Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Anne Beyers Outzen
1769 - 1836 (67 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Jens Outzen Pedersen
1791-
Jens Outzen Pedersen
F:
16 jun. 1791
Seem
Peder Pedersen Nielsen Buch
1818-1823
Peder Pedersen Nielsen Buch
F:
8 okt. 1818
Høm
D:
23 dec. 1823
Høm
Dødfødt søn
1820-1820
Dødfødt søn
F:
15 maj 1820
Høm
D:
15 maj 1820
Høm
Dødfødt søn
1821-1821
Dødfødt søn
F:
29 maj 1821
Høm
D:
29 maj 1821
Høm
Birthe Marie Nielsdatter Buch
1823-1832
Birthe Marie Nielsdatter Buch
F:
3 jul. 1823
Høm
D:
16 apr. 1832
Høm
Niels Pedersen Buch
1850-1851
Niels Pedersen Buch
F:
30 aug. 1850
Høm
D:
2 feb. 1851
Høm
Frands Johnsen Frandsen
1875-
Frands Johnsen Frandsen
F:
27 feb. 1875
Vilslev
Peder Pedersen Frandsen
1876-
Peder Pedersen Frandsen
F:
27 sep. 1876
Vilslev
Kirstine Marie Frandsen
1878-
Kirstine Marie Frandsen
F:
29 sep. 1878
Vilslev
Lene Marie Pedersdatter Buch
1853-
Lene Marie Pedersdatter Buch
F:
5 mar. 1853
Seem s. (Høm)
Søren Johansen Frandsen
ca. 1849-
Søren Johansen Frandsen
F:
ca. 1849
G:
15 sep. 1874
Vilslev
Petrine Pedersdatter Buch
1855-1859
Petrine Pedersdatter Buch
F:
20 jul. 1855
Høm
D:
28 mar. 1859
Høm
Birthe Marie Kirstine Pedersdatter Buch
1857-
Birthe Marie Kirstine Pedersdatter Buch
F:
14 dec. 1857
Høm
Niels Pedersen Buch
1860-1879
Niels Pedersen Buch
F:
29 feb. 1860
Høm
D:
17 jan. 1879
Hygum
Dødfødt søn
1864-1864
Dødfødt søn
F:
16 jun. 1864
Hygum Mark
D:
16 jun. 1864
Hygum Mark
Søren Pedersen Buch
1868-1869
Søren Pedersen Buch
F:
25 jun. 1868
Hygum Mark
D:
18 jan. 1869
Hygum Mark
Sørine Petrine Pedersen Buch
1870-
Sørine Petrine Pedersen Buch
F:
10 apr. 1870
Hygum
Peder Hansen Andersen Hansen
1868-
Peder Hansen Andersen Hansen
F:
18 dec. 1868
G:
25 maj 1894
Hygum
Peder Pedersen Nielsen Buch
1826-
Peder Pedersen Nielsen Buch
F:
5 feb. 1826
Høm
Maren Fisker
1826-
Maren Fisker
F:
20 nov. 1826
Branderup
G:
22 jun. 1850
Seem
Christen Pedersen Buch
1860-1865
Christen Pedersen Buch
F:
26 jul. 1860
Branderup
D:
20 dec. 1865
Branderup
Cathrine Marie Fisker
1836-
Cathrine Marie Fisker
F:
30 nov. 1836
Branderup
Jens Pedersen Nielsen Buch
1828-1832
Jens Pedersen Nielsen Buch
F:
8 nov. 1828
Høm
D:
2 sep. 1832
Høm
Maren Nielsdatter Buch
1832-1832
Maren Nielsdatter Buch
F:
18 jan. 1832
Høm
D:
11 okt. 1832
Høm
Niels Pedersen Buch
1793-1862
Niels Pedersen Buch
F:
4 sep. 1793
Seem
D:
19 jan. 1862
Høm
Lene Marie Jensdatter
ca. 1787-1847
Lene Marie Jensdatter
F:
ca. 1787
G:
18 okt. 1817
Seem
D:
26 maj 1847
Høm
Anna Lene Kathrine Jessen
1849-
Anna Lene Kathrine Jessen
F:
15 maj 1849
Vodder s. (Gånsager)
Marie Kirstine Jessen
1854-1866
Marie Kirstine Jessen
F:
19 nov. 1854
Vodder s. (Gånsager)
D:
13 jan. 1866
Vodder s. (Gånsager)
Ane Beyer
1821-1866
Ane Beyer
F:
12 jul. 1821
Branderup
D:
5 apr. 1866
Vodder s. (Gånsager)
Andreas Jessen
1797-1871
Andreas Jessen
F:
19 sep. 1797
Bedsted s. (Ø. Terp)
D:
19 maj 1871
Vodder s. (Gånsager)
Peder Nielsen Buch
1825-
Peder Nielsen Buch
F:
14 aug. 1825
Branderup
Bothilde Obling
1912-
Bothilde Obling
F:
8 aug. 1912
Højrup s. (Arnum)
Axel Jørgen Werner Bay
Axel Jørgen Werner Bay
G:
24 jul. 1940
Svendborg
Adser Petersen Obling
1876-
Adser Petersen Obling
F:
21 aug. 1876
Vodder s. (Gånsager)
Maren Enemark
1877-
Maren Enemark
F:
15 jul. 1877
Arrild s. (Roost)
G:
21 sep. 1911
Højrup
Magnus Marinus Obling
1878-1879
Magnus Marinus Obling
F:
10 jun. 1878
Vodder s. (Gånsager)
D:
23 jan. 1879
Vodder s. (Gånsager)
Mette Marie Obling
1880-1919
Mette Marie Obling
F:
12 aug. 1880
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 jul. 1919
Ole Christian Hansen
1876-
Ole Christian Hansen
F:
19 nov. 1876
G:
6 nov. 1900
Farup
Peter Jørgensen Obling
1882-
Peter Jørgensen Obling
F:
31 okt. 1882
Vodder s. (Gånsager)
Erik Marius Obling
1884-1945
Erik Marius Obling
F:
3 nov. 1884
Vodder s. (Gånsager)
D:
4 jul. 1945
Hostrup s. (Rørkær)
Ingeborg Dyhrberg
1868-1948
Ingeborg Dyhrberg
F:
11 jul. 1868
Hostrup s. (Rørkær)
D:
15 jun. 1948
Hostrup s. (Rørkær)
Peter Nielsen Obling
1889-
Peter Nielsen Obling
F:
9 okt. 1889
Vodder s. (Gånsager)
Peder Nielsen Obling
