Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Claus Nissen
1699 - 1781 (81 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Bodil Hansdatter
1756-1775
Bodil Hansdatter
F:
1756
Vodder s. (Birkelev)
D:
7 aug. 1775
Vodder s. (Birkelev)
Else Clausdatter
1723-1803
Else Clausdatter
F:
1723
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 nov. 1803
Vodder s. (Birkelev)
Hans Jepsen
1710-1779
Hans Jepsen
F:
1710
Vodder s. (Birkelev)
G:
24 nov. 1747
Birkelev
D:
8 apr. 1779
Vodder s. (Birkelev)
Laurids Clausen
1726-1786
Laurids Clausen
F:
1726
Vodder s. (Birkelev)
D:
7 feb. 1786
Jes Andersen Lindberg
1823-
Jes Andersen Lindberg
F:
4 sep. 1823
Jeppe Andersen Lindberg
1825-
Jeppe Andersen Lindberg
F:
22 jan. 1825
Maren Holm
1845-1845
Maren Holm
F:
29 sep. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
6 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyers Holm
1845-1845
Maren Beyers Holm
F:
29 sep. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
1 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Lars Villadsen Holm
1846-
Lars Villadsen Holm
F:
5 nov. 1846
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anders Jessen Holm
1849-
Anders Jessen Holm
F:
25 sep. 1849
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyer Brodersen
1856-
Maren Beyer Brodersen
F:
8 mar. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
8 mar. 1878
Ballum
Jeppe Poulsen Holm
1851-1854
Jeppe Poulsen Holm
F:
11 sep. 1851
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
18 maj 1854
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Marie Holm
1852-1923
Marie Holm
F:
8 sep. 1852
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
22 maj 1923
Skast
Jeppe Poulsen Holm
1855-
Jeppe Poulsen Holm
F:
26 apr. 1855
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Schack Holm
1857-1857
Hans Schack Holm
F:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Beyer Andersen Holm
1857-1857
Beyer Andersen Holm
F:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyer Holm
1858-
Maren Beyer Holm
F:
8 jan. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Nielsen Damgaard
1852-
Hans Nielsen Damgaard
F:
7 apr. 1852
Hans Skak Holm
1859-
Hans Skak Holm
F:
14 mar. 1859
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Andersen Nielsen
1896-
Peter Andersen Nielsen
F:
2 jul. 1896
Ballum s. (Harknag)
Anker Nielsen
1897-
Anker Nielsen
F:
14 jul. 1897
Ballum s. (Harknag)
Peter Boysen Nielsen
1900-
Peter Boysen Nielsen
F:
28 okt. 1900
Ballum s. (Harknag)
Anne Kjerstine Andersen
1903-
Anne Kjerstine Andersen
F:
31 maj 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
6 nov. 1925
Ballum
Mette Kjerstine Nielsen
1898-
Mette Kjerstine Nielsen
F:
14 aug. 1898
Ballum s. (Harknag)
Bodil Kjerstine Nielsen
1903-
Bodil Kjerstine Nielsen
F:
10 okt. 1903
Ballum s. (Harknag)
Petrea Holm
1860-
Petrea Holm
F:
11 feb. 1860
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Boysen Nielsen
1858-
Peter Boysen Nielsen
F:
20 maj 1858
Ballum s. (Harknag)
G:
1 dec. 1894
Ballum
Peter Petersen
1889-1889
Peter Petersen
F:
11 maj 1889
Skast
D:
20 maj 1889
Skast
Dødfødt datter
Barbara Kirstine Petersen
1890-
Barbara Kirstine Petersen
F:
21 maj 1890
Skast
Peter Lassen Holm
Christen Hansen Petersen
Marga Kathrine Petersen
Christen Hansen Petersen
Gerhard Petersen
Peter Petersen
1892-
Peter Petersen
F:
14 mar. 1892
Skast
Margrethe Christine Nissen
Jes Andersen Petersen
1893-1918
Jes Andersen Petersen
F:
18 maj 1893
Skast
D:
2 apr. 1918
Jef Hansen Petersen
1894-1915
Jef Hansen Petersen
F:
5 nov. 1894
Skast
D:
9 jan. 1915
Moulin
Emma Hansine Petersen
Christen Hansen Petersen
Anke Marie Petersen
Carla Petersen
Carl Carlsen Petersen
Helmut Petersen
Hans Skak Petersen
1897-
Hans Skak Petersen
F:
26 jan. 1897
Skast
Christine Maria Carlsen
1898-
Christine Maria Carlsen
F:
23 feb. 1898
Randerup
G:
26 mar. 1920
Randerup
Anke Marie Petersen
1899-
Anke Marie Petersen
F:
23 maj 1899
Skast
Sigurd Richard Jensen
Ludolf Petersen
1902-1937
Ludolf Petersen
F:
12 feb. 1902
Skast
D:
17 apr. 1937
Skast
Christian Petersen
1905-
Christian Petersen
F:
29 jan. 1905
Skast
Christine Elisabeth Andersen
1902-
Christine Elisabeth Andersen
F:
27 aug. 1902
Randerup
G:
6 nov. 1932
Randerup
Theodor Richard Petersen
1907-
Theodor Richard Petersen
F:
5 feb. 1907
Skast
Anke Marie Holm
1861-1928
Anke Marie Holm
F:
14 mar. 1861
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 maj 1928
Skast
Christen Hansen Petersen
1863-1913
Christen Hansen Petersen
F:
22 jan. 1863
Skast
G:
29 mar. 1889
Skast
D:
12 aug. 1913
Skast
Peder Andersen Holm
1862-
Peder Andersen Holm
F:
25 apr. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jes Andersen Holm
1863-
Jes Andersen Holm
F:
8 jul. 1863
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Max Hansen Quitzau
1910-
Max Hansen Quitzau
F:
18 feb. 1910
Løgumkloster
Sophie Magdalene Quitzau
1889-1954
Sophie Magdalene Quitzau
F:
25 mar. 1889
Løgumkloster
D:
13 apr. 1954
Tønder (sygehus)
NN
Peter Andersen Quitzau
1911-
Peter Andersen Quitzau
F:
12 aug. 1911
Løgumkloster
NN
Johann Carl Friedrich Thier
1912-1913
Johann Carl Friedrich Thier
F:
14 nov. 1912
Løgumkloster
D:
3 feb. 1913
Løgumkloster
Johann Friedrich Carl Thier
1884-1959
Johann Friedrich Carl Thier
F:
5 aug. 1884
Insterburg i Tyskland
G:
22 sep. 1912
Løgumkloster
D:
13 nov. 1959
Tønder
Christian Jørgensen Tønder
1913-
Christian Jørgensen Tønder
F:
8 jun. 1913
Skærbæk
Peter Hansen Tønder
1914-
Peter Hansen Tønder
F:
8 dec. 1914
Skærbæk
Cathrine Birgitte Tønder
1918-
Cathrine Birgitte Tønder
F:
28 jul. 1918
Skærbæk
Birgitte Tønder
1920-
Birgitte Tønder
F:
14 jun. 1920
Skærbæk
Mads Jakob Tønder
1923-
Mads Jakob Tønder
F:
19 Maj 1923
Skærbæk s. (Ullerup)
Olga Tønder
1925-
Olga Tønder
F:
18 dec. 1925
Skærbæk s. (Ullerup)
Viggo Samuel Tønder
1927-
Viggo Samuel Tønder
F:
28 aug. 1927
Skærbæk s. (Ullerup)
Anke Marie Quitzau
1890-1968
Anke Marie Quitzau
F:
4 nov. 1890
Løgumkloster
D:
19 sep. 1968
Haderslev (Amtssygeh.)
Peter Nielsen Tønder
1888-1967
Peter Nielsen Tønder
F:
11 nov. 1888
Skærbæk s. (Melby)
G:
18 feb. 1913
Skærbæk
D:
5 feb. 1967
Skærbæk s. (Ullerup)
Samuel Nicolai Quitzau
1892-1894
Samuel Nicolai Quitzau
F:
8 sep. 1892
Løgumkloster
D:
14 apr. 1894
Løgumkloster
Jep Jessen Quitzau
1894-1896
Jep Jessen Quitzau
F:
1 apr. 1894
Løgumkloster
D:
5 jan. 1896
Løgumkloster
Samuel Nicolai Quitzau
1896-1916
Samuel Nicolai Quitzau
F:
1 jan. 1896
Løgumkloster
D:
27 dec. 1916
Verdun
Samuel Peter Quitzau
1924-
Samuel Peter Quitzau
F:
17 feb. 1924
Brøns
Jep Jessen Quitzau
1897-
Jep Jessen Quitzau
F:
5 mar. 1897
Løgumkloster
Andrea Christine Nielsen
1900-
Andrea Christine Nielsen
F:
16 sep. 1900
Tønder
G:
22 apr. 1923
Brøns
Peter Andersen Quitzau
1898-1898
Peter Andersen Quitzau
F:
9 apr. 1898
Løgumkloster
D:
17 jul. 1898
Løgumkloster
Meta Cathrine Quitzau
1899-
Meta Cathrine Quitzau
F:
30 aug. 1899
Løgumkloster
Peter Andersen Quitzau
1902-
Peter Andersen Quitzau
F:
18 aug. 1902
Løgumkloster
Madea Hansine Quitzau
1903-1903
Madea Hansine Quitzau
F:
5 sep. 1903
Løgumkloster
D:
19 okt. 1903
Løgumkloster
Johannes Hansen Quitzau
1905-
Johannes Hansen Quitzau
F:
23 apr. 1905
Løgumkloster
Mette Tryk
1906-
Mette Tryk
F:
29 sep. 1906
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
27 mar. 1929
Nr. Løgum
Mette Cathrine Holm
1864-1930
Mette Cathrine Holm
F:
7 sep. 1864
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
15 apr. 1930
Visby
Mads Hansen Quitzau
1855-1912
Mads Hansen Quitzau
F:
13 feb. 1855
Løgumkloster
G:
26 sep. 1888
Løgumkloster
D:
19 okt. 1912
Løgumkloster
Ane Marie Eriksen
1888-
Ane Marie Eriksen
F:
1 apr. 1888
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peter Andersen Eriksen
1890-
Peter Andersen Eriksen
F:
21 maj 1890
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Bothilde Holm
1866-
Bothilde Holm
F:
3 jan. 1866
Ballum s.
Ingvardt Hansen Eriksen
1849-1891
Ingvardt Hansen Eriksen
F:
25 sep. 1849
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
4 dec. 1886
Emmerlev
D:
12 maj 1891
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Beyer Holm
1867-1871
Beyer Holm
F:
5 mar. 1867
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
6 jan. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Theodor Holm
1868-
Theodor Holm
F:
2 jul. 1868
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Andersen Hansen
1899-
Peter Andersen Hansen
F:
12 feb. 1899
Roager s. (Vesterbæk)
Ingvard Hansen
1900-
Ingvard Hansen
F:
25 sep. 1900
Roager s. (Vesterbæk)
Anke Marie Hansen
1902-
Anke Marie Hansen
F:
20 jul. 1902
Roager s. (Vesterbæk)
Ingeborg Marie Christine Hansen
1905-
Ingeborg Marie Christine Hansen
F:
13 apr. 1905
Roager s. (Vesterbæk)
Andreas Clausen
1901-
Andreas Clausen
F:
18 mar. 1901
Højrup
G:
24 jul. 1927
Højrup
Agnes Louise Hansen
1906-
Agnes Louise Hansen
F:
5 jul. 1906
Roager s. (Vesterbæk)
Dagny Haldora Hansen
1911-
Dagny Haldora Hansen
F:
27 maj 1911
Roager s. (Vesterbæk)
Caroline Holm
1870-
Caroline Holm
F:
9 mar. 1870
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Christian Hansen
1853-1930
Hans Christian Hansen
F:
3 jul. 1853
Randerup
G:
15 okt. 1898
Roager
D:
9 jun. 1930
Højrup s. (Arnum)
Bertha Holm
1871-1871
Bertha Holm
F:
17 feb. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 feb. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anke Marie Lindberg
1826-
Anke Marie Lindberg
F:
22 nov. 1826
Peder Andersen Holm
1815-
Peder Andersen Holm
F:
19 apr. 1815
Brøns s. (Holmgård)
G:
26 okt. 1844
Ballum
Hans Peder Lindberg
1875-1884
Hans Peder Lindberg
F:
8 okt. 1875
Farup s. (Mejlby)
D:
24 dec. 1884
Manø
Margrethe Lindberg
1877-1891
Margrethe Lindberg
F:
31 maj 1877
Manø
D:
9 maj 1891
Manø
Niels Petersen Lindberg
1879-
Niels Petersen Lindberg
F:
26 jul. 1879
Manø
Karen Kirstine Jeffsen
1889-
Karen Kirstine Jeffsen
F:
14 mar. 1889
Manø
G:
28 okt. 1914
Manø
Meta Lindberg
1881-1885
Meta Lindberg
F:
6 jun. 1881
Manø
D:
15 maj 1885
Manø
Anna Marie Lindberg
1884-1885
Anna Marie Lindberg
F:
29 maj 1884
Manø
D:
27 apr. 1885
Manø
Meta Marie Lindberg
1885-1945
Meta Marie Lindberg
F:
1 apr. 1885
Manø
D:
13 aug. 1945
Peder Mikkelsen
1878-1956
Peder Mikkelsen
F:
12 sep. 1878
G:
13 jul. 1906
Manø
D:
1 dec. 1956
Ane Marie Lindberg
1888-
Ane Marie Lindberg
F:
21 aug. 1888
Manø
Niels Johansen Rechnagel
1885-
Niels Johansen Rechnagel
F:
21 mar. 1885
V. Vedsted
G:
2 feb. 1910
V. Vedsted
Margrethe Lindberg
1893-
Margrethe Lindberg
F:
22 feb. 1893
Manø
Jens Sejer Jensen
1900-
Jens Sejer Jensen
F:
3 apr. 1900
Manø
G:
3 sep. 1922
Manø
Beier Jespersen Lindberg
1854-1896
Beier Jespersen Lindberg
F:
3 jan. 1854
D:
1 apr. 1896
Ane Marie Pedersen
1854-
Ane Marie Pedersen
F:
30 jul. 1854
Farup s. (Mejlby)
G:
10 sep. 1875
Farup
Marie Kirstine Lindberg
1855-
Marie Kirstine Lindberg
F:
24 jul. 1855
Kirstine Lindberg
1857-1940
Kirstine Lindberg
F:
5 apr. 1857
D:
4 feb. 1940
Simon Nielsen Petersen
1857-1947
Simon Nielsen Petersen
F:
10 sep. 1857
G:
30 apr. 1885
D:
4 feb. 1947
Hans Lindberg
1893-1901
Hans Lindberg
F:
28 mar. 1893
Janderup s. (Søvig Mark)
D:
2 mar. 1901
Janderup s. (Søvig Mark)
Viggo Lindberg
1895-1896
Viggo Lindberg
F:
11 jul. 1895
Janderup s. (Søvig Mark)
D:
7 aug. 1896
Janderup s. (Søvig Mark)
Emilie Lindberg
1897-
Emilie Lindberg
F:
1 feb. 1897
Janderup s. (Søvig Mark)
Kristian Hansen Christensen
1889-
Kristian Hansen Christensen
F:
11 okt. 1889
Janderup
G:
19 jun. 1925
Janderup
Viggo Lindberg
1898-
Viggo Lindberg
F:
16 nov. 1898
Janderup s. (Søvig Mark)
Theodor Jessen Lindberg
1859-1950
Theodor Jessen Lindberg
F:
27 jul. 1859
D:
27 feb. 1950
Janderup s. (Søvig Mark)
Kristiane Hanne Kristensen
1863-
Kristiane Hanne Kristensen
F:
11 nov. 1863
G:
31 mar. 1892
V. Vedsted
Margrethe Lindberg
1886-1975
Margrethe Lindberg
F:
15 jul. 1886
D:
20 nov. 1975
Carl Mortensen
1892-1965
Carl Mortensen
F:
22 dec. 1892
G:
ca. 1914
D:
24 jul. 1965
Petrea Lindberg
1891-
Petrea Lindberg
F:
2 nov. 1891
Anders Jessen Lindberg
1860-1947
Anders Jessen Lindberg
F:
20 sep. 1860
D:
16 feb. 1947
Esbjerg (De gamles hjem)
Andrea Pedersen
1856-1895
Andrea Pedersen
F:
9 maj 1856
Farup s. (Mejlby)
G:
28 okt. 1885
Farup
D:
24 mar. 1895
Beier Andersen Lindberg
1901-1966
Beier Andersen Lindberg
F:
22 jun. 1901
Esbjerg
D:
3 aug. 1966
Helene Johanne Jessen
1906-
Helene Johanne Jessen
F:
27 apr. 1906
Esbjerg
G:
13 maj 1928
Esbjerg (Vor Frelser k.)
