Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Mette
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Hans Boysen
1615-ca. 1675
Hans Boysen
F:
o. 1610/15
fmtl. Løgumkloster
D:
ca. 1675
Visby s. (Mollerup)
Ingeborg Mathiasdatter
Anne Kirstine Tøxen
1799-
Anne Kirstine Tøxen
F:
24 dec. 1799
Niels Tøxen
1801-1883
Niels Tøxen
F:
25 jul. 1801
D:
7 maj 1883
Anne Jørgensdatter Lund
1773-1860
Anne Jørgensdatter Lund
F:
1773
Nustrup s. (Gabøl)
D:
27 jan. 1860
Ribe (Skt. Catharina s.)
Niels Tøxen
1734-1803
Niels Tøxen
F:
4 dec. 1734
Sdr. Felding
G:
25 sep. 1798
D:
25 jul. 1803
Nustrup
Regitze Sophie Sidelmann
1804-
Regitze Sophie Sidelmann
F:
3 aug. 1804
Sneum s. (Allerup)
Ane Hansine Sidelmann
1807-
Ane Hansine Sidelmann
F:
14 nov. 1807
Sneum s. (Allerup)
Hans Sidelmann
1774-1807
Hans Sidelmann
F:
6 sep. 1774
Sneum s. (Allerup)
G:
1804
D:
3 sep. 1807
Sneum s. (Allerup)
Jørgen Jørgensen Lund
ca. 1737-1796
Jørgen Jørgensen Lund
F:
ca. 1737
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
1796
Nustrup s. (Gabøl)
Kirsten Marie Andersdatter
ca. 1752-
Kirsten Marie Andersdatter
F:
ca. 1752
Jørgen Michelsen Lund
1700-1755
Jørgen Michelsen Lund
F:
o. 1695/1700
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
o. 1755
Anna Nielsdatter
ca. 1702-1788
Anna Nielsdatter
F:
ca. 1702
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
1788
Nustrup s. (Kolsnap)
Maren Michelsdatter
ca. 1703-1776
Maren Michelsdatter
F:
ca. 1703
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
1776
Nustrup s. (Kolsnap)
Peder Christensen Lund
ca. 1689-1759
Peder Christensen Lund
F:
ca. 1689
D:
1759
Nustrup s. (Kolsnap)
Anna Michelsdatter
ca. 1709-1793
Anna Michelsdatter
F:
ca. 1709
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
1793
Nustrup s. (Gabøl)
Anders Jensen Skiødt
ca. 1715-1765
Anders Jensen Skiødt
F:
ca. 1715
D:
1765
Nustrup s. (Gabøl)
Anna Kirstine Michelsdatter
ca. 1715-1759
Anna Kirstine Michelsdatter
F:
ca. 1715
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
1759
Nustrup s. (Gabøl)
Peder Albrechtsen
ca. 1714-1777
Peder Albrechtsen
F:
ca. 1714
D:
1777
Nustrup s. (Gabøl)
NN, fmtl. Gunder Boysen
1675-
NN, fmtl. Gunder Boysen
F:
o. 1675
fmtl. Bevtoft s. (Hjartbro)
Michel Jørgensen Lund
1665-1737
Michel Jørgensen Lund
F:
o. 1665
fmtl. Nustrup s. (Kolsnap)
D:
senest 1737
Laurids Boysen
1680-1756
Laurids Boysen
F:
o. 1675/80
fmtl. Bevtoft s. (Hjartbro)
D:
1744/56
Anne Olufsdatter
ca. 1704-
Anne Olufsdatter
F:
ca. 1704
Paul Olufsen
ca. 1707-1794
Paul Olufsen
F:
ca. 1707
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
D:
7 apr. 1794
Bevtoft s. (Hjartbro)
Ellen Olufsdatter
1713-
Ellen Olufsdatter
F:
1713
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Cathrine Olufsdatter
1716-
Cathrine Olufsdatter
F:
1716
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Magdalene Boysen
ca. 1682-1766
Magdalene Boysen
F:
ca. 1682
fmtl. Bevtoft s. (Hjartbro)
D:
1766
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Oluf Olufsen
1680-1717
Oluf Olufsen
F:
o. 1675/80
fmtl. Bevtoft s. (Neder Jerstal)
D:
1717
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Oluf Madsen
1721-
Oluf Madsen
F:
1721
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Gunder Madsdatter
1723-
Gunder Madsdatter
F:
1723
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Magdalene Madsdatter
1726-
Magdalene Madsdatter
F:
1726
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Mads Jepsen Smed
ca. 1687-1772
Mads Jepsen Smed
F:
ca. 1687
fmtl. Bevtoft s. (Neder Jerstal)
D:
1772
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Jacob Jørgensen
ca. 1712-
Jacob Jørgensen
F:
ca. 1712
Bevtoft s. (Hjartbro)
Ellen Jørgensdatter
1714-
Ellen Jørgensdatter
F:
1714
Bevtoft s. (Hjartbro)
Nis Jørgensen
1715-
Nis Jørgensen
F:
1715
Bevtoft s. (Hjartbro)
Gunder Jørgensdatter
1716-
Gunder Jørgensdatter
F:
1716
Bevtoft s. (Hjartbro)
Nis Jørgensen Boysen
1719-1802
Nis Jørgensen Boysen
F:
1719
Bevtoft s. (Hjartbro)
D:
10 Okt 1802
Bevtoft s. (Hjartbro)
Anna Jørgensdatter
1721-1797
Anna Jørgensdatter
F:
1721
Bevtoft s. (Hjartbro)
D:
1797
Bevtoft s.
Gunder Jørgensdatter
1724-1756
Gunder Jørgensdatter
F:
1724
Bevtoft s. (Hjartbro)
D:
1737/56
Mette Jørgensdatter
1727-
Mette Jørgensdatter
F:
1727
Bevtoft s. (Hjartbro)
Magdalene Jørgensdatter
1730-
Magdalene Jørgensdatter
F:
1730
Bevtoft s. (Hjartbro)
Sara Boysen
ca. 1688-1762
Sara Boysen
F:
ca. 1688
fmtl. Bevtoft s. (Hjartbro)
D:
1762
Bevtoft s. (Hjartbro)
Jørgen Jepsen Smed
ca. 1685-ca. 1737
Jørgen Jepsen Smed
F:
ca. 1685
fmtl. Bevtoft s. (Neder Jerstal)
G:
o. 1711
D:
ca. 1737
Bevtoft s. (Hjartbro)
Nis Boysen
1650-1708
Nis Boysen
F:
o. 1650
fmtl. Løgumkloster
D:
tidligst 1708
NN, måske Ellen
Anne Sophie Martensen
1735-
Anne Sophie Martensen
F:
1735
Hostrup
Anna Martensen
1738-
Anna Martensen
F:
1738
Hostrup
Aghte Marie Martensen
1741-
Aghte Marie Martensen
F:
1741
Hostrup
Adolph Martensen
1744-
Adolph Martensen
F:
1744
Hostrup
Marten Martensen
1747-
Marten Martensen
F:
1747
Hostrup
Christian Mortensen/Martensen
ca. 1707-1785
Christian Mortensen/Martensen
F:
ca. 1707
Gram s. (Kastrup)
D:
3 aug. 1785
Hostrup i Tønder Amt
Anna Adolphsdatter
ca. 1706-1777
Anna Adolphsdatter
F:
ca. 1706
G:
9 jun. 1735
Hostrup
D:
14 aug. 1777
Hostrup
Anne Sophie Mortensdatter
1736-1738
Anne Sophie Mortensdatter
F:
1736
Gram s. (Kastrup)
D:
1738
Gram s. (Kastrup)
Niels Mortensen
1738-1759
Niels Mortensen
F:
1738
Gram s. (Kastrup)
D:
1759
Gram s. (Kastrup)
Sidsel Jørgensdatter
1761-1765
Sidsel Jørgensdatter
F:
1761
Gram s. (Kastrup)
D:
1765
Gram s. (Kastrup)
Niels Jørgensen
1762-1766
Niels Jørgensen
F:
1762
Gram s. (Kastrup)
D:
1766
Gram s. (Kastrup)
Morten Jørgensen
1764-
Morten Jørgensen
F:
1764
Gram s. (Kastrup)
Sidsel Marie Jørgensdatter
1766-
Sidsel Marie Jørgensdatter
F:
1766
Gram s. (Kastrup)
Marie Kirstine Jørgensdatter
1768-1772
Marie Kirstine Jørgensdatter
F:
1768
Gram s. (Kastrup)
D:
1772
Gram s. (Kastrup)
Maren Jørgensdatter
1771-1771
Maren Jørgensdatter
F:
1771
Gram s. (Kastrup)
D:
1771
Gram s. (Kastrup9
Maren Jørgensdatter
1772-
Maren Jørgensdatter
F:
1772
Gram s. (Kastrup)
Anna Marie Jørgensdatter
1774-
Anna Marie Jørgensdatter
F:
1774
Gram s. (Kastrup)
Anne Jørgensdatter
1777-1778
Anne Jørgensdatter
F:
1777
Gram s. (Kastrup)
D:
1778
Gram s. (Kastrup)
Niels Jørgensen
1779-
Niels Jørgensen
F:
1779
Gram s. (Kastrup)
Jep Jørgensen
1782-
Jep Jørgensen
F:
1782
Gram s. (Kastrup)
Anne Sophie Mortensdatter
1740-
Anne Sophie Mortensdatter
F:
1740
Gram s. (Kastrup)
Jørgen Nielsen
ca. 1735-
Jørgen Nielsen
F:
ca. 1735
G:
27 jul. 1760
Gram
Anna Mortensdatter
1743-
Anna Mortensdatter
F:
1743
Gram s. (Kastrup)
Hans Jensen
Hans Jensen
G:
25 apr. 1761
Gram
Christiane Mortensdatter
1745-
Christiane Mortensdatter
F:
1745
Gram s. (Kastrup)
Maria Malene Mortensdatter
1748-
Maria Malene Mortensdatter
F:
1748
Gram s. (Kastrup)
Matthias Christensen
Matthias Christensen
G:
29 jan. 1779
Gram
Anna Margrethe Mortensdatter
1751-
Anna Margrethe Mortensdatter
F:
1751
Gram s. (Kastrup)
Jens Poulsen
Jens Poulsen
G:
4 feb. 1775
Gram
Morten Mortensen
1754-
Morten Mortensen
F:
1754
Gram s. (Kastrup)
Sidsel Mortensdatter
ca. 1711-1759
Sidsel Mortensdatter
F:
ca. 1711
Gram s. (Kastrup)
D:
1759
Gram s. (Kastrup)
Morten Nielsen
ca. 1704-1759
Morten Nielsen
F:
ca. 1704
Nustrup s. (Kolsnap)
G:
10 aug. 1735
Gram
D:
1759
Gram s. (Kastrup)
Inger Mortensdatter
ca. 1716-
Inger Mortensdatter
F:
ca. 1716
Gram s. (Kastrup)
Christine Mortensdatter
ca. 1720-
Christine Mortensdatter
F:
ca. 1720
Gram s. (Kastrup)
Morten Christensen
ca. 1677-1749
Morten Christensen
F:
ca. 1677
fmtl. Gram s. (Kastrup)
D:
1749
Gram s. (Kastrup)
Anne Sophie Christensdatter
Sidsel Boysen
1655-
Sidsel Boysen
F:
o. 1650/55
fmtl. Løgumkloster
Christen NN
Sara Boysen
1660-
Sara Boysen
F:
o. 1655/60
fntl. Løgumkloster
Lorenz Boysen
1615-ca. 1661
Lorenz Boysen
F:
o. 1610/15
fmtl. Løgumkloster
D:
ca. 1661
Løgumkloster
Magdalene Bruun
1630-1697
Magdalene Bruun
F:
o. 1625/30
Løgumkloster
G:
o. 1650
D:
23 apr. 1697
Bevtoft
Mathias Boysen
1625-1675
Mathias Boysen
F:
o. 1615/25
fmtl. Løgumkloster
D:
tidligst 1675
Kirstine Mathiasdatter
1655-
Kirstine Mathiasdatter
F:
o. 1650/55
fmtl. Løgumkloster
Jørgen Michelsen
1650-1692
Jørgen Michelsen
F:
o. 1640/50
fmtl. Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
1692
Løgumkloster
Kirstine Boysen
1625-1677
Kirstine Boysen
F:
o. 1620/25
fmtl. Løgumkloster
D:
tidligst 1677
Mathias Nicolaus
1620-1664
Mathias Nicolaus
F:
o. 1615/20
fmtl. Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
1664
Løgumkloster
Sidsel Lauridsdatter
Nis Boysen
1585-ca. 1646
Nis Boysen
F:
o. 1580/85
fmtl. Løgumkloster
D:
ca. 1645/46
Løgumkloster
Mathias Lauridsen
1595-1661
Mathias Lauridsen
F:
o. 1590/95
fmtl. Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
tidligst 1661
Maren
-1661
Maren
D:
tidligst 1661
Iver Lauridsen
1600-1671
Iver Lauridsen
F:
o. 1590/1600
fmtl. Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
tidligst 1671
NN Mortensdatter
Hans Christensen (Heysel)
ca. 1660-1720
Hans Christensen (Heysel)
F:
ca. 1660
fmtl. Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
1720
Løgumkloster
Mette Marquardsdatter
ca. 1706-1795
Mette Marquardsdatter
F:
ca. 1706
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
1795
Døstrup s. (Tevring)
Inger Marquardsdatter
ca. 1708-1785
Inger Marquardsdatter
F:
ca. 1708
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
26 apr. 1785
Løgumkloster s. (Assit)
Iver Jacobsen
ca. 1688-1758
Iver Jacobsen
F:
ca. 1688
Løgumkloster s. (Assit)
D:
1758
Løgumkloster s. (Assit)
Kirsten Marquardsdatter
1710-
Kirsten Marquardsdatter
F:
1710
Løgumkloster s. (Fauerby)
Christen Marquardsen
1861-1886
Christen Marquardsen
F:
9 nov. 1861
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
9 maj 1886
Løgumkloster s. (Fauerby)
Christian Nissen Marquardsen
1863-
Christian Nissen Marquardsen
F:
28 maj 1863
Løgumkloster s. (Fauerby)
Johannes Georg Marquardsen
1865-1885
Johannes Georg Marquardsen
F:
18 sep. 1865
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
21 dec. 1885
Løgumkloster s. (Fauerby)
Christine Nicoline Marquardsen
1868-
Christine Nicoline Marquardsen
F:
6 jun. 1868
Løgumkloster s. (Fauerby)
Hanne Christine Marquardsen
1868-
Hanne Christine Marquardsen
F:
6 jun. 1868
Løgumkloster s. (Fauerby)
Iver Erichsen
1860-
Iver Erichsen
F:
16 aug. 1860
Ribe (Skt. Cathrine s.)
