Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Nis Petersen
ca. 1703 - 1775 (72 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Peter Nissen
1743-1744
Peter Nissen
F:
1743
Løgumkloster s. (Starup)
D:
1744
Løgumkloster s. (Starup)
Forældre
Peter Nissen
ca. 1675-1715
Elsabe Andersdatter
ca. 1678-1750
Nis Petersen
ca. 1703-1775
Nis Petersen
F:
ca. 1703
fmtl. Løgumkloster s. (Starup)
D:
5 jul. 1775
Løgumkloster s. (Starup)
Botilla Nielsdatter
ca. 1723-1744
Botilla Nielsdatter
F:
ca. 1723
G:
26 okt. 1741
Løgumkloster
D:
1744
Løgumkloster s. (Starup)
Nis Hansen Terp
1853-1872
Nis Hansen Terp
F:
27 mar. 1853
Hellevad s. (Hinderup)
D:
18 maj 1872
Hellevad s. (Hinderup)
Katrine Schelde
Karl Christoffer Juhl
Peter Terp Schelde
1930-2022
Peter Terp Schelde
F:
6 dec. 1930
Agerskov s. (Vellerup)
D:
12 dec. 2022
Aabenraa
Aase Fredsted Ravn
Kresten Schelde
Ingeborg Hørløck
Anne Marie Terp
1891-1984
Anne Marie Terp
F:
6 sep. 1891
Agerskov s. (Vellerup)
D:
26 dec. 1984
Karl Christian Schelde
1891-1978
Karl Christian Schelde
F:
11 aug. 1891
Dalby
G:
3 mar. 1927
Agerskov
D:
26 okt. 1978
Peter Jacobsen Terp
1854-1921
Peter Jacobsen Terp
F:
7 maj 1854
Hellevad s. (Hinderup)
D:
25 jun. 1921
Agerskov s. (Vellerup)
Cathrine Marie Petersen
1858-1943
Cathrine Marie Petersen
F:
16 aug. 1858
Agerskov s. (Vellerup)
G:
7 maj 1890
Agerskov
D:
11 jan. 1943
Agerskov s. (Vellerup)
Jacob Nissen Terp
1855-1872
Jacob Nissen Terp
F:
23 sep. 1855
Hellevad s. (Hinderup)
D:
26 mar. 1872
Hellevad s. (Hinderup)
Hans Madsen Terp
1857-1871
Hans Madsen Terp
F:
14 mar. 1857
Hellevad s. (Hinderup)
D:
3 mar. 1871
Hellevad s. (Hinderup)
Kresten Terp Jørgensen
1923-1987
Kresten Terp Jørgensen
F:
30 dec. 1923
D:
22 maj 1987
Hanne Hinsch
Jens Jessen Jørgensen
1925-1995
Jens Jessen Jørgensen
F:
6 aug. 1925
D:
TIDL. 1995
Laura Christoffersen
1923-1993
Laura Christoffersen
F:
20 aug. 1923
D:
16 jan. 1993
Svend Aage Jørgensen
Betty Andersen
Marie Margrethe Jørgensen
Wagner Søby Madsen
Ella Jørgensen
Henry Magaard
Peter Terp Jürgensen
Lis Charlotte Nielsen
Marie Terp
1900-
Marie Terp
F:
23 maj 1900
Peter Christian Jürgensen
1900-1977
Peter Christian Jürgensen
F:
4 jul. 1900
Sommersted
G:
23 mar. 1923
Hellevad
D:
21 feb. 1977
Kresten Nissen Terp
Ellen Jensen
Line Terp
Kaj Laursen
Peder Terp
Ulla Geertsen
Hans Nissen Terp
1902-1943
Hans Nissen Terp
F:
14 feb. 1902
D:
15 aug. 1943
Anna Kjestine Pedersen
1903-1977
Anna Kjestine Pedersen
F:
24 nov. 1903
Hellevad s. (Svejlund)
G:
11 maj 1934
Hellevad
D:
14 nov. 1977
Lydik Jacobsen Terp
1904-1982
Lydik Jacobsen Terp
F:
23 dec. 1904
D:
26 dec. 1982
Sommersted
Maren Bonde
1914-1981
Maren Bonde
F:
1 aug. 1914
D:
7 feb. 1981
Sommersted
Jes Petersen
Krista Villefrance Nielsen
Astrid Marie Petersen
Svend Ditlevsen
Marie Terp Petersen
Rasmus Jørgen Hansen
Terkild Hansen Nygaard
Anna Margrethe Petersen
Christian Bredahl
1931-1987
Christian Bredahl
F:
10 okt. 1931
Branderup
D:
15 mar. 1987
Kresten Terp Petersen
Marie Elisabeth Gram
Hans Terp Petersen
1944-1964
Hans Terp Petersen
F:
2 jan. 1944
D:
6 nov. 1964
Inge Petersen
Jens Bahne Jørgensen
Thorkild Petersen
Birthe Habekost
Kirstine Terp
1907-1990
Kirstine Terp
F:
9 aug. 1907
Hellevad s. (Hinderup)
D:
5 jul. 1990
Jacob Aage Petersen
1904-1971
Jacob Aage Petersen
F:
16 apr. 1904
Egvad s. (Øbening)
G:
21 aug. 1931
Hellevad
D:
12 apr. 1971
Christen Nissen Terp
1859-1937
Christen Nissen Terp
F:
8 apr. 1859
Hellevad s. (Hinderup)
D:
23 jun. 1937
Hellevad s. (Hinderup)
Marie Margrethe Jacobsen
1873-1907
Marie Margrethe Jacobsen
F:
27 apr. 1873
Bevtoft
G:
20 jan. 1899
Hellevad
D:
16 sep. 1907
Hellevad s. (Hinderup)
Hans Nissen Terp
1890-1893
Hans Nissen Terp
F:
14 apr. 1890
Notmark
D:
2 jul. 1893
Peter Jessen Terp
1892-1982
Peter Jessen Terp
F:
21 dec. 1892
D:
senest 1982
Jørgen Nissen Terp
1861-1953
Jørgen Nissen Terp
F:
23 feb. 1861
Hellevad s. (Hinderup)
D:
3 nov. 1953
Notmark
Anna Jessen
1859-1892
Anna Jessen
F:
19 mar. 1859
Varnæs
G:
17 jul. 1887
Notmark
D:
21 dec. 1892
Notmark
Hans Nissen Terp
1896-1899
Hans Nissen Terp
F:
8 jun. 1896
Notmark
D:
16 maj 1899
Niels Erik Terp
1948-1953
Niels Erik Terp
F:
3 feb. 1948
D:
24 jul. 1953
Margrethe Terp
Mogens Hansen
Hans Nissen Terp
1899-1989
Hans Nissen Terp
F:
27 jul. 1899
Notmark
D:
14 dec. 1989
Ellen Margrethe Buch
1906-1991
Ellen Margrethe Buch
F:
6 maj 1906
Randers
G:
13 jun. 1946
Notmark
D:
29 mar. 1991
Jørgen Terp
Conny Risgaard
Frede Juhl Terp
Tage Juhl Terp
Knud Terp
Knud Terp
1901-1968
Knud Terp
F:
7 jan. 1901
Notmark
D:
7 jan. 1968
Notmark
Marie Magdalene Schaumann
1903-1976
Marie Magdalene Schaumann
F:
22 mar. 1903
Haderslev
G:
24 okt. 1930
Notmark
D:
26 apr. 1976
Solvejg Ingeborg Bruun
Aksel Hvid Hansen
Jørgen Terp Bruun
Tove Nicoline Bruun
Niels Vandel Jensen
Karen Margrethe Bruun
Georg Paulsen
Holger Terp Bruun
Anne Marie Lauritzen
Claus Christensen Bruun
1986-
Claus Christensen Bruun
F:
6 jun. 1986
Sønderborg (sygehus)
Ingelise Christensen
Anna Ingeborg Marie Terp
1905-1977
Anna Ingeborg Marie Terp
F:
14 okt. 1905
Notmark
D:
11 dec. 1977
Asserballe s. (Nørgård)
Ejnar Bruun
1906-1998
Ejnar Bruun
F:
13 jul. 1906
Bække s. (Asbo)
G:
17 apr. 1930
Notmark
D:
25 aug. 1998
Asserballe
Svend Aage Terp
Ammi Christine Johansen
Knud Terp
Merete Larsen
Aksel Terp
Christine Hansen
Jørgen Emken Terp
Inge Randi Andersen
Børge Terp
Karen Marie Terp
Anders Buchhave
Annelise Terp
Christian Heise
Aage Terp
1907-1974
Aage Terp
F:
14 apr. 1907
Notmark
D:
1974
Dybbøl s. (Ragebøl)
Magdalene Schaumann
1913-1995
Magdalene Schaumann
F:
11 nov. 1913
Øster Løgum s. (Genner)
G:
8 jun. 1934
Dybbøl
D:
TIDL. 1995
Ingeborg Jessen (Lorenzen)
1869-1954
Ingeborg Jessen (Lorenzen)
F:
23 jun. 1869
Varnæs
G:
30 jun. 1895
Notmark
D:
6 apr. 1954
Notmark
Elsabe Cathrine Terp
1863-1865
Elsabe Cathrine Terp
F:
28 maj 1863
Hellevad s. (Hinderup)
D:
24 mar. 1865
Hellevad s. (Hinderup)
Hans Nissen Terp
1810-1863
Hans Nissen Terp
F:
1 jul. 1810
Hellevad s. (Hinderup)
D:
18 aug. 1863
Hellevad s. (Hinderup)
Marie Petersen
1827-1901
Marie Petersen
F:
25 maj 1827
Hjordkær s. (Kassø)
G:
1852
D:
1 maj 1901
Hellevad s. (Hinderup)
Nis Hansen Terp
1853-1856
Nis Hansen Terp
F:
12 jun. 1853
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
10 aug. 1856
Hellevad s. (Herslevgård)
Mette Christine Terp
1854-1882
Mette Christine Terp
F:
9 nov. 1854
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
23 maj 1882
Hellevad s. (Herslevgård)
Peter Nissen Terp
1888-1892
Peter Nissen Terp
F:
24 jan. 1888
D:
10 mar. 1892
Peter Lautrup Terp
1922-
Peter Lautrup Terp
F:
20 aug. 1922
Hellevad s. (Herslevgård)
Gurli Christensen
Nis Lautrup Terp
Sven-Aage Terp
Sigrid Frey
Ode Cathrine Terp
Svend Korsholm
Bengt Lautrup Terp
1933-2019
Bengt Lautrup Terp
F:
16 apr. 1933
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
15 jan. 2019
Birthe Jepsen
Hans Jessen Terp
1889-1961
Hans Jessen Terp
F:
12 sep. 1889
D:
17 nov. 1961
Mette Kjestine Lautrup
1895-
Mette Kjestine Lautrup
F:
24 feb. 1895
Agerskov s. (Vellerup)
G:
29 okt. 1921
Peter Nissen Terp
1892-
Peter Nissen Terp
F:
13 apr. 1892
Nis Petersen Terp
1856-1942
Nis Petersen Terp
F:
27 nov. 1856
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
1 jul. 1942
Hellevad s. (Herslevgård)
Anna Cathrine Jessen
1860-1892
Anna Cathrine Jessen
F:
1 aug. 1860
Vodder s. (Gånsager)
G:
7 jun. 1887
Hellevad
D:
8 jun. 1892
Hellevad s. (Herslevgård)
Oda Marie Bøtcher
1861-1926
Oda Marie Bøtcher
F:
18 mar. 1861
Nustrup s. (Gabøl)
G:
28 mar. 1894
Hellevad
D:
30 maj 1926
Hellevad s. (Herslevgård)
Elsabe Johanne Terp
1858-1884
Elsabe Johanne Terp
F:
19 jul. 1858
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
6 jun. 1884
Hellevad s. (Herslevgård)
Peter Andresen Maasbøl
1883-1916
Peter Andresen Maasbøl
F:
12 jan. 1883
Aabenraa
D:
22 mar. 1916
1. Verdenskrig (gik ned med en ubåd ved Irland)
Marie Eline Johansen
1884-1948
Marie Eline Johansen
F:
10 okt. 1884
Løjt Sogn
G:
26 jun. 1910
D:
16 jun. 1948
Aabenraa
Andreas Carl Christian Maasbøl
1888-
Andreas Carl Christian Maasbøl
F:
29 apr. 1888
Anne Johanne Maasbøl
1890-1975
Anne Johanne Maasbøl
F:
19 aug. 1890
D:
1975
Aabenraa
Thorvald Nielsen
Botille Christine Maasbøl
1890-1975
Botille Christine Maasbøl
F:
19 aug. 1890
Ørslev
D:
18 nov. 1975
Sønderborg
Therkild Friedrich Hansen
1889-1961
Therkild Friedrich Hansen
F:
20 apr. 1889
Borrig
G:
30 mar. 1916
Dybbøl
D:
15 maj 1961
Sønderborg
Christine Maasbøl
1892-1903
Christine Maasbøl
F:
28 apr. 1892
D:
7 jun. 1903
Anne Lise Maasbøl
Per Junker
1925-2002
Per Junker
F:
13 feb. 1925
Vodder s. (Gånsager)
D:
18 aug. 2002
Hellevad Mølle
Elsabe Johanne Maasbøl
1895-1982
Elsabe Johanne Maasbøl
F:
25 apr. 1895
D:
25 aug. 1982
NN
Karen Maasbøl
Jens Skov
Andreas Maasbøl
1899-1981
Andreas Maasbøl
F:
15 jun. 1899
Hellevad
D:
24 sep. 1981
Brørup
Anna Jensen
1902-1940
Anna Jensen
F:
7 jun. 1902
Varde Lands. (Varde Østermark)
G:
26 mar. 1931
Folding
D:
17 mar. 1940
Marie Cathrine Maasbøl
1902-2002
Marie Cathrine Maasbøl
F:
24 feb. 1902
Hellevad
D:
27 dec. 2002
Slagelse
Oscar Weeke
1901-1942
Oscar Weeke
F:
27 mar. 1901
Lundby (Hammer hrd)
G:
12 jun. 1937
Frederiksberg
D:
26 jul. 1942
Slagelse
Nicoline Cathrine Terp
1860-1923
Nicoline Cathrine Terp
F:
9 dec. 1860
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
5 okt. 1923
Hellevad
Martin Carl Vilhelm Maasbøl
1858-1939
Martin Carl Vilhelm Maasbøl
F:
16 dec. 1858
Ladelund, Tyskland
G:
28 okt. 1881
D:
21 jan. 1939
Hellevad
Niels Hansen Terp
1864-1866
Niels Hansen Terp
F:
24 maj 1864
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
19 jun. 1866
Hellevad s. (Herslevgård)
Peter Nissen Terp
1812-1877
Peter Nissen Terp
F:
10 mar. 1812
Hellevad s. (Hinderup)
D:
25 jan. 1877
Hellevad s. (Herslevgård)
Anna Wind
1818-1883
Anna Wind
F:
25 apr. 1818
Toftlund s. (Haverbæk)
G:
21 okt. 1852
D:
31 mar. 1883
Cathrine Marie Terp
1813-1814
Cathrine Marie Terp
F:
24 okt. 1813
Hellevad s. (Hinderup)
D:
24 mar. 1814
Hellevad s. (Hinderup)
August Georg Johannes Gewecke
1873-1929
August Georg Johannes Gewecke
F:
7 apr. 1873
Flensborg (Skt. Nicolai s.)
D:
20 okt. 1929
Frederiksberg (Jesus s.)
Signe Kirstine Andreasen
1874-1919
Signe Kirstine Andreasen
F:
5 okt. 1874
Frederiksberg
G:
17 apr. 1898
København (Skt. Stefans s.)
D:
26 sep. 1919
Frederiksberg
Bertha Elida Hansen
1891-1980
Bertha Elida Hansen
F:
15 jan. 1891
København (Fødselsstiftelsen)
G:
8 mar. 1921
Frederiksberg
D:
24 jan. 1980
Valdemar Gewecke Olsen
1894-1894
Valdemar Gewecke Olsen
F:
8 mar. 1894
Ågerup s. (Ebberup Mose)
D:
6 maj 1894
Ågerup s. (Ebberup Mose)
Willy Hartvig Hansen
Rigmor Anni Christiansen
1925-
Rigmor Anni Christiansen
F:
19 sep. 1925
Erik Kenneth Hansen
Edel Birthe Hansen
1926-
Edel Birthe Hansen
F:
11 jul. 1926
København (Blågårds s.)
Erik Kaiser
1923-
Erik Kaiser
F:
27 dec. 1923
G:
6 jun. 1945
Alfrida Kristine Marie Olsen
1895-1998
Alfrida Kristine Marie Olsen
F:
5 nov. 1895
Ågerup s. (Eriksholm)
D:
3 apr. 1998
København
Kaj Hansen
1894-1962
Kaj Hansen
F:
24 jun. 1894
København (Hellig Kors s.)
G:
6 jun. 1920
København (Stefans s.)
D:
30 maj 1962
København
Paul Valdemar Ole Schlichter
1915-1975
Paul Valdemar Ole Schlichter
F:
13 feb. 1915
København (Rigshosp.)
D:
1975
Sydafrika
Suzanne Leontine
1911-
Suzanne Leontine
F:
17 feb. 1911
Frankrig
Egon Alfred Richard Schlichter
1917-1970
Egon Alfred Richard Schlichter
F:
20 feb. 1917
København (Blågårds s.)
D:
5 Okt 1970
Ballerup
Anne Marie Ritter
1919-
Anne Marie Ritter
F:
13 aug. 1919
Tyskland
Helge Julius Georg Schlichter
1919-1996
Helge Julius Georg Schlichter
F:
13 maj 1919
København (Blågårds s.)
D:
1996
Frede Ib Emil Schlichter
1922-1942
Frede Ib Emil Schlichter
F:
7 jul. 1922
København (Blågårds s.)
D:
25 dec. 1942
Tony Ove Schlichter
1924-1943
Tony Ove Schlichter
F:
22 feb. 1924
København (Blågårds s.)
D:
1943
Grethe Schlichter
1929-
Grethe Schlichter
F:
22 aug. 1929
København (Blågårds s.)
Bernhard Andersen
1915-1974
Bernhard Andersen
F:
10 sep. 1915
G:
20 aug. 1962
København
D:
4 aug. 1974
Dora Emilie Olsen
1897-1981
Dora Emilie Olsen
F:
3 apr. 1897
Ågerup s. (Eriksholm)
D:
5 nov. 1981
København (Rigshosp.)
Georg Christian Hjalmar Schlichter
1890-1967
Georg Christian Hjalmar Schlichter
F:
2 nov. 1890
Frederiksberg
G:
30 aug. 1914
København (Kingos s.)
D:
28 maj 1967
Annie Boalt
1931-
Annie Boalt
F:
28 aug. 1931
København (Nazareths s.)
Jørgen Bent Olsson
1931-2012
Jørgen Bent Olsson
F:
27 nov. 1931
G:
23 Maj 1953
D:
2012
Christian Otto Ferdinand Boalt
1878-1943
Christian Otto Ferdinand Boalt
F:
24 sep. 1878
G:
3 apr. 1940
København
D:
21 aug. 1943
Flemming Gewecke Olsen
1924-2001
Flemming Gewecke Olsen
F:
26 jun. 1924
København (Nathanaels s.)
D:
8 feb. 2001
Else Marie Eriksen
1926-
Else Marie Eriksen
F:
13 jul. 1926
Lis Gewecke Olsen
Richard Gewecke Olsen
1899-1974
Richard Gewecke Olsen
F:
11 maj 1899
København (Stefans s.)
D:
24 jan. 1974
København (Bispebjerg Hospital)
Ingeborg Christiansen
1897-1946
Ingeborg Christiansen
F:
17 okt. 1897
København (Fødselsstiftelsen)
G:
25 dec. 1922
Nakskov
D:
23 nov. 1946
København
Ane Margrethe Petra Brandt
1905-1973
Ane Margrethe Petra Brandt
F:
15 maj 1905
Arden
G:
nov. 1956
Københavns rådhus
D:
19 maj 1973
København
Nina Margrethe Jørgensen
1921-1977
Nina Margrethe Jørgensen
F:
18 mar. 1921
København (Kapernaums s.)
D:
23 sep. 1977
Gladsaxe
Holger Mathias Kjærby Hansen
1916-1990
Holger Mathias Kjærby Hansen
F:
8 mar. 1916
Ringsted Lands. (Balstrup)
G:
6 jun. 1943
D:
13 jul. 1990
Gladsaxe
Paul Ole Jørgensen
1929-
Paul Ole Jørgensen
F:
21 jul. 1929
København (Rigshosp.)
Inge Jytte Thomsen
1931-
Inge Jytte Thomsen
F:
20 mar. 1931
København
Ella Nielsine Augusta Olsen
1901-1989
Ella Nielsine Augusta Olsen
F:
4 sep. 1901
København (Stefans s.)
D:
21 nov. 1989
København
Alfred Jens Jørgensen
1897-
Alfred Jens Jørgensen
F:
4 dec. 1897
København
G:
29 jan. 1921
København (Stefans s.)
Lillian Rasmussen
1928-2019
Lillian Rasmussen
F:
27 aug. 1928
København (Brorsons s.)
