Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Mette Jesdatter
ca. 1738 - 1796 (58 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Anders Jørgensen Beyer
1794-1810
Anders Jørgensen Beyer
F:
20 okt. 1794
D:
1810
Dorthea Beyer
1873-
Dorthea Beyer
F:
4 feb. 1873
Kjesten Krog
1898-
Kjesten Krog
F:
7 okt. 1898
Brøns s. (Havervad)
Alfred Jepsen
1897-
Alfred Jepsen
F:
27 sep. 1897
Roager s. (Vesterbæk)
Laurids Krog Schmidt
Ane Marie Krog
1901-
Ane Marie Krog
F:
4 maj 1901
Brøns s. (Havervad)
Hans Jensen Schmidt
1900-
Hans Jensen Schmidt
F:
26 okt. 1900
Brøns
G:
3 aug. 1926
Brøns
Jørgine Andrea Krog
1903-1903
Jørgine Andrea Krog
F:
14 maj 1903
Brøns s. (Havervad)
D:
19 jun. 1903
Brøns s. (Havervad)
Jørgine Andrea Krog
1904-
Jørgine Andrea Krog
F:
28 apr. 1904
Brøns s. (Havervad)
Peter Antoni Jensen
1903-
Peter Antoni Jensen
F:
16 jun. 1903
Hviding
G:
21 jan. 1930
Brøns
Hans Jørgen Andersen Krog
Dorthea Karoline Krog
Ane Kirstine Beyer
1874-
Ane Kirstine Beyer
F:
1 jul. 1874
Brøns s. (Havervad)
Peter Jensen Krog
1871-
Peter Jensen Krog
F:
28 apr. 1871
Brøns
G:
10 dec. 1897
Brøns
Frederikke Nielsamine Beyer
1878-
Frederikke Nielsamine Beyer
F:
29 mar. 1878
Brøns s. (Havervad)
Peter Hansen Beck
1906-
Peter Hansen Beck
F:
5 apr. 1906
Spandet s. (Fjersted)
Kjesten Beck
Jørgen Andersen Beck
Anne Kathrine Beck
Helene Marie Beyer
1881-
Helene Marie Beyer
F:
9 mar. 1881
Brøns s. (Havervad)
Laurids Benedictus Beck
1878-1914
Laurids Benedictus Beck
F:
1 apr. 1878
G:
9 dec. 1904
Spandet
D:
22 dec. 1914
Steenokkerzeel, Belgien (faldt)
Cathrine Hansine Beyer
1884-
Cathrine Hansine Beyer
F:
13 okt. 1884
Brøns s. (Havervad)
Marie Kjestine Beyer
1887-1888
Marie Kjestine Beyer
F:
13 mar. 1887
Brøns s. (Havervad)
D:
5 okt. 1888
Brøns s. (Havervad)
Christian Skov Beier
Agnes Kirstine Dorthea Beier
Arne Jørgen Andersen Beier
Ejnar Nielsen Beier
Martha Marie Stenger
1924-
Martha Marie Stenger
F:
9 mar. 1924
Arrild
Dorthea Beier
Christian Friedrich Lund
1896-
Christian Friedrich Lund
F:
5 maj 1896
Jørl
Harald Beier
Signe Beier
Svend Theodor Skade
Erna Nielsen Beier
Alfred Nielsen Beier
Didde Kathrine Beier
Hans Verner Beier
Hans Feddersen Beyer
1890-1957
Hans Feddersen Beyer
F:
28 mar. 1890
Brøns s. (Havervad)
D:
13 dec. 1957
Brøns s. (V. Åbølling)
Karla Nielsen
1894-1964
Karla Nielsen
F:
11 maj 1894
København (Fødselsstiftelsen)
G:
27 mar. 1916
Åstrup
D:
9 feb. 1964
Ribe (Amtssygehuset)
Jørgen Andersen Beyer
1834-
Jørgen Andersen Beyer
F:
22 jan. 1834
Brøns s. (Havervad)
Kirsten Nielsen
1848-
Kirsten Nielsen
F:
3 dec. 1848
G:
23 nov. 1871
Brøns
Dorthea Beyer
1869-1879
Dorthea Beyer
F:
1 apr. 1869
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
5 jun. 1879
Brøns s. (V. Åbølling)
Nicolai Sørensen Beyer
1870-1957
Nicolai Sørensen Beyer
F:
23 aug. 1870
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
24 maj 1957
Dwight, Illinois, USA
Maren Beyer
1872-1873
Maren Beyer
F:
25 jul. 1872
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
6 jul. 1873
Brøns s. (V. Åbølling)
Hans Lauridsen Beyer
1835-1919
Hans Lauridsen Beyer
F:
30 aug. 1835
Brøns s. (Havervad)
D:
6 okt. 1919
Dwight, Illinois, USA
Anne Beck
1840-1873
Anne Beck
F:
21 apr. 1840
G:
14 maj 1868
D:
10 mar. 1873
Hans Feddersen Beyer
1875-
Hans Feddersen Beyer
F:
6 nov. 1875
Brøns s. (V. Åbølling)
Jørgen Nielsen Beyer
1877-
Jørgen Nielsen Beyer
F:
23 feb. 1877
Brøns s. (V. Åbølling)
Anne Beyer
1878-
Anne Beyer
F:
18 nov. 1878
Brøns s. (V. Åbølling)
Theodor Beyer
1881-
Theodor Beyer
F:
8 jun. 1881
Brøns s. (V. Åbølling)
Martin Lauridsen Beyer
1883-1953
Martin Lauridsen Beyer
F:
4 jun. 1883
Dwight, Illinois, USA
D:
6 maj 1953
Marie Christine Sørensen
Meta Lauridsen Beyer
1886-1961
Meta Lauridsen Beyer
F:
6 jul. 1886
Dwight, Illinois, USA
D:
12 jul. 1961
Pontiac, Illinois, USA
Marius Sørensen
1883-1983
Marius Sørensen
F:
30 aug. 1883
D:
1983
Pontiac, Illinois, USA
Louis Lauridsen Beyer
1889-1945
Louis Lauridsen Beyer
F:
8 apr. 1889
Dwight, Illinois, USA
D:
8 jan. 1945
Else Marie Nielsen
1847-1923
Else Marie Nielsen
F:
25 sep. 1847
G:
25 maj 1874
Brøns
D:
30 jan. 1923
Dwight, Illinois, USA
Maren Beier
1905-
Maren Beier
F:
19 okt. 1905
Brøns s. (V. Åbølling)
Anton Severin Slot
1900-
Anton Severin Slot
F:
13 dec. 1900
Roager s.