G:
18 okt. 1896
Løgumkloster
Tychsen Marquardsen
1871-1873
Tychsen Marquardsen
F:
20 jan. 1871
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
4 feb. 1873
Løgumkloster s. (Fauerby)
Maria Catharina Marquardsen
1872-
Maria Catharina Marquardsen
F:
13 nov. 1872
Løgumkloster s. (Fauerby)
Marquard Christensen Marquardsen
1825-1885
Marquard Christensen Marquardsen
F:
8 mar. 1825
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
12 okt. 1885
Løgumkloster s. (Fauerby)
Cathrine Margrethe Nissen
1830-1884
Cathrine Margrethe Nissen
F:
14 jul. 1830
Løgumkloster s. (Assit)
G:
29 nov. 1860
Løgumkloster
D:
2 feb. 1884
Løgumkloster s. (Fauerby)
Christine Nicoline Nissen
1861-
Christine Nicoline Nissen
F:
3 okt. 1861
Løgumkloster s. (Assit)
Christian Nissen
1863-
Christian Nissen
F:
11 mar. 1863
Løgumkloster s. (Assit)
Johanne Margrethe Nissen
1866-
Johanne Margrethe Nissen
F:
12 maj 1866
Løgumkloster s. (Assit)
Christiane Cathrine Nissen
1867-1884
Christiane Cathrine Nissen
F:
12 okt. 1867
Løgumkloster s. (Assit)
D:
22 dec. 1884
Løgumkloster s. (Assit)
Anne Marie Nissen
1869-1869
Anne Marie Nissen
F:
26 jun. 1869
Løgumkloster s. (Assit)
D:
10 Ocy 1869
Løgumkloster s. (Assit)
Anne Marie Nissen
1872-1872
Anne Marie Nissen
F:
6 maj 1872
Løgumkloster s. (Assit)
D:
1 aug. 1872
Løgumkloster s. (Assit)
Christine Marquardsen
1827-
Christine Marquardsen
F:
17 maj 1827
Løgumkloster s. (Fauerby)
Andreas Nissen
1824-
Andreas Nissen
F:
20 dec. 1824
Løgumkloster s. (Assit)
G:
8 nov. 1860
Løgumkloster
Christen Marquardsen
1787-1827
Christen Marquardsen
F:
23 sep. 1787
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
29 feb. 1827
Løgumkloster s. (Fauerby)
Johanne Gertrud Hansen
1799-1873
Johanne Gertrud Hansen
F:
4 mar. 1799
Abild s. (Tykskov)
G:
29 maj 1824
Løgumkloster
D:
13 sep. 1873
Løgumkloster s. (Fauerby)
Nis Petersen
1873-
Nis Petersen
F:
5 feb. 1873
Kirstine Petersen
1874-
Kirstine Petersen
F:
20 okt. 1874
Mette Marie Petersen
1876-1876
Mette Marie Petersen
F:
15 okt. 1876
D:
28 okt. 1876
Thomas Petersen
1878-
Thomas Petersen
F:
14 sep. 1878
Mette Marie Petersen
1886-
Mette Marie Petersen
F:
5 nov. 1886
Nicolay Nissen Petersen
1817-
Nicolay Nissen Petersen
F:
18 okt. 1817
Jette Marie Madsen
1844-
Jette Marie Madsen
F:
19 jan. 1844
G:
2 jan. 1872
Løgumkloster
Anne Marie Petersen
1819-1840
Anne Marie Petersen
F:
13 mar. 1819
D:
3 mar. 1840
Marquard Nissen Petersen
1821-1825
Marquard Nissen Petersen
F:
10 jun. 1821
D:
22 apr. 1825
Kirstine Marie Petersen
1823-1901
Kirstine Marie Petersen
F:
26 sep. 1823
D:
5 jan. 1901
Milert Peter Jensen
1815-1887
Milert Peter Jensen
F:
6 jan. 1815
G:
7 mar. 1873
Løgumkloster
D:
15 okt. 1887
Marie Cathrine Petersen
1827-1828
Marie Cathrine Petersen
F:
6 jan. 1827
D:
1 mar. 1828
Kirsten Marquardsdatter
1789-1828
Kirsten Marquardsdatter
F:
9 nov. 1789
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
8 mar. 1828
Løgumkloster
Nis Petersen
1791-1867
Nis Petersen
F:
21 jan. 1791
Løgumkloster
G:
23 nov. 1816
Løgumkloster
D:
26 feb. 1867
Løgumkloster
Anna Marie Petersen
1824-
Anna Marie Petersen
F:
26 maj 1824
Nr. Løgum s. (Landeby)
Hans Hansen
1821-
Hans Hansen
F:
25 apr. 1821
G:
6 aug. 1853
Nr. Løgum
Marie Vinther
1847-
Marie Vinther
F:
4 sep. 1847
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Søren Nielsen Hansen
1829-
Søren Nielsen Hansen
F:
4 feb. 1829
Arrild s. (Roost)
G:
26 jan. 1866
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård, i huset)
Ingeborg Petersen
1825-1865
Ingeborg Petersen
F:
22 okt. 1825
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
1 dec. 1865
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Daniel Peter Vinther
1810-1853
Daniel Peter Vinther
F:
26 mar. 1810
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
G:
22 okt. 1845
D:
29 jun. 1853
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Anna Cathrine Vinther
1856-1873
Anna Cathrine Vinther
F:
15 sep. 1856
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
27 dec. 1873
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Mathias Winther
1815-1889
Mathias Winther
F:
14 maj 1815
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
G:
28 nov. 1855
D:
26 jan. 1889
Caroline Petersen
1827-1844
Caroline Petersen
F:
26 sep. 1827
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
6 apr. 1844
Nr. Løgum s. (Landeby)
Kirsten Petersen
1829-1878
Kirsten Petersen
F:
15 maj 1829
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
13 mar. 1878
Nr. Løgum s. (Landeby)
Niels Peter Petersen
1862-1866
Niels Peter Petersen
F:
23 jul. 1862
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
14 mar. 1866
Nr. Løgum s. (Landeby)
Hans Nicolai Haase
1886-1894
Hans Nicolai Haase
F:
31 mar. 1886
Løgumkloster
D:
24 apr. 1894
Løgumkloster
Peter Andreas Haase
1887-1915
Peter Andreas Haase
F:
30 aug. 1887
Løgumkloster
D:
8 jun. 1915
Moulin (faldt i 1. Verdenskrig)
Maggie Andrea Petersen
1896-
Maggie Andrea Petersen
F:
16 jan. 1896
Nr. Løgum
G:
2 aug. 1914
Løgumkloster
Marius Theodor Haase
1888-1894
Marius Theodor Haase
F:
30 nov. 1888
Løgumkloster
D:
12 maj 1894
Løgumkloster
Otto Friedrich Haase
1890-
Otto Friedrich Haase
F:
15 maj 1890
Løgumkloster
Carl Haase
1892-1894
Carl Haase
F:
27 dec. 1892
Løgumkloster
D:
9 mar. 1894
Løgumkloster
Nicoline Marine Cathrine Haase
1895-
Nicoline Marine Cathrine Haase
F:
28 mar. 1895
Løgumkloster
Anna Dorothea Haase
1897-
Anna Dorothea Haase
F:
10 feb. 1897
Løgumkloster
Nicolai Marius Carl Haase
1898-
Nicolai Marius Carl Haase
F:
19 aug. 1898
Løgumkloster
Hans Theodor Haase
1899-
Hans Theodor Haase
F:
6 dec. 1899
Løgumkloster
Johanne Marie Petersen
1864-
Johanne Marie Petersen
F:
3 jun. 1864
Nr. Løgum s. (Landeby)
Jørgen Andersen Haase
1861-
Jørgen Andersen Haase
F:
25 aug. 1861
G:
12 jun. 1884
Nr. Løgum
Marie Ingerline Petersen
1866-1878
Marie Ingerline Petersen
F:
9 nov. 1866
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
20 jun. 1878
Nr. Løgum s. (Landeby)
Peter Detlev Petersen
1868-1869
Peter Detlev Petersen
F:
6 jun. 1868
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
10 mar. 1869
Nr. Løgum s. (Landeby)
Marine Petersen
1898-
Marine Petersen
F:
6 okt. 1898
Nr. Løgum s. (Landeby)
Peter Andreas Petersen
1899-
Peter Andreas Petersen
F:
30 okt. 1899
Nr. Løgum s. (Landeby)
Thomas Nissen Petersen
1906-
Thomas Nissen Petersen
F:
7 dec. 1906
Nr. Løgum s. (Landeby)
Niels Peter Petersen
1871-
Niels Peter Petersen
F:
15 sep. 1871
Nr. Løgum s. (Landeby)
Caroline Hansine Nissen
1876-
Caroline Hansine Nissen
F:
21 dec. 1876
Ravsted s. (Havsted)
G:
11 nov. 1897
Ravsted
Sønnik Peter Petersen
1873-1875
Sønnik Peter Petersen
F:
2 okt. 1873
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
21 apr. 1875
Nr. Løgum s. (Landeby)
Sørine Petersen
1875-
Sørine Petersen
F:
31 jul. 1875
Nr. Løgum s. (Landeby)
Laurits Petersen
1878-
Laurits Petersen
F:
31 okt. 1878
Nr. Løgum s. (Landeby)
Peter Andreas Petersen
1831-1906
Peter Andreas Petersen
F:
14 sep. 1831
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
21 feb. 1906
Nr. Løgum s. (Landeby)
Marina Dethlefsen
1838-
Marina Dethlefsen
F:
2 dec. 1838
Hostrup s. (Solderup)
G:
29 nov. 1860
Nr. Løgum
Marie Christine Petersen
1833-1835
Marie Christine Petersen
F:
29 nov. 1833
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
26 maj 1835
Nr. Løgum s. (Landeby)
Maren Marquardsdatter