D:
8 jan. 2019
Frederiksberg
Leon Kaare Kjellsson
1925-
Leon Kaare Kjellsson
F:
17 apr. 1925
G:
29 apr. 1950
Astrid Signe Henriette Olsen
1905-1999
Astrid Signe Henriette Olsen
F:
19 feb. 1905
København (Simeons s.)
D:
18 jul. 1999
København
Karl Alfred Svend Rasmussen
1902-1965
Karl Alfred Svend Rasmussen
F:
12 jun. 1902
København
G:
27 jun. 1926
København (Stefans s.)
D:
4 jul. 1965
København
Inger Lindstedt
Olga Pouline Elisabet Olsen
1907-1982
Olga Pouline Elisabet Olsen
F:
22 dec. 1907
København (Stefans s.)
D:
23 mar. 1982
København (Bispebjerg Hospital)
Erik Birger Lindstedt
1900-1983
Erik Birger Lindstedt
F:
7 jul. 1900
Furulund i Sverige
G:
4 Maj 1932
København
D:
4 nov. 1983
København
Paula Kristine Petra Andrea Olsen
1910-1929
Paula Kristine Petra Andrea Olsen
F:
10 dec. 1910
København (Kingos s.)
D:
2 apr. 1929
København
Svend Oluf Jacobsen
1942-
Svend Oluf Jacobsen
F:
28 maj 1942
København (Kapernaums s.)
Inger Grete Christensen
1945-
Inger Grete Christensen
F:
2 jan. 1945
København (Ansgar s.)
G:
19 jun. 1971
Frederiksberg
Mary Gudrun Vilhelmine Olsen
1914-2000
Mary Gudrun Vilhelmine Olsen
F:
8 maj 1914
København (Kingos s.)
D:
24 mar. 2000
København (Tagensbo s.)
Johan Oluf Jacobsen
1909-1993
Johan Oluf Jacobsen
F:
16 sep. 1909
København (Skt. Andreas s.)
G:
8 jul. 1941
København (Taksigelseskirken)
D:
1 aug. 1993
København (Bispebjerg Hosp.)
Valdemar August Gewecke Olsen
1919-1941
Valdemar August Gewecke Olsen
F:
12 sep. 1919
København (Stefans s.)
D:
4 maj 1941
København (Øresundshospitalet)
Catharina Amalie Petrea Gewecke
1874-1959
Catharina Amalie Petrea Gewecke
F:
7 aug. 1874
Flensborg (Skt. Nicolai s.)
D:
3 mar. 1959
København
Ole Peter Olsen
1874-1968
Ole Peter Olsen
F:
6 feb. 1874
Ågerup s. (Arnakke)
G:
9 jun. 1895
Ågerup
D:
20 sep. 1968
København
Christine Sophie Nissine Gewecke
1876-1944
Christine Sophie Nissine Gewecke
F:
25 sep. 1876
Flensborg (Skt. Nicolai s.)
D:
31 jan. 1944
København (Alle Helgens sogn)
Poul Eduard Poulsen
1869-1942
Poul Eduard Poulsen
F:
12 aug. 1869
Læsø
G:
25 mar. 1900
Randers (Skt. Mortens s.)
D:
23 apr. 1942
København (Alle Helgens sogn)
Nicolaus Magnus Carl Gewecke
1878-1879
Nicolaus Magnus Carl Gewecke
F:
13 dec. 1878
Flensborg (Skt. Nicolai s.)
D:
6 jul. 1879
Flensborg (Skt. Nicolai s.)
Anna Christine Thomsen
1847-1879
Anna Christine Thomsen
F:
4 maj 1847
Højst s. (Lundsgårde)
D:
11 jul. 1879
Flensborg (Skt. Maria s.)
Wilhelm Andreas Frederik Gewecke
1851-1896
Wilhelm Andreas Frederik Gewecke
F:
31 maj 1851
Flensborg (Vor Frue s.)
G:
18 dec. 1872
Flensborg (Skt. Maria s.)
D:
3 jan. 1896
København (Vor Frue s.)
Elsabe Johanne Thomsen
1848-1850
Elsabe Johanne Thomsen
F:
20 jul. 1848
Højst s. (Lundsgårde)
D:
13 maj 1850
Højst s. (Lundsgårde)
Thomas Henrik Thomsen
1849-
Thomas Henrik Thomsen
F:
7 okt. 1849
Højst s. (Lundsgårde)
Lene Cathrine Carstensen
1886-1906
Lene Cathrine Carstensen
F:
30 jan. 1886
Hellevad
D:
4 nov. 1906
Andreas Carstensen
Jes Hansen Carstensen
1924-2018
Jes Hansen Carstensen
F:
4 jan. 1924
Hellevad
D:
12 jul. 2018
Aabenraa
Johannes Carstensen
Carsten Carstensen
1887-1966
Carsten Carstensen
F:
13 nov. 1887
Hellevad
D:
24 nov. 1966
Cathrine Christine Hansen
1896-1992
Cathrine Christine Hansen
F:
10 aug. 1896
Hellevad s. (Klovtoft (Green))
G:
1920
D:
6 feb. 1992
Elsabe Johanne Thomsen
1851-1898
Elsabe Johanne Thomsen
F:
28 apr. 1851
Højst s. (Lundsgårde)
D:
12 nov. 1898
Hellevad
Andreas Carstensen
1839-1917
Andreas Carstensen
F:
18 feb. 1839
Hellevad
G:
5 sep. 1884
Hellevad
D:
1 jun. 1917
Cathrine Margrethe Thomsen
1852-
Cathrine Margrethe Thomsen
F:
28 sep. 1852
Højst s. (Lundsgårde)
Meta Kühl
Carl Tietje
Agnes Kühl
NN Thomsen
Andreas Kühl
Johanne
Hans Kühl
Catharina Margrethe Jensen
1885-1980
Catharina Margrethe Jensen
F:
20 sep. 1885
D:
16 nov. 1980
Rødekro
Claus Kühl
-1962
Claus Kühl
G:
1909
D:
1962
Martin Christian Jensen
1888-
Martin Christian Jensen
F:
22 okt. 1888
Neta Jacobine Thomsen
1854-1905
Neta Jacobine Thomsen
F:
17 apr. 1854
Højst s. (Lundsgårde)
D:
25 okt. 1905
Ubjerg s. (Sæd)
Andreas Peter Jensen
Andreas Peter Jensen
G:
1881
Nis Hansen Thomsen
1857-1866
Nis Hansen Thomsen
F:
15 apr. 1857
Højst s. (Lundsgårde)
D:
18 feb. 1866
Højst s. (Lundsgårde)
Cathrine Margrethe Terp
1815-1861
Cathrine Margrethe Terp
F:
13 jan. 1815
Hellevad s. (Hinderup)
D:
3 jun. 1861
Højst s. (Lundsgårde)
Claus Peter Thomsen
1815-1884
Claus Peter Thomsen
F:
19 jan. 1815
Brodersby
G:
3 sep. 1846
Højst
D:
28 apr. 1884
Højst s. (Deelsgård)
Christen Nissen Terp
1817-1858
Christen Nissen Terp
F:
9 feb. 1817
Hellevad s. (Hinderup)
D:
26 mar. 1858
Hellevad s. (Herslevgård)
Johanne Cathrine Terp
1819-1819
Johanne Cathrine Terp
F:
24 jan. 1819
Hellevad s. (Hinderup)
D:
27 feb. 1819
Hellevad s. (Hinderup)
Nis Nissen Møller
1851-1855
Nis Nissen Møller
F:
20 maj 1851
D:
15 jul. 1855
Jens Nissen Jessen
1880-1880
Jens Nissen Jessen
F:
19 maj 1880
D:
4 jul. 1880
Johan Jessen Møller
Ellen
Anne Margrethe Jessen
1881-1916
Anne Margrethe Jessen
F:
13 jun. 1881
D:
10 mar. 1916
Jens Lauritzen Møller
1875-
Jens Lauritzen Møller
F:
8 jul. 1875
G:
1909
Elsebeth Cathrine Jessen
Mette Kjestine Jessen
Johanne Jessen
Gudrun Jessen
Jens Christian Jessen
1884-
Jens Christian Jessen
F:
11 mar. 1884
Anna Elisabeth Johannsen
1883-
Anna Elisabeth Johannsen
F:
11 nov. 1883
G:
1910
Ingeborg Marie Jessen
1914-1994
Ingeborg Marie Jessen
F:
10 feb. 1914
Aabenraa
D:
26 okt. 1994
Aabenraa
Johann Jessen
1915-1983
Johann Jessen
F:
30 dec. 1915
Aabenraa
D:
1983
Ruth Doris Cleemann
Erik Jessen
1919-2002
Erik Jessen
F:
23 sep. 1919
Aabenraa
D:
16 mar. 2002
Aabenraa
Karen Lissen Nielsen
Olaf Jessen
1922-1996
Olaf Jessen
F:
6 maj 1922
Aabenraa
D:
20 okt. 1996
Aabenraa
Helga Marie Andersen
Peter Christian Jessen
1925-2001
Peter Christian Jessen
F:
27 aug. 1925
Aabenraa
D:
29 dec. 2001
Aabenraa
Edith Stolzenburg
Edith Stolzenburg
G:
6 apr. 1956
Aabenraa
Bente
Peter Nissen Jessen
1886-1953
Peter Nissen Jessen
F:
21 apr. 1886
D:
19 jul. 1953
Aabenraa
Anna Hansen
1888-1973
Anna Hansen
F:
5 okt. 1888
Aabenraa
G:
7 feb. 1913
Aabenraa
D:
1973
Jens Møller Jessen
1888-1893
Jens Møller Jessen
F:
13 maj 1888
D:
27 jul. 1893
Else Marie Hansen
Holger Jessen Hansen
Sonja Ruth Jensen
Johanne Kathrine Jessen
1890-1938
Johanne Kathrine Jessen
F:
2 mar. 1890
Agerskov s. (Vellerup)
D:
6 jan. 1938
Niels Hansen
1885-
Niels Hansen
F:
17 jan. 1885
Aabenraa
G:
21 okt. 1916
Aabenraa
Kirstine Octavie Jessen
1892-
Kirstine Octavie Jessen
F:
14 mar. 1892
Alfred Theodor Andresen
Jens Møller Jessen
1894-1896
Jens Møller Jessen
F:
13 nov. 1894
D:
4 apr. 1896
Elsabe Cathrine Møller
1853-
Elsabe Cathrine Møller
F:
22 sep. 1853
Højst s. (V. Højst)
Johann Jessen
1834-
Johann Jessen
F:
13 mar. 1834
Burkal s. (Lysholm)
Hanne Cathrine Terp
1820-1855
Hanne Cathrine Terp
F:
28 jan. 1820
Hellevad s. (Hinderup)
D:
26 okt. 1855
Hellevad s. (Herslevgård)
Jens Nissen Møller
-1854
Jens Nissen Møller
G:
1850
D:
13 okt. 1854
Jacob Nissen Terp
1822-1841
Jacob Nissen Terp
F:
4 apr. 1822
Hellevad s. (Hinderup)
D:
25 sep. 1841
Hellevad s. (Hinderup)
Elsabe Beyer
1780-1850
Elsabe Beyer
F:
10 aug. 1780
Løgumkloster s. (Starup)
D:
19 maj 1850
Hellevad s. (Hinderup)
Nis Hansen Terp
1771-1848
Nis Hansen Terp
F:
8 nov. 1771
Hellevad s. (Hinderup)
G:
4 nov. 1809
Hellevad
