Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Bodil
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Mette Iversen
1845-
Mette Iversen
F:
26 jan. 1845
Bothilde Iversen
1845-1920
Bothilde Iversen
F:
26 jan. 1845
Visbjerg
D:
27 jan. 1920
Peter Beyer
1843-1917
Peter Beyer
F:
21 apr. 1843
Brede s. (Harris)
G:
21 okt. 1879
Brede
D:
23 feb. 1917
Brede s. (Harris)
Juliane Iversen
1847-1918
Juliane Iversen
F:
26 aug. 1847
D:
27 mar. 1918
Petrea Iversen
1849-1904
Petrea Iversen
F:
14 sep. 1849
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
28 feb. 1904
Brede s. (Borrig)
Peter Petersen
1854-
Peter Petersen
F:
11 apr. 1854
G:
15 okt. 1889
Brede
Iver Iversen
1852-1926
Iver Iversen
F:
4 jan. 1852
D:
15 jan. 1926
Bothilde Iversen
1879-1883
Bothilde Iversen
F:
15 maj 1879
Brede s. (Harris)
D:
2 jul. 1883
Brede s. (Harris)
Dødfødt datter
1885-1885
Dødfødt datter
F:
14 sep. 1885
Brede s. (Harris)
D:
14 sep. 1885
Brede s. (Harris)
Mikkel Hansen Iversen
1895-1895
Mikkel Hansen Iversen
F:
24 jan. 1895
Brede s. (Harris)
D:
24 jan. 1895
Brede s. (Harris)
Peter Thomsen Iversen
1854-1919
Peter Thomsen Iversen
F:
21 feb. 1854
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
26 maj 1919
Brede s. (Harris)
Gunder Marie Petersen
1859-1946
Gunder Marie Petersen
F:
13 maj 1859
Brede s. (Harris)
G:
28 mar. 1878
Brede
D:
27 jun. 1946
Anna Iversen
1856-1880
Anna Iversen
F:
8 jan. 1856
D:
TIDL. 1880
Thomine Iversen
1857-1858
Thomine Iversen
F:
9 apr. 1857
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
22 apr. 1858
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Thomine Iversen
1860-1860
Thomine Iversen
F:
8 jun. 1860
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
27 jul. 1860
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Thomine Iversen
1862-1862
Thomine Iversen
F:
11 jan. 1862
D:
29 sep. 1862
Iver Iversen
1800-1880
Iver Iversen
F:
6 apr. 1800
D:
12 apr. 1880
Botilde Pedersen
1819-
Botilde Pedersen
F:
26 aug. 1819
G:
1844
Mette Mari Nielsen
1864-1865
Mette Mari Nielsen
F:
12 mar. 1864
Egvad s. (Horsbyg)
D:
25 maj 1865
Egvad s. (Horsbyg)
Mette Marie Winther
1837-1864
Mette Marie Winther
F:
22 dec. 1837
Hellevad s. (Ørslev)
D:
18 mar. 1864
Egvad s. (Horsbyg)
Jürgen Nielsen
1838-
Jürgen Nielsen
F:
21 mar. 1838
Egvad s. (Horsbyg)
G:
20 nov. 1862
Hellevad
Christian Peter Winther
1840-1841
Christian Peter Winther
F:
12 maj 1840
Hellevad s. (Ørslev)
D:
5 sep. 1841
Hellevad s. (Ørslev)
Juliane Iversen
1801-1840
Juliane Iversen
F:
13 dec. 1801
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
29 jun. 1840
Hellevad s. (Ørslev)
Bende Nissen Winther
1809-1858
Bende Nissen Winther
F:
11 okt. 1809
Brede s. (Harris)
G:
19 sep. 1837
Nr. Løgum
D:
28 sep. 1858
Hellevad s. (Ørslev)
Anders Iversen
1803-1804
Anders Iversen
F:
12 sep. 1803
D:
22 jan. 1804
Anders Iversen
1805-1862
Anders Iversen
F:
11 maj 1805
D:
7 jan. 1862
Nr. Løgum s. (Landeby)
Anna Margrethe Eskildsen
1792-1847
Anna Margrethe Eskildsen
F:
4 nov. 1792
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
G:
1838
D:
28 jan. 1847
Niels Iversen
1807-1808
Niels Iversen
F:
20 apr. 1807
D:
13 feb. 1808
Dødfødt søn
1810-1810
Dødfødt søn
F:
26 maj 1810
D:
26 maj 1810
Mette Iversdatter
ca. 1769-1837
Mette Iversdatter
F:
ca. 1769
D:
7 nov. 1837
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Iver Iversen
1764-1831
Iver Iversen
F:
26 jan. 1764
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
G:
18 maj 1799
Nr. Løgum
D:
20 jan. 1831
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Hanne Andersdatter
1746-1769
Hanne Andersdatter
F:
1746
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
8 feb. 1769
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Iver Nielsen
1744-1802
Iver Nielsen
F:
1744
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
G:
15 sep. 1767
Nr. Løgum
D:
11 dec. 1802
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Anders Pedersen
Mette Pedersdatter
ca. 1706-1790
Mette Pedersdatter
F:
ca. 1706
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
17 mar. 1790
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Bodil Pedersdatter
Laust Wollesen
Peder Wollesen
1744-1815
Peder Wollesen
F:
1744
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
23 maj 1815
Nr. Løgum s. (Landeby)
Mette Christensdatter
Hans Wollesen
Hans Wollesen
Hans Petersen Terp
1812-1825
Hans Petersen Terp
F:
13 apr. 1812
Hellevad s. (Klovtoft)
D:
5 dec. 1825
Hellevad s. (Klovtoft)
Andreas Petersen Terp
1815-1862
Andreas Petersen Terp
F:
13 aug. 1815
Hellevad s. (Klovtoft)
D:
23 jan. 1862
Hellevad s. (Klovtoft)
Mette Marie Hansen
1826-1898
Mette Marie Hansen
F:
19 feb. 1826
Hellevad s. (Klovtoft Mark (Green))
G:
16 jun. 1853
Hellevad
D:
21 okt. 1898
Hellevad s. (Klovtoft)
Peter Andersen Terp
1817-
Peter Andersen Terp
F:
13 apr. 1817
Hellevad s. (Klovtoft)
Mette Marie Terp
1821-1881
Mette Marie Terp
F:
19 dec. 1821
Hellevad s. (Klovtoft)
D:
26 jul. 1881
Hellevad s. (Klovtoft)
Karen Andersdatter
Peter Jørgensen Hansen Terp
1774-1846
Peter Jørgensen Hansen Terp