1791-1847
Maren Marquardsdatter
F:
5 aug. 1791
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
22 maj 1847
Nr. Løgum s. (Landeby)
Niels Petersen
1795-1875
Niels Petersen
F:
5 nov. 1795
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
7 jun. 1823
Nr. Løgum
D:
3 okt. 1875
Nr. Løgum s. (Landeby)
Christian Christensen Marquardsen
1830-
Christian Christensen Marquardsen
F:
29 jul. 1830
Løgumkloster
Marquard Christensen Marquardsen
1834-
Marquard Christensen Marquardsen
F:
25 jul. 1834
Løgumkloster
Tychsen Marquardsen
1793-1866
Tychsen Marquardsen
F:
20 aug. 1793
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
5 sep. 1866
Løgumkloster
Catharina Margrethe Schmidt
ca. 1793-1875
Catharina Margrethe Schmidt
F:
ca. 1793
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
28 nov. 1828
Løgumkloster
D:
7 aug. 1875
Nr. Løgum s. (Landeby)
Marquard (Marcor) Christensen
1758-1823
Marquard (Marcor) Christensen
F:
1758
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
13 maj 1823
Løgumkloster s. (Fauerby)
Anne Marie Tychsensdatter
1759-1807
Anne Marie Tychsensdatter
F:
1759
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
24 nov. 1807
Løgumkloster s. (Fauerby)
Christen Marquardsen
1713-1770
Christen Marquardsen
F:
1712/13
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
11 jan. 1770
Løgumkloster s. (Fauerby)
Maren Hansdatter
1717-1793
Maren Hansdatter
F:
1717
Nr. Løgum s. (Løjtved)
G:
17 jun. 1757
Løgumkloster
D:
8 nov. 1793
Løgumkloster s. (Fauerby)
Ingeborg Marquardsdatter
1714-
Ingeborg Marquardsdatter
F:
1714
Løgumkloster s. (Fauerby)
Kesten Marquardsen
1717-1717
Kesten Marquardsen
F:
1717
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
1717
Løgumkloster s. (Fauerby)
Ellen Marquardsdatter
1718-1718
Ellen Marquardsdatter
F:
1718
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
1718
Løgumkloster s. (Fauerby)
Carsten Marquardsen
1720-1720
Carsten Marquardsen
F:
1720
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
1720
Løgumkloster s. (Fauerby)
Ellen Marquardsdatter
1722-
Ellen Marquardsdatter
F:
1722
Løgumkloster s. (Fauerby)
Marquard Christensen
ca. 1664-1728
Marquard Christensen
F:
ca. 1664
fmtl. Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
1728
Løgumkloster s. (Fauerby)
Kirsten Carstensdatter
ca. 1678-1766
Kirsten Carstensdatter
F:
ca. 1678
fmtl. Løgumkloster s. (Assit)
D:
15 jul. 1766
Løgumkloster s. (Assit)
Anna Marie Nielsdatter
1754-1827
Anna Marie Nielsdatter
F:
1754
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
23 apr. 1827
Brede s. (Nr. Vollum)
Anders Andersen
1750-1830
Anders Andersen
F:
1750
Brede s. (Nr. Vollum)
G:
13 jun. 1783
Nr. Løgum
D:
17 nov. 1830
Brede s. (Nr. Vollum)
Mette Nielsdatter
1756-1760
Mette Nielsdatter
F:
1756
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
1760
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Botilla Nielsdatter
1759-1760
Botilla Nielsdatter
F:
1759
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
1760
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Hans Nielsen
1761-
Hans Nielsen
F:
1761
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Hanne Hansdatter
Laust Nielsen
1763-1815
Laust Nielsen
F:
9 jul. 1763
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
9 okt. 1815
Brede s. (Kummerlev)
Johanne Marie Jepsdatter
1771-1829
Johanne Marie Jepsdatter
F:
6 feb. 1771
Nr. Løgum s. (Tornskov)
D:
20 aug. 1829
Brede s. (Kummerlev)
Mette Botilla Nielsdatter
1765-1800
Mette Botilla Nielsdatter
F:
17 sep. 1765
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
12 maj 1800
Nr. Løgum
Peder Jensen Ellum
Hanne Nielsdatter
1770-
Hanne Nielsdatter
F:
29 mar. 1770
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Maren Nielsdatter
1772-1774
Maren Nielsdatter
F:
29 sep. 1772
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
19 jul. 1774
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Maren Nielsdatter
1778-1778
Maren Nielsdatter
F:
27 jun. 1778
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
21 jul. 1778
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Margrethe Hansdatter
1733-1786
Margrethe Hansdatter
F:
1733
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
26 mar. 1786
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Niels Laustsen
1723-1796
Niels Laustsen
F:
1723
Nr. Løgum s. (Teglgård)
G:
15 jun. 1753
Nr. Løgum
D:
26 dec. 1796
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Hans Hansen
1734-1744
Hans Hansen
F:
1734
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
1744
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Dødfødt søn
1799-1799
Dødfødt søn
F:
27 okt. 1799
Skærbæk s. (Melby)
D:
27 okt. 1799
Skærbæk s. (Melby)
Jens Nielsen Bjerrum
1801-1811
Jens Nielsen Bjerrum
F:
1801
Skærbæk s. (Melby)
D:
24 mar. 1811
Skærbæk s. (Melby)
Jannik Nielsen Bjerrum
Vera Grethe Ehlers
Vera Grethe Ehlers
G:
1937
Birthe Marianne Bjerrum
Erik Glud Stolpe
1913-
Erik Glud Stolpe
F:
1913
Kirstine Bjerrum
1921-1962
Kirstine Bjerrum
F:
26 dec. 1921
København (Sion)
D:
1962
Erik Juhl
Erik Juhl
G:
16 maj 1943
København (Thomas)
Niels Janniksen Bjerrum
1879-1958
Niels Janniksen Bjerrum
F:
11 mar. 1879
København (Skt. Johannes s.)
D:
30 sep. 1958
Ellen Emilie Dreyer
1885-1934
Ellen Emilie Dreyer
F:
4 sep. 1885
G:
28 mar. 1907
D:
1934
Margrethe Christiane Bjerrum
1880-1957
Margrethe Christiane Bjerrum
F:
28 apr. 1880
København (Johannes)
D:
26 mar. 1957
Andreas Lorenz Bjerrum
1881-1941
Andreas Lorenz Bjerrum
F:
11 mar. 1881
København (Johannes)
D:
9 feb. 1941
København
Else Galle
Else Galle
G:
1911
Buenos Aires
Anne Lise Bjerrum
Paul Olaff Bjerrum
1915-1983
Paul Olaff Bjerrum
F:
29 maj 1915
D:
30 sep. 1983
Vibeke Daell
1917-1982
Vibeke Daell
F:
17 apr. 1917
D:
21 apr. 1982
Lise Margrethe Bjerrum
Oluf Kristian Bjerrum
1882-1968
Oluf Kristian Bjerrum
F:
28 maj 1882
København (Johannes)
D:
14 sep. 1968
Anne Müller
1884-1963
Anne Müller
F:
10 aug. 1884
G:
1 maj 1909
D:
1963
Anna Christel Margrethe (Bibben) Ipsen
1915-
Anna Christel Margrethe (Bibben) Ipsen
F:
8 jul. 1915
København
Hans Birger Ostenfeld
Eduard Philip Ipsen
1921-
Eduard Philip Ipsen
F:
30 mar. 1921
København
Ellen Kristiane Bjerrum
1884-1959
Ellen Kristiane Bjerrum
F:
21 jul. 1884
København (Johannes)
D:
30 jul. 1959
Poul Ipsen
1884-1961
Poul Ipsen
F:
15 apr. 1884
København
G:
25 mar. 1909
Hellerup
D:
20 sep. 1961
København
Lars Kobiersky Bentzon
1918-
Lars Kobiersky Bentzon
F:
28 apr. 1918
København (Johannes)
Clara Ursula Bjerrum Bentzon
1920-
Clara Ursula Bjerrum Bentzon
F:
20 aug. 1920
København
Jens Erik Vilain
Jens Erik Vilain
G:
1944
Johannes Skak
1918-2010
Johannes Skak
F:
18 sep. 1918
Trøstrup
G:
29 dec. 1954
Holme
D:
okt. 2010
Holte
Margrethe Bjerrum Bentzon
1922-
Margrethe Bjerrum Bentzon
F:
21 feb. 1922
Johanne Marie Bjerrum
1886-
Johanne Marie Bjerrum
F:
24 apr. 1886
København (Matthæus)
Poul Georg Kobiersky Bentzon
1891-1974
Poul Georg Kobiersky Bentzon
F:
22 feb. 1891
G:
16 maj 1917
Hellerup
D:
22 dec. 1974
Kirstine Juhl Ipsen
Hilmar Finsen
1898-
Hilmar Finsen
F:
9 mar. 1898
Frederiksberg
Jannik Harald Gerald Ipsen
Lizzi Astrup
Bodil Marie Bjerrum
1887-1971
Bodil Marie Bjerrum
F:
30 nov. 1887
København (Matthæus)
D:
4 dec. 1971
Percy Harald Ipsen
1880-1952
Percy Harald Ipsen
F:
11 okt. 1880
G:
31 mar. 1907
Hellerup
D:
16 jan. 1952
Ann Bjerrum
NN Wright
