Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Peder Bjørn
1700 - 1758 (57 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Johann Ludvig Marcussen
1838-
Johann Ludvig Marcussen
F:
19 apr. 1838
Løgumkloster
Cornelis Peter Geicken
1872-
Cornelis Peter Geicken
F:
25 nov. 1872
Løgumkloster
Ingeborg Geiken
1900-
Ingeborg Geiken
F:
4 aug. 1900
Løgumkloster
Cornelius Geiken
1903-
Cornelius Geiken
F:
22 mar. 1903
Løgumkloster
Andreas Geiken
1906-
Andreas Geiken
F:
5 maj 1906
Løgumkloster
Brodine Geiken
Carl Geiken
1911-1911
Carl Geiken
F:
15 aug. 1911
Løgumkloster
D:
5 sep. 1911
Løgumkloster
Andreas Geicken
1875-
Andreas Geicken
F:
11 dec. 1875
Løgumkloster
Lene Catharina Lorenzen
Peter Geicken
1878-1915
Peter Geicken
F:
24 feb. 1878
Løgumkloster
D:
5 jul. 1915
Souchez, Frankrig (faldet i 1. Verdenskrig)
Anne Margrethe Petersen
1881-1907
Anne Margrethe Petersen
F:
7 aug. 1881
Nr. Løgum
G:
21 okt. 1905
Nr. Løgum
D:
13 feb. 1907
Flensborg (diakonissestiftelsen)
Cornelius Geiken
Peter Geiken
Metha Marie Sørensen
1891-
Metha Marie Sørensen
F:
29 aug. 1891
Alslev
G:
29 okt. 1911
Løgumkloster
Marie Geicken
1880-
Marie Geicken
F:
23 mar. 1880
Løgumkloster
Karl Pöttschacher
1879-
Karl Pöttschacher
F:
20 apr. 1879
Wien
G:
9 apr. 1904
Løgumkloster
Ingeborg Laura Caroline Geiken
1885-
Ingeborg Laura Caroline Geiken
F:
4 feb. 1885
Løgumkloster
Catharina Marie Marcussen
1842-1904
Catharina Marie Marcussen
F:
15 maj 1842
Løgumkloster
D:
22 aug. 1904
Løgumkloster
Cornelis Sybrand Geicken
1843-1893
Cornelis Sybrand Geicken
F:
14 jan. 1843
Sild
G:
1 apr. 1871
Løgumkloster
D:
18 nov. 1893
Løgumkloster
Jes Feddersen Marcussen
1876-1899
Jes Feddersen Marcussen
F:
29 jan. 1876
D:
20 maj 1899
Løgumkloster
Jens Jensen Bech
1904-
Jens Jensen Bech
F:
10 mar. 1904
Løgumkloster
Mathias Bech
1906-
Mathias Bech
F:
10 jun. 1906
Løgumkloster
Maks Jensen Bech
1910-1910
Maks Jensen Bech
F:
19 nov. 1910
Løgumkloster
D:
8 dec. 1910
Løgumkloster
Anna Mathilde Marcussen
1878-
Anna Mathilde Marcussen
F:
11 apr. 1878
Vejstrup s. (Sjølund Mølle)
Peter Veivardt Jensen Bech
1874-
Peter Veivardt Jensen Bech
F:
8 dec. 1874
Kobberup s. (Søby)
G:
12 jun. 1903
Løgumkloster
Beate Marie Marcussen
1906-
Beate Marie Marcussen
F:
14 jun. 1906
Husum
Christian Lorenzen Knudsen
1905-
Christian Lorenzen Knudsen
F:
15 jan. 1905
Møgeltønder
G:
8 okt. 1927
Møgeltønder
Anton Marcussen
Johannes Marcussen
Amalie Petersen
Anne Marie Marcussen
1911-1911
Anne Marie Marcussen
F:
27 mar. 1911
Møgeltønder
D:
27 maj 1911
Møgeltønder
Aage Marcussen
Hans Skov Marcussen
Rosa Vilhelmine Høyer
Svend Marcussen
Ejnar Marcussen
Andreas Feddersen Marcussen
1880-
Andreas Feddersen Marcussen
F:
27 okt. 1880
Vejstrup s. (Sjølund Mølle)
Ellemine Cathrine Skov
1881-
Ellemine Cathrine Skov
F:
13 jan. 1881
Løgumkloster
G:
29 mar. 1905
Løgumkloster
Johannes Marcussen
1883-
Johannes Marcussen
F:
22 jan. 1883
Løgumkloster
Christine Marcussen
1885-
Christine Marcussen
F:
18 okt. 1885
Løgumkloster
Heinrich Ahrendt Laue Christian Marcussen
1888-
Heinrich Ahrendt Laue Christian Marcussen
F:
7 maj 1888
Løgumkloster
Mathias Wind Bjørn Marcussen
1844-1900
Mathias Wind Bjørn Marcussen
F:
10 feb. 1844
Løgumkloster
D:
1 mar. 1900
Løgumkloster
Anne Marie Thiesen Gündt
ca. 1849-1920
Anne Marie Thiesen Gündt
F:
ca. 1849
D:
20 sep. 1920
Løgumkloster
Ingeborg Nicoline Cathrine Beyer
1879-
Ingeborg Nicoline Cathrine Beyer
F:
4 jan. 1879
Løgumkloster
Thomas Ferdinand Thomsen
1881-
Thomas Ferdinand Thomsen
F:
27 jan. 1881
Klein Solt
G:
20 okt. 1907
Løgumkloster
Lorenz Christian Beyer
1884-
Lorenz Christian Beyer
F:
26 jan. 1884
Løgumkloster
Andreas Feddersen Beyer
1884-
Andreas Feddersen Beyer
F:
26 jan. 1884
Løgumkloster
Anna Kirstine Marcussen
1847-
Anna Kirstine Marcussen
F:
30 mar. 1847
Løgumkloster
Thomas Beyer
1848-
Thomas Beyer
F:
10 jul. 1848
G:
24 jul. 1872
Løgumkloster
Geske Ernestine Marcussen
1848-1848
Geske Ernestine Marcussen
F:
19 aug. 1848
Løgumkloster
D:
4 sep. 1848
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1850-1850
Georg Ernst Marcussen
F:
24 jan. 1850
Løgumkloster
D:
9 jun. 1850
Løgumkloster
Laura Iverlina Marcussen
1851-
Laura Iverlina Marcussen
F:
10 mar. 1851
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1852-1888
Georg Ernst Marcussen
F:
20 jul. 1852
Løgumkloster
D:
tidligst 1888
Anne Marie Marcussen
1881-
Anne Marie Marcussen
F:
13 jan. 1881
Løgumkloster
Ingeborg Marcussen
1882-
Ingeborg Marcussen
F:
13 jun. 1882
Løgumkloster
Laura Iwarline Marcussen
1883-
Laura Iwarline Marcussen
F:
1 nov. 1883
Løgumkloster
Sophie Marcussen
1885-
Sophie Marcussen
F:
9 apr. 1885
Løgumkloster
Andreas Jacob Marcussen
1887-
Andreas Jacob Marcussen
F:
30 dec. 1887
Løgumkloster
Alma Marcussen
1889-
Alma Marcussen
F:
7 jun. 1889
Løgumkloster
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
1854-
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
F:
10 mar. 1854
Løgumkloster
Anne Sophie Marquardsen
ca. 1852-
Anne Sophie Marquardsen
F:
ca. 1852
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
1855-1856
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
F:
13 nov. 1855
Løgumkloster
D:
24 jan. 1856
Løgumkloster
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
1814-1883
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
F:
24 jul. 1814
Højer s. (Frederikskog Mølle)
D:
6 dec. 1883
Løgumkloster
Andreas Feddersen Marcussen
1808-1886
Andreas Feddersen Marcussen
F:
1808
Daler s. (Østerby)
G:
16 apr. 1837
Emmerlev
D:
21 jun. 1886
Løgumkloster
Iver Peter Bjørn
1819-1819
Iver Peter Bjørn
F:
27 apr. 1819
Frederikskog Mølle
D:
28 apr. 1819
Frederikskog Mølle
Mathias Wind Bjørn
1780-1831
Mathias Wind Bjørn
F:
20 apr. 1780
Aastrup
D:
7 mar. 1831
Frederikskog Mølle
Catharina Marie Hansen
1781-1819
Catharina Marie Hansen
F:
1781
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
27 apr. 1819
Iver Pedersen Bjørn
1733-1797
Iver Pedersen Bjørn
F:
15 aug. 1733
Brøns s. (Astrupgård)
D:
25 maj 1797
Bjolderup
Catharina Steenbeck Wind
1747-
Catharina Steenbeck Wind
F:
11 feb. 1747
Brøns
G:
31 okt. 1768
Brøns
Elise Cathrine Bjørn
1859-1859
Elise Cathrine Bjørn
F:
20 maj 1859
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
20 maj 1859
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ellen Margrethe Petrea Bjørn
1888-
Ellen Margrethe Petrea Bjørn
F:
20 okt. 1888
Johan Peter Bjørn
1860-
Johan Peter Bjørn
F:
9 jul. 1860
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Marie Andersen
1859-
Marie Andersen
F:
2 sep. 1859
Ribe
Carl Arild Bjørn
1913-
Carl Arild Bjørn
F:
4 jul. 1913
Molde
Knud Heinrich Einar Bjørn
1915-
Knud Heinrich Einar Bjørn
F:
22 jan. 1915
Molde
Sigrid Maria Bjørn
1916-
Sigrid Maria Bjørn
F:
2 sep. 1916
Molde
Ejnar Johan Lavrsen
1918-
Ejnar Johan Lavrsen
F:
21 sep. 1918
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
26 dec. 1941
Horsens (Kloster k.)
Lauritz Hans Ægidius Bjørn
1892-
Lauritz Hans Ægidius Bjørn
F:
9 maj 1892
Horsens (Vor Frelsers s.)
Karoline Henninge Hoel
1888-
Karoline Henninge Hoel
F:
1 jun. 1888
Frænen, Norge
G:
15 apr. 1913
Molde, Norge
Heinrik Vilhelm Ejner Bjørn
1893-
Heinrik Vilhelm Ejner Bjørn
F:
27 nov. 1893
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ellen Christine Hansine Bjørn
1894-1895
Ellen Christine Hansine Bjørn
F:
7 dec. 1894
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
30 sep. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ellen Eugenia Ragnhilde Bjørn
1896-
Ellen Eugenia Ragnhilde Bjørn
F:
12 apr. 1896
Horsens (Vor Frelsers s.)
Hardy Emil Bjørn
1937-
Hardy Emil Bjørn
F:
30 aug. 1937
Horsens (Klostersogn)
Ingelise Bjørn
1939-
Ingelise Bjørn
F:
27 jan. 1939
Horsens (Klostersogn)
Anny Bjørn
1940-
Anny Bjørn
F:
26 apr. 1940
Horsens (Klostersogn)
Ejnar Carl Andreas Bjørn
1897-
Ejnar Carl Andreas Bjørn
F:
23 jul. 1897
Horsens (Vor Frelsers s.)
Inga Segeberg Thomsen
1914-
Inga Segeberg Thomsen
F:
1 dec. 1914
Brande s. (Blæsbjerg)
G:
14 nov. 1936
Horsens (Vor Frelser k.)
Hans Peter Vilhelm Bjørn
1899-
Hans Peter Vilhelm Bjørn
F:
7 jul. 1899
Horsens (Vor Frelsers s.)
Gustav Marinus Christof Bjørn
1902-
Gustav Marinus Christof Bjørn
F:
11 maj 1902
Horsens (Vor Frelsers s.)
Carla Andrea Kirstine Bjørn
1894-1931
Carla Andrea Kirstine Bjørn
F:
10 mar. 1894
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
26 okt. 1931
Horsens (Klostersogn (Kommunehospitalet))
Carl Andreas Bjørn
1906-1910
Carl Andreas Bjørn
F:
8 maj 1906
Horsens (Klostersogn)
D:
1 dec. 1910
Horsens (Vor Frelsers s.)
Carl Andreas Bjørn
1862-1909
Carl Andreas Bjørn
F:
30 okt. 1862
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
15 jan. 1909
Horsens (Klostersogn)
Marie Cecilie Jensen
1868-1931
Marie Cecilie Jensen
F:
9 sep. 1868
Skanderborg
G:
29 nov. 1890
Skanderborg
D:
1 jun. 1931
Horsens (Vor Frelsers s.)
Laurids Egidius Bjørn
1865-
Laurids Egidius Bjørn
F:
23 jul. 1865
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Hans Frederik Bjørn
1890-
Hans Frederik Bjørn
F:
30 dec. 1890
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Anne Christine Langvad
1892-
Anne Christine Langvad
F:
19 feb. 1892
Ribe (Domsognet)
G:
9 maj 1914
Ribe (Skt. Cathrine)
Karen Marie Bjørn
1868-1961
Karen Marie Bjørn
F:
10 jun. 1868
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
9 maj 1961
Horsens (Klostersogn)
Ukendt
Hans Egidius Jespersen Møller
1894-1895
Hans Egidius Jespersen Møller
F:
24 mar. 1894
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
5 sep. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
Peter Møller
1895-1895
Peter Møller
F:
2 jul. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
2 jul. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
Anna Marie Jespersen Møller
1896-
Anna Marie Jespersen Møller
F:
24 jun. 1896
Horsens (Vor Frelsers s.)
Johan Adolph Jespersen Møller
1898-
Johan Adolph Jespersen Møller
F:
2 jan. 1898
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ellen Margrethe Jespersen Møller
1900-
Ellen Margrethe Jespersen Møller
F:
11 apr. 1900
Horsens (Vor Frelsers s.)
Karen Egidia Jespersen Møller
1902-
Karen Egidia Jespersen Møller
F:
23 jul. 1902
Horsens (Vor Frelsers s.)
Hansa Katrine Jespersen Møller
1904-
Hansa Katrine Jespersen Møller
F:
2 aug. 1904
Horsens (Vor Frelsers s.)
Anker Thomsen
1900-
Anker Thomsen
F:
10 mar. 1900
Haderslev (Vor Frue s.)
G:
24 aug. 1929
Horsens (Kloster k.)
Karen Marie Jespersen Møller
1906-
Karen Marie Jespersen Møller
F:
21 jun. 1906
Horsens (Klostersogn)
Olivia Marie Jespersen Møller
1908-
Olivia Marie Jespersen Møller
F:
8 mar. 1908
Horsens (Klostersogn)
Johan Adolf Jespersen Møller
1864-1945
Johan Adolf Jespersen Møller
F:
10 aug. 1864
Lintrup s.
G:
26 maj 1893
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
7 jan. 1945
Horsens (Klostersogn)
Hans Frederik Bjørn
1870-1890
Hans Frederik Bjørn
F:
16 jul. 1870
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
3 maj 1890
København (Garnisons hosp.)
Egidius Peter Bjørn
1833-
Egidius Peter Bjørn
F:
3 feb. 1833
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ellen Margrethe Andersdatter
1826-1909
Ellen Margrethe Andersdatter
F:
23 nov. 1826
Slangerup
D:
17 maj 1909
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Johan Peter Holm Bjørn
1796-1868
Johan Peter Holm Bjørn
F:
3 apr. 1796
Brøns
D:
5 dec. 1868
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Johanne Cathrine Pedersen
Gertrud Holm Bjørn
1797-
Gertrud Holm Bjørn
F:
26 maj 1797
Brøns
Peder Holm Bjørn
1768-1832
Peder Holm Bjørn
F:
18 mar. 1768
Brøns
D:
21 nov. 1832
Maren Nielsdatter
1773-1812
Maren Nielsdatter
F:
1 maj 1773
G:
28 nov. 1794
D:
10 okt. 1812
Marie Kirstine Bjørn
1743-1802
Marie Kirstine Bjørn
F:
1743
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1802
Brøns
Ægidius Peter Holm
1726-
Ægidius Peter Holm
F:
1726
Brøns s. (Holmgaard)
G:
12 jul. 1765
Brøns
Forældre
Jens Sørensen Bjørn
1658-1733
Maren Caspergaard
1671-
Peder Bjørn
1700-1758
Peder Bjørn
F:
1 maj 1700
Vodder
D:
1758
Brøns s. (Astrupgård)
Ancke Iversdatter
1715-1745
Ancke Iversdatter
F:
1715
Brøns s. (Astrupgård)
G:
6 jan. 1732
Brøns
D:
10 dec. 1745
Brøns s. (Astrupgård)
Claus Caspergaard Bjørn
1747-1748
Claus Caspergaard Bjørn
F:
1747
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1748
Brøns s. (Astrupgård)
Peter Christian Thomsen
1768-1768
Peter Christian Thomsen
F:
14 feb. 1768
D:
1768
Mette Malene Thomsen
1769-
Mette Malene Thomsen
F:
13 nov. 1769
Ide Johanne Cathrine Marie Clemmensen
1807-1832
Ide Johanne Cathrine Marie Clemmensen
F:
27 feb. 1807
Viby (Fyn)
D:
16 maj 1832
Fruering s.
Marie Anne Sophie Wilhelmine Clemmensen
1808-1860
Marie Anne Sophie Wilhelmine Clemmensen
F:
28 jul. 1808
Hedensted
D:
TIDLIGST 1860
Christian Clemmensen
1845-1848
Christian Clemmensen
F:
10 jun. 1845
Skjød s. (Sølvsten)
D:
24 maj 1848
Skjød s. (Sølvsten)
Hans Wilhelm Clemmensen
1846-1848
Hans Wilhelm Clemmensen
F:
25 okt. 1846
Skjød s. (Sølvsten)
D:
25 maj 1848
Skjød s. (Sølvsten)
Gunild Cathrine Nathalie Lund
1879-1966
Gunild Cathrine Nathalie Lund
F:
1 okt. 1879
Nyborg
D:
20 maj 1966
Farsø (sygehuset)
Jens Christian Jensen
1874-1910
Jens Christian Jensen
F:
24 okt. 1874
G:
3 jul. 1904
Nykøbing M.
D:
23 sep. 1910
Heltborg
Poul Thorlund Poulsen
1881-1957
Poul Thorlund Poulsen
F:
23 maj 1881
Haubro s.