F:
3 okt. 1774
Hellevad s. (Klovtoft)
D:
6 Maj 1846
Hellevad s. (Klovtoft)
Las Lorenzen
1783-
Las Lorenzen
F:
12 feb. 1783
Nr. Løgum s. (Landeby)
Wolle Lorenzen
1785-1785
Wolle Lorenzen
F:
15 feb. 1785
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
16 maj 1785
Nr. Løgum s. (Landeby)
Wolle Lorenzen
1786-
Wolle Lorenzen
F:
9 apr. 1786
Nr. Løgum s. (Landeby)
Marine Lorenzen
1788-1788
Marine Lorenzen
F:
5 jan. 1788
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
22 feb. 1788
Nr. Løgum s. (Landeby)
Marine Lorenzen
1789-1820
Marine Lorenzen
F:
14 okt. 1789
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
9 jun. 1820
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
Anders Wollesen
1749-1840
Anders Wollesen
F:
1749
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
19 okt. 1840
Nr. Løgum s. (Landeby)
Mette Lasdatter
1751-1820
Mette Lasdatter
F:
1751
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
G:
3 nov. 1780
Nr. Løgum
D:
13 jul. 1820
Nr. Løgum s. (Landeby)
Mette Botilla Wollesdatter
1751-1786
Mette Botilla Wollesdatter
F:
1751
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
29 mar. 1786
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Johann Mathiesen Finck
ca. 1744-1786
Johann Mathiesen Finck
F:
ca. 1744
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
G:
21 okt. 1785
Nr. Løgum
D:
19 mar. 1786
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Nicolai Wollesen
Ellen Wollesdatter
Karen Pedersdatter
Wolle Laustsen
ca. 1707-1784
Wolle Laustsen
F:
ca. 1707
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
4 maj 1784
Nr. Løgum s. (Landeby)
Peder Pedersen
Margrethe Pedersdatter
Andreas Paulsen
Anna Pedersdatter
Elsabe Pedersdatter
Mette Pedersdatter
ca. 1681-1749
Mette Pedersdatter
F:
ca. 1681
fmtl. Nr. Løgum s. (Ulstrup)
D:
1749
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Peder Andersen
ca. 1681-1749
Peder Andersen
F:
ca. 1681
fmtl. Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
G:
o. 1708/09
D:
1749
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Peter Lassen
1736-
Peter Lassen
F:
1736
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
Bodil Lasdatter
1738-1782
Bodil Lasdatter
F:
1738
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
D:
9 nov. 1782
Nr. Løgum s. (Landeby)
Hans Iversen
1748-
Hans Iversen
F:
1748
Nr. Løgum s. (Koldkåd)
Hans Lassen
1741-1820
Hans Lassen
F:
1741
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
D:
17 apr. 1820
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
Jens Lassen
1743-1744
Jens Lassen
F:
1743
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
D:
1744
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
Maren Lasdatter
1745-
Maren Lasdatter
F:
1745
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
Las Willadsen
Mette Hansdatter Schack
1783-1808
Mette Hansdatter Schack
F:
22 nov. 1783
Brøns
G:
17 okt. 1807
D:
1808
Brøns s. (Holmgård)
Mette Cathrine Holm
Willads Holm
Maren Holm
1845-1845
Maren Holm
F:
29 sep. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
6 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyers Holm
1845-1845
Maren Beyers Holm
F:
29 sep. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
1 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Lars Villadsen Holm
1846-
Lars Villadsen Holm
F:
5 nov. 1846
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anders Jessen Holm
1849-
Anders Jessen Holm
F:
25 sep. 1849
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyer Brodersen
1856-
Maren Beyer Brodersen
F:
8 mar. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
8 mar. 1878
Ballum
Jeppe Poulsen Holm
1851-1854
Jeppe Poulsen Holm
F:
11 sep. 1851
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
18 maj 1854
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Marie Holm
1852-1923
Marie Holm
F:
8 sep. 1852
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
22 maj 1923
Skast
Jeppe Poulsen Holm
1855-
Jeppe Poulsen Holm
F:
26 apr. 1855
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Schack Holm
1857-1857
Hans Schack Holm
F:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Beyer Andersen Holm
1857-1857
Beyer Andersen Holm
F:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyer Holm
1858-
Maren Beyer Holm
F:
8 jan. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Nielsen Damgaard
1852-
Hans Nielsen Damgaard
F:
7 apr. 1852
Hans Skak Holm
1859-
Hans Skak Holm
F:
14 mar. 1859
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Andersen Nielsen
1896-
Peter Andersen Nielsen
F:
2 jul. 1896
Ballum s. (Harknag)
Anker Nielsen
1897-
Anker Nielsen
F:
14 jul. 1897
Ballum s. (Harknag)
Peter Boysen Nielsen
1900-
Peter Boysen Nielsen
F:
28 okt. 1900
Ballum s. (Harknag)
Anne Kjerstine Andersen
1903-
Anne Kjerstine Andersen
F:
31 maj 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
6 nov. 1925
Ballum
Mette Kjerstine Nielsen
1898-
Mette Kjerstine Nielsen
F:
14 aug. 1898
Ballum s. (Harknag)
Bodil Kjerstine Nielsen
1903-
Bodil Kjerstine Nielsen
F:
10 okt. 1903
Ballum s. (Harknag)