Elisabeth Bjerrum
NN Murray
Emily Bjerrum
Alison Bjerrum
Hans Adolf Bjerrum
1899-
Hans Adolf Bjerrum
F:
8 sep. 1899
Karen Gertrud Caroline Nielsen
1900-1979
Karen Gertrud Caroline Nielsen
F:
15 jun. 1900
G:
21 okt. 1924
D:
29 aug. 1979
Jannik Petersen Bjerrum
1851-1920
Jannik Petersen Bjerrum
F:
26 dec. 1851
Skærbæk s. (Melby)
D:
2 jul. 1920
København (Prof. Rovsings klinik)
Anna Kathrine Lorentine Johansen
1856-1941
Anna Kathrine Lorentine Johansen
F:
22 aug. 1856
Kolding
G:
16 maj 1878
Kolding
D:
28 sep. 1941
Hellerup
Dødfødt søn
1854-1854
Dødfødt søn
F:
23 apr. 1854
D:
23 apr. 1854
Peder Degn Bjerrum
1855-1858
Peder Degn Bjerrum
F:
25 sep. 1855
D:
1 feb. 1858
Ole Meyer
Bente Meyer
NN Scharff
Johannes Meyer
1896-1978
Johannes Meyer
F:
2 maj 1896
D:
2 nov. 1978
Lone Rubow
-1978
Lone Rubow
G:
21 mar. 1925
D:
2 nov. 1978
Kirstine Bjerrum
1861-1941
Kirstine Bjerrum
F:
12 okt. 1861
D:
28 sep. 1941
Adolph Constantin Meyer
1854-1896
Adolph Constantin Meyer
F:
20 maj 1854
G:
7 nov. 1885
D:
18 dec. 1896
Niels Janniksen Bjerrum
1826-1880
Niels Janniksen Bjerrum
F:
2 nov. 1826
Skærbæk s. (Melby)
D:
1880
Christiane Degn
1826-1877
Christiane Degn
F:
23 jul. 1826
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
G:
21 mar. 1851
Skærbæk
D:
1877
Peder Andreas Bjerrum
1833-1908
Peder Andreas Bjerrum
F:
14 okt. 1833
Skærbæk s. (Melby)
D:
23 jan. 1908
Kirstine Nielsdatter Bjerrum
1804-1838
Kirstine Nielsdatter Bjerrum
F:
1804
Skærbæk s. (Melby)
D:
2 apr. 1838
Skærbæk s. (Melby)
Jannik Petersen
1799-1875
Jannik Petersen
F:
1 mar. 1799
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
24 maj 1822
Døstrup
D:
24 nov. 1875
Roager s. (Ø. Åbølling)
Peder Hansen Bjerrum
1807-1808
Peder Hansen Bjerrum
F:
1807
Skærbæk s. (Melby)
D:
8 jun. 1808
Skærbæk s. (Melby)
Mette Kirstine Petersdatter
1772-1813
Mette Kirstine Petersdatter
F:
10 okt. 1772
Brede s. (Nr. Vollum)
D:
14 jun. 1813
Skærbæk s. (Melby)
Niels Jensen Bjerrum
1770-1811
Niels Jensen Bjerrum
F:
8 jan. 1770
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
26 okt. 1798
Skærbæk
D:
21 jun. 1811
Skærbæk s. (Melby)
Jens Nielsen Pedersen Mahler
1827-1858
Jens Nielsen Pedersen Mahler
F:
22 dec. 1827
Højst s. (Ø. Højst)
D:
19 feb. 1858
Højst s. (Ø. Højst)
Peter Jørgensen Mahler
1860-1886
Peter Jørgensen Mahler
F:
1 apr. 1860
Højst s. (Ø. Højst)
D:
21 okt. 1886
Mads Nielsen Mahler
1830-1901
Mads Nielsen Mahler
F:
6 okt. 1830
Højst s. (Ø. Højst)
D:
30 dec. 1901
Maren Nissen Toft
-1862
Maren Nissen Toft
G:
1859
D:
18 apr. 1862
Andreas Mahler
1863-
Andreas Mahler
F:
16 aug. 1863
Højst s. (Ø. Højst)
Pauline Marie Petersen
1870-
Pauline Marie Petersen
F:
20 mar. 1870
G:
1890
Mads Nielsen Mahler
1895-
Mads Nielsen Mahler
F:
27 feb. 1895
Marie Sophie Mahler
1897-
Marie Sophie Mahler
F:
1 apr. 1897
Nis Andersen Nissen
1894-
Nis Andersen Nissen
F:
1 apr. 1894
G:
6 apr. 1923
Peter Christian Mahler
1900-1936
Peter Christian Mahler
F:
19 maj 1900
D:
31 mar. 1936
Carl Nicolaus Heinrich Mahler
1903-
Carl Nicolaus Heinrich Mahler
F:
10 jan. 1903
Bothilde Georgine Mahler
1905-
Bothilde Georgine Mahler
F:
22 jun. 1905
Hanna Mahler
Metta Mahler
1909-1910
Metta Mahler
F:
10 nov. 1909
D:
5 jan. 1910
Hans Jørgensen Mahler
1865-1920
Hans Jørgensen Mahler
F:
17 sep. 1865
Højst s. (Ø. Højst)
D:
25 maj 1920
Hanne Marie Hansen
1869-1941
Hanne Marie Hansen
F:
17 dec. 1869
G:
1892
D:
30 aug. 1941
Jens Nielsen Timmermann Mahler
1867-1868
Jens Nielsen Timmermann Mahler
F:
18 okt. 1867
Højst s. (Ø. Højst)
D:
23 aug. 1868
Højst s. (Ø. Højst)
Jens Nielsen Petersen Mahler
1869-1941
Jens Nielsen Petersen Mahler
F:
13 nov. 1869
Højst s. (Ø. Højst)
D:
8 jul. 1941
Sophie Dorothea Charlotte Mahler
1908-1908
Sophie Dorothea Charlotte Mahler
F:
1 aug. 1908
Haderslev
D:
1 dec. 1908
Haderslev
Sophie Dorothea Charlotte Mahler
Werner Karl Theodor Peper
Karl Wilhelm Martin Müller
1910-1945
Karl Wilhelm Martin Müller
F:
21 jul. 1910
Rostock
D:
1945
Malchow
Johannes Ernst Mads Mahler
Anna Elisabeth Christensen
Ruth Louise Nielsen
Jytte Ingeborg Poulsen
Mads Nielsen Mahler
Benedicte Cathrine Wahl Thorsen
Marie Emilie Bothilde Mahler
Udøbt datter
1918-1918
Udøbt datter
F:
31 okt. 1918
Tandslet
D:
31 okt. 1918
Tandslet
Halfdan Theodor Mahler
Ebba Fischer-Simonsen
Magnus Theodor Mahler
1873-1951
Magnus Theodor Mahler
F:
13 nov. 1873
Højst s. (Ø. Højst)
D:
3 nov. 1951
Frederiksberg
Benedikte Olinka Ferdinande Marie Suadicani
1884-1969
Benedikte Olinka Ferdinande Marie Suadicani
F:
9 apr. 1884
G:
14 sep. 1907
D:
1969
Marie Kiestine Mahler
1874-
Marie Kiestine Mahler
F:
1 dec. 1874
Højst s. (Ø. Højst)
Bothilde Mahler
1905-
Bothilde Mahler
F:
4 feb. 1905
Erik Bock
1899-
Erik Bock
F:
12 sep. 1899
G:
27 jun. 1930
Catharina Marie Mahler
1906-
Catharina Marie Mahler
F:
30 mar. 1906
Hanna Mahler
1908-1909
Hanna Mahler
F:
25 mar. 1908
D:
1 feb. 1909
Medard Christian Mahler
1876-1954
Medard Christian Mahler
F:
19 feb. 1876
Højst s. (Ø. Højst)
D:
5 jul. 1954
Sønkine Nissine Detlefsen
1880-1944
Sønkine Nissine Detlefsen
F:
6 apr. 1880
G:
1903
D:
4 aug. 1944
Max Mahler
1879-
Max Mahler
F:
5 feb. 1879
Højst s. (Ø. Højst)
Dora Nicoline Mahler
1880-
Dora Nicoline Mahler
F:
17 apr. 1880
Højst s. (Ø. Højst)
Anna Botilla Toft
-1914
Anna Botilla Toft
G:
1862
D:
25 okt. 1914
Maren Timmermann
1802-1830
Maren Timmermann
F:
18 feb. 1802
Døstrup s. (Lourup)
D:
12 dec. 1830
Højst s. (Ø. Højst)
Peder Jensen Mahler
1782-1836
Peder Jensen Mahler
F:
16 aug. 1782
Døstrup s. (Drengsted)
G:
16 dec. 1826
Døstrup
D:
21 jun. 1836
Højst s. (Ø. Højst)
Niels Timmermann
1803-1837
Niels Timmermann
F:
4 dec. 1803
D:
4 aug. 1837
Peder Iversen Timmermann
1806-1807
Peder Iversen Timmermann
F:
6 jan. 1806
D:
1807
Mads Nielsen Timmermann
1846-1847
Mads Nielsen Timmermann
F:
10 aug. 1846
D:
27 okt. 1847
Mads Nielsen Timmermann
1848-1913
Mads Nielsen Timmermann
F:
1 mar. 1848
Døstrup s. (Lourup)
D:
13 sep. 1913
Skærbæk
Maren Spandeth
1879-
Maren Spandeth
F:
14 jan. 1879
Arrild s. (Fiskholm)
Magdalene Spandeth
1881-
Magdalene Spandeth
F:
2 maj 1881
Arrild s. (Fiskholm)
Peter Timmermann Spandeth
1883-
Peter Timmermann Spandeth
F:
12 mar. 1883
Arrild s. (Fiskholm)
Inger Kjestine Spandeth
1885-1886
Inger Kjestine Spandeth
F:
8 jun. 1885
Arrild s. (Fiskholm)
D:
18 jan. 1886
Arrild s. (Fiskholm)
Jens Jessen Spandeth
1887-1888
Jens Jessen Spandeth
F:
27 maj 1887
Arrild s. (Fiskholm)
D:
14 mar. 1888
Arrild s. (Fiskholm)
Inger Kjestine Spandeth
1890-1891
Inger Kjestine Spandeth
F:
14 okt. 1890
Arrild s. (Fiskholm)
D:
10 maj 1891
Arrild s. (Fiskholm)
Dødfødt søn
1892-1892
Dødfødt søn
F:
26 jun. 1892
Arrild s. (Fiskholm)
D:
26 jun. 1892
Arrild s. (Fiskholm)
Jens Jessen Spandeth
1893-
Jens Jessen Spandeth
F:
15 okt. 1893
Arrild s. (Fiskholm)
Mette Marie Timmermann
1850-
Mette Marie Timmermann
F:
13 jan. 1850
Laust Jessen Spandeth
ca. 1844-
Laust Jessen Spandeth
F:
ca. 1844
G:
9 aug. 1878
Maren Lovise Møller
1874-
Maren Lovise Møller
F:
25 nov. 1874
Laura Christine Møller
1878-1879
Laura Christine Møller
F:
3 okt. 1878
Døstrup s. (Overby)
D:
4 maj 1879
Arrild
Hilda Jacoba Møller
1880-
Hilda Jacoba Møller
F:
12 sep. 1880
København (Skt. Johannes s.)
Jacob Nicolaus Møller
1883-1884
Jacob Nicolaus Møller
F:
16 feb. 1883
D:
21 maj 1884
Svend Aage Holm
Inger Christensen
Anna Elisabeth Overgaard
1906-
Anna Elisabeth Overgaard
F:
14 okt. 1906
Løvel s.