1850-1889
Peder Nielsen Obling
F:
22 feb. 1850
Vodder s. (Gånsager)
D:
20 apr. 1889
Vodder s. (Gånsager)
Maren Pedersen Hjuler
1856-1942
Maren Pedersen Hjuler
F:
15 mar. 1856
Vodder s. (Åved)
G:
16 okt. 1875
Vodder
D:
3 apr. 1942
Vodder s. (Gånsager)
Niels Hansen Obling
1852-1853
Niels Hansen Obling
F:
9 aug. 1852
Vodder s. (Gånsager)
D:
18 feb. 1853
Vodder s. (Gånsager)
Dine Kathrine Thysen
1884-
Dine Kathrine Thysen
F:
27 mar. 1884
Arrild s. (Hønning)
Niels Petersen Thysen
1886-1888
Niels Petersen Thysen
F:
26 jan. 1886
Arrild s. (Hønning)
D:
20 apr. 1888
Arrild s. (Hønning)
Frederik Madsen Borring
Bertel Johannsen Borring
Julie Christiansen
Anders Nissen Petersen Borring
Nicoline Nielsen
Carl Heinrich Johansen Borring
Annemarie Frøslee
Thomas Johannsen Borring
Else Marie Thysen
1888-1927
Else Marie Thysen
F:
22 jul. 1888
Arrild s. (Hønning)
D:
1927
Thomas Johannsen Borring
Niels Petersen Thysen
1889-
Niels Petersen Thysen
F:
25 jul. 1889
Arrild s. (Hønning)
Dødfødt søn
1891-1891
Dødfødt søn
F:
21 nov. 1891
Arrild s. (Hønning)
D:
21 nov. 1891
Arrild s. (Hønning)
Anne Obling
1856-1941
Anne Obling
F:
6 jul. 1856
Vodder s. (Gånsager)
D:
2 jun. 1941
Arrild s. (Hønning)
Bertel Iversen Thysen
1839-1893
Bertel Iversen Thysen
F:
9 nov. 1839
Arrild s. (Hønning)
D:
25 aug. 1893
Arrild s. (Hønning)
Henrik Hansen Haugaard
1876-
Henrik Hansen Haugaard
F:
19 jan. 1876
Arrild s. (Hønning
G:
15 okt. 1897
Arrild
Niels Hansen Obling
1859-1859
Niels Hansen Obling
F:
23 feb. 1859
Vodder s. (Gånsager)
D:
3 mar. 1859
Vodder s. (Gånsager)
Peter Jørgen Schack
Karen Lorendsen
Niels Hansen Schack
1926-1926
Niels Hansen Schack
F:
25 maj 1926
D:
26 maj 1926
Else Marie Obling
1889-1967
Else Marie Obling
F:
7 maj 1889
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1 apr. 1967
Ribe (Amtssygeh.)
Martin Petersen Schack
1886-1971
Martin Petersen Schack
F:
22 feb. 1886
Hviding s. (Råhede)
G:
22 sep. 1920
Hviding
D:
3 maj 1971
Adser Hansen Obling
1892-
Adser Hansen Obling
F:
15 jul. 1892
Roager s. (Ø. Åbølling)
Kirsten Petersen
1919-
Kirsten Petersen
F:
27 nov. 1919
Fole
Kirstine Marie Obling
1895-
Kirstine Marie Obling
F:
2 sep. 1895
Roager s. (Ø. Åbølling)
Peter Jensen Petersen
1894-
Peter Jensen Petersen
F:
22 feb. 1894
Hygum s. (Fæsted)
G:
28 dec. 1917
Fole
Niels Hansen Obling
1861-
Niels Hansen Obling
F:
21 mar. 1861
Vodder s. (Gånsager)
Kjersten Hansen Hausted
1866-
Kjersten Hansen Hausted
F:
31 maj 1866
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
G:
6 okt. 1887
Roager
Else Marie Beyer
1828-1865
Else Marie Beyer
F:
9 jul. 1828
Branderup
D:
8 aug. 1865
Vodder s. (Gånsager)
Adser Pedersen Obling
1807-1861
Adser Pedersen Obling
F:
6 mar. 1807
Vodder s. (Gånsager)
G:
22 jan. 1850
Vodder
D:
3 nov. 1861
Vodder s. (Gånsager)
Abeline Obling
1911-
Abeline Obling
F:
27 maj 1911
Skærbæk s. (Barsbøl)
Jens Petersen
Anne Marie Obling
1914-
Anne Marie Obling
F:
13 dec. 1914
Skærbæk s. (Barsbøl)
Hans Clausen
Hans Lassen Obling
1919-
Hans Lassen Obling
F:
15 mar. 1919
Skærbæk s. (Barsbøl)
Helga Obling
1921-
Helga Obling
F:
15 apr. 1921
Skærbæk s. (Barsbøl)
Nis Hansen Obling
1882-
Nis Hansen Obling
F:
23 mar. 1882
Vodder s. (Åved)
Else Nissen
1885-
Else Nissen
F:
21 jan. 1885
Døstrup
G:
4 nov. 1909
Døstrup
Simon Mikkelsen Obling
1884-1884
Simon Mikkelsen Obling
F:
23 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
D:
24 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
Marie Thyssen
Peter Thyssen
Inge Thyssen
Johannes Thyssen
Jørgen Nielsen Thyssen
Johanne Frederikke Ebsen
Anna Cathrine Thyssen
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
1905-
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
F:
16 aug. 1905
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Else Marie Rossen
Ib Jacobsen Holdt
Mathias Nissen Rossen
Jørn Thyssen Rossen
1949-
Jørn Thyssen Rossen
F:
25 apr. 1949
Toftlund s. (Ørderup)
Anne Marie Thyssen
Thorvald Andersen Rossen
1907-
Thorvald Andersen Rossen
F:
30 okt. 1907
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
22 mar. 1935
Peter Thyssen
Birte
Kjeld Thysen
Inge Marie
Hans Christian Thyssen
Anni
