Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Karen Feddersdatter
1678 - 1746 (68 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Evaldt Ewald
1707-1722
Evaldt Ewald
F:
1707
Brøns
D:
1722
Brøns
Peder Ewald
1739-1809
Peder Ewald
F:
3 mar. 1739
Branderup
D:
30 apr. 1809
Branderup
dødfødt
1741-1741
dødfødt
F:
1741
Branderup
D:
1741
Branderup
Søren Ewald
1742-1743
Søren Ewald
F:
1742
Branderup
D:
1743
Branderup
Søren Hegelund Ewald
1744-1746
Søren Hegelund Ewald
F:
9 okt. 1744
Branderup
D:
1746
Branderup
Niels Rostgaard Evald
1800-1801
Niels Rostgaard Evald
F:
1800
Arrild s. (Roost)
D:
1801
Arrild s. (Roost)
Hans Outzen
1823-1834
Hans Outzen
F:
8 feb. 1823
D:
30 okt. 1834
Anne Marie Outzen
1825-1825
Anne Marie Outzen
F:
15 mar. 1825
Arrild s. (Roost)
D:
27 jun. 1825
Arrild s. (Roost)
Anne Rostgaard Evald
1801-1827
Anne Rostgaard Evald
F:
22 nov. 1801
Arrild s. (Roost)
D:
1 jan. 1827
Arrild s. (Roost)
Christian Outzen
1776-1828
Christian Outzen
F:
25 sep. 1776
Arrild s. (Roost)
G:
2 jun. 1825
Arrild
D:
3 jun. 1828
Arrild s. (Roost)
Anne Cecilie Rostgaard Bystrup
1904-
Anne Cecilie Rostgaard Bystrup
F:
23 dec. 1904
Edel Bystrup
1906-
Edel Bystrup
F:
13 jan. 1906
Carl Strandsby
Gunhild Bystrup
-SOM BARN
Gunhild Bystrup
D:
SOM BARN
Dødfødt barn
Dødfødt barn
Hans Rostgaard Bystrup
Borghild Jensen
Anne Rostgaard Evald
1881-
Anne Rostgaard Evald
F:
29 aug. 1881
Arrild s. (Roost)
Christian Bystrup
1871-
Christian Bystrup
F:
7 nov. 1871
G:
29 mar. 1904
Niels Rostgaard Evald
1882-1897
Niels Rostgaard Evald
F:
10 aug. 1882
Arrild s. (Roost)
D:
nov. 1897
Arrild s. (Roost)
Hans Rostgaard Evald
Mary Rebsdorf Thomsen
13 feb.-
Mary Rebsdorf Thomsen
F:
13 feb.
Carl Otto Rostgaard Evald
Thyra Nielsen
Grethe Rostgaard Evald
1924-2001
Grethe Rostgaard Evald
F:
30 nov. 1924
D:
25 dec. 2001
Toftlund?
Holger Nørgaard Johansen
Cecilie Rostgaard Evald
Nis Peter Rostgaard Evald
1884-1956
Nis Peter Rostgaard Evald
F:
26 feb. 1884
Arrild s. (Roost)
D:
10 aug. 1956
Arrild s. (Roost)
Frieda Drehn
1894-195X
Frieda Drehn
F:
2 aug. 1894
Visby
G:
20 maj 1914
Daler
D:
195X
Arrild s. (Roost)
Hans Lauritzen Rostgaard Timmermann
Annelise Henningsen
Cecilie Rostgaard Timmermann
Laura Rostgaard Timmermann
Ove Rostgaard Timmermann
Helene Rostgaard Evald
1885-
Helene Rostgaard Evald
F:
27 sep. 1885
Arrild s. (Roost)
Nis Iversen Timmermann
1883-1950
Nis Iversen Timmermann
F:
23 mar. 1883
Gram s. (Kastrup)
G:
28 okt. 1910
Gram
D:
27 aug. 1950
Christine Rostgaard Schmidt
Oluf Thomsen
Ruth Cecilie Rostgaard Schmidt
Ejnar Bennetzen
Nikoline Rostgaard Evald
1887-
Nikoline Rostgaard Evald
F:
11 maj 1887
Arrild s. (Roost)
Nis Peter Schmidt
1880-
Nis Peter Schmidt
F:
26 nov. 1880
G:
14 maj 1909
Hans Rostgaard Evald
1834-1913
Hans Rostgaard Evald
F:
19 mar. 1834
Arrild s. (Roost)
D:
16 maj 1913
Arrild s. (Roost)
Cecilie Nissen
1845-1937
Cecilie Nissen
F:
18 sep. 1845
Burkal s. (Lund)
G:
25 nov. 1880
D:
17 mar. 1937
Arrild s. (Roost)
Marie Henriette Ehlers
1907-
Marie Henriette Ehlers
F:
13 jan. 1907
Hammelev s. (Jernhyt)
Nis Berndt
1904-
Nis Berndt
F:
15 apr. 1904
Højrup s. (Enemark)
G:
29 nov. 1932
Højrup
Mads Rostgaard Ehlers
1908-1963
Mads Rostgaard Ehlers
F:
5 mar. 1908
Hammelev s. (Jernhyt)
D:
8 apr. 1963
Sommersted
Anne Kjestine Thomsen
1914-1948
Anne Kjestine Thomsen
F:
6 mar. 1914
Marstrup s.
G:
26 feb. 1939
Magstrup
D:
2 maj 1948
Sommersted
Cathrine Ehlers
1910-2001
Cathrine Ehlers
F:
17 apr. 1910
Hammelev s. (Jernhyt)
D:
13 mar. 2001
Albert Friederich Petersen
1911-1984
Albert Friederich Petersen
F:
26 mar. 1911
Ladelund
G:
12 mar. 1937
Toftlund
D:
14 okt. 1984
Heinrich Ehlers
1912-
Heinrich Ehlers
F:
21 okt. 1912
Toftlund s. (Allerup Mark)
Hans Christian Ehlers
1914-
Hans Christian Ehlers
F:
10 jun. 1914
Toftlund s. (Allerup Mark)
Helene Mærsk
1918-
Helene Mærsk
F:
3 okt. 1918
Skjern s. (Skjern Kirkeby)
G:
24 apr. 1938
Toftlund
Anna Rostgaard Evald
1882-1960
Anna Rostgaard Evald
F:
25 sep. 1882
Bevtoft
D:
20 jul. 1960
Toftlund
Heinrich Jacob Carl Ehlers
1879-1914
Heinrich Jacob Carl Ehlers
F:
1 jul. 1879
Altona
G:
17 feb. 1906
Bevtoft
D:
27 okt. 1914
feltlazaret i Draaibank, Belgien
Ane Marie Østergaard
1922-
Ane Marie Østergaard
F:
22 maj 1922
Toftlund s. (Allerup (Gejlbjerg))
Auguste Østergaard
1924-
Auguste Østergaard
F:
20 mar. 1924
Toftlund s. (Allerup (Gejlbjerg))
Peter Høegh Nissen
1920-
Peter Høegh Nissen
F:
18 jun. 1920
Løgumkloster
G:
3 nov. 1946
Toftlund
Henriette Østergaard
1926-
Henriette Østergaard
F:
3 jul. 1926
Toftlund s. (Allerup (Gejlbjerg))
Nis Iversen Østergaard
1880-1977
Nis Iversen Østergaard
F:
31 aug. 1880
Toftlund s. (Pughøj)
G:
31 aug. 1920
Toftlund
D:
11 mar. 1977
Toftlund
Margrete Hansen
Martin Holm
Kirstine Rostgaard Evald
1884-1962
Kirstine Rostgaard Evald
F:
7 sep. 1884
Bevtoft
D:
3 mar. 1962
Bevtoft
Niels Andersen Hansen
1883-1916
Niels Andersen Hansen
F:
14 maj 1883
Randerup
D:
1916
Dagny Louise Petersen
Jørgen Schmidt Lundsgaard
Peter Marius Petersen
1877-1952
Peter Marius Petersen
F:
20 jul. 1877
Bylderup s.
D:
29 jul. 1952
Bevtoft
Mads Rostgaard Evald
1915-1953
Mads Rostgaard Evald
F:
27 jun. 1915
Bevtoft
D:
1953
NN
Niels Rostgaard Evald
Iver Rostgaard Evald
Arne Rostgaard Evald
Svend Aage Rostgaard Evald
1922-1965
Svend Aage Rostgaard Evald
F:
21 feb. 1922
Bevtoft
D:
okt. 1965
Ingrid Rasmussen
Kaj Rostgaard Evald
1924-1999
Kaj Rostgaard Evald
F:
1 nov. 1924
Bevtoft
D:
10 dec. 1999
Bevtoft (Toftegården)
Henning Rostgaard Evald
Kathrine Rostgaard Evald
Frederik Christensen
Niels Rostgaard Evald
1886-1964
Niels Rostgaard Evald
F:
27 jun. 1886
Bevtoft
D:
1964
Helga Sørensen
1895-
Helga Sørensen
F:
7 apr. 1895
Vodder
Kirsten Rostgaard Evald
Christian Petersen
Karen Jensen
1905-1947
Karen Jensen
F:
6 sep. 1905
Voer s.
G:
2 maj 1938
Svendborg (Vor Frue)
D:
6 sep. 1947
Bevtoft
Mads Rostgaard Evald
1915-2003
Mads Rostgaard Evald
F:
30 jan. 1915
Nustrup s. (Brøndlund)
D:
10 jan. 2003
Bevtoft
Kæthe Møller
Marie Rostgaard Evald
1920-
Marie Rostgaard Evald
F:
1 feb. 1920
Nustrup s. (Brøndlund)
Jesper Thomsen
Jørgen Schmidt Rostgaard Evald
Grethe Bøje
Cathrine Rostgaard Evald
Aage Schmidt
Gunnar Rostgaard Evald
Christian Rostgaard Evald
Jørgen Nielsen Rostgaard Evald
1889-
Jørgen Nielsen Rostgaard Evald
F:
8 feb. 1889
Bevtoft
Kirstine NIelsine Schmidt
-ca. 1950
Kirstine NIelsine Schmidt
G:
28 mar. 1914
Bevtoft
D:
ca. 1950
Maren Rostgaard Evald
1890-
Maren Rostgaard Evald
F:
5 apr. 1890
Bevtoft
Iver Knudsen Iversen
1890-
Iver Knudsen Iversen
F:
18 mar. 1890
Sdr. Starup s. (Brorsbøl)
G:
21 nov. 1920
Bevtoft
Kathrine Rostgaard Evald
Niels Bank Finderup Nielsen
Anna Rostgaard Nielsen
Niels Willy Rasmussen
Kirsten Rostgaard Evald
Peter Petersen
Peter Rostgaard Evald
1891-
Peter Rostgaard Evald
F:
24 jun. 1891
Bevtoft
Kjestine Margrethe Petersen
1891-
Kjestine Margrethe Petersen
F:
30 jun. 1891
Hammelev s. (Jernhyt)
G:
27 mar. 1923
Bevtoft
Mads Rostgaard Evald
1835-1925
Mads Rostgaard Evald
F:
6 nov. 1835
Arrild s. (Roost)
D:
1920/25
Bevtoft
Cathrine Christine Weibel
1850-1925
Cathrine Christine Weibel
F:
17 mar. 1850
Tislund s. (Åbøl)
G:
3 maj 1881
D:
1920/25
Niels Rostgaard Evald
1861-1864
Niels Rostgaard Evald
F:
5 feb. 1861
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
15 nov. 1864
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Thyra Rostgaard Evald
1862-
Thyra Rostgaard Evald
F:
22 dec. 1862
Ribe (Skt. Cathrine s.)
NN
NN Rosendahl
NN Rosendahl
NN Rosendahl
Anne Rostgaard Evald
1865-
Anne Rostgaard Evald
F:
2 aug. 1865
Ribe (Skt. Cathrine s.)
NN Rosendahl
Maren Rostgaard Evald
1868-ca. 1935
Maren Rostgaard Evald
F:
12 jan. 1868
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
ca. 1935
Flensborg
Christiane Evald
1870-
Christiane Evald
F:
13 mar. 1870
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Peter Rostgaard Evald
1871-1953
Peter Rostgaard Evald
F:
tidligst 1871
D:
TIDL. 1953
Helen Kanzler
Søren Rostgaard Evald
1837-ca. 1910
Søren Rostgaard Evald
F:
20 sep. 1837
Arrild s. (Roost)
D:
ca. 1910
Flensborg
Anna Niendahl
1836-
Anna Niendahl
F:
4 sep. 1836
Løjt s. (Barsmark)
G:
24 apr. 1860
Hellevad
Maren Rostgaard Evald
1839-
Maren Rostgaard Evald
F:
13 jun. 1839
Arrild s. (Roost)
Anders Thielsen
1868-SOM UNG
Anders Thielsen
F:
15 sep. 1868
Bevtoft
D:
SOM UNG
Anne Rostgaard Thielsen
1902-
Anne Rostgaard Thielsen
F:
22 dec. 1902
Bevtoft
Hans Christian Schmidt
1901-
Hans Christian Schmidt
F:
7 feb. 1901
Spandet
G:
7 nov. 1930
Bevtoft
Kirstine Rostgaard Thielsen
1907-
Kirstine Rostgaard Thielsen
F:
21 maj 1907
Bevtoft
Helga Andrea Thielsen
1910-
Helga Andrea Thielsen
F:
21 apr. 1910
Bevtoft
NN
Lorenz Martin Thielsen
Inger Loftager Aalling
Niels Rostgaard Thielsen
1871-eft. 1953
Niels Rostgaard Thielsen
F:
9 jan. 1871
Bevtoft
D:
eft. ER 1953
Anne Gaarde
1877-eft. 1953
Anne Gaarde
F:
28 jan. 1877
Branderup s. (Rurup)
G:
1902
D:
eft. ER 1953
Hans Andersen
ca. 1898-ca. 1915
Hans Andersen
F:
ca. 1898
D:
ca. 1915
Lorenz Andersen
ca. 1900-
Lorenz Andersen
F:
ca. 1900
Gunder Marie Jacobsen
1924-
Gunder Marie Jacobsen
F:
13 jun. 1924
Bevtoft
Asmus Paulsen
Marie Kathrine Jacobsen
1926-1988
Marie Kathrine Jacobsen
F:
9 maj 1926
Bevtoft
D:
14 apr. 1988
Christian Boyschau
1897-1993
Christian Boyschau
F:
8 feb. 1897
Døstrup s. (Vinum)
D:
4 jul. 1993
Hans Peter Jacobsen
1928-
Hans Peter Jacobsen
F:
30 mar. 1928
Bevtoft
Ella Brødsgaard
1925-
Ella Brødsgaard
F:
6 jun. 1925
Vester Nebel
G:
28 apr. 1956
Vester Nebel
Hans Jacob Jacobsen
1952-
Hans Jacob Jacobsen
F:
14 jul. 1952
Løgumkloster (sygehuset)
Kirsten Margarete Jacobsen
1954-
Kirsten Margarete Jacobsen
F:
15 sep. 1954
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Christian, senere Christian Debel Jacobsen
1957-
Christian, senere Christian Debel Jacobsen
F:
12 mar. 1957
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Tove, senere Tove Debel Jacobsen
1958-
Tove, senere Tove Debel Jacobsen
F:
8 jun. 1958
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Jacob Thomas Jacobsen
1930-2009
Jacob Thomas Jacobsen
F:
11 sep. 1930
Bevtoft
D:
16 nov. 2009
Skærbæk s. (Mosbølparken)
Christine Magdalene Petersen
1928-
Christine Magdalene Petersen
F:
20 apr. 1928
Nr. Løgum s. (Koldkåd)
G:
23 feb. 1952
Nr. Løgum
Anne Lise Jacobsen
1933-
Anne Lise Jacobsen
F:
30 apr. 1933
Bevtoft
Frederik (Frede) Julius Brodersen
1924-
Frederik (Frede) Julius Brodersen
F:
5 feb. 1924
Bedsted s. (Øster Terp)
G:
15 mar. 1953
Nr. Løgum
Grete Jacobsen
1942-
Grete Jacobsen
F:
16 aug. 1942
Nr. Løgum s. (Vester Terp)
Vagn Jensen
Eline Andersen
1900-1994
Eline Andersen
F:
2 mar. 1900
Branderup s. (Rurup)
D:
1 okt. 1994
Bedsted s. (Solgården)
Hans Andersen Jacobsen
1896-1973
Hans Andersen Jacobsen
F:
22 okt. 1896
Bedsted s. (Øster Terp)
G:
26 apr. 1923
Bovlund Frimenighedskirke
D:
5 jun. 1973
Bedsted s. (Solgården)
Holger Rostgaard Andersen
ca. 1902-1981
Holger Rostgaard Andersen
F:
ca. 1902
D:
1981
Mette Marie Petersen
1922-2012
Mette Marie Petersen
F:
20 nov. 1922
Agerskov s.
