Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Anne Claudia Feddersdatter
1674 - 1749 (74 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Jacob Laustsen
1703-1718
Jacob Laustsen
F:
1703
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
fmtl. 1718
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev), i hvert fald senest 1749
Anne Nielsdatter
1759-
Anne Nielsdatter
F:
1759
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Jef Nielsen
1762-
Jef Nielsen
F:
1762
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Dorthe Nielsdatter
1764-
Dorthe Nielsdatter
F:
1764
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Frederikke Nielsdatter
1766-1853
Frederikke Nielsdatter
F:
1766
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
16 mar. 1853
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev, fattighuset)
Andreas Thomsen Klein
ca. 1758-
Andreas Thomsen Klein
F:
ca. 1758
Laweretha Nielsdatter
1771-1779
Laweretha Nielsdatter
F:
1771
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
1779
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Claudi Feddersdatter
1735-1790
Anne Claudi Feddersdatter
F:
1735
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1790
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Niels Jefsen
ca. 1724-1809
Niels Jefsen
F:
ca. 1724
D:
1809
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Niels Hansen Due
1840-
Niels Hansen Due
F:
30 apr. 1840
Emmerlev s. (Nyland)
Mariane Due
1842-1842
Mariane Due
F:
4 mar. 1842
Emmerlev s. (Nyland)
D:
3 jun. 1842
Emmerlev s. (Nyland)
Hans Nielsen Due
1843-
Hans Nielsen Due
F:
14 apr. 1843
Emmerlev s. (Nyland)
Karl-Heinz Johann Schuldt
1924-
Karl-Heinz Johann Schuldt
F:
21 nov. 1924
Tønder
Gertrud Elsa Schuldt
1927-
Gertrud Elsa Schuldt
F:
26 sep. 1927
Tønder
Christoph Johann Heinrich Schuldt
1896-
Christoph Johann Heinrich Schuldt
F:
24 apr. 1896
Tønder
Gertrud Elsa Berbig
1895-1944
Gertrud Elsa Berbig
F:
30 apr. 1895
Rastenberg, Tyskland
D:
12 nov. 1944
landevejen fra Uge til Tønder
Nielsine Marie Mikkelsen
1892-
Nielsine Marie Mikkelsen
F:
13 jan. 1892
Skærbæk s. (Ullerup Mark)
G:
12 maj 1948
Tønder
Dødfødt søn
1897-1897
Dødfødt søn
F:
22 jul. 1897
Tønder
D:
22 jul. 1897
Tønder
Dødfødt datter
1925-1925
Dødfødt datter
F:
4 mar. 1925
Tønder
D:
4 mar. 1925
Tønder
Anton Ludwig Schuldt
1899-
Anton Ludwig Schuldt
F:
1 apr. 1899
Tønder
Thea Friederike Nielsen
1901-
Thea Friederike Nielsen
F:
7 sep. 1901
Møgeltønder
G:
18 feb. 1924
Højer
Metha Käthe Schuldt
1902-1909
Metha Käthe Schuldt
F:
15 jul. 1902
Tønder
D:
30 jul. 1909
Tønder
Magda Johanna Schuldt
1907-
Magda Johanna Schuldt
F:
1 jan. 1907
Tønder
Johann Heinrich Schuldt
1869-1948
Johann Heinrich Schuldt
F:
15 jul. 1869
Tønder
D:
17 mar. 1948
Hostrup s. (Rørkær)
Meta Julie Henriette Orth
1870-1956
Meta Julie Henriette Orth
F:
16 sep. 1870
Hamborg
D:
17 mar. 1956
Fjelstrup s. (Hvilehjemmet i Sillerup)
Niels Johannes Albrecht Schuldt
1870-
Niels Johannes Albrecht Schuldt
F:
30 nov. 1870
Tønder
Marie Sophie Julie Schuldt
1872-
Marie Sophie Julie Schuldt
F:
14 okt. 1872
Tønder
Martin Schuldt
1876-1890
Martin Schuldt
F:
5 apr. 1876
Tønder
D:
25 mar. 1890
Tønder
Anton Heinrich Schuldt
1877-
Anton Heinrich Schuldt
F:
12 nov. 1877
Tønder
Meta Marie Schuldt
1879-
Meta Marie Schuldt
F:
11 dec. 1879
Tønder
Harro Heiker Kossuth Schuldt
1881-
Harro Heiker Kossuth Schuldt
F:
31 dec. 1881
Tønder
Ane Cathrine Marie Due
1846-
Ane Cathrine Marie Due
F:
9 feb. 1846
Emmerlev s. (Nyland)
Johann Heinrich Schuldt
1837-1900
Johann Heinrich Schuldt
F:
24 dec. 1837
Tønder
G:
29 mar. 1869
Tønder
D:
8 jul. 1900
Tønder
Martin Hansen Carstensen
1840-
Martin Hansen Carstensen
F:
24 nov. 1840
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
19 apr. 1905
Tønder
Juliane Eriksen
1919-
Juliane Eriksen
F:
31 okt. 1919
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mikkel Ullerup Eriksen
1920-2013
Mikkel Ullerup Eriksen
F:
23 dec. 1920
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
3 aug. 2013
Tønder
Ane Margrete Eriksen
Esther Marie Eriksen
Peter Beyer Eriksen
Svend Trøst Eriksen
Anna Jørgine Jørgensen
Asbjørn Bertelsen Eriksen
Laust Nielsen Eriksen
1876-
Laust Nielsen Eriksen
F:
22 nov. 1876
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mikoline Ulrikke Bertelsen
1887-
Mikoline Ulrikke Bertelsen
F:
24 okt. 1887
Juliane Due
1848-1923
Juliane Due
F:
6 jul. 1848
Emmerlev s. (Nyland)
D:
3 sep. 1923
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mikkel Pedersen Eriksen
1835-
Mikkel Pedersen Eriksen
F:
9 sep. 1835
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
3 mar. 1876
Emmerlev
Anders Feddersen Due
1851-
Anders Feddersen Due
F:
28 feb. 1851
Emmerlev s. (Nyland)
Carl Marius Theodor Due
1855-1858
Carl Marius Theodor Due
F:
23 mar. 1855
Emmerlev s. (Nyland)
D:
25 dec. 1858
Emmerlev s. (Nyland)
Niels Nielsen Due
1808-1886
Niels Nielsen Due
F:
1808
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
18 jun. 1886
Emmerlev s. (Nyland)
Mette Marie Jensen
1812-1890
Mette Marie Jensen
F:
1812
Ballum
G:
1 jun. 1839
Emmerlev
D:
30 dec. 1890
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Niels Jacobsen
1839-
Niels Jacobsen
F:
21 nov. 1839
Visby s. (Ø. Gammelby)
Ellen Nissen
1846-
Ellen Nissen
F:
12 dec. 1846
Skast
G:
3 maj 1879
Visby
Anne Marie Jacobsen
1842-1844
Anne Marie Jacobsen
F:
27 jan. 1842
Visby s. (Ø. Gammelby)
D:
31 dec. 1844
Visby s. (Ø. Gammelby)
Jacob Andersen Jacobsen
1844-1862
Jacob Andersen Jacobsen
F:
19 feb. 1844
Visby s. (Nørby)
D:
13 mar. 1862
Visby s. (Nørby)
Mathias Jacobsen
1846-
Mathias Jacobsen
F:
13 maj 1846
Visby s. (Nørby)
Antoni Jacobsen
1848-
Antoni Jacobsen
F:
7 dec. 1848
Visby s. (Nørby)
Anne Margrethe Nielsdatter Due
1811-1875
Anne Margrethe Nielsdatter Due
F:
1811
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
31 dec. 1875
Visby
Anders Jacobsen
ca. 1802-1863
Anders Jacobsen
F:
ca. 1802
G:
28 dec. 1836
Visby
D:
30 jan. 1863
Visby
Anne Cathrine Nielsdatter Due
1812-1830
Anne Cathrine Nielsdatter Due
F:
1812
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
4 jan. 1830
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Andersdatter
1774-
Anne Andersdatter
F:
1774
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Niels Nielsen Due
1781-1838
Niels Nielsen Due
F:
1781
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
12 aug. 1838
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Woldborg Sørensdatter
1796-1848
Woldborg Sørensdatter
F:
1796
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
9 sep. 1848
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anders Feddersen Laustsen
1786-1866
Anders Feddersen Laustsen
F:
1786
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
21 sep. 1828
Emmerlev
D:
1863 ELLER 1866
Anne Sørensdatter
1797-1858
Anne Sørensdatter
F:
1797
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
27 dec. 1858
Emmerlev s. (Fattighuset)
Anne Sophie Sørensdatter
1799-
Anne Sophie Sørensdatter
F:
1799
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
An Claudi Sørensdatter
1802-
An Claudi Sørensdatter
F:
1802
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Jacob Petersen
ca. 1796-
Jacob Petersen
F:
ca. 1796
G:
22 jun. 1834
Søren Sørensen
1805-
Søren Sørensen
F:
1805
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Søren Feddersen Sørensen
1810-
Søren Feddersen Sørensen
F:
1810
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Agnethe Andersdatter
1776-1843
Agnethe Andersdatter
F:
1776
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
19 dec. 1843
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Søren Sørensen Keelsen
Anders Feddersen
1738-
Anders Feddersen
F:
1738
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Hansdatter
1750-1826
Anne Hansdatter
F:
1750
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
7 jul. 1826
Visby s.
Anne Laustsen
1811-1817
Anne Laustsen
F:
1811
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
6 maj 1817
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt søn
1813-1813
Dødfødt søn
F:
1813
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1813
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Ane Margrethe Feddersen
1893-
Ane Margrethe Feddersen
F:
14 sep. 1893
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Katrine Marie Feddersen
1896-1964
Katrine Marie Feddersen
F:
20 jan. 1896
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
24 apr. 1964
Tønder (sygehuset)
Laust Feddersen
1898-
Laust Feddersen
F:
8 jan. 1898
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Jensine Marie Feddersen
1900-
Jensine Marie Feddersen
F:
8 jan. 1900
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Hendrik Bentin
1897-
Hans Hendrik Bentin
F:
5 dec. 1897
Hjerpsted s. (Koldby)
Marie Christine Feddersen
1902-
Marie Christine Feddersen
F:
23 apr. 1902
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christian Peter Bentin
1894-
Christian Peter Bentin
F:
23 feb. 1894
Hjerpsted s. (Koldby)
G:
24 maj 1924
Emmerlev
Jens Martin Feddersen
1905-
Jens Martin Feddersen
F:
18 sep. 1905
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christian Feddersen
Fedder Laustsen Feddersen
1840-1915
Fedder Laustsen Feddersen
F:
16 dec. 1840
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
20 mar. 1915
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hanne Marie Nissen
1866-1940
Hanne Marie Nissen
F:
16 feb. 1866
Hovgaard
G:
20 jan. 1893
Emmerlev
D:
12 jul. 1940
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Margrethe Feddersen
1875-1877
Anne Margrethe Feddersen
F:
28 nov. 1875
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
13 sep. 1877
Emmerlev s. (Kærgård)
Kristine Dorothea Feddersen
1877-1964
Kristine Dorothea Feddersen
F:
4 sep. 1877
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
27 dec. 1964
Tønder (sygehuset)
Jørgen Christian Andresen
1907-
Jørgen Christian Andresen
F:
20 dec. 1907
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Søren Hansen Andresen
1915-
Søren Hansen Andresen
F:
22 nov. 1915
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Ane Margrethe Feddersen
1878-
Ane Margrethe Feddersen
F:
7 sep. 1878
Emmerlev s. (Kærgård)
Thomas Andresen
1880-
Thomas Andresen
F:
21 okt. 1880
Vilslev
G:
16 nov. 1905
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
Agathe Christine Jørgensen
1905-
Agathe Christine Jørgensen
F:
26 Okt 1905
Ubjerg s. (Sæd)
Søren Hansen Jørgensen
1908-
Søren Hansen Jørgensen
F:
17 jan. 1908
Ubjerg s. (Sæd)
Agnes Andrea Boysen
1918-
Agnes Andrea Boysen
F:
17 dec. 1918
Ubjerg s. (Sæd)
G:
5 nov. 1939
Ubjerg
Andreas Simeon Jørgensen
1909-
Andreas Simeon Jørgensen
F:
21 jul. 1909
Ubjerg s. (Sæd)
Hertha Metha Wølk
1911-
Hertha Metha Wølk
F:
21 nov. 1911
Tyskland
G:
14 jul. 1951
Ubjerg
Meta Helene Jørgensen
1912-
Meta Helene Jørgensen
F:
3 jan. 1912
Ubjerg s. (Sæd)
Waldemar Jørgensen
1914-
Waldemar Jørgensen
F:
10 aug. 1914
Ubjerg s. (Sæd)
Hansi Willi Jørgensen
1918-
Hansi Willi Jørgensen
F:
23 mar. 1918
Ubjerg s. (Sæd)
Margrethe Jørgensen
1920-
Margrethe Jørgensen
F:
7 sep. 1920
Ubjerg s. (Sæd)
Andreas Friedrich Willecke
1912-
Andreas Friedrich Willecke
F:
23 feb. 1912
Uge
G:
26 nov. 1941
Ubjerg
Martha Jørgensen
Peter Jakobsen Hansen
1908-
Peter Jakobsen Hansen
F:
29 nov. 1908
Højst s. (Ø. Højst)
Laura Pedrea Feddersen
1880-
Laura Pedrea Feddersen
F:
24 nov. 1880
Emmerlev s. (Kærgård)
Hans Jørgen Jørgensen
1880-1960
Hans Jørgen Jørgensen
F:
16 nov. 1880
Braderup
G:
26 nov. 1904
Ubjerg
D:
11 okt. 1960
Tønder (sygehuset)
Dora Pedrea Feddersen
1883-1883
Dora Pedrea Feddersen
F:
2 jan. 1883
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
22 mar. 1883
Emmerlev s. (Kærgård)
Laust Feddersen
1884-1886
Laust Feddersen
F:
8 mar. 1884
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
13 jan. 1886
E
Marie Meta Helene Feddersen
Metha Christine Feddersen
Laust Feddersen
1886-1958
Laust Feddersen
F:
20 feb. 1886
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
21 okt. 1958
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hansine Marie Brodersen
1898-1968
Hansine Marie Brodersen
F:
17 nov. 1898
Skærbæk s. (V. Gasse)
D:
24 jan. 1968
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Søren Hansen Jakob Feddersen
1921-
Søren Hansen Jakob Feddersen
F:
13 mar. 1921
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Mette Marie Feddersen
1922-
Mette Marie Feddersen
F:
20 nov. 1922
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Peter Feddersen
1888-
Peter Feddersen
F:
21 jun. 1888
Emmerlev s. (Kærgård)
Petrea Andersen
1889-
Petrea Andersen
F:
4 dec. 1889
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Fedder Laustsen Feddersen
1890-1965
Fedder Laustsen Feddersen
F:
26 dec. 1890
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
29 maj 1965
Branderup
Anna Christine Festersen
1883-1965
Anna Christine Festersen
F:
26 jun. 1883
Holbøl
D:
22 jan. 1965
Augustenborg Sindssygehospital
Dødfødt søn
1894-1894
Dødfødt søn
F:
29 okt. 1894
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
29 okt. 1894
Emmerlev s. (Kærgård)
Søren Hansen Feddersen
1843-1929
Søren Hansen Feddersen
F:
3 apr. 1843
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
29 jan. 1929
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Meta Helene Knudsen
1851-1925
Meta Helene Knudsen
F:
22 dec. 1851
Ballum s.
