Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Boy Mikkelsen
ca. 1614 - 1696 (82 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Jens Mikkelsen
1689-
Jens Mikkelsen
F:
1689
Ballum s. (Østerende)
Gertrud Pedersdatter
1687-1765
Gertrud Pedersdatter
F:
1 mar. 1687
Ballum s. (Østerende)
G:
o. 1726
D:
7 feb. 1765
Ballum s. (Østerende)
Merret Mikkelsdatter
ca. 1693-
Merret Mikkelsdatter
F:
ca. 1693
Ballum s. (Østerende)
Mikkel Boysen
1660-ca. 1723
Mikkel Boysen
F:
o. 1650/60
fmtl. Ballum s. (Husum)
D:
ca. 1723
Ballum s. (Østerende)
Bodil Jensdatter
ca. 1653-1695
Bodil Jensdatter
F:
ca. 1653
fmtl. Ballum s. (Østerende)
D:
1695
Ballum s. (Østerende)
Michel Hansen
1732-
Michel Hansen
F:
25 nov. 1732
Ballum s. (Østerende)
Barbara Hansdatter
1734-
Barbara Hansdatter
F:
30 jun. 1734
Ballum s. (Østerende)
Bodil Hansdatter
1737-
Bodil Hansdatter
F:
25 dec. 1737
Ballum s. (Østerende)
Bodil Mikkelsdatter
1698-1738
Bodil Mikkelsdatter
F:
1698
Ballum s. (Østerende)
D:
1737/38
Ballum s. (Østerende)
Hans Nielsen Aas
ca. 1693-1776
Hans Nielsen Aas
F:
ca. 1693
Ballum s. (Østerende)
D:
24 mar. 1776
Ballum s. (Østerende)
Dødfødt søn
1743-1743
Dødfødt søn
F:
aug. 1743
Ballum s. (Østerende)
D:
aug. 1743
Ballum s. (Østerende)
Peder Simonsen
1802-1862
Peder Simonsen
F:
26 nov. 1802
Ballum s. (Østerende)
D:
21 jul. 1862
Ballum s. (Vesterende)
Margrethe Svendsdatter
1800-
Margrethe Svendsdatter
F:
12 aug. 1800
Hjerpsted
Ellen Marie Pedersdatter
1781-
Ellen Marie Pedersdatter
F:
15 nov. 1781
Døstrup
Simon Pedersen
1769-1837
Simon Pedersen
F:
24 okt. 1769
Ballum s. (Østerende)
G:
25 okt. 1801
Ballum
D:
18 apr. 1837
Ballum s. (Østerende)
Karen Tygesdatter
1744-
Karen Tygesdatter
F:
11 jul. 1744
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Bachmann
Peder Andersen Bachmann
G:
31 mar. 1780
Ballum
Christen Thygesen Møller
1787-1849
Christen Thygesen Møller
F:
14 dec. 1787
Ballum s. (Østerende)
D:
1 jul. 1849
Ballum s. (Østerende)
Hans Tygesen Møller
1747-1817
Hans Tygesen Møller
F:
8 jan. 1747
Ballum s. (Østerende)
D:
2 apr. 1817
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Marie Christensdatter
ca. 1764-1787
Kirsten Marie Christensdatter
F:
ca. 1764
D:
26 dec. 1787
Ballum s. (Østerende)
Anne Christine Christensen
1848-
Anne Christine Christensen
F:
13 dec. 1848
Burkal s. (Teptoft)
Andreas Christensen
1851-
Andreas Christensen
F:
16 mar. 1851
Uge s. (Lovtrup)
Nicolai Christensen
1854-
Nicolai Christensen
F:
29 nov. 1854
Uge s. (Lovtrup)
Marie Christine Christensen
1857-
Marie Christine Christensen
F:
15 sep. 1857
Burkal s. (Burkal Mark)
Christian Christensen
Ancke Nielsdatter
1818-1905
Ancke Nielsdatter
F:
18 maj 1818
Burkal
D:
16 feb. 1905
Lille Jyndevad
Andreas Christian Christensen
1819-1879
Andreas Christian Christensen
F:
24 jun. 1819
Burkal s. (Teptoft)
G:
8 okt. 1848
Uge
D:
8 jun. 1879
Lille Jyndevad
Mette Marie Nielsdatter
1820-1837
Mette Marie Nielsdatter
F:
23 jul. 1820
Burkal
D:
2 okt. 1837
Rens
Niels Nielsen
1855-
Niels Nielsen
F:
9 sep. 1855
Årre
Jens Beck Nielsen
1857-
Jens Beck Nielsen
F:
25 mar. 1857
Årre
Iver Hansen Nielsen
1860-
Iver Hansen Nielsen
F:
29 apr. 1860
Årre
Christen Tygesen Nielsen
1861-
Christen Tygesen Nielsen
F:
7 dec. 1861
Årre
Peder Hansen Nielsen
1863-
Peder Hansen Nielsen
F:
28 sep. 1863
Årre
Christen Thøgersen Nielsen
1867-
Christen Thøgersen Nielsen
F:
1 dec. 1867
Årre
Niels Hansen Nielsen
1822-
Niels Hansen Nielsen
F:
30 maj 1822
Burkal
Anne Nielsdatter
1822-
Anne Nielsdatter
F:
14 okt. 1822
Henne Kirkeby
G:
29 nov. 1854
Ribe Domsogn
Botilla Margrethe Nielsdatter
1824-1825
Botilla Margrethe Nielsdatter
F:
23 okt. 1824
D:
9 okt. 1825
Kirsten Marie Nielsen
1861-1861
Kirsten Marie Nielsen
F:
11 sep. 1861
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
6 okt. 1861
Vodder s. (Birkelev Mark)
Kirstine Marie Nielsen
1862-ca. 1932
Kirstine Marie Nielsen
F:
6 sep. 1862
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
ca. 1932
Los Angeles, USA
Niels Peter Nielsen
1864-ca. 1944
Niels Peter Nielsen
F:
29 sep. 1864
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
ca. 1944
Chicago, USA
Marie Cathrine Nielsen
1866-1958
Marie Cathrine Nielsen
F:
24 okt. 1866
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
18 mar. 1958
San Diego, Californien
Emil Plantico
ca. 1862-1946
Emil Plantico
F:
ca. 1862
Pommern
D:
SENEST 1946
Maren Theodore Nielsen
Laurids Hansen
Hans Thyssen Nielsen
Jenny Marine Paulsen
Henning Westergaard Konstmann
Sanne Gad Thysen
Cathrine Bothilde Westergaard
Peter Skau Konstmann
Maren Mathie Nielsen
Michael Andersen Westergaard
Karoline Nielsen
1915-1920
Karoline Nielsen
F:
29 sep. 1915
Vodder s. (Birkelev)
D:
10 mar. 1920
Vodder s. (Birkelev)
Jesmine Nielsen
Karl Johannes Simon Rasmussen
Niels Thyssen Nielsen
1869-1934
Niels Thyssen Nielsen
F:
25 aug. 1869
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 aug. 1934
Bothilde Beier
1875-1918
Bothilde Beier
F:
29 sep. 1875
Brøns s. (V. Åbølling)
G:
22 apr. 1910
Vodder
D:
10 mar. 1918
Vodder s. (Birkelev)
Anna Bothilde Nielsen
Axel Gunnar Christensen
Søren Hansen Nielsen
Dorthea Kirstine Keller
Karlo Valdemar Nielsen
Elsine Marie Hansen
1890-1965
Elsine Marie Hansen
F:
15 apr. 1890
Vodder s. (Birkelev)
G:
18 dec. 1925
Vodder
D:
14 maj 1965
Ribe (hvilehjem "ved Åen")
Meta Marie Nielsen
1872-1957
Meta Marie Nielsen
F:
2 jun. 1872
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
20 jan. 1957
Døstrup
Signe Marie Ragnhilde Nielsen
1907-1978
Signe Marie Ragnhilde Nielsen
F:
23 aug. 1907
Gram
D:
26 feb. 1978
Carl Wilhelm Nielsen
1900-
Carl Wilhelm Nielsen
F:
12 nov. 1900
Pjedsted
G:
28 jan. 1931
Gauerslund
Erling Hansen Nielsen
1910-1982
Erling Hansen Nielsen
F:
29 nov. 1910
Gram
D:
13 jul. 1982
Anneliese Grandt
1912-2004
Anneliese Grandt
F:
8 nov. 1912
G:
9 apr. 1936
Tønder
D:
14 apr. 2004
Maribo
Agnete Valborg Nielsen
1913-2006
Agnete Valborg Nielsen
F:
19 okt. 1913
Gram
D:
2006
Varde
Søren Valdemar Pedersen
1907-1989
Søren Valdemar Pedersen
F:
31 mar. 1907
G:
2 apr. 1942
Gram
D:
1989
Peder Jessen Nielsen
1876-1962
Peder Jessen Nielsen
F:
1 apr. 1876
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
27 okt. 1962
Cathrine Louise Mailand
1883-1962
Cathrine Louise Mailand
F:
25 feb. 1883
Jenning
G:
26 apr. 1906
Gram
D:
13 jul. 1962
Jørgen Thyssen Jørgensen
Christine Clausen
1906-
Christine Clausen
F:
23 nov. 1906
Roager
Hans Grevsen Jørgensen
Johanne Petersen
Maren Frederikke Jørgensen
Friedrich Peter Holm
Dorothea Cathrine Jørgensen
Jakob Wind
Valborg Jørgensen
Wilhelm Hans Classen
Meta Jørgensen
Hans Axel Jensen
1905-
Hans Axel Jensen
F:
17 aug. 1905
Ivar Jørgensen
Ingrid Christensen
Christian Jørgensen
Anne Cathrine Christensen
-1989
Anne Cathrine Christensen
D:
23 sep. 1989
Otteline Marie Nielsen
1880-1964
Otteline Marie Nielsen
F:
9 maj 1880
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
12 okt. 1964
Birkelev
Christian Grevsen Jørgensen
1877-1960
Christian Grevsen Jørgensen
F:
5 nov. 1877
Skast
G:
14 maj 1909
Vodder
D:
12 maj 1960
Vodder s. (Birkelev)
Hans Tygesen Nielsen
1825-1905
Hans Tygesen Nielsen
F:
20 nov. 1825
D:
17 maj 1905
Maren Nielsen Mikkelsen Rahr
1839-1906
Maren Nielsen Mikkelsen Rahr
F:
1 jul. 1839
V. Åbølling
G:
22 jun. 1861