D:
9 apr. 1848
Hellevad s. (Hinderup)
Christine Marie Beyer
1782-1807
Christine Marie Beyer
F:
17 aug. 1782
Løgumkloster s. (Starup)
D:
19 jun. 1807
Løgumkloster
Nicolai Christian Nielsen
Nicolai Christian Nielsen
G:
19 okt. 1805
Løgumkloster
Catharina Margrethe Beyer
1784-1787
Catharina Margrethe Beyer
F:
31 jul. 1784
Løgumkloster s. (Starup)
D:
29 apr. 1787
Løgumkloster s. (Starup)
Botilde Marie Wraae
1848-1907
Botilde Marie Wraae
F:
15 mar. 1848
D:
31 okt. 1907
Hermann Janicke Lindenhan
Peter August Wraae Lindenhan
1877-
Peter August Wraae Lindenhan
F:
14 aug. 1877
NN
NN
G:
1904
Jenny Christiane Wraae
1850-1897
Jenny Christiane Wraae
F:
20 aug. 1850
D:
26 jan. 1897
Sophus Lindenhan
1823-1879
Sophus Lindenhan
F:
27 okt. 1823
Aabenraa
D:
1 jul. 1879
Aabenraa
Albert Wilhelm Meyer
1839-1924
Albert Wilhelm Meyer
F:
6 jan. 1839
Ensted s. (Stubbæk)
G:
22 feb. 1881
Aabenraa
D:
7 jun. 1924
Aabenraa
Peter Vonsyld Wraae
1853-1853
Peter Vonsyld Wraae
F:
19 feb. 1853
D:
27 mar. 1853
Marie Caroline Wraae
1854-1862
Marie Caroline Wraae
F:
1 jul. 1854
D:
27 feb. 1862
Agnes Friedericke Nicoline Wraae
1857-1858
Agnes Friedericke Nicoline Wraae
F:
28 maj 1857
D:
8 jul. 1858
Carl Christian Wraae
1859-før 1923
Carl Christian Wraae
F:
22 okt. 1859
D:
før 1923
Laura Christine Hansen
1864-1923
Laura Christine Hansen
F:
1 jan. 1864
Aabenraa
G:
23 okt. 1888
Aabenraa
D:
25 jan. 1923
Aabenraa
Andreas Frederik Nicolai Wraae
1862-1921
Andreas Frederik Nicolai Wraae
F:
15 sep. 1862
D:
1921
Peter Hansen Wraae
1815-1882
Peter Hansen Wraae
F:
2 aug. 1815
D:
2 feb. 1882
Aabenraa
Caroline Lund
1817-1884
Caroline Lund
F:
3 dec. 1817
Ribe
G:
1847
D:
31 dec. 1884
Aabenraa
Niels Mikkelsen Brandt
ca. 1848-
Niels Mikkelsen Brandt
F:
ca. 1848
Marie Caroline Wraae
1817-1861
Marie Caroline Wraae
F:
17 sep. 1817
D:
18 jan. 1861
Mathias Jensen Wraae
1813-1818
Mathias Jensen Wraae
F:
16 aug. 1813
D:
25 feb. 1818
Margrethe Marie Nicoline Linde
1857-
Margrethe Marie Nicoline Linde
F:
24 jun. 1857
Christian Friedrich Linde
1860-1862
Christian Friedrich Linde
F:
25 feb. 1860
D:
19 jan. 1862
August Wilhelm Heinrich Linde
1862-
August Wilhelm Heinrich Linde
F:
21 dec. 1862
Mathilde Marie Wraae
1820-
Mathilde Marie Wraae
F:
17 okt. 1820
Christian Friedrich Linde
1827-
Christian Friedrich Linde
F:
16 sep. 1827
G:
1856
Maria Botilla Jensine Wraae
1829-1829
Maria Botilla Jensine Wraae
F:
14 feb. 1829
D:
17 dec. 1829
Botilla Marie Beyer
1784-1854
Botilla Marie Beyer
F:
31 jul. 1784
Løgumkloster s. (Starup)
D:
8 jul. 1854
Jens Christian Wraae
ca. 1785-1845
Jens Christian Wraae
F:
ca. 1785
G:
1812
D:
20 apr. 1845
Nis Petersen Beyer
1786-1787
Nis Petersen Beyer
F:
4 aug. 1786
Løgumkloster s. (Starup)
D:
27 apr. 1787
Løgumkloster s. (Starup)
Hans Madsen Beyer
1788-1788
Hans Madsen Beyer
F:
24 maj 1788
Løgumkloster s. (Starup)
D:
30 maj 1788
Løgumkloster s. (Starup)
Nis Petersen Beyer
1789-1789
Nis Petersen Beyer
F:
5 jun. 1789
Løgumkloster s. (Starup)
D:
11 dec. 1789
Løgumkloster s. (Starup)
Catharina Margrethe Beyer
1791-1798
Catharina Margrethe Beyer
F:
11 okt. 1791
Løgumkloster s. (Starup)
D:
7 jun. 1798
Løgumkloster s. (Starup)
Nis Andresen
1851-1856
Nis Andresen
F:
2 aug. 1851
D:
12 mar. 1856
Johann Hermann Andresen
1853-
Johann Hermann Andresen
F:
27 aug. 1853
Christine Marie Christensen
Ingeborg Marie Andresen
1856-1856
Ingeborg Marie Andresen
F:
19 maj 1856
D:
18 jun. 1856
Thomas Andresen
1858-
Thomas Andresen
F:
28 sep. 1858
Elsabine Penke
1816-1888
Elsabine Penke
F:
7 mar. 1816
Odense
D:
30 maj 1888
Thomas Andresen
ca. 1817-1874
Thomas Andresen
F:
ca. 1817
G:
26 nov. 1850
Aabenraa
D:
6 mar. 1874
Peter Christopher Gyde Penke
1819-
Peter Christopher Gyde Penke
F:
11 feb. 1819
Odense
Christina Penke
ca. 1859-
Christina Penke
F:
ca. 1859
Johanna Penke
ca. 1862-
Johanna Penke
F:
ca. 1862
Anna Penke
ca. 1867-
Anna Penke
F:
ca. 1867
John Penke
ca. 1871-
John Penke
F:
ca. 1871
Christian Penke
ca. 1822-1880
Christian Penke
F:
ca. 1822
D:
1870/80
Amelie Hartmann
ca. 1832-
Amelie Hartmann
F:
ca. 1832
Preussen
Carl Friedrich Penke
1824-1825
Carl Friedrich Penke
F:
3 okt. 1824
Løgumkloster s. (Asset)
D:
31 jul. 1825
Løgumkloster s. (Asset)
Gyde Marie Beyer
1794-1853
Gyde Marie Beyer
F:
10 jan. 1794
Løgumkloster s. (Starup)
D:
28 dec. 1853
Nr. Løgum
Johann Hermann Christoph Penke
ca. 1785-1825
Johann Hermann Christoph Penke
F:
ca. 1785
G:
11 mar. 1815
D:
25 mar. 1825
Løgumkloster s. (Asset)
Clara Anna Meyer
1897-1905
Clara Anna Meyer
F:
20 jul. 1897
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
5 jun. 1905
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Luther Frederich Joseph Meyer
1899-1993
Luther Frederich Joseph Meyer
F:
26 Maj 1899
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
29 aug. 1993
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Otto Georg Meyer
1902-1902
Otto Georg Meyer
F:
28 jan. 1902
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
9 mar. 1902
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Margaret Ruth Goodwin
1928-1980
Margaret Ruth Goodwin
F:
16 Okt 1928
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
18 okt. 1980
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
George Herman Turner
1925-2002
George Herman Turner
F:
31 aug. 1925
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
24 jun. 2002
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Stella Meyer
1903-1995
Stella Meyer
F:
19 sep. 1903
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
10 dec. 1995
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Charles Edward Goodwin
1905-1986
Charles Edward Goodwin
F:
20 apr. 1905
Delta, Iowa, USA
D:
26 jan. 1986
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Walter F. J, Meyer
1909-1911
Walter F. J, Meyer
F:
1909
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
1911
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Marguerite Mildred Meyer
1909-1911
Marguerite Mildred Meyer
F:
30 dec. 1909
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
17 jan. 1911
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Martha Mary Meyer
1910-2006
Martha Mary Meyer
F:
21 okt. 1910
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
2006
Wolcotteville, Indiana, USA
Clara Ann Meyer
1912-1992
Clara Ann Meyer
F:
15 apr. 1912
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
18 apr. 1992
Indiana
Margret Frieda Elisabeth Elchenkamp
1873-1949
Margret Frieda Elisabeth Elchenkamp
F:
1873
Californien
D:
30 Maj 1949
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Joseph Philip Meyer
1866-1939
Joseph Philip Meyer
F:
1866
Cole, Missouri, USA
G:
14 Okt 1891
Polk, Iowa, USA
D:
1939
Carl Friedrich Elkenkamp
1836-1905
Carl Friedrich Elkenkamp
F:
17 maj 1836
Abild
D:
31 jan. 1905
USA
Anna Marie Ferbitz
1849-1917
Anna Marie Ferbitz
F:
7 jul. 1849
Ullerup s. (Blans)
G:
14 aug. 1869
Nr. Løgum
D:
3 apr. 1917
USA
Fritz Elkenkamp
Peter Nissen
1747-1794
Peter Nissen
F:
1747
Løgumkloster s. (Starup)
D:
15 mar. 1794
Løgumkloster s. (Starup)
Karen Hansdatter
1756-1819
Karen Hansdatter
F:
1756
Nr. Løgum s. (Løjtved)
G:
15 okt. 1779
Løgumkloster
D:
19 okt. 1819
Løgumkloster s. (Starup)
Peter Beyer Nissen
1748-1777
Peter Beyer Nissen
F:
1748
Løgumkloster s. (Starup)
D:
16 okt. 1777
Løgumkloster s. (Starup)
Søn
-TIDL.
Søn
D:
TIDL.