G:
1942
D:
19 nov. 2012
Anne Andersen
Henry Andersen
Marie Kathrine Thielsen
1873-eft. 1936
Marie Kathrine Thielsen
F:
24 okt. 1873
Bevtoft
D:
eft. ER 1936
Hans Peter Andersen
1866-1937
Hans Peter Andersen
F:
27 maj 1866
Branderup s. (Rurup)
G:
23 apr. 1896
D:
jan. 1937
Lorenz Martin Thielsen
Mathilde Thielsen
Svend Rostgaard Thielsen
Peter Martin Thielsen
1878-eft. 1953
Peter Martin Thielsen
F:
29 jan. 1878
Bevtoft
D:
eft. ER 1953
Margrethe Dorothea Jacobsen
-eft. 1953
Margrethe Dorothea Jacobsen
G:
28 apr. 1914
D:
eft. ER 1953
Anne Rostgaard Evald
1840-ca. 1905
Anne Rostgaard Evald
F:
23 nov. 1840
Arrild s. (Roost)
D:
ca. 1905
København
Lorenz Martin Thielsen
1841-ca. 1907
Lorenz Martin Thielsen
F:
26 jul. 1841
Bevtoft
G:
1865/70
D:
ca. 1907
Rurup
Otto Rostgaard Evald
ca. 1910-ung
Otto Rostgaard Evald
F:
ca. 1910
D:
ung
Agnes Rostgaard Evald
NN
Niels Rostgaard Evald
ca. 1880-
Niels Rostgaard Evald
F:
ca. 1880
Helene Danielsen
Jørgen Rostgaard Evald
1842-ca. 1930
Jørgen Rostgaard Evald
F:
2 jun. 1842
Arrild s. (Roost)
D:
ca. 1930
Marie
Marie
G:
1874
Peder Rostgaard Evald
1843-1845
Peder Rostgaard Evald
F:
19 nov. 1843
Arrild s. (Roost)
D:
1 mar. 1845
Arrild s. (Roost)
Peder Rostgaard Evald
1845-1847
Peder Rostgaard Evald
F:
20 okt. 1845
Arrild s. (Roost)
D:
26 jan. 1847
Arrild s. (Roost)
Adolf Christian Lau
1910-
Adolf Christian Lau
F:
20 mar. 1910
Toftlund s. (Stenderup)
Katrine Søndergaard
1908-
Katrine Søndergaard
F:
13 jul. 1908
Brande s. (Brandlund)
G:
6 feb. 1938
Rødding
Ellen Lau
1911-
Ellen Lau
F:
11 jul. 1911
Toftlund s. (Stenderup)
Nicolai Marcussen
1907-
Nicolai Marcussen
F:
8 aug. 1907
Rejsby
Detlev Lindholm Lau
Anna Cathrine Carstensen
1916-
Anna Cathrine Carstensen
F:
9 maj 1916
Tislund
Gustav Lau
1915-
Gustav Lau
F:
27 apr. 1915
Toftlund s. (Stenderup)
Fanny Antonette Lau
1916-
Fanny Antonette Lau
F:
14 maj 1916
Toftlund s. (Stenderup)
Hans Peter Lau
1917-
Hans Peter Lau
F:
19 jun. 1917
Toftlund s. (Stenderup)
Bodil Marie Lau
1919-
Bodil Marie Lau
F:
16 maj 1919
Toftlund s. (Stenderup)
Iver Jørgensen Gemmer
1914-
Iver Jørgensen Gemmer
F:
13 aug. 1914
Bevtoft
G:
26 dec. 1941
Toftlund
Maren Augusta Lau
1921-
Maren Augusta Lau
F:
16 maj 1921
Toftlund s. (Stenderup)
Andreas Jensen Lange
1914-
Andreas Jensen Lange
F:
18 dec. 1914
Hygum s. (Hygumskov)
G:
15 jun. 1945
Toftlund
Helvig Valdemar Lau
1927-
Helvig Valdemar Lau
F:
2 feb. 1927
Toftlund s. (Stenderup)
Knud Erich Lau
1928-
Knud Erich Lau
F:
17 mar. 1928
Toftlund
Peter Andreas Lau
1878-1952
Peter Andreas Lau
F:
26 aug. 1878
Toftlund
D:
7 nov. 1952
Toftlund
Bodil Marie Lindholm
1885-1974
Bodil Marie Lindholm
F:
15 jun. 1885
Toftlund s. (Stenderup)
G:
30 apr. 1909
Toftlund
D:
20 mar. 1974
Toftlund
Maren Lau
1879-1953
Maren Lau
F:
17 aug. 1879
Toftlund
D:
TIDL. 1953
Jes Møller
Ella Lau
1909-
Ella Lau
F:
31 okt. 1909
Tislund s. (Åbøl)
Løhmand Petersen
1909-
Løhmand Petersen
F:
8 apr. 1909
Aabenraa
G:
1 apr. 1934
Bevtoft
Adolf Christian Lau
1912-
Adolf Christian Lau
F:
25 okt. 1912
Tislund s. (Åbøl)
Niels Rostgaard Lau
1881-1952
Niels Rostgaard Lau
F:
17 mar. 1881
Toftlund
D:
7 jan. 1952
Bevtoft
Marie Christine Simonsen
1885-
Marie Christine Simonsen
F:
9 okt. 1885
Oksbøl s. (Broballe)
Ellen Rostgaard Evald
1847-1926
Ellen Rostgaard Evald
F:
13 apr. 1847
Arrild s. (Roost)
D:
1 aug. 1926
Stenderup
Adolph Christian Low
1834-
Adolph Christian Low
F:
24 nov. 1834
Hostrup
G:
12 jul. 1877
Toftlund
Dødfødt datter
1849-1849
Dødfødt datter
F:
6 mar. 1849
Arrild s. (Roost)
D:
6 mar. 1849
Arrild s. (Roost)
Erik Klinge
Jeppe Eriksen Klinge
1876-ca. 1943
Jeppe Eriksen Klinge
F:
7 maj 1876
Ormslev s. (Åbo Skole)
D:
ca. 1943
Margrethe
Niels Rostgaard Klinge
1878-
Niels Rostgaard Klinge
F:
17 jun. 1878
Ormslev s. (Åbo Skole)
Wolfgang Klinge
Erika Klinge
Peder Andreas Klinge
1880-
Peder Andreas Klinge
F:
12 jun. 1880
Ormslev s. (Åbo Skole)
Margrethe
Erik Ansgar Klinge
1882-ca. 1946
Erik Ansgar Klinge
F:
7 mar. 1882
Ormslev s. (Åbo Skole)
D:
ca. 1946
Elna Olsen
ca. 1900-
Elna Olsen
F:
ca. 1900
Fakse
Johannes Evald Klinge
1883-1884
Johannes Evald Klinge
F:
17 aug. 1883
Ormslev s. (Åbo Skole)
D:
8 mar. 1884
Ormslev s. (Åbo Skole)
Anne Evald Klinge
1885-1886
Anne Evald Klinge
F:
12 mar. 1885
Ormslev s. (Åbo Skole)
D:
15 jun. 1886
Ormslev s. (Åbo Skole)
NN Kreter
NN Kreter
Anne Evald Klinge
1886-
Anne Evald Klinge
F:
25 jul. 1886
Ormslev s. (Åbo Skole)
NN Kreter
Andrea Evald Klinge
1887-1896
Andrea Evald Klinge
F:
10 dec. 1887
Ormslev s. (Åbo Skole)
D:
3 apr. 1896
Ormslev s. (Åbo Skole)
Eline Evald Klinge
1889-1891
Eline Evald Klinge
F:
7 aug. 1889
Ormslev s. (Åbo Skole)
D:
2 jul. 1891
Ormslev s. (Åbo Skole)
Johannes Evald Klinge
1890-1891
Johannes Evald Klinge
F:
8 nov. 1890
Ormslev s. (Åbo Skole)
D:
27 jun. 1891
Ormslev s. (Åbo Skole)
Johannes Evald Klinge
1892-1895
Johannes Evald Klinge
F:
10 nov. 1892
Ormslev s. (Åbo Skole)
D:
30 jun. 1895
Ormslev s. (Åbo Skole)
Rita Klinge
ca. 1925-
Rita Klinge
F:
ca. 1925
Henry Hultmann
Inga Klinge
Preben Klinge
Sonja Klinge
André Evald Klinge
1899-
André Evald Klinge
F:
23 feb. 1899
Ormslev s. (Åbo Skole)
Cathrine
Anne Marie Rostgaard Evald
1850-1935
Anne Marie Rostgaard Evald
F:
11 jun. 1850
Arrild s. (Roost)
D:
3 maj 1935
Åby s. (Åbyhøj)
Erik Anton Klinge
1849-1910
Erik Anton Klinge
F:
9 jun. 1849
Hviding s. (Høgsbro)
G:
20 jun. 1875
Ribe (Doms.)
D:
9 apr. 1910
Åby s. (Åbyhøj)
Peder Rostgaard Evald
1853-188X
Peder Rostgaard Evald
F:
28 jun. 1853
Arrild s. (Roost)
D:
188X
Niels Rostgaard Evald
1803-1890
Niels Rostgaard Evald
F:
9 aug. 1803
Arrild s. (Roost)
D:
8 apr. 1890
Branderup s. (Rurup)
Anne Kjærgaard
1812-1882
Anne Kjærgaard
F:
3 jan. 1812
Branderup s. (Refslund)
G:
2 nov. 1833
Branderup
D:
12 nov. 1882
Arrild s. (Roost)
Peter Rostgaard Evald
1805-1877
Peter Rostgaard Evald
F:
18 feb. 1805
Arrild s. (Roost)
D:
24 jan. 1877
Maren Lund
ca. 1808-1890
Maren Lund
F:
ca. 1808
G:
9 jun. 1836
D:
3 aug. 1890
Ane Thomsen Kjær
1829-1829
Ane Thomsen Kjær
F:
9 jun. 1829
Højrup
D:
16 jun. 1829
Højrup
Hans Lauritsen Gaarde
1857-1865
Hans Lauritsen Gaarde
F:
8 jun. 1857
Højrup
D:
27 aug. 1865
Højrup s. (Arnum)
Hans Christian Gaarde
1886-
Hans Christian Gaarde
F:
28 jul. 1886
Højrup s. (Arnum)
Kjestine Caroline Toft
1891-
Kjestine Caroline Toft
F:
25 okt. 1891
Agerskov
Jørgen Lauritsen Gaarde
1890-1890
Jørgen Lauritsen Gaarde
F:
7 aug. 1890
Højrup s. (Arnum)
D:
6 okt. 1890
Højrup s. (Arnum)
Ane Margrethe Gaarde
1892-
Ane Margrethe Gaarde
F:
11 apr. 1892
Højrup s. (Arnum)
Martin Christian Muhs
1891-
Martin Christian Muhs
F:
10 jan. 1891
Sdr. Nissum s. (Fjand)
G:
18 maj 1918
Højrup
Jørgen Lauritsen Gaarde
1893-
Jørgen Lauritsen Gaarde
F:
5 sep. 1893
Højrup s. (Arnum)
Jep Thomsen Gaarde
1859-
Jep Thomsen Gaarde
F:
3 mar. 1859
Højrup s. (Arnum)
Anne Marie Kirstine Møller
1855-
Anne Marie Kirstine Møller
F:
17 nov. 1855
Cathrine Schmidt
1907-1962
Cathrine Schmidt
F:
5 maj 1907
Højrup s. (Arnum)
D:
26 okt. 1962
Højrup
Johann Thomas Callesen
Jørgen Lauritsen Schmidt
1880-1949
Jørgen Lauritsen Schmidt
F:
11 okt. 1880
Højrup s. (Arnum)
D:
20 nov. 1949
Højrup s. (Arnum)
Inger Marie Kjerstine Bramsen
1877-1946
Inger Marie Kjerstine Bramsen
F:
24 apr. 1877
Fjelstrup s.
D:
25 maj 1946
Højrup s. (Arnum)
Ingeborg Schmidt
1883-1886
Ingeborg Schmidt
F:
31 maj 1883
Højrup s. (Arnum)
D:
23 maj 1886
Højrup s. (Arnum)
Ingeborg Schmidt
1893-
Ingeborg Schmidt
F:
26 aug. 1893
Højrup s. (Arnum)
Cathrine Lauritsen Gaarde
1861-1895
Cathrine Lauritsen Gaarde
F:
17 jul. 1861
Højrup s. (Arnum)
D:
11 sep. 1895
Højrup s. (Arnum)
Hans Christian Schmidt
ca. 1836-1895
Hans Christian Schmidt
F:
ca. 1836
G:
11 feb. 1880
Højrup
D:
6 sep. 1895
Højrup s. (Arnum)
Frederik Lauritsen Gaarde
1863-1865
Frederik Lauritsen Gaarde
F:
19 okt. 1863
Højrup s. (Arnum)
D:
14 aug. 1865
Højrup s. (Arnum)
Jørgen Gaarde
1893-
Jørgen Gaarde
F:
21 aug. 1893
Højrup s. (Arnum)
Paul Gaarde
1896-
Paul Gaarde
F:
21 aug. 1896
Højrup s. (Arnum)
Christine Marianne Hansen
1900-
Christine Marianne Hansen
F:
27 mar. 1900
Visby s.
Hans Lauritsen Gaarde
1865-
Hans Lauritsen Gaarde
F:
19 jun. 1865
Højrup s. (Arnum)
Magdalene Margrethe Christine From
1872-
Magdalene Margrethe Christine From
F:
3 aug. 1872
Rødding
Maren Lauritsen Gaarde
1868-1887
Maren Lauritsen Gaarde
F:
20 feb. 1868
Højrup s. (Arnum)
D:
7 jul. 1887
Højrup s. (Arnum)
Dødfødt søn
1870-1870
Dødfødt søn
F:
10 sep. 1870
Højrup s. (Arnum)
D:
10 sep. 1870
Højrup s. (Arnum)
Dødfødt søn
1873-1873
Dødfødt søn
F:
13 maj 1873
Højrup s. (Arnum)
D:
13 maj 1873
Højrup s. (Arnum)
Hans Christian Schmidt
1899-1937
Hans Christian Schmidt
F:
15 apr. 1899
Højrup s. (Arnum)
D:
19 aug. 1937
Simine Caroline Thyssen
1901-
Simine Caroline Thyssen
F:
25 sep. 1901
Vodder s. (Gånsager)
G:
6 maj 1927
Højrup
Jørgen Lauritsen Schmidt
1903-1964
Jørgen Lauritsen Schmidt
F:
20 maj 1903
Højrup s. (Arnum)
D:
6 apr. 1964
Gram (Amtssygeh.)
