Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Truels Nielsen
1665 - 1744 (79 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Anna Kirstine Hansdatter
1791-1834
Anna Kirstine Hansdatter
F:
13 okt. 1791
D:
21 jan. 1834
Anders Hansen Pinborg
1794-1852
Anders Hansen Pinborg
F:
13 nov. 1794
D:
23 jun. 1852
Dorthea Marie Andersdatter
ca. 1810-
Dorthea Marie Andersdatter
F:
ca. 1810
G:
16 maj 1835
Peder Hansen Pinborg
1798-1864
Peder Hansen Pinborg
F:
14 mar. 1798
D:
13 dec. 1864
Karen Hansdatter
1801-1837
Karen Hansdatter
F:
16 jun. 1801
D:
2 jul. 1837
Peter Thygesen
1888-
Peter Thygesen
F:
9 jul. 1888
Sdr. Stenderup s. (Stenderupgård)
Niels Thyge Thygesen
1890-
Niels Thyge Thygesen
F:
17 apr. 1890
Sdr. Stenderup s. (Stenderupgård)
Jakob Christoffer Thygesen
1891-1891
Jakob Christoffer Thygesen
F:
27 Maj 1891
Sdr. Stenderup s. (Stenderupgård)
D:
5 jun. 1891
Sdr. Stenderup s. (Stenderupgård)
Jacob Christoffer Thygesen
1892-
Jacob Christoffer Thygesen
F:
16 Maj 1892
Sdr. Stenderup s. (Stenderupgård)
Anna Thygesen
1894-
Anna Thygesen
F:
26 jan. 1894
Sdr. Stenderup s. (Stenderupgård)
Rasmus Oluf Rasmussen Dyhr
1884-
Rasmus Oluf Rasmussen Dyhr
F:
17 Maj 1884
Frørup s. (Tårup)
G:
28 apr. 1917
Sdr. Stenderup
Maria Thygesen
1896-
Maria Thygesen
F:
22 jan. 1896
Sdr. Stenderup s. (Stenderupgård)
Ingeborg Thygesen
1898-
Ingeborg Thygesen
F:
23 nov. 1898
Sdr. Stenderup s. (Stenderupgård)
Karen Thygesen
1900-
Karen Thygesen
F:
6 sep. 1900
Sdr. Stenderup s. (Stenderupgård)
Kristian Juhl Thygesen
1902-
Kristian Juhl Thygesen
F:
13 nov. 1902
Sdr. Stenderup s. (Stenderupgård)
Laura Klausine Pinborg
1865-1945
Laura Klausine Pinborg
F:
21 jul. 1865
V. Vedsted
D:
31 jan. 1945
Kolding
Jens Christoffer Thygesen
1863-1916
Jens Christoffer Thygesen
F:
17 jul. 1863
Sdr. Stenderup s. (Stenderupgård)
G:
14 sep. 1887
Sdr. Stenderup
D:
6 jul. 1916
Sdr. Stenderup s. (Villa Rosenhøj)
Elisabeth Pinborg
1897-1897
Elisabeth Pinborg
F:
15 nov. 1897
Hjørring (Skt. Catharina s.)
D:
19 nov. 1897
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Niels Hansen Pinborg
1867-1946
Niels Hansen Pinborg
F:
8 aug. 1867
V. Vedsted
D:
29 dec. 1946
Fredericia (Trinitatis s.)
Johanne Charlotte Schade
1869-1934
Johanne Charlotte Schade
F:
21 apr. 1869
Nykøbing M.
G:
22 nov. 1896
Nykøbing M.
D:
28 mar. 1934
Nykøbing M.
Maren Pinborg
1868-
Maren Pinborg
F:
26 nov. 1868
Hans Sivert Andreasen
1870-
Hans Sivert Andreasen
F:
25 maj 1870
G:
1895
Elvira Marie Pinborg
1870-1874
Elvira Marie Pinborg
F:
8 okt. 1870
D:
18 apr. 1874
Kirstine Andrea Pinborg
1872-
Kirstine Andrea Pinborg
F:
26 nov. 1872
Johannes Marius Mohr
1868-
Johannes Marius Mohr
F:
18 apr. 1868
G:
25 sep. 1895
Magda Pinborg
1903-
Magda Pinborg
F:
5 dec. 1903
Nanna Pinborg
Lars Thøste Eriksen
Niels Pinborg
1905-1988
Niels Pinborg
F:
28 aug. 1905
D:
26 maj 1988
Thyra Smidt Okholm
1905-1983
Thyra Smidt Okholm
F:
4 sep. 1905
G:
22 sep. 1929
D:
1 feb. 1983
Else Pinborg
Knud Bentzen
1905-1967
Knud Bentzen
F:
4 jul. 1905
D:
14 maj 1967
Frede Pinborg
Jens Lassen Pinborg
1875-1976
Jens Lassen Pinborg
F:
18 maj 1875
D:
20 dec. 1976
Ane Troelsen
1878-1964
Ane Troelsen
F:
28 jan. 1878
G:
24 okt. 1902
D:
2 okt. 1964
Elvira Marie Pinborg
1877-1971
Elvira Marie Pinborg
F:
7 jul. 1877
D:
29 dec. 1971
Gottfried Schneider
1880-1926
Gottfried Schneider
F:
1880
G:
24 sep. 1908
D:
1926
Niels Bertelsen Pinborg
1836-1890
Niels Bertelsen Pinborg
F:
29 maj 1836
V. Vedsted
D:
29 jan. 1890
V. Vedsted
Maren Jensen
1835-1910
Maren Jensen
F:
19 nov. 1835
Ribe Domsogns landsogn (Ø. Vedsted)
G:
6 okt. 1864
V. Vedsted
D:
8 apr. 1910
V. Vedsted
Hans Nielsen Pinborg
1838-
Hans Nielsen Pinborg
F:
23 aug. 1838
V. Vedsted
Søren Christian Pedersen
1892-
Søren Christian Pedersen
F:
7 jan. 1892
Varde Lands. (Blaksmark)
Jeppe Martin Pedersen
1893-
Jeppe Martin Pedersen
F:
17 dec. 1893
Varde Lands. (Blaksmark)
Birthe Marie Pedersen
1895-
Birthe Marie Pedersen
F:
21 jul. 1895
Varde Lands. (Blaksmark)
Theodor Christian Pinborg Pedersen
1896-
Theodor Christian Pinborg Pedersen
F:
3 nov. 1896
Varde Lands. (Blaksmark)
Ane Mortensen
1864-1898
Ane Mortensen
F:
20 okt. 1864
Seem
D:
7 aug. 1898
Varde Landsogn (Blaksmark)
Marius Pedersen
1866-
Marius Pedersen
F:
7 apr. 1866
Brørup s.
G:
10 apr. 1891
Jens Peder Mortensen
1897-
Jens Peder Mortensen
F:
19 feb. 1897
Gørding s. (Sdr. Gørding)
Jeppe Mortensen
1898-
Jeppe Mortensen
F:
31 aug. 1898
Gørding s. (Sdr. Gørding)
Einar Teodor Mortensen
1900-
Einar Teodor Mortensen
F:
20 sep. 1900
Gørding s. (Sdr. Gørding)
Aksel Mortensen
1903-1903
Aksel Mortensen
F:
29 apr. 1903
Gørding s. (Nr. Lourup)
D:
24 jun. 1903
Gørding s. (Nr. Lourup)
Hans Pinborg Mortensen
1903-1903
Hans Pinborg Mortensen
F:
29 apr. 1903
Gørding s. (Nr. Lourup)
D:
6 aug. 1903
Gørding s. (Nr. Lourup)
Niels Pinborg Mortensen
1865-
Niels Pinborg Mortensen
F:
21 dec. 1865
Seem
Ane Kirstine Marie Jensen
1869-
Ane Kirstine Marie Jensen
F:
15 jul. 1869
Lunde s. (Nørvang)
G:
20 Maj 1896
Seem
Martin Jepsen Mortensen
1868-1868
Martin Jepsen Mortensen
F:
29 feb. 1868
Seem
D:
6 mar. 1868
Seem
Maren Mortensen
1869-1922
Maren Mortensen
F:
3 nov. 1869
Seem
D:
27 sep. 1922
Jernved s. (Gredsted Mark)
Martin Jepsen Mortensen
1872-1886
Martin Jepsen Mortensen
F:
30 maj 1872
Seem
D:
3 dec. 1886
Seem
Laura Marie Mortensen
1875-
Laura Marie Mortensen
F:
25 aug. 1875
Seem
Peter Tranberg Mortensen
1903-
Peter Tranberg Mortensen
F:
3 jun. 1903
Obbekær
Maren Kirstine Christensen
1907-
Maren Kirstine Christensen
F:
6 mar. 1907
Ebbe Tranberg Mortensen
1905-
Ebbe Tranberg Mortensen
F:
31 jul. 1905
Obbekær
Gertrud Marie Munk
Aksel Tranberg Mortensen
1908-
Aksel Tranberg Mortensen
F:
6 aug. 1908
Obbekær
Else Vind Jensen
1916-
Else Vind Jensen
F:
2 apr. 1916
Sejling s. (Sejling Mark)
G:
2 apr. 1938
Fredericia (Trinitatis s.)
Hans Jørgen Mortensen
1877-1962
Hans Jørgen Mortensen
F:
22 okt. 1877
Seem
D:
27 mar. 1962
Obbekær
Bodil Maria Tranberg
1878-1969
Bodil Maria Tranberg
F:
14 nov. 1878
Fole s. (Obbekær)
G:
4 mar. 1903
D:
31 dec. 1969
Obbekær
Laura Georgine Mortensen
1880-1880
Laura Georgine Mortensen
F:
4 feb. 1880
Seem
D:
7 feb. 1880
Seem
Andreas Beck
Andreas Beck
-1979
Andreas Beck
D:
1979
Dorthea Kirstine Beck
Dorthea Kirstine Beck
Maren Beck
Kirstine Beck
Agnes Beck
Ane Marie Beck
Thyra Beck
Laura Georgine Mortensen
1881-
Laura Georgine Mortensen
F:
15 apr. 1881
Nicolai Beck
1872-
Nicolai Beck
F:
12 okt. 1872
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Christian Mathias Mortensen
1883-1928
Christian Mathias Mortensen
F:
10 sep. 1883
Seem
D:
10 dec. 1928
Ribe (Amtssygeh.)