G:
15 mar. 1914
Viborg (Domkirken)
D:
10 sep. 1957
Års
Kaj Erling Lund
1910-
Kaj Erling Lund
F:
26 mar. 1910
Frederiksberg (Lukas s.)
Lorens Juel Lund
1911-
Lorens Juel Lund
F:
2 nov. 1911
Frederiksberg (Lukas s.)
Ingefred Minna Viola Lund
1914-2004
Ingefred Minna Viola Lund
F:
23 dec. 1914
København (Timotheus s.)
D:
24 jan. 2004
Nibe
Niels Christensen
1908-2001
Niels Christensen
F:
25 nov. 1908
Nibe
G:
25 dec. 1933
Nibe
D:
11 nov. 2001
Nibe
Niels Jørgen Lund
1927-
Niels Jørgen Lund
F:
7 jan. 1927
Års
William Niels Juel Lund
1881-
William Niels Juel Lund
F:
2 jan. 1881
Nyborg
Anna Cathrine Larsson
1886-
Anna Cathrine Larsson
F:
16 jun. 1886
København
G:
26 apr. 1909
København (Jesuskirken)
Jørgen Birger Lund
1923-1961
Jørgen Birger Lund
F:
19 jan. 1923
København (Christians s.)
D:
2 apr. 1961
Gentofte s. (Amtssygehuset)
Jeamine Marcelle Henriette Dauraire
Werner Birger Lund
1924-1964
Werner Birger Lund
F:
9 apr. 1924
København (Christians s.)
D:
19 jul. 1964
Aarhus (Amtssygehuset)
Sonja Solveig Andreasen
1923-2009
Sonja Solveig Andreasen
F:
23 dec. 1923
D:
15 jan. 2009
Kgs. Lyngby
Ingolf Lund
1885-1950
Ingolf Lund
F:
1 sep. 1885
Fredericia (Michaelis s.)
D:
13 dec. 1950
København (Christians s.)
Valborg Harriet Andersen
1887-1952
Valborg Harriet Andersen
F:
19 maj 1887
København (Vor Frelser s.)
G:
17 aug. 1918
Sundby
D:
28 jul. 1952
Sundby (Hospitalet)
Børge Olsson
1908-
Børge Olsson
F:
23 mar. 1908
Marie Magdalene s. (Ryomgård)
Erna Marie Andersen
Anne Lise Olsson
1942-
Anne Lise Olsson
F:
1942
Karen Margrethe Olsson
1944-
Karen Margrethe Olsson
F:
6 jun. 1944
København (Rigshospitalet)
Ole Jannik Bjerrum
1944-
Ole Jannik Bjerrum
F:
20 mar. 1944
G:
12 mar. 1966
Elna Julie Nissen
1911-
Elna Julie Nissen
F:
30 jul. 1911
Bølling s. (Øster Vig)
G:
2 nov. 1941
København (Timotheus k.)
Svend Aage Olsson
1909-
Svend Aage Olsson
F:
31 okt. 1909
Marie Magdalene s. (Ryomgård)
Gudrun Helga Vilhelmine Olsson
1910-
Gudrun Helga Vilhelmine Olsson
F:
12 dec. 1910
Marie Magdalene s. (Ryomgård)
Ervin Schuster Petersen
Ervin Schuster Petersen
G:
1932
Richard Olsson
1913-
Richard Olsson
F:
5 feb. 1913
Marie Magdalene s. (Ryomgård)
Ellen Olsson
1915-
Ellen Olsson
F:
3 sep. 1915
Kolind s. (Kolind Stationsby)
Esther Olsson
1917-
Esther Olsson
F:
3 nov. 1917
Kolind s. (Kolind Stationsby)
Nielsine Lund
1886-1951
Nielsine Lund
F:
11 nov. 1886
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
23 nov. 1951
Kolind s. (Kolind Stationsby)
Vilhelm Peter Magnus Olsson
1873-1952
Vilhelm Peter Magnus Olsson
F:
18 dec. 1873
Kolind
G:
31 maj 1907
Nykøbing M.
D:
15 aug. 1952
Sundby (Hospitalet)
Lars Christian Hans Rudolf Lund
1889-1889
Lars Christian Hans Rudolf Lund
F:
20 jan. 1889
Fredericia (Michaelis s.)
D:
fmtl. 1889
Ida Johanne Cathrine Marie Clemmensen
1848-1938
Ida Johanne Cathrine Marie Clemmensen
F:
19 apr. 1848
Skjød s. (Sølvsten)
D:
12 maj 1938
Års
Lorentz Pedersen Lund
1850-1912
Lorentz Pedersen Lund
F:
20 aug. 1850
Viborg (Søndre s.)
G:
17 aug. 1878
Skjød
D:
12 sep. 1912
Viborg (Søndre s.)
Christian Clemmensen
1850-
Christian Clemmensen
F:
1 apr. 1850
Skjød s. (Sølvsten)
Hans Wilhelm Clemmensen
1851-
Hans Wilhelm Clemmensen
F:
24 aug. 1851
Skjød s. (Brokholm)
Frederik Gomme Clemmensen
1883-
Frederik Gomme Clemmensen
F:
11 maj 1883
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
Karl Harbo Clemmensen
1884-1940
Karl Harbo Clemmensen
F:
8 aug. 1884
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
D:
22 jun. 1940
Ringkøbing
Olga Marie Rasmussen
1892-
Olga Marie Rasmussen
F:
16 maj 1892
Flade s. (Bangsbostrand)
G:
21 dec. 1919
Ringkøbing
Emil Rudolf Clemmensen
1886-1950
Emil Rudolf Clemmensen
F:
7 maj 1886
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
D:
1 nov. 1950
Randers (Skt. Mortens s.)
Olav Anthon Andersen, senere Nørlem
1914-2003
Olav Anthon Andersen, senere Nørlem
F:
3 apr. 1914
Randers (Skt. Mortens s.)
D:
2003
Kreuzlingen, Schweiz
Ruth Nørlem
1913-1989
Ruth Nørlem
F:
9 nov. 1913
Grenå
G:
16 apr. 1938
Randers (Skt. Peders k.)
D:
1989
Holte
Else Kathrine Clemmensen
1888-1963
Else Kathrine Clemmensen
F:
7 feb. 1888
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
D:
22 jun. 1963
Randers (Skt. Peders s.)
Thorvald Jens Albert Andersen
1886-1968
Thorvald Jens Albert Andersen
F:
24 okt. 1886
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
5 nov. 1911
Randers (Skt. Mortens k.)
D:
1 nov. 1968
Råsted s. (Bjerregrav (hvilehjem))
Kristian Clemmensen
1890-1957
Kristian Clemmensen
F:
22 jan. 1890
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
D:
3 maj 1957
Randers (Skt. Peders s.)
Ellen Margrethe Klemmensen
1918-
Ellen Margrethe Klemmensen
F:
6 sep. 1918
Randers (Skt. Peders s.)
Aksel Ejnar Vidtfelt Søndergaard
1917-
Aksel Ejnar Vidtfelt Søndergaard
F:
2 jan. 1917
Randers (Skt. Peders s.)
G:
27 nov. 1938
Randers (Skt. Mortens k.)
Esther Johanne Klemmensen
1920-
Esther Johanne Klemmensen
F:
23 sep. 1920
Randers (Skt. Peders s.)
Helge Nielsen Fallesen
1920-
Helge Nielsen Fallesen
F:
27 mar. 1920
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
20 jun. 1939
Randers (Skt. Mortens k.)
Aksel Rudolf Klemmensen
1931-
Aksel Rudolf Klemmensen
F:
10 nov. 1931
Randers (Skt. Mortens s.)
Anny Harring Jørgensen
1933-
Anny Harring Jørgensen
F:
5 okt. 1933
Nr. Snede s. (Hundshoved)
G:
11 nov. 1951
Skjød
Lilly Schmidt
1933-
Lilly Schmidt
F:
24 mar. 1933
Lemvig
G:
28 nov. 1959
Randers
Valdemar Clemmensen
1891-
Valdemar Clemmensen
F:
14 maj 1891
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
Agnes Nielsine Amalie Nielsen
1896-1961
Agnes Nielsine Amalie Nielsen
F:
17 dec. 1896
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
9 jul. 1918
Randers (Skt. Mortens k.)
D:
21 jan. 1961
Virring s. (Langkastrup)
Lillebil Clemmensen
1922-1994
Lillebil Clemmensen
F:
19 feb. 1922
Aarhus (Skt. Johannes s. (Fødselsanstalten))
D:
14 feb. 1994
København
Knud Richard Møller
1915-1972
Knud Richard Møller
F:
11 sep. 1915
København
G:
19 dec. 1941
København (Garnisons k.)
D:
27 okt. 1972
København (Garnisons s.)
Thonny Agnethe Clemmensen, senere Harboe
1924-
Thonny Agnethe Clemmensen, senere Harboe
F:
9 apr. 1924
Vejlby s. (Vejlby Krat)
Knud Kiær Christensen
-1998
Knud Kiær Christensen
D:
1998
Silkeborg
Albanus Ansgar Clemmensen
1892-
Albanus Ansgar Clemmensen
F:
21 jun. 1892
Binderup s. (St. Binderup)
Thonny Agnethe Henriksen
1896-1924
Thonny Agnethe Henriksen
F:
21 sep. 1896
København (Sion)
G:
21 maj 1921
Kgs. Lyngby
D:
14 apr. 1924
Vejlby s. (Vejlby Krat)
Else Elise Sigsgaard
1904-
Else Elise Sigsgaard
F:
20 okt. 1904
Nibe
G:
5 nov. 1947
København
Harald Nikolai Clemmensen
1894-1967
Harald Nikolai Clemmensen
F:
9 mar. 1894
Binderup s. (St. Binderup)
D:
21 jan. 1967
Randers (Skt. Mortens s.)
Anna Nielsine Markussen
1893-
Anna Nielsine Markussen
F:
20 nov. 1893
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
25 jun. 1949
Randers (Skt. Peders k.)
Anna Marie Nikoline Clemmensen
1896-
Anna Marie Nikoline Clemmensen
F:
13 okt. 1896
Binderup s. (St. Binderup)
Leonard Lyngaa Jensen
1886-
Leonard Lyngaa Jensen
F:
4 jan. 1886
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
11 sep. 1919
Randers (Skt. Mortens k.)
Hubert Paul Emil Therkildsen
1894-
Hubert Paul Emil Therkildsen
F:
29 jun. 1894
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
19 maj 1934
Randers
Aase Lilly Kastrup
1920-
Aase Lilly Kastrup
F:
25 jan. 1920
Aalborg (Vor Frelsers s.)
Ellen Birtha Clemmensen
1900-
Ellen Birtha Clemmensen
F:
31 aug. 1900
Binderup s. (St. Binderup)
Christian Holger Kastrup
1895-
Christian Holger Kastrup
F:
26 nov. 1895
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
7 okt. 1919
Aalborg (Vor Frelser k.)
Emil Rudolph Clemmensen
1853-1902
Emil Rudolph Clemmensen
F:
30 jul. 1853
Skjød s. (Brokholm)
D:
29 jun. 1902
Brovst s. (Halvvrimmen)
Johanne Marie Harbo
1855-1928
Johanne Marie Harbo
F:
26 feb. 1855
Vindblæs s. (Lystrup)
G:
20 jun. 1882
Skjød
D:
18 apr. 1928
Vorup s. (Aldershåb i Vorup Kær)
Adda Kraglund
1914-1996
Adda Kraglund
F:
6 aug. 1914
Hjørring
D:
1996
Aarhus
Vagn Kraglund
1916-1954
Vagn Kraglund
F:
21 dec. 1916
Hjørring
D:
31 dec. 1954
Hjørring
Adda Christensen
1919-2004
Adda Christensen
F:
30 jan. 1919
Hjørring
G:
26 apr. 1942
Aalborg (Vor Frelser k.)
D:
2004
Hjørring
Waldemar Kraglund
1886-1919
Waldemar Kraglund
F:
29 maj 1886
Hjørring
D:
16 jan. 1919
Hjørring
Sørine Kathrine Bager
1893-1977
Sørine Kathrine Bager
F:
24 aug. 1893
Glesborg s. (Laen)
G:
4 nov. 1913
Hjørring
D:
1977
Hjørring
Birthe Vilhelmine Alberta Kraglund
1919-2002
Birthe Vilhelmine Alberta Kraglund
F:
29 jul. 1919
Hjørring
D:
29 apr. 2002
Hjørring
Ivan Christensen Elling
1920-1983
Ivan Christensen Elling
F:
1 maj 1920
Råbjerg s.
D:
25 jan. 1983
Hjørring
Bodil Kraglund
1922-1995
Bodil Kraglund
F:
22 jan. 1922
Hjørring
D:
21 aug. 1995
Hjørring
Helge Bønnelycke Pedersen
1920-1993
Helge Bønnelycke Pedersen
F:
11 maj 1920
Frederikshavn
G:
11 maj 1945
Hjørring
D:
20 apr. 1993
Hjørring
Ole Kraglund
1925-1983
Ole Kraglund
F:
10 nov. 1925
Hjørring
D:
1983
Hjørring
Ingelise Johansen
1927-2012
Ingelise Johansen
F:
27 jan. 1927
Balle s.
G:
7 jul. 1951
Balle
D:
2 nov. 2012
Hjørring
Viggo Johan Kraglund
1888-1959
Viggo Johan Kraglund
F:
8 jan. 1888
Hjørring
D:
11 apr. 1959
Hjørring
Nielsigne Krista Iversen
1892-1964
Nielsigne Krista Iversen
F:
1892
G:
6 maj 1917
Randers (Skt. Peders k.)
D:
1964
Hjørring
Theodor Emil Severin Kraglund
1890-1953
Theodor Emil Severin Kraglund
F:
11 dec. 1890
Hjørring
D:
30 mar. 1953
Hjørring
Gunhilda Kathrine Kraglund
1892-1984
Gunhilda Kathrine Kraglund
F:
20 sep. 1892
Hjørring
D:
2 maj 1984
Hjørring
Dagmar Maria Kraglund
1894-1984
Dagmar Maria Kraglund
F:
30 nov. 1894
Hjørring
D:
27 nov. 1984
Hjørring
Inger Nielsen, senere Kraglund Nielsen
1920-
Inger Nielsen, senere Kraglund Nielsen
F:
22 feb. 1920
Hjørring
Astrid Helene Kraglund
1896-1955
Astrid Helene Kraglund
F:
7 okt. 1896
Hjørring
D:
8 sep. 1955
Viborg (Sønder s. (sindssygehospitalet))
Niels Martin Nielsen
1890-1973
Niels Martin Nielsen
F:
24 jan. 1890
Holstebro
G:
27 mar. 1920
D:
1973
Hjørring
Jensine (Jenny) Vilhelmine Dorthea Clemmensen
1855-1947
Jensine (Jenny) Vilhelmine Dorthea Clemmensen
F:
12 okt. 1855
Onsbjerg
D:
22 maj 1947
Hjørring
Lenius Theodor Kraglund
1860-1926
Lenius Theodor Kraglund
F:
2 sep. 1860
G:
2 sep. 1885
Skjød
D:
16 aug. 1926
Hjørring
Nielsine Petrea Christiane Clemmensen
1858-1860
Nielsine Petrea Christiane Clemmensen
F:
19 apr. 1858
Skjød
D:
16 jun. 1860
Skjød
Maximillian Christian Gundersen
1887-1972
Maximillian Christian Gundersen
F:
23 mar. 1887
Dronninglund s. (Dorf)
D:
20 apr. 1972
København (De gamles By)
Karen Elisabeth Andersen
1893-
Karen Elisabeth Andersen
F:
29 okt. 1893
Næstved
G:
26 dec. 1917
Næstved (Skt. Peders k.)
Henrik Gundersen
1915-
Henrik Gundersen
F:
7 jun. 1915
Essenbæk s. (Assentoft)
Aage Carlo Gundersen
1888-
Aage Carlo Gundersen
F:
28 aug. 1888
København (Skt. Jakobs s.)
Anna Nielsen
1884-
Anna Nielsen
F:
16 jun. 1884
Essenbæk s. (Tammestrup)
G:
17 maj 1914
Essenbæk
Fanny Adelaide Gundersen
Olga Serafie Marie Gundersen
Petra Seraphine Clemmensen
1861-1937
Petra Seraphine Clemmensen
F:
3 sep. 1861
Skjød
D:
23 mar. 1937
Vorup s. (Vorup Kær)
Christen Pedersen, senere Gundersen
1862-1948
Christen Pedersen, senere Gundersen
F:
10 feb. 1862
Vive
G:
1 jul. 1886
Dronninglund
D:
3 nov. 1948
Vorup s. (Vorup Kær)
Gumme (Gomme) Clemmensen
1809-1885
Gumme (Gomme) Clemmensen
F:
21 dec. 1809
Hedensted
D:
14 apr. 1885
Skjød
Else Cathrine Bønding
1817-1885
Else Cathrine Bønding
F:
25 okt. 1817
Holstebro
G:
22 nov. 1844
Holstebro
D:
15 sep. 1885
Skjød
Ejnar Sigurd Clemmensen
1901-1972
Ejnar Sigurd Clemmensen
F:
7 mar. 1901
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
27 jul. 1972
Sengeløse s. (Skovkildegård)
Inger Margrethe Juel Clemmensen
1900-1972
Inger Margrethe Juel Clemmensen
F:
28 mar. 1900
København (Skt. Jakobs s.)
G:
16 aug. 1925
D:
27 jun. 1972
Sengeløse s. (Skovkildegård)
Aksel Juel Clemmensen
1902-1990
Aksel Juel Clemmensen
F:
26 maj 1902
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
23 nov. 1990
Hørup s. (Kjellerupgård)
Sigrid Elise Monrad Mikkelsen
1903-1995
Sigrid Elise Monrad Mikkelsen
F:
19 feb. 1903
Ulse
G:
29 jun. 1930
D:
14 feb. 1995
Hørup s. (Kjellerupgård)
Karen Ellen Clemmensen
1906-1906
Karen Ellen Clemmensen
F:
21 aug. 1906
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
16 okt. 1906
Hørup s. (Kjellerupgård)
Karla Marie Clemmensen
1907-1988
Karla Marie Clemmensen
F:
5 dec. 1907
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
21 mar. 1988
København
Laurits Marius Rotne
1896-
Laurits Marius Rotne
F:
8 dec. 1896
Hvorslev
G:
20 apr. 1946
Hørup
Christian Clemmensen
1868-1912
Christian Clemmensen
F:
7 sep. 1868
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
5 mar. 1912
Hørup s. (Kjellerupgård)
Kirsten Marie Lauridsen
1877-1958
Kirsten Marie Lauridsen
F:
8 jul. 1877
Sjørslev s. (Demstrup)
G:
23 maj 1900
Sjørslev
D:
14 nov. 1958
Hørup s. (Kjellerupgård)
Inger Margrethe Juel Clemmensen
1900-1972
Inger Margrethe Juel Clemmensen
F:
28 mar. 1900
København (Skt. Jakobs s.)