Frederikke Lauritsen Gaarde
1875-1942
Frederikke Lauritsen Gaarde
F:
15 okt. 1875
Højrup s. (Arnum)
D:
29 jan. 1942
Højrup s. (Arnum)
Peter Schmidt
1869-1964
Peter Schmidt
F:
6 mar. 1869
Højrup s. (Arnum)
G:
9 nov. 1898
Højrup
D:
1 mar. 1964
Højrup s. (Arnum)
Ane Thomsen Kjær
1832-1887
Ane Thomsen Kjær
F:
28 aug. 1832
Højrup
D:
10 apr. 1887
Højrup s. (Arnum)
Jørgen Lauritsen Gaarde
1826-1908
Jørgen Lauritsen Gaarde
F:
25 aug. 1826
Højrup
G:
18 apr. 1857
Højrup
D:
21 jan. 1908
Højrup s. (Arnum)
Ellen Thomsen Kjær
1838-
Ellen Thomsen Kjær
F:
25 sep. 1838
Højrup
Maren Rostgaard Evald
1806-1857
Maren Rostgaard Evald
F:
19 nov. 1806
Arrild s. (Roost)
D:
27 maj 1857
Højrup
Jep Thomsen Kjær
ca. 1788-1843
Jep Thomsen Kjær
F:
ca. 1788
G:
13 dec. 1828
Højrup
D:
18 jul. 1843
Højrup
Jeppe Wilhelm Bøtcher
1845-1846
Jeppe Wilhelm Bøtcher
F:
27 mar. 1845
Højrup
D:
12 mar. 1846
Højrup
Friedrich Vilhelm Friis
1869-
Friedrich Vilhelm Friis
F:
7 nov. 1869
Agerskov s. (Bovlund)
Elise Wilhelmine Johanne Friis
1898-
Elise Wilhelmine Johanne Friis
F:
18 okt. 1898
Stepping
Marius Peter Andersen
1898-
Marius Peter Andersen
F:
3 apr. 1898
Gl. Haderslev
G:
8 okt. 1920
Haderslev
Niels Henriksen Friis
1900-
Niels Henriksen Friis
F:
1 sep. 1900
Stepping
Frederik Henriksen Friis
1904-
Frederik Henriksen Friis
F:
17 jan. 1904
Stepping
Oluf Petersen Friis
1871-
Oluf Petersen Friis
F:
30 jun. 1871
Agerskov s. (Bovlund)
Olive Sophie Hendricksen
1875-
Olive Sophie Hendricksen
F:
28 maj 1875
Jordløse s. (Jordløse Mark)
Anne Cathrine Jessine Friis
1873-
Anne Cathrine Jessine Friis
F:
5 feb. 1873
Hviding
Maren Rostgaard Friis
1875-
Maren Rostgaard Friis
F:
8 jun. 1875
Hviding
Hansine Petrine Magdalene Friis
1876-
Hansine Petrine Magdalene Friis
F:
7 nov. 1876
Hviding
Lauritz Beck
1875-
Lauritz Beck
F:
18 apr. 1875
Jegerup
G:
10 okt. 1902
Haderslev
Anne Bothilde Friis
1878-
Anne Bothilde Friis
F:
8 maj 1878
Hviding
Hans Ebbesen Dahl
1877-
Hans Ebbesen Dahl
F:
31 dec. 1877
Fole
G:
15 okt. 1909
Gram
Lorenz Rostgaard Friis
1880-1880
Lorenz Rostgaard Friis
F:
26 aug. 1880
Hviding
D:
23 nov. 1880
Hviding
Lorenz Rostgaard Friis
1881-
Lorenz Rostgaard Friis
F:
12 sep. 1881
Hviding
Marie Sabine Friis
1883-
Marie Sabine Friis
F:
31 aug. 1883
Hviding
Jørgen Nissen Adolphsen
1911-
Jørgen Nissen Adolphsen
F:
11 sep. 1911
Haderslev
Magdalene Masda Friis
1886-
Magdalene Masda Friis
F:
3 jan. 1886
Stepping
Johann Friedrich Adolphsen
1881-
Johann Friedrich Adolphsen
F:
5 dec. 1881
Øsby s. (Hyrup)
G:
29 apr. 1909
Stepping
Elise Wilhelmine Bøtcher
1846-1908
Elise Wilhelmine Bøtcher
F:
26 dec. 1846
Højrup
D:
11 feb. 1908
Stepping
Søren Nissen Friis
1844-1910
Søren Nissen Friis
F:
2 nov. 1844
Halk
G:
11 maj 1869
Agerskov
D:
16 jan. 1910
Stepping
Maren Rostgaard Bøtcher
1878-
Maren Rostgaard Bøtcher
F:
22 mar. 1878
Branderup
Thyra Kathrine Bøttcher
1911-
Thyra Kathrine Bøttcher
F:
17 aug. 1911
Arrild s. (Vestergård)
Kathrine Elise Bøttcher
1914-
Kathrine Elise Bøttcher
F:
22 jan. 1914
Arrild s. (Vestergård)
Peter Rossen
1908-
Peter Rossen
F:
23 jan. 1908
Flensborg
G:
16 aug. 1936
Arrild
Elise Bøttcher
1916-
Elise Bøttcher
F:
1 maj 1916
Arrild s. (Vestergård)
Nicolai Nissen Tønder
1913-
Nicolai Nissen Tønder
F:
17 nov. 1913
G:
29 dec. 1938
Arrild
Frederik William Bøttcher
1918-
Frederik William Bøttcher
F:
4 jul. 1918
Arrild s. (Vestergård)
Agnete Bøttcher
1920-
Agnete Bøttcher
F:
1 aug. 1920
Arrild s. (Vestergård)
Friederich Wilhelm Bøtcher
1879-1926
Friederich Wilhelm Bøtcher
F:
21 dec. 1879
Højrup
D:
21 nov. 1926
Arrild s. (Vestergård)
Ane Petersen
1884-
Ane Petersen
F:
19 mar. 1884
Mjolden
Inge Marie Bøtcher
1884-
Inge Marie Bøtcher
F:
18 feb. 1884
Branderup
Peter Madsen Bøtcher
1887-
Peter Madsen Bøtcher
F:
23 apr. 1887
Branderup
Lorenz Rostgaard Bøtcher
1889-1902
Lorenz Rostgaard Bøtcher
F:
15 aug. 1889
Branderup
D:
4 jan. 1902
Branderup
Jeppe Wilhelm Bøtcher
1850-1919
Jeppe Wilhelm Bøtcher
F:
6 okt. 1850
Højrup
D:
3 dec. 1919
Arrild
Cathrine Mamsen
1855-1913
Cathrine Mamsen
F:
28 maj 1855
Egvad s. (Nr. Hostrup)
G:
27 apr. 1877
Branderup
D:
14 sep. 1913
Branderup
Frederik Wilhelm Bøtger
1811-1860
Frederik Wilhelm Bøtger
F:
28 mar. 1811
G:
20 nov. 1844
Højrup
D:
29 apr. 1860
Højrup
Hans Rostgaard Evald
1840-
Hans Rostgaard Evald
F:
5 jun. 1840
Højrup
Line Høirup
1864-
Line Høirup
F:
5 maj 1864
Toftlund s. (Rømet)
G:
26 okt. 1894
Toftlund
Anna Cathrine Rostgaard Evald
1843-1843
Anna Cathrine Rostgaard Evald
F:
5 jul. 1843
Højrup
D:
21 nov. 1843
Højrup
Lorentz Rostgaard Evald
1808-
Lorentz Rostgaard Evald
F:
15 feb. 1808
Arrild s. (Roost)
Anne Bothilde Neergaard
1804-1873
Anne Bothilde Neergaard
F:
12 okt. 1804
Roager s. (Kirkeby)
G:
24 okt. 1839
Højrup
D:
30 apr. 1873
Elias Jepsen Steens
1829-1855
Elias Jepsen Steens
F:
13 feb. 1829
Arrild s. (Roost)
D:
31 mar. 1855
Varde
Johanne Jepsen Steens
1831-1849
Johanne Jepsen Steens
F:
2 jun. 1831
V. Nykirke s. (fmtl. Endrupholm)
D:
27 jan. 1849
Varde
Anne Jepsen Steens
1834-1836
Anne Jepsen Steens
F:
28 mar. 1834
V. Nykirke s. (fmtl. Endrupholm)
D:
25 nov. 1836
V. Nykirke s. (fmtl. Endrupholm)
Gunder Marie Andersen
1863-1868
Gunder Marie Andersen
F:
4 maj 1863
D:
30 okt. 1868
Mette Kirstine Hansen
1894-
Mette Kirstine Hansen
F:
20 jun. 1894
Branderup s. (Rurup)
Hans Andersen Hansen
1897-
Hans Andersen Hansen
F:
13 jul. 1897
Branderup s. (Rurup)
Eline Hansen
1901-
Eline Hansen
F:
11 jun. 1901
Brørup s. (Hulvad)
Svend Aage Hansen
1903-
Svend Aage Hansen
F:
29 apr. 1903
Brørup s. (Hulvad)
Aksel Hansen
1905-
Aksel Hansen
F:
13 apr. 1905
Brørup s. (Hulvad)
Agathe Marie Hansen
Maren Andersen
1864-eft. 1925
Maren Andersen
F:
9 sep. 1864
Branderup s. (Rurup)
D:
eft. ER 1925
Peter Jessen Hansen
1852-1925
Peter Jessen Hansen
F:
8 feb. 1852
Arrild s. (Roost)
G:
25 mar. 1893
Branderup
D:
3 dec. 1925
Seest s. (Seestvej 78)
Hans Andersen
ca. 1898-ca. 1915
Hans Andersen
F:
ca. 1898
D:
ca. 1915
Lorenz Andersen
ca. 1900-
Lorenz Andersen
F:
ca. 1900
Gunder Marie Jacobsen
1924-
Gunder Marie Jacobsen
F:
13 jun. 1924
Bevtoft
Asmus Paulsen
Marie Kathrine Jacobsen
1926-1988
Marie Kathrine Jacobsen
F:
9 maj 1926
Bevtoft
D:
14 apr. 1988
Christian Boyschau
1897-1993
Christian Boyschau
F:
8 feb. 1897
Døstrup s. (Vinum)
D:
4 jul. 1993
Hans Peter Jacobsen
1928-
Hans Peter Jacobsen
F:
30 mar. 1928
Bevtoft
Ella Brødsgaard
1925-
Ella Brødsgaard
F:
6 jun. 1925
Vester Nebel
G:
28 apr. 1956
Vester Nebel
Hans Jacob Jacobsen
1952-
Hans Jacob Jacobsen
F:
14 jul. 1952
Løgumkloster (sygehuset)
Kirsten Margarete Jacobsen
1954-
Kirsten Margarete Jacobsen
F:
15 sep. 1954
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Christian, senere Christian Debel Jacobsen
1957-
Christian, senere Christian Debel Jacobsen
F:
12 mar. 1957
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Tove, senere Tove Debel Jacobsen
1958-
Tove, senere Tove Debel Jacobsen
F:
8 jun. 1958
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Jacob Thomas Jacobsen
1930-2009
Jacob Thomas Jacobsen
F:
11 sep. 1930
Bevtoft
D:
16 nov. 2009
Skærbæk s. (Mosbølparken)
Christine Magdalene Petersen
1928-
Christine Magdalene Petersen
F:
20 apr. 1928
Nr. Løgum s. (Koldkåd)
G:
23 feb. 1952
Nr. Løgum
Anne Lise Jacobsen
1933-
Anne Lise Jacobsen
F:
30 apr. 1933
Bevtoft
Frederik (Frede) Julius Brodersen
1924-
Frederik (Frede) Julius Brodersen
F:
5 feb. 1924
Bedsted s. (Øster Terp)
G:
15 mar. 1953
Nr. Løgum
Grete Jacobsen
1942-
Grete Jacobsen
F:
16 aug. 1942
Nr. Løgum s. (Vester Terp)
Vagn Jensen
Eline Andersen
1900-1994
Eline Andersen
F:
2 mar. 1900
Branderup s. (Rurup)
D:
1 okt. 1994
Bedsted s. (Solgården)
Hans Andersen Jacobsen
1896-1973
Hans Andersen Jacobsen
F:
22 okt. 1896
Bedsted s. (Øster Terp)
G:
26 apr. 1923
Bovlund Frimenighedskirke
D:
5 jun. 1973
Bedsted s. (Solgården)
Holger Rostgaard Andersen
ca. 1902-1981
Holger Rostgaard Andersen
F:
ca. 1902
D:
1981
Mette Marie Petersen
1922-2012
Mette Marie Petersen
F:
20 nov. 1922
Agerskov s.
G:
1942
D:
19 nov. 2012
Anne Andersen
Henry Andersen
Hans Peter Andersen
1866-1937
Hans Peter Andersen
F:
27 maj 1866
Branderup s. (Rurup)
D:
jan. 1937
Marie Kathrine Thielsen
1873-eft. 1936
Marie Kathrine Thielsen
F:
24 okt. 1873
Bevtoft
G:
23 apr. 1896
D:
eft. ER 1936
Johannes Rostgaard Andersen
1897-1901
Johannes Rostgaard Andersen
F:
16 aug. 1897
D:
5 okt. 1901
Hans Rostgaard Andersen
1899-1984
Hans Rostgaard Andersen
F:
20 mar. 1899
D:
1 jan. 1984
Christine Hansen
1898-1986
Christine Hansen
F:
9 dec. 1898
G:
1 mar. 1929
D:
13 jun. 1986
Anna Rostgaard Andersen
1900-1918
Anna Rostgaard Andersen
F:
7 nov. 1900
D:
17 nov. 1918
Johannes Rostgaard Andersen
1902-1981
Johannes Rostgaard Andersen
F:
13 maj 1902
D:
5 jun. 1981
Hanne Marie Juhl
-ca. 1987
Hanne Marie Juhl
G:
24 okt. 1930
D:
ca. 1987
Eline Rostgaard Andersen
1904-
Eline Rostgaard Andersen
F:
26 maj 1904
Knud Knudsen
-ca. 1977
Knud Knudsen
G:
12 maj 1927
D:
ca. 1977
Ejnar Rostgaard Andersen
1906-1987
Ejnar Rostgaard Andersen
F:
5 sep. 1906
D:
okt. 1987
Kirsten Eskesen
Kirsten Eskesen
G:
20 maj 1938
Rigmor Rostgaard Andersen
1908-ca. 1967
Rigmor Rostgaard Andersen
F:
3 okt. 1908
D:
ca. 1967
Hans Clemmensen
Hans Clemmensen
G:
1 mar. 1939
Augusta Rostgaard Andersen
Peter Jessen Lydiksen
Bodil Rostgaard Andersen
Niels Henry Larsen
Peder Rostgaard Andersen
1868-1955
Peder Rostgaard Andersen
F:
24 sep. 1868
D:
jan. 1955
Bolette Marie Lauesen
1870-1939
Bolette Marie Lauesen
F:
12 dec. 1870
G:
9 okt. 1896
D:
21 aug. 1939
Maren Jacobsen
1892-1982
Maren Jacobsen
F:
28 mar. 1892
Bedsted s. (Øster Terp)
D:
1 mar. 1982
Jacob Schmidt Christensen
1884-1947
Jacob Schmidt Christensen
F:
26 aug. 1884
Sottrup s.
