Kjesten Thyssen
F:
28 feb. 1875
Nr. Løgum
D:
3 jul. 1888
Nr. Løgum
Gyde Thomine Thyssen
1876-1934
Gyde Thomine Thyssen
F:
11 sep. 1876
Nr. Løgum
D:
26 mar. 1934
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Marie Thyssen
Peter Thyssen
Inge Thyssen
Johannes Thyssen
Jørgen Nielsen Thyssen
Johanne Frederikke Ebsen
Anna Cathrine Thyssen
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
1905-
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
F:
16 aug. 1905
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Else Marie Rossen
Ib Jacobsen Holdt
Mathias Nissen Rossen
Jørn Thyssen Rossen
1949-
Jørn Thyssen Rossen
F:
25 apr. 1949
Toftlund s. (Ørderup)
Anne Marie Thyssen
Thorvald Andersen Rossen
1907-
Thorvald Andersen Rossen
F:
30 okt. 1907
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
22 mar. 1935
Peter Thyssen
Birte
Kjeld Thysen
Inge Marie
Hans Christian Thyssen
Anni
Josias Schack Thyssen
1914-1997
Josias Schack Thyssen
F:
13 jan. 1914
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 aug. 1997
Skærbæk s. (Kagebøl)
Maren (Maja) Hansen
Peter Thyssen
1878-
Peter Thyssen
F:
24 sep. 1878
Nr. Løgum
Else Marie Obling
1885-
Else Marie Obling
F:
14 mar. 1885
Vodder s. (Åved)
G:
6 okt. 1905
Anne Marie Thyssen
1881-1889
Anne Marie Thyssen
F:
14 mar. 1881
Nr. Løgum
D:
30 maj 1889
Nr. Løgum
Dorthea Thyssen
1883-1973
Dorthea Thyssen
F:
12 jan. 1883
Nr. Løgum
D:
10 jun. 1973
Døstrup (alderdomshjemmet)
Otto Nissen
1889-
Otto Nissen
F:
11 feb. 1889
Døstrup
G:
7 maj 1921
Døstrup
Josias Schack Thyssen
1847-1912
Josias Schack Thyssen
F:
7 mar. 1847
D:
19 maj 1912
Nr. Løgum
Karen Thomsen
1840-1901
Karen Thomsen
F:
22 dec. 1840
D:
23 jan. 1901
Nr. Løgum
Hans Peter Thyssen
1849-1855
Hans Peter Thyssen
F:
22 jun. 1849
D:
17 okt. 1855
Niels Ocksen Thyssen
1852-1903
Niels Ocksen Thyssen
F:
4 jan. 1852
D:
12 aug. 1903
Rødding
Johanne Marie Mikkelsen
1851-1936
Johanne Marie Mikkelsen
F:
29 maj 1851
Rødding s. (Brændstrup)
G:
16 maj 1890
Rødding
D:
24 nov. 1936
Gram s. (V. Linnet)
Bodil Marie Ocksen
1875-1947
Bodil Marie Ocksen
F:
5 nov. 1875
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
14 okt. 1947
Nordby s. (Odden)
Niels Madsen Carlsen
1872-1957
Niels Madsen Carlsen
F:
30 jun. 1872
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
22 jul. 1902
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
27 jun. 1957
Nordby s. (Odden)
Niels Hansen Ocksen
1878-1949
Niels Hansen Ocksen
F:
19 jun. 1878
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 aug. 1949
Tønder (sygehuset)
Ester Marie Petersen
1880-1967
Ester Marie Petersen
F:
27 okt. 1880
Mjolden
D:
6 maj 1967
Skærbæk (De Gamles Hjem)
Niels Thyssen Oksen
Simon Hansen Oksen
Johanne Cathrine Kulmbach
1913-1977
Johanne Cathrine Kulmbach
F:
30 mar. 1913
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
6 dec. 1977
Rejsby s. (Kærbølling)
Andreas Christian Oksen
Anne Høj Thomsen
Minna Oksen
Flemming Pedersen
Vera Oksen
NN Kristensen
Peter Thyssen Oksen
Ingrid Merete Oksen
Hans Oksen
Marie Kjestine Boisen
Valborg Kirstine Oksen
Hans Jørgen Olesen
Kathrine Oksen
Hans Christensen Skytte
Christian Oksen
Peter Thyssen Ocksen
1880-1970
Peter Thyssen Ocksen
F:
17 sep. 1880
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
5 sep. 1970
Skærbæk s.
Maren Christensen
1880-1960
Maren Christensen
F:
19 jul. 1880
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
3 maj 1907
D:
3 jul. 1960
Ribe (Doms. (Ribe Mark))
Walborg Kirstine Rossen
1908-
Walborg Kirstine Rossen
F:
23 nov. 1908
Toftlund s. (Stenderup)
Nis Peter Rossen
1911-
Nis Peter Rossen
F:
18 nov. 1911
Toftlund s. (Stenderup)
Kjesten Ocksen
1883-1974
Kjesten Ocksen
F:
5 maj 1883
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
8 apr. 1974
Peter Lauritz Rossen
1877-1931
Peter Lauritz Rossen
F:
7 aug. 1877
Agerskov s. (Gestrup)
G:
12 dec. 1907
Toftlund
D:
11 maj 1931
Toftlund s. (Stenderup)
Peter Jørgen Oksen
Niels Thyssen Oksen
Valborg Jensine Oksen
1914-1915
Valborg Jensine Oksen
F:
2 maj 1914
Hviding s. (Råhede)
D:
18 feb. 1915
Hans Oksen
Christian Oksen
Hans Ocksen
1885-1956
Hans Ocksen
F:
21 apr. 1885
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
7 sep. 1956
Ribe (Skt. Cathrine s. (Amtssygeh.))
Kjerstine Schack
1878-1949
Kjerstine Schack
F:
17 jan. 1878
Hviding s. (Råhede)
G:
2 okt. 1908
Hviding
D:
17 sep. 1949
V. Vedsted
Anne Christine Oksen
1910-
Anne Christine Oksen
F:
8 maj 1910
Bylderup
Hans Peter Hansen Oksen
1912-
Hans Peter Hansen Oksen
F:
10 apr. 1912
Bylderup
Lydia Christine List
1915-
Lydia Christine List
F:
24 Okt 1915
Flensborg
G:
21 jun. 1938
Tinglev
Niels Thysen Ocksen
1914-
Niels Thysen Ocksen
F:
2 feb. 1914
Bylderup
Lorenz Peter Oksen
1916-
Lorenz Peter Oksen
F:
21 aug. 1916
Bylderup
Christine Marie Oksen
1918-1937
Christine Marie Oksen
F:
18 jul. 1918
Bylderup
D:
4 apr. 1937
Aabenraa (sygeh.)
Christian Valde Oksen
1921-1922
Christian Valde Oksen
F:
5 nov. 1921
Tinglev s. (Terkelsbøl)
D:
21 jul. 1922
Tinglev s. (Terkelsbøl)
Jørgen Nielsen Ocksen
1886-1953
Jørgen Nielsen Ocksen
F:
12 jul. 1886
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
14 nov. 1953
Rise s. (Hvilehjemmet i Rødekro)
Lucie Marie Hansen
1883-1924
Lucie Marie Hansen
F:
14 sep. 1883
G:
30 okt. 1908
Bylderup
D:
19 jan. 1924
Tinglev s. (Terkelsbøl)
Lucie Kathrine Oksen
Anne Jørgine Oksen
Anne Marie Hansen
1905-1930
Anne Marie Hansen
F:
19 nov. 1905
Audubon i Iowa, USA
G:
25 Maj 1928
Tinglev
D:
4 apr. 1930
Tinglev s. (Terkelsbøl)
Anton Ocksen
1886-1895
Anton Ocksen
F:
12 jul. 1886
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
12 jul. 1895
Skærbæk s. (Gjesing)
Alfred Thyssen Oksen
1914-1942
Alfred Thyssen Oksen
F:
8 aug. 1914
Vodder s. (Birkelev)
D:
20 maj 1942
Demjansk
Niels Birkmose Oksen
1916-
Niels Birkmose Oksen
F:
9 dec. 1916
Vodder s. (Birkelev)
Christian Oksen
1920-1945
Christian Oksen
F:
23 mar. 1920
Vodder s. (Birkelev)
D:
1945
Anna Kirstine Ocksen
Alfred Ocksen
1888-
Alfred Ocksen
F:
14 jul. 1888
Skærbæk s. (Gjesing)
Dina Birkmose
ca. 1887-1926
Dina Birkmose
F:
ca. 1887
D:
17 dec. 1926
Vodder s. (Birkelev)
Dinnes Hynding Ocksen
Marie Kjestine Paulsen
1902-
Marie Kjestine Paulsen
F:
24 apr. 1902
Døstrup s. (Overby)
G:
9 jun. 1934
Vodder
Meta Christiane Ocksen
1889-1955
Meta Christiane Ocksen
F:
8 dec. 1889
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
5 feb. 1955
Gram (Amtssygeh.)
Hans Hørlyck Rossen
1870-1942
Hans Hørlyck Rossen
F:
24 jan. 1870
Agerskov s. (Gestrup)
D:
2 maj 1942
Agerskov s. (Gestrup)
Oskar Josias Ocksen
1891-
Oskar Josias Ocksen
F:
15 nov. 1891
Skærbæk s. (Gjesing)
Christian Ocksen
1893-
Christian Ocksen
F:
27 okt. 1893
Skærbæk s. (Gjesing)
Elise Christense Jessen
Jens Henningsen
1920-2001
Jens Henningsen
F:
26 mar. 1920
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
2001
Valborg Kirstine Jessen
Anders Petersen
Erik Petersen Jessen
Bodil Lindegård Larsen
1935-1963
Bodil Lindegård Larsen
F:
26 jul. 1935
Balslev
D:
11 maj 1963
Anny Jensen
Anna Ocksen
1895-1978
Anna Ocksen
F:
12 sep. 1895
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
3 maj 1978
Skærbæk
Antoni Marius Jessen
1881-1965
Antoni Marius Jessen
F:
21 feb. 1881
Vodder s. (Vrå)
G:
12 sep. 1923
Vodder
D:
1 maj 1965
Skærbæk
Dødfødt datter
1898-1898
Dødfødt datter
F:
6 sep. 1898
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
6 sep. 1898
Skærbæk s. (Gjesing)
Voldborg Kirstine Thyssen
1854-1925
Voldborg Kirstine Thyssen
F:
18 mar. 1854
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
27 aug. 1925
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Thyssen (Nielsen) Ocksen
1840-1901
Niels Thyssen (Nielsen) Ocksen
F:
8 okt. 1840
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
24 sep. 1874
D:
18 mar. 1901
Skærbæk s. (Gjesing)
Jens Worm Palludan
1884-1961
Jens Worm Palludan
F:
1 nov. 1884
Torstrup s. (Lindinggård)
D:
18 feb. 1961
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
Anne Jensine Palludan
1886-
Anne Jensine Palludan
F:
19 Maj 1886
Torstrup s. (Lindinggård)
Mette Kirstine Thyssen
1856-1931
Mette Kirstine Thyssen
F:
29 maj 1856
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
12 apr. 1931
Kolding
Knud Christian Palludan
1859-1936
Knud Christian Palludan
F:
21 Maj 1859
Varde
G:
16 nov. 1883
Torstrup
D:
27 nov. 1936
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
Kirstine Schack
1818-
Kirstine Schack
F:
1818
G:
21 okt. 1843
Mette Kjerstine Thyssen
1819-
Mette Kjerstine Thyssen
F:
24 sep. 1819
Ane Bothilde Hansen
1877-
Ane Bothilde Hansen
F:
25 apr. 1877
Ribe (Doms.)
Anne Mette Bang
1852-1882
Anne Mette Bang
F:
10 jan. 1852
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
10 nov. 1882
Ribe (Doms.)
Hans Hansen
1848-
Hans Hansen
F:
9 apr. 1848
Døstrup
G:
24 nov. 1876
Ribe (Skt. Cathrine)
Ane Bang
1882-
Ane Bang
F:
2 apr. 1882
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Gunnar Martin Christensen
1881-
Gunnar Martin Christensen
F:
24 apr. 1881
Ribe
G:
30 okt. 1907
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Jørgen Bang
1885-
Jørgen Bang
F:
26 aug. 1885
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ane Marie Hansine Sørine Møller
1880-
Ane Marie Hansine Sørine Møller
F:
12 dec. 1880
Vilslev s. (Vilslev Spang)
G:
2 maj 1909
Vilslev
Jens Frederik Bang
1854-1920
Jens Frederik Bang
F:
21 nov. 1854
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
29 apr. 1920
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Else Cathrine Dahl
1855-
Else Cathrine Dahl
F:
23 okt. 1855
Hviding s. (Råhede)
G:
19 nov. 1880
Ribe (Skt. Cathrine)
Dødfødt søn
1858-1858
Dødfødt søn
F:
22 jan. 1858
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
22 jan. 1858
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Anne Thyssen
1820-1893
Anne Thyssen
F:
20 nov. 1820
D:
15 apr. 1893
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Jørgen Bang Jefsen, senere Jefsen Bang
1813-1888
Jørgen Bang Jefsen, senere Jefsen Bang
F:
6 sep. 1813
G:
18 apr. 1850
V. Vedsted
D:
5 dec. 1888
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Anders Thyssen
1901-1972
Anders Thyssen
F:
23 mar. 1901
Lyngby
D:
19 sep. 1972
Frederikssund
Edel Busk Rasmussen
1903-
Edel Busk Rasmussen
F:
8 jun. 1903
Odense (Skt. Knuds s.)
G:
17 jun. 1927
Odense (Ansgar)
Marie Thyssen
1902-
Marie Thyssen
F:
30 apr. 1902
Lyngby
Niels Johan Holger Suhr
1873-
Niels Johan Holger Suhr
F:
14 maj 1873
G:
4 mar. 1934
Svend Arne Thyssen
1903-
Svend Arne Thyssen
F:
23 sep. 1903
Lyngby
Clara Helene Jakobsen
Gunner Thyssen
1905-1981
Gunner Thyssen
F:
4 jul. 1905
Lyngby
D:
1 sep. 1981
Køge
Agnete Christensen
1915-2000
Agnete Christensen
F:
4 aug. 1915
Holstebro
G:
25 feb. 1939
Farum
D:
2 jan. 2000
Hans Christian Thyssen
1873-1945
Hans Christian Thyssen
F:
16 maj 1873
Lyngby
D:
4 dec. 1945
Lyngby
Karen Andersen
1869-1954
Karen Andersen
F:
14 mar. 1869
Borris
G:
31 maj 1900
D:
26 maj 1954
Snostrup
Johannes Krebs Lange
1902-1990
Johannes Krebs Lange
F:
16 feb. 1902
Åker
D:
1 apr. 1990
Roskilde
Oda Olivia Petersen
1907-1984
Oda Olivia Petersen
F:
27 mar. 1907
Ulse
G:
21 okt. 1932
Sønder Dalby
D:
2 jun. 1984
Roskilde
Poul Krebs Lange
1903-1985
Poul Krebs Lange
F:
6 maj 1903
Åker
D:
10 maj 1985
Birkerød
Anna Frøslev Christensen
1912-1996
Anna Frøslev Christensen
F:
30 maj 1912
G:
11 jul. 1946
D:
27 maj 1996
Marie Krebs Lange
1904-2000
Marie Krebs Lange
F:
15 okt. 1904
Åker
D:
19 okt. 2000
Gl. Haderslev
Hans Christian Waaben Thulstrup
1902-1949
Hans Christian Waaben Thulstrup
F:
20 jan. 1902
Gl. Haderslev
G:
15 maj 1937
Stevns Frimenighedskirke
D:
6 sep. 1949
Gl. Haderslev
Helge Krebs Lange
1906-1984
Helge Krebs Lange
F:
11 jun. 1906
Åker
D:
29 apr. 1984
Lyderslev
Børge Krebs Lange
1908-1982
Børge Krebs Lange
F:
26 mar. 1908
Lyderslev
D:
24 mar. 1982
Bov
Esther Margrethe Hoppe
Kaare Krebs Lange
1909-2004
Kaare Krebs Lange
F:
1 aug. 1909
Lyderslev
D:
6 feb. 2004
Gilleleje
Gerda Elvira Poulsen
Erik Immanuel Krebs Lange
1912-2008
Erik Immanuel Krebs Lange
F:
18 maj 1912
Lyderslev
D:
20 jul. 2008
Haderslev
Estrid Jensen
Otto Elias Krebs Lange
1914-1984
Otto Elias Krebs Lange
F:
4 mar. 1914
Havnelev
D:
19 sep. 1984
Frederikssund
Hilda Hilma Petersen
Eva Anna Mortensen
Frede Benedikt Krebs Lange
1917-1993
Frede Benedikt Krebs Lange
F:
12 maj 1917
Havnelev
D:
11 jun. 1993
Lyngby
Ethel (Etti) Regine Olin
1916-1999
Ethel (Etti) Regine Olin
F:
16 dec. 1916
Helsingfors
G:
21 aug. 1948
Lyngby
D:
29 apr. 1999
Lyngby
Sigrid Thyssen
1875-1944
Sigrid Thyssen
F:
18 jul. 1875
D:
17 apr. 1944
Frederik Christian Krebs Lange
1869-1939
Frederik Christian Krebs Lange
F:
5 maj 1869
Skivum
G:
2 apr. 1901
Nordby
D:
30 mar. 1939
Øster Hæsinge
Knud Thyssen
1878-1878
Knud Thyssen
F:
15 apr. 1878
Lyngby
D:
25 okt. 1878
Lyngby
Anders Ditlev Thyssen
1849-1933
Anders Ditlev Thyssen
F:
11 jul. 1849
Nordby
D:
24 sep. 1933
Lyngby
Marie Oline Bolette Bartholdy
1849-1878
Marie Oline Bolette Bartholdy
F:
13 okt. 1849
Birkerød
G:
2 aug. 1872
Birkerød
D:
28 apr. 1878
Lyngby
Annelise Vilsoët Thyssen
Ove Vilsoët Thyssen
Jørgen Anders Vilsoët Thyssen
Esther Spang
Poul Eduard Vilsoët Thyssen
Inger Kjeldsen Rasmussen
Knud Immanuel Thyssen
1880-1947
Knud Immanuel Thyssen
F:
15 apr. 1880
Lyngby
D:
18 jan. 1947
Frøslev
Karen Ida Sofie Vilsöet
1883-
Karen Ida Sofie Vilsöet
F:
7 jul. 1883
København (Johannes k.)
G:
28 maj 1912
Ordrup
Jutta Elisabeth Pontoppidan Thyssen
Jørgen Monrad
Ruth Alexandra Pontoppidan Thyssen
Johannes Feilberg Jørgensen
Arvid Johannes Pontoppidan Thyssen
Maren Hansen
1916-2002
Maren Hansen
F:
10 apr. 1916
Nørre-Broby
D:
dec. 2002
Ingrid Louise Pontoppidan Thyssen
Benjamin Jacobsen
1915-1990
Benjamin Jacobsen
F:
1915
D:
1990
Thyra Marie Pontoppidan Thyssen
Werner Feil
Anders Børge Pontoppidan Thyssen
Eva Theil Madsen
Eva Birgitte Pontoppidan Thyssen
1923-1937
Eva Birgitte Pontoppidan Thyssen
F:
8 mar. 1923
Køng
D:
7 maj 1937
Odense
Petra Ulla Pontoppidan Thyssen
Jens
Erik Pontoppidan Thyssen
1881-1971
Erik Pontoppidan Thyssen
F:
4 nov. 1881
Lyngby
D:
28 nov. 1971
Ellen Gjertrud Alexandra Frederikson
1882-1968
Ellen Gjertrud Alexandra Frederikson
F:
27 maj 1882
Salo, Finland
G:
18 maj 1910
Lyngby
D:
1968
Ole Kirchheiner Thyssen
Egetie Samms
Lizzie Schnackenborg
Palle Kirchheiner Thyssen
1921-2005
Palle Kirchheiner Thyssen
F:
31 mar. 1921
København (Aldersro)
D:
28 feb. 2005
Stenlille
Birgit Lange
Anita Thyssen
1940-2003
Anita Thyssen
F:
1940
D:
2003
Bendt Rasmussen
1926-2007
Bendt Rasmussen
F:
1926
D:
2007
Asger Thyssen
1889-
Asger Thyssen
F:
5 mar. 1889
Lyngby
Erna Elisabeth Kirchheiner
1890-
Erna Elisabeth Kirchheiner
F:
21 mar. 1890
G:
4 aug. 1916
Petra Louise Telling
1849-1934
Petra Louise Telling
F:
10 feb. 1849
Skelskør
G:
28 maj 1879
Lyngby
D:
5 aug. 1934
Lyngby
Harriet Petrea Abrahamsen Svarrer
1903-
Harriet Petrea Abrahamsen Svarrer
F:
8 maj 1903
Emilie Abrahamsen
1876-
Emilie Abrahamsen
F:
16 aug. 1876
Nordby på Fanø
Jørgen Tingberg Svarrer
1875-
Jørgen Tingberg Svarrer
F:
6 apr. 1875
G:
sep. 1900
Ejnar Abrahamsen
1877-
Ejnar Abrahamsen
F:
4 nov. 1877
Nordby på Fanø
Erna Ellen Hansine Jørgensen
1900-
Erna Ellen Hansine Jørgensen
F:
8 jul. 1900
Hørby s. (Hostruphuse)
G:
2 okt. 1929
Hobro
Johannes Abrahamsen
1879-1940
Johannes Abrahamsen
F:
14 maj 1879
Nordby på Fanø
D:
1940
Jensine Marie Petra Andersen
1883-
Jensine Marie Petra Andersen
F:
2 maj 1883
Hans Christian Lorentzen
1900-
Hans Christian Lorentzen
F:
20 dec. 1900
Kai Søren Lorentzen
1902-
Kai Søren Lorentzen
F:
6 jan. 1902
Mathilde Abrahamsen
1880-
Mathilde Abrahamsen
F:
23 okt. 1880
Nordby på Fanø
Kristian Valdemar Lorentzen
1873-
Kristian Valdemar Lorentzen
F:
10 nov. 1873
G:
1900
Thorvald Abrahamsen
1886-1941
Thorvald Abrahamsen
F:
8 feb. 1886
Nordby på Fanø
D:
24 nov. 1941
Esbjerg (Zions s.)
Asta Elvira Petersen
1906-1988
Asta Elvira Petersen
F:
2 feb. 1906
Esbjerg
G:
18 jan. 1933
D:
2 feb. 1988
Johanne Abrahamsen
1888-1919
Johanne Abrahamsen
F:
5 sep. 1888
Nordby på Fanø
D:
31 dec. 1919
Sejerslev (Mors)
Hans Dusinus Spangsberg
1884-1973
Hans Dusinus Spangsberg
F:
23 maj 1884
Esbjerg
G:
13 dec. 1908
D:
4 jan. 1973
København
Ane Marie Thyssen
1852-1913
Ane Marie Thyssen
F:
14 nov. 1852
Nordby på Fanø
D:
20 aug. 1913
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
Søren Abrahamsen
1849-1916
Søren Abrahamsen
F:
15 okt. 1849
Nordby på Fanø
G:
14 nov. 1875
Nordby på Fanø
D:
26 dec. 1916
Esbjerg (Zions s.)
Hans Peter Thyssen
1883-
Hans Peter Thyssen
F:
11 jun. 1883
Maren Jensine Bie
1890-
Maren Jensine Bie
F:
6 maj 1890
G:
11 apr. 1911
Mathilde Rosine Thyssen
1885-
Mathilde Rosine Thyssen
F:
28 dec. 1885
Niels Peter Poulsen
1880-
Niels Peter Poulsen
F:
1880
G:
17 maj 1907
Niels Martin Thyssen
1854-
Niels Martin Thyssen
F:
24 nov. 1854
Anna Christine Jørgensen
1852-1937
Anna Christine Jørgensen
F:
30 apr. 1852
Thumby, Angeln
G:
25 aug. 1882
D:
22 mar. 1937
Herning
Aksel Vilhelm Thyssen
1890-1963
Aksel Vilhelm Thyssen
F:
4 sep. 1890
Sdr. Omme
D:
30 jun. 1963
Ebeltoft (sygehuset)
Emma Agathe Hansen
1892-1990
Emma Agathe Hansen
F:
21 dec. 1892
G:
13 apr. 1919
D:
9 jul. 1990
Birthe Maltbæk
Jens Helge Maltbæk
Agnete Rossen
Astrid Ingeborg Thyssen
1892-1964
Astrid Ingeborg Thyssen
F:
29 apr. 1892
Sdr. Omme
D:
15 sep. 1964
Aabenraa
Jens Sørensen Maltbæk
1892-
Jens Sørensen Maltbæk
F:
18 jan. 1892
Malt s.
G:
9 jul. 1920
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Emil Kristian Thyssen
1938-
Emil Kristian Thyssen
F:
2 jan. 1938
Asserballe s. (Kettingskov)
Anna Birgitte Thyssen
1940-
Anna Birgitte Thyssen
F:
16 maj 1940
Asserballe s. (Kettingskov)
Astrid Ingeborg Thyssen
1944-
Astrid Ingeborg Thyssen
F:
13 jul. 1944
Asserballe s. (Kettingskov)
Svend Olaf Thyssen
1894-1958
Svend Olaf Thyssen
F:
16 maj 1894
Sdr. Omme
D:
22 jan. 1958
Givskud s. (Ris Plejehjem)
Marie Birgitte Petersen
1902-
Marie Birgitte Petersen
F:
14 mar. 1902
Ullerup s. (Blans)
G:
21 jul. 1936
Asserballe
Erik Schjørring Thyssen
Peter Schjørring Thyssen
1896-1945
Peter Schjørring Thyssen
F:
10 sep. 1896
Ølgod
D:
22 apr. 1945
Frederiksberg
Gudrun Braunstein
1897-1945
Gudrun Braunstein
F:
6 jun. 1897
København
G:
8 sep. 1923
København (Frederiks)
D:
22 apr. 1945
Frederiksberg
Emil Kristian Thyssen
1857-1938
Emil Kristian Thyssen
F:
12 mar. 1857
Nordby
D:
7 nov. 1938
Ribe (Skt. Cathrine s. (kb. Ribe Doms.))
Valborg Schjørring
1865-1898
Valborg Schjørring
F:
31 jul. 1865
G:
4 jun. 1889
D:
14 feb. 1898
Valborg Marie Thyssen
1902-1918
Valborg Marie Thyssen
F:
15 aug. 1902
D:
14 nov. 1918
Ribe
Anna Catharina Andersen
1861-
Anna Catharina Andersen
F:
18 mar. 1861
G:
2 maj 1900
Hans Peter Thyssen
1879-1934
Hans Peter Thyssen
F:
1 okt. 1879
Nordby
D:
3 dec. 1934
Nordby
Signe Dorthea Jacobsen
1891-
Signe Dorthea Jacobsen
F:
27 okt. 1891
Jetsmark
Anna Gjødesen
1908-1980
Anna Gjødesen
F:
12 jan. 1908
Tolstrup
D:
5 sep. 1980
Tolstrup
Gunnar Dam Jeppesen
1909-1995
Gunnar Dam Jeppesen
F:
8 jul. 1909
Ranum
G:
14 maj 1932
Tolstrup
D:
5 dec. 1995
Tolstrup
Jens Thyge Gjødesen
1909-1999
Jens Thyge Gjødesen
F:
16 feb. 1909
Tolstrup
D:
30 apr. 1999
Odense
Inge Elisabeth Heide-Jørgensen
1913-1993
Inge Elisabeth Heide-Jørgensen
F:
14 maj 1913
Horsens
G:
31 dec. 1937
D:
15 jan. 1993
Odense
Signe Kirstine Kolind Gjødesen
1910-1973
Signe Kirstine Kolind Gjødesen
F:
7 jun. 1910
Tolstrup
D:
31 jan. 1973
Husby
Else Gjødesen
1911-1994
Else Gjødesen
F:
22 sep. 1911
Tolstrup
D:
20 jul. 1994
Leo Eugen Herskind
1909-1986
Leo Eugen Herskind
F:
21 jul. 1909
Hornstrup
G:
13 nov. 1932
Tolstrup
D:
13 maj 1986
Tyskland
Marie Gjødesen
Thorvald Kristensen
1902-
Thorvald Kristensen
F:
27 apr. 1902
Valborg Gjødesen
1913-2006
Valborg Gjødesen
F:
31 jan. 1913
Tolstrup
D:
24 okt. 2006
Peter Kristian Pedersen
Mathilde Marie Thyssen
1881-1913
Mathilde Marie Thyssen
F:
23 jan. 1881
Nordby
D:
8 feb. 1913
Tolstrup
Carl Christian Thoresen Gjødesen
1867-1957
Carl Christian Thoresen Gjødesen
F:
8 sep. 1867
Lyngby
G:
26 mar. 1907
Nordby
D:
1 nov. 1957
Tolstrup
Poul Martin Thyssen
Gurli Frandsen
Erik Pontoppidan Thyssen
Ida von Essen
Annelise Pontoppidan Thyssen
Johannes Thyssen
1912-2002
Johannes Thyssen
F:
30 apr. 1912
Skjern
D:
9 feb. 2002
Ordrup
Karen Louise Elisabeth Hammerich
1922-1982
Karen Louise Elisabeth Hammerich
F:
25 maj 1922
G:
30 aug. 1940
D:
23 dec. 1982
Sahl
Ruth Ingrid Jungesen
Ruth Ingrid Jungesen
G:
30 dec. 1983
Halfdan Thyssen
Asta Agnethe Haaber-Bernth
Herluf Thyssen
1882-1949
Herluf Thyssen
F:
3 maj 1882
Nordby
D:
24 maj 1949
Haslev
Emilie Vilhelmine Engsig Karup
1882-1952
Emilie Vilhelmine Engsig Karup
F:
21 sep. 1882
Assens
G:
8 feb. 1908
D:
13 aug. 1952
København (Thomas)
Ditlev Blangsted Thyssen
1851-1929
Ditlev Blangsted Thyssen
F:
23 mar. 1851
Nordby
D:
25 dec. 1929
Nordby
Ane Louise Christiane Jacobsen
1846-1883
Ane Louise Christiane Jacobsen
F:
28 nov. 1846
Braaby
G:
16 okt. 1878
Braaby
D:
15 maj 1883
Nordby
Mathilde Augusta Helms
1843-1935
Mathilde Augusta Helms
F:
5 jul. 1843
Varde
G:
5 nov. 1886
Vejen
D:
12 jan. 1935
Nordby
Hans Pedersen Thyssen, senere Hans Peter Thyssen
1822-1891
Hans Pedersen Thyssen, senere Hans Peter Thyssen
F:
16 okt. 1822
D:
21 jun. 1891
Mathilde Rosine Pontoppidan
1817-1877
Mathilde Rosine Pontoppidan
F:
24 jul. 1817
G:
28 maj 1845
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
25 okt. 1877
Anne Kirstine Thyssen
1849-
Anne Kirstine Thyssen
F:
25 jan. 1849
Karen Thyssen
1910-1957
Karen Thyssen
F:
16 okt. 1910
Ajstrup s. (Kærsgård i Tylstrup)
D:
16 jun. 1957
Bedsted s. (Søvang)
Niels Alfred Erichsen
1911-
Niels Alfred Erichsen
F:
18 sep. 1911
Bedsted s. (Søvang)
G:
23 okt. 1936
Ajstrup
Anna Thyssen
1913-
Anna Thyssen
F:
30 maj 1913
Ajstrup s. (Kærsgård i Tylstrup)
Else Thyssen
1915-
Else Thyssen
F:
14 maj 1915
Ajstrup s. (Kærsgård i Tylstrup)
Erik Oskar Erichsen
1913-
Erik Oskar Erichsen
F:
21 jul. 1913
Bedsted s. (Søvang)
G:
24 maj 1939
Ajstrup
Niels Jensen Thyssen
1878-1949
Niels Jensen Thyssen
F:
6 feb. 1878
Skive
D:
18 aug. 1949
Sulsted s. (Elkær Mark)
Margrethe Larsen
1874-
Margrethe Larsen
F:
28 apr. 1874
Ajstrup s. (Kærsgård i Tylstrup)
G:
28 apr. 1909
Ajstrup
Niels Jensen Thyssen
1851-1878
Niels Jensen Thyssen
F:
25 apr. 1851
D:
13 feb. 1878
Skive
Karen Jensen
ca. 1853-
Karen Jensen
F:
ca. 1853
Darum s.