Andrew Lindberg
1905-
Andrew Lindberg
F:
12 jul. 1905
Hans Andersen Lindberg
1907-1950
Hans Andersen Lindberg
F:
1 jan. 1907
D:
4 mar. 1950
Maren Jensine Nielsen
Frank Andersen Lindberg
Anna Nielsen
Dagny Lindberg
Axel Sørensen
1915-1994
Axel Sørensen
F:
11 feb. 1915
D:
1 apr. 1994
Ane Marie Thygesen
1873-1943
Ane Marie Thygesen
F:
18 jun. 1873
G:
4 okt. 1896
D:
23 aug. 1943
Petrea Lindberg
1862-
Petrea Lindberg
F:
13 jan. 1862
Jeppe Andersen Lindberg
1863-
Jeppe Andersen Lindberg
F:
28 jul. 1863
Truels Andersen Lindberg
1865-
Truels Andersen Lindberg
F:
26 dec. 1865
Anne Marie Karoline Lindberg
1868-
Anne Marie Karoline Lindberg
F:
1 mar. 1868
Evald Christian Bennetsen
1870-
Evald Christian Bennetsen
F:
26 jan. 1870
Gram s. (Tiset)
G:
14 maj 1895
V. Vedsted
Hans Andersen Lindberg
1828-1880
Hans Andersen Lindberg
F:
1 nov. 1828
D:
27 maj 1880
Bodil Margrethe Thygesen
1824-1913
Bodil Margrethe Thygesen
F:
26 okt. 1824
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
20 apr. 1852
D:
23 jan. 1913
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Truels Andersen Lindberg
1831-1864
Truels Andersen Lindberg
F:
30 maj 1831
D:
13 apr. 1864
Beyer Andersen Lindberg
1833-
Beyer Andersen Lindberg
F:
26 apr. 1833
Ock Andersen Lindberg
1835-1835
Ock Andersen Lindberg
F:
15 jan. 1835
D:
16 jan. 1835
Maren Beyer
1802-1835
Maren Beyer
F:
14 mar. 1802
D:
1 apr. 1835
Anders Jessen Lindberg
1798-1865
Anders Jessen Lindberg
F:
2 feb. 1798
G:
3 maj 1823
D:
8 apr. 1865
Bodil Hansdatter
1778-1813
Bodil Hansdatter
F:
30 mar. 1778
D:
1813
Brøns s. (Normsted)
Jeppe Bertelsen
1773-1841
Jeppe Bertelsen
F:
5 aug. 1773
G:
21 okt. 1801
D:
2 jan. 1841
Hans Jepsen Hansen
1779-1810
Hans Jepsen Hansen
F:
10 aug. 1779
D:
28 maj 1810
Niels Ocksen Truelsen
1832-1832
Niels Ocksen Truelsen
F:
6 maj 1832
D:
7 maj 1832
Niels Oksen Truelsen
1904-1968
Niels Oksen Truelsen
F:
8 jan. 1904
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 jan. 1968
Thyre Tønder
Peter Nielsen Truelsen
Petrea Kathrine Bundsgaard
Truels Andersen Truelsen
1869-
Truels Andersen Truelsen
F:
23 feb. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Kjestine Marie Nielsen
1878-
Kjestine Marie Nielsen
F:
30 okt. 1878
Vodder s. (Birkelev)
G:
5 apr. 1900
Vodder
Hans Nielsen Truelsen
1870-1878
Hans Nielsen Truelsen
F:
18 nov. 1870
Vodder s. (Birkelev)
D:
18 sep. 1878
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt søn
1873-1873
Dødfødt søn
F:
13 apr. 1873
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 apr. 1873
Vodder s. (Birkelev)
Marie Kirstine Beck Thomsen
1899-
Marie Kirstine Beck Thomsen
F:
2 feb. 1899
Vodder s. (Birkelev)
Ingvar Svane Nielsen
Ingvar Svane Nielsen
G:
29 sep. 1922
Vodder
Tove Beck Thomsen
Hans Helge Beck Thomsen
Inger Britt Tryde Haarløv
Agnete Beck Thomsen
Hans Beck Thomsen
1902-1994
Hans Beck Thomsen
F:
13 sep. 1902
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 nov. 1994
Marie Barsballe
1906-
Marie Barsballe
F:
31 maj 1906
Vodder
G:
20 maj 1933
Vodder
Peter Hansen Barsballe
Hans Beck Thomsen Barsballe
Flemming Barsballe
Ingrid Barsballe
Anna Kristine Beck Thomsen
1904-
Anna Kristine Beck Thomsen
F:
14 nov. 1904
Vodder s. (Birkelev)
Jens Clausen Barsballe
1904-1968
Jens Clausen Barsballe
F:
29 mar. 1904
Vodder
G:
19 okt. 1933
Vodder
D:
30 aug. 1968
Vodder
Else Marie Truelsen
1874-
Else Marie Truelsen
F:
27 maj 1874
Vodder s. (Birkelev)
Hans Beck Thomsen
1867-
Hans Beck Thomsen
F:
2 apr. 1867
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
29 apr. 1898
Vodder
Dødfødt datter
1877-1877
Dødfødt datter
F:
22 jan. 1877
Vodder s. (Birkelev)
D:
22 jan. 1877
Vodder s. (Birkelev)
Ane Kirstine Truelsen
1878-1894
Ane Kirstine Truelsen
F:
23 maj 1878
Vodder s. (Birkelev)
D:
25 apr. 1894
Vodder s. (Birkelev)
Hans Thomsen Truelsen
1882-
Hans Thomsen Truelsen
F:
3 jun. 1882
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt datter
1884-1884
Dødfødt datter
F:
9 jun. 1884
Vodder s. (Birkelev)
D:
9 jun. 1884
Vodder s. (Birkelev)
Niels Ocksen Truelsen
1833-1914
Niels Ocksen Truelsen
F:
15 jun. 1833
D:
22 maj 1914
Marie Kirstine Hansen Rosen
1844-
Marie Kirstine Hansen Rosen
F:
1 jun. 1844
G:
22 maj 1868
Vodder
Anders Mikkelsen Truelsen
1836-1893
Anders Mikkelsen Truelsen
F:
15 jan. 1836
D:
20 nov. 1893
Vodder s. (Birkelev Mark)
Botille Jessen
1849-1929
Botille Jessen
F:
2 jul. 1849
G:
18 okt. 1877
Vodder
D:
16 maj 1929
Hans Hansen Truelsen
1839-1839
Hans Hansen Truelsen
F:
25 feb. 1839
D:
6 apr. 1839
Anna Marie Andersen
1840-1845
Anna Marie Andersen
F:
18 maj 1840
D:
22 jan. 1845
Dødfødt datter
1844-1844
Dødfødt datter
F:
8 jan. 1844
D:
8 jan. 1844
Bodil Marie Sølbeck
1867-
Bodil Marie Sølbeck
F:
17 sep. 1867
Vodder s. (Birkelev)
Martin Jørgensen
1868-
Martin Jørgensen
F:
14 dec. 1868
G:
28 okt. 1893
Vodder
Thomas Lauridsen Sølbeck
1869-
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
21 aug. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Truels Andersen Sølbeck
1872-1873
Truels Andersen Sølbeck
F:
4 feb. 1872
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 jan. 1873
Vodder s. (Birkelev)
Thomas Lauridsen Sølbeck
1905-
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
11 maj 1905
Spandet
Elise Kristense Sølbeck
1906-
Elise Kristense Sølbeck
F:
4 jun. 1906
Spandet
Anne Kjestine Sølbeck
Erik Petersen Sølbeck
1909-1917
Erik Petersen Sølbeck
F:
16 dec. 1909
Spandet
D:
27 aug. 1917
Spandet
Truels Andersen Sølbeck
1874-1964
Truels Andersen Sølbeck
F:
9 feb. 1874
Vodder s. (Birkelev)
D:
28 apr. 1964
Vodder s. (Birkelev)
Marie Kirstine Jessen
1878-1915
Marie Kirstine Jessen
F:
25 aug. 1878
Vodder s. (Vrå)
G:
14 maj 1903
Spandet
D:
15 jan. 1915
Spandet
Ane Marie Jessen
1884-
Ane Marie Jessen
F:
6 feb. 1884
Vodder s. (Vrå)
Anne Marie Sølbeck
Peter Mærsk Jensen
1900-1983
Peter Mærsk Jensen
F:
24 dec. 1900
Vodder
D:
6 feb. 1983
Thomas Sølbeck
1898-1947
Thomas Sølbeck
F:
19 jan. 1898
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
18 feb. 1947
Sønderborg (Statshosp.)