D:
16 sep. 1947
Haderslev
Thomas Jacobsen
1894-1917
Thomas Jacobsen
F:
22 jan. 1894
Bedsted s. (Øster Terp)
D:
1917
Hans Andersen Jacobsen
1895-1895
Hans Andersen Jacobsen
F:
31 maj 1895
Bedsted s. (Øster Terp)
D:
24 sep. 1895
Bedsted s. (Øster Terp)
Gunder Marie Jacobsen
1924-
Gunder Marie Jacobsen
F:
13 jun. 1924
Bevtoft
Asmus Paulsen
Marie Kathrine Jacobsen
1926-1988
Marie Kathrine Jacobsen
F:
9 maj 1926
Bevtoft
D:
14 apr. 1988
Christian Boyschau
1897-1993
Christian Boyschau
F:
8 feb. 1897
Døstrup s. (Vinum)
D:
4 jul. 1993
Hans Peter Jacobsen
1928-
Hans Peter Jacobsen
F:
30 mar. 1928
Bevtoft
Ella Brødsgaard
1925-
Ella Brødsgaard
F:
6 jun. 1925
Vester Nebel
G:
28 apr. 1956
Vester Nebel
Hans Jacob Jacobsen
1952-
Hans Jacob Jacobsen
F:
14 jul. 1952
Løgumkloster (sygehuset)
Kirsten Margarete Jacobsen
1954-
Kirsten Margarete Jacobsen
F:
15 sep. 1954
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Christian, senere Christian Debel Jacobsen
1957-
Christian, senere Christian Debel Jacobsen
F:
12 mar. 1957
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Tove, senere Tove Debel Jacobsen
1958-
Tove, senere Tove Debel Jacobsen
F:
8 jun. 1958
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Jacob Thomas Jacobsen
1930-2009
Jacob Thomas Jacobsen
F:
11 sep. 1930
Bevtoft
D:
16 nov. 2009
Skærbæk s. (Mosbølparken)
Christine Magdalene Petersen
1928-
Christine Magdalene Petersen
F:
20 apr. 1928
Nr. Løgum s. (Koldkåd)
G:
23 feb. 1952
Nr. Løgum
Anne Lise Jacobsen
1933-
Anne Lise Jacobsen
F:
30 apr. 1933
Bevtoft
Frederik (Frede) Julius Brodersen
1924-
Frederik (Frede) Julius Brodersen
F:
5 feb. 1924
Bedsted s. (Øster Terp)
G:
15 mar. 1953
Nr. Løgum
Grete Jacobsen
1942-
Grete Jacobsen
F:
16 aug. 1942
Nr. Løgum s. (Vester Terp)
Vagn Jensen
Hans Andersen Jacobsen
1896-1973
Hans Andersen Jacobsen
F:
22 okt. 1896
Bedsted s. (Øster Terp)
D:
5 jun. 1973
Bedsted s. (Solgården)
Eline Andersen
1900-1994
Eline Andersen
F:
2 mar. 1900
Branderup s. (Rurup)
G:
26 apr. 1923
Bovlund Frimenighedskirke
D:
1 okt. 1994
Bedsted s. (Solgården)
Anne Cathrine Brodersen
1922-
Anne Cathrine Brodersen
F:
22 sep. 1922
Ravsted s. (Korup)
Hans Peter Carl Petersen
Andreas Mathiesen Brodersen
1923-1984
Andreas Mathiesen Brodersen
F:
27 aug. 1923
Ravsted s. (Korup)
D:
28 feb. 1984
Inga Johanne Skinstad Jacobsen
1922-
Inga Johanne Skinstad Jacobsen
F:
7 jan. 1922
G:
14 jan. 1947
Jacob Jacobsen Brodersen
1926-1927
Jacob Jacobsen Brodersen
F:
20 maj 1926
Ravsted s. (Korup)
D:
4 feb. 1927
Ravsted s. (Korup)
Gunder Marie Brodersen
1928-
Gunder Marie Brodersen
F:
24 okt. 1928
Ravsted s. (Korup)
Kurt Toft
Kurt Toft
G:
18 jun. 1948
Agnete Botille Brodersen
1930-
Agnete Botille Brodersen
F:
21 feb. 1930
Ravsted s. (Korup)
Viggo Johannsen
Viggo Johannsen
G:
15 dec. 1950
Svend Aage Jacobsen Brodersen
1934-
Svend Aage Jacobsen Brodersen
F:
7 mar. 1934
Ravsted s. (Korup)
Alma Nissen
Alma Nissen
G:
6 jul. 1957
Eline Jacobsen
1898-1970
Eline Jacobsen
F:
20 jun. 1898
Løjt
D:
24 dec. 1970
Carl Mathiesen Brodersen
1897-1975
Carl Mathiesen Brodersen
F:
13 maj 1897
G:
21 apr. 1922
D:
1975
Johannes Jacobsen
1899-1987
Johannes Jacobsen
F:
13 dec. 1899
Bedsted s. (Øster Terp)
D:
2 maj 1987
Årø
Esther Nissen
1899-1992
Esther Nissen
F:
15 maj 1899
Bylderup s. (Bredevad)
G:
30 jun. 1925
Bylderup
D:
24 jul. 1992
Øsby
Ane Marie Jacobsen
1901-1901
Ane Marie Jacobsen
F:
19 maj 1901
Bedsted s. (Øster Terp)
D:
26 aug. 1901
Bedsted s. (Øster Terp)
Alfred Jacobsen
1903-
Alfred Jacobsen
F:
9 feb. 1903
Bedsted s. (Øster Terp)
Gudrun Christensen
Gudrun Christensen
G:
feb. 1930
Martin Jacobsen
1904-1984
Martin Jacobsen
F:
10 maj 1904
Aabenraa
D:
22 feb. 1984
Ivo Estella Nielsen Nedergaard
Frede Lassen Schmidt
1930-
Frede Lassen Schmidt
F:
29 sep. 1930
Øsby s. (Hajstrup)
Gunnar Svend Aage Lassen Schmidt
1934-
Gunnar Svend Aage Lassen Schmidt
F:
4 jan. 1934
Øsby s. (Hajstrup)
Ane Jacobsen
1906-1935
Ane Jacobsen
F:
17 maj 1906
Bedsted s. (Øster Terp)
D:
13 dec. 1935
Øsby s. (Hajstrup)
Svend Lassen Schmidt
1903-
Svend Lassen Schmidt
F:
9 apr. 1903
Ødis
G:
30 maj 1930
Øsby
Viggo Jacobsen
1908-
Viggo Jacobsen
F:
26 aug. 1908
Bedsted s. (Øster Terp)
Johanne Petersen
Johanne Petersen
G:
1931
Erik Jakobsen
Ella Sziedat, senere Madsen
1915-
Ella Sziedat, senere Madsen
F:
12 feb. 1915
Sønderborg
Gunder Marie Andersen
1869-1940
Gunder Marie Andersen
F:
17 dec. 1869
Branderup s. (Rurup)
D:
23 apr. 1940
Haderslev
Jacob Thomsen Jacobsen
1866-1931
Jacob Thomsen Jacobsen
F:
24 mar. 1866
Bedsted s. (Øster Terp)
G:
26 maj 1891
Bedsted
D:
3 nov. 1931
Haderslev
Jeppe Elias Andersen
1871-1872
Jeppe Elias Andersen
F:
17 mar. 1871
D:
22 maj 1872
Ane Marie Andersen
1873-1874
Ane Marie Andersen
F:
19 jan. 1873
D:
11 jul. 1874
Hans Andersen
Eline Andersen
Aage Andersen
Anne Andersen
Chresten Andersen
Jeppe Elias Andersen
5 maj 18XX-ca. 1930
Jeppe Elias Andersen
F:
5 maj 18XX
D:
ca. 1930
Anna Toft
Hans Jørgensen
Hilma Jørgensen
Anne Jørgensen
Helge Thomsen
Ane Marie Andersen
1877-1905
Ane Marie Andersen
F:
10 apr. 1877
D:
30 sep. 1905
Peter Jørgensen
Peter Jørgensen
G:
1901
Eline Jepsen Steens
1836-1910
Eline Jepsen Steens
F:
6 sep. 1836
V. Nykirke s. (fmtl. Endrupholm)
D:
25 dec. 1910
Hans Andersen
1831-1901
Hans Andersen
F:
21 jul. 1831
G:
20 jun. 1862
Branderup
D:
14 apr. 1901
Anne Jepsen Steens
1838-
Anne Jepsen Steens
F:
6 aug. 1838
V. Nykirke s. (Haragergård)
Peder Christensen Søndergaard
ca. 1848-
Peder Christensen Søndergaard
F:
ca. 1848
G:
23 maj 1884
Varde
Jeppe Eliasen Koch
1862-1886
Jeppe Eliasen Koch
F:
9 aug. 1862
Varde
D:
11 jun. 1886
Helsingør
Hans Christian Koch
1863-
Hans Christian Koch
F:
25 aug. 1863
Varde
Mary Christine Hansine Nielsen
1893-
Mary Christine Hansine Nielsen
F:
20 nov. 1893
Ll. Fuglede s. (Jerslev)
Rosa Laura Christine Nielsen
1896-
Rosa Laura Christine Nielsen
F:
27 jul. 1896
Ll. Fuglede s. (Jerslev)
Elias Christian Koch Nielsen
1901-1901
Elias Christian Koch Nielsen
F:
29 apr. 1901
Ll. Fuglede s. (Jerslev)
D:
26 jun. 1901
Ll. Fuglede s. (Jerslev)
Ane Koch
1864-
Ane Koch
F:
11 dec. 1864
Varde
Jens Henrik Nielsen
1867-
Jens Henrik Nielsen
F:
21 maj 1867
Ll. Fuglede s. (Jerslev)
G:
22 dec. 1892
St. Fuglede
Hansine Rosalie Jepsen Steens
1840-1867
Hansine Rosalie Jepsen Steens
F:
5 apr. 1840
Varde
D:
13 jun. 1867
Varde
Christen Koch
1832-1887
Christen Koch
F:
30 maj 1832
Varde
G:
15 nov. 1861
Varde
D:
18 apr. 1887
Varde
Grethe Jepsen Steens
1842-
Grethe Jepsen Steens
F:
20 mar. 1842
Varde
Jeppe Eliasen Steens
1891-
Jeppe Eliasen Steens
F:
30 mar. 1891
Varde
Peder Jensen Steens
1895-
Peder Jensen Steens
F:
30 apr. 1895
Varde
Lilly Krautwald
Elias Jepsen Steens
1897-1897
Elias Jepsen Steens
F:
28 jun. 1897
Varde
D:
23 aug. 1897
Varde
Jeppe Eliassen Steens
1845-
Jeppe Eliassen Steens
F:
27 jun. 1845
Varde
Kristjane Jacobine Thöstesen
1862-
Kristjane Jacobine Thöstesen
F:
3 apr. 1862
Janderup s. (Hyllerslev)
G:
20 jan. 1891
Varde
Anne Maria Rostgaard Evald
1809-
Anne Maria Rostgaard Evald
F:
24 okt. 1809
Arrild s. (Roost)
Jep Eliassen Steens
1788-1845
Jep Eliassen Steens
F:
19 sep. 1788
G:
6 dec. 1828
D:
6 aug. 1845
Varde
Anne Gjertrud Marie Hansen
1874-
Anne Gjertrud Marie Hansen
F:
28 sep. 1874
Varde
Georgine Nielsine Hansen
1875-1879
Georgine Nielsine Hansen
F:
2 nov. 1875
Varde
D:
10 aug. 1879
Varde
Hansine Henriette Rosalie Hansen
1877-
Hansine Henriette Rosalie Hansen
F:
19 maj 1877
Varde
Poul Otto Poulsen
1870-
Poul Otto Poulsen
F:
17 okt. 1870
Tømmerby s. (Tømmerby Mark)
G:
21 aug. 1904
Varde
Niels Hansen
1878-
Niels Hansen
F:
22 sep. 1878
Varde
Georgine Nielsine Petrea Hansen
1881-
Georgine Nielsine Petrea Hansen
F:
9 apr. 1881
Varde
Johanne Caroline Boyesen
1850-1883
Johanne Caroline Boyesen
F:
5 jun. 1850
Varde
D:
7 feb. 1883
Varde
Carl Gustav Hansen
1845-1895
Carl Gustav Hansen
F:
9 maj 1845
Varde
G:
10 jun. 1873
Varde
D:
25 dec. 1895
Varde
Lars Peder Boyesen
1877-
Lars Peder Boyesen
F:
17 aug. 1877
Varde
Hans Boienhardt Boyesen
1852-
Hans Boienhardt Boyesen
F:
21 jul. 1852
Varde
Jensine Marie Larsen
ca. 1847-
Jensine Marie Larsen
F:
ca. 1847
Peter Boyesen
ca. 1814-1887
Peter Boyesen
F:
ca. 1814
G:
27 okt. 1849
Varde
D:
3 okt. 1887
Varde
Dødfødt søn
1811-1811
Dødfødt søn
F:
1811
D:
1811
Hans Rostgaard Ewald
1769-1831
Hans Rostgaard Ewald
F:
1769
Arrild s. (Roost)
D:
24 dec. 1831
Arrild s. (Roost)
Ellen Pedersdatter Enemark
1768-1844
Ellen Pedersdatter Enemark
F:
1768
Arrild s. (Roost)
G:
1 nov. 1799
Arrild
D:
3 feb. 1844
Arrild s. (Roost)
Barbara Ewald
1771-1772
Barbara Ewald
F:
1771
Arrild s. (Roost)
D:
1772
Arrild s. (Roost)
Frederik Ewald
1773-1773
Frederik Ewald
F:
22 aug. 1773
Arrild s. (Roost)
D:
1773
Arrild s. (Roost)
Lorentz Christian Ewald
1747-1806
Lorentz Christian Ewald
F:
31 jul. 1747
Branderup
D:
16 jan. 1806
Arrild
Maren Hansdatter Rostgaard
1737-1824
Maren Hansdatter Rostgaard
F:
1737
Arrild s. (Roost)
G:
31 okt. 1768
Arrild
D:
13 feb. 1824
Arrild s. (Roost)
Søren Hegelund Ewald
1750-1819
Søren Hegelund Ewald
F:
19 sep. 1750
Branderup
D:
1819
Branderup
Anne Marie Thomasdatter
1752-1827
Anne Marie Thomasdatter
F:
21 apr. 1752
Branderup s. (Mandbjerg)
G:
17 okt. 1783
Branderup
D:
22 nov. 1827
Branderup
Frederik Ewald
1709-1792
Frederik Ewald
F:
1709
Brøns
D:
1792
Branderup
Barbara Sørensdatter Hegelund
1708-1775
Barbara Sørensdatter Hegelund
F:
1708
Branderup
G:
10 sep. 1737
Branderup
D:
1775
Branderup
Maren Madsdatter
1725-1790
Maren Madsdatter
F:
1725
Branderup
G:
5 okt. 1779
Branderup
D:
1790
Branderup
Søren Nielsen
1765-1765
Søren Nielsen
F:
21 sep. 1765
D:
1765
Niels Ewald
1805-1805
Niels Ewald
F:
18 jun. 1805
D:
1805
Gertrud Ewald
1806-
Gertrud Ewald
F:
5 jun. 1806
Maren Ewald
1809-1820
Maren Ewald
F:
1 jul. 1809
D:
21 mar. 1820
Niels Lauridsen Ewald
1810-
Niels Lauridsen Ewald
F:
19 aug. 1810
Jens Lauritzen Ewald
1866-
Jens Lauritzen Ewald
F:
5 jan. 1866
Ane Kjerstine Petersen
1894-
Ane Kjerstine Petersen
F:
3 dec. 1894
Laure Elsine Petersen
1896-
Laure Elsine Petersen
F:
18 sep. 1896
Peter Clausen Petersen
1899-
Peter Clausen Petersen
F:
28 feb. 1899
Meta Kirstine Ewald
1867-
Meta Kirstine Ewald
F:
3 jun. 1867
Claus Christian Petersen
1866-
Claus Christian Petersen
F:
27 jun. 1866
Fåborg s. (Gjestlund)
G:
13 jan. 1894
Brøns
Laust Jensen Ewald
1839-1898
Laust Jensen Ewald
F:
12 jul. 1839
D:
6 jul. 1898
Brøns
Anne Kirstine Pedersen
ca. 1841-
Anne Kirstine Pedersen
F:
ca. 1841
G:
17 nov. 1865
Kirstine Hansen Tarp
1866-
Kirstine Hansen Tarp
F:
27 mar. 1866
Johanne Hansen
1891-1940
Johanne Hansen
F:
27 aug. 1891
Arrild
D:
18 jun. 1940
Arrild
Johanne Kirstine Hansen
1894-
Johanne Kirstine Hansen
F:
9 maj 1894
Arrild
Johann Christian Hansen
1897-
Johann Christian Hansen
F:
16 jan. 1897
Arrild
Søren Tarp Hansen
1899-1900
Søren Tarp Hansen
F:
7 okt. 1899
Arrild
D:
4 aug. 1900
Arrild
Sørine Hansine Hansen
1901-
Sørine Hansine Hansen
F:
8 aug. 1901
Arrild
Maria Hansen
1904-
Maria Hansen
F:
31 jul. 1904
Arrild
Inger Christine Hansen Tarp
1868-
Inger Christine Hansen Tarp
F:
22 jul. 1868
Brøns
Mathias Lorentzen Hansen
Jensine Laurette Tarp
1872-
Jensine Laurette Tarp
F:
22 mar. 1872
Hanne Marie Tarp
1874-1875
Hanne Marie Tarp
F:
14 mar. 1874
D:
8 mar. 1875
Maren Ewald
1842-1898
Maren Ewald
F:
3 aug. 1842
D:
5 nov. 1898
Brøns
Søren Hansen Tarp
ca. 1839-
Søren Hansen Tarp
F:
ca. 1839
G:
17 nov. 1865
Jens Lauesen Ewald
1813-
Jens Lauesen Ewald
F:
29 aug. 1813
Kirsten Adsersdatter
ca. 1806-1864
Kirsten Adsersdatter
F:
ca. 1806
G:
26 mar. 1838
D:
14 nov. 1864
Karen Ewald
1815-
Karen Ewald
F:
27 aug. 1815
Laurids Nielsen
1767-1827
Laurids Nielsen
F:
27 jan. 1767
D:
26 aug. 1827
Karen Nielsdatter
ca. 1771-1824
Karen Nielsdatter
F:
ca. 1771
G:
26 okt. 1804
D:
28 apr. 1824
Marie Nielsdatter
1768-
Marie Nielsdatter
F:
20 nov. 1768
Søren Jannichsen Nielsen
1770-1776
Søren Jannichsen Nielsen
F:
16 maj 1770
D:
1776
Niels Feddersen Ewald
1800-1871
Niels Feddersen Ewald
F:
31 dec. 1800
D:
23 jul. 1871
Ingeborg Lassen
1832-1835
Ingeborg Lassen
F:
6 nov. 1832
D:
26 apr. 1835
Peder Nissen Pedersen
1857-1858
Peder Nissen Pedersen
F:
25 feb. 1857
Skærbæk s. (Ulleruplund)
D:
13 apr. 1858
Skærbæk s. (Ulleruplund)
Cathrine Pedersen
1861-
Cathrine Pedersen
F:
10 dec. 1861
Skærbæk s. (Ulleruplund)
Johann Joachim Breckwoldt Jacobsen
1855-
Johann Joachim Breckwoldt Jacobsen
F:
23 mar. 1855
Aarhus
G:
8 jun. 1889
Skærbæk
Mette Lassen
1834-
Mette Lassen
F:
1 dec. 1834
Brøns s. (Normsted)
Knud Andersen Pedersen
1827-1889
Knud Andersen Pedersen
F:
11 mar. 1827
Skærbæk s. (Ulleruplund)
G:
10 nov. 1855
Skærbæk
D:
28 sep. 1889
Skærbæk s. (Ulleruplund)
Niels Peter Larsen
1871-
Niels Peter Larsen
F:
30 aug. 1871
Skærbæk s. (Blanker)
Peter Petersen Hansen
1875-
Peter Petersen Hansen
F:
16 dec. 1875
Skærbæk s. (Blanker)
Ingeborg Lassen
1838-1908
Ingeborg Lassen
F:
21 aug. 1838
Brøns s. (Normsted)
D:
3 Maj 1908
Skærbæk s. (Blanker)
Lars Hansen
1824-1902
Lars Hansen
F:
24 dec. 1824
Dreslette s.