Gerda Holm
Richard William Hansen
Aksel Holm
Abelone Christiansen
Gudrun Holm
Peder Andersen
Anna Dagny Holm
Kaj Henriksen
Jens Christian Holm
1918-1988
Jens Christian Holm
F:
7 apr. 1918
Esbjerg
D:
31 maj 1988
Esther Kirstine Christoffersen
1917-2004
Esther Kirstine Christoffersen
F:
13 mar. 1917
Kærum s. (Thorø Huse)
G:
6 maj 1955
D:
18 aug. 2004
Astrid Møller
1888-
Astrid Møller
F:
5 maj 1888
Løgumkloster
Aage Holm
1887-
Aage Holm
F:
1 feb. 1887
Grenå
G:
6 sep. 1908
Grenå
Thora Møller
1893-1894
Thora Møller
F:
7 apr. 1893
Løgumkloster
D:
22 mar. 1894
Løgumkloster
Anna Margrethe Timmermann
1852-
Anna Margrethe Timmermann
F:
3 apr. 1852
Claus Jacobsen Møller
1848-
Claus Jacobsen Møller
F:
27 feb. 1848
G:
29 apr. 1872
Jørgen Lauritzen Timmermann
1853-1854
Jørgen Lauritzen Timmermann
F:
20 aug. 1853
D:
7 mar. 1854
Caroline Jørgine Timmermann
1855-
Caroline Jørgine Timmermann
F:
4 jun. 1855
Anders Hansen Petersen
1824-1895
Anders Hansen Petersen
F:
9 feb. 1824
D:
12 dec. 1895
Brede s. (Borrig)
Alfred Timmermann
1885-
Alfred Timmermann
F:
6 maj 1885
Varde
Carl Oskar Timmermann
Clara Margrethe Timmermann
Ellen Charlotte Timmermann
Oskar Timmermann
1887-
Oskar Timmermann
F:
16 maj 1887
Varde
Rigmor Ellen Marie Charlotte Henriette Mønsted-Svendsen
1882-
Rigmor Ellen Marie Charlotte Henriette Mønsted-Svendsen
F:
13 feb. 1882
Hillerød
G:
15 sep. 1912
Olga Timmermann
1890-
Olga Timmermann
F:
19 apr. 1890
Varde
Rigmor Timmermann
1894-
Rigmor Timmermann
F:
8 nov. 1894
Varde
Harald Timmermann
Margrethe Timmermann
1898-
Margrethe Timmermann
F:
4 jul. 1898
Varde
Martin Peter Nielsen Timmermann
1858-
Martin Peter Nielsen Timmermann
F:
13 jul. 1858
Døstrup s. (Lovrup)
Jane Margrethe Jacobsen
1861-
Jane Margrethe Jacobsen
F:
15 okt. 1861
G:
28 mar. 1884
Ribe
Laurine Kirstine Timmermann
1860-1875
Laurine Kirstine Timmermann
F:
18 dec. 1860
D:
18 mar. 1875
Jørgen Lauridsen Timmermann
1862-
Jørgen Lauridsen Timmermann
F:
13 aug. 1862
Niels Timmermann
1863-1864
Niels Timmermann
F:
10 okt. 1863
D:
21 nov. 1864
Kirstine Timmermann
1865-
Kirstine Timmermann
F:
18 nov. 1865
Dusine Petrea Mathilde Timmermann
1867-
Dusine Petrea Mathilde Timmermann
F:
12 jun. 1867
Peder Hansen Timmermann
1808-1900
Peder Hansen Timmermann
F:
5 nov. 1808
D:
2 jun. 1900
Maren Jørgensdatter
1824-1900
Maren Jørgensdatter
F:
12 jul. 1824
G:
1845
D:
3 nov. 1900
Kirstine Timmermann
1813-1813
Kirstine Timmermann
F:
10 apr. 1813
D:
1813
Hans Brodersen Hansen
1845-1845
Hans Brodersen Hansen
F:
19 jul. 1845
D:
13 dec. 1845
Hans Brodersen Hansen
Peter Hansen
1872-
Peter Hansen
F:
16 jan. 1872
Karen Marie Hansen
1872-
Karen Marie Hansen
F:
4 mar. 1872
G:
21 mar. 1911
Døstrup
Hans Feddersen Hansen
1902-
Hans Feddersen Hansen
F:
14 maj 1902
Hans Brorsen Hansen
1903-
Hans Brorsen Hansen
F:
5 dec. 1903
Johannes Magnus Hansen
1905-1905
Johannes Magnus Hansen
F:
19 mar. 1905
D:
2 jul. 1905
Johanne Margrethe Hansen
1906-
Johanne Margrethe Hansen
F:
24 jun. 1906
Maren Hansen
Niels Magnus Hansen
Elle Hansen
Niels Mikkelsen Hansen
1876-
Niels Mikkelsen Hansen
F:
23 jun. 1876
Anne Marie Madsen
1883-
Anne Marie Madsen
F:
9 nov. 1883
G:
26 sep. 1901
Døstrup
Mary Nielsine Hansen
1874-
Mary Nielsine Hansen
F:
21 feb. 1874
Hans Brodersen Hansen
1846-
Hans Brodersen Hansen
F:
26 nov. 1846
Maren Nielsen
1846-1878
Maren Nielsen
F:
20 okt. 1846
G:
1872
D:
26 jan. 1878
Meta Kjestine Hansen
1880-1881
Meta Kjestine Hansen
F:
1 jun. 1880
D:
17 maj 1881
Peter Andersen Hansen
1881-1882
Peter Andersen Hansen
F:
5 jul. 1881
D:
12 jun. 1882
Peter Andersen Hansen
1882-1974
Peter Andersen Hansen
F:
14 aug. 1882
D:
1974
Mette Schmidt
1893-
Mette Schmidt
F:
18 feb. 1893
G:
23 feb. 1912
Døstrup
Mette Kjerstine Hansen
1884-
Mette Kjerstine Hansen
F:
11 sep. 1884
Dødfødt datter
1885-1885
Dødfødt datter
F:
5 nov. 1885
D:
5 nov. 1885
Maren Antomine Hansen
1889-1890
Maren Antomine Hansen
F:
21 maj 1889
D:
15 apr. 1890
Mette Marie Lind
ca. 1851-1890
Mette Marie Lind
F:
ca. 1851
G:
1880
D:
3 jun. 1890
Mads Nielsen Hansen
1851-1851
Mads Nielsen Hansen
F:
13 jul. 1851
D:
26 aug. 1851
Marie Kjerstine Hansen
1854-1854
Marie Kjerstine Hansen
F:
8 apr. 1854
D:
24 apr. 1854
Marie Kjerstine Hansen
1856-1859
Marie Kjerstine Hansen
F:
15 maj 1856
D:
12 jul. 1859
Mette Kirstine Timmermann
1815-1870
Mette Kirstine Timmermann
F:
18 mar. 1815
D:
10 jul. 1870
Peder Hansen
1810-1869
Peder Hansen
F:
12 jan. 1810
G:
1844
D:
7 jan. 1869
Anna Margrethe Petersdatter
1775-1836
Anna Margrethe Petersdatter
F:
3 jul. 1775
Brede s. (Nr. Vollum)
D:
15 sep. 1836
Døstrup s. (Lourup)
Mads Nielsen Timmermann
1776-1852
Mads Nielsen Timmermann
F:
30 jan. 1776
G:
1801
D:
20 maj 1852
Peter Hansen
1736-1778
Peter Hansen
F:
1736
Nr. Løgum s. (Visbjerg
D:
4 mar. 1778
Brede s. (Nr. Vollum)
Kirstine Iversdatter
1742-1817
Kirstine Iversdatter
F:
6 aug. 1742
Brede s. (Nr. Vollum)
G:
9 nov. 1770
Brede
D:
27 dec. 1817
Anne Nielsdatter
1791-1814
Anne Nielsdatter
F:
19 jan. 1791
Ballum s. (Østerende)
D:
30 dec. 1814
Ballum s. (Østerende)
Else Nielsdatter
1792-
Else Nielsdatter
F:
19 apr. 1792
Ballum s. (Østerende)
Ane Marie Thomsen
1881-
Ane Marie Thomsen
F:
6 aug. 1881
Ballum s. (Vesterende)
Niels Jessen Nørgaard
1876-
Niels Jessen Nørgaard
F:
25 jan. 1876
G:
25 apr. 1903
Ballum
Maren Oksen Thomsen
1882-
Maren Oksen Thomsen
F:
22 aug. 1882
Hans Nissen Hansen
1877-1917
Hans Nissen Hansen
F:
25 jul. 1877
Højst s. (Alslev)
G:
12 maj 1905
Ballum
D:
21 jul. 1917
Hochberg
Niels Lausten Thomsen
1884-
Niels Lausten Thomsen
F:
6 jan. 1884
Christine Benedicte Thomsen
1885-
Christine Benedicte Thomsen
F:
8 jul. 1885
Martin Lausten Thomsen
1887-
Martin Lausten Thomsen
F:
26 mar. 1887
Mikkel Ullerup Thomsen
1888-1888
Mikkel Ullerup Thomsen
F:
24 jul. 1888
Ballum s. (Vesterende)
D:
22 aug. 1888
Ballum s. (Vesterende)
Ane Cathrine Thomsen
1889-
Ane Cathrine Thomsen
F:
30 jul. 1889
Mikkel Ullerup Thomsen
1891-
Mikkel Ullerup Thomsen
F:
12 mar. 1891
Marie Cæcilie Thomsen
1892-1892
Marie Cæcilie Thomsen
F:
3 jan. 1892
D:
13 jan. 1892
Thomas Nielsen Thomsen
1897-1897
Thomas Nielsen Thomsen
F:
7 jul. 1897
D:
8 jul. 1897
Thomas Nielsen Thomsen
1858-1926
Thomas Nielsen Thomsen
F:
31 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende)
D:
29 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Cicilie Marie Gram
1862-1916
Cicilie Marie Gram
F:
11 aug. 1862
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
10 mar. 1881
Ballum
D:
7 sep. 1916
Ballum s. (Vesterende)
Anders Pedersen Lund
1888-
Anders Pedersen Lund
F:
18 okt. 1888
Ballum s. (Østerende)
Johanne Christine Jensen
1891-
Johanne Christine Jensen
F:
26 nov. 1891
Ballum s. (Vesterende)
Niels Lausten Lund
1890-
Niels Lausten Lund
F:
29 aug. 1890
Martin Lund
1893-
Martin Lund
F:
10 feb. 1893
Anton Marius Lund
1895-
Anton Marius Lund
F:
16 jun. 1895
Gunner Ewald
Aage Ewald
1931-1931
Aage Ewald
F:
25 mar. 1931
Brøns
D:
28 mar. 1931
Brøns
Aage Ewald
Bent Ewald
Ane Marie Lund
1896-
Ane Marie Lund
F:
25 jul. 1896
Carl Gotfred Ewald
1894-
Carl Gotfred Ewald
F:
31 maj 1894
Brøns
G:
23 nov. 1923
Brøns
Maren Lund
1898-
Maren Lund
F:
11 nov. 1898
Kjesten Thomsen
1861-
Kjesten Thomsen
F:
24 feb. 1861
Ballum s. (Vesterende)
Peder Andersen Lund
1850-1926
Peder Andersen Lund
F:
6 jan. 1850
Ballum s. (Østerende)
G:
11 nov. 1886
Ballum
D:
23 maj 1926
Ballum s. (Østerende)
Niels Lausten Thomsen
1817-1910
Niels Lausten Thomsen
F:
13 dec. 1817
Ballum s. (Østerende)
D:
7 aug. 1910
Ballum s. (Vesterende)
Anne Marie Laustdatter
1822-1869
Anne Marie Laustdatter
F:
1 okt. 1822
Ballum s. (Vesterende)
G:
15 nov. 1845
Ballum
D:
8 feb. 1869
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1820-1820
Dødfødt søn
F:
20 jan. 1820
Ballum s. (Østerende)
D:
20 jan. 1820
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Thomsen
Ancke Møller
1823-
Ancke Møller
F:
2 apr. 1823
Ballum s. (Østerende)
Niels Nicolaisen
Ingeborg Nicoline Nicolaisen
Anni Margrethe Nicolaisen
Hans Knudsen Nicolaisen
Maren Møller
Ane Marie Hansen
1883-
Ane Marie Hansen
F:
3 maj 1883
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Peter Jensen Nicolaisen
1877-
Peter Jensen Nicolaisen
F:
26 sep. 1877
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
16 okt. 1908
Ballum
Andreas Hansen
1885-
Andreas Hansen
F:
2 mar. 1885
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Hans Knudsen Hansen
1853-1892
Hans Knudsen Hansen
F:
19 dec. 1853
Ballum s. (Østerende)
D:
6 dec. 1892
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingeborg Nicoline Hansen
1856-1910
Ingeborg Nicoline Hansen
F:
16 mar. 1856
G:
23 nov. 1881
Ballum
D:
10 apr. 1910
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Kirsten Hansen
1859-1868
Kirsten Hansen
F:
8 sep. 1859
Ballum s. (Østerende)
D:
22 nov. 1868
Ballum s. (Østerende)
Ane Marie Thomasdatter
1823-1897
Ane Marie Thomasdatter
F:
10 maj 1823
Ballum s. (Østerende)
D:
16 nov. 1897
Ballum s. (Østerende)
Knud Lausten Hansen
1804-1861
Knud Lausten Hansen
F:
2 apr. 1804
Ballum s. (Østerende)
G:
15 mar. 1853
Ballum
D:
26 nov. 1861
Ballum s. (Østerende)
Maren Jefsen
1864-1868
Maren Jefsen
F:
2 jan. 1864
Ballum s. (Østerende)
D:
25 nov. 1868
Ballum s. (Østerende)
Jef Jefsen
ca. 1830-1899
Jef Jefsen
F:
ca. 1830
Skærbæk s.