Marie Thyssen
1853-1874
Marie Thyssen
F:
6 jan. 1853
D:
5 maj 1874
Skærbæk
Hans Jeppe Thyssen
1905-1987
Hans Jeppe Thyssen
F:
15 feb. 1905
Vodder s. (Gånsager)
D:
31 maj 1987
Anna Kjestine Sølbeck
1905-1982
Anna Kjestine Sølbeck
F:
1 maj 1905
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
14 nov. 1926
Vodder
D:
29 apr. 1982
Jørgen Andersen Thyssen
1881-
Jørgen Andersen Thyssen
F:
5 jun. 1881
Skærbæk
Inge Marie Aagaard
1876-
Inge Marie Aagaard
F:
16 jul. 1876
Gram s. (Kastrup)
G:
10 maj 1904
Vodder
Jeppe Aage Thyssen
Johanne Kjestine Thyssen
Peter Michaelsen Boldt
Hans Jørgen Thyssen
Marie Elise Juhl
Anna Elisabeth Thyssen
Evald Anton Petersen Schmidt
Nis Andersen Thyssen
1883-
Nis Andersen Thyssen
F:
1 sep. 1883
Vodder s. (Gånsager)
Metha Marie Aagaard
1874-
Metha Marie Aagaard
F:
6 jun. 1874
Gram s. (Kastrup)
G:
8 nov. 1907
Vodder
Cecilie Marie Thyssen
Hans Jørgen Thyssen
1854-
Hans Jørgen Thyssen
F:
20 jun. 1854
Johanne Kjestine Nissen
ca. 1852-
Johanne Kjestine Nissen
F:
ca. 1852
Caroline Kirstine Thyssen
1858-1874
Caroline Kirstine Thyssen
F:
21 feb. 1858
D:
17 maj 1874
Udøbt datter
1862-1862
Udøbt datter
F:
6 jan. 1862
D:
6 jan. 1862
Christiane Thyssen
1863-
Christiane Thyssen
F:
13 mar. 1863
Jørgen Andersen Thyssen
1824-1915
Jørgen Andersen Thyssen
F:
20 apr. 1824
D:
2 aug. 1915
Skærbæk
Sidsel Marie Beyer
ca. 1818-1900
Sidsel Marie Beyer
F:
ca. 1818
G:
23 aug. 1848
D:
21 jan. 1900
Skærbæk s. (Skærbækgård)
Niels Jensen Thyssen
1793-1858
Niels Jensen Thyssen
F:
1793
D:
1 feb. 1858
Maren Jørgensdatter
1793-1824
Maren Jørgensdatter
F:
1793
G:
1819
D:
4 maj 1824
Valdemar Thyssen
1863-ca. 1900
Valdemar Thyssen
F:
26 jan. 1863
Randers
D:
ca. 1900
Amerika
Rudolf Thyssen
1864-
Rudolf Thyssen
F:
20 apr. 1864
Randers
Knud Poulli Thyssen
1897-
Knud Poulli Thyssen
F:
14 jul. 1897
Nakskov
Elisabeth Minna Anna Klinter
Elisabeth Minna Anna Klinter
G:
7 okt. 1923
Ingeborg Thyssen
1898-
Ingeborg Thyssen
F:
18 jul. 1898
Nakskov
Kristian Brünnich Nielsen
1872-
Kristian Brünnich Nielsen
F:
5 nov. 1872
G:
26 dec. 1937
Hans Olav Thyssen
1901-
Hans Olav Thyssen
F:
31 maj 1901
Erna Marie Berthine Jacobsen
ca. 1900-
Erna Marie Berthine Jacobsen
F:
ca. 1900
G:
9 sep. 1923
Jonna Margrethe Frederiksen
1904-
Jonna Margrethe Frederiksen
F:
28 apr. 1904
Albert Thyssen
1868-
Albert Thyssen
F:
7 apr. 1868
Randers
Agnes Julie Petrine Berthelsen
1873-
Agnes Julie Petrine Berthelsen
F:
15 maj 1873
Nakskov
G:
14 maj 1896
Nakskov
Erik Thyssen
Clara Kirstine Eriksen
1882-
Clara Kirstine Eriksen
F:
7 sep. 1882
København
Inger Margrethe Thyssen
1901-
Inger Margrethe Thyssen
F:
18 okt. 1901
Nakskov
Svend Rudolph Thyssen
1903-
Svend Rudolph Thyssen
F:
23 maj 1903
Gerda Elvira Rasmussen
1906-
Gerda Elvira Rasmussen
F:
20 apr. 1906
Helsingør
G:
25 aug. 1938
Carl Thyssen
1869-
Carl Thyssen
F:
2 maj 1869
Randers
Thyra Margrethe Nielsen
1874-
Thyra Margrethe Nielsen
F:
13 jul. 1874
Nyborg
G:
3 jun. 1899
Nyborg
Poul Christoffersen
1898-
Poul Christoffersen
F:
16 jan. 1898
Herning
Marguerita de Crignes
1900-
Marguerita de Crignes
F:
1900
Tuckaboro
Holger Christoffersen
1899-
Holger Christoffersen
F:
30 nov. 1899
Herning
Gunvor Haga Andren
ca. 1900-
Gunvor Haga Andren
F:
ca. 1900
Ørebro
G:
11 maj 1928
Hellerup
Bodil Christoffersen
1903-
Bodil Christoffersen
F:
21 jul. 1903
Herning
Poul Bjørn
1897-
Poul Bjørn
F:
13 okt. 1897
G:
10 apr. 1923
København (Kastelskirken)
Agnes Inge Christoffersen
Kurt Bache
Agnes Thyssen
1872-
Agnes Thyssen
F:
10 apr. 1872
Randers
Martin Gotfred Christoffersen
1870-
Martin Gotfred Christoffersen
F:
6 mar. 1870
Vejle
G:
24 maj 1896
Randers
Edith Jørgensen
1901-
Edith Jørgensen
F:
4 nov. 1901
Tønder
Herbert Doering
ca. 1900-
Herbert Doering
F:
ca. 1900
Helga Jørgensen
1903-
Helga Jørgensen
F:
22 nov. 1903
Tønder
Fritz Czernitzki
ca. 1900-
Fritz Czernitzki
F:
ca. 1900
Else Jørgensen
Alfred Ravn
ca. 1905-
Alfred Ravn
F:
ca. 1905
Hilda Thyssen
1874-1911
Hilda Thyssen
F:
6 sep. 1874
Randers
D:
26 mar. 1911
Peter Julius Jørgensen
1872-
Peter Julius Jørgensen
F:
26 mar. 1872
Haderslev
G:
5 maj 1898
Randers
Leo Felix Thyssen
1901-
Leo Felix Thyssen
F:
7 aug. 1901
København
Henny Porsdal
Vera Thyssen
1903-
Vera Thyssen
F:
11 feb. 1903
København
Carl Detlefsen
1900-
Carl Detlefsen
F:
CA, 1900
G:
5 nov. 1927
Hans Otto Nielsen
1905-
Hans Otto Nielsen
F:
26 feb. 1905
G:
13 jul. 1935
Emil Thyssen
1877-
Emil Thyssen
F:
18 jan. 1877
Randers
Inger Berthelsen
1878-
Inger Berthelsen
F:
21 jan. 1878
Nakskov
G:
20 jan. 1901
København
Andreas Jensen Thyssen
1834-1913
Andreas Jensen Thyssen
F:
17 jun. 1834
D:
26 jul. 1913
Randers (Skt. Morten)
Ane Susanne Marie Sørensen
1835-1916
Ane Susanne Marie Sørensen
F:
30 jul. 1835
Randers
D:
8 apr. 1916
Randers
Karen Jensdatter
1793-1854
Karen Jensdatter
F:
20 mar. 1793
G:
19 okt. 1833
D:
6 mar. 1854
Søren Nielsen Bloch
1831-1831
Søren Nielsen Bloch
F:
16 dec. 1831
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
28 dec. 1831
Skærbæk s. (Gjesing)
Udøbt søn
1833-1833
Udøbt søn
F:
27 maj 1833
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
31 maj 1833
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Peter Thyssen
1835-1899
Hans Peter Thyssen
F:
23 feb. 1835
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
17 dec. 1899
Skærbæk s. (V. Gasse)
Eline Marie Jensdatter
1831-
Eline Marie Jensdatter
F:
14 feb. 1831
G:
8 nov. 1870
Døstrup
Søren Jensen Thyssen
1839-1839
Søren Jensen Thyssen
F:
3 mar. 1839
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 mar. 1839
Skærbæk s. (Gjesing)
Ellen Hansdatter Thyssen
1796-1839
Ellen Hansdatter Thyssen
F:
1796
D:
28 mar. 1839
Skærbæk s. (Gjesing)
Jens Andersen Bloch
1804-1882
Jens Andersen Bloch
F:
17 dec. 1804
Døstrup s. (Vinum)
G:
30 apr. 1831
Skærbæk
D:
23 mar. 1882
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Mette Marie Møller
1822-1824
Mette Marie Møller
F:
20 okt. 1822
D:
30 mar. 1824
Jes Jørgensen Bejer
1887-1894
Jes Jørgensen Bejer
F:
2 feb. 1887
D:
5 maj 1894
Svend Bejer Troelsen
1919-2006
Svend Bejer Troelsen
F:
8 okt. 1919
D:
2006
Kristine Dorthea Schmidt
Helge Troelsen
Inga Stougaard
Dora Troelsen
1925-1983
Dora Troelsen
F:
27 jul. 1925
D:
16 sep. 1983
Bent Helge Jørgensen
1920-1966
Bent Helge Jørgensen
F:
5 apr. 1920
G:
1943
D:
22 okt. 1966
Semine Margrethe Bejer
1895-1929
Semine Margrethe Bejer
F:
8 jun. 1895
D:
13 sep. 1929
Hans Lassen Troelsen
1884-1969
Hans Lassen Troelsen
F:
25 feb. 1884
V. Vedsted
G:
8 nov. 1918
V. Vedsted
D:
11 nov. 1969
Ribe (Amtssygeh.)
Mathea Margrethe Møller
1862-1947
Mathea Margrethe Møller
F:
23 jun. 1862
D:
5 dec. 1947
Peder Jensen Beyer
1859-1943
Peder Jensen Beyer
F:
15 dec. 1859
V. Vedsted
G:
12 mar. 1886
D:
20 apr. 1943
Simon Hansen Møller
1825-1885
Simon Hansen Møller
F:
5 jun. 1825
D:
16 jan. 1885
Margrethe Nielsdatter
1821-1912
Margrethe Nielsdatter
F:
21 jun. 1821
G:
21 okt. 1858
D:
25 dec. 1912
Christen Pedersen Møller
1856-
Christen Pedersen Møller
F:
4 dec. 1856
Hans Peter Møller
1828-
Hans Peter Møller
F:
26 mar. 1828
Maren Enemark
1818-
Maren Enemark
F:
15 aug. 1818
Rejsby s. (Kærbølling)
Mette Kiestine Møller
1830-1830
Mette Kiestine Møller
F:
24 feb. 1830
D:
18 maj 1830
Mette Kjestine Møller
1832-1857
Mette Kjestine Møller
F:
6 aug. 1832
D:
29 jan. 1857
Anne Margrethe Hansdatter
1799-
Anne Margrethe Hansdatter
F:
1799
Niels Lassen Møller
1792-
Niels Lassen Møller
F:
1792
G:
25 jul. 1822
Marie Cathrine Nørregaard
1833-1837
Marie Cathrine Nørregaard
F:
4 jun. 1833
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
D:
17 feb. 1837
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Marie Cathrine Nørregaard
1837-
Marie Cathrine Nørregaard
F:
30 mar. 1837
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Hans Jørgen Nørregaard
1874-
Hans Jørgen Nørregaard
F:
28 sep. 1874
Skærbæk
Niels Jepsen Nørregaard
1876-
Niels Jepsen Nørregaard
F:
29 mar. 1876
Skærbæk
Anne Sophie Nørregaard
1877-
Anne Sophie Nørregaard
F:
13 sep. 1877
Skærbæk
Hans Peter Davidsen
1907-
Hans Peter Davidsen
F:
15 jul. 1907
Skærbæk
Christian Davidsen
1910-
Christian Davidsen
F:
7 apr. 1910
Skærbæk
Aage Davidsen
1918-1919
Aage Davidsen
F:
29 Okt 1918
Skærbæk
D:
12 apr. 1919
Skærbæk
Helene Frederikke Nørregaard
1879-
Helene Frederikke Nørregaard
F:
8 jun. 1879
Skærbæk
Anders Lauritzen Davidsen
1873-
Anders Lauritzen Davidsen
F:
9 jul. 1873
G:
2 dec. 1904
Skærbæk
Peter Mathiesen Nørregaard
1881-
Peter Mathiesen Nørregaard
F:
24 mar. 1881
Skærbæk
Jeppe Mikkelsen Nørregaard
1883-
Jeppe Mikkelsen Nørregaard
F:
29 jan. 1883
Skærbæk
Laure Kjestine Nørregaard
1884-
Laure Kjestine Nørregaard
F:
26 dec. 1884
Skærbæk
Guste Marie Hansine Nørregaard
1886-
Guste Marie Hansine Nørregaard
F:
23 sep. 1886
Skærbæk
Dorthea Christine Nørregaard
1888-
Dorthea Christine Nørregaard
F:
11 jul. 1888
Skærbæk
Dødfødt søn
1890-1890
Dødfødt søn
F:
12 apr. 1890
Skærbæk
D:
12 apr. 1890
Skærbæk
Agnes Helene Marie Nørregaard
1892-
Agnes Helene Marie Nørregaard
F:
30 jun. 1892
Skærbæk
Hans Peter Thyssen Nørregaard
1839-1906
Hans Peter Thyssen Nørregaard
F:
11 mar. 1839
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
D:
24 jun. 1906
Skærbæk
Gunder Marie Mathiesen
1847-1917
Gunder Marie Mathiesen
F:
27 aug. 1847
Hunderup s. (Toftløshus)
G:
21 nov. 1873
Skærbæk
D:
17 maj 1917
Skærbæk
Peter Petersen Nørregaard
1840-1842
Peter Petersen Nørregaard
F:
18 maj 1840
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
D:
18 jul. 1842
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Frederik Wulf Nørregaard
1842-1846
Frederik Wulf Nørregaard
F:
11 apr. 1842
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
D:
2 mar. 1846
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Marie Kirstine Nørregaard
1843-
Marie Kirstine Nørregaard
F:
14 sep. 1843
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Anne Thyssen
1801-1867
Anne Thyssen
F:
1801
D:
7 sep. 1867
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Hans Jørgen Nørregaard
1797-1867
Hans Jørgen Nørregaard
F:
3 okt. 1797
Skærbæk
G:
21 okt. 1832
Skærbæk
D:
20 jun. 1867
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Jens Nielsen Thyssen
1804-1811
Jens Nielsen Thyssen
F:
1804
D:
18 jan. 1811
Beatus Thyssen
1809-1809
Beatus Thyssen
F:
dec. 1809
D:
dec. 1809
Hans Pedersen Thyssen
1750-1832
Hans Pedersen Thyssen
F:
1750
D:
1832
Mette Nielsdatter
-1826
Mette Nielsdatter
F:
Lovrup
D:
24 maj 1826
Niels Pedersen Thyssen
1751-
Niels Pedersen Thyssen
F:
1751
Else Pedersdatter
1753-1758
Else Pedersdatter
F:
1753
D:
1758
Peder Pedersen Thyssen
1755-
Peder Pedersen Thyssen
F:
1755
Gunder Pedersdatter
1757-1757
Gunder Pedersdatter
F:
1757
D:
1757
Else Pedersdatter
1759-
Else Pedersdatter
F:
1759
Gunder Pedersdatter
1760-
Gunder Pedersdatter
F:
1760
Ellen Hansdatter
1718-1801
Ellen Hansdatter
F:
1718
G:
3 nov. 1747
D:
1801
Kirsten Jepsdatter
1705-
Kirsten Jepsdatter
F:
1705
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Andersen
Hans Andersen
G:
1735
Karen Jepsdatter
1709-1742
Karen Jepsdatter
F:
1709
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1742
Skærbæk s. (Gjesing)
Mette Christensdatter
1747-1749
Mette Christensdatter
F:
1747
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1749
Skærbæk s. (Gjesing)
Christen Smidt
1791-1840
Christen Smidt
F:
1791
D:
TIDL. 1840
Dorothea Hansdatter Smidt
1792-1811
Dorothea Hansdatter Smidt
F:
1792
D:
1811
Hans Christensen Smidt
1832-
Hans Christensen Smidt
F:
6 sep. 1832
Knud Hansen Smidt
1794-1834
Knud Hansen Smidt
F:
1794
D:
1 nov. 1834
Dorthea Thomasdatter
ca. 1797-
Dorthea Thomasdatter
F:
ca. 1797
G:
6 nov. 1830
Niels Hansen Smidt
1796-SOM BARN
Niels Hansen Smidt
F:
1796
D:
SOM BARN
Anders Hansen Smidt
1799-1799
Anders Hansen Smidt
F:
1799
D:
1799
Maren Hansdatter Smidt
1801-
Maren Hansdatter Smidt
F:
1801
Mette Marie Hansdatter
1804-
Mette Marie Hansdatter
F:
1804
Laurids Andersen eller Brodersen Brøns
1799-1860
Laurids Andersen eller Brodersen Brøns
F:
19 aug. 1799
Mjolden
G:
27 okt. 1832
Skærbæk
D:
13 aug. 1860
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Hansen Smidt
1807-1811
Niels Hansen Smidt
F:
1807
D:
1811
Hans Christensen
1750-1812
Hans Christensen
F:
1750
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1812
Skærbæk s. (Gjesing)
Margrethe Knudsdatter
ca. 1765-
Margrethe Knudsdatter
F:
ca. 1765
Maren Jepsdatter
1712-1794
Maren Jepsdatter
F:
1712
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1794
Skærbæk s. (Gjesing)
Christen Hansen (Muurmand)
1707-
Christen Hansen (Muurmand)
F:
1707
G:
20 apr. 1747
Skærbæk
Jep Nielsen (Thygesen)
1660-1740
Jep Nielsen (Thygesen)
F:
o. 1655/60
fmtl. Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1730/1740
Skærbæk s. (Gjesing)
Gunder Pedersdatter
ca. 1672-1746
Gunder Pedersdatter
F:
ca. 1672
fmtl. Skærbæk s. (Gjesing)
G:
1693
Skærbæk
D:
1746
Skærbæk s. (Gjesing)
Maren Jensdatter Lund
1717-1773
Maren Jensdatter Lund
F:
1717
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
D:
1773
Roager
Niels Jepsen Karkov
1709-1744
Niels Jepsen Karkov
F:
1709
Roager
G:
10 okt. 1738
Roager
D:
1744
Roager
Hans Lassen
1720-1774
Hans Lassen
F:
1720
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
22 okt. 1745
Roager
D:
1774
Roager
Else Jensdatter Lund
1719-1719
Else Jensdatter Lund
F:
1719
Vodder s. (Gånsager)
D:
1719
Vodder s. (Gånsager)
Else Jensdatter Lund
1721-1721
Else Jensdatter Lund
F:
1721
Vodder s. (Gånsager)
D:
1721
Vodder s. (Gånsager)
Else Jensdatter Lund
1722-1793
Else Jensdatter Lund
F:
1722
Vodder s. (Gånsager)
D:
1793
Roager s. (Ø. Åbølling)
Hans Lauridsen
Jannik Jensen Lund
1724-1725
Jannik Jensen Lund
F:
1724
Vodder s. (Gånsager)
D:
1725
Vodder s. (Gånsager)
Hans Jensen Lund
1727-1727
Hans Jensen Lund
F:
1727
Vodder s. (Gånsager)
D:
1727
Vodder s. (Gånsager)
Mads Jensen Lund
1727-1728
Mads Jensen Lund
F:
1727
Vodder s. (Gånsager)
D:
1728
Vodder s. (Gånsager)
Mads Jensen Lund
1729-1752
Mads Jensen Lund
F:
1729
Vodder s. (Gånsager)
D:
1752
Vodder s. (Gånsager)
Karen Hansdatter
Mads Hansen Lund
Maren Hansdatter
Anders Mikkelsen Westergaard
1809-1809
Anders Mikkelsen Westergaard
F:
17 apr. 1809
Vodder
D:
21 apr. 1809
Vodder
Niels Ocksen Truelsen
1832-1832
Niels Ocksen Truelsen
F:
6 maj 1832
D:
7 maj 1832
Niels Oksen Truelsen
1904-1968
Niels Oksen Truelsen
F:
8 jan. 1904
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 jan. 1968
Thyre Tønder
Peter Nielsen Truelsen
Petrea Kathrine Bundsgaard
Truels Andersen Truelsen
1869-
Truels Andersen Truelsen
F:
23 feb. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Kjestine Marie Nielsen
1878-
Kjestine Marie Nielsen
F:
30 okt. 1878
Vodder s. (Birkelev)
G:
5 apr. 1900
Vodder
Hans Nielsen Truelsen
1870-1878
Hans Nielsen Truelsen
F:
18 nov. 1870
Vodder s. (Birkelev)
D:
18 sep. 1878
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt søn
1873-1873
Dødfødt søn
F:
13 apr. 1873
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 apr. 1873
Vodder s. (Birkelev)
Marie Kirstine Beck Thomsen
1899-
Marie Kirstine Beck Thomsen
F:
2 feb. 1899
Vodder s. (Birkelev)
Ingvar Svane Nielsen
Ingvar Svane Nielsen
G:
29 sep. 1922
Vodder
Tove Beck Thomsen
Hans Helge Beck Thomsen
Inger Britt Tryde Haarløv
Agnete Beck Thomsen
Hans Beck Thomsen
1902-1994
Hans Beck Thomsen
F:
13 sep. 1902
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 nov. 1994
Marie Barsballe
1906-
Marie Barsballe
F:
31 maj 1906
Vodder
G:
20 maj 1933
Vodder
Peter Hansen Barsballe
Hans Beck Thomsen Barsballe
Flemming Barsballe
Ingrid Barsballe
Anna Kristine Beck Thomsen
1904-
Anna Kristine Beck Thomsen
F:
14 nov. 1904
Vodder s. (Birkelev)
Jens Clausen Barsballe
1904-1968
Jens Clausen Barsballe
F:
29 mar. 1904
Vodder
G:
19 okt. 1933
Vodder
D:
30 aug. 1968
Vodder
Else Marie Truelsen
1874-
Else Marie Truelsen
F:
27 maj 1874
Vodder s. (Birkelev)
Hans Beck Thomsen
1867-
Hans Beck Thomsen
F:
2 apr. 1867
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
29 apr. 1898
Vodder
Dødfødt datter
1877-1877
Dødfødt datter
F:
22 jan. 1877
Vodder s. (Birkelev)
D:
22 jan. 1877
Vodder s. (Birkelev)
Ane Kirstine Truelsen
1878-1894
Ane Kirstine Truelsen
F:
23 maj 1878
Vodder s. (Birkelev)
D:
25 apr. 1894
Vodder s. (Birkelev)
Hans Thomsen Truelsen
1882-
Hans Thomsen Truelsen
F:
3 jun. 1882
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt datter
1884-1884
Dødfødt datter
F:
9 jun. 1884
Vodder s. (Birkelev)
D:
9 jun. 1884
Vodder s. (Birkelev)
Niels Ocksen Truelsen
1833-1914
Niels Ocksen Truelsen
F:
15 jun. 1833
D:
22 maj 1914
Marie Kirstine Hansen Rosen
1844-
Marie Kirstine Hansen Rosen
F:
1 jun. 1844
G:
22 maj 1868
Vodder
Anders Mikkelsen Truelsen
1836-1893
Anders Mikkelsen Truelsen
F:
15 jan. 1836
D:
20 nov. 1893
Vodder s. (Birkelev Mark)
Botille Jessen
1849-1929
Botille Jessen
F:
2 jul. 1849
G:
18 okt. 1877
Vodder
D:
16 maj 1929
Hans Hansen Truelsen
1839-1839
Hans Hansen Truelsen
F:
25 feb. 1839
D:
6 apr. 1839
Anna Marie Andersen
1840-1845
Anna Marie Andersen
F:
18 maj 1840
D:
22 jan. 1845
Dødfødt datter
1844-1844
Dødfødt datter
F:
8 jan. 1844
D:
8 jan. 1844
Bodil Marie Sølbeck
1867-
Bodil Marie Sølbeck
F:
17 sep. 1867
Vodder s. (Birkelev)
Martin Jørgensen
1868-
Martin Jørgensen
F:
14 dec. 1868
G:
28 okt. 1893
Vodder
Thomas Lauridsen Sølbeck
1869-
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
21 aug. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Truels Andersen Sølbeck
1872-1873
Truels Andersen Sølbeck
F:
4 feb. 1872
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 jan. 1873
Vodder s. (Birkelev)
Thomas Lauridsen Sølbeck
1905-
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
11 maj 1905
Spandet
Elise Kristense Sølbeck
1906-
Elise Kristense Sølbeck
F:
4 jun. 1906
Spandet
Anne Kjestine Sølbeck
Erik Petersen Sølbeck
1909-1917
Erik Petersen Sølbeck
F:
16 dec. 1909
Spandet
D:
27 aug. 1917
Spandet
Truels Andersen Sølbeck
1874-1964
Truels Andersen Sølbeck
F:
9 feb. 1874
Vodder s. (Birkelev)
D:
28 apr. 1964
Vodder s. (Birkelev)
Marie Kirstine Jessen
1878-1915
Marie Kirstine Jessen
F:
25 aug. 1878
Vodder s. (Vrå)
G:
14 maj 1903
Spandet
D:
15 jan. 1915
Spandet
Ane Marie Jessen
1884-
Ane Marie Jessen
F:
6 feb. 1884
Vodder s. (Vrå)
Anne Marie Sølbeck
Peter Mærsk Jensen
1900-1983
Peter Mærsk Jensen
F:
24 dec. 1900
Vodder
D:
6 feb. 1983
Thomas Sølbeck
1898-1947
Thomas Sølbeck
F:
19 jan. 1898
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
18 feb. 1947
Sønderborg (Statshosp.)
Anna Catharina Wismar
1906-1978
Anna Catharina Wismar
F:
18 sep. 1906
Højer
G:
31 maj 1935
Højer
D:
19 nov. 1978
Paul Lassen Sølbeck
1904-1904
Paul Lassen Sølbeck
F:
1 jan. 1904
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1 jan. 1904
Roager s. (Ø. Åbølling)
Anna Kjestine Sølbeck
1905-1982
Anna Kjestine Sølbeck
F:
1 maj 1905
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
29 apr. 1982
Hans Jeppe Thyssen
1905-1987
Hans Jeppe Thyssen
F:
15 feb. 1905
Vodder s. (Gånsager)
G:
14 nov. 1926
Vodder
D:
31 maj 1987
Emil Marius Sølbeck
1875-1948
Emil Marius Sølbeck
F:
24 maj 1875
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 jan. 1948
Marie Jørine Pedersen
1869-1933
Marie Jørine Pedersen
F:
25 jun. 1869
G:
14 nov. 1896
D:
18 nov. 1933
Thomas Sølbeck
Johanne Helene Lunding
1926-2014
Johanne Helene Lunding
F:
7 jun. 1926
Fole
D:
14 okt. 2014
Fole
Anne Kjestine Sølbeck
Niels Jensen Sølbeck
Oline Marie Sølbeck
1924-
Oline Marie Sølbeck
F:
23 mar. 1924
Fole
Christian Carl Sølbeck
1877-1962
Christian Carl Sølbeck
F:
6 mar. 1877
Vodder s. (Birkelev)
D:
5 jul. 1962
Fole
Anne Marie Jensen
1888-1972
Anne Marie Jensen
F:
21 okt. 1888
D:
18 okt. 1972
Peter Simonsen Sølbeck
1880-1881
Peter Simonsen Sølbeck
F:
28 mar. 1880
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 apr. 1881
Vodder s. (Birkelev)
Thomas Sølbeck Sørensen
1905-
Thomas Sølbeck Sørensen
F:
18 sep. 1905
Seem s. (Hømlund)
Anne Sørensen
1907-
Anne Sørensen
F:
26 dec. 1907
Seem s. (Hømlund)
Ane Kirstine Sørensen
1912-
Ane Kirstine Sørensen
F:
11 nov. 1912
Seem s. (Hømlund)
Hulde Vilhelmine Sørensen
1918-
Hulde Vilhelmine Sørensen
F:
1 mar. 1918
Darum s. (Darum Mark)
Else Marie Sølbeck
1882-1971
Else Marie Sølbeck
F:
6 apr. 1882
Vodder s. (Birkelev)
D:
8 okt. 1971
Frederik Emil Sørensen
1878-1950
Frederik Emil Sørensen
F:
12 sep. 1878
Raklev s. (Saltbæk)
G:
5 maj 1905
D:
22 maj 1950
Darum s. (Darum Mark)
Peter Simonsen Sølbeck
1885-
Peter Simonsen Sølbeck
F:
24 feb. 1885
Vodder s. (Birkelev)
Anne Kjestine Sølbeck
Otto Nielsen Sølbeck
1887-1977
Otto Nielsen Sølbeck
F:
14 jul. 1887
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 aug. 1977
Bramminge (plejehjemmet)
Marie Kjerstine Riber
1891-1922
Marie Kjerstine Riber
F:
30 nov. 1891
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
29 dec. 1912
D:
22 nov. 1922
Darum s. (Darum Mark)
Valdemar Sølbeck
1891-1914
Valdemar Sølbeck
F:
26 mar. 1891
Vodder s. (Birkelev)
D:
19 nov. 1914
Polen
Ane Kirstine Andersen
1844-1935
Ane Kirstine Andersen
F:
8 jan. 1844
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 apr. 1935
Fole
Thomas Lauridsen Sølbeck
1839-1914
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
22 sep. 1839
Vodder s. (Birkelev)
G:
22 nov. 1866
Vodder
D:
14 jun. 1914
Vodder s. (Birkelev)
Hans Hansen Truelsen
1847-
Hans Hansen Truelsen
F:
1 jan. 1847
Ane Marie Andersen
1850-
Ane Marie Andersen
F:
16 apr. 1850
Peder Simonsen Truelsen
1853-1855
Peder Simonsen Truelsen
F:
8 mar. 1853
D:
5 apr. 1855
Else Marie Westergaard
1810-
Else Marie Westergaard
F:
22 apr. 1810
Vodder
Truels Andersen Nielsen
1806-1864
Truels Andersen Nielsen
F:
4 sep. 1806
G:
14 maj 1831
Vodder
D:
15 jan. 1864
Anders Westergaard
1813-1832
Anders Westergaard
F:
18 feb. 1813
D:
2 jun. 1832
Dødfødt søn
1848-1848
Dødfødt søn
F:
5 jan. 1848
D:
5 jan. 1848
Niels Beyer
1849-1869
Niels Beyer
F:
24 feb. 1849
D:
11 feb. 1869
Mette Cathrine Beyer
1850-1859
Mette Cathrine Beyer
F:
16 maj 1850
D:
14 aug. 1859
Charlene Ruth Rasmussen
Russell Jespersen
-2001
Russell Jespersen
D:
20 okt. 2001
Joan Marie Mathiesen
Kenneth Leon Crees
1931-1999
Kenneth Leon Crees
F:
11 apr. 1931
D:
19 jun. 1999
Don R. Lauritzen
Richard Dean Mathiesen
Beverly Ann Petersen
Henry Leighton Mathiesen
1908-1993
Henry Leighton Mathiesen
F:
14 mar. 1908
D:
10 dec. 1993
Mabel Marie Rasmussen
1912-2008
Mabel Marie Rasmussen
F:
30 maj 1912
G:
3 feb. 1934
D:
8 maj 2008
Enid Anne (kaldet Anne Marie) Mathiesen
1911-2004
Enid Anne (kaldet Anne Marie) Mathiesen
F:
20 feb. 1911
D:
10 dec. 2004
Oscar Phelps
Beier (Baer) Halvor Mathiesen
1882-1961
Beier (Baer) Halvor Mathiesen
F:
29 mar. 1882
D:
22 jun. 1961
Delma Marie Petersen
1882-1976
Delma Marie Petersen
F:
9 dec. 1882
G:
19 jun. 1907
D:
7 maj 1976
Dødfødt barn
1886-1886
Dødfødt barn
F:
22 apr. 1886
D:
22 apr. 1886
Niels Henry Mathiesen
1888-1905
Niels Henry Mathiesen
F:
2 jan. 1888
D:
27 aug. 1905
Henry M. Mathiesen
ca. 1889-1905
Henry M. Mathiesen
F:
ca. 1889
D:
13 aug. 1905
Dødfødt barn
1895-1895
Dødfødt barn
F:
5 maj 1895
D:
5 maj 1895
Anne Kjerstine Beyer
1851-1897
Anne Kjerstine Beyer
F:
24 jun. 1851
Døstrup s. (Overby)
D:
9 apr. 1897
Niels Mathiesen
1840-1910
Niels Mathiesen
F:
14 maj 1840
Gudbjerg s.