G:
24 maj 1926
Brøns
Niels Thyssen Beier
Jes Beier
Christine Schmidt
Hans Feddersen Beier
1873-1943
Hans Feddersen Beier
F:
2 dec. 1873
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
18 okt. 1943
Brøns s. (V. Åbølling)
Thyra Marie Nielsen
1880-
Thyra Marie Nielsen
F:
19 dec. 1880
Brøns s. (Havervad)
G:
24 jun. 1904
Brøns
Maren Theodore Nielsen
Laurids Hansen
Hans Thyssen Nielsen
Jenny Marine Paulsen
Henning Westergaard Konstmann
Sanne Gad Thysen
Cathrine Bothilde Westergaard
Peter Skau Konstmann
Maren Mathie Nielsen
Michael Andersen Westergaard
Karoline Nielsen
1915-1920
Karoline Nielsen
F:
29 sep. 1915
Vodder s. (Birkelev)
D:
10 mar. 1920
Vodder s. (Birkelev)
Jesmine Nielsen
Karl Johannes Simon Rasmussen
Bothilde Beier
1875-1918
Bothilde Beier
F:
29 sep. 1875
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
10 mar. 1918
Vodder s. (Birkelev)
Niels Thyssen Nielsen
1869-1934
Niels Thyssen Nielsen
F:
25 aug. 1869
Vodder s. (Birkelev)
G:
22 apr. 1910
Vodder
D:
15 aug. 1934
Julie Beier
Jes Jørgen Beier
Birgit Breddam
Hans Christian Beier
Lene Brodersen
Ellen Margrethe Beier
Erik Sørensen
Mathias Beier
Signe Karoline Tranberg Beier
Carla Beier
Irma Beier
Jes Beier
1877-1916
Jes Beier
F:
23 jun. 1877
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
29 jul. 1916
Ligny, Frankrig (faldt)
Mathilde Jessen
1884-
Mathilde Jessen
F:
29 jun. 1884
København
G:
30 mar. 1906
Brøns
Anna Toft
1903-
Anna Toft
F:
26 aug. 1903
Brøns s. (V. Åbølling)
Mathias Toft
1905-1993
Mathias Toft
F:
16 maj 1905
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
24 jan. 1993
Maren Toft
Anders Johansen
Cathrine Toft
Theodore Beier
1879-1910
Theodore Beier
F:
9 jun. 1879
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
2 feb. 1910
Brøns s. (V. Åbølling)
Hans Johansen Toft
1872-1954
Hans Johansen Toft
F:
21 dec. 1872
G:
24 okt. 1902
Brøns
D:
20 dec. 1954
Carl Beier
1883-1889
Carl Beier
F:
17 apr. 1883
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
20 jun. 1889
Brøns s. (V. Åbølling)
Anke Marie Beier
1885-1891
Anke Marie Beier
F:
11 sep. 1885
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
2 nov. 1891
Brøns s. (V. Åbølling)
Mathias Hansen Beyer
1838-
Mathias Hansen Beyer
F:
23 maj 1838
Maren Lindberg
1841-1916
Maren Lindberg
F:
12 okt. 1841
Brøns s. (Havervad)
D:
24 jan. 1916
Brøns s. (V. Åbølling)
Bunde Jørgensen Degn
1871-
Bunde Jørgensen Degn
F:
19 aug. 1871
Hans Feddersen Degn
1874-1874
Hans Feddersen Degn
F:
15 mar. 1874
D:
26 mar. 1874
Hans Feddersen Degn
1875-
Hans Feddersen Degn
F:
3 apr. 1875
Meta Degn
1878-
Meta Degn
F:
9 maj 1878
Marie Kirstine Beyer
1840-1887
Marie Kirstine Beyer
F:
20 mar. 1840
D:
24 feb. 1887
Jørgen Andersen Degn
1834-
Jørgen Andersen Degn
F:
5 dec. 1834
G:
16 nov. 1870
Ane Cathrine Nielsen
1872-1887
Ane Cathrine Nielsen
F:
19 sep. 1872
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
2 maj 1887
Brøns s. (V. Åbølling)
Dorthea Kirstine Nielsen
1874-1880
Dorthea Kirstine Nielsen
F:
30 nov. 1874
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
24 feb. 1880
Brøns s. (V. Åbølling)
Lene Marie Beyer
1842-1880
Lene Marie Beyer
F:
22 jul. 1842
D:
20 okt. 1880
Brøns s. (V. Åbølling)
Niels Nielsen
1843-
Niels Nielsen
F:
17 okt. 1843
G:
15 okt. 1872
Vester Vedsted
Niels Hansen Beyer
1844-
Niels Hansen Beyer
F:
30 dec. 1844
Hans Feddersen Beyer
1796-
Hans Feddersen Beyer
F:
18 okt. 1796
Dorthea Hansdatter
1803-
Dorthea Hansdatter
F:
6 sep. 1803
G:
19 nov. 1831
Cæcilie Marie Degn
1833-1867
Cæcilie Marie Degn
F:
9 nov. 1833
D:
23 aug. 1867
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Bunde Jørgensen Degn
1871-
Bunde Jørgensen Degn
F:
19 aug. 1871
Hans Feddersen Degn
1874-1874
Hans Feddersen Degn
F:
15 mar. 1874
D:
26 mar. 1874
Hans Feddersen Degn
1875-
Hans Feddersen Degn
F:
3 apr. 1875
Meta Degn
1878-
Meta Degn
F:
9 maj 1878
Jørgen Andersen Degn
1834-
Jørgen Andersen Degn
F:
5 dec. 1834
Marie Kirstine Beyer
1840-1887
Marie Kirstine Beyer
F:
20 mar. 1840
G:
16 nov. 1870
D:
24 feb. 1887
Mette Jørgensdatter Beyer
1799-1845
Mette Jørgensdatter Beyer
F:
10 jan. 1799
D:
1 aug. 1845
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Bonde Jørgensen Degn
1801-1868
Bonde Jørgensen Degn
F:
1801
G:
17 nov. 1832
D:
19 nov. 1868
Andreas Beyer
1800-1800
Andreas Beyer
F:
1800
D:
1800
Aksel Bruun
1898-1938
Aksel Bruun
F:
12 jun. 1898
Tjæreborg
D:
9 Maj 1938
Odense
Anna Regine Pedersen
1895-1929
Anna Regine Pedersen
F:
8 Okt 1895
Lønne s. (Lønnestak)
G:
11 apr. 1922
Tjæreborg
D:
9 feb. 1929
Jelling
Anna Agnete Vedel, adopteret Torm
1899-1964
Anna Agnete Vedel, adopteret Torm
F:
15 mar. 1899
Vinding
G:
18 Okt 1931
Sønderborg
D:
22 feb. 1964
København
Aage Bruun
1899-
Aage Bruun
F:
28 aug. 1899
Tjæreborg
Anna Bjerritsgaard Thomsen
1886-
Anna Bjerritsgaard Thomsen
F:
21 jul. 1886
Bredsten s. (Søskov)
G:
28 dec. 1922
Bredsten
Christian Bruun
1900-1976
Christian Bruun
F:
21 nov. 1900
Tjæreborg
D:
27 apr. 1976
Skads s. (Andrup)
Agnes Kamille Jensine Hansen
1899-1984
Agnes Kamille Jensine Hansen
F:
28 dec. 1899
Jelling s. (Jelling Skov)
G:
17 apr. 1924
Jelling
D:
18 jul. 1984
Skads s. (Andrup)
Hans Richardt Bruun
1906-1976
Hans Richardt Bruun
F:
30 aug. 1906
Tjæreborg
D:
7 Maj 1976
Kirstine Marie Møller
1908-
Kirstine Marie Møller
F:
24 dec. 1908
Hviding s. (Høgsbro)
G:
3 Okt 1944
Tjæreborg
Thomas Kristoffer Bruun
1908-
Thomas Kristoffer Bruun
F:
31 jul. 1908
Tjæreborg
Ebba Stubbe
1909-1979
Ebba Stubbe
F:
24 jan. 1909
Fredericia
G:
30 jun. 1935
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
D:
22 sep. 1979
Tyge Jørgen Bruun
1911-1976
Tyge Jørgen Bruun
F:
18 jan. 1911
Tjæreborg
D:
16 aug. 1976
Jenny Brinch Knudsen
1919-1999
Jenny Brinch Knudsen
F:
28 mar. 1919
Nordby på Fanø
G:
6 sep. 1938
Skads
D:
3 apr. 1999
Anna Helene Bruun
1913-
Anna Helene Bruun
F:
3 dec. 1913
Tjæreborg
Hans Henrik Bruun
1912-1996
Hans Henrik Bruun
F:
15 nov. 1912
Skads s.