Josias Schack Thyssen
1914-1997
Josias Schack Thyssen
F:
13 jan. 1914
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 aug. 1997
Skærbæk s. (Kagebøl)
Maren (Maja) Hansen
Else Marie Obling
1885-
Else Marie Obling
F:
14 mar. 1885
Vodder s. (Åved)
Peter Thyssen
1878-
Peter Thyssen
F:
24 sep. 1878
Nr. Løgum
G:
6 okt. 1905
Hanne Obling
1887-1939
Hanne Obling
F:
13 aug. 1887
Vodder s. (Åved)
D:
24 jun. 1939
Thomas Andersen Fog
1882-1915
Thomas Andersen Fog
F:
1 jan. 1882
G:
11 jan. 1909
D:
2 jan. 1915
1. verdenskrig
Mads Rosenbæk
1891-
Mads Rosenbæk
F:
28 sep. 1891
Vejrup s. (Sdr. Vejrup)
G:
28 aug. 1920
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Dødfødt søn
Dødfødt søn
Hans Lassen Obling
1928-1928
Hans Lassen Obling
F:
28 jan. 1928
D:
14 jun. 1928
Hans Lassen Obling
1930-1997
Hans Lassen Obling
F:
12 feb. 1930
D:
14 dec. 1997
Anne Marie Obling
Simon Mikkelsen Obling
1892-1967
Simon Mikkelsen Obling
F:
18 jun. 1892
Vodder s. (Åved)
D:
15 feb. 1967
Ribe (hvilehjem "ved Åen")
Petrea Lastein
1903-1962
Petrea Lastein
F:
31 okt. 1903
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 maj 1927
Vodder
D:
26 jun. 1962
Ribe (Sygehuset)
Elis Obling
1896-
Elis Obling
F:
11 jun. 1896
Vodder s. (Åved)
Hansine Svop
1894-
Hansine Svop
F:
11 mar. 1894
G:
30 maj 1922
Dødfødt datter
Anne Obling
1902-
Anne Obling
F:
11 jan. 1902
Vodder s. (Åved)
Ane Marie Thyssen
1863-
Ane Marie Thyssen
F:
11 aug. 1863
Vodder s. (Gånsager)
Hans Lassen Nissen Obling
1858-1938
Hans Lassen Nissen Obling
F:
5 sep. 1858
Vodder s. (Åved)
D:
23 sep. 1938
Simon Mikkelsen Thyssen
1835-1929
Simon Mikkelsen Thyssen
F:
22 jun. 1835
Toftlund s. (Stenderupgårde)
G:
13 nov. 1862
Vodder
D:
27 jul. 1929
Vodder s. (Gånsager)
Ane Katrine Beyer
1828-
Ane Katrine Beyer
F:
9 jul. 1828
Branderup
Maren Petersen Aaskov
1866-
Maren Petersen Aaskov
F:
15 maj 1866
Vodder s. (Gånsager Mark)
Gunder Marie Rask
1897-
Gunder Marie Rask
F:
23 okt. 1897
Højrup s. (Arnum)
Hans Christian Schmidt
1895-
Hans Christian Schmidt
F:
24 jul. 1895
Højrup s. (Arnum)
G:
12 maj 1925
Højrup
Jens Thomsen Rask
1899-
Jens Thomsen Rask
F:
9 aug. 1899
Højrup s. (Arnum)
Marie Kathrine Rask
1901-
Marie Kathrine Rask
F:
10 nov. 1901
Højrup s. (Arnum)
Anne Kathrine Petersen Aaskov
1871-1946
Anne Kathrine Petersen Aaskov
F:
22 okt. 1871
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
16 sep. 1946
Højrup s. (Arnum)
Andreas Thomsen Rask
1867-1956
Andreas Thomsen Rask
F:
11 mar. 1867
Højrup s. (Arnum)
G:
14 nov. 1896
Højrup
D:
23 okt. 1956
Højrup s. (Arnum)
Marie Aaskov
1899-
Marie Aaskov
F:
18 sep. 1899
Vodder s. (Gånsager)
Jensmine Petersen Aaskov
1874-1939
Jensmine Petersen Aaskov
F:
27 okt. 1874
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
10 maj 1939
Vodder s. (Gånsager)
NN
Kjestine Marie Andresen
1903-
Kjestine Marie Andresen
F:
5 apr. 1903
Vodder s. (Gånsager)
Johannes Nannsen
1895-
Johannes Nannsen
F:
23 jun. 1895
Rise s. (Lunderup)
G:
23 aug. 1930
Vodder
Jensine Andresen
Frits Wikke Andresen
ca. 1870-1930
Frits Wikke Andresen
F:
ca. 1870
D:
7 feb. 1930
Vodder s. (Gånsager)
Marie Beyer
1832-
Marie Beyer
F:
20 feb. 1832
Agerskov s. (Bovlund)
Jens Pedersen Aaskov
1839-
Jens Pedersen Aaskov
F:
17 sep. 1839
Gram s. (Enderupskov)
G:
16 maj 1866
Vodder
Jens Beier Pedersen
1796-1876
Jens Beier Pedersen
F:
4 apr. 1796
Seem
D:
25 okt. 1876
Vodder s. (Gånsager)
Ane Cathrine Pedersdatter
ca. 1801-1867
Ane Cathrine Pedersdatter
F:
ca. 1801
D:
6 aug. 1867
Vodder s. (Gånsager)
Mette Marie Pedersdatter
1798-
Mette Marie Pedersdatter
F:
30 aug. 1798
Seem
Gunder Marie Dam
1874-
Gunder Marie Dam
F:
3 jun. 1874
Agerskov s. (Nitriskær)
Niels Johansen Dam
1876-1954
Niels Johansen Dam
F:
15 jan. 1876
Agerskov s. (Nitriskær)
D:
21 okt. 1954
Haderslev (Amtssygeh.)
Hans Jessen Dam
1878-1927
Hans Jessen Dam
F:
17 feb. 1878
Agerskov s. (Nitriskær)
D:
2 jul. 1927
Agerskov
Marie Petrea Clausen
1882-1954
Marie Petrea Clausen
F:
3 nov. 1882
Aabenraa
D:
15 jan. 1954
Agerskov
Jens Christian Lauritzen Dam
1879-1951
Jens Christian Lauritzen Dam
F:
22 mar. 1879
Agerskov s. (Nitriskær)
D:
6 jun. 1951
Gram (Amtssygeh.)