G:
8 maj 1875
Emmerlev
D:
4 feb. 1925
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marie Feddersen
1848-1848
Marie Feddersen
F:
21 jul. 1848
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
25 jul. 1848
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anders Feddersen
1872-
Anders Feddersen
F:
4 okt. 1872
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marie Cathrine Feddersen
1872-1892
Marie Cathrine Feddersen
F:
4 okt. 1872
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
21 maj 1892
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marie Kirstine Feddersen
1851-1930
Marie Kirstine Feddersen
F:
24 okt. 1851
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
17 apr. 1930
Emmerlev s. (Duborg)
Niels Hansen
Laust Feddersen Henriksen
1877-1885
Laust Feddersen Henriksen
F:
16 maj 1877
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
19 feb. 1885
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Niels Peter Schmidt
1905-1957
Niels Peter Schmidt
F:
25 okt. 1905
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
13 mar. 1957
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Christine Fabricius
Peter Nielsen Schmidt
1907-
Peter Nielsen Schmidt
F:
1 apr. 1907
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Nicolai Schmidt
1910-
Nicolai Schmidt
F:
15 jul. 1910
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marius Schmidt
1912-
Marius Schmidt
F:
7 sep. 1912
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Nicoline Marie Schmidt
1915-
Nicoline Marie Schmidt
F:
15 maj 1915
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marie Christine Schmidt
1920-
Marie Christine Schmidt
F:
21 jan. 1920
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Ane Dorothea Henriksen
1879-1958
Ane Dorothea Henriksen
F:
18 dec. 1879
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
18 Okt 1958
Højer
Nicolai Nissen Schmidt
1877-
Nicolai Nissen Schmidt
F:
2 dec. 1877
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
24 okt. 1902
Emmerlev
Ane Margrethe Henriksen
1882-
Ane Margrethe Henriksen
F:
16 nov. 1882
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Henrik Bertelsen
1878-
Henrik Bertelsen
F:
4 maj 1878
Harte
G:
8 nov. 1906
Emmerlev
Peter Nielsen Henriksen
1909-
Peter Nielsen Henriksen
F:
19 sep. 1909
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Alfred Henriksen
1910-
Alfred Henriksen
F:
22 nov. 1910
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marius Henriksen
1912-1913
Marius Henriksen
F:
6 mar. 1912
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
6 okt. 1913
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Detlev Henriksen
1913-1987
Detlev Henriksen
F:
12 jul. 1913
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
14 jan. 1987
Auguste Minna Jacobsen
1915-1965
Auguste Minna Jacobsen
F:
6 nov. 1915
Brede s. (Svanstrup)
G:
31 maj 1947
Brede
D:
4 maj 1965
Daler s. (Østerby)
Marius Henriksen
1914-1915
Marius Henriksen
F:
12 nov. 1914
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
12 jan. 1915
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christian Henriksen
1915-1916
Christian Henriksen
F:
16 dec. 1915
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
19 okt. 1916
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christian Henriksen
1920-
Christian Henriksen
F:
31 jan. 1920
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Sigrid Henriksen
1921-
Sigrid Henriksen
F:
2 aug. 1921
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Helga Marie Henriksen
1923-
Helga Marie Henriksen
F:
9 Okt 1923
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Feddersen Henriksen
1885-
Laust Feddersen Henriksen
F:
2 aug. 1885
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christine Petrea Nielsen
1882-
Christine Petrea Nielsen
F:
12 maj 1882
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
18 dec. 1908
Emmerlev
Hans Hinrich Boysen
1906-
Hans Hinrich Boysen
F:
4 nov. 1906
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marius Christian Boysen
1910-
Marius Christian Boysen
F:
17 aug. 1910
Højer
Sophie Christiane Mamsen
1910-
Sophie Christiane Mamsen
F:
26 aug. 1910
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andrea Henriksen
1887-
Andrea Henriksen
F:
2 nov. 1887
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Hinrich Boysen
1864-
Hans Hinrich Boysen
F:
15 maj 1864
Møgeltønder
G:
25 aug. 1906
Emmerlev
Marie Henriksen
1921-
Marie Henriksen
F:
25 mar. 1921
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Jensine Henriksen
1926-
Jensine Henriksen
F:
15 jul. 1926
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Henrik Nielsen Henriksen
1890-1964
Henrik Nielsen Henriksen
F:
20 jan. 1890
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
10 dec. 1964
Tønder (sygehuset)
Marine Medine Jensen
1893-
Marine Medine Jensen
F:
9 jan. 1893
Ballum s.
G:
12 nov. 1920
Emmerlev
Marie Christine Henriksen
1921-
Marie Christine Henriksen
F:
3 mar. 1921
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Margrethe Henriksen
1922-1922
Anne Margrethe Henriksen
F:
7 Okt 1922
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
15 nov. 1922
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anna Margrethe Henriksen
1923-
Anna Margrethe Henriksen
F:
24 Okt 1923
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Erna Henriksen
1925-
Erna Henriksen
F:
1 maj 1925
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peder Nielsen Henriksen
1929-
Peder Nielsen Henriksen
F:
9 Maj 1929
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peter Marius Henriksen
1892-1969
Peter Marius Henriksen
F:
27 okt. 1892
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
28 jun. 1969
Løgumkloster (sygehus)
Anne Margrethe Nielsen
1893-
Anne Margrethe Nielsen
F:
11 maj 1893
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Julius Henriksen
1926-
Julius Henriksen
F:
8 aug. 1926
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peter Nielsen Henriksen
1928-
Peter Nielsen Henriksen
F:
8 jan. 1928
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Carl Henriksen
1896-
Carl Henriksen
F:
30 nov. 1896
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hanne Jensen
1904-
Hanne Jensen
F:
9 maj 1904
Klægsbøl
G:
27 nov. 1925
Emmerlev
Peter Nielsen Skiøtt Henriksen
1840-1925
Peter Nielsen Skiøtt Henriksen
F:
30 maj 1840
Gram
G:
3 mar. 1876
Emmerlev
D:
5 jun. 1925
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Feddersen Laustsen
1814-1885
Laust Feddersen Laustsen
F:
1814
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
6 jan. 1885
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Margrethe Sørensdatter
1809-1892
Anne Margrethe Sørensdatter
F:
9 jun. 1809
Emmerlev s. (V. Gammelby)
G:
15 maj 1840
Emmerlev
D:
2 dec. 1892
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Fedder Laustsen
1772-1812
Fedder Laustsen
F:
1772
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
16 nov. 1812
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Maren
ca. 1785-1820
Maren
F:
ca. 1785
D:
1 maj 1820
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Jensen Krog
1796-1821
Hans Jensen Krog
F:
22 aug. 1796
D:
19 jun. 1821
Gedske Nissen
1861-
Gedske Nissen
F:
22 sep. 1861
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anders Mathiesen Nissen
1863-
Anders Mathiesen Nissen
F:
20 dec. 1863
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt søn
1866-1866
Dødfødt søn
F:
7 maj 1866
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
7 maj 1866
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Andresen Nissen
1867-
Hans Andresen Nissen
F:
27 aug. 1867
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Katrine Marie Nissen
1870-
Katrine Marie Nissen
F:
15 sep. 1870
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andreas Peter Nissen
1872-
Andreas Peter Nissen
F:
11 nov. 1872
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Ane Petrea Nissen
1876-
Ane Petrea Nissen
F:
1876
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marie Cathrine Madsen
1836-
Marie Cathrine Madsen
F:
22 maj 1836
Jørgen Hansen Nissen
ca. 1837-
Jørgen Hansen Nissen
F:
ca. 1837
G:
24 jun. 1860
Emmerlev
Anna Cathrine Nissen
1869-1876
Anna Cathrine Nissen
F:
6 aug. 1869
Hjerpsted
D:
21 feb. 1876
Hjerpsted
Ane Marie Nissen
1872-
Ane Marie Nissen
F:
28 maj 1872
Hjerpsted
Claus Johansen Friis
1869-
Claus Johansen Friis
F:
3 jun. 1869
G:
1 aug. 1891
Andreas Nissen
1905-
Andreas Nissen
F:
16 okt. 1905
Hjerpsted
Christiane Cathrine Nissen
1906-
Christiane Cathrine Nissen
F:
27 sep. 1906
Hjerpsted
Anne Marie Nissen
Carl Nissen
Anders Nissen
1875-
Anders Nissen
F:
16 okt. 1875
Hjerpsted
Anne Marie Werner
1876-1918
Anne Marie Werner
F:
15 maj 1876
G:
15 nov. 1904
Hjerpsted
D:
21 jan. 1918
Hjerpsted
Mathias Mathiesen Nissen
1879-1879
Mathias Mathiesen Nissen
F:
18 jun. 1879
Hjerpsted
D:
11 nov. 1879
Hjerpsted
Dødfødt søn
1881-1881
Dødfødt søn
F:
25 jan. 1881
Hjerpsted
D:
25 jan. 1881
Hjerpsted
Cathrine Nissen
1882-
Cathrine Nissen
F:
24 apr. 1882
Hjerpsted
Niels Andersen Winther
1877-
Niels Andersen Winther
F:
13 aug. 1877
Abild s.
G:
8 jun. 1901
Løgumkloster
Anna Cathrine Madsen
1838-1904
Anna Cathrine Madsen
F:
5 apr. 1838
Hjerpsted
D:
18 sep. 1904
Hjerpsted
Andreas Nissen
ca. 1840-1909
Andreas Nissen
F:
ca. 1840
D:
3 aug. 1909
Hjerpsted
Hansine Kirstine Madsen
1841-1841
Hansine Kirstine Madsen
F:
14 apr. 1841
D:
30 sep. 1841
Ane Cathrine Krog
1798-1872
Ane Cathrine Krog
F:
28 feb. 1798
D:
12 sep. 1872
Mathias Madsen
Mathias Madsen
G:
2 jan. 1836
Peder Schack
1887-1964
Peder Schack
F:
4 jul. 1887
Alslev
D:
5 okt. 1964
Alslev
Karen Margrethe Schack
Erik Rude
Hans Pedersen Schack
1890-1974
Hans Pedersen Schack
F:
16 jul. 1890
Alslev
D:
22 jul. 1974
Sejs, Linå
Elise Jensine Tarp
1895-
Elise Jensine Tarp
F:
7 okt. 1895
Varde
G:
26 dec. 1916
Varde
Andreas Schack
Inga Pedersen
Ivar Nielsen Schack
1922-1994
Ivar Nielsen Schack
F:
15 feb. 1922
Alslev
D:
10 jul. 1994
Alslev
Anna Marie Schack
Gunnar Lundsgaard Jørgensen
Christian Schack
Erna Hansen
Laurids Schack
1892-1969
Laurids Schack
F:
12 jun. 1892
Alslev
D:
7 nov. 1969
Alslev
Kirsten Nielsen