Elsabe Christine Petersen
1782-1782
Elsabe Christine Petersen
F:
3 jul. 1782
D:
21 jul. 1782
Anna Andersen
1879-
Anna Andersen
F:
24 mar. 1879
Løgumkloster s. (Ellum)
Nis Peter Andersen
1853-
Nis Peter Andersen
F:
1 maj 1853
Wilhelmine Emilie Hattesen
1855-1879
Wilhelmine Emilie Hattesen
F:
8 maj 1855
G:
4 jun. 1878
Løgumkloster
D:
20 apr. 1879
Maren Hattesen
1853-
Maren Hattesen
F:
12 jan. 1853
G:
23 apr. 1885
Løgumkloster
Marie Kirstine Andersen
1855-1875
Marie Kirstine Andersen
F:
12 mar. 1855
D:
29 aug. 1875
Søren Hattesen
1884-1889
Søren Hattesen
F:
19 mar. 1884
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
20 sep. 1889
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Hattesen
1885-
Andreas Hattesen
F:
9 aug. 1885
Løgumkloster s. (Ellum)
Ingeborg Andersen
1885-
Ingeborg Andersen
F:
4 jul. 1885
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
24 okt. 1911
Løgumkloster
Wilhelmine Emilie Hattesen
1887-
Wilhelmine Emilie Hattesen
F:
20 feb. 1887
Løgumkloster s. (Ellum)
Anders Hansen Nissen
1879-
Anders Hansen Nissen
F:
19 dec. 1879
G:
20 apr. 1911
Løgumkloster
Anne Hattesen
1888-1889
Anne Hattesen
F:
25 aug. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
13 jul. 1889
Løgumkloster s. (Ellum)
Søren Hattesen
1890-
Søren Hattesen
F:
1 aug. 1890
Løgumkloster s. (Ellum)
Margrethe Outzen
1899-
Margrethe Outzen
F:
8 okt. 1899
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
7 okt. 1921
Løgumkloster
Anne Petrea Hattesen
1891-
Anne Petrea Hattesen
F:
25 nov. 1891
Løgumkloster s. (Ellum)
Karl Nissen
1885-
Karl Nissen
F:
8 jan. 1885
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
3 mar. 1914
Løgumkloster
Marie Kjestine Hattesen
1893-
Marie Kjestine Hattesen
F:
17 sep. 1893
Løgumkloster s. (Ellum)
Gunder Marie Andersen
1856-1923
Gunder Marie Andersen
F:
26 dec. 1856
D:
9 aug. 1923
Løgumkloster s. (Ellum)
Jens Peter Hattesen
1848-1925
Jens Peter Hattesen
F:
18 nov. 1848
G:
19 apr. 1883
Løgumkloster
D:
17 apr. 1925
Løgumkloster s. (Ellum)
Anna Margrethe Andersen
1858-
Anna Margrethe Andersen
F:
20 nov. 1858
Anne Marie Andersen
1861-1862
Anne Marie Andersen
F:
15 feb. 1861
D:
21 mar. 1862
Anne Petersen
1822-1895
Anne Petersen
F:
1 apr. 1822
D:
30 maj 1895
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Andersen
1816-1862
Andreas Andersen
F:
5 maj 1816
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
19 jun. 1852
D:
6 dec. 1862
Løgumkloster s. (Ellum)
Andrea Andersen
1864-
Andrea Andersen
F:
1 maj 1864
Rasmus Mathias Lorenzen
1863-
Rasmus Mathias Lorenzen
F:
27 maj 1863
G:
1887
Peter Andersen
1820-
Peter Andersen
F:
13 nov. 1820
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
29 jan. 1864
Gunder Marie Andersen
1914-2002
Gunder Marie Andersen
F:
13 feb. 1914
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
22 dec. 2002
Arrild s.
Tæsten Boisen Jørgensen
1914-1965
Tæsten Boisen Jørgensen
F:
23 mar. 1914
Arrild
G:
29 okt. 1941
Løgumkloster
D:
8 jun. 1965
Haderslev (Amtssygeh.)
Bothilde Marie Andersen
1915-1915
Bothilde Marie Andersen
F:
10 apr. 1915
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
20 maj 1915
Løgumkloster s. (Ellum)
Anne Kathrine Andersen
1916-
Anne Kathrine Andersen
F:
27 mar. 1916
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Peter Andersen
1917-
Andreas Peter Andersen
F:
24 apr. 1917
Løgumkloster s. (Ellum)
Bothilde Marie Andersen
1920-
Bothilde Marie Andersen
F:
28 maj 1920
Løgumkloster s. (Ellum)
Christian Peter Andersen
1921-
Christian Peter Andersen
F:
19 nov. 1921
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Marius Anton Andersen
1922-1948
Broder Marius Anton Andersen
F:
17 okt. 1922
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
(5 Jun) 1948
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Laus Andersen
1927-
Laus Andersen
F:
11 jun. 1927
Løgumkloster s. (Ellum)
Ingeborg Brodersen
1884-1967
Ingeborg Brodersen
F:
1 mar. 1884
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
13 sep. 1967
Løgumkloster (sygeh.)
Anders Christensen Andersen
1883-
Anders Christensen Andersen
F:
17 mar. 1883
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
25 okt. 1912
Løgumkloster
Anne Margrethe Brodersen
1886-
Anne Margrethe Brodersen
F:
27 feb. 1886
Løgumkloster s. (Ellum)
Peter Hansen Paulsen
1881-
Peter Hansen Paulsen
F:
12 apr. 1881
Broder Brodersen
1887-1888
Broder Brodersen
F:
6 aug. 1887
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
29 feb. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
Pouline Christine Brodersen
1888-1896
Pouline Christine Brodersen
F:
29 okt. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
16 sep. 1896
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen
1891-
Broder Brodersen
F:
19 okt. 1891
Løgumkloster s. (Ellum)
Cathrine Nicoline Brodersen
1893-
Cathrine Nicoline Brodersen
F:
24 aug. 1893
Løgumkloster s. (Ellum)
Gustav Marius Brodersen
1896-1896
Gustav Marius Brodersen
F:
17 jan. 1896
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
25 jan. 1896
Løgumkloster s. (Ellum)
Peter Brodersen
1851-1913
Peter Brodersen
F:
17 apr. 1851
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
1913
Botilde Marie Hansen
1861-1938
Botilde Marie Hansen
F:
20 jan. 1861
G:
10 maj 1883
Løgumkloster
D:
1938
Gunder Marie Andersen
1914-2002
Gunder Marie Andersen
F:
13 feb. 1914
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
22 dec. 2002
Arrild s.
Tæsten Boisen Jørgensen
1914-1965
Tæsten Boisen Jørgensen
F:
23 mar. 1914
Arrild
G:
29 okt. 1941
Løgumkloster
D:
8 jun. 1965
Haderslev (Amtssygeh.)
Bothilde Marie Andersen
1915-1915
Bothilde Marie Andersen
F:
10 apr. 1915
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
20 maj 1915
Løgumkloster s. (Ellum)
Anne Kathrine Andersen
1916-
Anne Kathrine Andersen
F:
27 mar. 1916
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Peter Andersen
1917-
Andreas Peter Andersen
F:
24 apr. 1917
Løgumkloster s. (Ellum)
Bothilde Marie Andersen
1920-
Bothilde Marie Andersen
F:
28 maj 1920
Løgumkloster s. (Ellum)
Christian Peter Andersen
1921-
Christian Peter Andersen
F:
19 nov. 1921
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Marius Anton Andersen
1922-1948
Broder Marius Anton Andersen
F:
17 okt. 1922
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
(5 Jun) 1948
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Laus Andersen
1927-
Laus Andersen
F:
11 jun. 1927
Løgumkloster s. (Ellum)
Anders Christensen Andersen
1883-
Anders Christensen Andersen
F:
17 mar. 1883
Løgumkloster s. (Ellum)
Ingeborg Brodersen
1884-1967
Ingeborg Brodersen
F:
1 mar. 1884
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
25 okt. 1912
Løgumkloster
D:
13 sep. 1967
Løgumkloster (sygeh.)