G:
29 Okt 1940
Tjæreborg
D:
14 jan. 1996
Andreas Jørgensen Bruun
1872-1962
Andreas Jørgensen Bruun
F:
28 sep. 1872
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
D:
4 jan. 1962
Tjæreborg
Karen Kirstine Rasmussen
1878-1940
Karen Kirstine Rasmussen
F:
13 dec. 1878
Brørup s. (Tislund)
G:
3 dec. 1897
Brørup
D:
22 mar. 1940
Tjæreborg
Tyge Jørgen Bruun
1874-
Tyge Jørgen Bruun
F:
18 sep. 1874
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Lene Marie Beyer
1844-
Lene Marie Beyer
F:
20 mar. 1844
Farup s. (Kærbøl Mark)
Christian Petersen Bruun
1837-1899
Christian Petersen Bruun
F:
14 sep. 1837
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
G:
9 nov. 1871
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
23 nov. 1899
Farup s. (Kærbøl Mark)
Hans Christian Beyer
1846-
Hans Christian Beyer
F:
9 maj 1846
Farup s. (Kærbøl)
Jørgen Andersen Beyer
1849-
Jørgen Andersen Beyer
F:
13 jun. 1849
Farup s. (Kærbøl)
Andreas Jørgensen Beyer
1801-1870
Andreas Jørgensen Beyer
F:
22 apr. 1801
Brøns s. (Havervad)
D:
14 aug. 1870
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
Karen Hansdatter
ca. 1808-1898
Karen Hansdatter
F:
ca. 1808
Ål s.
D:
25 maj 1898
Farup s. (Kærbøl Mark)
Lene Marie Beyer
1837-1853
Lene Marie Beyer
F:
1 maj 1837
D:
26 maj 1853
Peder Johnsen Beyer
1839-
Peder Johnsen Beyer
F:
17 jul. 1839
Marie Beyer
1841-
Marie Beyer
F:
3 apr. 1841
Jensine Marie Beyer
1843-1853
Jensine Marie Beyer
F:
28 jul. 1843
D:
16 dec. 1853
Jørgen Andersen Beyer
1845-
Jørgen Andersen Beyer
F:
15 aug. 1845
Mette Marie Beyer
1848-
Mette Marie Beyer
F:
23 maj 1848
Hans Sørensen Beyer
1850-
Hans Sørensen Beyer
F:
14 maj 1850
Jens Jørgensen Beyer
1803-1878
Jens Jørgensen Beyer
F:
14 apr. 1803
D:
17 jan. 1878
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Maren Pedersdatter
ca. 1808-
Maren Pedersdatter
F:
ca. 1808
G:
23 jun. 1836
Jes Jørgensen Beyer
1805-1890
Jes Jørgensen Beyer
F:
3 jan. 1805
D:
13 dec. 1890
Karen Simonsdatter
1806-1846
Karen Simonsdatter
F:
11 nov. 1806
Rejsby
G:
30 apr. 1832
D:
3 sep. 1846
Ribe (Skt. Katharinæ s. (Lustrupdal))
Bertel Hansen Beyer
1847-
Bertel Hansen Beyer
F:
2 dec. 1847
Ribe (Skt. Katharinæ s. (Lustrupdal))
Karen Beyer
1850-
Karen Beyer
F:
16 apr. 1850
Ribe (Skt. Katharinæ s. (Lustrupdal))
Mette Marie Bertelsdatter
ca. 1825-1852
Mette Marie Bertelsdatter
F:
ca. 1825
G:
17 apr. 1847
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
16 feb. 1852
Mette Marie Beyer
1853-
Mette Marie Beyer
F:
12 maj 1853
Ribe (Skt. Katharinæ s. (Lustrupdal))
Marie Cathrine Beyer
1855-
Marie Cathrine Beyer
F:
26 maj 1855
V. Vedsted
Jørgen Andersen Beyer
1857-
Jørgen Andersen Beyer
F:
11 aug. 1857
V. Vedsted
Marie Kristine Jensen
1870-
Marie Kristine Jensen
F:
16 maj 1870
V. Vedsted s. (Ø. Vedsted)
G:
14 nov. 1916
Ribe (Domkirkens landsogn)
Jes Jørgensen Bejer
1887-1894
Jes Jørgensen Bejer
F:
2 feb. 1887
D:
5 maj 1894
Svend Bejer Troelsen
1919-2006
Svend Bejer Troelsen
F:
8 okt. 1919
D:
2006
Kristine Dorthea Schmidt
Helge Troelsen
Inga Stougaard
Dora Troelsen
1925-1983
Dora Troelsen
F:
27 jul. 1925
D:
16 sep. 1983
Bent Helge Jørgensen
1920-1966
Bent Helge Jørgensen
F:
5 apr. 1920
G:
1943
D:
22 okt. 1966
Semine Margrethe Bejer
1895-1929
Semine Margrethe Bejer
F:
8 jun. 1895
D:
13 sep. 1929
Hans Lassen Troelsen
1884-1969
Hans Lassen Troelsen
F:
25 feb. 1884
V. Vedsted
G:
8 nov. 1918
V. Vedsted
D:
11 nov. 1969
Ribe (Amtssygeh.)
Peder Jensen Beyer
1859-1943
Peder Jensen Beyer
F:
15 dec. 1859
V. Vedsted
D:
20 apr. 1943
Mathea Margrethe Møller
1862-1947
Mathea Margrethe Møller
F:
23 jun. 1862
G:
12 mar. 1886
D:
5 dec. 1947
Mathias Jensen Beyer
1863-
Mathias Jensen Beyer
F:
11 feb. 1863
V. Vedsted
Jens Peter Christensen Beyer
1865-
Jens Peter Christensen Beyer
F:
11 jul. 1865
V. Vedsted
Else Marie Pedersen
1826-1913
Else Marie Pedersen
F:
21 jan. 1826
G:
12 nov. 1852
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
7 sep. 1913
Helene Marie Terp
1900-
Helene Marie Terp
F:
23 okt. 1900
Brøns
Poul Jensen Terp
1902-
Poul Jensen Terp
F:
12 apr. 1902
Brøns
Peter Nielsen Terp
1903-1903
Peter Nielsen Terp
F:
13 sep. 1903
Brøns
D:
11 nov. 1903
Brøns
Peter Nielsen Terp
1906-1906
Peter Nielsen Terp
F:
13 sep. 1906
Brøns
D:
19 sep. 1906
Brøns
Dødfødt søn
1908-1908
Dødfødt søn
F:
8 apr. 1908
Brøns
D:
8 apr. 1908
Brøns
Johannes Beier Terp
1871-
Johannes Beier Terp
F:
15 maj 1871
Marie Dorthea Poulsen
1876-
Marie Dorthea Poulsen
F:
3 nov. 1876
Ravsted
Marie Wind
Gunder Kirstine Marie Terp
1879-
Gunder Kirstine Marie Terp
F:
28 aug. 1879
Brøns
Jep Hansen Wind
1859-
Jep Hansen Wind
F:
26 maj 1859
Roager
G:
28 jun. 1905
Roager
Lene Marie Beyer
1840-
Lene Marie Beyer
F:
16 aug. 1840
Arrild
Peder Nielsen Terp
1837-1915
Peder Nielsen Terp
F:
12 dec. 1837
Brøns
G:
20 maj 1870
D:
10 apr. 1915
Brøns
Johannes Jørgensen Beyer
1807-1869
Johannes Jørgensen Beyer
F:
8 sep. 1807
D:
1 sep. 1869
Maren Lauesdatter
ca. 1799-1864
Maren Lauesdatter
F:
ca. 1799
G:
26 okt. 1839
Arrild
D:
24 jan. 1864
Marie Kjestine Beyer
1858-1865
Marie Kjestine Beyer
F:
20 nov. 1858
Døstrup s. (Vinum)
D:
10 nov. 1865
Abild s. (Sølsted)
Anders Jørgensen Beyer
1862-