1889-1974
Kirsten Nielsen
F:
30 okt. 1889
Stauning
G:
25 apr. 1919
Stauning
D:
26 okt. 1974
Alslev
Axel Schack
1897-
Axel Schack
F:
16 mar. 1897
Alslev
Meta Kirstine Margrethe Sørensen
1899-
Meta Kirstine Margrethe Sørensen
F:
18 apr. 1899
Ålunde, Fåborg
G:
9 nov. 1946
Alslev
Lis Schack
Kent Holstein Magnussen
Niels Schack
Else Birgit Jensen
Karl Christian Andreas Schack
1902-
Karl Christian Andreas Schack
F:
24 apr. 1902
Alslev
Margrethe Nielsen
1906-
Margrethe Nielsen
F:
31 maj 1906
Dølby
G:
5 nov. 1939
Esbjerg
Anna Cathrine Marie Schack
1902-1938
Anna Cathrine Marie Schack
F:
24 apr. 1902
Alslev
D:
10 mar. 1938
Usserød
Andreas Schack
1854-1939
Andreas Schack
F:
2 aug. 1854
Alslev
D:
20 dec. 1939
Alslev
Anne Marie Pedersen
1866-1951
Anne Marie Pedersen
F:
10 jan. 1866
Alslev
G:
22 sep. 1885
Alslev
D:
24 jun. 1951
Alslev
Kristian Olldag
1881-1961
Kristian Olldag
F:
6 nov. 1881
Alslev
D:
1961
Spangsbjerg, Esbjerg
Anne Marie Grøntved
Kaj Aage Jensen
1903-
Kaj Aage Jensen
F:
15 jun. 1903
Frederiksberg
Esther Grøntved
1914-1969
Esther Grøntved
F:
10 okt. 1914
Frederiksberg
D:
23 jul. 1969
Hillerød
Carl Erik Bechgaard
Gunnar Olldag Grøntved
Karen Dagmar Blicher
Vilhelm Olldag Grøntved
1919-1977
Vilhelm Olldag Grøntved
F:
16 feb. 1919
Frederiksberg
D:
11 jan. 1977
Roskilde
Anny Pedersen
Katrine Olldag
1883-1965
Katrine Olldag
F:
20 sep. 1883
Alslev
D:
14 nov. 1965
København
Johannes Grøntved
1882-1956
Johannes Grøntved
F:
25 jan. 1882
Grøntved, Mygdal
G:
25 jul. 1912
Skast
D:
11 jul. 1956
Frederiksberg
Signe Marie Schack Olldag
Henry Poulsen Kjeldsen
Dagmar Schack Olldag
Svend Barslund Sørensen
1913-1971
Svend Barslund Sørensen
F:
2 sep. 1913
Holstebro
D:
1971
Frida Schack Olldag
Jens Kristian Marinus Bilgrav
Vilhelm Kristian Schack Olldag
1927-1933
Vilhelm Kristian Schack Olldag
F:
30 sep. 1927
Aulum
D:
18 sep. 1933
Holstebro (sygehuset)
Peder Emil Schack Olldag
Inge Elisabeth Krüger
Peder Schack Olldag
1885-1970
Peder Schack Olldag
F:
26 okt. 1885
Alslev
D:
16 dec. 1970
Aulum
Katrine Marie Emilie Jensen
1893-1969
Katrine Marie Emilie Jensen
F:
18 dec. 1893
Haderup
G:
6 okt. 1916
Sevel
D:
18 sep. 1969
Aulum
Elise Schack Olldag
1888-1966
Elise Schack Olldag
F:
5 jan. 1888
Alslev
D:
1966
Kolding
Vilhelm Marius Schack Olldag
1890-1891
Vilhelm Marius Schack Olldag
F:
1 sep. 1890
Alslev
D:
14 jun. 1891
Alslev
Marie Schack
1856-1890
Marie Schack
F:
3 nov. 1856
Alslev
D:
12 sep. 1890
Alslev
Vilhelm Olldag
1855-1935
Vilhelm Olldag
F:
1 jun. 1855
Hohendorn, Holsten, Tyskland
G:
21 jun. 1880
Alslev
D:
25 apr. 1935
Sønder-Felding
Laurids Schack
1859-1875
Laurids Schack
F:
7 feb. 1859
Alslev
D:
14 jun. 1875
Alslev
Hans Aage Schack Larsen
Emmy Sørine Nielsen
Else Ingeborg Schack Larsen
1916-1962
Else Ingeborg Schack Larsen
F:
14 dec. 1916
Bringstrup
D:
20 sep. 1962
Ringsted
Johannes Esbensen
Johannes Schack Larsen
1889-ca. 1966
Johannes Schack Larsen
F:
12 aug. 1889
Bringstrup
D:
ca. 1966
Ringsted
Anna Oline Olesen
1889-1948
Anna Oline Olesen
F:
11 nov. 1889
Sigersted
G:
1 mar. 1912
Bringstrup
D:
MARTS 1948
Ringsted
Tage Schack Larsen
Nanna Holm
Arne Schack Larsen
Elise Jytte Sørensen
Aase Schack Larsen
Oskar Villumsen
Knud Schack Larsen
Ingrid Bennike Hillersborg
Inge Schack Larsen
Bent Larsen
Laurids Schack Larsen
1891-1979
Laurids Schack Larsen
F:
2 feb. 1891
Bringstrup
D:
16 aug. 1979
Fjenneslev
Mary Johanne Mariane Hansen
1906-1973
Mary Johanne Mariane Hansen
F:
3 jun. 1906
Herlufmagle
G:
31 jan. 1931
Fjenneslev
D:
5 okt. 1973
Fjenneslev
Kamma Elisabeth Schack Larsen
1892-1979
Kamma Elisabeth Schack Larsen
F:
28 okt. 1892
Bringstrup
D:
17 dec. 1979
Søborg
Jens Martin Olsen
1892-1980
Jens Martin Olsen
F:
22 jun. 1892
Udby
G:
3 mar. 1917
Fjenneslev
D:
0301-1980
Søborg
Astrid Katrine Schack Larsen
1894-1928
Astrid Katrine Schack Larsen
F:
27 dec. 1894
Bringstrup
D:
26 okt. 1928
Fjenneslev
Ruth Schack Hansen
Anker Høiland Andersen
Elna Schack Larsen
1896-1966
Elna Schack Larsen
F:
30 jan. 1896
Bringstrup
D:
14 dec. 1966
København
Jens Johannes Hansen
1895-1974
Jens Johannes Hansen
F:
11-08-1895
Ringsted
G:
14 nov. 1919
Fjenneslev
D:
06-02-1974
København
Valdemar Schack Larsen
1896-1896
Valdemar Schack Larsen
F:
30 jan. 1896
Bringstrup
D:
12 feb. 1896
Bringstrup
Marie Schack Larsen
1897-1955
Marie Schack Larsen
F:
14 apr. 1897
Bringstrup
D:
20 maj 1955
Lyngby
Valdemar Schack Larsen
1898-1899
Valdemar Schack Larsen
F:
27 sep. 1898
Bringstrup
D:
23 jan. 1899
Bringstrup
Erik Schack Larsen
Valborg Sofie Jakobsen
Viggo Schack Larsen
1900-1952
Viggo Schack Larsen
F:
27 maj 1900
Bringstrup
D:
30 jun. 1952
København
Gudrun Sørine Therese Klausen
1906-1968
Gudrun Sørine Therese Klausen
F:
18 apr. 1906
Vig
G:
6 jan. 1925
Udby
D:
25 nov. 1968
Sundby
Ingeborg Schack
1861-1946
Ingeborg Schack
F:
4 maj 1861
Alslev
D:
28 dec. 1946
Fjenneslev
Niels Larsen
1843-1929
Niels Larsen
F:
13 maj 1843
Bringstrup
G:
9 okt. 1888
Alslev
D:
12 jul. 1929
Fjenneslevmagle
Katrine Schack Kristensen Mulbjerg
1890-
Katrine Schack Kristensen Mulbjerg
F:
20 mar. 1890
Stauning
Bodil Marie Schack Mulbjerg
1920-1946
Bodil Marie Schack Mulbjerg
F:
8 sep. 1920
Åsted
D:
27 jan. 1946
Kraghede, Ø. Brønderslev
Christian Schack Mulbjerg
1891-
Christian Schack Mulbjerg
F:
5 maj 1891
Stauning
D:
Lillering, Framlev
Karen Johanne Cecilie Christensen
1894-1945
Karen Johanne Cecilie Christensen
F:
6 okt. 1894
Hjørring
G:
22 aug. 1919
Hjørring
D:
25 feb. 1945
Kraghede, Ø. Brønderslev
Viggo Schack Mulbjerg
1894-
Viggo Schack Mulbjerg
F:
16 sep. 1894
Tåstrup, Harlev
Hans Erik Schack Christensen
1930-
Hans Erik Schack Christensen
F:
17 sep. 1930
Allis Tyllesen
1933-
Allis Tyllesen
F:
1 aug. 1933
Eva Agnete Schack Christensen
1934-
Eva Agnete Schack Christensen
F:
7 aug. 1934
Ronald Younger
1926-
Ronald Younger
F:
9 jul. 1926
G:
3 sep. 1955
Inger Marie Schack Christensen
1936-
Inger Marie Schack Christensen
F:
25 mar. 1936
Aalborg (Budolfi)
Christian Roesdahl
1926-
Christian Roesdahl
F:
25 okt 1926
G:
20 apr. 1957
Gerda Marie Schack Mulbjerg
1902-
Gerda Marie Schack Mulbjerg
F:
31 dec. 1902
Arne Holten Lützhøft Christensen
1897-
Arne Holten Lützhøft Christensen
F:
20 apr. 1897
G:
24 maj 1927
Dalum
Maria Petrea Cathrine Schack
1864-1916
Maria Petrea Cathrine Schack
F:
19 nov. 1864
Alslev
D:
19 nov. 1916
Hjørring
Hans Mulbjerg
1861-1930
Hans Mulbjerg
F:
1 apr. 1861
Dejbjerg
G:
1 apr. 1889
Alslev
D:
7 dec. 1930
Hjørring
Marie Schack Olldag
1893-1975
Marie Schack Olldag
F:
3 feb. 1893
Alslev
D:
18 sep. 1975
Varde
Ellen Schack Olldag
1895-1970
Ellen Schack Olldag
F:
21 mar. 1895
Alslev
D:
18 sep. 1970
Rønde
Arne Nielsen
1891-1970
Arne Nielsen
F:
26 nov. 1891
Vordingborg
G:
24 sep. 1919
D:
26 feb. 1970
Varde
Elise Schack Olldag
Poul Schack Olldag
1930-1997
Poul Schack Olldag
F:
21 jan. 1930
Frederiksberg
D:
21 jan. 1997
Varde
Else Marie Lauridsen
Ulf Schack Olldag
1931-1953
Ulf Schack Olldag
F:
18 jun. 1931
København
D:
26 jul. 1953
Høvelte
Stig Schack Olldag
Irma Andersen
Sigrid Schack Olldag
1898-1972
Sigrid Schack Olldag
F:
21 maj 1898
Sønder-Felding
D:
21 sep. 1972
Varde
Thorvald Ingvard Chr.Marius Sørensen
1905-
Thorvald Ingvard Chr.Marius Sørensen
F:
18 okt. 1905
Aarhus
G:
4 jul. 1926
Assing
Vilhelm Schack Østergaard
Marie Kirstine Nielsen
Christian Schack Østergaard
1927-1995
Christian Schack Østergaard
F:
4 sep. 1927
Give
D:
27 jun. 1995
Give
Ingrid Nielsen
Ellen Schack Østergaard
Aage Sørensen
Gudrun Schack Olldag
1900-1971
Gudrun Schack Olldag
F:
5 apr. 1900
Sønder-Felding
D:
8 feb. 1971
Brande
Peder Østergaard
1899-1979
Peder Østergaard
F:
22 okt. 1899
Sdr. Lem
G:
17 nov. 1923
Hoven
D:
26 maj 1979
Give
Steffen Schack Olldag
Else Marie Jensen
Dorte Schack Olldag
Ole Bay
Valdemar Schack Olldag
1905-
Valdemar Schack Olldag
F:
19 aug. 1905
Sønder-Felding
Johanne Mathilde Pedersen
Harald Schack Olldag Frederiksen
Sofia Mari Thomsen
Vagn Olldag Frederiksen
Steen Olldag Frederiksen
Sonja May Pedersen
Jørgen Olldag Frederiksen
Karen Margrethe Riberholt Thomsen
Inge Grethe Sommerlund Frederiksen
Gert Christensen
Rigmor Schack Olldag
Carl Eduard Frederiksen
1903-1980
Carl Eduard Frederiksen
F:
8 feb. 1903
Søndersø
D:
31 okt. 1980
Kolding
Pedrea Schack
1867-1926
Pedrea Schack
F:
2 maj 1867
Alslev
D:
28 nov. 1926
Sønder-Felding
Vilhelm Olldag
1855-1935
Vilhelm Olldag
F:
1 jun. 1855
Hohendorn, Holsten, Tyskland
G:
4 jun. 1892
Alslev
D:
25 apr. 1935
Sønder-Felding
Cathrine Krog
1827-1878
Cathrine Krog
F:
13 feb. 1827
Søndernæs, Brøns
D:
7 aug. 1878
Alslev
Peder Schack
1826-1909
Peder Schack
F:
30 nov. 1826
Varde
G:
9 okt. 1852
Alslev
D:
19 jan. 1909
Alslev Mølle, Alslev
Caroline Schmidt
1853-1875
Caroline Schmidt
F:
25 nov. 1853
Havervad, Brøns
D:
CA 1875
på et skib i Atlanterhavet
Dagmar Christensen
NN Andersen
Louis Christensen
Maren Schmidt
1855-
Maren Schmidt
F:
11 apr. 1855
Havervad, Brøns
D:
USA
NN Christensen
Niels Andersen Schmidt
1856-1865
Niels Andersen Schmidt
F:
21 jul. 1856
Havervad, Brøns
D:
30 apr. 1865
Brøns
Laura Frederikke Schmidt
1857-1861
Laura Frederikke Schmidt
F:
26 sep. 1857
Havervad, Brøns
D:
10 mar. 1861
Havervad, Brøns
Tage Christensen
Else Bertha Christensen
Svend Børge Andersen
NN Christensen
Viggo Nielsen
Arne Christensen
Grethe Christensen
-1
Grethe Christensen
D:
1
Inger Christensen
Karl Johan Schmeltzer
Kristine Feliciane Karoline Schmidt
1889-1959
Kristine Feliciane Karoline Schmidt
F:
4 aug. 1889
D:
15 apr. 1959
Esbjerg
Aksel Christensen
1890-1949
Aksel Christensen
F:
16 maj 1890
D:
1949
Hans Schmidt
1892-1911
Hans Schmidt
F:
1 jan. 1892
Hostrup
D:
23 sep. 1911
Esbjerg
Truels Nielsen Schmidt
1860-1939
Truels Nielsen Schmidt
F:
15 aug. 1860
Havervad, Brøns
D:
1939
Esbjerg
Berthe Marie Mikkelsen
1863-1899
Berthe Marie Mikkelsen
F:
28 aug. 1863
V. Nykirke
G:
17 nov. 1888
D:
28 feb. 1899
Esbjerg
Bertha Sillasen Schmidt
1900-1914
Bertha Sillasen Schmidt
F:
1900
D:
1914
Esbjerg
Jette Schmidt
Karl Nielsen
Torkild Schmidt
Kirsten
Arne Sillasen Schmidt
1909-1991
Arne Sillasen Schmidt
F:
24 mar. 1909
Esbjerg
D:
7 mar. 1991
Esbjerg
Inger Larsen
1910-1986
Inger Larsen
F:
27 dec. 1910
G:
3 jul. 1938
D:
5 apr. 1986
Esbjerg
Hans Sillasen Schmidt