Anna Catharina Wismar
1906-1978
Anna Catharina Wismar
F:
18 sep. 1906
Højer
G:
31 maj 1935
Højer
D:
19 nov. 1978
Paul Lassen Sølbeck
1904-1904
Paul Lassen Sølbeck
F:
1 jan. 1904
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1 jan. 1904
Roager s. (Ø. Åbølling)
Anna Kjestine Sølbeck
1905-1982
Anna Kjestine Sølbeck
F:
1 maj 1905
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
29 apr. 1982
Hans Jeppe Thyssen
1905-1987
Hans Jeppe Thyssen
F:
15 feb. 1905
Vodder s. (Gånsager)
G:
14 nov. 1926
Vodder
D:
31 maj 1987
Emil Marius Sølbeck
1875-1948
Emil Marius Sølbeck
F:
24 maj 1875
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 jan. 1948
Marie Jørine Pedersen
1869-1933
Marie Jørine Pedersen
F:
25 jun. 1869
G:
14 nov. 1896
D:
18 nov. 1933
Thomas Sølbeck
Johanne Helene Lunding
1926-2014
Johanne Helene Lunding
F:
7 jun. 1926
Fole
D:
14 okt. 2014
Fole
Anne Kjestine Sølbeck
Niels Jensen Sølbeck
Oline Marie Sølbeck
1924-
Oline Marie Sølbeck
F:
23 mar. 1924
Fole
Christian Carl Sølbeck
1877-1962
Christian Carl Sølbeck
F:
6 mar. 1877
Vodder s. (Birkelev)
D:
5 jul. 1962
Fole
Anne Marie Jensen
1888-1972
Anne Marie Jensen
F:
21 okt. 1888
D:
18 okt. 1972
Peter Simonsen Sølbeck
1880-1881
Peter Simonsen Sølbeck
F:
28 mar. 1880
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 apr. 1881
Vodder s. (Birkelev)
Thomas Sølbeck Sørensen
1905-
Thomas Sølbeck Sørensen
F:
18 sep. 1905
Seem s. (Hømlund)
Anne Sørensen
1907-
Anne Sørensen
F:
26 dec. 1907
Seem s. (Hømlund)
Ane Kirstine Sørensen
1912-
Ane Kirstine Sørensen
F:
11 nov. 1912
Seem s. (Hømlund)
Hulde Vilhelmine Sørensen
1918-
Hulde Vilhelmine Sørensen
F:
1 mar. 1918
Darum s. (Darum Mark)
Else Marie Sølbeck
1882-1971
Else Marie Sølbeck
F:
6 apr. 1882
Vodder s. (Birkelev)
D:
8 okt. 1971
Frederik Emil Sørensen
1878-1950
Frederik Emil Sørensen
F:
12 sep. 1878
Raklev s. (Saltbæk)
G:
5 maj 1905
D:
22 maj 1950
Darum s. (Darum Mark)
Peter Simonsen Sølbeck
1885-
Peter Simonsen Sølbeck
F:
24 feb. 1885
Vodder s. (Birkelev)
Anne Kjestine Sølbeck
Otto Nielsen Sølbeck
1887-1977
Otto Nielsen Sølbeck
F:
14 jul. 1887
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 aug. 1977
Bramminge (plejehjemmet)
Marie Kjerstine Riber
1891-1922
Marie Kjerstine Riber
F:
30 nov. 1891
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
29 dec. 1912
D:
22 nov. 1922
Darum s. (Darum Mark)
Valdemar Sølbeck
1891-1914
Valdemar Sølbeck
F:
26 mar. 1891
Vodder s. (Birkelev)
D:
19 nov. 1914
Polen
Ane Kirstine Andersen
1844-1935
Ane Kirstine Andersen
F:
8 jan. 1844
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 apr. 1935
Fole
Thomas Lauridsen Sølbeck
1839-1914
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
22 sep. 1839
Vodder s. (Birkelev)
G:
22 nov. 1866
Vodder
D:
14 jun. 1914
Vodder s. (Birkelev)
Hans Hansen Truelsen
1847-
Hans Hansen Truelsen
F:
1 jan. 1847
Ane Marie Andersen
1850-
Ane Marie Andersen
F:
16 apr. 1850
Peder Simonsen Truelsen
1853-1855
Peder Simonsen Truelsen
F:
8 mar. 1853
D:
5 apr. 1855
Truels Andersen Nielsen
1806-1864
Truels Andersen Nielsen
F:
4 sep. 1806
D:
15 jan. 1864
Else Marie Westergaard
1810-
Else Marie Westergaard
F:
22 apr. 1810
Vodder
G:
14 maj 1831
Vodder
Niels Ocksen Lycke
1835-
Niels Ocksen Lycke
F:
25 dec. 1835
Peter Christian Lycke
1877-
Peter Christian Lycke
F:
11 maj 1877
Skærbæk
Mette Botilde Lycke
1880-1880
Mette Botilde Lycke
F:
11 maj 1880
Skærbæk
D:
13 nov. 1880
Skærbæk
Nis Petersen Lycke
1842-1924
Nis Petersen Lycke
F:
16 jun. 1842
Gram s. (Tiset)
D:
12 mar. 1924
Rødding
Nicoline Christine Schou
1854-1882
Nicoline Christine Schou
F:
3 aug. 1854
Gimsing
G:
4 aug. 1874
Gimsing
D:
25 maj 1882
Gram
Dorthea Gad
NN
Kristine Lycke
1886-
Kristine Lycke
F:
13 jan. 1886
Gram
NN Gad
Mette Cathrine Schou
1852-1934
Mette Cathrine Schou
F:
3 nov. 1852
Gimsing
G:
7 mar. 1884
Gimsing
D:
14 aug. 1934
Rødding
Else Nielsdatter Andersen
1808-1868
Else Nielsdatter Andersen
F:
9 nov. 1808
D:
8 feb. 1868
Peter Christian Nissen Lycke
1810-1886
Peter Christian Nissen Lycke
F:
25 jul. 1810
Højrup s. (Arnum)
G:
5 nov. 1835
D:
15 aug. 1886
Bodil Marie Nielsdatter Andersen
1814-1816
Bodil Marie Nielsdatter Andersen
F:
12 dec. 1814
D:
28 dec. 1816
Dødfødt søn
1849-1849
Dødfødt søn
F:
3 apr. 1849
D:
3 apr. 1849
Bodil Marie Nielsdatter
1818-1899
Bodil Marie Nielsdatter
F:
27 apr. 1818
Vodder s. (Birkelev)
D:
26 maj 1899
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Jes Petersen Westergaard
1818-1877
Jes Petersen Westergaard
F:
18 maj 1818
D:
26 apr. 1877
Vodder
Bodil Marie Pahuus
1898-
Bodil Marie Pahuus
F:
1 okt. 1898
Betty Pahuus
1943-
Betty Pahuus
F:
9 aug. 1943
Ribe (Ribe sygehus)
Jens Christian la Cour Madsen
Hans Christensen Pahuus
1900-1986
Hans Christensen Pahuus
F:
26 sep. 1900
D:
11 feb. 1986
Ane Jensine Marie Nissen
1899-1980
Ane Jensine Marie Nissen
F:
20 dec. 1899
D:
3 sep. 1980
Mette Kirstine Pahuus
1904-
Mette Kirstine Pahuus
F:
14 jun. 1904
Niels Christensen Pahuus
1910-1943
Niels Christensen Pahuus
F:
12 okt. 1910
D:
26 nov. 1943
Kirsten Pahuus
Jørgen Pahuus
Niels Pahuus
Christian Schmidt Pahuus
1906-
Christian Schmidt Pahuus
F:
3 nov. 1906
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Else Cathrine Staunager
Else Cathrine Staunager
G:
1 maj 1937
Seem
Aage Christensen Pahuus
Christen Hansen Pahuus
1856-1937
Christen Hansen Pahuus
F:
17 mar. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
20 dec. 1937
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Marie Kirstine Schmidt
1870-1942
Marie Kirstine Schmidt
F:
2 maj 1870
Vodder s. (Gånsager)
G:
11 sep. 1898
V. Vedsted
D:
28 dec. 1942
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Ane Marie Pahuus
1858-1865
Ane Marie Pahuus
F:
22 nov. 1858
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
19 maj 1865
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Ocksen Pahuus
1864-
Niels Ocksen Pahuus
F:
5 mar. 1864
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hans Christensen Pahuus
1822-1895
Hans Christensen Pahuus
F:
15 sep. 1822
Rejsby
G:
19 apr. 1855
D:
31 dec. 1895
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anna Marie Hansdatter
1781-1828
Anna Marie Hansdatter
F:
2 maj 1781
D:
19 nov. 1828
Niels Ocksen Truelsen
1774-1828
Niels Ocksen Truelsen
F:
9 jul. 1774
G:
15 nov. 1805
D:
23 aug. 1828
Nis Hansen
1784-1825
Nis Hansen
F:
4 jan. 1784
D:
12 aug. 1825
Else Hansdatter
1787-1790
Else Hansdatter
F:
15 jun. 1787
D:
17 maj 1790
Hanne Hansdatter
1789-1803
Hanne Hansdatter
F:
11 mar. 1789
D:
1803
Hans Jessen Basballe
1793-1794
Hans Jessen Basballe
F:
1 feb. 1793
D:
6 feb. 1794
Hans Jepsen Hansen
1820-1820
Hans Jepsen Hansen
F:
1820
Vodder s. (Birkelev)
D:
5 sep. 1820
Vodder s. (Birkelev)
Hans Jessen Barsbøl
1851-
Hans Jessen Barsbøl
F:
5 okt. 1851
Marie Elsine Boysen
1897-1897
Marie Elsine Boysen
F:
22 jan. 1897
Jernved s. (Gredsted)
D:
24 jan. 1897
Jernved s. (Gredsted)
Hans Nielsen Boysen
1898-
Hans Nielsen Boysen
F:
10 feb. 1898
Jernved s. (Gredsted)
Klaus Boysen
1900-
Klaus Boysen
F:
27 mar. 1900
Jernved s. (Gredsted)
Marie Pedersen
Helene Marie Boysen
1902-
Helene Marie Boysen
F:
29 apr. 1902
Jernved s. (Gredsted)
Alfred Madsen Noer
Marie Boysen
1903-
Marie Boysen
F:
17 sep. 1903
Jernved s. (Gredsted)
Niels Jepsen Rosendal
Ingeborg Kirstine Boysen
1906-
Ingeborg Kirstine Boysen
F:
14 jun. 1906
Jernved s. (Gredsted)
Jørgen Aagaard
Agnes Boysen
1909-
Agnes Boysen
F:
28 feb. 1909
Jernved s. (Gredsted)
Peder Boysen
1911-
Peder Boysen
F:
2 maj 1911
Jernved s. (Gredsted)
Thyra Boysen
1913-
Thyra Boysen
F:
15 mar. 1913
Jernved s. (Gredsted)
Margrethe Boysen
1914-
Margrethe Boysen
F:
19 jul. 1914
Jernved s. (Gredsted)
Ella Boysen
1916-
Ella Boysen
F:
22 okt. 1916
Jernved s. (Gredsted)
Kirsten Thomsen
1877-
Kirsten Thomsen
F:
31 maj 1877
Vodder s. (Birkelev)
Niels Hansen Boysen
1863-
Niels Hansen Boysen
F:
2 jul. 1863
Ballum s. (Østerende)
G:
28 maj 1896
Jernved
Hans Hansen Thomsen
Kirstine Marie Thomsen
Thomas Nielsen Thomsen
Peter Andersen Thomsen
Marie Elsine Barsbøl
1855-
Marie Elsine Barsbøl
F:
13 jul. 1855
Vodder s. (Birkelev)
Claus Thomsen
1839-
Claus Thomsen
F:
4 okt. 1839
Ballum s. (Østerende)
G:
20 maj 1876
Vodder
Peter Nissen Barsbøl
1857-
Peter Nissen Barsbøl
F:
13 jun. 1857
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
26 aug. 1860
D:
26 aug. 1860
Hans Hansen Barsbøl
1822-1881
Hans Hansen Barsbøl
F:
5 dec. 1822
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 dec. 1881
Vodder s. (Birkelev)
Kirstine Petersen Schou
1822-1867
Kirstine Petersen Schou
F:
1822
G:
26 okt. 1850
D:
17 mar. 1867
Maren Jefsen
Maren Jefsen
G:
23 nov. 1867
Vodder
Elsine Cathrine Barsbøl
1868-
Elsine Cathrine Barsbøl
F:
9 jul. 1868
Vodder s. (Birkelev)
Christen Hansen Pahuus
Christen Hansen Pahuus
G:
4 dec. 1899
Hans Jessen Barsbøl
1870-
Hans Jessen Barsbøl
F:
8 aug. 1870
Vodder s. (Birkelev)
Ane Marie Johansen
1878-
Ane Marie Johansen
F:
1 aug. 1878
Brørup s. (Eskelund Mark)
G:
8 dec. 1899
Vodder
Johan Nissen Barsbøl
1873-1878
Johan Nissen Barsbøl
F:
28 okt. 1873
Vodder s. (Birkelev)
D:
16 dec. 1878
Vodder s. (Birkelev)
Cathrine Margrethe Barsbøl
Jes Hansen Barsbøl
1825-
Jes Hansen Barsbøl
F:
29 sep. 1825
Catharina Nissen
1838-
Catharina Nissen
F:
18 apr. 1838
G:
8 nov. 1867
Vodder
Hans Jessen Basballe
1797-1847
Hans Jessen Basballe
F:
26 sep. 1797
D:
9 jan. 1847
Elsabe Keysdatter
1792-1853
Elsabe Keysdatter
F:
1792
G:
6 nov. 1819
D:
20 mar. 1853
Bodil Nisdatter
1754-1818
Bodil Nisdatter
F:
21 aug. 1754
Rejsby s. (Haved)
D:
15 apr. 1818
Vodder s. (Birkelev)
Hans Hansen
1750-1835
Hans Hansen
F:
1750
Vodder s. (Birkelev)
G:
1777
D:
8 aug. 1835
Vodder s. (Birkelev)
Nis Clausen
Else Hansdatter
Maren Nielsdatter
1763-1771
Maren Nielsdatter
F:
1763
D:
1771
Hans Jessen Nielsen
1765-1769
Hans Jessen Nielsen
F:
1765
D:
1769
Claus Nissen Nielsen
1769-
Claus Nissen Nielsen
F:
1769
Anne Marie Hansdatter
1770-1831
Anne Marie Hansdatter
F:
13 dec. 1770
Vodder s. (Gånsager)
G:
1795
D:
16 apr. 1831
Vodder
Hans Jessen Nielsen
1771-
Hans Jessen Nielsen
F:
1771
Vodder s. (Gånsager)
Cathrine Truelsdatter
1790-
Cathrine Truelsdatter
F:
25 sep. 1790
Brede s. (Trelborg)
G:
2 jul. 1816
Brede
Anne Marie Westergaard
1796-1797
Anne Marie Westergaard
F:
6 maj 1796
Vodder s. (Gånsager)
D:
3 jun. 1797
Vodder s. (Gånsager)
Dødfødt søn
1852-1852
Dødfødt søn
F:
4 sep. 1852
Vodder s. (Gånsager)
D:
4 sep. 1852
Vodder s. (Gånsager)
Maren Vestergaard
1853-1862
Maren Vestergaard
F:
1 okt. 1853
Vodder s. (Gånsager)
D:
1 maj 1862
Vodder s. (Gånsager)
Hans Adsersen Vestergaard
1825-
Hans Adsersen Vestergaard
F:
18 dec. 1825
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Hansdatter
ca. 1823-1856
Kirsten Hansdatter
F:
ca. 1823
G:
15 nov. 1850
Vodder
D:
20 apr. 1856
Vodder s. (Gånsager)
Dødfødt datter
1858-1858
Dødfødt datter
F:
3 maj 1858
Vodder s. (Gånsager)
D:
3 maj 1858
