Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Gunder Marie Lauridsdatter
1730 - 1794 (64 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Mette Kirstine Christensdatter Mærsk
1759-1765
Mette Kirstine Christensdatter Mærsk
F:
1 feb. 1759
D:
1765
Karen Christensdatter Mærsk
1760-1765
Karen Christensdatter Mærsk
F:
16 nov. 1760
D:
1765
Maren Mærsk
1788-1789
Maren Mærsk
F:
21 mar. 1788
Vodder
D:
4 mar. 1789
Vodder
Maren Pedersdatter
1789-1811
Maren Pedersdatter
F:
5 nov. 1789
Vodder
D:
9 nov. 1811
Vodder
Johannes Petersen
1822-
Johannes Petersen
F:
3 maj 1822
Løgumkloster s. (Ellum)
Peter Jessen Petersen
1824-1837
Peter Jessen Petersen
F:
4 apr. 1824
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
11 jun. 1837
Løgumkloster s. (Ellum)
Mette Cathrine Petersen
1861-
Mette Cathrine Petersen
F:
2 maj 1861
Arrild
Ane Marie Petersen
1863-
Ane Marie Petersen
F:
28 jul. 1863
Arrild
Niels Petersen
1865-
Niels Petersen
F:
30 dec. 1865
Arrild
Magdalene Cathrine Petersen
1869-
Magdalene Cathrine Petersen
F:
16 sep. 1869
Arrild
Anders Christensen Petersen, senere Andreas Christian Petersen
1826-
Anders Christensen Petersen, senere Andreas Christian Petersen
F:
28 nov. 1826
Løgumkloster s. (Ellum)
Bodil Marie Toft
1831-
Bodil Marie Toft
F:
1831
G:
28 apr. 1860
Arrild
Anders Petersen
1830-
Anders Petersen
F:
16 sep. 1830
Løgumkloster s. (Ellum)
Mette Kathrine Magdalene Petersen
1861-
Mette Kathrine Magdalene Petersen
F:
16 sep. 1861
Vodder s. (Birkelev)
NN Schmidt
Asmus Johannes Petersen
1863-
Asmus Johannes Petersen
F:
26 maj 1863
Vodder s. (Birkelev)
Mathie Leonore Nicoline Petersen
1865-
Mathie Leonore Nicoline Petersen
F:
22 apr. 1865
Vodder s. (Birkelev)
Anna Magdalene Ninon Petersen
1867-
Anna Magdalene Ninon Petersen
F:
27 jun. 1867
Vodder s. (Birkelev)
Mathia Hedevig Petersen
1869-1872
Mathia Hedevig Petersen
F:
16 dec. 1869
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 dec. 1872
Vodder s. (Birkelev)
Johannes Marius Wulf Petersen
1872-
Johannes Marius Wulf Petersen
F:
9 apr. 1872
Vodder s. (Birkelev)
Magnus Hermann Petersen
1876-
Magnus Hermann Petersen
F:
23 jul. 1876
Lintrup
Niels Petersen
1833-1891
Niels Petersen
F:
8 jul. 1833
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
12 maj 1891
Sønderborg
Gundeline Marie Nissen
1832-
Gundeline Marie Nissen
F:
23 sep. 1832
Rise
G:
18 apr. 1859
Rise
Mette Cathrine Mærsk
1792-1835
Mette Cathrine Mærsk
F:
13 jun. 1792
Vodder
D:
19 jan. 1835
Løgumkloster s. (Ellum)
Niels Petersen
1795-
Niels Petersen
F:
2 aug. 1795
Ellum
G:
28 sep. 1820
Løgumkloster
Gunder Marie Mærsk
1794-1813
Gunder Marie Mærsk
F:
22 jun. 1794
Vodder
D:
30 maj 1813
Vodder
Anna Pedersdatter
1796-1798
Anna Pedersdatter
F:
21 maj 1796
Vodder
D:
28 okt. 1798
Vodder
Dødfødt søn
1861-1861
Dødfødt søn
F:
28 jul. 1861
Vodder
D:
28 jul. 1861
Vodder
Anna Elisabeth Gad Mærsk
1917-2008
Anna Elisabeth Gad Mærsk
F:
1 dec. 1917
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
11 dec. 2008
Lemvig
Jørgen Berthelsen
1913-1984
Jørgen Berthelsen
F:
16 feb. 1913
København (Rigshospitalet)
G:
25 jun. 1939
Aarhus (Skt. Johannes)
D:
1984
Lemvig
Peter Jessen Mærsk
1892-1976
Peter Jessen Mærsk
F:
27 apr. 1892
Vodder
D:
25 jul. 1976
Aarhus
Trine Kjems Gad
1894-1984
Trine Kjems Gad
F:
5 maj 1894
Gesten
G:
19 jun. 1917
Ø. Åbølling
D:
31 jul. 1984
Lystrup
Jes Pedersen Mærsk
1863-1956
Jes Pedersen Mærsk
F:
9 dec. 1863
Vodder
D:
6 dec. 1956
Aarhus
Maren Barsballe
1859-1953
Maren Barsballe
F:
2 sep. 1859
Vodder s. (Gånsager)
D:
13 jan. 1953
Padborg
Peder Jessen Mærsk
1822-1911
Peder Jessen Mærsk
F:
6 dec. 1822
Vodder
D:
31 maj 1911
Vodder
Anne Margrethe Rahr
1834-1863
Anne Margrethe Rahr
F:
23 maj 1834
Vodder
G:
2 jun. 1855
Vodder
D:
23 dec. 1863
Vodder
Anna Mærsk
1897-1897
Anna Mærsk
F:
6 apr. 1897
Vodder
D:
19 maj 1897
Vodder
Anne Margrethe Mærsk
1873-1949
Anne Margrethe Mærsk
F:
10 mar. 1873
D:
5 jul. 1949
Ribe (Sygehuset)
NN
Ane Jensen
1899-
Ane Jensen
F:
8 jun. 1899
Vodder
Martin Jensen Toft
1898-
Martin Jensen Toft
F:
16 jul. 1898
G:
1921
Peter Mærsk Jensen
1900-1983
Peter Mærsk Jensen
F:
24 dec. 1900
Vodder
D:
6 feb. 1983
Anne Marie Sølbeck
Jens Pedersen Jensen
1903-
Jens Pedersen Jensen
F:
20 mar. 1903
Vodder
Kjestine Marie Jensen
Magnus Jørgensen
1896-1980
Magnus Jørgensen
F:
22 nov. 1896
V. Nebel s. (Lifstrup)
D:
15 mar. 1980
Niels Vilhelm Jensen
Mette Botille Hunderup
Jørgen Vilhelm Jensen
1874-1940
Jørgen Vilhelm Jensen
F:
1 feb. 1874
G:
29 sep. 1898
D:
29 nov. 1940
Ribe (Sygehuset)
Anne Nissen
1844-
Anne Nissen
F:
9 feb. 1844
Døstrup
G:
2 apr. 1870
Vodder
Jes Petersen Nielsen
1858-
Jes Petersen Nielsen
F:
31 dec. 1858
Roager
Niels Nielsen
1860-
Niels Nielsen
F:
6 aug. 1860
Roager s. (Vesterbæk)
Kirstine Nielsen
1862-1865
Kirstine Nielsen
F:
28 jul. 1862
Roager s. (Vesterbæk)
D:
30 nov. 1865
Roager s. (Vesterbæk)
Else Mærsk
1824-1907
Else Mærsk
F:
8 sep. 1824
Vodder
D:
9 aug. 1907
Roager s. (Vesterbæk)
Peder Nielsen
ca. 1828-1862
Peder Nielsen
F:
ca. 1828
Gørding s.
