Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Bertel Johansen
ca. 1747 - 1818 (71 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Frederikke Pedersdatter Aaskov
1826-1831
Frederikke Pedersdatter Aaskov
F:
30 jun. 1826
Åskov
D:
14 feb. 1831
Højrup s. (Arnum)
Peder Villadsen Aaskov
1803-1865
Peder Villadsen Aaskov
F:
1803
Gram s. (Åskov)
D:
21 aug. 1865
Gram s. (Enderupskov (Storland))
Marie Aaskov
1801-
Marie Aaskov
F:
1801
Enderupskov
Anne Kirstine Aaskov
1828-1840
Anne Kirstine Aaskov
F:
8 feb. 1828
Enderupskov
D:
5 mar. 1840
Enderupskov
Dødfødt søn
1828-1828
Dødfødt søn
F:
8 feb. 1828
Enderupskov
D:
8 feb. 1828
Enderupskov
Villads Pedersen Aaskov
1829-
Villads Pedersen Aaskov
F:
28 okt. 1829
Enderupskov
Jens Pedersen Aaskov
1832-1838
Jens Pedersen Aaskov
F:
31 maj 1832
Enderupskov
D:
2 jul. 1838
Enderupskov
Karen Pedersen Aaskov
1834-
Karen Pedersen Aaskov
F:
29 jan. 1834
Enderupskov
Peder Pedersen Aaskov
1836-1838
Peder Pedersen Aaskov
F:
4 jan. 1836
Enderupskov
D:
29 jun. 1838
Enderupskov
Marie Pedersen Aaskov
1838-1838
Marie Pedersen Aaskov
F:
22 mar. 1838
Enderupskov
D:
21 jul. 1838
Enderupskov
Maren Petersen Aaskov
1866-
Maren Petersen Aaskov
F:
15 maj 1866
Vodder s. (Gånsager Mark)
Gunder Marie Rask
1897-
Gunder Marie Rask
F:
23 okt. 1897
Højrup s. (Arnum)
Hans Christian Schmidt
1895-
Hans Christian Schmidt
F:
24 jul. 1895
Højrup s. (Arnum)
G:
12 maj 1925
Højrup
Jens Thomsen Rask
1899-
Jens Thomsen Rask
F:
9 aug. 1899
Højrup s. (Arnum)
Marie Kathrine Rask
1901-
Marie Kathrine Rask
F:
10 nov. 1901
Højrup s. (Arnum)
Anne Kathrine Petersen Aaskov
1871-1946
Anne Kathrine Petersen Aaskov
F:
22 okt. 1871
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
16 sep. 1946
Højrup s. (Arnum)
Andreas Thomsen Rask
1867-1956
Andreas Thomsen Rask
F:
11 mar. 1867
Højrup s. (Arnum)
G:
14 nov. 1896
Højrup
D:
23 okt. 1956
Højrup s. (Arnum)
Marie Aaskov
1899-
Marie Aaskov
F:
18 sep. 1899
Vodder s. (Gånsager)
Jensmine Petersen Aaskov
1874-1939
Jensmine Petersen Aaskov
F:
27 okt. 1874
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
10 maj 1939
Vodder s. (Gånsager)
NN
Kjestine Marie Andresen
1903-
Kjestine Marie Andresen
F:
5 apr. 1903
Vodder s. (Gånsager)
Johannes Nannsen
1895-
Johannes Nannsen
F:
23 jun. 1895
Rise s. (Lunderup)
G:
23 aug. 1930
Vodder
Jensine Andresen
Frits Wikke Andresen
ca. 1870-1930
Frits Wikke Andresen
F:
ca. 1870
D:
7 feb. 1930
Vodder s. (Gånsager)
Jens Pedersen Aaskov
1839-
Jens Pedersen Aaskov
F:
17 sep. 1839
Gram s. (Enderupskov)
Marie Beyer
1832-
Marie Beyer
F:
20 feb. 1832
Agerskov s. (Bovlund)
G:
16 maj 1866
Vodder
Maren Jensdatter
ca. 1805-1843
Maren Jensdatter
F:
ca. 1805
G:
24 okt. 1827
Gram
D:
17 feb. 1843
Enderupskov
Ewert Pedersen Aaskov
1844-1845
Ewert Pedersen Aaskov
F:
29 aug. 1844
Gram s. (Enderupskov (Storland))
D:
15 maj 1845
Gram s. (Enderupskov (Storland))
Søren Martin Petersen Aaskov
1873-1873
Søren Martin Petersen Aaskov
F:
26 maj 1873
Gram s. (Tiset)
D:
28 aug. 1873
Gram s. (Tiset)
Martin Petersen Aaskov
1845-1932
Martin Petersen Aaskov
F:
9 okt. 1845
Gram s. (Enderupskov)
D:
1 aug. 1932
Roager s. (Vodderbro)
Ane Sophie Amonsen
ca. 1848-
Ane Sophie Amonsen
F:
ca. 1848
Christine Aaskov
1901-
Christine Aaskov
F:
28 dec. 1901
Vodder s. (Frifelt)
Frands Nielsen Jørgensen
1899-
Frands Nielsen Jørgensen
F:
15 okt. 1899
Vodder s. (Gånsager)
G:
18 apr. 1927
Vodder
Marie Cathrine Aaskov
1903-
Marie Cathrine Aaskov
F:
31 jul. 1903
Vodder s. (Frifelt)
Aksel Jacobsen
1901-
Aksel Jacobsen
F:
28 feb. 1901
Hundslund
G:
28 mar. 1933
Vodder
Martin Petersen Aaskov
1905-
Martin Petersen Aaskov
F:
8 jan. 1905
Vodder s. (Frifelt)
Gunder Margrethe Tilgaard
Christian Aaskov
1909-1996
Christian Aaskov
F:
26 jul. 1909
Vodder s. (Frifelt)
D:
2 jan. 1996
Vodder s. (Frifelt)
Johanne Kirstine Skov
1914-2002
Johanne Kirstine Skov
F:
11 mar. 1914
G:
24 mar. 1937
Brøns
D:
23 jun. 2002
Lydia Thyra Aaskov
1917-
Lydia Thyra Aaskov
F:
31 jan. 1917
Jernved s. (Jernvedlund)
NN Rasmussen
Peter Petersen Aaskov
1875-1952
Peter Petersen Aaskov
F:
5 feb. 1875
Vodder s. (Gånsager)
D:
30 jun. 1952
Vodder s. (Frifelt)
Lise Nicoline Nielsen
1880-1960
Lise Nicoline Nielsen
F:
28 mar. 1880
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
19 apr. 1901
Vodder
D:
9 mar. 1960
Ribe
Hans Petersen Aaskov
1876-
Hans Petersen Aaskov
F:
15 nov. 1876
Vodder s. (Gånsager)
Marie Margrethe Aaskov
1903-
Marie Margrethe Aaskov
F:
7 mar. 1903
Roager
Jens Madsen Aaskov
1905-
Jens Madsen Aaskov
F:
8 apr. 1905
Roager
Christine Marie Aaskov
1907-1971
Christine Marie Aaskov
F:
27 sep. 1907
Roager
D:
26 apr. 1971
Skærbæk
Anders Lausen Ebsen
1908-1999
Anders Lausen Ebsen
F:
13 jan. 1908
Vodder s. (Frifelt)
G:
20 okt. 1929
Vodder
D:
7 jan. 1999
Margrethe Marie Aaskov
1909-1911
Margrethe Marie Aaskov
F:
26 nov. 1909
Roager
D:
10 nov. 1911
Roager
Margrethe Marie Aaskov
Hans Peter Schmidt
1909-
Hans Peter Schmidt
F:
26 mar. 1909
Gram s. (Kastrup)
Mathea Petree Aaskov
William Petersen Aaskov
Dødfødt søn
1920-1920
Dødfødt søn
F:
11 mar. 1920
Roager
D:
11 mar. 1920
Roager
Anton Marius Aaskov
1879-1957
Anton Marius Aaskov
F:
31 jul. 1879
Vodder s. (Gånsager)
D:
17 feb. 1957
Gram (De Gamles Hjem)
Elise Marie Madsen
1883-1920
Elise Marie Madsen
F:
22 jun. 1883
Roager
G:
24 okt. 1902
Roager
D:
14 mar. 1920
Roager
Martin Petersen Aaskov
Thomas Hansen Aaskov
Anne Christine Jepsen
1909-
Anne Christine Jepsen
F:
20 sep. 1909
Døstrup s. (Vinum)
Maren Christine Aaskov
1911-
Maren Christine Aaskov
F:
14 okt. 1911
Rejsby
Hans Axel Jensen
1907-
Hans Axel Jensen
F:
16 maj 1907
Skærbæk s.