G:
28 dec. 1881
Monroe, Iowa, USA
D:
2 aug. 1910
Shelby County, USA
Emmert Christian Knudsen
Fern Irene Nielsen
Alice Marianne Knudsen
Harold John Pieper
Elaine Knudsen
1942-1942
Elaine Knudsen
F:
25 nov. 1942
D:
29 nov. 1942
Marie Eline Christensen
1903-
Marie Eline Christensen
F:
22 mar. 1903
Elk Horn
George Knudsen
1899-1964
George Knudsen
F:
28 mar. 1899
G:
28 mar. 1928
D:
23 jul. 1964
Kimbalton, Iowa, USA
Thomas Lange Christensen
1933-2008
Thomas Lange Christensen
F:
31 jul. 1933
D:
4 jun. 2008
Janet Kay Zimmerman
1939-2007
Janet Kay Zimmerman
F:
4 sep. 1939
G:
25 aug. 1962
D:
9 maj 2007
Christen Ludvig Christensen
1905-1983
Christen Ludvig Christensen
F:
15 feb. 1905
Elk Horn
D:
1 nov. 1983
Helene Alfreda Lange
1906-1986
Helene Alfreda Lange
F:
3 jan. 1906
G:
17 aug. 1932
D:
3 dec. 1986
Anna Marilyn Larsen
1933-2007
Anna Marilyn Larsen
F:
17 dec. 1933
D:
TIDLIGST 2007
Ivan Richard Hansen
1930-1996
Ivan Richard Hansen
F:
23 jan. 1930
G:
1 jun. 1954
D:
3 apr. 1996
David Roger Larsen
Bernice Alwine Kirchhoff
Carol Elaine Larsen
Donald Allen Fleming
Elna Martha Christensen
1907-2001
Elna Martha Christensen
F:
22 feb. 1907
Elk Horn
D:
27 nov. 2001
Elk Horn
Ludvig Tingstedhus Larsen
1905-1991
Ludvig Tingstedhus Larsen
F:
3 sep. 1905
G:
14 apr. 1932
D:
26 mar. 1991
Omaha, Nebraska, USA
Anna Christensen
1877-1966
Anna Christensen
F:
4 nov. 1877
Shelby County, Iowa, USA
D:
1 sep. 1966
Harlan, Iowa, USA
Thomas Jepsen Christensen
1872-1962
Thomas Jepsen Christensen
F:
2 apr. 1872
Ærø
G:
19 mar. 1902
D:
19 jun. 1962
Harlan, Iowa, USA
Kathrine Marie Christensen
1879-1952
Kathrine Marie Christensen
F:
24 nov. 1879
Shelby County, Iowa, USA
D:
23 maj 1952
Carroll, Iowa, USA
Christian Albert Christensen
1882-1894
Christian Albert Christensen
F:
21 mar. 1882
Shelby County, Iowa, USA
D:
22 apr. 1894
Jacksonville, Iowa, USA
Andrew Kroman
1911-1911
Andrew Kroman
F:
23 apr. 1911
D:
25 apr. 1911
Judith Ann Kroman
Darrell Peters
Richard Dean Kroman
Sherrie Linn Mardersen
Barbara Sue Kroman
Mark W. Smith
Peter Maynard Kroman
1912-2005
Peter Maynard Kroman
F:
25 feb. 1912
D:
21 jul. 2005
Arlene Stearns
Albert Harald Kroman
1914-1944
Albert Harald Kroman
F:
18 sep. 1914
D:
1 jun. 1944
(faldet i 2. Verdenskrig)
Howard Glenn Kromann
Robert Spencer Kroman
Richard James Kroman
Debra Ann Robinson
Karen Kay Kroman
John Myers
Andrew Robert Kroman
Donald Burdeth Kroman
1924-1973
Donald Burdeth Kroman
F:
31 dec. 1924
D:
19 dec. 1973
Norma Jean Rosman
Christina Marie Christensen
1884-1976
Christina Marie Christensen
F:
29 jun. 1884
Jacksonville, Iowa, USA
D:
20 maj 1976
Elk Horn
Andrew Hansen Kroman
1878-1939
Andrew Hansen Kroman
F:
3 nov. 1878
G:
21 apr. 1910
D:
27 mar. 1939
Elk Horn
Larry Lee Eskov
Rebecca Hansen
Kathy Sue Eskov
Ronald Niels Bloch
Albert Lorens Eskov
1914-1970
Albert Lorens Eskov
F:
26 jan. 1914
D:
8 feb. 1970
Elk Horn
Mildred Matilda Andersen
Roger Eskov Nielsen
Julie Ann Nielsen
Frederik Walter Führmann
Alan Richard Nielsen
Susan Marie Jørgensen
Edith Marie Eskov
1917-1992
Edith Marie Eskov
F:
15 aug. 1917
D:
4 apr. 1992
Elmer Walter Nielsen
1914-1973
Elmer Walter Nielsen
F:
9 aug. 1914
G:
14 nov. 1942
D:
21 sep. 1973
Melvin Leroy Eskov
1919-1995
Melvin Leroy Eskov
F:
1 dec. 1919
D:
3 sep. 1995
Elk Horn
Wilfred Elliott Eskov
Bertha Christensen
1886-1977
Bertha Christensen
F:
13 mar. 1886
Jacksonville, Iowa, USA
D:
7 maj 1977
Chris Eskov
1887-1955
Chris Eskov
F:
4 apr. 1887
G:
19 mar. 1913
D:
8 apr. 1955
Harlan, Iowa, USA
Marie Beyer
1854-1888
Marie Beyer
F:
26 jan. 1854
Døstrup s. (Overby)
D:
31 jul. 1888
Jacksonville, Iowa, USA
Albert Hansen Christensen
1842-1913
Albert Hansen Christensen
F:
19 maj 1842
V. Bregninge (Ærø)
G:
7 dec. 1876
Shelby County, Iowa, USA
D:
22 jun. 1913
Jacksonville, Iowa, USA
Andrea Kjerstine Beyer
1858-1859
Andrea Kjerstine Beyer
F:
3 jun. 1858
D:
20 jul. 1859
Cathrine Marie Westergaard
1815-1861
Cathrine Marie Westergaard
F:
13 nov. 1815
D:
19 maj 1861
Døstrup s. (Overby)
Peder Beyer
1807-1881
Peder Beyer
F:
20 feb. 1807
G:
1847
D:
20 dec. 1881
Dødfødt søn
1849-1849
Dødfødt søn
F:
3 apr. 1849
D:
3 apr. 1849
Jes Petersen Westergaard
1818-1877
Jes Petersen Westergaard
F:
18 maj 1818
D:
26 apr. 1877
Vodder
Bodil Marie Nielsdatter
1818-1899
Bodil Marie Nielsdatter
F:
27 apr. 1818
Vodder s. (Birkelev)
D:
26 maj 1899
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Jes Petersen Westergaard
1874-1882
Jes Petersen Westergaard
F:
21 dec. 1874
Vodder
D:
8 feb. 1882
Vodder
Anne Marie Westergaard
1877-1882
Anne Marie Westergaard
F:
3 apr. 1877
Vodder
D:
6 apr. 1882
Vodder
Marie From
Anne Cathrine Westergaard
1879-
Anne Cathrine Westergaard
F:
20 mar. 1879
Vodder
Anton Petersen From
1862-
Anton Petersen From
F:
16 sep. 1862
Halk
G:
14 apr. 1899
Vodder
Peter Petersen Westergaard
1881-
Peter Petersen Westergaard
F:
14 apr. 1881
Vodder
Jes Petersen Westergaard
1883-
Jes Petersen Westergaard
F:
30 jun. 1883
Vodder
Adolf Mikkelsen Westergaard
1886-
Adolf Mikkelsen Westergaard
F:
13 jan. 1886
Vodder
Nielsine Petrea Lydiksen
1891-
Nielsine Petrea Lydiksen
F:
23 jun. 1891
Vodder s. (Birkelev)
G:
25 nov. 1916
Vodder
Frederik Alfred Westergaard
1888-1963
Frederik Alfred Westergaard
F:
26 apr. 1888
Vodder
D:
1963
Christine Svanhild Hansen
1888-
Christine Svanhild Hansen
F:
7 dec. 1888
Andebølle
G:
12 maj 1913
Odense (Skt. Hans)
Anne Marie Westergaard
1890-1969
Anne Marie Westergaard
F:
25 aug. 1890
Vodder
D:
9 apr. 1969
Tinglev
Hans Clausen
Peter Mikkelsen Westergaard
Kaja Cathrine Westergaard
Aksel Hansen Westergaard
1891-
Aksel Hansen Westergaard
F:
27 sep. 1891
Vodder
Esther Marie Boysen
1900-
Esther Marie Boysen
F:
21 feb. 1900
Brøns s. (Havervad)
G:
3 mar. 1922
Nr. Bork
Olga Westergaard
1894-1894
Olga Westergaard
F:
18 jun. 1894
Vodder
D:
21 aug. 1894
Vodder
Peder Mikkelsen Westergaard
1850-
Peder Mikkelsen Westergaard
F:
22 jan. 1850
Anna Cathrine Petersen
1852-
Anna Cathrine Petersen
F:
25 maj 1852
Braderup
G:
22 okt. 1873
Vodder
Dødfødt søn
1852-1852
Dødfødt søn
F:
25 nov. 1852
D:
25 nov. 1852
Anne Marie Mærsk
1826-
Anne Marie Mærsk
F:
28 okt. 1826
Vodder
G:
19 apr. 1849
Anne Kirstine Jesdatter
1787-1829
Anne Kirstine Jesdatter
F:
13 aug. 1787
D:
4 jan. 1829
Mikkel Andersen
1780-1818
Mikkel Andersen
F:
14 sep. 1780
Vodder
G:
7 maj 1808
Vodder
D:
15 nov. 1818
Vodder
Mikkel Andersen Westergaard
1820-1820
Mikkel Andersen Westergaard
F:
18 okt. 1820
D:
10 nov. 1820
Kirsten Marie Westergaard
1820-1820
Kirsten Marie Westergaard
F:
18 okt. 1820
D:
13 nov. 1820
Ane Mathea Møller
Anna Kjestine Møller
Berteline Laurine Møller
Michael Andersen Møller
1874-
Michael Andersen Møller
F:
17 nov. 1874
Vodder
Caroline Margrethe Sørensen
1872-
Caroline Margrethe Sørensen
F:
6 nov. 1872
Brørup s.
G:
26 jul. 1899
Vodder
Evald Peter Møller
1909-1988
Evald Peter Møller
F:
27 aug. 1909
D:
25 aug. 1988
Frieda Lasina Brønk
Johannes Møller
1879-
Johannes Møller
F:
10 jan. 1879
Sine Skov
1884-
Sine Skov
F:
4 dec. 1884
G:
9 maj 1908
Gotfred Møller
1886-
Gotfred Møller
F:
31 maj 1886
NN
Ane Kirstine Westergaard
1852-1887
Ane Kirstine Westergaard
F:
9 aug. 1852
D:
aug. 1887
Peter Evald Møller
1846-1907
Peter Evald Møller
F:
21 jan. 1846
G:
25 sep. 1874
D:
26 aug. 1907
Peter Thysen Westergaard
1855-1855
Peter Thysen Westergaard
F:
9 nov. 1855
D:
10 nov. 1855
Johanne Westergaard
1894-
Johanne Westergaard
F:
30 nov. 1894
Vodder s. (Birkelev Mark)
Hans Peter Mikkelsen
1883-
Hans Peter Mikkelsen
F:
5 jan. 1883
G:
2 nov. 1917
Ane Westergaard
1896-
Ane Westergaard
F:
20 jun. 1896
Vodder s. (Birkelev)
Jørgen Mortensen
1898-
Jørgen Mortensen
F:
11 mar. 1898
Ousted s. (Tebstrup)
G:
11 mar. 1927
Vodder
Signe Westergaard
1898-
Signe Westergaard
F:
21 sep. 1898
Vodder s. (Birkelev)
Anders Nielsen Westergaard
1892-
Anders Nielsen Westergaard
F:
25 jul. 1892
G:
10 sep. 1919
Betty Westergaard
1900-
Betty Westergaard
F:
5 okt. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Christen Petersen Warming
1896-
Christen Petersen Warming
F:
25 feb. 1896
Vodder s. (Gånsager)
G:
27 sep. 1922
Vodder
Astrid Westergaard
1903-
Astrid Westergaard
F:
24 dec. 1903
Vodder s. (Birkelev)
Peder Pedersen
1900-
Peder Pedersen
F:
6 jan. 1900
Borris
G:
30 maj 1930
Vodder
Michael Andersen Westergaard
1905-1906
Michael Andersen Westergaard
F:
4 okt. 1905
Vodder s. (Birkelev)
D:
21 maj 1906
Vodder s. (Birkelev)
Ane Margrethe Westergaard
Christian Nielsen Jensen
Henning Westergaard Konstmann
Sanne Gad Thysen
Cathrine Bothilde Westergaard
Peter Skau Konstmann
Michael Andersen Westergaard
Maren Mathie Nielsen
Sophie Westergaard
Valdemar Wollesen
1910-
Valdemar Wollesen
F:
1 dec. 1910
Rejsby s. (Kærbølling)
Klara Westergaard
Thomas Kristensen
Peter Thysen Westergaard
1856-
Peter Thysen Westergaard
F:
22 dec. 1856
Vodder s. (Birkelev)
Cathrine Sørensen
1874-1937
Cathrine Sørensen
F:
27 okt. 1874
Brørup s.
G:
15 sep. 1894
D:
15 dec. 1937
Rejsby s.
Anders Nielsen Westergaard
1892-
Anders Nielsen Westergaard
F:
25 jul. 1892
Signe Westergaard
1898-
Signe Westergaard
F:
21 sep. 1898
Vodder s. (Birkelev)
G:
10 sep. 1919
Nicolai Hansen Westergaard
1859-1945
Nicolai Hansen Westergaard
F:
16 feb. 1859
D:
6 jan. 1945
Marie Kirstine Schmidt
1850-1941
Marie Kirstine Schmidt
F:
12 maj 1850
G:
17 sep. 1891
Brede
D:
12 maj 1941
Anthon Gotfred Westergaard
1861-1864
Anthon Gotfred Westergaard
F:
7 dec. 1861
D:
5 jul. 1864
Anne Margrethe Westergaard
1864-1879
Anne Margrethe Westergaard
F:
10 jul. 1864
D:
13 okt. 1879
Aage Beier
1891-
Aage Beier
F:
2 mar. 1891
Vodder s. (Birkelev)
Marie Poulsen
1893-
Marie Poulsen
F:
5 nov. 1893
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
19 nov. 1920
Skærbæk
Johanne Beier
1894-
Johanne Beier
F:
3 nov. 1894
Vodder s. (Birkelev)
Martin Varming
Karl Beier
1898-1899
Karl Beier
F:
27 jul. 1898
Vodder s. (Birkelev)
D:
24 okt. 1899
Vodder s. (Birkelev)
Karen Marie Beier
1901-
Karen Marie Beier
F:
9 maj 1901
Vodder s. (Birkelev)
Marcus Hansen Vind
1893-
Marcus Hansen Vind
F:
23 apr. 1893
Seem s. (Høm)
G:
20 maj 1932
Vodder
Anna Martha Beier
1903-
Anna Martha Beier
F:
31 jul. 1903
Vodder s. (Birkelev)
Magnus Lauritz Jepsen
1904-
Magnus Lauritz Jepsen
F:
4 apr. 1904
Vium
G:
30 jun. 1933
Vodder
Michael Beier
1906-
Michael Beier
F:
9 aug. 1906
Vodder s. (Birkelev)
Abelone Sophie Ebsen
1906-
Abelone Sophie Ebsen
F:
18 jan. 1906
Vodder s. (Frifelt)
G:
12 nov. 1931
Vodder
Maria Kathrine Westergaard
1866-
Maria Kathrine Westergaard
F:
30 nov. 1866
Vodder s. (Birkelev)
Hans Peter Beier
1862-
Hans Peter Beier
F:
25 okt. 1862
Vodder s. (Birkelev)
G:
12 aug. 1890
Vodder
Hans Beier Bennedsen
1918-1921
Hans Beier Bennedsen
F:
17 okt. 1918
Spandet
D:
22 dec. 1921
Roager
Anders Thomsen Beier Bennedsen
Hanny Bennedsen
Kirstine Marie Beier
1893-1966
Kirstine Marie Beier
F:
30 mar. 1893
D:
10 okt. 1966
Jens Bennedsen
1888-1951
Jens Bennedsen
F:
31 aug. 1888
G:
20 dec. 1917
Roager
D:
11 apr. 1951
Theo Thomsen Ehlers
Otto Sigfried Thomsen Ehlers
Harry Ehlers
Johanne Margrethe Beier
1896-1948
Johanne Margrethe Beier
F:
7 jun. 1896
D:
8 jan. 1948
Roager s. (Ø. Åbølling)
Otto Heinrich Christian Ehlers
1891-
Otto Heinrich Christian Ehlers
F:
28 jul. 1891
G:
10 jan. 1918
Roager
Svend Aage Beier
Truels Andersen Beier
1899-
Truels Andersen Beier
F:
7 feb. 1899
Valborg Elise Helene Grundahl
1900-1931
Valborg Elise Helene Grundahl
F:
21 maj 1900
G:
3 aug. 1924
D:
12 aug. 1931
Mogens Beier
Martha Hertha Lauridsen
1904-
Martha Hertha Lauridsen
F:
1 dec. 1904
G:
29 mar. 1934
Ervind Beier
Karl Michael Beier
Michael Andersen Beier
1903-
Michael Andersen Beier
F:
17 aug. 1903
Birthe Hoven
Gurli Beier
Inga Beier
Georg Beier
1905-
Georg Beier
F:
4 jan. 1905
Caroline Lassen
Otteline Westergaard
1869-1945
Otteline Westergaard
F:
23 apr. 1869
D:
22 feb. 1945
Anders Thomsen Beier
1862-1941
Anders Thomsen Beier
F:
21 feb. 1862
G:
23 jun. 1892
D:
2 nov. 1941
Mikkel Andersen Westergaard
1821-1897
Mikkel Andersen Westergaard
F:
16 nov. 1821
D:
13 mar. 1897
Johanne Beck
1827-1895
Johanne Beck
F:
4 jan. 1827
Vodder s. (Birkelev)
G:
18 okt. 1851
Vodder
D:
20 mar. 1895
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt barn
1824-1824
Dødfødt barn
F:
8 nov. 1824
D:
8 nov. 1824
Dødfødt datter
1827-1827
Dødfødt datter
F:
16 jun. 1827
D:
16 jun. 1827
Simon Pedersen Westergaard
1828-1829
Simon Pedersen Westergaard
F:
13 nov. 1828
D:
13 apr. 1829
Peder Simonsen Thyssen
1793-1879
Peder Simonsen Thyssen
F:
23 feb. 1793
Vodder s. (Åved)
G:
6 nov. 1819
Vodder
D:
13 jun. 1879
Vodder s. (Birkelev)
Hans Jensen
1789-1789
Hans Jensen
F:
6 jan. 1789
D:
14 dec. 1789
Niels Pedersen Lund
1810-1877
Niels Pedersen Lund
F:
3 jun. 1810
Brøns s. (Havervad)
D:
5 jul. 1877
Brøns s. (Normsted)
Cathrine Marie Lund
1849-1849
Cathrine Marie Lund
F:
13 maj 1849
Toftlund s. (Korsbjerg)
D:
13 maj 1849
Toftlund s. (Korsbjerg)
Jes Pedersen Lund
1812-1857
Jes Pedersen Lund
F:
9 jun. 1812
Brøns s. (Havervad)
D:
9 okt. 1857
Toftlund s. (Korsbjerg)
Anne Kirstine Krag
1810-1884
Anne Kirstine Krag
F:
29 apr. 1810
Agerskov s. (Bovlund)
G:
21 jun. 1849
Toftlund
D:
13 aug. 1884
Toftlund s. (Stenderup)
Else Marie Lund
1814-
Else Marie Lund
F:
26 aug. 1814
Brøns s. (Havervad)
Niels Thomsen Østergaard
Peder Lauridsen Østergaard
Caroline Cathrine Østergaard
Jens Christian Østergaard
Hans Simonsen Østergaard
Hans Simonsen Østergaard
Else Marie Østergaard
Maren Østergaard
Maren Lund
1817-1856
Maren Lund
F:
16 jan. 1817
Brøns s. (Havervad)
D:
2 aug. 1856
Vodder
Thomas Andersen Østergaard
Thomas Andersen Østergaard
G:
13 okt. 1842
Vodder
Laura Kirstine Lund
1853-1853
Laura Kirstine Lund
F:
5 feb. 1853
Brøns s. (Normsted)
D:
6 feb. 1853
Brøns s. (Normsted)
Peter Hansen Lund
1889-
Peter Hansen Lund
F:
11 mar. 1889
Brøns s. (Normsted)
Kjestine Lund
1890-
Kjestine Lund
F:
28 sep. 1890
Brøns s. (Normsted)
Nicoline Lund
1892-
Nicoline Lund
F:
20 feb. 1892
Brøns s. (Normsted)
Niels Petersen Lund
1893-
Niels Petersen Lund
F:
19 okt. 1893
Brøns s. (Normsted)
Anne Caroline Davidsen
1894-
Anne Caroline Davidsen
F:
11 okt. 1894
Dybbøl
G:
25 maj 1920
Brøns
Christian Lund
1895-
Christian Lund
F:
3 sep. 1895
Brøns s. (Normsted)
Magnus Lund
1897-1917
Magnus Lund
F:
6 feb. 1897
Brøns s. (Normsted)
D:
1917
Serbien (lazaret)
Laurids Lund
1899-
Laurids Lund
F:
8 okt. 1899
Brøns s. (Normsted)
Dødfødt søn
1902-1902
Dødfødt søn
F:
21 aug. 1902
Brøns s. (Normsted)
D:
21 aug. 1902
Brøns s. (Normsted)
Dødfødt datter
1906-1906
Dødfødt datter
F:
19 mar. 1906
Brøns s. (Normsted)
D:
19 mar. 1906
Brøns s. (Normsted)
Dødfødt søn
1907-1907
Dødfødt søn
F:
20 nov. 1907
Brøns s. (Normsted)
D:
20 nov. 1907
Brøns s. (Normsted)
Peder Lauridsen Lund
1854-1917
Peder Lauridsen Lund
F:
29 jun. 1854
Brøns s. (Normsted)
D:
10 jan. 1917
Brøns s. (Normsted)
Abelone Dorthea Christensen
1864-1935
Abelone Dorthea Christensen
F:
9 jul. 1864
Rottarp, Ovtrup Sogn
D:
9 sep. 1935
Laust Pedersen Lund
1855-1930
Laust Pedersen Lund
F:
30 jul. 1855
Brøns s. (Normsted)
D:
10 nov. 1930
Brøns s. (Normsted)
Bodil Marie Lund
1856-1859
Bodil Marie Lund
F:
15 aug. 1856
Brøns s. (Normsted)
D:
28 okt. 1859
Brøns s. (Normsted)
Thomas Pedersen Lund
1858-1860
Thomas Pedersen Lund
F:
25 maj 1858
Brøns s. (Normsted)
D:
24 jul. 1860
Brøns s. (Normsted)
Svend Andersen Svendsen
1885-1891
Svend Andersen Svendsen
F:
17 jun. 1885
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
2 nov. 1891
Brede s. (Sdr. Vollum)
Kjestine Svendsen
1886-
Kjestine Svendsen
F:
15 sep. 1886
Brede s. (Sdr. Vollum)
Peter Abel Jacobsen
1886-
Peter Abel Jacobsen
F:
3 jan. 1886
Brede s. (Kummerlev)
G:
28 apr. 1914
Brede
Peter Hansen Svendsen
1887-
Peter Hansen Svendsen
F:
18 dec. 1887
Brede s. (Sdr. Vollum)
Margrethe Svendsen
1890-
Margrethe Svendsen
F:
21 jul. 1890
Brede s. (Sdr. Vollum)
Sverine Andrea Svendsen
1892-
Sverine Andrea Svendsen
F:
30 jun. 1892
Brede s. (Sdr. Vollum)
Nicoline Svendsen
1896-
Nicoline Svendsen
F:
8 jul. 1896
Brede s. (Sdr. Vollum)
Hans Lauritz Asmussen
1896-
Hans Lauritz Asmussen
F:
8 mar. 1896
Hellevad
G:
18 maj 1923
Brede
Svend Andersen Svendsen
1900-
Svend Andersen Svendsen
F:
10 mar. 1900
Brede s. (Sdr. Vollum)
Jessine Cathrine Østergaard
1909-
Jessine Cathrine Østergaard
F:
15 nov. 1909
Spandet s. (Fjersted)
G:
4 okt. 1935
Brede
Caroline Lund
1859-1941
Caroline Lund
F:
16 nov. 1859
Brøns s. (Normsted)
D:
9 nov. 1941
Brede s. (Sdr. Vollum)
Andreas Andersen Svendsen
1856-1935
Andreas Andersen Svendsen
F:
20 dec. 1856
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
18 mar. 1884
Brede
D:
29 aug. 1935
Brede s. (Sdr. Vollum)
Bodil Marie Lund
1863-1864
Bodil Marie Lund
F:
20 feb. 1863
Brøns s. (Normsted)
D:
16 jul. 1864
Brøns s. (Normsted)
Peder Hansen Lund
1819-1915
Peder Hansen Lund
F:
10 aug. 1819
Brøns s. (Havervad)
D:
11 sep. 1915
Brøns s. (Normsted)
Kirsten Sølbeck
1822-
Kirsten Sølbeck
F:
6 okt. 1822
Vodder s. (Birkelev)
G:
29 apr. 1852
Brøns
Nicolai Lund
1821-1859
Nicolai Lund
F:
3 apr. 1821
Brøns s. (Havervad)
D:
24 sep. 1859
Brøns s. (Normsted)
Elsabe Cathrine Østergaard
1822-
Elsabe Cathrine Østergaard
F:
2 maj 1822
Vodder s. (Birkelev)
G:
17 apr. 1857
Brøns
Hanne Lund
1825-1825
Hanne Lund
F:
5 mar. 1825
Brøns s. (Havervad)
D:
10 jun. 1825
Brøns s. (Havervad)
Karen Lund
1790-1825
Karen Lund
F:
5 okt. 1790
D:
7 aug. 1825
Brøns s. (Havervad)
Peder Nielsen Lauridsen
1786-1852
Peder Nielsen Lauridsen
F:
1786
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
28 okt. 1809
D:
11 apr. 1852
Brøns s. (Normsted)
Jens Hansen Lund
1792-1793
Jens Hansen Lund
F:
18 okt. 1792
D:
3 mar. 1793
Else Marie Hansdatter
1763-1793
Else Marie Hansdatter
F:
12 apr. 1763
Vodder s. (Gånsager)
D:
16 apr. 1793
Vodder s. (Gånsager)
Jes Clausen Jensen
1765-1841
Jes Clausen Jensen
F:
21 jul. 1765
G:
3 nov. 1786
D:
24 maj 1841
Adser Pedersen Lund
Anna Hansdatter Beier
Peter Nissen Terp
1888-1892
Peter Nissen Terp
F:
24 jan. 1888
D:
10 mar. 1892
Peter Lautrup Terp
1922-
Peter Lautrup Terp
F:
20 aug. 1922
Hellevad s. (Herslevgård)
Gurli Christensen
Nis Lautrup Terp
Sven-Aage Terp
Sigrid Frey
Ode Cathrine Terp
Svend Korsholm
Bengt Lautrup Terp
1933-2019
Bengt Lautrup Terp
F:
16 apr. 1933
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
15 jan. 2019
Birthe Jepsen
Hans Jessen Terp
1889-1961
Hans Jessen Terp
F:
12 sep. 1889
D:
17 nov. 1961
Mette Kjestine Lautrup
1895-
Mette Kjestine Lautrup
F:
24 feb. 1895
Agerskov s. (Vellerup)
G:
29 okt. 1921
Peter Nissen Terp
1892-
Peter Nissen Terp
F:
13 apr. 1892
Anna Cathrine Jessen
1860-1892
Anna Cathrine Jessen
F:
1 aug. 1860
Vodder s. (Gånsager)
D:
8 jun. 1892
Hellevad s. (Herslevgård)
Nis Petersen Terp
1856-1942
Nis Petersen Terp
F:
27 nov. 1856
Hellevad s. (Herslevgård)
G:
7 jun. 1887
Hellevad
D:
1 jul. 1942
Hellevad s. (Herslevgård)
Anna Lund
1837-
Anna Lund
F:
1 aug. 1837
Vodder s. (Gånsager)
Hans Christian Jessen
1829-
Hans Christian Jessen
F:
28 jul. 1829
Hellevad s. (Ørslev)
G:
22 okt. 1859
Vodder
Mette Cathrine Enemark
Anne Hansdatter
Peder Adsersen
Hans Jensen Lund
1732-1810
Hans Jensen Lund
F:
1732
Vodder s. (Gånsager)
D:
17 maj 1810
Vodder s. (Gånsager)
Anne Hansdatter
Jens Madsen Lund
1694-182
Jens Madsen Lund
F:
1694
Skærbæk S. (Melby)
D:
17 jun. 182
Vodder s. (Gånsager)
Karen Hansdatter
1693-1774
Karen Hansdatter
F:
1693
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
D:
31 aug. 1774
Vodder s. (Gånsager)
Maren Nielsdatter
1665-
Maren Nielsdatter
F:
o. 1660/65
fmtl. Skærbæk s. (Gjesing)
Mads Jensen
ca. 1655-1695
Mads Jensen
F:
ca. 1655
Hillerslev s.
G:
1694
Skærbæk
D:
1695
Skærbæk s. (Melby)
Else Janniksdatter
1750-
Else Janniksdatter
F:
1750
Anders Janniksen
1753-
Anders Janniksen
F:
1753
Cathrine Janniksdatter
1755-
Cathrine Janniksdatter
F:
1755
Jannik Madsen
1785-1847
Jannik Madsen
F:
11 sep. 1785
Vodder s. (Gånsager)
D:
25 apr. 1847
Højrup s. (Arnum)
Marie Elisabeth NN
ca. 1777-1820
Marie Elisabeth NN
F:
ca. 1777
G:
3 nov. 1816
Højrup
D:
25 nov. 1820
Højrup s. (Arnum)
Bodil Marie Beck
1857-1935
Bodil Marie Beck
F:
23 jun. 1857
Højrup
D:
24 okt. 1935
Chicago, Illinois, USA
Carl Christian Bonnesen
1841-1921
Carl Christian Bonnesen
F:
18 jan. 1841
Assens
D:
1921
Chicago, Illinois, USA
Jannik Madsen Beck
1859-
Jannik Madsen Beck
F:
18 dec. 1859
Højrup
Anne Kirstine Beck
1862-
Anne Kirstine Beck
F:
14 okt. 1862
Højrup
Elise Jensine Beck
1897-1968
Elise Jensine Beck
F:
3 feb. 1897
Højrup
D:
18 jan. 1968
Toftlund
Niels William Bruun
1886-1953
Niels William Bruun
F:
23 okt. 1886
Højrup s. (Arnum)
G:
5 mar. 1926
Højrup
D:
3 nov. 1953
Gram (Amtssygeh.)