G:
15 sep. 1858
Roager
D:
22 jun. 1862
Roager s. (Vesterbæk)
Else Kirstine Cathrine Møller
1870-
Else Kirstine Cathrine Møller
F:
14 jan. 1870
Roager s. (Vesterbæk)
Christen Madsen Møller
ca. 1832-1898
Christen Madsen Møller
F:
ca. 1832
G:
26 nov. 1868
Roager
D:
3 mar. 1898
Roager s. (Vesterbæk)
Jes Petersen Westergaard
1874-1882
Jes Petersen Westergaard
F:
21 dec. 1874
Vodder
D:
8 feb. 1882
Vodder
Anne Marie Westergaard
1877-1882
Anne Marie Westergaard
F:
3 apr. 1877
Vodder
D:
6 apr. 1882
Vodder
Marie From
Anne Cathrine Westergaard
1879-
Anne Cathrine Westergaard
F:
20 mar. 1879
Vodder
Anton Petersen From
1862-
Anton Petersen From
F:
16 sep. 1862
Halk
G:
14 apr. 1899
Vodder
Peter Petersen Westergaard
1881-
Peter Petersen Westergaard
F:
14 apr. 1881
Vodder
Jes Petersen Westergaard
1883-
Jes Petersen Westergaard
F:
30 jun. 1883
Vodder
Adolf Mikkelsen Westergaard
1886-
Adolf Mikkelsen Westergaard
F:
13 jan. 1886
Vodder
Nielsine Petrea Lydiksen
1891-
Nielsine Petrea Lydiksen
F:
23 jun. 1891
Vodder s. (Birkelev)
G:
25 nov. 1916
Vodder
Frederik Alfred Westergaard
1888-1963
Frederik Alfred Westergaard
F:
26 apr. 1888
Vodder
D:
1963
Christine Svanhild Hansen
1888-
Christine Svanhild Hansen
F:
7 dec. 1888
Andebølle
G:
12 maj 1913
Odense (Skt. Hans)
Anne Marie Westergaard
1890-1969
Anne Marie Westergaard
F:
25 aug. 1890
Vodder
D:
9 apr. 1969
Tinglev
Hans Clausen
Peter Mikkelsen Westergaard
Kaja Cathrine Westergaard
Aksel Hansen Westergaard
1891-
Aksel Hansen Westergaard
F:
27 sep. 1891
Vodder
Esther Marie Boysen
1900-
Esther Marie Boysen
F:
21 feb. 1900
Brøns s. (Havervad)
G:
3 mar. 1922
Nr. Bork
Olga Westergaard
1894-1894
Olga Westergaard
F:
18 jun. 1894
Vodder
D:
21 aug. 1894
Vodder
Peder Mikkelsen Westergaard
1850-
Peder Mikkelsen Westergaard
F:
22 jan. 1850
Anna Cathrine Petersen
1852-
Anna Cathrine Petersen
F:
25 maj 1852
Braderup
G:
22 okt. 1873
Vodder
Dødfødt søn
1852-1852
Dødfødt søn
F:
25 nov. 1852
D:
25 nov. 1852
Anne Marie Mærsk
1826-
Anne Marie Mærsk
F:
28 okt. 1826
Vodder
Jes Petersen Westergaard
1818-1877
Jes Petersen Westergaard
F:
18 maj 1818
G:
19 apr. 1849
D:
26 apr. 1877
Vodder
Kirstine Marie Hansen Hausted
1887-
Kirstine Marie Hansen Hausted
F:
31 aug. 1887
Seem s. (Varming)
Christine Hansen Hausted
1890-
Christine Hansen Hausted
F:
12 apr. 1890
Seem s. (Varming)
Mette Kirstine Hansen Hausted
1891-
Mette Kirstine Hansen Hausted
F:
10 sep. 1891
Seem s. (Varming)
Carl Madsen Ross
1889-
Carl Madsen Ross
F:
5 okt. 1889
Gram s. (V. Lindet)
G:
26 nov. 1916
Ribe (Skt. Cathrine)
Jes Hansen Hausted
1857-
Jes Hansen Hausted
F:
19 jul. 1857
Roager s. (Ø. Åbølling)
Mette Kirstine Jepsen
ca. 1864-1891
Mette Kirstine Jepsen
F:
ca. 1864
G:
29 mar. 1887
Seem
D:
16 okt. 1891
Seem s. (Varming)
Caroline Hausted
Carl Hansen Hausted
1894-
Carl Hansen Hausted
F:
7 jun. 1894
Seem s. (Høm)
Ane Frederikke Sørensen
1893-
Ane Frederikke Sørensen
F:
15 nov. 1893
Jernved s. (Jernvedlund)
G:
5 jul. 1919
Ribe (Skt. Cathrine)
Arthur August Hansen Hausted
1896-
Arthur August Hansen Hausted
F:
19 aug. 1896
Seem s. (Høm)
Andrea Marie Winum
1902-
Andrea Marie Winum
F:
15 jul. 1902
Skærbæk
G:
27 okt. 1924
Ribe (Skt. Cathrine)
Carl Jensen Jessen
Ruth Feddersen
Ane Dorthea Hansen Hausted
1898-