Ane Sillasen
1875-1930
Ane Sillasen
F:
1875
Andrup, Skads
G:
ca. 1899
D:
27 jun. 1930
Esbjerg
Kaj Nielsen Schmidt
Ingrid Kjærsgaard Jensen
Gunnar Nielsen Schmidt
Ester Nielsen
Morten Nielsen Schmidt
1892-1973
Morten Nielsen Schmidt
F:
30 aug. 1892
Jerne
D:
19 jan. 1973
Rindum
Anna Mathilde Nielsen
1899-1968
Anna Mathilde Nielsen
F:
29 dec. 1899
Rindum
G:
7 nov. 1926
Ringkøbing
D:
20 feb. 1968
Ringkøbing
Hans Nielsen Schmidt
1894-1902
Hans Nielsen Schmidt
F:
8 mar. 1894
Jerne
D:
25 nov. 1902
Jerne
Vagner Schmidt
Ruth
Doris Schmidt
Svend Aage Paulsen
Niels Andreas Schmidt
1895-1935
Niels Andreas Schmidt
F:
4 maj 1895
Jerne
D:
12 nov. 1935
Esbjerg
Metha Bergtram
1896-1968
Metha Bergtram
F:
16 jul. 1896
Tjæreborg
G:
12 sep. 1926
Tjæreborg
D:
24 dec. 1968
Esbjerg
Gudrun Dorthea Schmidt
1921-1985
Gudrun Dorthea Schmidt
F:
28 apr. 1921
Jerne
D:
NOV. 1985
Ontario, Canada
Aage Mortensen
Inger Marie Schmidt
Ernst Lind Jensen
Kaj Gerner Schmidt
Henny Tolstrup Jensen
Poul Aksel Schmidt
Anna Marie Hansen
Anton Schmidt
1896-1980
Anton Schmidt
F:
11 okt. 1896
Jerne
D:
1 nov. 1980
Jerne
Agnes Kerstine Nielsen
1901-1970
Agnes Kerstine Nielsen
F:
12 okt. 1901
Vesterlund, Lønne
G:
11 dec. 1920
Esbjerg
D:
28 aug. 1970
Jerne
Helen Doris Jensen
Earl Douglas Colpitts
Betty Ann Jensen
John Kundrik
Joan Eleonora Jensen
John Douglas Moore
Anton Roy Jensen
Laura Jean Gilbert
Harold Martin Jensen
1933-1986
Harold Martin Jensen
F:
21 dec. 1933
Alberta, Canada
D:
3 maj 1986
Alberta, Canada
Phylis Louise Housenga
dødfødt søn
1935-1935
dødfødt søn
F:
1935
Alberta, Canada
D:
1935
Marie Schmidt
1897-1935
Marie Schmidt
F:
12 dec. 1897
Skads
D:
12 jun. 1935
Alberta, Canada
Jens Peder Jensen
1891-1956
Jens Peder Jensen
F:
2 mar. 1891
G:
1 okt. 1925
Canada
D:
28 apr. 1956
Alberta, Canada
Søren Schmidt
1898-1966
Søren Schmidt
F:
4 dec. 1898
Skads
D:
16 sep. 1966
Esbjerg
Villy Bernhard Schmidt
Gerda Schmidt
Poul Godthardt Hansen
Ruth Schmidt
Flemming Scharnweber
Erik Taftenberg Schmidt
Inger Schmidt
Gunnar Schmidt
1942-1945
Gunnar Schmidt
F:
11 jan. 1942
Esbjerg
D:
1945
Esbjerg
Kristian Metinus Schmidt
1900-1986
Kristian Metinus Schmidt
F:
23 sep. 1900
Skads
D:
27 mar. 1986
Esbjerg
Karen Nielsen Petrea Lauridsen
1901-
Karen Nielsen Petrea Lauridsen
F:
29 mar. 1901
G:
27 apr. 1927
Esbjerg
Juliane Augusta Schmidt
1901-1902
Juliane Augusta Schmidt
F:
13 okt. 1901
Jerne
D:
23 mar. 1902
Laurids Feddersen Schmidt
1865-1931
Laurids Feddersen Schmidt
F:
11 apr. 1865
Havervad, Brøns
D:
25 aug. 1931
Esbjerg (Skt. Josefs hospital)
Dorthea Nielsen
1866-1904
Dorthea Nielsen
F:
1 nov. 1866
Sædding, Guldager
G:
5 sep. 1891
Skads
D:
25 feb. 1904
Jerne
Kirstine Margrethe Andresen
Richard Johan Sejerup
1928-1979
Richard Johan Sejerup
F:
10 feb. 1928
D:
28 sep. 1979
Esbjerg
Else Andresen
John Jensen
Helga Andresen
Arny Slot
Karen Dorthea Schmidt
1906-1987
Karen Dorthea Schmidt
F:
13 jun. 1906
Jerne
D:
16 dec. 1987
Jerne
Kristian Andresen
1910-ca. 1980
Kristian Andresen
F:
1910
G:
ca. 1932
D:
ca. 1980
Jerne
Karen Margrethe Schmidt
Tommy Magnus Jensen
Jørgen Schmidt
Hanne Vera Christensen
Mads Schmidt
1908-1985
Mads Schmidt
F:
21 mar. 1908
Jerne
D:
22 jul. 1985
Esbjerg
Grethe
Grethe
G:
ca. 1941
udøbt søn
1909-1909
udøbt søn
F:
14 jul. 1909
Jerne
D:
24 aug. 1909
Hans Schmidt
1910-1910
Hans Schmidt
F:
15 jun. 1910
Jerne
D:
6 sep. 1910
Karl Schmidt
1911-1911
Karl Schmidt
F:
16 okt. 1911
Jerne
D:
3 dec. 1911
dødfødt søn
1913-1913
dødfødt søn
F:
29 nov. 1913
Jerne
D:
29 nov. 1913
Johannes Schmidt
1915-1915
Johannes Schmidt
F:
3 jul. 1915
Jerne
D:
1 nov. 1915
Ane Marie Kirstine Pedersen
1877-1958
Ane Marie Kirstine Pedersen
F:
31 jan. 1877
Lifstrup, V.Nebel
G:
12 apr. 1905
Jerne
D:
1958
Jerne
Marie Sillasen
1895-
Marie Sillasen
F:
10 feb. 1895
Andrup, Skads
NN Østergaard
NN Sørensen
Hugo Sillas Sillasen
Jytte
Ilse Marie Sillasen
Harilal Shah
Hans Sillasen
1901-1975
Hans Sillasen
F:
18 sep. 1901
Andrup, Skads
D:
9 jun. 1975
Slagelse
Jonna Larsen
Nielsine Anine Schmidt
1867-1936
Nielsine Anine Schmidt
F:
7 okt. 1867
Havervad, Brøns
D:
1936
Andrup, Skads
Sillas Sillasen
1868-
Sillas Sillasen
F:
15 sep. 1868
Andrup, Skads
G:
16 mar. 1894
Andrup, Skads
Nielsine Marie Krog
1829-1902
Nielsine Marie Krog
F:
10 nov. 1829
Søndernæs, Brøns
D:
23 sep. 1902
Esbjerg
Hans Nielsen Schmidt
1826-1889
Hans Nielsen Schmidt
F:
14 jul. 1826
Havervad, Brøns
G:
30 okt. 1852
Brøns
D:
26 jun. 1889
Ravnsø, V.Nykirke
Rosa Nikoline Charlotte Amalie Krog
1893-1893
Rosa Nikoline Charlotte Amalie Krog
F:
15 jan. 1893
D:
20 mar. 1893
Dagny Margrethe Aurora Krog
1894-
Dagny Margrethe Aurora Krog
F:
4 okt. 1894
Helfred Holger Horatio Krog
1896-
Helfred Holger Horatio Krog
F:
11 jan. 1896
Palmer Axel Valdemar Krog
1898-
Palmer Axel Valdemar Krog
F:
5 feb. 1898
Laurids Krog
1862-1907
Laurids Krog
F:
4 feb. 1862
Brøns s. (Søndernæs)
D:
6 dec. 1907
Brøns
Marie Christine Hansen
1874-
Marie Christine Hansen
F:
20 jul. 1874
G:
1 aug. 1890
Brøns
Jørgen Hansen Krog
1864-
Jørgen Hansen Krog
F:
26 jul. 1864
Brøns
Marie Krog
1867-1868
Marie Krog
F:
6 jul. 1867
Brøns
D:
20 apr. 1868
Alslev
Jens Hansen Krog
1832-1878
Jens Hansen Krog
F:
29 jul. 1832
Søndernæs, Brøns
D:
23 sep. 1878
Søndernæs, Brøns
Nielsamine Hansen Okholm
1842-1867
Nielsamine Hansen Okholm
F:
7 mar. 1842
V. Vedsted s. (Okholm)
G:
17 nov. 1860
V. Vedsted
D:
18 apr. 1867
Brøns
Jenny Marie Mamsen Krog
Niels Schack Krog
Niels Karl Mamsen Krog
Signe Bastian
Kirsten Krog
1943-1953
Kirsten Krog
F:
7 jul. 1943
Brøns
D:
14 jul. 1953
Jens Erik Krog
Jytte Stenger
Else Marie Krog
Kaj Madsen
Peter Krog
Waldemar Krog
Klara Graversen
Hugo Krog
Marie Vodder
Martin Krog
1874-1936
Martin Krog
F:
23 jul. 1874
Brøns
D:
4 jan. 1936
Brøns
Jette Marie Kjerstine Mamsen
1876-1942
Jette Marie Kjerstine Mamsen
F:
6 okt. 1876
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
14 okt. 1906
Møgeltønder
D:
10 maj 1942
Brøns
Ellen Marie Mortensen
1848-1926
Ellen Marie Mortensen
F:
22 aug. 1848
Fardrup
G:
1871
D:
28 mar. 1926
Brøns s. (Astrup)
Hans Bjerre
Inger Bjerre
Kaj Viggo Jensen
Mary Bjerre
Dagny Bjerre
Sophie Kirstine Christiansen
1888-
Sophie Kirstine Christiansen
F:
1 feb. 1888
V. Nebel
Anton Marinus Bjerre
1886-
Anton Marinus Bjerre
F:
7 jan. 1886
V. Nebel
G:
24 okt. 1911
V. Nebel
Ingeborg Krog
1861-1937
Ingeborg Krog
F:
17 okt. 1861
Guldager
D:
24 dec. 1937
V. Nebel
Hans Christian Søren Christiansen
1853-1922
Hans Christian Søren Christiansen
F:
2 jul. 1853
V. Nebel
G:
29 jul. 1887
Guldager
D:
19 mar. 1922
V. Nebel
Marie Krog
1888-
Marie Krog
F:
2 apr. 1888
Guldager
Marie Krog
1862-
Marie Krog
F:
3 dec. 1862
Guldager
Ukendt
Hans Wulff Scavenius Poulsen
1892-
Hans Wulff Scavenius Poulsen
F:
18 jan. 1892
Guldager
Ane Kirstine Poulsen
1893-1893
Ane Kirstine Poulsen
F:
5 feb. 1893
Guldager
D:
31 aug. 1893
Kirstine Poulsen
1894-1894
Kirstine Poulsen
F:
6 jan. 1894
Guldager
D:
7 jan. 1894
Niels Skak Krog Poulsen
1894-1894
Niels Skak Krog Poulsen
F:
6 jan. 1894
Guldager
D:
7 jan. 1894
Ida Poulsen
1895-
Ida Poulsen
F:
8 mar. 1895
Guldager
Dagmar Poulsen
1899-
Dagmar Poulsen
F:
16 jun. 1899
Guldager
Hans Jacob Marinus Poulsen
1864-
Hans Jacob Marinus Poulsen
F:
1864
G:
11 jan. 1891
Guldager
Dagmar Krog
Herløv Schack Krog
Laurids Feddersen Krog
Eline Kirstine Krog
Ella Krog
Niels Schack Krog
1894-
Niels Schack Krog
F:
19 jul. 1894
Ovtrup s.
Agnes Sørine Christensen
1896-
Agnes Sørine Christensen
F:
2 mar. 1896
Starup
G:
4 mar. 1916
Kirstine Marie Krog
1895-1899
Kirstine Marie Krog
F:
16 dec. 1895
Tistrup s. (Krarup)
D:
19 jul. 1899
Guldager
Jens Krog
1897-
Jens Krog
F:
10 nov. 1897
Tistrup s. (Krarup)
Martin Krog
1900-
Martin Krog
F:
15 maj 1900
Guldager
Peder Hansen Krog
1903-1904
Peder Hansen Krog
F:
24 mar. 1903
Sædding, Guldager
D:
13 feb. 1904
Sædding, Guldager
Kirstine Marie Krog
1904-
Kirstine Marie Krog
F:
20 mar. 1904
Sædding, Guldager
Agnete Kirstine Krog
Christine Nielsine Krog
Laurids Feddersen Krog
1864-1910
Laurids Feddersen Krog
F:
18 aug. 1864
Guldager
D:
17 jun. 1910
Alslev
Eline Margrethe Pedersen
1872-
Eline Margrethe Pedersen
F:
1872
Sædding, Guldager
G:
17 aug. 1894
Ovtrup
Jeppe Hansen Krog
1865-1867
Jeppe Hansen Krog
F:
20 aug. 1865
Guldager
D:
1 jul. 1867
Peter Hansen Krog
1866-1870
Peter Hansen Krog
F:
16 okt. 1866
Guldager
D:
28 jan. 1870
Jeppeline Krog
1868-
Jeppeline Krog
F:
24 mar. 1868
Jens Peter Hansen Krog
1871-1933
Jens Peter Hansen Krog
F:
6 jan. 1871
Guldager
D:
29 nov. 1933
Esbjerg
Maren Nielsen Helle
1871-1937
Maren Nielsen Helle
F:
20 jun. 1871
G:
30 apr. 1912
Darum
D:
15 okt. 1937
Esbjerg
Peder Madsen
1901-1901
Peder Madsen
F:
24 jan. 1901
Guldager
D:
26 jan. 1901
Guldager
Nielsine Kirstine Krog
1872-1901
Nielsine Kirstine Krog
F:
16 jul. 1872
Guldager
D:
25 jan. 1901
Guldager
Laurids Hansen Madsen
1869-1939
Laurids Hansen Madsen
F:
15 dec. 1869
Føvling s. (Tobøl)
G:
27 okt. 1899
Føvling
D:
23 dec. 1939
Føvling s. (Tobøl)
Jeppe Hansen Krog
1874-1875
Jeppe Hansen Krog
F:
9 nov. 1874
Guldager
D:
2 jan. 1875
Andrea Krog
1878-1921
Andrea Krog
F:
12 apr. 1878
Guldager
D:
3 maj 1921
Esbjerg
Niels Schack Krog
1836-1886
Niels Schack Krog
F:
2 feb. 1836
Søndernæs, Brøns
D:
4 dec. 1886
Guldager
Kirstine Jepsen
1839-1900
Kirstine Jepsen
F:
28 nov. 1839
Toftnæs, Alslev
G:
13 okt. 1859
Alslev
D:
12 nov. 1900
Guldager
Laurids Feddersen Krog
1800-1843
Laurids Feddersen Krog
F:
11 okt. 1800
Søndernæs, Brøns
D:
6 okt. 1843
Søndernæs, Brøns
Maren Schack
1795-1890
Maren Schack
F:
6 jan. 1795
Alslev
G:
23 sep. 1826
Brøns
D:
11 jan. 1890
Søndernæs, Brøns
Peter Hansen Krog
1828-1828
Peter Hansen Krog
F:
16 sep. 1828
D:
16 sep. 1828
Peter Hansen Krog
1829-1851
Peter Hansen Krog
F:
6 aug. 1829
D:
30 aug. 1851
Jens Christian Krog
1832-1872
Jens Christian Krog
F:
22 mar. 1832
D:
7 nov. 1872
Marie Krog
1884-
Marie Krog
F:
30 nov. 1884
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hans Peter Krog
1860-
Hans Peter Krog
F:
15 feb. 1860
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Laura Hansine Outzen
ca. 1854-
Laura Hansine Outzen
F:
ca. 1854
G:
2 maj 1884
Hjerpsted
Marie Kirstine Krog
1897-
Marie Kirstine Krog
F:
24 feb. 1897
Ballum s.