Ingeborg Dam
1882-1953
Ingeborg Dam
F:
7 feb. 1882
Agerskov s. (Nitriskær)
D:
3 apr. 1953
Agerskov
Peter Knudsen Petersen
1885-1961
Peter Knudsen Petersen
F:
13 okt. 1885
Moltrup
D:
7 jun. 1961
Agerskov
Jes Petersen Dam
1883-1941
Jes Petersen Dam
F:
1 aug. 1883
Agerskov s. (Nitriskær)
D:
23 maj 1941
Agerskov s. (Mølbjerg)
Lauritz Nielsen Dam
1845-
Lauritz Nielsen Dam
F:
7 okt. 1845
Branderup
Bodil Marie Enemark
1846-1896
Bodil Marie Enemark
F:
16 maj 1846
Agerskov s. (Gammelskov)
G:
16 okt. 1873
Agerskov
D:
10 maj 1896
Agerskov s. (Nitriskær)
Hanne Marie Pouline Dam
1873-
Hanne Marie Pouline Dam
F:
4 feb. 1873
Branderup
Gunder Marie Nielsen Dam
1875-
Gunder Marie Nielsen Dam
F:
15 jun. 1875
Branderup
Søren Pedersen Nielsen Dam
1848-
Søren Pedersen Nielsen Dam
F:
1 jan. 1848
Branderup
Kjesten Gammelgaard
1843-1876
Kjesten Gammelgaard
F:
23 okt. 1843
Branderup
D:
19 dec. 1876
Branderup
Paul Christian Jørgen Dam
1880-1881
Paul Christian Jørgen Dam
F:
11 aug. 1880
Branderup
D:
18 apr. 1881
Branderup
Kjesten Dam
1882-
Kjesten Dam
F:
25 jun. 1882
Branderup
Andreas Ludvig Jakobsen
1877-
Andreas Ludvig Jakobsen
F:
17 mar. 1877
G:
1 dec. 1911
Agerskov
Peter Sørensen Dam
1884-
Peter Sørensen Dam
F:
21 jul. 1884
Branderup
Niels Johansen Dam
1885-1886
Niels Johansen Dam
F:
20 okt. 1885
Branderup
D:
6 mar. 1886
Branderup
Catharina Marie Dam
1888-1888
Catharina Marie Dam
F:
11 apr. 1888
Branderup
D:
10 maj 1888
Branderup
Niels Johansen Dam
1889-
Niels Johansen Dam
F:
11 jun. 1889
Branderup
Christian Marius Dam
1893-
Christian Marius Dam
F:
29 aug. 1893
Branderup
Petrine Fisker
1857-
Petrine Fisker
F:
21 jun. 1857
Agerskov s. (Bovlund)
G:
21 jun. 1879
Branderup
Hans Ebsen Dam
1850-
Hans Ebsen Dam
F:
8 aug. 1850
Branderup
Helene Schmidt
1852-1875
Helene Schmidt
F:
15 aug. 1852
Branderup
G:
17 apr. 1873
Branderup
D:
26 jun. 1875
Branderup
Nissine Merethe Madsen
1861-
Nissine Merethe Madsen
F:
11 sep. 1861
Landsig
G:
1 jun. 1882
Branderup
Martin Emil Thøisen
1877-1878
Martin Emil Thøisen
F:
20 jun. 1877
Branderup
D:
17 jan. 1878
Branderup
Elsabeth Kirstine Marie Dam
1854-1877
Elsabeth Kirstine Marie Dam
F:
24 dec. 1854
Branderup
D:
30 okt. 1877
Branderup
Jef Hansen Thøisen
1842-
Jef Hansen Thøisen
F:
24 dec. 1842
Branderup
G:
24 maj 1877
Branderup
Niels Johansen Thøisen
1882-
Niels Johansen Thøisen
F:
22 jul. 1882
Branderup
Margrethe Thøisen
1884-
Margrethe Thøisen
F:
17 apr. 1884
Branderup
Christine Jørgensen
Petrine Jørgensen
Hans Peter Jochimsen
1910-
Hans Peter Jochimsen
F:
21 jul. 1910
Felsted s. (Felsted Mark)
Toni Jørgensen
Gunder Marie Cathrine Thøisen
1886-
Gunder Marie Cathrine Thøisen
F:
23 sep. 1886
Branderup
Peter Wilhelm Marius Jørgensen
1886-
Peter Wilhelm Marius Jørgensen
F:
26 okt. 1886
Arrild s. (Roost)
G:
10 mar. 1911
Arrild
Mette Marie Thøisen
1890-
Mette Marie Thøisen
F:
9 jan. 1890
Branderup
Martin Tychsen Jørgensen
1890-
Martin Tychsen Jørgensen
F:
29 okt. 1890
Abild
G:
20 jun. 1919
Abild
Thomas Christesen Jørgensen
1921-
Thomas Christesen Jørgensen
F:
20 dec. 1921
Arrild s. (Roost)
Jef Thoisen Jørgensen
1923-2010
Jef Thoisen Jørgensen
F:
9 aug. 1923
Arrild s. (Roost)
D:
18 sep. 2010
Kirstine Mailand
1927-
Kirstine Mailand
F:
11 jul. 1927
Emmerlev s. (V. Gammelby)
G:
30 okt. 1951
Emmerlev
Elsabeth Kjestine Thøisen
1894-
Elsabeth Kjestine Thøisen
F:
6 aug. 1894
Branderup
Peter Wilhelm Marius Jørgensen
1886-
Peter Wilhelm Marius Jørgensen
F:
26 okt. 1886
Arrild s. (Roost)
G:
17 feb. 1921
Arrild
Petrine Dam
1861-
Petrine Dam
F:
27 jul. 1861
Branderup
Jef Hansen Thøisen
1842-
Jef Hansen Thøisen
F:
24 dec. 1842
Branderup
G:
28 okt. 1881
Branderup
Gunder Marie Fisker
1821-1885
Gunder Marie Fisker
F:
19 jun. 1821
Branderup
D:
6 jun. 1885
Branderup
Niels Johansen Dam
1809-1887
Niels Johansen Dam
F:
13 feb. 1809
Nitriskær
G:
23 maj 1844
Branderup
D:
23 maj 1887
Branderup
Peder Pedersen Fisker
1822-
Peder Pedersen Fisker
F:
31 SEP! 1822
Branderup
Maren Thorsmark
1882-
Maren Thorsmark