G:
12 nov. 1936
Skærbæk
Christine Aaskov
1913-
Christine Aaskov
F:
2 maj 1913
Rejsby
Thomas Sørensen Jepsen
1911-
Thomas Sørensen Jepsen
F:
6 nov. 1911
Skærbæk s. (Kepslund)
G:
2 nov. 1935
Mjolden
Lilly Hansine Aaskov
1919-
Lilly Hansine Aaskov
F:
29 sep. 1919
Mjolden
Ole Johannes Andersen
1919-
Ole Johannes Andersen
F:
23 maj 1919
Sønderbæk
G:
8 nov. 1942
Løjt
Nissen Christensen Aaskov
1882-1953
Nissen Christensen Aaskov
F:
29 mar. 1882
Vodder s. (Gånsager)
D:
22 aug. 1953
Mjolden
Marie Nissemine Hansen
1881-1967
Marie Nissemine Hansen
F:
27 jan. 1881
Arrild
G:
7 dec. 1906
Roager
D:
8 dec. 1967
Mjolden
Marie Kirstine Aaskov
1884-
Marie Kirstine Aaskov
F:
16 nov. 1884
Vodder s. (Gånsager)
William Petersen Aaskov
1887-1916
William Petersen Aaskov
F:
12 aug. 1887
Vodder s. (Gånsager)
D:
24 apr. 1916
Bonsbecque, Frankrig
Annette Friderikke Rossen
1890-
Annette Friderikke Rossen
F:
5 aug. 1890
Gråsten s.
G:
21 mar. 1914
Vodder
Adolph Petersen Aaskov
1890-
Adolph Petersen Aaskov
F:
20 jun. 1890
Vodder s. (Gånsager)
Otto Petersen Aaskov
1894-1903
Otto Petersen Aaskov
F:
9 jul. 1894
Vodder s. (Gånsager)
D:
5 jul. 1903
Vodder s. (Gånsager)
Ane Marie Aaskov
1897-
Ane Marie Aaskov
F:
5 feb. 1897
Vodder s. (Gånsager)
Peter Andersen Nissen Carlsen
1894-
Peter Andersen Nissen Carlsen
F:
21 dec. 1894
Rødding
G:
26 feb. 1921
Vodder
Christine Loumann
1850-1912
Christine Loumann
F:
3 jun. 1850
Skærbæk s. (V. Gasse)
G:
12 dec. 1874
Skærbæk
D:
6 dec. 1912
Vodder s. (Gånsager)
Marie Pedersen Aaskov
1848-1860
Marie Pedersen Aaskov
F:
3 apr. 1848
Gram s. (Enderupskov (Storland))
D:
28 jun. 1860
Gram s. (Enderupskov (Storland))
Karen Marie Nielsen Østergaard
1907-
Karen Marie Nielsen Østergaard
F:
9 jan. 1907
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Mette Marie Villadsen Aaskov
1873-
Mette Marie Villadsen Aaskov
F:
15 dec. 1873
Gram s. (Tiset)
Jørgen Nielsen Østergaard
1874-
Jørgen Nielsen Østergaard
F:
28 dec. 1874
Toftlund s. (Pughøj)
G:
22 maj 1899
Gram
Villads Pedersen Aaskov
1850-
Villads Pedersen Aaskov
F:
15 dec. 1850
Gram s. (Enderupskov (Storland))
Karen Mortensdatter Skov
ca. 1851-1877
Karen Mortensdatter Skov
F:
ca. 1851
G:
14 nov. 1872
Gram
D:
27 okt. 1877
Gram s. (Tiset)
Willads Petersen Aaskov
1906-
Willads Petersen Aaskov
F:
23 jan. 1906
Gram s. (Tiset Mark)
Hans Nissen Aaskov
Marie Kathrine Lei
Inge Marie Aaskov
Marie Nicoline Aaskov
Laurits Larsen
1908-
Laurits Larsen
F:
24 mar. 1908
Hvidbjerg på Mors
Carl Rosendahl Aaskov
Peder Villadsen Aaskov
1880-
Peder Villadsen Aaskov
F:
11 mar. 1880
Gram s. (Tiset)
Dorthea Hansine Rosendahl
1884-
Dorthea Hansine Rosendahl
F:
5 apr. 1884
G:
28 apr. 1905
Gram
Karen Marie Aaskov
1884-1900
Karen Marie Aaskov
F:
25 mar. 1884
Gram s. (Tiset)
D:
31 jul. 1900
Gram s. (Tiset)
Inger Caroline Villadsen Aaskov
1853-1896
Inger Caroline Villadsen Aaskov
F:
1 mar. 1853
Tiset
G:
19 nov. 1879
Gram
D:
6 dec. 1896
Tiset
Peder Pedersen Aaskov
1853-
Peder Pedersen Aaskov
F:
30 sep. 1853
Gram s. (Enderupskov (Storland))
Anne Marie Jensen
Ane Drea Jensen
Ane Marie Jensen
Andreas Jensen
Marie Jensen
Peter Mathiesen Jensen
Inge Caroline Jensen
Hans Peder Sørensen
Anne Kirstine Pedersen Aaskov
1856-1933
Anne Kirstine Pedersen Aaskov
F:
24 jan. 1856
Gram s. (Enderupskov (Storland))
D:
27 sep. 1933
Vodder s. (Gånsager)
Jens Mathiesen Jensen
1858-
Jens Mathiesen Jensen
F:
29 okt. 1858
Vodder s. (Gånsager Mark)
G:
27 jan. 1883
Vodder
Evald Pedersen Aaskov
1859-
Evald Pedersen Aaskov
F:
22 maj 1859
Gram s. (Enderupskov (Storland))
Jørgen Holdensen Fogh
1916-
Jørgen Holdensen Fogh
F:
13 feb. 1916
Gram s. (Tiset)
Ingeborg Kathrine Fogh
1917-
Ingeborg Kathrine Fogh
F:
17 apr. 1917
Gram s. (Tiset)
Klemine Kristine Fogh
1918-
Klemine Kristine Fogh
F:
10 jun. 1918
Gram s. (Tiset)
Margrethe Jensine Fogh
1920-
Margrethe Jensine Fogh
F:
5 jul. 1920
Gram s. (Tiset)
Maren Christine Aaskov
1896-
Maren Christine Aaskov
F:
15 okt. 1896
Gram s. (Enderupskov)
Niels Peter Fogh
1888-
Niels Peter Fogh
F:
21 jun. 1888
Gram s. (Tiset)
G:
8 okt. 1915
Gram
Inge Marie Aaskov
1904-
Inge Marie Aaskov
F:
4 maj 1904
Gram s. (Enderupskov)
Hans Hansen Bøttcher
1899-
Hans Hansen Bøttcher
F:
3 jan. 1899
Højrup s.