Anders Mikkelsen Krog
1901-
Anders Mikkelsen Krog
F:
3 jan. 1901
Hjerpsted
Peter Lauridsen Krog
1903-1982
Peter Lauridsen Krog
F:
30 jan. 1903
Hjerpsted
D:
5 maj 1982
Hjerpsted
Karen Dorthea NN
1912-1996
Karen Dorthea NN
F:
15 dec. 1912
D:
7 okt. 1996
Kjestine Krog
1905-
Kjestine Krog
F:
24 feb. 1905
Hjerpsted
Louise Hansine Krog
Johannes Krog
1908-1909
Johannes Krog
F:
7 jul. 1908
Hjerpsted
D:
31 mar. 1909
Hjerpsted
Signe Krog
Jørgen Petersen
ca. 1900-1937
Jørgen Petersen
F:
ca. 1900
D:
10 jan. 1937
Brede s. (Bredebro)
Otto Nielsen
Johannes Krog
1910-1912
Johannes Krog
F:
24 aug. 1910
Hjerpsted
D:
15 feb. 1912
Hjerpsted
Hans Jensen Krog
1862-1932
Hans Jensen Krog
F:
24 apr. 1862
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
2 jul. 1932
Hjerpsted
Karen Lauridsen
1867-1950
Karen Lauridsen
F:
10 okt. 1867
G:
5 maj 1896
Hjerpsted
D:
27 jan. 1950
Sønderborg
Eline Kirstine Krog
1865-
Eline Kirstine Krog
F:
11 jul. 1865
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Anders Mikkelsen Petersen
1899-1974
Anders Mikkelsen Petersen
F:
25 mar. 1899
Hjerpsted
D:
23 nov. 1974
Hjerpsted
Alma Christine Jefsen
1913-1959
Alma Christine Jefsen
F:
27 maj 1913
Emmerlev s. (Duborg)
D:
16 apr. 1959
Hjerpsted
Anne Marie Petersen
1908-1997
Anne Marie Petersen
F:
16 apr. 1908
Hjerpsted
D:
18 mar. 1997
Skærbæk
Andreas Hansen Jacobsen
1906-1997
Andreas Hansen Jacobsen
F:
11 maj 1906
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
23 okt. 1931
Emmerlev
D:
18 mar. 1997
Skærbæk
Laurids Andersen Petersen
1909-1972
Laurids Andersen Petersen
F:
26 maj 1909
Hjerpsted
D:
29 maj 1972
Abild
Anna Marie Petersen
Ane Kirstine Krog
1868-1932
Ane Kirstine Krog
F:
3 jan. 1868
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
2 aug. 1932
Hjerpsted
Mads Peter Petersen
1869-1949
Mads Peter Petersen
F:
10 aug. 1869
G:
5 maj 1896
Hjerpsted
D:
15 sep. 1949
Hjerpsted
Johannes Krog
1870-
Johannes Krog
F:
11 jul. 1870
Louise Hansine Krog
1872-1873
Louise Hansine Krog
F:
1872
D:
21 maj 1873
Anders Mikkelsen Krog
1834-1908
Anders Mikkelsen Krog
F:
2 sep. 1834
Hjerpsted
D:
7 jan. 1908
Hjerpsted
Maria Krog
1834-1910
Maria Krog
F:
21 sep. 1834
G:
25 apr. 1857
D:
19 feb. 1910
Niels Hansen Frandsen
1864-
Niels Hansen Frandsen
F:
17 jul. 1864
Hjerpsted
Maria Krog
1837-1896
Maria Krog
F:
1 maj 1837
D:
11 jan. 1896
Karsten Madsen Frandsen
1844-1905
Karsten Madsen Frandsen
F:
CA 1844
G:
9 jun. 1864
D:
3 aug. 1905
Mette Marie Nissen
1872-
Mette Marie Nissen
F:
28 jan. 1872
Christian Nielsen
1861-
Christian Nielsen
F:
1 jul. 1861
G:
28 apr. 1896
Hjerpsted
Gunner Lund
Karoline Sørensen
Cathrine Nissen
1902-
Cathrine Nissen
F:
13 apr. 1902
Hjerpsted
Aksel Lund
1902-1960
Aksel Lund
F:
4 feb. 1902
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
30 nov. 1928
Hjerpsted
D:
18 jan. 1960
Tønder (sygehuset)
Nicolai Nissen
1873-1959
Nicolai Nissen
F:
30 sep. 1873
D:
22 jun. 1959
Karoline Clausen
1876-1903
Karoline Clausen
F:
13 mar. 1876
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
19 mar. 1903
Christian Nissen
1904-
Christian Nissen
F:
13 apr. 1904
Kathrine Marie Sønnichsen
1908-
Kathrine Marie Sønnichsen
F:
17 sep. 1908
Egen s. (Elstrup)
G:
6 apr. 1933
Claus Clausen Nissen
1906-1997
Claus Clausen Nissen
F:
2 jan. 1906
D:
19 jan. 1997
Marie Christensen
1913-1998
Marie Christensen
F:
7 apr. 1913
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
30 okt. 1934
Emmerlev
D:
27 jan. 1998
Caroline Nissen
Ejnar Kristian Jensen
Hans Nissen
Hanne Marie Ganzel
Agnes Nissen
Jens Andersen Rud
Alfred Nissen
Katarina Christensen
Holger Nissen
Ingeborg Mathilde Hansen
Dagmar Nissen
Holger Henry Rud
Mikkel Clausen Nissen
Anna Katrine Hansen
Helene Clausen
1882-1946
Helene Clausen
F:
10 mar. 1882
Brede s. (Svanstrup)
G:
18 dec. 1903
D:
2 jan. 1946
Cathrine Friedrichsen
1898-
Cathrine Friedrichsen
F:
18 jul. 1898
Hjerpsted
Anton Nissen
1897-
Anton Nissen
F:
12 jan. 1897
G:
1 dec. 1922
Hjerpsted
Christiane Friedrichsen
1899-
Christiane Friedrichsen
F:
23 jul. 1899
Hjerpsted
Christian Friedrichsen
1902-
Christian Friedrichsen
F:
17 mar. 1902
Hjerpsted
Nicolai Friedrichsen
1904-
Nicolai Friedrichsen
F:
7 mar. 1904
Hjerpsted
Johanne Friedrichsen
1908-1908
Johanne Friedrichsen
F:
25 aug. 1908
Hjerpsted
D:
29 sep. 1908
Hjerpsted
Ella Friedrichsen
1911-2001
Ella Friedrichsen
F:
27 okt. 1911
Hjerpsted
D:
27 apr. 2001
Hjerpsted
Knud Christian Eskesen
1904-1972
Knud Christian Eskesen
F:
31 okt. 1904
Hjerpsted
G:
1934
D:
30 okt. 1972
Hans Nissen Friedrichsen
1917-1922
Hans Nissen Friedrichsen
F:
12 feb. 1917
Hjerpsted
D:
29 apr. 1922
Hjerpsted
Else Kjestine Nissen
1875-
Else Kjestine Nissen
F:
27 jul. 1875
Peter Friedrichsen
1861-1918
Peter Friedrichsen
F:
12 okt. 1861
G:
2 nov. 1897
Hjerpsted
D:
20 mar. 1918
Hjerpsted
Anna Christine Nissen
1878-
Anna Christine Nissen
F:
18 aug. 1878
Hans Peter Nissen
1880-
Hans Peter Nissen
F:
29 nov. 1880
Anna Cathrine Krog
1839-1900
Anna Cathrine Krog
F:
5 apr. 1839
D:
29 jan. 1900
Christian Nissen
1841-1899
Christian Nissen
F:
13 dec. 1841
Hjerpsted
G:
28 apr. 1871
Ribe (Doms.)
D:
23 okt. 1899
Else Kirstine Bergmann
1869-
Else Kirstine Bergmann
F:
12 sep. 1869
Peter Petersen
1870-
Peter Petersen
F:
11 maj 1870
G:
19 jun. 1895
Hjerpsted
Karoline Louise Bergmann
1872-
Karoline Louise Bergmann
F:
5 jun. 1872
Henrik Rathje
1870-
Henrik Rathje
F:
3 sep. 1870
G:
10 okt. 1895
Højer
Mads Jensen Bergmann
1873-1874
Mads Jensen Bergmann
F:
18 dec. 1873
D:
13 feb. 1874
Helene Eline Callesen
1894-
Helene Eline Callesen
F:
19 okt. 1894
Møgeltønder s. (Tømmerhus)
Andrea Jensine Callesen
1897-1897
Andrea Jensine Callesen
F:
29 jan. 1897
Møgeltønder s. (Tømmerhus)
D:
21 maj 1897
Møgeltønder s. (Tømmerhus)
Andrea Jensine Callesen
1898-
Andrea Jensine Callesen
F:
14 aug. 1898
Møgeltønder
Helene Andrea Bergmann
1874-
Helene Andrea Bergmann
F:
26 okt. 1874
Christian Callesen
1868-
Christian Callesen
F:
7 jun. 1868
G:
23 jun. 1893
Hjerpsted
Trinke Eline Henriette Bergmann
1910-
Trinke Eline Henriette Bergmann
F:
30 okt. 1910
Møgeltønder
Helene Marie Bergmann
1912-1912
Helene Marie Bergmann
F:
29 jan. 1912
Møgeltønder
D:
12 maj 1912
Møgeltønder
Mads Jensen Bergmann
1877-1952
Mads Jensen Bergmann
F:
20 okt. 1877
Hjerpsted
D:
25 apr. 1952
Rinkenæs
Trinke Christine Marie Thomsen
1889-
Trinke Christine Marie Thomsen
F:
14 jan. 1889
Flensborg
G:
30 okt. 1909
Helene Eline Krog
1841-1911
Helene Eline Krog
F:
20 jun. 1841
D:
24 mar. 1911
Møgeltønder
Andreas Jensen Bergmann
1827-1894
Andreas Jensen Bergmann
F:
29 mar. 1827
G:
4 jun. 1869
D:
5 feb. 1894
Hans Jensen Krog
1843-1843
Hans Jensen Krog
F:
26 jan. 1843
D:
16 dec. 1843
Else Kirstine Nielsen
1870-
Else Kirstine Nielsen
F:
2 okt. 1870
Meta Marie Nielsen
1875-
Meta Marie Nielsen
F:
30 jan. 1875
Jens Christian Bentin
Jens Christian Bentin
G:
22 okt. 1896
Hjerpsted
Anna Christine Krog
1845-1877
Anna Christine Krog
F:
4 aug. 1845
D:
12 jun. 1877
Jørgen Nielsen
1844-1919
Jørgen Nielsen
F:
1844
G:
3 jun. 1870
D:
1919
Louise Hansine Krog
1848-1861
Louise Hansine Krog
F:
10 jul. 1848
D:
21 jul. 1861
Hans Petersen Krog
1803-1868
Hans Petersen Krog
F:
2 maj 1803
D:
11 jan. 1868
Else Kirstine Krog
1809-1881
Else Kirstine Krog
F:
22 okt. 1809
G:
3 nov. 1827
D:
16 nov. 1881
Anna Cathrine Krog
1838-1843
Anna Cathrine Krog
F:
31 maj 1838
D:
31 dec. 1843
Niels Hansen krog
1900-1979
Niels Hansen krog
F:
29 maj 1900
Hjerpsted s. (Koldby)
D:
3 jun. 1979
Peter Hansen Krog
1902-1993
Peter Hansen Krog
F:
4 aug. 1902
Hjerpsted s. (Koldby)
D:
26 sep. 1993
Hjerpsted s. (Koldby)
Anna Christine Bergmann
1905-1990
Anna Christine Bergmann
F:
22 jun. 1905
Hjerpsted
G:
23 okt. 1930
Hjerpsted
D:
12 okt. 1990
Anne Kjestine Krog
1877-1959
Anne Kjestine Krog
F:
7 jul. 1877
D:
29 sep. 1959
Hans Peter Krog
1872-1941
Hans Peter Krog
F:
22 feb. 1872
D:
6 aug. 1941
Marie krog
Anna Krog
Alfred V. Schmidt
1909-1969
Alfred V. Schmidt
F:
6 jun. 1909
D:
28 aug. 1969
Hans Petersen Krog
1879-1960
Hans Petersen Krog
F:
15 mar. 1879
D:
24 maj 1960
Marie Cicilie Friedrichsen
1892-1965
Marie Cicilie Friedrichsen
F:
15 jun. 1892
G:
11 okt. 1912
D:
28 dec. 1965
Marie Krog
1839-1914
Marie Krog
F:
26 jul. 1839
D:
9 jun. 1914
Peter Hansen Krog
1827-1902
Peter Hansen Krog
F:
13 sep. 1827
G:
7 nov. 1863
D:
11 aug. 1902
Jens Hansen Krog
1840-
Jens Hansen Krog
F:
23 aug. 1840
Hans Jensen Krog
1842-1843
Hans Jensen Krog
F:
8 nov. 1842
D:
17 okt. 1843
Hans Jensen Lausten Krog
1844-
Hans Jensen Lausten Krog
F:
9 sep. 1844
Caecilie Kirstine Hansen
1877-
Caecilie Kirstine Hansen
F:
27 mar. 1877
Hans Eskesen Hansen
1879-1879
Hans Eskesen Hansen
F:
10 feb. 1879
D:
12 maj 1879
Anders Feddersen Hansen
1881-
Anders Feddersen Hansen
F:
28 aug. 1881
Kirstine Marie Hansen
1883-
Kirstine Marie Hansen
F:
20 dec. 1883
Dødfødt søn
1889-1889
Dødfødt søn
F:
1889
D:
1889
Anna Cathrine Krog
1845-
Anna Cathrine Krog
F:
27 dec. 1845
Hans Mathiesen Hansen
1842-
Hans Mathiesen Hansen
F:
4 aug. 1842
G:
9 dec. 1875
Anna Sine Krog
1847-1847
Anna Sine Krog
F:
12 feb. 1847
D:
10 mar. 1847
Laust Feddersen Krog
1848-
Laust Feddersen Krog
F:
29 mar. 1848
Dødfødt datter
1849-1849
Dødfødt datter
F:
6 nov. 1849
D:
6 nov. 1849
Anna Sine Krog
1851-
Anna Sine Krog
F:
26 apr. 1851
Anders Feddersen Krog
1804-1874
Anders Feddersen Krog
F:
30 dec. 1804
D:
27 nov. 1874
Cicilia Kirstine Rasmussen
ca. 1814-1861
Cicilia Kirstine Rasmussen
F:
ca. 1814
G:
22 okt. 1837
D:
15 aug. 1861
Catharina Laustdatter
1775-1810
Catharina Laustdatter
F:
1775
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1810
Brøns s. (Søndernæs)
Jens Hansen
1757-1806
Jens Hansen
F:
12 apr. 1757
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1806
Brøns s. (Søndernæs)
Hans Nielsen Krog
1757-1808
Hans Nielsen Krog
F:
31 jul. 1757
Brøns
G:
29 okt. 1808
Brøns
D:
1808
Brøns s. (Søndernæs)
Niels Laustsen
1777-
Niels Laustsen
F:
1777
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anders Laustsen
1781-1782
Anders Laustsen
F:
1781
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1782
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Laustdatter
1784-
Anne Laustdatter
F:
1784
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anders Feddersen Laustsen
1786-1866
Anders Feddersen Laustsen
F:
1786
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1863 ELLER 1866
Woldborg Sørensdatter
1796-1848
Woldborg Sørensdatter
F:
1796
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
21 sep. 1828
Emmerlev
D:
9 sep. 1848
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Feddersen
1741-1813
Laust Feddersen
F:
1741
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1813
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Nielsdatter
-1787
Anne Nielsdatter
G:
FMTL. 1771
D:
1787
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anders Feddersen
1744-1744
Anders Feddersen
F:
1744
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1744
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Feddersdatter
1745-1745
Anne Feddersdatter
F:
1745
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
FMTL. 1745
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Fedder Feddersen
1747-1772
Fedder Feddersen
F:
1747
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1772
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Fedder Laustsen
1706-1778
Fedder Laustsen
F:
1706
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1778
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne
ca. 1706-1770
Anne
F:
ca. 1706
D:
1770
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peder Andersen
1773-
Peder Andersen
F:
1773
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Simon Andersen
1776-1782
Simon Andersen
F:
1776
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1782
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Maren Andersdatter
1780-
Maren Andersdatter
F:
1780
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Martin Andersen
1784-1788
Martin Andersen
F:
1784
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1788
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Maria Pedersdatter
1740-1819
Maria Pedersdatter
F:
1740
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
11 nov. 1819
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anders Simonsen
An Claudi Pedersdatter
1744-1797
An Claudi Pedersdatter
F:
1744
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
SENEST 1797
Hans Hansen
Botilla Pedersdatter
1748-
Botilla Pedersdatter
F:
1748
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Maren Laustdatter
1709-
Maren Laustdatter
F:
1709
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peder Nielsen
Peder Laustsen
1714-1769
Peder Laustsen
F:
1714
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
M
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Niels Clausen
1738-1747
Niels Clausen
F:
1738
Emmerlev
D:
1747
Emmerlev
An Claudi Clausdatter
1740-
An Claudi Clausdatter
F:
1740
Emmerlev
Laust Clausen
1742-
Laust Clausen
F:
1742
Emmerlev
Greis Jensen
1786-1875
Greis Jensen
F:
1786
Emmerlev
D:
4 feb. 1875
Emmerlev
Bodil Marie Johansdatter Thomsen
1778-1863
Bodil Marie Johansdatter Thomsen
F:
1778
Emmerlev
G:
10 jul. 1819
Emmerlev
D:
23 feb. 1863
Emmerlev
Kirstine Clausdatter
1743-1816
Kirstine Clausdatter
F:
1743
Emmerlev
D:
25 nov. 1816
Emmerlev
Jens Greisen
ca. 1749-1811
Jens Greisen
F:
ca. 1749
D:
1811
Emmerlev
Maria Claudi Clausdatter
1745-1803
Maria Claudi Clausdatter
F:
1745
Emmerlev
D:
1803
Emmerlev
Niels Clausen
1748-1767
Niels Clausen
F:
1748
Emmerlev
D:
30 dec. 1767
udenlands
Catharina Marie Clausdatter
1751-1761
Catharina Marie Clausdatter
F:
1751
Emmerlev
D:
FMTL. 1761
Emmerlev
Jens Clausen
1753-
Jens Clausen
F:
1753
Emmerlev
Fedder Clausen
1758-
Fedder Clausen
F:
1758
Emmerlev
Ingeborg Laustdatter
1714-1770
Ingeborg Laustdatter
F:
1714
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1770
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Claus Nielsen
Claus Nielsen
G:
O. 1736/37
Tyge Laustsen
1717-1746
Tyge Laustsen
F:
1717
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
fmtl. 1746
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev), i hyvert fald senest 1749
Hans Hansen Tudsborg
1751-1814
Hans Hansen Tudsborg
F:
1751
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1814
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
NN
ca. 1744-1797
NN
F:
ca. 1744
D:
1797
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Louise Marie Hansen Tudsborg
1825-1844
Louise Marie Hansen Tudsborg
F:
4 sep. 1825
Møgeltønder
D:
12 apr. 1844
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Claudine Marie Olesen
1862-
Claudine Marie Olesen
F:
4 okt. 1862
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dorthea Marie Olesen
1865-1865
Dorthea Marie Olesen
F:
28 feb. 1865
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
3 maj 1865
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Ole Theodor Olesen
1866-1867
Ole Theodor Olesen
F:
28 aug. 1866
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
10 jan. 1867
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt søn
1868-1868
Dødfødt søn
F:
31 mar. 1868
Ballum
D:
31 mar. 1868
Ballum
Peter Jensen Olesen
1897-
Peter Jensen Olesen
F:
6 feb. 1897
Mjolden
Christian Olesen
1898-
Christian Olesen
F:
17 mar. 1898
Mjolden
Peter Jensen Olesen
1899-1899
Peter Jensen Olesen
F:
22 jul. 1899
Løgumkloster s. (Ellum Mark)
D:
19 okt. 1899
Løgumkloster s. (Ellum Mark)
Peter Jensen Olesen
1900-
Peter Jensen Olesen
F:
16 sep. 1900
Løgumkloster s. (Ellum Mark)
Carl Christian Olesen
1902-1980
Carl Christian Olesen
F:
27 apr. 1902
Brede
D:
17 sep. 1980
Hans Christian Olesen
1904-1991
Hans Christian Olesen
F:
1 apr. 1904
Døstrup
D:
11 jan. 1991
Caroline Christine Olesen
1905-1994
Caroline Christine Olesen
F:
18 maj 1905
Døstrup
D:
9 dec. 1994
Skærbæk (plejehjemmet)
Johann Hinrich Bruhn
1881-1946
Johann Hinrich Bruhn
F:
27 apr. 1881
Sdr. Heisted i Ditmarsken
G:
14 jun. 1932
Rejsby
D:
20 maj 1946
Rejsby
Otto Lucius Olesen
1906-
Otto Lucius Olesen
F:
31 jul. 1906
Brøns s. (Astrup)
Jens Olesen
Eline Christine Olesen
Ida Dorthea Olesen
Frieda Marie Olesen
1911-1986
Frieda Marie Olesen
F:
2 okt. 1911
D:
27 feb. 1986
Fakse (sygehuset)
Niels Peter C. Jensen
Niels Peter C. Jensen
G:
2 okt. 1944
Køge rådhus
Alfred Olesen
Niels Peter Olesen
1914-1915
Niels Peter Olesen
F:
22 sep. 1914
D:
2 jan. 1915
Margrethe Nikoline Olesen
Theodor Olesen
1869-
Theodor Olesen
F:
25 jun. 1869
Mjolden s.