Ellen Christine Beck
1898-
Ellen Christine Beck
F:
23 sep. 1898
Højrup
Niels Christian Peder Søgaard
1886-
Niels Christian Peder Søgaard
F:
12 nov. 1886
Åstrup s. (Terpling)
Martha Elisabeth Beck
1901-
Martha Elisabeth Beck
F:
5 nov. 1901
Højrup
Mads Janniksen Beck
1904-
Mads Janniksen Beck
F:
1 feb. 1904
Højrup
Dora Schjerning
1914-
Dora Schjerning
F:
1 apr. 1914
Højrup s. (Arnum)
Louise Beck
1909-1974
Louise Beck
F:
8 okt. 1909
Højrup
D:
23 jul. 1974
Carsten Andersen
1903-1997
Carsten Andersen
F:
21 dec. 1903
Abild
D:
24 jun. 1997
Peter Christian Beck
1866-1941
Peter Christian Beck
F:
18 feb. 1866
Højrup
D:
25 feb. 1941
Højrup
Laure Marie Lund
1867-
Laure Marie Lund
F:
28 jul. 1867
Toftlund s. (Hølleskov)
Hans Clausen Jensen Beck
1868-
Hans Clausen Jensen Beck
F:
13 apr. 1868
Højrup
Laust Hansen Beck
1870-
Laust Hansen Beck
F:
20 apr. 1870
Højrup
Dødfødt søn
1874-1874
Dødfødt søn
F:
30 okt. 1874
Højrup
D:
30 okt. 1874
Højrup
Mads Janniksen Beck
1823-
Mads Janniksen Beck
F:
8 aug. 1823
Højrup s. (Arnum)
Elisabeth Marie Lindholm
ca. 1829-
Elisabeth Marie Lindholm
F:
ca. 1829
G:
20 sep. 1856
Højrup
Claus Pedersen Beck
1825-1859
Claus Pedersen Beck
F:
23 sep. 1825
Højrup s. (Arnum)
D:
tidligst 1859
Hans Christian Beck
1829-
Hans Christian Beck
F:
6 jun. 1829
Højrup s. (Arnum)
Dorthea Marie Lycke
ca. 1818-
Dorthea Marie Lycke
F:
ca. 1818
G:
17 nov. 1864
Højrup
Lovise Lund
1847-
Lovise Lund
F:
8 okt. 1847
Nustrup s. (Gabøl)
G:
5 jul. 1889
Højrup
Else Marie Beck
1834-
Else Marie Beck
F:
14 feb. 1834
Højrup s. (Arnum)
Kirsten Clausdatter Wibe
1796-1843
Kirsten Clausdatter Wibe
F:
29 jan. 1796
Vodder
G:
1 nov. 1821
Højrup
D:
23 mar. 1843
Højrup s. (Arnum)
Laurids Andersen Schmidt
1902-
Laurids Andersen Schmidt
F:
18 mar. 1902
Vodder s. (Holbek)
Kirstine Margrethe Schmidt
1903-
Kirstine Margrethe Schmidt
F:
14 apr. 1903
Vodder
Hans Andresen Theilmann Bruun
1902-
Hans Andresen Theilmann Bruun
F:
11 jun. 1902
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
25 sep. 1927
Gram
Cathrine Kjestine Andersen
1879-
Cathrine Kjestine Andersen
F:
19 jul. 1879
Vodder s. (Keldstoft)
Mads Clausen Schmidt
1871-
Mads Clausen Schmidt
F:
21 feb. 1871
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
21 feb. 1901
Vodder
Kjerstine Beck
1844-1925
Kjerstine Beck
F:
2 sep. 1844
Højrup s. (Arnum)
D:
8 maj 1925
Gram s. (Kastrup)
Laurids Andersen
1840-
Laurids Andersen
F:
10 okt. 1840
Kjerstine Marie Warming
ca. 1813-
Kjerstine Marie Warming
F:
ca. 1813
G:
30 nov. 1843
Højrup
Hans Madsen
1788-
Hans Madsen
F:
15 jan. 1788
Hanne Marie Madsdatter
1790-
Hanne Marie Madsdatter
F:
22 jun. 1790
Mads Janniksen
1758-1827
Mads Janniksen
F:
1758
D:
27 feb. 1827
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Hansdatter
1762-1792
Kirsten Hansdatter
F:
8 dec. 1762
Vodder s. (Åved)
G:
26 nov. 1784
D:
10 maj 1792
Vodder s. (Gånsager)
Thomas Madsen
1794-1795
Thomas Madsen
F:
19 maj 1794
D:
24 jan. 1795
Anne Kirstine Pedersen
1864-
Anne Kirstine Pedersen
F:
11 jan. 1864
Vodder s. (Gånsager Mark)
Jes Nielsen Aagaard
1835-
Jes Nielsen Aagaard
F:
25 okt. 1835
G:
29 sep. 1888
Vodder
Kirsten Marie Bjerrum
1821-
Kirsten Marie Bjerrum
F:
14 aug. 1821
Vodder s. (Gånsager)
Anders Christian Pedersen
ca. 1825-
Anders Christian Pedersen
F:
ca. 1825
G:
4 dec. 1862
Vodder
Ernst Andreas Bjerrum
1882-
Ernst Andreas Bjerrum
F:
14 okt. 1882
Tømmerby
Helga Bjerrum
1885-
Helga Bjerrum
F:
4 maj 1885
Tømmerby
Niels Mortensen Schmidt Bjerrum
1853-
Niels Mortensen Schmidt Bjerrum
F:
9 dec. 1853
Lintrup s. (Dover)
Laura Christine Jørgensen
ca. 1857-
Laura Christine Jørgensen
F:
ca. 1856/57
Anders Madsen Bjerrum
1823-1876
Anders Madsen Bjerrum
F:
28 feb. 1823
Vodder s. (Gånsager)
D:
22 nov. 1876
Bevtoft
Hanne Cathrine Mortensen
1820-
Hanne Cathrine Mortensen
F:
22 aug. 1820
Bevtoft s.
G:
3 jul. 1853
Mads Iversen Bjerrum
1825-1826
Mads Iversen Bjerrum
F:
4 mar. 1825
D:
15 jan. 1826
Else Cathrine Bjerrum
1826-
Else Cathrine Bjerrum
F:
27 jul. 1826
Johanne Marie Bjerrum
1829-
Johanne Marie Bjerrum
F:
14 jun. 1829
Dødfødt søn
1832-1832
Dødfødt søn
F:
22 sep. 1832
D:
22 sep. 1832
Maren Bjerrum
1833-1833
Maren Bjerrum
F:
9 nov. 1833
D:
14 nov. 1833
Kirsten Fog
1795-1856
Kirsten Fog
F:
17 nov. 1795
D:
13 sep. 1856
Jens Andersen Bierrum
1793-1865
Jens Andersen Bierrum
F:
1793
G:
18 apr. 1820
Vodder
D:
17 jun. 1865
Vodder s. (Gånsager Mark)
Christine Fog
1797-
Christine Fog
F:
27 sep. 1797
Andreas Fog
1800-1892
Andreas Fog
F:
6 mar. 1800
D:
15 jan. 1892
Jernved s. (Jernvedlund)
Thomas Andersen Fog
1804-
Thomas Andersen Fog
F:
26 dec. 1804
Kirsten Marie Thomasdatter
ca. 1763-1824
Kirsten Marie Thomasdatter
F:
ca. 1763
D:
5 feb. 1824
Vodder s. (Gånsager)
Andreas Janniksen
1762-
Andreas Janniksen
F:
1762
Kirsten Janniksdatter
1765-
Kirsten Janniksdatter
F:
1765
Ancke Janniksdatter
1768-
Ancke Janniksdatter
F:
1768
Jannik Madsen
ca. 1725-1797
Jannik Madsen
F:
ca. 1725
Skærbæk s. (Melby)
D:
1797
Hanne Marie Andersdatter
1728-1769
Hanne Marie Andersdatter
F:
fmtl. 1727/28
G:
16 okt. 1749
D:
1769
Mads Janniksen
1700-1745
Mads Janniksen
F:
1700
Skærbæk s. (Melby)
D:
1745
Skærbæk s. (Melby)
Else Pedersdatter
1700-
Else Pedersdatter
F:
1700
Skærbæk s. (Hjemsted)
Else Madsdatter
ca. 1729-1748
Else Madsdatter
F:
ca. 1728/29
D:
1748
Skærbæk s. (Melby)
Geert Andersen Thiilmann
ca. 1725-1784
Geert Andersen Thiilmann
F:
ca. 1725
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
G:
10 jun. 1746
D:
1784
Mads Nielsen Timmermann
1762-1775
Mads Nielsen Timmermann
F:
1762
D:
1775
Anna Nielsdatter Timmermann
1765-1775
Anna Nielsdatter Timmermann
F:
1765
D:
1775
Maren Hansdatter
1798-1841
Maren Hansdatter
F:
22 mar. 1798
Døstrup s. (Lourup)
D:
28 nov. 1841
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Jens Andersen Boysen
1798-1857
Jens Andersen Boysen
F:
4 okt. 1798
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
G:
1830
D:
2 jun. 1857
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Peder Hansen
1800-1808
Peder Hansen
F:
5 maj 1800
D:
1808
Hans Peder Hansen
1844-1922
Hans Peder Hansen
F:
9 apr. 1844
D:
21 maj 1922
Cathrine Marie Jensen
1822-1898
Cathrine Marie Jensen
F:
1 jan. 1822
G:
1872
D:
21 feb. 1898
Mette Marie Hansen
1846-1847
Mette Marie Hansen
F:
21 apr. 1846
D:
10 mar. 1847
Mette Marie Hansen
1849-
Mette Marie Hansen
F:
26 jun. 1849
Niels Hansen
1803-1857
Niels Hansen
F:
27 jun. 1803
D:
20 maj 1857
Karen Jørgensdatter
ca. 1817-1852
Karen Jørgensdatter
F:
ca. 1817
G:
1843
D:
16 aug. 1852
Jens Hansen
1806-1808
Jens Hansen
F:
22 apr. 1806
D:
1808
Hansine Marie Kirstine Bertelsen
1872-1872
Hansine Marie Kirstine Bertelsen
F:
2 maj 1872
Arrild
D:
25 sep. 1872
Arrild
Kjesten Marie Hansen
1842-1920
Kjesten Marie Hansen
F:
8 jul. 1842
D:
8 nov. 1920
Hans Bertelsen
1843-1872
Hans Bertelsen
F:
23 okt. 1843
G:
12 maj 1866
Arrild
D:
13 mar. 1872
Elizabeth Hansine Simonsen
1875-
Elizabeth Hansine Simonsen
F:
27 aug. 1875
Skærbæk s. (V. Gasse)
Ole Hansen Petersen
1877-
Ole Hansen Petersen
F:
14 sep. 1877
Brede s. (Borrig)
G:
11 sep. 1908
Skærbæk
Christian Hansen Rossen
1910-
Christian Hansen Rossen
F:
31 mar. 1910
Skærbæk
Petrea Kirstine Simonsen
1879-
Petrea Kirstine Simonsen
F:
18 feb. 1879
Skærbæk s. (V. Gasse)
Bendix Rossen
1886-
Bendix Rossen
F:
23 maj 1886
Hostrup s. (Jejsing)
G:
12 jul. 1908
Skærbæk
Kjesten Simonie Simonsen
1881-1882
Kjesten Simonie Simonsen
F:
31 mar. 1881
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
13 apr. 1882
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Peter Simonsen
1909-
Niels Peter Simonsen
F:
31 dec. 1909
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Katharina Beier
Niels Lorenzen Simonsen
1911-1956
Niels Lorenzen Simonsen
F:
8 jul. 1911
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
6 jul. 1956
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Gerda Irene Jensen
1926-1958
Gerda Irene Jensen
F:
19 jan. 1926
Ansager s. (Skovlund)
G:
15 mar. 1951
Skærbæk
D:
6 Maj 1958
Guldager s. (Sædding Hvilehjem)
Dødfødt datter
1913-1913
Dødfødt datter
F:
4 dec. 1913
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
4 dec. 1913
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Marie Kjestine Simonsen
1914-
Marie Kjestine Simonsen
F:
20 nov. 1914
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Peter Hansen Matthiesen
1908-1973
Peter Hansen Matthiesen
F:
17 aug. 1908
Randerup
D:
26 feb. 1973
Døstrup s. (Vinum)
Kjestine Marie Simonsen
1919-2015
Kjestine Marie Simonsen
F:
28 maj 1919
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
8 sep. 2015
Christian Paulsen
1915-2005
Christian Paulsen
F:
30 dec. 1915
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
7 dec. 1946
Skærbæk
D:
30 dec. 2005
Simon Hansen Simonsen
1884-1947
Simon Hansen Simonsen
F:
21 feb. 1884
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
27 feb. 1947
Tønder (sygehuset)
Maren Aabling
1882-1930
Maren Aabling
F:
12 nov. 1882
Døstrup s. (Drengsted)
G:
6 aug. 1909
Skærbæk
D:
24 apr. 1930
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Peter Simonsen
1848-
Niels Peter Simonsen
F:
27 nov. 1848
Hygum s. (Fæsted)
G:
15 mar. 1873
Skærbæk
Peder Hansen
1810-1869
Peder Hansen
F:
12 jan. 1810
D:
7 jan. 1869
Marie Kjerstine Beck
-1843
Marie Kjerstine Beck
G:
1841
D:
25 apr. 1843
Hans Brodersen Hansen
1845-1845
Hans Brodersen Hansen
F:
19 jul. 1845
D:
13 dec. 1845
Hans Brodersen Hansen
Peter Hansen
1872-
Peter Hansen
F:
16 jan. 1872
Karen Marie Hansen
1872-
Karen Marie Hansen
F:
4 mar. 1872
G:
21 mar. 1911
Døstrup
Hans Feddersen Hansen
1902-
Hans Feddersen Hansen
F:
14 maj 1902
Hans Brorsen Hansen
1903-
Hans Brorsen Hansen
F:
5 dec. 1903
Johannes Magnus Hansen
1905-1905
Johannes Magnus Hansen
F:
19 mar. 1905
D:
2 jul. 1905
Johanne Margrethe Hansen
1906-
Johanne Margrethe Hansen
F:
24 jun. 1906
Maren Hansen
Niels Magnus Hansen
Elle Hansen
Niels Mikkelsen Hansen
1876-
Niels Mikkelsen Hansen
F:
23 jun. 1876
Anne Marie Madsen
1883-
Anne Marie Madsen
F:
9 nov. 1883
G:
26 sep. 1901
Døstrup
Mary Nielsine Hansen
1874-
Mary Nielsine Hansen
F:
21 feb. 1874
Hans Brodersen Hansen
1846-
Hans Brodersen Hansen
F:
26 nov. 1846
Maren Nielsen
1846-1878
Maren Nielsen
F:
20 okt. 1846
G:
1872
D:
26 jan. 1878
Meta Kjestine Hansen
1880-1881
Meta Kjestine Hansen
F:
1 jun. 1880
D:
17 maj 1881
Peter Andersen Hansen
1881-1882
Peter Andersen Hansen
F:
5 jul. 1881
D:
12 jun. 1882
Peter Andersen Hansen
1882-1974
Peter Andersen Hansen
F:
14 aug. 1882
D:
1974
Mette Schmidt
1893-
Mette Schmidt
F:
18 feb. 1893
G:
23 feb. 1912
Døstrup
Mette Kjerstine Hansen
1884-
Mette Kjerstine Hansen
F:
11 sep. 1884
Dødfødt datter
1885-1885
Dødfødt datter
F:
5 nov. 1885
D:
5 nov. 1885
Maren Antomine Hansen
1889-1890
Maren Antomine Hansen
F:
21 maj 1889
D:
15 apr. 1890
Mette Marie Lind
ca. 1851-1890
Mette Marie Lind
F:
ca. 1851
G:
1880
D:
3 jun. 1890
Mads Nielsen Hansen
1851-1851
Mads Nielsen Hansen
F:
13 jul. 1851
D:
26 aug. 1851
Marie Kjerstine Hansen
1854-1854
Marie Kjerstine Hansen
F:
8 apr. 1854
D:
24 apr. 1854
Marie Kjerstine Hansen
1856-1859
Marie Kjerstine Hansen
F:
15 maj 1856
D:
12 jul. 1859
Mette Kirstine Timmermann
1815-1870
Mette Kirstine Timmermann
F:
18 mar. 1815
G:
1844
D:
10 jul. 1870
Kirsten Nielsdatter
1767-
Kirsten Nielsdatter
F:
1767
Hans Pedersen
ca. 1771-1837
Hans Pedersen
F:
ca. 1771
G:
1795
D:
10 maj 1837
Cathrine Keller
1830-1836
Cathrine Keller
F:
14 jan. 1830
Døstrup s. (Lourup)
D:
29 nov. 1836
Døstrup s. (Lourup)
Jens Christian Theodor Fries
1889-
Jens Christian Theodor Fries
F:
16 okt. 1889
Visby s. (Visby stationsby)
Maren Jensine Keller
1876-
Maren Jensine Keller
F:
29 maj 1876
Mjolden s. (Ottersbøl)
Christian Zacharias Heinrich Theodor Fries
1846-
Christian Zacharias Heinrich Theodor Fries
F:
31 jul. 1846
G:
6 nov. 1897
Mjolden
Niels Jensen Nielsen
1903-
Niels Jensen Nielsen
F:
12 jul. 1903
Jens Keller Nielsen
1904-
Jens Keller Nielsen
F:
12 sep. 1904
Hans Brix Nielsen
1905-
Hans Brix Nielsen
F:
24 okt. 1905
Dorthea Cathrine Keller
1876-
Dorthea Cathrine Keller
F:
29 maj 1876
Andreas Nielsen
1869-
Andreas Nielsen
F:
21 jan. 1869
G:
1902
Helene Elisabeth Keller
1877-1880
Helene Elisabeth Keller
F:
19 jun. 1877
D:
31 jan. 1880
Peter Outzen Keller
1878-
Peter Outzen Keller
F:
22 okt. 1878
Helene Elisabeth Keller
1880-
Helene Elisabeth Keller
F:
7 jan. 1880
Jens Pedersen Keller
1832-1883
Jens Pedersen Keller
F:
1 feb. 1832
Døstrup s. (Lourup)
D:
11 apr. 1883
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ingeborg Clausen
1845-
Ingeborg Clausen
F:
22 apr. 1845
G:
1875
Peder Outzen Keller
1860-
Peder Outzen Keller
F:
6 jul. 1860
Anne Marie Christine Magdalene Keller
1889-
Anne Marie Christine Magdalene Keller
F:
17 sep. 1889
Hviding s. (Hviding Stationsby)
Frida Therese Keller
1890-
Frida Therese Keller
F:
9 nov. 1890
Hviding s. (Hviding Stationsby)
Hans Jørgen Keller
1892-
Hans Jørgen Keller
F:
10 jul. 1892
Hviding s. (Hviding Stationsby)
Christine Marie Keller
1893-
Christine Marie Keller
F:
8 aug. 1893
Hviding s. (Hviding Stationsby)
Christian Hansen Keller
1896-
Christian Hansen Keller
F:
30 jan. 1896
Hviding s. (Hviding Stationsby)
Christian Jacobsen Keller
1862-
Christian Jacobsen Keller
F:
18 mar. 1862
Nielsine Kirstine Margrethe Hansen
Niels Jensen Keller
1864-1941
Niels Jensen Keller
F:
12 okt. 1864
D:
10 feb. 1941
Wilhelmine Rasmussen
-1949
Wilhelmine Rasmussen
D:
26 jun. 1949
Martin Jensen Keller
1866-1877
Martin Jensen Keller
F:
1 okt. 1866
D:
6 maj 1877
Anne Marie Keller
1869-1891
Anne Marie Keller
F:
13 mar. 1869
D:
10 maj 1891
Nis Andersen Brodersen Keller
1871-1874
Nis Andersen Brodersen Keller
F:
22 mar. 1871
D:
27 mar. 1874
Detlef Jensen Keller
1834-1895
Detlef Jensen Keller
F:
2 apr. 1834
Døstrup s. (Lourup)
D:
3 feb. 1895
Døstrup s. (Lourup)
Christine Christiansen
1835-1873
Christine Christiansen
F:
7 maj 1835
Abild s. (Brodersgård)
G:
14 apr. 1860
D:
18 jul. 1873
Døstrup s. (Lovrup)
Dorthea Kirstine Keller
Søren Hansen Nielsen
Johanne Petrea Keller
Jens Christian Keller
Detlev Jensen Keller
1906-1967
Detlev Jensen Keller
F:
2 maj 1906
Rejsby
D:
5 dec. 1967
Skærbæk
Marie Westergaard
1906-1995
Marie Westergaard
F:
18 apr. 1906
Hviding s. (Høgsbro)
G:
15 nov. 1929
Hviding
D:
23 feb. 1995
Skærbæk
Anne Margrethe Keller
Anders Madsen
1904-
Anders Madsen
F:
2 aug. 1904
Georg Vilhelm Keller
1910-1981
Georg Vilhelm Keller
F:
8 apr. 1910
Rejsby
D:
25 mar. 1981
Friederich Martin Keller
Johannes Vilhelm Keller
Stella Kristensen
Heinrich Keller
Johan Christian Keller
1877-1941
Johan Christian Keller
F:
23 aug. 1877
Døstrup s. (Lourup)
D:
31 jul. 1941
Rejsby
Dorthea Margrethe Jürgensen
1884-1967
Dorthea Margrethe Jürgensen
F:
25 feb. 1884
Munkbrarup
G:
28 apr. 1905
Munkbrarup i Angeln
D:
2 dec. 1967
Rejsby
Martin Christian Keller
1879-
Martin Christian Keller
F:
11 jun. 1879
Maren Keller
1881-
Maren Keller
F:
16 apr. 1881
Jørgen Schmidt
1880-
Jørgen Schmidt
F:
11 maj 1880
Broager s. (Skelde)
Christine Helene Keller
1882-1883
Christine Helene Keller
F:
18 dec. 1882
D:
14 feb. 1883
Hans Jacobsen Keller
Hanne Andrea Keller
Anne Keller
Detlef Jensen keller
Christian Keller
Jens Petersen Keller
1884-
Jens Petersen Keller
F:
26 mar. 1884
Anne Hansen
1893-
Anne Hansen
F:
5 jan. 1893
G:
21 maj 1914
Anna Christiansen
1839-1893
Anna Christiansen
F:
1839
Abild s. (Brodersgård)
G:
13 jan. 1877
D:
25 mar. 1893
Døstrup s. (Lovrup)
Dødfødt datter
1836-1836
Dødfødt datter
F:
10 sep. 1836
Døstrup s. (Lourup)
D:
10 sep. 1836
Døstrup s. (Lourup)
Else Kirstine Keller
1836-1837
Else Kirstine Keller
F:
10 sep. 1836
Døstrup s. (Lourup)
D:
24 jan. 1837
Døstrup s. (Lourup)
Christine Marie Andresen
1901-
Christine Marie Andresen
F:
10 mar. 1901
Augustoph Ludvig Andresen
1902-1903
Augustoph Ludvig Andresen
F:
13 mar. 1902
D:
SEN MAJ 1903
Augustoph Ludvig Andresen
1903-
Augustoph Ludvig Andresen
F:
15 jan. 1903
Christen Beck Andresen
1864-
Christen Beck Andresen
F:
17 feb. 1864
Olga Emilie Fischer
Maren Jensine Andresen
1865-1866
Maren Jensine Andresen
F:
22 nov. 1865
D:
9 apr. 1866
Peter Outzen Andresen
1867-1897
Peter Outzen Andresen
F:
7 feb. 1867
D:
9 maj 1897
Anne Bothilde Jacobsen
1867-
Anne Bothilde Jacobsen
F:
23 jul. 1867
G:
1893
Andreas Andresen
1869-
Andreas Andresen
F:
15 jan. 1869
Marie Luzie Susanne Andresen
1871-
Marie Luzie Susanne Andresen
F:
25 jan. 1871
Maren Jensine Andresen
1872-1873
Maren Jensine Andresen
F:
22 okt. 1872
D:
26 maj 1873
Nielsine Petrine Andresen
1874-1887
Nielsine Petrine Andresen
F:
3 maj 1874
D:
10 feb. 1887
Helene Elise Marie Andresen
1875-
Helene Elise Marie Andresen
F:
21 jul. 1875
Maren Jensine Andresen
1877-
Maren Jensine Andresen
F:
9 jan. 1877
Anne Engeline Andresen
1879-1879
Anne Engeline Andresen
F:
29 apr. 1879
D:
23 aug. 1879
Cathrine Ingeline Augusta Andresen
1882-
Cathrine Ingeline Augusta Andresen
F:
15 maj 1882
Laurits Nielsen Fisker
1869-
Laurits Nielsen Fisker
F:
31 mar. 1869
G:
6 mar. 1902
Ingeline Jensine Andresen
1886-1886
Ingeline Jensine Andresen
F:
19 feb. 1886
D:
23 dec. 1886
Cathrine Marie Keller
1838-1926
Cathrine Marie Keller
F:
9 maj 1838
Døstrup s. (Lourup)
D:
27 maj 1926
Døstrup
Augustoph Ludvig Andresen
ca. 1835-1886
Augustoph Ludvig Andresen
F:
ca. 1835
G:
1861
D:
6 maj 1886
Helene Elise Marie Keller
1841-1875
Helene Elise Marie Keller
F:
7 sep. 1841
Døstrup s. (Lourup)
D:
6 sep. 1875
Evald Olesen
1838-
Evald Olesen
F:
30 sep. 1838
G:
1873
Maren Jensdatter
1800-1873
Maren Jensdatter
F:
6 apr. 1800
D:
8 jun. 1873
Peder Outzen Keller
1791-1860
Peder Outzen Keller
F:
21 jul. 1791
Døstrup s. (Lovrup)
G:
25 okt. 1828
Døstrup k.
D:
5 jun. 1860
Døstrup s. (Lourup)
Marie Kirstine Jensdatter
1802-1808
Marie Kirstine Jensdatter
F:
29 okt. 1802
D:
1808
Peder Jensen
1805-1808
Peder Jensen
F:
1 apr. 1805
D:
1808
Niels Jensen
1808-1887
Niels Jensen
F:
21 jan. 1808
D:
27 mar. 1887
Peder Jensen
1866-
Peder Jensen
F:
20 maj 1866
Hans Jacobsen Keller
Hanne Andrea Keller
Anne Keller
Detlef Jensen keller
Christian Keller
Anne Hansen
1893-
Anne Hansen
F:
5 jan. 1893
Jens Petersen Keller
1884-
Jens Petersen Keller
F:
26 mar. 1884
G:
21 maj 1914
Kjerstine Marie Hansen
1895-
Kjerstine Marie Hansen
F:
12 apr. 1895
Jens Petersen Hansen
1897-
Jens Petersen Hansen
F:
3 feb. 1897
Johanne Kjerstine Hansen
1899-
Johanne Kjerstine Hansen
F:
19 sep. 1899
Christian Hansen
1901-
Christian Hansen
F:
26 sep. 1901
Karen Andrea Hansen
1905-
Karen Andrea Hansen
F:
5 mar. 1905
Ella Marie Hansen
Hanne Andrea Jensen
1868-
Hanne Andrea Jensen
F:
27 feb. 1868
Hans Jacobsen Hansen
1864-
Hans Jacobsen Hansen
F:
19 jun. 1864
G:
1892
Oluf Høyer
Julia
-1973
Julia
D:
22 sep. 1973
Jens Høyer
1896-1973
Jens Høyer
F:
26 nov. 1896
D:
okt. 1973
Ingeborg Petersen
Hans Høyer
1898-1968
Hans Høyer
F:
24 jul. 1898
D:
8 jun. 1968
Irene Bonslett Turner
Viggo Høyer
1912-
Viggo Høyer
F:
11 dec. 1912
Eva Raines Santos
Caroline Nielsine Jensen
1870-
Caroline Nielsine Jensen
F:
25 feb. 1870
Døstrup s. (Lourup)
Niels Vanned Høyer
1865-1928
Niels Vanned Høyer
F:
28 nov. 1865
Øster Lindet
G:
4 sep. 1894
Ribe (Skt. Cathrine k.)
D:
4 jun. 1928
Jørgine Vilhelmine Jensen
1872-1899
Jørgine Vilhelmine Jensen
F:
5 mar. 1872
D:
30 mar. 1899
Ane Jensen
1899-
Ane Jensen
F:
8 jun. 1899
Vodder
Martin Jensen Toft
1898-
Martin Jensen Toft
F:
16 jul. 1898
G:
1921
Peter Mærsk Jensen
1900-1983
Peter Mærsk Jensen
F:
24 dec. 1900
Vodder
D:
6 feb. 1983
Anne Marie Sølbeck
Jens Pedersen Jensen
1903-
Jens Pedersen Jensen
F:
20 mar. 1903
Vodder
Kjestine Marie Jensen
Magnus Jørgensen
1896-1980
Magnus Jørgensen
F:
22 nov. 1896
V. Nebel s. (Lifstrup)
D:
15 mar. 1980
Niels Vilhelm Jensen
Mette Botille Hunderup
Jørgen Vilhelm Jensen
1874-1940
Jørgen Vilhelm Jensen
F:
1 feb. 1874
D:
29 nov. 1940
Ribe (Sygehuset)
Anne Margrethe Mærsk
1873-1949
Anne Margrethe Mærsk
F:
10 mar. 1873
G:
29 sep. 1898
D:
5 jul. 1949
Ribe (Sygehuset)
Niels Jensen
1875-1896
Niels Jensen
F:
26 sep. 1875
D:
3 aug. 1896
Elvine Marie Jensen
1876-1877
Elvine Marie Jensen
F:
13 sep. 1876
D:
2 jun. 1877
Elvine Marie Jensen
1878-
Elvine Marie Jensen
F:
7 maj 1878
Thomas Poulsen Wind
1873-
Thomas Poulsen Wind
F:
28 okt. 1873
G:
1899
Dødfødt datter
1882-1882
Dødfødt datter
F:
20 jan. 1882
D:
20 jan. 1882
Jens Petersen Jensen
Mette Marie Jensen
Kjestine Marie Jensen
Johann Andreas Jensen
Peder Jensen
Niels Emil Jensen
Svend Trøst Jensen
1921-
Svend Trøst Jensen
F:
3 mar. 1921
Tønder
Hans Jensen
Helga Hansine Jensen
Jens Ocksen Jensen
1884-1933
Jens Ocksen Jensen
F:
14 mar. 1884
D:
8 jan. 1933
Tinglev s. (Rødebæk)
Marie Dorothea Roost
1889-
Marie Dorothea Roost
F:
1 apr. 1889
G:
24 feb. 1911
Jens Pedersen Jensen
1841-1923
Jens Pedersen Jensen
F:
24 feb. 1841
D:
4 jul. 1923
Kirsten Marie Pedersen
1837-1908
Kirsten Marie Pedersen
F:
13 sep. 1837
Abild
G:
8 okt. 1864
D:
2 mar. 1908
Niels Oksen Jensen
1843-
Niels Oksen Jensen
F:
11 mar. 1843
Agathe Jensen
1876-
Agathe Jensen
F:
12 sep. 1876
Lintrup s. (Mejlby)
Caroline Jensen
1878-
Caroline Jensen
F:
2 sep. 1878
Lintrup s. (Mejlby)
Peter Jensen
1880-
Peter Jensen
F:
28 nov. 1880
Lintrup s. (Mejlby)
Hans Thomsen Jensen
1882-1933
Hans Thomsen Jensen
F:
18 maj 1882
Lintrup s. (Mejlby)
D:
14 nov. 1933
Gram (sygehuset)
Kristine (Christina) Rossen
1887-
Kristine (Christina) Rossen
F:
29 aug. 1887
Hostrup s. (Jejsing)
Anna Jensine Danielsen
1913-
Anna Jensine Danielsen
F:
30 jun. 1913
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Hans Antonius Danielsen
1919-
Hans Antonius Danielsen
F:
4 mar. 1919
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Thyra Jensen
1883-
Thyra Jensen
F:
13 mar. 1883
Lintrup s. (Mejlby)
Peter Danielsen
1874-
Peter Danielsen
F:
3 jul. 1874
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
12 maj 1911
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Niels Jensen
1888-1915
Niels Jensen
F:
21 aug. 1888
Lintrup s. (Mejlby)
D:
20 maj 1915
Lintrup s. (Mejlbygård)
Peder Antonius Jensen
1845-1913
Peder Antonius Jensen
F:
23 sep. 1845
Døstrup s. (Lovrup)
D:
5 aug. 1913
Lintrup s. (Mejlby)
Anne Marie Refslund
1851-1923
Anne Marie Refslund
F:
12 apr. 1851
Agerskov s. (Vellerup)
G:
10 dec. 1875
Vejen k.