Anders Jørgensen Beyer
F:
9 feb. 1862
Døstrup s. (Vinum)
Anne Kirstine Beyer
1864-
Anne Kirstine Beyer
F:
7 feb. 1864
Døstrup s. (Vinum)
Martin Andresen Beyer
1866-
Martin Andresen Beyer
F:
21 mar. 1866
Abild s. (Sølsted)
Jørgen Hansen Beyer
1868-
Jørgen Hansen Beyer
F:
3 aug. 1868
Abild s. (Sølsted)
Christian Nissen Lind
1896-
Christian Nissen Lind
F:
4 maj 1896
Ribe (Skt. Cathrine s. (Tange))
Bothilde Marie Beyer
1871-
Bothilde Marie Beyer
F:
23 sep. 1871
Abild s. (Sølsted)
Andreas Nissen Lind
1864-
Andreas Nissen Lind
F:
23 sep. 1864
Ballum s. (Nørhus)
G:
12 okt. 1894
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Jørgen Andersen Beyer
1837-
Jørgen Andersen Beyer
F:
9 jan. 1837
Ane Helene Truelsen
1833-1872
Ane Helene Truelsen
F:
13 feb. 1833
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
28 jan. 1858
Ballum
D:
6 okt. 1872
Abild s. (Sølsted)
Ane Dusine Sølbeck
1866-1871
Ane Dusine Sølbeck
F:
5 jun. 1866
D:
26 sep. 1871
Lauritz Hansen Sølbeck
1867-
Lauritz Hansen Sølbeck
F:
24 mar. 1867
Marcus Sølbeck
1869-1870
Marcus Sølbeck
F:
30 dec. 1869
D:
4 maj 1870
Mette Marie Beyer
1840-1870
Mette Marie Beyer
F:
25 mar. 1840
D:
17 jan. 1870
Lauritz Jepsen Sølbeck
1818-1880
Lauritz Jepsen Sølbeck
F:
13 maj 1818
G:
24 nov. 1865
D:
30 jun. 1880
Døstrup
Mette Marie Petersen
Lene Marie Christine Beyer
1844-
Lene Marie Christine Beyer
F:
4 apr. 1844
Hans Jørgen Petersen
ca. 1842-
Hans Jørgen Petersen
F:
ca. 1842
G:
16 sep. 1870
Christen Jørgensen Beyer
1847-1848
Christen Jørgensen Beyer
F:
20 dec. 1847
D:
1848
Jørgen Jørgensen Beyer
1808-1875
Jørgen Jørgensen Beyer
F:
5 aug. 1808
D:
13 jul. 1875
Maren Christensdatter
ca. 1803-
Maren Christensdatter
F:
ca. 1803
G:
19 nov. 1835
Ellen Beyer
1879-
Ellen Beyer
F:
1879
Oscar Siesby
Ivar Beyer
1886-
Ivar Beyer
F:
1886
Otto Jørgen Beyer
1850-1918
Otto Jørgen Beyer
F:
26 apr. 1850
Lemvig
D:
1918
Laura Sofie Eriksen
-1939
Laura Sofie Eriksen
D:
1939
Anna Marie Beyer
1852-1920
Anna Marie Beyer
F:
7 apr. 1852
Lemvig
D:
1920
Carl Aage Beyer
1880-
Carl Aage Beyer
F:
1880
Anna Valborg Carstensen
1886-
Anna Valborg Carstensen
F:
1886
Anna Elisabeth Beyer
1882-
Anna Elisabeth Beyer
F:
1882
Leon Vincent
1882-1942
Leon Vincent
F:
1882
D:
1942
Lily Karen Beyer
1884-1947
Lily Karen Beyer
F:
1884
D:
1947
C.H.C. von der Recke
Carl Beyer
1854-1934
Carl Beyer
F:
6 Maj 1854
Lemvig
D:
1934
Nathalie Rasmussen
1854-1913
Nathalie Rasmussen
F:
1854
D:
1913
Anders Jørgensen Beyer
1814-1884
Anders Jørgensen Beyer
F:
9 mar. 1814
D:
16 jan. 1884
Hjermind s. (Bjerringbro)
Caroline Vodder
ca. 1818-1883
Caroline Vodder
F:
ca. 1818
Ribe
D:
25 dec. 1883
Hjermind s. (Bjerringbro)
Jørgen Andersen
1756-
Jørgen Andersen
F:
12 dec. 1756
Lene Marie Hansdatter Schack
1770-
Lene Marie Hansdatter Schack
F:
21 maj 1770
G:
22 nov. 1793
Anders Jessen Lindberg
1793-1793
Anders Jessen Lindberg
F:
26 okt. 1793
Brøns s. (Havervad)
D:
1793
Brøns s. (Havervad)
Karen Jesdatter
1796-1796
Karen Jesdatter
F:
5 feb. 1796
Brøns s. (Havervad)
D:
1796
Brøns s. (Havervad)
Jes Andersen Lindberg
1823-
Jes Andersen Lindberg
F:
4 sep. 1823
Jeppe Andersen Lindberg
1825-
Jeppe Andersen Lindberg
F:
22 jan. 1825
Maren Holm
1845-1845
Maren Holm
F:
29 sep. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
6 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyers Holm
1845-1845
Maren Beyers Holm
F:
29 sep. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
1 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Lars Villadsen Holm
1846-
Lars Villadsen Holm
F:
5 nov. 1846
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anders Jessen Holm
1849-
Anders Jessen Holm
F:
25 sep. 1849
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyer Brodersen
1856-
Maren Beyer Brodersen
F:
8 mar. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
8 mar. 1878
Ballum
Jeppe Poulsen Holm
1851-1854
Jeppe Poulsen Holm
F:
11 sep. 1851
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
18 maj 1854
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Marie Holm
1852-1923
Marie Holm
F:
8 sep. 1852
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
22 maj 1923
Skast
Jeppe Poulsen Holm
1855-
Jeppe Poulsen Holm
F:
26 apr. 1855
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Schack Holm
1857-1857
Hans Schack Holm
F:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Beyer Andersen Holm
1857-1857
Beyer Andersen Holm
F:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyer Holm
1858-
Maren Beyer Holm
F:
8 jan. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Nielsen Damgaard
1852-
Hans Nielsen Damgaard
F:
7 apr. 1852
Hans Skak Holm
1859-
Hans Skak Holm
F:
14 mar. 1859
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Andersen Nielsen
1896-
Peter Andersen Nielsen
F:
2 jul. 1896
Ballum s. (Harknag)
Anker Nielsen
1897-
Anker Nielsen
F:
14 jul. 1897
Ballum s. (Harknag)
Peter Boysen Nielsen
1900-
Peter Boysen Nielsen
F:
28 okt. 1900
Ballum s. (Harknag)
Anne Kjerstine Andersen
1903-
Anne Kjerstine Andersen
F:
31 maj 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
6 nov. 1925
Ballum
Mette Kjerstine Nielsen
1898-
Mette Kjerstine Nielsen
F:
14 aug. 1898