Kirstine Kathrine Hansen
1874-1961
Kirstine Kathrine Hansen
F:
10 aug. 1874
Vilslev s. (Jedsted)
D:
20 jun. 1961
Jernved s. (Gredstedbro (aldersdomshjemmet Carstensminde))
Dorthea Kirstine Pinborg
1840-1910
Dorthea Kirstine Pinborg
F:
28 nov. 1840
V. Vedsted
D:
20 feb. 1910
Jernved s. (Ulkær)
Jeppe Mortensen
1832-1912
Jeppe Mortensen
F:
6 apr. 1832
Vilslev s. (Jedsted)
G:
4 jan. 1864
Seem
D:
24 Okt 1912
Jernved s. (Ulkær)
Laura Klausine Pinborg
1843-1858
Laura Klausine Pinborg
F:
17 maj 1843
V. Vedsted
D:
15 mar. 1858
V. Vedsted
Kirsten Pinborg
1845-
Kirsten Pinborg
F:
18 jul. 1845
V. Vedsted
Friederik Wulff Hilbert
1831-1907
Friederik Wulff Hilbert
F:
15 apr. 1831
Schrewendorf ved Kiel
G:
23 mar. 1870
D:
31 dec. 1907
Kalundborg
Svend Helge Pinborg Hansen
1895-
Svend Helge Pinborg Hansen
F:
3 nov. 1895
Brylle s. (Brunsvig Skole)
Hedvig Ragnhild Pinborg Hansen
1896-
Hedvig Ragnhild Pinborg Hansen
F:
4 nov. 1896
Brylle s. (Brunsvig Skole)
Lavra Hansine Rosa Pinborg
1873-
Lavra Hansine Rosa Pinborg
F:
3 apr. 1873
Brylle s. (Brunsvig Skole)
Hans Jørgen Hansen
1868-
Hans Jørgen Hansen
F:
15 aug. 1868
Brylle s. (Brunsvig)
G:
10 apr. 1895
Brylle
Dødfødt søn
1875-1875
Dødfødt søn
F:
14 mar. 1875
Brylle s. (Brunsvig Skole)
D:
14 mar. 1875
Brylle s. (Brunsvig Skole)
Karen Beck Pinborg
1905-1927
Karen Beck Pinborg
F:
9 apr. 1905
Nyborg
D:
19 feb. 1927
Fredericia
Knud Erik Pinborg
Kaya Beck Pinborg
Hans Peter Beck Pinborg
1877-1910
Hans Peter Beck Pinborg
F:
25 apr. 1877
Brylle s. (Brunsvig Skole)
D:
21 maj 1910
Fredericia
Petra Andersen
1876-1958
Petra Andersen
F:
10 aug. 1876
Fåborg
G:
5 jan. 1903
Hundstrup
D:
29 apr. 1958
Fredericia
Maja Petrea Sofie Pinborg
1879-
Maja Petrea Sofie Pinborg
F:
24 apr. 1879
Brylle s. (Brunsvig Skole)
Niels Harald Beck Pinborg
1882-
Niels Harald Beck Pinborg
F:
11 feb. 1882
Brylle s. (Brunsvig Skole)
Ruth Pinborg
1891-
Ruth Pinborg
F:
15 jun. 1891
Brylle
Viggo Jørgensen Rambøll
1886-
Viggo Jørgensen Rambøll
F:
18 okt. 1886
Odense
G:
10 nov. 1917
Andreas Pinborg
1848-1920
Andreas Pinborg
F:
30 aug. 1848
V. Vedsted
D:
4 aug. 1920
Caroline Marie Beck
1847-1927
Caroline Marie Beck
F:
5 nov. 1847
G:
11 apr. 1871
V. Vedsted
D:
21 maj 1927
Kolding
Niels Hansen Pinborg
1804-1879
Niels Hansen Pinborg
F:
27 feb. 1804
Brøns s. (Havervad)
D:
7 mar. 1879
V. Vedsted
Maren Bertelsen
1807-1872
Maren Bertelsen
F:
1 feb. 1807
V. Vedsted
G:
20 jun. 1835
V. Vedsted
D:
7 aug. 1872
V. Vedsted
Hans Andersen Pinborg
1758-1834
Hans Andersen Pinborg
F:
26 jul. 1758
D:
25 feb. 1834
Kirsten Pedersdatter
1766-
Kirsten Pedersdatter
F:
1 aug. 1766
G:
12 nov. 1791
Peder Nielsen Krog
1790-1853
Peder Nielsen Krog
F:
9 aug. 1790
D:
1 dec. 1853
Anders Nielsen Krog
1792-1792
Anders Nielsen Krog
F:
11 nov. 1792
D:
1792
Anders Nielsen Krog
1794-
Anders Nielsen Krog
F:
3 feb. 1794
Niels Nielsen Krog
1797-1797
Niels Nielsen Krog
F:
27 jul. 1797
D:
1797
Hans Nielsen Krog
1797-1797
Hans Nielsen Krog
F:
27 jul. 1797
D:
1797
Kirsten Krogs
1799-
Kirsten Krogs
F:
29 mar. 1799
Niels Andersen Pinborg
1760-1845
Niels Andersen Pinborg
F:
24 nov. 1760
D:
29 jan. 1845
Karen Pedersdatter
1760-1800
Karen Pedersdatter
F:
24 feb. 1760
G:
1789
D:
1800
Mette Andersdatter
1764-1818
Mette Andersdatter
F:
15 jul. 1764
D:
17 sep. 1818
Mikkel Lassen
1771-1843
Mikkel Lassen
F:
1771
G:
31 okt. 1812
D:
15 jul. 1843
Anne Nielsdatter
1736-1801
Anne Nielsdatter
F:
1736
D:
1801
Anders Hansen Pinborg
ca. 1723-1810
Anders Hansen Pinborg
F:
ca. 1723
D:
1810
Brøns s. (Havervad)
Niels Gram
1792-1794
Niels Gram
F:
18 aug. 1792
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1794
Brøns s. (Søndernæs)
Karen Matthiasdatter Gram
1795-1797
Karen Matthiasdatter Gram
F:
29 maj 1795
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1797
Brøns s. (Søndernæs)
Meta Kirstine Johanne Nielsen
1886-
Meta Kirstine Johanne Nielsen
F:
21 jun. 1886
Gørding s. (Nr. Gørding)
Mads Herman Teodor Nielsen
1887-
Mads Herman Teodor Nielsen
F:
19 jul. 1887
Gørding s. (Nr. Gørding)
Anna Dorthea Jensen
1891-
Anna Dorthea Jensen
F:
20 aug. 1891
Nykøbing M.
G:
30 aug. 1914
København (Skt. Stefan)
Hans Nielsen
1890-
Hans Nielsen
F:
3 jul. 1890
Gørding s. (Nr. Gørding)
Ingeborg Bothilde Nielsen
1892-
Ingeborg Bothilde Nielsen
F:
25 okt. 1892
Gørding s. (Nr. Gørding)
Thomas Adolf Nielsen
1892-
Thomas Adolf Nielsen
F:
25 okt. 1892
Gørding s. (Nr. Gørding)
Oskar Viggo Nielsen
1897-
Oskar Viggo Nielsen
F:
2 jun. 1897
Gørding s. (Nr. Gørding)
Oda Harder
1901-
Oda Harder
F:
21 jun. 1901
Esbjerg
G:
29 okt. 1922
Esbjerg (Vor Frelser k.)