D:
27 jun. 1972
Sengeløse s. (Skovkildegård)
Ejnar Sigurd Clemmensen
1901-1972
Ejnar Sigurd Clemmensen
F:
7 mar. 1901
Hørup s. (Kjellerupgård)
G:
16 aug. 1925
D:
27 jul. 1972
Sengeløse s. (Skovkildegård)
Niels Juel Clemmensen
1870-1950
Niels Juel Clemmensen
F:
17 feb. 1870
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
23 mar. 1950
Sengeløse s. (Skovkildegård)
Karen Marie Kirstine Sørensen
1862-1945
Karen Marie Kirstine Sørensen
F:
17 okt. 1862
Odder
G:
1899
D:
27 sep. 1945
Sengeløse s. (Skovkildegård)
Aksel Jensen
1894-1894
Aksel Jensen
F:
17 jul. 1894
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
27 aug. 1894
Hørup s. (Kjellerupgård)
Augusta Henriette Clemmensen
1872-1959
Augusta Henriette Clemmensen
F:
25 maj 1872
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
15 feb. 1959
Gilleleje
Jens Jensen
Anna Hedvig Monrad Mikkelsen
1897-1980
Anna Hedvig Monrad Mikkelsen
F:
11 jun. 1897
Ulse
D:
15 feb. 1980
Gilleleje
Lars Christian Axel Jensen
1897-1967
Lars Christian Axel Jensen
F:
23 aug. 1897
Helsinge s. (Høbjerg)
G:
31 mar. 1922
Ulse
D:
9 jan. 1967
Hillerød (Amtssygehuset)
Gudrun Agnete Monrad Mikkelsen
1899-1993
Gudrun Agnete Monrad Mikkelsen
F:
12 jun. 1899
Ulse
D:
29 nov. 1993
Gilleleje
Viggo Hansen
1895-1941
Viggo Hansen
F:
19 sep. 1895
Vråby
G:
17 dec. 1925
Ulse
D:
6 jul. 1941
Tuse s. (Allerup)
Sigrid Elise Monrad Mikkelsen
1903-1995
Sigrid Elise Monrad Mikkelsen
F:
19 feb. 1903
Ulse
D:
14 feb. 1995
Hørup s. (Kjellerupgård)
Aksel Juel Clemmensen
1902-1990
Aksel Juel Clemmensen
F:
26 maj 1902
Hørup s. (Kjellerupgård)
G:
29 jun. 1930
D:
23 nov. 1990
Hørup s. (Kjellerupgård)
Johannes Mikkelsen
1869-1949
Johannes Mikkelsen
F:
23 jan. 1869
Knebel s.
G:
9 okt. 1896
Hørup
D:
21 nov. 1949
Gilleleje
Karl Robert Clemmensen
1899-1899
Karl Robert Clemmensen
F:
8 feb. 1899
Hvorslev
D:
9 jun. 1899
Hvorslev
Gunnar Georg Clemmensen
1901-1977
Gunnar Georg Clemmensen
F:
19 okt. 1901
Ofraby s. (Sperlingsholm)
D:
16 aug. 1977
Næstved
Gerda Marie Christine Hansen
1905-1990
Gerda Marie Christine Hansen
F:
3 dec. 1905
Herfølge s. (Tessebølle)
G:
3 apr. 1930
Herfølge
D:
3 feb. 1990
Næstved
Robert Juel Clemmensen
1903-
Robert Juel Clemmensen
F:
23 mar. 1903
Ofraby s. (Sperlingsholm)
Agnete Jensigne Christensen
1906-
Agnete Jensigne Christensen
F:
15 aug. 1906
Viborg (Domsognet)
G:
3 dec. 1932
Karna Clemmensen
1905-1986
Karna Clemmensen
F:
14 mar. 1905
Ofraby s. (Sperlingsholm)
D:
8 jan. 1986
Esbjerg (Zion s.)
Knud Schrøder
1904-1975
Knud Schrøder
F:
12 sep. 1904
D:
2 dec. 1975
Esbjerg
Arnold Richardt Clemmensen
1908-
Arnold Richardt Clemmensen
F:
31 maj 1908
Ofraby s. (Sperlingsholm)
Helene Ulrikka Nielsen
1914-
Helene Ulrikka Nielsen
F:
6 jun. 1914
Aarhus
G:
28 okt. 1934
Hvorslev
Marcus Nicolai Clemmensen
1874-1942
Marcus Nicolai Clemmensen
F:
4 sep. 1874
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
24 okt. 1942
Dollerup s. (Hald Ege)
Karoline Marie Simonsen
1876-1951
Karoline Marie Simonsen
F:
8 dec. 1876
Gerning
D:
19 maj 1951
Esbjerg
Markus Verner Clemmensen
1900-1990
Markus Verner Clemmensen
F:
25 apr. 1900
Hørup s. (Kjellerup)
D:
16 okt. 1990
Hørup s. (Kjellerup)
Andrea Jakobsen
1905-
Andrea Jakobsen
F:
26 jan. 1905
Hoven s.
G:
6 mar. 1927
Balle
Gudrun Karoline Clemmensen
Rudolf Marius Mortensen
1902-1980
Rudolf Marius Mortensen
F:
6 sep. 1902
Tårs s. (Kallø)
G:
2 dec. 1927
D:
1980
Brande
Ellen Clemmensen
1911-1999
Ellen Clemmensen
F:
21 mar. 1911
Hørup s. (Kjellerup)
D:
2 sep. 1999
Hørup s. (Kjellerup)
Poul Henning Bus
1904-1972
Poul Henning Bus
F:
29 jun. 1904
Hørup s. (Kjellerup)
G:
14 maj 1929
Hørup
D:
18 aug. 1972
Hørup s. (Kjellerup)
Georg Julius Clemmensen
1876-1942
Georg Julius Clemmensen
F:
27 aug. 1876
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
24 apr. 1942
Hørup s. (Kjellerup)
Anna Barbara Jespersen
1875-
Anna Barbara Jespersen
F:
2 nov. 1875
Vridsted s. (Trevad)
G:
1899
Aksel Valdemar Clemmensen
1878-1880
Aksel Valdemar Clemmensen
F:
12 aug. 1878
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
21 mar. 1880
Hørup s. (Kjellerupgård)
Niels Peter Clemmensen
1838-1931
Niels Peter Clemmensen
F:
20 okt. 1838
Sunds s. (Skophus)
D:
19 nov. 1931
Hørup s. (Kjellerupgård)
Caroline Christiane Binderup
1837-1907
Caroline Christiane Binderup
F:
16 jun. 1837
Grejs
G:
31 okt. 1867
Hørup
D:
28 nov. 1907
Hørup s. (Kjellerupgård)
Dødfødt søn
1872-1872
Dødfødt søn
F:
14 apr. 1872
Hørup s. (Kjellerup)
D:
14 apr. 1872
Hørup s. (Kjellerup)
Christiane Clemmensen
1840-1913
Christiane Clemmensen
F:
18 mar. 1840
Sunds s. (Skophus)
D:
14 apr. 1913
Hørup s. (Kjellerup)
Marcus Nicolai Clemmensen
1842-1896
Marcus Nicolai Clemmensen
F:
19 apr. 1842
Sunds s. (Skophus)
D:
22 mar. 1896
Frederiksberg (privatklinik)
Martine Elisabeth Thomsen
1842-
Martine Elisabeth Thomsen
F:
25 mar. 1842
Ebeltoft
G:
25 mar. 1867
Hørup
Christian Clemmensen
1811-1894
Christian Clemmensen
F:
31 okt. 1811
Kattrup s. (Møballe)
D:
22 jul. 1894
Hørup s. (Kjellerup)
Ane Mathea Monrad
1804-1888
Ane Mathea Monrad
F:
1 feb. 1804
Nebsager s. (Skerrildgård)
G:
25 mar. 1837
Søvind
D:
30 jun. 1888
Hørup s. (Kjellerup)
Christiane Thomsen
1774-1837
Christiane Thomsen
F:
18 apr. 1774
Brøns
D:
6 jan. 1837
Sunds s. (Skophus)
Niels Peter Clemmensen
1782-1816
Niels Peter Clemmensen
F:
31 mar. 1782
Assens
G:
15 okt. 1806
Viby (Fyn)
D:
19 feb. 1816
Tamdrup s. (Kørup)
Sophie Marie Thomsen
1777-
Sophie Marie Thomsen
F:
17 jun. 1777
Peter Christian Thomsen
1780-
Peter Christian Thomsen
F:
17 aug. 1780
Ancke Sophie Bjørn
1748-1802
Ancke Sophie Bjørn
F:
1748
Brøns s. (Astrupgård)
D:
10 maj 1802
Gl. Haderslev
Christen Thomsen
1725-1785
Christen Thomsen
F:
1725
G:
11 sep. 1767
D:
1785
Johan Christian von Jessen
1745-1801
Johan Christian von Jessen
F:
9 dec. 1745
G:
3 apr. 1790
D:
19 mar. 1801
Lorenz Nicolai Lorenzen
1813-1864
Lorenz Nicolai Lorenzen
F:
17 dec. 1813
Bov s. (Frydendal)
D:
tidligst 1864
Johannes Bjørn Gregersen
1891-1917
Johannes Bjørn Gregersen
F:
1891
Hanved s. (Frøslev)
D:
1917
Hanved s. (Frøslev)
Mariane Ingeborg Gregersen
1895-1986
Mariane Ingeborg Gregersen
F:
24 mar. 1895
Hanved s. (Frøslev)
D:
30 jun. 1986
Bov s. (Frøslev)
Peter Petersen Krebs
1895-1918
Peter Petersen Krebs
F:
3 maj 1895
Achtrup
G:
8 nov. 1917
Hanved
D:
22 jul. 1918
Glennes, Frankrig
Johannes Alfred Carlsen
1897-1974
Johannes Alfred Carlsen
F:
14 jan. 1897
Herslev
G:
27 apr. 1926
Bov
D:
3 apr. 1974
Bov s. (Frøslev)
Ida Kirstine Gregersen
1896-1991
Ida Kirstine Gregersen
F:
7 jul. 1896
Hanved s. (Frøslev)
D:
15 maj 1991
Bov s. (Frøslev)
Kristian Peder Poulsen
1896-1993
Kristian Peder Poulsen
F:
13 nov. 1896
Jetsmark s. (Sønderby)
G:
10 nov. 1929
Bov
D:
9 okt. 1993
Bov s. (Frøslev)
Margrethe Gregersen
1898-1973
Margrethe Gregersen
F:
3 okt. 1898
Hanved s. (Frøslev)
D:
12 jan. 1973
Tinglev
Karsten Thomsen Gregersen
1904-1993
Karsten Thomsen Gregersen
F:
14 apr. 1904
Hanved s. (Frøslev)
D:
3 sep. 1993
Bov s. (Frøslev)
Ane Cathrine Knudsen
1906-1990
Ane Cathrine Knudsen
F:
26 maj 1906
Rind s. (Søby)
G:
28 okt. 1929
Brande
D:
3 mar. 1990
Bov s. (Frøslev)
Trinke Elise Thomsen
1868-1952
Trinke Elise Thomsen
F:
2 sep. 1868
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
11 mar. 1952
Bov s. (Frøslev)
Carsten Gregersen
1861-1943
Carsten Gregersen
F:
6 dec. 1861
Hanved s. (Hyllerup)
G:
29 nov. 1889
Hanved
D:
1 aug. 1943
Bov s. (Frøslev)
Karsten Bjørn Thomsen
1870-1917
Karsten Bjørn Thomsen
F:
30 maj 1870
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
14 maj 1917
Hanved s. (Frøslev)
Johannes Bjørn Thomsen
1872-1874
Johannes Bjørn Thomsen
F:
14 jan. 1872
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
15 mar. 1874
Hanved s. (Frøslev Kro)
Anne Cathrine Thomsen
1874-1887
Anne Cathrine Thomsen
F:
29 mar. 1874
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
29 apr. 1887
Hanved s. (Frøslev Kro)
Hannibal Viggo Bjørn Thomsen
1876-1936
Hannibal Viggo Bjørn Thomsen
F:
8 apr. 1876
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
18 jul. 1936
Sønderborg (Statshospitalet)
Mette Marie Thomsen
1878-1883
Mette Marie Thomsen
F:
1 apr. 1878
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
2 apr. 1883
Hanved s. (Frøslev Kro)
Christine Marie Matthiesen
1902-1968
Christine Marie Matthiesen
F:
8 sep. 1902
Hanved s. (Frøslev)
D:
30 okt. 1968
Bov s. (Frøslev)
Ejner Magnus Kudsk
1896-1973
Ejner Magnus Kudsk
F:
1 jun. 1896
Ødis Bramdrup
G:
19 aug. 1921
Bov
D:
27 apr. 1973
Bov s. (Frøslev)
Hans Christian Matthiesen
1903-1977
Hans Christian Matthiesen
F:
25 okt. 1903
Hanved s. (Frøslev)
D:
27 feb. 1977
Bov s. (Frøslev)
Anne Dorthea Matthiesen
1913-1978
Anne Dorthea Matthiesen
F:
13 dec. 1913
Hanved s. (Frøslev)
G:
17 jan. 1941
Bov
D:
16 okt. 1978
Bov s. (Frøslev)
Karsten Kristian Matthiesen
1915-1987
Karsten Kristian Matthiesen
F:
8 okt. 1915
Hanved s. (Frøslev)
D:
22 aug. 1987
Bov
Ingrid Kirstine Skov
1915-2000
Ingrid Kirstine Skov
F:
1 jan. 1915
Bording s. (Ravnholt)
D:
17 aug. 2000
Bov
Ida Marie Margrethe Thomsen
1880-1967
Ida Marie Margrethe Thomsen
F:
18 mar. 1880
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
28 apr. 1967
Aabenraa
Christian Matthiesen
1872-1939
Christian Matthiesen
F:
14 mar. 1872
Hanved s. (Frøslev)
G:
29 nov. 1901
Hanved
D:
13 mar. 1939
Bov s. (Frøslev)
Johannes Bjørn Thomsen
1882-1889
Johannes Bjørn Thomsen
F:
30 jul. 1882
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
2 jun. 1889
Hanved s. (Frøslev Kro)
Hans Skau
1900-2002
Hans Skau
F:
15 jul. 1900
Ensted s. (Stubbæk)
D:
17 maj 2002
Ensted s. (Stubbæk)
Ester Karoline Christensen
1910-1966
Ester Karoline Christensen
F:
22 nov. 1910
Stubberup (Fyn)
G:
17 maj 1938
Stubberup (Fyn)
D:
8 dec. 1966
Ensted s. (Stubbæk)
Mariane Cecilie Skau
1911-2010
Mariane Cecilie Skau
F:
5 aug. 1911
Ensted s. (Stubbæk)
D:
12 okt. 2010
Rødding
Hans Ejner Ludvigsen
1903-1985
Hans Ejner Ludvigsen
F:
14 jan. 1903
Skrave s. (Københoved)
G:
3 okt. 1933
Ensted
D:
24 maj 1985
Skrave s. (Københoved)
Kaj Ejnar Skau
1913-1971
Kaj Ejnar Skau
F:
1 jul. 1913
Ensted s. (Stubbæk)
D:
14 jun. 1971
Vejle
Mariane Thomsen
1885-1964
Mariane Thomsen
F:
3 jan. 1885
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
2 jan. 1964
Aabenraa
Hans Skau
1880-1963
Hans Skau
F:
5 sep. 1880
Felsted s. (Tråsbøl)
G:
19 jun. 1908
Hanved
D:
30 jun. 1963
Ensted s. (Stubbæk)
Marianne Lorenzen
1844-1892
Marianne Lorenzen
F:
3 apr. 1844
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
15 dec. 1892
Hanved s. (Frøslev)
Karsten Thomsen
1837-1889
Karsten Thomsen
F:
28 maj 1837
Hanved s. (Frøslev Kro)
G:
31 okt. 1867
Bov
D:
29 okt. 1889
Hanved s. (Frøslev Kro)
Lorenz Lorenzen
1847-1870
Lorenz Lorenzen
F:
27 feb. 1847
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
11 jul. 1870
Bov s. (Frydendal Kro)
Clara Cathrine Lorenzen, senere Biørn-Lorenzen
1876-
Clara Cathrine Lorenzen, senere Biørn-Lorenzen
F:
28 okt. 1876
Skive
Johannes Biørn Lorenzen
1878-1878
Johannes Biørn Lorenzen
F:
12 apr. 1878
Skive
D:
31 jul. 1878
Skive
Valborg Petra Lorenzen
1879-1964
Valborg Petra Lorenzen
F:
11 jun. 1879
Skive
D:
22 jan. 1964
Gentofte s. (Amtssygehuset)
Anton Peder Henrik Olsen Teiler
1877-1934
Anton Peder Henrik Olsen Teiler
F:
2 mar. 1877
København (Skt. Pauls s.)
G:
11 feb. 1908
D:
16 jun. 1934
Ordrup s. (Skt. Lukas Stiftelsen)
Alfred Theodor Lorenzen, senere Biørn-Lorenzen
1881-1944
Alfred Theodor Lorenzen, senere Biørn-Lorenzen
F:
27 feb. 1881
Skive
D:
29 okt. 1944
Nykøbing M.