Ingeborg Andersen
1885-
Ingeborg Andersen
F:
4 jul. 1885
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Hattesen
1885-
Andreas Hattesen
F:
9 aug. 1885
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
24 okt. 1911
Løgumkloster
Gunder Marie Brodersen
1852-1885
Gunder Marie Brodersen
F:
30 nov. 1852
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
24 jul. 1885
Andreas Christensen Andersen
1850-1925
Andreas Christensen Andersen
F:
5 jan. 1850
G:
28 nov. 1882
Løgumkloster
D:
12 mar. 1925
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen
1891-
Broder Brodersen
F:
23 maj 1891
Løgumkloster s. (Ellum)
Anne Margrethe Brodersen
1892-
Anne Margrethe Brodersen
F:
17 jun. 1892
Løgumkloster s. (Ellum)
Mads Madsen
1882-
Mads Madsen
F:
14 dec. 1882
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
6 aug. 1915
Løgumkloster
Ingeborg Petrea Brodersen
1894-
Ingeborg Petrea Brodersen
F:
10 okt. 1894
Løgumkloster s. (Ellum)
Nis Peter Brodersen
1854-1945
Nis Peter Brodersen
F:
10 sep. 1854
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
1945
Anne Cathrine Hansen
1862-1923
Anne Cathrine Hansen
F:
19 nov. 1862
G:
7 maj 1890
Løgumkloster
D:
1923
Dødfødt søn
1895-1895
Dødfødt søn
F:
22 sep. 1895
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
22 sep. 1895
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen
1896-
Broder Brodersen
F:
8 okt. 1896
Karen Marie Brodersen
1899-1932
Karen Marie Brodersen
F:
9 jan. 1899
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
21 aug. 1932
Tønder (sygehuset)
Hans Andreas Winther
Ingeborg Petrea Brodersen
1900-
Ingeborg Petrea Brodersen
F:
9 okt. 1900
Løgumkloster s. (Ellum)
Jacob Outzen
1898-
Jacob Outzen
F:
10 jan. 1898
Løgumkloster
G:
14 dec. 1920
Løgumkloster
Kjestine Johanne Brodersen
Laust Christian Brodersen
1856-1937
Laust Christian Brodersen
F:
15 mar. 1856
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
10 mar. 1937
Løgumkloster s. (Ellum)
Christine Marie Knudsen
1867-1914
Christine Marie Knudsen
F:
26 maj 1867
G:
29 okt. 1894
Løgumkloster
D:
16 nov. 1914
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Christian Brodersen
1858-1858
Andreas Christian Brodersen
F:
11 feb. 1858
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
16 feb. 1858
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen Andersen
1889-1889
Broder Brodersen Andersen
F:
27 maj 1889
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
23 jun. 1889
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen Andersen
1890-1920
Broder Brodersen Andersen
F:
19 sep. 1890
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
11 mar. 1920
Løgumkloster s. (Ellum)
Georg Marius Andersen
1892-1918
Georg Marius Andersen
F:
3 aug. 1892
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
19 apr. 1918
Feltlazaret 361, Frankrig (faldet)
Anton Thomsen Andersen
1895-1917
Anton Thomsen Andersen
F:
23 jan. 1895
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
29 apr. 1917
Reims, Frankrig (faldet)
Gunder Marie Andersen
1898-
Gunder Marie Andersen
F:
18 jan. 1898
Løgumkloster s. (Ellum)
Christian Paulsen Hansen
1898-
Christian Paulsen Hansen
F:
17 feb. 1898
G:
22 nov. 1920
Løgumkloster
Anna Cathrine Brodersen
1859-
Anna Cathrine Brodersen
F:
22 jan. 1859
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Christensen Andersen
1850-1925
Andreas Christensen Andersen
F:
5 jan. 1850
G:
25 okt. 1887
Løgumkloster
D:
12 mar. 1925
Løgumkloster s. (Ellum)
Andrea Brodersen
1860-1861
Andrea Brodersen
F:
18 dec. 1860
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
17 aug. 1861
Løgumkloster s. (Ellum)
Inge Cathrine Brodersen
1893-1914
Inge Cathrine Brodersen
F:
21 mar. 1893
Brede s. (Bredebro)
D:
24 sep. 1914
Brede s. (Bredebro)
Tille Mine Brodersen
Broder Brodersen
1895-
Broder Brodersen
F:
12 apr. 1895
Brede s. (Bredebro)
Johanne Marie Simonsen
1894-
Johanne Marie Simonsen
F:
29 aug. 1894
Emmerlev s. (Nyland)
G:
26 jun. 1919
Brede
Anna Brodersen
Martin Brodersen
Andreas Wodder Brodersen
1896-
Andreas Wodder Brodersen
F:
16 jun. 1896
Brede s. (Bredebro)
Ane Marie Høier
1903-
Ane Marie Høier
F:
31 mar. 1903
Visby
G:
21 okt. 1923
Visby
Andreas Otto Brodersen
1863-
Andreas Otto Brodersen
F:
14 nov. 1863
Løgumkloster s. (Ellum)
Tille Mine Wodder Christensen
1869-
Tille Mine Wodder Christensen
F:
12 aug. 1869
Brede s. (Apterp)
G:
17 maj 1892
Brede
Marie Christine Brodersen
1866-1867
Marie Christine Brodersen
F:
5 jul. 1866
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
20 mar. 1867
Løgumkloster s. (Ellum)
Ingeborg Petersen
1824-1908
Ingeborg Petersen
F:
22 feb. 1824
D:
1 aug. 1908
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen
1827-1907
Broder Brodersen
F:
12 mar. 1827
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
6 maj 1851
Løgumkloster
D:
27 mar. 1907
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Nielsen Petersen
1826-1833
Andreas Nielsen Petersen
F:
15 maj 1826
D:
7 maj 1833
Anna Marie Petersen
1828-1830
Anna Marie Petersen
F:
15 aug. 1828
D:
16 maj 1830
Niels Hansen
1854-
Niels Hansen
F:
3 feb. 1854
Brede s. (Kummerlev)
Gunder Marie Hansen
1857-
Gunder Marie Hansen
F:
26 mar. 1857
Abild s. (Sølsted)
Nis Petersen Hansen
1859-1859
Nis Petersen Hansen
F:
20 feb. 1859
Abild s. (Sølsted)
D:
1 mar. 1859
Abild s. (Sølsted)
Beata Hansen
1860-
Beata Hansen
F:
30 dec. 1860
Abild s. (Sølsted)
Nis Peter Hansen
1863-
Nis Peter Hansen
F:
27 sep. 1863
Abild s. (Sølsted)
Anne Marie Hansen
1865-1869
Anne Marie Hansen
F:
17 dec. 1865
Abild s. (Sølsted)
D:
25 mar. 1869
Abild s. (Sølsted)
Hans Nielsen Hansen
1869-
Hans Nielsen Hansen
F:
31 okt. 1869
Abild s. (Sølsted)
Christina Petersen
1830-
Christina Petersen
F:
14 apr. 1830
Hans Andreas Hansen
ca. 1819-1881
Hans Andreas Hansen
F:
ca. 1819
G:
23 jun. 1853
D:
15 dec. 1881
Kirsten Marie Petersen
1831-1835
Kirsten Marie Petersen
F:
25 dec. 1831
D:
12 mar. 1835
Dødfødt søn
1859-1859
Dødfødt søn
F:
9 okt. 1859
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
9 okt. 1859
Løgumkloster s. (Ellum)
Botilde Marie Knudsen
1896-
Botilde Marie Knudsen
F:
5 jul. 1896
Vilslev s. (Jedsted)
Bollerup Antonius Madsen
1895-
Bollerup Antonius Madsen
F:
12 feb. 1895
Strellev s. (Kærgård)
G:
9 nov. 1932
Vilslev
Hans Nielsen Knudsen
1898-
Hans Nielsen Knudsen
F:
21 nov. 1898
Vilslev s. (Jedsted)
Hans Gundel Knudsen
1901-
Hans Gundel Knudsen
F:
22 apr. 1901
Vilslev s. (Jedsted)
Ane Kirstine Knudsen
1903-
Ane Kirstine Knudsen
F:
16 feb. 1903
Vilslev s. (Jedsted)
Niels Hansen Knudsen
1904-1904
Niels Hansen Knudsen
F:
27 jun. 1904
Vilslev s. (Jedsted)
D:
3 jul. 1904
Vilslev s. (Jedsted)
Knud Nielsen Knudsen
1860-
Knud Nielsen Knudsen
F:
25 nov. 1860
Løgumkloster s. (Ellum)
Mette Kirstine Hansen
1871-
Mette Kirstine Hansen
F:
1 aug. 1871
Lindknud s. (Klelund)
G:
19 jun. 1896
Vilslev
Nis Peder Knudsen
1862-1866
Nis Peder Knudsen
F:
9 okt. 1862
Brøns s. (Astrup)
D:
7 apr. 1866
Brøns s. (Astrup)
Andreas Knudsen
1865-
Andreas Knudsen
F:
3 feb. 1865
Brøns s. (Astrup)
Hans Knudsen
1904-
Hans Knudsen
F:
3 maj 1904
Vilslev s. (Jedsted)
Nis Peder Knudsen
1867-
Nis Peder Knudsen
F:
4 apr. 1867
Brøns s. (Astrup)
Bodil Marie Jensen
1875-
Bodil Marie Jensen
F:
25 jun. 1875
V. Nykirke s. (Vong)
G:
9 feb. 1904
Vilslev
Harry Knudsen Hjerrild
1901-
Harry Knudsen Hjerrild
F:
11 nov. 1901
Vilslev s. (Jedsted)
Margrethe Holm
1906-
Margrethe Holm
F:
27 sep. 1906
Darum
G:
9 sep. 1932
Vilslev
Marie Knudsen
1870-1929
Marie Knudsen
F:
8 apr. 1870
Brøns s. (Astrup)
D:
14 aug. 1929
Ribe (sygehuset)
Knud Simonsen Hjerrild
1873-
Knud Simonsen Hjerrild
F:
14 nov. 1873
Vilslev s. (Jedsted)
Ane Kathrine Knudsen
1905-1905
Ane Kathrine Knudsen
F:
11 jan. 1905
Vilslev
D:
2 okt. 1905
Vilslev
Jeppe Knudsen
1906-
Jeppe Knudsen
F:
10 okt. 1906
Vilslev
Johannes Knudsen
1872-
Johannes Knudsen
F:
22 aug. 1872
Brøns s. (Astrup)
Bodil Marie Jepsen
1878-
Bodil Marie Jepsen
F:
7 maj 1878
Vilslev s. (Jedsted)
G:
7 nov. 1900
Vilslev
Gunder Marie Knudsen
1876-1878
Gunder Marie Knudsen
F:
4 maj 1876
Vilslev s. (Jedsted)
D:
15 sep. 1878
Vilslev s. (Jedsted)
Botilde Marie Petersen
1833-
Botilde Marie Petersen
F:
15 dec. 1833
Hans Knudsen
1827-1907
Hans Knudsen
F:
9 sep. 1827
V. Vedsted
G:
13 aug. 1859
Løgumkloster
D:
4 feb. 1907
Vilslev s. (Jedsted)
Johanne Marie Nissen
1859-
Johanne Marie Nissen
F:
12 jun. 1859
Løgumkloster s. (Ellum)
Gunder Marie Nissen
1861-
Gunder Marie Nissen
F:
8 jun. 1861
Løgumkloster s. (Ellum)
Jørgen Nissen
1863-
Jørgen Nissen
F:
23 feb. 1863
Løgumkloster s. (Ellum)
Nis Peter Nissen
1865-1867
Nis Peter Nissen
F:
16 apr. 1865
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
3 mar. 1867
Løgumkloster s. (Ellum)
Nis Peter Nissen
1867-1869
Nis Peter Nissen
F:
14 jun. 1867
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
9 aug. 1869
Løgumkloster s. (Ellum)
Petrea Nissine Nissen
1870-
Petrea Nissine Nissen
F:
14 mar. 1870
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas NIssen
1872-
Andreas NIssen
F:
14 mar. 1872
Løgumkloster s. (Ellum)
Anna Lene Nissen
1874-1875
Anna Lene Nissen
F:
29 jul. 1874
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
22 aug. 1875
Løgumkloster s. (Ellum)
Lydik Brodersen Nissen
1874-
Lydik Brodersen Nissen
F:
29 jul. 1874
Løgumkloster s. (Ellum)
Kirsten Marie Petersen
1837-
Kirsten Marie Petersen
F:
16 apr. 1837
Laust Nissen Juhler
1834-
Laust Nissen Juhler
F:
12 jan. 1834