Vodder
D:
29 jun. 1906
Kjestine Marie Nielsen
1882-
Kjestine Marie Nielsen
F:
18 okt. 1882
Skærbæk s. (Melby)
Kirstine Nielsen
1857-
Kirstine Nielsen
F:
4 apr. 1857
Sneum s. (Allerup)
Laust Bøcken
Andreas Hansen Sørensen
ca. 1858-
Andreas Hansen Sørensen
F:
ca. 1858
G:
17 nov. 1882
Skærbæk
Eiler Eilersen Nielsen
1858-1880
Eiler Eilersen Nielsen
F:
21 nov. 1858
Sneum s. (Allerup)
D:
12 dec. 1880
Skærbæk
Mads Jessen Nielsen
1863-
Mads Jessen Nielsen
F:
7 dec. 1863
Skærbæk
Antonius Marius Nielsen
1866-
Antonius Marius Nielsen
F:
23 dec. 1866
Skærbæk
Christen Tygesen Nielsen
1828-1882
Christen Tygesen Nielsen
F:
23 dec. 1828
Rens
D:
26 aug. 1882
Skærbæk
Else Marie Helsenhof
1826-1894
Else Marie Helsenhof
F:
26 okt. 1826
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
G:
29 jun. 1856
Skærbæk
D:
4 jun. 1894
Skærbæk
Kirsten Marie Hansdatter Møller
1792-1830
Kirsten Marie Hansdatter Møller
F:
21 okt. 1792
Ballum s. (Østerende)
D:
1 sep. 1830
Burkal s. (Rens)
Niels Nielsen
1787-1867
Niels Nielsen
F:
12 sep. 1787
Ballum s. (Vesterende)
G:
19 apr. 1817
D:
9 apr. 1867
Burkal s. (Burkal Mark)
Mads Jacobsen Møller
1853-
Mads Jacobsen Møller
F:
29 sep. 1853
Ballum s. (Østerende)
Lars Villadsen Møller
1856-1857
Lars Villadsen Møller
F:
7 mar. 1856
Ballum s. (Østerende)
D:
17 feb. 1857
Ballum s. (Østerende)
Lars Villadsen Møller
1858-
Lars Villadsen Møller
F:
29 jan. 1858
Ballum s. (Østerende)
Peter Hansen Møller
1860-
Peter Hansen Møller
F:
24 sep. 1860
Ballum s. (Østerende)
Marie Kirstine Møller
1863-1863
Marie Kirstine Møller
F:
25 feb. 1863
Ballum s. (Østerende)
D:
1 apr. 1863
Ballum s. (Østerende)
Hans Thygesen Møller
1818-
Hans Thygesen Møller
F:
4 mar. 1818
Ballum s. (Østerende)
Mette Cathrine Holm
1822-1863
Mette Cathrine Holm
F:
12 mar. 1822
Brøns s. (Holmgård)
G:
13 nov. 1852
Ballum
D:
2 mar. 1863
Ballum s. (Østerende)
Mette Cathrine Møller
1871-1875
Mette Cathrine Møller
F:
19 jul. 1871
Ballum s. (Østerende)
D:
21 mar. 1875
Ballum s. (Østerende)
Maria Schack
1829-1877
Maria Schack
F:
24 aug. 1829
Brøns s. (Astrup)
G:
17 okt. 1867
Ballum
D:
8 okt. 1877
Ballum s. (Østerende)
Jacob Carstensen Møller
1820-
Jacob Carstensen Møller
F:
10 feb. 1820
Ballum s. (Østerende)
Peder Nielsen Møller
1822-1822
Peder Nielsen Møller
F:
9 feb. 1822
Ballum s. (Østerende)
D:
7 jun. 1822
Ballum s. (Østerende)
Ancke Møller
1823-
Ancke Møller
F:
2 apr. 1823
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Thomsen
Mads Hansen Møller
1849-
Mads Hansen Møller
F:
1 okt. 1849
Ballum s. (Østerende)
Maren Møller
1851-
Maren Møller
F:
18 jan. 1851
Ballum s. (Østerende)
Jens Lausten Møller
1852-
Jens Lausten Møller
F:
13 jul. 1852
Ballum s. (Østerende)
Jacob Carstensen Møller
1854-
Jacob Carstensen Møller
F:
28 mar. 1854
Ballum s. (Østerende)
Petrea Hansine Møller
1856-1856
Petrea Hansine Møller
F:
6 jul. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
10 aug. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Peder Hansen Møller
1825-1856
Peder Hansen Møller
F:
7 maj 1825
Ballum s. (Østerende)
D:
23 jul. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Mette Kirstine Beier
1824-
Mette Kirstine Beier
F:
26 dec. 1824
Skærbæk
G:
3 aug. 1849
Ballum
Maren Møller
1828-
Maren Møller
F:
15 feb. 1828
Ballum s. (Østerende)
Kirstine Marie Møller
1831-
Kirstine Marie Møller
F:
4 feb. 1831
Ballum s. (Østerende)
Ane Margrethe Møller
1833-1834
Ane Margrethe Møller
F:
12 maj 1833
Ballum s. (Østerende)
D:
11 maj 1834
Ballum s. (Østerende)
Ane Margrethe Møller
1836-
Ane Margrethe Møller
F:
1 jun. 1836
Ballum s. (Østerende)
Andreas Boysen
1836-
Andreas Boysen
F:
3 maj 1836
Skærbæk s. (Moesbøl)
G:
30 apr. 1857
Skærbæk
Mads Hansen Møller
1795-1850
Mads Hansen Møller
F:
16 jan. 1795
Ballum s. (Østerende)
D:
2 dec. 1850
Ballum s. (Østerende)
Christine Nissen
1795-
Christine Nissen
F:
20 feb. 1795
Abild
G:
19 apr. 1817
Ballum
Hans Peter Hansen Møller
1798-1798
Hans Peter Hansen Møller
F:
4 okt. 1798
Ballum s. (Østerende)
D:
22 nov. 1798
Ballum s. (Østerende)
Ancke Hansdatter
1761-1846
Ancke Hansdatter
F:
11 aug. 1761
Brøns s. (Havervad)
G:
3 dec. 1791
Ballum
D:
2 dec. 1846
Ballum s. (Østerende)
Mikkel Tygesen
1749-1749
Mikkel Tygesen
F:
7 nov. 1749
Ballum s. (Østerende)
D:
30 nov. 1749
Ballum s. (Østerende)
Tyge Mikkelsen
1704-1777
Tyge Mikkelsen
F:
1704
Ballum s. (Østerende)
D:
25 sep. 1777
Ballum s. (Østerende)
Ellen Hansdatter
1709-1775
Ellen Hansdatter
F:
1709
Ballum s. (Østerende)
G:
16 nov. 1742
Ballum
D:
20 aug. 1775
Ballum s. (Østerende)
Karen Tygesdatter
ca. 1664-1744
Karen Tygesdatter
F:
ca. 1664
fmtl. Ballum s. (Østerende)
G:
o. 1695/96
D:
28 apr. 1744
Ballum s. (Østerende)
Merret Hansdatter
1697-fmtl. som barn
Merret Hansdatter
F:
1697
Ballum s. (Husum)
D:
fmtl. som barn
Merret Hansdatter
1698-1728
Merret Hansdatter
F:
1698
Ballum s. (Husum)
D:
senest 1728
Mikkel Hansen
1701-1702
Mikkel Hansen
F:
1701
Ballum s. (Husum)
D:
1702
Ballum s. (Husum)
Maren Hansdatter
1702-
Maren Hansdatter
F:
1702
Ballum s. (Husum)
Peder Jensen
1740-
Peder Jensen
F:
18 mar. 1740
Ballum s. (Husum)
Dorthe Margrethe Mærsk
1733-1806
Dorthe Margrethe Mærsk
F:
26 jan. 1733
Ballum s. (Husum)
G:
23 jun. 1767
Ballum
D:
13-14 aug. 1806
Ballum s. (Husum)
Dødfødt søn
1815-1815
Dødfødt søn
F:
18 nov. 1815
Ballum s. (Østerende)
D:
18 nov. 1815
Ballum s. (Østerende)
Nis Jensen
1816-1830
Nis Jensen
F:
15 nov. 1816
Ballum s. (Østerende)
D:
25 maj 1830
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Marie Jensdatter
1820-
Kirsten Marie Jensdatter
F:
7 jan. 1820
Ballum s. (Østerende)
Jacob Andersen Jacobsen
1819-
Jacob Andersen Jacobsen
F:
3 sep. 1819
Daler s. (Østerby)
G:
13 mar. 1851
Ballum
Maren Jensdatter
1821-1821
Maren Jensdatter
F:
23 nov. 1821
Ballum s. (Østerende)
D:
25 nov. 1821
Ballum s. (Østerende)
Thomas Jensen Nissen
1822-
Thomas Jensen Nissen
F:
16 okt. 1822
Ballum s. (Østerende)
Maren Møller
1819-1859
Maren Møller
F:
23 mar. 1819
Ballum s. (Nørhus)
G:
28 maj 1851
Ballum
D:
11 dec. 1859
Ballum s. (Østerende)
Niels Jensen
1825-1829
Niels Jensen
F:
12 nov. 1825
Ballum s. (Østerende)
D:
23 feb. 1829
Ballum s. (Østerende)
Meta Kirstine Jensen
1865-
Meta Kirstine Jensen
F:
2 aug. 1865
Ballum s. (Østerende)
Niels Jensen
1829-
Niels Jensen
F:
23 jul. 1829
Ballum s. (Østerende)
Helene Marie Hansdatter
1835-
Helene Marie Hansdatter
F:
17 dec. 1835
Døstrup s. (Vinum)
G:
31 maj 1865
Ballum
Jens Nissen
1778-1845
Jens Nissen
F:
27 jun. 1778
Ballum s. (Østerende)
D:
31 jul. 1845
Ballum s. (Østerende)
Inge Marie Thomasdatter
1789-1866
Inge Marie Thomasdatter
F:
3 okt. 1789
Ballum s. (Vesterende)
G:
23 okt. 1814
Ballum
D:
11 aug. 1866
Ballum s. (Østerende)
Gunder Lund
1844-
Gunder Lund
F:
13 dec. 1844
Christen Thomsen Lund
1847-
Christen Thomsen Lund
F:
2 jan. 1847
Anders Pedersen Lund
1888-
Anders Pedersen Lund
F:
18 okt. 1888
Ballum s. (Østerende)
Johanne Christine Jensen
1891-
Johanne Christine Jensen
F:
26 nov. 1891
Ballum s. (Vesterende)
Niels Lausten Lund
1890-
Niels Lausten Lund
F:
29 aug. 1890
Martin Lund
1893-
Martin Lund
F:
10 feb. 1893
Anton Marius Lund
1895-
Anton Marius Lund
F:
16 jun. 1895
Gunner Ewald
Aage Ewald
1931-1931
Aage Ewald
F:
25 mar. 1931
Brøns
D:
28 mar. 1931
Brøns
Aage Ewald
Bent Ewald