Petrea Holm
1860-
Petrea Holm
F:
11 feb. 1860
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Boysen Nielsen
1858-
Peter Boysen Nielsen
F:
20 maj 1858
Ballum s. (Harknag)
G:
1 dec. 1894
Ballum
Peter Petersen
1889-1889
Peter Petersen
F:
11 maj 1889
Skast
D:
20 maj 1889
Skast
Dødfødt datter
Barbara Kirstine Petersen
1890-
Barbara Kirstine Petersen
F:
21 maj 1890
Skast
Peter Lassen Holm
Christen Hansen Petersen
Marga Kathrine Petersen
Christen Hansen Petersen
Gerhard Petersen
Peter Petersen
1892-
Peter Petersen
F:
14 mar. 1892
Skast
Margrethe Christine Nissen
Jes Andersen Petersen
1893-1918
Jes Andersen Petersen
F:
18 maj 1893
Skast
D:
2 apr. 1918
Jef Hansen Petersen
1894-1915
Jef Hansen Petersen
F:
5 nov. 1894
Skast
D:
9 jan. 1915
Moulin
Emma Hansine Petersen
Christen Hansen Petersen
Anke Marie Petersen
Carla Petersen
Carl Carlsen Petersen
Helmut Petersen
Hans Skak Petersen
1897-
Hans Skak Petersen
F:
26 jan. 1897
Skast
Christine Maria Carlsen
1898-
Christine Maria Carlsen
F:
23 feb. 1898
Randerup
G:
26 mar. 1920
Randerup
Anke Marie Petersen
1899-
Anke Marie Petersen
F:
23 maj 1899
Skast
Sigurd Richard Jensen
Ludolf Petersen
1902-1937
Ludolf Petersen
F:
12 feb. 1902
Skast
D:
17 apr. 1937
Skast
Christian Petersen
1905-
Christian Petersen
F:
29 jan. 1905
Skast
Christine Elisabeth Andersen
1902-
Christine Elisabeth Andersen
F:
27 aug. 1902
Randerup
G:
6 nov. 1932
Randerup
Theodor Richard Petersen
1907-
Theodor Richard Petersen
F:
5 feb. 1907
Skast
Anke Marie Holm
1861-1928
Anke Marie Holm
F:
14 mar. 1861
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 maj 1928
Skast
Christen Hansen Petersen
1863-1913
Christen Hansen Petersen
F:
22 jan. 1863
Skast
G:
29 mar. 1889
Skast
D:
12 aug. 1913
Skast
Peder Andersen Holm
1862-
Peder Andersen Holm
F:
25 apr. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jes Andersen Holm
1863-
Jes Andersen Holm
F:
8 jul. 1863
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Max Hansen Quitzau
1910-
Max Hansen Quitzau
F:
18 feb. 1910
Løgumkloster
Sophie Magdalene Quitzau
1889-1954
Sophie Magdalene Quitzau
F:
25 mar. 1889
Løgumkloster
D:
13 apr. 1954
Tønder (sygehus)
NN
Peter Andersen Quitzau
1911-
Peter Andersen Quitzau
F:
12 aug. 1911
Løgumkloster
NN
Johann Carl Friedrich Thier
1912-1913
Johann Carl Friedrich Thier
F:
14 nov. 1912
Løgumkloster
D:
3 feb. 1913
Løgumkloster
Johann Friedrich Carl Thier
1884-1959
Johann Friedrich Carl Thier
F:
5 aug. 1884
Insterburg i Tyskland
G:
22 sep. 1912
Løgumkloster
D:
13 nov. 1959
Tønder
Christian Jørgensen Tønder
1913-
Christian Jørgensen Tønder
F:
8 jun. 1913
Skærbæk
Peter Hansen Tønder
1914-
Peter Hansen Tønder
F:
8 dec. 1914
Skærbæk
Cathrine Birgitte Tønder
1918-
Cathrine Birgitte Tønder
F:
28 jul. 1918
Skærbæk
Birgitte Tønder
1920-
Birgitte Tønder
F:
14 jun. 1920
Skærbæk
Mads Jakob Tønder
1923-
Mads Jakob Tønder
F:
19 Maj 1923
Skærbæk s. (Ullerup)
Olga Tønder
1925-
Olga Tønder
F:
18 dec. 1925
Skærbæk s. (Ullerup)
Viggo Samuel Tønder
1927-
Viggo Samuel Tønder
F:
28 aug. 1927
Skærbæk s. (Ullerup)
Anke Marie Quitzau
1890-1968
Anke Marie Quitzau
F:
4 nov. 1890
Løgumkloster
D:
19 sep. 1968
Haderslev (Amtssygeh.)
Peter Nielsen Tønder
1888-1967
Peter Nielsen Tønder
F:
11 nov. 1888
Skærbæk s. (Melby)
G:
18 feb. 1913
Skærbæk
D:
5 feb. 1967
Skærbæk s. (Ullerup)
Samuel Nicolai Quitzau
1892-1894
Samuel Nicolai Quitzau
F:
8 sep. 1892
Løgumkloster
D:
14 apr. 1894
Løgumkloster
Jep Jessen Quitzau
1894-1896
Jep Jessen Quitzau
F:
1 apr. 1894
Løgumkloster
D:
5 jan. 1896
Løgumkloster
Samuel Nicolai Quitzau
1896-1916
Samuel Nicolai Quitzau
F:
1 jan. 1896
Løgumkloster
D:
27 dec. 1916
Verdun
Samuel Peter Quitzau
1924-
Samuel Peter Quitzau
F:
17 feb. 1924
Brøns
Jep Jessen Quitzau
1897-
Jep Jessen Quitzau
F:
5 mar. 1897
Løgumkloster
Andrea Christine Nielsen
1900-
Andrea Christine Nielsen
F:
16 sep. 1900
Tønder
G:
22 apr. 1923
Brøns
Peter Andersen Quitzau
1898-1898
Peter Andersen Quitzau
F:
9 apr. 1898
Løgumkloster
D:
17 jul. 1898
Løgumkloster
Meta Cathrine Quitzau
1899-
Meta Cathrine Quitzau
F:
30 aug. 1899
Løgumkloster
Peter Andersen Quitzau
1902-
Peter Andersen Quitzau
F:
18 aug. 1902
Løgumkloster
Madea Hansine Quitzau
1903-1903
Madea Hansine Quitzau
F:
5 sep. 1903
Løgumkloster
D:
19 okt. 1903
Løgumkloster
Johannes Hansen Quitzau
1905-
Johannes Hansen Quitzau
F:
23 apr. 1905
Løgumkloster
Mette Tryk
1906-
Mette Tryk
F:
29 sep. 1906
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
27 mar. 1929
Nr. Løgum
Mette Cathrine Holm
1864-1930
Mette Cathrine Holm
F:
7 sep. 1864
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
15 apr. 1930
Visby
Mads Hansen Quitzau
1855-1912
Mads Hansen Quitzau
F:
13 feb. 1855
Løgumkloster
G:
26 sep. 1888
Løgumkloster
D:
19 okt. 1912
Løgumkloster
Ane Marie Eriksen
1888-
Ane Marie Eriksen
F:
1 apr. 1888
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peter Andersen Eriksen
1890-
Peter Andersen Eriksen
F:
21 maj 1890
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Bothilde Holm
1866-
Bothilde Holm
F:
3 jan. 1866
Ballum s.