F:
24 apr. 1882
Agerskov s. (Bovlund)
Katrine Marie Thorsmark
1887-
Katrine Marie Thorsmark
F:
10 sep. 1887
Agerskov s. (Bovlund)
Ane Cathrine Fisker
1856-
Ane Cathrine Fisker
F:
7 feb. 1856
Agerskov s. (Bovlund)
Nis Petersen Thorsmark
1844-
Nis Petersen Thorsmark
F:
4 okt. 1844
Agerskov s. (Bovlund)
G:
6 maj 1881
Agerskov
Paul Christian Jørgen Dam
1880-1881
Paul Christian Jørgen Dam
F:
11 aug. 1880
Branderup
D:
18 apr. 1881
Branderup
Kjesten Dam
1882-
Kjesten Dam
F:
25 jun. 1882
Branderup
Andreas Ludvig Jakobsen
1877-
Andreas Ludvig Jakobsen
F:
17 mar. 1877
G:
1 dec. 1911
Agerskov
Peter Sørensen Dam
1884-
Peter Sørensen Dam
F:
21 jul. 1884
Branderup
Niels Johansen Dam
1885-1886
Niels Johansen Dam
F:
20 okt. 1885
Branderup
D:
6 mar. 1886
Branderup
Catharina Marie Dam
1888-1888
Catharina Marie Dam
F:
11 apr. 1888
Branderup
D:
10 maj 1888
Branderup
Niels Johansen Dam
1889-
Niels Johansen Dam
F:
11 jun. 1889
Branderup
Christian Marius Dam
1893-
Christian Marius Dam
F:
29 aug. 1893
Branderup
Petrine Fisker
1857-
Petrine Fisker
F:
21 jun. 1857
Agerskov s. (Bovlund)
Søren Pedersen Nielsen Dam
1848-
Søren Pedersen Nielsen Dam
F:
1 jan. 1848
Branderup
G:
21 jun. 1879
Branderup
Truels Hansen Fisker
1859-
Truels Hansen Fisker
F:
6 apr. 1859
Agerskov s. (Bovlund)
Søren Pedersen Fisker
1860-1861
Søren Pedersen Fisker
F:
28 dec. 1860
Agerskov s. (Bovlund)
D:
20 feb. 1861
Agerskov s. (Bovlund)
Hanne Christine Fisker
1862-
Hanne Christine Fisker
F:
15 apr. 1862
Agerskov s. (Bovlund)
Søren Pedersen Fisker
1864-
Søren Pedersen Fisker
F:
14 aug. 1864
Agerskov s. (Bovlund)
Gunder Kirstine Margrethe Fisker
1866-
Gunder Kirstine Margrethe Fisker
F:
10 jan. 1866
Agerskov s. (Bovlund)
Cathrine Marie Fisker
1867-1869
Cathrine Marie Fisker
F:
2 apr. 1867
Agerskov s. (Bovlund)
D:
5 jun. 1869
Agerskov s. (Bovlund)
Marie Nielsine Fisker
1869-1869
Marie Nielsine Fisker
F:
6 mar. 1869
Agerskov s. (Bovlund)
D:
13 maj 1869
Agerskov s. (Bovlund)
Dødfødt søn
1870-1870
Dødfødt søn
F:
24 apr. 1870
Agerskov s. (Bovlund)
D:
24 apr. 1870
Agerskov s. (Bovlund)
Peder Sørensen Fisker
1824-1871
Peder Sørensen Fisker
F:
9 nov. 1824
Branderup
D:
16 jun. 1871
Agerskov s. (Bovlund)
Cathrine Marie From
1830-1882
Cathrine Marie From
F:
21 jun. 1830
Agerskov s. (Bovlund)
G:
18 okt. 1851
Agerskov
D:
19 dec. 1882
Agerskov s. (Bovlund)
Niels Pedersen Buch
1850-1851
Niels Pedersen Buch
F:
30 aug. 1850
Høm
D:
2 feb. 1851
Høm
Frands Johnsen Frandsen
1875-
Frands Johnsen Frandsen
F:
27 feb. 1875
Vilslev
Peder Pedersen Frandsen
1876-
Peder Pedersen Frandsen
F:
27 sep. 1876
Vilslev
Kirstine Marie Frandsen
1878-
Kirstine Marie Frandsen
F:
29 sep. 1878
Vilslev
Lene Marie Pedersdatter Buch
1853-
Lene Marie Pedersdatter Buch
F:
5 mar. 1853
Seem s. (Høm)
Søren Johansen Frandsen
ca. 1849-
Søren Johansen Frandsen
F:
ca. 1849
G:
15 sep. 1874
Vilslev
Petrine Pedersdatter Buch
1855-1859
Petrine Pedersdatter Buch
F:
20 jul. 1855
Høm
D:
28 mar. 1859
Høm
Birthe Marie Kirstine Pedersdatter Buch
1857-
Birthe Marie Kirstine Pedersdatter Buch
F:
14 dec. 1857
Høm
Niels Pedersen Buch
1860-1879
Niels Pedersen Buch
F:
29 feb. 1860
Høm
D:
17 jan. 1879
Hygum
Dødfødt søn
1864-1864
Dødfødt søn
F:
16 jun. 1864
Hygum Mark
D:
16 jun. 1864
Hygum Mark
Søren Pedersen Buch
1868-1869
Søren Pedersen Buch
F:
25 jun. 1868
Hygum Mark
D:
18 jan. 1869
Hygum Mark
Sørine Petrine Pedersen Buch
1870-
Sørine Petrine Pedersen Buch
F:
10 apr. 1870
Hygum
Peder Hansen Andersen Hansen
1868-
Peder Hansen Andersen Hansen
F:
18 dec. 1868
G:
25 maj 1894
Hygum
Maren Fisker
1826-
Maren Fisker
F:
20 nov. 1826
Branderup
Peder Pedersen Nielsen Buch
1826-
Peder Pedersen Nielsen Buch
F:
5 feb. 1826
Høm
G:
22 jun. 1850
Seem
Dødfødt søn
1865-1865
Dødfødt søn
F:
27 mar. 1865
Branderup
D:
27 mar. 1865
Branderup
Dødfødt søn
1867-1867
Dødfødt søn
F:
21 jan. 1867
Branderup
D:
21 jan. 1867
Branderup
Søren Fisker
1868-1868
Søren Fisker
F:
21 feb. 1868
Branderup
D:
21 feb. 1868
Branderup