Abeline Christine Severinsen
1856-1917
Abeline Christine Severinsen
F:
2 jun. 1856
Gørding s. (Varho)
D:
10 apr. 1917
Esbjerg
Frands Mogensen Nielsen
1861-
Frands Mogensen Nielsen
F:
5 jun. 1861
Tjæreborg
G:
25 sep. 1885
Gørding
Vilhelm Severinsen
1858-
Vilhelm Severinsen
F:
29 maj 1858
Gørding s. (Varho)
Bothilde Severinsen
1860-1863
Bothilde Severinsen
F:
4 aug. 1860
Gørding s. (Varho)
D:
11 jan. 1863
Gørding s. (Varho)
Niels Gram Severinsen
1868-1869
Niels Gram Severinsen
F:
16 jul. 1868
Gørding s. (Varho)
D:
26 feb. 1869
Gørding s. (Varho)
Mette Kjerstine Gram
1828-1910
Mette Kjerstine Gram
F:
28 maj 1828
Mjolden
D:
7 feb. 1910
Gørding s. (Nr. Gørding)
Mads Hermansen Severinsen
1819-1911
Mads Hermansen Severinsen
F:
20 feb. 1819
Gørding s. (Varho)
G:
18 nov. 1855
V. Nykirke
D:
11 jun. 1911
Gørding s. (Nr. Gørding)
Anne Bothilde Nielsine Petrea Gram
1853-
Anne Bothilde Nielsine Petrea Gram
F:
29 jun. 1853
Varde
Ocke Brodersen Gram
1830-1875
Ocke Brodersen Gram
F:
29 sep. 1830
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
D:
2 aug. 1875
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Marie Christine Lovise Rohde
ca. 1832-
Marie Christine Lovise Rohde
F:
ca. 1832
G:
31 mar. 1853
Varde
Okke Brodersen Gram
1895-1934
Okke Brodersen Gram
F:
16 mar. 1895
Fåborg s. (Rodebæk)
D:
9 okt. 1934
Holstebro
Karen Møller Gram
1896-
Karen Møller Gram
F:
15 dec. 1896
Esbjerg
Jens Elias Gram
1899-
Jens Elias Gram
F:
23 apr. 1899
Esbjerg
Max Carlo Gram
1901-
Max Carlo Gram
F:
9 mar. 1901
Esbjerg
Astrid Ellinor Pedersen
Niels Møller Mathiesen Gram
1903-
Niels Møller Mathiesen Gram
F:
18 okt. 1903
Esbjerg
Ingrid Cecilie Frederiksen
Arnold Møller Gram
1905-
Arnold Møller Gram
F:
29 jan. 1905
Esbjerg
Frederik Møller Bolding Gram
Ella Kristine Christiansen
Niels Mathiesen Gram
1871-
Niels Mathiesen Gram
F:
11 maj 1871
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Nielsine Kirstine Mathiesen
1868-1927
Nielsine Kirstine Mathiesen
F:
23 sep. 1868
Fåborg s. (Ålunde)
G:
16 feb. 1895
Fåborg
D:
9 jun. 1927
Esbjerg
Anna Elisabeth Gram
1873-1881
Anna Elisabeth Gram
F:
2 dec. 1873
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
30 nov. 1881
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Aage Brodersen Gram
1875-1880
Aage Brodersen Gram
F:
13 sep. 1875
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
12 sep. 1880
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Karen Møller Knudsen
1840-1908
Karen Møller Knudsen
F:
17 jan. 1840
V. Nykirke s. (Ålbæk Mølle)
G:
29 okt. 1869
V. Nykirke
D:
13 apr. 1908
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Niels Gram Bolding
1866-1873
Niels Gram Bolding
F:
22 maj 1866
Sønder-Omme s. (Jullingsholm)
D:
20 apr. 1873
Gørding s. (Nr. Gørding)
Karoline Botilde Bolding
1868-1878
Karoline Botilde Bolding
F:
1 jan. 1868
Sønder-Omme s. (Jullingsholm)
D:
10 feb. 1878
Gørding s. (Nr. Gørding)
Villads Nissen Bolding
1897-
Villads Nissen Bolding
F:
15 dec. 1897
Gørding s. (Hejerskov)
Mette Marie Bolding
1899-
Mette Marie Bolding
F:
22 apr. 1899
Gørding s. (Hejerskov)
Anna Kristine Bolding
1900-
Anna Kristine Bolding
F:
22 jul. 1900
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Harald Jacobsen Bolding
1902-
Harald Jacobsen Bolding
F:
13 jan. 1902
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Søren Kristian Bolding
1903-
Søren Kristian Bolding
F:
26 nov. 1903
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Dagmar Louise Bolding
1905-
Dagmar Louise Bolding
F:
31 mar. 1905
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Torvald Bolding
1906-
Torvald Bolding
F:
9 okt. 1906
Gørding s. (Hejerskov)
Aage Bolding
1909-1910
Aage Bolding
F:
3 apr. 1909
Gørding s. (Hejerskov)
D:
18 sep. 1910
Gørding s. (Hejerskov)
Aage Bolding
Petra Kristine Bolding
Peter Christian Bolding
1870-
Peter Christian Bolding
F:
24 apr. 1870
Gørding s. (Nr. Gørding)
Ane Katrine Jakobsen
ca. 1876-
Ane Katrine Jakobsen
F:
ca. 1876
G:
22 okt. 1897
Starup
Ocke Brodersen Bolding
1872-1876
Ocke Brodersen Bolding
F:
16 apr. 1872
Gørding s. (Nr. Gørding)
D:
24 feb. 1876
Gørding s. (Nr. Gørding)
Niels Gram Bolding
1874-1874
Niels Gram Bolding
F:
14 nov. 1874
Gørding s. (Nr. Gørding)
D:
14 dec. 1874
Gørding s. (Nr. Gørding)
Botilde Nielsine Bolding
1877-1877
Botilde Nielsine Bolding
F:
17 sep. 1877
Gørding s. (Nr. Gørding)
D:
29 dec. 1877
Gørding s. (Nr. Gørding)
Caroline Kirstine Gram
1840-1887
Caroline Kirstine Gram
F:
31 aug. 1840
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
23 jun. 1887
Gørding s. (Nr. Gørding)
Jørgen Jahnsen Bolding
1839-1881
Jørgen Jahnsen Bolding
F:
18 mar. 1839
Gørding s. (Nr. Gørding)
G:
26 apr. 1865
V. Nykirke
D:
25 jan. 1881
Gørding s. (Nr. Gørding)
Mathias Nielsen Gram
1843-1901
Mathias Nielsen Gram
F:
22 sep. 1843
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
7 jan. 1901
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Bodil Kirstine Nielsen
1855-1875
Bodil Kirstine Nielsen
F:
5 sep. 1855
V. Nebel s. (Hygum)
G:
25 apr. 1875
V. Nebel
D:
18 jul. 1875
Grimstrup
Knud Laurids Gram
1877-1879
Knud Laurids Gram
F:
26 okt. 1877
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
5 mar. 1879
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Knud Laurids Gram
1880-1880
Knud Laurids Gram
F:
23 feb. 1880
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
25 feb. 1880
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Aage Brodersen Gram
1881-1881
Aage Brodersen Gram
F:
8 sep. 1881
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
28 sep. 1881
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Karen Møller Knudsen
1840-1908
Karen Møller Knudsen
F:
17 jan. 1840
V. Nykirke s. (Ålbæk Mølle)
G:
17 maj 1877
V. Nykirke
D:
13 apr. 1908
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Marie Hansen
Verner Tarp Madsen
Meta Botilde Hansen
Peter Thomsen
Anna Mette Hansen
Kristian Jessen
Niels Kongsted Hansen
Rigmor Margrethe Hansen
Anton Hansen Puggaard
Mary Hansen
Kjeld Kjeldsen
Ane Elisabeth Jensen
1886-
Ane Elisabeth Jensen
F:
9 jun. 1886
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Peder Marius Hansen
1880-1943
Peder Marius Hansen
F:
17 okt. 1880
Skads
G:
10 feb. 1910
V. Nykirke
D:
25 apr. 1943
V. Nykirke s. (Endrup)
Bothilde Nielsine Gram
1846-1931
Bothilde Nielsine Gram
F:
20 feb. 1846
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
14 mar. 1931
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Niels Kongsted Jensen
1852-1936
Niels Kongsted Jensen
F:
26 dec. 1852
Fåborg s. (Debel)
G:
12 jun. 1885
V. Nykirke
D:
7 apr. 1936
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Rigmor Klausen
Martha Christine Werenberg
1878-1937
Martha Christine Werenberg
F:
23 sep. 1878
Arrild
D:
1937
Klaus Johnsen Klausen
1880-1954
Klaus Johnsen Klausen
F:
1880
G:
15 okt. 1907
Janderup
D:
1954
Bothilde Werenberg
1881-1882
Bothilde Werenberg
F:
20 feb. 1881
Arrild
D:
10 mar. 1882
Arrild
Kristian Sørensen Werenberg
1913-1913
Kristian Sørensen Werenberg
F:
20 maj 1913
Janderup s. (Hyllerslev)
D:
24 maj 1913
Janderup s. (Hyllerslev)
Ejner Werenberg
1914-1915
Ejner Werenberg
F:
28 okt. 1914
Janderup s. (Hyllerslev)
D:
23 feb. 1915
Janderup s. (Hyllerslev)
Ejner Werenberg
Svend Aage Werenberg
1920-1995
Svend Aage Werenberg
F:
11 jun. 1920
Janderup s. (Hyllerslev)
D:
13 mar. 1995
Christian Werenberg
Gerda Simonsen
Gudrun Werenberg
Betty Werenberg
Adolf Werenberg
1882-1945
Adolf Werenberg
F:
14 dec. 1882
Arrild
D:
12 maj 1945
Varde (Amtssygehuset)
Johanne Marie Sørensen
1891-1972
Johanne Marie Sørensen
F:
9 feb. 1891
Fåborg s.
G:
22 okt. 1912
Fåborg
D:
8 dec. 1972
Andrea Christiane Gram
1846-1932
Andrea Christiane Gram
F:
20 feb. 1846
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
5 jan. 1932
Christian Werenberg
1847-1922
Christian Werenberg
F:
16 nov. 1847
Alslev s. (Torrup)
G:
18 apr. 1877
V. Nykirke
D:
19 feb. 1922
Varde
Niels Mathiesen Gram
1797-1885
Niels Mathiesen Gram
F:
4 dec. 1797
Brøns s. (Søndernæs)
D:
14 jan. 1885
Endrup Mølle
Bodil Brodersen
1807-1889
Bodil Brodersen
F:
4 sep. 1807
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
28 mar. 1828
Mjolden
D:
29 dec. 1889
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Johanne Marie Puggaard
1842-
Johanne Marie Puggaard
F:
17 maj 1842
Hans Christian Matthiesen Puggaard
1845-
Hans Christian Matthiesen Puggaard
F:
29 mar. 1845
Marie Cathrine Mathiasdatter Gram
1800-
Marie Cathrine Mathiasdatter Gram
F:
24 mar. 1800
Brøns s. (Søndernæs)
Hans Hansen Puggaard
ca. 1799-1860
Hans Hansen Puggaard
F:
ca. 1799
G:
31 okt. 1840
D:
24 dec. 1860
Søren Mathiesen Gram
1853-1863
Søren Mathiesen Gram
F:
27 jan. 1853
Gørding s. (Ilsted)
D:
17 mar. 1863
Gørding s. (Ilsted)
Truels Matthiesen Gram
1808-1894
Truels Matthiesen Gram
F:
8 apr. 1808
Brøns s. (Søndernæs)
D:
24 okt. 1894
Gørding s. (Ilsted)
Ane Sørensen
ca. 1813-1868
Ane Sørensen
F:
ca. 1813
Hunderup s.
G:
14 nov. 1846
Gørding
D:
13 jun. 1868
Gørding s. (Ilsted)
Truels Peder Gram
Søren Mathiesen Gram
1871-1940
Søren Mathiesen Gram
F:
7 aug. 1871
Gørding s. (Ilsted)
D:
15 apr. 1940
Odense
Edel Marie Pedersen
1885-
Edel Marie Pedersen
F:
25 jun. 1885
Daugbjerg s.