G:
5 nov. 1926
Gram
Willamine Martine Aaskov
1906-
Willamine Martine Aaskov
F:
17 mar. 1906
Gram s. (Enderupskov)
Sigurd Jensen
1905-
Sigurd Jensen
F:
2 jun. 1905
Thyregod s. (Thyregodlund)
G:
12 feb. 1939
Gram
Kristine Aaskov
Jens Villadsen Pedersen Aaskov
1862-1920
Jens Villadsen Pedersen Aaskov
F:
22 jun. 1862
Gram s. (Enderupskov (Storland))
D:
5 mar. 1920
Gram s. (Enderupskov)
Clemine Kirstine Hansen
1875-
Clemine Kirstine Hansen
F:
15 dec. 1875
Jerlev s. (Højen)
G:
28 dec. 1895
Gram
Anne Evertsdatter Fogtmann
1823-1885
Anne Evertsdatter Fogtmann
F:
13 apr. 1823
Enderupskov
G:
24 apr. 1844
Gram
D:
12 okt. 1885
Tiset
Jürgen Hansen Aaskov
1829-
Jürgen Hansen Aaskov
F:
7 feb. 1829
Gram s. (Åskov)
Maren Kjær
1855-
Maren Kjær
F:
5 mar. 1855
Gram s. (Skjoldager)
Peder Christian Andresen
Caroline Magdalene Kjær
Kirsten Marie Kjær
Martin Pedersen
Hansine Petrea Kjær
Laust Hansen Regelsen
Anne Kirstine Varming
Mette Marie Varming
Peter Madsen Varming
Hanne Jensine Jacobine Mærsk
Karl Varming
Ejnar Varming
Karoline Varming
Maren Varming
Øjvind Avlund Sørensen
Agnes Varming
Thorkild Peter Jensen
Ester Varming
Anna Varming
Lenhardt Hjerrild Nielsen
Jørgine Kristiane Kjær
Nis Peder Varming
Nis Peder Varming
G:
26 okt. 1895
Jernved
Peder Kjær Jessen
1904-
Peder Kjær Jessen
F:
10 jan. 1904
Dorthea Jessen
1905-
Dorthea Jessen
F:
5 apr. 1905
Dagny Jessen
1909-1912
Dagny Jessen
F:
12 maj 1909
D:
12 okt. 1912
Jenny Jessen
Holger Truelsen
1907-1975
Holger Truelsen
F:
31 okt. 1907
D:
9 jul. 1975
Dagny Jessen
Hans Vejrup
Julie Jessen
NN Hundevad
Ane Kirstine Kjær
1875-1943
Ane Kirstine Kjær
F:
5 aug. 1875
Jernved s. (Jernvedlund)
D:
19 aug. 1943
Jens Mikkelsen Jessen
1877-1958
Jens Mikkelsen Jessen
F:
21 okt. 1877
G:
31 mar. 1903
Jernved
D:
9 okt. 1958
Anne Kjestine Aaskov
1830-1911
Anne Kjestine Aaskov
F:
18 jul. 1830
Gram s. (Åskov)
D:
19 nov. 1911
Jernved s. (Jernvedlund)
Peder Pedersen Kjær
1833-
Peder Pedersen Kjær
F:
1 dec. 1833
Rødding s. (Rødding Østermark)
G:
23 nov. 1854
Gram
Willads Hansen Aaskov
1832-
Willads Hansen Aaskov
F:
18 sep. 1832
Gram s. (Åskov)
Willads Willadsen Aaskov
1898-1916
Willads Willadsen Aaskov
F:
14 mar. 1898
Rødding s. (Rødding Østermark)
D:
22 jan. 1916
Rødding s. (Rødding Østermark)
Friedrich Hansen Aaskov
1899-1982
Friedrich Hansen Aaskov
F:
14 sep. 1899
Rødding s. (Rødding Østermark)
D:
15 sep. 1982
Grindsted
Tove Margrethe Skyt Pedersen
1910-1984
Tove Margrethe Skyt Pedersen
F:
25 okt. 1910
Græsted
G:
23 aug. 1935
Ousted
D:
4 okt. 1984
Grindsted
Peter Willadsen Aaskov
1902-
Peter Willadsen Aaskov
F:
11 jul. 1902
Rødding s. (Rødding Østermark)
Kirstine Holgine Jessen
1913-
Kirstine Holgine Jessen
F:
15 maj 1913
Jels s. (Grønnebæk)
G:
4 aug. 1933
Jels
Magnus Willadsen Aaskov
1904-
Magnus Willadsen Aaskov
F:
2 okt. 1904
Rødding s. (Rødding Østermark)
Karen Aaskov
1873-1905
Karen Aaskov
F:
9 okt. 1873
Jels s. (Grønnebæk)
D:
8 apr. 1905
Rødding s. (Rødding Østermark)
Niels Villadsen Aaskov
1869-
Niels Villadsen Aaskov
F:
19 aug. 1869
Tiset
G:
11 jun. 1897
Jels
Friedrich Hansen Aaskov
1835-
Friedrich Hansen Aaskov
F:
15 feb. 1835
Gram s. (Åskov)
Ellen Marie Nissen Schulz
1846-
Ellen Marie Nissen Schulz
F:
5 okt. 1846
Øster Lindet s. (Terp)
G:
30 maj 1873
Jels
Anne Magdalene Hansen Aaskov
1837-
Anne Magdalene Hansen Aaskov
F:
28 jul. 1837
Gram s. (Skovkro)
Ellen Marie Ane Margrethe Hansen Aaskov
1840-
Ellen Marie Ane Margrethe Hansen Aaskov
F:
8 apr. 1840
Gram s. (Fuglsang)
Karen Villadsdatter Aaskov
1805-
Karen Villadsdatter Aaskov
F:
14 sep. 1805
Gram s. (Åskov)
Hans Jepsen
ca. 1802-1841
Hans Jepsen
F:
ca. 1802
G:
22 jul. 1828
Gram
D:
29 sep. 1841
Tiset
Niels Hansen Nevad
ca. 1802-
Niels Hansen Nevad
F:
ca. 1802
G:
6 nov. 1850
Gram
Peder Christian Villadsen
1870-
Peder Christian Villadsen
F:
3 feb. 1870
=dby
Maltinus Villadsen Aaskov
1841-1930?