Niels Peder(sen) Fisker
1829-
Niels Peder(sen) Fisker
F:
17 sep. 1829
Branderup
Anne Marie Louise Dahl
1839-1868
Anne Marie Louise Dahl
F:
2 jan. 1839
Nustrup s. (Gabøl)
G:
16 jun. 1864
Branderup
D:
21 feb. 1868
Branderup
Anne Marie Lovise Fisker
1869-
Anne Marie Lovise Fisker
F:
7 maj 1869
Branderup
Søren Pedersen Fisker
1871-
Søren Pedersen Fisker
F:
4 apr. 1871
Branderup
Karen Marie Boysen
1881-
Karen Marie Boysen
F:
6 nov. 1881
G:
29 dec. 1903
Branderup
Niels Peter Fisker
1899-1906
Niels Peter Fisker
F:
30 dec. 1899
Nr. Løgum
D:
5 jan. 1906
Nr. Løgum
Niels Petersen Fisker
1873-1901
Niels Petersen Fisker
F:
7 feb. 1873
Branderup
D:
17 maj 1901
Nr. Løgum
Marie Lucie Blume
1864-1932
Marie Lucie Blume
F:
4 maj 1864
Nr. Løgum
G:
14 sep. 1899
Nr. Løgum
D:
22 aug. 1932
Nr. Løgum
Hans Christian Fisker
1901-
Hans Christian Fisker
F:
7 jan. 1901
Arrild s. (Hønning)
Christiane Fisker
1902-
Christiane Fisker
F:
16 jan. 1902
Arrild s. (Hønning)
Hans Petersen Fisker
1875-
Hans Petersen Fisker
F:
6 maj 1875
Branderup
Gunder Cathrine Hansen
1866-
Gunder Cathrine Hansen
F:
1866
G:
12 jun. 1900
Branderup
Peter Sørensen Fisker
1877-
Peter Sørensen Fisker
F:
20 jun. 1877
Branderup
Petrine Caroline Fisker
1879-1907
Petrine Caroline Fisker
F:
19 jun. 1879
Branderup
D:
23 maj 1907
Gram
Vigar (Vigo) Magnus Gregersen Dahl
1875-1949
Vigar (Vigo) Magnus Gregersen Dahl
F:
1 maj 1875
Nustrup
G:
6 nov. 1903
Fole
D:
30 sep. 1949
Gram
Thiel Andersen Hansen
Karen Marie Fisker
1881-
Karen Marie Fisker
F:
9 apr. 1881
Branderup
Hans Christian Hansen
1879-
Hans Christian Hansen
F:
24 dec. 1879
Arrild s. (Hønning)
G:
18 dec. 1905
Arrild
Bothilde Vilhelmine Fisker
1883-
Bothilde Vilhelmine Fisker
F:
3 maj 1883
Branderup
Marie Johanne Fisker
1885-
Marie Johanne Fisker
F:
28 sep. 1885
Branderup
Niels Petersen Fisker
1911-
Niels Petersen Fisker
F:
5 jan. 1911
Bevtoft s. (Hjartbro)
Christian Nielsen Fisker
1888-
Christian Nielsen Fisker
F:
2 sep. 1888
Branderup
Johanne Marie Nielsen
Christiane Fisker
1845-1898
Christiane Fisker
F:
17 jul. 1845
Skærbæk s. (V. Gasse)
G:
2 apr. 1869
Branderup
D:
22 apr. 1898
Branderup
Anna Cathrine Thomsen
1892-
Anna Cathrine Thomsen
F:
3 nov. 1892
Ravsted
Andreas Peter Andersen
1891-
Andreas Peter Andersen
F:
20 jun. 1891
Østerlars s.
G:
8 jul. 1921
Ravsted
Ingeborg Thomsen
1893-
Ingeborg Thomsen
F:
12 nov. 1893
Ravsted
Luise Margrethe Heisel
1924-
Luise Margrethe Heisel
F:
23 maj 1924
Højst s. (Søvang)
Jørgen Surlykke Petersen
1924-
Jørgen Surlykke Petersen
F:
12 jun. 1924
Gråsten
G:
15 sep. 1951
Højst
Thora Sørine Thomsen
1895-
Thora Sørine Thomsen
F:
7 mar. 1895
Ravsted
Rasmus Christian Heisel
1891-
Rasmus Christian Heisel
F:
26 dec. 1891
Højst s. (Søvang)
G:
26 apr. 1923
Højst
Peter Bertelsen Thomsen
1896-1916
Peter Bertelsen Thomsen
F:
20 sep. 1896
Ravsted
D:
4 okt. 1916
Sailly, Frankrig (faldt i 1. Verdenskrig)
Christine Thomsen
1898-
Christine Thomsen
F:
28 apr. 1898
Ravsted
Marie Thomsen
1898-1898
Marie Thomsen
F:
28 apr. 1898
Ravsted
D:
2 dec. 1898
Ravsted
Nis Peter Godt Thomsen
1903-
Nis Peter Godt Thomsen
F:
21 okt. 1903
Ravsted
Margrethe Marie Thomsen
1906-
Margrethe Marie Thomsen
F:
30 maj 1906
Ravsted
Søren Peter Thomsen
1909-
Søren Peter Thomsen
F:
28 maj 1909
Ravsted
Thomas Petersen Thomsen
1913-
Thomas Petersen Thomsen
F:
11 maj 1913
Ravsted
Thomas Petersen Thomsen
1866-
Thomas Petersen Thomsen
F:
28 apr. 1866
Ravsted
Margrethe Marie Godt
1870-1927
Margrethe Marie Godt
F:
1 nov. 1870
Broager
D:
10 nov. 1927
Tønder
Anna Cathrine Thomsen
1897-1922
Anna Cathrine Thomsen
F:
21 okt. 1897
Ravsted
D:
17 feb. 1922
Ravsted
Søren Erwin Thomsen
1926-2009
Søren Erwin Thomsen
F:
23 feb. 1926
Ravsted
D:
2009
Hildegard Nissen
1929-1968
Hildegard Nissen
F:
13 mar. 1929
Bylderup
D:
20 maj 1968
Tønder (sygehuset)
Margrethe Kathrine Thomsen
1927-1927
Margrethe Kathrine Thomsen
F:
31 maj 1927
Ravsted
D:
2 jun. 1927
Ravsted
Peter Bertelsen Thomsen
1898-1978
Peter Bertelsen Thomsen
F:
13 okt. 1898
Ravsted
D:
1978
Marie Johanna Andrea Reese
1898-1987
Marie Johanna Andrea Reese
F:
1898
fmtl. Schwabstedt
G:
1925
fmtl. Schwabstedt
D:
1987
Andreas Thomsen
1899-
Andreas Thomsen
F:
1 dec. 1899
Ravsted
Søren Thomsen
1901-
Søren Thomsen
F:
24 jul. 1901
Ravsted
August Thomsen
1904-1905
August Thomsen
F:
22 mar. 1904
Ravsted
D:
1 apr. 1905
Ravsted
Mette Marie Thomsen
1905-
Mette Marie Thomsen
F:
14 maj 1905
Ravsted
Auguste Marie Thomsen
Alwine Thomsen
Thomas Petersen Thomsen
Søren Peter Thomsen
1868-1927
Søren Peter Thomsen
F:
14 apr. 1868
Ravsted
D:
14 dec. 1927
Ravsted
Catharina Margaretha Petersen
1874-1933
Catharina Margaretha Petersen
F:
21 sep. 1874
Nordhakstedt
G:
19 maj 1896
Ravsted
D:
1 nov. 1933
Ravsted
Anne Cathrine Fisker
1831-1905
Anne Cathrine Fisker
F:
9 mar. 1831
Branderup
D:
2 jun. 1905
Ravsted
Peter Bertelsen Thomsen
1825-1889
Peter Bertelsen Thomsen
F:
1825
G:
30 nov. 1865
Ravsted
D:
10 jun. 1889
Ravsted
Jens Outzen Fisker
1835-
Jens Outzen Fisker
F:
22 jun. 1835
Branderup
Christen Pedersen Buch
1860-1865
Christen Pedersen Buch
F:
26 jul. 1860
Branderup
D:
20 dec. 1865
Branderup
Cathrine Marie Fisker
1836-
Cathrine Marie Fisker
F:
30 nov. 1836
Branderup
Peder Pedersen Nielsen Buch
1826-
Peder Pedersen Nielsen Buch
F:
5 feb. 1826
Høm
Cathrine Marie Jessen
1886-
Cathrine Marie Jessen
F:
12 jul. 1886
Arrild s. (Kikkenborg)
Peter Jessen
1888-
Peter Jessen
F:
5 okt. 1888
Branderup
Detlev Lousen Vodder
Jørgen Peter Vodder
Marie Andersen Vodder
Jacob Lausen Brodersen
Jørgine Frederikke Jessen
1891-
Jørgine Frederikke Jessen
F:
30 sep. 1891
Branderup
Theodor Vodder
1884-
Theodor Vodder
F:
29 feb. 1884
G:
20 dec. 1917
Mjolden
Gudrun Kathrine Gundesen
1917-1953
Gudrun Kathrine Gundesen
F:
22 feb. 1917
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
D:
4 mar. 1953
Tønder (sygehuset)
Jørgen Hansen Møller
1919-2003
Jørgen Hansen Møller
F:
1 jul. 1919
Rømø s. (Toftum)
G:
28 dec. 1946
Arrild
D:
16 dec. 2003
Helga Gundesen
1918-1984
Helga Gundesen
F:
22 jun. 1918
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
D:
4 Okt 1984
Elius Marinus Hansen
1912-1991
Elius Marinus Hansen
F:
17 jan. 1912
Tjæreborg s. (Krogsgårds Mark)
G:
31 jan. 1943
Rømø
D:
6 jan. 1991
Jørgen Jessen Gundesen
1920-1992
Jørgen Jessen Gundesen
F:
28 jun. 1920
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
D:
29 feb. 1992
Anne Marie Nielsen
1926-2022
Anne Marie Nielsen
F:
21 apr. 1926
Arrild
G:
28 dec. 1946
Arrild
D:
12 jan. 2022
Karlo Gundesen
1924-2009
Karlo Gundesen
F:
25 okt. 1924
Ejstrup s. (V. Harrild)
D:
5 nov. 2009
Christine Andrea Lassen
1921-2001
Christine Andrea Lassen
F:
11 dec. 1921
Rømø s. (Vesterhede)
G:
7 apr. 1947
Rømø
D:
22 sep. 2001
Ejnar Gundesen
1926-1984
Ejnar Gundesen
F:
9 nov. 1926
Ejstrup s. (V. Harrild)
D:
19 jun. 1984
Anna Marie Hansen
Anne Gundesen
1930-1998
Anne Gundesen
F:
28 dec. 1930
Ansager s. (Stenderup)
D:
27 feb. 1998
Aage Sørensen
1934-2015
Aage Sørensen
F:
9 aug. 1934
Ødis
G:
25 nov. 1955
Rømø
D:
27 feb. 2015
Petrine Jessen
1893-1966
Petrine Jessen
F:
2 maj 1893
Arrild s. (Kikkenborg)
D:
21 apr. 1966
Tønder (sygehuset)
Karl Kristian Gundesen
1892-1952
Karl Kristian Gundesen
F:
18 jan. 1892
Ho s. (Sønderballe)
G:
24 Maj 1914
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
25 jun. 1952
Tønder (sygehuset)
Jørgen Frederik Jessen
1894-
Jørgen Frederik Jessen
F:
9 aug. 1894
Arrild s. (Kikkenborg)
Karoline Wilhelmine Jessen
1895-
Karoline Wilhelmine Jessen
F:
30 okt. 1895
Arrild s. (Kikkenborg)
Anne Cathrine Marie Jessen
1900-
Anne Cathrine Marie Jessen
F:
3 jun. 1900
Arrild s. (Kikkenborg)
Christian Sørensen Fredensborg
1896-
Christian Sørensen Fredensborg
F:
19 nov. 1896
Branderup s. (Rurup)
G:
5 nov. 1932
Arrild
Jørgen Peter Jessen
1864-1928
Jørgen Peter Jessen
F:
4 jan. 1864
Branderup
D:
6 dec. 1928
Arrild
Anne Cathrine Pedersen
1863-1939
Anne Cathrine Pedersen
F:
28 jun. 1863
Arrild
G:
26 feb. 1886
Arrild
D:
29 jun. 1939
Gram (Amtssygeh.)