D:
8 apr. 1923
Lintrup s. (Mejlby)
Carl Peter Emil Jensen
1850-1856
Carl Peter Emil Jensen
F:
2 sep. 1850
D:
SEN 1856
Peder Jensen
1811-1874
Peder Jensen
F:
14 mar. 1811
D:
26 apr. 1874
Caroline Nielsdatter
1813-1856
Caroline Nielsdatter
F:
1813
G:
1840
D:
5 jul. 1856
Else Nielsdatter
1769-1840
Else Nielsdatter
F:
1769
D:
10 jan. 1840
Jens Pedersen
ca. 1773-1833
Jens Pedersen
F:
ca. 1773
G:
1799
D:
9 aug. 1833
Christine Nielsdatter Timmermann
1773-1773
Christine Nielsdatter Timmermann
F:
1773
D:
1773
Iver Andersen Nielsen Timmermann
1775-1775
Iver Andersen Nielsen Timmermann
F:
1775
D:
2 feb. 1775
Jens Nielsen Pedersen Mahler
1827-1858
Jens Nielsen Pedersen Mahler
F:
22 dec. 1827
Højst s. (Ø. Højst)
D:
19 feb. 1858
Højst s. (Ø. Højst)
Peter Jørgensen Mahler
1860-1886
Peter Jørgensen Mahler
F:
1 apr. 1860
Højst s. (Ø. Højst)
D:
21 okt. 1886
Mads Nielsen Mahler
1830-1901
Mads Nielsen Mahler
F:
6 okt. 1830
Højst s. (Ø. Højst)
D:
30 dec. 1901
Maren Nissen Toft
-1862
Maren Nissen Toft
G:
1859
D:
18 apr. 1862
Andreas Mahler
1863-
Andreas Mahler
F:
16 aug. 1863
Højst s. (Ø. Højst)
Pauline Marie Petersen
1870-
Pauline Marie Petersen
F:
20 mar. 1870
G:
1890
Mads Nielsen Mahler
1895-
Mads Nielsen Mahler
F:
27 feb. 1895
Marie Sophie Mahler
1897-
Marie Sophie Mahler
F:
1 apr. 1897
Nis Andersen Nissen
1894-
Nis Andersen Nissen
F:
1 apr. 1894
G:
6 apr. 1923
Peter Christian Mahler
1900-1936
Peter Christian Mahler
F:
19 maj 1900
D:
31 mar. 1936
Carl Nicolaus Heinrich Mahler
1903-
Carl Nicolaus Heinrich Mahler
F:
10 jan. 1903
Bothilde Georgine Mahler
1905-
Bothilde Georgine Mahler
F:
22 jun. 1905
Hanna Mahler
Metta Mahler
1909-1910
Metta Mahler
F:
10 nov. 1909
D:
5 jan. 1910
Hans Jørgensen Mahler
1865-1920
Hans Jørgensen Mahler
F:
17 sep. 1865
Højst s. (Ø. Højst)
D:
25 maj 1920
Hanne Marie Hansen
1869-1941
Hanne Marie Hansen
F:
17 dec. 1869
G:
1892
D:
30 aug. 1941
Jens Nielsen Timmermann Mahler
1867-1868
Jens Nielsen Timmermann Mahler
F:
18 okt. 1867
Højst s. (Ø. Højst)
D:
23 aug. 1868
Højst s. (Ø. Højst)
Jens Nielsen Petersen Mahler
1869-1941
Jens Nielsen Petersen Mahler
F:
13 nov. 1869
Højst s. (Ø. Højst)
D:
8 jul. 1941
Sophie Dorothea Charlotte Mahler
1908-1908
Sophie Dorothea Charlotte Mahler
F:
1 aug. 1908
Haderslev
D:
1 dec. 1908
Haderslev
Sophie Dorothea Charlotte Mahler
Werner Karl Theodor Peper
Karl Wilhelm Martin Müller
1910-1945
Karl Wilhelm Martin Müller
F:
21 jul. 1910
Rostock
D:
1945
Malchow
Johannes Ernst Mads Mahler
Anna Elisabeth Christensen
Ruth Louise Nielsen
Jytte Ingeborg Poulsen
Mads Nielsen Mahler
Benedicte Cathrine Wahl Thorsen
Marie Emilie Bothilde Mahler
Udøbt datter
1918-1918
Udøbt datter
F:
31 okt. 1918
Tandslet
D:
31 okt. 1918
Tandslet
Halfdan Theodor Mahler
Ebba Fischer-Simonsen
Magnus Theodor Mahler
1873-1951
Magnus Theodor Mahler
F:
13 nov. 1873
Højst s. (Ø. Højst)
D:
3 nov. 1951
Frederiksberg
Benedikte Olinka Ferdinande Marie Suadicani
1884-1969
Benedikte Olinka Ferdinande Marie Suadicani
F:
9 apr. 1884
G:
14 sep. 1907
D:
1969
Marie Kiestine Mahler
1874-
Marie Kiestine Mahler
F:
1 dec. 1874
Højst s. (Ø. Højst)
Bothilde Mahler
1905-
Bothilde Mahler
F:
4 feb. 1905
Erik Bock
1899-
Erik Bock
F:
12 sep. 1899
G:
27 jun. 1930
Catharina Marie Mahler
1906-
Catharina Marie Mahler
F:
30 mar. 1906
Hanna Mahler
1908-1909
Hanna Mahler
F:
25 mar. 1908
D:
1 feb. 1909
Medard Christian Mahler
1876-1954
Medard Christian Mahler
F:
19 feb. 1876
Højst s. (Ø. Højst)
D:
5 jul. 1954
Sønkine Nissine Detlefsen
1880-1944
Sønkine Nissine Detlefsen
F:
6 apr. 1880
G:
1903
D:
4 aug. 1944
Max Mahler
1879-
Max Mahler
F:
5 feb. 1879
Højst s. (Ø. Højst)
Dora Nicoline Mahler
1880-
Dora Nicoline Mahler
F:
17 apr. 1880
Højst s. (Ø. Højst)
Anna Botilla Toft
-1914
Anna Botilla Toft
G:
1862
D:
25 okt. 1914
Maren Timmermann
1802-1830
Maren Timmermann
F:
18 feb. 1802
Døstrup s. (Lourup)
D:
12 dec. 1830
Højst s. (Ø. Højst)
Peder Jensen Mahler
1782-1836
Peder Jensen Mahler
F:
16 aug. 1782
Døstrup s. (Drengsted)
G:
16 dec. 1826
Døstrup
D:
21 jun. 1836
Højst s. (Ø. Højst)
Niels Timmermann
1803-1837
Niels Timmermann
F:
4 dec. 1803
D:
4 aug. 1837
Peder Iversen Timmermann
1806-1807
Peder Iversen Timmermann
F:
6 jan. 1806
D:
1807
Mads Nielsen Timmermann
1846-1847
Mads Nielsen Timmermann
F:
10 aug. 1846
D:
27 okt. 1847
Mads Nielsen Timmermann
1848-1913
Mads Nielsen Timmermann
F:
1 mar. 1848
Døstrup s. (Lourup)
D:
13 sep. 1913
Skærbæk
Maren Spandeth
1879-
Maren Spandeth
F:
14 jan. 1879
Arrild s. (Fiskholm)
Magdalene Spandeth
1881-
Magdalene Spandeth
F:
2 maj 1881
Arrild s. (Fiskholm)
Peter Timmermann Spandeth
1883-
Peter Timmermann Spandeth
F:
12 mar. 1883
Arrild s. (Fiskholm)
Inger Kjestine Spandeth
1885-1886
Inger Kjestine Spandeth
F:
8 jun. 1885
Arrild s. (Fiskholm)
D:
18 jan. 1886
Arrild s. (Fiskholm)
Jens Jessen Spandeth
1887-1888
Jens Jessen Spandeth
F:
27 maj 1887
Arrild s. (Fiskholm)
D:
14 mar. 1888
Arrild s. (Fiskholm)
Inger Kjestine Spandeth
1890-1891
Inger Kjestine Spandeth
F:
14 okt. 1890
Arrild s. (Fiskholm)
D:
10 maj 1891
Arrild s. (Fiskholm)
Dødfødt søn
1892-1892
Dødfødt søn
F:
26 jun. 1892
Arrild s. (Fiskholm)
D:
26 jun. 1892
Arrild s. (Fiskholm)
Jens Jessen Spandeth
1893-
Jens Jessen Spandeth
F:
15 okt. 1893
Arrild s. (Fiskholm)
Mette Marie Timmermann
1850-
Mette Marie Timmermann
F:
13 jan. 1850
Laust Jessen Spandeth
ca. 1844-
Laust Jessen Spandeth
F:
ca. 1844
G:
9 aug. 1878
Maren Lovise Møller
1874-
Maren Lovise Møller
F:
25 nov. 1874
Laura Christine Møller
1878-1879
Laura Christine Møller
F:
3 okt. 1878
Døstrup s. (Overby)
D:
4 maj 1879
Arrild
Hilda Jacoba Møller
1880-
Hilda Jacoba Møller
F:
12 sep. 1880
København (Skt. Johannes s.)
Jacob Nicolaus Møller
1883-1884
Jacob Nicolaus Møller
F:
16 feb. 1883
D:
21 maj 1884
Svend Aage Holm
Inger Christensen
Anna Elisabeth Overgaard
1906-
Anna Elisabeth Overgaard
F:
14 okt. 1906
Løvel s.
Gerda Holm
Richard William Hansen
Aksel Holm
Abelone Christiansen
Gudrun Holm
Peder Andersen
Anna Dagny Holm
Kaj Henriksen
Jens Christian Holm
1918-1988
Jens Christian Holm
F:
7 apr. 1918
Esbjerg
D:
31 maj 1988
Esther Kirstine Christoffersen
1917-2004
Esther Kirstine Christoffersen
F:
13 mar. 1917
Kærum s. (Thorø Huse)
G:
6 maj 1955
D:
18 aug. 2004
Astrid Møller
1888-
Astrid Møller
F:
5 maj 1888
Løgumkloster
Aage Holm
1887-
Aage Holm
F:
1 feb. 1887
Grenå
G:
6 sep. 1908
Grenå
Thora Møller
1893-1894
Thora Møller
F:
7 apr. 1893
Løgumkloster
D:
22 mar. 1894
Løgumkloster
Anna Margrethe Timmermann
1852-
Anna Margrethe Timmermann
F:
3 apr. 1852
Claus Jacobsen Møller
1848-
Claus Jacobsen Møller
F:
27 feb. 1848
G:
29 apr. 1872
Jørgen Lauritzen Timmermann
1853-1854
Jørgen Lauritzen Timmermann
F:
20 aug. 1853
D:
7 mar. 1854
Caroline Jørgine Timmermann
1855-
Caroline Jørgine Timmermann
F:
4 jun. 1855
Anders Hansen Petersen
1824-1895
Anders Hansen Petersen
F:
9 feb. 1824
D:
12 dec. 1895
Brede s. (Borrig)
Alfred Timmermann
1885-
Alfred Timmermann
F:
6 maj 1885
Varde
Carl Oskar Timmermann
Clara Margrethe Timmermann
Ellen Charlotte Timmermann
Oskar Timmermann
1887-
Oskar Timmermann
F:
16 maj 1887
Varde
Rigmor Ellen Marie Charlotte Henriette Mønsted-Svendsen
1882-
Rigmor Ellen Marie Charlotte Henriette Mønsted-Svendsen
F:
13 feb. 1882
Hillerød
G:
15 sep. 1912
Olga Timmermann
1890-
Olga Timmermann
F:
19 apr. 1890
Varde
Rigmor Timmermann
1894-
Rigmor Timmermann
F:
8 nov. 1894
Varde
Harald Timmermann
Margrethe Timmermann
1898-
Margrethe Timmermann
F:
4 jul. 1898
Varde
Martin Peter Nielsen Timmermann
1858-
Martin Peter Nielsen Timmermann
F:
13 jul. 1858
Døstrup s. (Lovrup)
Jane Margrethe Jacobsen
1861-
Jane Margrethe Jacobsen
F:
15 okt. 1861
G:
28 mar. 1884
Ribe
Laurine Kirstine Timmermann
1860-1875
Laurine Kirstine Timmermann
F:
18 dec. 1860
D:
18 mar. 1875
Jørgen Lauridsen Timmermann
1862-
Jørgen Lauridsen Timmermann
F:
13 aug. 1862
Niels Timmermann
1863-1864
Niels Timmermann
F:
10 okt. 1863
D:
21 nov. 1864
Kirstine Timmermann
1865-
Kirstine Timmermann
F:
18 nov. 1865
Dusine Petrea Mathilde Timmermann
1867-
Dusine Petrea Mathilde Timmermann
F:
12 jun. 1867
Peder Hansen Timmermann
1808-1900
Peder Hansen Timmermann
F:
5 nov. 1808
D:
2 jun. 1900
Maren Jørgensdatter
1824-1900
Maren Jørgensdatter
F:
12 jul. 1824
G:
1845
D:
3 nov. 1900
Kirstine Timmermann
1813-1813
Kirstine Timmermann
F:
10 apr. 1813
D:
1813
Hans Brodersen Hansen
1845-1845
Hans Brodersen Hansen
F:
19 jul. 1845
D:
13 dec. 1845
Hans Brodersen Hansen
Peter Hansen
1872-
Peter Hansen
F:
16 jan. 1872
Karen Marie Hansen
1872-
Karen Marie Hansen
F:
4 mar. 1872
G:
21 mar. 1911
Døstrup
Hans Feddersen Hansen
1902-
Hans Feddersen Hansen
F:
14 maj 1902
Hans Brorsen Hansen
1903-
Hans Brorsen Hansen
F:
5 dec. 1903
Johannes Magnus Hansen
1905-1905
Johannes Magnus Hansen
F:
19 mar. 1905
D:
2 jul. 1905
Johanne Margrethe Hansen
1906-
Johanne Margrethe Hansen
F:
24 jun. 1906
Maren Hansen
Niels Magnus Hansen
Elle Hansen
Niels Mikkelsen Hansen
1876-
Niels Mikkelsen Hansen
F:
23 jun. 1876
Anne Marie Madsen
1883-
Anne Marie Madsen
F:
9 nov. 1883
G:
26 sep. 1901
Døstrup
Mary Nielsine Hansen
1874-
Mary Nielsine Hansen
F:
21 feb. 1874
Hans Brodersen Hansen
1846-
Hans Brodersen Hansen
F:
26 nov. 1846
Maren Nielsen
1846-1878
Maren Nielsen
F:
20 okt. 1846
G:
1872
D:
26 jan. 1878
Meta Kjestine Hansen
1880-1881
Meta Kjestine Hansen
F:
1 jun. 1880
D:
17 maj 1881
Peter Andersen Hansen
1881-1882
Peter Andersen Hansen
F:
5 jul. 1881
D:
12 jun. 1882
Peter Andersen Hansen
1882-1974
Peter Andersen Hansen
F:
14 aug. 1882
D:
1974
Mette Schmidt
1893-
Mette Schmidt
F:
18 feb. 1893
G:
23 feb. 1912
Døstrup
Mette Kjerstine Hansen
1884-
Mette Kjerstine Hansen
F:
11 sep. 1884
Dødfødt datter
1885-1885
Dødfødt datter
F:
5 nov. 1885
D:
5 nov. 1885
Maren Antomine Hansen
1889-1890
Maren Antomine Hansen
F:
21 maj 1889
D:
15 apr. 1890
Mette Marie Lind
ca. 1851-1890
Mette Marie Lind
F:
ca. 1851
G:
1880
D:
3 jun. 1890
Mads Nielsen Hansen
1851-1851
Mads Nielsen Hansen
F:
13 jul. 1851
D:
26 aug. 1851
Marie Kjerstine Hansen
1854-1854
Marie Kjerstine Hansen
F:
8 apr. 1854
D:
24 apr. 1854
Marie Kjerstine Hansen
1856-1859
Marie Kjerstine Hansen
F:
15 maj 1856
D:
12 jul. 1859
Mette Kirstine Timmermann
1815-1870
Mette Kirstine Timmermann
F:
18 mar. 1815
D:
10 jul. 1870
Peder Hansen
1810-1869
Peder Hansen
F:
12 jan. 1810
G:
1844
D:
7 jan. 1869
Mads Nielsen Timmermann
1776-1852
Mads Nielsen Timmermann
F:
30 jan. 1776
D:
20 maj 1852
Anna Margrethe Petersdatter
1775-1836
Anna Margrethe Petersdatter
F:
3 jul. 1775
Brede s. (Nr. Vollum)
G:
1801
D:
15 sep. 1836
Døstrup s. (Lourup)
Niels Madsen Timmermann
1731-1819
Niels Madsen Timmermann
F:
1731
D:
5 okt. 1819
Maren Iversdatter
1738-
Maren Iversdatter
F:
4 okt. 1738
G:
8 sep. 1761
Kirsten Pedersdatter
1770-
Kirsten Pedersdatter
F:
1770
Marcus Pedersen Timmermann
1771-1771
Marcus Pedersen Timmermann
F:
6 feb. 1771
D:
7 feb. 1771
Peder Nissen Smith
1804-
Peder Nissen Smith
F:
27 jul. 1804
Bodil Marie Andersdatter Smidt
1807-
Bodil Marie Andersdatter Smidt
F:
30 okt. 1807
Dødfødt datter
1809-1809
Dødfødt datter
F:
7 mar. 1809
D:
7 mar. 1809
Peder Madsen Timmermann
1810-
Peder Madsen Timmermann
F:
7 jul. 1810
Botilla Pedersdatter
1772-1813
Botilla Pedersdatter
F:
1772
D:
25 jul. 1813
Anders Pedersen Smed
Anders Pedersen Smed
G:
1803
Bodil Timmermann
1811-1839
Bodil Timmermann
F:
3 nov. 1811
Vodder s. (Åved)
D:
16 jan. 1839
Roager s. (Vesterbæk)
Peder Nissen Skov
1810-1888
Peder Nissen Skov
F:
12 sep. 1810
Roager s. (Vesterbæk)
G:
28 okt. 1837
Roager
D:
7 mar. 1888
Roager s. (Vesterbæk)
Mads Janniksen Timmermann
1774-1821
Mads Janniksen Timmermann
F:
27 aug. 1774
Døstrup s. (Tevring)
D:
1 jan. 1821
Vodder s. (Åved)
Cathrine Marie Hansdatter
1777-
Cathrine Marie Hansdatter
F:
2 dec. 1777
Vodder s. (Gånsager)
G:
28 nov. 1810
Vodder
Else Marie Pedersdatter
1776-1777
Else Marie Pedersdatter
F:
1776
D:
1777
Marcus Pedersen Timmermann
1777-1778
Marcus Pedersen Timmermann
F:
1777
D:
1778
Marcus Hansen Timmermann
1779-1779
Marcus Hansen Timmermann
F:
8 okt. 1779
D:
1779
Marcus Pedersen Timmermann
1781-1783
Marcus Pedersen Timmermann
F:
29 okt. 1781
D:
1783
Marcus Pedersen Timmermann
1784-1825
Marcus Pedersen Timmermann
F:
10 aug. 1784
D:
1825
Else Marie Pedersdatter
1789-
Else Marie Pedersdatter
F:
22 feb. 1789
Peder Andersen Pedersen
ca. 1802-
Peder Andersen Pedersen
F:
ca. 1802
G:
1823
Peder Madsen Timmermann
1735-1794
Peder Madsen Timmermann
F:
1735
D:
1794
Bodil Marcusdatter
1746-1796
Bodil Marcusdatter
F:
1746
G:
26 maj 1769
D:
1796
Kirsten Nielsdatter Timmermann
ca. 1711-1743
Kirsten Nielsdatter Timmermann
F:
ca. 1711
D:
1743
Niels Janniksen
1701-1705
Niels Janniksen
F:
1701
Skærbæk s. (Melby)
D:
1705
Skærbæk s. (Melby)
Jannik Nielsen
ca. 1670-1711
Jannik Nielsen
F:
ca. 1660/70
G:
1696
Skærbæk
D:
efter 1711
Niels Jepsen
1704-
Niels Jepsen
F:
1704
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Mette Nielsdatter
1670-
Mette Nielsdatter
F:
o. 1665/70
fmtl. Skærbæk s. (Gjesing)
Jep Andersen
1642-
Jep Andersen
F:
o. 1640/42
G:
1699
Skærbæk
Niels Jacobsen
1770-1782
Niels Jacobsen
F:
1770
D:
1782
Jacob Nielsen
ca. 1734-1798
Jacob Nielsen
F:
ca. 1734
D:
1798
NN
Peder Bille Jacobsen
1779-
Peder Bille Jacobsen
F:
1779
Maren Pedersdatter
ca. 1754-1783
Maren Pedersdatter
F:
ca. 1754
G:
23 okt. 1778
D:
1783
Maren Christensdatter
ca. 1754-
Maren Christensdatter
F:
ca. 1754
G:
18 nov. 1785
Niels Hansen
1765-
Niels Hansen
F:
1765
Peder Hansen
1767-
Peder Hansen
F:
1767
Margrethe Lisbeth Hansdatter
1770-
Margrethe Lisbeth Hansdatter
F:
1770
Peder Thyssen Hansen
1772-
Peder Thyssen Hansen
F:
1772
Dorothea Marie Hansdatter
1775-1775
Dorothea Marie Hansdatter
F:
1775
D:
1775
Hundegade
Hans Nielsen
1736-1797
Hans Nielsen
F:
1736
D:
1797
Karen Pedersdatter
ca. 1728-
Karen Pedersdatter
F:
ca. 1728
G:
12 okt. 1764
Niels Nielsen
1738-fmtl. som barn
Niels Nielsen
F:
1738
D:
fmtl. som barn
Kirsten Pedersdatter
1792-
Kirsten Pedersdatter
F:
1792
Christen Hansen Farrer
1795-
Christen Hansen Farrer
F:
1795
Anne Kirstine Pedersdatter
1797-
Anne Kirstine Pedersdatter
F:
1797
Niels Farremand
1802-1802
Niels Farremand
F:
1802
D:
1802
Jacob Farremand
1802-1803
Jacob Farremand
F:
1802
D:
1803
Peder Nielsen
1742-1803
Peder Nielsen
F:
1742
D:
1803
Esther Christensdatter
ca. 1757-1824
Esther Christensdatter
F:
ca. 1757
G:
11 nov. 1791
D:
23 jun. 1824
Niels Nielsen
1747-
Niels Nielsen
F:
1747
Kirsten Hansdatter
1702-1763
Kirsten Hansdatter
F:
1702
D:
1763
Niels Jacobsen Harrebye
1705-
Niels Jacobsen Harrebye
F:
1705
G:
1733
Skærbæk
Ellen Nielsdatter
1734-1762
Ellen Nielsdatter
F:
1734
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
fmtl. 1762
Skærbæk s. (Hjemsted)
Tyge Nielsen
1736-1766
Tyge Nielsen
F:
1736
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
fmtl. 1766
Skærbæk s. (Hjemsted)
Hans Nielsen
1739-1803
Hans Nielsen
F:
1739
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
1803
Skærbæk s. (Hjemsted)
Mette Hansdatter
1707-1763
Mette Hansdatter
F:
1707
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1763
Skærbæk s. (Hjemsted)
Niels Thygesen
1707-1746
Niels Thygesen
F:
1707
Skærbæk s. (Misthusum)
G:
1733
Skærbæk
D:
1746
Skærbæk s. (Hjemsted)
Anne Lauridsdatter
1766-1767
Anne Lauridsdatter
F:
1766
D:
1767
Anders Lauridsen
1767-1791
Anders Lauridsen
F:
1767
D:
1791
Niels Thyssen Lauridsen
1769-1831
Niels Thyssen Lauridsen
F:
1769
D:
30 dec. 1831
Else Nielsdatter
ca. 1768-1814
Else Nielsdatter
F:
ca. 1768
G:
12 feb. 1801
D:
3 jul. 1814
Laurids Møller
1816-1825
Laurids Møller
F:
28 jul. 1816
D:
28 mar. 1825
Niels Thyssen Brodersen
1840-1878
Niels Thyssen Brodersen
F:
15 okt. 1840
Hviding s. (Råhede)
D:
10 aug. 1878
Laurette Christine Hansen
ca. 1841-1894
Laurette Christine Hansen
F:
ca. 1841
D:
30 jan. 1894
Døstrup
Mette Kjerstine Brodersen
1842-1843
Mette Kjerstine Brodersen
F:
9 maj 1842
Hviding s. (Råhede)
D:
1 mar. 1843
Hviding s. (Råhede)
Dødfødt datter
1843-1843
Dødfødt datter
F:
2 okt. 1843
Hviding s. (Råhede)
D:
2 okt. 1843
Hviding s. (Råhede)
Ock Brodersen
1849-1857
Ock Brodersen
F:
10 jan. 1849
Hviding s. (Råhede)
D:
11 apr. 1857
Hviding s. (Råhede)
Laurids Brodersen
Peter Jørgensen Nielsen
1916-1962
Peter Jørgensen Nielsen
F:
31 okt. 1916
D:
TIDL. 1962
Marine Brodersen
Peter Jørgensen Andersen
Niels Ocksen Brodersen
1885-1962
Niels Ocksen Brodersen
F:
19 dec. 1885
Hviding s. (Råhede)
D:
11 dec. 1962
Rise s. (Rise)
Inge Cathrine Prinds
1887-1929
Inge Cathrine Prinds
F:
6 nov. 1887
G:
29 okt. 1913
Hviding
D:
9 nov. 1929
Odense (Skt. Josephs hosp.)
Anne Cathrine Jensen
1890-1953
Anne Cathrine Jensen
F:
28 jun. 1890
Hviding s. (Enderup)
D:
25 mar. 1953
Hviding s. (Råhede)
Andreas Larsen Brodersen
1890-1892
Andreas Larsen Brodersen
F:
4 dec. 1890
Hviding s. (Råhede)
D:
29 maj 1892
Hviding s. (Råhede)
Edith Brodersen
Else Brodersen
1897-
Else Brodersen
F:
7 jul. 1897
Hviding s. (Råhede)
NN
Gunda Marie Warming
Anders Brodersen Warming
Olga Warming
Nissen Warming
1902-
Nissen Warming
F:
7 jun. 1902
G:
20 nov. 1924
Hviding
Laurids Brodersen
1851-1926
Laurids Brodersen
F:
21 apr. 1851
Hviding s. (Råhede)
D:
25 jul. 1926
Hviding s. (Enderup)
Gunder Marie Lassen
1853-1941
Gunder Marie Lassen
F:
15 mar. 1853
V. Vedsted s.
G:
4 dec. 1884
Farup
D:
13 feb. 1941
Hviding s. (Enderup)
Else Møller
1818-1852
Else Møller
F:
15 jun. 1818
D:
29 aug. 1852
Niels Ocksen Brodersen
1820-1884
Niels Ocksen Brodersen
F:
14 feb. 1820
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
G:
22 jun. 1839
D:
9 aug. 1884
Hviding s. (Råhede)
Anne Cathrine Møller
1820-1821
Anne Cathrine Møller
F:
26 nov. 1820
D:
30 jan. 1821
Kirsten Marie Andersen
1846-
Kirsten Marie Andersen
F:
21 sep. 1846
Anne Marie Andersen
1849-
Anne Marie Andersen
F:
20 jan. 1849
Niels Thyssen Andersen
1851-1851
Niels Thyssen Andersen
F:
11 jun. 1851
D:
6 jul. 1851
Cathrine Andersen
1852-1865
Cathrine Andersen
F:
17 maj 1852
D:
21 feb. 1865
Anders Moltesen Andersen
1844-
Anders Moltesen Andersen
F:
29 sep. 1844
Else Marie Thomsen
ca. 1849-
Else Marie Thomsen
F:
ca. 1849
G:
21 apr. 1874
Anne Cathrine Møller
1822-1854
Anne Cathrine Møller
F:
16 feb. 1822
D:
14 mar. 1854
Laurids Andersen
1809-
Laurids Andersen
F:
17 dec. 1809
G:
14 okt. 1843
Bodil Enemark
1847-
Bodil Enemark
F:
6 aug. 1847
Dødfødt datter
1850-1850
Dødfødt datter
F:
16 aug. 1850
D:
16 aug. 1850
Kirstine Marie Enemark
1850-
Kirstine Marie Enemark
F:
16 aug. 1850
Else Kirstine Marie Enemark
1853-
Else Kirstine Marie Enemark
F:
28 jun. 1853
Karen Møller
1824-1853
Karen Møller
F:
10 maj 1824
D:
2 mar. 1853
Peder Enemark
1820-1870
Peder Enemark
F:
27 sep. 1820
Rejsby s. (Kærbølling)
G:
31 okt. 1846
D:
5 jan. 1870
Rejsby s. (Kærbølling)
Kirsten Marie Sørensdatter
1791-1826
Kirsten Marie Sørensdatter
F:
19 jan. 1791
V. Vedsted
D:
17 jun. 1826
Hviding s. (Råhede)
Laurids Andersen Schmidt
1799-
Laurids Andersen Schmidt
F:
23 maj 1799
Hans Nielsen Schmidt
1801-
Hans Nielsen Schmidt
F:
10 dec. 1801
Jannik Lauridsen
1771-1833
Jannik Lauridsen
F:
1771
D:
10 sep. 1833
Anne Cathrine Hansdatter
ca. 1775-1802
Anne Cathrine Hansdatter
F:
ca. 1775
G:
28 apr. 1797
D:
16 maj 1802
Ingeborg Schmidt
1841-
Ingeborg Schmidt
F:
30 maj 1841
Peter Carsten Schmidt
Knud Schmidt
Hans Schmidt
1884-
Hans Schmidt
F:
22 apr. 1884
Karen Kirstine Beck
Karen Kirstine Beck
G:
20 sep. 1910
Peter Carsten Schmidt
Søren Knudsen Schmidt
1885-1914
Søren Knudsen Schmidt
F:
29 nov. 1885
D:
5 feb. 1914
feltlazaret
Louise Meta Kjestine Jensen
1889-
Louise Meta Kjestine Jensen
F:
28 nov. 1889
Skærbæk s. (Kagbøl)
Kristine Dorthea Schmidt
Svend Bejer Troelsen
1919-2006
Svend Bejer Troelsen
F:
8 okt. 1919
D:
2006
Martin Schmidt
1892-
Martin Schmidt
F:
9 feb. 1892
Anna Marie Lund
1905-
Anna Marie Lund
F:
20 mar. 1905
G:
30 nov. 1926
Peter Carsten Schmidt
1842-1916
Peter Carsten Schmidt
F:
16 nov. 1842
D:
22 apr. 1916
Ellen Kirstine Nissen
1860-1925
Ellen Kirstine Nissen
F:
24 jan. 1860
G:
22 maj 1883
D:
18 mar. 1925
Ane Schmidt
1844-
Ane Schmidt
F:
25 feb. 1844
Jannik Lauritzen Schmidt
1846-
Jannik Lauritzen Schmidt
F:
5 nov. 1846
Jens Hansen Schack
1871-
Jens Hansen Schack
F:
29 okt. 1871
Betty Marie Schack
1906-
Betty Marie Schack
F:
28 okt. 1906
Bertel Mortensen Schack
Signe Kjerstine Schack
Petrea Jørgine Schack
1912-1912
Petrea Jørgine Schack
F:
6 jul. 1912
D:
21 jul. 1912
Petra Jørgine Schack
Hans Schmidt Schack
1874-
Hans Schmidt Schack
F:
2 apr. 1874
Eline Kirstine Mortensen
1873-
Eline Kirstine Mortensen
F:
7 dec. 1873
G:
20 okt. 1905
Mikka Marie Schack
1875-
Mikka Marie Schack
F:
5 jun. 1875
Peter Jørgen Oksen
Niels Thyssen Oksen
Valborg Jensine Oksen
1914-1915
Valborg Jensine Oksen
F:
2 maj 1914
Hviding s. (Råhede)
D:
18 feb. 1915
Hans Oksen
Christian Oksen
Kjerstine Schack
1878-1949
Kjerstine Schack
F:
17 jan. 1878
Hviding s. (Råhede)
D:
17 sep. 1949
V. Vedsted
Hans Ocksen
1885-1956
Hans Ocksen
F:
21 apr. 1885
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
2 okt. 1908
Hviding
D:
7 sep. 1956
Ribe (Skt. Cathrine s. (Amtssygeh.))
Maren Schack
1884-1886
Maren Schack
F:
6 feb. 1884
D:
31 jan. 1886
Peter Jørgen Schack
Karen Lorendsen
Niels Hansen Schack
1926-1926
Niels Hansen Schack
F:
25 maj 1926
D:
26 maj 1926
Martin Petersen Schack
1886-1971
Martin Petersen Schack
F:
22 feb. 1886
Hviding s. (Råhede)
D:
3 maj 1971
Else Marie Obling
1889-1967
Else Marie Obling
F:
7 maj 1889
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
22 sep. 1920
Hviding
D:
1 apr. 1967
Ribe (Amtssygeh.)