Ida Marie Laustsen
1876-1951
Ida Marie Laustsen
F:
29 mar. 1876
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
29 aug. 1896
Mjolden
D:
1 nov. 1951
Løjt s. (Skovby Mark)
Claus Hansen Olesen
1871-1926
Claus Hansen Olesen
F:
9 jan. 1871
Mjolden s. (fattighuset)
D:
13 sep. 1926
Mjolden s. (Ottersbøl)
Metha Kirstine Thomsen
1878-1939
Metha Kirstine Thomsen
F:
28 okt. 1878
Mjolden
G:
24 nov. 1904
Mjolden
D:
13 jul. 1939
Rejsby
Hansine Kjerstine Olesen
1872-1873
Hansine Kjerstine Olesen
F:
25 feb. 1872
Mjolden s. (fattighuset)
D:
26 mar. 1873
Mjolden s. (fattighuset)
Dødfødt søn
1876-1876
Dødfødt søn
F:
1 apr. 1876
Mjolden
D:
1 apr. 1876
Mjolden
Hanne Christine Hansen Tudsborg
1832-
Hanne Christine Hansen Tudsborg
F:
28 dec. 1832
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christen Olesen
1834-1917
Christen Olesen
F:
8 sep. 1834
Brøndum
G:
15 okt. 1861
Emmerlev
D:
18 mar. 1917
Mjolden
Claus Hansen Tudsborg
1799-1861
Claus Hansen Tudsborg
F:
1799
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
20 apr. 1861
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marie Boesen
ca. 1796-1851
Marie Boesen
F:
ca. 1796
G:
8 maj 1825
Møgeltønder
D:
7 okt. 1851
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Johannes Hansen Tudsborg
1801-1811
Johannes Hansen Tudsborg
F:
1801
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1811
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Simonsen Lund
1886-
Hans Simonsen Lund
F:
26 sep. 1886
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anders Christian Lund
1888-
Anders Christian Lund
F:
13 maj 1888
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Louise Christiane Lund
1890-
Louise Christiane Lund
F:
16 aug. 1890
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Hansine Lund
1893-
Hansine Lund
F:
23 jan. 1893
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Niels Jørgen Borre
1886-
Niels Jørgen Borre
F:
13 dec. 1886
G:
24 sep. 1926
Skærbæk
Margrethe Christine Christensen
1855-
Margrethe Christine Christensen
F:
27 sep. 1855
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Martin Thomsen Lund
1847-
Martin Thomsen Lund
F:
1 jan. 1847
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
18 nov. 1885
Emmerlev
Johannes Christensen
1858-
Johannes Christensen
F:
29 jul. 1858
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Lene Christensen
1861-
Anne Lene Christensen
F:
25 aug. 1861
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Jensine Christensen
1868-
Jensine Christensen
F:
21 mar. 1868
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christian Andresen Christensen
1871-
Christian Andresen Christensen
F:
16 aug. 1871
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christian Christensen
1878-
Christian Christensen
F:
25 maj 1878
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Louise Hansen Tudsborg
1834-
Louise Hansen Tudsborg
F:
31 jul. 1834
Abild
Anders Christensen
ca. 1835-
Anders Christensen
F:
ca. 1835
Nykøbing Mors
G:
15 apr. 1855
Emmerlev
Anne Kirstine Hansen Tudsborg
1837-
Anne Kirstine Hansen Tudsborg
F:
17 jan. 1837
Abild
Hanne Jensine Hansen Tudsborg
1840-1862
Hanne Jensine Hansen Tudsborg
F:
8 maj 1840
Abild
D:
15 maj 1862
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Johannes Hansen Tudsborg
1850-1851
Johannes Hansen Tudsborg
F:
1 aug. 1850
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
26 feb. 1851
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Johanne Andrea Hansen Tudsborg
1854-
Johanne Andrea Hansen Tudsborg
F:
20 okt. 1854
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andreas Hansen Tudsborg
1806-1874
Andreas Hansen Tudsborg
F:
1806
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
29 maj 1874
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anna Lene Martensen
1814-1873
Anna Lene Martensen
F:
1814
Abild
G:
15 okt. 1833
Abild
D:
25 feb. 1873
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laweretha Knudsdatter
1765-
Laweretha Knudsdatter
F:
1765
Emmerlev s. (Nyland)
Laust Hansen
1752-1755
Laust Hansen
F:
1752
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1755
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Petter Rasmussen Pedersen
1788-
Petter Rasmussen Pedersen
F:
1788
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Dorthe Pedersdatter
1790-
Anne Dorthe Pedersdatter
F:
1790
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Maren Hansdatter
1754-1790
Maren Hansdatter
F:
1754
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1790
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peder Rasmussen (Klein)
ca. 1754-1825
Peder Rasmussen (Klein)
F:
ca. 1754
D:
15 jun. 1825
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Lorenz Hansen Laustsen Tudsborg
1821-
Lorenz Hansen Laustsen Tudsborg
F:
23 nov. 1821
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Emilie Josephine Tudsborg
1825-
Emilie Josephine Tudsborg
F:
6 maj 1825
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Caroline Marie Lassen Tudsborg
1827-
Caroline Marie Lassen Tudsborg
F:
13 okt. 1827
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Peter Lassen Tudsborg
1829-
Hans Peter Lassen Tudsborg
F:
26 okt. 1829
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hanne Christine Tudsborg
1834-
Hanne Christine Tudsborg
F:
12 jan. 1834
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Lausten Tudsborg
1785-
Hans Lausten Tudsborg
F:
1785
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hanne Kirstine NN
Lene Christensdatter
1811-
Lene Christensdatter
F:
1811
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Maria Hansen
1842-
Maria Hansen
F:
24 jan. 1842
Højer s. (Rudbøl)
Johann Carl Friedrich Zenner
1833-
Johann Carl Friedrich Zenner
F:
19 jun. 1833
G:
1 jul. 1883
Højer
Lauritz Hansen
1871-1912
Lauritz Hansen
F:
25 mar. 1871
Højer s. (Rudbøl)
D:
24 jun. 1912
Højer s. (Rudbøl)
Anna Jensine Hansen
1886-
Anna Jensine Hansen
F:
18 jun. 1886
G:
18 nov. 1911
Højer
Caroline Hansine Hansen
1874-
Caroline Hansine Hansen
F:
14 mar. 1874
Højer s. (Rudbøl)
Alexander Dixen
1869-
Alexander Dixen
F:
13 apr. 1869
G:
24 mar. 1900
Højer
Cäcilie Margrethe Hansen
1877-
Cäcilie Margrethe Hansen
F:
18 mar. 1877
Højer s. (Rudbøl)
Nicoline Hansen
1880-
Nicoline Hansen
F:
17 jan. 1880
Højer s. (Rudbøl)
Hans Christian Hansen
1883-
Hans Christian Hansen
F:
13 sep. 1883
Højer s. (Rudbøl)
Nicoline Hansen
1887-
Nicoline Hansen
F:
3 mar. 1887
Højer s. (Rudbøl)
Hans Christian Hansen
1843-
Hans Christian Hansen
F:
10 sep. 1843
Højer s. (Rudbøl)
Jacobine Mortensen
ca. 1847-1911
Jacobine Mortensen
F:
ca. 1847
G:
8 maj 1870
Højer
D:
14 maj 1911
Højer
Anna Dorothea Hansen
1846-1854
Anna Dorothea Hansen
F:
5 mar. 1846
Højer s. (Rudbøl)
D:
26 maj 1854
Højer s. (Rudbøl)
Marcus Hansen
1848-1854
Marcus Hansen
F:
29 sep. 1848
Højer s. (Rudbøl)
D:
7 maj 1854
Højer s. (Rudbøl)
Cicilie Margrethe Hansen
1885-
Cicilie Margrethe Hansen
F:
26 okt. 1885
Højer
Lauritz Christian Hansen
1887-
Lauritz Christian Hansen
F:
13 feb. 1887
Højer
Caroline Dorothea Johanne Hansen
1889-
Caroline Dorothea Johanne Hansen
F:
28 feb. 1889
Højer
Heinrich Johann Hansen
1875-
Heinrich Johann Hansen
F:
27 feb. 1875
Flensborg
G:
6 nov. 1909
Højer
Theodora Hansen
1892-
Theodora Hansen
F:
8 mar. 1892
Højer
Carl Johann Hansen
1895-
Carl Johann Hansen
F:
19 maj 1895
Højer
Lorenz Christian Hansen
1851-1901
Lorenz Christian Hansen
F:
11 aug. 1851
Højer s. (Rudbøl)
D:
13 aug. 1901
Højer
Anna Catharina Nielsen
1859-
Anna Catharina Nielsen
F:
2 okt. 1859
Højer
G:
2 okt. 1884
Højer
Lauritz Hansen
1882-
Lauritz Hansen
F:
2 jan. 1882
Højer s. (Rudbøl)
Lausine Hansen
1854-
Lausine Hansen
F:
6 feb. 1854
Højer s. (Rudbøl)
Anna Margrethe Hansen
1912-
Anna Margrethe Hansen
F:
8 mar. 1912
Skærbæk
Edith Hansen
1918-
Edith Hansen
F:
13 aug. 1918
Skærbæk
Lauritz Hansen
1886-
Lauritz Hansen
F:
13 jun. 1886
Højer s. (Rudbøl)
Karen Marie Katrine Hansen
1891-
Karen Marie Katrine Hansen
F:
1 maj 1891
Bramminge s. (Sdr. Høe)
G:
30 nov. 1911
Skærbæk
Rasmus Hansen
1888-
Rasmus Hansen
F:
16 nov. 1888
Højer s. (Rudbøl)
Martin Hansen
1891-
Martin Hansen
F:
30 mar. 1891
Højer s. (Rudbøl)
Herlig Catharina Hansen
1896-
Herlig Catharina Hansen
F:
10 jul. 1896
Højer s. (Rudbøl)
Marcus Bossen Hansen
1856-
Marcus Bossen Hansen
F:
29 apr. 1856
Højer s. (Rudbøl)
Anna Margrethe Hansen
1860-
Anna Margrethe Hansen
F:
13 mar. 1860
G:
16 maj 1885
Højer
Dorthea Christine Jensen
1913-
Dorthea Christine Jensen
F:
27 sep. 1913
Emmerlev
Laust Knudsen Jensen
1887-
Laust Knudsen Jensen
F:
27 mar. 1887
Emmerlev
Caroline Kjestine Hansen
Anna Dorothea Christine Hansen
1858-
Anna Dorothea Christine Hansen
F:
29 aug. 1858
Højer s. (Rudbøl)
Jens Laustsen Jensen
1851-
Jens Laustsen Jensen
F:
23 aug. 1851
Emmerlev
Johannes Laustsen Hansen
1862-
Johannes Laustsen Hansen
F:
2 feb. 1862
Højer s. (Rudbøl)
Laust Hansen Christensen, senere Laust Hansen Laustsen
1815-1881
Laust Hansen Christensen, senere Laust Hansen Laustsen
F:
4 jan. 1815
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
10 jan. 1881
Højer s. (Rudbøl)
Silla Margrethe Bossen
ca. 1818-1897
Silla Margrethe Bossen
F:
ca. 1818
G:
16 jun. 1841
Højer
D:
27 feb. 1897
Højer s. (Rudbøl)
Lorentz Christian Christensen
1817-
Lorentz Christian Christensen
F:
24 dec. 1817
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Christensen
1823-1834
Hans Christensen
F:
26 okt. 1823
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
6 jul. 1834
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Dorthe Tudsborg
1787-
Anne Dorthe Tudsborg
F:
1787
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christen Laustsen
ca. 1775-1831
Christen Laustsen
F:
ca. 1775
D:
29 sep. 1831
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Maria Magdalene Tudsborg
1814-1816
Maria Magdalene Tudsborg
F:
1814
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
10 maj 1816
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Lorentz Tudsborg
1816-1819
Lorentz Tudsborg
F:
13 jul. 1816
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
11 okt. 1819
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marie Laustsen Tudsborg
1849-1851
Marie Laustsen Tudsborg
F:
29 jul. 1849
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
15 jul. 1851
Emmerlev s. (Kærgård)
Anne Jensine Laustsen Tudsborg
1851-1870
Anne Jensine Laustsen Tudsborg
F:
10 apr. 1851
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
29 jan. 1870
Emmerlev s. (Kærgård)
Johanne Jensen
1875-
Johanne Jensen
F:
17 jan. 1875
Emmerlev s. (Kærgård)
Jens Nicolai Jensen
1876-1927
Jens Nicolai Jensen
F:
14 mar. 1876
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
8 mar. 1927
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Caroline Jensen
1877-
Caroline Jensen
F:
23 maj 1877
Emmerlev s. (Kærgård)
Hans Petersen
1870-
Hans Petersen
F:
30 maj 1870
G:
18 jun. 1901
Emmerlev
Hans Jensen
1878-1967
Hans Jensen
F:
13 sep. 1878
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
23 jul. 1967
Emmerlev
Johanne Augusta Hansen
Jens Jakobsen Tønder
1903-
Jens Jakobsen Tønder
F:
30 aug. 1903
Emmerlev s. (Kærgård)
Jensine Sophie Planitzer
1906-
Jensine Sophie Planitzer
F:
31 dec. 1906
Højer
G:
30 Okt 1926
Esbjerg (Zions s.)