Løgumkloster s. (Fauerby)
G:
28 maj 1858
Løgumkloster
Nis Petersen
1785-1869
Nis Petersen
F:
4 apr. 1785
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
30 jan. 1869
Løgumkloster s. (Ellum)
Gunder Marie Lauridsdatter Mærsk
1795-1881
Gunder Marie Lauridsdatter Mærsk
F:
10 aug. 1795
G:
1821
D:
11 nov. 1881
Andreas Petersen
1823-1862
Andreas Petersen
F:
2 apr. 1823
Brede s. (Harris)
D:
24 okt. 1862
Brede s. (Harris)
Bothilde Iversen
1879-1883
Bothilde Iversen
F:
15 maj 1879
Brede s. (Harris)
D:
2 jul. 1883
Brede s. (Harris)
Dødfødt datter
1885-1885
Dødfødt datter
F:
14 sep. 1885
Brede s. (Harris)
D:
14 sep. 1885
Brede s. (Harris)
Mikkel Hansen Iversen
1895-1895
Mikkel Hansen Iversen
F:
24 jan. 1895
Brede s. (Harris)
D:
24 jan. 1895
Brede s. (Harris)
Gunder Marie Petersen
1859-1946
Gunder Marie Petersen
F:
13 maj 1859
Brede s. (Harris)
D:
27 jun. 1946
Peter Thomsen Iversen
1854-1919
Peter Thomsen Iversen
F:
21 feb. 1854
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
G:
28 mar. 1878
Brede
D:
26 maj 1919
Brede s. (Harris)
Anne Kathrine Petersen
1867-1869
Anne Kathrine Petersen
F:
27 apr. 1867
Brede s. (Harris)
D:
8 mar. 1869
Brede s. (Harris)
Mikkel Hansen Petersen
1826-1871
Mikkel Hansen Petersen
F:
18 dec. 1826
Brede s. (Harris)
D:
15 feb. 1871
Brede s. (Harris)
Cathrine Marie Nissen
1837-
Cathrine Marie Nissen
F:
2 jul. 1837
Brede s. (Åspe)
G:
22 maj 1856
Brede
Hans Hansen Møller
1883-1886
Hans Hansen Møller
F:
25 feb. 1883
Brede s. (Harris)
D:
9 jun. 1886
Brede s. (Harris)
Anders Matthiesen Møller
1885-1888
Anders Matthiesen Møller
F:
27 okt. 1885
Brede s. (Harris)
D:
25 aug. 1888
Brede s. (Harris)
Laust Hansen Møller
1850-1887
Laust Hansen Møller
F:
6 aug. 1850
Brede s. (Harris)
D:
5 mar. 1887
Brede s. (Harris)
Elise Johannsen
ca. 1861-
Elise Johannsen
F:
ca. 1861
Brede
G:
24 okt. 1882
Brede
Christian Hansen Møller
1852-1852
Christian Hansen Møller
F:
5 mar. 1852
Brede s. (Harris)
D:
11 jun. 1852
Brede s. (Harris)
Lauritz Nielsen Aabling
1876-
Lauritz Nielsen Aabling
F:
15 mar. 1876
Brede s. (Harris)
Marie Cathrine Aabling
1878-
Marie Cathrine Aabling
F:
10 maj 1878
Skærbæk
Friedrich Heinrich Wübbl
1880-
Friedrich Heinrich Wübbl
F:
21 aug. 1880
Hannover
G:
23 mar. 1910
Skærbæk
Hans Møller Aabling
1880-1917
Hans Møller Aabling
F:
9 feb. 1880
Døstrup s. (Vinum)
D:
3 maj 1917
Boiry, Frankrig (faldet)
Johanne Kirstine Haase
1884-
Johanne Kirstine Haase
F:
2 maj 1884
Løgumkloster
G:
14 nov. 1914
Løgumkloster
Eduard Nielsen Aabling
1882-
Eduard Nielsen Aabling
F:
30 okt. 1882
Døstrup s. (Vinum)
Mathias Bendesen
Karen Hesbæk
Kirstine Bendesen
Jacob Petersen
Ingeborg Petrea Aabling
1884-
Ingeborg Petrea Aabling
F:
21 nov. 1884
Skærbæk
Ehm Bendesen
1885-1965
Ehm Bendesen
F:
16 jun. 1885
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
3 maj 1965
Skærbæk
Christian Aabling
1886-
Christian Aabling
F:
6 jun. 1886
Skærbæk
Laurine Aabling
1888-
Laurine Aabling
F:
29 dec. 1888
Skærbæk
Otto Aabling
1888-1962
Otto Aabling
F:
29 dec. 1888
Skærbæk
D:
15 maj 1962
Waldemar Aabling
1890-1892
Waldemar Aabling
F:
1 okt. 1890
Skærbæk
D:
23 jan. 1892
Stine Marie Møller
1853-1942
Stine Marie Møller
F:
19 jul. 1853
Brede s. (Harris)
D:
19 feb. 1942
Peter Lorenzen Aabling
1844-1895
Peter Lorenzen Aabling
F:
6 dec. 1844
Døstrup
G:
9 sep. 1873
Ribe (Doms.)
D:
14 jul. 1895
Anna Margrethe Møller
1856-
Anna Margrethe Møller
F:
17 sep. 1856
Brede s. (Harris)
Anna Kirstine Meyer
1894-1895
Anna Kirstine Meyer
F:
9 dec. 1894
Brede s. (Nr. Vollum)
D:
22 feb. 1895
Brede s. (Nr. Vollum)
Ingeborg Meyer
1897-
Ingeborg Meyer
F:
30 jun. 1897
Brede s. (Nr. Vollum)
Magdalene Møller
1860-1902
Magdalene Møller
F:
7 feb. 1860
Brede s. (Harris)
D:
18 apr. 1902
Brede s. (Nr. Vollum)
Fedder Nielsen Meyer
1862-
Fedder Nielsen Meyer
F:
10 aug. 1862
Brede s. (Nr. Vollum)
G:
26 sep. 1893
Brede
Ingeborg Petersen
1830-1880
Ingeborg Petersen
F:
20 mar. 1830
Brede s. (Harris)
D:
14 jan. 1880
Brede s. (Harris)
Hans Hansen Møller
1813-1895
Hans Hansen Møller
F:
21 jul. 1813
Brede s. (Harris)
G:
14 nov. 1848
Brede
D:
19 aug. 1895
Brede s. (Harris)
Mette Cathrine Lausten
1894-1894
Mette Cathrine Lausten
F:
30 maj 1894
Brede s. (Harris)
D:
20 jun. 1894
Brede s. (Harris)
Mikkel Petersen Lausten
1895-1916
Mikkel Petersen Lausten
F:
20 sep. 1895
Brede s. (Harris)
D:
16 sep. 1916
Bonchavesnes, Frankrig
Anders Lausten
1896-
Anders Lausten
F:
22 dec. 1896
Brede s. (Harris)
Christian Lausten
1898-
Christian Lausten
F:
20 nov. 1898
Brede s. (Harris)
Mette Cathrine Lausten
1901-
Mette Cathrine Lausten
F:
24 jan. 1901
Brede s. (Harris)
Laust Lausten Christensen
1899-
Laust Lausten Christensen
F:
27 sep. 1899
G:
24 aug. 1923
Brede
Anders Jefsen Lausten
1903-
Anders Jefsen Lausten
F:
22 mar. 1903
Brede s. (Harris)
Laust Christensen Lausten
1905-
Laust Christensen Lausten
F:
14 sep. 1905
Brede s. (Harris)
Merry Lausten
Catharina Marie Lausten
Anna Cathrine Rahr
1867-
Anna Cathrine Rahr
F:
13 mar. 1867
Brede s. (Harris)
Hans Lausten
1855-
Hans Lausten
F:
25 feb. 1855
G:
12 aug. 1893
Brede
Christian Andreas Rahr
1868-1868
Christian Andreas Rahr
F:
6 apr. 1868
Brede s. (Harris)
D:
24 apr. 1868
Brede s. (Harris)
Dødfødt datter
1868-1868
Dødfødt datter
F:
6 apr. 1868
Brede s. (Harris)
D:
6 apr. 1868
Brede s. (Harris)
Meta Marie Rahr
1870-1870
Meta Marie Rahr
F:
13 mar. 1870
Brede s. (Harris)
D:
1 apr. 1870
Brede s. (Harris)
Merret Petersen
1832-
Merret Petersen
F:
4 feb. 1832
Brede s. (Harris)
Anders Jessen Rahr
ca. 1844-
Anders Jessen Rahr
F:
ca. 1844
G:
6 nov. 1866
Brede
NN Petersen
-ung
NN Petersen
D:
ung
Christian Petersen
1788-1867
Christian Petersen
F:
2 maj 1788
D:
16 jul. 1867
Anna Cathrine Hansen
1789-1849
Anna Cathrine Hansen
F:
3 sep. 1789
Hjerpsted s. (Koldby)
G:
4 maj 1822
Brede
D:
5 jun. 1849
Brede s. (Harris)
Andreas Nissen
1750-1818
Andreas Nissen
F:
1750
Løgumkloster s. (Starup)
D:
25 jul. 1818
Løgumkloster s. (Ellum)
Ingeborg Christiansdatter
ca. 1748-1826
Ingeborg Christiansdatter
F:
ca. 1748
D:
24 apr. 1826
Nis Petersen
1780-1782
Nis Petersen
F:
12 jun. 1780
D:
23 feb. 1782
Kirsten Lorenzen Schmidt
Elsabe Marie Petersen
1782-1841
Elsabe Marie Petersen
F:
15 sep. 1782
D:
19 jan. 1841
Brede s. (Bredebro)
Laust Christensen Lorenzen Schmidt
ca. 1780-1812
Laust Christensen Lorenzen Schmidt
F:
ca. 1780
G:
8 apr. 1810
Løgumkloster
D:
31 maj 1812
Løgumkloster
Laust Andersen Jespersen
1814-1817
Laust Andersen Jespersen
F:
20 apr. 1814
Brede s. (Bredebro)
D:
17 mar. 1817
Brede s. (Bredebro)
Nicolai Nissen Jespersen
1817-1818
Nicolai Nissen Jespersen
F:
11 jun. 1817
Brede s. (Bredebro)
D:
3 mar. 1818
Brede s. (Bredebro)
Hans Nissen Jespersen
1819-1819
Hans Nissen Jespersen
F:
21 feb. 1819
Brede s. (Bredebro)
D:
28 feb. 1819
Brede s. (Bredebro)
Maria Kjestine Jespersen
1820-
Maria Kjestine Jespersen
F:
19 feb. 1820
Brede s. (Bredebro)
Anders Jespersen Mikkelsen
1849-1850
Anders Jespersen Mikkelsen
F:
21 mar. 1849
Brede s. (Bredebro)
D:
14 jan. 1850
Brede s. (Bredebro)
Kiestine Marie Jespersen
1823-1850
Kiestine Marie Jespersen
F:
25 aug. 1823
Brede s. (Bredebro)
D:
22 okt. 1850
Brede s. (Bredebro)
Ib Mikkelsen
1821-1877
Ib Mikkelsen
F:
10 nov. 1821
Vilslev s. (Jedsted)
G:
30 apr. 1846
Brede
D:
1 jun. 1877
Brede s. (Bredebro)
Andreas Jespersen
1826-1827
Andreas Jespersen
F:
21 mar. 1826
Brede s. (Bredebro)
D:
30 apr. 1827
Brede s. (Bredebro)
Nicolai Nissen Jespersen
1828-1828
Nicolai Nissen Jespersen
F:
29 jun. 1828
Brede s. (Bredebro)
D:
29 jun. 1828
Brede s. (Bredebro)
Anders Jespersen
1776-1845
Anders Jespersen
F:
12 okt. 1776
Arrild
G:
23 maj 1813
Brede
D:
9 jul. 1845
Brede s. (Bredebro)
Jes Saldern Eschelsen
Jenny Constance Hansen
Christian Saldern Eschelsen
Bodille Gregersen
Marie Saldern Eschelsen
Christine Saldern Eschelsen
Valborg Saldern Eschelsen
NN Lyck
Marie Saldern Eschelsen
NN Raae
Marie Saldern Christiansen
1882-
Marie Saldern Christiansen
F:
14 nov. 1882
Jes Eschelsen
Jes Eschelsen
G:
19 aug. 1908
Løjt
Christine Saldern Christiansen
1892-
Christine Saldern Christiansen
F:
11 aug. 1892
Christian Hansen Christiansen
1848-
Christian Hansen Christiansen
F:
17 apr. 1848
Anne Marie Jepsen
1850-
Anne Marie Jepsen
F:
9 apr. 1850
G:
2 feb. 1877
Løjt
Christine Marie von Saldern
1809-
Christine Marie von Saldern
F:
2 aug. 1809
Iver Hansen Christiansen
1812-1859
Iver Hansen Christiansen
F:
31 dec. 1812
G:
6 jun. 1845
Aabenraa
D:
1 dec. 1859
Aabenraa
Udøbt barn
1847-KORT AFT. F
Udøbt barn
F:
19 okt. 1847
D:
KORT AFT. F
Marie Margrethe Saldern Matzen
1849-1890
Marie Margrethe Saldern Matzen
F:
19 mar. 1849
D:
24 jun. 1890
Eschel Matthias Saldern Matzen
1852-1882
Eschel Matthias Saldern Matzen
F:
3 mar. 1852
D:
TIDL. 1882
Antoni Christopher Nic. Saldern Jepsen
1882-
Antoni Christopher Nic. Saldern Jepsen
F:
17 nov. 1882
Jacob Matthias Jepsen
1884-
Jacob Matthias Jepsen
F:
18 jul. 1884
Nicolai Saldern Nis Jepsen
1886-
Nicolai Saldern Nis Jepsen
F:
26 feb. 1886
Nis Saldern Søren Jepsen
1888-
Nis Saldern Søren Jepsen
F:
5 jan. 1888
Maria Margrethe Jepsen
1890-
Maria Margrethe Jepsen
F:
4 jan. 1890
Margrethe Saldern Nonne Jepsen
1892-
Margrethe Saldern Nonne Jepsen
F:
19 apr. 1892
Matthias Saldern Eskild Jepsen
1894-
Matthias Saldern Eskild Jepsen
F:
11 maj 1894
Anna Maria S. Saldern Matzen
1857-
Anna Maria S. Saldern Matzen
F:
18 feb. 1857
Nis Petersen Jepsen
1855-
Nis Petersen Jepsen
F:
8 aug. 1855
G:
6 jan. 1882
Ribe (Doms.)