Jensine Kirstine Schmidt
1848-
Jensine Kirstine Schmidt
F:
28 jul. 1848
Peder Jørgen Schack
1836-1902
Peder Jørgen Schack
F:
5 mar. 1836
Hviding s. (Råhede)
G:
27 maj 1870
D:
19 nov. 1902
Niels Hansen Schmidt
1851-
Niels Hansen Schmidt
F:
8 sep. 1851
Hans Schmidt
1812-1870
Hans Schmidt
F:
12 jun. 1812
D:
24 feb. 1870
Maren Carstensen (Pedersdatter)
1820-1896
Maren Carstensen (Pedersdatter)
F:
16 feb. 1820
Skærbæk s. (V. Gasse)
G:
31 okt. 1840
D:
11 apr. 1896
Ingeborg Schmidt
1861-
Ingeborg Schmidt
F:
12 apr. 1861
Laurids Lauridsen Schmidt
1863-
Laurids Lauridsen Schmidt
F:
13 nov. 1863
Anders Schmidt
1816-
Anders Schmidt
F:
24 feb. 1816
Karen Lauridsdatter
1829-
Karen Lauridsdatter
F:
24 apr. 1829
G:
28 jun. 1860
Niels Schmidt
1818-1853
Niels Schmidt
F:
16 apr. 1818
D:
27 nov. 1853
Anne Cathrine Schmidt
1820-
Anne Cathrine Schmidt
F:
19 jun. 1820
Niels Hansen
ca. 1816-
Niels Hansen
F:
ca. 1816
Brøns s.
G:
11 nov. 1858
Carl Schmidt
1823-
Carl Schmidt
F:
18 jul. 1823
Ingeborg Hansdatter
1787-1837
Ingeborg Hansdatter
F:
19 jan. 1787
G:
13 okt. 1810
D:
7 mar. 1837
Jørgen Schack Lauridsen
1773-FMTL. SOM BARN
Jørgen Schack Lauridsen
F:
1773
D:
FMTL. SOM BARN
Maren Lauridsdatter
1775-1775
Maren Lauridsdatter
F:
1775
D:
1775
Engel Hedvig Hostrup
1864-1895
Engel Hedvig Hostrup
F:
24 okt. 1864
D:
3 mar. 1895
Carl Hostrup
1896-1966
Carl Hostrup
F:
13 okt. 1896
D:
18 sep. 1966
Jenny Hjorth
Jenny Hjorth
G:
28 nov. 1930
Hviding
Hans Hostrup
1897-
Hans Hostrup
F:
31 dec. 1897
Dagmar Beck
Dødfødt søn
1899-1899
Dødfødt søn
F:
14 feb. 1899
D:
14 feb. 1899
Holger Hostrup
1900-1900
Holger Hostrup
F:
26 feb. 1900
D:
7 mar. 1900
Dorthea Hostrup
1901-
Dorthea Hostrup
F:
13 jun. 1901
Marie Hostrup
1903-
Marie Hostrup
F:
5 maj 1903
Axel Warming Troelsen
1905-
Axel Warming Troelsen
F:
4 maj 1905
V. Vedsted
Niels Beier Hostrup
1866-
Niels Beier Hostrup
F:
12 mar. 1866
Else Marie Vodder
1864-
Else Marie Vodder
F:
31 jan. 1864
G:
1895
Karen Marie Philipsen
1922-2018
Karen Marie Philipsen
F:
5 maj 1922
Hejls
D:
23 mar. 2018
Holger Schmidt
1917-1979
Holger Schmidt
F:
11 aug. 1917
Verninge s.
G:
16 apr. 1946
Ødis
D:
18 jul. 1979
Niels Okholm Philipsen
Ingrid Okholm Philipsen
Signe Okholm Philipsen
Christian Philipsen
Arne Okholm Philipsen
Bodil Okholm
1892-1974
Bodil Okholm
F:
14 feb. 1892
D:
22 jul. 1974
Hejls
Jes Philipsen
1889-1974
Jes Philipsen
F:
13 feb. 1889
Ødis
G:
22 jul. 1921
Hejls
D:
10 aug. 1974
Hejls
Marie Okholm
1893-1893
Marie Okholm
F:
11 mar. 1893
D:
18 jun. 1893
Marie Okholm
1894-1932
Marie Okholm
F:
2 jun. 1894
D:
1932
Nis Nielsen Muusmann
Nis Nielsen Muusmann
G:
9 sep. 1919
Dødfødt søn
1895-1895
Dødfødt søn
F:
31 jul. 1895
D:
31 jul. 1895
Ellen Okholm
1896-1896
Ellen Okholm
F:
8 sep. 1896
D:
5 okt. 1896
Ulla Okholm
Bertel Høegh Guldberg
Maja Okholm
Niels Kurt Okholm
23 mar.-
Niels Kurt Okholm
F:
23 mar.
Karl Hostrup Okholm
8 apr.-
Karl Hostrup Okholm
F:
8 apr.
Jens Jørn Okholm
Jens Okholm
1898-
Jens Okholm
F:
12 feb. 1898
Signe Marie Minna Tekker Petersen
1902-
Signe Marie Minna Tekker Petersen
F:
14 jul. 1902
G:
28 okt. 1922
Engelline Okholm
1899-1981
Engelline Okholm
F:
28 okt. 1899
D:
22 feb. 1981
Karl Hostrup Okholm
1901-
Karl Hostrup Okholm
F:
15 maj 1901
Karen Hostrup
1868-1901
Karen Hostrup
F:
30 jan. 1868
D:
15 maj 1901
Niels Andersen Okholm
1867-1921
Niels Andersen Okholm
F:
20 jul. 1867
G:
12 sep. 1891
D:
2 jul. 1921
Johanne Petrea Madsda Anna Hostrup
1869-1871
Johanne Petrea Madsda Anna Hostrup
F:
19 jul. 1869
D:
31 jan. 1871
Christian Hostrup
1871-1871
Christian Hostrup
F:
22 mar. 1871
D:
30 maj 1871
Christian Johannes Hostrup
1872-1942
Christian Johannes Hostrup
F:
8 jun. 1872
D:
25 dec. 1942
Hviding s. (Høgsbrogård)
Mette Marie Beyer
1836-1906
Mette Marie Beyer
F:
11 jul. 1836
D:
26 jan. 1906
Carl Peter Hostrup
1838-1880
Carl Peter Hostrup
F:
6 jun. 1838
Hostrup s. (Jejsing)
D:
1 nov. 1880
Hviding s. (Høgsbrogård)
Johanne Marie Beyer
1838-1844
Johanne Marie Beyer
F:
29 sep. 1838
D:
13 jan. 1844
Peter Lauridsen Beyer
1841-1843
Peter Lauridsen Beyer
F:
20 jan. 1841
D:
14 jul. 1843
Mads Jessen Beyer
1843-1843
Mads Jessen Beyer
F:
20 jan. 1843
D:
16 jun. 1843
Karen Pedersdatter Thyssen
1811-1877
Karen Pedersdatter Thyssen
F:
20 sep. 1811
D:
16 mar. 1877
Niels Jensen Beyer
1802-1860
Niels Jensen Beyer
F:
7 jan. 1802
G:
1835
D:
17 jan. 1860
Jens Petersen Beck
1900-
Jens Petersen Beck
F:
2 maj 1900
Døstrup s. (Lovrup)
Hans Madsen Beck
1906-1927
Hans Madsen Beck
F:
9 sep. 1906
Døstrup s. (Lovrup)
D:
8 dec. 1927
Døstrup s. (Lovrup)
Anne Cathrine Beck
Johannes Jensen Beck
1875-1942
Johannes Jensen Beck
F:
12 aug. 1875
Døstrup s. (Lovrup)
D:
18 maj 1942
Døstrup s. (Lovrup)
Inge Kjestine Lohmann
1878-1962
Inge Kjestine Lohmann
F:
14 feb. 1878
Nr. Løgum s. (Kløjing)
G:
7 feb. 1900
Døstrup
D:
15 aug. 1962
Døstrup s. (Lovrup)
Ewald Olesen
1906-
Ewald Olesen
F:
30 okt. 1906
Døstrup s. (Overby)
Anne Cathrine Olesen
Jens Beck Olesen
Bothilde Marie Olesen
Martin Petersen Olesen
Mette Cathrine Beck
1877-1950
Mette Cathrine Beck
F:
21 sep. 1877
Døstrup s. (Lovrup)
D:
2 jun. 1950
Døstrup s. (Overby)
Oluf Mathias Olesen
1878-1939
Oluf Mathias Olesen
F:
26 mar. 1878
Døstrup s. (Overby)
G:
10 dec. 1903
Døstrup
D:
7 feb. 1939
Døstrup s. (Overby)
Jens Petersen Beck
1907-1997
Jens Petersen Beck
F:
24 jun. 1907
Døstrup s. (Vinum)
D:
1 okt. 1997
Skærbæk
Cathrine Knudsen
Bothilde Marie Beck
Michael Petersen Beck
1880-1957
Michael Petersen Beck
F:
14 jul. 1880
Døstrup s. (Lovrup)
D:
11 jul. 1957
Døstrup
Helene Marie Elise Olesen
1881-1957
Helene Marie Elise Olesen
F:
27 nov. 1881
Døstrup s. (Overby)
G:
6 apr. 1906
Døstrup
D:
17 nov. 1957
Døstrup
Jens Pedersen Beck
1842-
Jens Pedersen Beck
F:
28 okt. 1842
Døstrup s. (Lovrup)
Anne Cathrine Skou
1853-1886
Anne Cathrine Skou
F:
23 jul. 1853
G:
8 nov. 1873
Døstrup
D:
8 dec. 1886
Døstrup s. (Lovrup)
Jacob Kloppenborg
1903-
Jacob Kloppenborg
F:
19 feb. 1903
Sinding s. (Sindinggård)
Rigmor Nielsen
1905-1993
Rigmor Nielsen
F:
11 feb. 1905
Ormslev
G:
13 jul. 1933
Rødding Frimenighedskirke
D:
26 dec. 1993
Rødding
Jens Damkjær Kloppenborg
1904-
Jens Damkjær Kloppenborg
F:
28 nov. 1904
Sinding s. (Sindinggård)
Meta Martine Stagelund
Meta Martine Stagelund
G:
26 okt. 1930
Bække
Tage Kloppenborg
1905-
Tage Kloppenborg
F:
26 nov. 1905
Sinding s. (Sindinggård)
Ane Marie Madsen Bonde
1905-
Ane Marie Madsen Bonde
F:
22 mar. 1905
Vorgod
G:
2 apr. 1931
Skjern
Niels Ebbesen Kloppenborg
NN
Aksel Cornelius Kloppenborg
1908-1954
Aksel Cornelius Kloppenborg
F:
16 okt. 1908
Sinding s. (Sindinggård)
D:
1954
Risskov
Mette Rebekka Kloppenborg
Johannes Sigismund Kloppenborg
1874-1965
Johannes Sigismund Kloppenborg
F:
5 nov. 1874
Sønder-Hygum s. (Harreby)
D:
22 aug. 1965
Odense
Anna Damkjær
1877-1954
Anna Damkjær
F:
5 maj 1877
Føvling s. (Tobøl)
G:
5 maj 1902
Kalvslund
D:
5 jun. 1954
Rødding
Mette Katrine Kloppenborg
1876-1914
Mette Katrine Kloppenborg
F:
26 nov. 1876
Sønder-Hygum s. (Harreby)
D:
29 jun. 1914
Herning (Amtssygehuset)
Niels Kristensen
1866-1943
Niels Kristensen
F:
28 sep. 1866
Nørre-Nissum s.
D:
25 jun. 1943
Lemvig (Amtssygehuset)
Aksel Kloppenborg
Signe Kloppenborg
Jakob Kloppenborg
1919-2012
Jakob Kloppenborg
F:
21 okt. 1919
Sønder-Hygum s. (Harreby)
D:
6 nov. 2012
Edel Marie Skøtt
1925-2004
Edel Marie Skøtt
F:
1925
G:
1947
D:
2004
Peter Johannes Bech Kloppenborg
1879-1967
Peter Johannes Bech Kloppenborg
F:
20 jan. 1879
Sønder-Hygum s. (Harreby)
D:
11 jun. 1967
Margrethe Kristensen
1888-1969
Margrethe Kristensen
F:
14 apr. 1888
Bjergby (Mors)
G:
1909
D:
21 jun. 1969
Haderslev sygehus
Aksel Cornelius Kloppenborg
1881-1908
Aksel Cornelius Kloppenborg
F:
13 maj 1881
D:
8 feb. 1908
Sønder-Hygum s. (Harreby)
Mette Marie Beck
1848-1881
Mette Marie Beck
F:
17 maj 1848
Døstrup s. (Lovrup)
D:
13 jun. 1881
Sønder-Hygum
Jacob Kloppenborg
1835-1925
Jacob Kloppenborg
F:
25 mar. 1835
Sønder-Hygum s. (Harreby)
G:
1873
D:
25 mar. 1925
Gram s. (Gram sygehus)
Mette Cathrine Pedersdatter
1815-1877
Mette Cathrine Pedersdatter
F:
12 mar. 1815
Høgsbrogård
D:
17 aug. 1877
Døstrup s. (Lovrup)
Johannes Jensen Beck
1808-1896
Johannes Jensen Beck
F:
21 jan. 1808
Døstrup s. (Lovrup)
G:
1841
Døstrup
D:
13 mar. 1896
Karen Nielsen
1848-1934
Karen Nielsen
F:
23 jun. 1848
D:
14 jun. 1934
Hans Peter Beck
1849-1876
Hans Peter Beck
F:
15 jun. 1849
G:
15 apr. 1874
D:
17 feb. 1876
Søren Nicolaisen Beck
1842-1928
Søren Nicolaisen Beck
F:
8 sep. 1842
G:
27 apr. 1879
D:
5 aug. 1928
Anne Marie Pedersdatter
1825-
Anne Marie Pedersdatter
F:
28 jun. 1825
Lauritz Nielsen
1817-
Lauritz Nielsen
F:
13 dec. 1817
G:
1 maj 1847
Peder Lauridsen
1776-1853
Peder Lauridsen
F:
19 okt. 1776
D:
10 okt. 1853
Mette Marie Pedersdatter
1790-1825
Mette Marie Pedersdatter
F:
18 dec. 1790
G:
10 nov. 1810
D:
22 jul. 1825
Marie Henriette Lauridsen
1851-1933
Marie Henriette Lauridsen
F:
8 jul. 1851
D:
1933
Søren Hansen Clemmensen
1829-1908
Søren Hansen Clemmensen
F:
5 feb. 1829
G:
9 dec. 1880
D:
28 jun. 1908
Peder Lauridsen
1895-1895
Peder Lauridsen
F:
10 jan. 1895
D:
13 jan. 1895
Petrea Nielsen
Henry Olesen
Else Marie Nielsen
Aage Andreasen
Ruth Kristiane Nielsen
Aage Kjems
Ellen Marie Lauridsen
1897-1958
Ellen Marie Lauridsen
F:
18 mar. 1897
D:
15 feb. 1958
Christen Egede Nielsen
1894-1975
Christen Egede Nielsen
F:
24 apr. 1894
G:
17 maj 1921
D:
4 feb. 1975
Simon Peder Lauridsen
1853-1941
Simon Peder Lauridsen
F:
2 dec. 1853
D:
22 feb. 1941
Petrea Pedersen
1859-1920
Petrea Pedersen
F:
4 nov. 1859
Ø. Vedsted
G:
7 maj 1893
D:
28 mar. 1920
Jørgen Lauridsen
1855-
Jørgen Lauridsen
F:
29 dec. 1855
Ellen Marie Jørgensdatter
1816-1879
Ellen Marie Jørgensdatter
F:
5 jan. 1816
D:
7 sep. 1879
Peder Lauridsen
1820-1902
Peder Lauridsen
F:
4 mar. 1820
G:
3 okt. 1848
D:
14 jan. 1902
Karen Jørgensdatter
1817-
Karen Jørgensdatter
F:
22 dec. 1817
Hans Jensen Pedersen
1859-1879
Hans Jensen Pedersen
F:
1859
D:
28 okt. 1879
Mads Pedersen Jørgensen
1820-1878
Mads Pedersen Jørgensen
F:
10 jul. 1820
D:
14 maj 1878
NN
Dødfødt datter
1854-1854
Dødfødt datter
F:
1854
D:
1854
Marie Kirstine Jørgensen
1855-1921
Marie Kirstine Jørgensen
F:
4 aug. 1855
D:
29 okt. 1921
Anders Pedersen Jensen
1861-
Anders Pedersen Jensen
F:
13 jan. 1861
G:
15 dec. 1892
Lauritz Jørgensen
1822-1889
Lauritz Jørgensen
F:
6 maj 1822
D:
7 nov. 1889
Elisabeth Christensdatter
ca. 1817-1893
Elisabeth Christensdatter
F:
ca. 1817
D:
12 maj 1893
Mads Nielsen Timmermann
1846-1847
Mads Nielsen Timmermann
F:
10 aug. 1846
D:
27 okt. 1847
Mads Nielsen Timmermann
1848-1913
Mads Nielsen Timmermann
F:
1 mar. 1848
Døstrup s. (Lourup)
D:
13 sep. 1913
Skærbæk
Maren Spandeth
1879-
Maren Spandeth
F:
14 jan. 1879
Arrild s. (Fiskholm)
Magdalene Spandeth
1881-
Magdalene Spandeth
F:
2 maj 1881
Arrild s. (Fiskholm)
Peter Timmermann Spandeth
1883-
Peter Timmermann Spandeth
F:
12 mar. 1883
Arrild s. (Fiskholm)
Inger Kjestine Spandeth
1885-1886
Inger Kjestine Spandeth
F:
8 jun. 1885
Arrild s. (Fiskholm)
D:
18 jan. 1886
Arrild s. (Fiskholm)
Jens Jessen Spandeth
1887-1888
Jens Jessen Spandeth
F:
27 maj 1887
Arrild s. (Fiskholm)
D:
14 mar. 1888
Arrild s. (Fiskholm)
Inger Kjestine Spandeth
1890-1891
Inger Kjestine Spandeth
F:
14 okt. 1890
Arrild s. (Fiskholm)
D:
10 maj 1891
Arrild s. (Fiskholm)
Dødfødt søn
1892-1892
Dødfødt søn
F:
26 jun. 1892
Arrild s. (Fiskholm)
D:
26 jun. 1892
Arrild s. (Fiskholm)
Jens Jessen Spandeth
1893-
Jens Jessen Spandeth
F:
15 okt. 1893
Arrild s. (Fiskholm)
Mette Marie Timmermann
1850-
Mette Marie Timmermann
F:
13 jan. 1850
Laust Jessen Spandeth
ca. 1844-
Laust Jessen Spandeth
F:
ca. 1844
G:
9 aug. 1878
Maren Lovise Møller
1874-
Maren Lovise Møller
F:
25 nov. 1874
Laura Christine Møller
1878-1879
Laura Christine Møller
F:
3 okt. 1878
Døstrup s. (Overby)
D:
4 maj 1879
Arrild
Hilda Jacoba Møller
1880-
Hilda Jacoba Møller
F:
12 sep. 1880
København (Skt. Johannes s.)
Jacob Nicolaus Møller
1883-1884
Jacob Nicolaus Møller
F:
16 feb. 1883
D:
21 maj 1884
Svend Aage Holm
Inger Christensen
Anna Elisabeth Overgaard
1906-
Anna Elisabeth Overgaard
F:
14 okt. 1906
Løvel s.
Gerda Holm
Richard William Hansen
Aksel Holm
Abelone Christiansen
Gudrun Holm
Peder Andersen
Anna Dagny Holm
Kaj Henriksen
Jens Christian Holm
1918-1988
Jens Christian Holm
F:
7 apr. 1918
Esbjerg
D:
31 maj 1988
Esther Kirstine Christoffersen
1917-2004
Esther Kirstine Christoffersen
F:
13 mar. 1917
Kærum s. (Thorø Huse)
G:
6 maj 1955
D:
18 aug. 2004
Astrid Møller
1888-
Astrid Møller
F:
5 maj 1888
Løgumkloster
Aage Holm
1887-
Aage Holm
F:
1 feb. 1887
Grenå
G:
6 sep. 1908
Grenå
Thora Møller
1893-1894
Thora Møller
F:
7 apr. 1893
Løgumkloster
D:
22 mar. 1894
Løgumkloster
Anna Margrethe Timmermann
1852-
Anna Margrethe Timmermann
F:
3 apr. 1852
Claus Jacobsen Møller
1848-
Claus Jacobsen Møller
F:
27 feb. 1848
G:
29 apr. 1872
Jørgen Lauritzen Timmermann
1853-1854
Jørgen Lauritzen Timmermann
F:
20 aug. 1853
D:
7 mar. 1854
Caroline Jørgine Timmermann
1855-
Caroline Jørgine Timmermann
F:
4 jun. 1855
Anders Hansen Petersen
1824-1895
Anders Hansen Petersen
F:
9 feb. 1824
D:
12 dec. 1895
Brede s. (Borrig)
Alfred Timmermann
1885-
Alfred Timmermann
F:
6 maj 1885
Varde
Carl Oskar Timmermann
Clara Margrethe Timmermann
Ellen Charlotte Timmermann
Oskar Timmermann
1887-
Oskar Timmermann
F:
16 maj 1887
Varde
Rigmor Ellen Marie Charlotte Henriette Mønsted-Svendsen
1882-
Rigmor Ellen Marie Charlotte Henriette Mønsted-Svendsen
F:
13 feb. 1882
Hillerød
G:
15 sep. 1912
Olga Timmermann
1890-
Olga Timmermann
F:
19 apr. 1890
Varde
Rigmor Timmermann
1894-
Rigmor Timmermann
F:
8 nov. 1894
Varde
Harald Timmermann
Margrethe Timmermann
1898-
Margrethe Timmermann
F:
4 jul. 1898
Varde
Martin Peter Nielsen Timmermann
1858-
Martin Peter Nielsen Timmermann
F:
13 jul. 1858
Døstrup s. (Lovrup)
Jane Margrethe Jacobsen
1861-
Jane Margrethe Jacobsen
F:
15 okt. 1861
G:
28 mar. 1884
Ribe
Laurine Kirstine Timmermann
1860-1875
Laurine Kirstine Timmermann
F:
18 dec. 1860
D:
18 mar. 1875
Jørgen Lauridsen Timmermann
1862-
Jørgen Lauridsen Timmermann
F:
13 aug. 1862
Niels Timmermann
1863-1864
Niels Timmermann
F:
10 okt. 1863
D:
21 nov. 1864
Kirstine Timmermann
1865-
Kirstine Timmermann
F:
18 nov. 1865
Dusine Petrea Mathilde Timmermann
1867-
Dusine Petrea Mathilde Timmermann
F:
12 jun. 1867
Maren Jørgensdatter
1824-1900
Maren Jørgensdatter
F:
12 jul. 1824
D:
3 nov. 1900
Peder Hansen Timmermann
1808-1900
Peder Hansen Timmermann
F:
5 nov. 1808
G:
1845
D:
2 jun. 1900
Jørgen Lauridsen
1778-1848
Jørgen Lauridsen
F:
24 dec. 1778
D:
12 feb. 1848
Mette Marie Madsdatter
ca. 1794-1824
Mette Marie Madsdatter
F:
ca. 1794
D:
19 okt. 1824
Martin Jørgensen
1826-1827
Martin Jørgensen
F:
16 jul. 1826
D:
21 maj 1827
Kjeld Jørgensen
1828-1866
Kjeld Jørgensen
F:
14 jan. 1828
D:
TIDL. 1866
Kirstine Laurine Jørgensen
1866-
Kirstine Laurine Jørgensen
F:
24 mar. 1866
Jørgen Lauridsen Jørgensen
1867-
Jørgen Lauridsen Jørgensen
F:
22 dec. 1867
Asmus Georg Alfred Jørgensen
1869-
Asmus Georg Alfred Jørgensen
F:
7 dec. 1869
Elisabeth Dorothea Jørgensen
1871-
Elisabeth Dorothea Jørgensen
F:
23 jul. 1871
Anders Theodor Jørgensen
1873-
Anders Theodor Jørgensen
F:
18 apr. 1873
Carl Otto Milius Jørgensen
1874-
Carl Otto Milius Jørgensen
F:
12 okt. 1874
Marie Caroline Jørgensen
1875-
Marie Caroline Jørgensen
F:
13 dec. 1875
August Christian Jørgensen
1878-
August Christian Jørgensen
F:
8 aug. 1878
Anders Jørgensen
1829-
Anders Jørgensen
F:
13 aug. 1829
Margrethe Dorothea Thomsen
ca. 1837-
Margrethe Dorothea Thomsen
F:
ca. 1837
Jens Bruun Jørgensen Okholm
1865-
Jens Bruun Jørgensen Okholm
F:
9 jul. 1865
Jørgen Laurids Jørgensen Okholm
1868-
Jørgen Laurids Jørgensen Okholm
F:
17 maj 1868
Ane Marie Jørgensen Okholm
1870-
Ane Marie Jørgensen Okholm
F:
8 jun. 1870
Søren Nielsen Meinert
Søren Nielsen Meinert
G:
16 nov. 1893
Karl Christian Jørgensen Okholm
1875-
Karl Christian Jørgensen Okholm
F:
12 aug. 1875
Peder Marius Jørgensen Okholm
1878-
Peder Marius Jørgensen Okholm
F:
30 nov. 1878
Kirstine Jørgensen Okholm
1881-
Kirstine Jørgensen Okholm
F:
28 nov. 1881
Niels Thyssen Jørgensen
1836-
Niels Thyssen Jørgensen
F:
18 aug. 1836
Anne Jensen Okholm
1841-1893
Anne Jensen Okholm
F:
16 mar. 1841
G:
17 okt. 1863
D:
19 mar. 1893
Kirsten Kjeldsdatter
ca. 1798-1842
Kirsten Kjeldsdatter
F:
ca. 1798
Jernved
G:
17 nov. 1825
D:
15 jul. 1842
Andreas Lauridsen
1781-FMTL. SOM BARN
Andreas Lauridsen
F:
10 feb. 1781
D:
FMTL. SOM BARN
Laust Andreasen
1823-1846
Laust Andreasen
F:
26 apr. 1823
D:
7 sep. 1846
Niels Andreasen
1825-1826
Niels Andreasen
F:
16 maj 1825
D:
1 aug. 1826
Else Cathrine Marie Dochweiler
1897-
Else Cathrine Marie Dochweiler
F:
26 aug. 1897
Mette Marie Pedersen
1860-
Mette Marie Pedersen
F:
26 jul. 1860
Hans Dochweiler
1851-
Hans Dochweiler
F:
16 jan. 1851
G:
7 apr. 1894
Else Andreasen
1827-1861
Else Andreasen
F:
18 jun. 1827
D:
7 jan. 1861
Peder Ewald Sørensen
1827-1914
Peder Ewald Sørensen
F:
2 jun. 1827
G:
1859
D:
8 nov. 1914
Kirsten Andreasen
Jørgen Knudsen
Andreas Lauridsen Andreasen
Annelise Frøsig
Hans Erling Andreasen
Gurli Jensen
Kjeld Andreasen
Mariane Jørgensen
Niels Andreasen
1901-1984
Niels Andreasen
F:
7 sep. 1901
D:
18 maj 1984
Anne Christensen
Anne Andreasen
1903-
Anne Andreasen
F:
29 maj 1903
Hans Boysen
1898-
Hans Boysen
F:
10 feb. 1898
G:
27 okt. 1928
Signe Andreasen
1905-
Signe Andreasen
F:
5 jul. 1905
Søren Laustsen
Søren Laustsen
G:
16 maj 1928
Knud Bent Andreasen
Birtha Laurette Nielsen
Morten Andreasen
Marikka Hansen
Karen Marie Andreasen
Bent Jørgensen
Nis Bastian Andreasen
Metha Cathrine Nielsen
Aage Andreasen
Else Marie Nielsen
Olau Bastian Christensen
Andrea Emilie Møller
Edith Andreasen
Svend Christensen
1914-2005
Svend Christensen
F:
7 mar. 1914
Hviding s. (Høgsbro)
D:
23 jul. 2005
Andreas Lauridsen Andreasen
1866-1925
Andreas Lauridsen Andreasen
F:
22 sep. 1866
D:
9 jun. 1925
Kirstine Bastian
1875-1966
Kirstine Bastian
F:
18 okt. 1875
Brøns s. (Normsted)
G:
26 okt. 1900
D:
5 sep. 1966
Ane Marie Andreasen
1868-
Ane Marie Andreasen
F:
13 aug. 1868
Truels Andersen Truelsen
Truels Andersen Truelsen
G:
23 okt. 1889
Hans Sivert Andreasen
1870-
Hans Sivert Andreasen
F:
25 maj 1870
Maren Pinborg
1868-
Maren Pinborg
F:
26 nov. 1868
G:
1895
Niels Andreasen
1831-1891
Niels Andreasen
F:
21 maj 1831
D:
11 dec. 1891
Ane Beck
1841-1927
Ane Beck
F:
7 feb. 1841
G:
21 okt. 1865
D:
9 okt. 1927
Andreas Lauridsen Knudsen
1884-1886
Andreas Lauridsen Knudsen
F:
2 jul. 1884
D:
19 feb. 1886
Marie Knudsen
1860-1924
Marie Knudsen
F:
21 sep. 1860
D:
7 nov. 1924
Andreas Lauridsen Knudsen
1862-1869
Andreas Lauridsen Knudsen
F:
27 nov. 1862
D:
19 feb. 1869
Knud Nielsen Knudsen
1866-1954
Knud Nielsen Knudsen
F:
13 jun. 1866
D:
13 jan. 1954
Karen Andreasen
1835-1915
Karen Andreasen
F:
26 aug. 1835
D:
1 jun. 1915
Bendix Knudsen
1826-1889
Bendix Knudsen
F:
19 mar. 1826
G:
31 okt. 1857
D:
4 jan. 1889
Andreas Lauridsen
1782-1861
Andreas Lauridsen
F:
24 maj 1782
D:
1 apr. 1861
Kirsten Nielsdatter Vodder
1795-1867
Kirsten Nielsdatter Vodder
F:
1795
G:
26 apr. 1821
D:
19 jan. 1867
Molte Andersen
1806-1869
Molte Andersen
F:
21 dec. 1806
D:
18 mar. 1869
Karen Andersen
1808-1808
Karen Andersen
F:
29 mar. 1808
D:
15 jun. 1808
Kirsten Marie Andersen
1846-
Kirsten Marie Andersen
F:
21 sep. 1846
Anne Marie Andersen
1849-
Anne Marie Andersen
F:
20 jan. 1849
Niels Thyssen Andersen
1851-1851
Niels Thyssen Andersen
F:
11 jun. 1851
D:
6 jul. 1851
Cathrine Andersen
1852-1865
Cathrine Andersen
F:
17 maj 1852
D:
21 feb. 1865
Anders Moltesen Andersen
1844-
Anders Moltesen Andersen
F:
29 sep. 1844
Else Marie Thomsen
ca. 1849-
Else Marie Thomsen
F:
ca. 1849
G:
21 apr. 1874
Laurids Andersen
1809-
Laurids Andersen
F:
17 dec. 1809
Anne Cathrine Møller
1822-1854
Anne Cathrine Møller
F:
16 feb. 1822
G:
14 okt. 1843
D:
14 mar. 1854
Anna Marie Lauridsdatter
1782-1843
Anna Marie Lauridsdatter
F:
24 maj 1782
D:
28 jul. 1843
Anders Moltesen
ca. 1727-1824
Anders Moltesen
F:
ca. 1727
G:
25 okt. 1805
D:
10 jul. 1824
Laurids Andersen Lauridsen
1820-
Laurids Andersen Lauridsen
F:
17 apr. 1820
Johan Lauridsen
1821-
Johan Lauridsen
F:
31 jul. 1821
Anders Lauridsen
1822-1822
Anders Lauridsen
F:
9 okt. 1822
D:
1 nov. 1822
Karen Lembke
NN Johansen
Karen Schack Pahuus
1893-1981
Karen Schack Pahuus
F:
27 mar. 1893
D:
26 apr. 1981
Barrit
NN Lembke
Anders Lauridsen Pahuus
1895-1896
Anders Lauridsen Pahuus
F:
5 mar. 1895
D:
18 nov. 1896
Anders Lauridsen Pahuus
1898-1898
Anders Lauridsen Pahuus
F:
8 jan. 1898
D:
15 feb. 1898
Maren Lauridsen
1863-1927
Maren Lauridsen
F:
9 maj 1863
Rejsby
D:
28 feb. 1927
Ribe (Skt. Cathrine s. (Amtssygeh.))