Mimi Marie Tønder
1905-
Mimi Marie Tønder
F:
1 jan. 1905
Emmerlev s. (Kærgård)
Peder Staugaard Jensen
1903-
Peder Staugaard Jensen
F:
1 jun. 1903
G:
26 aug. 1927
Esbjerg
Christen Aa Christensen, senere Lodberg
1896-1975
Christen Aa Christensen, senere Lodberg
F:
28 okt. 1896
Nysogn s. (Søndervig)
D:
1 dec. 1975
Søren Petersen Tønder
1907-1978
Søren Petersen Tønder
F:
2 maj 1907
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
17 jun. 1978
Mary Cathrine Sørensen
1914-1962
Mary Cathrine Sørensen
F:
7 mar. 1914
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
G:
17 nov. 1935
Esbjerg (Zions s.)
D:
11 nov. 1962
Esbjerg (centralsygeh.)
Johannes Mathiesen Tønder
1909-1989
Johannes Mathiesen Tønder
F:
12 sep. 1909
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
20 feb. 1989
Esbjerg
Ingeborg Dorthea Andersen
1907-1987
Ingeborg Dorthea Andersen
F:
17 jun. 1907
Ringkøbing
G:
29 mar. 1932
Esbjerg
D:
5 nov. 1987
Esbjerg
Johanne Tønder
1911-1978
Johanne Tønder
F:
5 okt. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
22 jul. 1978
Esbjerg
Karl Kristensen
1910-1997
Karl Kristensen
F:
15 Maj 1910
Agger
G:
2 apr. 1945
Vestervig
D:
15 jan. 1997
Esbjerg
Bertha Tønder
1913-1913
Bertha Tønder
F:
11 jan. 1913
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
17 jan. 1913
Ballum s. (Bodsbøl)
Otto Tønder
1916-1995
Otto Tønder
F:
5 mar. 1916
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
23 aug. 1995
Skibby s.
Frida Nikoline Tønder
1918-1991
Frida Nikoline Tønder
F:
12 Okt 1918
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
D:
7 jul. 1991
Esbjerg
Oskar Jessen
1917-2008
Oskar Jessen
F:
19 dec. 1917
Esbjerg (Zions s.)
D:
5 jun. 2008
Esbjerg
Hans Thomsen Tønder
1920-1983
Hans Thomsen Tønder
F:
27 jul. 1920
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
D:
14 mar. 1983
Esbjerg
Viola Tønder
1921-1922
Viola Tønder
F:
30 okt. 1921
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
D:
24 Maj 1922
Esbjerg (Zions s.)
Rosa Tønder
1921-1922
Rosa Tønder
F:
30 okt. 1921
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
D:
27 Maj 1922
Esbjerg (Zions s.)
Elias Tønder
1924-1925
Elias Tønder
F:
26 dec. 1924
Esbjerg (Zions s.)
D:
26 Maj 1925
Esbjerg (Zions s.)
Anne Jensen
1880-1939
Anne Jensen
F:
10 apr. 1880
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
22 nov. 1939
Esbjerg (Zions s.)
Hans Thomsen Tønder
1877-1951
Hans Thomsen Tønder
F:
19 feb. 1877
Brøndum s. (Forum Hede)
G:
3 okt. 1902
Emmerlev
D:
26 Maj 1951
Esbjerg (Zions s.)
Johanne Marie Tudsborg
1854-1935
Johanne Marie Tudsborg
F:
18 apr. 1854
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
24 sep. 1935
Emmerlev s. (Kærgård)
Jens Jacobsen Jensen
1842-1904
Jens Jacobsen Jensen
F:
3 jun. 1842
Emmerlev s. (Kærgård)
G:
9 nov. 1873
Emmerlev
D:
6 aug. 1904
Emmerlev s. (Kærgård)
Johannes Laustsen Tudsborg
1861-1870
Johannes Laustsen Tudsborg
F:
6 maj 1861
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
21 jan. 1870
Emmerlev s. (Kærgård)
Christian Nielsen Due
1877-
Christian Nielsen Due
F:
1 mar. 1877
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Jens Nicolaisen Due
1878-1878
Jens Nicolaisen Due
F:
30 apr. 1878
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
5 nov. 1878
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Lyt Wolfsen Krag
1908-
Lyt Wolfsen Krag
F:
23 okt. 1908
Daler
Cecilie Christine Toft
1908-
Cecilie Christine Toft
F:
10 aug. 1908
Emmerlev
G:
30 nov. 1934
Emmerlev
Niels Nielsen Due Krag
1909-
Niels Nielsen Due Krag
F:
4 sep. 1909
Daler
Ingeborg Jensen
1908-
Ingeborg Jensen
F:
1 dec. 1908
Daler
G:
22 okt. 1937
Daler
Catharina Krag
1911-1911
Catharina Krag
F:
21 maj 1911
Daler
D:
3 jul. 1911
Daler
Anne Cathrine Krag
1913-1992
Anne Cathrine Krag
F:
15 apr. 1913
Daler
D:
1 sep. 1992
Hans Mathiesen Sørensen
1909-1997
Hans Mathiesen Sørensen
F:
1 nov. 1909
Emmerlev s. (V. Gammelby)
G:
25 okt. 1935
Daler
D:
13 nov. 1997
Caroline Due
1882-1952
Caroline Due
F:
6 jun. 1882
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
12 mar. 1952
Tønder (sygehuset)
Søren Wolfsen Krag
1883-
Søren Wolfsen Krag
F:
19 aug. 1883
Daler
G:
17 maj 1907
Emmerlev
Anne Cathrine Lund
1911-1911
Anne Cathrine Lund
F:
16 apr. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
30 jul. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Helene Lund
1912-1912
Anne Helene Lund
F:
29 maj 1912
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
24 sep. 1912
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Helene Lund
1914-
Anne Helene Lund
F:
23 jan. 1914
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Cathrine Lund
1915-
Cathrine Lund
F:
22 mar. 1915
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Andreas Christian Atzen
1906-
Andreas Christian Atzen
F:
5 okt. 1906
Møgeltønder
G:
18 mar. 1939
Emmerlev
Christine Due
1884-1941
Christine Due
F:
24 jul. 1884
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
31 okt. 1941
Tønder
Hans Nissen Lund
1886-
Hans Nissen Lund
F:
21 mar. 1886
Emmerlev s. (Nymølle)
G:
17 maj 1910
Emmerlev
Jenny Nicoline Due
1887-
Jenny Nicoline Due
F:
14 feb. 1887
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Peter Toll Martinsen
1885-1959
Peter Toll Martinsen
F:
14 jan. 1885
Emmerlev s. (Kærgård)
G:
7 maj 1925
Emmerlev
D:
11 jan. 1959
Højer
Anne Due
1891-1892
Anne Due
F:
2 feb. 1891
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
15 jul. 1892
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Hanne Due
1892-1892
Hanne Due
F:
16 feb. 1892
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
1 maj 1892
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Dødfødt søn
1894-1894
Dødfødt søn
F:
10 jan. 1894
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
10 jan. 1894
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Due
1895-1903
Anne Due
F:
7 apr. 1895
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
1 jun. 1903
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Jens Due
1896-1896
Jens Due
F:
20 maj 1896
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
4 nov. 1896
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Hanne Due
1897-1897
Hanne Due
F:
20 dec. 1897
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
21 dec. 1897
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mette Marie Due
Johann Have
Anne Kathrine Due
Niels Nielsen Due
Valdemar Due
1900-
Valdemar Due
F:
20 dec. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Amalie Martine Lund
1904-
Amalie Martine Lund
F:
5 mar. 1904
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
31 okt. 1928
Emmerlev
Anne Cathrine Tudsborg
1857-1901
Anne Cathrine Tudsborg
F:
21 nov. 1857
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
25 feb. 1901
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Niels Nielsen Due
1851-1941
Niels Nielsen Due
F:
30 jul. 1851
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
16 sep. 1876
Emmerlev
D:
19 mar. 1941
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Jens Nicolaisen Tudsborg
1818-1889
Jens Nicolaisen Tudsborg
F:
18 nov. 1818
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
22 maj 1889
Emmerlev s. (Kærgård)
Caroline Jensen
1820-1880
Caroline Jensen
F:
9 jun. 1820
G:
2 jul. 1848
Emmerlev
D:
5 jun. 1880
Emmerlev s. (Kærgård)
Dorthea Christine Jensen
1913-
Dorthea Christine Jensen
F:
27 sep. 1913
Emmerlev
Laust Knudsen Jensen
1887-
Laust Knudsen Jensen
F:
27 mar. 1887
Emmerlev
Caroline Kjestine Hansen
Jens Laustsen Jensen
1851-
Jens Laustsen Jensen
F:
23 aug. 1851
Emmerlev
Anna Dorothea Christine Hansen
1858-
Anna Dorothea Christine Hansen
F:
29 aug. 1858
Højer s. (Rudbøl)
Theodor Christian Jensen
1894-
Theodor Christian Jensen
F:
7 nov. 1894
Emmerlev
Nicoline Jensen
1896-
Nicoline Jensen
F:
8 jan. 1896
Emmerlev
Caroline Jensen
1897-
Caroline Jensen
F:
11 feb. 1897
Emmerlev
Laust Christensen Andresen
1889-1964
Laust Christensen Andresen
F:
5 jun. 1889
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
1 apr. 1927
Emmerlev
D:
12 Maj 1964
Tønder (sygehuset)
Niels Madsen Jensen
1898-
Niels Madsen Jensen
F:
16 jul. 1898
Emmerlev
Hansine Petrea Brink
1906-
Hansine Petrea Brink
F:
18 okt. 1906
Emmerlev
G:
15 sep. 1934
Emmerlev
Antoni Jensen
1901-
Antoni Jensen
F:
14 jan. 1901
Emmerlev
Ingeborg Marie Jensen
1905-
Ingeborg Marie Jensen
F:
27 feb. 1905
Emmerlev
Søren Pedersen Holst
1904-
Søren Pedersen Holst
F:
31 aug. 1904
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
23 dec. 1928
Emmerlev
Anna Jensine Meier
1873-
Anna Jensine Meier
F:
11 sep. 1873
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
1 nov. 1893
Emmerlev
Dødfødt datter
1854-1854
Dødfødt datter
F:
18 jun. 1854
Emmerlev
D:
18 jun. 1854
Emmerlev
Niels Knudsen Eilersen
1889-
Niels Knudsen Eilersen
F:
24 jul. 1889
Brede s. (Storde)
Thyra Elise Jessen
1892-
Thyra Elise Jessen
F:
8 feb. 1892
Vodder s. (Vrå)
Marie Jensen
1855-
Marie Jensen
F:
4 aug. 1855
Emmerlev
Peter Christian Eilersen
1842-1916
Peter Christian Eilersen
F:
11 jul. 1842
Ballum s. (Vesterende)
G:
12 okt 1887
Brede
D:
28 okt. 1916
Brede s. (Storde)
Anne Cathrine Jensen
1860-1871
Anne Cathrine Jensen
F:
14 jan. 1860
Emmerlev
D:
18 jun. 1871
Emmerlev
Caroline Tudsborg
1821-
Caroline Tudsborg
F:
6 apr. 1821
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Knudsen Jensen
1817-1885
Laust Knudsen Jensen
F:
17 jul. 1817
G:
10 nov. 1850
Emmerlev
D:
1 nov. 1885
Emmerlev
Cathrine Marie Tudsborg
1823-1838
Cathrine Marie Tudsborg
F:
18 jul. 1823
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
31 jul. 1838
Emmerlev s. (Kærgård)
Lorentz Petersen Laustsen Tudsborg
1825-
Lorentz Petersen Laustsen Tudsborg
F:
27 sep. 1825
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marie Andersen
1821-
Marie Andersen
F:
1 sep. 1821
G:
18 apr. 1863
Emmerlev
Hans Christian Tudsborg
1828-
Hans Christian Tudsborg
F:
29 jul. 1828
Emmerlev s. (Kærgård)
Anders Nielsen Tudsborg
1831-1838
Anders Nielsen Tudsborg
F:
11 feb. 1831
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
27 jun. 1838
Emmerlev s. (Kærgård)
Johannes Laustsen Tudsborg
1789-1866
Johannes Laustsen Tudsborg
F:
1789
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
26 sep. 1866
Emmerlev s. (Kærgård)
Maren Jensdatter
Anders Hansen Andresen
1820-1833
Anders Hansen Andresen
F:
22 apr. 1820
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
9 nov. 1833
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Laust Hansen Andresen
1822-1834
Laust Hansen Andresen
F:
2 aug. 1822
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
7 jan. 1834
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Agnethe Laustdatter
1792-
Agnethe Laustdatter
F:
1792
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andreas Andersen
ca. 1787-
Andreas Andersen
F:
ca. 1787
G:
20 maj 1819
Emmerlev
Lorentz Laustsen Koldenborg
1817-
Lorentz Laustsen Koldenborg
F:
17 jul. 1817
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Hansen Laustsen Koldenborg
1819-1831
Laust Hansen Laustsen Koldenborg
F:
28 aug. 1819
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
4 okt. 1831
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Cathrine Steenbeck Andresen
1883-
Cathrine Steenbeck Andresen
F:
4 aug. 1883
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Christian Clausen Andresen
1884-
Christian Clausen Andresen
F:
16 sep. 1884
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Maren Koldenborg
1865-
Maren Koldenborg
F:
21 aug. 1865
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anders Lausten Andresen
1852-
Anders Lausten Andresen
F:
7 jun. 1852
G:
16 maj 1883
Emmerlev
Laust Laustsen Koldenborg
1868-
Laust Laustsen Koldenborg
F:
21 jun. 1868
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Abeline Koldenborg
1870-1881
Abeline Koldenborg
F:
5 okt. 1870
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
20 dec. 1881
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Thomas Sørensen Koldenborg
1874-
Thomas Sørensen Koldenborg
F:
11 jul. 1874
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Peder Koldenborg
1882-
Hans Peder Koldenborg
F:
28 feb. 1882
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christen Clausen Laustsen Koldenborg
1822-1884
Christen Clausen Laustsen Koldenborg
F:
25 mar. 1822
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
28 mar. 1884
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Marie Thomasdatter
1841-
Anne Marie Thomasdatter
F:
29 jan. 1841
Guldager s. (Guldager Mark)
G:
7 maj 1865
Emmerlev
Lorentz Andreas Andersen
1845-
Lorentz Andreas Andersen
F:
3 dec. 1845
Anders Christian Laustsen Koldenborg
1824-
Anders Christian Laustsen Koldenborg
F:
30 dec. 1824
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Ane Marie Christensen
Dødfødt datter
1852-1852
Dødfødt datter
F:
5 dec. 1852
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
5 dec. 1852
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marie Mathilde Koldenborg
1853-
Marie Mathilde Koldenborg
F:
31 jul. 1853
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Mathias Hansen Andresen
1882-
Mathias Hansen Andresen
F:
16 okt. 1882
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Marie Cathrine Petersen
1888-
Anne Marie Cathrine Petersen
F:
16 sep. 1888
Agerskov
Katrine Marie Andresen
1884-
Katrine Marie Andresen
F:
21 dec. 1884
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Andresen
1887-
Hans Andresen
F:
2 aug. 1887
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Christensen Andresen
1889-1964
Laust Christensen Andresen
F:
5 jun. 1889
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
12 Maj 1964
Tønder (sygehuset)
Nielsine Nikoline Meier
1886-1924
Nielsine Nikoline Meier
F:
14 maj 1886
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
2 nov. 1924
Torstrup s. (Sig)
Caroline Jensen
1897-
Caroline Jensen
F:
11 feb. 1897
Emmerlev
G:
1 apr. 1927
Emmerlev
Bothilde Marie Andresen
1894-
Bothilde Marie Andresen
F:
29 jun. 1894
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andreas Christian Andresen
1898-
Andreas Christian Andresen
F:
30 jan. 1898
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laura Lovise Koldenborg
1857-
Laura Lovise Koldenborg
F:
4 feb. 1857
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Søren Hansen Andresen
1856-1938
Søren Hansen Andresen