Ane Marie Lund
1896-
Ane Marie Lund
F:
25 jul. 1896
Carl Gotfred Ewald
1894-
Carl Gotfred Ewald
F:
31 maj 1894
Brøns
G:
23 nov. 1923
Brøns
Maren Lund
1898-
Maren Lund
F:
11 nov. 1898
Peder Andersen Lund
1850-1926
Peder Andersen Lund
F:
6 jan. 1850
Ballum s. (Østerende)
D:
23 maj 1926
Ballum s. (Østerende)
Kjesten Thomsen
1861-
Kjesten Thomsen
F:
24 feb. 1861
Ballum s. (Vesterende)
G:
11 nov. 1886
Ballum
Niels Andersen Hansen
Ane Obling Hansen
Maren Lund
1893-
Maren Lund
F:
26 apr. 1893
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Hans Christian Hansen
1890-
Hans Christian Hansen
F:
14 jun. 1890
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
16 maj 1914
Ballum
Niels Hansen Lund
1894-
Niels Hansen Lund
F:
24 apr. 1894
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anders Pedersen Lund
1896-
Anders Pedersen Lund
F:
20 apr. 1896
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Martin Lund
1852-
Martin Lund
F:
7 nov. 1852
Mette Kirstine Pedersen
1857-
Mette Kirstine Pedersen
F:
16 nov. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
22 nov. 1883
Ballum
Lytken Boysen Lund
1857-1857
Lytken Boysen Lund
F:
7 feb. 1857
D:
7 aug. 1857
Anders Pedersen Lund
1806-1889
Anders Pedersen Lund
F:
23 jun. 1806
Ballum s. (Østerende)
D:
10 mar. 1889
Ballum s. (Østerende)
Maren Thomsen
1814-1888
Maren Thomsen
F:
26 aug. 1814
Ballum s. (Østerende)
G:
9 jul. 1844
Ballum
D:
24 jul. 1888
Ballum s. (Østerende)
Sara Katrine Tofte
1841-1921
Sara Katrine Tofte
F:
8 okt. 1841
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
29 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Gunder Tofte
1844-1920
Gunder Tofte
F:
7 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
3 aug. 1920
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Kjerstine Tofte
1878-
Ane Kjerstine Tofte
F:
17 okt. 1878
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Truelsen Tofte
1880-1936
Hans Truelsen Tofte
F:
15 aug. 1880
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
7 mar. 1936
Amtssygehuset i Gentofte
Elisabeth Henriette Bagge
Hansine Nicoline Tofte
1883-1887
Hansine Nicoline Tofte
F:
11 apr. 1883
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
18 dec. 1887
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Marie Tofte
1883-
Maren Marie Tofte
F:
11 apr. 1883
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Hansen Tofte
1885-1889
Niels Hansen Tofte
F:
22 sep. 1885
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
26 mar. 1889
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Hansen Tofte
1890-1890
Niels Hansen Tofte
F:
14 apr. 1890
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
28 apr. 1890
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Truels Hansen Tofte
1847-1904
Truels Hansen Tofte
F:
13 dec. 1847
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
28 sep. 1904
skibet Ter Neuzen (slagtilfælde om bord)
Esther Pedersen
1851-1941
Esther Pedersen
F:
18 okt. 1851
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
28 dec. 1877
Ballum
D:
4 apr. 1941
Dyssegård s. (Gentofte)
Petrea Tofte
1850-1896
Petrea Tofte
F:
20 sep. 1850
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
27 maj 1896
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Mette Marie Tofte
Maren Pedersdatter Lund
1810-1883
Maren Pedersdatter Lund
F:
29 nov. 1810
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
29 sep. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Truelsen Tofte
1806-1883
Hans Truelsen Tofte
F:
7 sep. 1806
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
5 jan. 1841
Ballum
D:
5 feb. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Gunder Nisdatter
1780-1849
Gunder Nisdatter
F:
2 mar. 1780
Ballum s. (Østerende)
D:
25 maj 1849
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Lund
1775-1849
Peder Andersen Lund
F:
14 sep. 1775
Ballum s. (Østerende)
G:
12 nov. 1802
Ballum
D:
6 maj 1849
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Nielsdatter
1812-1812
Kirsten Nielsdatter
F:
20 jul. 1812
Ballum s. (Østerende)
D:
27 Okt 1812
Ballum s. (Østerende)
Maren Nielsdatter
1813-1845
Maren Nielsdatter
F:
25 sep. 1813
Ballum s. (Østerende)
D:
27 jul. 1845
Ballum s. (Østerende)
Laust Jensen
1815-1874
Laust Jensen
F:
29 dec. 1815
Ballum s. (Østerende)
G:
10 dec. 1815
Ballum
D:
9 nov. 1874
Ballum s. (Hedehuse)
Niels Hansen Nielsen
1852-
Niels Hansen Nielsen
F:
27 jul. 1852
Ballum s. (Østerende)
Christian Jannichsen Nielsen
1853-
Christian Jannichsen Nielsen
F:
5 dec. 1853
Ballum s. (Østerende)
Anders Nielsen
1815-
Anders Nielsen
F:
20 jan. 1815
Ballum s. (Østerende)
Ane Cathrine Schmidt
ca. 1831-
Ane Cathrine Schmidt
F:
ca. 1831
Nis Jensen Nielsen
1817-1817
Nis Jensen Nielsen
F:
26 jan. 1817
Ballum s. (Østerende)
D:
9 mar. 1817
Ballum s. (Østerende)
Peder Hansen Nielsen
1860-
Peder Hansen Nielsen
F:
22 feb. 1860
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Hansen Nielsen
1861-
Niels Hansen Nielsen
F:
1 aug. 1861
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Nis Jensen Nielsen
1819-
Nis Jensen Nielsen
F:
30 mar. 1819
Ballum s. (Østerende)
Mette Kirstine Beier
1824-
Mette Kirstine Beier
F:
26 dec. 1824
Skærbæk
G:
1 jun. 1859
Skærbæk
Mette Kirstine Nisdatter
1782-1856
Mette Kirstine Nisdatter
F:
29 okt. 1782
Ballum s. (Østerende)
D:
14 mar. 1856
Ballum s. (Østerende)
Niels Hansen Andersen
1778-1871
Niels Hansen Andersen
F:
22 maj 1778
Ballum s. (Østerende)
G:
21 jun. 1812
Ballum
D:
23 dec. 1871
Ballum s. (Østerende)
Anne Sofie Thomsen
1812-1893
Anne Sofie Thomsen
F:
21 mar. 1812
Ballum s. (Østerende)
D:
25 jun. 1893
Ballum s. (Østerende)
Gunder Lund
1844-
Gunder Lund
F:
13 dec. 1844
Christen Thomsen Lund
1847-
Christen Thomsen Lund
F:
2 jan. 1847
Anders Pedersen Lund
1888-
Anders Pedersen Lund
F:
18 okt. 1888
Ballum s. (Østerende)
Johanne Christine Jensen
1891-
Johanne Christine Jensen
F:
26 nov. 1891
Ballum s. (Vesterende)
Niels Lausten Lund
1890-
Niels Lausten Lund
F:
29 aug. 1890
Martin Lund
1893-
Martin Lund
F:
10 feb. 1893
Anton Marius Lund
1895-
Anton Marius Lund
F:
16 jun. 1895
Gunner Ewald
Aage Ewald
1931-1931
Aage Ewald
F:
25 mar. 1931
Brøns
D:
28 mar. 1931
Brøns
Aage Ewald
Bent Ewald
Ane Marie Lund
1896-
Ane Marie Lund
F:
25 jul. 1896
Carl Gotfred Ewald
1894-
Carl Gotfred Ewald
F:
31 maj 1894
Brøns
G:
23 nov. 1923
Brøns
Maren Lund
1898-
Maren Lund
F:
11 nov. 1898
Peder Andersen Lund
1850-1926
Peder Andersen Lund
F:
6 jan. 1850
Ballum s. (Østerende)
D:
23 maj 1926
Ballum s. (Østerende)
Kjesten Thomsen
1861-
Kjesten Thomsen
F:
24 feb. 1861
Ballum s. (Vesterende)
G:
11 nov. 1886
Ballum
Niels Andersen Hansen
Ane Obling Hansen
Maren Lund
1893-
Maren Lund
F:
26 apr. 1893
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Hans Christian Hansen
1890-
Hans Christian Hansen
F:
14 jun. 1890
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
16 maj 1914
Ballum
Niels Hansen Lund
1894-
Niels Hansen Lund
F:
24 apr. 1894
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anders Pedersen Lund
1896-
Anders Pedersen Lund
F:
20 apr. 1896
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Martin Lund
1852-
Martin Lund
F:
7 nov. 1852
Mette Kirstine Pedersen
1857-
Mette Kirstine Pedersen
F:
16 nov. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