Maltinus Villadsen Aaskov
F:
25 okt. 1841
Hvidbjerg
D:
1930?
Kirstine Petersen
1841-
Kirstine Petersen
F:
28 mar. 1841
Odby s. (Bjørndal)
Edel Marie Overgaard
1871-1960
Edel Marie Overgaard
F:
22 dec. 1871
Hvidbjerg s. (Hindsels)
D:
5 dec. 1960
Hasseris
Peder Christian Jensen
1864-1930
Peder Christian Jensen
F:
9 feb. 1864
Hanbjerg s. (Lindbjerg)
G:
5 maj 1892
Hvidbjerg
D:
30 nov. 1930
Horsens (Aalborg Amt)
Jacob Frederik Overgaard
1902-1959
Jacob Frederik Overgaard
F:
5 apr. 1902
Ovtrup s. (Damsgård)
D:
1959
Marie Mikkelsen
1906-
Marie Mikkelsen
F:
1906
Bertel Villadsen Askov Overgaard
1903-
Bertel Villadsen Askov Overgaard
F:
24 dec. 1903
Ovtrup s. (Damsgård)
Anna Kibsgaard
Karen Vibeke Overgaard
Olaf Hobolt Jensen
1905-
Olaf Hobolt Jensen
F:
22 okt. 1905
Kolding
Sigrid Nielly Overgaard
1911-1998
Sigrid Nielly Overgaard
F:
28 jun. 1911
Ovtrup s. (Damsgård)
D:
16 feb. 1998
Bjerringbro
Valdemar Odgaard
1910-1993
Valdemar Odgaard
F:
14 aug. 1910
Tødsø s. (Bjørndrup)
G:
23 mar. 1937
Ovtrup
D:
18 nov. 1993
Bjerringbro
Anne Kirstine Overgaard
Erik Harald Bering
1903-
Erik Harald Bering
F:
25 dec. 1903
Tværsted s.
Gerda Marie Overgaard
Niels Overgaard
1873-1957
Niels Overgaard
F:
9 feb. 1873
Hvidbjerg s. (Hindsels)
D:
27 feb. 1957
Ovtrup s. (Damsgård)
Elisabeth Caroline Møller
1876-1958
Elisabeth Caroline Møller
F:
26 aug. 1876
Randers
G:
1901
D:
10 maj 1958
Ovtrup s. (Damsgård)
Bertel Villadsen Askov Overgaard
1874-1950
Bertel Villadsen Askov Overgaard
F:
6 maj 1874
Hvidbjerg s. (Hindsels)
D:
19 jun. 1950
Hvidbjerg s. (Hindsels)
Deodata Frederikke Amalie Lund
1878-1961
Deodata Frederikke Amalie Lund
F:
16 aug. 1878
Haugesund, Norge
D:
26 aug. 1961
Hvidbjerg s. (Hindsels)
Christen Overgaard
1876-1954
Christen Overgaard
F:
10 maj 1876
Hvidbjerg s. (Hindsels)
D:
8 nov. 1954
København
Ellen Otilie Simmelkiær
1884-1946
Ellen Otilie Simmelkiær
F:
9 nov. 1884
København (Frelsers s.)
G:
27 sep. 1913
Frederiksberg
D:
1946
København
Maren Jensine Overgaard
1878-1928
Maren Jensine Overgaard
F:
18 apr. 1878
Hvidbjerg s. (Hindsels)
D:
25 mar. 1928
Frederiksberg
Peter Valdemar Overgaard
1880-1937
Peter Valdemar Overgaard
F:
6 maj 1880
Hvidbjerg s. (Hindsels)
D:
21 nov. 1937
København
Ellen Ingeborg Overgaard
1912-1992
Ellen Ingeborg Overgaard
F:
22 okt. 1912
Nørhå s. (Broager)
D:
10 dec. 1992
Holstebro
Henning Ivan Madsen
1912-2001
Henning Ivan Madsen
F:
5 dec. 1912
Randers
D:
4 sep. 2001
Holstebro
Hilbert Olesen Overgaard
1914-2008
Hilbert Olesen Overgaard
F:
30 mar. 1914
Nørhå s. (Broager)
D:
28 nov. 2008
Erna Dueholm Andersen
1912-1998
Erna Dueholm Andersen
F:
25 maj 1912
D:
30 jan. 1998
Erik Jacob Overgaard
1915-1921
Erik Jacob Overgaard
F:
5 okt. 1915
Nørhå s. (Broager)
D:
26 jul. 1921
Nørhå s. (Broager)
Agnete Overgaard
1918-2008
Agnete Overgaard
F:
31 maj 1918
Nørhå s. (Broager)
D:
2008
Klitmøller
Poul Georg Emil Gunthel
1908-1992
Poul Georg Emil Gunthel
F:
21 mar. 1908
D:
18 apr. 1992
Klitmøller
Niels Iver Overgaard
1921-1974
Niels Iver Overgaard
F:
17 aug. 1921
Nørhå s. (Broager)
D:
25 aug. 1974
Hvidbjerg s. (Hindsels)
Anna Sophie Elisabeth Ilkjær
Knud Eigil Overgaard
Vivia Edle Pedersen
Holger Overgaard
1884-1955
Holger Overgaard
F:
24 nov. 1884
Hvidbjerg s. (Hindsels)
D:
19 mar. 1955
Thisted
Helga Olesen
1888-1976
Helga Olesen
F:
25 dec. 1888
Humlum s. (Strandbjerggård)
G:
1912
D:
8 jan. 1976
Thisted
Ane Kirstine Villadsen
1842-1915
Ane Kirstine Villadsen
F:
10 dec. 1842
Hvidbjerg
D:
12 nov. 1915
Hvidbjerg s. (Hindsels)
Jacob Overgaard
1836-1917
Jacob Overgaard
F:
15 aug. 1836
Hvidbjerg s. (Hindsels)
D:
23 jul. 1917
Hvidbjerg s. (Hindsels)
Ane Villadsen
1844-
Ane Villadsen
F:
17 jan. 1844
Hvidbjerg
Wilhelmine Villadsen
1846-
Wilhelmine Villadsen
F:
27 jan. 1846
Hvidbjerg
Christian Johannesen
1899-
Christian Johannesen
F:
3 nov. 1899
Svend Aage Johannesen
1901-
Svend Aage Johannesen
F:
20 maj 1901
Lauritz Johannesen
1902-
Lauritz Johannesen
F:
1 okt. 1902
Helga Marie Johannesen
1904-