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Vestergaard
1859-
Kirsten Vestergaard
F:
2 jun. 1859
Vodder s. (Gånsager)
Nis Christensen Vestergaard
1861-1864
Nis Christensen Vestergaard
F:
27 maj 1861
Vodder s. (Gånsager)
D:
29 nov. 1864
Vodder s. (Gånsager)
Marie Vestergaard
1863-1904
Marie Vestergaard
F:
23 jun. 1863
Vodder s. (Gånsager)
D:
5 dec. 1904
Vodder s. (Gånsager Mark)
Ukendt
Andreas Jensen
Marie Paasch
Hans Adsersen Jensen
Margrethe Petersen
Anders Jensen
Andrea Jensen
Hans Michael Jensen
Anna Marie Schmidt
Ane Dorthea Schmidt
Hans Andersen Schmidt
1893-1976
Hans Andersen Schmidt
F:
12 sep. 1893
Vodder s. (Gånsager)
D:
25 maj 1976
Agnete Johansen
1895-1996
Agnete Johansen
F:
26 apr. 1895
Højslev s. (Majgård)
G:
26 jul. 1921
Vodder
D:
6 jan. 1996
Pedrea Christine Schmidt
Nissine Schmidt
Anders Andersen Schmidt
Agathe Margrethe Schmidt
Cecilie Otteline Schmidt
Dødfødt datter
Maren Cathrine Vestergaard
1865-
Maren Cathrine Vestergaard
F:
26 maj 1865
Vodder s. (Gånsager)
Anders Peter Andersen Schmidt
1854-
Anders Peter Andersen Schmidt
F:
25 apr. 1854
Branderup
G:
1 mar. 1889
Vodder
Ane Marie Lohmann
1822-1882
Ane Marie Lohmann
F:
8 feb. 1822
Skærbæk s. (V. Gasse)
G:
2 maj 1857
Vodder
D:
27 dec. 1882
Vodder s. (Gånsager)
Maria Nisdatter Vestergaard
1828-1879
Maria Nisdatter Vestergaard
F:
1 mar. 1828
Vodder s. (Gånsager)
D:
15 dec. 1879
Vodder s. (Gånsager Mark)
Niels Pedersen
1830-1906
Niels Pedersen
F:
27 feb. 1830
Føvling s. (Lervad)
G:
2 jun. 1853
Vodder
D:
17 dec. 1906
Vodder s. (Gånsager)
Villads Nissen Vestergaard
1830-1831
Villads Nissen Vestergaard
F:
4 mar. 1830
Vodder s. (Gånsager)
D:
8 mar. 1831
Vodder s. (Gånsager)
Anne Marie Nisdatter Vestergaard
1832-
Anne Marie Nisdatter Vestergaard
F:
7 maj 1832
Vodder s. (Gånsager)
Maren Westergaard
1798-1849
Maren Westergaard
F:
9 mar. 1798
Vodder s. (Gånsager)
D:
7 dec. 1849
Vodder s. (Gånsager)
Nis Villadsen Brorson
1793-1859
Nis Villadsen Brorson
F:
28 apr. 1793
Vodder s. (Gånsager)
G:
25 nov. 1824
Vodder
D:
14 dec. 1859
Vodder s. (Gånsager)
Hans Christian Petersen
1858-
Hans Christian Petersen
F:
24 jul. 1858
Ravsted s. (Knivsig)
Betty Marie Petersen
ca. 1861-
Betty Marie Petersen
F:
ca. 1861
Rosine Margrethe Petersen
ca. 1863-
Rosine Margrethe Petersen
F:
ca. 1863
Marie Catharina Petersen
1865-
Marie Catharina Petersen
F:
9 aug. 1865
Aabenraa
Peter Andersen Beier Petersen
1829-1865
Peter Andersen Beier Petersen
F:
24 apr. 1829
Nr. Løgum s. (Kløjing)
D:
8 sep. 1865
Aabenraa
Maren Petersen
ca. 1840-
Maren Petersen
F:
ca. 1839/40
G:
25 jun. 1857
Ravsted
Hans Adsersen Petersen
1832-
Hans Adsersen Petersen
F:
30 apr. 1832
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Anne Kjestine Marie Christensen
1863-
Anne Kjestine Marie Christensen
F:
17 aug. 1863
Rise s. (Mjøls Mark)
Peter Beier Christensen
1866-
Peter Beier Christensen
F:
16 apr. 1866
Rise s. (Mjøls Mark)
Jensine Christine Christensen
1870-1871
Jensine Christine Christensen
F:
24 Maj 1870
Rise s. (Mjøls Mark)
D:
7 apr. 1871
Rise s. (Mjøls Mark)
Christine Christensen
1872-
Christine Christensen
F:
10 Maj 1872
Rise s. (Mjøls Mark)
Cathrine Christensen
1876-
Cathrine Christensen
F:
22 jun. 1876
Rise s. (Mjøls Mark)
Carl Ludvig Otto Fischer
1867-
Carl Ludvig Otto Fischer
F:
8 mar. 1867
G:
24 jun. 1902
Rise
Maren Petersen
1835-
Maren Petersen
F:
16 Maj 1835
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Hans Peter Møller Christensen
1833-1912
Hans Peter Møller Christensen
F:
28 jul. 1833
Egvad s. (Hønkys Mark)
G:
18 dec. 1860
Rise
D:
6 apr. 1912
Rise s. (Rise Skov)
Berthel Petersen
1838-
Berthel Petersen
F:
25 jun. 1838
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Kirsten Marie Westergaard
1800-1866
Kirsten Marie Westergaard
F:
7 mar. 1800
Vodder s. (Gånsager)
D:
31 mar. 1866
Rise s. (Mjøls Mark)
Bertel Petersen
ca. 1801-1838
Bertel Petersen
F:
ca. 1801
G:
31 Okt 1827
Nr. Løgum
D:
18 apr. 1838
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Martha Westergaard
1841-1925
Martha Westergaard
F:
5 maj 1841
Vodder s. (Gånsager)
D:
9 feb. 1925
Løgumkloster
Hans Nielsen Westergaard
1845-1847
Hans Nielsen Westergaard
F:
19 jul. 1845
Vodder s. (Gånsager)
D:
22 feb. 1847
Vodder s. (Gånsager)
Ane Marie Westergaard
1849-1928
Ane Marie Westergaard
F:
24 feb. 1849
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 dec. 1928
Løgumkloster
Niels Hansen, senere Clausen Westergaard
1803-1889
Niels Hansen, senere Clausen Westergaard
F:
23 jan. 1803
Vodder s. (Gånsager)
D:
19 dec. 1889
Løgumkloster
Agnes Gad
1815-1887
Agnes Gad
F:
4 dec. 1815
G:
9 nov. 1838
Vodder
D:
17 dec. 1887
Løgumkloster
Marie Beate Westergaard
1841-1896
Marie Beate Westergaard
F:
6 maj 1841
Løgumkloster
D:
1868/1896
Hans Hansen Westergaard
1843-1845
Hans Hansen Westergaard
F:
27 mar. 1843
Løgumkloster
D:
22 dec. 1845
Løgumkloster
Hans Hansen Westergaard
1845-1857
Hans Hansen Westergaard
F:
31 dec. 1845
Løgumkloster
D:
22 jun. 1857
Løgumkloster
Beate Jacobine Westergaard
1848-1853
Beate Jacobine Westergaard
F:
17 jul. 1848
Løgumkloster
D:
4 apr. 1853
Løgumkloster
Rosine Mariane Westergaard
1850-1855
Rosine Mariane Westergaard
F:
9 okt. 1850
Løgumkloster
D:
17 jul. 1855
Løgumkloster
Hansine Margrethe Krebs
1876-
Hansine Margrethe Krebs
F:
23 maj 1876
Løgumkloster
Dora Petrea Krebs
1878-1878
Dora Petrea Krebs
F:
27 sep. 1878
Løgumkloster
D:
12 nov. 1878
Løgumkloster
Dora Petrea Krebs
1880-
Dora Petrea Krebs
F:
11 maj 1880
Løgumkloster
Beate Jacobine Westergaard
1853-1881
Beate Jacobine Westergaard
F:
14 maj 1853
Løgumkloster
D:
12 jun. 1881
Løgumkloster
Peter Heinrich Krebs
1854-
Peter Heinrich Krebs
F:
4 apr. 1854
G:
23 jun. 1876
Løgumkloster
Rosine Mariane Westergaard
1856-1936
Rosine Mariane Westergaard
F:
1 jan. 1856
Løgumkloster
D:
22 mar. 1936
Tønder
Martin Hinrich Jensen Bödewadt
1844-
Martin Hinrich Jensen Bödewadt
F:
11 mar. 1844
G:
12 apr. 1879
Løgumkloster
Hansine Petree Laurup
1892-
Hansine Petree Laurup
F:
20 sep. 1892
Løgumkloster
Peter Petersen Laurup
1895-
Peter Petersen Laurup
F:
17 jan. 1895
Løgumkloster
Hanne Margrethe Westergaard
1859-
Hanne Margrethe Westergaard
F:
19 mar. 1859
Løgumkloster
Hans Frederik Laurup
1853-
Hans Frederik Laurup
F:
2 jul. 1853
Løgumkloster
G:
8 dec. 1888
Løgumkloster
Fritz Johann Heinrich Schmidtpott
1871-
Fritz Johann Heinrich Schmidtpott
F:
31 maj 1871
Altona
G:
7 sep. 1902
Løgumkloster
Hans Jefsen Westergaard
1805-1868
Hans Jefsen Westergaard
F:
9 feb. 1805
Vodder s. (Gånsager)
D:
21 okt. 1868
Løgumkloster
Margrethe Outzen
1818-1896
Margrethe Outzen
F:
12 apr. 1818
Løgumkloster
G:
19 nov. 1840
Løgumkloster
D:
20 nov. 1896
Løgumkloster
Maren Nielsdatter
1774-1840
Maren Nielsdatter
F:
24 mar. 1774
Vodder s. (Gånsager)
D:
14 jul. 1840
Vodder s. (Gånsager)
Hans Adsersen Hansen
1760-1807
Hans Adsersen Hansen
F:
9 jan. 1760
G:
16 okt. 1795
Vodder
D:
6 feb. 1807
Vodder s. (Gånsager)
Simon Madsen Stage
Simon Madsen Stage
G:
14 feb. 1811
Vodder
Jap Nielsen
1776-1778
Jap Nielsen
F:
1776
D:
1778
Dødfødt søn
1808-1808
Dødfødt søn
F:
27 sep. 1808
Vodder s. (Gånsager)
D:
27 sep. 1808
Vodder s. (Gånsager)
Marie Kjestine Carlsen
1877-
Marie Kjestine Carlsen
F:
17 aug. 1877
Nr. Løgum s. (Løgumbjerg)
Nielsine Carlsen
1879-1900
Nielsine Carlsen
F:
3 okt. 1879
Nr. Løgum s. (Løgumbjerg)
D:
29 jun. 1900
Nr. Løgum s. (Løgumbjerg)
Cecilie Marie Carlsen
1882-
Cecilie Marie Carlsen
F:
17 apr. 1882
Nr. Løgum s. (Løgumbjerg)
Johannes Matzen Carlsen
1841-
Johannes Matzen Carlsen
F:
16 sep. 1841
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Pauline Hansen
1853-
Pauline Hansen
F:
14 okt. 1853
Nr. Løgum s. (Løgumbjerg)
G:
10 nov. 1876
Nr. Løgum
Cathrine Carlsen
1843-
Cathrine Carlsen
F:
16 nov. 1843
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Lauritz Jepsen Sølbeck
1818-1880
Lauritz Jepsen Sølbeck
F:
13 maj 1818
G:
19 aug. 1874
Døstrup
D:
30 jun. 1880
Døstrup
Niels Madsen Carlsen
1872-1957
Niels Madsen Carlsen
F:
30 jun. 1872
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
27 jun. 1957
Nordby s. (Odden)
Bodil Marie Ocksen
1875-1947
Bodil Marie Ocksen
F:
5 nov. 1875
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
22 jul. 1902
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
14 okt. 1947
Nordby s. (Odden)
Peter Hansen Petersen
1898-1901
Peter Hansen Petersen
F:
15 apr. 1898
Skærbæk
D:
20 feb. 1901
Skærbæk
Kirsten Marie Petersen
1899-
Kirsten Marie Petersen
F:
5 sep. 1899
Skærbæk
Peter Hansen Petersen
1902-
Peter Hansen Petersen
F:
16 mar. 1902
Skærbæk
Medde Petersen
1903-
Medde Petersen
F:
16 okt. 1903
Skærbæk
Vilhelm Jessen
1903-
Vilhelm Jessen
F:
24 apr. 1903
Nordby på Fanø
G:
8 feb. 1925
Skærbæk
Gudrun Petersen
1905-
Gudrun Petersen
F:
17 nov. 1905
Skærbæk
Lars Petersen
1908-
Lars Petersen
F:
15 mar. 1908
Skærbæk
Holger Petersen
1910-
Holger Petersen
F:
15 jan. 1910
Skærbæk s. (Hjemsted)
Signe Petersen
1912-
Signe Petersen
F:
3 mar. 1912
Skærbæk
Martin Mathiesen Petersen
1915-
Martin Mathiesen Petersen
F:
7 mar. 1915
Skærbæk
Rigmor Kjerstine Petersen
1918-
Rigmor Kjerstine Petersen
F:
24 Maj 1918
Skærbæk s. (Gjesing)
Kirstine Cathrine Carlsen
1874-
Kirstine Cathrine Carlsen
F:
2 okt. 1874
Skærbæk s. (Hjemsted)
Martin Hansen Petersen
1877-
Martin Hansen Petersen
F:
8 mar. 1877
Brede s. (Borrig)
G:
19 feb. 1898
Skærbæk
Lars Carlsen
1913-
Lars Carlsen
F:
16 Maj 1913
Skærbæk s. (Hjemsted)
Anne Else Carlsen
1914-
Anne Else Carlsen
F:
4 Maj 1914
Skærbæk s. (Hjemsted)
Hans Oluf Vinther
1901-
Hans Oluf Vinther
F:
13 jan. 1901
Sommersted
G:
10 maj 1936
Skærbæk
Hans Christian Nielsen Carlsen
1915-
Hans Christian Nielsen Carlsen
F:
10 dec. 1915
Skærbæk s. (Hjemsted)
Antoni Carlsen
1918-1918
Antoni Carlsen
F:
24 feb. 1918
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
4 dec. 1918
Skærbæk s. (Hjemsted)
Midde Carlsen
1923-
Midde Carlsen
F:
19 maj 1923
Skærbæk s. (Gjesing)
Christian Nielsen Carlsen
1877-
Christian Nielsen Carlsen
F:
23 sep. 1877
Skærbæk s. (Hjemsted)
Anne Marie Kjær
1886-
Anne Marie Kjær
F:
13 jul. 1886
Spandet
G:
16 nov. 1912
Skærbæk
Lars Rasmussen
1907-
Lars Rasmussen
F:
2 feb. 1907
Oksbøl på Als
Peter Rasmussen
1909-
Peter Rasmussen
F:
19 nov. 1909
Skærbæk s. (Melby)
Nis Rasmussen
1912-
Nis Rasmussen
F:
21 sep. 1912
Skærbæk
Hans Nielsen Rasmussen
1915-1954
Hans Nielsen Rasmussen
F:
20 Maj 1915
Skærbæk
D:
4 sep. 1954
Ålborg
Jenny Petrea Reschefski
1922-1998
Jenny Petrea Reschefski
F:
10 jan. 1922
Vodder s. (Birkelev)
G:
30 nov. 1941
Skærbæk
D:
13 Okt 1998
Års
Anna Rasmussen
1917-
Anna Rasmussen
F:
6 dec. 1917
Skærbæk
Karl Bruno Georgi
1910-
Karl Bruno Georgi
F:
7 mar. 1910
Nordborg s. (Pøl)
G:
4 jun. 1939
Skærbæk
Ane Marie Rasmussen
1920-
Ane Marie Rasmussen
F:
4 apr. 1920
Skærbæk
Christiane Rasmussen
1923-
Christiane Rasmussen
F:
25 jul. 1923
Skærbæk
Rasmus Peter Jensen
1921-
Rasmus Peter Jensen
F:
8 feb. 1921
Halling s.