22 nov. 1883
Ballum
Lytken Boysen Lund
1857-1857
Lytken Boysen Lund
F:
7 feb. 1857
D:
7 aug. 1857
Maren Thomsen
1814-1888
Maren Thomsen
F:
26 aug. 1814
Ballum s. (Østerende)
D:
24 jul. 1888
Ballum s. (Østerende)
Anders Pedersen Lund
1806-1889
Anders Pedersen Lund
F:
23 jun. 1806
Ballum s. (Østerende)
G:
9 jul. 1844
Ballum
D:
10 mar. 1889
Ballum s. (Østerende)
Christine Hedvig Thomsen
1817-1817
Christine Hedvig Thomsen
F:
16 sep. 1817
D:
20 dec. 1817
Christen Thomsen
1818-1898
Christen Thomsen
F:
4 nov. 1818
Ballum s. (Østerende)
D:
15 jul. 1898
Ballum s. (Østerende)
Mette Marie Andersdatter
1827-
Mette Marie Andersdatter
F:
10 feb. 1827
G:
15 okt. 1853
Christine Hedvig Thomsen
1821-1821
Christine Hedvig Thomsen
F:
10 jun. 1821
D:
15 aug. 1821
Anna Termansen
1857-
Anna Termansen
F:
5 nov. 1857
Christen Thomsen Termansen
1859-
Christen Thomsen Termansen
F:
16 jul. 1859
Peter Andreasen Termansen
1864-
Peter Andreasen Termansen
F:
15 mar. 1864
Cathrine Margrethe Thomsen
1823-1891
Cathrine Margrethe Thomsen
F:
5 jul. 1823
Ballum s. (Østerende)
D:
9 mar. 1891
Randerup
Terman Pedersen
1817-1892
Terman Pedersen
F:
13 aug. 1817
Randerup
G:
18 okt. 1856
D:
3 dec. 1892
Randerup
Itke Marie Brodersen
1854-1867
Itke Marie Brodersen
F:
27 apr. 1854
D:
7 jan. 1867
Maren Beyer Brodersen
1856-
Maren Beyer Brodersen
F:
8 mar. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anders Jessen Holm
1849-
Anders Jessen Holm
F:
25 sep. 1849
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
8 mar. 1878
Ballum
Christine Hedevig Brodersen
1888-
Christine Hedevig Brodersen
F:
4 dec. 1888
Ballum s. (Vesterende)
Karoline Brodersen
1892-
Karoline Brodersen
F:
16 maj 1892
Ballum s. (Vesterende)
Ane Sophie Brodersen
1894-
Ane Sophie Brodersen
F:
6 jan. 1894
Ballum s. (Vesterende)
Michael Brodersen
1897-
Michael Brodersen
F:
6 mar. 1897
Ballum s. (Vesterende)
Margrethe Brodersen
1901-
Margrethe Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Niels Peter Petersen
1888-
Niels Peter Petersen
F:
18 dec. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
20 mar. 1936
Ballum
Theodor Broder Jensen
1926-
Theodor Broder Jensen
F:
15 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Anders Brodersen Jensen
1928-
Anders Brodersen Jensen
F:
19 jan. 1928
Ballum s. (Vesterende)
Arne Lassen Jensen
1929-
Arne Lassen Jensen
F:
13 maj 1929
Ballum s. (Vesterende)
Immanuel Jensen
1931-
Immanuel Jensen
F:
18 apr. 1931
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Elisabet Jensen
1933-
Kirstine Elisabet Jensen
F:
17 nov. 1933
Ballum s. (Vesterende)
Ninna Brodersen
1901-
Ninna Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Johannes Beier Jensen
1896-
Johannes Beier Jensen
F:
19 jul. 1896
Ballum s. (Husum)
G:
17 okt. 1924
Ballum
Anders Brodersen
1858-
Anders Brodersen
F:
29 aug. 1858
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Hansen
1865-
Kirstine Hansen
F:
20 sep. 1865
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
6 dec. 1887
Ballum
Christine Hedvig Thomsen
1824-1872
Christine Hedvig Thomsen
F:
24 okt. 1824
D:
4 sep. 1872
Mikkel Peter Brodersen
1823-1898
Mikkel Peter Brodersen
F:
13 jan. 1823
G:
8 mar. 1853
D:
27 feb. 1898
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1827-1827
Dødfødt søn
F:
15 mar. 1827
D:
15 mar. 1827
Dødfødt datter
1828-1828
Dødfødt datter
F:
2 jul. 1828
D:
2 jul. 1828
Christen Thomsen
1785-1848
Christen Thomsen
F:
3 feb. 1785
Ballum s. (Østerende)
D:
4 mar. 1848
Ballum s. (Østerende)
Maren Beyer
1788-1874
Maren Beyer
F:
26 jan. 1788
Brøns s. (Brøns Mølle)
G:
10 mar. 1811
D:
22 maj 1874
Ballum s. (Østerende)
Nis Jensen
1745-1802
Nis Jensen
F:
1 maj 1745
Ballum s. (Husum)
D:
15 apr. 1802
Ballum s. (Østerende)
Maren Christensdatter
1754-1810
Maren Christensdatter
F:
2 nov. 1754
Ballum s. (Østerende)
G:
17 okt. 1777
Ballum
D:
18 jul. 1810
Ballum s. (Østerende)
Hans Peter Petersen
1839-1898
Hans Peter Petersen
F:
29 aug. 1839
Hjerpsted
D:
7 feb. 1898
Emmerlev
Bodil Marie Boysen
1845-
Bodil Marie Boysen
F:
7 dec. 1845
Emmerlev
G:
15 apr. 1869
Emmerlev
Peter Hansen Petersen
1804-1873
Peter Hansen Petersen
F:
22 aug. 1804
Hjerpsted
D:
11 mar. 1873
Hjerpsted
Ane Sophie Bjerrum
1800-1840
Ane Sophie Bjerrum
F:
18 nov. 1800
G:
28 okt. 1837
Hjerpsted
D:
26 mar. 1840
Laust Gram Petersen
1846-1908
Laust Gram Petersen
F:
4 maj 1846
Hjerpsted
D:
7 jan. 1908
Hjerpsted
Anton Ferdinand Petersen
1851-
Anton Ferdinand Petersen
F:
18 mar. 1851
Hjerpsted
Anne Eleonora Gram
1817-
Anne Eleonora Gram
F:
20 jun. 1817
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
3 okt. 1843
Hjerpsted
Hans Boysen Petersen
1806-1899
Hans Boysen Petersen
F:
26 jul. 1806
Hjerpsted
D:
8 aug. 1899
Dødfødt datter
1809-1809
Dødfødt datter
F:
17 jul. 1809
Hjerpsted
D:
17 jul. 1809
Hjerpsted
Dødfødt søn
1834-1834
Dødfødt søn
F:
12 jun. 1834
Brede s. (Harris)
D:
12 jun. 1834
Brede s. (Harris)
Niels Ingwert Nielsen
1835-1839
Niels Ingwert Nielsen
F:
16 aug. 1835
Brede s. (Harris)
D:
30 mar. 1839
Brede s. (Harris)
Anna Marie Nielsen
1840-1889
Anna Marie Nielsen
F:
23 feb. 1840
Brede s. (Harris)
D:
4 jul. 1889
Brede s. (Harris)
Hans Andersen Winther
1831-
Hans Andersen Winther
F:
10 nov. 1831
Brøns s. (Søndernæs)
G:
29 sep. 1859
Brede
Helene Nielsen
1842-1842
Helene Nielsen
F:
3 mar. 1842
Brede s. (Harris)
D:
26 apr. 1842
Brede s. (Harris)
Gyde Marie Petersen
1810-1864
Gyde Marie Petersen
F:
24 jul. 1810
Hjerpsted
D:
22 apr. 1864
Brede s. (Harris)
Ingwert Petersen Nielsen
1788-1842
Ingwert Petersen Nielsen
F:
24 sep. 1788
Brede s. (Harris)
G:
19 jun. 1833
Brede
D:
19 nov. 1842
Brede s. (Harris)
Niels Christian Mamsen
1911-
Niels Christian Mamsen
F:
5 jul. 1911
Møgeltønder s. (Bønderby)
Christiane Marie Wilhelmine Petersen
1912-
Christiane Marie Wilhelmine Petersen
F:
7 okt. 1912
Møgeltønder
G:
26 maj 1938
Møgeltønder
Gjertrud Marie Mamsen
1913-
Gjertrud Marie Mamsen
F:
12 maj 1913
Møgeltønder s. (Bønderby)
Kresten Christensen Bork
1909-
Kresten Christensen Bork
F:
18 nov. 1909
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
20 nov. 1936
Møgeltønder
Anne Cathrine Mamsen
1917-
Anne Cathrine Mamsen
F:
22 aug. 1917
Møgeltønder s. (Bønderby)
Kristian Nissen Mamsen
1919-1920
Kristian Nissen Mamsen
F:
12 nov. 1919
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
3 jun. 1920
Møgeltønder s. (Bønderby)
Christian Nissen Mamsen
1921-
Christian Nissen Mamsen
F:
21 jan. 1921
Møgeltønder s. (Bønderby)
Anna Jenny Marie Nielsine Nissen
1882-
Anna Jenny Marie Nielsine Nissen
F:
14 apr. 1882
Hjerpsted
Peter Mamsen
1874-
Peter Mamsen
F:
27 nov. 1874
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
27 apr. 1910
Møgeltønder
Christian Nissen
1841-1917
Christian Nissen
F:
29 sep. 1841
Hjerpsted
D:
12 dec. 1917
Møgeltønder
Gertrud Marie Christensen
1852-1934
Gertrud Marie Christensen
F:
29 mar. 1852
Brede s. (Borrig)
G:
24 maj 1881
Hjerpsted
D:
5 nov. 1934
Møgeltønder
Hans Peter Nissen
1843-1843
Hans Peter Nissen
F:
6 feb. 1843
Hjerpsted
D:
24 maj 1843
Hjerpsted
Mette Marie Krog
1919-1995
Mette Marie Krog
F:
8 jul. 1919
Hjerpsted s. (Koldby)
D:
18 dec. 1995
NN Nielsen
Hans Jensen Krog
1871-1953
Hans Jensen Krog
F:
24 jun. 1871
D:
20 nov. 1953
Marie Angelica Benthin