Ingvardt Hansen Eriksen
1849-1891
Ingvardt Hansen Eriksen
F:
25 sep. 1849
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
4 dec. 1886
Emmerlev
D:
12 maj 1891
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Beyer Holm
1867-1871
Beyer Holm
F:
5 mar. 1867
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
6 jan. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Theodor Holm
1868-
Theodor Holm
F:
2 jul. 1868
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Andersen Hansen
1899-
Peter Andersen Hansen
F:
12 feb. 1899
Roager s. (Vesterbæk)
Ingvard Hansen
1900-
Ingvard Hansen
F:
25 sep. 1900
Roager s. (Vesterbæk)
Anke Marie Hansen
1902-
Anke Marie Hansen
F:
20 jul. 1902
Roager s. (Vesterbæk)
Ingeborg Marie Christine Hansen
1905-
Ingeborg Marie Christine Hansen
F:
13 apr. 1905
Roager s. (Vesterbæk)
Andreas Clausen
1901-
Andreas Clausen
F:
18 mar. 1901
Højrup
G:
24 jul. 1927
Højrup
Agnes Louise Hansen
1906-
Agnes Louise Hansen
F:
5 jul. 1906
Roager s. (Vesterbæk)
Dagny Haldora Hansen
1911-
Dagny Haldora Hansen
F:
27 maj 1911
Roager s. (Vesterbæk)
Caroline Holm
1870-
Caroline Holm
F:
9 mar. 1870
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Christian Hansen
1853-1930
Hans Christian Hansen
F:
3 jul. 1853
Randerup
G:
15 okt. 1898
Roager
D:
9 jun. 1930
Højrup s. (Arnum)
Bertha Holm
1871-1871
Bertha Holm
F:
17 feb. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 feb. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peder Andersen Holm
1815-
Peder Andersen Holm
F:
19 apr. 1815
Brøns s. (Holmgård)
Anke Marie Lindberg
1826-
Anke Marie Lindberg
F:
22 nov. 1826
G:
26 okt. 1844
Ballum
Anders Poulsen Holm
Mads Jacobsen Møller
1853-
Mads Jacobsen Møller
F:
29 sep. 1853
Ballum s. (Østerende)
Lars Villadsen Møller
1856-1857
Lars Villadsen Møller
F:
7 mar. 1856
Ballum s. (Østerende)
D:
17 feb. 1857
Ballum s. (Østerende)
Lars Villadsen Møller
1858-
Lars Villadsen Møller
F:
29 jan. 1858
Ballum s. (Østerende)
Peter Hansen Møller
1860-
Peter Hansen Møller
F:
24 sep. 1860
Ballum s. (Østerende)
Marie Kirstine Møller
1863-1863
Marie Kirstine Møller
F:
25 feb. 1863
Ballum s. (Østerende)
D:
1 apr. 1863
Ballum s. (Østerende)
Mette Cathrine Holm
1822-1863
Mette Cathrine Holm
F:
12 mar. 1822
Brøns s. (Holmgård)
D:
2 mar. 1863
Ballum s. (Østerende)
Hans Thygesen Møller
1818-
Hans Thygesen Møller
F:
4 mar. 1818
Ballum s. (Østerende)
G:
13 nov. 1852
Ballum
Maren Pedersdatter
1792-
Maren Pedersdatter
F:
2 dec. 1792
Ballum s. (Østerende)
G:
20 okt. 1810
Ballum
Anna Catharina Lasdatter
1748-
Anna Catharina Lasdatter
F:
1748
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
Willads Olufsen
Hans Petersen Terp
1812-1825
Hans Petersen Terp
F:
13 apr. 1812
Hellevad s. (Klovtoft)
D:
5 dec. 1825
Hellevad s. (Klovtoft)
Andreas Petersen Terp
1815-1862
Andreas Petersen Terp
F:
13 aug. 1815
Hellevad s. (Klovtoft)
D:
23 jan. 1862
Hellevad s. (Klovtoft)
Mette Marie Hansen
1826-1898
Mette Marie Hansen
F:
19 feb. 1826
Hellevad s. (Klovtoft Mark (Green))
G:
16 jun. 1853
Hellevad
D:
21 okt. 1898
Hellevad s. (Klovtoft)
Peter Andersen Terp
1817-
Peter Andersen Terp
F:
13 apr. 1817
Hellevad s. (Klovtoft)
Mette Marie Terp
1821-1881
Mette Marie Terp
F:
19 dec. 1821
Hellevad s. (Klovtoft)
D:
26 jul. 1881
Hellevad s. (Klovtoft)
Karen Andersdatter
Peter Jørgensen Hansen Terp
1774-1846
Peter Jørgensen Hansen Terp
F:
3 okt. 1774
Hellevad s. (Klovtoft)
D:
6 Maj 1846
Hellevad s. (Klovtoft)
Las Lorenzen
1783-
Las Lorenzen
F:
12 feb. 1783
Nr. Løgum s. (Landeby)
Wolle Lorenzen
1785-1785
Wolle Lorenzen
F:
15 feb. 1785
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
16 maj 1785
Nr. Løgum s. (Landeby)
Wolle Lorenzen
1786-
Wolle Lorenzen
F:
9 apr. 1786
Nr. Løgum s. (Landeby)
Marine Lorenzen
1788-1788
Marine Lorenzen
F:
5 jan. 1788
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
22 feb. 1788
Nr. Løgum s. (Landeby)
Marine Lorenzen
1789-1820
Marine Lorenzen
F:
14 okt. 1789
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
9 jun. 1820
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
Mette Lasdatter
1751-1820
Mette Lasdatter
F:
1751
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
D:
13 jul. 1820
Nr. Løgum s. (Landeby)
Anders Wollesen
1749-1840
Anders Wollesen
F:
1749
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
3 nov. 1780
Nr. Løgum
D:
19 okt. 1840
Nr. Løgum s. (Landeby)
Jens Lassen
1753-1754
Jens Lassen
F:
1753
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
D:
1754
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
Thomas Lassen
1755-
Thomas Lassen
F:
1755
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
Las Petersen
ca. 1688-1770
Las Petersen
F:
ca. 1688
fmtl. Nr. Løgum s. (Ulstrup)
D:
16 nov. 1770
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
Marine Hansdatter
1711-1792
Marine Hansdatter
F:
1711
Nr. Løgum s. (Løjtved)
G:
24 nov. 1735
Nr. Løgum
D:
26 okt. 1792
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
Johann Mathiesen Finck
ca. 1744-1786
Johann Mathiesen Finck
F:
ca. 1744
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
D:
19 mar. 1786
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Mette Botilla Wollesdatter
1751-1786
Mette Botilla Wollesdatter
F:
1751
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
21 okt. 1785
Nr. Løgum
D:
29 mar. 1786
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Maren Laustdatter
1717-
Maren Laustdatter
F:
1717
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Mathias Jacobsen
1712-1763
Mathias Jacobsen
F:
1712
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
G:
30 jan. 1738
Nr. Løgum
D:
20 sep. 1763
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Botilla Laustdatter
1719-1747
Botilla Laustdatter
F:
1719
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
1747
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Leene Laustdatter
1721-1804
Leene Laustdatter
F:
1721
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
30 sep. 1804
Nr. Løgum s. (Landeby)
Jens Pedersen Arnum
Anna Marie Nielsdatter
1754-1827
Anna Marie Nielsdatter
F:
1754
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
23 apr. 1827
Brede s. (Nr. Vollum)
Anders Andersen
1750-1830
Anders Andersen
F:
1750
Brede s. (Nr. Vollum)
G:
13 jun. 1783
Nr. Løgum
D:
17 nov. 1830