G:
25 jul. 1943
Skærbæk
Meta Cathrine Carlsen
1880-
Meta Cathrine Carlsen
F:
2 jul. 1880
Skærbæk s. (Hjemsted)
Anders Hansen Rasmussen
1877-
Anders Hansen Rasmussen
F:
17 feb. 1877
Gram s. (Friskmark)
G:
28 nov. 1903
Skærbæk
Nielsine Petrea Carlsen
1884-1888
Nielsine Petrea Carlsen
F:
15 maj 1884
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
24 jul. 1888
Skærbæk s. (Hjemsted)
Lars Carlsen
1845-
Lars Carlsen
F:
26 dec. 1845
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Anne Marie Berg
1842-
Anne Marie Berg
F:
18 mar. 1842
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
20 apr. 1872
Skærbæk
Peder Carlsen
1849-
Peder Carlsen
F:
23 maj 1849
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Niels Christian Carlsen
1851-
Niels Christian Carlsen
F:
7 okt. 1851
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Niels Madsen Carlsen
1810-1873
Niels Madsen Carlsen
F:
28 aug. 1810
Vodder s. (Gånsager)
D:
18 jan. 1873
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Kirsten Larsdatter
ca. 1814-1870
Kirsten Larsdatter
F:
ca. 1814
G:
1 jul. 1841
Nr. Løgum
D:
27 jul. 1870
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Bodil Marie Carlsen
1853-1872
Bodil Marie Carlsen
F:
29 aug. 1853
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
31 aug. 1872
Arrild s. (Svinhøj)
Dødfødt søn
1885-1885
Dødfødt søn
F:
31 maj 1885
Arrild s. (Svinhøj)
D:
31 maj 1885
Arrild s. (Svinhøj)
Anne Christine Cæcilie Carlsen
1887-
Anne Christine Cæcilie Carlsen
F:
2 apr. 1887
Arrild s. (Svinhøj)
Johannes Madsen Carlsen
1856-1901
Johannes Madsen Carlsen
F:
6 jun. 1856
Arrild s. (Svinhøj)
D:
12 nov. 1901
Arrild s. (Svinhøj)
Else Marie Bjerrum
1862-
Else Marie Bjerrum
F:
10 sep. 1862
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
14 okt. 1881
Arrild
Sille Marie Carlsen
1863-1865
Sille Marie Carlsen
F:
6 apr. 1863
Arrild s. (Svinhøj)
D:
9 mar. 1865
Arrild s. (Svinhøj)
Christian Carlsen
1817-1878
Christian Carlsen
F:
14 nov. 1817
Vodder s. (Gånsager)
D:
23 maj 1878
Arrild s. (Svinhøj)
Anne Christensen
1821-1885
Anne Christensen
F:
24 aug. 1821
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
6 maj 1852
Nr. Løgum
D:
30 nov. 1885
Arrild s. (Svinhøj)
Bodil Nielsdatter
1778-1824
Bodil Nielsdatter
F:
18 mar. 1778
Vodder s. (Gånsager)
D:
29 jul. 1824
Vodder s. (Gånsager)
Johannes Carl Madsen
ca. 1783-1865
Johannes Carl Madsen
F:
ca. 1783
G:
9 mar. 1808
Vodder
D:
24 dec. 1865
Vodder s. (Gånsager)
Niels Clausen
1732-1781
Niels Clausen
F:
1732
Vodder s. (Birkelev)
D:
31 okt. 1781
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Hansdatter
1744-1818
Kirsten Hansdatter
F:
1744
G:
16 okt. 1761
Vodder
D:
1818
Bodil Marie Beck
1831-
Bodil Marie Beck
F:
26 sep. 1831
Laust Nielsen Beck
1833-
Laust Nielsen Beck
F:
7 dec. 1833
Peder Hansen Beck
1840-før MODEREN
Peder Hansen Beck
F:
13 jan. 1840
D:
før MODEREN
Mette Marie (Ane) Nørgaard
1866-1867
Mette Marie (Ane) Nørgaard
F:
25 sep. 1866
D:
10 jun. 1867
Hans Peter Nørgaard
1871-
Hans Peter Nørgaard
F:
1 okt. 1871
Bodil Hansdatter Beck
1836-
Bodil Hansdatter Beck
F:
4 mar. 1836
Roager s. (Kirkeby)
Peter Lauridsen Nørgaard
1837-1925
Peter Lauridsen Nørgaard
F:
2 nov. 1837
G:
7 jun. 1866
Roager
D:
20 jun. 1925
Roager
Thomas Peter Hansen Beck
1842-
Thomas Peter Hansen Beck
F:
28 maj 1842
Anne Cathrine Nørgaard
1804-1875
Anne Cathrine Nørgaard
F:
1804
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
6 mar. 1875
Hans Jensen Beck
1803-1877
Hans Jensen Beck
F:
1803
G:
30 okt. 1830
D:
10 feb. 1877
Bodil Pedersdatter
Laurids Nielsen
Jens Hansen Basballe
1795-1849
Jens Hansen Basballe
F:
26 feb. 1795
D:
14 jul. 1849
Else Andersdatter
1788-1846
Else Andersdatter
F:
1788
G:
26 okt. 1833
D:
10 jul. 1846
Peder Hansen Basballe
1796-1817
Peder Hansen Basballe
F:
16 jun. 1796
D:
14 dec. 1817
Else Marie Basballe
1798-1799
Else Marie Basballe
F:
23 aug. 1798
D:
23 maj 1799
Simon Hansen Thysen
1892-1937
Simon Hansen Thysen
F:
18 feb. 1892
D:
27 mar. 1937
Fernande
Fernande
G:
1925
Hans Simonsen Thysen
1924-2001
Hans Simonsen Thysen
F:
20 apr. 1924
Vodder s. (Åved)
D:
2001
Kolding
Anne Elisabeth Thysen
1925-
Anne Elisabeth Thysen
F:
31 aug. 1925
Vodder s. (Åved)
Birgithe Kjestine Thysen
1930-
Birgithe Kjestine Thysen
F:
21 aug. 1930
Vodder s. (Åved)
Ingrid Thysen
1932-2019
Ingrid Thysen
F:
31 aug. 1932
Vodder s. (Åved)
D:
8 aug. 2019
NN Fogtmann
Sanne Gad Thysen
Henning Westergaard Konstmann
Bent Gad Thysen
1934-1965
Bent Gad Thysen
F:
5 dec. 1934
Vodder s. (Åved)
D:
1 apr. 1965
Vodder s. (Åved)
Vera Gad
Astrid Gad Thysen
1938-
Astrid Gad Thysen
F:
14 dec. 1938
Vodder s. (Åved)
Peter Herluf Gad Thysen
1940-2016
Peter Herluf Gad Thysen
F:
23 okt. 1940
Vodder s. (Åved)
D:
4 mar. 2016
Niels Simon Thysen
1943-
Niels Simon Thysen
F:
23 aug. 1943
Ribe (Amtssygehuset)
Mads Peter Thysen
1894-1967
Mads Peter Thysen
F:
11 maj 1894
Vodder s. (Åved)
D:
12 nov. 1967
Gram s. (Gram sygehus)
Signe Kjems Gad
1897-1974
Signe Kjems Gad
F:
8 nov. 1897
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
8 jun. 1923
Roager
D:
7 apr. 1974
Broder Hansen Thysen
1924-1924
Broder Hansen Thysen
F:
10 jun. 1924
D:
21 aug. 1924
Broder Hansen Thysen
Bente Else Thysen
Martin Hansen Thysen
1896-1966
Martin Hansen Thysen
F:
29 sep. 1896
Vodder s. (Åved)
D:
2 jun. 1966
Sønderborg (hospital)
Ellen Marie Hansen
1897-
Ellen Marie Hansen
F:
18 jan. 1897
Vodder
G:
23 maj 1923
Birgith Marie Blejken Hansen
Niels Blejken Hansen
Ane Kathrine Thysen
1900-
Ane Kathrine Thysen
F:
11 mar. 1900
Vodder s. (Åved)
Hans Peter Hansen
1894-
Hans Peter Hansen
F:
17 aug. 1894
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
15 sep. 1927
Skærbæk
Hans Simonsen Thysen
1853-1923
Hans Simonsen Thysen
F:
7 okt. 1853
D:
3 maj 1923
Kirstine Birgitte Holm
1857-1927
Kirstine Birgitte Holm
F:
26 apr. 1857
G:
18 maj 1891
Vodder
D:
20 dec. 1927
Marcus Martinsen Thysen
1855-1866
Marcus Martinsen Thysen
F:
5 dec. 1855
D:
8 jan. 1866
Jes Hansen Thysen
1858-1915
Jes Hansen Thysen
F:
4 feb. 1858
D:
1915
Anthon Hansen Thysen
1860-
Anthon Hansen Thysen
F:
26 jun. 1860
Maren Friis
Martinus Hansen Thysen
1863-
Martinus Hansen Thysen
F:
4 feb. 1863
Else Marie Holst
1898-
Else Marie Holst
F:
20 jun. 1898
Gram s. (V. Linnet)
Jacob Jørgensen Holst
1900-
Jacob Jørgensen Holst
F:
31 mar. 1900
Gram s. (V. Linnet)
Mira Johanne Christensen
1904-
Mira Johanne Christensen
F:
22 dec. 1904
Horne s. i Svendborg Amt
G:
18 nov. 1927
Gram
Simon Thysen Holst
1902-1904
Simon Thysen Holst
F:
3 jul. 1902
Gram s. (V. Linnet)
D:
22 dec. 1904
Fole
Kirstine Holst
1904-
Kirstine Holst
F:
4 sep. 1904
Fole
Jens Seeberg
1901-
Jens Seeberg
F:
7 okt. 1901
G:
19 jul. 1935
Simon Thysen Holst
1906-
Simon Thysen Holst
F:
22 maj 1906
Fole
Margrethe Andersen
1902-
Margrethe Andersen
F:
15 jan. 1902
G:
14 nov. 1933
Gram
Obel Kjestine Holst
Carl Lindorff
1902-
Carl Lindorff
F:
29 jun. 1902
Ø. Linnet s.
Anne Cathrine Marie Thysen
1865-1939
Anne Cathrine Marie Thysen
F:
23 dec. 1865
D:
10 apr. 1939
Gram
Mads Jacobsen Holst
1872-
Mads Jacobsen Holst
F:
14 nov. 1872
Gram s. (V. Linnet)
G:
14 nov. 1896
Fole
Mette Marie Thyssen
1910-1999
Mette Marie Thyssen
F:
4 jul. 1910
Gram s. (Kastrup)
D:
3 maj 1999
Else Marie Thyssen
1912-1996
Else Marie Thyssen
F:
6 mar. 1912
Gram s. (Kastrup)
D:
29 mar. 1996
Arne Winther
1904-1972
Arne Winther
F:
13 aug. 1904
Brede s. (Apterp)
G:
18 apr. 1935
Gram
D:
4 nov. 1972
Hansine Jørgine Thyssen
1914-1920
Hansine Jørgine Thyssen
F:
28 jan. 1914
Gram s. (Kastrup)
D:
9 feb. 1920
Gram s. (Kastrup)
Elspe Kathrine Thyssen
1916-2009
Elspe Kathrine Thyssen
F:
10 aug. 1916
Gram s. (Kastrup)
D:
7 apr. 2009
Hans Jensen Ebsen Thyssen
1919-1969
Hans Jensen Ebsen Thyssen
F:
18 apr. 1919
Gram s. (Kastrup)
D:
25 aug. 1969
Gram s. (Kastrup)
Marcus Martinusen Thyssen
1868-1954
Marcus Martinusen Thyssen
F:
6 apr. 1868
Vodder s. (Åved)
D:
11 dec. 1954
Gram s. (Sønderbyvej)
Knudmine Hansine Cathrine Ebsen
1880-1961
Knudmine Hansine Cathrine Ebsen
F:
31 jan. 1880
Gram s. (Kastrup)
G:
14 okt. 1909
Gram
D:
23 dec. 1961
Gram s. (Sønderbyvej)
Simon Hansen Thysen
1824-1905
Simon Hansen Thysen
F:
25 mar. 1824
D:
21 apr. 1905
Else Maria Østergaard
1826-1890
Else Maria Østergaard
F:
30 jun. 1826
G:
30 okt. 1852
D:
7 jan. 1890
John Olson
1874-
John Olson
F:
1874
New Jersey, USA
Udøbt barn
1903-1903
Udøbt barn
F:
1903
D:
1903
Helen Catherine Davis
1904-1986
Helen Catherine Davis
F:
7 okt. 1904
D:
8 sep. 1986
Milwaukee i Wisconsin, USA
John T. Kennedy
1899-1978
John T. Kennedy
F:
1899
D:
1978
Marian Davis
1906-1990
Marian Davis
F:
1906
D:
1990
Donald Lorenzo Davis
1908-1985
Donald Lorenzo Davis
F:
1908
D:
1985
Robert Hamilton Davis
1910-1959
Robert Hamilton Davis
F:
2 maj 1910
Pennsylvania
D:
12 jun. 1959
Santa Clara i Californien
Harry Lee Davis
1912-1988
Harry Lee Davis
F:
1912
D:
1988
Margaret Olson
1876-1963
Margaret Olson
F:
1 aug. 1876
Pennsylvania, USA
D:
18 jul. 1963
Long Beach, Los Angeles, USA
Harry Lee Davis
1877-1914
Harry Lee Davis
F:
26 mar. 1877
Franklin, Pennsylvania, USA
G:
25 sep. 1902
Corsica i Pennsylvania, USA
D:
14 apr. 1914
Mont Alto i Pennsylvania
Hannah Marie Olson
1879-1966
Hannah Marie Olson
F:
feb. 1879
Pennsylvania, USA
D:
15 jun. 1966
Corsica i Pennsylvania, USA
Charles Clark Corbett
Ella Elizabeth Olson
1881-
Ella Elizabeth Olson
F:
okt. 1881
Pennsylvania, USA
G. B. Yearney
Asenath ("Cena") Olson
1885-1976
Asenath ("Cena") Olson
F:
16 nov. 1885
Pennsylvania, USA
D:
2 dec. 1976
Beaver County i Pennsylvania, USA
Sylvester Babcock
Carrie Jane Olson
1887-1978
Carrie Jane Olson
F:
sep. 1887
Pennsylvania, USA
D:
2 feb. 1978
Beaver County i Pennsylvania, USA
James Sloss
Mack L. Olson
1891-1962
Mack L. Olson
F:
sep. 1891
Pennsylvania, USA
D:
1962
Californien
NN
William Walter Olson
1893-1979
William Walter Olson
F:
aug. 1893
Pennsylvania, USA
D:
1979
Jefferson County i Pennsylvania, USA
Warren Olson
Ane Kathrine Obling
1850-1944
Ane Kathrine Obling
F:
2 okt. 1850
D:
30 dec. 1944
Lars Olson
1843-1903
Lars Olson
F:
20 nov. 1843
Randbøl s. (Hoffmannslyst)
G:
1 apr. 1875
Pearth Amboy i New Jersey, USA
D:
23 apr. 1903
Corsica i Pennsylvania, USA
Maren Obling
1853-1858
Maren Obling
F:
23 jul. 1853
D:
21 mar. 1858
Hanne Kathrine Abrahamsen
1908-
Hanne Kathrine Abrahamsen
F:
20 mar. 1908
Seem s. (Hømlund)
Emil Kristensen
1907-
Emil Kristensen
F:
27 jan. 1907
Ansager s. (Stenderup)
G:
24 jul. 1932
Seem
Laura Abrahamsen
1910-
Laura Abrahamsen
F:
16 nov. 1910
Seem s. (Hømlund)
Martin Abrahamsen
1913-
Martin Abrahamsen
F:
14 mar. 1913
Seem s. (Hømlund)
Peter Hausted Abrahamsen
1919-
Peter Hausted Abrahamsen
F:
19 jul. 1919
Seem s. (Høm)
Elly Irene Abrahamsen
1921-
Elly Irene Abrahamsen
F:
9 sep. 1921
Seem s. (Høm)
Mathias Terkildsen Ager
1921-
Mathias Terkildsen Ager
F:
10 Maj 1921
Farup s. (Kærbøl Mark)
G:
9 sep. 1945
Seem
Kirstine Marie Hansen Hausted
1884-
Kirstine Marie Hansen Hausted
F:
31 jul. 1884
Seem s. (Høm)
Niels Christian Greve Herluf Abrahamsen
1883-
Niels Christian Greve Herluf Abrahamsen
F:
18 jan. 1883
Roager s. (Fjerstedsig)
G:
2 maj 1907
Seem
Nis Hansen Hausted
1886-1960
Nis Hansen Hausted
F:
20 maj 1886
Seem s. (Høm)
D:
5 nov. 1960
Ribe (alderdomshjem)
Martha Sønderup
1915-
Martha Sønderup
F:
19 nov. 1915
Seem s. (Varminglund)
Hans Jensen
1905-
Hans Jensen
F:
27 sep. 1905
G:
13 nov. 1935
Peter Hansen Sønderup
1919-
Peter Hansen Sønderup
F:
13 feb. 1919
Seem s. (Varminglund)
Harriet Jenny Hansen
1920-1945
Harriet Jenny Hansen
F:
14 jun. 1920
Bramminge
G:
12 jan. 1940
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
19 jul. 1945
Hanne Laura Sønderup
1923-
Hanne Laura Sønderup
F:
5 feb. 1923
Seem s. (Varminglund)
Jacob Tjørnelund
1909-
Jacob Tjørnelund
F:
22 okt. 1909
Elly Sønderup
1926-
Elly Sønderup
F:
15 jun. 1926
Seem s. (Varminglund)
Ane Marie Hausted
1889-
Ane Marie Hausted
F:
23 sep. 1889
Seem s. (Høm)
Peter Mikkelsen Sønderup
1882-1932
Peter Mikkelsen Sønderup
F:
8 dec. 1882
Kalvslund s. (Villebøl)
G:
14 mar. 1914
Seem s.