Marie Beate Christine Sørensen
1889-1939
Marie Beate Christine Sørensen
F:
2 apr. 1889
Skive
G:
12 jun. 1910
Skive
D:
4 apr. 1939
Skive (sygehuset)
Rigmor Marie Lorenzen
1882-1883
Rigmor Marie Lorenzen
F:
10 maj 1882
Skive
D:
4 jan. 1883
Skive
Harald Ejnar Lorenzen
1883-1884
Harald Ejnar Lorenzen
F:
2 dec. 1883
Skive
D:
6 maj 1884
Skive
Carl Christian Marboe
1918-
Carl Christian Marboe
F:
7 okt. 1918
Sengeløse s. (Vasby)
Inger Margrethe Marboe
1920-
Inger Margrethe Marboe
F:
1 nov. 1920
Sengeløse s. (Vasby)
Agnes Erica Marboe
1923-
Agnes Erica Marboe
F:
19 sep. 1923
Sengeløse s. (Vasby)
Emmy Marie Lorenzen
1888-ca. 1953
Emmy Marie Lorenzen
F:
24 dec. 1888
Skive
D:
ca. 1953
Peder Valdemar Marboe
1883-ca. 1974
Peder Valdemar Marboe
F:
11 mar. 1883
Hellerup
D:
ca. 1974
Guldager s. (Hjerting (plejehjem))
Ingeborg Elisabeth Lorenzen
1891-1892
Ingeborg Elisabeth Lorenzen
F:
30 dec. 1891
Skive
D:
7 apr. 1892
Skive
Christian Erik Lorenzen
1893-1894
Christian Erik Lorenzen
F:
4 dec. 1893
Skive
D:
24 feb. 1894
Skive
Jes Lorenzen
1849-1911
Jes Lorenzen
F:
15 jun. 1849
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
27 jun. 1911
Frederiksberg (Skt. Lukas)
Erica Marie Nicolajevna Hansen
1852-1932
Erica Marie Nicolajevna Hansen
F:
10 nov. 1852
Bov
G:
24 nov. 1875
Sdr. Kongerslev
D:
6 apr. 1932
Viborg
Eline Christine Lorenzen
1908-1991
Eline Christine Lorenzen
F:
8 sep. 1908
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
26 maj 1991
Bov s.
Arthur Thomas Carl Voltelen
1905-1978
Arthur Thomas Carl Voltelen
F:
15 aug. 1905
Bov s. (Vesterbæk)
G:
6 nov. 1936
Bov
D:
9 jan. 1978
Bov s.
Johannes Bjørn Lorenzen
1909-1991
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
2 nov. 1909
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
3 jul. 1991
Bov s. (Frydendal Kro)
Doris Sophie Thomsen
1913-
Doris Sophie Thomsen
F:
5 apr. 1913
Bjolderup s.
G:
14 apr. 1945
Bjolderup
Anni Lorenzen
1910-1989
Anni Lorenzen
F:
26 sep. 1910
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
28 jul. 1989
Rinkenæs
Andreas Matthiesen
1902-1986
Andreas Matthiesen
F:
6 mar. 1902
Holbøl s. (Hokkerup)
G:
5 okt. 1934
Bov
D:
10 jul. 1986
Rinkenæs
Asmus Lorenzen
1911-
Asmus Lorenzen
F:
4 nov. 1911
Bov s. (Frydendal Kro)
Mette Clausen
1917-
Mette Clausen
F:
23 maj 1917
Bjolderup s. (Smedager)
G:
7 jan. 1947
Bjolderup
Ernst Lorenzen
1912-1968
Ernst Lorenzen
F:
27 okt. 1912
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
1968
Egernsund
Hans Lorenzen
1915-1986
Hans Lorenzen
F:
7 mar. 1915
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
8 nov. 1986
Sønderborg
Christel Erna Lekkat
1920-2000
Christel Erna Lekkat
F:
29 okt. 1920
Flensborg
G:
30 mar. 1944
Møgeltønder
D:
7 dec. 2000
Sønderborg
Christian Lorenzen
1916-1996
Christian Lorenzen
F:
12 feb. 1916
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
1996
Tinglev s.
Anna Dorthea Johansen
1921-2005
Anna Dorthea Johansen
F:
26 maj 1921
Felsted s. (Tumbøl)
G:
13 apr. 1947
Felsted
D:
2005
Tinglev s.
Meta Lorenzen
1920-
Meta Lorenzen
F:
13 mar. 1920
Bov s. (Frydendal Kro)
Kristian Philipsen
1912-
Kristian Philipsen
F:
7 dec. 1912
Ullerup s. (Avnbøl)
G:
28 nov. 1942
Bov
Johannes Bjørn Lorenzen
1885-1966
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
4 maj 1885
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
9 mar. 1966
Aabenraa (sygehuset)
Anna Christine Clausen
1887-1963
Anna Christine Clausen
F:
31 aug. 1887
Hanved s. (Frøslev)
G:
5 jun. 1908
Bov
D:
23 dec. 1963
Bov s. (Frydendal Kro)
Johannes Lorenzen
1913-1974
Johannes Lorenzen
F:
13 jun. 1913
Bov s. (Frydendal)
D:
1 jan. 1974
Bov s. (Padborg)
Petra Erika Kragh
1914-1991
Petra Erika Kragh
F:
15 aug. 1914
Holbøl s. (Hønsnap)
D:
27 jun. 1991
Løgumkloster
Peter Festersen Lorenzen
1916-1916
Peter Festersen Lorenzen
F:
16 jan. 1916
Tinglev s.
D:
18 jan. 1916
Bov s. (Frydendal)
Marie Christine Eline Lorenzen
1919-2003
Marie Christine Eline Lorenzen
F:
6 dec. 1919
Bov s. (Frydendal)
D:
11 jan. 2003
Mollerup s. (Mors)
Peter Jonassen Villumsen
1919-1991
Peter Jonassen Villumsen
F:
31 mar. 1919
Helsingør (Maria)
G:
9 nov. 1946
Bov
D:
11 feb. 1991
Mollerup s. (Mors)
Peter Bjørn Festersen Lorenzen
1919-1920
Peter Bjørn Festersen Lorenzen
F:
6 dec. 1919
Bov s. (Frydendal)
D:
11 jul. 1920
Bov s. (Frydendal)
Christine Mariane Lorenzen
1922-1967
Christine Mariane Lorenzen
F:
10 jun. 1922
Bov s. (Frydendal)
D:
22 dec. 1967
Broager s. (Skelde)
Jens Peter Clausen
1920-1993
Jens Peter Clausen
F:
10 okt. 1920
Broager s. (Skelde)
G:
6 okt. 1945
Bov
D:
5 dec. 1993
Broager s. (Skelde)
Asmus Hansen Lorenzen
1887-1945
Asmus Hansen Lorenzen
F:
1 nov. 1887
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
8 aug. 1945
Bov s. (Frydendal)
Christine Marie Festersen
1886-1956
Christine Marie Festersen
F:
23 sep. 1886
Tinglev s. (Terkelsbøl)
G:
5 jul. 1912
Bov
D:
24 jun. 1956
Broager s. (Skelde)
Johannes Bjørn Lorenzen
1852-1903
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
3 maj 1852
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
16 feb. 1903
Bov s. (Frydendal Kro)
Christine Eline Hansen
1854-1927
Christine Eline Hansen
F:
7 sep. 1854
Uge s. (Almstrup)
G:
22 jan. 1885
Bov
D:
23 feb. 1927
Bov s. (Frydendal)
Peter Lautrup Lorenzen
1856-1860
Peter Lautrup Lorenzen
F:
24 jun. 1856
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
5 mar. 1860
Bov s. (Frydendal Kro)
Johannes Bjørn Lorenzen
1816-1897
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
1 jan. 1816
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
13 mar. 1897
Bov s. (Frydendal Kro)
Anna Catharina Lorenzen
1818-1887
Anna Catharina Lorenzen
F:
22 aug. 1818
Holbøl s. (Vilsbæk)
G:
11 jun. 1843
Bov
D:
1 aug. 1887
Bov s. (Frydendal Kro)
Marianne Bjørn
1771-1839
Marianne Bjørn
F:
1771
Brøns s. (Astrupgård)
D:
22 dec. 1839
Bov s. (Frydendal Kro)
Lorenz Lorenzen
1785-1864
Lorenz Lorenzen
F:
21 jul. 1785
Tinglev s. (Bajstrup)
G:
6 feb. 1813
D:
25 aug. 1864
Bov s. (Frydendal Kro)
Nicolai Bjørn
1773-1788
Nicolai Bjørn
F:
1773
D:
5 sep. 1788
Bodil Marie Engel
1857-1861
Bodil Marie Engel
F:
28 okt. 1857
Folding s. (Stengård)
D:
8 jun. 1861
Føvling s. (Astofte)
Kristine Marie Engel
1859-1862
Kristine Marie Engel
F:
13 jul. 1859
Folding s. (Stengård)
D:
15 apr. 1862
Føvling s. (Astofte)
Bodil Marie Christine Vilhelmine Engel
1863-1865
Bodil Marie Christine Vilhelmine Engel
F:
29 okt. 1863
Føvling s. (Astofte)
D:
10 feb. 1865
Føvling s. (Astofte)
Dødfødt søn
1866-1866
Dødfødt søn
F:
12 okt. 1866
Føvling s. (Astofte)
D:
12 okt. 1866
Føvling s. (Astofte)
Andrea Christine Lorentzen
1825-
Andrea Christine Lorentzen
F:
18 jan. 1825
Gram
Martin Nissen Engel
1820-
Martin Nissen Engel
F:
28 feb. 1820
Koldby
G:
30 okt. 1856
Gram
Momke Marie Lorenzen
1800-1867
Momke Marie Lorenzen
F:
12 aug. 1800
Burkal s. (Jyndevad)
D:
8 jan. 1867
Haderslev
NN
Ernst Friderich Christian Thies
1828-
Ernst Friderich Christian Thies
F:
19 okt. 1828
Haderslev
Andreas Frederik Gottlieb Thies
1858-1886
Andreas Frederik Gottlieb Thies
F:
14 mar. 1858
Hammelev
D:
21 aug. 1886
La Crosse, Wisconsin, USA
Ida May Schermerhorn
Momke Albine Helene Thies
1859-1902
Momke Albine Helene Thies
F:
2 nov. 1859
Hammelev
D:
3 aug. 1902
Vojens
Peder Paulus Thies
1862-1940
Peder Paulus Thies
F:
4 maj 1862
Hammelev
D:
22 aug. 1940
San Fransisco
Andreas Lorentzen Thies
1831-1906
Andreas Lorentzen Thies
F:
24 apr. 1831
Gram s. (Skaugård)
D:
15 apr. 1906
Vojens
Anne Marie Paulsen
1824-1905
Anne Marie Paulsen
F:
29 mar. 1824
Ødis
G:
8 maj 1857
Hammelev
D:
9 nov. 1905
Vojens
Marie Jensen
Dominicus Schneider
1857-1932
Dominicus Schneider
F:
1857
G:
10 Okt 1888
D:
23 apr. 1932
New York
Christine Marie Thies
1834-1900
Christine Marie Thies
F:
15 apr. 1834
Haderslev
D:
tidligst 1900
New York
NN Jensen
Momke Maria Thies
1859-1860
Momke Maria Thies
F:
12 jul. 1859
Bevtoft s. (Hyrup)
D:
15 aug. 1860
Hammelev
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
11 jun. 1860
Hammelev
D:
11 jun. 1860
Hammelev
Momke Marie Thies
1861-1861
Momke Marie Thies
F:
20 jul. 1861
Hammelev
D:
6 sep. 1861
Hammelev
Dødfødt søn
1861-1861
Dødfødt søn
F:
20 jul. 1861
Hammelev
D:
20 jul. 1861
Hammelev
Nicolai Biørn Thies
1836-1876
Nicolai Biørn Thies
F:
14 jul. 1836
Haderslev
D:
TIDLIGST 1876
Anne Lagoni
ca. 1827-1878
Anne Lagoni
F:
ca. 1827
Bevtoft s. (Hyrup)
G:
21 jan. 1859
Bevtoft
D:
6 jul. 1878
Agerskov s. (Rangstrup)
Anders Frederik Andersen
1863-1900
Anders Frederik Andersen
F:
2 maj 1863
Gl. Haderslev
D:
TIDLIGST 1900
Jacob Christian Andersen
1865-1866
Jacob Christian Andersen
F:
26 apr. 1865
Gl. Haderslev s. (Ll. Papegøj)
D:
7 sep. 1866
Gl. Haderslev s. (Renden)
Anne Marie Christine Andersen
1867-1869
Anne Marie Christine Andersen
F:
1 jan. 1867
Gl. Haderslev s. (Renden)
D:
31 okt. 1869
Gl. Haderslev s. (Renden)
Sophie Caroline Louise Andersen
1873-
Sophie Caroline Louise Andersen
F:
1 jun. 1873
Haderslev
Claus Schuldt
Gregers Adam Andreas Andersen
1875-1878
Gregers Adam Andreas Andersen
F:
26 apr. 1875
Haderslev
D:
2 nov. 1878
Haderslev
Oline Andersen
1877-
Oline Andersen
F:
19 apr. 1877
Haderslev
Alvine Andersen
1879-
Alvine Andersen
F:
15 jan. 1879
Haderslev
Adam Andersen
1883-1914
Adam Andersen
F:
25 jan. 1883
Haderslev
D:
13 okt. 1914
Meerandré, Belgien
Sophia Caroline Louise Thies
1839-1890
Sophia Caroline Louise Thies
F:
14 maj 1839
Haderslev
D:
29 aug. 1890
Haderslev
Jacob Andersen
1838-1900
Jacob Andersen
F:
22 jul. 1838
Volsted s.
G:
1 dec. 1864
Gl. Haderslev
D:
31 aug. 1900
Haderslev
Niels Lorentzen Thies
1847-1876
Niels Lorentzen Thies
F:
13 mar. 1847
Haderslev
D:
FMTL. 1867/76
Friederich Gottlieb Thies
1789-1876
Friederich Gottlieb Thies
F:
6 okt. 1789
Magdeburg
G:
21 maj 1828
Haderslev
D:
1 maj 1876
Haderslev (arbejdshuset)
Anne Christine Aagaard
1836-1912
Anne Christine Aagaard
F:
5 apr. 1836
Gram
D:
5 nov. 1912
Gram; ugift
Anne Marie Aagaard
1838-1873
Anne Marie Aagaard
F:
30 nov. 1838
Gram
D:
2 mar. 1873
Gram; ugift
Charlotte Lorenzen
1802-1872
Charlotte Lorenzen
F:
25 jul. 1802
Gram
D:
30 maj 1872
Gram
Mads Hansen Aagaard
1803-1884
Mads Hansen Aagaard
F:
14 apr. 1803
Gram s. (Kastrup)
G:
2 feb. 1836
Gram
D:
12 dec. 1884
Gram
Frederikke Vilhelmine Lorentzen
1844-1884
Frederikke Vilhelmine Lorentzen
F:
22 aug. 1844
Ødis s.
D:
3 okt. 1884
Hoptrup s. (Stenbjerg)
Johanne Nikoline Lorenzen
1804-1881
Johanne Nikoline Lorenzen
F:
5 aug. 1804
Gram
D:
25 aug. 1881
Gram
NN
Christoph Edvard Bløcker
1815-1877
Christoph Edvard Bløcker
F:
19 okt. 1815
Anhof i Holsten
G:
19 okt. 1853
Vorbasse
D:
24 sep. 1877
Ødsted s. (Rugsted)
Dødfødt barn
1838-1838
Dødfødt barn
F:
27 apr. 1838
Burkal s. (Jyndevad)
D:
27 apr. 1838
Burkal s. (Jyndevad)
Anna Marie Lorenzen
1806-1838
Anna Marie Lorenzen
F:
17 aug. 1806
Gram
D:
27 apr. 1838
Burkal s. (Jyndevad)
Boy Pedersen
1805-1852
Boy Pedersen
F:
6 jun. 1805
Burkal s. (Jyndevad)
G:
15 maj 1837
Gram
D:
27 apr. 1852
Burkal s. (Jyndevad)
Nicolai Carl Christian Henningsen
1835-1839
Nicolai Carl Christian Henningsen
F:
21 aug. 1835
Skovby s. (Harritslevgård)
D:
3 nov. 1839
Åstrup s. (Åstrupgård)
Sofie Dorothea Biel
1904-2000
Sofie Dorothea Biel
F:
14 aug. 1904
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
D:
5 feb. 2000
Folding s. (Foldingbro)
Jens Eskild Mikkelsen
1903-1980
Jens Eskild Mikkelsen
F:
24 jan. 1903
Brørup s. (Eskelund)
G:
28 maj 1929
Hjerting
D:
29 jan. 1980
Folding s. (Foldingbro)
Anna Marie Biel
1905-1986
Anna Marie Biel
F:
5 nov. 1905
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
D:
9 feb. 1986
Højrup s. (Arnum)
Jørgen Jensen Ravn
1906-1990
Jørgen Jensen Ravn
F:
6 mar. 1906
Jegerup s.
G:
7 aug. 1931
Bevtoft
D:
15 nov. 1990
Højrup s. (Arnum)
Søren Mortensen Biel
1907-1953
Søren Mortensen Biel
F:
9 aug. 1907
Skrydstrup s. (Uldal)
D:
13 jan. 1953
Skydebjerg s. (Årup tuberkulosehosp.)
Edith Henriksen
1919-1940
Edith Henriksen
F:
11 jul. 1919
Kølstrup s.
G:
23 Okt 1937
Odense
D:
27 feb. 1940
Odense (Fredens s.)
Dagmar ?
Marie Johanne Biel
1909-1999
Marie Johanne Biel
F:
6 okt. 1909
Skrydstrup s. (Uldal)
D:
5 apr. 1999
Højrup s. (Arnum)
Jens Schmidt
1909-1963
Jens Schmidt
F:
1 feb. 1909
Højrup s.
G:
29 nov. 1933
Højrup
D:
10 dec. 1963
Højrup s. (Arnum)
Hans Oluf Hansen Biel
1911-1996
Hans Oluf Hansen Biel
F:
2 jun. 1911
Lintrup s. (Dover Mark)
D:
10 jul. 1996
Højrup s. (Arnum)
Christina Schau
1917-1969
Christina Schau
F:
13 sep. 1917
Møgeltønder s. (Emmerløkke)
G:
11 dec. 1942
Højrup
D:
12 sep. 1969
Højrup s. (Arnum)
Morten Sørensen Biel
1876-1946
Morten Sørensen Biel
F:
12 mar. 1876
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
D:
21 maj 1946
Vodder s. (Frifelt)
Johanne Marie Hansen
1881-1914
Johanne Marie Hansen
F:
3 apr. 1881
Lintrup s.