Brede s. (Nr. Vollum)
Mette Nielsdatter
1756-1760
Mette Nielsdatter
F:
1756
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
1760
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Botilla Nielsdatter
1759-1760
Botilla Nielsdatter
F:
1759
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
1760
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Hans Nielsen
1761-
Hans Nielsen
F:
1761
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Hanne Hansdatter
Laust Nielsen
1763-1815
Laust Nielsen
F:
9 jul. 1763
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
9 okt. 1815
Brede s. (Kummerlev)
Johanne Marie Jepsdatter
1771-1829
Johanne Marie Jepsdatter
F:
6 feb. 1771
Nr. Løgum s. (Tornskov)
D:
20 aug. 1829
Brede s. (Kummerlev)
Mette Botilla Nielsdatter
1765-1800
Mette Botilla Nielsdatter
F:
17 sep. 1765
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
12 maj 1800
Nr. Løgum
Peder Jensen Ellum
Hanne Nielsdatter
1770-
Hanne Nielsdatter
F:
29 mar. 1770
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Maren Nielsdatter
1772-1774
Maren Nielsdatter
F:
29 sep. 1772
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
19 jul. 1774
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Maren Nielsdatter
1778-1778
Maren Nielsdatter
F:
27 jun. 1778
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
21 jul. 1778
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Niels Laustsen
1723-1796
Niels Laustsen
F:
1723
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
26 dec. 1796
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Margrethe Hansdatter
1733-1786
Margrethe Hansdatter
F:
1733
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
G:
15 jun. 1753
Nr. Løgum
D:
26 mar. 1786
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Peter Laustsen
1726-1753
Peter Laustsen
F:
1726
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
1753
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Anne Nielsdatter
1791-1814
Anne Nielsdatter
F:
19 jan. 1791
Ballum s. (Østerende)
D:
30 dec. 1814
Ballum s. (Østerende)
Else Nielsdatter
1792-
Else Nielsdatter
F:
19 apr. 1792
Ballum s. (Østerende)
Ane Marie Thomsen
1881-
Ane Marie Thomsen
F:
6 aug. 1881
Ballum s. (Vesterende)
Niels Jessen Nørgaard
1876-
Niels Jessen Nørgaard
F:
25 jan. 1876
G:
25 apr. 1903
Ballum
Maren Oksen Thomsen
1882-
Maren Oksen Thomsen
F:
22 aug. 1882
Hans Nissen Hansen
1877-1917
Hans Nissen Hansen
F:
25 jul. 1877
Højst s. (Alslev)
G:
12 maj 1905
Ballum
D:
21 jul. 1917
Hochberg
Niels Lausten Thomsen
1884-
Niels Lausten Thomsen
F:
6 jan. 1884
Christine Benedicte Thomsen
1885-
Christine Benedicte Thomsen
F:
8 jul. 1885
Martin Lausten Thomsen
1887-
Martin Lausten Thomsen
F:
26 mar. 1887
Mikkel Ullerup Thomsen
1888-1888
Mikkel Ullerup Thomsen
F:
24 jul. 1888
Ballum s. (Vesterende)
D:
22 aug. 1888
Ballum s. (Vesterende)
Ane Cathrine Thomsen
1889-
Ane Cathrine Thomsen
F:
30 jul. 1889
Mikkel Ullerup Thomsen
1891-
Mikkel Ullerup Thomsen
F:
12 mar. 1891
Marie Cæcilie Thomsen
1892-1892
Marie Cæcilie Thomsen
F:
3 jan. 1892
D:
13 jan. 1892
Thomas Nielsen Thomsen
1897-1897
Thomas Nielsen Thomsen
F:
7 jul. 1897
D:
8 jul. 1897
Thomas Nielsen Thomsen
1858-1926
Thomas Nielsen Thomsen
F:
31 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende)
D:
29 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Cicilie Marie Gram
1862-1916
Cicilie Marie Gram
F:
11 aug. 1862
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
10 mar. 1881
Ballum
D:
7 sep. 1916
Ballum s. (Vesterende)
Anders Pedersen Lund
1888-
Anders Pedersen Lund
F:
18 okt. 1888
Ballum s. (Østerende)
Johanne Christine Jensen
1891-
Johanne Christine Jensen
F:
26 nov. 1891
Ballum s. (Vesterende)
Niels Lausten Lund
1890-
Niels Lausten Lund
F:
29 aug. 1890
Martin Lund
1893-
Martin Lund
F:
10 feb. 1893
Anton Marius Lund
1895-
Anton Marius Lund
F:
16 jun. 1895
Gunner Ewald
Aage Ewald
1931-1931
Aage Ewald
F:
25 mar. 1931
Brøns
D:
28 mar. 1931
Brøns
Aage Ewald
Bent Ewald
Ane Marie Lund
1896-
Ane Marie Lund
F:
25 jul. 1896
Carl Gotfred Ewald
1894-
Carl Gotfred Ewald
F:
31 maj 1894
Brøns
G:
23 nov. 1923
Brøns
Maren Lund
1898-
Maren Lund
F:
11 nov. 1898
Kjesten Thomsen
1861-
Kjesten Thomsen
F:
24 feb. 1861
Ballum s. (Vesterende)
Peder Andersen Lund
1850-1926
Peder Andersen Lund
F:
6 jan. 1850
Ballum s. (Østerende)
G:
11 nov. 1886
Ballum
D:
23 maj 1926
Ballum s. (Østerende)
Niels Lausten Thomsen
1817-1910
Niels Lausten Thomsen
F:
13 dec. 1817
Ballum s. (Østerende)
D:
7 aug. 1910
Ballum s. (Vesterende)
Anne Marie Laustdatter
1822-1869
Anne Marie Laustdatter
F:
1 okt. 1822
Ballum s. (Vesterende)
G:
15 nov. 1845
Ballum
D:
8 feb. 1869
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1820-1820
Dødfødt søn
F:
20 jan. 1820
Ballum s. (Østerende)
D:
20 jan. 1820
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Thomsen
Ancke Møller
1823-
Ancke Møller
F:
2 apr. 1823
Ballum s. (Østerende)
Niels Nicolaisen
Ingeborg Nicoline Nicolaisen
Anni Margrethe Nicolaisen
Hans Knudsen Nicolaisen
Maren Møller
Ane Marie Hansen
1883-
Ane Marie Hansen
F:
3 maj 1883
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Peter Jensen Nicolaisen
1877-
Peter Jensen Nicolaisen
F:
26 sep. 1877
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
16 okt. 1908
Ballum
Andreas Hansen
1885-
Andreas Hansen
F:
2 mar. 1885
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Hans Knudsen Hansen
1853-1892
Hans Knudsen Hansen
F:
19 dec. 1853
Ballum s. (Østerende)
D:
6 dec. 1892
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingeborg Nicoline Hansen
1856-1910
Ingeborg Nicoline Hansen
F:
16 mar. 1856
G:
23 nov. 1881
Ballum
D:
10 apr. 1910
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Kirsten Hansen
1859-1868
Kirsten Hansen
F:
8 sep. 1859
Ballum s. (Østerende)
D:
22 nov. 1868
Ballum s. (Østerende)
Ane Marie Thomasdatter
1823-1897
Ane Marie Thomasdatter
F:
10 maj 1823
Ballum s. (Østerende)
D:
16 nov. 1897
Ballum s. (Østerende)
Knud Lausten Hansen
1804-1861
Knud Lausten Hansen
F:
2 apr. 1804
Ballum s. (Østerende)
G:
15 mar. 1853
Ballum
D:
26 nov. 1861
Ballum s. (Østerende)
Maren Jefsen
1864-1868
Maren Jefsen
F:
2 jan. 1864
Ballum s. (Østerende)
D:
25 nov. 1868
Ballum s. (Østerende)
Jef Jefsen
ca. 1830-1899
Jef Jefsen
F:
ca. 1830
Skærbæk s.