D:
8 jun. 1932
Seem s. (Varminglund)
Peter Burchall Hausted
1918-
Peter Burchall Hausted
F:
11 jun. 1918
Seem s. (Hømlund)
Lovise Burchall Hausted
1920-
Lovise Burchall Hausted
F:
6 mar. 1920
Seem s. (Hømlund)
Knud Høyberg
1920-
Knud Høyberg
F:
11 nov. 1920
G:
22 jul. 1945
Ketty Laura Hausted
1922-
Ketty Laura Hausted
F:
24 mar. 1922
Seem s. (Hømlund)
Jens Hansen
1920-
Jens Hansen
F:
29 jan. 1920
G:
6 apr. 1944
Svend Burchall Hausted
1924-
Svend Burchall Hausted
F:
12 apr. 1924
Seem s. (Hømlund)
Adser Hansen Hausted
1892-
Adser Hansen Hausted
F:
14 feb. 1892
Seem s. (Høm)
Karoline Alberta Burchall
1894-
Karoline Alberta Burchall
F:
16 feb. 1894
G:
16 feb. 1917
Ellen Johnsen
Martin Johnsen
Laure Johnsen
Johanne Kathrine Hausted
1894-
Johanne Kathrine Hausted
F:
6 jul. 1894
Seem s. (Høm)
Peter Elkjær Johnsen
1894-
Peter Elkjær Johnsen
F:
8 aug. 1894
Ansager
G:
20 maj 1917
Seem
Peter von Eitzen Hausted
Magdalene von Eitzen Hausted
Johan Christian von Eitzen Hausted
1936-1937
Johan Christian von Eitzen Hausted
F:
20 jul. 1936
Ubjerg s. (Sæd Mark)
D:
6 jan. 1937
Ubjerg s. (Sæd Mark)
Alfred Hansen Hausted
1896-1967
Alfred Hansen Hausted
F:
4 okt. 1896
Seem s. (Høm)
D:
31 aug. 1967
Tønder (sygehuset)
Catharine von Eitzen
1909-1962
Catharine von Eitzen
F:
18 apr. 1909
Ubjerg
G:
1 jan. 1928
D:
2 apr. 1962
Tønder
Ejnar Hausted
1898-
Ejnar Hausted
F:
6 nov. 1898
Seem s. (Høm)
Kirstine Iversen
Hanne Laure Obling
1855-1944
Hanne Laure Obling
F:
21 nov. 1855
Vodder s. (Åved)
D:
8 dec. 1944
Seem
Peter Jessen Hansen Hausted
1859-1943
Peter Jessen Hansen Hausted
F:
31 jul. 1859
G:
23 maj 1884
D:
1 feb. 1943
Abeline Obling
1911-
Abeline Obling
F:
27 maj 1911
Skærbæk s. (Barsbøl)
Jens Petersen
Anne Marie Obling
1914-
Anne Marie Obling
F:
13 dec. 1914
Skærbæk s. (Barsbøl)
Hans Clausen
Hans Lassen Obling
1919-
Hans Lassen Obling
F:
15 mar. 1919
Skærbæk s. (Barsbøl)
Helga Obling
1921-
Helga Obling
F:
15 apr. 1921
Skærbæk s. (Barsbøl)
Nis Hansen Obling
1882-
Nis Hansen Obling
F:
23 mar. 1882
Vodder s. (Åved)
Else Nissen
1885-
Else Nissen
F:
21 jan. 1885
Døstrup
G:
4 nov. 1909
Døstrup
Simon Mikkelsen Obling
1884-1884
Simon Mikkelsen Obling
F:
23 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
D:
24 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
Marie Thyssen
Peter Thyssen
Inge Thyssen
Johannes Thyssen
Jørgen Nielsen Thyssen
Johanne Frederikke Ebsen
Anna Cathrine Thyssen
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
1905-
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
F:
16 aug. 1905
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Else Marie Rossen
Ib Jacobsen Holdt
Mathias Nissen Rossen
Jørn Thyssen Rossen
1949-
Jørn Thyssen Rossen
F:
25 apr. 1949
Toftlund s. (Ørderup)
Anne Marie Thyssen
Thorvald Andersen Rossen
1907-
Thorvald Andersen Rossen
F:
30 okt. 1907
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
22 mar. 1935
Peter Thyssen
Birte
Kjeld Thysen
Inge Marie
Hans Christian Thyssen
Anni
Josias Schack Thyssen
1914-1997
Josias Schack Thyssen
F:
13 jan. 1914
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 aug. 1997
Skærbæk s. (Kagebøl)
Maren (Maja) Hansen
Else Marie Obling
1885-
Else Marie Obling
F:
14 mar. 1885
Vodder s. (Åved)
Peter Thyssen
1878-
Peter Thyssen
F:
24 sep. 1878
Nr. Løgum
G:
6 okt. 1905
Hanne Obling
1887-1939
Hanne Obling
F:
13 aug. 1887
Vodder s. (Åved)
D:
24 jun. 1939
Thomas Andersen Fog
1882-1915
Thomas Andersen Fog
F:
1 jan. 1882
G:
11 jan. 1909
D:
2 jan. 1915
1. verdenskrig
Mads Rosenbæk
1891-
Mads Rosenbæk
F:
28 sep. 1891
Vejrup s. (Sdr. Vejrup)
G:
28 aug. 1920
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Dødfødt søn
Dødfødt søn
Hans Lassen Obling
1928-1928
Hans Lassen Obling
F:
28 jan. 1928
D:
14 jun. 1928
Hans Lassen Obling
1930-1997
Hans Lassen Obling
F:
12 feb. 1930
D:
14 dec. 1997
Anne Marie Obling
Simon Mikkelsen Obling
1892-1967
Simon Mikkelsen Obling
F:
18 jun. 1892
Vodder s. (Åved)
D:
15 feb. 1967
Ribe (hvilehjem "ved Åen")
Petrea Lastein
1903-1962
Petrea Lastein
F:
31 okt. 1903
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 maj 1927
Vodder
D:
26 jun. 1962
Ribe (Sygehuset)
Elis Obling
1896-
Elis Obling
F:
11 jun. 1896
Vodder s. (Åved)
Hansine Svop
1894-
Hansine Svop
F:
11 mar. 1894
G:
30 maj 1922
Dødfødt datter
Anne Obling
1902-
Anne Obling
F:
11 jan. 1902
Vodder s. (Åved)
Hans Lassen Nissen Obling
1858-1938
Hans Lassen Nissen Obling
F:
5 sep. 1858
Vodder s. (Åved)
D:
23 sep. 1938
Ane Marie Thyssen
1863-
Ane Marie Thyssen
F:
11 aug. 1863
Vodder s. (Gånsager)
Maren Obling
1862-1863
Maren Obling
F:
20 jan. 1862
D:
23 apr. 1863
Hanna Thysen
1826-1864
Hanna Thysen
F:
19 mar. 1826
D:
27 apr. 1864
Nis Hansen Obling
1821-1872
Nis Hansen Obling
F:
23 apr. 1821
Vodder s. (Åved)
G:
28 sep. 1850
D:
11 dec. 1872
Jes Hansen Thysen
1828-1850
Jes Hansen Thysen
F:
28 sep. 1828
D:
17 apr. 1850
Peder Hansen Thysen
1831-1882
Peder Hansen Thysen
F:
18 jul. 1831
D:
1882
Hans Mikkelsen Thysen
1832-1835
Hans Mikkelsen Thysen
F:
28 jul. 1832
D:
18 maj 1835
Hans Mikkelsen Thysen
1836-1868
Hans Mikkelsen Thysen
F:
8 apr. 1836
D:
31 maj 1868
Jens Hansen Thysen
1839-1839
Jens Hansen Thysen
F:
7 apr. 1839
D:
19 apr. 1839
Mette Kirstine Møller
1862-1923
Mette Kirstine Møller
F:
18 dec. 1862
D:
10 okt. 1923
Hans Simonsen Møller
1865-1917
Hans Simonsen Møller
F:
8 aug. 1865
D:
23 nov. 1917
Marie Miller
1896-1965
Marie Miller
F:
13 apr. 1896
Watsonville, USA
D:
30 sep. 1965
Andrew Jensen
1894-
Andrew Jensen
F:
1894
G:
27 nov. 1918
Svend Coleberg
Svend Coleberg
G:
1925
Percy Evison
Bernhard Møller
1897-1958
Bernhard Møller
F:
7 sep. 1897
Watsonville, USA
D:
24 okt. 1958
Evelyn Murphy
Evelyn Murphy
G:
25 jun. 1925
Annie Miller
1899-1897
Annie Miller
F:
13 jun. 1899
Watsonville, USA
D:
3 feb. 1897
Bill Lasher
Bill Lasher
G:
5 sep. 1919
Oscar von Schell
Oscar von Schell
G:
24 jun. 1935
Mads Petersen Miller
1901-1976
Mads Petersen Miller
F:
23 apr. 1901
Watsonville, USA
D:
30 apr. 1976
Alta Holm
1909-1979
Alta Holm
F:
1909
G:
14 maj 1932
D:
1979
Frank Miller
1902-1966
Frank Miller
F:
12 nov. 1902
Watsonville, USA
D:
8 jun. 1966
Jens (Jim) Miller
1906-1993
Jens (Jim) Miller
F:
4 apr. 1906
Watsonville, USA
D:
28 dec. 1993
Georgia Hrepic
Georgia Hrepic
G:
1 jan. 1934
Arthur Theodor Miller
1908-1965
Arthur Theodor Miller
F:
23 apr. 1908
Watsonville, USA
D:
28 jun. 1965
Lily Leotta Møller, senere Miller
1911-1996
Lily Leotta Møller, senere Miller
F:
17 sep. 1911
Seem
D:
15 sep. 1996
Harold Soper
Harold Soper
G:
14 jul. 1935
Peter Madsen Møller
1868-1913
Peter Madsen Møller
F:
19 jan. 1868
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
18 jan. 1913
Watsonville, USA
Margrethe Sørensen
1874-1931
Margrethe Sørensen
F:
27 okt. 1874
Brørup
G:
8 dec. 1894
Watsonville, USA
D:
31 okt. 1931
Watsonville, USA
Mads Petersen Møller
1901-1989
Mads Petersen Møller
F:
16 aug. 1901
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
10 sep. 1989
Skærbæk
Margrethe Petersen
1894-1966
Margrethe Petersen
F:
5 jan. 1894
Branderup s.
G:
17 jun. 1928
Vodder
D:
28 apr. 1966
Vodder s. (Gejlbjerg)
Marie Beck Thomsen Møller
1929-
Marie Beck Thomsen Møller
F:
20 feb. 1929
Vodder s. (Gejlbjerg)
Hans Bonde Møller
1933-1990
Hans Bonde Møller
F:
28 mar. 1933
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
17 jan. 1990
Skærbæk (rådhuset)
Bothilde Nielsen Ehmsen
Annalise Bruun Møller
1937-
Annalise Bruun Møller
F:
23 jan. 1937
Vodder s. (Gejlbjerg)
Poul Erik Møller
1939-
Poul Erik Møller
F:
8 maj 1939
Vodder s. (Gejlbjerg)
Hans Møller
1903-1988
Hans Møller
F:
12 maj 1903
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
29 okt. 1988
Vodder s. (Gejlbjerg)
Kirstine Krüger Bruun
1904-1990
Kirstine Krüger Bruun
F:
23 feb. 1904
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
G:
22 maj 1928
Ribe (Doms.)