Anna Margrethe von Saldern
1813-
Anna Margrethe von Saldern
F:
12 jul. 1813
Anton Christopher Matzen
1805-1862
Anton Christopher Matzen
F:
14 aug. 1805
Aabenraa
G:
9 jan. 1846
D:
8 sep. 1862
Friedrich Antoni Saldern Hagenberg
1885-1886
Friedrich Antoni Saldern Hagenberg
F:
30 dec. 1885
D:
1 jan. 1886
Friedrich Saldern Max Hagenberg
1887-1906
Friedrich Saldern Max Hagenberg
F:
11 aug. 1887
D:
7 apr. 1906
Matthias Saldern Hagenberg
1889-1894
Matthias Saldern Hagenberg
F:
13 feb. 1889
D:
27 apr. 1894
Anna Marie Nicoline Saldern Jepsen
1848-1906
Anna Marie Nicoline Saldern Jepsen
F:
29 okt. 1848
D:
22 jan. 1906
Frederik Anthoni Hagenberg
1851-1890
Frederik Anthoni Hagenberg
F:
20 jan. 1851
Gråsten
G:
27 mar. 1885
D:
30 maj 1890
til søs
Cicilia Elisabeth Saldern Jepsen
1851-1851
Cicilia Elisabeth Saldern Jepsen
F:
16 apr. 1851
D:
11 dec. 1851
Marie Nicoline Saldern Jepsen
1878-1879
Marie Nicoline Saldern Jepsen
F:
17 okt. 1878
Aabenraa
D:
22 jan. 1879
Christine Marie Saldern Müller
1904-
Christine Marie Saldern Müller
F:
6 jun. 1904
Carsten Wilhelm Wörpel
Carsten Wilhelm Wörpel
G:
9 apr. 1927
Christian Peter Saldern Müller
Hertha Ebel
Marie Elise Saldern Jepsen
1880-
Marie Elise Saldern Jepsen
F:
14 apr. 1880
Aabenraa
Johann Heinrich Müller
Johann Heinrich Müller
G:
31 maj 1903
Bov
Marie Friderikke Saldern Jepsen
1882-
Marie Friderikke Saldern Jepsen
F:
3 aug. 1882
Flensborg
Dora Saldern Jepsen
1884-1929
Dora Saldern Jepsen
F:
10 nov. 1884
Flensborg
D:
24 apr. 1929
Christine Saldern Jepsen
1886-
Christine Saldern Jepsen
F:
1 mar. 1886
Flensborg
Uwe Johannes Peter Saldern Jepsen
Lorenz Matthias Saldern Jepsen
1887-
Lorenz Matthias Saldern Jepsen
F:
27 maj 1887
Thoma Struss
Thoma Struss
G:
1919
Anneliese Saldern Jepsen
Christa Saldern Jepsen
Peter Saldern Jepsen
Nicolai Saldern Jepsen
1888-
Nicolai Saldern Jepsen
F:
18 okt. 1888
Emma Benke
1888-
Emma Benke
F:
9 maj 1888
Otts
G:
28 okt. 1916
Oskar Saldern Jepsen
-SOM BARN
Oskar Saldern Jepsen
D:
SOM BARN
Henny Saldern Jepsen
-SOM BARN
Henny Saldern Jepsen
D:
SOM BARN
Peter Saldern Jepsen
1852-1917
Peter Saldern Jepsen
F:
24 sep. 1852
D:
22 aug. 1917
Flensborg
Anna Kjestine Andersen
1857-1897
Anna Kjestine Andersen
F:
27 jun. 1857
Ubjerg
G:
7 jun. 1878
Aabenraa
D:
3 dec. 1897
Susette Hedwig Magdalene Lucie Lohfert
1856-
Susette Hedwig Magdalene Lucie Lohfert
F:
2 jun. 1856
Ribe
G:
15 jul. 1899
Rødding
Eskild Matthias Saldern Jepsen
1855-1873
Eskild Matthias Saldern Jepsen
F:
22 apr. 1855
D:
1873
Marie Elisabeth von Saldern
1816-1891
Marie Elisabeth von Saldern
F:
22 jun. 1816
D:
18 dec. 1891
Mads Jepsen
1818-1870
Mads Jepsen
F:
16 aug. 1818
G:
9 jun. 1848
D:
22 jan. 1870
Friedrich von Saldern
1821-1821
Friedrich von Saldern
F:
16 jan. 1821
D:
22 mar. 1821
Nicolai von Saldern
1824-1896
Nicolai von Saldern
F:
2 maj 1824
D:
14 mar. 1896
NN
Anna Marie Petersen
1785-1845
Anna Marie Petersen
F:
1 apr. 1785
D:
22 mar. 1845
Aabenraa
Eschel Matthias von Saldern
1773-1844
Eschel Matthias von Saldern
F:
22 jul. 1773
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
22 aug. 1808
D:
13 mar. 1844
Aabenraa (Den Günderoth'ske Stiftelse)
Gyde Marie Petersen
1788-1815
Gyde Marie Petersen
F:
18 maj 1788
D:
24 aug. 1815
Nis Petersen
1873-
Nis Petersen
F:
5 feb. 1873
Kirstine Petersen
1874-
Kirstine Petersen
F:
20 okt. 1874
Mette Marie Petersen
1876-1876
Mette Marie Petersen
F:
15 okt. 1876
D:
28 okt. 1876
Thomas Petersen
1878-
Thomas Petersen
F:
14 sep. 1878
Mette Marie Petersen
1886-
Mette Marie Petersen
F:
5 nov. 1886
Nicolay Nissen Petersen
1817-
Nicolay Nissen Petersen
F:
18 okt. 1817
Jette Marie Madsen
1844-
Jette Marie Madsen
F:
19 jan. 1844
G:
2 jan. 1872
Løgumkloster
Anne Marie Petersen
1819-1840
Anne Marie Petersen
F:
13 mar. 1819
D:
3 mar. 1840
Marquard Nissen Petersen
1821-1825
Marquard Nissen Petersen
F:
10 jun. 1821
D:
22 apr. 1825
Kirstine Marie Petersen
1823-1901
Kirstine Marie Petersen
F:
26 sep. 1823
D:
5 jan. 1901
Milert Peter Jensen
1815-1887
Milert Peter Jensen
F:
6 jan. 1815
G:
7 mar. 1873
Løgumkloster
D:
15 okt. 1887
Marie Cathrine Petersen
1827-1828
Marie Cathrine Petersen
F:
6 jan. 1827
D:
1 mar. 1828
Nis Petersen
1791-1867
Nis Petersen
F:
21 jan. 1791
Løgumkloster
D:
26 feb. 1867
Løgumkloster
Kirsten Marquardsdatter
1789-1828
Kirsten Marquardsdatter
F:
9 nov. 1789
Løgumkloster s. (Fauerby)
G:
23 nov. 1816
Løgumkloster
D:
8 mar. 1828
Løgumkloster
Nicolai Nissen
1752-1803
Nicolai Nissen
F:
1752
Løgumkloster s. (Starup)
D:
18 okt. 1803
Løgumkloster
Kirsten Marie Carstensdatter
1752-1824
Kirsten Marie Carstensdatter
F:
1752
Løgumkloster
G:
11 jun. 1779
Løgumkloster
D:
1 feb. 1824
Løgumkloster
Botilla Marie Nisdatter
1754-1794
Botilla Marie Nisdatter
F:
1754
Løgumkloster s. (Starup)
D:
6 apr. 1794
Løgumkloster s. (Starup)
Elsabe Pedersdatter Beyer
1712-1777
Elsabe Pedersdatter Beyer
F:
1712
Skast s. (Skastgård)
G:
12 maj 1746
Løgumkloster
D:
13 mar. 1777
Løgumkloster s. (Starup)