G:
27 mar. 1863
Ballum
D:
2 feb. 1899
Ballum s. (Østerende)
Anders Pedersen Thomsen
1825-
Anders Pedersen Thomsen
F:
3 feb. 1825
Ballum s. (Østerende)
Magdalene Toft
1846-
Magdalene Toft
F:
11 jan. 1846
Mjolden
G:
29 sep. 1874
Ballum
Ane Cathrine Thomasdatter
1826-
Ane Cathrine Thomasdatter
F:
16 Okt 1826
Ballum s. (Østerende)
Dødfødt datter
1859-1859
Dødfødt datter
F:
8 sep. 1859
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
8 sep. 1859
Ballum s. (Bodsbøl)
Helene Margrethe Thygesen
1860-1898
Helene Margrethe Thygesen
F:
24 jun. 1860
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
29 maj 1898
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Thygesen
1861-1876
Kirsten Thygesen
F:
24 jul. 1861
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 okt. 1876
Ballum s. (Østerende)
Anne Margrethe Thygesen
1863-1869
Anne Margrethe Thygesen
F:
18 jan. 1863
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
9 dec. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Petrea Thygesen
1864-1951
Petrea Thygesen
F:
18 jun. 1864
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
27 jan. 1951
Skærbæk
Christian Hansen Damm
1853-1936
Christian Hansen Damm
F:
18 maj 1853
Holbøl s. (Gejlå)
D:
28 nov. 1936
Skærbæk
Hans Peter Ehmsen Frederiksen
1924-
Hans Peter Ehmsen Frederiksen
F:
23 feb. 1924
Ballum s. (Bodsbøl)
Ehm Ehmsen Frederiksen
1926-
Ehm Ehmsen Frederiksen
F:
18 jun. 1926
Ballum s. (Bodsbøl)
Thyra Therese Frederiksen
1928-
Thyra Therese Frederiksen
F:
10 feb. 1928
Ballum s. (Bodsbøl)
Tage Ehmsen Frederiksen
1929-
Tage Ehmsen Frederiksen
F:
16 okt. 1929
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Lehmann Frederiksen
1897-1990
Christian Lehmann Frederiksen
F:
22 apr. 1897
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
14 feb. 1990
Dorothea Elisabeth Ehmsen
1901-1999
Dorothea Elisabeth Ehmsen
F:
6 mar. 1901
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
8 jun. 1923
Ballum
D:
5 jan. 1999
Thyra Therese Thygesen
1866-1939
Thyra Therese Thygesen
F:
16 sep. 1866
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1939
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Peder Frederiksen
1858-1941
Hans Peder Frederiksen
F:
4 mar. 1858
Skelby
D:
15 feb. 1941
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Anders Wolfsberg
1897-1921
Anders Wolfsberg
F:
23 mar. 1897
Rødding
D:
12 jun. 1921
Skærbæk
Lehmann Thygesen Wolfsberg
1898-1908
Lehmann Thygesen Wolfsberg
F:
21 maj 1898
Brede s. (Bredebro)
D:
9 apr. 1908
Ravsted s. (Fogderup)
Anne Cathrine Wolfsberg
1899-1976
Anne Cathrine Wolfsberg
F:
23 sep. 1899
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1976
København
Lydik Brodersen
1894-1976
Lydik Brodersen
F:
3 okt. 1894
Toftlund
G:
17 feb. 1924
Skærbæk
D:
1976
København
Metha Marie Wolfsberg
1900-1988
Metha Marie Wolfsberg
F:
18 sep. 1900
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
23 mar. 1988
Glostrup?
Christian Jensen
Helene Margrethe Wolfsberg
1902-1988
Helene Margrethe Wolfsberg
F:
22 jul. 1902
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
11 aug. 1988
Skærbæk
Eyvind Christian (Petersen) Grønlund
1894-1961
Eyvind Christian (Petersen) Grønlund
F:
26 mar. 1894
Aarhus Domsogn
D:
20 nov. 1961
Skærbæk
Christian Peter Wolfsberg
1903-
Christian Peter Wolfsberg
F:
27 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
Skærbæk
Sørine Cathrine Kjær
1913-
Sørine Cathrine Kjær
F:
5 dec. 1913
Spandet
D:
Skærbæk
Carl Wolfsberg
1907-1990
Carl Wolfsberg
F:
13 okt. 1907
Ravsted s. (Fogderup)
D:
28 sep. 1990
Calgary, Canada
Christina Hansen
-1966
Christina Hansen
D:
25 apr. 1966
Calgary, Canada
Leonore Kristine Wolfsberg
1912-1988
Leonore Kristine Wolfsberg
F:
28 aug. 1912
Skærbæk
D:
30 nov. 1988
Gentofte (Amtssygehuset)
Ove Albert Anild
1908-1968
Ove Albert Anild
F:
17 apr. 1908
København (Frue)
G:
17 apr. 1937
Frederiksberg (Thomas)
D:
30 apr. 1968
Ordrup
Thora Nielsine Thygesen
1868-1943
Thora Nielsine Thygesen
F:
15 jan. 1868
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
22 okt. 1943
Skærbæk
Peter Christensen Wolfsberg
1872-1943
Peter Christensen Wolfsberg
F:
17 dec. 1872
Skærbæk
G:
21 maj 1896
Ballum
D:
4 dec. 1943
Skærbæk
Kirstine Maria Thygesen
1869-1933
Kirstine Maria Thygesen
F:
15 apr. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 mar. 1933
Skærbæk
Ane Margrethe Thygesen
1872-1875
Ane Margrethe Thygesen
F:
20 aug. 1872
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
24 nov. 1875
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Cathrine Nielsen
1829-1915
Ane Cathrine Nielsen
F:
23 jan. 1829
Ballum s. (Østerende)
D:
10 feb. 1915
Ballum s. (Vesterende)
Christian Lehmann Thygesen
1828-1882
Christian Lehmann Thygesen
F:
21 dec. 1828
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
24 nov. 1858
Ballum
D:
19 dec. 1882
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Dødfødt søn
1831-1831
Dødfødt søn
F:
4 jun. 1831
Ballum s. (Østerende)
D:
4 jun. 1831
Ballum s. (Østerende)
Dødfødt datter
1832-1832
Dødfødt datter
F:
12 jul. 1832
Ballum s. (Østerende)
D:
12 jul. 1832
Ballum s. (Østerende)
Dødfødt datter
1834-1834
Dødfødt datter
F:
1 jun. 1834
Ballum s. (Østerende)
D:
1 jun. 1834
Ballum s. (Østerende)
Ane Christine Thomasdatter
1836-1838
Ane Christine Thomasdatter
F:
25 Maj 1836
Ballum s. (Østerende)
D:
27 dec. 1838
Ballum s. (Østerende)
Marie Elsine Boysen
1897-1897
Marie Elsine Boysen
F:
22 jan. 1897
Jernved s. (Gredsted)
D:
24 jan. 1897
Jernved s. (Gredsted)
Hans Nielsen Boysen
1898-
Hans Nielsen Boysen
F:
10 feb. 1898
Jernved s. (Gredsted)
Klaus Boysen
1900-
Klaus Boysen
F:
27 mar. 1900
Jernved s. (Gredsted)
Marie Pedersen
Helene Marie Boysen
1902-
Helene Marie Boysen
F:
29 apr. 1902
Jernved s. (Gredsted)
Alfred Madsen Noer
Marie Boysen
1903-
Marie Boysen
F:
17 sep. 1903
Jernved s. (Gredsted)
Niels Jepsen Rosendal
Ingeborg Kirstine Boysen
1906-
Ingeborg Kirstine Boysen
F:
14 jun. 1906
Jernved s. (Gredsted)
Jørgen Aagaard
Agnes Boysen
1909-
Agnes Boysen
F:
28 feb. 1909
Jernved s. (Gredsted)
Peder Boysen
1911-
Peder Boysen
F:
2 maj 1911
Jernved s. (Gredsted)
Thyra Boysen
1913-
Thyra Boysen
F:
15 mar. 1913
Jernved s. (Gredsted)
Margrethe Boysen
1914-
Margrethe Boysen
F:
19 jul. 1914
Jernved s. (Gredsted)
Ella Boysen
1916-
Ella Boysen
F:
22 okt. 1916
Jernved s. (Gredsted)
Kirsten Thomsen
1877-
Kirsten Thomsen
F:
31 maj 1877
Vodder s. (Birkelev)
Niels Hansen Boysen
1863-
Niels Hansen Boysen
F:
2 jul. 1863
Ballum s. (Østerende)
G:
28 maj 1896
Jernved
Hans Hansen Thomsen
Kirstine Marie Thomsen
Thomas Nielsen Thomsen
Peter Andersen Thomsen
Claus Thomsen
1839-
Claus Thomsen
F:
4 okt. 1839
Ballum s. (Østerende)
Marie Elsine Barsbøl
1855-
Marie Elsine Barsbøl
F:
13 jul. 1855
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 maj 1876
Vodder
Thomas Nielsen
1794-1844
Thomas Nielsen
F:
11 mar. 1794
Ballum s. (Østerende)
D:
19 dec. 1844
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Pedersdatter
1795-1881
Kirsten Pedersdatter
F:
4 dec. 1795
Ballum s. (Østerende)
G:
20 sep. 1817
Ballum
D:
2 sep. 1881
Ballum s. (Østerende)
Caroline Hartwigsen
1868-
Caroline Hartwigsen
F:
20 jul. 1868
Rømø s. (Kongsmark)
Anne Marie Nielsen
1838-
Anne Marie Nielsen
F:
5 mar. 1838
Daler
Andre Ketel Anders Hartwigsen
1843-
Andre Ketel Anders Hartwigsen
F:
6 nov. 1843
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
G:
22 sep. 1867
Daler
Jes Hansen Nielsen
1839-
Jes Hansen Nielsen
F:
27 maj 1839
Daler
Ane Nielsen
1872-
Ane Nielsen
F:
6 aug. 1872
Daler
Eduard Rasch
1868-
Eduard Rasch
F:
4 sep. 1868
G:
23 okt. 1895
Daler
Caroline Nielsen
1874-
Caroline Nielsen
F:
30 sep. 1874
Daler
Hans Laustsen Hansen
1868-
Hans Laustsen Hansen
F:
22 mar. 1868
G:
27 okt. 1898
Daler
Hansine Petersen
Christian Findahl Brodersen
Amalie Petersen
Johannes Marcussen
Christine Petersen
Peter Hansen Fogtmann
Peter Laustsen Petersen
Anne Christine Skade
Viggo Petersen
1930-1931
Viggo Petersen
F:
16 dec. 1930
Visby s. (Ø. Gammelby)
D:
15 apr. 1931
Visby s. (Ø. Gammelby)
Viggo Petersen
Ellen Marie Petersen
Hans Egon Petersen
Gunnar Nielsen Petersen
Ove Petersen
Gerda Petersen
Marie Nielsen
1901-
Marie Nielsen
F:
28 nov. 1901
Daler
Christian Jacobsen Petersen
1897-1965
Christian Jacobsen Petersen
F:
14 aug. 1897
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
23 nov. 1923
D:
26 okt. 1965
Visby s. (Ø. Gammelby)
Christian Nielsen
1903-
Christian Nielsen
F:
17 jan. 1903
Daler
Niels Lausten Nielsen
1904-
Niels Lausten Nielsen
F:
24 jan. 1904
Daler
Moris Hansen Nielsen
1905-
Moris Hansen Nielsen
F:
24 jun. 1905