G:
11 mar. 1904
Hoptrup
D:
12 dec. 1914
Lintrup s. (Dover Mark)
Jørgen Biel
1920-1999
Jørgen Biel
F:
5 jan. 1920
Lintrup s. (Dover)
D:
12 jul. 1999
Guderup
Anne Lise Vinther Isaksen
1923-2007
Anne Lise Vinther Isaksen
F:
20 jan. 1923
Farup s. (Kærbøl Mark)
G:
3 nov. 1942
Farup
D:
28 apr. 2007
Guderup
Anna Christine Lauritsen
1885-1964
Anna Christine Lauritsen
F:
18 jun. 1885
Egen s. (Dyndved)
G:
13 okt. 1919
Hjerting
D:
20 okt. 1964
Egen s. (Guderup)
Søren Mortensen Biel
1905-1974
Søren Mortensen Biel
F:
22 feb. 1905
Hoptrup
D:
7 dec. 1974
Søborg ved København
Anna
1903-1994
Anna
F:
15 nov. 1903
København
D:
8 dec. 1994
Søborg ved København
Lorenz Biel
1906-1987
Lorenz Biel
F:
2 sep. 1906
Hoptrup
D:
18 jul. 1987
Aabenraa
Bodil Thyra Tagesen
1905-1969
Bodil Thyra Tagesen
F:
1 feb. 1905
Aabenraa
G:
9 feb. 1929
Aabenraa
D:
1969
Aabenraa
Peter Mortensen Biel
1907-1982
Peter Mortensen Biel
F:
2 okt. 1907
Øster Løgum s. (Genner)
D:
29 maj 1982
Aabenraa
Mette Jensine List
1909-1995
Mette Jensine List
F:
14 dec. 1909
Rise s. (Mjøls)
G:
10 jul. 1934
Bov
D:
19 dec. 1995
Aabenraa
Bine Sophie Biel
1910-1981
Bine Sophie Biel
F:
4 jan. 1910
Øster Løgum s. (Hovslund)
D:
23 Maj 1981
Aabenraa
Thule Peter Jørgensen
1909-2000
Thule Peter Jørgensen
F:
23 jan. 1909
D:
2 Maj 2000
Aabenraa
Nicolai Christian Biel
1911-1992
Nicolai Christian Biel
F:
3 nov. 1911
Aabenraa
D:
28 dec. 1992
Løjt s. (Bodum)
Ella Cathrine Berthelsen
1921-2003
Ella Cathrine Berthelsen
F:
20 jan. 1921
Løjt s.
G:
3 aug. 1940
Løjt
D:
22 okt. 2003
Løjt s. (Bodum)
Holger Biel
1925-1990
Holger Biel
F:
13 jun. 1925
Aabenraa
D:
24 nov. 1990
Aabenraa
Anne Marie Andersen
Nicolai Christian Biel
1880-1945
Nicolai Christian Biel
F:
17 jul. 1880
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
D:
16 sep. 1945
Aabenraa
Mette Marie Paulsen
1883-1943
Mette Marie Paulsen
F:
6 nov. 1883
Øster Løgum s.
G:
6 nov. 1903
Hoptrup
D:
12 jun. 1943
Aabenraa
Theodora Sophie Henningsen
1838-1900
Theodora Sophie Henningsen
F:
2 sep. 1838
Sdr. Stenderup s. (Varmark)
D:
1 apr. 1900
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Søren Mortensen Biel
1843-1905
Søren Mortensen Biel
F:
23 feb. 1843
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
G:
2 jul. 1875
Hoptrup
D:
2 jul. 1905
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Nicolai Frederik Wilhelm Henningsen
1840-1927
Nicolai Frederik Wilhelm Henningsen
F:
19 dec. 1840
Åstrup s. (Åstrupgård)
D:
29 jun. 1927
Stillwater, Minnesota, USA
Alfred Henningsen
1908-1986
Alfred Henningsen
F:
3 jan. 1908
Stillwater, Minnesota, USA
D:
okt. 1986
Saint Paul, Minnesota, USA
Beatrice Teresa Ekhami
1917-2006
Beatrice Teresa Ekhami
F:
6 apr. 1917
St. Paul, Minnesota, USA
D:
30 jan. 2006
St. Paul
Margaret Henningsen
1910-1961
Margaret Henningsen
F:
11 jul. 1910
Stillwater, Minnesota, USA
D:
6 dec. 1961
Minneapolis, Minnesota, USA
Charles Larry Kennedy
1908-1989
Charles Larry Kennedy
F:
27 feb. 1908
D:
13 mar. 1989
Minneapolis, Minnesota, USA
Carl Roy Henningsen
1913-1989
Carl Roy Henningsen
F:
11 dec. 1913
Stillwater, Minnesota, USA
D:
17 feb. 1989
Stillwater, Minnesota, USA
Murielle Lucille Miller
1916-2013
Murielle Lucille Miller
F:
5 mar. 1916
G:
28 sep. 1935
Stillwater
D:
16 apr. 2013
Lakeland, Minnesota, USA
Gunde Mortensen Henningsen
1868-1951
Gunde Mortensen Henningsen
F:
14 sep. 1868
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
28 mar. 1951
Stillwater, Minnesota, USA
Mathilda Jaeger
-1915
Mathilda Jaeger
G:
14 sep. 1904
Stillwater, Minnesota, USA
D:
1915
Stillwater, Minnesota, USA
Niels Truelsen
1896-1977
Niels Truelsen
F:
29 feb. 1896
Nr. Løgum s. (V. Terp)
D:
4 feb. 1977
Tønder (sygehuset)
Christine Amanda Jepsen
1900-1974
Christine Amanda Jepsen
F:
30 sep. 1900
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
4 sep. 1925
Nr. Løgum
D:
1 okt. 1974
Tønder (sygehuset)
Caroline Christine Truelsen
1900-1982
Caroline Christine Truelsen
F:
25 jun. 1900
Nr. Løgum s. (V. Terp)
D:
5 feb. 1982
Toftlund
Theodor Nielsen
1898-1957
Theodor Nielsen
F:
6 mar. 1898
Horne
G:
14 okt. 1922
Nr. Løgum
D:
6 jan. 1957
Andreas Carl Truelsen
1905-1966
Andreas Carl Truelsen
F:
5 apr. 1905
Nr. Løgum s. (V. Terp)
D:
31 aug. 1966
København (Absalons s.)
Anne Marie Henningsen
1869-1911
Anne Marie Henningsen
F:
16 nov. 1869
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
26 aug. 1911
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Hans Christian Truelsen
1859-1934
Hans Christian Truelsen
F:
28 aug. 1859
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
3 feb. 1934
Toftlund
Caroline Henningsen
1906-1972
Caroline Henningsen
F:
28 jul. 1906
Stillwater
D:
27 Maj 1972
Sebastopol, Californien
Gordon Ross
Dorothy Maria Henningsen
1917-1979
Dorothy Maria Henningsen
F:
1 jun. 1917
Stillwater
D:
13 aug. 1979
Mountain Wiew, Californien
Ora Bradway Remington
1910-1992
Ora Bradway Remington
F:
26 jul. 1910
Kansas
G:
1945
D:
3 jul. 1992
Yuba City, Californien
Nicolai Christian Henningsen
1871-1950
Nicolai Christian Henningsen
F:
31 aug. 1871
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
23 feb. 1950
Nicollet County, Minnesota, USA
Alma Johanne Rehder Ostendorf
1883-1969
Alma Johanne Rehder Ostendorf
F:
7 aug. 1883
Wisconsin
G:
1 nov. 1905
D:
16 okt. 1969
Stillwater, Minnesota, USA
Caroline Christine Henningsen
1873-1895
Caroline Christine Henningsen
F:
4 nov. 1873
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
1895
USA
Jesper Madsen Henningsen
1875-1875
Jesper Madsen Henningsen
F:
23 feb. 1875
Sønder-Hygum
D:
1 apr. 1875
Sønder-Hygum
Hans Henningsen
1922-2002
Hans Henningsen
F:
12 feb. 1922
Lintrup
D:
18 maj 2002
Bagsværd
Karen Brammer
Jesper Madsen Henningsen
1876-1960
Jesper Madsen Henningsen
F:
20 maj 1876
Sdr. Hygum
D:
22 apr. 1960
Lintrup
Ane Margrethe Caroline Nielsen
1883-1963
Ane Margrethe Caroline Nielsen
F:
1 jun. 1883
Hjortlund s.
G:
20 dec. 1919
Lintrup
D:
30 sep. 1963
Lintrup
Kirstine Margrethe Henningsen
1879-
Kirstine Margrethe Henningsen
F:
1 jun. 1879
Lintrup s. (Tornum)
Hugo Bernhard Schmidt
1877-1913
Hugo Bernhard Schmidt
F:
24 mar. 1877
Bramstedt
G:
26 okt. 1907
Hamborg
D:
SENEST 1913
Astrid Petersen
1906-1990
Astrid Petersen
F:
25 jan. 1906
Hygum s. (Hygum Mark)
D:
22 feb. 1990
Christiansfeld
Wilhelm Heinrich Dohrmann
1900-1964
Wilhelm Heinrich Dohrmann
F:
22 sep. 1900
Hygum s. (Ravning)
G:
11 mar. 1927
Hygum
D:
25 dec. 1964
Stepping s. (Andrup)
Ejner Peter Villadsen Petersen
1908-1978
Ejner Peter Villadsen Petersen
F:
28 jan. 1908
Hygum s. (Brøstrup)
D:
27 nov. 1978
Hygum
Dagmar Petersen
1910-1996
Dagmar Petersen
F:
12 jan. 1910
Lintrup
G:
18 jun. 1946
Lintrup
D:
8 dec. 1996
Hygum
Karoline Kirstine Petersen
1911-1990
Karoline Kirstine Petersen
F:
10 jun. 1911
Hygum s. (Brøstrup)
D:
8 maj 1990
Hygum
Hans Peder Jensen
1903-1993
Hans Peder Jensen
F:
16 dec. 1903
Føvling s. (Stenderup Fællesmark)
G:
3 nov. 1930
Folding
D:
1 jul. 1993
Sandby s. (Harpelunde)
Christiane Marie Petersen
1913-2002
Christiane Marie Petersen
F:
25 nov. 1913
Hygum s. (Brøstrup)
D:
12 okt. 2002
Tirslund s. (Åbøl)
Holger Christiansen
1907-1972
Holger Christiansen
F:
3 jun. 1907
Serup s.
G:
28 apr. 1935
Sdr. Hygum
D:
28 jan. 1972
Tirslund s. (Åbøl)
Karl Henningsen Petersen
1916-2007
Karl Henningsen Petersen
F:
20 okt. 1916
Ribe
D:
6 jan. 2007
Rise s. (Rødekro)
Marie Davidsen
1924-
Marie Davidsen
F:
2 feb. 1924
Rise s. (Rise Hjarup)
G:
18 jun. 1944
Rise
Hans Henningsen Petersen
1919-1981
Hans Henningsen Petersen
F:
18 jan. 1919
Hjortlund s.
D:
24 dec. 1981
Hygum s. (Brøstrup)
Elin Solveig Jørgensen
Christiane Nicoline Henningsen
1881-1961
Christiane Nicoline Henningsen
F:
5 okt. 1881
Lintrup s. (Tornum)
D:
2 jan. 1961
Sønder-Hygum
Peter Andersen Petersen
1878-1956
Peter Andersen Petersen
F:
22 feb. 1878
Døstrup s. (Drengsted)
G:
13 aug. 1904
Sønder-Hygum
D:
1 nov. 1956
Sønder-Hygum
Hans Madsen Henningsen
1883-1918
Hans Madsen Henningsen
F:
15 jul. 1883
Lintrup s. (Tornum)
D:
15 jun. 1918
Tèle-en-Tardenois ved Reims
Marie Kathrine Kirstine Larsen
1914-2005
Marie Kathrine Kirstine Larsen
F:
11 jun. 1914
Hygum
D:
10 jan. 2005
Tarm
Michael Thomsen Schultz
1913-2006
Michael Thomsen Schultz
F:
5 dec. 1913
Hygum s.
G:
1 dec. 1940
Hygum
D:
26 dec. 2006
Tarm
Anne Marie Caroline Larsen
1916-1991
Anne Marie Caroline Larsen
F:
3 jan. 1916
Hygum
D:
8 mar. 1991
Gørding s. (Sdr. Gørding)
Kristian Jørgen Bundsgaard Hermansen
1920-1988
Kristian Jørgen Bundsgaard Hermansen
F:
16 okt. 1920
Gørding s. (Sdr. Gørding)
G:
8 okt. 1944
Hygum
D:
31 jul. 1988
Gørding s. (Sdr. Gørding)
Hans Henningsen Larsen
1921-2006
Hans Henningsen Larsen
F:
10 sep. 1921
Hygum s. (Brøstrup)
D:
23 jun. 2006
Guldager s. (Hjerting)
Katrine Hansen Dreyer Larsen
Svend Aage Carlo Larsen
1927-2006
Svend Aage Carlo Larsen
F:
14 nov. 1927
Hygum s. (Brøstrup)
D:
14 apr. 2006
Hygum
Dagmar Hansen
1921-2017
Dagmar Hansen
F:
27 apr. 1921
Rødding s.
G:
11 jul. 1953
Hygum
D:
25 feb. 2017
Sdr. Hygum
Johanne Nicoline Wilhelmine Henningsen
1885-1957
Johanne Nicoline Wilhelmine Henningsen
F:
11 dec. 1885
Lintrup s. (Tornum)
D:
21 maj 1957
Hygum s. (Brøstrup)
Søren Hansen Larsen
1884-1962
Søren Hansen Larsen
F:
30 dec. 1884
Ø. Lindet s. (Stenderup)
G:
11 jul. 1913
Hygum
D:
12 jun. 1962
Hygum s. (Brøstrup)
Andreas Carl Henningsen
1842-1911
Andreas Carl Henningsen
F:
3 jul. 1842
Åstrup s. (Åstrupgård)
D:
9 dec. 1911
Hygum s. (Hygum Mark)
Marie Kirstine Gundesen
1845-1913
Marie Kirstine Gundesen
F:
30 maj 1845
Lintrup s. (Tornum)
G:
12 apr. 1868
Lintrup
D:
26 dec. 1913
Hygum s. (Brøstrup)
Minna Cathrine Henningsen
1903-
Minna Cathrine Henningsen
F:
1 jul. 1903
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
Hugo Porep
1896-
Hugo Porep
F:
31 jul. 1896
Hamborg
G:
7 feb. 1926
Løjt
Hans Peter Henningsen
1904-1975
Hans Peter Henningsen
F:
12 sep. 1904
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
9 aug. 1975
Løjt s. (Barsø)
Gudrun Johanne Meta Arpe
-1982
Gudrun Johanne Meta Arpe
D:
15 mar. 1982
Løjt s. (Barsø)
Peter Christian Henningsen
1906-1948
Peter Christian Henningsen
F:
19 jun. 1906
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
19 mar. 1948
Aabenraa (sygehuset)
Jens Jørgen Henningsen
1908-1982
Jens Jørgen Henningsen
F:
3 feb. 1908
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
26 sep. 1982
Aabenraa
Lilly Marie Verner Sørensen
1920-1979
Lilly Marie Verner Sørensen
F:
24 mar. 1920
Voldum s.
D:
16 sep. 1979
Aabenraa
Anne Christine Henningsen
1909-1995
Anne Christine Henningsen
F:
29 okt. 1909
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
22 aug. 1995
Bov
Arthur Nissen
1909-
Arthur Nissen
F:
2 aug. 1909
Ø. Løgum s. (Hovslund)
G:
28 mar. 1933
Løjt
D:
2. verdenskrig
Nicolai Christian Henningsen
Gerda
Ella Marie Henningsen
1912-1982
Ella Marie Henningsen
F:
28 apr. 1912
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
28 apr. 1982
Bov s. (Padborg)
Johannes Christian Knudsen
1911-2001
Johannes Christian Knudsen
F:
26 aug. 1911
Handewitt
G:
28 mar. 1937
Løjt
D:
nov. 2001
Bov s. (Padborg)
Karl Otto Henningsen
1914-1986
Karl Otto Henningsen
F:
16 apr. 1914
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
maj 1986
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
Jenny Cathrine Mortensen
1917-2015
Jenny Cathrine Mortensen
F:
12 sep. 1917
Aalborg
G:
10 mar. 1946
Aalborg (Vor Frue)
D:
21 jul. 2015
Ålborg
Friederich Wilhelm Henningsen
1916-1994
Friederich Wilhelm Henningsen
F:
8 mar. 1916
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
2 Maj 1994
Tillitse s. (Majbølle)
Ingeborg Carlsen
1915-1969
Ingeborg Carlsen
F:
10 apr. 1915
Nakskov
G:
1944
D:
19 jun. 1969
Tillitse s. (Majbølle)
Jens Jørgen Henningsen
1878-1916
Jens Jørgen Henningsen
F:
1 apr. 1878
Lintrup
D:
5 apr. 1916
Hellum, Flandern
Anne Christine Madsen
1881-1964
Anne Christine Madsen
F:
8 jul. 1881
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
G:
9 jun. 1903
Løjt
D:
5 sep. 1964
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
Nicolai Christian Henningsen
1880-1964
Nicolai Christian Henningsen
F:
9 dec. 1880
Lintrup s.
D:
3 jul. 1964
Savanna, Illinois, USA
Pearl Henningsen
1911-2005
Pearl Henningsen
F:
1 jul. 1911
Brandt, South Dakota, USA
D:
26 jun. 2005
Sioux Falls, South Dakota
Cecil Pheifer
1912-
Cecil Pheifer
F:
1 sep. 1912
G:
30 nov. 1938
Toronto i South Dakota
Merril P. Henningsen
1917-1917
Merril P. Henningsen
F:
1917
Brandt, South Dakota, USA
D:
20 mar. 1917
Brandt, South Dakota
Clarice Henningsen
Burdette E. McCroskey
1922-1991
Burdette E. McCroskey
F:
13 sep. 1922
D:
1 sep. 1991
Sioux Falls, South Dakota
Carolus Christian Henningsen
1883-1962
Carolus Christian Henningsen
F:
30 sep. 1883
Lintrup s.