Ane Dorthea Hansen Hausted
F:
8 nov. 1898
Seem s. (Høm)
Nis Jensen Jessen
1902-
Nis Jensen Jessen
F:
13 feb. 1902
Roager
G:
26 jan. 1926
Ribe (Skt. Cathrine)
Adser Hansen Hausted
1900-
Adser Hansen Hausted
F:
24 okt. 1900
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Ellen Ingeborg Vestergaard Hansen
1912-
Ellen Ingeborg Vestergaard Hansen
F:
14 sep. 1912
Ribe (Domsognet)
G:
13 dec. 1930
Ribe (Skt. Cathrine)
Peter Jepsen Hansen Hausted
1902-
Peter Jepsen Hansen Hausted
F:
16 dec. 1902
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Christian Ejnar Hansen Hausted
1904-1906
Christian Ejnar Hansen Hausted
F:
22 nov. 1904
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
D:
12 feb. 1906
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Christian Ejnar Hansen Hausted
1906-
Christian Ejnar Hansen Hausted
F:
17 okt. 1906
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Martha Hansine Christensen
Elna Jesmine Hansen Hausted
1909-
Elna Jesmine Hansen Hausted
F:
18 mar. 1909
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Harry Hansen Hausted
1913-
Harry Hansen Hausted
F:
24 feb. 1913
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Mette Marie Hansen
Bodil Hansen Hausted
1916-
Bodil Hansen Hausted
F:
28 sep. 1916
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Truels Pedersen
Nissine Caroline Jepsen
1872-
Nissine Caroline Jepsen
F:
7 okt. 1872
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
16 nov. 1893
Seem
Hanne Kathrine Abrahamsen
1908-
Hanne Kathrine Abrahamsen
F:
20 mar. 1908
Seem s. (Hømlund)
Emil Kristensen
1907-
Emil Kristensen
F:
27 jan. 1907
Ansager s. (Stenderup)
G:
24 jul. 1932
Seem
Laura Abrahamsen
1910-
Laura Abrahamsen
F:
16 nov. 1910
Seem s. (Hømlund)
Martin Abrahamsen
1913-
Martin Abrahamsen
F:
14 mar. 1913
Seem s. (Hømlund)
Peter Hausted Abrahamsen
1919-
Peter Hausted Abrahamsen
F:
19 jul. 1919
Seem s. (Høm)
Elly Irene Abrahamsen
1921-
Elly Irene Abrahamsen
F:
9 sep. 1921
Seem s. (Høm)
Mathias Terkildsen Ager
1921-
Mathias Terkildsen Ager
F:
10 Maj 1921
Farup s. (Kærbøl Mark)
G:
9 sep. 1945
Seem
Kirstine Marie Hansen Hausted
1884-
Kirstine Marie Hansen Hausted
F:
31 jul. 1884
Seem s. (Høm)
Niels Christian Greve Herluf Abrahamsen
1883-
Niels Christian Greve Herluf Abrahamsen
F:
18 jan. 1883
Roager s. (Fjerstedsig)
G:
2 maj 1907
Seem
Nis Hansen Hausted
1886-1960
Nis Hansen Hausted
F:
20 maj 1886
Seem s. (Høm)
D:
5 nov. 1960
Ribe (alderdomshjem)
Martha Sønderup
1915-
Martha Sønderup
F:
19 nov. 1915
Seem s. (Varminglund)
Hans Jensen
1905-
Hans Jensen
F:
27 sep. 1905
G:
13 nov. 1935
Peter Hansen Sønderup
1919-
Peter Hansen Sønderup
F:
13 feb. 1919
Seem s. (Varminglund)
Harriet Jenny Hansen
1920-1945
Harriet Jenny Hansen
F:
14 jun. 1920
Bramminge
G:
12 jan. 1940
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
19 jul. 1945
Hanne Laura Sønderup
1923-
Hanne Laura Sønderup
F:
5 feb. 1923
Seem s. (Varminglund)
Jacob Tjørnelund
1909-
Jacob Tjørnelund
F:
22 okt. 1909
Elly Sønderup
1926-
Elly Sønderup
F:
15 jun. 1926
Seem s. (Varminglund)
Ane Marie Hausted
1889-
Ane Marie Hausted
F:
23 sep. 1889
Seem s. (Høm)
Peter Mikkelsen Sønderup
1882-1932
Peter Mikkelsen Sønderup
F:
8 dec. 1882
Kalvslund s. (Villebøl)
G:
14 mar. 1914
Seem s.