1892-1959
Marie Angelica Benthin
F:
1892
G:
20 okt. 1916
D:
21 dec. 1959
Magnus Petersen
1901-1967
Magnus Petersen
F:
27 okt. 1901
Hjerpsted
D:
10 feb. 1967
Signe Petersen
1909-2001
Signe Petersen
F:
24 dec. 1909
Emmerlev
D:
10 feb. 2001
Marie Christiane Petersen
1903-1925
Marie Christiane Petersen
F:
16 mar. 1903
Hjerpsted
D:
9 apr. 1925
Hjerpsted
Anton Marius Lund
Astrid Lund
Birthe Lund
Maren Petersen
Valdemar Lund
Anke Petrea Krog
1872-1952
Anke Petrea Krog
F:
27 dec. 1872
D:
12 aug. 1952
Andreas Petersen
1867-1946
Andreas Petersen
F:
22 dec. 1867
G:
12 okt. 1899
Hjerpsted
D:
16 jun. 1946
Nanne Heitmann Bergmann
1923-1956
Nanne Heitmann Bergmann
F:
11 feb. 1923
Emmerlev
D:
14 Okt 1956
ved Bolderslev station
Gurli Dinesen
Charlotte Kirstine Bergmann
Jens Andresen Bergmann
Anna Marie Christine Heitmann
1898-
Anna Marie Christine Heitmann
F:
27 apr. 1898
Pleasanton, USA
Peter Mikkelsen Bergmann
1896-
Peter Mikkelsen Bergmann
F:
2 sep. 1896
Hjerpsted
G:
30 mar. 1922
Emmerlev
Marie Kirstine Lund
André Nielsen
Anton Marius Lund
Gerda Lorenzen
Christian Heitmann Lund
Kirstine Lund
Erik Lund
Mette Marie Heitmann
1900-
Mette Marie Heitmann
F:
1 aug. 1900
Pleasanton, USA
Anders Pedersen Lund
1899-1964
Anders Pedersen Lund
F:
31 jul. 1899
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
13 apr. 1923
Emmerlev
D:
8 apr. 1964
Emmerlev
Christiane Heitmann
1906-1907
Christiane Heitmann
F:
20 sep. 1906
Emmerlev
D:
21 feb. 1907
Emmerlev
Ane Kirstine Krog
1875-1964
Ane Kirstine Krog
F:
14 nov. 1875
Hjerpsted s. (Koldby)
D:
7 mar. 1964
Emmerlev
Nanne Hansen Heitmann
1867-
Nanne Hansen Heitmann
F:
30 nov. 1867
Dødfødt søn
Niels Nissen Krog
1880-1917
Niels Nissen Krog
F:
14 jan. 1880
Hjerpsted
D:
27 apr. 1917
Reims, Frankrig (faldet)
Karen Christensen
Mette Marie Nissen
1844-1920
Mette Marie Nissen
F:
2 maj 1844
Hjerpsted
D:
19 mar. 1920
Hjerpsted s. (Koldby)
Christian Hansen Krog
1832-1900
Christian Hansen Krog
F:
5 maj 1832
G:
19 okt. 1869
Hjerpsted
D:
10 sep. 1900
Hans Peter Nissen
1845-1911
Hans Peter Nissen
F:
16 nov. 1845
Hjerpsted
D:
25 okt. 1911
Hjerpsted
Nis Peter Nissen
1847-1848
Nis Peter Nissen
F:
3 nov. 1847
Hjerpsted
D:
31 mar. 1848
Hjerpsted
Maren Nissen
1849-1849
Maren Nissen
F:
5 jan. 1849
Hjerpsted
D:
23 maj 1849
Hjerpsted
Maren Nissen
1850-
Maren Nissen
F:
27 mar. 1850
Hjerpsted
Martin Petersen
1857-
Martin Petersen
F:
29 apr. 1857
Hjerpsted
G:
8 sep. 1881
Hjerpsted
Anna Botilla Nissen
1852-1853
Anna Botilla Nissen
F:
24 jan. 1852
Hjerpsted
D:
5 dec. 1853
Hjerpsted
Anke Petersen
1812-1867
Anke Petersen
F:
29 dec. 1812
Hjerpsted
D:
18 maj 1867
Hjerpsted
Niels Nissen
1796-1875
Niels Nissen
F:
8 feb. 1796
Hjerpsted
G:
20 okt. 1840
Hjerpsted
D:
18 maj 1875
Hjerpsted
Ingeborg Petersen
1815-
Ingeborg Petersen
F:
11 apr. 1815
Hjerpsted
Hans Petersen
1855-
Hans Petersen
F:
2 aug. 1855
Hjerpsted
Martin Petersen
1857-
Martin Petersen
F:
29 apr. 1857
Hjerpsted
Maren Nissen
1850-
Maren Nissen
F:
27 mar. 1850
Hjerpsted
G:
8 sep. 1881
Hjerpsted
Mette Marie Petersen
1860-
Mette Marie Petersen
F:
27 apr. 1860
Hjerpsted
Ane Petersen
1862-
Ane Petersen
F:
18 jan. 1862
Hjerpsted
Niels Petersen
1865-
Niels Petersen
F:
11 mar. 1865
Hjerpsted
Andreas Petersen
1867-1946
Andreas Petersen
F:
22 dec. 1867
Hjerpsted
D:
16 jun. 1946
Johannes Petersen
1871-
Johannes Petersen
F:
9 jan. 1871
Hjerpsted
Marcus Hansen Petersen
1817-1892
Marcus Hansen Petersen
F:
9 jul. 1817
Hjerpsted
D:
18 maj 1892
Hjerpsted
Maren Hansen
1827-
Maren Hansen
F:
26 nov. 1827
Hjerpsted
G:
28 okt. 1854
Hjerpsted
Helene Petersen
1819-1874
Helene Petersen
F:
17 jun. 1819
Hjerpsted
D:
8 feb. 1874
Hjerpsted
Niels Hansen Petersen
1820-1820
Niels Hansen Petersen
F:
24 nov. 1820
Hjerpsted
D:
24 nov. 1820
Hjerpsted
Mette Marie Boysen
1780-1820
Mette Marie Boysen
F:
10 sep. 1780
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
24 nov. 1820
Hjerpsted
Hans Pedersen
1765-1838
Hans Pedersen
F:
21 jun. 1765
Hjerpsted
G:
21 okt. 1803
Hjerpsted
D:
13 feb. 1838
Hjerpsted
Dødfødt søn
1837-1837
Dødfødt søn
F:
14 aug. 1837
Ballum s. (Vesterende)
D:
14 aug. 1837
Ballum s. (Vesterende)
Niels Christian Gram
1838-
Niels Christian Gram
F:
15 sep. 1838
Ballum s. (Vesterende)
Agnes Birgitte Kirstine Hansen
1834-
Agnes Birgitte Kirstine Hansen
F:
5 jan. 1834
Flensborg
Hans Boysen Gram
1841-
Hans Boysen Gram
F:
11 aug. 1841
Ballum s. (Vesterende)
Otto Diderich Gram
1844-
Otto Diderich Gram
F:
2 jul. 1844
Ballum s. (Vesterende)
Søren Hansen Gram
1844-1844
Søren Hansen Gram
F:
2 jul. 1844
Ballum s. (Vesterende)
D:
6 dec. 1844
Ballum s. (Vesterende)
Botilde Boysen
Christian Lehmann Gram
1811-1863
Christian Lehmann Gram
F:
29 okt. 1811
Ballum s. (Vesterende)
D:
13 maj 1863
Ballum s. (Vesterende)
Christiane Sophie Bertelsen
1859-1867
Christiane Sophie Bertelsen
F:
22 aug. 1859
D:
13 sep. 1867
James Bertelsen
1894-1916
James Bertelsen
F:
20 jul. 1894
D:
18 dec. 1916
Gauerslund s. (Brejning, åndssvageanstalten)
Edna Bertelsen
1896-1975
Edna Bertelsen
F:
11 apr. 1896
D:
1975
Einar Verning
1890-
Einar Verning
F:
1890
G:
23 aug. 1924
Harriet Maybel Bertelsen
1906-1971
Harriet Maybel Bertelsen
F:
4 aug. 1906
Vinding s. (Mølholm)
D:
11 sep. 1971
København
Carl Christian Jacob Førslev
1891-1959
Carl Christian Jacob Førslev
F:
27 jan. 1891
Førslev s. (Sneslev)
G:
24 dec. 1930
D:
ml. 21/1 o. 31/3 1959
Furesøen
Cornelia (Nea) Suhm Bertelsen
1909-1978
Cornelia (Nea) Suhm Bertelsen
F:
9 jan. 1909
Vinding s. (Mølholm)
D:
forår 1978
Norditalien
Helge Thomsen
Anders Lassen Bertelsen
1861-1942
Anders Lassen Bertelsen
F:
30 sep. 1861
Ballum s.
D:
7 mar. 1942
Søllerød s. (Holte)
Kornelia Bertelsen
1873-1930
Kornelia Bertelsen
F:
31 jan. 1873
G:
31 jan. 1893
San Francisco, Californien, USA
D:
1930
Bertel Nissen Bertelsen
1864-1867
Bertel Nissen Bertelsen
F:
20 maj 1864
D:
5 okt. 1867
Gyde Marie Bertelsen
1867-1868
Gyde Marie Bertelsen
F:
29 jan. 1867
D:
17 jul. 1868
Albert Jendre Bøge
1897-1899
Albert Jendre Bøge
F:
1897
USA
D:
1899
Albert Jendre Bøge
1900-
Albert Jendre Bøge
F:
15 jun. 1900
USA
Mabel Christine Bøge
1904-1907
Mabel Christine Bøge
F:
1904
USA
D:
1907
Edith Margaret Bøge
1906-
Edith Margaret Bøge
F:
5 apr. 1906
USA
Christiane Sophie Bertelsen
1869-
Christiane Sophie Bertelsen
F:
16 okt. 1869
Jesper Bøge
Jesper Bøge
G:
1896
USA
Gyde Christine Boysen
1836-1873
Gyde Christine Boysen
F:
16 feb. 1836
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
17 dec. 1873
Ballum s. (Bodsbøl)
Jendre Bertelsen
1825-1901
Jendre Bertelsen
F:
1 okt. 1825
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 okt. 1858
D:
28 nov. 1901
Ballum s. (Bodsbøl)
Catharina Margrethe Gram
1869-
Catharina Margrethe Gram
F:
27 aug. 1869
Kina
Ane Christine Marie Boysen
1844-
Ane Christine Marie Boysen
F:
9 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Truelsen Gram
1833-
Anders Truelsen Gram
F:
27 nov. 1833
Ballum s. (Vesterende)
G:
15 aug. 1868
Gudrun Alsted
1904-1983
Gudrun Alsted
F:
30 jul. 1904
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
17 maj 1983
Kolding sygehus
Jens Gutzon Alsted
Aase Nybo Nielsen
Ida Alsted
Hans Jørgen Pagh Aarestrup
1932-1983
Hans Jørgen Pagh Aarestrup
F:
23 aug. 1932
Balle s. (Alderslyst)
D:
10 jun. 1983
Nykøbing M.