D:
28 aug. 1990
Vodder s. (Gejlbjerg)
Hans Mikkelsen Møller
1870-1947
Hans Mikkelsen Møller
F:
15 maj 1870
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
10 sep. 1947
Anna Marie Christine Beck Thomsen
1877-1903
Anna Marie Christine Beck Thomsen
F:
22 jul. 1877
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
6 maj 1900
Vodder
D:
2 okt. 1903
Vodder s. (Gejlbjerg)
Carl Petersen Møller
1873-1932
Carl Petersen Møller
F:
27 jan. 1873
D:
26 feb. 1932
Laurids Thomsen Brønk
1904-1973
Laurids Thomsen Brønk
F:
23 mar. 1904
Gram s. (V. Linnet)
D:
22 maj 1973
Kjerstine Wogensen
Mads Møller Brønk
1907-1971
Mads Møller Brønk
F:
15 maj 1907
Gram s. (V. Linnet)
D:
25 aug. 1971
Gram s. (V. Lindet)
Marie Cecilie Brønk
Jørgen Hansen
1910-1962
Jørgen Hansen
F:
18 nov. 1910
D:
30 jul. 1962
Hygum Skov
Martha Thyra Brønk
Mads Kudsk
Frieda Lasina Brønk
Evald Peter Møller
1909-1988
Evald Peter Møller
F:
27 aug. 1909
D:
25 aug. 1988
Maren Møller
1875-1925
Maren Møller
F:
13 dec. 1875
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
8 jul. 1925
Anders Thomsen Brønk
1872-
Anders Thomsen Brønk
F:
14 sep. 1872
Gram s. (V. Linnet)
G:
31 jul. 1903
Gram
Mads Møller
Esther Jacobsen
1918-1985
Esther Jacobsen
F:
30 jan. 1918
D:
1985
Anna Marie Møller
1879-
Anna Marie Møller
F:
30 mar. 1879
Maria Thysen
1840-1926
Maria Thysen
F:
14 jul. 1840
D:
7 nov. 1926
Mads Pedersen Møller
1836-1881
Mads Pedersen Møller
F:
7 mar. 1836
Vodder s. (Åved)
G:
1 maj 1862
D:
24 jun. 1881
Vodder s. (Gejlbjerg)
Maren Basballe
1800-1844
Maren Basballe
F:
5 mar. 1800
Vodder s. (Gånsager)
D:
11 okt. 1844
Vodder s. (Åved)
Hans Simonsen
1786-1847
Hans Simonsen
F:
24 apr. 1786
Vodder s. (Åved)
G:
26 okt. 1822
Vodder
D:
15 dec. 1847
Vodder s. (Åved)
Hanne Thyssen
1833-1879
Hanne Thyssen
F:
28 feb. 1833
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
13 nov. 1879
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Abeline Obling
1911-
Abeline Obling
F:
27 maj 1911
Skærbæk s. (Barsbøl)
Jens Petersen
Anne Marie Obling
1914-
Anne Marie Obling
F:
13 dec. 1914
Skærbæk s. (Barsbøl)
Hans Clausen
Hans Lassen Obling
1919-
Hans Lassen Obling
F:
15 mar. 1919
Skærbæk s. (Barsbøl)
Helga Obling
1921-
Helga Obling
F:
15 apr. 1921
Skærbæk s. (Barsbøl)
Nis Hansen Obling
1882-
Nis Hansen Obling
F:
23 mar. 1882
Vodder s. (Åved)
Else Nissen
1885-
Else Nissen
F:
21 jan. 1885
Døstrup
G:
4 nov. 1909
Døstrup
Simon Mikkelsen Obling
1884-1884
Simon Mikkelsen Obling
F:
23 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
D:
24 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
Marie Thyssen
Peter Thyssen
Inge Thyssen
Johannes Thyssen
Jørgen Nielsen Thyssen
Johanne Frederikke Ebsen
Anna Cathrine Thyssen
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
1905-
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
F:
16 aug. 1905
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Else Marie Rossen
Ib Jacobsen Holdt
Mathias Nissen Rossen
Jørn Thyssen Rossen
1949-
Jørn Thyssen Rossen
F:
25 apr. 1949
Toftlund s. (Ørderup)
Anne Marie Thyssen
Thorvald Andersen Rossen
1907-
Thorvald Andersen Rossen
F:
30 okt. 1907
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
22 mar. 1935
Peter Thyssen
Birte
Kjeld Thysen
Inge Marie
Hans Christian Thyssen
Anni
Josias Schack Thyssen
1914-1997
Josias Schack Thyssen
F:
13 jan. 1914
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 aug. 1997
Skærbæk s. (Kagebøl)
Maren (Maja) Hansen
Else Marie Obling
1885-
Else Marie Obling
F:
14 mar. 1885
Vodder s. (Åved)
Peter Thyssen
1878-
Peter Thyssen
F:
24 sep. 1878
Nr. Løgum
G:
6 okt. 1905
Hanne Obling
1887-1939
Hanne Obling
F:
13 aug. 1887
Vodder s. (Åved)
D:
24 jun. 1939
Thomas Andersen Fog
1882-1915
Thomas Andersen Fog
F:
1 jan. 1882
G:
11 jan. 1909
D:
2 jan. 1915
1. verdenskrig
Mads Rosenbæk
1891-
Mads Rosenbæk
F:
28 sep. 1891
Vejrup s. (Sdr. Vejrup)
G:
28 aug. 1920
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Dødfødt søn
Dødfødt søn
Hans Lassen Obling
1928-1928
Hans Lassen Obling
F:
28 jan. 1928
D:
14 jun. 1928
Hans Lassen Obling
1930-1997
Hans Lassen Obling
F:
12 feb. 1930
D:
14 dec. 1997
Anne Marie Obling
Simon Mikkelsen Obling
1892-1967
Simon Mikkelsen Obling
F:
18 jun. 1892
Vodder s. (Åved)
D:
15 feb. 1967
Ribe (hvilehjem "ved Åen")
Petrea Lastein
1903-1962
Petrea Lastein
F:
31 okt. 1903
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 maj 1927
Vodder
D:
26 jun. 1962
Ribe (Sygehuset)
Elis Obling
1896-
Elis Obling
F:
11 jun. 1896
Vodder s. (Åved)
Hansine Svop
1894-
Hansine Svop
F:
11 mar. 1894
G:
30 maj 1922
Dødfødt datter
Anne Obling
1902-
Anne Obling
F:
11 jan. 1902
Vodder s. (Åved)
Ane Marie Thyssen
1863-
Ane Marie Thyssen
F:
11 aug. 1863
Vodder s. (Gånsager)
Hans Lassen Nissen Obling
1858-1938
Hans Lassen Nissen Obling
F:
5 sep. 1858
Vodder s. (Åved)
D:
23 sep. 1938
Simon Mikkelsen Thyssen
1835-1929
Simon Mikkelsen Thyssen
F:
22 jun. 1835
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
27 jul. 1929
Vodder s. (Gånsager)
Else Marie Beyer
1828-1865
Else Marie Beyer
F:
9 jul. 1828
Branderup
G:
13 nov. 1862
Vodder
D:
8 aug. 1865
Vodder s. (Gånsager)
Simon Mikkelsen Thyssen
1898-
Simon Mikkelsen Thyssen
F:
16 jul. 1898
Vodder s. (Gånsager)
Lotte Brandt
Lotte Brandt
G:
29 dec. 1930
Esther Frederikke Thyssen
1900-1922
Esther Frederikke Thyssen
F:
25 feb. 1900
Vodder s. (Gånsager)
D:
13 jan. 1922
Lorenz Riggelsen Thyssen
1902-
Lorenz Riggelsen Thyssen
F:
2 feb. 1902
Vodder s. (Gånsager)
Gerda Marie Carl
1904-
Gerda Marie Carl
F:
17 mar. 1904
Slagelse Skt. Peders Lands. (Landsgrav)
G:
17 mar. 1925
Brøns
Dødfødt datter
Anne Cathrine Thyssen
1905-
Anne Cathrine Thyssen
F:
15 jul. 1905
Vodder s. (Gånsager)
Kristian Vestergaard
1903-
Kristian Vestergaard
F:
22 feb. 1903
G:
8 okt. 1935
Mikael Simonsen Thyssen
1871-
Mikael Simonsen Thyssen
F:
15 jul. 1871
Vodder s. (Gånsager)
Marie M. Riggelsen
1871-1913
Marie M. Riggelsen
F:
28 jan. 1871
G:
12 jan. 1897
Vodder
D:
16 jun. 1913
Ingeborg Agathe Lund
1893-
Ingeborg Agathe Lund
F:
19 apr. 1893
Højer
G:
22 jun. 1918
Vodder
Andreas Simonsen Thyssen
1873-1873
Andreas Simonsen Thyssen
F:
18 maj 1873
Vodder s. (Gånsager)
D:
27 sep. 1873
Vodder s. (Gånsager)
Karl Thyssen Christensen
1900-1930
Karl Thyssen Christensen
F:
8 jul. 1900
Aarhus Domsogn (Redningshjemmet "Bethesda")
D:
6 dec. 1930
København (Rigshospitalet)
Gunde Marie Christensen
1903-
Gunde Marie Christensen
F:
16 sep. 1903
Hans Christensen
Anne Cathrine Christensen
1905-1991
Anne Cathrine Christensen
F:
10 dec. 1905
Toftlund
D:
30 dec. 1991
Hans Feddersen
1901-1974
Hans Feddersen
F:
25 jun. 1901
Kiel
G:
4 mar. 1930
Møgeltønder
D:
24 apr. 1974
Møgeltønder
Simon Thyssen Christensen
1910-1927
Simon Thyssen Christensen
F:
10 apr. 1910
Møgeltønder
D:
11 nov. 1927
Møgeltønder
Elna Laurine Christensen
Axel Henriksen
Christian Laurits Christensen
Johanne Andersen
Astrid Helene Christensen
1920-1993
Astrid Helene Christensen
F:
29 jul. 1920
Møgeltønder
D:
15 jan. 1993
Karsten Petersen Linnet
1912-1971
Karsten Petersen Linnet
F:
3 dec. 1912
Møgeltønder
G:
18 maj 1944
Møgeltønder
D:
17 dec. 1971
Else Marie Thyssen
1874-1956
Else Marie Thyssen
F:
29 maj 1874
Vodder s. (Gånsager)
D:
19 mar. 1956
Møgeltønder
Laurids Christian Christensen
1875-1965
Laurids Christian Christensen
F:
23 feb. 1875
Ravsted s. (Fogderup)
G:
13 dec. 1902
D:
20 dec. 1965
Møgeltønder
Peter Nissen Warming
1905-1908
Peter Nissen Warming
F:
22 sep. 1905
D:
5 apr. 1908
Simon Thyssen Warming
1907-1935
Simon Thyssen Warming
F:
18 aug. 1907
D:
21 jan. 1935
Anna Cathrine Warming
Peter Rasmussen
Dødfødt datter
1912-1912
Dødfødt datter
F:
15 jul. 1912
D:
15 jul. 1912
Marie Margrethe Warming
Andrea Thyssen
1877-1969
Andrea Thyssen
F:
6 jan. 1877
Vodder s. (Gånsager)
D:
24 jun. 1969
Tønder (Sygehuset)
Antonius Knudsen Eliazer Claudius Warming
1877-1945
Antonius Knudsen Eliazer Claudius Warming
F:
14 jul. 1877
Rodenæs
G:
9 jul. 1904
D:
13 feb. 1945
Ribe (sygehuset)
Jes Brodersen Thyssen
1881-1899
Jes Brodersen Thyssen
F:
4 jun. 1881
Vodder s. (Gånsager)
D:
21 jul. 1899
Vodder s. (Gånsager)
Anne Cathrine Beyer
1836-1913
Anne Cathrine Beyer
F:
3 maj 1836
G:
16 jun. 1871
Vodder
D:
1 feb. 1913
Vodder s. (Gånsager)
Kjesten Marie Thyssen
1838-1879
Kjesten Marie Thyssen
F:
24 jan. 1838
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
13 nov. 1879
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Jess Clausen Peters
1894-
Jess Clausen Peters
F:
20 nov. 1894
Anna Nielsen
1894-
Anna Nielsen
F:
26 maj 1894
G:
22 aug. 1920
Johan Gotfred Peters
1896-1916
Johan Gotfred Peters
F:
19 feb. 1896
D:
30 jun. 1916
August Adolf Peters
1897-
August Adolf Peters
F:
24 jun. 1897
Jenny Petrea Frederikke Hansen
1903-
Jenny Petrea Frederikke Hansen
F:
19 mar. 1903
G:
17 nov. 1923
Bodil Kirstine Peters
1899-
Bodil Kirstine Peters
F:
1 maj 1899
Niels Kristian M. Jensen
1897-
Niels Kristian M. Jensen
F:
3 maj 1897
G:
27 mar. 1921
Inger Marie Peters
1900-
Inger Marie Peters
F:
24 dec. 1900
Niels Storgaard
1895-
Niels Storgaard
F:
29 mar. 1895
G:
7 apr. 1922
Sigrid Petrea Peters
1906-
Sigrid Petrea Peters
F:
11 nov. 1906
Aksel Peder Munk
1905-1934
Aksel Peder Munk
F:
11 apr. 1905
G:
21 dec. 1928
D:
1 apr. 1934
Else Marie Kirstine Thyssen
1865-1922
Else Marie Kirstine Thyssen
F:
29 jun. 1865
Spandet s. (Mølby)
D:
14 okt. 1922
Jens Peter Peters
1869-1925
Jens Peter Peters
F:
20 okt. 1869
G:
3 dec. 1892
D:
26 jul. 1925
Severine Sørensen
1892-
Severine Sørensen
F:
13 nov. 1892
Knud Schmidt
1891-
Knud Schmidt
F:
27 apr. 1891
G:
13 nov. 1914
Inge Marie Sørensen
Hans Sørensen
1905-
Hans Sørensen
F:
27 mar. 1905
Jensine Kristine Hunderup
1904-
Jensine Kristine Hunderup
F:
15 okt. 1904
Skærbæk s. (Hjemsted)
Maren Kirstine Thyssen
1867-
Maren Kirstine Thyssen
F:
20 feb. 1867
Spandet s. (Mølby)
Søren Sørensen
Michael Simonsen Thyssen
1869-
Michael Simonsen Thyssen
F:
18 jul. 1869
Vodder s. (Gånsager)
Dødfødt søn
Hanne Thyssen
1873-1876
Hanne Thyssen
F:
6 mar. 1873
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
6 jul. 1876
Vodder s. (Gånsager Mark)
Andreas Petersen Thyssen
1875-
Andreas Petersen Thyssen
F:
23 mar. 1875
Vodder s. (Gånsager Mark)
Janke Hans Lorenzen
Maren Andersen Grøn
Inge Maria Cathrine Hunderup
1903-
Inge Maria Cathrine Hunderup
F:
25 maj 1903
Skærbæk s. (Hjemsted)
Carl Martin Lorenzen
1898-
Carl Martin Lorenzen
F:
17 okt. 1898
Neukirchen s. (Süderdeich)
G:
10 nov. 1925
Vodder
Jensine Kristine Hunderup
1904-
Jensine Kristine Hunderup
F:
15 okt. 1904
Skærbæk s. (Hjemsted)
Hans Sørensen
1905-
Hans Sørensen
F:
27 mar. 1905
Jens Hunderup
1906-
Jens Hunderup
F:
8 jan. 1906
Vodder s. (Gånsager)
Clara Andreasen
1906-
Clara Andreasen
F:
21 nov. 1906
G:
6 okt. 1929
Jes Clausen Hunderup
Ingeborg Hansen
Petra Jette Petersen
Thyra Hunderup
1912-1912
Thyra Hunderup
F:
12 jul. 1912
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 dec. 1912
Hans Mathiesen Hunderup
Hanne Thyssen
1877-1952
Hanne Thyssen
F:
30 jun. 1877
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
12 dec. 1952
Vodder s. (Frifelt)
Hans Jensen Hunderup
1877-1968
Hans Jensen Hunderup
F:
22 feb. 1877
Skærbæk s.