Niels Schack Pahuus
1857-1928
Niels Schack Pahuus
F:
25 sep. 1857
Rejsby
G:
7 maj 1892
Rejsby
D:
22 nov. 1928
Rejsby
Anders Lauridsen
1865-1866
Anders Lauridsen
F:
20 aug. 1865
Rejsby
D:
17 mar. 1866
Rejsby
Alfred Schmidt
1893-
Alfred Schmidt
F:
16 feb. 1893
Rejsby
Peter Schmidt
1894-
Peter Schmidt
F:
25 jul. 1894
Rejsby
Broder Marinus Schmidt
1896-
Broder Marinus Schmidt
F:
26 mar. 1896
Rejsby
Marie Lauridsen
1867-
Marie Lauridsen
F:
19 jul. 1867
Rejsby
Elias Schmidt
1864-
Elias Schmidt
F:
27 mar. 1864
Hover s. (Tovstrup)
G:
7 maj 1892
Rejsby
Anders Lauridsen
1824-1918
Anders Lauridsen
F:
28 mar. 1824
Rejsby
D:
28 jul. 1918
Rejsby
Bodil Marie Balling
ca. 1830-1917
Bodil Marie Balling
F:
ca. 1830
D:
24 feb. 1917
Peder Karsten Lauridsen
1826-
Peder Karsten Lauridsen
F:
10 maj 1826
Hanne Cathrine Schmidt
1861-
Hanne Cathrine Schmidt
F:
24 nov. 1861
Rejsby
Poul Jensen Schmidt
1917-1973
Poul Jensen Schmidt
F:
7 feb. 1917
V. Vedsted s. (Egebæk)
D:
2 feb. 1973
V. Vedsted s. (Egebæk)
Ella Emilie Bang Schmidt
1950-
Ella Emilie Bang Schmidt
F:
22 okt. 1950
Brøndum s. (Brøndumdam)
Bjarne Bang Schmidt
1955-
Bjarne Bang Schmidt
F:
12 jul. 1955
Farup s. (Nr. Farup (Ørnsøgård))
Anette Brandt
1956-
Anette Brandt
F:
17 feb. 1956
Brøns
G:
2 sep. 1978
Niels Hansen Schmidt
Anna Bang
1921-2000
Anna Bang
F:
7 maj 1921
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
D:
26 jul. 2000
Alfred Schmidt
Inger Frost
Karl Jensen Schmidt
Hans Laurids Schmidt
1927-1952
Hans Laurids Schmidt
F:
9 nov. 1927
V. Vedsted s. (Egebæk)
D:
3 okt. 1952
Ribe Å ved Kammerslusen
Laurids Jensen Schmidt
1865-1940
Laurids Jensen Schmidt
F:
16 jun. 1865
Rejsby
D:
13 okt. 1940
Ribe (Skt. Cathrine s. (Amtssygeh.))
Emilie Severine Hansen
1891-1953
Emilie Severine Hansen
F:
10 feb. 1891
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
1916
D:
4 maj 1953
V. Vedsted s. (Egebæk)
Anne Lauridsdatter
1827-1916
Anne Lauridsdatter
F:
9 okt. 1827
Rejsby
D:
24 nov. 1916
V. Vedsted s. (Egebæk)
Poul Jensen Schmidt
1827-1913
Poul Jensen Schmidt
F:
8 dec. 1827
Rejsby
G:
16 maj 1860
D:
1 nov. 1913
V. Vedsted s. (Egebæk)
Ingeborg Schmidt
1861-
Ingeborg Schmidt
F:
12 apr. 1861
Laurids Lauridsen Schmidt
1863-
Laurids Lauridsen Schmidt
F:
13 nov. 1863
Karen Lauridsdatter
1829-
Karen Lauridsdatter
F:
24 apr. 1829
Anders Schmidt
1816-
Anders Schmidt
F:
24 feb. 1816
G:
28 jun. 1860
Jørgen Lauridsen
1830-1879
Jørgen Lauridsen
F:
23 jul. 1830
D:
8 okt. 1879
Laurids Lauridsen
1787-1867
Laurids Lauridsen
F:
18 maj 1787
D:
7 aug. 1867
Maren Johansdatter
1796-1832
Maren Johansdatter
F:
11 nov. 1796
G:
1 maj 1819
D:
8 dec. 1832
Martin Lauridsen
1838-1914
Martin Lauridsen
F:
9 jan. 1838
D:
30 dec. 1914
Abelone Meta Kristine Nielsen
Christen Andersen Bjerrum
1867-
Christen Andersen Bjerrum
F:
18 jul. 1867
Anne Elisabeth Bjerrum
1870-1905
Anne Elisabeth Bjerrum
F:
24 aug. 1870
D:
31 jan. 1905
Karen Lauridsen Bjerrum
1874-1890
Karen Lauridsen Bjerrum
F:
9 jun. 1874
D:
18 sep. 1890
Hans Lauridsen Bjerrum
1904-
Hans Lauridsen Bjerrum
F:
28 maj 1904
Rejsby
Anna Kristine Klinge
1910-
Anna Kristine Klinge
F:
27 apr. 1910
Hviding s. (Høgsbro)
G:
3 okt. 1936
Hviding
Maren Bjerrum
1906-1934
Maren Bjerrum
F:
21 apr. 1906
Rejsby
D:
30 dec. 1934
Vejlefjord Sanatorium
Laurids Lauridsen Bjerrum
1876-1961
Laurids Lauridsen Bjerrum
F:
3 maj 1876
Rejsby
D:
25 aug. 1961
Rejsby
Marie Kirstine Nielsen
1879-1962
Marie Kirstine Nielsen
F:
26 apr. 1879
Rejsby
D:
24 nov. 1962
Rejsby
Maren Lauridsen
1840-
Maren Lauridsen
F:
7 jul. 1840
Rejsby
Laurits Bjerrum
1821-1886
Laurits Bjerrum
F:
26 mar. 1821
Rejsby
G:
6 maj 1864
D:
24 mar. 1886
Rejsby
Ansine Lauridsen
1844-1923
Ansine Lauridsen
F:
17 jul. 1844
D:
12 feb. 1923
Karen Andersdatter
1807-1896
Karen Andersdatter
F:
13 nov. 1807
G:
27 sep. 1837
D:
7 nov. 1896
Karen Nielsdatter
1744-1823
Karen Nielsdatter
F:
1744
D:
24 jan. 1823
Laurids Andersen
ca. 1734-1805
Laurids Andersen
F:
ca. 1734
D:
12 nov. 1805
Hans Ocksen
1836-1916
Hans Ocksen
F:
8 aug. 1836
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
8 dec. 1916
Anne Borre
1850-
Anne Borre
F:
7 maj 1850
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
23 nov. 1869
Skærbæk
Hans Sørensen Ocksen
1838-1859
Hans Sørensen Ocksen
F:
10 okt. 1838
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
26 aug. 1859
Skærbæk s. (Gjesing)
Bodil Marie Ocksen
1875-1947
Bodil Marie Ocksen
F:
5 nov. 1875
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
14 okt. 1947
Nordby s. (Odden)
Niels Madsen Carlsen
1872-1957
Niels Madsen Carlsen
F:
30 jun. 1872
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
22 jul. 1902
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
27 jun. 1957
Nordby s. (Odden)
Niels Hansen Ocksen
1878-1949
Niels Hansen Ocksen
F:
19 jun. 1878
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 aug. 1949
Tønder (sygehuset)
Ester Marie Petersen
1880-1967
Ester Marie Petersen
F:
27 okt. 1880
Mjolden
D:
6 maj 1967
Skærbæk (De Gamles Hjem)
Niels Thyssen Oksen
Simon Hansen Oksen
Johanne Cathrine Kulmbach
1913-1977
Johanne Cathrine Kulmbach
F:
30 mar. 1913
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
6 dec. 1977
Rejsby s. (Kærbølling)
Andreas Christian Oksen
Anne Høj Thomsen
Minna Oksen
Flemming Pedersen
Vera Oksen
NN Kristensen
Peter Thyssen Oksen
Ingrid Merete Oksen
Hans Oksen
Marie Kjestine Boisen
Valborg Kirstine Oksen
Hans Jørgen Olesen
Kathrine Oksen
Hans Christensen Skytte
Christian Oksen
Peter Thyssen Ocksen
1880-1970
Peter Thyssen Ocksen
F:
17 sep. 1880
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
5 sep. 1970
Skærbæk s.
Maren Christensen
1880-1960
Maren Christensen
F:
19 jul. 1880
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
3 maj 1907
D:
3 jul. 1960
Ribe (Doms. (Ribe Mark))
Walborg Kirstine Rossen
1908-
Walborg Kirstine Rossen
F:
23 nov. 1908
Toftlund s. (Stenderup)
Nis Peter Rossen
1911-
Nis Peter Rossen
F:
18 nov. 1911
Toftlund s. (Stenderup)
Kjesten Ocksen
1883-1974
Kjesten Ocksen
F:
5 maj 1883
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
8 apr. 1974
Peter Lauritz Rossen
1877-1931
Peter Lauritz Rossen
F:
7 aug. 1877
Agerskov s. (Gestrup)
G:
12 dec. 1907
Toftlund
D:
11 maj 1931
Toftlund s. (Stenderup)
Peter Jørgen Oksen
Niels Thyssen Oksen
Valborg Jensine Oksen
1914-1915
Valborg Jensine Oksen
F:
2 maj 1914
Hviding s. (Råhede)
D:
18 feb. 1915
Hans Oksen
Christian Oksen
Hans Ocksen
1885-1956
Hans Ocksen
F:
21 apr. 1885
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
7 sep. 1956
Ribe (Skt. Cathrine s. (Amtssygeh.))
Kjerstine Schack
1878-1949
Kjerstine Schack
F:
17 jan. 1878
Hviding s. (Råhede)
G:
2 okt. 1908
Hviding
D:
17 sep. 1949
V. Vedsted
Anne Christine Oksen
1910-
Anne Christine Oksen
F:
8 maj 1910
Bylderup
Hans Peter Hansen Oksen
1912-
Hans Peter Hansen Oksen
F:
10 apr. 1912
Bylderup
Lydia Christine List
1915-
Lydia Christine List
F:
24 Okt 1915
Flensborg
G:
21 jun. 1938
Tinglev
Niels Thysen Ocksen
1914-
Niels Thysen Ocksen
F:
2 feb. 1914
Bylderup
Lorenz Peter Oksen
1916-
Lorenz Peter Oksen
F:
21 aug. 1916
Bylderup
Christine Marie Oksen
1918-1937
Christine Marie Oksen
F:
18 jul. 1918
Bylderup
D:
4 apr. 1937
Aabenraa (sygeh.)
Christian Valde Oksen
1921-1922
Christian Valde Oksen
F:
5 nov. 1921
Tinglev s. (Terkelsbøl)
D:
21 jul. 1922
Tinglev s. (Terkelsbøl)
Jørgen Nielsen Ocksen
1886-1953
Jørgen Nielsen Ocksen
F:
12 jul. 1886
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
14 nov. 1953
Rise s. (Hvilehjemmet i Rødekro)
Lucie Marie Hansen
1883-1924
Lucie Marie Hansen
F:
14 sep. 1883
G:
30 okt. 1908
Bylderup
D:
19 jan. 1924
Tinglev s. (Terkelsbøl)
Lucie Kathrine Oksen
Anne Jørgine Oksen
Anne Marie Hansen
1905-1930
Anne Marie Hansen
F:
19 nov. 1905
Audubon i Iowa, USA
G:
25 Maj 1928
Tinglev
D:
4 apr. 1930
Tinglev s. (Terkelsbøl)
Anton Ocksen
1886-1895
Anton Ocksen
F:
12 jul. 1886
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
12 jul. 1895
Skærbæk s. (Gjesing)
Alfred Thyssen Oksen
1914-1942
Alfred Thyssen Oksen
F:
8 aug. 1914
Vodder s. (Birkelev)
D:
20 maj 1942
Demjansk
Niels Birkmose Oksen
1916-
Niels Birkmose Oksen
F:
9 dec. 1916
Vodder s. (Birkelev)
Christian Oksen
1920-1945
Christian Oksen
F:
23 mar. 1920
Vodder s. (Birkelev)
D:
1945
Anna Kirstine Ocksen
Alfred Ocksen
1888-
Alfred Ocksen
F:
14 jul. 1888
Skærbæk s. (Gjesing)
Dina Birkmose
ca. 1887-1926
Dina Birkmose
F:
ca. 1887
D:
17 dec. 1926
Vodder s. (Birkelev)
Dinnes Hynding Ocksen
Marie Kjestine Paulsen
1902-
Marie Kjestine Paulsen
F:
24 apr. 1902
Døstrup s. (Overby)
G:
9 jun. 1934
Vodder
Meta Christiane Ocksen
1889-1955
Meta Christiane Ocksen
F:
8 dec. 1889
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
5 feb. 1955
Gram (Amtssygeh.)
Hans Hørlyck Rossen
1870-1942
Hans Hørlyck Rossen
F:
24 jan. 1870
Agerskov s. (Gestrup)
D:
2 maj 1942
Agerskov s. (Gestrup)
Oskar Josias Ocksen
1891-
Oskar Josias Ocksen
F:
15 nov. 1891
Skærbæk s. (Gjesing)
Christian Ocksen
1893-
Christian Ocksen
F:
27 okt. 1893
Skærbæk s. (Gjesing)
Elise Christense Jessen
Jens Henningsen
1920-2001
Jens Henningsen
F:
26 mar. 1920
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
2001
Valborg Kirstine Jessen
Anders Petersen
Erik Petersen Jessen
Bodil Lindegård Larsen
1935-1963
Bodil Lindegård Larsen
F:
26 jul. 1935
Balslev
D:
11 maj 1963
Anny Jensen
Anna Ocksen
1895-1978
Anna Ocksen
F:
12 sep. 1895
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
3 maj 1978
Skærbæk
Antoni Marius Jessen
1881-1965
Antoni Marius Jessen
F:
21 feb. 1881
Vodder s. (Vrå)
G:
12 sep. 1923
Vodder
D:
1 maj 1965
Skærbæk
Dødfødt datter
1898-1898
Dødfødt datter
F:
6 sep. 1898
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
6 sep. 1898
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Thyssen (Nielsen) Ocksen
1840-1901
Niels Thyssen (Nielsen) Ocksen
F:
8 okt. 1840
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
18 mar. 1901
Skærbæk s. (Gjesing)
Voldborg Kirstine Thyssen
1854-1925
Voldborg Kirstine Thyssen
F:
18 mar. 1854
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
24 sep. 1874
D:
27 aug. 1925
Skærbæk s. (Gjesing)
Peder Ocksen
1842-1853
Peder Ocksen
F:
16 okt. 1842
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
9 apr. 1853
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Hansen Ocksen
1801-1847
Niels Hansen Ocksen
F:
1801
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 okt. 1847
Skærbæk s. (Gjesing)
Bodil Marie Hansdatter Gansberg
1813-1882
Bodil Marie Hansdatter Gansberg
F:
20 aug. 1813
Ø. Gasse
G:
7 nov. 1835
Skærbæk
D:
30 maj 1882
Skærbæk s. (Gjesing)
Maren Ocksen Jørgensen
1830-
Maren Ocksen Jørgensen
F:
26 mar. 1830
Elise Marie Jørgensen
1832-
Elise Marie Jørgensen
F:
23 apr. 1832
Dødfødt datter
1860-
Dødfødt datter
F:
20 sep. 1860
Brøns s. (Søndernæs)
Maren Degn Schou
1862-
Maren Degn Schou
F:
3 feb. 1862
Brøns s. (Søndernæs)
Hansine Christine Schou
1894-
Hansine Christine Schou
F:
18 apr. 1894
Brøns s. (Søndernæs)
Martin Schou
1895-
Martin Schou
F:
24 jun. 1895
Brøns s. (Søndernæs)
Lovise Augusta Lund
1900-
Lovise Augusta Lund
F:
26 nov. 1900
Spandet s. (Fjersted)
G:
28 apr. 1925
Brøns
Kjestine Schou
1897-
Kjestine Schou
F:
3 aug. 1897
Brøns s. (Søndernæs)
Peder Andersen Schou
1899-1899
Peder Andersen Schou
F:
7 apr. 1899
Brøns s. (Søndernæs)
D:
6 jul. 1899
Brøns s. (Søndernæs)
Alfred Petersen Schou
1899-1899
Alfred Petersen Schou
F:
7 apr. 1899
Brøns s. (Søndernæs)
D:
16 dec. 1899
Brøns s. (Søndernæs)
Peter Andersen Schou
1901-1901
Peter Andersen Schou
F:
17 mar. 1901
Brøns s. (Søndernæs)
D:
29 apr. 1901
Brøns s. (Søndernæs)
Peder Nielsen Schou
1863-
Peder Nielsen Schou
F:
5 feb. 1863
Brøns s. (Søndernæs)
Bine Marie Schmidt
1864-
Bine Marie Schmidt
F:
26 jun. 1864
G:
21 nov. 1893
Brøns
Anne Elisabeth Schou
1864-1864
Anne Elisabeth Schou
F:
20 jan. 1864
Brøns s. (Søndernæs)
D:
23 sep. 1864
Brøns s. (Søndernæs)
Jørgen Andersen Schou
1865-1866
Jørgen Andersen Schou
F:
14 maj 1865
Brøns s. (Søndernæs)
D:
9 mar. 1866
Brøns s. (Søndernæs)
Elise Cathrine Schou
1866-1867
Elise Cathrine Schou
F:
10 jul. 1866
Brøns s. (Søndernæs)
D:
24 apr. 1867
Brøns s. (Søndernæs)
Cathrine Schou
1867-1868
Cathrine Schou
F:
10 okt. 1867
Brøns s. (Søndernæs)
D:
29 apr. 1868
Brøns s. (Søndernæs)
Jørgen Nielsen Schou
1868-
Jørgen Nielsen Schou
F:
27 okt. 1868
Brøns s. (Søndernæs)
Hans Stephanus Schou
1870-1872
Hans Stephanus Schou
F:
27 jul. 1870
Brøns s. (Søndernæs)
D:
15 feb. 1872
Brøns s. (Søndernæs)
Anne Elisabeth Schou
1871-
Anne Elisabeth Schou
F:
6 aug. 1871
Brøns s. (Søndernæs)
Hans Stephanus Schou
1873-
Hans Stephanus Schou
F:
3 jan. 1873
Brøns s. (Søndernæs)
Matthaea Duzine Schou
1874-
Matthaea Duzine Schou
F:
25 jan. 1874
Brøns s. (Søndernæs)
Gunder Kirstine Schou
1876-
Gunder Kirstine Schou
F:
23 aug. 1876
Brøns s. (Søndernæs)
Hansine Oksen Jørgensen
1833-
Hansine Oksen Jørgensen
F:
6 sep. 1833
Martin Pedersen Schou
ca. 1834-1897
Martin Pedersen Schou
F:
ca. 1834
G:
4 feb. 1860
D:
28 apr. 1897
Brøns s. (Søndernæs)
Anna Elisabeth Ocksen
1802-1834
Anna Elisabeth Ocksen
F:
1802
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
12 jun. 1834
Skærbæk s. (Gjesing)
Jørgen Andersen Christiansen Kragelund
ca. 1792-1866
Jørgen Andersen Christiansen Kragelund
F:
ca. 1792
G:
2 jan. 1830
D:
22 nov. 1866
Sidsel Marie Ocksen
1803-
Sidsel Marie Ocksen
F:
1803
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Stephanus Friedrichsen
Hans Stephanus Friedrichsen
G:
21 jan. 1843
Petrea Kirstine Ocksen
1805-1838
Petrea Kirstine Ocksen
F:
1805
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
31 maj 1838
Skærbæk s. (Gjesing)
Peder Hansen Ocksen
1842-
Peder Hansen Ocksen
F:
23 sep. 1842
Marie Elisabeth Ocksen
1844-
Marie Elisabeth Ocksen
F:
9 jul. 1844
Dødfødt datter
1844-
Dødfødt datter
F:
9 jul. 1844
Christian Pedersen Ocksen
1848-
Christian Pedersen Ocksen
F:
8 sep. 1848
Povel Detlefsen Ocksen
1806-1857
Povel Detlefsen Ocksen
F:
1806
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
14 nov. 1857
Christiane Christensdatter
ca. 1805-
Christiane Christensdatter
F:
ca. 1805
G:
5 feb. 1842
Peder Ocksen
1810-1829
Peder Ocksen
F:
1810
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
26 apr. 1829
Maren Ocksen
1811-1811
Maren Ocksen
F:
17 okt. 1811
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1811
Marie Kirstine Ocksen
1814-
Marie Kirstine Ocksen
F:
1814
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Ocksen
1816-
Hans Ocksen
F:
9 jan. 1816
Skærbæk s. (Gjesing)
Kirstine Marie Pedersen
Kirstine Marie Pedersen
G:
15 jun. 1844
Hans Nielsen Ocksen
1767-1840
Hans Nielsen Ocksen
F:
1767
D:
7 dec. 1840
Maren Pedersdatter
-1825
Maren Pedersdatter
G:
7 nov. 1800
D:
16 feb. 1825
Niels Thyssen Ocksen
1770-
Niels Thyssen Ocksen
F:
1770
Niels Ocksen
ca. 1797-1831
Niels Ocksen
F:
ca. 1797
D:
6 mar. 1831
Mjolden s. (Ottersbøl)
Jens Oksen
1919-2003
Jens Oksen
F:
19 sep. 1919
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
3 okt. 2003
Erik Oksen
1922-2014
Erik Oksen
F:
9 jan. 1922
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
25 okt. 2014
Svend Oksen
1925-2017
Svend Oksen
F:
2 maj 1925
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
1 apr. 2017
Kjeld Peter Oksen
1878-1961
Kjeld Peter Oksen
F:
4 dec. 1878
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
6 jul. 1961
Tønder (sygehuset)
Ingeborg Schrøder
1894-1987
Ingeborg Schrøder
F:
1 jul. 1894
G:
25 aug. 1918
D:
17 dec. 1987
Skærbæk
Aage Hage Oksen
1881-
Aage Hage Oksen
F:
9 mar. 1881
Skærbæk s. (Moesbøl)
Cathrine Oksen
1882-1981
Cathrine Oksen
F:
28 okt. 1882
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
8 dec. 1981
Skærbæk
Andreas Svendsen
1876-1954
Andreas Svendsen
F:
25 maj 1876
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
17 apr. 1954
Tønder (Sygehuset)
Eva Weis Bentzon
1944-
Eva Weis Bentzon
F:
27 sep. 1944
Peter Weis Bentzon
1947-
Peter Weis Bentzon
F:
22 sep. 1947
Vibeke Birgitte Oksen
Michael Weis Bentzon
1920-
Michael Weis Bentzon
F:
1 dec. 1920
Oskar Oksen
1884-
Oskar Oksen
F:
6 maj 1884
Skærbæk s. (Moesbøl)
Rosa Catharina Møller
1886-
Rosa Catharina Møller
F:
27 mar. 1886
Århus
G:
17 dec. 1918
Hellerup
Meta Marie Oksen
1889-1956
Meta Marie Oksen
F:
4 jun. 1889
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
24 nov. 1956
Skærbæk
Thorvald Oksen
1890-1891
Thorvald Oksen
F:
1 sep. 1890
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
21 feb. 1891
Skærbæk s. (Moesbøl)
Cæcilie Marie Hage
1854-1931
Cæcilie Marie Hage
F:
21 aug. 1854
Skast
D:
8 apr. 1931
Skærbæk
Jens Beier Ocksen
1851-1928
Jens Beier Ocksen
F:
21 jan. 1851
Skærbæk s. (Moesbøl)
G:
25 okt. 1877
D:
3 okt. 1928
Skærbæk s. (Moesbøl)
Caroline Christiane Hage
1860-1860
Caroline Christiane Hage
F:
2 sep. 1860
Skast
D:
15 sep. 1860
Skast
Okke Nielsen Hage
1830-1905
Okke Nielsen Hage
F:
1 feb. 1830
D:
20 sep. 1905
Mette Marie Nielsen
1816-1898
Mette Marie Nielsen
F:
5 nov. 1816
Skast
G:
31 mar. 1853
Skast
D:
26 sep. 1898
Skast
Jes Nielsen
1855-1877
Jes Nielsen
F:
8 jun. 1855
D:
5 maj 1877
Ane Kirstine Hage
1832-
Ane Kirstine Hage
F:
29 okt. 1832
Niels Hansen Nielsen
1823-1892
Niels Hansen Nielsen
F:
30 okt. 1823
Skast
G:
1 dec. 1853
Skast
D:
30 aug. 1892
Skast
Hans Hansen Hage
1834-1834
Hans Hansen Hage
F:
15 apr. 1834
D:
18 aug. 1834
Christine Benedicte Gram
1859-1882
Christine Benedicte Gram
F:
12 aug. 1859
D:
26 feb. 1882
Hans Nicolaisen
Hans Nicolaisen
G:
15 okt. 1879
Ane Marie Thomsen
1881-
Ane Marie Thomsen
F:
6 aug. 1881
Ballum s. (Vesterende)
Niels Jessen Nørgaard
1876-
Niels Jessen Nørgaard
F:
25 jan. 1876
G:
25 apr. 1903
Ballum
Maren Oksen Thomsen
1882-
Maren Oksen Thomsen
F:
22 aug. 1882
Hans Nissen Hansen
1877-1917
Hans Nissen Hansen
F:
25 jul. 1877
Højst s. (Alslev)
G:
12 maj 1905
Ballum
D:
21 jul. 1917
Hochberg
Niels Lausten Thomsen
1884-
Niels Lausten Thomsen
F:
6 jan. 1884
Christine Benedicte Thomsen
1885-
Christine Benedicte Thomsen
F:
8 jul. 1885
Martin Lausten Thomsen
1887-
Martin Lausten Thomsen
F:
26 mar. 1887
Mikkel Ullerup Thomsen
1888-1888
Mikkel Ullerup Thomsen
F:
24 jul. 1888
Ballum s. (Vesterende)
D:
22 aug. 1888
Ballum s. (Vesterende)
Ane Cathrine Thomsen
1889-
Ane Cathrine Thomsen
F:
30 jul. 1889
Mikkel Ullerup Thomsen
1891-
Mikkel Ullerup Thomsen
F:
12 mar. 1891
Marie Cæcilie Thomsen
1892-1892
Marie Cæcilie Thomsen
F:
3 jan. 1892
D:
13 jan. 1892
Thomas Nielsen Thomsen
1897-1897
Thomas Nielsen Thomsen
F:
7 jul. 1897
D:
8 jul. 1897
Cicilie Marie Gram
1862-1916
Cicilie Marie Gram
F:
11 aug. 1862
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
7 sep. 1916
Ballum s. (Vesterende)
Thomas Nielsen Thomsen
1858-1926
Thomas Nielsen Thomsen
F:
31 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende)
G:
10 mar. 1881
Ballum
D:
29 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Peter Beyer Bertelsen
1882-
Peter Beyer Bertelsen
F:
8 jan. 1882
Ullerup Bertelsen Enemark
1901-1903
Ullerup Bertelsen Enemark
F:
7 maj 1901
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
7 jan. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
Johanne Enemark
1903-
Johanne Enemark
F:
28 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
NN Larsen
NN Larsen
G:
13 apr. 1922
Anni Margrethe Enemark
1905-
Anni Margrethe Enemark
F:
21 apr. 1905
Ballum s. (Bodsbøl)
M. Hallum
M. Hallum
G:
3 jan. 1926
Kjærulf Rasmus Enemark
Ribolt Ullerup Enemark
Ane Kirstine Bertelsen
1883-1971
Ane Kirstine Bertelsen
F:
17 nov. 1883
D:
10 jan. 1971
Døstrup
Hans Jacobsen Enemark
1873-
Hans Jacobsen Enemark
F:
5 jul. 1873
Døstrup
G:
2 maj 1901
Ballum
Martin Lausten Bertelsen
1885-
Martin Lausten Bertelsen
F:
3 mar. 1885
Eskild Carlsen
Christian Jener Carlsen
Carl Harder Carlsen
Othilie Marie Bertelsen
1886-
Othilie Marie Bertelsen
F:
11 okt. 1886
Carl Harder Carlsen
1882-
Carl Harder Carlsen
F:
1 maj 1882
Tønder
G:
20 okt. 1905
Ballum
Juliane Eriksen
1919-
Juliane Eriksen
F:
31 okt. 1919
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mikkel Ullerup Eriksen
1920-2013
Mikkel Ullerup Eriksen
F:
23 dec. 1920
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
3 aug. 2013
Tønder
Ane Margrete Eriksen
Esther Marie Eriksen
Peter Beyer Eriksen
Svend Trøst Eriksen
Anna Jørgine Jørgensen
Asbjørn Bertelsen Eriksen
Mikoline Ulrikke Bertelsen
1887-
Mikoline Ulrikke Bertelsen
F:
24 okt. 1887
Laust Nielsen Eriksen
1876-
Laust Nielsen Eriksen
F:
22 nov. 1876
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Ane Margrethe Gram
1864-1930
Ane Margrethe Gram
F:
24 apr. 1864
D:
1930
Mikkel Ullerup Bertelsen
1858-1887
Mikkel Ullerup Bertelsen
F:
15 aug. 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1881
D:
11 mar. 1887
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Hansen Gram
1866-
Andreas Hansen Gram
F:
24 jun. 1866
Caroline Marie Gram
1871-
Caroline Marie Gram
F:
28 sep. 1871
Martin Lausten Gram
1900-1969
Martin Lausten Gram
F:
30 maj 1900
D:
11 jun. 1969
Møgeltønder
Eline Johanne Engel
1898-1971
Eline Johanne Engel
F:
9 okt. 1898
Hjerpsted
D:
11 jan. 1971
Maren Oksen Gram
1903-
Maren Oksen Gram
F:
24 jan. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
Aage Waldemar Jørgensen
1903-
Aage Waldemar Jørgensen
F:
29 sep. 1903
Brøns s. (V. Åbølling)
G:
8 maj 1927
Abild
Niels Petersen Gram
1876-1941
Niels Petersen Gram
F:
11 apr. 1876
D:
16 dec. 1941
Møgeltønder
Mathilde Dorothea Maibøll
Maren Ocksen Hage
1835-1910
Maren Ocksen Hage
F:
11 sep. 1835
D:
19 jan. 1910
Ballum s. (Bodsbøl)
Martin Lausten Gram
1830-1907
Martin Lausten Gram
F:
8 dec. 1830
Ballum s. (Vesterende)
G:
16 okt. 1858
D:
16 feb. 1907
Ballum s. (Bodsbøl)
Kathrine Marie Hage
1837-1838
Kathrine Marie Hage
F:
13 okt. 1837
D:
17 okt. 1838
Dødfødt søn
1840-1840
Dødfødt søn
F:
31 jan. 1840
D:
31 jan. 1840
Caroline Marie Hage
1841-1868
Caroline Marie Hage
F:
12 okt. 1841
D:
18 jan. 1868
Sidsel Marie Ockesdatter
1799-1868
Sidsel Marie Ockesdatter
F:
18 maj 1799
D:
26 jan. 1868
Andreas Hansen Hage
1799-1869
Andreas Hansen Hage
F:
2 nov. 1799
Mjolden s. (Forballum)
D:
19 mar. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Karen Ockesdatter
1804-1830
Karen Ockesdatter
F:
1804
D:
19 feb. 1830
Hans Hansen Hage
ca. 1788-1836
Hans Hansen Hage
F:
ca. 1788
Mjolden s. (Forballum)
G:
21 okt. 1826
Mjolden
D:
30 maj 1836
Mjolden s. (Forballum)
Niels Hansen
1866-1868
Niels Hansen
F:
18 nov. 1866
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
26 jan. 1868
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ellen Hansen
Alma Hansen
Svend Hansen
Anne Marie Hansen
1868-
Anne Marie Hansen
F:
11 feb. 1868
Mjolden s. (Ottersbøl)
Marius Hansen
William Schützsack
Helga Lüth
1926-
Helga Lüth
F:
28 apr. 1926
Haderslev
Bent William Lüth
1928-
Bent William Lüth
F:
24 feb. 1928
Haderslev
Hans-Adolph Lüth
1933-1934
Hans-Adolph Lüth
F:
20 feb. 1933
Haderslev
D:
13 apr. 1934
Haderslev
Astrid Schützsack
Adolph Hans Lüth
1898-
Adolph Hans Lüth
F:
7 nov. 1898
Haderslev
G:
12 jun. 1925
Haderslev
Louis Schützsack
Kirsten
Johanne Mathilde Hansen
1869-
Johanne Mathilde Hansen
F:
1 apr. 1869
Mjolden s. (Ottersbøl)
W. Schützsack
Marie Christine Hansen
1903-1936
Marie Christine Hansen
F:
18 apr. 1903
Bylderup s. (Søllingvrå)
D:
6 sep. 1936
Vamdrup
Christine Frieda Hansen
1904-1991
Christine Frieda Hansen
F:
4 Maj 1904
Kliplev s. (Bjerndrup Mark)
D:
23 sep. 1991
Vamdrup
Hans Matthiesen
Helene Hansen
1906-1932
Helene Hansen
F:
28 mar. 1906
Kliplev s. (Bjerndrup Mark)
D:
29 nov. 1932
Løjt s. (Kirkeby)
Jens Jørgensen
Anni Margrethe Hansen
1915-
Anni Margrethe Hansen
F:
26 jan. 1915
Nordborg
L. Mikkelsen
Hans Adolf Hansen
1918-1965
Hans Adolf Hansen
F:
7 jun. 1918
Nordborg
D:
28 Maj 1965
Sønderborg
Ingrid Marie Elisabeth Juul Sørensen
1920-2011
Ingrid Marie Elisabeth Juul Sørensen
F:
13 aug. 1920
Horsens
D:
16 dec. 2011
Sønderborg
Niels Hansen
1871-1942
Niels Hansen
F:
21 jun. 1871
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
4 sep. 1942
Vamdrup
Mette Lene Petrea Hansen
1880-1961
Mette Lene Petrea Hansen
F:
7 dec. 1880
Kliplev s. (Bjerndrup Mark)
G:
2 dec. 1902
Kliplev
D:
5 sep. 1961
Vamdrup
Heinrich Asmus Ernst Lüth
1892-
Heinrich Asmus Ernst Lüth
F:
23 mar. 1892
Haderslev
Okke Nielsen Lüth
1896-
Okke Nielsen Lüth
F:
29 aug. 1896
Haderslev
Helga Lüth
1923-1924
Helga Lüth
F:
20 feb. 1923
Haderslev
D:
3 maj 1924
Haderslev
Adolph Hans Lüth
1898-
Adolph Hans Lüth
F:
7 nov. 1898
Haderslev
Mathilde Jönsson
1899-1924
Mathilde Jönsson
F:
5 jul. 1899
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
G:
6 feb. 1921
Haderslev
D:
29 aug. 1924
Haderslev
Helga Lüth
1926-
Helga Lüth
F:
28 apr. 1926
Haderslev
Bent William Lüth
1928-
Bent William Lüth
F:
24 feb. 1928
Haderslev
Hans-Adolph Lüth
1933-1934
Hans-Adolph Lüth
F:
20 feb. 1933
Haderslev
D:
13 apr. 1934
Haderslev
Astrid Schützsack
Astrid Schützsack
G:
12 jun. 1925
Haderslev
Elisabeth Lüth
1900-1941
Elisabeth Lüth
F:
20 nov. 1900
Haderslev
D:
11 okt. 1941
Haderslev
Hans Oluf Nielsen
1904-1981
Hans Oluf Nielsen
F:
8 sep. 1904
Flensborg
G:
25 okt. 1931
Haderslev (Gl. Haderslev k.)