G:
9 nov. 1910
Tjæreborg
Hans Gram
1873-1873
Hans Gram
F:
29 jun. 1873
Gørding s. (Ilsted)
D:
14 jul. 1873
Gørding s. (Ilsted)
Niels Gram
1873-1873
Niels Gram
F:
29 jun. 1873
Gørding s. (Ilsted)
D:
29 jun. 1873
Gørding s. (Ilsted)
Hans Anton Gram
1875-1895
Hans Anton Gram
F:
15 feb. 1875
Gørding s. (Ilsted)
D:
18 maj 1895
Gørding s. (Ilsted)
Hans Gram Schmidt
1906-
Hans Gram Schmidt
F:
8 apr. 1906
Gørding stationsby
Karen Louise Schmidt
Kirstine Marie Gram
1877-
Kirstine Marie Gram
F:
7 jul. 1877
Gørding s. (Ilsted)
Jens Peder Johansen Schmidt
1879-
Jens Peder Johansen Schmidt
F:
20 jan. 1879
Årre s. (Jyllerup)
G:
28 apr. 1904
Gørding
Karen Marie Hansen
1839-1910
Karen Marie Hansen
F:
24 sep. 1839
Gørding s.
G:
22 okt. 1870
Gørding
D:
5 sep. 1910
Gørding s.
Kirstine Gram
1841-
Kirstine Gram
F:
7 mar. 1841
Vejrup s. (Vibæk)
Dødfødt søn
1871-1871
Dødfødt søn
F:
25 aug. 1871
Lindknud
D:
25 aug. 1871
Lindknud
Oline Gram
1843-
Oline Gram
F:
27 dec. 1843
Vejrup s. (Vibæk)
Poul Hans Christiansen
1840-
Poul Hans Christiansen
F:
30 sep. 1840
Grimstrup s. (Roust)
G:
27 sep. 1865
Grimstrup
Matthias Mathiesen Gram
1812-1889
Matthias Mathiesen Gram
F:
18 jun. 1812
Brøns s. (Søndernæs)
D:
27 okt. 1889
Grimstrup s. (Hjortkær)
Maren Nielsen
1812-1898
Maren Nielsen
F:
16 feb. 1812
Farup s.
G:
15 apr. 1840
V. Nykirke
D:
19 apr. 1898
Grimstrup s.
Kirsten Truelsdatter
1771-1829
Kirsten Truelsdatter
F:
29 dec. 1771
D:
29 okt. 1829
Matthias Nielsen Gram
1759-1838
Matthias Nielsen Gram
F:
16 jul. 1759
G:
11 nov. 1791
D:
19 okt. 1838
Laust Truelsen
1778-1833
Laust Truelsen
F:
19 aug. 1778
D:
13 maj 1833
Anders Truelsen Andersen
1835-1835
Anders Truelsen Andersen
F:
6 jul. 1835
D:
8 sep. 1835
Anders Truelsen
1781-1835
Anders Truelsen
F:
31 maj 1781
D:
29 maj 1835
Karen Hansdatter
1797-1839
Karen Hansdatter
F:
30 aug. 1797
G:
23 maj 1835
D:
27 feb. 1839
Truels Nielsen Schmidt
1825-1844
Truels Nielsen Schmidt
F:
16 mar. 1825
D:
30 dec. 1844
Caroline Schmidt
1853-1875
Caroline Schmidt
F:
25 nov. 1853
Havervad, Brøns
D:
CA 1875
på et skib i Atlanterhavet
Dagmar Christensen
NN Andersen
Louis Christensen
Maren Schmidt
1855-
Maren Schmidt
F:
11 apr. 1855
Havervad, Brøns
D:
USA
NN Christensen
Niels Andersen Schmidt
1856-1865
Niels Andersen Schmidt
F:
21 jul. 1856
Havervad, Brøns
D:
30 apr. 1865
Brøns
Laura Frederikke Schmidt
1857-1861
Laura Frederikke Schmidt
F:
26 sep. 1857
Havervad, Brøns
D:
10 mar. 1861
Havervad, Brøns
Tage Christensen
Else Bertha Christensen
Svend Børge Andersen
NN Christensen
Viggo Nielsen
Arne Christensen
Grethe Christensen
-1
Grethe Christensen
D:
1
Inger Christensen
Karl Johan Schmeltzer
Kristine Feliciane Karoline Schmidt
1889-1959
Kristine Feliciane Karoline Schmidt
F:
4 aug. 1889
D:
15 apr. 1959
Esbjerg
Aksel Christensen
1890-1949
Aksel Christensen
F:
16 maj 1890
D:
1949
Hans Schmidt
1892-1911
Hans Schmidt
F:
1 jan. 1892
Hostrup
D:
23 sep. 1911
Esbjerg
Truels Nielsen Schmidt
1860-1939
Truels Nielsen Schmidt
F:
15 aug. 1860
Havervad, Brøns
D:
1939
Esbjerg
Berthe Marie Mikkelsen
1863-1899
Berthe Marie Mikkelsen
F:
28 aug. 1863
V. Nykirke
G:
17 nov. 1888
D:
28 feb. 1899
Esbjerg
Bertha Sillasen Schmidt
1900-1914
Bertha Sillasen Schmidt
F:
1900
D:
1914
Esbjerg
Jette Schmidt
Karl Nielsen
Torkild Schmidt
Kirsten
Arne Sillasen Schmidt
1909-1991
Arne Sillasen Schmidt
F:
24 mar. 1909
Esbjerg
D:
7 mar. 1991
Esbjerg
Inger Larsen
1910-1986
Inger Larsen
F:
27 dec. 1910
G:
3 jul. 1938
D:
5 apr. 1986
Esbjerg
Hans Sillasen Schmidt
Ane Sillasen
1875-1930
Ane Sillasen
F:
1875
Andrup, Skads
G:
ca. 1899
D:
27 jun. 1930
Esbjerg
Kaj Nielsen Schmidt
Ingrid Kjærsgaard Jensen
Gunnar Nielsen Schmidt
Ester Nielsen
Morten Nielsen Schmidt
1892-1973
Morten Nielsen Schmidt
F:
30 aug. 1892
Jerne
D:
19 jan. 1973
Rindum
Anna Mathilde Nielsen
1899-1968
Anna Mathilde Nielsen
F:
29 dec. 1899
Rindum
G:
7 nov. 1926
Ringkøbing
D:
20 feb. 1968
Ringkøbing
Hans Nielsen Schmidt
1894-1902
Hans Nielsen Schmidt
F:
8 mar. 1894
Jerne
D:
25 nov. 1902
Jerne
Vagner Schmidt
Ruth
Doris Schmidt
Svend Aage Paulsen
Niels Andreas Schmidt
1895-1935
Niels Andreas Schmidt
F:
4 maj 1895
Jerne
D:
12 nov. 1935
Esbjerg
Metha Bergtram
1896-1968
Metha Bergtram
F:
16 jul. 1896
Tjæreborg
G:
12 sep. 1926
Tjæreborg
D:
24 dec. 1968
Esbjerg
Gudrun Dorthea Schmidt
1921-1985
Gudrun Dorthea Schmidt
F:
28 apr. 1921
Jerne
D:
NOV. 1985
Ontario, Canada
Aage Mortensen
Inger Marie Schmidt
Ernst Lind Jensen
Kaj Gerner Schmidt
Henny Tolstrup Jensen
Poul Aksel Schmidt
Anna Marie Hansen
Anton Schmidt
1896-1980
Anton Schmidt
F:
11 okt. 1896
Jerne
D:
1 nov. 1980
Jerne
Agnes Kerstine Nielsen
1901-1970
Agnes Kerstine Nielsen
F:
12 okt. 1901
Vesterlund, Lønne
G:
11 dec. 1920
Esbjerg
D:
28 aug. 1970
Jerne
Helen Doris Jensen
Earl Douglas Colpitts
Betty Ann Jensen
John Kundrik
Joan Eleonora Jensen
John Douglas Moore
Anton Roy Jensen
Laura Jean Gilbert
Harold Martin Jensen
1933-1986
Harold Martin Jensen
F:
21 dec. 1933
Alberta, Canada
D:
3 maj 1986
Alberta, Canada
Phylis Louise Housenga
dødfødt søn
1935-1935
dødfødt søn
F:
1935
Alberta, Canada
D:
1935
Marie Schmidt
1897-1935
Marie Schmidt
F:
12 dec. 1897
Skads
D:
12 jun. 1935
Alberta, Canada
Jens Peder Jensen
1891-1956
Jens Peder Jensen
F:
2 mar. 1891
G:
1 okt. 1925
Canada
D:
28 apr. 1956
Alberta, Canada
Søren Schmidt
1898-1966
Søren Schmidt
F:
4 dec. 1898
Skads
D:
16 sep. 1966
Esbjerg
Villy Bernhard Schmidt
Gerda Schmidt
Poul Godthardt Hansen
Ruth Schmidt
Flemming Scharnweber
Erik Taftenberg Schmidt
Inger Schmidt
Gunnar Schmidt
1942-1945
Gunnar Schmidt
F:
11 jan. 1942
Esbjerg
D:
1945
Esbjerg
Kristian Metinus Schmidt
1900-1986
Kristian Metinus Schmidt
F:
23 sep. 1900
Skads
D:
27 mar. 1986
Esbjerg
Karen Nielsen Petrea Lauridsen
1901-
Karen Nielsen Petrea Lauridsen
F:
29 mar. 1901
G:
27 apr. 1927
Esbjerg
Juliane Augusta Schmidt
1901-1902
Juliane Augusta Schmidt
F:
13 okt. 1901
Jerne
D:
23 mar. 1902
Laurids Feddersen Schmidt
1865-1931
Laurids Feddersen Schmidt
F:
11 apr. 1865
Havervad, Brøns
D:
25 aug. 1931
Esbjerg (Skt. Josefs hospital)
Dorthea Nielsen
1866-1904
Dorthea Nielsen
F:
1 nov. 1866
Sædding, Guldager
G:
5 sep. 1891
Skads
D:
25 feb. 1904
Jerne
Kirstine Margrethe Andresen
Richard Johan Sejerup
1928-1979
Richard Johan Sejerup
F:
10 feb. 1928
D:
28 sep. 1979
Esbjerg
Else Andresen
John Jensen
Helga Andresen
Arny Slot
Karen Dorthea Schmidt
1906-1987
Karen Dorthea Schmidt
F:
13 jun. 1906
Jerne
D:
16 dec. 1987
Jerne
Kristian Andresen
1910-ca. 1980
Kristian Andresen
F:
1910
G:
ca. 1932
D:
ca. 1980
Jerne
Karen Margrethe Schmidt
Tommy Magnus Jensen
Jørgen Schmidt
Hanne Vera Christensen
Mads Schmidt
1908-1985
Mads Schmidt
F:
21 mar. 1908
Jerne
D:
22 jul. 1985
Esbjerg
Grethe
Grethe
G:
ca. 1941
udøbt søn
1909-1909
udøbt søn
F:
14 jul. 1909
Jerne
D:
24 aug. 1909
Hans Schmidt
1910-1910
Hans Schmidt
F:
15 jun. 1910
Jerne
D:
6 sep. 1910
Karl Schmidt
1911-1911
Karl Schmidt
F:
16 okt. 1911
Jerne
D:
3 dec. 1911
dødfødt søn
1913-1913
dødfødt søn
F:
29 nov. 1913
Jerne
D:
29 nov. 1913
Johannes Schmidt
1915-1915
Johannes Schmidt
F:
3 jul. 1915
Jerne
D:
1 nov. 1915
Ane Marie Kirstine Pedersen
1877-1958
Ane Marie Kirstine Pedersen
F:
31 jan. 1877
Lifstrup, V.Nebel
G:
12 apr. 1905
Jerne
D:
1958
Jerne
Marie Sillasen
1895-
Marie Sillasen
F:
10 feb. 1895
Andrup, Skads
NN Østergaard
NN Sørensen
Hugo Sillas Sillasen
Jytte
Ilse Marie Sillasen
Harilal Shah
Hans Sillasen
1901-1975
Hans Sillasen
F:
18 sep. 1901
Andrup, Skads
D:
9 jun. 1975
Slagelse
Jonna Larsen
Nielsine Anine Schmidt
1867-1936
Nielsine Anine Schmidt
F:
7 okt. 1867
Havervad, Brøns
D:
1936
Andrup, Skads
Sillas Sillasen
1868-
Sillas Sillasen
F:
15 sep. 1868
Andrup, Skads
G:
16 mar. 1894
Andrup, Skads
Hans Nielsen Schmidt
1826-1889
Hans Nielsen Schmidt
F:
14 jul. 1826
Havervad, Brøns
D:
26 jun. 1889
Ravnsø, V.Nykirke
Nielsine Marie Krog
1829-1902
Nielsine Marie Krog
F:
10 nov. 1829
Søndernæs, Brøns
G:
30 okt. 1852
Brøns
D:
23 sep. 1902
Esbjerg
Niels Andersen Schmidt
1829-1830
Niels Andersen Schmidt
F:
17 jan. 1829
D:
24 apr. 1830
Niels Andersen Schmidt
1830-
Niels Andersen Schmidt
F:
24 okt. 1830
Anders Truelsen Schmidt
1835-1835
Anders Truelsen Schmidt
F:
6 jul. 1835
D:
8 sep. 1835
Niels Truelsen
1785-1834
Niels Truelsen
F:
21 maj 1785
D:
22 jan. 1834
Karen Hansdatter
1797-1839
Karen Hansdatter
F:
30 aug. 1797
G:
1824
D:
27 feb. 1839
Truels Nielsen
1738-1815
Truels Nielsen
F:
1738
D:
31 dec. 1815
Maren Andersdatter
1748-1822
Maren Andersdatter
F:
1748
G:
14 nov. 1767
D:
12 maj 1822
Kirsten Hansdatter
1766-
Kirsten Hansdatter
F:
27 jul. 1766
Morten
Hanne Cathrine Smidt
1795-1809
Hanne Cathrine Smidt
F:
18 okt. 1795
D:
1809
Niels Smidt
1796-1796
Niels Smidt
F:
1796
D:
1796
Karen Smidt
1798-
Karen Smidt
F:
16 jul. 1798
Anna Eleonora Smidt
1833-1842
Anna Eleonora Smidt
F:
16 nov. 1833
D:
15 jan. 1842
Barbara Cathrine Eleonora Smidt
1837-
Barbara Cathrine Eleonora Smidt
F:
11 dec. 1837
Dødfødt søn
1843-1843
Dødfødt søn
F:
2 feb. 1843
D:
2 feb. 1843
Niels Peter Smidt
1801-
Niels Peter Smidt
F:
28 maj 1801
Cathrine Margrethe Jendresdatter
Mette Kirstine Smidt
1804-
Mette Kirstine Smidt
F:
7 aug. 1804
Dødfødt søn
1851-1851
Dødfødt søn
F:
27 mar. 1851
D:
27 mar. 1851
Maren Smidt
1806-
Maren Smidt
F:
15 sep. 1806
Peder Lauridsen Møller
ca. 1812-
Peder Lauridsen Møller
F:
ca. 1812
G:
22 okt. 1845
Kirsten Smidt
1808-1809
Kirsten Smidt
F:
19 sep. 1808
D:
1809
Anne Hansdatter
1768-
Anne Hansdatter
F:
21 mar. 1768
Peder Nielsen
ca. 1761-1836
Peder Nielsen
F:
ca. 1761
G:
26 maj 1795
D:
9 mar. 1836
Anne Cathrine Hansdatter
1769-1793
Anne Cathrine Hansdatter
F:
13 okt. 1769
D:
1793
Hans Smed
1800-1802
Hans Smed
F:
16 sep. 1800
D:
1802
Dødfødt søn
1802-1802
Dødfødt søn
F:
9 aug. 1802
D:
9 aug. 1802
Mette Smed
1803-1804
Mette Smed
F:
22 sep. 1803
D:
1804
Niels Hansen kaldet Smed
1772-1832
Niels Hansen kaldet Smed
F:
10 apr. 1772
D:
14 feb. 1832
Mette Kirstine Schack
1776-1851
Mette Kirstine Schack
F:
16 jan. 1776
G:
18 okt. 1799
D:
26 apr. 1851
Mjolden s. (Ottersbøl)
Søren Hansen
1774-1811
Søren Hansen
F:
9 maj 1774
D:
1811
Niels Simonsen Nielsen
Kirstine Nielsen
Jes Peter Nielsen
Anne Catharina Nielsen
Peter Jessen Nielsen
Jes Petersen Nielsen
1838-1891
Jes Petersen Nielsen
F:
11 sep. 1838
Åved
D:
17 dec. 1891
USA
Christine Mærsk
1844-1912
Christine Mærsk
F:
28 mar. 1844
Vodder
G:
12 maj 1866
Vodder
D:
14 mar. 1912
Watsonville, Californien
Niels Simonsen Pedersen
Mette Marie Nielsen
Jens Hansen Pedersen
Jens Hansen Pedersen
G:
31 okt. 1862
Vodder
Peder Jensen Nielsen
Niels Simonsen Pedersen
1808-1875
Niels Simonsen Pedersen
F:
1808
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
30 sep. 1875
Vodder s. (Åved)
Anna Cathrine Jesdatter
Maren Schmidt
Peder Hansen Schmidt
1845-
Peder Hansen Schmidt
F:
16 feb. 1845
Højrup s. (Enemark)
Marie Kjestine Schmidt
Jes Hansen Schmidt
Hans Hansen Schmidt
Hans Smed Pedersen
1813-1886
Hans Smed Pedersen
F:
2 maj 1813
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
31 okt. 1886
Toftlund
Ingeborg Enemark
1815-1880
Ingeborg Enemark
F:
15 jun. 1815
Højrup s. (Enemark)
G:
1 jul. 1841
Højrup
D:
3 sep. 1880
Toftlund
Mette Marie Hansdatter
1776-1828
Mette Marie Hansdatter
F:
13 sep. 1776
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1 jul. 1828
Skærbæk
Peder Nielsen
ca. 1759-1819
Peder Nielsen
F:
ca. 1759
G:
19 okt. 1804
Brøns
D:
29 apr. 1819
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Lene Kirstine Geertsdatter
1822-
Lene Kirstine Geertsdatter
F:
12 dec. 1822
Skærbæk s. (V. Gasse)
Geert Jensen
ca. 1766-1839
Geert Jensen
F:
ca. 1763/66
G:
17 nov. 1821
Skærbæk
D:
6 nov. 1839
Skærbæk s. (Hundegade)
Maren Hansdatter
1781-1804
Maren Hansdatter
F:
8 feb. 1781
D:
1804
Kirstine Hansdatter
1784-1793
Kirstine Hansdatter
F:
12 apr. 1784
D:
1793
Ingeborg Schmidt
1841-
Ingeborg Schmidt
F:
30 maj 1841
Peter Carsten Schmidt
Knud Schmidt
Hans Schmidt
1884-
Hans Schmidt
F:
22 apr. 1884
Karen Kirstine Beck
Karen Kirstine Beck
G:
20 sep. 1910
Peter Carsten Schmidt
Søren Knudsen Schmidt
1885-1914
Søren Knudsen Schmidt
F:
29 nov. 1885
D:
5 feb. 1914
feltlazaret
Louise Meta Kjestine Jensen
1889-
Louise Meta Kjestine Jensen
F:
28 nov. 1889
Skærbæk s. (Kagbøl)
Kristine Dorthea Schmidt
Svend Bejer Troelsen
1919-2006
Svend Bejer Troelsen
F:
8 okt. 1919
D:
2006
Martin Schmidt
1892-
Martin Schmidt
F:
9 feb. 1892
Anna Marie Lund
1905-
Anna Marie Lund
F:
20 mar. 1905
G:
30 nov. 1926
Peter Carsten Schmidt
1842-1916
Peter Carsten Schmidt
F:
16 nov. 1842
D:
22 apr. 1916
Ellen Kirstine Nissen
1860-1925
Ellen Kirstine Nissen
F:
24 jan. 1860
G:
22 maj 1883
D:
18 mar. 1925
Ane Schmidt
1844-
Ane Schmidt
F:
25 feb. 1844
Jannik Lauritzen Schmidt
1846-
Jannik Lauritzen Schmidt
F:
5 nov. 1846
Jens Hansen Schack
1871-
Jens Hansen Schack
F:
29 okt. 1871
Betty Marie Schack
1906-
Betty Marie Schack
F:
28 okt. 1906
Bertel Mortensen Schack
Signe Kjerstine Schack
Petrea Jørgine Schack
1912-1912
Petrea Jørgine Schack
F:
6 jul. 1912
D:
21 jul. 1912
Petra Jørgine Schack
Hans Schmidt Schack
1874-
Hans Schmidt Schack
F:
2 apr. 1874
Eline Kirstine Mortensen
1873-
Eline Kirstine Mortensen
F:
7 dec. 1873
G:
20 okt. 1905
Mikka Marie Schack
1875-
Mikka Marie Schack
F:
5 jun. 1875
Peter Jørgen Oksen
Niels Thyssen Oksen
Valborg Jensine Oksen
1914-1915
Valborg Jensine Oksen
F:
2 maj 1914
Hviding s. (Råhede)
D:
18 feb. 1915
Hans Oksen
Christian Oksen
Kjerstine Schack
1878-1949
Kjerstine Schack
F:
17 jan. 1878
Hviding s. (Råhede)
D:
17 sep. 1949
V. Vedsted
Hans Ocksen
1885-1956
Hans Ocksen
F:
21 apr. 1885
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
2 okt. 1908
Hviding
D:
7 sep. 1956
Ribe (Skt. Cathrine s. (Amtssygeh.))