Helga Marie Johannesen
F:
18 jul. 1904
Rødkærsbro
Ingeborg Kathrine Johannesen
Niels Carl Johannesen
1872-
Niels Carl Johannesen
F:
14 maj 1872
Hassing s. (Gisselbækgård)
Rasmine Rasmussen Møller
1867-
Rasmine Rasmussen Møller
F:
30 jul. 1867
Hornslet s. (Eskerod)
G:
1898
Bertel Johannesen
1873-1884
Bertel Johannesen
F:
5 sep. 1873
Hassing s. (Gisselbækgård)
D:
22 aug. 1884
Hassing s. (Gisselbækgård)
Marius Johannesen
1876-
Marius Johannesen
F:
12 jul. 1876
Hassing s. (Gisselbækgård)
Helga Kristine Johannesen
1919-1920
Helga Kristine Johannesen
F:
10 maj 1919
Hørdum Stationsby
D:
6 maj 1920
Jens Kirk Johannesen
1879-
Jens Kirk Johannesen
F:
5 feb. 1879
Hassing s. (Gisselbækgård)
Marie Poulsen
1884-
Marie Poulsen
F:
23 jun. 1884
Vemb
Harald Peter Johannesen
1880-1881
Harald Peter Johannesen
F:
31 maj 1880
Hassing s. (Gisselbækgård)
D:
20 jun. 1881
Hassing s. (Gisselbækgård)
Valdemar Johannesen
1882-
Valdemar Johannesen
F:
4 okt. 1882
Hassing s. (Gisselbækgård)
Oskar Johannesen
1886-1919
Oskar Johannesen
F:
27 apr. 1886
Hassing s. (Gisselbækgård)
D:
10 okt. 1919
Hjørring
Dagmar Marie Johannesen
1889-
Dagmar Marie Johannesen
F:
18 sep. 1889
Hassing s. (Gisselbækgård)
Mette Cathrine Villadsen
1848-1911
Mette Cathrine Villadsen
F:
30 aug. 1848
Hvidbjerg
D:
21 mar. 1911
Hørdum Stationsby
Johan Christian Nielsen, senere Johannesen
1847-1919
Johan Christian Nielsen, senere Johannesen
F:
24 jul. 1847
Ydby s. (Nygård)
D:
23 jun. 1919
Rødkærsbro
Hans Peter Villadsen Aaskov
1883-1920
Hans Peter Villadsen Aaskov
F:
19 apr. 1883
Hvidbjerg
D:
24 dec. 1920
København
Villads Villadsen Aaskov
1850-
Villads Villadsen Aaskov
F:
21 apr. 1850
Hvidbjerg
Elisabeth Christensen
1858-
Elisabeth Christensen
F:
19 feb. 1858
Lime
Bertel Villadsen Aaskov
1808-1883
Bertel Villadsen Aaskov
F:
9 apr. 1808
Gram s. (Åskov)
D:
21 aug. 1883
Hvidbjerg
Maren Maltesdatter Kirk
1813-1870
Maren Maltesdatter Kirk
F:
18 jun. 1813
Nørlem s. (Kirkgård)
D:
9 aug. 1870
Hvidbjerg
Sophie Dorthea Leonhardine Willadsen
Jesper August Julius Willadsen
1863-1923
Jesper August Julius Willadsen
F:
17 apr. 1863
København
D:
18 sep. 1923
København
Betty Siegfriede Christiane Willadsen
1865-
Betty Siegfriede Christiane Willadsen
F:
10 dec. 1865
København
Oskar Leonhard Willadsen
1869-1908
Oskar Leonhard Willadsen
F:
2 nov. 1869
København
D:
4 dec. 1908
København
Mary Emilie Louise NN
Johan Leonhardt Willadsen
1836-1895
Johan Leonhardt Willadsen
F:
10 feb. 1836
København
D:
7 jan. 1895
København
Betty Petrea Meyer
ca. 1826-
Betty Petrea Meyer
F:
ca. 1826
August Ferdinand Willadsen
ca. 1838-
August Ferdinand Willadsen
F:
ca. 1838
København
Ane Christine Florentine Willadsen
1843-
Ane Christine Florentine Willadsen
F:
15 okt. 1843
København
Carl Johan Oskar Willadsen
1846-
Carl Johan Oskar Willadsen
F:
26 okt. 1846
København
Jesper Villadsen Aaskov
1810-
Jesper Villadsen Aaskov
F:
21 apr. 1810
Gram s. (Åskov)
Sophie Christine Busch
1804-
Sophie Christine Busch
F:
20 dec. 1804
Frederiksberg
Vilhelmine Davidine Christine Jensine Willadsen
ca. 1847-
Vilhelmine Davidine Christine Jensine Willadsen
F:
ca. 1847
København
Jens Villadsen Aaskov
1812-
Jens Villadsen Aaskov
F:
31 maj 1812
Gram s. (Åskov)
Louise Augusta Emilie
ca. 1830-
Louise Augusta Emilie
F:
ca. 1830
Dødfødt datter
1814-1814
Dødfødt datter
F:
aug. 1814
Gram s. (Åskov)
D:
aug. 1814
Gram s. (Åskov)
Mette Villadsdatter Aaskov
1816-
Mette Villadsdatter Aaskov
F:
16 apr. 1816
Gram s. (Åskov)
Ane Kirstine Villadsen Aaskov
1849-1858
Ane Kirstine Villadsen Aaskov
F:
15 dec. 1849
Tiset
D:
27 maj 1858
Tiset
Willads Petersen Aaskov
1906-
Willads Petersen Aaskov
F:
23 jan. 1906
Gram s. (Tiset Mark)
Hans Nissen Aaskov
Marie Kathrine Lei
Inge Marie Aaskov
Marie Nicoline Aaskov
Laurits Larsen
1908-
Laurits Larsen
F:
24 mar. 1908
Hvidbjerg på Mors
Carl Rosendahl Aaskov
Peder Villadsen Aaskov
1880-
Peder Villadsen Aaskov
F:
11 mar. 1880
Gram s. (Tiset)
Dorthea Hansine Rosendahl
1884-
Dorthea Hansine Rosendahl
F:
5 apr. 1884