Ballum s. (Harknag)
Bodil Kjerstine Nielsen
1903-
Bodil Kjerstine Nielsen
F:
10 okt. 1903
Ballum s. (Harknag)
Petrea Holm
1860-
Petrea Holm
F:
11 feb. 1860
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Boysen Nielsen
1858-
Peter Boysen Nielsen
F:
20 maj 1858
Ballum s. (Harknag)
G:
1 dec. 1894
Ballum
Peter Petersen
1889-1889
Peter Petersen
F:
11 maj 1889
Skast
D:
20 maj 1889
Skast
Dødfødt datter
Barbara Kirstine Petersen
1890-
Barbara Kirstine Petersen
F:
21 maj 1890
Skast
Peter Lassen Holm
Christen Hansen Petersen
Marga Kathrine Petersen
Christen Hansen Petersen
Gerhard Petersen
Peter Petersen
1892-
Peter Petersen
F:
14 mar. 1892
Skast
Margrethe Christine Nissen
Jes Andersen Petersen
1893-1918
Jes Andersen Petersen
F:
18 maj 1893
Skast
D:
2 apr. 1918
Jef Hansen Petersen
1894-1915
Jef Hansen Petersen
F:
5 nov. 1894
Skast
D:
9 jan. 1915
Moulin
Emma Hansine Petersen
Christen Hansen Petersen
Anke Marie Petersen
Carla Petersen
Carl Carlsen Petersen
Helmut Petersen
Hans Skak Petersen
1897-
Hans Skak Petersen
F:
26 jan. 1897
Skast
Christine Maria Carlsen
1898-
Christine Maria Carlsen
F:
23 feb. 1898
Randerup
G:
26 mar. 1920
Randerup
Anke Marie Petersen
1899-
Anke Marie Petersen
F:
23 maj 1899
Skast
Sigurd Richard Jensen
Ludolf Petersen
1902-1937
Ludolf Petersen
F:
12 feb. 1902
Skast
D:
17 apr. 1937
Skast
Christian Petersen
1905-
Christian Petersen
F:
29 jan. 1905
Skast
Christine Elisabeth Andersen
1902-
Christine Elisabeth Andersen
F:
27 aug. 1902
Randerup
G:
6 nov. 1932
Randerup
Theodor Richard Petersen
1907-
Theodor Richard Petersen
F:
5 feb. 1907
Skast
Anke Marie Holm
1861-1928
Anke Marie Holm
F:
14 mar. 1861
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 maj 1928
Skast
Christen Hansen Petersen
1863-1913
Christen Hansen Petersen
F:
22 jan. 1863
Skast
G:
29 mar. 1889
Skast
D:
12 aug. 1913
Skast
Peder Andersen Holm
1862-
Peder Andersen Holm
F:
25 apr. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jes Andersen Holm
1863-
Jes Andersen Holm
F:
8 jul. 1863
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Max Hansen Quitzau
1910-
Max Hansen Quitzau
F:
18 feb. 1910
Løgumkloster
Sophie Magdalene Quitzau
1889-1954
Sophie Magdalene Quitzau
F:
25 mar. 1889
Løgumkloster
D:
13 apr. 1954
Tønder (sygehus)
NN
Peter Andersen Quitzau
1911-
Peter Andersen Quitzau
F:
12 aug. 1911
Løgumkloster
NN
Johann Carl Friedrich Thier
1912-1913
Johann Carl Friedrich Thier
F:
14 nov. 1912
Løgumkloster
D:
3 feb. 1913
Løgumkloster
Johann Friedrich Carl Thier
1884-1959
Johann Friedrich Carl Thier
F:
5 aug. 1884
Insterburg i Tyskland
G:
22 sep. 1912
Løgumkloster
D:
13 nov. 1959
Tønder
Christian Jørgensen Tønder
1913-
Christian Jørgensen Tønder
F:
8 jun. 1913
Skærbæk
Peter Hansen Tønder
1914-
Peter Hansen Tønder
F:
8 dec. 1914
Skærbæk
Cathrine Birgitte Tønder
1918-
Cathrine Birgitte Tønder
F:
28 jul. 1918
Skærbæk
Birgitte Tønder
1920-
Birgitte Tønder
F:
14 jun. 1920
Skærbæk
Mads Jakob Tønder
1923-
Mads Jakob Tønder
F:
19 Maj 1923
Skærbæk s. (Ullerup)
Olga Tønder
1925-
Olga Tønder
F:
18 dec. 1925
Skærbæk s. (Ullerup)
Viggo Samuel Tønder
1927-
Viggo Samuel Tønder
F:
28 aug. 1927
Skærbæk s. (Ullerup)
Anke Marie Quitzau
1890-1968
Anke Marie Quitzau
F:
4 nov. 1890
Løgumkloster
D:
19 sep. 1968
Haderslev (Amtssygeh.)
Peter Nielsen Tønder
1888-1967
Peter Nielsen Tønder
F:
11 nov. 1888
Skærbæk s. (Melby)
G:
18 feb. 1913
Skærbæk
D:
5 feb. 1967
Skærbæk s. (Ullerup)
Samuel Nicolai Quitzau
1892-1894
Samuel Nicolai Quitzau
F:
8 sep. 1892
Løgumkloster
D:
14 apr. 1894
Løgumkloster
Jep Jessen Quitzau
1894-1896
Jep Jessen Quitzau
F:
1 apr. 1894
Løgumkloster
D:
5 jan. 1896
Løgumkloster
Samuel Nicolai Quitzau
1896-1916
Samuel Nicolai Quitzau
F:
1 jan. 1896
Løgumkloster
D:
27 dec. 1916
Verdun
Samuel Peter Quitzau
1924-
Samuel Peter Quitzau
F:
17 feb. 1924
Brøns
Jep Jessen Quitzau
1897-
Jep Jessen Quitzau
F:
5 mar. 1897
Løgumkloster
Andrea Christine Nielsen
1900-
Andrea Christine Nielsen
F:
16 sep. 1900
Tønder
G:
22 apr. 1923
Brøns
Peter Andersen Quitzau
1898-1898
Peter Andersen Quitzau
F:
9 apr. 1898
Løgumkloster
D:
17 jul. 1898
Løgumkloster
Meta Cathrine Quitzau
1899-
Meta Cathrine Quitzau
F:
30 aug. 1899
Løgumkloster
Peter Andersen Quitzau
1902-
Peter Andersen Quitzau
F:
18 aug. 1902
Løgumkloster
Madea Hansine Quitzau
1903-1903
Madea Hansine Quitzau
F:
5 sep. 1903
Løgumkloster
D:
19 okt. 1903
Løgumkloster
Johannes Hansen Quitzau
1905-
Johannes Hansen Quitzau
F:
23 apr. 1905
Løgumkloster
Mette Tryk
1906-
Mette Tryk
F:
29 sep. 1906
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
27 mar. 1929
Nr. Løgum
Mette Cathrine Holm
1864-1930
Mette Cathrine Holm
F:
7 sep. 1864
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
15 apr. 1930
Visby
Mads Hansen Quitzau
1855-1912
Mads Hansen Quitzau
F:
13 feb. 1855
Løgumkloster
G:
26 sep. 1888
Løgumkloster
D:
19 okt. 1912
Løgumkloster
Ane Marie Eriksen
1888-
Ane Marie Eriksen
F:
1 apr. 1888
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peter Andersen Eriksen
1890-
Peter Andersen Eriksen
F:
21 maj 1890
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Bothilde Holm
1866-
Bothilde Holm
F:
3 jan. 1866
Ballum s.