G:
27 mar. 1863
Ballum
D:
2 feb. 1899
Ballum s. (Østerende)
Anders Pedersen Thomsen
1825-
Anders Pedersen Thomsen
F:
3 feb. 1825
Ballum s. (Østerende)
Magdalene Toft
1846-
Magdalene Toft
F:
11 jan. 1846
Mjolden
G:
29 sep. 1874
Ballum
Ane Cathrine Thomasdatter
1826-
Ane Cathrine Thomasdatter
F:
16 Okt 1826
Ballum s. (Østerende)
Dødfødt datter
1859-1859
Dødfødt datter
F:
8 sep. 1859
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
8 sep. 1859
Ballum s. (Bodsbøl)
Helene Margrethe Thygesen
1860-1898
Helene Margrethe Thygesen
F:
24 jun. 1860
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
29 maj 1898
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Thygesen
1861-1876
Kirsten Thygesen
F:
24 jul. 1861
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 okt. 1876
Ballum s. (Østerende)
Anne Margrethe Thygesen
1863-1869
Anne Margrethe Thygesen
F:
18 jan. 1863
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
9 dec. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Petrea Thygesen
1864-1951
Petrea Thygesen
F:
18 jun. 1864
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
27 jan. 1951
Skærbæk
Christian Hansen Damm
1853-1936
Christian Hansen Damm
F:
18 maj 1853
Holbøl s. (Gejlå)
D:
28 nov. 1936
Skærbæk
Hans Peter Ehmsen Frederiksen
1924-
Hans Peter Ehmsen Frederiksen
F:
23 feb. 1924
Ballum s. (Bodsbøl)
Ehm Ehmsen Frederiksen
1926-
Ehm Ehmsen Frederiksen
F:
18 jun. 1926
Ballum s. (Bodsbøl)
Thyra Therese Frederiksen
1928-
Thyra Therese Frederiksen
F:
10 feb. 1928
Ballum s. (Bodsbøl)
Tage Ehmsen Frederiksen
1929-
Tage Ehmsen Frederiksen
F:
16 okt. 1929
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Lehmann Frederiksen
1897-1990
Christian Lehmann Frederiksen
F:
22 apr. 1897
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
14 feb. 1990
Dorothea Elisabeth Ehmsen
1901-1999
Dorothea Elisabeth Ehmsen
F:
6 mar. 1901
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
8 jun. 1923
Ballum
D:
5 jan. 1999
Thyra Therese Thygesen
1866-1939
Thyra Therese Thygesen
F:
16 sep. 1866
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1939
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Peder Frederiksen
1858-1941
Hans Peder Frederiksen
F:
4 mar. 1858
Skelby
D:
15 feb. 1941
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Anders Wolfsberg
1897-1921
Anders Wolfsberg
F:
23 mar. 1897
Rødding
D:
12 jun. 1921
Skærbæk
Lehmann Thygesen Wolfsberg
1898-1908
Lehmann Thygesen Wolfsberg
F:
21 maj 1898
Brede s. (Bredebro)
D:
9 apr. 1908
Ravsted s. (Fogderup)
Anne Cathrine Wolfsberg
1899-1976
Anne Cathrine Wolfsberg
F:
23 sep. 1899
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1976
København
Lydik Brodersen
1894-1976
Lydik Brodersen
F:
3 okt. 1894
Toftlund
G:
17 feb. 1924
Skærbæk
D:
1976
København
Metha Marie Wolfsberg
1900-1988
Metha Marie Wolfsberg
F:
18 sep. 1900
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
23 mar. 1988
Glostrup?
Christian Jensen
Helene Margrethe Wolfsberg
1902-1988
Helene Margrethe Wolfsberg
F:
22 jul. 1902
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
11 aug. 1988
Skærbæk
Eyvind Christian (Petersen) Grønlund
1894-1961
Eyvind Christian (Petersen) Grønlund
F:
26 mar. 1894
Aarhus Domsogn
D:
20 nov. 1961
Skærbæk
Christian Peter Wolfsberg
1903-
Christian Peter Wolfsberg
F:
27 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
Skærbæk
Sørine Cathrine Kjær
1913-
Sørine Cathrine Kjær
F:
5 dec. 1913
Spandet
D:
Skærbæk
Carl Wolfsberg
1907-1990
Carl Wolfsberg
F:
13 okt. 1907
Ravsted s. (Fogderup)
D:
28 sep. 1990
Calgary, Canada
Christina Hansen
-1966
Christina Hansen
D:
25 apr. 1966
Calgary, Canada
Leonore Kristine Wolfsberg
1912-1988
Leonore Kristine Wolfsberg
F:
28 aug. 1912
Skærbæk
D:
30 nov. 1988
Gentofte (Amtssygehuset)
Ove Albert Anild
1908-1968
Ove Albert Anild
F:
17 apr. 1908
København (Frue)
G:
17 apr. 1937
Frederiksberg (Thomas)
D:
30 apr. 1968
Ordrup
Thora Nielsine Thygesen
1868-1943
Thora Nielsine Thygesen
F:
15 jan. 1868
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
22 okt. 1943
Skærbæk
Peter Christensen Wolfsberg
1872-1943
Peter Christensen Wolfsberg
F:
17 dec. 1872
Skærbæk
G:
21 maj 1896
Ballum
D:
4 dec. 1943
Skærbæk
Kirstine Maria Thygesen
1869-1933
Kirstine Maria Thygesen
F:
15 apr. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 mar. 1933
Skærbæk
Ane Margrethe Thygesen
1872-1875
Ane Margrethe Thygesen
F:
20 aug. 1872
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
24 nov. 1875
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Cathrine Nielsen
1829-1915
Ane Cathrine Nielsen
F:
23 jan. 1829
Ballum s. (Østerende)
D:
10 feb. 1915
Ballum s. (Vesterende)
Christian Lehmann Thygesen
1828-1882
Christian Lehmann Thygesen
F:
21 dec. 1828
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
24 nov. 1858
Ballum
D:
19 dec. 1882
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Dødfødt søn
1831-1831
Dødfødt søn
F:
4 jun. 1831
Ballum s. (Østerende)
D:
4 jun. 1831
Ballum s. (Østerende)
Dødfødt datter
1832-1832
Dødfødt datter
F:
12 jul. 1832
Ballum s. (Østerende)
D:
12 jul. 1832
Ballum s. (Østerende)