G:
14 dec. 1901
D:
9 dec. 1968
V. Vedsted s. (statshosp.)
Jessine Clausmine Thyssen
1879-
Jessine Clausmine Thyssen
F:
22 maj 1879
Vodder s. (Gånsager Mark)
Peter Nielsen Laursen
1876-
Peter Nielsen Laursen
F:
5 nov. 1876
G:
17 maj 1902
Brøns
Peter Jessen Beck
1873-
Peter Jessen Beck
F:
15 aug. 1873
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 feb. 1930
Rejsby
Jes Clausen Thyssen
1840-1879
Jes Clausen Thyssen
F:
26 okt. 1840
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
21 apr. 1879
Vodder s. (Gånsager Mark)
Inge Marie Petersen
1842-1917
Inge Marie Petersen
F:
25 dec. 1842
G:
6 apr. 1865
D:
30 dec. 1917
Peter Nielsen Thyssen
Aase Lyngby Jensen
Otto Bernhard Thyssen
Bruno Gustav Thyssen
Gurli Nielsen
Helmut Thyssen
Frederik Mikkelsen Thyssen
1879-
Frederik Mikkelsen Thyssen
F:
1 apr. 1879
Anna Louise Henriette Schmidt
1884-1938
Anna Louise Henriette Schmidt
F:
14 jan. 1884
G:
21 maj 1910
D:
27 maj 1938
Peter Mikkelsen Thyssen
1843-1888
Peter Mikkelsen Thyssen
F:
1 sep. 1843
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
2 feb. 1888
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Mette M. Thomsen
1843-
Mette M. Thomsen
F:
3 nov. 1843
G:
4 apr. 1877
Else Marie Basballe
1802-1844
Else Marie Basballe
F:
8 nov. 1802
Vodder s. (Gånsager)
D:
31 mar. 1844
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Michael Simonsen Thyssen
1804-1876
Michael Simonsen Thyssen
F:
14 jan. 1804
Vodder s. (Åved)
G:
25 apr. 1832
D:
9 jan. 1876
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Hans Basballe
1805-1845
Hans Basballe
F:
6 dec. 1805
D:
15 jun. 1845
Adser Basballe
1808-1808
Adser Basballe
F:
22 aug. 1808
D:
30 aug. 1808
Hanne Pedersdatter
1771-1808
Hanne Pedersdatter
F:
2 apr. 1771
Vodder s. (Birkelev)
D:
23 aug. 1808
Vodder s. (Gånsager)
Jes Clausen Jensen
1765-1841
Jes Clausen Jensen
F:
21 jul. 1765
G:
25 apr. 1794
D:
24 maj 1841
Maren Clausdatter
1737-1799
Maren Clausdatter
F:
1737
Vodder s. (Birkelev)
D:
12 jan. 1799
Vodder s. (Birkelev)
Peder Hansen
Maren Clausdatter
1735-1736
Maren Clausdatter
F:
1735
Vodder s. (Birkelev)
D:
1736
Vodder s. (Birkelev)
Forældre
Nis Clausen
ca. 1665-1735
Maren Jensdatter
1668-1730
Claus Nissen
1699-1781
Claus Nissen
F:
24 aug. 1699
Brøns s. (Astrup)
D:
19 feb. 1781
Vodder s. (Birkelev)
Bodil Pedersdatter
1692-1746
Bodil Pedersdatter
F:
1692
Vodder s. (Gånsager)
G:
4 okt. 1722
Vodder
D:
1746
Vodder s. (Birkelev)
Jap Clausen
1748-1769
Jap Clausen
F:
1748
Vodder s. (Birkelev)
D:
7 nov. 1769
Vodder s. (Birkelev)
Claus Jensen
1777-1794
Claus Jensen
F:
19 aug. 1777
D:
9 feb. 1794
Michael Outzen
1810-
Michael Outzen
F:
1810
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Cathrine Outzen
1812-
Anne Cathrine Outzen
F:
1812
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jens Clausen Outzen
1813-1827
Jens Clausen Outzen
F:
1813
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
17 nov. 1827
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Andreas Outzen
1815-1825
Andreas Outzen
F:
27 sep. 1815
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
18 jul. 1825
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Margrethe Krogs
1819-1826
Margrethe Krogs
F:
3 jul. 1819
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
16 jun. 1826
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Marie Outzen
1823-
Anne Marie Outzen
F:
4 dec. 1823
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Mette Malene Jensdatter
1780-1826
Mette Malene Jensdatter
F:
8 nov. 1780
Vodder s. (Birkelev)
D:
12 apr. 1826
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hans Jesper Mikkelsen Outzen
1780-1860
Hans Jesper Mikkelsen Outzen
F:
1780
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
21 okt. 1809
Skærbæk
D:
25 jul. 1860
Skærbæk
Anna Jensdatter
1783-
Anna Jensdatter
F:
24 jul. 1783
Karen Jensdatter
1787-
Karen Jensdatter
F:
6 aug. 1787
Jens Clausen
1750-1808
Jens Clausen
F:
1750
D:
27 jan. 1808
Margrethe Nicolaisdatter
ca. 1754-1789
Margrethe Nicolaisdatter
F:
ca. 1754
G:
26 okt. 1776
D:
28 jun. 1789
Nicolai Nissen Jensen
1792-
Nicolai Nissen Jensen
F:
13 mar. 1792
Anna Margrethe Petersdatter
Dødfødt søn
1832-1832
Dødfødt søn
F:
16 apr. 1832
D:
16 apr. 1832
Claus Nissen Jensen
1794-1836
Claus Nissen Jensen
F:
21 jul. 1794
D:
28 feb. 1836
Anna Pedersdatter
1800-1856
Anna Pedersdatter
F:
1800
G:
10 nov. 1827
D:
19 jun. 1856
Mette Marie Ewald
1848-1848
Mette Marie Ewald
F:
26 jul. 1848
D:
19 aug. 1848
Peder Lauridsen Ewald
1849-1849
Peder Lauridsen Ewald
F:
29 jul. 1849
D:
7 nov. 1849
Peder Hansen Ewald
1850-1852
Peder Hansen Ewald
F:
1 nov. 1850
D:
12 jan. 1852
Niels Lund
1903-1944
Niels Lund
F:
1 jan. 1903
Brøns
D:
7 apr. 1944
Silkeborg (sanatorium)
Hans Peter Lund
1903-
Hans Peter Lund
F:
5 nov. 1903
Brøns
Kjestine Margrethe Lund
1905-
Kjestine Margrethe Lund
F:
20 feb. 1905
Brøns
Niels Ewald Lund
1907-1944
Niels Ewald Lund
F:
7 mar. 1907
Brøns
D:
7 apr. 1944
Silkeborg (sanatorium)
Gunder Dorthea Lund
Hans Peter Lund
Anna Ewald
1879-
Anna Ewald
F:
5 jun. 1879
Brøns
Andreas Carstensen Lund
1869-1929
Andreas Carstensen Lund
F:
19 jan. 1869
G:
11 jan. 1902
Brøns
D:
16 sep. 1929
Brøns
Hans Hansen
1877-
Hans Hansen
F:
30 jun. 1877
Billum s. (Tarp)
G:
12 jul. 1931
Brøns
Gunder Dorthea Ewald
Anna Petrea Ewald
Agathe Ewald
Inger Ewald
Margrethe Ewald
Jes Lassen Ewald
1881-1960
Jes Lassen Ewald
F:
12 maj 1881
Brøns
D:
12 jun. 1960
Emmerlev s.
Frieda Jessine Drangsfeldt
1904-1957
Frieda Jessine Drangsfeldt
F:
3 jun. 1904
Toftlund s. (Toftlund Mark)
G:
2 maj 1927
Skærbæk
D:
27 nov. 1957
Brøns
Agathe Ewald
1883-
Agathe Ewald
F:
30 mar. 1883
Brøns
Andreas Boesen
1883-
Andreas Boesen
F:
28 maj 1883
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
1 feb. 1912
Brøns
Petra Jenny Ewald
1885-1888
Petra Jenny Ewald
F:
15 jul. 1885
Brøns
D:
17 nov. 1888
Brøns
Bodil Gertrude Ewald
1887-
Bodil Gertrude Ewald
F:
25 mar. 1887
Brøns
Heinrich Johannes Koester
1890-
Heinrich Johannes Koester
F:
24 feb. 1890
G:
4 nov. 1919
Brøns
Petra Jenny Ewald
1890-1895
Petra Jenny Ewald
F:
5 sep. 1890
Brøns
D:
28 mar. 1895
Brøns
Hans Peter Ewald
1852-1933
Hans Peter Ewald
F:
4 nov. 1852
Brøns
D:
8 nov. 1933
Brøns
Gunder Dorthea Møller
1849-1914
Gunder Dorthea Møller
F:
18 aug. 1849
G:
24 okt. 1877
Brøns
D:
30 apr. 1914
Brøns
Anna Ewald
1886-
Anna Ewald
F:
31 okt. 1886
Brøns
Hans Martin Jørgensen
1881-
Hans Martin Jørgensen
F:
8 maj 1881
Kissendrup
G:
31 mar. 1910
Brøns
Peter Jensen Ewald
1889-
Peter Jensen Ewald
F:
17 apr. 1889
Brøns
Cathrine Louise Ewald
1891-
Cathrine Louise Ewald
F:
12 mar. 1891
Brøns
Petrea Ewald
1893-
Petrea Ewald
F:
17 mar. 1893
Brøns
Søren Nielsen
Søren Nielsen
G:
3 jun. 1921
Brøns
Gunner Ewald
Aage Ewald
1931-1931
Aage Ewald
F:
25 mar. 1931
Brøns
D:
28 mar. 1931
Brøns
Aage Ewald
Bent Ewald
Carl Gotfred Ewald
1894-
Carl Gotfred Ewald
F:
31 maj 1894
Brøns
Ane Marie Lund
1896-
Ane Marie Lund
F:
25 jul. 1896
G:
23 nov. 1923
Brøns
Hans Beck Ewald
1896-
Hans Beck Ewald
F:
17 jan. 1896
Brøns
Jacob Claudius Ewald
1898-
Jacob Claudius Ewald
F:
29 maj 1898
Brøns
Knud Andersen Ewald
1855-
Knud Andersen Ewald
F:
28 sep. 1855
Brøns
Gunder Dorthea Møller
1859-
Gunder Dorthea Møller
F:
30 jul. 1859
G:
17 okt. 1885
Brøns
Meta Margrethe Ewald
1857-1858
Meta Margrethe Ewald
F:
6 nov. 1857
D:
7 mar. 1858
Peder Laurids Ewald
1859-1859
Peder Laurids Ewald
F:
2 apr. 1859
D:
10 jul. 1859
Carl Gotfred Ewald
1861-1861
Carl Gotfred Ewald
F:
18 feb. 1861
D:
9 jun. 1861
Meta Margrethe Ewald
1862-
Meta Margrethe Ewald
F:
10 okt. 1862
Anne Beck
1821-1893
Anne Beck
F:
25 jun. 1821
Vodder s. (Birkelev)
D:
30 maj 1893
Brøns
Peder Jensen Ewald
1814-1882
Peder Jensen Ewald
F:
21 jun. 1814
G:
30 okt. 1847
Brøns
D:
10 maj 1882
Brøns
Peter Hansen Beck
1823-1903
Peter Hansen Beck
F:
18 maj 1823
Vodder s. (Birkelev)
D:
23 feb. 1903
Brøns
Gertrud Ewald
1808-
Gertrud Ewald
F:
13 apr. 1808
G:
30 okt. 1857
Karen Schmidt
1838-1900
Karen Schmidt
F:
11 maj 1838
G:
11 maj 1883
Brøns
D:
6 jan. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Hans Pedersen Beck
1859-1859
Hans Pedersen Beck
F:
10 dec. 1859
Vodder s. (Birkelev)
D:
28 dec. 1859
Vodder s. (Birkelev)
Anne Margrethe Beck
1861-1867
Anne Margrethe Beck
F:
21 mar. 1861
Vodder s. (Birkelev)
D:
26 okt. 1867
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt søn
1864-1864
Dødfødt søn
F:
10 jul. 1864
Vodder s. (Birkelev)
D:
10 jul. 1864
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt søn
1890-1890
Dødfødt søn
F:
30 jan. 1890
Spandet
D:
30 jan. 1890
Spandet
Ane Marie Roost
1891-1893
Ane Marie Roost
F:
13 jan. 1891
Spandet
D:
15 nov. 1893
Spandet
Inge Marie Roost
1893-1965
Inge Marie Roost
F:
6 maj 1893
Spandet
D:
1 feb. 1965
Ribe (Amtssygeh.)
Laurids Clausen Nørgaard
Markus Andersen Roost
1897-1897
Markus Andersen Roost
F:
27 jun. 1897
Spandet
D:
27 nov. 1897
Spandet
Markus Andersen Roost
1899-1899
Markus Andersen Roost
F:
1 maj 1899
Spandet
D:
13 jul. 1899
Spandet
Jens Clausen Roost
1904-
Jens Clausen Roost
F:
16 sep. 1904
Spandet
Margrethe Kirstine Beck
1867-1906
Margrethe Kirstine Beck
F:
27 dec. 1867
Vodder s. (Birkelev)
D:
11 jul. 1906
Spandet
Adzer Andersen Roost
1860-1920
Adzer Andersen Roost
F:
18 dec. 1860
Spandet
G:
17 nov. 1888
Spandet
D:
7 mar. 1920
Spandet
Hans Peter Beck
1875-
Hans Peter Beck
F:
29 aug. 1875
Vodder s. (Birkelev)
Jens Clausen Beck
1827-1896
Jens Clausen Beck
F:
10 jul. 1827
Vodder s. (Birkelev)
D:
25 dec. 1896
Vodder s. (Birkelev)
Inger Marie Pedersen
ca. 1834-
Inger Marie Pedersen
F:
ca. 1834
G:
13 nov. 1858
Vodder
Margrethe Krog Jensdatter
1796-1857
Margrethe Krog Jensdatter
F:
21 jul. 1796
Vodder s. (Birkelev)
D:
20 feb. 1857
Vodder s. (Birkelev)
Hans Pedersen
1788-1856
Hans Pedersen
F:
29 aug. 1788
Vodder s. (Birkelev)
G:
28 okt. 1820
D:
6 apr. 1856
Vodder s. (Birkelev)
Anne Nicolaisdatter
ca. 1759-1821
Anne Nicolaisdatter
F:
ca. 1759
G:
28 maj 1790
D:
20 jun. 1821
Anders Clausen
1751-1775
Anders Clausen
F:
1751
Vodder s. (Birkelev)
D:
11 feb. 1775
Vodder s. (Birkelev)
Anne Jepsdatter
1718-1752
Anne Jepsdatter
F:
1718
Vodder s. (Birkelev)
G:
17 nov. 1747
Vodder
D:
1752
Vodder s. (Birkelev)
Malene Nielsdatter
1714-1780
Malene Nielsdatter
F:
1714
G:
24 nov. 1752
Vodder
D:
23 maj 1780