Ingvardt Hansen Eriksen
1849-1891
Ingvardt Hansen Eriksen
F:
25 sep. 1849
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
4 dec. 1886
Emmerlev
D:
12 maj 1891
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Beyer Holm
1867-1871
Beyer Holm
F:
5 mar. 1867
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
6 jan. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Theodor Holm
1868-
Theodor Holm
F:
2 jul. 1868
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Andersen Hansen
1899-
Peter Andersen Hansen
F:
12 feb. 1899
Roager s. (Vesterbæk)
Ingvard Hansen
1900-
Ingvard Hansen
F:
25 sep. 1900
Roager s. (Vesterbæk)
Anke Marie Hansen
1902-
Anke Marie Hansen
F:
20 jul. 1902
Roager s. (Vesterbæk)
Ingeborg Marie Christine Hansen
1905-
Ingeborg Marie Christine Hansen
F:
13 apr. 1905
Roager s. (Vesterbæk)
Andreas Clausen
1901-
Andreas Clausen
F:
18 mar. 1901
Højrup
G:
24 jul. 1927
Højrup
Agnes Louise Hansen
1906-
Agnes Louise Hansen
F:
5 jul. 1906
Roager s. (Vesterbæk)
Dagny Haldora Hansen
1911-
Dagny Haldora Hansen
F:
27 maj 1911
Roager s. (Vesterbæk)
Caroline Holm
1870-
Caroline Holm
F:
9 mar. 1870
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Christian Hansen
1853-1930
Hans Christian Hansen
F:
3 jul. 1853
Randerup
G:
15 okt. 1898
Roager
D:
9 jun. 1930
Højrup s. (Arnum)
Bertha Holm
1871-1871
Bertha Holm
F:
17 feb. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 feb. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anke Marie Lindberg
1826-
Anke Marie Lindberg
F:
22 nov. 1826
Peder Andersen Holm
1815-
Peder Andersen Holm
F:
19 apr. 1815
Brøns s. (Holmgård)
G:
26 okt. 1844
Ballum
Hans Peder Lindberg
1875-1884
Hans Peder Lindberg
F:
8 okt. 1875
Farup s. (Mejlby)
D:
24 dec. 1884
Manø
Margrethe Lindberg
1877-1891
Margrethe Lindberg
F:
31 maj 1877
Manø
D:
9 maj 1891
Manø
Niels Petersen Lindberg
1879-
Niels Petersen Lindberg
F:
26 jul. 1879
Manø
Karen Kirstine Jeffsen
1889-
Karen Kirstine Jeffsen
F:
14 mar. 1889
Manø
G:
28 okt. 1914
Manø
Meta Lindberg
1881-1885
Meta Lindberg
F:
6 jun. 1881
Manø
D:
15 maj 1885
Manø
Anna Marie Lindberg
1884-1885
Anna Marie Lindberg
F:
29 maj 1884
Manø
D:
27 apr. 1885
Manø
Meta Marie Lindberg
1885-1945
Meta Marie Lindberg
F:
1 apr. 1885
Manø
D:
13 aug. 1945
Peder Mikkelsen
1878-1956
Peder Mikkelsen
F:
12 sep. 1878
G:
13 jul. 1906
Manø
D:
1 dec. 1956
Ane Marie Lindberg
1888-
Ane Marie Lindberg
F:
21 aug. 1888
Manø
Niels Johansen Rechnagel
1885-
Niels Johansen Rechnagel
F:
21 mar. 1885
V. Vedsted
G:
2 feb. 1910
V. Vedsted
Margrethe Lindberg
1893-
Margrethe Lindberg
F:
22 feb. 1893
Manø
Jens Sejer Jensen
1900-
Jens Sejer Jensen
F:
3 apr. 1900
Manø
G:
3 sep. 1922
Manø
Beier Jespersen Lindberg
1854-1896
Beier Jespersen Lindberg
F:
3 jan. 1854
D:
1 apr. 1896
Ane Marie Pedersen
1854-
Ane Marie Pedersen
F:
30 jul. 1854
Farup s. (Mejlby)
G:
10 sep. 1875
Farup
Marie Kirstine Lindberg
1855-
Marie Kirstine Lindberg
F:
24 jul. 1855
Kirstine Lindberg
1857-1940
Kirstine Lindberg
F:
5 apr. 1857
D:
4 feb. 1940
Simon Nielsen Petersen
1857-1947
Simon Nielsen Petersen
F:
10 sep. 1857
G:
30 apr. 1885
D:
4 feb. 1947
Hans Lindberg
1893-1901
Hans Lindberg
F:
28 mar. 1893
Janderup s. (Søvig Mark)
D:
2 mar. 1901
Janderup s. (Søvig Mark)
Viggo Lindberg
1895-1896
Viggo Lindberg
F:
11 jul. 1895
Janderup s. (Søvig Mark)
D:
7 aug. 1896
Janderup s. (Søvig Mark)
Emilie Lindberg
1897-
Emilie Lindberg
F:
1 feb. 1897
Janderup s. (Søvig Mark)
Kristian Hansen Christensen
1889-
Kristian Hansen Christensen
F:
11 okt. 1889
Janderup
G:
19 jun. 1925
Janderup
Viggo Lindberg
1898-
Viggo Lindberg
F:
16 nov. 1898
Janderup s. (Søvig Mark)
Theodor Jessen Lindberg
1859-1950
Theodor Jessen Lindberg
F:
27 jul. 1859
D:
27 feb. 1950
Janderup s. (Søvig Mark)
Kristiane Hanne Kristensen
1863-
Kristiane Hanne Kristensen
F:
11 nov. 1863
G:
31 mar. 1892
V. Vedsted
Margrethe Lindberg
1886-1975
Margrethe Lindberg
F:
15 jul. 1886
D:
20 nov. 1975
Carl Mortensen
1892-1965
Carl Mortensen
F:
22 dec. 1892
G:
ca. 1914
D:
24 jul. 1965
Petrea Lindberg
1891-
Petrea Lindberg
F:
2 nov. 1891
Anders Jessen Lindberg
1860-1947
Anders Jessen Lindberg
F:
20 sep. 1860
D:
16 feb. 1947
Esbjerg (De gamles hjem)
Andrea Pedersen
1856-1895
Andrea Pedersen
F:
9 maj 1856
Farup s. (Mejlby)
G:
28 okt. 1885
Farup
D:
24 mar. 1895
Beier Andersen Lindberg
1901-1966
Beier Andersen Lindberg
F:
22 jun. 1901
Esbjerg
D:
3 aug. 1966
Helene Johanne Jessen
1906-
Helene Johanne Jessen
F:
27 apr. 1906
Esbjerg
G:
13 maj 1928
Esbjerg (Vor Frelser k.)
Andrew Lindberg
1905-
Andrew Lindberg
F:
12 jul. 1905
Hans Andersen Lindberg
1907-1950
Hans Andersen Lindberg
F:
1 jan. 1907
D:
4 mar. 1950
Maren Jensine Nielsen
Frank Andersen Lindberg
Anna Nielsen
Dagny Lindberg
Axel Sørensen
1915-1994
Axel Sørensen
F:
11 feb. 1915
D:
1 apr. 1994
Ane Marie Thygesen
1873-1943
Ane Marie Thygesen
F:
18 jun. 1873
G:
4 okt. 1896
D:
23 aug. 1943
Petrea Lindberg
1862-
Petrea Lindberg
F:
13 jan. 1862
Jeppe Andersen Lindberg
1863-
Jeppe Andersen Lindberg
F:
28 jul. 1863
Truels Andersen Lindberg
1865-
Truels Andersen Lindberg
F:
26 dec. 1865
Anne Marie Karoline Lindberg
1868-
Anne Marie Karoline Lindberg
F:
1 mar. 1868
Evald Christian Bennetsen
1870-
Evald Christian Bennetsen
F:
26 jan. 1870
Gram s. (Tiset)
G:
14 maj 1895
V. Vedsted
Hans Andersen Lindberg
1828-1880
Hans Andersen Lindberg
F:
1 nov. 1828
D:
27 maj 1880
Bodil Margrethe Thygesen
1824-1913
Bodil Margrethe Thygesen
F:
26 okt. 1824
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
20 apr. 1852
D:
23 jan. 1913
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Truels Andersen Lindberg
1831-1864
Truels Andersen Lindberg
F:
30 maj 1831
D:
13 apr. 1864
Beyer Andersen Lindberg
1833-
Beyer Andersen Lindberg
F:
26 apr. 1833
Ock Andersen Lindberg
1835-1835
Ock Andersen Lindberg
F:
15 jan. 1835
D:
16 jan. 1835
Anders Jessen Lindberg
1798-1865
Anders Jessen Lindberg
F:
2 feb. 1798
D:
8 apr. 1865
Maren Beyer
1802-1835
Maren Beyer
F:
14 mar. 1802
G:
3 maj 1823
D:
1 apr. 1835
Jens Peter Lindberg
1837-
Jens Peter Lindberg
F:
19 dec. 1837
Meta Lassen
Ernst Hvass
Las Lassen
Inger Margrethe Nielsen
Jytte Reslow
Esther Lassen
Bent Borring
Jens Lassen
1885-1961
Jens Lassen
F:
29 jan. 1885
D:
17 aug. 1961
Mathilde Andersen Møller
1892-1961
Mathilde Andersen Møller
F:
27 jul. 1892
Døstrup
G:
2 apr. 1923
D:
9 apr. 1961
Mikkel Oluf Thomsen
1909-
Mikkel Oluf Thomsen
F:
27 jul. 1909
Eltang s. (Nr. Bjert)
Karoline Skak Lassen
1886-
Karoline Skak Lassen
F:
17 okt. 1886
Hans Thomsen
1880-
Hans Thomsen
F:
1 okt. 1880
Seem s. (Høm)
G:
17 okt. 1908
V. Vedsted
Las Andersen Lassen
1860-1925
Las Andersen Lassen
F:
2 apr. 1860
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
14 dec. 1925
Olivia Marie Cathrine Brandrup
1860-1941
Olivia Marie Cathrine Brandrup
F:
14 dec. 1860
Rejsby s.