Maren Schack
1884-1886
Maren Schack
F:
6 feb. 1884
D:
31 jan. 1886
Peter Jørgen Schack
Karen Lorendsen
Niels Hansen Schack
1926-1926
Niels Hansen Schack
F:
25 maj 1926
D:
26 maj 1926
Martin Petersen Schack
1886-1971
Martin Petersen Schack
F:
22 feb. 1886
Hviding s. (Råhede)
D:
3 maj 1971
Else Marie Obling
1889-1967
Else Marie Obling
F:
7 maj 1889
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
22 sep. 1920
Hviding
D:
1 apr. 1967
Ribe (Amtssygeh.)
Jensine Kirstine Schmidt
1848-
Jensine Kirstine Schmidt
F:
28 jul. 1848
Peder Jørgen Schack
1836-1902
Peder Jørgen Schack
F:
5 mar. 1836
Hviding s. (Råhede)
G:
27 maj 1870
D:
19 nov. 1902
Niels Hansen Schmidt
1851-
Niels Hansen Schmidt
F:
8 sep. 1851
Hans Schmidt
1812-1870
Hans Schmidt
F:
12 jun. 1812
D:
24 feb. 1870
Maren Carstensen (Pedersdatter)
1820-1896
Maren Carstensen (Pedersdatter)
F:
16 feb. 1820
Skærbæk s. (V. Gasse)
G:
31 okt. 1840
D:
11 apr. 1896
Ingeborg Schmidt
1861-
Ingeborg Schmidt
F:
12 apr. 1861
Laurids Lauridsen Schmidt
1863-
Laurids Lauridsen Schmidt
F:
13 nov. 1863
Anders Schmidt
1816-
Anders Schmidt
F:
24 feb. 1816
Karen Lauridsdatter
1829-
Karen Lauridsdatter
F:
24 apr. 1829
G:
28 jun. 1860
Niels Schmidt
1818-1853
Niels Schmidt
F:
16 apr. 1818
D:
27 nov. 1853
Anne Cathrine Schmidt
1820-
Anne Cathrine Schmidt
F:
19 jun. 1820
Niels Hansen
ca. 1816-
Niels Hansen
F:
ca. 1816
Brøns s.
G:
11 nov. 1858
Carl Schmidt
1823-
Carl Schmidt
F:
18 jul. 1823
Ingeborg Hansdatter
1787-1837
Ingeborg Hansdatter
F:
19 jan. 1787
D:
7 mar. 1837
Jannik Lauridsen
1771-1833
Jannik Lauridsen
F:
1771
G:
13 okt. 1810
D:
10 sep. 1833
Hans Nielsen
1741-1795
Hans Nielsen
F:
1741
Brøns s. (Havervad)
D:
1795
Brøns s. (Søndernæs)
Mette Sørensdatter Gram
ca. 1743-1798
Mette Sørensdatter Gram
F:
ca. 1743
G:
5 apr. 1766
D:
1798
Niels Lauridsen Schmidt
1774-1831
Niels Lauridsen Schmidt
F:
16 maj 1774
Brøns s. (Havervad)
D:
27 jun. 1831
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Mette Kirstine Warming
ca. 1786-
Mette Kirstine Warming
F:
ca. 1786
G:
22 okt. 1814
Ribe (Doms.)
Anna Schmidt
1811-
Anna Schmidt
F:
6 jul. 1811
Maren Skrydstrup
NN Sørensen
Marie Boesen Skrydstrup
Gotfred Bæk
-1978
Gotfred Bæk
D:
2 okt. 1978
Rejsby
Chresten Skrydstrup
Nicoline Jensen
Thyra Skrydstrup
Astrid Boesen Skrydstrup
Signe Skrydstrup
Agnes Boesen Skrydstrup
Hans Skrydstrup
1876-1956
Hans Skrydstrup
F:
26 okt. 1876
Rejsby
D:
13 jan. 1956
Rejsby
Karen Boesen
1879-1961
Karen Boesen
F:
29 nov. 1879
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
10 okt. 1906
Rejsby
D:
4 jan. 1961
Rejsby
Dødfødt datter
1878-1878
Dødfødt datter
F:
1 sep. 1878
D:
1 sep. 1878
Dødfødt datter
1879-1879
Dødfødt datter
F:
6 jun. 1879
D:
6 jun. 1879
Dødfødt søn
1884-1884
Dødfødt søn
F:
29 aug. 1884
D:
29 aug. 1884
Maren Andersen
1848-1901
Maren Andersen
F:
1 mar. 1848
Brøns s. (Astrup)
D:
19 apr. 1901
Rejsby
Christen Lauritsen Skrydstrup
1841-1930
Christen Lauritsen Skrydstrup
F:
19 okt. 1841
Rejsby
G:
21 maj 1874
Rejsby
D:
9 aug. 1930
Rejsby
Anna Andersen
1892-
Anna Andersen
F:
12 jan. 1892
Skærbæk
Maren Andersen
1893-
Maren Andersen
F:
1 okt. 1893
Skærbæk
Camilla Andersen
1895-
Camilla Andersen
F:
11 okt. 1895
Skærbæk
Carsten Andersen
1897-
Carsten Andersen
F:
18 dec. 1897
Skærbæk
Ole Andersen
1849-
Ole Andersen
F:
27 nov. 1849
Visby s. (Trøjborg)
Ellen Marie Schmidt
1863-
Ellen Marie Schmidt
F:
4 maj 1863
Skærbæk s. (Melby)
G:
19 mar. 1890
Skærbæk
Caroline Andersen
1853-
Caroline Andersen
F:
13 aug. 1853
Mjolden s. (Forballum)
Maren Olufsdatter Schmidt
1814-
Maren Olufsdatter Schmidt
F:
1 jan. 1814
Laurids Andersen
ca. 1820-
Laurids Andersen
F:
ca. 1820
G:
3 dec. 1847
Laurids Schmidt
1816-
Laurids Schmidt
F:
19 sep. 1816
Anna Kirstine Schmidt
1819-1830
Anna Kirstine Schmidt
F:
8 jul. 1819
D:
8 nov. 1830
Kirsten Schmidt
1822-
Kirsten Schmidt
F:
18 okt. 1822
Ole Nielsen
1860-1860
Ole Nielsen
F:
25 feb. 1860
D:
2 mar. 1860
Cathrine Botilde Nielsen
1861-1862
Cathrine Botilde Nielsen
F:
17 maj 1861
D:
30 maj 1862
Boline Nielsen
1863-
Boline Nielsen
F:
8 maj 1863
Ole Nielsen
1865-
Ole Nielsen
F:
24 sep. 1865
Niels Andersen Nielsen
1867-
Niels Andersen Nielsen
F:
24 nov. 1867
Caroline Hansine Nielsen
1871-1872
Caroline Hansine Nielsen
F:
22 nov. 1871
D:
3 jul. 1872
Petrea Schmidt
1826-
Petrea Schmidt
F:
24 okt. 1826
Jens Jacob Nielsen
ca. 1833-
Jens Jacob Nielsen
F:
ca. 1833
G:
5 nov. 1859
Oluf Lauridsen Schmidt
1777-1858
Oluf Lauridsen Schmidt
F:
7 jan. 1777
Brøns s. (Havervad)
D:
2 feb. 1858
Brøns s. (Søndernæs)
Karen Pedersdatter Waarbasse
ca. 1792-1855
Karen Pedersdatter Waarbasse
F:
ca. 1792
D:
13 maj 1855
Hans Ditlef Johan Smith
1837-1838
Hans Ditlef Johan Smith
F:
25 sep. 1837
Bø s. (Kvalheim), Hordaland, Norge
D:
12 jan. 1838
Bø s. (Kvalheim), Hordaland, Norge
Hans Ditlef Johan Smith
1840-
Hans Ditlef Johan Smith
F:
28 dec. 1840
Bø s. (Kvalheim), Hordaland, Norge
Ditlev Christian Adam Reusch Smith
1842-1927
Ditlev Christian Adam Reusch Smith
F:
5 jun. 1842
Bø s. (Kvalheim), Hordaland, Norge
D:
1927
Julia
Ingvald Theodor Laurentius Smith
1852-
Ingvald Theodor Laurentius Smith
F:
10 mar. 1852
Bø s. (Kvalheim), Hordaland, Norge
Karen
Lauritz Smith
1812-
Lauritz Smith
F:
8 nov. 1812
Bergen (Nykirkens s.)