D:
8 jun. 1932
Seem s. (Varminglund)
Peter Burchall Hausted
1918-
Peter Burchall Hausted
F:
11 jun. 1918
Seem s. (Hømlund)
Lovise Burchall Hausted
1920-
Lovise Burchall Hausted
F:
6 mar. 1920
Seem s. (Hømlund)
Knud Høyberg
1920-
Knud Høyberg
F:
11 nov. 1920
G:
22 jul. 1945
Ketty Laura Hausted
1922-
Ketty Laura Hausted
F:
24 mar. 1922
Seem s. (Hømlund)
Jens Hansen
1920-
Jens Hansen
F:
29 jan. 1920
G:
6 apr. 1944
Svend Burchall Hausted
1924-
Svend Burchall Hausted
F:
12 apr. 1924
Seem s. (Hømlund)
Adser Hansen Hausted
1892-
Adser Hansen Hausted
F:
14 feb. 1892
Seem s. (Høm)
Karoline Alberta Burchall
1894-
Karoline Alberta Burchall
F:
16 feb. 1894
G:
16 feb. 1917
Ellen Johnsen
Martin Johnsen
Laure Johnsen
Johanne Kathrine Hausted
1894-
Johanne Kathrine Hausted
F:
6 jul. 1894
Seem s. (Høm)
Peter Elkjær Johnsen
1894-
Peter Elkjær Johnsen
F:
8 aug. 1894
Ansager
G:
20 maj 1917
Seem
Peter von Eitzen Hausted
Magdalene von Eitzen Hausted
Johan Christian von Eitzen Hausted
1936-1937
Johan Christian von Eitzen Hausted
F:
20 jul. 1936
Ubjerg s. (Sæd Mark)
D:
6 jan. 1937
Ubjerg s. (Sæd Mark)
Alfred Hansen Hausted
1896-1967
Alfred Hansen Hausted
F:
4 okt. 1896
Seem s. (Høm)
D:
31 aug. 1967
Tønder (sygehuset)
Catharine von Eitzen
1909-1962
Catharine von Eitzen
F:
18 apr. 1909
Ubjerg
G:
1 jan. 1928
D:
2 apr. 1962
Tønder
Ejnar Hausted
1898-
Ejnar Hausted
F:
6 nov. 1898
Seem s. (Høm)
Kirstine Iversen
Peter Jessen Hansen Hausted
1859-1943
Peter Jessen Hansen Hausted
F:
31 jul. 1859
D:
1 feb. 1943
Hanne Laure Obling
1855-1944
Hanne Laure Obling
F:
21 nov. 1855
Vodder s. (Åved)
G:
23 maj 1884
D:
8 dec. 1944
Seem
Marie Cathrine Hansen Hausted
1862-
Marie Cathrine Hansen Hausted
F:
19 feb. 1862
Anders Jensen Andresen
1850-
Anders Jensen Andresen
F:
19 jun. 1850
G:
26 okt. 1882
Roager
Hans Therkelsen Hansen
1860-
Hans Therkelsen Hansen
F:
6 aug. 1860
Obbekær
G:
21 nov. 1893
Obbekær
Hans Lauridsen Hansen Hausted
1864-1865
Hans Lauridsen Hansen Hausted
F:
15 aug. 1864
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
D:
16 jan. 1865
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Peter Jørgen Schack
Karen Lorendsen
Niels Hansen Schack
1926-1926
Niels Hansen Schack
F:
25 maj 1926
D:
26 maj 1926
Else Marie Obling
1889-1967
Else Marie Obling
F:
7 maj 1889
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1 apr. 1967
Ribe (Amtssygeh.)
Martin Petersen Schack
1886-1971
Martin Petersen Schack
F:
22 feb. 1886
Hviding s. (Råhede)
G:
22 sep. 1920
Hviding
D:
3 maj 1971
Adser Hansen Obling
1892-
Adser Hansen Obling
F:
15 jul. 1892
Roager s. (Ø. Åbølling)
Kirsten Petersen
1919-
Kirsten Petersen
F:
27 nov. 1919
Fole
Kirstine Marie Obling
1895-
Kirstine Marie Obling
F:
2 sep. 1895
Roager s. (Ø. Åbølling)
Peter Jensen Petersen
1894-
Peter Jensen Petersen
F:
22 feb. 1894
Hygum s. (Fæsted)
G:
28 dec. 1917
Fole
Kjersten Hansen Hausted
1866-
Kjersten Hansen Hausted
F:
31 maj 1866
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Niels Hansen Obling
1861-
Niels Hansen Obling
F:
21 mar. 1861
Vodder s. (Gånsager)
G:
6 okt. 1887
Roager
Kirsten Marie Mærsk
1828-1896
Kirsten Marie Mærsk
F:
29 jul. 1828
Vodder
D:
9 aug. 1896
Roager s. (Ø. Åbølling)
Adser Hansen Westergaard
1825-1884
Adser Hansen Westergaard
F:
17 nov. 1825
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
23 okt. 1856
Roager
D:
4 apr. 1884
Roager s. (Ø. Åbølling)
Jes Jessen Mærsk
1830-
Jes Jessen Mærsk
F:
10 jul. 1830
Vodder
Johannes Hansen Luff
Jes Hansen Luff
1871-1919
Jes Hansen Luff
F:
27 jun. 1871
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
28 feb. 1919
Skast
Ane Kjestine Andresen
Anna Catharina Luff
Gunder Marie Mærsk
1832-1903
Gunder Marie Mærsk
F:
18 aug. 1832
Vodder
D:
18 aug. 1903
Brøns s. (Havervad)
Johannes Hansen Luff
1834-1908
Johannes Hansen Luff
F:
22 jul. 1834
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
24 jul. 1869
Vodder
D:
21 jul. 1908
Skast
Dødfødt barn
1862-1862
Dødfødt barn
F:
9 mar. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
9 mar. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Cathrine Marie Bøtcher
1862-
Cathrine Marie Bøtcher
F:
22 mar. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Nielsen Bøtcher
1863-
Niels Nielsen Bøtcher
F:
28 feb. 1863
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jes Peder Mærsk Bøtcher
1864-
Jes Peder Mærsk Bøtcher
F:
11 okt. 1864
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Karsten Theodor Marius Bøtcher
1866-
Karsten Theodor Marius Bøtcher
F:
17 jun. 1866
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Annesine Mærsk
1835-1920
Annesine Mærsk
F:
6 mar. 1835
Vodder
D:
28 dec. 1920
Vodder s. (Birkelev)
Frederik Nielsen Bøtcher
1821-1867
Frederik Nielsen Bøtcher
F:
13 maj 1821
Arrild
D:
30 mar. 1867
Vesterende-Ballum
Anne Botille Mærsk
1837-1838
Anne Botille Mærsk
F:
4 nov. 1837
Vodder
D:
22 mar. 1838
Vodder
Cathrine Lassen
1861-
Cathrine Lassen
F:
13 dec. 1861
Laurids Jefsen Lassen
1865-
Laurids Jefsen Lassen
F:
5 maj 1865
Kirstine Lassen
1869-
Kirstine Lassen
F:
24 maj 1869
Caroline Bothilde Lassen
1871-
Caroline Bothilde Lassen
F:
19 jul. 1871
Jesmine Pedrea Lassen
1875-
Jesmine Pedrea Lassen
F:
24 aug. 1875
Peter Mikkelsen Jensen
1901-1991
Peter Mikkelsen Jensen
F:
26 okt. 1901
Skast
D:
8 jan. 1991
Skast
Elise Hansen
1908-1995
Elise Hansen
F:
9 mar. 1908
G:
22 jun. 1934
Skast
D:
27 sep. 1995
Skast
Jens Lassen Jensen
1904-
Jens Lassen Jensen
F:
10 jan. 1904
Skast
Caroline Jensen
1906-
Caroline Jensen
F:
1 jan. 1906
Skast
Nis Vilhelmsen
1902-
Nis Vilhelmsen
F:
24 aug. 1902
Ensted s.