G:
1 maj 1884
V. Vedsted
D:
5 nov. 1941
Anders Jessen Lindberg
1862-
Anders Jessen Lindberg
F:
2 sep. 1862
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Dorthea Brorsen
1868-
Dorthea Brorsen
F:
26 jul. 1868
Nr. Farup
G:
23 feb. 1893
Farup
Hans Lindberg
1865-1866
Hans Lindberg
F:
24 feb. 1865
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
16 feb. 1866
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Hans Lindberg
1866-1867
Hans Lindberg
F:
27 jul. 1866
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
18 mar. 1867
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Jens Lassen Jensen
1889-1974
Jens Lassen Jensen
F:
6 mar. 1889
D:
10 maj 1974
Anne Cathrine Jensen
1890-1953
Anne Cathrine Jensen
F:
28 jun. 1890
Hviding s. (Enderup)
D:
25 mar. 1953
Hviding s. (Råhede)
Niels Ocksen Brodersen
1885-1962
Niels Ocksen Brodersen
F:
19 dec. 1885
Hviding s. (Råhede)
D:
11 dec. 1962
Rise s. (Rise)
Laurits Jensen
1891-1915
Laurits Jensen
F:
26 feb. 1891
D:
13 jan. 1915
Tyskland
Jens Peter Jensen
1893-1914
Jens Peter Jensen
F:
19 jan. 1893
D:
12 nov. 1914
Belgien
Las Jensen
1894-1921
Las Jensen
F:
4 aug. 1894
D:
18 dec. 1921
Niels Jensen
1896-1918
Niels Jensen
F:
19 mar. 1896
D:
24 apr. 1918
Frankrig
Theodor Jensen
1897-1955
Theodor Jensen
F:
21 okt. 1897
D:
10 jul. 1955
Martin Beier Jensen
1899-1937
Martin Beier Jensen
F:
24 feb. 1899
D:
12 okt. 1937
Bang Jensen
1900-
Bang Jensen
F:
31 aug. 1900
Oliva Jensen
1902-
Oliva Jensen
F:
23 apr. 1902
Marine Lindberg Lassen
1868-1942
Marine Lindberg Lassen
F:
21 mar. 1868
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
8 maj 1942
Jens Peter Andersen Jensen
1854-1918
Jens Peter Andersen Jensen
F:
31 mar. 1854
G:
5 jun. 1888
D:
1918
Petra Augusta Barbara Lindberg
1870-
Petra Augusta Barbara Lindberg
F:
15 maj 1870
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Niels Christensen Nielsen Dejgaard
1862-1901
Niels Christensen Nielsen Dejgaard
F:
1 aug. 1862
G:
27 jan. 1889
D:
1901
Morten Brorsen Lassen
1898-
Morten Brorsen Lassen
F:
26 aug. 1898
Farup s. (Kærbøl)
Jens Lassen
1900-
Jens Lassen
F:
15 maj 1900
Farup s. (Kærbøl)
Johanne Marie Vejrup
1908-
Johanne Marie Vejrup
F:
5 jun. 1908
Hjortlund s. (Hedegårde)
G:
12 apr. 1928
Farup
Jørgen Vind Lassen
1901-
Jørgen Vind Lassen
F:
1 dec. 1901
Farup s. (Kærbøl)
Petra Mariane Anthonius
1902-
Petra Mariane Anthonius
F:
5 okt. 1902
Varde
G:
27 apr. 1928
Farup
Karen Lassen
1904-
Karen Lassen
F:
9 feb. 1904
Farup s. (Kærbøl)
Peder Magnus Nielsen Strehle
1894-
Peder Magnus Nielsen Strehle
F:
9 jul. 1894
Strellev s. (Mosbøl)
G:
31 dec. 1935
Farup
Marius Beier Lassen
1906-
Marius Beier Lassen
F:
17 feb. 1906
Farup s. (Kærbøl)
Lily Lassen
1908-
Lily Lassen
F:
2 nov. 1908
Farup s. (Kærbøl)
Viggo Lassen
1910-
Viggo Lassen
F:
15 dec. 1910
Farup s. (Kærbøl)
Hans Lassen
1873-
Hans Lassen
F:
17 feb. 1873
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Birte Brorsen
1871-
Birte Brorsen
F:
1 nov. 1871
Farup s. (Kærbøl)
G:
27 okt. 1897
Farup
Jensemine Lindberg
1879-
Jensemine Lindberg
F:
3 aug. 1879
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Maren Beyer Lindberg
1839-1919
Maren Beyer Lindberg
F:
24 dec. 1839
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
16 apr. 1919
Ribe
Jens Lassen
1823-1879
Jens Lassen
F:
13 dec. 1823
G:
24 jun. 1859
D:
14 maj 1879
Laurids Pedersen Nissen
1823-1893
Laurids Pedersen Nissen
F:
23 nov. 1823
Hviding
G:
25 nov. 1887
D:
10 jan. 1893
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Peter Hansen
1837-
Peter Hansen
F:
4 jun. 1837
G:
12 jan. 1894
Anne Sophie Lindberg
1841-
Anne Sophie Lindberg
F:
30 okt. 1841
Christen Lauridsen Thygesen
Christen Lauridsen Thygesen
G:
23 apr. 1868
Karoline Marie Hedvig Lindberg
1843-1852
Karoline Marie Hedvig Lindberg
F:
26 nov. 1843
D:
29 mar. 1852
Jepine Lindberg
1846-
Jepine Lindberg
F:
23 dec. 1846
Dødfødt søn
1849-
Dødfødt søn
F:
1 feb. 1849
Karen Lindberg Sørensen
Magnus Christian Bjerrum Andresen
Mary Anne Lindberg
Lars Frandsen Ladefoged Sørensen
Anders Jessen Lindberg
1880-1929
Anders Jessen Lindberg
F:
24 dec. 1880
D:
24 okt. 1929
Sørine Kirstine Sørensen
1882-
Sørine Kirstine Sørensen
F:
7 jul. 1882
G:
27 nov. 1908
Niels Jensen Lindberg
1882-1883
Niels Jensen Lindberg
F:
16 mar. 1882
D:
17 jul. 1883
Peter August Lindberg
1883-1974
Peter August Lindberg
F:
1 apr. 1883
D:
10 maj 1974
Lucy Caroline Travis
Lucy Caroline Travis
G:
ca. 1920
Andreas Ocksen Lindberg
1850-1931
Andreas Ocksen Lindberg
F:
18 jul. 1850
D:
16 sep. 1931
Mariane Nielsen
1853-1941
Mariane Nielsen
F:
19 okt. 1853
G:
27 mar. 1879
D:
20 jun. 1941
Caroline Marie Hedvig Lindberg
1853-
Caroline Marie Hedvig Lindberg
F:
28 jan. 1853
Beier Andersen Lindberg
1856-
Beier Andersen Lindberg
F:
4 mar. 1856
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Christiane Laurette Andersen Johansen
1865-
Christiane Laurette Andersen Johansen
F:
25 feb. 1865
Visby s. (Nørby)
G:
28 nov. 1887
V. Vedsted
Petrea Barbara Augusta Bjerrum
1818-1883
Petrea Barbara Augusta Bjerrum
F:
14 jun. 1818
G:
26 nov. 1836
D:
28 mar. 1883
Anke Marie Lindberg
1835-1877
Anke Marie Lindberg
F:
14 jul. 1835
Brøns s. (Havervad)
D:
25 okt. 1877
Kiel (sygehuset)
Jep Lindberg
1837-
Jep Lindberg
F:
10 apr. 1837
Brøns s. (Havervad)
Jes Jessen Lindberg
1839-
Jes Jessen Lindberg
F:
12 maj 1839
Brøns s. (Havervad)
Maren Beier
1905-
Maren Beier
F:
19 okt. 1905
Brøns s. (V. Åbølling)
Anton Severin Slot
1900-
Anton Severin Slot
F:
13 dec. 1900
Roager s.