G:
15 okt. 1870
Skærbæk
D:
29 jun. 1902
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Dødfødt søn
1841-1841
Dødfødt søn
F:
6 jan. 1841
D:
6 jan. 1841
Peder Pedersen Lassen
1842-1858
Peder Pedersen Lassen
F:
20 dec. 1842
D:
23 apr. 1858
Karen Ewald
1800-1856
Karen Ewald
F:
31 dec. 1800
D:
25 dec. 1856
Niels Peter Lassen
1798-1874
Niels Peter Lassen
F:
30 okt. 1798
G:
16 jun. 1832
D:
21 mar. 1874
Niels Lauridsen Ewald
1803-1804
Niels Lauridsen Ewald
F:
21 dec. 1803
D:
1804
Knud Andersen Ewald
1805-1824
Knud Andersen Ewald
F:
20 jun. 1805
D:
7 jun. 1824
Gertrud Ewald
1808-
Gertrud Ewald
F:
13 apr. 1808
Christen Andersen Beyer
1822-1856
Christen Andersen Beyer
F:
11 dec. 1822
G:
16 okt. 1847
D:
18 jul. 1856
Peter Hansen Beck
1823-1903
Peter Hansen Beck
F:
18 maj 1823
Vodder s. (Birkelev)
G:
30 okt. 1857
D:
23 feb. 1903
Brøns
Niels Lauridsen Ewald
1811-
Niels Lauridsen Ewald
F:
16 feb. 1811
Else Cathrine Bertelsdatter
Else Cathrine Bertelsdatter
G:
8 maj 1847
Mette Marie Ewald
1848-1848
Mette Marie Ewald
F:
26 jul. 1848
D:
19 aug. 1848
Peder Lauridsen Ewald
1849-1849
Peder Lauridsen Ewald
F:
29 jul. 1849
D:
7 nov. 1849
Peder Hansen Ewald
1850-1852
Peder Hansen Ewald
F:
1 nov. 1850
D:
12 jan. 1852
Niels Lund
1903-1944
Niels Lund
F:
1 jan. 1903
Brøns
D:
7 apr. 1944
Silkeborg (sanatorium)
Hans Peter Lund
1903-
Hans Peter Lund
F:
5 nov. 1903
Brøns
Kjestine Margrethe Lund
1905-
Kjestine Margrethe Lund
F:
20 feb. 1905
Brøns
Niels Ewald Lund
1907-1944
Niels Ewald Lund
F:
7 mar. 1907
Brøns
D:
7 apr. 1944
Silkeborg (sanatorium)
Gunder Dorthea Lund
Hans Peter Lund
Anna Ewald
1879-
Anna Ewald
F:
5 jun. 1879
Brøns
Andreas Carstensen Lund
1869-1929
Andreas Carstensen Lund
F:
19 jan. 1869
G:
11 jan. 1902
Brøns
D:
16 sep. 1929
Brøns
Hans Hansen
1877-
Hans Hansen
F:
30 jun. 1877
Billum s. (Tarp)
G:
12 jul. 1931
Brøns
Gunder Dorthea Ewald
Anna Petrea Ewald
Agathe Ewald
Inger Ewald
Margrethe Ewald
Jes Lassen Ewald
1881-1960
Jes Lassen Ewald
F:
12 maj 1881
Brøns
D:
12 jun. 1960
Emmerlev s.
Frieda Jessine Drangsfeldt
1904-1957
Frieda Jessine Drangsfeldt
F:
3 jun. 1904
Toftlund s. (Toftlund Mark)
G:
2 maj 1927
Skærbæk
D:
27 nov. 1957
Brøns
Agathe Ewald
1883-
Agathe Ewald
F:
30 mar. 1883
Brøns
Andreas Boesen
1883-
Andreas Boesen
F:
28 maj 1883
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
1 feb. 1912
Brøns
Petra Jenny Ewald
1885-1888
Petra Jenny Ewald
F:
15 jul. 1885
Brøns
D:
17 nov. 1888
Brøns
Bodil Gertrude Ewald
1887-
Bodil Gertrude Ewald
F:
25 mar. 1887
Brøns
Heinrich Johannes Koester
1890-
Heinrich Johannes Koester
F:
24 feb. 1890
G:
4 nov. 1919
Brøns
Petra Jenny Ewald
1890-1895
Petra Jenny Ewald
F:
5 sep. 1890
Brøns
D:
28 mar. 1895
Brøns
Hans Peter Ewald
1852-1933
Hans Peter Ewald
F:
4 nov. 1852
Brøns
D:
8 nov. 1933
Brøns
Gunder Dorthea Møller
1849-1914
Gunder Dorthea Møller
F:
18 aug. 1849
G:
24 okt. 1877
Brøns
D:
30 apr. 1914
Brøns
Anna Ewald
1886-
Anna Ewald
F:
31 okt. 1886
Brøns
Hans Martin Jørgensen
1881-
Hans Martin Jørgensen
F:
8 maj 1881
Kissendrup
G:
31 mar. 1910
Brøns
Peter Jensen Ewald
1889-
Peter Jensen Ewald
F:
17 apr. 1889
Brøns
Cathrine Louise Ewald
1891-
Cathrine Louise Ewald
F:
12 mar. 1891
Brøns
Petrea Ewald
1893-
Petrea Ewald
F:
17 mar. 1893
Brøns
Søren Nielsen
Søren Nielsen
G:
3 jun. 1921
Brøns
Gunner Ewald
Aage Ewald
1931-1931
Aage Ewald
F:
25 mar. 1931
Brøns
D:
28 mar. 1931
Brøns
Aage Ewald
Bent Ewald
Carl Gotfred Ewald
1894-
Carl Gotfred Ewald
F:
31 maj 1894
Brøns
Ane Marie Lund
1896-
Ane Marie Lund
F:
25 jul. 1896
G:
23 nov. 1923
Brøns
Hans Beck Ewald
1896-
Hans Beck Ewald
F:
17 jan. 1896
Brøns
Jacob Claudius Ewald
1898-
Jacob Claudius Ewald
F:
29 maj 1898
Brøns
Knud Andersen Ewald
1855-
Knud Andersen Ewald
F:
28 sep. 1855
Brøns
Gunder Dorthea Møller
1859-
Gunder Dorthea Møller
F:
30 jul. 1859
G:
17 okt. 1885
Brøns
Meta Margrethe Ewald
1857-1858
Meta Margrethe Ewald
F:
6 nov. 1857
D:
7 mar. 1858
Peder Laurids Ewald
1859-1859
Peder Laurids Ewald
F:
2 apr. 1859
D:
10 jul. 1859
Carl Gotfred Ewald
1861-1861
Carl Gotfred Ewald
F:
18 feb. 1861
D:
9 jun. 1861
Meta Margrethe Ewald
1862-
Meta Margrethe Ewald
F:
10 okt. 1862
Peder Jensen Ewald
1814-1882
Peder Jensen Ewald
F:
21 jun. 1814
D:
10 maj 1882
Brøns
Anne Beck
1821-1893
Anne Beck
F:
25 jun. 1821
Vodder s. (Birkelev)
G:
30 okt. 1847
Brøns
D:
30 maj 1893
Brøns
Peter Lauridsen Nielsen
1772-
Peter Lauridsen Nielsen
F:
3 feb. 1772
Mette Knudsdatter
1775-
Mette Knudsdatter
F:
4 maj 1775
G:
17 okt. 1800
Elise Cathrine Bjørn
1859-1859
Elise Cathrine Bjørn
F:
20 maj 1859
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
20 maj 1859
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ellen Margrethe Petrea Bjørn
1888-
Ellen Margrethe Petrea Bjørn
F:
20 okt. 1888
Johan Peter Bjørn
1860-
Johan Peter Bjørn
F:
9 jul. 1860
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Marie Andersen
1859-
Marie Andersen
F:
2 sep. 1859
Ribe
Carl Arild Bjørn
1913-
Carl Arild Bjørn
F:
4 jul. 1913
Molde
Knud Heinrich Einar Bjørn
1915-
Knud Heinrich Einar Bjørn
F:
22 jan. 1915
Molde
Sigrid Maria Bjørn
1916-
Sigrid Maria Bjørn
F:
2 sep. 1916
Molde
Ejnar Johan Lavrsen
1918-
Ejnar Johan Lavrsen
F:
21 sep. 1918
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
26 dec. 1941
Horsens (Kloster k.)
Lauritz Hans Ægidius Bjørn
1892-
Lauritz Hans Ægidius Bjørn
F:
9 maj 1892
Horsens (Vor Frelsers s.)
Karoline Henninge Hoel
1888-
Karoline Henninge Hoel
F:
1 jun. 1888
Frænen, Norge
G:
15 apr. 1913
Molde, Norge
Heinrik Vilhelm Ejner Bjørn
1893-
Heinrik Vilhelm Ejner Bjørn
F:
27 nov. 1893
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ellen Christine Hansine Bjørn
1894-1895
Ellen Christine Hansine Bjørn
F:
7 dec. 1894
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
30 sep. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ellen Eugenia Ragnhilde Bjørn
1896-
Ellen Eugenia Ragnhilde Bjørn
F:
12 apr. 1896
Horsens (Vor Frelsers s.)
Hardy Emil Bjørn
1937-
Hardy Emil Bjørn
F:
30 aug. 1937
Horsens (Klostersogn)
Ingelise Bjørn
1939-
Ingelise Bjørn
F:
27 jan. 1939
Horsens (Klostersogn)
Anny Bjørn
1940-
Anny Bjørn
F:
26 apr. 1940
Horsens (Klostersogn)
Ejnar Carl Andreas Bjørn
1897-
Ejnar Carl Andreas Bjørn
F:
23 jul. 1897
Horsens (Vor Frelsers s.)
Inga Segeberg Thomsen
1914-
Inga Segeberg Thomsen
F:
1 dec. 1914
Brande s. (Blæsbjerg)
G:
14 nov. 1936
Horsens (Vor Frelser k.)
Hans Peter Vilhelm Bjørn
1899-
Hans Peter Vilhelm Bjørn
F:
7 jul. 1899
Horsens (Vor Frelsers s.)
Gustav Marinus Christof Bjørn
1902-
Gustav Marinus Christof Bjørn
F:
11 maj 1902
Horsens (Vor Frelsers s.)
Carla Andrea Kirstine Bjørn
1894-1931
Carla Andrea Kirstine Bjørn
F:
10 mar. 1894
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
26 okt. 1931
Horsens (Klostersogn (Kommunehospitalet))
Carl Andreas Bjørn
1906-1910
Carl Andreas Bjørn
F:
8 maj 1906
Horsens (Klostersogn)
D:
1 dec. 1910
Horsens (Vor Frelsers s.)
Carl Andreas Bjørn
1862-1909
Carl Andreas Bjørn
F:
30 okt. 1862
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
15 jan. 1909
Horsens (Klostersogn)
Marie Cecilie Jensen
1868-1931
Marie Cecilie Jensen
F:
9 sep. 1868
Skanderborg
G:
29 nov. 1890
Skanderborg
D:
1 jun. 1931
Horsens (Vor Frelsers s.)
Laurids Egidius Bjørn
1865-
Laurids Egidius Bjørn
F:
23 jul. 1865
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Hans Frederik Bjørn
1890-
Hans Frederik Bjørn
F:
30 dec. 1890
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Anne Christine Langvad
1892-
Anne Christine Langvad
F:
19 feb. 1892
Ribe (Domsognet)
G:
9 maj 1914
Ribe (Skt. Cathrine)
Karen Marie Bjørn
1868-1961
Karen Marie Bjørn
F:
10 jun. 1868
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
9 maj 1961
Horsens (Klostersogn)
Ukendt
Hans Egidius Jespersen Møller
1894-1895
Hans Egidius Jespersen Møller
F:
24 mar. 1894
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
5 sep. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
Peter Møller
1895-1895
Peter Møller
F:
2 jul. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
2 jul. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
Anna Marie Jespersen Møller
1896-
Anna Marie Jespersen Møller
F:
24 jun. 1896
Horsens (Vor Frelsers s.)
Johan Adolph Jespersen Møller
1898-
Johan Adolph Jespersen Møller
F:
2 jan. 1898
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ellen Margrethe Jespersen Møller
1900-
Ellen Margrethe Jespersen Møller
F:
11 apr. 1900
Horsens (Vor Frelsers s.)
Karen Egidia Jespersen Møller
1902-
Karen Egidia Jespersen Møller
F:
23 jul. 1902
Horsens (Vor Frelsers s.)
Hansa Katrine Jespersen Møller
1904-
Hansa Katrine Jespersen Møller
F:
2 aug. 1904
Horsens (Vor Frelsers s.)
Anker Thomsen
1900-
Anker Thomsen
F:
10 mar. 1900
Haderslev (Vor Frue s.)
G:
24 aug. 1929
Horsens (Kloster k.)
Karen Marie Jespersen Møller
1906-
Karen Marie Jespersen Møller
F:
21 jun. 1906
Horsens (Klostersogn)
Olivia Marie Jespersen Møller
1908-
Olivia Marie Jespersen Møller
F:
8 mar. 1908
Horsens (Klostersogn)
Johan Adolf Jespersen Møller
1864-1945
Johan Adolf Jespersen Møller
F:
10 aug. 1864
Lintrup s.
G:
26 maj 1893
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
7 jan. 1945
Horsens (Klostersogn)
Hans Frederik Bjørn
1870-1890
Hans Frederik Bjørn
F:
16 jul. 1870
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
3 maj 1890
København (Garnisons hosp.)
Egidius Peter Bjørn
1833-
Egidius Peter Bjørn
F:
3 feb. 1833
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ellen Margrethe Andersdatter
1826-1909
Ellen Margrethe Andersdatter
F:
23 nov. 1826
Slangerup
D:
17 maj 1909
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Johan Peter Holm Bjørn
1796-1868
Johan Peter Holm Bjørn
F:
3 apr. 1796
Brøns
D:
5 dec. 1868
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Johanne Cathrine Pedersen
Gertrud Holm Bjørn
1797-
Gertrud Holm Bjørn
F:
26 maj 1797
Brøns
Maren Nielsdatter
1773-1812
Maren Nielsdatter
F:
1 maj 1773
D:
10 okt. 1812
Peder Holm Bjørn
1768-1832
Peder Holm Bjørn
F:
18 mar. 1768
Brøns
G:
28 nov. 1794
D:
21 nov. 1832
Dødfødt søn
1775-1775
Dødfødt søn
F:
1775
D:
1775
Gertrud Ewald
1804-1808
Gertrud Ewald
F:
20 mar. 1804
Brøns
D:
1808
Brøns
Simon Peter Ewald
1805-1805
Simon Peter Ewald
F:
10 maj 1805
D:
1805
Søren Janniksen Nielsen
1777-1849
Søren Janniksen Nielsen
F:
6 jan. 1777
D:
4 maj 1849
Marie Nielsdatter
ca. 1763-1833
Marie Nielsdatter
F:
ca. 1763
G:
11 nov. 1802
D:
26 feb. 1833
Maren Ewald
1860-1860
Maren Ewald
F:
25 sep. 1860
Brøns
D:
3 okt. 1860
Brøns
Verner Lønborg Brandt
1947-
Verner Lønborg Brandt
F:
3 Maj 1947
Arrild
Kristian Lønborg Brandt
1914-
Kristian Lønborg Brandt
F:
2 jan. 1914
Vodder s. (Gejlbjerg)
Johanne Marie Raun
1920-
Johanne Marie Raun
F:
14 apr. 1920
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Lønborg Brandt
1919-1962
Niels Lønborg Brandt
F:
30 jun. 1919
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
14 mar. 1962
Tønder (sygehuset)
Margrethe Marie Jensen
1919-1996
Margrethe Marie Jensen
F:
16 feb. 1919
Roager s. (Kirkeby)
G:
17 dec. 1943
Højrup
D:
25 jan. 1996
Skærbæk
Laurids Petersen Brandt
1885-1953
Laurids Petersen Brandt
F:
28 mar. 1885
Brøns
D:
18 apr. 1953
Tønder (sygehuset)
Marie Bertha Sofie Christensen Lønborg
1889-1958
Marie Bertha Sofie Christensen Lønborg
F:
5 dec. 1889
Seem
D:
27 apr. 1958
Esbjerg (centralsygeh.)
Thomas Pedersen Brandt
1931-2009
Thomas Pedersen Brandt
F:
26 Okt 1931
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
27 Okt 2009
Toftlund
Caroline Petersen
Elise Kjestine Lykou
1904-
Elise Kjestine Lykou
F:
12 jun. 1904
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
13 dec. 1933
Skærbæk
Peter Petersen Brandt
1887-
Peter Petersen Brandt
F:
11 sep. 1887
Vodder s. (Birkelev)
Mette Kathrine Brandt
1889-
Mette Kathrine Brandt
F:
7 Okt 1889
Vodder s. (Birkelev)
Johannes Petersen Brandt
1898-
Johannes Petersen Brandt
F:
20 jun. 1898
Vodder s. (Birkelev)
Christiane Marie Brandt
1900-
Christiane Marie Brandt
F:
3 jun. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Elsine Johanne Brandt
1904-1969
Elsine Johanne Brandt
F:
24 aug. 1904
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 apr. 1969
Ribe (Amtssygeh.)