D:
14 maj 1981
Erna Lüth
1902-
Erna Lüth
F:
30 nov. 1902
Haderslev
Carl Lüth
1910-
Carl Lüth
F:
20 okt. 1910
Haderslev
Bodil Marie Thomsen
Sigrid Frieda (Ditte?) Lüth
1916-
Sigrid Frieda (Ditte?) Lüth
F:
3 jan. 1916
Haderslev
Anna Matthine Hansen
1873-
Anna Matthine Hansen
F:
31 jan. 1873
Mjolden s. (Ottersbøl)
Heinrich Asmus Lüth
1869-
Heinrich Asmus Lüth
F:
7 jan. 1869
Kopperpahl, Kreis Kiel
G:
12 mar. 1892
Haderslev
Walter Hansen
Fedder Matthiesen Hansen
1874-
Fedder Matthiesen Hansen
F:
16 mar. 1874
Mjolden s. (Ottersbøl)
Lise
Mariane Christine Mogensen
1925-2020
Mariane Christine Mogensen
F:
18 nov. 1925
D:
14 nov. 2020
Sønderborg
Georg Otto Johansen
1921-2017
Georg Otto Johansen
F:
9 jun. 1921
D:
18 sep. 2017
Sønderborg
Marie Christine Hansen
1899-
Marie Christine Hansen
F:
22 jan. 1899
Tinglev
Holger Viktor Mogensen
1889-1947
Holger Viktor Mogensen
F:
22 dec. 1889
Oksenvad s. (Ørsted)
D:
1 sep. 1947
Tinglev
Okke Nielsen Hansen
1901-1951
Okke Nielsen Hansen
F:
4 jul. 1901
Tinglev
D:
11 aug. 1951
Tinglev
Marie Haacks
1905-
Marie Haacks
F:
7 maj 1905
Magdalene Christine Hansen
1902-
Magdalene Christine Hansen
F:
21 nov. 1902
Tinglev
Georg Valdemar Andresen
1893-
Georg Valdemar Andresen
F:
4 dec. 1893
Odense
G:
28 aug. 1926
Tinglev
Frieda Anna Hansen
1904-1933
Frieda Anna Hansen
F:
9 okt. 1904
Tinglev
D:
23 nov. 1933
Tønder (sygehuset)
Johanne Hansen
1905-
Johanne Hansen
F:
1 nov. 1905
Tinglev
Lorenz Peter Bonnichsen
1902-
Lorenz Peter Bonnichsen
F:
8 mar. 1902
Tinglev
G:
28 dec. 1927
Tinglev
Oskar Friedrich Hansen
1907-1911
Oskar Friedrich Hansen
F:
6 jul. 1907
Tinglev
D:
29 apr. 1911
Tinglev
Hans Hansen
1909-
Hans Hansen
F:
22 maj 1909
Tinglev
Carla Lyhne Nielsen
Olga Hansen
1911-
Olga Hansen
F:
19 dec. 1911
Tinglev
Christian Jacobsen
Johannes Hansen
1876-1919
Johannes Hansen
F:
2 mar. 1876
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
4 sep. 1919
Marianne Christine Hansen
1877-
Marianne Christine Hansen
F:
1 sep. 1877
Maren Hansen
1879-1880
Maren Hansen
F:
29 nov. 1879
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
25 jun. 1880
Mjolden s. (Ottersbøl)
Maren Bothilde Wilhelmine Hansen
1881-1884
Maren Bothilde Wilhelmine Hansen
F:
3 feb. 1881
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
1 feb. 1884
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ocke Nielsen Hansen
1840-1912
Ocke Nielsen Hansen
F:
7 sep. 1840
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
20 apr. 1912
Haderslev
Mette Kirstine Matthiesen
1841-1932
Mette Kirstine Matthiesen
F:
16 sep. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
G:
9 dec. 1865
Mjolden
D:
28 feb. 1932
Gl. Haderslev
Niels Hansen Ocksen
1807-1887
Niels Hansen Ocksen
F:
24 aug. 1807
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
13 aug. 1887
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anne Marie Pedersdatter Bruun
1817-1897
Anne Marie Pedersdatter Bruun
F:
1 jan. 1817
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
28 nov. 1839
Mjolden
D:
15 jan. 1897
Gl. Haderslev
Maren Nielsdatter
1774-1850
Maren Nielsdatter
F:
1774
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
23 maj 1850
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ock Nielsen
ca. 1768-1839
Ock Nielsen
F:
ca. 1768
G:
25 sep. 1795
Skærbæk
D:
9 mar. 1839
Anne Cathrine Tygesen
1863-
Anne Cathrine Tygesen
F:
13 okt. 1863
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Kirstine Tygesen
1865-1880
Kirstine Tygesen
F:
6 nov. 1865
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
D:
15 okt. 1880
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Thyra Thomassine Tygesen
1868-
Thyra Thomassine Tygesen
F:
25 feb. 1868
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Else Marie Hansen
1839-1870
Else Marie Hansen
F:
8 feb. 1839
Skærbæk
D:
1 apr. 1870
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Christen Tygesen
1832-1913
Christen Tygesen
F:
6 apr. 1832
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
G:
4 nov. 1862
Skærbæk
D:
12 Maj 1913
Skærbæk
Kirsten Andersdatter
1807-
Kirsten Andersdatter
F:
1807
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Thomas Hansen
1795-1873
Thomas Hansen
F:
1 apr. 1795
Farup s. (Tanderup)
G:
16 nov. 1832
Skærbæk
D:
22 maj 1873
Skærbæk
Maren Thyssens
1778-1812
Maren Thyssens
F:
1778
D:
1812
Anders Nielsen
ca. 1765-1825
Anders Nielsen
F:
ca. 1765
G:
15 nov. 1805
Skærbæk
D:
16 maj 1825
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Sidsel Nielsdatter
1746-1825
Sidsel Nielsdatter
F:
1746
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
17 nov. 1825
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Hansen Ocksen
1728-1792
Niels Hansen Ocksen
F:
1728
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
2 maj 1766
Skærbæk
D:
1792
Skærbæk s. (Gjesing)
Peter Jørgen Degn
1781-1781
Peter Jørgen Degn
F:
1781
D:
1781
Niels Thyssen Degn
1782-1793
Niels Thyssen Degn
F:
1782
D:
1793
Marie Kirstine Nicolaisen
1806-
Marie Kirstine Nicolaisen
F:
15 sep. 1806
Christian Degn Nicolaisen
1808-
Christian Degn Nicolaisen
F:
28 sep. 1808
Hans Nicolaisen
1811-1839
Hans Nicolaisen
F:
24 apr. 1811
D:
9 apr. 1839
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Anne Nicolaisen
1813-
Anne Nicolaisen
F:
12 sep. 1813
Nicoline Marie Nicolaisen
1817-1835
Nicoline Marie Nicolaisen
F:
2 feb. 1817
D:
6 maj 1835
Dødfødt datter
1819-1819
Dødfødt datter
F:
5 jul. 1819
D:
5 jul. 1819
Niels Peter Nicolaisen
1820-
Niels Peter Nicolaisen
F:
21 aug. 1820
Maren Degns
1784-1828
Maren Degns
F:
1784
D:
16 sep. 1828
Jacob Nicolaisen
ca. 1783-1823
Jacob Nicolaisen
F:
ca. 1783
G:
11 okt. 1805
D:
23 mar. 1823
Anne Degn
1816-1817
Anne Degn
F:
9 jul. 1816
D:
29 sep. 1817
Christiane Degn
1818-1826
Christiane Degn
F:
3 maj 1818
D:
2 mar. 1826
Dødfødt søn
1843-1843
Dødfødt søn
F:
10 sep. 1843
D:
10 sep. 1843
Erika Petrea Timmermann
Hans Timmermann
1874-1957
Hans Timmermann
F:
22 mar. 1874
D:
18 mar. 1957
Botilla Johannsen
1884-1925
Botilla Johannsen
F:
27 aug. 1884
G:
12 dec. 1922
Skærbæk
D:
6 nov. 1925
Niels Timmermann
1877-1887
Niels Timmermann
F:
16 nov. 1877
D:
29 jul. 1887
Erik Lassen Timmermann
1844-1917
Erik Lassen Timmermann
F:
14 aug. 1844
D:
27 apr. 1917
Maren Jørgensen Borre
1851-1930
Maren Jørgensen Borre
F:
31 mar. 1851
D:
25 nov. 1930
Peder Degn Timmermann
1846-1911
Peder Degn Timmermann
F:
30 jul. 1846
D:
19 mar. 1911
Mette Cathrine Beyer
1849-1881
Mette Cathrine Beyer
F:
10 jun. 1849
G:
1877
D:
5 aug. 1881
Jens Adolph Beyer Timmermann
1848-1848
Jens Adolph Beyer Timmermann
F:
18 sep. 1848
D:
15 dec. 1848
Mette Kjerstine Degn
1820-1849
Mette Kjerstine Degn
F:
4 feb. 1820
D:
22 apr. 1849
Hans Timmermann Ocksen
1817-1895
Hans Timmermann Ocksen
F:
1817
G:
5 nov. 1842
D:
21 dec. 1895
Jes Nielsen Degn
1844-1864
Jes Nielsen Degn
F:
23 aug. 1844
D:
10 dec. 1864
Anne Marie Degn
1846-1846
Anne Marie Degn
F:
28 mar. 1846
D:
30 dec. 1846
Peder Degn
1847-1939
Peder Degn
F:
11 dec. 1847
D:
11 sep. 1939
Martin Christian Degn
1850-1876
Martin Christian Degn
F:
26 feb. 1850
D:
5 jul. 1876
Brøns s. (Astrup)
Poul Frederik Degn
1852-1852
Poul Frederik Degn
F:
15 maj 1852
D:
21 maj 1852
Ida Christine Degn
1896-1897
Ida Christine Degn
F:
24 nov. 1896
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
4 jun. 1897
Skærbæk s. (Gjesing)
Søren Nielsen Degn
1897-1897
Søren Nielsen Degn
F:
20 nov. 1897
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
3 dec. 1897
Skærbæk s. (Gjesing)
Peter Degn Fromsejer
Dagny Straarup
Christiane Marie Frederikke Degn
1898-1964
Christiane Marie Frederikke Degn
F:
6 nov. 1898
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
21 maj 1964
Tønder (sygehuset)
Kristen Hansen Pedersen Fromsejer
1891-1972
Kristen Hansen Pedersen Fromsejer
F:
1 okt. 1891
Vorbasse
G:
16 okt. 1925
Skærbæk
D:
1972
Skærbæk
Ida Christine Degn
1901-1902
Ida Christine Degn
F:
16 jul. 1901
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
3 okt. 1902
Skærbæk s. (Gjesing)
Ida Christine Degn
1905-1905
Ida Christine Degn
F:
25 aug. 1905
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
6 sep. 1905
Skærbæk s. (Gjesing)
Poul Frederik Degn
1853-1911
Poul Frederik Degn
F:
25 aug. 1853
D:
3 aug. 1911
Lovise Degn
1862-1935
Lovise Degn
F:
30 dec. 1862
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
G:
27 sep. 1894
Skærbæk
D:
1935
Niels Hansen Degn
1857-1920
Niels Hansen Degn
F:
26 jun. 1857
D:
13 mar. 1920
Brøns s. (Astrup)
Anna Jakobine Degn
Godtha Petrea Degn
Godtfred Magnus Degn
1929-2014
Godtfred Magnus Degn
F:
12 nov. 1929
Brøns s. (Astrup)
D:
30 mar. 2014
Brøns s. (Astrup)
Svend Aage Degn
1932-2016
Svend Aage Degn
F:
21 jan. 1932
Brøns s. (Astrup)
D:
23 jul. 2016
Poul Carstensen Degn
1940-2014
Poul Carstensen Degn
F:
3 sep. 1940
Brøns s. (Astrup)
D:
TIDL. 2014
Søren Nielsen Degn
1898-1958
Søren Nielsen Degn
F:
3 dec. 1898
Brøns s. (Astrup)
D:
1958
Christine Antonnette Carstensen
1900-1989
Christine Antonnette Carstensen
F:
9 okt. 1900
Daler s. (Østerby)
G:
7 dec. 1922
Brøns
D:
1989
Godtfred Magnus Degn
1928-2005
Godtfred Magnus Degn
F:
18 aug. 1928
Brøns
D:
16 dec. 2005
Brøns s. (Astrup)
Peder Tønder Degn
1930-1996
Peder Tønder Degn
F:
14 feb. 1930
Brøns s. (Astrup)
D:
1 jan. 1996
Lis
Else Degn
NN Hansen
Elisabeth Degn
1937-2014
Elisabeth Degn
F:
7 nov. 1937
Brøns s. (Astrup)
D:
26 mar. 2014
Stenløse
Andreas Schmidt Degn
1902-1974
Andreas Schmidt Degn
F:
14 apr. 1902
Brøns s. (Astrup)
D:
23 aug. 1974
Ellen Tønder
1907-1981
Ellen Tønder
F:
3 okt. 1907
Vodder s. (Birkelev)
G:
23 okt. 1927
Skærbæk ("den lille kirke")
D:
1981
Ida Marie Degn
Gotfred Magnus Degn
1859-1917
Gotfred Magnus Degn
F:
16 jun. 1859
Brøns s. (Astrup)
D:
22 mar. 1917
Brøns s. (Astrup)
Mette Marie Jacobine Schmidt
1869-1958
Mette Marie Jacobine Schmidt
F:
17 okt. 1869
G:
26 okt. 1897
D:
4 jan. 1958
Søren Nielsen Degn
1822-1869
Søren Nielsen Degn
F:
30 maj 1822
D:
4 okt. 1869
Ide Christine Adolphs
1820-1897
Ide Christine Adolphs
F:
27 aug. 1820
G:
9 nov. 1843
D:
4 mar. 1897
Anna Marie Degn
1824-1851
Anna Marie Degn
F:
23 apr. 1824
D:
11 feb. 1851
Niels Janniksen Bjerrum
1940-
Niels Janniksen Bjerrum
F:
6 okt. 1940
Ole Jannik Bjerrum
1944-
Ole Jannik Bjerrum
F:
20 mar. 1944
Karen Margrethe Olsson
1944-
Karen Margrethe Olsson
F:
6 jun. 1944
København (Rigshospitalet)
G:
12 mar. 1966
Elsebeth Bjerrum
1945-
Elsebeth Bjerrum
F:
29 dec. 1945
Peter Balslev-Clausen
1943-
Peter Balslev-Clausen
F:
15 feb. 1943
G:
6 aug. 1971
Poul Jannik Bjerrum
1948-
Poul Jannik Bjerrum
F:
12 feb. 1948
Arendse Dorothea Bohr
1954-
Arendse Dorothea Bohr
F:
21 jun. 1954
G:
12 jun. 1976
Kirstine Bjerrum
ca. 1951-
Kirstine Bjerrum
F:
ca. 1951
Hans Bjerrum
1954-
Hans Bjerrum
F:
1954
Morten Bjerrum
ca. 1957-
Morten Bjerrum
F:
ca. 1957
Jannik Nielsen Bjerrum
Vera Grethe Ehlers
Vera Grethe Ehlers
G:
1937
Birthe Marianne Bjerrum
Erik Glud Stolpe
1913-
Erik Glud Stolpe
F:
1913
Kirstine Bjerrum
1921-1962
Kirstine Bjerrum
F:
26 dec. 1921
København (Sion)
D:
1962
Erik Juhl
Erik Juhl
G:
16 maj 1943
København (Thomas)
Niels Janniksen Bjerrum
1879-1958
Niels Janniksen Bjerrum
F:
11 mar. 1879
København (Skt. Johannes s.)
D:
30 sep. 1958
Ellen Emilie Dreyer
1885-1934
Ellen Emilie Dreyer
F:
4 sep. 1885
G:
28 mar. 1907
D:
1934
Margrethe Christiane Bjerrum
1880-1957
Margrethe Christiane Bjerrum
F:
28 apr. 1880
København (Johannes)
D:
26 mar. 1957
Andreas Lorenz Bjerrum
1881-1941
Andreas Lorenz Bjerrum
F:
11 mar. 1881
København (Johannes)
D:
9 feb. 1941
København
Else Galle
Else Galle
G:
1911
Buenos Aires
Anne Lise Bjerrum
Paul Olaff Bjerrum
1915-1983
Paul Olaff Bjerrum
F:
29 maj 1915
D:
30 sep. 1983
Vibeke Daell
1917-1982
Vibeke Daell
F:
17 apr. 1917
D:
21 apr. 1982
Lise Margrethe Bjerrum
Oluf Kristian Bjerrum
1882-1968
Oluf Kristian Bjerrum
F:
28 maj 1882
København (Johannes)
D:
14 sep. 1968
Anne Müller
1884-1963
Anne Müller
F:
10 aug. 1884
G:
1 maj 1909
D:
1963
Anna Christel Margrethe (Bibben) Ipsen
1915-
Anna Christel Margrethe (Bibben) Ipsen
F:
8 jul. 1915
København
Hans Birger Ostenfeld
Eduard Philip Ipsen
1921-
Eduard Philip Ipsen
F:
30 mar. 1921
København
Ellen Kristiane Bjerrum
1884-1959
Ellen Kristiane Bjerrum
F:
21 jul. 1884
København (Johannes)
D:
30 jul. 1959
Poul Ipsen
1884-1961
Poul Ipsen
F:
15 apr. 1884
København
G:
25 mar. 1909
Hellerup
D:
20 sep. 1961
København
Lars Kobiersky Bentzon
1918-
Lars Kobiersky Bentzon
F:
28 apr. 1918
København (Johannes)
Clara Ursula Bjerrum Bentzon
1920-
Clara Ursula Bjerrum Bentzon
F:
20 aug. 1920
København
Jens Erik Vilain
Jens Erik Vilain
G:
1944
Johannes Skak
1918-2010
Johannes Skak
F:
18 sep. 1918
Trøstrup
G:
29 dec. 1954
Holme
D:
okt. 2010
Holte
Margrethe Bjerrum Bentzon
1922-
Margrethe Bjerrum Bentzon
F:
21 feb. 1922
Johanne Marie Bjerrum
1886-
Johanne Marie Bjerrum
F:
24 apr. 1886
København (Matthæus)
Poul Georg Kobiersky Bentzon
1891-1974
Poul Georg Kobiersky Bentzon
F:
22 feb. 1891
G:
16 maj 1917
Hellerup
D:
22 dec. 1974
Percy Henrik Finsen
Marianne Ursula Denny
Hanne Bente Hansen
Inge Suzanne Finsen
Erik Morten Lund
Kirstine Juhl Ipsen
Hilmar Finsen
1898-
Hilmar Finsen
F:
9 mar. 1898
Frederiksberg
Jannik Harald Gerald Ipsen
Lizzi Astrup
Bodil Marie Bjerrum
1887-1971
Bodil Marie Bjerrum
F:
30 nov. 1887
København (Matthæus)
D:
4 dec. 1971
Percy Harald Ipsen
1880-1952
Percy Harald Ipsen
F:
11 okt. 1880
G:
31 mar. 1907
Hellerup
D:
16 jan. 1952
Ann Bjerrum
NN Wright
Elisabeth Bjerrum
NN Murray
Emily Bjerrum
Alison Bjerrum
Hans Adolf Bjerrum
1899-
Hans Adolf Bjerrum
F:
8 sep. 1899
Karen Gertrud Caroline Nielsen
1900-1979
Karen Gertrud Caroline Nielsen
F:
15 jun. 1900
G:
21 okt. 1924
D:
29 aug. 1979
Jannik Petersen Bjerrum
1851-1920
Jannik Petersen Bjerrum
F:
26 dec. 1851
Skærbæk s. (Melby)
D:
2 jul. 1920
København (Prof. Rovsings klinik)
Anna Kathrine Lorentine Johansen
1856-1941
Anna Kathrine Lorentine Johansen
F:
22 aug. 1856
Kolding
G:
16 maj 1878
Kolding
D:
28 sep. 1941
Hellerup
Dødfødt søn
1854-1854
Dødfødt søn
F:
23 apr. 1854
D:
23 apr. 1854
Peder Degn Bjerrum
1855-1858
Peder Degn Bjerrum
F:
25 sep. 1855
D:
1 feb. 1858
Ole Meyer
Bente Meyer
NN Scharff
Johannes Meyer
1896-1978
Johannes Meyer
F:
2 maj 1896
D:
2 nov. 1978
Lone Rubow
-1978
Lone Rubow
G:
21 mar. 1925
D:
2 nov. 1978
Kirstine Bjerrum
1861-1941
Kirstine Bjerrum
F:
12 okt. 1861
D:
28 sep. 1941
Adolph Constantin Meyer
1854-1896
Adolph Constantin Meyer
F:
20 maj 1854
G:
7 nov. 1885
D:
18 dec. 1896
Christiane Degn
1826-1877
Christiane Degn
F:
23 jul. 1826
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
D:
1877
Niels Janniksen Bjerrum
1826-1880
Niels Janniksen Bjerrum
F:
2 nov. 1826
Skærbæk s. (Melby)
G:
21 mar. 1851
Skærbæk
D:
1880
Nielsine Marie Degn
1829-1860
Nielsine Marie Degn
F:
19 jul. 1829
D:
28 sep. 1860
Poul Frederik Schmidt
1858-1860
Poul Frederik Schmidt
F:
13 jan. 1858
D:
3 maj 1860
Petrea Marie Degn
1832-1859
Petrea Marie Degn
F:
8 jan. 1832
D:
14 jan. 1859
Niels Sønnichsen Schmidt
ca. 1830-1895
Niels Sønnichsen Schmidt
F:
ca. 1830
G:
23 sep. 1857
D:
1895
Peder Degn
1859-1860
Peder Degn
F:
6 jan. 1859
D:
19 apr. 1860
Anne Marie Degn
1861-1936
Anne Marie Degn
F:
23 mar. 1861
D:
1936
Ida Christine Degn
1896-1897
Ida Christine Degn
F:
24 nov. 1896
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
4 jun. 1897
Skærbæk s. (Gjesing)
Søren Nielsen Degn
1897-1897
Søren Nielsen Degn
F:
20 nov. 1897
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
3 dec. 1897
Skærbæk s. (Gjesing)
Peter Degn Fromsejer
Dagny Straarup
Christiane Marie Frederikke Degn
1898-1964
Christiane Marie Frederikke Degn
F:
6 nov. 1898
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
21 maj 1964
Tønder (sygehuset)
Kristen Hansen Pedersen Fromsejer
1891-1972
Kristen Hansen Pedersen Fromsejer
F:
1 okt. 1891
Vorbasse
G:
16 okt. 1925
Skærbæk
D:
1972
Skærbæk
Ida Christine Degn
1901-1902
Ida Christine Degn
F:
16 jul. 1901
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
3 okt. 1902
Skærbæk s. (Gjesing)
Ida Christine Degn
1905-1905
Ida Christine Degn
F:
25 aug. 1905
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
6 sep. 1905
Skærbæk s. (Gjesing)
Lovise Degn
1862-1935
Lovise Degn
F:
30 dec. 1862
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
D:
1935
Poul Frederik Degn
1853-1911
Poul Frederik Degn
F:
25 aug. 1853
G:
27 sep. 1894
Skærbæk
D:
3 aug. 1911
Peter Degn
1865-1873
Peter Degn
F:
30 aug. 1865
D:
13 jul. 1873
Poul Frederik Degn
1868-1948
Poul Frederik Degn
F:
23 feb. 1868
D:
1948
Søren Nielsen Degn
1870-1946
Søren Nielsen Degn
F:
14 jan. 1870
D:
1946
Jacob Claudius Degn
1872-1896
Jacob Claudius Degn
F:
14 feb. 1872
D:
15 feb. 1896
Skærbæk
Metha Marie Rossen
Hans Jakob Hansen
1903-1969
Hans Jakob Hansen
F:
6 dec. 1903
Skærbæk s. (Kepslund)
D:
3 sep. 1969
Skærbæk s. (Moesbøl)
Gerda Boisen
Albert Bavaud
Hans Jørgen Boisen
Birgitte
Karen Boisen
Poul Erik Jensen
Christiane Marie Frederikke Rossen
Boe Pedersen Boisen
Petrea Degn Clausen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Bodil Agathe Beyer Clausen
Knud Behrens Mathiesen
Christian Andresen Clausen
Marie Katrine Nissen
Søren Degn Clausen
Johanne
Hanne Beyer Clausen
Dagmar Rossen
Claus Nielsen Clausen
1905-
Claus Nielsen Clausen
F:
22 jul. 1905
Brede s. (Svanstrup)
Petrea Degn
1874-1917
Petrea Degn
F:
24 jul. 1874
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
D:
4 mar. 1917
Skærbæk s. (Moesbøl)
Truels Nissen Rossen
1872-1927
Truels Nissen Rossen
F:
23 mar. 1872
G:
16 okt. 1908
D:
16 feb. 1927
København (Skt. Josephs Hosp.)
Christian Degn
1835-1894
Christian Degn
F:
12 jun. 1835
D:
11 okt. 1894
Christiane Marie Frederikke Schmidt
1836-1923
Christiane Marie Frederikke Schmidt
F:
25 feb. 1836
G:
5 maj 1858
D:
30 dec. 1923
Niels Thyssen Degn
1837-1838
Niels Thyssen Degn
F:
25 apr. 1837
D:
10 aug. 1838
Nicoline Degn
1842-1862
Nicoline Degn
F:
20 maj 1842
D:
25 nov. 1862
Dødfødt søn
1846-1846
Dødfødt søn
F:
6 jun. 1846
D:
6 jun. 1846
Peder Degn
1788-1855
Peder Degn
F:
1788
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
D:
10 dec. 1855
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Ane Marie Sørensdatter
1797-1875
Ane Marie Sørensdatter
F:
3 jun. 1797
Roager
G:
4 nov. 1815
Roager (hjemme)
D:
3 sep. 1875
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Maren Thyssens Degn
1791-1792
Maren Thyssens Degn
F:
1791
D:
1792
Anna Nielsdatter
1748-1828
Anna Nielsdatter
F:
1748
D:
6 apr. 1828
Christian Pedersen Degn
1757-1815
Christian Pedersen Degn
F:
1757
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
G:
20 okt. 1780
Skærbæk
D:
14 okt. 1815
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Niels Hansen Thyssen
1784-1859
Niels Hansen Thyssen
F:
19 jul. 1784
D:
10 jul. 1859
Mette Marie Thyssen
1786-1864
Mette Marie Thyssen
F:
1786
D:
5 feb. 1864
Las Thyssen
1788-
Las Thyssen
F:
1788
Peder Hansen Thyssen
1790-1865
Peder Hansen Thyssen
F:
1790
D:
10 jul. 1865
Maren Thyssen
1792-1817
Maren Thyssen
F:
1792
D:
19 jul. 1817
Jannik Thyssen
1794-1879
Jannik Thyssen
F:
1794
D:
2 maj 1879
Karen Thyssen
1796-1816
Karen Thyssen
F:
1796
D:
3 aug. 1816
Mette Kirstine Thyssen
1798-1806
Mette Kirstine Thyssen
F:
1798
D:
1806
Kirsten Marie Thyssen
1800-
Kirsten Marie Thyssen
F:
1800
Anna Marie Thyssen
1804-1841
Anna Marie Thyssen
F:
1804
D:
13 feb. 1841
Hans Nielsen Thyssen
1806-1880
Hans Nielsen Thyssen
F:
17 jan. 1806
D:
31 mar. 1880
Ane Else Andersdatter
Ane Else Andersdatter
G:
1870
Hans Nielsen Thyssen
1752-1832
Hans Nielsen Thyssen
F:
1752
D:
1832
Anne Marie Lasdatter
1765-1834
Anne Marie Lasdatter
F:
1765
G:
16 maj 1783
D:
1834
Kirsten Marie Pedersdatter
1783-
Kirsten Marie Pedersdatter
F:
1783
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Thyssen Pedersen
1785-1816
Niels Thyssen Pedersen
F:
8 jan. 1785
D:
9 okt. 1816
Maren Pedersdatter
1787-
Maren Pedersdatter
F:
5 aug. 1787
Skærbæk s. (Gjesing)
Maren Nielsdatter
1754-1792
Maren Nielsdatter
F:
1754
D:
1792
Peder Lassen Jessen
1751-1792
Peder Lassen Jessen
F:
1751
G:
4 maj 1782
D:
1792
Maren Hansdatter
1710-1763
Maren Hansdatter
F:
1710
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1763
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Pedersen (Thygesen)
1713-1803
Niels Pedersen (Thygesen)
F:
22 apr. 1713
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
21 nov. 1743
D:
1803
Skærbæk s. (Gjesing)
Peder Hansen
1713-
Peder Hansen
F:
1713
Kirsten Hansdatter
1718-1800
Kirsten Hansdatter
F:
1718
D:
1800
Niels Bertelsen
ca. 1727-1783
Niels Bertelsen
F:
ca. 1727
G:
13 okt. 1759
D:
1783
Hans Nielsen (Thygesen)
ca. 1667-1746
Hans Nielsen (Thygesen)
F:
ca. 1667
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1746
Skærbæk s. (Gjesing)
Karen Pedersdatter
ca. 1675-1743
Karen Pedersdatter
F:
ca. 1675
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
1701
Skærbæk
D:
1743
Skærbæk s. (Gjesing)
Kirsten Nielsdatter
1670-
Kirsten Nielsdatter
F:
o. 1665/70
fmtl. Skærbæk s. (Gjesing)
Forældre
Hans Tygesen
Kirsten
Kirsten Hansdatter
ca. 1627-1710
Kirsten Hansdatter
F:
ca. 1627
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
efter 1710
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Jepsen (Thygesen)
ca. 1614-1705
Niels Jepsen (Thygesen)
F:
ca. 1614
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
11 feb. 1705
Skærbæk s. (Gjesing)