G:
29 okt. 1930
Skast
Bernhard Jensen
Helene Elise Konstmann
1925-2014
Helene Elise Konstmann
F:
15 sep. 1925
Brede s. (Borrig Mark)
D:
7 mar. 2014
Brede s. (Østervang)
Bothilde Jensen
1909-1957
Bothilde Jensen
F:
9 nov. 1909
Skast
D:
fmtl. 6 jul. 1957
Tønder
Marie Lassen
1877-
Marie Lassen
F:
4 jul. 1877
Hans Peter Jensen
1872-1941
Hans Peter Jensen
F:
5 okt. 1872
Skast
G:
24 okt. 1900
D:
10 mar. 1941
Skast
Anne Bothilde Mærsk
1839-1903
Anne Bothilde Mærsk
F:
24 feb. 1839
Vodder
D:
30 aug. 1903
Jens Lassen
1832-1879
Jens Lassen
F:
7 sep. 1832
D:
13 okt. 1879
Anna Cathrine Mærsk
1839-1839
Anna Cathrine Mærsk
F:
24 feb. 1839
Vodder
D:
22 nov. 1839
Vodder
Christian Mærsk
Anna Cathrine Mærsk
1841-1859
Anna Cathrine Mærsk
F:
22 maj 1841
Vodder
D:
2 jan. 1859
Vodder
NN
Niels Simonsen Nielsen
Kirstine Nielsen
Jes Peter Nielsen
Anne Catharina Nielsen
Peter Jessen Nielsen
Christine Mærsk
1844-1912
Christine Mærsk
F:
28 mar. 1844
Vodder
D:
14 mar. 1912
Watsonville, Californien
Jes Petersen Nielsen
1838-1891
Jes Petersen Nielsen
F:
11 sep. 1838
Åved
G:
12 maj 1866
Vodder
D:
17 dec. 1891
USA
Jes Pedersen Mærsk
1798-1880
Jes Pedersen Mærsk
F:
14 jul. 1798
Vodder
D:
15 nov. 1880
Vodder
Kirsten Jesdatter
1802-1850
Kirsten Jesdatter
F:
10 mar. 1802
Vodder s. (Vrå)
G:
27 okt. 1821
Vodder
D:
11 feb. 1850
Vodder
Ancke Mærsk
1800-1817
Ancke Mærsk
F:
6 jun. 1800
Vodder
D:
26 jan. 1817
Vodder
Else Marie Mærsk
1802-1802
Else Marie Mærsk
F:
29 apr. 1802
Vodder
D:
9 jun. 1802
Vodder
Christen Mærsk
1805-1885
Christen Mærsk
F:
21 sep. 1805
Vodder
D:
6 okt. 1885
Vodder
Anne Marie Christensdatter Mærsk
1762-1826
Anne Marie Christensdatter Mærsk
F:
3 dec. 1762
D:
23 dec. 1826
Vodder
Peder Jessen
1747-1814
Peder Jessen
F:
2 jan. 1747
Vodder
G:
11 maj 1787
Brøns
D:
10 jan. 1814
Vodder
Anna Andersen
1879-
Anna Andersen
F:
24 mar. 1879
Løgumkloster s. (Ellum)
Nis Peter Andersen
1853-
Nis Peter Andersen
F:
1 maj 1853
Wilhelmine Emilie Hattesen
1855-1879
Wilhelmine Emilie Hattesen
F:
8 maj 1855
G:
4 jun. 1878
Løgumkloster
D:
20 apr. 1879
Maren Hattesen
1853-
Maren Hattesen
F:
12 jan. 1853
G:
23 apr. 1885
Løgumkloster
Marie Kirstine Andersen
1855-1875
Marie Kirstine Andersen
F:
12 mar. 1855
D:
29 aug. 1875
Søren Hattesen
1884-1889
Søren Hattesen
F:
19 mar. 1884
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
20 sep. 1889
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Hattesen
1885-
Andreas Hattesen
F:
9 aug. 1885
Løgumkloster s. (Ellum)
Ingeborg Andersen
1885-
Ingeborg Andersen
F:
4 jul. 1885
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
24 okt. 1911
Løgumkloster
Wilhelmine Emilie Hattesen
1887-
Wilhelmine Emilie Hattesen
F:
20 feb. 1887
Løgumkloster s. (Ellum)
Anders Hansen Nissen
1879-
Anders Hansen Nissen
F:
19 dec. 1879
G:
20 apr. 1911
Løgumkloster
Anne Hattesen
1888-1889
Anne Hattesen
F:
25 aug. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
13 jul. 1889
Løgumkloster s. (Ellum)
Søren Hattesen
1890-
Søren Hattesen
F:
1 aug. 1890
Løgumkloster s. (Ellum)
Margrethe Outzen
1899-
Margrethe Outzen
F:
8 okt. 1899
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
7 okt. 1921
Løgumkloster
Anne Petrea Hattesen
1891-
Anne Petrea Hattesen
F:
25 nov. 1891
Løgumkloster s. (Ellum)
Karl Nissen
1885-
Karl Nissen
F:
8 jan. 1885
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
3 mar. 1914
Løgumkloster
Marie Kjestine Hattesen
1893-
Marie Kjestine Hattesen
F:
17 sep. 1893
Løgumkloster s. (Ellum)
Gunder Marie Andersen
1856-1923
Gunder Marie Andersen
F:
26 dec. 1856
D:
9 aug. 1923
Løgumkloster s. (Ellum)
Jens Peter Hattesen
1848-1925
Jens Peter Hattesen
F:
18 nov. 1848
G:
19 apr. 1883
Løgumkloster
D:
17 apr. 1925
Løgumkloster s. (Ellum)
Anna Margrethe Andersen
1858-
Anna Margrethe Andersen
F:
20 nov. 1858
Anne Marie Andersen
1861-1862
Anne Marie Andersen
F:
15 feb. 1861
D:
21 mar. 1862
Anne Petersen
1822-1895
Anne Petersen
F:
1 apr. 1822
D:
30 maj 1895
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Andersen
1816-1862
Andreas Andersen
F:
5 maj 1816
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
19 jun. 1852
D:
6 dec. 1862
Løgumkloster s. (Ellum)
Andrea Andersen
1864-
Andrea Andersen
F:
1 maj 1864
Rasmus Mathias Lorenzen
1863-
Rasmus Mathias Lorenzen
F:
27 maj 1863
G:
1887
Peter Andersen
1820-
Peter Andersen
F:
13 nov. 1820
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
29 jan. 1864
Gunder Marie Andersen
1914-2002
Gunder Marie Andersen
F:
13 feb. 1914
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
22 dec. 2002
Arrild s.