Else Marie Ewald
1862-1945
Else Marie Ewald
F:
31 maj 1862
Brøns
D:
12 dec. 1945
Vodder s. (Birkelev)
Niels Petersen Brandt
1855-1931
Niels Petersen Brandt
F:
23 sep. 1855
Vamdrup s. (V. Vamdrup)
G:
5 dec. 1884
Seem
D:
4 nov. 1931
Vodder s. (Gammelby)
Niels Lauridsen Ewald
1835-1916
Niels Lauridsen Ewald
F:
12 jan. 1835
Brøns
D:
7 mar. 1916
Brøns
Johanne Marie Ebsen
1833-1911
Johanne Marie Ebsen
F:
8 jun. 1833
Brøns s. (Normsted)
G:
27 jan. 1860
Brøns
D:
12 sep. 1911
Brøns
Maren Eskildsdatter Rahr
Maren Eskildsdatter Rahr
G:
9 maj 1834
Niels Feddersen Nielsen
1779-1793
Niels Feddersen Nielsen
F:
25 jun. 1779
D:
1793
Peter Andreas Nielsen
1780-1781
Peter Andreas Nielsen
F:
13 sep. 1780
D:
1781
Peter Andreas Nielsen
1781-
Peter Andreas Nielsen
F:
24 aug. 1781
Gertrud Sørensdatter
1743-1781
Gertrud Sørensdatter
F:
1743
D:
1781
Niels Lauridsen
1742-1803
Niels Lauridsen
F:
1742
G:
21 jun. 1765
D:
1803
Peder Ewald Sørensen
1744-1793
Peder Ewald Sørensen
F:
1744
D:
20 mar. 1793
Elisabeth Pedersdatter
1735-1774
Elisabeth Pedersdatter
F:
1735
G:
9 nov. 1771
D:
25 mar. 1774
Bendix Sørensen
1824-
Bendix Sørensen
F:
23 feb. 1824
Karen Laustdatter
1817-
Karen Laustdatter
F:
2 jan. 1817
G:
13 dec. 1851
Peder Ewald Sørensen
1826-1826
Peder Ewald Sørensen
F:
13 jun. 1826
D:
20 aug. 1826
Else Cathrine Marie Dochweiler
1897-
Else Cathrine Marie Dochweiler
F:
26 aug. 1897
Mette Marie Pedersen
1860-
Mette Marie Pedersen
F:
26 jul. 1860
Hans Dochweiler
1851-
Hans Dochweiler
F:
16 jan. 1851
G:
7 apr. 1894
Peder Ewald Sørensen
1827-1914
Peder Ewald Sørensen
F:
2 jun. 1827
D:
8 nov. 1914
Else Andreasen
1827-1861
Else Andreasen
F:
18 jun. 1827
G:
1859
D:
7 jan. 1861
Søren Jannicksen Pedersen
1866-1867
Søren Jannicksen Pedersen
F:
11 jun. 1866
D:
11 maj 1867
Peder Ewald
Maren Johanne Ewald
Søren Jannicksen Pedersen
1868-1922
Søren Jannicksen Pedersen
F:
17 mar. 1868
D:
13 jul. 1922
Ane Marie Dochweiler
1877-
Ane Marie Dochweiler
F:
15 mar. 1877
G:
14 dec. 1912
Else Johanne Ewald
1870-
Else Johanne Ewald
F:
31 jul. 1870
Terkil Hansen Terp
Terkil Hansen Terp
G:
1889
Petri Ewald
1897-
Petri Ewald
F:
17 jul. 1897
Jens Peter Ewald
1898-
Jens Peter Ewald
F:
4 dec. 1898
Thora Ewald
1900-
Thora Ewald
F:
22 feb. 1900
Agnes Ewald
1902-
Agnes Ewald
F:
19 jan. 1902
Mary Ewald
1903-
Mary Ewald
F:
16 mar. 1903
Alfred Ewald
Gerhard Ewald
Magdalene Nissen
1910-
Magdalene Nissen
F:
26 feb. 1910
Hygum s. (Hygum Mark)
Willy Ewald
Andreas Ewald
1872-
Andreas Ewald
F:
10 apr. 1872
Ester Johannsen Hjort
Claus Peter Ewald Dockweiler
1906-
Claus Peter Ewald Dockweiler
F:
6 jul. 1906
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Meta Christine Lund
Nicolai Dockweiler
1907-
Nicolai Dockweiler
F:
6 sep. 1907
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Maren Nicoline Dockweiler
1908-
Maren Nicoline Dockweiler
F:
4 nov. 1908
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Hans Jørgen Dockweiler
1911-
Hans Jørgen Dockweiler
F:
4 maj 1911
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Johanne Cathrine Ewald
1874-1913
Johanne Cathrine Ewald
F:
8 maj 1874
Rejsby
D:
26 okt. 1913
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Christian Hansen Dockweiler
1875-
Christian Hansen Dockweiler
F:
9 maj 1875
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
5 mar. 1905
Ribe (Skt. Cathrine)
Christen Peter Nielsen
1902-
Christen Peter Nielsen
F:
26 apr. 1902
Peter Nielsen
1905-
Peter Nielsen
F:
1 dec. 1905
Maren Cathrine Nielsen
Maren Cathrine Nielsen
Inger Marie Nielsen
Hans Nielsen
Einer Nielsen
Niels Peter Nielsen
Johanne Nielsen
Jefsine Christine Ewald
1877-
Jefsine Christine Ewald
F:
9 dec. 1877
Nis Hansen Nielsen
1876-
Nis Hansen Nielsen
F:
16 dec. 1876
G:
19 apr. 1900
Maren Skov
1833-1912
Maren Skov
F:
19 dec. 1833
G:
27 apr. 1865
Rejsby
D:
9 apr. 1912
Kiersten Ewald
1830-
Kiersten Ewald
F:
3 jun. 1830
Peder Lassen Ewald
1833-
Peder Lassen Ewald
F:
7 apr. 1833
Martin Ewald
1835-
Martin Ewald
F:
6 dec. 1835
Søren Janniksen Pedersen
1786-1846
Søren Janniksen Pedersen
F:
16 dec. 1786
D:
24 nov. 1846
Mette Marie Østergaard
1798-1879
Mette Marie Østergaard
F:
19 mar. 1798
G:
1824
D:
1879
Anne Cathrine Ewald
1788-
Anne Cathrine Ewald
F:
13 jun. 1788
Marie Petersen Møller
1829-1830
Marie Petersen Møller
F:
6 aug. 1829
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
8 jul. 1830
Skærbæk s. (Ulmølle)
Jesper Petersen Møller
1830-1884
Jesper Petersen Møller
F:
20 dec. 1830
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
2 feb. 1884
Vodder s. (Åved)
Anders Lauritzen Møller
1869-
Anders Lauritzen Møller
F:
1 nov. 1869
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Ane Margrethe Møller
1871-
Ane Margrethe Møller
F:
17 mar. 1871
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Else Marie Møller
1873-
Else Marie Møller
F:
12 jul. 1873
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Johanne Marthie Møller
Mathias Hendriksen Møller
1880-
Mathias Hendriksen Møller
F:
8 apr. 1880
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jacob Boisen Møller
1832-1885
Jacob Boisen Møller
F:
12 aug. 1832
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
7 jul. 1885
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Marie Margrethe Schmidt
ca. 1848-
Marie Margrethe Schmidt
F:
ca. 1848
Caroline Ebsen
1861-1889
Caroline Ebsen
F:
18 aug. 1861
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
24 apr. 1889
Marie Elsine Ebsen
1893-
Marie Elsine Ebsen
F:
16 jun. 1893
Roager s. (Vodderbro)
Michael Andersen Toft
1889-
Michael Andersen Toft
F:
5 feb. 1889
Vodder s. (Gånsager)
G:
27 okt. 1921
Roager
Jens Thomsen Ebsen
Hans Lauridsen Ebsen
1896-
Hans Lauridsen Ebsen
F:
19 okt. 1896
Roager s. (Vodderbro)
Marie Kathrine Vollesen
Jens Thyssen Ebsen
1900-
Jens Thyssen Ebsen
F:
11 mar. 1900
Roager s. (Vodderbro)
Jens Thomsen Ebsen
1863-
Jens Thomsen Ebsen
F:
12 sep. 1863
Vodder s. (Gejlbjerg)
Dorothea Kirstine Lauridsen
1871-1950
Dorothea Kirstine Lauridsen
F:
2 apr. 1871
Hviding s. (Enderup)
G:
24 feb. 1893
Vodder
D:
26 aug. 1950
Roager s. (Vodderbro)
Jens Thyssen Ebbesen
1894-
Jens Thyssen Ebbesen
F:
12 sep. 1894
Vodder s. (Gejlbjerg)
Ane Cathrine Ebbesen
Nicolai Hansen Ebbesen
Dagmar Ebbesen
Søren Hansen Ebbesen
1896-
Søren Hansen Ebbesen
F:
23 jun. 1896
Vodder s. (Gejlbjerg)
Thyra Nicolaisen
Ane Dorothea Ebbesen
Dora Ebbesen
Anders Lauridsen Ebbesen
Peter Hessel Ebbesen
Asmus Hessel Ebbesen
1937-2021
Asmus Hessel Ebbesen
F:
13 feb. 1937
Vodder s. (Åved)
D:
27 jan. 2021
Bente Poulsen
1941-2022
Bente Poulsen
F:
15 aug. 1941
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
29 mar. 1961
Ribe
D:
6 jan. 2022
Børge Ebbesen
Margrethe Ebbesen
Peter Madsen Ebbesen
1898-
Peter Madsen Ebbesen
F:
4 mar. 1898
Vodder s. (Gejlbjerg)
Mette Cathrine Hejsel
1901-
Mette Cathrine Hejsel
F:
7 jul. 1901
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
G:
29 okt. 1927
Vodder
Marie Elsine Ebbesen
1900-
Marie Elsine Ebbesen
F:
16 jan. 1900
Vodder s. (Gejlbjerg)
Viggo Andresen Lund
1901-
Viggo Andresen Lund
F:
12 dec. 1901
Ribe (Skt. Cathrine s.)
G:
14 feb. 1926
Vodder
Gerda Ebbesen
Aage Ebbesen
Karl Ebbesen
1901-
Karl Ebbesen
F:
31 aug. 1901
Vodder s. (Gejlbjerg)
Cathrine Marie Petersen
1904-
Cathrine Marie Petersen
F:
11 jan. 1904
Vodder s. (Gånsager)
G:
15 dec. 1935
Ane Margrethe Ebbesen
1903-
Ane Margrethe Ebbesen
F:
28 mar. 1903
Vodder s. (Gejlbjerg)
Anders Lauridsen Ebbesen
Inger Margrethe Ebbesen
Dorthea Marie Ebbesen
Jannik Andersen Ebbesen
Ane Kathrine Ebbesen
Erik Ebbesen
Bent Andersen Ebbesen
Elis Ebbesen
1904-1965
Elis Ebbesen
F:
4 jun. 1904
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
11 dec. 1965
Vodder s. (Gejlbjerg)
Kirsten Andersen
Otteline Ebbesen
Antoni Nicolaisen Løbner
Anders Lauridsen Ebsen, senere Ebbesen
1866-1935
Anders Lauridsen Ebsen, senere Ebbesen
F:
24 jan. 1866
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
1 aug. 1935
Vodder s. (Åved)
Anne Cathrine Schmidt
1869-1935
Anne Cathrine Schmidt
F:
22 feb. 1869
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
27 okt. 1893
Vodder
D:
1 aug. 1935
Vodder s. (Åved)
Marie Elsine Ebsen
1902-
Marie Elsine Ebsen
F:
12 dec. 1902
Vodder s. (Birkelev)
Jens Christian Ebsen
1904-
Jens Christian Ebsen
F:
29 jun. 1904
Vodder s. (Birkelev)
Ingeborg Margrethe Ebsen
1906-
Ingeborg Margrethe Ebsen
F:
11 sep. 1906
Vodder s. (Birkelev)
Jens Thyssen Ebsen
Jensine Christine Ebsen
1913-
Jensine Christine Ebsen
F:
23 apr. 1913
Skærbæk
Hildegard Ebsen
1917-1917
Hildegard Ebsen
F:
15 jul. 1917
Skærbæk
D:
29 jul. 1917
Skærbæk
Iver Simonsen Ebsen
1868-
Iver Simonsen Ebsen
F:
26 jul. 1868
Vodder s. (Gejlbjerg)
Andrea Marie Beck
1883-
Andrea Marie Beck
F:
14 apr. 1883
G:
28 nov. 1901
Vodder
Maren Pedersen Møller
1833-1869
Maren Pedersen Møller
F:
29 sep. 1833
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
6 jul. 1869
Vodder s. (Gejlbjerg)
Jens Thyssen Ebsen
1830-1894
Jens Thyssen Ebsen
F:
23 sep. 1830
Brøns s. (Normsted)
G:
5 nov. 1859
D:
18 okt. 1894
Vodder s. (Gejlbjerg)
Peder Ewald Møller
1835-1907
Peder Ewald Møller
F:
6 maj 1835
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
29 jul. 1907
Skærbæk s. (Ulmølle)
Andrea Møller
1836-1838
Andrea Møller
F:
13 nov. 1836
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
19 dec. 1838
Skærbæk s. (Ulmølle)
Andreas Petersen Møller
1838-
Andreas Petersen Møller
F:
29 jul. 1838
Skærbæk s. (Ulmølle)
Anna Christine Christensen
1840-
Anna Christine Christensen
F:
2 okt. 1840
Hostrup s. (Jejsing)
Anders Poulsen Bjerrum
1903-1984
Anders Poulsen Bjerrum
F:
12 mar. 1903
Vodder s. (Gånsager)
D:
7 jan. 1984
Ordrup
Inger Meta Marie Pedersen
1907-1977
Inger Meta Marie Pedersen
F:
7 okt. 1907
København
G:
28 maj 1931
København (Helligånds k.)
D:
5 aug. 1977
København
Marie Lorenzen
Anne Nicoline Pedersen
Anne Kjestine Pedersen
Paul Bjerrum Pedersen
Helga Elsine Pedersen
Karen Kirstine Pedersen
Peder Pedersen
Maren Bjerrum
1904-
Maren Bjerrum
F:
30 nov. 1904
Vodder s. (Gånsager)
Anton Nicolaj Pedersen
1903-
Anton Nicolaj Pedersen
F:
2 nov. 1903
Møgeltønder
G:
6 mar. 1931
Vodder
Poul Sørensen Bjerrum
1872-1952
Poul Sørensen Bjerrum
F:
1 jun. 1872
Spandet s. (Spandetgård)
D:
28 jun. 1952
Vodder s. (Gånsager)
Anne Kirstine Warming
1874-1940
Anne Kirstine Warming
F:
18 dec. 1874
Vodder s. (Gånsager)
G:
12 apr. 1899
Vodder
D:
7 mar. 1940
Vodder s. (Gånsager)
Anders Lauridsen Bjerrum
1874-1964
Anders Lauridsen Bjerrum
F:
4 mar. 1874
Spandet s. (Spandetgård)
D:
14 feb. 1964
Vodder s. (Gånsager)
Elna Thyssen
1900-
Elna Thyssen
F:
27 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Niels Hansen Nielsen
1897-1947
Niels Hansen Nielsen
F:
8 nov. 1897
Skærbæk
G:
2 aug. 1925
Skærbæk
D:
19 feb. 1947
Ribe (Amtssygeh.)