D:
16 jan. 1962
South Dakota, USA
Ella Estenson
1888-1966
Ella Estenson
F:
30 jun. 1888
Brandt, South Dakota, USA
G:
20 okt. 1909
D:
1 apr. 1966
Sioux Falls, South Dakota
Anna Marie Henningsen
1888-1962
Anna Marie Henningsen
F:
15 mar. 1888
Lintrup s.
D:
7 maj 1962
Lintrup
Viggo Nicolai Henningsen
1890-1964
Viggo Nicolai Henningsen
F:
18 aug. 1890
Lintrup s.
D:
19 aug. 1964
Savanna, Illinois, USA
Clara Quenser
-1974
Clara Quenser
G:
19 jul. 1952
D:
28 sep. 1974
Peter Henningsen
1844-1929
Peter Henningsen
F:
17 jun. 1844
Åstrup s. (Åstrupgård)
D:
19 maj 1929
Lintrup s.
Marie Cathrine Jørgensen Tingleff
1849-1934
Marie Cathrine Jørgensen Tingleff
F:
16 jul. 1849
Lintrup
G:
26 mar. 1878
Lintrup
D:
6 dec. 1934
Lintrup s.
Christian Henningsen
1847-1912
Christian Henningsen
F:
1 jul. 1847
Højrup s. (Gjelstoft)
D:
15 jan. 1912
Stillwater, Minnesota, USA
Dødfødt søn
1923-1923
Dødfødt søn
F:
19 maj 1923
D:
19 maj 1923
Aksel Waldorf
Else Margrethe Weddin
Clara Eline Henningsen
1888-1969
Clara Eline Henningsen
F:
27 maj 1888
Assens
D:
nov. 1969
Frederiksberg
Axel Jakob Herman Waldorf
1885-1934
Axel Jakob Herman Waldorf
F:
31 aug. 1885
Frederiksberg
G:
31 aug. 1913
Frederiksberg (Lukas)
D:
3 mar. 1934
Frederiksberg (Solbjerg s.)
Christine Marie Henningsen
1851-1919
Christine Marie Henningsen
F:
19 aug. 1851
Hygum s. (Hygum Mark)
D:
12 sep. 1919
Flensborg
NN
Peter Ovesen
Peter Ovesen
G:
TIDLIGST 1889
Flensborg
Caroline Christine Lorenzen
1808-1880
Caroline Christine Lorenzen
F:
23 sep. 1808
Gram
D:
10 nov. 1880
Hygum s. (Brøstrup Mark)
Nicolai Christian Henningsen
1806-1885
Nicolai Christian Henningsen
F:
1806
Sørup s. i Angeln (Barg)
G:
26 apr. 1838
Fovslet
D:
28 mar. 1885
Hygum s. (Brøstrup Mark)
Friederich Carl Christian Riedell
1864-1866
Friederich Carl Christian Riedell
F:
6 jul. 1864
Øsby
D:
16 jan. 1866
Øsby
Friederich Peter Ludvig Riedell
1899-1949
Friederich Peter Ludvig Riedell
F:
9 mar. 1899
Øsby
D:
11 apr. 1949
Frederikshavn
Inga Brønnum
1891-1960
Inga Brønnum
F:
6 okt. 1891
Frederikshavn
G:
17 sep. 1928
Sæby
D:
2 nov. 1960
Frederikshavn
Christine Marie Riedell
1901-ca. 1961
Christine Marie Riedell
F:
5 feb. 1901
Øsby
D:
ca. 1961
Haderslev
Nis Rasmussen
1879-
Nis Rasmussen
F:
7 aug. 1879
Starup
G:
ca. 1924
Øsby
Anna Kjestine Bothilde Riedell
1904-1975
Anna Kjestine Bothilde Riedell
F:
5 jan. 1904
Øsby
D:
1975
Skive
Sigurd Høxbro
1908-1967
Sigurd Høxbro
F:
9 apr. 1908
Vordingborg landsogn
D:
14 maj 1967
Skive
Elly Petrea Riedell
1905-1935
Elly Petrea Riedell
F:
28 dec. 1905
Øsby
D:
2 jun. 1935
København (Rigshospitalet)
Christian Johansen Holm
1900-
Christian Johansen Holm
F:
19 aug. 1900
Tyrstrup
G:
25 mar. 1934
Rinkenæs
Peter Ottesgaard Riedell
1908-1966
Peter Ottesgaard Riedell
F:
3 jul. 1908
Øsby
D:
nov. 1966
Sønderborg
Helga Rasmussen
1909-2002
Helga Rasmussen
F:
17 okt. 1909
Østbirk s. (Sattrup)
G:
4 nov. 1937
Østbirk
D:
2002
Brande
Johanne Marie Baumann
1903-
Johanne Marie Baumann
F:
1 mar. 1903
Stenderup, Angeln
Andrea Marie Wilhelmine Riedell
1912-1991
Andrea Marie Wilhelmine Riedell
F:
1 feb. 1912
Sønderborg
D:
1 jan. 1991
Haderslev
Martin Løhndorf
Friederich Carl Christian Riedell
1867-1938
Friederich Carl Christian Riedell
F:
9 mar. 1867
Øsby
D:
6 jun. 1938
Sønderborg
Christine Ottesgaard
1872-1937
Christine Ottesgaard
F:
3 feb. 1872
Løjt s. (Stollig)
G:
28 nov. 1897
Øsby
D:
4 jun. 1937
Vejen (under besøg hos datter)
Dødfødt søn
1868-1868
Dødfødt søn
F:
16 aug. 1868
Øsby
D:
16 aug. 1868
Øsby
Anna Kjestine Riedell
1898-1898
Anna Kjestine Riedell
F:
20 feb. 1898
Brooklyn, New York, USA
D:
3 jul. 1898
Øsby
Ethel A. Riedell
1900-
Ethel A. Riedell
F:
1900
Brooklyn, New York, USA
Donald T. Mason
Frederik (Fred) Riedell
1902-1982
Frederik (Fred) Riedell
F:
27 feb. 1902
Brooklyn, New York, USA
D:
24 aug. 1982
Clearwater, Florida, USA
Stella M. Ison
Ella M. Riedell
1904-
Ella M. Riedell
F:
1904
Brooklyn, New York, USA
James V. Smyth
1903-2001
James V. Smyth
F:
2 feb. 1903
G:
18 dec. 1943
New York (Brooklyn)
D:
18 aug. 2001
New York
Peter Hansen Riedell
1869-1952
Peter Hansen Riedell
F:
8 dec. 1869
Øsby
D:
16 dec. 1952
Danbury, Connecticut, USA
Marie Jacobine Martine Hansen
1873-1959
Marie Jacobine Martine Hansen
F:
2 jan. 1873
Øsby s. (Råde)
G:
11 apr. 1897
New York, USA
D:
20 jan. 1959
Danbury, Connecticut, USA
Mette Kirstine Kathrine Riedell
1872-
Mette Kirstine Kathrine Riedell
F:
19 mar. 1872
Øsby
Andrea Marie Wilhelmine Riedell
1874-1944
Andrea Marie Wilhelmine Riedell
F:
28 mar. 1874
Øsby
D:
26 feb. 1944
Haderslev (sygehuset)
Ernst Richardt Reich
1875-1931
Ernst Richardt Reich
F:
12 maj 1875
Baumgarth, Østpreussen
G:
17 sep. 1907
Øsby
D:
24 mar. 1931
Øsby
Georg Friederich Møller
1904-1964
Georg Friederich Møller
F:
7 jan. 1904
Øsby
D:
21 jul. 1964
Øsby
Dorothea Jørgensen
1908-1942
Dorothea Jørgensen
F:
12 maj 1908
Dybbøl
D:
4 jul. 1942
Øsby
Hansine Petrea Danielsen
1923-1990
Hansine Petrea Danielsen
F:
7 aug. 1923
Halk s.
G:
8 jun. 1945
Haderslev
D:
15 mar. 1990
Øsby
Anna Cathrine Møller
1905-1927
Anna Cathrine Møller
F:
28 nov. 1905
Øsby
D:
24 jun. 1927
Øsby
Anne Kirstine Riedell
1876-1948
Anne Kirstine Riedell
F:
16 jan. 1876
Øsby
D:
30 jan. 1948
Haderslev (sygehuset)
Iver Hansen Møller
1874-1961
Iver Hansen Møller
F:
2 mar. 1874
Halk s. (Hejsager)
G:
28 okt. 1902
Øsby
D:
21 sep. 1961
Øsby
Friederich Ludwig Riedell
1834-1903
Friederich Ludwig Riedell
F:
24 apr. 1834
Bredstedt
D:
12 mar. 1903
Haderslev (sygehuset)
Anna Kjestine Møller
1833-1910
Anna Kjestine Møller
F:
11 feb. 1833
Halk
G:
20 nov. 1863
Øsby
D:
6 jan. 1910
Øsby
Caroline Marie Louise Riedell
1835-
Caroline Marie Louise Riedell
F:
25 okt. 1835
Bredstedt
Heinrich Petersen
Paul Adolf Carl Franz Rogge
1892-1893
Paul Adolf Carl Franz Rogge
F:
26 aug. 1892
Hamborg
D:
30 apr. 1893
Hamborg
Carola Margarethe Rogge
1893-1895
Carola Margarethe Rogge
F:
21 sep. 1893
Hamborg
D:
28 jan. 1895
Hamborg
Franz Friedrich Albert Rogge
1895-
Franz Friedrich Albert Rogge
F:
11 jul. 1895
Hamborg
Erna Jacobine Wilma Rogge
1896-1896
Erna Jacobine Wilma Rogge
F:
29 jun. 1896
Hamborg
D:
1 aug. 1896
Hamborg
Margrethe Louise Susanne Kopietz
1867-1925
Margrethe Louise Susanne Kopietz
F:
18 sep. 1867
Hamborg
D:
27 jul. 1925
Hamborg
Carl Rogge
1868-
Carl Rogge
F:
1 jul. 1868
Hannover
G:
16 mar. 1892
Hamborg
Andrea Caroline Christine Riedell
1837-1877
Andrea Caroline Christine Riedell
F:
12 dec. 1837
Bredstedt
D:
3 nov. 1877
Hamborg
Franz Kopietz
Beverly Thomsen/Thomson
1920-2006
Beverly Thomsen/Thomson
F:
1920
Edgewater, New Jersey
D:
2006
Edgewater, New Jersey
Charles James Thomsen/Thomson
1893-1921
Charles James Thomsen/Thomson
F:
27 aug. 1893
New York
D:
3 jan. 1921
Newark, New Jersey
Irene Williams
Irene Williams
G:
1919
Edgewater, New Jersey
Charles F. Thomsen/Thomson
1868-1951
Charles F. Thomsen/Thomson
F:
22 nov. 1868
New York, USA
D:
16 nov. 1951
Hampstead Town, New York
Margaret V. Byrens
1873-1894
Margaret V. Byrens
F:
1873
New York, USA
D:
1894
New York, USA
Paul S. Thomsen/Thomson
1899-1966
Paul S. Thomsen/Thomson
F:
4 jul. 1899
Whitestone, New York
D:
jul. 1966
Merrick, New York
Jerome Thomsen/Thomson
1900-1900
Jerome Thomsen/Thomson
F:
jul. 1900
Whitestone, New York
D:
aug. 1900
Whitestone, New York
Willard J. Suits
1927-ca. 2012
Willard J. Suits
F:
23 maj 1927
New London, Connecticut
D:
ca. 2012
Okeechobee, Florida
Patricia Suits
1930-2007
Patricia Suits
F:
20 maj 1930
Rockville Center, New York
D:
28 feb. 2007
Alexandria, Virginia
Genevieve Suits
1931-2014
Genevieve Suits
F:
10 aug. 1931
Annapolis, Maryland
D:
8 sep. 2014
Lexington, South Carolina
Gertrude A. Thomsen/Thomson
1902-1995
Gertrude A. Thomsen/Thomson
F:
7 feb. 1902
Whitestone, New York
D:
21 mar. 1995
Arlington, Virginia
Willard J. Suits
1900-1959
Willard J. Suits
F:
28 apr. 1900
G:
sep. 1926
New York
D:
25 apr. 1959
Arlington, Virginia
Lloyd F. Gray
Lloyd F. Gray
G:
19 maj 1943
New York
Barrie T. Reed
1933-2021
Barrie T. Reed
F:
17 jul. 1933
Miniola, New York
D:
14 apr. 2021
Miami, Florida
Genevieve M. Thomsen/Thomson
1907-2006
Genevieve M. Thomsen/Thomson
F:
27 apr. 1907
Whitestone, New York
D:
4 jan. 2006
Miami, Florida
Robert S. Reed
Robert S. Reed
G:
30 jul. 1932
New York
John Preuss
John Preuss
G:
1940
Theodore R. Thomsen/Thomson
1909-1994
Theodore R. Thomsen/Thomson
F:
21 feb. 1909
Whitestone, New York
D:
6 dec. 1994
Vero Beach, Florida
Edna M. Jones
1908-1999
Edna M. Jones
F:
6 dec. 1908
Tallahassee, Florida
G:
9 apr. 1938
New York
D:
23 Maj 1999
Vero Beach, Florida
Doris Thomsen/Thomson
1912-1995
Doris Thomsen/Thomson
F:
24 nov. 1912
Whitestone, New York
D:
30 jun. 1995
Coronado, Californien
Ralph M. Pray
1910-1997
Ralph M. Pray
F:
15 apr. 1910
Oak Park, Illinois
G:
23 sep. 1935
Arizona
D:
22 jul. 1997
Coronado, Californien
Genevieve Minerva Reiman Roche
1872-1943
Genevieve Minerva Reiman Roche
F:
12 okt. 1872
New York
G:
16 feb. 1898
New York
D:
31 jan. 1943
St. Petersburg, Florida
William M. Thomsen/Thomson
1894-
William M. Thomsen/Thomson
F:
dec. 1894
New York
Minnie Thomsen/Thomson
1897-1897
Minnie Thomsen/Thomson
F:
mar. 1897
Brooklyn, New York
D:
6 jul. 1897
Kings, New York
Anna Margrethe Thomsen/Thomson
1898-
Anna Margrethe Thomsen/Thomson
F:
2 sep. 1898
Brooklyn, New York
John Frederick Thomsen/Thomson
1901-
John Frederick Thomsen/Thomson
F:
7 feb. 1901
Brooklyn, New York
Anna Hermina Thomsen/Thomson
1906-
Anna Hermina Thomsen/Thomson
F:
31 jan. 1906
Brooklyn, New York
Herbert N. Fall
ca. 1895-
Herbert N. Fall
F:
ca. 1895
G:
31 maj 1930
New York
Elenor Adelina Thomsen/Thomson
1910-1966
Elenor Adelina Thomsen/Thomson
F:
29 mar. 1910
New York
D:
16 jun. 1966
Far Rockaway, New York
William G. Thomsen/Thomson
1870-1935
William G. Thomsen/Thomson
F:
mar. 1870
New York, USA
D:
15 jun. 1935
Brooklyn,, New York
Anna Margrethe Hammel
1873-1955
Anna Margrethe Hammel
F:
sep. 1873
New York
G:
4 mar. 1893
Woodbury, New Jersey
D:
12 apr. 1955
Brooklyn, New York
Minnie Thomsen/Thomson
1873-1892
Minnie Thomsen/Thomson
F:
1873
New York, USA
D:
29 jan. 1892
Brooklyn, New York
Gustav Thomsen/Thomson
1894-1918
Gustav Thomsen/Thomson
F:
23 aug. 1894
D:
5 nov. 1918
Gilbert Thomsen/Thomson
Marquard Thomsen/Thomson
1875-1954
Marquard Thomsen/Thomson
F:
1875
Brooklyn, New York
D:
26 aug. 1954
Brooklyn, New York
Eleanor
Annie Thomsen/Thomson
1876-
Annie Thomsen/Thomson
F:
1876
Brooklyn, New York
Gertrud Wilhelmine Christine Margrethe Riedell
1840-1897
Gertrud Wilhelmine Christine Margrethe Riedell
F:
2 jan. 1840
Bredstedt
D:
5 jul. 1897
New York
Karl/Charles Thomsen/Thomson
1843-1879
Karl/Charles Thomsen/Thomson
F:
1843
Tyskland
G:
19 Maj 1868
New York
D:
9 dec. 1879
New York
Frederikke Caroline Andrea Riedell
1863-1863
Frederikke Caroline Andrea Riedell
F:
1863
Bredstedt
D:
1863
Bredstedt
Dorothea Marie Riedell
1865-
Dorothea Marie Riedell
F:
14 jan. 1865
Bredstedt
Dødfødt datter
1867-1867
Dødfødt datter
F:
10 dec. 1867
Bordelum s. (Büttjebüll)
D:
10 dec. 1867
Bordelum s. (Büttjebüll)
Dødfødt søn
1869-1869
Dødfødt søn
F:
30 jun. 1869
Bordelum s. (Büttjebüll)
D:
30 jun. 1869
Bordelum s. (Büttjebüll)
Karl Heinrich Riedell
1896-1896
Karl Heinrich Riedell
F:
1896
Bredstedt
D:
19 mar. 1896
Bredstedt
Heinrich August Walther Riedell
1896-
Heinrich August Walther Riedell
F:
8 dec. 1896
Hamborg
Andrea Dorothea Christine Riedell
1897-1898
Andrea Dorothea Christine Riedell
F:
21 nov. 1897
Hamborg
D:
11 jun. 1898
Hamborg
Friedrich Carl Christian Riedell
Johanne Marie Oppermann
Johanne Marie Oppermann
G:
29 sep. 1895
Hamborg
Andreas Daniel Heinrich Riedell
1875-1875
Andreas Daniel Heinrich Riedell
F:
4 apr. 1875
Bredstedt
D:
28 apr. 1875
Bredstedt
Andrea Marie Riedell
1878-1878
Andrea Marie Riedell
F:
2 maj 1878
Bredstedt
D:
9 maj 1878
Bredstedt
Friederich Carl Christian Riedell
1842-1910
Friederich Carl Christian Riedell
F:
9 jan. 1842
Bredstedt
D:
20 dec. 1910
Bredstedt
Christina Paulsen
1839-1924
Christina Paulsen
F:
18 jan. 1839
Bordelum s. (Büttjebüll)
G:
17 nov. 1867
Bordelum
D:
18 feb. 1924
Bredstedt
Andreas Johan Heinrich Riedell
1844-1851
Andreas Johan Heinrich Riedell
F:
4 jan. 1844
Bredstedt
D:
10 feb. 1851
Bredstedt
Helena Riedell
1873-1910
Helena Riedell
F:
7 nov. 1873
New York
D:
SENEST 1910
Henry Mohr
1867-
Henry Mohr
F:
sep. 1867
New York
Arnold Riedell
1875-1875
Arnold Riedell
F:
22 aug. 1875
New York
D:
23 aug. 1875
New York
Ludwig Riedell
1878-som spæd
Ludwig Riedell
F:
15 jun. 1878
New York
D:
som spæd
Wilhelmina Riedell
1880-1884
Wilhelmina Riedell
F:
15 feb. 1880
New York
D:
10 feb. 1884
New York
Andrea Riedell
1880-
Andrea Riedell
F:
15 feb. 1880
New York
Fred Charles Riedell
1904-1979
Fred Charles Riedell
F:
1 Okt 1904
New York
D:
12 jul. 1979
Westport, Connecticut, USA
Ethel/Edith M. Scott
1908-1997
Ethel/Edith M. Scott
F:
11 feb. 1908
New York
G:
27 aug. 1928
Norwalk
D:
jun. 1997