Jens Jørgen Jensen
Lis Alsted
Poul Erik Christiansen
Gyde Marie Alsted
Michael Schönfelder
Carl Gutzon Jefsen Alsted
1906-1994
Carl Gutzon Jefsen Alsted
F:
11 maj 1906
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
13 okt. 1994
Uldum plejehjem
Mette Kirstine Christensen
1909-1982
Mette Kirstine Christensen
F:
13 dec. 1909
Mindstrup Mark
G:
9 aug. 1935
Hvejsel
D:
11 jan. 1982
Vestervang
Birthe Alsted
Kresten Gravgaard
Knud Alsted
Conni Pedersen
Aase Nielsen
Bendt Alsted
Lone Alsted
Hans Emil Alsted
Dorthea (Thea) Petersen
Peter Packness Alsted
1911-1996
Peter Packness Alsted
F:
20 mar. 1911
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
27 feb. 1996
Vejle sygehus
Agnes Kirstine Pedersen
1908-2002
Agnes Kirstine Pedersen
F:
18 okt. 1908
Nørre-Snede
G:
18 apr. 1946
Hvejsel
D:
4 dec. 2002
Tørring Plejehjem
Knud Brock Alsted
1914-1944
Knud Brock Alsted
F:
22 jun. 1914
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
12 jul. 1944
Sverige
Anna Margrethe (Grethe) Nellemann Petersen
1912-1974
Anna Margrethe (Grethe) Nellemann Petersen
F:
10 maj 1912
Silkeborg
G:
8 okt. 1938
Hvejsel
D:
3 jun. 1974
Gyde Marie Bertelsen
1877-1957
Gyde Marie Bertelsen
F:
31 dec. 1877
Ballum
D:
26 sep. 1957
Tørring s. (Kobbelgaard)
Fritz Emil Alsted
1873-1946
Fritz Emil Alsted
F:
16 aug. 1873
Tørring s. (Kobbelgaard)
G:
11 sep. 1903
D:
5 jan. 1946
Tørring s. (Kobbelgaard)
Birthe Alsted
Kresten Gravgaard
Knud Alsted
Conni Pedersen
Aase Nielsen
Bendt Alsted
Lone Alsted
Dorthea (Thea) Petersen
Hans Emil Alsted
Christiane Sophie Bertelsen
1880-1919
Christiane Sophie Bertelsen
F:
17 mar. 1880
D:
2 sep. 1919
Hans Peter Petersen
Hans Peter Petersen
G:
19 maj 1916
Sofie Bramsen
Kirsten Bramsen
Inger Bramsen
Karl Bramsen
Otto Bramsen
Gyde Bramsen
1929-1930
Gyde Bramsen
F:
24 okt. 1929
D:
22 mar. 1930
Marie Bramsen
1929-1930
Marie Bramsen
F:
24 okt. 1929
D:
14 maj 1930
Ane Christine Bertelsen
1886-
Ane Christine Bertelsen
F:
23 mar. 1886
Niels Madsen Bramsen
-1971
Niels Madsen Bramsen
G:
16 maj 1919
D:
1971
Otteline Boysen
1847-1925
Otteline Boysen
F:
30 apr. 1847
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
1925
Carl Christian Bertelsen
1836-1905
Carl Christian Bertelsen
F:
3 jan. 1836
G:
21 aug. 1874
D:
20 jan. 1905
Hans Boysen
1809-
Hans Boysen
F:
24 feb. 1809
Ballum s. (Bodsbøl)
Christiane Sophie Mærsk
1812-1858
Christiane Sophie Mærsk
F:
17 aug. 1812
Ballum s.
G:
18 jul. 1833
Ballum
D:
29 maj 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Hansen Boysen
1782-1824
Hans Hansen Boysen
F:
3 nov. 1782
Ballum s. (Vesterende)
D:
30 mar. 1824
Ballum s. (Vesterende)
Bodil Mikkelsdatter
1787-
Bodil Mikkelsdatter
F:
19 jan. 1787
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
20 feb. 1807
Ballum
Søren Hansen Boysen
1813-
Søren Hansen Boysen
F:
27 jum 1813
Ballum s. (Vesterende)
Peter Boysen
1815-
Peter Boysen
F:
29 maj 1815
Ballum s. (Vesterende)
Caroline Gram
1828-
Caroline Gram
F:
19 dec. 1828
Ballum s. (Vesterende)
G:
20 jan. 1853
Ballum
Søren Thyge Lorenzen
1845-1845
Søren Thyge Lorenzen
F:
6 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende)
D:
23 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende)
Andreas Michael Jacobsen
1875-1956
Andreas Michael Jacobsen
F:
26 aug. 1875
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1956
Ellen Hansen
Jacob Jacobsen
1927-1952
Jacob Jacobsen
F:
3 okt. 1927
D:
29 sep. 1952
Hans Boysen Jacobsen
1924-1945
Hans Boysen Jacobsen
F:
21 feb. 1924
D:
10 nov. 1945
Agathe Jacobsen
Olav Nissen
Christian Lehmann Jacobsen
1877-
Christian Lehmann Jacobsen
F:
15 jan. 1877
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Kjerstine Hansen
1891-
Kjerstine Hansen
F:
28 jun. 1891
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Agathe Jacobsen
1906-
Agathe Jacobsen
F:
20 feb. 1906
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Anders Nielsen
Hans Boysen Jacobsen
1909-1994
Hans Boysen Jacobsen
F:
15 feb. 1909
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1994
Tønder
Botilde Nielsen
1913-2009
Botilde Nielsen
F:
19 nov. 1913
Skast
G:
5 jul. 1935
Ballum
D:
7 apr. 2009
Tønder
Johanne Kathrine (Heje) Jacobsen
Gravers Frøsig Hansen
Marie Jacobsen
Gunner Pedersen
Mikkel Ullerup Jacobsen
1879-1951
Mikkel Ullerup Jacobsen
F:
28 jun. 1879
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
26 mar. 1951
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hansine Kathrine Nicolaisen
1881-
Hansine Kathrine Nicolaisen
F:
19 nov. 1881
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
5 maj 1905
Ballum
Marius Jacobsen
1884-1922
Marius Jacobsen
F:
3 jul. 1884
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1922
Anne Marie Christiane Ulrich
1889-1969
Anne Marie Christiane Ulrich
F:
1889
D:
1969
Hans Boysen Lorenzen, adopteret Jacobsen
1847-1892
Hans Boysen Lorenzen, adopteret Jacobsen
F:
21 aug. 1847
Ballum s. (Vesterende)
D:
1892
Agathe Hansen
1853-1931
Agathe Hansen
F:
27 feb. 1853
D:
1931
Bodil Boysen
1816-1897
Bodil Boysen
F:
15 dec. 1816
Ballum s. (Vesterende)
D:
28 jan. 1897
Visby
Mikkel Ullerup Lorenzen
1817-
Mikkel Ullerup Lorenzen
F:
12 okt. 1817
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
25 feb. 1845
Ane Marie Jacobsen
1905-
Ane Marie Jacobsen
F:
13 jan. 1905
Visby
Peter Christensen Kromann
1909-
Peter Christensen Kromann
F:
3 sep. 1909
Lintrup s. (Tornum Mark)
G:
12 Maj 1940
Visby
Elise Kirstine Jacobsen
1906-
Elise Kirstine Jacobsen
F:
22 aug. 1906
Visby
Hans Jepsen Hjort Petersen
1903-
Hans Jepsen Hjort Petersen
F:
11 dec. 1903
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
20 Maj 1930
Visby
Johannes Jacobsen
1908-
Johannes Jacobsen
F:
28 mar. 1908
Visby
Helga Christiane Gotthardsen
1912-
Helga Christiane Gotthardsen
F:
8 apr. 1912
Daler
G:
13 okt. 1934
Visby
Helga Jacobsen
1909-
Helga Jacobsen
F:
28 Okt 1909
Visby
Thyra Jacobsen
1911-
Thyra Jacobsen
F:
11 jul. 1911
Visby
Hermann Heinrich Johannes Julius Rode
1908-
Hermann Heinrich Johannes Julius Rode
F:
5 okt. 1908
Skærbæk
G:
23 Okt 1938
Skærbæk
Ingri(d) Jacobsen
1913-
Ingri(d) Jacobsen
F:
22 Okt 1913
Visby
Hans Mortensen
1914-
Hans Mortensen
F:
1 maj 1914
Vedsted s. (Høgelund)
G:
27 mar. 1938
Visby
Hans Jacobsen
1877-1968
Hans Jacobsen
F:
14 apr. 1877
Visby
D:
10 dec. 1968
Visby
Cecilie Marie Johannsen
1875-1964
Cecilie Marie Johannsen
F:
16 jun. 1875
Daler
D:
14 jan. 1964
Visby
Anders Petersen Jacobsen
1878-
Anders Petersen Jacobsen
F:
22 sep. 1878
Visby
Anton Jacobsen
1879-
Anton Jacobsen
F:
24 okt. 1879
Visby
Broder Jacobsen
1881-1884
Broder Jacobsen
F:
23 jul. 1881
Visby
D:
2 dec. 1884
Visby
Johan Redlef Volquardsen
1905-
Johan Redlef Volquardsen
F:
18 jun. 1905
Højer
Marie van Leeuven
Marie van Leeuven
G:
28 maj 1937
Rotterdam
Jacob Michael Volquardsen
Dina Fridrichs
Cäthe Regine Volquardsen
Antoni van Rijswik
1907-
Antoni van Rijswik
F:
28 maj 1907
Neumegen (Holland)
Bothilde Jacobsen
1882-1919
Bothilde Jacobsen
F:
24 okt. 1882
Visby
D:
8 dec. 1919
Tønder (sygehuset)
Carsten Redlef Volquardsen
1875-1911
Carsten Redlef Volquardsen
F:
8 jul. 1875
Horsbøl s. (Diedersbøl)
G:
24 apr. 1904
Daler
D:
22 jul. 1911
Brøns s.
Ingwart Jacobsen
1884-1884
Ingwart Jacobsen
F:
29 mar. 1884
Visby
D:
8 okt. 1884
Visby
Anne Margrethe Jacobsen
1885-
Anne Margrethe Jacobsen
F:
28 jul. 1885
Visby
Nis Jørgensen Schmidt
1880-
Nis Jørgensen Schmidt
F:
12 nov. 1880
Fjelstrup s. (Sillerup)
G:
15 mar. 1907
Visby
Elise Kirstine Drehn
1913-
Elise Kirstine Drehn
F:
14 apr. 1913
Visby
Carl Otto Drehn
1915-
Carl Otto Drehn
F:
15 apr. 1915
Visby
Jørgine Christiane Hansen
1918-
Jørgine Christiane Hansen
F:
25 feb. 1918
Visby s. (Ø. Gammelby)
Boiline Engeline Jacobsen
1887-
Boiline Engeline Jacobsen
F:
2 apr. 1887
Visby
Carl Otto Christian Drehn
1886-
Carl Otto Christian Drehn
F:
13 dec. 1886
Visby
G:
26 apr. 1912
Visby
Elise Kjerstine Jacobsen
1888-1889
Elise Kjerstine Jacobsen
F:
5 apr. 1888
Visby
D:
19 mar. 1889
Visby
Bernhard Jacobsen
1889-
Bernhard Jacobsen
F:
20 aug. 1889
Visby
Ingeborg Jacobsen
1892-
Ingeborg Jacobsen
F:
7 apr. 1892
Visby
Jacob Michael Jacobsen
1854-1903
Jacob Michael Jacobsen
F:
27 jul. 1854
Ballum s.