Daler
Christiane Jensine Truelsen
1911-
Christiane Jensine Truelsen
F:
3 feb. 1911
Daler s. (Østerby)
G:
29 jan. 1933
Aabenraa
Dora Nielsen
1907-
Dora Nielsen
F:
1 jul. 1907
Daler
Jens Petersen Abild
1909-
Jens Petersen Abild
F:
7 aug. 1909
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
18 nov. 1938
Daler
Carl Nielsen
1909-
Carl Nielsen
F:
3 apr. 1909
Daler
Peter Nielsen
1910-
Peter Nielsen
F:
21 okt. 1910
Daler
Cecilie Kien
1914-
Cecilie Kien
F:
17 sep. 1914
Hostrup s. (Rørkær)
G:
25 okt. 1936
Daler
Aage Jes Nielsen
1912-1913
Aage Jes Nielsen
F:
14 dec. 1912
Daler
D:
10 feb. 1913
Daler
Anna Karoline Nielsen
Asger Nielsen
1912-
Asger Nielsen
F:
2 aug. 1912
Gylling s. (Gyllingskov)
Aage Jes Nielsen
Herluf Nielsen
Peter Nielsen
1876-
Peter Nielsen
F:
23 feb. 1876
Daler
Amalie Ida Petersen
1876-1947
Amalie Ida Petersen
F:
18 sep. 1876
Daler s. (Østerby)
G:
27 okt. 1900
Daler
D:
24 feb. 1947
Daler s. (Østerby)
Niels Laustsen Nielsen
1841-1900
Niels Laustsen Nielsen
F:
11 aug. 1841
Daler
D:
16 sep. 1900
Daler
Marie Hansen
1850-1878
Marie Hansen
F:
16 aug. 1850
Daler
G:
26 okt. 1871
Daler
D:
31 okt. 1878
Daler
Nicolai Jessen Nielsen
1843-
Nicolai Jessen Nielsen
F:
6 feb. 1843
Daler
Johanne Marie Clementine Hillegaart
1870-
Johanne Marie Clementine Hillegaart
F:
15 feb. 1870
Rømø s. (Kirkeby)
Karen Petrea Arrilde Hillegaart
1871-
Karen Petrea Arrilde Hillegaart
F:
2 jul. 1871
Arrild
Aurelius Gotthold Marius Hillegaart
1875-
Aurelius Gotthold Marius Hillegaart
F:
7 aug. 1875
Arrild
Cathrine Albertine Hillegaart
1879-
Cathrine Albertine Hillegaart
F:
21 jan. 1879
Arrild
Anne Christine Nielsen
1845-
Anne Christine Nielsen
F:
5 nov. 1845
Daler
Wilhelm August Hillegaart
1841-
Wilhelm August Hillegaart
F:
11 okt. 1841
Flensborg
G:
8 sep. 1868
Daler
Caroline Nielsen
1876-
Caroline Nielsen
F:
27 mar. 1876
Daler s. (Gærup)
Peter Nielsen
1878-
Peter Nielsen
F:
7 jan. 1878
Daler s. (Gærup)
Marie Nielsen
1880-
Marie Nielsen
F:
20 maj 1880
Daler s. (Gærup)
Anna Margrethe Jensen
1906-
Anna Margrethe Jensen
F:
4 nov. 1906
Abild
Jens Nielsen Jensen
1908-
Jens Nielsen Jensen
F:
24 jun. 1908
Daler s. (Gærup)
Thomas Hansen Jensen
1909-
Thomas Hansen Jensen
F:
21 dec. 1909
Daler s. (Gærup)
Hansine Jensen
1911-
Hansine Jensen
F:
17 jul. 1911
Daler s. (Gærup)
Johann Dünnweber
1911-1997
Johann Dünnweber
F:
15 jun. 1911
Hostrup s. (Jejsing)
G:
28 okt. 1934
Hostrup
D:
1997
Toftlund
Marie Caroline Jensen
1913-1913
Marie Caroline Jensen
F:
8 jan. 1913
Daler s. (Gærup)
D:
17 jan. 1913
Daler s. (Gærup)
Carsten Jensen
1914-
Carsten Jensen
F:
14 jan. 1914
Daler s. (Gærup)
Mette Jensen
1916-
Mette Jensen
F:
3 feb. 1916
Daler s. (Gærup)
Mathie Nikoline Jensen
1918-
Mathie Nikoline Jensen
F:
8 feb. 1918
Daler s. (Gærup)
Peter Jessen Jensen
1919-
Peter Jessen Jensen
F:
19 sep. 1919
Daler s. (Gærup)
Christine Jensen
1919-
Christine Jensen
F:
19 sep. 1919
Daler s. (Gærup)
Kirstine Marie Jensen
1920-
Kirstine Marie Jensen
F:
19 sep. 1920
Daler s. (Gærup)
Agathe Karoline Jensen
Mathilde Jacobine Nielsen
1882-
Mathilde Jacobine Nielsen
F:
11 jul. 1882
Daler s. (Gærup)
Thomas Hansen Jensen
1876-
Thomas Hansen Jensen
F:
27 jul. 1876
Tønder s. (Ll. Emmerske)
G:
16 feb. 1906
Daler
Nicolai Jessen Nielsen
1885-1885
Nicolai Jessen Nielsen
F:
15 mar. 1885
Daler s. (Gærup)
D:
28 mar. 1885
Daler s. (Gærup)
Nicoline Nielsen
1886-1886
Nicoline Nielsen
F:
25 mar. 1886
Daler s. (Gærup)
D:
18 okt. 1886
Daler s. (Gærup)
Marie Dorothea Nielsen
1911-
Marie Dorothea Nielsen
F:
30 dec. 1911
Daler s. (Gærup)
Hansine Nielsen
1913-
Hansine Nielsen
F:
3 apr. 1913
Daler
Christine Nielsen
1914-1915
Christine Nielsen
F:
7 dec. 1914
Daler
D:
21 okt. 1915
Daler
Nikoline Nielsen
1918-
Nikoline Nielsen
F:
13 sep. 1918
Daler
Nicolai Jessen Nielsen
1889-
Nicolai Jessen Nielsen
F:
24 mar. 1889
Daler s. (Gærup)
Louise Marie Paulsen
1889-
Louise Marie Paulsen
F:
30 jan. 1889
Daler
G:
22 sep. 1911
Daler
Jens Jessen Nielsen
1848-
Jens Jessen Nielsen
F:
8 apr. 1848
Daler
Hansine Jacobsen
1850-
Hansine Jacobsen
F:
16 dec. 1850
Døstrup s. (Overby)
G:
13 nov. 1875
Daler
Peder Nielsen
1797-1872
Peder Nielsen
F:
5 mar. 1797
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
18 maj 1872
Daler
Karen Nicolaisdatter
1808-
Karen Nicolaisdatter
F:
1808
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
18 mar. 1837
Daler
Udøbt søn
1799-1799
Udøbt søn
F:
4 jul. 1799
Ballum s. (Østerende)
D:
4 jul. 1799
Ballum s. (Østerende)
Anna Marie Nielsdatter
1800-1801
Anna Marie Nielsdatter
F:
12 dec. 1800
Ballum s. (Østerende)
D:
26 jan. 1801
Ballum s. (Østerende)
Anne Marie Thomasdatter
1763-1848
Anne Marie Thomasdatter
F:
20 mar. 1763
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
13 okt. 1848
Ballum s. (Østerende)
Niels Laustsen
1748-1811
Niels Laustsen
F:
22 apr. 1748
Ballum s. (Østerende)
D:
11 apr. 1811
Ballum s. (Østerende)
Anna Marie Thomsen
1842-
Anna Marie Thomsen
F:
4 jul. 1842
Brede s. (Trelborg)
Christine Thomsen
1844-
Christine Thomsen
F:
4 mar. 1844
Brede s. (Trelborg)
Maria Thomsen
1847-
Maria Thomsen
F:
19 maj 1847
Brede s. (Trelborg)
Hanne Marie Thomsen
1849-
Hanne Marie Thomsen
F:
11 aug. 1849
Brede s. (Trelborg)
Niels Andersen Thomsen
1811-
Niels Andersen Thomsen
F:
26 jan. 1811
Brede s. (Kummerlev)
Christine Hansen
1807-
Christine Hansen
F:
14 aug. 1807
Brede
G:
3 Okt 1841
Brede
Hans Thomsen
1764-1832
Hans Thomsen
F:
22 okt. 1764
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
2 feb. 1832
Brede s. (Kummerlev)
Anna Marie Jørgensdatter
Anna Hansdatter
1737-1804
Anna Hansdatter
F:
1737
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
10 aug. 1804
Brede s. (Kummerlev)
Thomas Laustsen
1728-1798
Thomas Laustsen
F:
1728
Nr. Løgum s. (Teglgård)
G:
11 okt. 1760
Nr. Løgum
D:
23 okt. 1798
Brede s. (Kummerlev)
Mette Pedersdatter
ca. 1706-1790
Mette Pedersdatter
F:
ca. 1706
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
17 mar. 1790
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Hans Hansen
Hans Hansen
G:
6 nov. 1732
Nr. Løgum
Mette Iversen
1845-
Mette Iversen
F:
26 jan. 1845
Bothilde Iversen
1845-1920
Bothilde Iversen
F:
26 jan. 1845
Visbjerg
D:
27 jan. 1920
Peter Beyer
1843-1917
Peter Beyer
F:
21 apr. 1843
Brede s. (Harris)
G:
21 okt. 1879
Brede
D:
23 feb. 1917
Brede s. (Harris)
Juliane Iversen
1847-1918
Juliane Iversen
F:
26 aug. 1847
D:
27 mar. 1918
Petrea Iversen
1849-1904
Petrea Iversen
F:
14 sep. 1849
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
28 feb. 1904
Brede s. (Borrig)
Peter Petersen
1854-
Peter Petersen
F:
11 apr. 1854
G:
15 okt. 1889
Brede
Iver Iversen
1852-1926
Iver Iversen
F:
4 jan. 1852
D:
15 jan. 1926
Bothilde Iversen
1879-1883
Bothilde Iversen
F:
15 maj 1879
Brede s. (Harris)
D:
2 jul. 1883
Brede s. (Harris)
Dødfødt datter
1885-1885
Dødfødt datter
F:
14 sep. 1885
Brede s. (Harris)
D:
14 sep. 1885
Brede s. (Harris)
Mikkel Hansen Iversen
1895-1895
Mikkel Hansen Iversen
F:
24 jan. 1895
Brede s. (Harris)
D:
24 jan. 1895
Brede s. (Harris)
Peter Thomsen Iversen
1854-1919
Peter Thomsen Iversen
F:
21 feb. 1854
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
26 maj 1919
Brede s. (Harris)
Gunder Marie Petersen
1859-1946
Gunder Marie Petersen
F:
13 maj 1859
Brede s. (Harris)
G:
28 mar. 1878
Brede
D:
27 jun. 1946
Anna Iversen
1856-1880
Anna Iversen
F:
8 jan. 1856
D:
TIDL. 1880
Thomine Iversen
1857-1858
Thomine Iversen
F:
9 apr. 1857
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
22 apr. 1858
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Thomine Iversen
1860-1860
Thomine Iversen
F:
8 jun. 1860
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
27 jul. 1860
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Thomine Iversen
1862-1862
Thomine Iversen
F:
11 jan. 1862
D:
29 sep. 1862
Iver Iversen
1800-1880
Iver Iversen
F:
6 apr. 1800
D:
12 apr. 1880
Botilde Pedersen
1819-
Botilde Pedersen
F:
26 aug. 1819
G:
1844
Mette Mari Nielsen
1864-1865
Mette Mari Nielsen
F:
12 mar. 1864
Egvad s. (Horsbyg)
D:
25 maj 1865
Egvad s. (Horsbyg)
Mette Marie Winther
1837-1864
Mette Marie Winther
F:
22 dec. 1837
Hellevad s. (Ørslev)
D:
18 mar. 1864
Egvad s. (Horsbyg)
Jürgen Nielsen
1838-
Jürgen Nielsen
F:
21 mar. 1838
Egvad s. (Horsbyg)
G:
20 nov. 1862
Hellevad
Christian Peter Winther
1840-1841
Christian Peter Winther
F:
12 maj 1840
Hellevad s. (Ørslev)
D:
5 sep. 1841
Hellevad s. (Ørslev)
Juliane Iversen
1801-1840
Juliane Iversen
F:
13 dec. 1801
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
29 jun. 1840
Hellevad s. (Ørslev)
Bende Nissen Winther
1809-1858
Bende Nissen Winther