G:
28 apr. 1905
Gram
Karen Marie Aaskov
1884-1900
Karen Marie Aaskov
F:
25 mar. 1884
Gram s. (Tiset)
D:
31 jul. 1900
Gram s. (Tiset)
Inger Caroline Villadsen Aaskov
1853-1896
Inger Caroline Villadsen Aaskov
F:
1 mar. 1853
Tiset
D:
6 dec. 1896
Tiset
Villads Pedersen Aaskov
1850-
Villads Pedersen Aaskov
F:
15 dec. 1850
Gram s. (Enderupskov (Storland))
G:
19 nov. 1879
Gram
Jens Villadsen Aaskov
1856-1860
Jens Villadsen Aaskov
F:
16 feb. 1856
Tiset
D:
4 aug. 1860
Tiset
Villads Villadsen Aaskov
1819-1882
Villads Villadsen Aaskov
F:
15 feb. 1819
Gram s. (Åskov)
D:
17 mar. 1882
Gram s. (Tiset)
Johanne Marie Jensen Ebsen
1828-1859
Johanne Marie Jensen Ebsen
F:
12 apr. 1828
G:
16 feb. 1849
Gram
D:
1 dec. 1859
Tiset
Jens Villadsen Aaskov
1863-
Jens Villadsen Aaskov
F:
9 feb. 1863
Tiset
Willads Willadsen Aaskov
1898-1916
Willads Willadsen Aaskov
F:
14 mar. 1898
Rødding s. (Rødding Østermark)
D:
22 jan. 1916
Rødding s. (Rødding Østermark)
Friedrich Hansen Aaskov
1899-1982
Friedrich Hansen Aaskov
F:
14 sep. 1899
Rødding s. (Rødding Østermark)
D:
15 sep. 1982
Grindsted
Tove Margrethe Skyt Pedersen
1910-1984
Tove Margrethe Skyt Pedersen
F:
25 okt. 1910
Græsted
G:
23 aug. 1935
Ousted
D:
4 okt. 1984
Grindsted
Peter Willadsen Aaskov
1902-
Peter Willadsen Aaskov
F:
11 jul. 1902
Rødding s. (Rødding Østermark)
Kirstine Holgine Jessen
1913-
Kirstine Holgine Jessen
F:
15 maj 1913
Jels s. (Grønnebæk)
G:
4 aug. 1933
Jels
Magnus Willadsen Aaskov
1904-
Magnus Willadsen Aaskov
F:
2 okt. 1904
Rødding s. (Rødding Østermark)
Niels Villadsen Aaskov
1869-
Niels Villadsen Aaskov
F:
19 aug. 1869
Tiset
Karen Aaskov
1873-1905
Karen Aaskov
F:
9 okt. 1873
Jels s. (Grønnebæk)
G:
11 jun. 1897
Jels
D:
8 apr. 1905
Rødding s. (Rødding Østermark)
Karen Marie Aaskov
1912-
Karen Marie Aaskov
F:
26 jun. 1912
Rødding s. (Rødding Østermark)
Frederikke Conradine Hansen
1885-1924
Frederikke Conradine Hansen
F:
27 jul. 1885
Rødding s. (Hundebøl)
G:
14 okt. 1910
Rødding
D:
7 aug. 1924
Rødding s. (Rødding Østermark)
Villads Villadsen Aaskov
1872-1873
Villads Villadsen Aaskov
F:
2 dec. 1872
Tiset
D:
15 feb. 1873
Tiset
Maren Nielsdatter
1829-1890
Maren Nielsdatter
F:
1 dec. 1829
Brørup
G:
28 mar. 1862
Gram
D:
17 okt. 1890
Anne Kirstine Bertelsdatter
1776-1844
Anne Kirstine Bertelsdatter
F:
7 sep. 1776
Spandet
D:
21 mar. 1844
Gram s. (Åskov)
Villads Pedersen
1775-1820
Villads Pedersen
F:
1775
Gram s. (Enderupskov)
G:
23 okt. 1802
Gram
D:
15 dec. 1820
Gram s. (Åskov)
Jens Christian Blume
1867-1867
Jens Christian Blume
F:
5 aug. 1867
Nustrup
D:
27 dec. 1867
Nustrup
Marie Helene Blume
1906-
Marie Helene Blume
F:
4 jun. 1906
Nustrup
Peter Nissen Borg
Jens Christian Blume
1868-1906
Jens Christian Blume
F:
8 dec. 1868
Nustrup
D:
16 sep. 1906
Nustrup
Anne Marie Aalling
1879-1956
Anne Marie Aalling
F:
19 sep. 1879
Hygum s. (Hygumskov)
G:
5 aug. 1905
Nustrup
D:
16 nov. 1956
Fole
Johanne Jochumsen Blume
1872-
Johanne Jochumsen Blume
F:
7 maj 1872
Nustrup
Ane Cathrine Jochumsen Blume
1874-1875
Ane Cathrine Jochumsen Blume
F:
17 sep. 1874
Nustrup
D:
11 jun. 1875
Nustrup
Anne Cathrine Jochumsen Blume
1877-
Anne Cathrine Jochumsen Blume
F:
19 maj 1877
Nustrup
Hans Jessen Petersen Dahl
1878-
Hans Jessen Petersen Dahl
F:
16 jan. 1878
Nustrup
Peder Jensen Blume
1835-1884
Peder Jensen Blume
F:
1 apr. 1835
Nustrup s. (Ll. Nustrup)
D:
10 jul. 1884
Nustrup
Marie Helene Skjøtt
1834-1908
Marie Helene Skjøtt
F:
23 aug. 1834
Nustrup
G:
2 apr. 1867
Nustrup
D:
18 jul. 1908
Nustrup
Sinnet Lucie Susanne Marie Blume
1838-
Sinnet Lucie Susanne Marie Blume
F:
15 jul. 1838
Nustrup s. (Ll. Nustrup)
Jef Bertelsen Blume
1844-1871
Jef Bertelsen Blume
F:
1 mar. 1844
Nustrup
D:
18 aug. 1871
Nustrup
Peder Jochumsen Blume
1845-1846
Peder Jochumsen Blume
F:
11 dec. 1845
Nustrup
D:
18 mar. 1846
Nustrup
Jens Christian Jefsen Blume
1805-1880
Jens Christian Jefsen Blume
F:
3 dec. 1805
Spandet
D:
21 mar. 1880
Nustrup
Johanne Jochumsen
ca. 1810-1863
Johanne Jochumsen
F:
ca. 1809/10
Ribe