D:
8 okt. 1903
Visby
Elise Kirstine Møller
1856-1911
Elise Kirstine Møller
F:
29 feb. 1856
Visby
G:
6 sep. 1876
Visby
D:
13 jan. 1911
Visby
Hans Jacobsen
ca. 1795-1861
Hans Jacobsen
F:
ca. 1794/95
Daler s.
G:
19 jul. 1853
Ballum
D:
19 okt. 1861
Ballum s. (Østerende)
Christian Lehmann Gram
1811-1863
Christian Lehmann Gram
F:
29 okt. 1811
Ballum s. (Vesterende)
G:
3 okt. 1862
Ballum
D:
13 maj 1863
Ballum s. (Vesterende)
Jens Boysen
1819-
Jens Boysen
F:
11 feb. 1819
Ballum s. (Vesterende)
Andreas Boysen
1821-
Andreas Boysen
F:
2 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende)
Christiane Sophie Thygesen
1826-
Christiane Sophie Thygesen
F:
8 okt. 1826
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
12 jun. 1848
Ballum
Otto Diderik Boysen
1824-
Otto Diderik Boysen
F:
13 jan. 1824
Ballum s. (Vesterende)
Ester Sørensdatter
1786-1867
Ester Sørensdatter
F:
23 apr. 1786
Daler
D:
7 jan. 1867
Ballum s. (Vesterende)
Andreas Feddersen Boysen
1808-
Andreas Feddersen Boysen
F:
5 jun. 1808
Anke Kirstine Boysen
1809-1861
Anke Kirstine Boysen
F:
1809
D:
senest 1861
Botilde Friedericka Boysen
1811-
Botilde Friedericka Boysen
F:
30 maj 1811
Højer
Thomas Matthiesen Schmidt
ca. 1823-
Thomas Matthiesen Schmidt
F:
ca. 1823
Aabenraa
G:
25 maj 1855
Højer
Hans Boysen
1812-1847
Hans Boysen
F:
1 dec. 1812
Højer
D:
2 mar. 1847
Højer
Herle Marie Petersen
Herle Marie Petersen
G:
20 dec. 1839
Højer
Jens Schau Boysen
1814-1842
Jens Schau Boysen
F:
24 apr. 1814
Højer
D:
1 aug. 1842
Højer
Jette Marie Boysen
1815-
Jette Marie Boysen
F:
31 okt. 1815
Højer
NN Rødiger
Jens Boysen
1818-
Jens Boysen
F:
26 mar. 1818
Højer
Moj Clausen
Jens Boysen
1785-1817
Jens Boysen
F:
28 jan. 1785
Ballum s. (Vesterende)
D:
16 okt. 1817
Højer
Martha Andreasdatter
1777-1861
Martha Andreasdatter
F:
1777
G:
21 mar. 1807
D:
7 okt. 1861
Mikkel Andersen Laustsen
1810-1811
Mikkel Andersen Laustsen
F:
8 nov. 1810
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
29 nov. 1811
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Mikkel Andersen Laustsen
1812-1821
Mikkel Andersen Laustsen
F:
22 dec. 1812
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
27 jun. 1821
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Boysen Laustsen
1814-1815
Hans Boysen Laustsen
F:
2 dec. 1814
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
26 jul. 1815
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Helene Margrethe Boysen
1790-1881
Helene Margrethe Boysen
F:
14 okt. 1790
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
7 maj 1881
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Laust Mikkelsen
1780-1815
Laust Mikkelsen
F:
24 dec. 1780
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
16 sep. 1809
Ballum
D:
16 jul. 1815
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Laust Gram Petersen
1846-1908
Laust Gram Petersen
F:
4 maj 1846
Hjerpsted
D:
7 jan. 1908
Hjerpsted
Anton Ferdinand Petersen
1851-
Anton Ferdinand Petersen
F:
18 mar. 1851
Hjerpsted
Anne Eleonora Gram
1817-
Anne Eleonora Gram
F:
20 jun. 1817
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peter Hansen Petersen
1804-1873
Peter Hansen Petersen
F:
22 aug. 1804
Hjerpsted
G:
3 okt. 1843
Hjerpsted
D:
11 mar. 1873
Hjerpsted
Anke Kirstine Gram
1820-1820
Anke Kirstine Gram
F:
5 jan. 1820
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
5 nov. 1820
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Helene Margrethe Gram
1846-
Helene Margrethe Gram
F:
17 dec. 1846
Ballum s. (Bodsbøl)
Frederik Thomsen Petersen Lausten
1843-
Frederik Thomsen Petersen Lausten
F:
29 aug. 1843
Ballum s.
Laust Mikkelsen Gram
1821-1872
Laust Mikkelsen Gram
F:
5 sep. 1821
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
25 apr. 1872
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hansine Thomine Hansen
ca. 1822-1847
Hansine Thomine Hansen
F:
ca. 1822
København
G:
18 feb. 1846
Ballum
D:
9 jun. 1847
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Kirstine Hansen
1820-
Ane Kirstine Hansen
F:
10 dec. 1820
Christianshavn
Anke Margrethe Gram
1824-
Anke Margrethe Gram
F:
2 feb. 1824
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peder Gram Smith
1814-
Peder Gram Smith
F:
4 apr. 1814
Ballum s.
G:
18 dec. 1843
Ballum
Laust Pedersen Gram
1795-1827
Laust Pedersen Gram
F:
19 feb. 1795
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
13 jan. 1816
Ballum
D:
6 mar. 1827
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Christine Bertelsen
1885-1920
Christine Bertelsen
F:
11 aug. 1885
D:
30 maj 1920
Helen Margaret Bertelsen
1886-
Helen Margaret Bertelsen
F:
1 nov. 1886
Annie Sophie Bertelsen
24 maj 1888?-
Annie Sophie Bertelsen
F:
24 maj 1888?
Esther Marie Bertelsen
1891-1920
Esther Marie Bertelsen
F:
24 jun. 1891
D:
3 feb. 1920
Bertel Nissen Bertelsen
1856-1899
Bertel Nissen Bertelsen
F:
22 okt. 1856
D:
1890/99
Marie Kjerstine Lybow
1851-
Marie Kjerstine Lybow
F:
1851
G:
1884
Peter Beyer Bertelsen
1882-
Peter Beyer Bertelsen
F:
8 jan. 1882
Ullerup Bertelsen Enemark
1901-1903
Ullerup Bertelsen Enemark
F:
7 maj 1901
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
7 jan. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
Johanne Enemark
1903-
Johanne Enemark
F:
28 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
NN Larsen
NN Larsen
G:
13 apr. 1922
Anni Margrethe Enemark
1905-
Anni Margrethe Enemark
F:
21 apr. 1905
Ballum s. (Bodsbøl)
M. Hallum
M. Hallum
G:
3 jan. 1926
Kjærulf Rasmus Enemark
Ribolt Ullerup Enemark
Ane Kirstine Bertelsen
1883-1971
Ane Kirstine Bertelsen
F:
17 nov. 1883
D:
10 jan. 1971
Døstrup
Hans Jacobsen Enemark
1873-
Hans Jacobsen Enemark
F:
5 jul. 1873
Døstrup
G:
2 maj 1901
Ballum
Martin Lausten Bertelsen
1885-
Martin Lausten Bertelsen
F:
3 mar. 1885
Eskild Carlsen
Christian Jener Carlsen
Carl Harder Carlsen
Othilie Marie Bertelsen
1886-
Othilie Marie Bertelsen
F:
11 okt. 1886
Carl Harder Carlsen
1882-
Carl Harder Carlsen
F:
1 maj 1882
Tønder
G:
20 okt. 1905
Ballum
Juliane Eriksen
1919-
Juliane Eriksen
F:
31 okt. 1919
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mikkel Ullerup Eriksen
1920-2013
Mikkel Ullerup Eriksen
F:
23 dec. 1920
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
3 aug. 2013
Tønder
Ane Margrete Eriksen
Esther Marie Eriksen
Peter Beyer Eriksen
Svend Trøst Eriksen
Anna Jørgine Jørgensen
Asbjørn Bertelsen Eriksen
Mikoline Ulrikke Bertelsen
1887-
Mikoline Ulrikke Bertelsen
F:
24 okt. 1887
Laust Nielsen Eriksen
1876-
Laust Nielsen Eriksen
F:
22 nov. 1876
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mikkel Ullerup Bertelsen
1858-1887
Mikkel Ullerup Bertelsen
F:
15 aug. 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
11 mar. 1887
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Margrethe Gram
1864-1930
Ane Margrethe Gram
F:
24 apr. 1864
G:
1881
D:
1930
Gyde Marie Bertelsen
1861-1868
Gyde Marie Bertelsen
F:
11 dec. 1861
D:
21 nov. 1868
Helene Margrethe Bertelsen
1864-1866
Helene Margrethe Bertelsen
F:
4 jul. 1864
D:
22 aug. 1866
Christian Bertelsen
1867-1867
Christian Bertelsen
F:
13 jun. 1867
D:
4 jul. 1867
Ane Kirstine Ullerup
1828-1867
Ane Kirstine Ullerup
F:
28 jul. 1828
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
13 jun. 1867
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peder Beyer Bertelsen
1827-1905
Peder Beyer Bertelsen
F:
3 dec. 1827
G:
13 okt. 1854
Ballum
D:
19 aug. 1905
Laust Boysen Ullerup
1830-
Laust Boysen Ullerup
F:
16 dec. 1830
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Marie Petersen
Micoline Ulrikke Ullerup
1833-1838
Micoline Ulrikke Ullerup
F:
29 jun. 1833
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
6 nov. 1838
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Mikkel Mikkelsen Ullerup
1767-1833
Mikkel Mikkelsen Ullerup
F:
4 jul. 1767
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
22 dec. 1827
Ballum
D:
29 mar. 1833
Ballum s. (Bodsbøl)
Peter Lassen Beier
1892-1909
Peter Lassen Beier
F:
30 jun. 1892