G:
24 maj 1926
Brøns
Niels Thyssen Beier
Jes Beier
Christine Schmidt
Hans Feddersen Beier
1873-1943
Hans Feddersen Beier
F:
2 dec. 1873
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
18 okt. 1943
Brøns s. (V. Åbølling)
Thyra Marie Nielsen
1880-
Thyra Marie Nielsen
F:
19 dec. 1880
Brøns s. (Havervad)
G:
24 jun. 1904
Brøns
Maren Theodore Nielsen
Laurids Hansen
Hans Thyssen Nielsen
Jenny Marine Paulsen
Henning Westergaard Konstmann
Sanne Gad Thysen
Cathrine Bothilde Westergaard
Peter Skau Konstmann
Maren Mathie Nielsen
Michael Andersen Westergaard
Karoline Nielsen
1915-1920
Karoline Nielsen
F:
29 sep. 1915
Vodder s. (Birkelev)
D:
10 mar. 1920
Vodder s. (Birkelev)
Jesmine Nielsen
Karl Johannes Simon Rasmussen
Bothilde Beier
1875-1918
Bothilde Beier
F:
29 sep. 1875
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
10 mar. 1918
Vodder s. (Birkelev)
Niels Thyssen Nielsen
1869-1934
Niels Thyssen Nielsen
F:
25 aug. 1869
Vodder s. (Birkelev)
G:
22 apr. 1910
Vodder
D:
15 aug. 1934
Julie Beier
Jes Jørgen Beier
Birgit Breddam
Hans Christian Beier
Lene Brodersen
Ellen Margrethe Beier
Erik Sørensen
Mathias Beier
Signe Karoline Tranberg Beier
Carla Beier
Irma Beier
Jes Beier
1877-1916
Jes Beier
F:
23 jun. 1877
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
29 jul. 1916
Ligny, Frankrig (faldt)
Mathilde Jessen
1884-
Mathilde Jessen
F:
29 jun. 1884
København
G:
30 mar. 1906
Brøns
Anna Toft
1903-
Anna Toft
F:
26 aug. 1903
Brøns s. (V. Åbølling)
Mathias Toft
1905-1993
Mathias Toft
F:
16 maj 1905
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
24 jan. 1993
Maren Toft
Anders Johansen
Cathrine Toft
Theodore Beier
1879-1910
Theodore Beier
F:
9 jun. 1879
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
2 feb. 1910
Brøns s. (V. Åbølling)
Hans Johansen Toft
1872-1954
Hans Johansen Toft
F:
21 dec. 1872
G:
24 okt. 1902
Brøns
D:
20 dec. 1954
Carl Beier
1883-1889
Carl Beier
F:
17 apr. 1883
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
20 jun. 1889
Brøns s. (V. Åbølling)
Anke Marie Beier
1885-1891
Anke Marie Beier
F:
11 sep. 1885
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
2 nov. 1891
Brøns s. (V. Åbølling)
Maren Lindberg
1841-1916
Maren Lindberg
F:
12 okt. 1841
Brøns s. (Havervad)
D:
24 jan. 1916
Brøns s. (V. Åbølling)
Mathias Hansen Beyer
1838-
Mathias Hansen Beyer
F:
23 maj 1838
Julie Beier
Jes Jørgen Beier
Birgit Breddam
Hans Christian Beier
Lene Brodersen
Ellen Margrethe Beier
Erik Sørensen
Mathias Beier
Signe Karoline Tranberg Beier
Carla Beier
Irma Beier
Mathilde Jessen
1884-
Mathilde Jessen
F:
29 jun. 1884
København
Jes Beier
1877-1916
Jes Beier
F:
23 jun. 1877
Brøns s. (V. Åbølling)
G:
30 mar. 1906
Brøns
D:
29 jul. 1916
Ligny, Frankrig (faldt)
Anton Carl Lindberg
1843-før 1906
Anton Carl Lindberg
F:
18 okt. 1843
Brøns s. (Havervad)
D:
før 1906
Julie Edvardine Fals
Niels Thyssen Nielsen
Dødfødt søn
1913-1913
Dødfødt søn
F:
30 jul. 1913
Roager s. (Kirkeby)
D:
30 jul. 1913
Roager s. (Kirkeby)
Margrethe Lindberg Nielsen
Berthin Lindberg Nielsen
Kirstine Katrine Lindberg Nielsen
Aage Lindberg Nielsen
Bodil Lindberg
1883-
Bodil Lindberg
F:
6 nov. 1883
Brøns s. (Havervad)
Martin Nielsen
1874-
Martin Nielsen
F:
26 maj 1874
Brøns s. (Havervad)
G:
28 apr. 1906
Brøns
Karen Lindberg
1890-
Karen Lindberg
F:
30 jun. 1890
Brøns s. (Havervad)
Hans Barton Larsen
1890-
Hans Barton Larsen
F:
24 maj 1890
Brøns s. (Havervad)
G:
8 dec. 1921
Brøns
Bertin Jessen Lindberg
1845-1922
Bertin Jessen Lindberg
F:
27 sep. 1845
D:
10 dec. 1922
Brøns s. (Havervad)
Christiane Margrethe Holm
1860-1890
Christiane Margrethe Holm
F:
13 jan. 1860
G:
13 jun. 1882
Brøns
D:
24 jul. 1890
Brøns s. (Havervad)
Meta Marie Lindberg
1847-
Meta Marie Lindberg
F:
18 okt. 1847
Adeline Jessen Lindberg
1849-
Adeline Jessen Lindberg
F:
22 nov. 1849
Hans Jørgensen
1843-1916
Hans Jørgensen
F:
8 jul. 1843
Hønkys
G:
5 dec. 1874
D:
5 nov. 1916
Christiansfeld
Ocktea Lindberg
1852-1852
Ocktea Lindberg
F:
20 mar. 1852
D:
30 jul. 1852
Ock Carl Lindberg
1853-1855
Ock Carl Lindberg
F:
2 jun. 1853
D:
30 apr. 1855
Ocktea Cathrine Lindberg
1856-1865
Ocktea Cathrine Lindberg
F:
14 nov. 1856
D:
29 jun. 1865
Jes Andersen Lindberg
1803-1868
Jes Andersen Lindberg
F:
7 dec. 1803
D:
23 dec. 1868
Bodil Beyer
1816-1883
Bodil Beyer
F:
22 jan. 1816
Brøns s. (Normsted)
G:
9 nov. 1833
Brøns
D:
20 jun. 1883
Brøns s. (Havervad)
Jes Andersen
1762-1803
Jes Andersen
F:
31 okt. 1762
Brøns s. (Havervad)
D:
1803
Brøns s. (Havervad)
Ancke Marie Truelsdatter
1773-1832
Ancke Marie Truelsdatter
F:
29 aug. 1773
Brøns s. (V. Åbølling)
G:
23 nov. 1792
Brøns
D:
14 maj 1832
Brøns s. (Havervad)
Mette Jesdatter
ca. 1738-1796
Mette Jesdatter
F:
ca. 1738
D:
1796
Brøns s. (Havervad)
Anders Jørgensen
1719-
Anders Jørgensen
F:
1719
Brøns s. (Havervad)
G:
20 feb. 1758
Brøns