Johanne Henriette Reusch
1811-
Johanne Henriette Reusch
F:
1811
G:
18 jul. 1837
Manger, Hordaland, Norge
Helleman Mikael Smith
1868-
Helleman Mikael Smith
F:
31 okt. 1868
Manger s. (Nedre Manger), Hordaland, Norge
Elisa Marie Smith
1871-1877
Elisa Marie Smith
F:
28 maj 1871
Manger s. (Nedre Manger), Hordaland, Norge
D:
9 jan. 1877
Manger s. (Nedre Manger), Hordaland, Norge
Bernhard Johan Smith
20 jul1874-1877
Bernhard Johan Smith
F:
20 jul1874
Manger s. (Nedre Manger), Hordaland, Norge
D:
13 jan. 1877
Manger s. (Nedre Manger), Hordaland, Norge
Bernhard Elias Smith
1877-1882
Bernhard Elias Smith
F:
2 apr. 1877
Manger s. (Nedre Manger), Hordaland, Norge
D:
1 okt. 1882
Manger s. (Nedre Manger), Hordaland, Norge
Emil Martin Smith
1881-1882
Emil Martin Smith
F:
5 mar. 1881
Manger s. (Nedre Manger), Hordaland, Norge
D:
29 sep. 1882
Manger s. (Nedre Manger), Hordaland, Norge
Hans Anton Smith
1840-1911
Hans Anton Smith
F:
29 feb. 1840
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
D:
15 maj 1911
Manger, Hordaland, Norge
Rakel Helene Mikaelsdatter
1839-1910
Rakel Helene Mikaelsdatter
F:
12 nov. 1839
Manger s. (Morken), Hordaland, Norge
G:
8 jul. 1867
Manger
D:
2 okt. 1910
Manger, Hordaland, Norge
Anna Dorthea Kristina Smith
1841-1918
Anna Dorthea Kristina Smith
F:
25 sep. 1841
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
D:
15 apr. 1918
Herdla s. (Lyngøen), Hordaland, Norge
Hans Larsen
1837-
Hans Larsen
F:
2 feb. 1837
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
G:
10 aug. 1861
Bø
Lauritz Hellmand Smith
1869-
Lauritz Hellmand Smith
F:
20 aug. 1869
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
Martinus Olai Smith
1843-1920
Martinus Olai Smith
F:
13 aug. 1843
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
D:
18 apr. 1920
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
Monsine Monsdatter
1844-1873
Monsine Monsdatter
F:
18 dec. 1844
Bø s. (Kvalheim), Hordaland, Norge
G:
8 nov. 1867
Bø, Hordaland, Norge
D:
2 dec. 1873
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
Helene Monsine Smith
1875-1875
Helene Monsine Smith
F:
22 maj 1875
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
D:
3 aug. 1875
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
Elsa Maria Smith
1876-
Elsa Maria Smith
F:
7 jun. 1876
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
Monsine Helene Smith
1879-
Monsine Helene Smith
F:
18 jan. 1879
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
Andrea Kristine Smith
1881-
Andrea Kristine Smith
F:
8 mar. 1881
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Mathilde Helena Smith
1882-1885
Mathilde Helena Smith
F:
24 maj 1882
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
D:
5 jun. 1885
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Olaf Herman Smith
1884-1884
Olaf Herman Smith
F:
17 feb. 1884
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
D:
4 aug. 1884
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Matilde Helena Smith
1885-
Matilde Helena Smith
F:
29 aug. 1885
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Lovise Olufine Smith
1886-
Lovise Olufine Smith
F:
9 dec. 1886
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Jakobia Smith
1888-
Jakobia Smith
F:
22 jul. 1888
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Hermine Kristine Smith
1890-
Hermine Kristine Smith
F:
1 maj 1890
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Marie Smith
1891-1891
Marie Smith
F:
23 okt. 1891
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
D:
24 nov. 1891
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Herborg Kristine Olsdatter
1852-1891
Herborg Kristine Olsdatter
F:
30 mar. 1852
Manger s. (Helle), Hordaland, Norge
G:
7 jun. 1873
Manger, Hordaland, Norge
D:
25 okt. 1891
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Elisa Olufia Smith
1894-
Elisa Olufia Smith
F:
14 apr. 1894
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Herman Amalius Smith
1895-
Herman Amalius Smith
F:
24 jul. 1895
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Marius Olai Smith
1896-
Marius Olai Smith
F:
8 okt. 1896
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Oline Marie Olsen
1869-1943
Oline Marie Olsen
F:
11 nov. 1869
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
G:
30 sep. 1893
Hjelme
D:
7 aug. 1943
Hernar
Ingebjørg Kristina Bleie
1874-
Ingebjørg Kristina Bleie
F:
9 apr. 1874
Ullensvang s. (Bleie), Hordaland, Norge
Elisa Maria Bleie
1875-
Elisa Maria Bleie
F:
29 jun. 1875
Ullensvang s. (Bleie), Hordaland, Norge
Jacobia Bleie
1879-1898
Jacobia Bleie
F:
16 jun. 1879
Ullensvang s. (Bleie), Hordaland, Norge
D:
24 dec. 1898
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Bernhard Emil Bleie
1882-1888
Bernhard Emil Bleie
F:
5 okt. 1882
Bø s. (Lyngøen), Hordaland, Norge
D:
30 apr. 1888
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Hilmar Joakim Emil Bleie
1891-
Hilmar Joakim Emil Bleie
F:
23 feb. 1891
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Jacobia Smith
1848-1935
Jacobia Smith
F:
25 mar. 1848
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
D:
1935
Peder Jakobsen Bleie
1847-1901
Peder Jakobsen Bleie
F:
8 jul. 1847
Ullensvang s. (Bleie), Hordaland, Norge
G:
22 maj 1872
Manger, Hordaland, Norge
D:
5 aug. 1901
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Lauritz Johan Smith
1878-
Lauritz Johan Smith
F:
1 nov. 1878
Manger s. (Øvre Manger), Hordaland, Norge
Elise Amalie Smith
1887-1899
Elise Amalie Smith
F:
24 sep. 1887
Manger s. (Øvre Manger), Hordaland, Norge
D:
5 dec. 1899
Manger s. (Øvre Manger), Hordaland, Norge
Georg Martin Smith
1893-
Georg Martin Smith
F:
14 feb. 1893
Manger s. (Øvre Manger), Hordaland, Norge
Christian Smith
1851-1925
Christian Smith
F:
2 mar. 1851
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
D:
7 maj 1925
Christi Johannesdatter
1853-1932
Christi Johannesdatter
F:
24 jun. 1853
Manger s. (Øvre Manger), Hordaland, Norge
G:
22 jun. 1877
Manger
D:
26 jul. 1932
Emil Smith
1879-1899
Emil Smith
F:
6 apr. 1879
Årstad s. (Solheimsvigen), Bergen, Norge
D:
2 aug. 1899
Årstad s. (Lungegårds hospital), Bergen, Norge
Hilmar Alfred Smith
1885-
Hilmar Alfred Smith
F:
27 sep. 1885
Årstad s. (Krohnsminde), Bergen, Norge
Monrad Joakim Smith
1896-
Monrad Joakim Smith
F:
17 okt. 1896
Årstad s. (Krohnsminde), Bergen, Norge
Marius Andreas Smith
1854-1932
Marius Andreas Smith
F:
18 sep. 1854
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
D:
1 jul. 1932
Johanne Everine Johannesdatter
1857-1911
Johanne Everine Johannesdatter
F:
19 sep. 1857
Årstad s., Bergen, Norge
G:
27 dec. 1876
Manger
D:
1 apr. 1911
Årstad s. (Ny Kronborg), Bergen, Norge
Lauritz Hellemann Smith
1815-1887
Lauritz Hellemann Smith
F:
14 mar. 1815
Bergen (Nykirkens s.)
D:
15 jun. 1887
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
Else Marie Martinusdatter
1811-1875
Else Marie Martinusdatter
F:
15 nov. 1811
Bø s. (Rosnes Hus), Hordaland, Norge
G:
28 dec. 1838
Manger
D:
8 jan. 1875
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
Ragnhilde Larsdatter
1834-1909
Ragnhilde Larsdatter
F:
20 jan. 1834
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
D:
29 okt. 1909
Hjelme (Ytre Bø) s. (Hennø), Hordaland, Norge
Hans Lauridsen Schmidt, senere Smith
1779-1853
Hans Lauridsen Schmidt, senere Smith
F:
15 aug. 1779
Brøns s. (Havervad)
D:
21 maj 1853
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
Jacobia Hellemann
1784-1852
Jacobia Hellemann
F:
28 nov. 1784
Bergen (Domkirkens s.)
G:
17 sep. 1809
Bergen (Domkirkens s., i huset)
D:
21 aug. 1852
Bø s. (Hennø), Hordaland, Norge
Laurids Lauridsen Schmidt
1782-1831
Laurids Lauridsen Schmidt
F:
6 okt. 1782
Brøns s. (Havervad)
D:
16 sep. 1831
Ribe (Doms.)
Mette Marie Iversdatter
Mette Marie Iversdatter
G:
20 jun. 1807
Ribe (Doms.)