F:
8 jan. 1856
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
30 apr. 1881
Emmerlev
D:
5 mar. 1938
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
29 nov. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
29 nov. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt datter
1863-1863
Dødfødt datter
F:
1863
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1863
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andrea Hansine Koldenborg
1866-
Andrea Hansine Koldenborg
F:
28 mar. 1866
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Laustsen Koldenborg
1827-
Hans Laustsen Koldenborg
F:
9 dec. 1827
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christine Hansdatter Laustsen
1825-1871
Christine Hansdatter Laustsen
F:
8 apr. 1825
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
8 mar. 1851
Emmerlev
D:
25 jul. 1871
Christine Koldenborg
1872-
Christine Koldenborg
F:
19 okt. 1872
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Mathias Lorenzen Koldenborg
1874-
Mathias Lorenzen Koldenborg
F:
15 mar. 1874
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Meta Mathea Koldenborg
1875-
Meta Mathea Koldenborg
F:
17 okt. 1875
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Christine Mathiesen
1847-
Anne Christine Mathiesen
F:
23 apr. 1847
Nr. Vejrup
G:
14 sep. 1872
Emmerlev
Maren Laustdatter
1797-1844
Maren Laustdatter
F:
1797
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
7 sep. 1844
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Laustsen Koldenborg
1792-1829
Laust Laustsen Koldenborg
F:
1792
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
30 nov. 1816
Emmerlev
D:
21 jun. 1829
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marcus Pedersen Klein
1859-1877
Marcus Pedersen Klein
F:
24 jan. 1859
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
12 jul. 1877
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peter Boysen Klein
1832-1860
Peter Boysen Klein
F:
13 maj 1832
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
26 apr. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Johanne Kirstine Petersen
ca. 1831-1897
Johanne Kirstine Petersen
F:
ca. 1831
G:
2 okt. 1858
Emmerlev
D:
11 feb. 1897
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Cathrine Klein
1835-1840
Anne Cathrine Klein
F:
8 maj 1835
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
17 maj 1840
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt søn
1838-1838
Dødfødt søn
F:
1838
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1838
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt datter
1839-1839
Dødfødt datter
F:
22 okt. 1839
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
22 okt. 1839
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marcus Pedersen Klein
ca. 1792-
Marcus Pedersen Klein
F:
ca. 1792
G:
2 maj 1832
Emmerlev
Lorentz Laustsen Tudsborg
1802-
Lorentz Laustsen Tudsborg
F:
1802
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Hansen Tudsborg
1758-1828
Laust Hansen Tudsborg
F:
1758
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
20 aug. 1828
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Karen Hansdatter
1758-1814
Karen Hansdatter
F:
1758
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1814
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Nis Nielsen Bergmann
1820-
Nis Nielsen Bergmann
F:
17 dec. 1820
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Ane Claudi Bergmann
1824-1855
Ane Claudi Bergmann
F:
30 maj 1824
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
27 apr. 1855
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anders Hansen Laustsen
1821-1907
Anders Hansen Laustsen
F:
6 aug. 1821
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
12 maj 1849
Emmerlev
D:
17 apr. 1907
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hanne Cathrine Jacobsen
1857-
Hanne Cathrine Jacobsen
F:
24 dec. 1857
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Johanne Christine Jacobsen
1859-
Johanne Christine Jacobsen
F:
12 sep. 1859
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hanne Cathrine Jacobsen
1863-1935
Hanne Cathrine Jacobsen
F:
14 maj 1863
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
5 aug. 1935
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Bodil Marie Jacobsen
1885-1956
Bodil Marie Jacobsen
F:
15 okt. 1885
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
15 maj 1956
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Jacobine Johanne Jacobsen
1886-1970
Jacobine Johanne Jacobsen
F:
15 nov. 1886
Brede s. (Borrig)
D:
21 mar. 1970
Bylderup s. (Åbo)
Laust Sørensen Petersen
1871-
Laust Sørensen Petersen
F:
3 okt. 1871
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
27 nov. 1910
Møgeltønder
Inge Jacobsen
1924-
Inge Jacobsen
F:
5 jul. 1924
Emmerlev
Johannes Julius Jacobsen
1925-
Johannes Julius Jacobsen
F:
22 sep. 1925
Emmerlev
Jacob Jacobsen
1887-1972
Jacob Jacobsen
F:
21 nov. 1887
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
19 feb. 1972
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Georgine Catharina Retny
1887-1967
Georgine Catharina Retny
F:
3 feb. 1887
Tønder
D:
17 nov. 1967
Emmerlev
Laust Jacobsen
1889-
Laust Jacobsen
F:
28 apr. 1889
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Andreas Christian Jacobsen
1891-
Andreas Christian Jacobsen
F:
6 apr. 1891
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Hans Jacobsen
1892-
Hans Jacobsen
F:
23 nov. 1892
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Helene Marie Lund
1892-
Helene Marie Lund
F:
25 sep. 1892
Emmerlev s. (Nymølle)
G:
26 apr. 1921
Emmerlev
Caroline Jacobsen
1894-
Caroline Jacobsen
F:
2 jul. 1894
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Christine Jacobsen
1896-1898
Christine Jacobsen
F:
25 mar. 1896
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
26 dec. 1898
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Klara Jacobsen
1897-1990
Klara Jacobsen
F:
30 nov. 1897
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
9 nov. 1990
Peter Marcussen
1892-
Peter Marcussen
F:
9 feb. 1892
Daler s. (Østerby)
G:
29 apr. 1922
Emmerlev
Christian Jacobsen
1900-
Christian Jacobsen
F:
13 jun. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Kersten Nielsen Jacobsen
1865-1901
Kersten Nielsen Jacobsen
F:
17 apr. 1865
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
4 mar. 1901
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Engeline Christine Sørensen
1860-1935
Engeline Christine Sørensen
F:
28 sep. 1860
Møgeltønder s. (Gallehus)
G:
8 sep. 1885
Emmerlev
D:
12 jun. 1935
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Hansine Petrea Jacobsen
1867-1867
Hansine Petrea Jacobsen
F:
3 mar. 1867
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
31 aug. 1867
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Bodil Marie Bergmann
1827-1868
Bodil Marie Bergmann
F:
18 jan. 1827
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
14 aug. 1868
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Jacob Jacobsen
1829-1891
Jacob Jacobsen
F:
7 jun. 1829
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
5 apr. 1856
Emmerlev
D:
12 dec. 1891
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Hanne Catharina Koldenborg
1785-1827
Hanne Catharina Koldenborg
F:
1785
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
10 apr. 1827
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Peter Bergmann
ca. 1778-1833
Hans Peter Bergmann
F:
ca. 1778
G:
23 nov. 1816
Emmerlev
D:
21 okt. 1833
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Dorthe Koldenborg
1786-1840
Anne Dorthe Koldenborg
F:
1786
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
SENEST 1840
Geske Koldenborg
1789-1840
Geske Koldenborg
F:
1789
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
24 mar. 1840
Lorentz Laustsen Koldenborg
1817-
Lorentz Laustsen Koldenborg
F:
17 jul. 1817
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Hansen Laustsen Koldenborg
1819-1831
Laust Hansen Laustsen Koldenborg
F:
28 aug. 1819
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
4 okt. 1831
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Cathrine Steenbeck Andresen
1883-
Cathrine Steenbeck Andresen
F:
4 aug. 1883
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Christian Clausen Andresen
1884-
Christian Clausen Andresen
F:
16 sep. 1884
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Maren Koldenborg
1865-
Maren Koldenborg
F:
21 aug. 1865
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anders Lausten Andresen
1852-
Anders Lausten Andresen
F:
7 jun. 1852
G:
16 maj 1883
Emmerlev
Laust Laustsen Koldenborg
1868-
Laust Laustsen Koldenborg
F:
21 jun. 1868
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Abeline Koldenborg
1870-1881
Abeline Koldenborg
F:
5 okt. 1870
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
20 dec. 1881
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Thomas Sørensen Koldenborg
1874-
Thomas Sørensen Koldenborg
F:
11 jul. 1874
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Peder Koldenborg
1882-
Hans Peder Koldenborg
F:
28 feb. 1882
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christen Clausen Laustsen Koldenborg
1822-1884
Christen Clausen Laustsen Koldenborg
F:
25 mar. 1822
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
28 mar. 1884
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Marie Thomasdatter
1841-
Anne Marie Thomasdatter
F:
29 jan. 1841
Guldager s. (Guldager Mark)
G:
7 maj 1865
Emmerlev
Lorentz Andreas Andersen
1845-
Lorentz Andreas Andersen
F:
3 dec. 1845
Anders Christian Laustsen Koldenborg
1824-
Anders Christian Laustsen Koldenborg
F:
30 dec. 1824
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Ane Marie Christensen
Dødfødt datter
1852-1852
Dødfødt datter
F:
5 dec. 1852
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
5 dec. 1852
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marie Mathilde Koldenborg
1853-
Marie Mathilde Koldenborg
F:
31 jul. 1853
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Mathias Hansen Andresen
1882-
Mathias Hansen Andresen
F:
16 okt. 1882
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Marie Cathrine Petersen
1888-
Anne Marie Cathrine Petersen
F:
16 sep. 1888
Agerskov
Katrine Marie Andresen
1884-
Katrine Marie Andresen
F:
21 dec. 1884
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Andresen
1887-
Hans Andresen
F:
2 aug. 1887
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Christensen Andresen
1889-1964
Laust Christensen Andresen
F:
5 jun. 1889
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
12 Maj 1964
Tønder (sygehuset)
Nielsine Nikoline Meier
1886-1924
Nielsine Nikoline Meier
F:
14 maj 1886
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
2 nov. 1924
Torstrup s. (Sig)
Caroline Jensen
1897-
Caroline Jensen
F:
11 feb. 1897
Emmerlev
G:
1 apr. 1927
Emmerlev
Bothilde Marie Andresen
1894-
Bothilde Marie Andresen
F:
29 jun. 1894
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andreas Christian Andresen
1898-
Andreas Christian Andresen
F:
30 jan. 1898
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laura Lovise Koldenborg
1857-
Laura Lovise Koldenborg
F:
4 feb. 1857
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Søren Hansen Andresen
1856-1938
Søren Hansen Andresen
F:
8 jan. 1856
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
30 apr. 1881
Emmerlev
D:
5 mar. 1938
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
29 nov. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
29 nov. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt datter
1863-1863
Dødfødt datter
F:
1863
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1863
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andrea Hansine Koldenborg
1866-
Andrea Hansine Koldenborg
F:
28 mar. 1866
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Laustsen Koldenborg
1827-
Hans Laustsen Koldenborg
F:
9 dec. 1827
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christine Hansdatter Laustsen
1825-1871
Christine Hansdatter Laustsen
F:
8 apr. 1825
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
8 mar. 1851
Emmerlev
D:
25 jul. 1871
Christine Koldenborg
1872-
Christine Koldenborg
F:
19 okt. 1872
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Mathias Lorenzen Koldenborg
1874-
Mathias Lorenzen Koldenborg
F:
15 mar. 1874
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Meta Mathea Koldenborg
1875-
Meta Mathea Koldenborg
F:
17 okt. 1875
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Christine Mathiesen
1847-
Anne Christine Mathiesen
F:
23 apr. 1847
Nr. Vejrup
G:
14 sep. 1872
Emmerlev
Laust Laustsen Koldenborg
1792-1829
Laust Laustsen Koldenborg
F:
1792
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
21 jun. 1829
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Maren Laustdatter
1797-1844
Maren Laustdatter
F:
1797
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
30 nov. 1816
Emmerlev
D:
7 sep. 1844
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hanne Marie Koldenborg
1798-1798
Hanne Marie Koldenborg
F:
1798
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1798
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
An Claudi Hansdatter
1760-1823
An Claudi Hansdatter
F:
1760
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev, Tudsborg)
D:
26 okt. 1823
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Laustsen Koldenborg
1746-1808
Laust Laustsen Koldenborg
F:
1746
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1808
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Dorthe Laustdatter
1719-1793
Anne Dorthe Laustdatter
F:
1719
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1793
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Hansen
ca. 1722-1786
Hans Hansen
F:
ca. 1722
D:
1786
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Forældre
Fedder Andersen
ca. 1641-1698
Ingeborg Clausdatter
1649-1711
Anne Claudia Feddersdatter
1674-1749
Anne Claudia Feddersdatter
F:
23 dec. 1674
Emmerlev s. (Kogsbøl)
D:
1749
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Jacobsen
ca. 1670-1749
Laust Jacobsen
F:
ca. 1670
fmtl. Visby
G:
15 feb. 1703
Emmerlev
D:
1749
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)