Dødfødt datter
1834-1834
Dødfødt datter
F:
1 jun. 1834
Ballum s. (Østerende)
D:
1 jun. 1834
Ballum s. (Østerende)
Ane Christine Thomasdatter
1836-1838
Ane Christine Thomasdatter
F:
25 Maj 1836
Ballum s. (Østerende)
D:
27 dec. 1838
Ballum s. (Østerende)
Marie Elsine Boysen
1897-1897
Marie Elsine Boysen
F:
22 jan. 1897
Jernved s. (Gredsted)
D:
24 jan. 1897
Jernved s. (Gredsted)
Hans Nielsen Boysen
1898-
Hans Nielsen Boysen
F:
10 feb. 1898
Jernved s. (Gredsted)
Klaus Boysen
1900-
Klaus Boysen
F:
27 mar. 1900
Jernved s. (Gredsted)
Marie Pedersen
Helene Marie Boysen
1902-
Helene Marie Boysen
F:
29 apr. 1902
Jernved s. (Gredsted)
Alfred Madsen Noer
Marie Boysen
1903-
Marie Boysen
F:
17 sep. 1903
Jernved s. (Gredsted)
Niels Jepsen Rosendal
Ingeborg Kirstine Boysen
1906-
Ingeborg Kirstine Boysen
F:
14 jun. 1906
Jernved s. (Gredsted)
Jørgen Aagaard
Agnes Boysen
1909-
Agnes Boysen
F:
28 feb. 1909
Jernved s. (Gredsted)
Peder Boysen
1911-
Peder Boysen
F:
2 maj 1911
Jernved s. (Gredsted)
Thyra Boysen
1913-
Thyra Boysen
F:
15 mar. 1913
Jernved s. (Gredsted)
Margrethe Boysen
1914-
Margrethe Boysen
F:
19 jul. 1914
Jernved s. (Gredsted)
Ella Boysen
1916-
Ella Boysen
F:
22 okt. 1916
Jernved s. (Gredsted)
Kirsten Thomsen
1877-
Kirsten Thomsen
F:
31 maj 1877
Vodder s. (Birkelev)
Niels Hansen Boysen
1863-
Niels Hansen Boysen
F:
2 jul. 1863
Ballum s. (Østerende)
G:
28 maj 1896
Jernved
Hans Hansen Thomsen
Kirstine Marie Thomsen
Thomas Nielsen Thomsen
Peter Andersen Thomsen
Claus Thomsen
1839-
Claus Thomsen
F:
4 okt. 1839
Ballum s. (Østerende)
Marie Elsine Barsbøl
1855-
Marie Elsine Barsbøl
F:
13 jul. 1855
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 maj 1876
Vodder
Thomas Nielsen
1794-1844
Thomas Nielsen
F:
11 mar. 1794
Ballum s. (Østerende)
D:
19 dec. 1844
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Pedersdatter
1795-1881
Kirsten Pedersdatter
F:
4 dec. 1795
Ballum s. (Østerende)
G:
20 sep. 1817
Ballum
D:
2 sep. 1881
Ballum s. (Østerende)
Caroline Hartwigsen
1868-
Caroline Hartwigsen
F:
20 jul. 1868
Rømø s. (Kongsmark)
Anne Marie Nielsen
1838-
Anne Marie Nielsen
F:
5 mar. 1838
Daler
Andre Ketel Anders Hartwigsen
1843-
Andre Ketel Anders Hartwigsen
F:
6 nov. 1843
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
G:
22 sep. 1867
Daler
Jes Hansen Nielsen
1839-
Jes Hansen Nielsen
F:
27 maj 1839
Daler
Ane Nielsen
1872-
Ane Nielsen
F:
6 aug. 1872
Daler
Eduard Rasch
1868-
Eduard Rasch
F:
4 sep. 1868
G:
23 okt. 1895
Daler
Caroline Nielsen
1874-
Caroline Nielsen
F:
30 sep. 1874
Daler
Hans Laustsen Hansen
1868-
Hans Laustsen Hansen
F:
22 mar. 1868
G:
27 okt. 1898
Daler
Hansine Petersen
Christian Findahl Brodersen
Amalie Petersen
Johannes Marcussen
Christine Petersen
Peter Hansen Fogtmann
Peter Laustsen Petersen
Anne Christine Skade
Viggo Petersen
1930-1931
Viggo Petersen
F:
16 dec. 1930
Visby s. (Ø. Gammelby)
D:
15 apr. 1931
Visby s. (Ø. Gammelby)
Viggo Petersen
Ellen Marie Petersen
Hans Egon Petersen
Gunnar Nielsen Petersen
Ove Petersen
Gerda Petersen
Marie Nielsen
1901-
Marie Nielsen
F:
28 nov. 1901
Daler
Christian Jacobsen Petersen
1897-1965
Christian Jacobsen Petersen
F:
14 aug. 1897
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
23 nov. 1923
D:
26 okt. 1965
Visby s. (Ø. Gammelby)
Christian Nielsen
1903-
Christian Nielsen
F:
17 jan. 1903
Daler
Niels Lausten Nielsen
1904-
Niels Lausten Nielsen
F:
24 jan. 1904
Daler
Moris Hansen Nielsen
1905-
Moris Hansen Nielsen
F:
24 jun. 1905
Daler
Christiane Jensine Truelsen
1911-
Christiane Jensine Truelsen
F:
3 feb. 1911
Daler s. (Østerby)
G:
29 jan. 1933
Aabenraa
Dora Nielsen
1907-
Dora Nielsen
F:
1 jul. 1907
Daler
Jens Petersen Abild
1909-
Jens Petersen Abild
F:
7 aug. 1909
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
18 nov. 1938
Daler
Carl Nielsen
1909-
Carl Nielsen
F:
3 apr. 1909
Daler
Peter Nielsen
1910-
Peter Nielsen
F:
21 okt. 1910
Daler
Cecilie Kien
1914-
Cecilie Kien
F:
17 sep. 1914
Hostrup s. (Rørkær)
G:
25 okt. 1936
Daler
Aage Jes Nielsen
1912-1913
Aage Jes Nielsen
F:
14 dec. 1912
Daler
D:
10 feb. 1913
Daler
Anna Karoline Nielsen
Asger Nielsen
1912-
Asger Nielsen
F:
2 aug. 1912
Gylling s. (Gyllingskov)
Aage Jes Nielsen
Herluf Nielsen
Peter Nielsen
1876-
Peter Nielsen
F:
23 feb. 1876
Daler
Amalie Ida Petersen
1876-1947
Amalie Ida Petersen
F:
18 sep. 1876
Daler s. (Østerby)
G:
27 okt. 1900
Daler
D:
24 feb. 1947
Daler s. (Østerby)
Niels Laustsen Nielsen
1841-1900
Niels Laustsen Nielsen
F:
11 aug. 1841
Daler
D:
16 sep. 1900
Daler
Marie Hansen
1850-1878
Marie Hansen
F:
16 aug. 1850
Daler
G:
26 okt. 1871
Daler
D:
31 okt. 1878
Daler
Nicolai Jessen Nielsen
1843-
Nicolai Jessen Nielsen
F:
6 feb. 1843
Daler
Johanne Marie Clementine Hillegaart
1870-
Johanne Marie Clementine Hillegaart
F:
15 feb. 1870
Rømø s. (Kirkeby)
Karen Petrea Arrilde Hillegaart
1871-
Karen Petrea Arrilde Hillegaart
F:
2 jul. 1871
Arrild
Aurelius Gotthold Marius Hillegaart
1875-
Aurelius Gotthold Marius Hillegaart
F:
7 aug. 1875
Arrild
Cathrine Albertine Hillegaart
1879-
Cathrine Albertine Hillegaart
F:
21 jan. 1879
Arrild