Marius Friedrich Jessen
1870-
Marius Friedrich Jessen
F:
7 sep. 1870
Branderup
Jørgen Frederik Jessen
1828-
Jørgen Frederik Jessen
F:
7 aug. 1828
G:
14 dec. 1861
Branderup
Christen Truelsen Fisker
1839-1839
Christen Truelsen Fisker
F:
7 nov. 1839
Branderup
D:
22 nov. 1839
Branderup
Dødfødt datter
1841-1841
Dødfødt datter
F:
3 jan. 1841
Branderup
D:
3 jan. 1841
Branderup
Petrine Pedersdatter
1801-1877
Petrine Pedersdatter
F:
22 apr. 1801
Ribe
D:
13 nov. 1877
Branderup
Søren Truelsen Fisker
1791-1858
Søren Truelsen Fisker
F:
3 sep. 1791
G:
1 mar. 1821
Branderup
D:
15 mar. 1858
Branderup
Forældre
Jens Nielsen Outzen
1725-1785
Herlig Beyer Iversdatter
1736-1797
Anne Beyers Outzen
1769-1836
Anne Beyers Outzen
F:
1769
Seem s. (Høm)
D:
24 sep. 1836
Egtved s. (Bøgvad)
Peder Nielsen (Buch)
ca. 1770-1800
Peder Nielsen (Buch)
F:
ca. 1770
G:
13 nov. 1790
Seem
D:
1800
Ribe
Anton Jensen
1904-
Anton Jensen
F:
9 jun. 1904
Vilhelm Anton August Jensen
1905-
Vilhelm Anton August Jensen
F:
22 jun. 1905
Christen Johannes Jensen
Johanne Gudrun Jensen
Marie Jensen
Erna Jensen
Hedegaard Jensen
Herdis Jensen
Gunnar Jensen
Hansine Marie Jakobsen
1882-1950
Hansine Marie Jakobsen
F:
21 aug. 1882
Jelling s. (Jelling Mark)
D:
O. 1950
Give s.
Jens Karl Jensen
Jens Karl Jensen
G:
10 nov. 1903
Viktoria Antonette Jakobsen
1888-
Viktoria Antonette Jakobsen
F:
21 feb. 1888
Gadbjerg s.
Jens Hans Jakobsen
1895-
Jens Hans Jakobsen
F:
16 apr. 1895
Gadbjerg s.
Vilhelm Anton Jakobsen
1855-
Vilhelm Anton Jakobsen
F:
13 okt. 1855
Nørup s. (Førstballe)
Ane Margrethe Larsen
1858-
Ane Margrethe Larsen
F:
3 dec. 1858
Nørup s.
G:
23 jun. 1882
Vibeke Antonette Christiansdatter
1828-1855
Vibeke Antonette Christiansdatter
F:
4 dec. 1828
Egtved s. (Egtved Mark)
D:
28 okt. 1855
Førstballe
Jakob Nielsen
1826-
Jakob Nielsen
F:
14 okt. 1826
Bredsten s. (Balle)
G:
9 dec. 1851
Nørup
Christian Madsen Christiansen
1856-
Christian Madsen Christiansen
F:
3 nov. 1856
Maren Marie Christiansen
1859-
Maren Marie Christiansen
F:
20 jan. 1859
Nørup
Andersine Henneberg Christiansen
1861-1879
Andersine Henneberg Christiansen
F:
26 aug. 1861
Nørup
D:
15 okt. 1879
Nørup
Anders Ude Henneberg Christiansen
1863-1879
Anders Ude Henneberg Christiansen
F:
21 aug. 1863
Nørup
D:
28 nov. 1879
Nørup
Vibekke Antonette Christiansen
1866-1892
Vibekke Antonette Christiansen
F:
21 feb. 1866
Nørup
D:
8 aug. 1892
Randbøl s.
Peder Henneberg Christiansen
1868-1869
Peder Henneberg Christiansen
F:
18 maj 1868
Nørup
D:
7 apr. 1869
Nørup
Peter Henneberg Christiansen
1870-1870
Peter Henneberg Christiansen
F:
9 nov. 1870
Nørup
D:
13 nov. 1870
Nørup
Johan Henneberg Christiansen
1870-1877
Johan Henneberg Christiansen
F:
9 nov. 1870
Nørup
D:
19 jul. 1877
Nørup
Mads Christiansen
1832-1887
Mads Christiansen
F:
24 jun. 1832
Nørup s. (Førstballe)
D:
8 jul. 1887
Nørup s. (St. Lihme Mark)
Anne Marie Andersdatter
ca. 1832-
Anne Marie Andersdatter
F:
ca. 1832
G:
6 jun. 1856
Nørup
Peder Jørgensen Christiansen
1863-
Peder Jørgensen Christiansen
F:
24 jan. 1863
Nørup s. (Førstballe)
Anders Christiansen
1836-
Anders Christiansen
F:
20 apr. 1836
Jørgine Jensine Pedersen
ca. 1836-
Jørgine Jensine Pedersen
F:
ca. 1836
Jens Peter Falk Christiansen
1840-1841
Jens Peter Falk Christiansen
F:
7 nov. 1840
Førstballe
D:
30 maj 1841
Førstballe
Fanny Geertsen
1890-
Fanny Geertsen
F:
9 mar. 1890
Ring s. (Brædstrup)
Povl Sørensen Povlsen
1873-
Povl Sørensen Povlsen
F:
30 jul. 1873
Christian Geertsen
1893-
Christian Geertsen
F:
10 feb. 1893
Ring s. (Brædstrup)
Anna Geertsen
1892-
Anna Geertsen
F:
12 jan. 1892
Ring s. (Brædstrup)
Ella Geertsen
1895-
Ella Geertsen
F:
22 mar. 1895
Ring s. (Brædstrup)
Emma Geertsen
1897-
Emma Geertsen
F:
18 aug. 1897
Ring s. (Brædstrup)
Caroline Christine Antonette Falk
1867-1942
Caroline Christine Antonette Falk
F:
11 okt. 1867
Fredericia
D:
9 feb. 1942
Ring s. (Brædstrup)
Christian Geertsen
1863-
Christian Geertsen
F:
7 apr. 1863
Føvling s.
Dine Jensine Christiane Falk
1870-
Dine Jensine Christiane Falk
F:
18 feb. 1870
Fredericia
Jens Peter Falk Christiansen
1842-
Jens Peter Falk Christiansen
F:
25 aug. 1842
Nørup s. (Førstballe)
Jensine Dinesen
1844-
Jensine Dinesen
F:
14 jul. 1844
Herslev s.
G:
2 nov. 1866
Fredericia (Trinitatis k.)
Maren Madsdatter
1803-1880
Maren Madsdatter
F:
22 nov. 1803
Ribe
D:
24 jun. 1880
Nørup s. (Nørup Fattighus)
Johan Christian Stech Andersen
1807-1849
Johan Christian Stech Andersen
F:
1 maj 1807
Limskov
G:
8 jul. 1828
Egtved
D:
25 sep. 1849
Førstballe
Mads Poulsen
1772-1851
Mads Poulsen
F:
29 nov. 1772
Grene s.
G:
10 apr. 1802
Ribe
D:
6 okt. 1851
Egtved s. (Bøgvad)