Westport, Connecticut, USA
Russell James Riedell
1909-1978
Russell James Riedell
F:
2 jan. 1909
Connecticut
D:
19 aug. 1978
Norwalk, Connecticut
Katherine C. Sanford
ca. 1911-1965
Katherine C. Sanford
F:
ca. 1911
G:
28 jul. 1928
Norwalk
D:
5 jun. 1965
Norwalk, Connecticut, USA
Sylvia Ann Riedell
1913-1955
Sylvia Ann Riedell
F:
2 maj 1913
Stanford, Connecticut
D:
23 jul. 1955
Norwalk, Connecticut
Donald Walkley
1913-2005
Donald Walkley
F:
2 maj 1913
Stanford, Connecticut
G:
14 feb. 1933
Norwalk
D:
20 nov. 2005
Bridgefort, Connecticut
Georg Dorney Riedell
1917-2004
Georg Dorney Riedell
F:
21 apr. 1917
Connecticut
D:
8 feb. 2004
Norwalk, Connecticut
Doris May Passeck
1924-2013
Doris May Passeck
F:
2 maj 1924
Norwalk, Connecticut
D:
4 jan. 2013
Norwalk, Connecticut
Vivian Sabine Riedell
1921-1996
Vivian Sabine Riedell
F:
16 feb. 1921
Connecticut
D:
6 mar. 1996
Westlake, Ohio, USA
John Albert Askenback
1907-1998
John Albert Askenback
F:
31 Maj 1907
Motala i Sverige
G:
26 dec. 1941
Norwalk
D:
26 mar. 1998
Westlake, Ohio, USA
Friederich Carl Christian (Charles) Riedell
1882-1936
Friederich Carl Christian (Charles) Riedell
F:
30 apr. 1882
New York
D:
14 dec. 1936
Norwalk, Connecticut, USA
Sarah R. Mills
1883-1946
Sarah R. Mills
F:
1883
New York
G:
1903
New York
D:
1946
Norwalk, Connecticut, USA
William Riedell
1884-1884
William Riedell
F:
1884
New York
D:
1884
New York
Oscar Riedell
1885-1886
Oscar Riedell
F:
31 mar. 1885
New York
D:
31 Okt 1886
New York
Arnold Friederich Riedell
1908-1983
Arnold Friederich Riedell
F:
1908
Brooklyn, New York
D:
1983
Queens, New York
Margaret Deloris Mulligan
1913-1985
Margaret Deloris Mulligan
F:
8 apr. 1913
Brooklyn, New York
D:
apr. 1985
Brunswick, New Jersey
Robert Rudolf Riedell
1887-1941
Robert Rudolf Riedell
F:
6 Maj 1887
New York
D:
30 sep. 1941
Brooklyn, New York
Charlotte M. Neil
1888-1927
Charlotte M. Neil
F:
1888
Brooklyn, New York
G:
ca. 1907
New York
D:
29 Maj 1927
Brooklyn, New York
Charles Riedell
1889-1889
Charles Riedell
F:
1889
New York
D:
1889
New York
Elsie Riedell
1890-1890
Elsie Riedell
F:
7 aug. 1890
New York
D:
15 sep. 1890
New York
Arnold Wilhelm Oscar Riedell
1891-1917
Arnold Wilhelm Oscar Riedell
F:
31 dec. 1891
New York
D:
5 apr. 1917
Brooklyn, New York
Wilhelm Georg Riedell
1894-1902
Wilhelm Georg Riedell
F:
24 sep. 1894
New York
D:
1902
New York
Arnold Ludwig Riedell
1846-1922
Arnold Ludwig Riedell
F:
4 apr. 1846
Bredstedt
D:
6 apr. 1922
New York (Brooklyn)
Sabina Friederikke Burger
1850-1923
Sabina Friederikke Burger
F:
11 mar. 1850
Fuerth i Bayern
G:
5 Okt 1871
New York
D:
10 dec. 1923
New York (Brooklyn)
William Frederick Riedell
1904-1952
William Frederick Riedell
F:
22 feb. 1904
New York
D:
29 nov. 1952
Washington
William Henry Riedell
1875-1958
William Henry Riedell
F:
18 jul. 1875
New York
D:
10 dec. 1958
New York
Alicia Fleming Bulcroft
1878-1964
Alicia Fleming Bulcroft
F:
1878
New York
G:
19 jan. 1901
New York
D:
1 nov. 1964
New York
Charles Martin Riedell
1877-1944
Charles Martin Riedell
F:
25 Maj 1877
New York
D:
feb. 1944
Jersey City, New Jersey, USA
Sarah Charlotte Kramer
John Andrew Riedell
1879-1964
John Andrew Riedell
F:
26 dec. 1879
New York
D:
Okt 1964
Pinales, Florida
Millicent Concordia Dorn
1886-
Millicent Concordia Dorn
F:
15 okt. 1886
New York
G:
26 jul. 1911
New York
Louise Krause
Wilhelm Georg Sophus Riedell
1849-1904
Wilhelm Georg Sophus Riedell
F:
19 jul. 1849
Bredstedt
D:
31 Maj 1904
New York
Anna Boyens
-ca. 1885
Anna Boyens
G:
7 Okt 1874
New York
D:
ca. 1885
New York
Lizzie Gettler
1862-
Lizzie Gettler
F:
1 maj 1862
Pennsylvania
Pauline Catherina Riedell
1852-1855
Pauline Catherina Riedell
F:
13 mar. 1852
Bredstedt
D:
25 jun. 1855
Bredstedt
Andrea Riedell
1879-
Andrea Riedell
F:
Okt 1879
New York
John William Riedell
1881-1953
John William Riedell
F:
21 sep. 1881
New York
D:
10 nov. 1953
Mineola, New York
Anna B. Calhoun
1880-1950
Anna B. Calhoun
F:
1880
D:
22 jun. 1950
Nassau, New York
Eleonora Andrea Theodora Riedell
1884-1918
Eleonora Andrea Theodora Riedell
F:
17 aug. 1884
New York
D:
8 apr. 1918
New York
Andrew Johan Peter Riedell
1885-1885
Andrew Johan Peter Riedell
F:
1885
New York
D:
1885
New York
Paul Riedell
1886-1886
Paul Riedell
F:
1886
New York
D:
1886
New York
Andrew Riedell
1888-1888
Andrew Riedell
F:
1887/88
New York
D:
1888
New York
Elisabeth Riedell
1889-
Elisabeth Riedell
F:
1889
New York
Carl Riedell
1890-1890
Carl Riedell
F:
1890
New York
D:
1890
New York
Andrew William Riedell
1893-1959
Andrew William Riedell
F:
7 apr. 1893
New York
D:
18 jan. 1959
Mineola, New York
Mabel Magdalene Weber
Albert Riedell
1899-1950
Albert Riedell
F:
20 Maj 1899
New York
D:
20 jun. 1950
Nassau, New York
Irene M. Watt
1901-1988
Irene M. Watt
F:
24 jul. 1901
New York
G:
19 apr. 1930
New York
D:
18 jul. 1988
Tampa, Florida
Andreas Johan Peder Riedell
1855-1928
Andreas Johan Peder Riedell
F:
6 nov. 1855
Bredstedt
D:
4 jul. 1928
New York (Brooklyn)
Johanne Auguste Frederikke Weste
1853-1928
Johanne Auguste Frederikke Weste
F:
23 Maj 1853
Husum i Tyskland
G:
17 Okt 1878
New York
D:
9 feb. 1928
New York
Andrea Marie Lorenzen
1813-1887
Andrea Marie Lorenzen
F:
17 okt. 1813
Gram
D:
30 okt. 1887
Bredstedt
Carl Christian Riedell
1797-1862
Carl Christian Riedell
F:
4 apr. 1797
Skanderborg
G:
2 jun. 1833
Bredstedt
D:
2 dec. 1862
Bredstedt
Anne Elisabeth Heitmann
1871-1877
Anne Elisabeth Heitmann
F:
13 maj 1871
Kolstrup
D:
12 nov. 1877
Kolstrup
Daniel Kynnemann Heitmann
1873-ca. 1888
Daniel Kynnemann Heitmann
F:
11 feb. 1873
Kolstrup
D:
ca. 1888
søs; druknet
Johan Henrik Heitmann
1875-1914
Johan Henrik Heitmann
F:
18 jan. 1875
Kolstrup
D:
SENEST 1914
Harald Petersen Heitmann
1876-ca. 1933
Harald Petersen Heitmann
F:
27 dec. 1876
Kolstrup
D:
ca. 1933
Argentina
Anna Marie Elisabeth Heitmann
1878-1918
Anna Marie Elisabeth Heitmann
F:
28 mar. 1878
Kolstrup
D:
7 mar. 1918
Aabenraa
Valdemar Heitmann
1881-
Valdemar Heitmann
F:
17 mar. 1881
Kolstrup
Christine Charlotte Heitmann
1882-ca. 1940
Christine Charlotte Heitmann
F:
4 aug. 1882
Kolstrup
D:
ca. 1940
Flensborg
Andreas Lorentzen Heitmann
1883-
Andreas Lorentzen Heitmann
F:
30 dec. 1883
Kolstrup
Harald Hendrik Madsen
1920-2005
Harald Hendrik Madsen
F:
24 jul. 1920
Rise s. (Rise Hjarup)
D:
8 feb. 2005
Aabenraa
Bothilde Mihsner
1915-1985
Bothilde Mihsner
F:
23 aug. 1915
Aabenraa
G:
12 jun. 1943
Aabenraa
D:
1985
Aabenraa
Guri Hansen
1921-2009
Guri Hansen
F:
8 nov. 1921
Hellevad
G:
23 nov. 1947
Hellevad
D:
18 apr. 2009
Tinglev (plejehjemmet)
Laue Gellert Madsen
1921-2005
Laue Gellert Madsen
F:
18 aug. 1921
Rise s. (Rise Hjarup)
D:
14 feb. 2005
Aabenraa
Anne Marie Klintø Bill
1921-1994
Anne Marie Klintø Bill
F:
4 jun. 1921
Rise s. (Rise Hjarup)
G:
5 feb. 1943
Rise
D:
4 sep. 1994
Rise s. (Rise Hjarup)
Marie Magdalene Madsen
1924-1999
Marie Magdalene Madsen
F:
18 sep. 1924
Rise s. (Rise Hjarup)
D:
11 Maj 1999
Ensted s. (Stubbæk)
Hans Jørgen Brink
1921-
Hans Jørgen Brink
F:
28 aug. 1921
Ø. Løgum s. (Rugbjerg)
G:
29 aug. 1942
Aabenraa
Julius Johan Andreas Nissen
-ca. 2002
Julius Johan Andreas Nissen
G:
ca. 1949
Fjerritslev
D:
ca. 2002
Cathrine Christense Kynnemann Heitmann
1885-1969
Cathrine Christense Kynnemann Heitmann
F:
4 dec. 1885
Kolstrup
D:
6 jul. 1969
Rise s. (Rødekro)
Laurids Madsen
1876-1966
Laurids Madsen
F:
26 aug. 1876
Rise s. (Lunderup)
G:
16 nov. 1917
Aabenraa
D:
1 jan. 1966
Rise s. (Rødekro)
Rudolph Heitmann
1887-1917
Rudolph Heitmann
F:
2 okt. 1887
Kolstrup
D:
1917
Nordsøen; druknet
Henrik Knud Heitmann
1888-1914
Henrik Knud Heitmann
F:
18 okt. 1888
Kolstrup
D:
TIDLIGST 1914
Daniel Kynnemann Heitmann
1891-1898
Daniel Kynnemann Heitmann
F:
21 jun. 1891
Kolstrup
D:
21 jan. 1898
Kolstrup
Christine Marie Lorentzen
1849-1924
Christine Marie Lorentzen
F:
22 sep. 1849
Gram
D:
11 feb. 1924
Aabenraa
Daniel Kynnemann Heitmann
1828-1914
Daniel Kynnemann Heitmann
F:
1828
København
G:
22 apr. 1871
Gram
D:
20 jan. 1914
Aabenraa
Svend Levinsen Ewald
1902-1982
Svend Levinsen Ewald
F:
29 maj 1902
Linå s. (Sejs)
D:
1982
Charlottenlund
Gunhild Hermans
1909-1942
Gunhild Hermans
F:
23 feb. 1909
D:
29 nov. 1942
Frankrig
Esther Agnete Andersen
-ca. 1990
Esther Agnete Andersen
G:
17 sep. 1948
Frederiksberg
D:
ca. 1990
Vif Levinsen Ewald
1904-1975
Vif Levinsen Ewald
F:
7 jul. 1904
Ø. Bølle s. (Ålestrup)
D:
22 dec. 1975
Frederiksberg
Bent Levinsen Ewald
1908-1971
Bent Levinsen Ewald
F:
19 jun. 1908
Præstø
D:
23 Okt 1971
København (Frihavns s.)
Kirsten Vibeke Alfelt
1913-2006
Kirsten Vibeke Alfelt
F:
17 mar. 1913
København (Rigshosp.)
G:
26 maj 1933
København
D:
20 aug. 2006
København (Skt. Pauls s. (plejehjem))
Elise Levinsen
1876-1965
Elise Levinsen
F:
3 apr. 1876
Mern
D:
9 aug. 1965
Frederiksberg
Alfred Theodor Ewald
1874-1923
Alfred Theodor Ewald
F:
19 jul. 1874
Hillerød (Frederiksborg Slotssogn)
G:
3 jul. 1900
Gørlev
D:
29 jun. 1923
Nykøbing S. (amtssygehuset)
Jon Henrik Levinsen
1909-1965
Jon Henrik Levinsen
F:
22 nov. 1909
København
D:
12 maj 1965
Grønholt
Ingeborg Willer Nielsen
1912-1966
Ingeborg Willer Nielsen
F:
8 mar. 1912
Stokkemarke
G:
18 apr. 1935
Stokkemarke
D:
16 okt. 1966
Grønholt
Anna Kirstine Levinsen
1882-1910
Anna Kirstine Levinsen
F:
7 apr. 1882
Sønderup
D:
TIDLIGST 1910
Kaj Michael Immanuel Levinsen
1910-1980
Kaj Michael Immanuel Levinsen
F:
31 aug. 1910
Hellerup
D:
28 apr. 1980
Charlottenlund
Gerda Ruth Højer
1910-1984
Gerda Ruth Højer
F:
27 nov. 1910
Hellerup
D:
27 jul. 1984
København
Vagn Erik Levinsen
1913-1983
Vagn Erik Levinsen
F:
1 aug. 1913
Hellerup
D:
1 Maj 1983
Blovstrød s. (Kettinge)
Edna Pickering
Ellen Helene Grunth
1917-
Ellen Helene Grunth
F:
9 jul. 1917
Gentofte
Grethe Marie Levinsen
Niels Maarbjerg
1925-2002
Niels Maarbjerg
F:
7 aug. 1925
Gentofte
D:
22 maj 2002
Sandkås på Bornholm
Johan Henrik Levinsen
1885-1965
Johan Henrik Levinsen
F:
18 jan. 1885
Sønderup
D:
16 aug. 1965
Rungsted (hvilehjemmet Caritas)
Anna Dorthea Johansen
1882-1931
Anna Dorthea Johansen
F:
21 aug. 1882
Århus
G:
26 okt. 1908
Gørlev
D:
30 dec. 1931
Gentofte s. (Hellerup)
Selma Davidsen
1881-1964
Selma Davidsen
F:
2 aug. 1881
D:
1 apr. 1964
Rungsted (hvilehjemmet Caritas)
Ruth Levinsen
1922-2005
Ruth Levinsen
F:
12 apr. 1922
København
D:
29 okt. 2005
Frederiksberg
Niels Zeuthen
1922-2004
Niels Zeuthen
F:
28 jan. 1922
Silkeborg
G:
3 nov. 1945
Vejle
D:
23 mar. 2004
Silkeborg
Carsten Immanuel Levinsen
1886-1989
Carsten Immanuel Levinsen
F:
17 nov. 1886
Sønderup
D:
21 jul. 1989
Silkeborg
Anni Oline Kirstine Larsen
1894-1972
Anni Oline Kirstine Larsen
F:
17 jan. 1894
Magleby s. (Busemarke) på Møn
G:
19 okt. 1920
Asminderød
D:
9 nov. 1972
Silkeborg
Theodor Wilhelm Levinsen
1887-1957
Theodor Wilhelm Levinsen
F:
28 nov. 1887
Sønderup
D:
10 feb. 1957
Allerød
Olga Astrid Andersen
1892-1981
Olga Astrid Andersen
F:
6 jun. 1892
Tranebjerg på Samsø
D:
6 aug. 1981
Gentofte
Mette Marie Lorentzen
1851-1936
Mette Marie Lorentzen
F:
25 feb. 1851
Gram
D:
15 jun. 1936
Frederiksberg
Henrik Immanuel Levinsen
1848-1923
Henrik Immanuel Levinsen
F:
16 feb. 1848
København
G:
26 jun. 1875
Gram
D:
20 jan. 1923
Frederiksberg
Axel Christian Christensen
1878-1919
Axel Christian Christensen
F:
23 mar. 1878
Atlantic, Iowa, USA
D:
25 nov. 1919
Douglas County, Nebraska, USA
Henrik Valdemar (Henry Wilhelm) Christensen
1879-1917
Henrik Valdemar (Henry Wilhelm) Christensen
F:
okt. 1879
Atlantic, Iowa, USA
D:
TIDLIGST 1917
Ada Franc
ca. 1884-
Ada Franc
F:
ca. 1884
G:
6 jun. 1902
Omaha, Nebraska, USA
Rose M. Mason
ca. 1888-
Rose M. Mason
F:
ca. 1888
Esther (Asta) Christine Christensen
1881-1931
Esther (Asta) Christine Christensen
F:
2 okt. 1881
Atlantic, Iowa, USA
D:
29 sep. 1931
Omaha, Nebraska, USA
Herbert Samuel Tyler
1884-1938
Herbert Samuel Tyler
F:
7 sep. 1884
New Holland, Ohio, USA
G:
6 okt. 1906
D:
29 sep. 1938
Omaha, Nebraska, USA
Andrea Christine Lorentzen
1854-1900
Andrea Christine Lorentzen
F:
16 aug. 1854
Gram
D:
14 sep. 1900
Hastings, Nebraska, USA
Christian (Chris) Mathias Christensen
1853-1914
Christian (Chris) Mathias Christensen
F:
29 apr. 1853
Dedsbøl
G:
1877
USA
D:
1 Okt 1914
Hastings, Nebraska, USA
Andreas (Andy) Lorentzen
1856-1914
Andreas (Andy) Lorentzen
F:
26 jul. 1856
Gram
D:
21 okt. 1914
Upland i Nebraska; ugift
Anna Christense Lorentzen
1859-1900
Anna Christense Lorentzen
F:
11 jun. 1859
Gram
D:
6 nov. 1900
Flensborg (diakonissestiftelsen); ugift
Kaj Lund
Gerd Kofoed Nielsen
Johannes Henrik Johansen Lund
1894-1979
Johannes Henrik Johansen Lund
F:
23 jan. 1894
Gl. Haderslev s. (Renden)
D:
29 jul. 1979
Frederiksberg
Anne Dorthea Nissen
1894-1979
Anne Dorthea Nissen
F:
28 nov. 1894
Moltrup s. (Bramdrup)
G:
23 jun. 1923
Helsingør (Skt. Olai)
D:
21 jul. 1979
Frederiksberg
Ellen Marie Anne Kirstine Lund
1895-1972
Ellen Marie Anne Kirstine Lund
F:
10 okt. 1895
Gl. Haderslev s. (Renden)
D:
31 dec. 1972
Frederiksberg (Lindevang s.)