Anne Thyssen
1902-1993
Anne Thyssen
F:
21 dec. 1902
Vodder s. (Birkelev)
D:
21 aug. 1993
Niels Thyssen
1901-1974
Niels Thyssen
F:
15 jan. 1901
Skærbæk
G:
9 nov. 1928
Skærbæk
D:
19 mar. 1974
Truels Schack Thyssen
1938-2009
Truels Schack Thyssen
F:
24 sep. 1938
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 jan. 2009
Vodder s. (Frifelt)
Jens Truelsen Thyssen
1905-
Jens Truelsen Thyssen
F:
2 feb. 1905
Vodder s. (Birkelev)
Johanne Schack
Dorthea Elsine Bjerrum
1876-
Dorthea Elsine Bjerrum
F:
13 mar. 1876
Vodder s. (Gånsager Mark)
Truels Andersen Thyssen
1869-
Truels Andersen Thyssen
F:
10 nov. 1869
Vodder s. (Birkelev)
G:
17 feb. 1900
Vodder
Anders Poulsen Bjerrum
1907-1969
Anders Poulsen Bjerrum
F:
25 maj 1907
Egvad s. (Hønkys)
D:
29 sep. 1969
Egvad s. (Hønkys)
Emilie Thomine Lauritzen
Anna Margrethe Bjerrum
1908-1986
Anna Margrethe Bjerrum
F:
17 sep. 1908
Egvad s. (Hønkys)
D:
30 sep. 1986
Ulkebøl
Christian Jørgensen
Heine Anton Christensen Bjerrum
1910-1987
Heine Anton Christensen Bjerrum
F:
31 jan. 1910
Egvad s. (Hønkys)
D:
26 feb. 1987
Haderslev
Agnes Christine Jørgensen
1912-
Agnes Christine Jørgensen
F:
15 jan. 1912
Felsted s. (Tumbøl)
G:
6 apr. 1939
Felsted
Hans Poulsen Bjerrum
1911-1988
Hans Poulsen Bjerrum
F:
16 mar. 1911
Egvad s. (Hønkys)
D:
8 jan. 1988
Sønderborg
Christian Nielsen Bjerrum
1913-1989
Christian Nielsen Bjerrum
F:
24 jan. 1913
Egvad s. (Hønkys)
D:
28 nov. 1989
Rise s. (Rødekro)
Clara Wollesen
Iverine Simonette Frederikke Bjerrum
1915-1999
Iverine Simonette Frederikke Bjerrum
F:
18 sep. 1915
Egvad s. (Hønkys)
D:
29 sep. 1999
Hans Wollesen
1909-1993
Hans Wollesen
F:
17 aug. 1909
Egvad s. (Nr. Hostrup)
G:
17 sep. 1938
Egvad
D:
1 dec. 1993
Aabenraa
Iver Simonsen Bjerrum
1878-1916
Iver Simonsen Bjerrum
F:
10 maj 1878
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
4 okt. 1916
Stochod, Ukraine (faldt i 1. Verdenskrig)
Anna Cathrine Helene Langelund
1884-1955
Anna Cathrine Helene Langelund
F:
7 dec. 1884
Agerskov s. (Vellerup)
G:
16 apr. 1906
Agerskov
D:
7 mar. 1955
Aabenraa
Elsine Bjerrum
1880-1968
Elsine Bjerrum
F:
23 jun. 1880
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
7 jun. 1968
Skærbæk
Ane Cathrine Møller
1839-1895
Ane Cathrine Møller
F:
21 sep. 1839
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
26 jul. 1895
Vodder s. (Gånsager)
Anders Poulsen Bjerrum
1833-1889
Anders Poulsen Bjerrum
F:
7 feb. 1833
Rejsby
G:
4 dec. 1869
D:
12 nov. 1889
Vodder s. (Gånsager Mark)
Anders Lauritzen Møller
1840-1842
Anders Lauritzen Møller
F:
11 nov. 1840
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
13 feb. 1842
Skærbæk s. (Ulmølle)
Marie Cathrine Therese Hansen
1869-
Marie Cathrine Therese Hansen
F:
7 mar. 1869
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Peter Caspar Hansen
1871-
Peter Caspar Hansen
F:
1 apr. 1871
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Anders Lauritz Hansen
1874-
Anders Lauritz Hansen
F:
26 feb. 1874
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Elis Boiesen Hansen
1876-
Elis Boiesen Hansen
F:
1 jul. 1876
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Cathrine Hansen
1878-
Cathrine Hansen
F:
16 okt. 1878
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Dødfødt søn
1882-1882
Dødfødt søn
F:
4 jun. 1882
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
D:
4 jun. 1882
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Johanne Marie Møller
1841-
Johanne Marie Møller
F:
15 nov. 1841
Skærbæk s. (Ulmølle)
Christian Mathiesen Hansen
ca. 1841-
Christian Mathiesen Hansen
F:
ca. 1841
G:
12 sep. 1868
Roager
Anders Lauridsen Ewald eller Petersen
1790-1844
Anders Lauridsen Ewald eller Petersen
F:
13 mar. 1790
D:
15 maj 1844
Skærbæk s. (Ulmølle)
Else Boysen
1802-1849
Else Boysen
F:
3 apr. 1802
Ravsted
G:
29 nov. 1828
Skærbæk
D:
22 apr. 1849
Skærbæk s. (Ulmølle)
Peter Ewald
1828-
Peter Ewald
F:
27 sep. 1828
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christen Nielsen
1858-
Christen Nielsen
F:
9 sep. 1858
Henne s. (Klinting)
Anna Ewald
1830-1896
Anna Ewald
F:
20 okt. 1830
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
22 dec. 1896
Henne s. (Tebelgård)
Christen Nielsen
ca. 1831-1858
Christen Nielsen
F:
ca. 1831
G:
8 Maj 1858
Henne
D:
26 Maj 1858
Henne s. (Klinting)
Peder Sørensen
ca. 1834-1861
Peder Sørensen
F:
ca. 1834
G:
8 mar. 1859
Henne
D:
1859/61
Ane Margrethe Nielsen
1862-1896
Ane Margrethe Nielsen
F:
29 jul. 1862
Henne s. (Klinting)
D:
18 dec. 1896
Henne s. (Tebelgård)
Niels Peder Nielsen
1867-
Niels Peder Nielsen
F:
19 feb. 1867
Henne s. (Klnting)
Niels Nielsen
ca. 1831-1897
Niels Nielsen
F:
ca. 1831
Lydum s. (Rærup)
G:
17 Okt 1861
Henne
D:
18 feb. 1897
Henne s. (Tebelgård)
Kjerstine Ewald
1860-
Kjerstine Ewald
F:
19 jan. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Kjerstine Christine Ewald
1862-
Kjerstine Christine Ewald
F:
23 aug. 1862
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Niels Peter Ewald
1865-
Niels Peter Ewald
F:
16 feb. 1865
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Johannes Christian Ewald
1867-1869
Johannes Christian Ewald
F:
10 aug. 1867
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
17 dec. 1869
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Johannes Christian Ewald
1870-
Johannes Christian Ewald
F:
22 jan. 1870
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt datter
1873-1873
Dødfødt datter
F:
14 mar. 1873
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
14 mar. 1873
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andreas Peter Nielsen Ewald
1874-
Andreas Peter Nielsen Ewald
F:
12 maj 1874
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hansine Marie Ewald
1879-
Hansine Marie Ewald
F:
3 mar. 1879
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Kjestine Ewald
1879-
Anne Kjestine Ewald
F:
3 mar. 1879
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Nielsen Ewald
1834-1898
Hans Nielsen Ewald
F:
16 feb. 1834
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
2 maj 1898
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marie Christiansen
ca. 1833-
Marie Christiansen
F:
ca. 1833
Niels Peter Ewald
1837-1839
Niels Peter Ewald
F:
17 mar. 1837
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
12 apr. 1839
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Juliane Marie Ewald
1871-
Juliane Marie Ewald
F:
21 jul. 1871
Ho s. (Vesterballe)
Niels Christian Nielsen
1864-
Niels Christian Nielsen
F:
17 apr. 1864
Ho s. (Vesterballe)
G:
12 nov. 1897
Ho
Kristian Hansen
1903-
Kristian Hansen
F:
7 Maj 1903
Oksby s. (Grønbjerg)
Anne Hansen
1906-
Anne Hansen
F:
16 sep. 1906
Oksby s. (Grønbjerg)
Karen Kirstine Caroline Ewald
1873-
Karen Kirstine Caroline Ewald
F:
22 sep. 1873
Ho s. (Vesterballe)
Poul Christian Hansen
1867-
Poul Christian Hansen
F:
7 mar. 1867
Lydum
G:
21 Okt 1902
Oksby
Kirstine Nikoline Ewald
1882-1883
Kirstine Nikoline Ewald
F:
16 jun. 1882
Ho s. (Vesterballe)
D:
24 jan. 1883
Ho s. (Vesterballe)
Niels Peter Ewald
1840-1900
Niels Peter Ewald
F:
27 mar. 1840
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
30 maj 1900
Varde (sygehuset)
Kirsten Nielsen
ca. 1839-1914
Kirsten Nielsen
F:
ca. 1839
G:
7 dec. 1870
Ho
D:
14 Maj 1914
Ho s. (Vesterballe)
Andreas Peter Ewald
1844-
Andreas Peter Ewald
F:
4 jan. 1844
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Niels Ewald
1792-
Niels Ewald
F:
16 feb. 1792
Rejsby
Kirsten Nielsdatter
ca. 1798-
Kirsten Nielsdatter
F:
ca. 1798
G:
12 jan. 1828
Emmerlev
Maren Andersdatter (Sejerslev)
1762-1842
Maren Andersdatter (Sejerslev)
F:
3 jul. 1762
G:
20 jan. 1786
D:
25 feb. 1842
Marie Sørensdatter
1747-1750
Marie Sørensdatter
F:
1747
D:
1750
Niels Sørensen
1750-
Niels Sørensen
F:
1750
Marie Sørensdatter
1752-1767
Marie Sørensdatter
F:
1752
D:
1767
Gertrud Ewald
1787-1808
Gertrud Ewald
F:
8 dec. 1787
D:
1808
Dødfødt søn
1789-1789
Dødfødt søn
F:
17 sep. 1789
D:
17 sep. 1789
Johanne Smith
1818-
Johanne Smith
F:
26 feb. 1818
Hans Andersen Smith
1822-1840
Hans Andersen Smith
F:
25 okt. 1822
D:
4 mar. 1840
Caroline Schmidt
1851-
Caroline Schmidt
F:
6 aug. 1851
Niels Schmidt
1888-
Niels Schmidt
F:
13 mar. 1888
Brøns
Marie Schmidt
1889-
Marie Schmidt
F:
20 aug. 1889
Brøns
Villads Schmidt
1892-
Villads Schmidt
F:
15 jan. 1892
Brøns
Lona Schmidt
1893-
Lona Schmidt
F:
10 okt. 1893
Brøns
Hansine Jensmine Schmidt
1896-1981
Hansine Jensmine Schmidt
F:
16 jan. 1896
Brøns
D:
18 feb. 1981
Roager
Ankjær Schack
1896-1991
Ankjær Schack
F:
5 okt. 1896
Roager
D:
23 nov. 1991
Ribe sygehus
Hans Jensen Schmidt
1852-1895
Hans Jensen Schmidt
F:
9 aug. 1852
Brøns
D:
18 jul. 1895
Brøns
Maren Holm
ca. 1857-
Maren Holm
F:
ca. 1857
G:
1 apr. 1887
Brøns
Niels Lauridsen Nielsen
1887-1891
Niels Lauridsen Nielsen
F:
28 feb. 1887
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
12 jun. 1891
Brøns s. (V. Åbølling)
Andreas Nielsen
1888-1888
Andreas Nielsen
F:
13 maj 1888
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
5 jun. 1888
Brøns s. (V. Åbølling)
Andreas Nielsen
1889-1890
Andreas Nielsen
F:
16 jul. 1889
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
1 mar. 1890
Brøns s. (V. Åbølling)
Martin Thomsen Nielsen
1890-
Martin Thomsen Nielsen
F:
18 aug. 1890
Brøns s. (V. Åbølling)
Dødfødt søn
1892-1892
Dødfødt søn
F:
6 jun. 1892
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
6 jun. 1892
Brøns s. (V. Åbølling)
Anne Nielsen
1893-
Anne Nielsen
F:
25 okt. 1893
Brøns s. (V. Åbølling)
Maren Nielsen
1894-1894
Maren Nielsen
F:
4 nov. 1894
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
22 dec. 1894
Brøns s. (V. Åbølling)
Kirstine Schmidt
1854-
Kirstine Schmidt
F:
16 maj 1854
Brøns
Niels Nielsen
1843-
Niels Nielsen
F:
17 okt. 1843
G:
26 mar. 1886
Brøns
Niels Lausen Schmidt
1889-
Niels Lausen Schmidt
F:
19 jul. 1889
Brøns
Maren Schmidt
1890-
Maren Schmidt
F:
12 sep. 1890
Brøns
Bodil Schack
1927-1927
Bodil Schack
F:
26 apr. 1927
D:
5 jul. 1927
Bodil Schack
1929-
Bodil Schack
F:
2 jun. 1929
Rejsby s.
Vagn Jensen
1928-
Vagn Jensen
F:
21 nov. 1928
Skanderup s.
G:
30 mar. 1955
Nr. Løgum
Ingeborg Schack
Ejnar Herluf Petersen
1926-
Ejnar Herluf Petersen
F:
22 dec. 1926
Gelsted s.
G:
30 mar. 1955
Nr. Løgum
Elsine Schmidt
1892-
Elsine Schmidt
F:
19 nov. 1892
Hans Peter Schack
1885-
Hans Peter Schack
F:
11 sep. 1885
G:
29 jun. 1926
Nis Hansen Schmidt
1895-
Nis Hansen Schmidt
F:
1 jun. 1895
Brøns
Karoline Schmidt
1897-
Karoline Schmidt
F:
30 jul. 1897
Brøns
Hans Jensen Schmidt
1899-1899
Hans Jensen Schmidt
F:
27 aug. 1899
Brøns
D:
28 aug. 1899
Brøns
Laurids Krog Schmidt
Hans Jensen Schmidt
1900-
Hans Jensen Schmidt
F:
26 okt. 1900
Brøns
Ane Marie Krog
1901-
Ane Marie Krog
F:
4 maj 1901
Brøns s. (Havervad)
G:
3 aug. 1926
Brøns
Peter Obling Schmidt
Laurids Bastian Schmidt
1857-
Laurids Bastian Schmidt
F:
29 jul. 1857
Ingeborgline Cathrine Bastian
1865-
Ingeborgline Cathrine Bastian
F:
9 aug. 1865
Brøns s. (Normsted)
G:
13 okt. 1888
Brøns k.
Johanne Schmidt
1859-
Johanne Schmidt
F:
31 dec. 1859
Andrea Schmidt
1862-
Andrea Schmidt
F:
26 jan. 1862
Hans Anton Schmidt
1864-
Hans Anton Schmidt
F:
10 sep. 1864
Nielsine Laurette Marie Schmidt
1866-
Nielsine Laurette Marie Schmidt
F:
26 mar. 1866
Niels Lauridsen Smith
1822-1866
Niels Lauridsen Smith
F:
25 okt. 1822
D:
3 mar. 1866
Maren Andersen
1826-
Maren Andersen
F:
4 dec. 1826
Brøns s. (Normsted)
G:
9 nov. 1850
Peter Andersen Schmidt
1889-
Peter Andersen Schmidt
F:
3 apr. 1889
Brøns
Frederikke Schmidt
1890-
Frederikke Schmidt
F:
23 dec. 1890
Brøns
Kjestine Schmidt
1892-
Kjestine Schmidt
F:
30 okt. 1892
Brøns
Bodil Schmidt
Niels Schmidt
Astrid Schmidt
Erik Schmidt
1933-1936
Erik Schmidt
F:
28 sep. 1933
D:
12 nov. 1936
Aage Schmidt
1934-1934
Aage Schmidt
F:
17 okt. 1934
D:
18 okt. 1934
Marie Schmidt
1934-1934
Marie Schmidt
F:
17 okt. 1934
D:
18 okt. 1934
Erik Schmidt
1939-1941
Erik Schmidt
F:
9 maj 1939
D:
14 jun. 1941
Svend Aage Schmidt
Andreas Schmidt
1895-
Andreas Schmidt
F:
24 jun. 1895
Brøns
Botille Schack
1903-
Botille Schack
F:
25 jun. 1903
Gotfred Schmidt
1897-
Gotfred Schmidt
F:
30 dec. 1897
Brøns
Hansine Marie Terp
Marie Schmidt
1902-
Marie Schmidt
F:
29 jan. 1902
Brøns
Peter Christensen Terp
1896-
Peter Christensen Terp
F:
6 aug. 1896
Brøns
G:
11 maj 1928
Brøns
Nis Hansen Schmidt
1854-
Nis Hansen Schmidt
F:
26 aug. 1854
Hansine Marie Petersen
1859-
Hansine Marie Petersen
F:
7 maj 1859
G:
21 jun. 1888
Brøns
Dødfødt barn
1920-1920
Dødfødt barn
F:
30 apr. 1920
Fole
D:
30 apr. 1920
Fole
Peter Jefsen Møller
1884-1922
Peter Jefsen Møller
F:
8 jul. 1884
Roager
D:
22 jan. 1922
Fole
Anne Marie Aalling
1879-1956
Anne Marie Aalling
F:
19 sep. 1879
Hygum s. (Hygumskov)