D:
5 maj 1863
Nustrup
Dødfødt datter
1844-1844
Dødfødt datter
F:
5 dec. 1844
Nr. Løgum
D:
5 dec. 1844
Nr. Løgum
Dødfødt datter
1846-1846
Dødfødt datter
F:
28 apr. 1846
Nr. Løgum
D:
28 apr. 1846
Nr. Løgum
Udøbt datter
1847-1847
Udøbt datter
F:
14 aug. 1847
Nr. Løgum
D:
14 aug. 1847
Nr. Løgum
Dødfødt søn
1849-1849
Dødfødt søn
F:
5 apr. 1849
Nr. Løgum
D:
5 apr. 1849
Nr. Løgum
Kjestine Marie Rasmussen
1850-1864
Kjestine Marie Rasmussen
F:
8 jun. 1850
Nr. Løgum
D:
19 maj 1864
Nr. Løgum
Karen Jefsdatter Blume
1809-1899
Karen Jefsdatter Blume
F:
29 jan. 1809
D:
7 feb. 1899
Nr. Løgum
Christian Laustsen Rasmussen
1814-1885
Christian Laustsen Rasmussen
F:
31 mar. 1814
Nr. Løgum
G:
28 okt. 1842
Nr. Løgum
D:
12 okt. 1885
Nr. Løgum
Bertel Jefsen Blume
1812-1867
Bertel Jefsen Blume
F:
23 jun. 1812
D:
12 jan. 1867
Nr. Løgum
Dødfødt søn
1814-1814
Dødfødt søn
F:
OKT. 1814
D:
OKT. 1814
Jef Bertelsen Spandet, senere Blume
1778-1850
Jef Bertelsen Spandet, senere Blume
F:
7 feb. 1778
Spandet
D:
17 sep. 1850
Nr. Løgum
Lucie Jensdatter Blume
ca. 1778-1814
Lucie Jensdatter Blume
F:
ca. 1778
G:
1805
D:
1814
Hanne Kjestine Wind
1843-
Hanne Kjestine Wind
F:
18 maj 1843
Nr. Løgum
Lucie Jefsdatter Blume
1818-1844
Lucie Jefsdatter Blume
F:
7 nov. 1818
Spandet
D:
15 jul. 1844
Nr. Løgum
Hinrich Andersen Wind
1818-1901
Hinrich Andersen Wind
F:
9 jan. 1818
Nr. Løgum
G:
3 apr. 1842
Nr. Løgum
D:
12 nov. 1901
Nr. Løgum
Laust Bertelsen Jacobsgaard
1849-
Laust Bertelsen Jacobsgaard
F:
19 apr. 1849
Gram s. (Tiset)
Hans Jefsen Blume
1823-1885
Hans Jefsen Blume
F:
1 sep. 1823
Nr. Løgum
D:
11 jun. 1885
Nr. Løgum
Karen Laustdatter Jacobsgaard
1826-
Karen Laustdatter Jacobsgaard
F:
25 nov. 1826
Rødding s. (Hundebøl)
Hans Jefsen Blume
1886-1887
Hans Jefsen Blume
F:
8 sep. 1886
Nr. Løgum
D:
29 jan. 1887
Nr. Løgum
Jef Bertelsen Blume
Johanne Blume
Anders Oskar Wind
-1999
Anders Oskar Wind
D:
30 sep. 1999
Jacob Marius Blume
1919-
Jacob Marius Blume
F:
12 nov. 1919
Nr. Løgum
Hans Jefsen Blume
1887-1969
Hans Jefsen Blume
F:
27 dec. 1887
Nr. Løgum
D:
28 feb. 1969
Tønder (sygehuset)
Ellen Kjestine Schmidt
1885-
Ellen Kjestine Schmidt
F:
31 dec. 1885
Nr. Løgum
G:
17 nov. 1911
Nr. Løgum
Marie Pauline Blume
1889-1945
Marie Pauline Blume
F:
20 mar. 1889
Nr. Løgum
D:
5 apr. 1945
Haderslev (Amtssygeh.)
Johannes Gaaddiksen
1888-
Johannes Gaaddiksen
F:
25 maj 1888
G:
27 okt. 1911
Nr. Løgum
Paul Matzen Blume
1891-1892
Paul Matzen Blume
F:
22 okt. 1891
Nr. Løgum
D:
9 maj 1892
Nr. Løgum
Jef Bertelsen Blume
1854-1924
Jef Bertelsen Blume
F:
23 dec. 1854
Nr. Løgum
D:
7 feb. 1924
Nr. Løgum
Hanne Marie Matzen
1866-1943
Hanne Marie Matzen
F:
15 aug. 1866
Nr. Løgum
G:
26 nov. 1885
Nr. Løgum
D:
6 jan. 1943
Nr. Løgum
Anne Marie Schmidt
1905-
Anne Marie Schmidt
F:
9 nov. 1905
Nr. Løgum s. (Landeby)
Antonie Johanne Schmidt
Ludvig Hansen Schmidt
Jens Christian Schmidt
Anna Blume
1881-
Anna Blume
F:
1 apr. 1881
Nr. Løgum
Carsten Nicolai Christian Schmidt
1881-1915
Carsten Nicolai Christian Schmidt
F:
5 aug. 1881
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
12 maj 1905
Nr. Løgum
D:
11 apr. 1915
Moulin-sous-Touvent, Frankrig
Karl Alfred Hermann Haake
1886-
Karl Alfred Hermann Haake
F:
28 jul. 1886
G:
14 jan. 1919
Nr. Løgum
Ludvig Hansen Blume
1919-
Ludvig Hansen Blume
F:
16 feb. 1919
Nr. Løgum
Hans Walther Blume
1922-
Hans Walther Blume
F:
4 nov. 1922
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Anne Marie Blume
1924-
Anne Marie Blume
F:
11 nov. 1924
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Oskar Blume
1927-
Oskar Blume
F:
13 jun. 1927
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Peter Hjort Blume
1929-
Peter Hjort Blume
F:
23 okt. 1929
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Johann Eskildsen Blume
1882-1958
Johann Eskildsen Blume
F:
10 sep. 1882
Nr. Løgum
D:
23 sep. 1958
Tønder (sygehuset)
Hansine Kjestine Hjort
1894-
Hansine Kjestine Hjort
F:
11 nov. 1894
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