F:
11 okt. 1809
Brede s. (Harris)
G:
19 sep. 1837
Nr. Løgum
D:
28 sep. 1858
Hellevad s. (Ørslev)
Anders Iversen
1803-1804
Anders Iversen
F:
12 sep. 1803
D:
22 jan. 1804
Anders Iversen
1805-1862
Anders Iversen
F:
11 maj 1805
D:
7 jan. 1862
Nr. Løgum s. (Landeby)
Anna Margrethe Eskildsen
1792-1847
Anna Margrethe Eskildsen
F:
4 nov. 1792
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
G:
1838
D:
28 jan. 1847
Niels Iversen
1807-1808
Niels Iversen
F:
20 apr. 1807
D:
13 feb. 1808
Dødfødt søn
1810-1810
Dødfødt søn
F:
26 maj 1810
D:
26 maj 1810
Mette Iversdatter
ca. 1769-1837
Mette Iversdatter
F:
ca. 1769
D:
7 nov. 1837
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Iver Iversen
1764-1831
Iver Iversen
F:
26 jan. 1764
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
G:
18 maj 1799
Nr. Løgum
D:
20 jan. 1831
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Hanne Andersdatter
1746-1769
Hanne Andersdatter
F:
1746
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
8 feb. 1769
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Iver Nielsen
1744-1802
Iver Nielsen
F:
1744
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
G:
15 sep. 1767
Nr. Løgum
D:
11 dec. 1802
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Anders Pedersen
Udøbt datter
Hanne Iversdatter
Mette Cathrine Iversdatter
Anna Laustdatter
1741-
Anna Laustdatter
F:
1741
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Iver Nielsen
1744-1802
Iver Nielsen
F:
1744
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
G:
14 jun. 1771
Nr. Løgum
D:
11 dec. 1802
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Nicolai Laustsen
1743-
Nicolai Laustsen
F:
1743
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Mette Botilla Nicolaisen
1782-1834
Mette Botilla Nicolaisen
F:
30 jan. 1782
Bedsted s. (Gravlund)
D:
29 apr. 1834
Bedsted s. (Mårbæk)
Peter Jespersen
1779-1847
Peter Jespersen
F:
16 okt. 1779
Bedsted s. (Mårbæk)
D:
19 nov. 1847
Bedsted s. (Ø. Terp)
Dødfødt datter
1783-1783
Dødfødt datter
F:
1783
Bedsted s. (Gravlund)
D:
1783
Bedsted s. (Gravlund)
Johanne Nicolaisen
1784-
Johanne Nicolaisen
F:
13 maj 1784
Bedsted s. (Gravlund)
Anna Nicolaisen
1785-
Anna Nicolaisen
F:
22 dec. 1785
Bedsted s. (Gravlund)
Catharina Marie Nicolaisen
1787-
Catharina Marie Nicolaisen
F:
11 aug. 1787
Bedsted s. (Gravlund)
Hans Nicolaisen
1789-
Hans Nicolaisen
F:
28 apr. 1789
Bedsted s. (Gravlund)
Christine Nicolaisen
1790-1850
Christine Nicolaisen
F:
13 sep. 1790
Bedsted s. (Gravlund)
D:
5 dec. 1850
Løgumkloster s. (Assit)
Anders Christiansen
ca. 1755-1823
Anders Christiansen
F:
ca. 1755
Abild s. (Tykskov)
D:
12 sep. 1823
Løgumkloster s. (Assit)
Christine Nicoline Nissen
1861-
Christine Nicoline Nissen
F:
3 okt. 1861
Løgumkloster s. (Assit)
Christian Nissen
1863-
Christian Nissen
F:
11 mar. 1863
Løgumkloster s. (Assit)
Johanne Margrethe Nissen
1866-
Johanne Margrethe Nissen
F:
12 maj 1866
Løgumkloster s. (Assit)
Christiane Cathrine Nissen
1867-1884
Christiane Cathrine Nissen
F:
12 okt. 1867
Løgumkloster s. (Assit)
D:
22 dec. 1884
Løgumkloster s. (Assit)
Anne Marie Nissen
1869-1869
Anne Marie Nissen
F:
26 jun. 1869
Løgumkloster s. (Assit)
D:
10 Ocy 1869
Løgumkloster s. (Assit)
Anne Marie Nissen
1872-1872
Anne Marie Nissen
F:
6 maj 1872
Løgumkloster s. (Assit)
D:
1 aug. 1872
Løgumkloster s. (Assit)
Andreas Nissen
1824-
Andreas Nissen
F:
20 dec. 1824
Løgumkloster s. (Assit)
Christine Marquardsen
1827-
Christine Marquardsen
F:
17 maj 1827
Løgumkloster s. (Fauerby)
G:
8 nov. 1860
Løgumkloster
Nis Peter Nissen
1827-
Nis Peter Nissen
F:
18 jan. 1827
Løgumkloster s. (Assit)
Christen Marquardsen
1861-1886
Christen Marquardsen
F:
9 nov. 1861
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
9 maj 1886
Løgumkloster s. (Fauerby)
Christian Nissen Marquardsen
1863-
Christian Nissen Marquardsen
F:
28 maj 1863
Løgumkloster s. (Fauerby)
Johannes Georg Marquardsen
1865-1885
Johannes Georg Marquardsen
F:
18 sep. 1865
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
21 dec. 1885
Løgumkloster s. (Fauerby)
Christine Nicoline Marquardsen
1868-
Christine Nicoline Marquardsen
F:
6 jun. 1868
Løgumkloster s. (Fauerby)
Hanne Christine Marquardsen
1868-
Hanne Christine Marquardsen
F:
6 jun. 1868
Løgumkloster s. (Fauerby)
Iver Erichsen
1860-
Iver Erichsen
F:
16 aug. 1860
Ribe (Skt. Cathrine s.)
G:
18 okt. 1896
Løgumkloster
Tychsen Marquardsen
1871-1873
Tychsen Marquardsen
F:
20 jan. 1871
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
4 feb. 1873
Løgumkloster s. (Fauerby)
Maria Catharina Marquardsen
1872-
Maria Catharina Marquardsen
F:
13 nov. 1872
Løgumkloster s. (Fauerby)
Cathrine Margrethe Nissen
1830-1884
Cathrine Margrethe Nissen
F:
14 jul. 1830
Løgumkloster s. (Assit)
D:
2 feb. 1884
Løgumkloster s. (Fauerby)
Marquard Christensen Marquardsen
1825-1885
Marquard Christensen Marquardsen
F:
8 mar. 1825
Løgumkloster s. (Fauerby)
G:
29 nov. 1860
Løgumkloster
D:
12 okt. 1885
Løgumkloster s. (Fauerby)
Nicoline Nissen
1833-1851
Nicoline Nissen
F:
30 jun. 1833
Løgumkloster s. (Assit)
D:
24 jan. 1851
Løgumkloster s. (Assit)
Anne Botilla Nissen
1835-
Anne Botilla Nissen
F:
22 maj 1835
Løgumkloster s. (Assit)
Christian Nissen
1800-1880
Christian Nissen
F:
20 nov. 1800
Ballum s. (Nørhus)
G:
30 okt. 1824
Løgumkloster
D:
24 jun. 1880
Løgumkloster s. (Assit)
Mette Nicolaisen
1792-
Mette Nicolaisen
F:
29 maj 1792
Bedsted s. (Gravlund)
Laust Pedersen Nicolaisen
1794-
Laust Pedersen Nicolaisen
F:
20 okt. 1794
Bedsted s. (Gravlund)
Nicolai Lorentz Nicolaisen
1799-
Nicolai Lorentz Nicolaisen
F:
1 sep. 1799
Bedsted s. (Gravlund)
Peter Lorenzen
1750-
Peter Lorenzen
F:
1750
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Catharina Marie Nicolaisen
1754-
Catharina Marie Nicolaisen
F:
30 maj 1754
Bedsted s. (Gravlund)
G:
16 jun. 1781
Bedsted
Laust Laustsen
1758-
Laust Laustsen
F:
1758
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Laust Pedersen
ca. 1709-1791
Laust Pedersen
F:
ca. 1709
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
28 nov. 1791
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Mette Nicolaisdatter
1718-1773
Mette Nicolaisdatter
F:
1718
Bedsted s. (Gravlund)
G:
29 jun. 1740
Nr. Løgum
D:
16 jun. 1773
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Anne Christensdatter
ca. 1667-1743
Anne Christensdatter
F:
ca. 1667
fmtl. Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
1743
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Peder Christensen
Mette Christensdatter
ca. 1674-1759
Mette Christensdatter
F:
ca. 1674
fmtl. Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
1759
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Jacob Poulsen
ca. 1663-1744
Jacob Poulsen
F:
ca. 1663
fmtl. Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
1744
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Mette Markvardsdatter
ca. 1634-1721
Mette Markvardsdatter
F:
ca. 1634
fmtl. Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
1721
Løgumkloster s. (Fauerby)
Christen Hansen
1630-1689
Christen Hansen
F:
o. 1625/30
D:
o. 1688/89
NN Lauridsdatter
1610-
NN Lauridsdatter
F:
o. 1600/10
fmtl. Løgumkloster s. (Fauerby)
Markvard Mikkelsen
1605-1664
Markvard Mikkelsen
F:
o. 1600/05
fmtl. Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
tidligst 1664
Jens Jørgensen (Tilgaard)
1726-1800
Jens Jørgensen (Tilgaard)
F:
1726
D:
2 nov. 1800
Agerskov s. (Vellerup)
Sinnet Nielsdatter
ca. 1741-1820
Sinnet Nielsdatter
F:
ca. 1741
G:
16 okt. 1761
Agerskov
D:
25 nov. 1820
Agerskov s. (Vellerup)
Jørgen Jensen
1700-1778
Jørgen Jensen
F:
1700
Agerskov s. (Vellerup)
D:
1778
Agerskov s. (Vellerup)
Merret Pedersdatter
1706-1768
Merret Pedersdatter
F:
1706
G:
1726
Agerskov
D:
1768
Agerskov s. (Vellerup)
Jens Lauridsen
ca. 1663-1731
Jens Lauridsen
F:
ca. 1663
fmtl. Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
1731
Agerskov s. (Vellerup)
Laurids Jensen
1635-1671
Laurids Jensen
F:
o. 1630/35
fmtl. Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
senest 1671
Maren
ca. 1642-1720
Maren
F:
ca. 1642
D:
1720
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Morten Jensen
1635-
Morten Jensen
F:
o. 1630/35
fmtl. Nr. Løgum s. (Teglgård)
Peder Jensen
Bodil Jensdatter
Niels Lauridsen
Niels Lauridsen
G:
1679
Arrild
NN Lauridsdatter
1615-
NN Lauridsdatter
F:
o. 1605/15
fmtl. Løgumkloster s. (Fauerby)
Jens Mortensen
1605-1663
Jens Mortensen
F:
o. 1595/1605
fmtl. Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
1663
Mette
Laurids Pedersen
1560-1638
Laurids Pedersen
F:
o. 1550/60
D:
tidligst 1638