Anne Christine Nielsen
1845-
Anne Christine Nielsen
F:
5 nov. 1845
Daler
Wilhelm August Hillegaart
1841-
Wilhelm August Hillegaart
F:
11 okt. 1841
Flensborg
G:
8 sep. 1868
Daler
Caroline Nielsen
1876-
Caroline Nielsen
F:
27 mar. 1876
Daler s. (Gærup)
Peter Nielsen
1878-
Peter Nielsen
F:
7 jan. 1878
Daler s. (Gærup)
Marie Nielsen
1880-
Marie Nielsen
F:
20 maj 1880
Daler s. (Gærup)
Anna Margrethe Jensen
1906-
Anna Margrethe Jensen
F:
4 nov. 1906
Abild
Jens Nielsen Jensen
1908-
Jens Nielsen Jensen
F:
24 jun. 1908
Daler s. (Gærup)
Thomas Hansen Jensen
1909-
Thomas Hansen Jensen
F:
21 dec. 1909
Daler s. (Gærup)
Hansine Jensen
1911-
Hansine Jensen
F:
17 jul. 1911
Daler s. (Gærup)
Johann Dünnweber
1911-1997
Johann Dünnweber
F:
15 jun. 1911
Hostrup s. (Jejsing)
G:
28 okt. 1934
Hostrup
D:
1997
Toftlund
Marie Caroline Jensen
1913-1913
Marie Caroline Jensen
F:
8 jan. 1913
Daler s. (Gærup)
D:
17 jan. 1913
Daler s. (Gærup)
Carsten Jensen
1914-
Carsten Jensen
F:
14 jan. 1914
Daler s. (Gærup)
Mette Jensen
1916-
Mette Jensen
F:
3 feb. 1916
Daler s. (Gærup)
Mathie Nikoline Jensen
1918-
Mathie Nikoline Jensen
F:
8 feb. 1918
Daler s. (Gærup)
Peter Jessen Jensen
1919-
Peter Jessen Jensen
F:
19 sep. 1919
Daler s. (Gærup)
Christine Jensen
1919-
Christine Jensen
F:
19 sep. 1919
Daler s. (Gærup)
Kirstine Marie Jensen
1920-
Kirstine Marie Jensen
F:
19 sep. 1920
Daler s. (Gærup)
Agathe Karoline Jensen
Mathilde Jacobine Nielsen
1882-
Mathilde Jacobine Nielsen
F:
11 jul. 1882
Daler s. (Gærup)
Thomas Hansen Jensen
1876-
Thomas Hansen Jensen
F:
27 jul. 1876
Tønder s. (Ll. Emmerske)
G:
16 feb. 1906
Daler
Nicolai Jessen Nielsen
1885-1885
Nicolai Jessen Nielsen
F:
15 mar. 1885
Daler s. (Gærup)
D:
28 mar. 1885
Daler s. (Gærup)
Nicoline Nielsen
1886-1886
Nicoline Nielsen
F:
25 mar. 1886
Daler s. (Gærup)
D:
18 okt. 1886
Daler s. (Gærup)
Marie Dorothea Nielsen
1911-
Marie Dorothea Nielsen
F:
30 dec. 1911
Daler s. (Gærup)
Hansine Nielsen
1913-
Hansine Nielsen
F:
3 apr. 1913
Daler
Christine Nielsen
1914-1915
Christine Nielsen
F:
7 dec. 1914
Daler
D:
21 okt. 1915
Daler
Nikoline Nielsen
1918-
Nikoline Nielsen
F:
13 sep. 1918
Daler
Nicolai Jessen Nielsen
1889-
Nicolai Jessen Nielsen
F:
24 mar. 1889
Daler s. (Gærup)
Louise Marie Paulsen
1889-
Louise Marie Paulsen
F:
30 jan. 1889
Daler
G:
22 sep. 1911
Daler
Jens Jessen Nielsen
1848-
Jens Jessen Nielsen
F:
8 apr. 1848
Daler
Hansine Jacobsen
1850-
Hansine Jacobsen
F:
16 dec. 1850
Døstrup s. (Overby)
G:
13 nov. 1875
Daler
Peder Nielsen
1797-1872
Peder Nielsen
F:
5 mar. 1797
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
18 maj 1872
Daler
Karen Nicolaisdatter
1808-
Karen Nicolaisdatter
F:
1808
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
18 mar. 1837
Daler
Udøbt søn
1799-1799
Udøbt søn
F:
4 jul. 1799
Ballum s. (Østerende)
D:
4 jul. 1799
Ballum s. (Østerende)
Anna Marie Nielsdatter
1800-1801
Anna Marie Nielsdatter
F:
12 dec. 1800
Ballum s. (Østerende)
D:
26 jan. 1801
Ballum s. (Østerende)
Anne Marie Thomasdatter
1763-1848
Anne Marie Thomasdatter
F:
20 mar. 1763
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
13 okt. 1848
Ballum s. (Østerende)
Niels Laustsen
1748-1811
Niels Laustsen
F:
22 apr. 1748
Ballum s. (Østerende)
D:
11 apr. 1811
Ballum s. (Østerende)
Anna Marie Thomsen
1842-
Anna Marie Thomsen
F:
4 jul. 1842
Brede s. (Trelborg)
Christine Thomsen
1844-
Christine Thomsen
F:
4 mar. 1844
Brede s. (Trelborg)
Maria Thomsen
1847-
Maria Thomsen
F:
19 maj 1847
Brede s. (Trelborg)
Hanne Marie Thomsen
1849-
Hanne Marie Thomsen
F:
11 aug. 1849
Brede s. (Trelborg)
Niels Andersen Thomsen
1811-
Niels Andersen Thomsen
F:
26 jan. 1811
Brede s. (Kummerlev)
Christine Hansen
1807-
Christine Hansen
F:
14 aug. 1807
Brede
G:
3 Okt 1841
Brede
Hans Thomsen
1764-1832
Hans Thomsen
F:
22 okt. 1764
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
2 feb. 1832
Brede s. (Kummerlev)
Anna Marie Jørgensdatter
Thomas Laustsen
1728-1798
Thomas Laustsen
F:
1728
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
23 okt. 1798
Brede s. (Kummerlev)
Anna Hansdatter
1737-1804
Anna Hansdatter
F:
1737
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
G:
11 okt. 1760
Nr. Løgum
D:
10 aug. 1804
Brede s. (Kummerlev)
Laust Laustsen
1731-1733
Laust Laustsen
F:
1731
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
1733
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Jacob Laustsen
1732-1732
Jacob Laustsen
F:
1732
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
1732
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Anna Marie Laustdatter
1735-
Anna Marie Laustdatter
F:
1735
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Jes Pedersen
Jes Pedersen
G:
9 jun. 1752
Nr. Løgum
Anna Marie Petersdatter
ca. 1692-1753
Anna Marie Petersdatter
F:
ca. 1692
fmtl. Nr. Løgum s. (Ulstrup)
D:
1753
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Laust Nielsen
1673-
Laust Nielsen
F:
fmtl. 1672/73
fmtl. Nr. Løgum s. (Teglgård)
G:
22 okt. 1716
Nr. Løgum
Bodil
Peter Thomsen
ca. 1655-1740
Peter Thomsen
F:
ca. 1655
fmtl. Nr. Løgum s. (Ulstrup)
D:
1740
Nr. Løgum s. (Ulstrup)