4 maj 1918
Nr. Løgum
Hans Jefsen Blume
1884-1885
Hans Jefsen Blume
F:
21 nov. 1884
Nr. Løgum
D:
28 mar. 1885
Nr. Løgum
Dødfødt datter
1886-1886
Dødfødt datter
F:
25 jan. 1886
Nr. Løgum
D:
25 jan. 1886
Nr. Løgum
Ludvig Hansen Blume
1856-1901
Ludvig Hansen Blume
F:
4 mar. 1856
Nr. Løgum
D:
5 jun. 1901
Nr. Løgum
Anne Marie Eskildsen
1856-1886
Anne Marie Eskildsen
F:
19 aug. 1856
Nr. Løgum
G:
25 feb. 1881
Nr. Løgum
D:
22 apr. 1886
Nr. Løgum
Hans Jefsen Blume
1889-
Hans Jefsen Blume
F:
5 mar. 1889
Nr. Løgum
Asmus Marius Blume
1890-1891
Asmus Marius Blume
F:
31 jul. 1890
Nr. Løgum
D:
22 feb. 1891
Nr. Løgum
Asmus Paulsen Blume
1892-1893
Asmus Paulsen Blume
F:
24 feb. 1892
Nr. Løgum
D:
24 feb. 1893
Nr. Løgum
Anne Cathrine Paulsen
1866-1940
Anne Cathrine Paulsen
F:
25 jun. 1866
Nr. Løgum
G:
15 dec. 1887
Nr. Løgum
D:
2 dec. 1940
Løgumkloster (sygehuset)
Hans Jefsen Christensen
1885-
Hans Jefsen Christensen
F:
14 feb. 1885
Tirslund s. (Gøtterup)
Elise Blume
1857-
Elise Blume
F:
16 nov. 1857
Nr. Løgum
Jens Christensen
Cathrine Blume
1860-1864
Cathrine Blume
F:
23 feb. 1860
Nr. Løgum
D:
24 dec. 1864
Nr. Løgum
Dødfødt datter
1862-1862
Dødfødt datter
F:
5 jan. 1862
Nr. Løgum
D:
5 jan. 1862
Nr. Løgum
Maren Catharina Wind
Asmus Wilhelm Jürgensen
1902-
Asmus Wilhelm Jürgensen
F:
2 okt. 1902
Bøel s. (Mohrkirch Osterholz)
Marie Dorthea Sophie Wind
Petra Marie Lucie Wind
Hans Petersen Wind
1921-
Hans Petersen Wind
F:
6 feb. 1921
Nr. Løgum
Adele Nielsine Wind
1924-
Adele Nielsine Wind
F:
6 jun. 1924
Nr. Løgum
Peter Wind
1885-
Peter Wind
F:
30 mar. 1885
Nr. Løgum
Ingeborg Marie Matzen
1886-
Ingeborg Marie Matzen
F:
11 jul. 1886
Nr. Løgum s. (Løjtved)
G:
21 okt. 1910
Anna Catharina Wind
1887-1905
Anna Catharina Wind
F:
8 jan. 1887
Nr. Løgum
D:
3 jun. 1905
Nr. Løgum
Anne Marie Wind
1889-1940
Anne Marie Wind
F:
31 maj 1889
Nr. Løgum
D:
3 dec. 1940
Nr. Løgum
Hans Jefsen Wind
1891-1944
Hans Jefsen Wind
F:
16 jul. 1891
Nr. Løgum
D:
7 nov. 1944
Nr. Løgum
Nielsine Beate Wind
1893-1894
Nielsine Beate Wind
F:
5 maj 1893
Nr. Løgum
D:
30 mar. 1894
Nr. Løgum
Marie Lucie Blume
1864-1932
Marie Lucie Blume
F:
4 maj 1864
Nr. Løgum
D:
22 aug. 1932
Nr. Løgum
Peter Hansen Wind
1854-1896
Peter Hansen Wind
F:
28 jun. 1854
Nr. Løgum
G:
15 apr. 1884
D:
9 nov. 1896
Nr. Løgum
Niels Peter Fisker
1899-1906
Niels Peter Fisker
F:
30 dec. 1899
Nr. Løgum
D:
5 jan. 1906
Nr. Løgum
Niels Petersen Fisker
1873-1901
Niels Petersen Fisker
F:
7 feb. 1873
Branderup
G:
14 sep. 1899
Nr. Løgum
D:
17 maj 1901
Nr. Løgum
Bertel Jefsen Blume
1867-1867
Bertel Jefsen Blume
F:
13 sep. 1867
Nr. Løgum
D:
14 sep. 1867
Nr. Løgum
Anne Høeg
1829-1903
Anne Høeg
F:
1 jul. 1829
G:
13 sep. 1854
Nr. Løgum
D:
12 maj 1903
Nr. Løgum
Marie Blume
1828-1837
Marie Blume
F:
24 maj 1828
Nr. Løgum
D:
30 jan. 1837
Nr. Løgum
Else Hansdatter
ca. 1787-1860
Else Hansdatter
F:
ca. 1787
G:
15 nov. 1817
D:
28 mar. 1860
Nr. Løgum
Johannes Bertelsen Spandet
1779-1786
Johannes Bertelsen Spandet
F:
25 aug. 1779
Spandet
D:
1786
Iver Bertelsen Spandet
1781-1839
Iver Bertelsen Spandet
F:
1781
D:
1839
Laurids Bertelsen Spandet
1783-
Laurids Bertelsen Spandet
F:
1783
An Dorthe Bertelsdatter
1786-
An Dorthe Bertelsdatter
F:
1786
Bertel Johansen Aaschou
1825-
Bertel Johansen Aaschou
F:
12 dec. 1825
Peter Johansen Dam
1828-
Peter Johansen Dam
F:
30 maj 1828
Hans Johansen Dam
1832-1840
Hans Johansen Dam
F:
29 feb. 1832
D:
19 apr. 1840
Laust Johansen Dam
1838-1840
Laust Johansen Dam
F:
18 mar. 1838
D:
25 apr. 1840
Laust Johansen Dam
1841-1843
Laust Johansen Dam
F:
3 okt. 1841
D:
27 nov. 1843
Johannes Bertelsen Aaskov
1793-1843
Johannes Bertelsen Aaskov
F:
1793
Spandet
D:
23 dec. 1843
Tiset
Anna Dorthea Nielsdatter Knorreborg
ca. 1798-
Anna Dorthea Nielsdatter Knorreborg
F:
ca. 1798
G:
3 nov. 1824
Gram
Bertel Johansen
ca. 1747-1818
Bertel Johansen
F:
ca. 1747
D:
1 sep. 1818
Gram s. (Åskov)
Karen Jefsdatter
1751-1812
Karen Jefsdatter
F:
1751
Gram s. (Årup)
G:
11 nov. 1775
Gram
D:
18 apr. 1812
Gram s. (Åskov)