D:
16 nov. 1956
Fole
Louise Møller
1886-
Louise Møller
F:
13 feb. 1886
Roager
Christian Peter Christensen
1887-
Christian Peter Christensen
F:
24 sep. 1887
Haderslev
G:
9 aug. 1916
Fole
Peter Andersen Møller
1887-1898
Peter Andersen Møller
F:
29 okt. 1887
D:
2 maj 1898
Roager
Kjersten Møller
1889-
Kjersten Møller
F:
18 jan. 1889
Niels Sønnichsen Møller
1891-
Niels Sønnichsen Møller
F:
27 sep. 1891
Dorthea Møller
1894-
Dorthea Møller
F:
19 jul. 1894
Petra Møller
1898-
Petra Møller
F:
27 nov. 1898
Caroline Schmidt
1857-
Caroline Schmidt
F:
31 maj 1857
Rudolf Nielsen Møller
1854-
Rudolf Nielsen Møller
F:
8 jun. 1854
Brøns s. (Brøns Kro)
Hans Jensen Schmidt
1860-
Hans Jensen Schmidt
F:
14 apr. 1860
Hansine Christine Schou
1894-
Hansine Christine Schou
F:
18 apr. 1894
Brøns s. (Søndernæs)
Martin Schou
1895-
Martin Schou
F:
24 jun. 1895
Brøns s. (Søndernæs)
Lovise Augusta Lund
1900-
Lovise Augusta Lund
F:
26 nov. 1900
Spandet s. (Fjersted)
G:
28 apr. 1925
Brøns
Kjestine Schou
1897-
Kjestine Schou
F:
3 aug. 1897
Brøns s. (Søndernæs)
Peder Andersen Schou
1899-1899
Peder Andersen Schou
F:
7 apr. 1899
Brøns s. (Søndernæs)
D:
6 jul. 1899
Brøns s. (Søndernæs)
Alfred Petersen Schou
1899-1899
Alfred Petersen Schou
F:
7 apr. 1899
Brøns s. (Søndernæs)
D:
16 dec. 1899
Brøns s. (Søndernæs)
Peter Andersen Schou
1901-1901
Peter Andersen Schou
F:
17 mar. 1901
Brøns s. (Søndernæs)
D:
29 apr. 1901
Brøns s. (Søndernæs)
Bine Marie Schmidt
1864-
Bine Marie Schmidt
F:
26 jun. 1864
Peder Nielsen Schou
1863-
Peder Nielsen Schou
F:
5 feb. 1863
Brøns s. (Søndernæs)
G:
21 nov. 1893
Brøns
Niels Lauridsen Schmidt
1870-
Niels Lauridsen Schmidt
F:
9 sep. 1870
Peder Andersen Smith
1826-
Peder Andersen Smith
F:
16 sep. 1826
Kirsten Østergaard
1831-1910
Kirsten Østergaard
F:
18 feb. 1831
Brøns
G:
29 okt. 1853
D:
13 mar. 1910
Fole
Johanne Smith
1826-1843
Johanne Smith
F:
16 sep. 1826
D:
2 aug. 1843
Niels Hansen Smith
1829-1833
Niels Hansen Smith
F:
21 jun. 1829
D:
7 jan. 1833
Karen Smith
1831-1832
Karen Smith
F:
24 aug. 1831
D:
9 jun. 1832
Niels Hansen Smith
1834-1842
Niels Hansen Smith
F:
13 jan. 1834
D:
12 aug. 1842
Karen Ewald
1792-1854
Karen Ewald
F:
26 maj 1792
D:
8 aug. 1854
Hans Jensen Hansen Schmidt
ca. 1792-1839
Hans Jensen Hansen Schmidt
F:
ca. 1792
G:
16 dec. 1817
D:
18 apr. 1839
Karen Ewald
1821-1849
Karen Ewald
F:
3 maj 1821
D:
4 mar. 1849
Anne Marie Ewald
1822-1826
Anne Marie Ewald
F:
14 sep. 1822
D:
4 maj 1826
Gertrud Ewald
1824-1838
Gertrud Ewald
F:
6 feb. 1824
D:
12 jun. 1838
Else Cathrine Ewald
1825-1826
Else Cathrine Ewald
F:
21 apr. 1825
D:
20 apr. 1826
Anne Marie Ewald
1826-1846
Anne Marie Ewald
F:
8 sep. 1826
D:
3 aug. 1846
Else Cathrine Ewald
1828-
Else Cathrine Ewald
F:
30 apr. 1828
Las Lausten Janniksen
Las Lausten Janniksen
G:
8 dec. 1853
Johan Peter Terp
1885-
Johan Peter Terp
F:
30 nov. 1885
Brøns
Dødfødt datter
1911-1911
Dødfødt datter
F:
6 mar. 1911
D:
6 mar. 1911
Mette Kirstine Olesen
Jens Terp Olesen
Hagen Terp Olesen
Karen Marie Terp Olesen
Dødfødt datter
1927-1927
Dødfødt datter
F:
24 feb. 1927
D:
24 feb. 1927
Johan Terp Olesen
1929-2006
Johan Terp Olesen
F:
29 mar. 1929
D:
4 dec. 2006
Ribe
Mary Kjestine Terp
1889-
Mary Kjestine Terp
F:
11 apr. 1889
Brøns
Ole Christian Olesen
1884-
Ole Christian Olesen
F:
17 jul. 1884
Jernved
G:
21 maj 1910
Brøns
Hansine Marie Terp
Peter Christensen Terp
1896-
Peter Christensen Terp
F:
6 aug. 1896
Brøns
Marie Schmidt
1902-
Marie Schmidt
F:
29 jan. 1902
Brøns
G:
11 maj 1928
Brøns
Hagen Pedersen Terp
1861-1943
Hagen Pedersen Terp
F:
27 aug. 1861
Brøns
D:
18 jan. 1943
Brøns
Karen Marie Schmidt
1856-1939
Karen Marie Schmidt
F:
14 nov. 1856
Brøns
G:
23 sep. 1885
Brøns
D:
18 nov. 1939
Brøns
Otto Olesen
Peder Olesen
Viggo Olesen
Aage Olesen
Else Olesen
Anna Cathrine Olesen
Ellen Johanne Olesen
Meta Degn
1887-1961
Meta Degn
F:
15 maj 1887
Brøns
D:
19 feb. 1961
Brøns
Christian Hansen Olesen
1875-
Christian Hansen Olesen
F:
18 jul. 1875
Bov s. (Frøslev)
G:
6 dec. 1907
Brøns
Maren Degn
1892-
Maren Degn
F:
1 feb. 1892
Brøns
Hans Frederik Olesen
1884-1975
Hans Frederik Olesen
F:
27 okt. 1884
Bov s. (Frøslev)
G:
21 nov. 1924
Brøns
D:
19 nov. 1975
Brøns
Ane Cathrine Marie Terp
1864-
Ane Cathrine Marie Terp
F:
12 apr. 1864
Brøns
Otto Nielsen Degn
1860-1903
Otto Nielsen Degn
F:
30 maj 1860
Brøns
G:
8 dec. 1886
Brøns
D:
2 feb. 1903
Brøns
Maren Terp
1902-
Maren Terp
F:
15 aug. 1902
Brøns
Willads Holm Terp
1905-
Willads Holm Terp
F:
31 mar. 1905
Brøns
Christen Lausen Terp
1871-1951
Christen Lausen Terp
F:
7 maj 1871
Brøns
D:
7 sep. 1951
Tønder
Meta Catharina Holm
1874-1947
Meta Catharina Holm
F:
8 mar. 1874
Brøns s. (Holmgård)
D:
5 sep. 1947
Tønder
Maren Ewald
1831-1913
Maren Ewald
F:
23 maj 1831
D:
21 feb. 1913
Brøns
Peder Christensen Terp
1833-
Peder Christensen Terp
F:
12 okt. 1833
G:
10 maj 1861
Mette Kirstine Ewald
1793-1865
Mette Kirstine Ewald
F:
3 nov. 1793
D:
10 jun. 1865
Hagen Poulsen
ca. 1795-1832
Hagen Poulsen
F:
ca. 1795
G:
29 sep. 1820
D:
2 apr. 1832
Hagen Petersen
1837-1839
Hagen Petersen
F:
11 maj 1837
D:
4 jan. 1839
Peder Sørensen
ca. 1800-1871
Peder Sørensen
F:
ca. 1800
G:
29 okt. 1835
D:
27 maj 1871
Karen Sørensdatter
1754-1814
Karen Sørensdatter
F:
30 sep. 1754
D:
25 jul. 1814
Niels Lauridsen
1742-1803
Niels Lauridsen
F:
1742
G:
14 sep. 1787
D:
1803
Karen Pedersdatter Ewald
1710-1793
Karen Pedersdatter Ewald
F:
1710
D:
1793
Søren Janniksen
1696-1755
Søren Janniksen
F:
1696
G:
25 okt. 1742
D:
1755
Brøns
Bodil Pedersdatter
1779-1784
Bodil Pedersdatter
F:
19 nov. 1779
D:
1784
Anders Thomsen Pedersen
1785-1788
Anders Thomsen Pedersen
F:
6 apr. 1785
D:
1788
Lauritz Pedersen
1789-1824
Lauritz Pedersen
F:
9 jan. 1789
D:
SEN. 1824
Peder Andersen
1816-1835
Peder Andersen
F:
25 aug. 1816
D:
7 apr. 1835
Karen Nielsen
1848-1934
Karen Nielsen
F:
23 jun. 1848
D:
14 jun. 1934
Hans Peter Beck
1849-1876
Hans Peter Beck
F:
15 jun. 1849
G:
15 apr. 1874
D:
17 feb. 1876
Søren Nicolaisen Beck
1842-1928
Søren Nicolaisen Beck
F:
8 sep. 1842
G:
27 apr. 1879
D:
5 aug. 1928
Lauritz Nielsen
1817-
Lauritz Nielsen
F:
13 dec. 1817
Anne Marie Pedersdatter
1825-
Anne Marie Pedersdatter
F:
28 jun. 1825
G:
1 maj 1847
Anne Pedersen
1820-1839
Anne Pedersen
F:
2 mar. 1820
D:
29 jan. 1839
Bodil Marie Pedersen
1821-1835
Bodil Marie Pedersen
F:
24 dec. 1821
D:
7 apr. 1835
Anders Thomsen Pedersen
1823-
Anders Thomsen Pedersen
F:
6 okt. 1823
Karen Pedersen
1862-
Karen Pedersen
F:
21 sep. 1862
Cathrine Marie Pedersen
1865-
Cathrine Marie Pedersen
F:
25 jan. 1865
Poul Pedersen
1825-
Poul Pedersen
F:
28 okt. 1825
Marie Kirstine Østergaard
1835-
Marie Kirstine Østergaard
F:
19 okt. 1835
G:
26 okt. 1861
Viggo Nielsen
Laurids Nielsen
1860-1937
Laurids Nielsen
F:
8 aug. 1860
Hviding s. (Råhede)
D:
19 nov. 1937
Hviding s. (Råhede)
Anna Schmidt
1864-1938
Anna Schmidt
F:
5 apr. 1864
Hviding s. (Lundsmark)
D:
4 nov. 1938
Hviding s. (Lundsmark)
Peder Ewald Nielsen
1865-
Peder Ewald Nielsen
F:
29 apr. 1865
Bodil Cathrine Pedersen
1828-
Bodil Cathrine Pedersen
F:
17 feb. 1828
Villads Nielsen Kræmer
1799-
Villads Nielsen Kræmer
F:
1799
G:
15 okt. 1857
Niels Jørgen Borre
1886-1886
Niels Jørgen Borre
F:
4 jan. 1886
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
18 feb. 1886
Skærbæk s. (Hjemsted)
Niels Jørgen Borre
1886-
Niels Jørgen Borre
F:
13 dec. 1886
Hansine Lund
1893-
Hansine Lund
F:
23 jan. 1893
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
24 sep. 1926
Skærbæk
Ane Bothilde Borre
1889-
Ane Bothilde Borre
F:
29 aug. 1889
Aage Borre
1892-1945
Aage Borre
F:
5 maj 1892
D:
24 sep. 1945
Anna Borre
1895-
Anna Borre
F:
18 okt. 1895
Karen Hansen
1863-1939
Karen Hansen
F:
12 nov. 1863
D:
13 dec. 1939
Jørgen Nielsen Borre
1854-1927
Jørgen Nielsen Borre
F:
26 jul. 1854
G:
11 feb. 1885
D:
12 sep. 1927
Niels Brodersen Pørksen
Maja Christensen
1930-1973
Maja Christensen
F:
21 aug. 1930
Bredsten
D:
18 jun. 1973
Marie Brodersen Pørksen
Ida Elisabeth Pørksen
1922-1929
Ida Elisabeth Pørksen
F:
30 dec. 1922
D:
10 maj 1929
Tønder
Broder Brodersen Pørksen
Johannes Pørksen
Dagny Kirstine Brodersen
1890-1959
Dagny Kirstine Brodersen
F:
24 jun. 1890
Roager
D:
25 sep. 1959
Tønder (sygehuset)
Sønnich Sønnichsen Pørksen
1877-1934
Sønnich Sønnichsen Pørksen
F:
28 nov. 1877
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
12 nov. 1918
Mjolden
D:
25 mar. 1934
Agnes Botilde Brodersen
1892-1964
Agnes Botilde Brodersen
F:
10 feb. 1892
Roager
D:
23 sep. 1964
Aabenraa (Tuberkulosestationen)
Ane Kirstine Marie Hansen
1866-1948
Ane Kirstine Marie Hansen
F:
15 maj 1866
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
23 apr. 1948
Mjolden s. (Ottersbøl)
Broder Brodersen
1859-1915
Broder Brodersen
F:
17 feb. 1859
D:
18 sep. 1915
Anna Botilla Pedersen
1830-1895
Anna Botilla Pedersen
F:
31 mar. 1830
D:
22 mar. 1895
Okke Feddersen Hansen
1809-1869
Okke Feddersen Hansen
F:
1809
D:
12 apr. 1869
Truels Pedersen
1832-1832
Truels Pedersen
F:
8 nov. 1832
D:
3 dec. 1832
Karen Enemark
1857-
Karen Enemark
F:
10 okt. 1857
Agathe Marie Refslund
1881-
Agathe Marie Refslund
F:
9 jan. 1881
Agerskov s. (Vellerup)
Franz Eiswald
ca. 1871-
Franz Eiswald
F:
ca. 1871
G:
24 mar. 1907
San Francisco, USA
Caroline Refslund
1910-
Caroline Refslund
F:
31 mar. 1910
Agerskov s. (Bovlund)
Kristian Refslund
1911-1990
Kristian Refslund
F:
13 okt. 1911
Agerskov s. (Bovlund)
D:
28 okt. 1990
Thomas Refslund
1912-2010
Thomas Refslund
F:
27 sep. 1912
Agerskov s. (Bovlund)
D:
11 dec. 2010
Grindsted
Olga Petersen
1913-
Olga Petersen
F:
16 mar. 1913
G:
1936
Agerskov
Hans Thomsen Refslund
1882-1929
Hans Thomsen Refslund
F:
13 jan. 1882
Agerskov s. (Vellerup)
D:
4 jul. 1929
Vordingborg Landsogn (Oringe)
Kirstine Margrethe Petersen
1886-1914
Kirstine Margrethe Petersen
F:
CA 1886
Toftlund s. (Ørderup)
D:
3 maj 1914
Agerskov s. (Bovlund)
Kathrine Refslund
1883-1905
Kathrine Refslund
F:
5 maj 1883
Agerskov s. (Vellerup)
D:
1905
Helga Refslund
1886-1963
Helga Refslund
F:
10 apr. 1886
Agerskov s. (Vellerup)
D:
24 dec. 1963
Gram s. (Gram sygehus)
Astrid Refslund
1888-1889
Astrid Refslund
F:
27 aug. 1888
Agerskov s. (Vellerup)
D:
15 jun. 1889
Agerskov s. (Vellerup)
Astrid Bodil Refslund
1892-1913
Astrid Bodil Refslund
F:
15 mar. 1892
Agerskov s. (Vellerup)
D:
18 sep. 1913
Gram (sygehuset)
Caroline Kirstine Enemark
1859-1892
Caroline Kirstine Enemark
F:
7 maj 1859
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
15 apr. 1892
Agerskov s. (Vellerup)
Thomas August Refslund
1847-1923
Thomas August Refslund
F:
24 mar. 1847
Agerskov s. (Vellerup)
G:
18 okt. 1879
Rødding Frimenighed
D:
30 jan. 1923
Sønderborg
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
7 aug. 1860
D:
7 aug. 1860
Dødfødt datter
1862-1862
Dødfødt datter
F:
21 maj 1862
D:
21 maj 1862
Cathrine Pedersen
1832-
Cathrine Pedersen
F:
8 nov. 1832
Peder Enemark
1820-1870
Peder Enemark
F:
27 sep. 1820
Rejsby s. (Kærbølling)
G:
2 maj 1855
D:
5 jan. 1870
Rejsby s. (Kærbølling)
Peder Ewald Termansen
1791-1860
Peder Ewald Termansen
F:
8 maj 1791
D:
18 jan. 1860
Karen Lauritzdatter
ca. 1792-1834
Karen Lauritzdatter
F:
ca. 1792
D:
14 maj 1834
Anne Wodder
ca. 1791-1860
Anne Wodder
F:
ca. 1791
G:
8 nov. 1834
D:
8 maj 1860
Anders Thomsen Termansen
1794-1794
Anders Thomsen Termansen
F:
16 jul. 1794
D:
1794
Anne Poulsdatter
1750-1820
Anne Poulsdatter
F:
1750
D:
9 mar. 1820
Peder Andersen
ca. 1743-1804
Peder Andersen
F:
ca. 1743
D:
31 mar. 1804
Anne Pedersdatter Ewald
1712-1750
Anne Pedersdatter Ewald
F:
1712
D:
1750
Poul Poulsen Termansen
ca. 1700-1783
Poul Poulsen Termansen
F:
ca. 1700
G:
1748
D:
1783
Mette Christine Gorrisdatter
1752-som barn
Mette Christine Gorrisdatter
F:
1752
D:
som barn
Mette Christine Pedersdatter Ewald
1714-
Mette Christine Pedersdatter Ewald
F:
1714
Gorris Nielsen
-1753
Gorris Nielsen
G:
3 sep. 1751
D:
1753
Cathrine Friderica Pedersdatter
1750-1750
Cathrine Friderica Pedersdatter
F:
1750
D:
1750
Peder Ewald
1716-1762
Peder Ewald
F:
1716
D:
1762
Herlig Margrethe Meyer
1711-1781
Herlig Margrethe Meyer
F:
1711
Løgumkloster
G:
16 apr. 1739
D:
1781
Brøns
Peder Ewald
1752-1824
Peder Ewald
F:
24 aug. 1752
D:
1824
Mads Schjerning Ewald
-7 mdr. gl.
Mads Schjerning Ewald
D:
7 mdr. gl.
Niels Ewald
1718-1756
Niels Ewald
F:
30 mar. 1718
D:
7 jan. 1756
Sophie Elisabeth Hegelund
1723-1769
Sophie Elisabeth Hegelund
F:
2 dec. 1723
G:
1751
D:
27 jan. 1769
Forældre
Fedder Pedersen Beyer
ca. 1640-1704
Karen Nielsdatter
ca. 1635-1698
Karen Feddersdatter
1678-1746
Karen Feddersdatter
F:
1678
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1746
Brøns
Peder Ewald
ca. 1677-1729
Peder Ewald
F:
ca. 1677
G:
10 nov. 1706
Brøns
D:
1729