Tæsten Boisen Jørgensen
1914-1965
Tæsten Boisen Jørgensen
F:
23 mar. 1914
Arrild
G:
29 okt. 1941
Løgumkloster
D:
8 jun. 1965
Haderslev (Amtssygeh.)
Bothilde Marie Andersen
1915-1915
Bothilde Marie Andersen
F:
10 apr. 1915
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
20 maj 1915
Løgumkloster s. (Ellum)
Anne Kathrine Andersen
1916-
Anne Kathrine Andersen
F:
27 mar. 1916
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Peter Andersen
1917-
Andreas Peter Andersen
F:
24 apr. 1917
Løgumkloster s. (Ellum)
Bothilde Marie Andersen
1920-
Bothilde Marie Andersen
F:
28 maj 1920
Løgumkloster s. (Ellum)
Christian Peter Andersen
1921-
Christian Peter Andersen
F:
19 nov. 1921
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Marius Anton Andersen
1922-1948
Broder Marius Anton Andersen
F:
17 okt. 1922
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
(5 Jun) 1948
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Laus Andersen
1927-
Laus Andersen
F:
11 jun. 1927
Løgumkloster s. (Ellum)
Ingeborg Brodersen
1884-1967
Ingeborg Brodersen
F:
1 mar. 1884
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
13 sep. 1967
Løgumkloster (sygeh.)
Anders Christensen Andersen
1883-
Anders Christensen Andersen
F:
17 mar. 1883
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
25 okt. 1912
Løgumkloster
Anne Margrethe Brodersen
1886-
Anne Margrethe Brodersen
F:
27 feb. 1886
Løgumkloster s. (Ellum)
Peter Hansen Paulsen
1881-
Peter Hansen Paulsen
F:
12 apr. 1881
Broder Brodersen
1887-1888
Broder Brodersen
F:
6 aug. 1887
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
29 feb. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
Pouline Christine Brodersen
1888-1896
Pouline Christine Brodersen
F:
29 okt. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
16 sep. 1896
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen
1891-
Broder Brodersen
F:
19 okt. 1891
Løgumkloster s. (Ellum)
Cathrine Nicoline Brodersen
1893-
Cathrine Nicoline Brodersen
F:
24 aug. 1893
Løgumkloster s. (Ellum)
Gustav Marius Brodersen
1896-1896
Gustav Marius Brodersen
F:
17 jan. 1896
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
25 jan. 1896
Løgumkloster s. (Ellum)
Peter Brodersen
1851-1913
Peter Brodersen
F:
17 apr. 1851
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
1913
Botilde Marie Hansen
1861-1938
Botilde Marie Hansen
F:
20 jan. 1861
G:
10 maj 1883
Løgumkloster
D:
1938
Gunder Marie Andersen
1914-2002
Gunder Marie Andersen
F:
13 feb. 1914
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
22 dec. 2002
Arrild s.
Tæsten Boisen Jørgensen
1914-1965
Tæsten Boisen Jørgensen
F:
23 mar. 1914
Arrild
G:
29 okt. 1941
Løgumkloster
D:
8 jun. 1965
Haderslev (Amtssygeh.)
Bothilde Marie Andersen
1915-1915
Bothilde Marie Andersen
F:
10 apr. 1915
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
20 maj 1915
Løgumkloster s. (Ellum)
Anne Kathrine Andersen
1916-
Anne Kathrine Andersen
F:
27 mar. 1916
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Peter Andersen
1917-
Andreas Peter Andersen
F:
24 apr. 1917
Løgumkloster s. (Ellum)
Bothilde Marie Andersen
1920-
Bothilde Marie Andersen
F:
28 maj 1920
Løgumkloster s. (Ellum)
Christian Peter Andersen
1921-
Christian Peter Andersen
F:
19 nov. 1921
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Marius Anton Andersen
1922-1948
Broder Marius Anton Andersen
F:
17 okt. 1922
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
(5 Jun) 1948
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Laus Andersen
1927-
Laus Andersen
F:
11 jun. 1927
Løgumkloster s. (Ellum)
Anders Christensen Andersen
1883-
Anders Christensen Andersen
F:
17 mar. 1883
Løgumkloster s. (Ellum)
Ingeborg Brodersen
1884-1967
Ingeborg Brodersen
F:
1 mar. 1884
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
25 okt. 1912
Løgumkloster
D:
13 sep. 1967
Løgumkloster (sygeh.)