Charlotte Anne Marie Lund
1897-1980
Charlotte Anne Marie Lund
F:
27 apr. 1897
Gl. Haderslev
D:
1 feb. 1980
Helsingør
Anne Kristine Lund
1898-1984
Anne Kristine Lund
F:
23 nov. 1898
Gl. Haderslev
D:
17 sep. 1984
Frederiksberg
Johannes Johansen Lund
Ingerlise Skov
Kirsten Katrine Lorenzen Lund
Uffe Schear Mikkelsen
Johannes Mikkelsen Lund
1900-1983
Johannes Mikkelsen Lund
F:
21 nov. 1900
Haderslev
D:
3 jan. 1983
Haderslev (sygehuset)
Maja Marie Nielsen
1903-1997
Maja Marie Nielsen
F:
8 sep. 1903
Tjørnemarke (Møn)
G:
21 nov. 1939
Hellerup
D:
1 aug. 1997
Haderslev (plejehjem)
Marie Magdalene Lund
1902-1988
Marie Magdalene Lund
F:
5 jan. 1902
Haderslev
D:
6 apr. 1988
Haderslev
Peter Andreas Lund
1903-1903
Peter Andreas Lund
F:
8 jan. 1903
Haderslev
D:
1 feb. 1903
Haderslev
Poul Lund
1904-1904
Poul Lund
F:
14 mar. 1904
Haderslev
D:
24 okt. 1904
Haderslev
Poula Lydia Lund
1905-1982
Poula Lydia Lund
F:
12 sep. 1905
Haderslev
D:
20 jul. 1982
Frederiksberg
William Friis
1902-1993
William Friis
F:
4 feb. 1902
Hellerup
D:
9 feb. 1993
Frederiksberg (Flintholm s.)
Søren Lund
Marianne Øland Rasmussen
Claus Henrik Lund
Carolyn Elise Dole
Kai Lund
1908-1977
Kai Lund
F:
26 feb. 1908
Haderslev
D:
4 nov. 1977
Snekkersten
Else Hansen
1919-2011
Else Hansen
F:
30 dec. 1919
Gilleleje
G:
7 sep. 1945
Virum
D:
1 dec. 2011
Hillerød (sygeh.)
Dødfødt søn
1910-1910
Dødfødt søn
F:
28 jun. 1910
Haderslev
D:
28 jun. 1910
Haderslev
Johanne Cathrine Lorentzen
1864-1950
Johanne Cathrine Lorentzen
F:
15 nov. 1864
Gram
D:
5 okt. 1950
Frederiksberg
Johannes Johansen Lund
1863-1947
Johannes Johansen Lund
F:
10 jul. 1863
Hygum s. (Harreby)
G:
14 apr. 1893
Gram
D:
19 nov. 1947
Snekkersten
Johan Henrik Lorenzen
1816-1901
Johan Henrik Lorenzen
F:
2 feb. 1816
Gram
D:
21 maj 1901
Gram
Anne Kirstine Andersdatter
1821-1892
Anne Kirstine Andersdatter
F:
18 nov. 1821
Døstrup s. (Lovrup)
G:
18 nov. 1848
Gram
D:
2 jul. 1892
Gram (sygehuset)
Christine Marie Bjørn
1775-1852
Christine Marie Bjørn
F:
4 nov. 1775
Astrupgård
D:
3 apr. 1852
Gram
Andreas Lorenzen
1765-1816
Andreas Lorenzen
F:
2 jun. 1765
G:
8 feb. 1800
Burkal
D:
20 mar. 1816
Gram
Peter Christian Bjørn
ca. 1780-1824
Peter Christian Bjørn
F:
ca. 1779/80
D:
15 jun. 1824
Dorothea Annine Henriette Gottlieb
1836-1918
Dorothea Annine Henriette Gottlieb
F:
16 nov. 1836
København
D:
25 mar. 1918
Helsingør
Johan Carl Jutting
-1883
Johan Carl Jutting
G:
10 sep. 1868
D:
2 mar. 1883
Helsingør
Iwan Stanislaus Gottlieb
1870-1917
Iwan Stanislaus Gottlieb
F:
20 feb. 1870
Rusland
D:
1917
Tashkent
Maria (Manja) Wilhelmine Gottlieb
1873-1965
Maria (Manja) Wilhelmine Gottlieb
F:
23 mar. 1873
Bialystok, Polen
D:
1965
Taubenberg, Polen
Johan Jacob Eysymentt
1865-1927
Johan Jacob Eysymentt
F:
1865
G:
4 aug. 1896
Tallin, Estland
D:
1927
Eugen Victor Gottlieb
1874-
Eugen Victor Gottlieb
F:
2 maj 1874
Angelika Anjuta Gottlieb
1876-
Angelika Anjuta Gottlieb
F:
14 okt. 1876
Rusland
D:
Skt. Petersborg, Rusland
Gotthard Schreiber
Torbjørn Carl Gottlieb
1912-1957
Torbjørn Carl Gottlieb
F:
16 jun. 1912
Riga
D:
21 aug. 1957
Saltsjöbaden, Sverige
Birger Axel Carl Gottlieb
1913-1983
Birger Axel Carl Gottlieb
F:
4 aug. 1913
Kristberg s. (Hälla)
D:
3 apr. 1983
Raus
Carl Vincent Gottlieb
1879-1936
Carl Vincent Gottlieb
F:
9 sep. 1879
Rusland
D:
8 aug. 1936
Stocksund, Sverige
Martha Margrethe Tingberg
1880-1973
Martha Margrethe Tingberg
F:
9 maj 1880
Göteborg
G:
28 maj 1910
Göteborg
D:
6 okt. 1973
Skarpnäck, Sverige
Valdemar Gottlieb
1885-1938
Valdemar Gottlieb
F:
1885
D:
1938
Leningrad
Maria Schreiber
1879-
Maria Schreiber
F:
1879
Skt. Petersborg
Anton Gottlieb
1888-
Anton Gottlieb
F:
20 maj 1888
Tallin, Estland
Berta Schreiber
1881-1941
Berta Schreiber
F:
1881
D:
1941
Hans Vincenz Gottlieb
1838-1914
Hans Vincenz Gottlieb
F:
17 maj 1838
Nyborg
D:
1914
Malmø
Julie Krajenska
1850-1907
Julie Krajenska
F:
1850
Polen
G:
2 sep. 1867
D:
1907
Ludvig Vilhelm Gottlieb
1840-1861
Ludvig Vilhelm Gottlieb
F:
5 feb. 1840
København
D:
sep. 1861
Nordsøen (gik ned med et skib)
Charlotte Vilhelmine Mathilde Moltke
1865-1939
Charlotte Vilhelmine Mathilde Moltke
F:
2 aug. 1865
København
D:
1 jan. 1939
København
Carl Johan Otto Moltke
1866-1948
Carl Johan Otto Moltke
F:
25 sep. 1866
København
D:
1948
San Francisco, USA
Otto Knud Axel Johan Moltke
1897-1952
Otto Knud Axel Johan Moltke
F:
10 jul. 1897
København
D:
13 sep. 1952
Snekkersten
Jessie Maud Carøe
1901-1978
Jessie Maud Carøe
F:
1901
D:
1978
Otto August Heinrich Moltke
1868-1922
Otto August Heinrich Moltke
F:
3 jun. 1868
København (Garnisons s.)
D:
22 jul. 1922
Elisabeth Marie Hansen
1876-1941
Elisabeth Marie Hansen
F:
31 maj 1876
Glostrup
G:
24 aug. 1895
København
D:
1941
Louis Helmuth Otto Moltke
1871-1871
Louis Helmuth Otto Moltke
F:
12 jul. 1871
København (Garnisons s.)
D:
16 dec. 1871
København (Garnisons s.)
Fritze Marie Louise Moltke
1873-1937
Fritze Marie Louise Moltke
F:
29 jan. 1873
København (Garnisons s.)
D:
1 aug. 1937
København (Helligånds s.)
Ib Helmuth Schmedes
1912-1993
Ib Helmuth Schmedes
F:
3 jun. 1912
København
D:
5 apr. 1993
Provence
Lizzy Thrane
Lizzy Thrane
G:
3 maj 1939
Birgit Eva Andersen
1925-1984
Birgit Eva Andersen
F:
14 okt. 1925
Dalum
G:
1 maj 1943
Frederiksberg
D:
5 jun. 1984
København
Lise Nyborg
1920-1993
Lise Nyborg
F:
16 sep. 1920
København
G:
9 apr. 1958
København
D:
16 dec. 1993
Marseilles, Frankrig
Augusta Moltke
1875-1958
Augusta Moltke
F:
8 maj 1875
København (Garnisons s.)
D:
16 okt. 1958
København (Vor Frelsers s.)
Gottfred Schmedes
1873-1951
Gottfred Schmedes
F:
14 jun. 1873
Gentofte
G:
5 nov. 1910
København
D:
13 jun. 1951
København (Vor Frue s.)
Louise Augusta Gottlieb
1842-1875
Louise Augusta Gottlieb
F:
4 jan. 1842
Nyborg
D:
20 maj 1875
København
Otto Heinrich Theodor Albert Frederik August Moltke
1827-1897
Otto Heinrich Theodor Albert Frederik August Moltke
F:
9 nov. 1827
G:
16 maj 1863
D:
20 sep. 1897
Udøbt søn
1843-1843
Udøbt søn
F:
9 sep. 1843
København
D:
21 okt. 1843
København
Emil Alexis Gottlieb
1845-1877
Emil Alexis Gottlieb
F:
31 jan. 1845
København
D:
4 nov. 1877
Rønne
Angelisa Gottlieb
1846-1933
Angelisa Gottlieb
F:
27 nov. 1846
København
D:
22 nov. 1933
Linköping, Sverige
Karl Lentzner
-1905
Karl Lentzner
G:
1 maj 1890
Helsingør
D:
1905
Augusta Elisabeth Gottlieb
1880-1965
Augusta Elisabeth Gottlieb
F:
19 maj 1880
Kristberg s. (Hälla)
D:
12 jan. 1965
Örgryte
Carl Frederik Jakob Forsell
1877-1968
Carl Frederik Jakob Forsell
F:
1877
D:
1968
Ester Vilhelmine Angelica Gottlieb
1881-1971
Ester Vilhelmine Angelica Gottlieb
F:
31 aug. 1881
Kristberg s. (Hälla)
D:
5 feb. 1971
Danderyd
Carl Gustav Forsell
1876-1952
Carl Gustav Forsell
F:
1876
D:
1952
Karen Franzisca Gottlieb
1909-1992
Karen Franzisca Gottlieb
F:
27 nov. 1909
Jönköping
D:
8 maj 1992
Carl Harald Jentzen
1902-1984
Carl Harald Jentzen
F:
17 sep. 1902
V. Husby, Sverige
D:
8 okt. 1984
Stockholm
Carl Johan Torsten Emil Gottlieb
1884-1978
Carl Johan Torsten Emil Gottlieb
F:
26 jan. 1884
Kristberg s. (Hälla)
D:
1978
Stockholm
Anne Charlotte Crone
1885-1971
Anne Charlotte Crone
F:
26 jul. 1885
G:
17 okt. 1908
København
D:
15 jan. 1971
Johan Gottlieb
1849-1913
Johan Gottlieb
F:
5 jan. 1849
København
D:
28 sep. 1913
Kristberg s. (Hälla), Sverige
Frederikke Elisabeth Bergstedt
1855-1948
Frederikke Elisabeth Bergstedt
F:
5 feb. 1855
Stockholm
G:
18 jun. 1879
København (Holmens s.)
D:
13 nov. 1948
Stockholm
Jensine Vilhelmine Erike Holgine Bjørn
1815-1892
Jensine Vilhelmine Erike Holgine Bjørn
F:
29 mar. 1815
Odense
D:
25 apr. 1892
København (Holmens s.)
Johan Ludvig Gottlieb
1809-1886
Johan Ludvig Gottlieb
F:
11 aug. 1809
København (Holmens s.)
G:
23 sep. 1835
Nyborg
D:
18 nov. 1886
København (Holmens s.)
Hans Outzen Bjørn
1777-1843
Hans Outzen Bjørn
F:
14 dec. 1777
D:
15 maj 1843
Søllerød s. (Frydenlund)
Karen Dorthe Henriette von Westen
1778-1850
Karen Dorthe Henriette von Westen
F:
1778
G:
13 jan. 1814
D:
1850
Johannes Nicolai Bjørn
1751-1786
Johannes Nicolai Bjørn
F:
1751
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1786
Brøns s. (Astrupgård)
Anne Marie Schmidt
1752-1827
Anne Marie Schmidt
F:
9 jul. 1752
G:
11 sep. 1770
D:
24 apr. 1827
Mette Kirstine Stæhr
1786-1807
Mette Kirstine Stæhr
F:
1786
D:
25 jun. 1807
Tårnby s. (Kastrup)
Agnethe Stæhr
1789-1841
Agnethe Stæhr
F:
1789
D:
20 nov. 1841
København
Anne Christine Bjørn
1753-1826
Anne Christine Bjørn
F:
1753
Brøns s. (Astrupgård)
D:
24 okt. 1826
København
Jørgen Stæhr
1747-1807
Jørgen Stæhr
F:
1747
G:
1784
D:
17 maj 1807
Christine Regine Bjørn
ca. 1789-
Christine Regine Bjørn
F:
ca. 1789
Guineakysten
Wilhelmine Bjørn
ca. 1791-
Wilhelmine Bjørn
F:
ca. 1791
Guineakysten
Andreas Riggelsen Bjørn
1755-1821
Andreas Riggelsen Bjørn
F:
4 jan. 1755
Brøns s. (Astrupgård)
D:
19 maj 1821
København
Birgitte Marie Elsabeth von Stell
1769-1792
Birgitte Marie Elsabeth von Stell
F:
2 nov. 1769
København
G:
28 feb. 1788
København
D:
23 sep. 1792
Guineakysten
Marie Hanne Christine Bjørn
1800-1820
Marie Hanne Christine Bjørn
F:
19 maj 1800
København
D:
11 jun. 1820
Josephine Emilie Bjørn
1807-1888
Josephine Emilie Bjørn
F:
18 okt. 1807
København
D:
6 jan. 1888
København
Christian August Ferdinand Aschenfeldt
1804-1829
Christian August Ferdinand Aschenfeldt
F:
17 nov. 1804
Kiel
G:
12 dec. 1829
København
D:
19 dec. 1829
København
Marie Helene Christine Rudolph
1778-1847
Marie Helene Christine Rudolph
F:
1778
D:
1847
København
Else Marie Bjørn
1758-1773
Else Marie Bjørn
F:
28 aug. 1758
Brøns s. (Astrupgård)
D:
2 jun. 1773
Brøns s. (Astrupgård)
Mette Kirstine Nielsdatter
1725-1812
Mette Kirstine Nielsdatter
F:
1725
Brøns s. (Astrupgård)
G:
12 aug. 1746
D:
1812
Brøns s. (Astrupgård)