D:
29 jun. 1909
Kap Horn
Karen Kjestine Beier
1893-1948
Karen Kjestine Beier
F:
1 dec. 1893
D:
1948
Mærta Marcussen
1929-2012
Mærta Marcussen
F:
18 apr. 1929
Tønder
D:
23 dec. 2012
Aabenraa (sygehuset)
Villads Andersen
1924-2012
Villads Andersen
F:
8 dec. 1924
Abild s. (Kongsbjerg)
G:
27 apr. 1950
Tønder
D:
7 feb. 2012
Aabenraa (sygehuset)
Jan Marcussen
Emmy Christensen
Cathrine Beier
1895-1979
Cathrine Beier
F:
11 feb. 1895
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
26 jan. 1979
Tønder
Christian Marcussen
1880-1945
Christian Marcussen
F:
27 mar. 1880
Klægsbøl s. (Vrågård)
G:
11 jun. 1926
Tønder
D:
10 apr. 1945
Tønder
Georg Børge Sluth
1925-
Georg Børge Sluth
F:
5 mar. 1925
København (Rigshospitalet)
Ruth
Axel Frede Sluth
Nina Ellinor Olsson
Kirsten Margrethe Sluth
Bengt Harry Daniel Bengmark
Betty Sluth
Viggo Otto Nielsen
Henning Frede Sluth
Gerda
Bent Helmuth Sluth
Wera Edith Locia Bisted
Helga Beier
1896-
Helga Beier
F:
14 apr. 1896
Skærbæk s. (Hjemsted)
Georg Mouritz Sluth
1886-
Georg Mouritz Sluth
F:
5 maj 1886
Sverige
G:
1 feb. 1926
København
Frieda Beier
1897-
Frieda Beier
F:
27 jul. 1897
Nis Gorrissen
1881-
Nis Gorrissen
F:
10 okt. 1881
Nybøl Mølle
Helene Margrethe Nicolaisen
1866-1959
Helene Margrethe Nicolaisen
F:
7 aug. 1866
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
30 apr. 1959
Løgumkloster
Niels Hansen Beier
1866-1909
Niels Hansen Beier
F:
13 dec. 1866
Brede s. (Nr. Vollum)
G:
26 okt. 1891
D:
2 jul. 1909
Flensborg
Johanne Cathrine Nicolaisen
1893-
Johanne Cathrine Nicolaisen
F:
9 jul. 1893
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peter Hansen Nicolaisen
1894-
Peter Hansen Nicolaisen
F:
30 nov. 1894
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Wilhelmine Karoline Friederikke Asmussen
Wilhelmine Karoline Friederikke Asmussen
G:
19 nov. 1940
Møgeltønder
Hans Nicolaisen
1896-
Hans Nicolaisen
F:
30 apr. 1896
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Martin Nicolaisen
1901-
Martin Nicolaisen
F:
16 feb. 1901
Toftlund s. (Storvig)
Gertrud Asmussen
Johanne Cathrine Nicolaisen
1899-
Johanne Cathrine Nicolaisen
F:
7 apr. 1899
Toftlund s. (Storvig)
Hans Sørensen Iversen
1890-
Hans Sørensen Iversen
F:
17 sep. 1890
Seem s. (Hømvejle)
Ane Nicolaisen
1902-
Ane Nicolaisen
F:
17 aug. 1902
Toftlund s. (Storvig)
Otto Nicolaisen
1903-
Otto Nicolaisen
F:
28 nov. 1903
Roager
Frederikke Margrethe Christensen
1904-
Frederikke Margrethe Christensen
F:
13 jan. 1904
Haderslev
Dora Nicoline Nicolaisen
1906-
Dora Nicoline Nicolaisen
F:
3 apr. 1906
Roager
Ane Cathrine Ebbesen
Nicolai Hansen Ebbesen
Dagmar Ebbesen
Thyra Nicolaisen
Søren Hansen Ebbesen
1896-
Søren Hansen Ebbesen
F:
23 jun. 1896
Vodder s. (Gejlbjerg)
Andrea Kjestine Nicolaisen
1910-
Andrea Kjestine Nicolaisen
F:
9 jul. 1910
Roager
Nicolai Hansen Nicolaisen
1868-1946
Nicolai Hansen Nicolaisen
F:
1 jan. 1868
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
15 jul. 1946
Ballum s. (De gamles Hjem)
Dora Cathrine Andersen
1869-1939
Dora Cathrine Andersen
F:
4 feb. 1869
Abild s. (Tykskov)
G:
8 apr. 1893
D:
6 dec. 1939
Rømø
Kjestine Elise Clausen
1898-
Kjestine Elise Clausen
F:
8 maj 1898
Højrup
Elisabeth Christine Nicolaisen
1869-
Elisabeth Christine Nicolaisen
F:
20 jan. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Mikkelsen Clausen
1857-
Anders Mikkelsen Clausen
F:
13 jul. 1857
Højrup
G:
3 feb. 1898
Højrup
Ane Claudine Nicolaisen
1870-
Ane Claudine Nicolaisen
F:
5 jan. 1870
Christian Petersen
Christian Petersen
G:
28 apr. 1894
Ellen Marie Nicolaisen
1871-1872
Ellen Marie Nicolaisen
F:
16 jan. 1871
D:
27 nov. 1872
Ane Cathrine Nicolaisen
1872-1873
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
22 jul. 1872
D:
2 jun. 1873
Ellen Marie Cathrine Nicolaisen
1873-
Ellen Marie Cathrine Nicolaisen
F:
8 dec. 1873
Eline Dinsen
1901-
Eline Dinsen
F:
28 aug. 1901
Højrup
Hans Dinsen
1903-
Hans Dinsen
F:
1 maj 1903
Højrup
Cathrine Dinsen
1904-
Cathrine Dinsen
F:
7 nov. 1904
Højrup
Laura Mikoline Nicolaisen
1874-
Laura Mikoline Nicolaisen
F:
18 nov. 1874
Peter Lorentzen Dinsen
1875-
Peter Lorentzen Dinsen
F:
29 maj 1875
Abild
G:
18 sep. 1900
Ballum
Hans Nicolaisen
1908-
Hans Nicolaisen
F:
25 nov. 1908
Ballum s. (Bodsbøl)
Hansine Cathrine Nicolaisen
1910-
Hansine Cathrine Nicolaisen
F:
2 mar. 1910
Ballum s. (Bodsbøl)
Aage Pedersen
1904-
Aage Pedersen
F:
23 maj 1904
Spandet s. (Fjersted)
Peter Lausten Nicolaisen
1911-
Peter Lausten Nicolaisen
F:
8 nov. 1911
Ballum s. (Bodsbøl)
Carl Nicolaisen
1913-1915
Carl Nicolaisen
F:
2 apr. 1913
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
27 jan. 1915
Ballum s. (Bodsbøl)
Carl Nicolaisen
1917-1935
Carl Nicolaisen
F:
19 feb. 1917
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
24 apr. 1935
Ballum s. (Bodsbøl)
Eduard Clausen Nicolaisen
1918-
Eduard Clausen Nicolaisen
F:
28 sep. 1918
Ballum s. (Bodsbøl)
Johannes Nicolaisen
1924-
Johannes Nicolaisen
F:
8 feb. 1924
Spandet s. (Fjersted)
Eduard Clausen Nicolaisen
1876-1935
Eduard Clausen Nicolaisen
F:
12 feb. 1876
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
15 okt. 1935
Chicago, Illinois, USA
Anne Marie Petersen
1882-1931
Anne Marie Petersen
F:
14 jul. 1882
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
11 maj 1906
Visby
D:
23 maj 1931
Gram (sygehuset)
Thyge Hansen Nicolaisen
1878-1880
Thyge Hansen Nicolaisen
F:
13 mar. 1878
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
19 maj 1880
Ballum s. (Bodsbøl)
Carl Clausen Nicolaisen
1879-1895
Carl Clausen Nicolaisen
F:
25 apr. 1879
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
6 jan. 1895
Ballum s. (Bodsbøl)
Thyra Dusine Nicolaisen
1880-1949
Thyra Dusine Nicolaisen
F:
31 jul. 1880
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
30 nov. 1949
Tønder
Niels Nicolai Jensen
1880-eft. 1949
Niels Nicolai Jensen
F:
4 sep. 1880
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
13 maj 1904
Ballum
D:
eft. ER 1949
Agathe Jacobsen
1906-
Agathe Jacobsen
F:
20 feb. 1906
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Anders Nielsen
Hans Boysen Jacobsen
1909-1994
Hans Boysen Jacobsen
F:
15 feb. 1909
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1994
Tønder
Botilde Nielsen
1913-2009
Botilde Nielsen
F:
19 nov. 1913
Skast
G:
5 jul. 1935
Ballum
D:
7 apr. 2009
Tønder
Johanne Kathrine (Heje) Jacobsen
Gravers Frøsig Hansen
Marie Jacobsen
Gunner Pedersen
Hansine Kathrine Nicolaisen
1881-
Hansine Kathrine Nicolaisen
F:
19 nov. 1881
Ballum s. (Bodsbøl)
Mikkel Ullerup Jacobsen
1879-1951
Mikkel Ullerup Jacobsen
F:
28 jun. 1879
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
5 maj 1905
Ballum
D:
26 mar. 1951
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Nicolaisen
1836-1932
Hans Nicolaisen
F:
24 mar. 1836
D:
28 jul. 1932
Johanne Cathrine Clausen
1840-1925
Johanne Cathrine Clausen
F:
7 okt. 1840
G:
10 okt. 1865
D:
28 aug. 1925
Nicolai Hansen Nicolaisen
1805-1875
Nicolai Hansen Nicolaisen
F:
29 jul. 1805
Hjerpsted
G:
4 jun. 1835
Ballum
D:
9 apr. 1875
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Boysen Jensen
1749-1814
Hans Boysen Jensen
F:
12 jun. 1749
Ballum s. (Husum)
D:
6 maj 1814
Ballum s. (Vesterende)
Ancke Hansdatter Mærsk
1746-1822
Ancke Hansdatter Mærsk
F:
20 nov. 1746
Ballum s. (Husum)
G:
12 nov. 1779
Ballum
D:
17 feb. 1822
Ballum s. (Vesterende)
Mette Hansdatter
1706-1780
Mette Hansdatter
F:
1706
Ballum s. (Husum)
D:
2 mar. 1780
Ballum s. (Husum)
Jens Andersen
ca. 1693-1775
Jens Andersen
F:
ca. 1693
Ballum s. (Husum)
G:
1728
D:
5 maj 1775
Ballum s. (Husum)
Hans Boysen
1665-ca. 1728
Hans Boysen
F:
o. 1660/65
fmtl. Ballum s. (Husum)
D:
ca. 1728
Ballum s. (Husum)
Anne Mikkelsdatter
1670-
Anne Mikkelsdatter
F:
o. 1665/70
fmtl. Ballum s. (Husum)
Boy Mikkelsen
ca. 1614-1696
Boy Mikkelsen
F:
ca. 1614
fmtl. Ballum s. (Husum)
D:
24 dec. 1696
Ballum s. (Husum)
Merret Jensdatter
ca. 1622-1694
Merret Jensdatter
F:
ca. 1622
Ballum s. (Nørhus)
D:
24 dec. 1694
Ballum s. (Husum)