Ingeborg Andersen
1885-
Ingeborg Andersen
F:
4 jul. 1885
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Hattesen
1885-
Andreas Hattesen
F:
9 aug. 1885
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
24 okt. 1911
Løgumkloster
Gunder Marie Brodersen
1852-1885
Gunder Marie Brodersen
F:
30 nov. 1852
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
24 jul. 1885
Andreas Christensen Andersen
1850-1925
Andreas Christensen Andersen
F:
5 jan. 1850
G:
28 nov. 1882
Løgumkloster
D:
12 mar. 1925
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen
1891-
Broder Brodersen
F:
23 maj 1891
Løgumkloster s. (Ellum)
Anne Margrethe Brodersen
1892-
Anne Margrethe Brodersen
F:
17 jun. 1892
Løgumkloster s. (Ellum)
Mads Madsen
1882-
Mads Madsen
F:
14 dec. 1882
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
6 aug. 1915
Løgumkloster
Ingeborg Petrea Brodersen
1894-
Ingeborg Petrea Brodersen
F:
10 okt. 1894
Løgumkloster s. (Ellum)
Nis Peter Brodersen
1854-1945
Nis Peter Brodersen
F:
10 sep. 1854
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
1945
Anne Cathrine Hansen
1862-1923
Anne Cathrine Hansen
F:
19 nov. 1862
G:
7 maj 1890
Løgumkloster
D:
1923
Dødfødt søn
1895-1895
Dødfødt søn
F:
22 sep. 1895
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
22 sep. 1895
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen
1896-
Broder Brodersen
F:
8 okt. 1896
Karen Marie Brodersen
1899-1932
Karen Marie Brodersen
F:
9 jan. 1899
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
21 aug. 1932
Tønder (sygehuset)
Hans Andreas Winther
Ingeborg Petrea Brodersen
1900-
Ingeborg Petrea Brodersen
F:
9 okt. 1900
Løgumkloster s. (Ellum)
Jacob Outzen
1898-
Jacob Outzen
F:
10 jan. 1898
Løgumkloster
G:
14 dec. 1920
Løgumkloster
Kjestine Johanne Brodersen
Laust Christian Brodersen
1856-1937
Laust Christian Brodersen
F:
15 mar. 1856
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
10 mar. 1937
Løgumkloster s. (Ellum)
Christine Marie Knudsen
1867-1914
Christine Marie Knudsen
F:
26 maj 1867
G:
29 okt. 1894
Løgumkloster
D:
16 nov. 1914
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Christian Brodersen
1858-1858
Andreas Christian Brodersen
F:
11 feb. 1858
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
16 feb. 1858
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen Andersen
1889-1889
Broder Brodersen Andersen
F:
27 maj 1889
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
23 jun. 1889
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen Andersen
1890-1920
Broder Brodersen Andersen
F:
19 sep. 1890
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
11 mar. 1920
Løgumkloster s. (Ellum)
Georg Marius Andersen
1892-1918
Georg Marius Andersen
F:
3 aug. 1892
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
19 apr. 1918
Feltlazaret 361, Frankrig (faldet)
Anton Thomsen Andersen
1895-1917
Anton Thomsen Andersen
F:
23 jan. 1895
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
29 apr. 1917
Reims, Frankrig (faldet)
Gunder Marie Andersen
1898-
Gunder Marie Andersen
F:
18 jan. 1898
Løgumkloster s. (Ellum)
Christian Paulsen Hansen
1898-
Christian Paulsen Hansen
F:
17 feb. 1898
G:
22 nov. 1920
Løgumkloster
Anna Cathrine Brodersen
1859-
Anna Cathrine Brodersen
F:
22 jan. 1859
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Christensen Andersen
1850-1925
Andreas Christensen Andersen
F:
5 jan. 1850
G:
25 okt. 1887
Løgumkloster
D:
12 mar. 1925
Løgumkloster s. (Ellum)
Andrea Brodersen
1860-1861
Andrea Brodersen
F:
18 dec. 1860
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
17 aug. 1861
Løgumkloster s. (Ellum)
Inge Cathrine Brodersen
1893-1914
Inge Cathrine Brodersen
F:
21 mar. 1893
Brede s. (Bredebro)
D:
24 sep. 1914
Brede s. (Bredebro)
Tille Mine Brodersen
Broder Brodersen
1895-
Broder Brodersen
F:
12 apr. 1895
Brede s. (Bredebro)
Johanne Marie Simonsen
1894-
Johanne Marie Simonsen
F:
29 aug. 1894
Emmerlev s. (Nyland)
G:
26 jun. 1919
Brede
Anna Brodersen
Martin Brodersen
Andreas Wodder Brodersen
1896-
Andreas Wodder Brodersen
F:
16 jun. 1896
Brede s. (Bredebro)
Ane Marie Høier
1903-
Ane Marie Høier
F:
31 mar. 1903
Visby
G:
21 okt. 1923
Visby
Andreas Otto Brodersen
1863-
Andreas Otto Brodersen
F:
14 nov. 1863
Løgumkloster s. (Ellum)
Tille Mine Wodder Christensen
1869-
Tille Mine Wodder Christensen
F:
12 aug. 1869
Brede s. (Apterp)
G:
17 maj 1892
Brede
Marie Christine Brodersen
1866-1867
Marie Christine Brodersen
F:
5 jul. 1866
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
20 mar. 1867
Løgumkloster s. (Ellum)
Ingeborg Petersen
1824-1908
Ingeborg Petersen
F:
22 feb. 1824
D:
1 aug. 1908
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen
1827-1907
Broder Brodersen
F:
12 mar. 1827
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
6 maj 1851
Løgumkloster
D:
27 mar. 1907
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Nielsen Petersen
1826-1833
Andreas Nielsen Petersen
F:
15 maj 1826
D:
7 maj 1833
Anna Marie Petersen
1828-1830
Anna Marie Petersen
F:
15 aug. 1828
D:
16 maj 1830
Niels Hansen
1854-
Niels Hansen
F:
3 feb. 1854
Brede s. (Kummerlev)
Gunder Marie Hansen
1857-
Gunder Marie Hansen
F:
26 mar. 1857
Abild s. (Sølsted)
Nis Petersen Hansen
1859-1859
Nis Petersen Hansen
F:
20 feb. 1859
Abild s. (Sølsted)
D:
1 mar. 1859
Abild s. (Sølsted)
Beata Hansen
1860-
Beata Hansen
F:
30 dec. 1860
Abild s. (Sølsted)
Nis Peter Hansen
1863-
Nis Peter Hansen
F:
27 sep. 1863
Abild s. (Sølsted)
Anne Marie Hansen
1865-1869
Anne Marie Hansen
F:
17 dec. 1865
Abild s. (Sølsted)
D:
25 mar. 1869
Abild s. (Sølsted)
Hans Nielsen Hansen
1869-
Hans Nielsen Hansen
F:
31 okt. 1869
Abild s. (Sølsted)
Christina Petersen
1830-
Christina Petersen
F:
14 apr. 1830
Hans Andreas Hansen
ca. 1819-1881
Hans Andreas Hansen
F:
ca. 1819
G:
23 jun. 1853
D:
15 dec. 1881
Kirsten Marie Petersen
1831-1835
Kirsten Marie Petersen
F:
25 dec. 1831
D:
12 mar. 1835
Dødfødt søn
1859-1859
Dødfødt søn
F:
9 okt. 1859
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
9 okt. 1859
Løgumkloster s. (Ellum)
Botilde Marie Knudsen
1896-
Botilde Marie Knudsen
F:
5 jul. 1896
Vilslev s. (Jedsted)
Bollerup Antonius Madsen
1895-
Bollerup Antonius Madsen
F:
12 feb. 1895
Strellev s. (Kærgård)
G:
9 nov. 1932
Vilslev
Hans Nielsen Knudsen
1898-
Hans Nielsen Knudsen
F:
21 nov. 1898
Vilslev s. (Jedsted)
Hans Gundel Knudsen
1901-
Hans Gundel Knudsen
F:
22 apr. 1901
Vilslev s. (Jedsted)
Ane Kirstine Knudsen
1903-
Ane Kirstine Knudsen
F:
16 feb. 1903
Vilslev s. (Jedsted)
Niels Hansen Knudsen
1904-1904
Niels Hansen Knudsen
F:
27 jun. 1904
Vilslev s. (Jedsted)
D:
3 jul. 1904
Vilslev s. (Jedsted)
Knud Nielsen Knudsen
1860-
Knud Nielsen Knudsen
F:
25 nov. 1860
Løgumkloster s. (Ellum)
Mette Kirstine Hansen
1871-
Mette Kirstine Hansen
F:
1 aug. 1871
Lindknud s. (Klelund)
G:
19 jun. 1896
Vilslev
Nis Peder Knudsen
1862-1866
Nis Peder Knudsen
F:
9 okt. 1862
Brøns s. (Astrup)
D:
7 apr. 1866
Brøns s. (Astrup)
Andreas Knudsen
1865-
Andreas Knudsen
F:
3 feb. 1865
Brøns s. (Astrup)
Hans Knudsen
1904-
Hans Knudsen
F:
3 maj 1904
Vilslev s. (Jedsted)
Nis Peder Knudsen
1867-
Nis Peder Knudsen
F:
4 apr. 1867
Brøns s. (Astrup)
Bodil Marie Jensen
1875-
Bodil Marie Jensen
F:
25 jun. 1875
V. Nykirke s. (Vong)
G:
9 feb. 1904
Vilslev
Harry Knudsen Hjerrild
1901-
Harry Knudsen Hjerrild
F:
11 nov. 1901
Vilslev s. (Jedsted)
Margrethe Holm
1906-
Margrethe Holm
F:
27 sep. 1906
Darum
G:
9 sep. 1932
Vilslev
Marie Knudsen
1870-1929
Marie Knudsen
F:
8 apr. 1870
Brøns s. (Astrup)
D:
14 aug. 1929
Ribe (sygehuset)
Knud Simonsen Hjerrild
1873-
Knud Simonsen Hjerrild
F:
14 nov. 1873
Vilslev s. (Jedsted)
Ane Kathrine Knudsen
1905-1905
Ane Kathrine Knudsen
F:
11 jan. 1905
Vilslev
D:
2 okt. 1905
Vilslev
Jeppe Knudsen
1906-
Jeppe Knudsen
F:
10 okt. 1906
Vilslev
Johannes Knudsen
1872-
Johannes Knudsen
F:
22 aug. 1872
Brøns s. (Astrup)
Bodil Marie Jepsen
1878-
Bodil Marie Jepsen
F:
7 maj 1878
Vilslev s. (Jedsted)
G:
7 nov. 1900
Vilslev
Gunder Marie Knudsen
1876-1878
Gunder Marie Knudsen
F:
4 maj 1876
Vilslev s. (Jedsted)
D:
15 sep. 1878
Vilslev s. (Jedsted)
Botilde Marie Petersen
1833-
Botilde Marie Petersen
F:
15 dec. 1833
Hans Knudsen
1827-1907
Hans Knudsen
F:
9 sep. 1827
V. Vedsted
G:
13 aug. 1859
Løgumkloster
D:
4 feb. 1907
Vilslev s. (Jedsted)
Johanne Marie Nissen
1859-
Johanne Marie Nissen
F:
12 jun. 1859
Løgumkloster s. (Ellum)
Gunder Marie Nissen
1861-
Gunder Marie Nissen
F:
8 jun. 1861
Løgumkloster s. (Ellum)
Jørgen Nissen
1863-
Jørgen Nissen
F:
23 feb. 1863
Løgumkloster s. (Ellum)
Nis Peter Nissen
1865-1867
Nis Peter Nissen
F:
16 apr. 1865
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
3 mar. 1867
Løgumkloster s. (Ellum)
Nis Peter Nissen
1867-1869
Nis Peter Nissen
F:
14 jun. 1867
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
9 aug. 1869
Løgumkloster s. (Ellum)
Petrea Nissine Nissen
1870-
Petrea Nissine Nissen
F:
14 mar. 1870
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas NIssen
1872-
Andreas NIssen
F:
14 mar. 1872
Løgumkloster s. (Ellum)
Anna Lene Nissen
1874-1875
Anna Lene Nissen
F:
29 jul. 1874
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
22 aug. 1875
Løgumkloster s. (Ellum)
Lydik Brodersen Nissen
1874-
Lydik Brodersen Nissen
F:
29 jul. 1874
Løgumkloster s. (Ellum)
Kirsten Marie Petersen
1837-
Kirsten Marie Petersen
F:
16 apr. 1837
Laust Nissen Juhler
1834-
Laust Nissen Juhler
F:
12 jan. 1834
Løgumkloster s. (Fauerby)
G:
28 maj 1858
Løgumkloster
Gunder Marie Lauridsdatter Mærsk
1795-1881
Gunder Marie Lauridsdatter Mærsk
F:
10 aug. 1795
D:
11 nov. 1881
Nis Petersen
1785-1869
Nis Petersen
F:
4 apr. 1785
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
1821
D:
30 jan. 1869
Løgumkloster s. (Ellum)
Laust Christensen Mærsk
1765-1796
Laust Christensen Mærsk
F:
5 jul. 1765
D:
1796
Anne Andersdatter
ca. 1775-1799
Anne Andersdatter
F:
ca. 1775
fmtl. Mjolden s. (Forballum)
D:
1799
Brøns s. (Søndernæs)
Matthias Christensen Mærsk
1768-1797
Matthias Christensen Mærsk
F:
20 feb. 1768
D:
1797
Forældre
Laurids Brodersen
1698-1753
Karen Hansdatter
1699-1765
Gunder Marie Lauridsdatter
1730-1794
Gunder Marie Lauridsdatter
F:
1730
D:
1794
Christen Matthiesen Mærsk
ca. 1726-1798
Christen Matthiesen Mærsk
F:
ca. 1726
fmtl. Hviding s. (Høgsbrogård)
G:
14 okt. 1758
D:
1798
Brøns s. (Søndernæs)