Ingeborg Cathrine Warming
1806-1891
Ingeborg Cathrine Warming
F:
3 aug. 1806
Brøns s. (Astrup)
G:
2 jul. 1829
Brøns
D:
3 dec. 1891
Brøns s. (Astrup)
Karen Stauning
1805-1806
Karen Stauning
F:
23 sep. 1805
D:
1806
Julie Kathrine Pedersen
1886-1922
Julie Kathrine Pedersen
F:
10 apr. 1886
Føvling s. (Tobøl)
D:
5 aug. 1922
Sønderborg
Peter Schmidt
1881-
Peter Schmidt
F:
28 maj 1881
Ødis Bramdrup
G:
5 nov. 1907
Føvling
D:
Strib
Anna Elise Pedersen
1889-1981
Anna Elise Pedersen
F:
28 apr. 1889
Føvling s. (Tobøl)
D:
27 jun. 1981
Føvling s. (Tobøl)
William Kristian Jensen Hansen
1896-1987
William Kristian Jensen Hansen
F:
25 nov. 1896
Vorbasse s. (Rankenbjerg)
G:
9 mar. 1923
Føvling
D:
23 dec. 1987
Føvling s. (Åstruplund)
Mette Cathrine Hansen Friis
1854-1928
Mette Cathrine Hansen Friis
F:
3 mar. 1854
Vejrup s. (Lille Endrup Tinghus)
D:
17 jun. 1928
Føvling s. (Tobøl)
Johannes Pedersen
1849-1921
Johannes Pedersen
F:
5 aug. 1849
Føvling s. (Tobøl)
G:
10 nov. 1881
Føvling
D:
8 jul. 1921
Føvling s. (Tobøl)
Kirstine Hansen Friis
1881-
Kirstine Hansen Friis
F:
29 mar. 1881
Føvling s. (Tirslund)
Barbine Marie Cecilie Friis
1883-
Barbine Marie Cecilie Friis
F:
8 nov. 1883
Føvling s. (Tirslund)
Karoline Marie Cecilie Friis
1886-
Karoline Marie Cecilie Friis
F:
16 jan. 1886
Føvling s. (Tirslund)
Hans Pedersen Friis
1888-
Hans Pedersen Friis
F:
3 aug. 1888
Føvling s. (Tirslund)
Karl Kristian Friis
1891-1939
Karl Kristian Friis
F:
13 jun. 1891
Føvling s. (Tirslund)
D:
21 maj 1939
Lintrup
Pauli Vagner Friis
1894-
Pauli Vagner Friis
F:
28 jun. 1894
Føvling s. (Tirslund)
Kristian Andreasen Friis
1897-
Kristian Andreasen Friis
F:
20 dec. 1897
Føvling s. (Tirslund)
Helga Margrethe Friis
1901-
Helga Margrethe Friis
F:
24 maj 1901
Åstrup s. (Katbøl)
Christen Hansen Friis
1857-1942
Christen Hansen Friis
F:
5 nov. 1857
Vejrup s. (Lille Endrup Tinghus)
D:
26 mar. 1942
Holsted
Christine Marie Schmidt
1856-1910
Christine Marie Schmidt
F:
14 dec. 1856
Tirslund s. (Åbøl)
D:
6 apr. 1910
Åstrup s. (Katbøl)
Richard Aksel Mathisen Friis
Jørgen Pedersen Friis
Oda Herdis Sigrid Friis
Harry Magnus Friis
Else Margrethe Friis
Anna Margrete Matisen
1890-1966
Anna Margrete Matisen
F:
10 aug. 1890
Føvling s. (Tirslund)
G:
18 jul. 1915
Åstrup
D:
10 apr. 1966
Brørup
Anna Dortea Pedersen
1886-1973
Anna Dortea Pedersen
F:
18 mar. 1886
Føvling s. (Bækbølling)
D:
13 okt. 1973
Holsted
Hans Nielsen Pedersen
1888-
Hans Nielsen Pedersen
F:
9 jun. 1888
Føvling s. (Bækbølling)
Kristian Peder Pedersen
1890-
Kristian Peder Pedersen
F:
18 jun. 1890
Føvling s. (Bækbølling)
Kirstine Marie Pedersen
1892-
Kirstine Marie Pedersen
F:
8 maj 1892
Føvling s. (Bækbølling)
Petrea Karoline Pedersen
1897-
Petrea Karoline Pedersen
F:
8 apr. 1897
Føvling s. (Bækbølling)
Karen Hansen Friis
1864-1936
Karen Hansen Friis
F:
9 jun. 1864
Vejrup s. (Lille Endrup Tinghus)
D:
15 jan. 1936
Føvling s. (Bækbølling)
Søren Stephansen Pedersen
1858-1933
Søren Stephansen Pedersen
F:
31 maj 1858
Føvling s. (Bækbølling)
G:
19 maj 1885
Føvling
D:
30 jan. 1933
Føvling s. (Bækbølling)
Kirsten Madsen Møller
1832-1920
Kirsten Madsen Møller
F:
8 jul. 1832
Ø. Vedsted
D:
5 jan. 1920
Åstrup
Hans Pedersen Friis
1825-1875
Hans Pedersen Friis
F:
8 okt. 1825
Lejrskov s. (Egholt)
G:
5 mar. 1853
Holsted
D:
11 apr. 1875
Skrave s. (Krogstrup)
Poul Jørgensen Gammelgaard
1854-
Poul Jørgensen Gammelgaard
F:
3 apr. 1854
Lintrup s. (Årlund)
G:
21 sep. 1877
Skrave
Hans Møller
1906-
Hans Møller
F:
28 mar. 1906
Gram s. (V. Lindet)
Christen Møller Jensen
1866-
Christen Møller Jensen
F:
4 apr. 1866
Holsted s. (Nr. Holsted)
Christine Juhler
Marie Madsen Møller
1835-1881
Marie Madsen Møller
F:
6 maj 1835
S. Holsted Særmark
D:
9 mar. 1881
Føvling s. (Tirslund)
Peder Jensen
1836-1869
Peder Jensen
F:
11 okt. 1836
Folding s. (Nørbølling)
G:
7 nov. 1863
Holsted
D:
3 maj 1869
Føvling s. (Tirslund)
Peder Junker
1871-
Peder Junker
F:
16 jun. 1871
Føvling s. (Tirslund)
Hans Peder Junker
1874-
Hans Peder Junker
F:
23 jan. 1874
Føvling s. (Tirslund)
Karl Kristian Junker
1876-
Karl Kristian Junker
F:
29 jun. 1876
Føvling s. (Tirslund)
Jens Nielsen Junker
1841-
Jens Nielsen Junker
F:
6 sep. 1841
Lintrup s. (Nr. Olling Mark)
G:
12 aug. 1870
Føvling
Karen Møller
1871-
Karen Møller
F:
15 jun. 1871
Føvling
Maren Adtzersen
1900-
Maren Adtzersen
F:
1 sep. 1900
Gørding s. (Sdr. Lovrup)
Ane Adtzersen
1902-
Ane Adtzersen
F:
1 apr. 1902
Gørding s. (Sdr. Lovrup)
Asser Adtzersen
1904-
Asser Adtzersen
F:
20 apr. 1904
Gørding s. (Sdr. Lovrup)
Jens Madsen Adtzersen
Marie Adtzersen
Apollone Maria Møller
1873-
Apollone Maria Møller
F:
2 maj 1873
Føvling
Anders Holm Adsersen
1839-1917
Anders Holm Adsersen
F:
13 nov. 1839
Brørup (Nørgård)
G:
10 apr. 1900
Gørding
D:
22 jul. 1917
Gørding s. (Sdr. Lovrup)
Herman Møller Kristoffersen
Hermine Christine Møller
1877-
Hermine Christine Møller
F:
16 maj 1877
Føvling
Aksel Hjalmar Kristoffersen
Aksel Hjalmar Kristoffersen
G:
før 27 jun. 1909
Jens Madsen Møller
1838-1908
Jens Madsen Møller
F:
2 apr. 1838
S. Holsted Særmark
D:
20 nov. 1908
Gørding s. (Sdr. Lovrup)
Ane Hermansen
1848-1912
Ane Hermansen
F:
24 maj 1848
Føvling
G:
25 apr. 1871
Føvling
D:
25 jun. 1912
S. Lovrup
Mads Christensen Møller
1841-1846
Mads Christensen Møller
F:
18 maj 1841
S. Holsted Særmark
D:
19 mar. 1846
S. Holsted Særmark
Ane Elisabeth Christensen
1905-
Ane Elisabeth Christensen
F:
23 maj 1905
Rødding
Mette Christine Hansine Caroline Madsen
1877-1941
Mette Christine Hansine Caroline Madsen
F:
29 mar. 1877
Holsted s. (Sdr. Holsted)
D:
21 maj 1941
Brørup
Thomas Hansen Christensen
1877-1916
Thomas Hansen Christensen
F:
20 dec. 1877
Kastrup
G:
12 mar. 1905
Lintrup
D:
14 okt. 1916
Ablaincourt, Frankrig
Marente Elisabeth Johanne Madsen
Carla Madsen
Kristen Madsen
1879-I 1. VERDENSKRIG
Kristen Madsen
F:
20 jun. 1879
Holsted s. (Sdr. Holsted)
D:
I 1. VERDENSKRIG
Hedvig Christine Frandsen
1881-
Hedvig Christine Frandsen
F:
26 sep. 1881
Kastrup
G:
2 nov. 1906
Sønder-Hygum
Karen Marie Madsen
1882-
Karen Marie Madsen
F:
29 jan. 1882
Holsted s. (Sdr. Holsted)
August Friedrich Eduard Wormsdorf
1870-
August Friedrich Eduard Wormsdorf
F:
4 sep. 1870
Jungfernhof
G:
25 maj 1912
Lintrup
Bothilde Marie Holm
Anne Elisabeth Holm
Kirstine Karoline Holm
Karl Niels Hansen Holm
Ane Kathrine Madsen
1884-
Ane Kathrine Madsen
F:
28 jan. 1884
Holsted s. (Sdr. Holsted)
Hans Christian Holm
1884-
Hans Christian Holm
F:
8 jun. 1884
Hellevad s. (Klovtoft)
G:
6 mar. 1907
Lintrup
Ane Elisabeth Christensen Møller
1844-1923
Ane Elisabeth Christensen Møller
F:
24 nov. 1844
S. Holsted Særmark
D:
7 jun. 1923
Hjerting
Carl Frederik Madsen
1839-1924
Carl Frederik Madsen
F:
6 okt. 1839
V. Lindet
G:
21 apr. 1866
Holsted
D:
7 sep. 1924
Lintrup s. (Vimtrup)
Christen Madsen Møller
1874-
Christen Madsen Møller
F:
20 jul. 1874
Føvling s. (Stenderup)
Jeppe Lassen Møller
1878-
Jeppe Lassen Møller
F:
7 dec. 1878
Føvling s. (Stenderup)
Johannes Møller
1883-
Johannes Møller
F:
25 jan. 1883
Føvling s. (Stenderup)
Mads Christensen Møller
1847-1896
Mads Christensen Møller
F:
1 nov. 1847
S. Holsted Særmark
D:
22 jul. 1896
Føvling s. (Stenderup)
Cecilie Jepsen
1853-
Cecilie Jepsen
F:
24 dec. 1853
Egtved s. (Ø. Torsted)
G:
23 maj 1874
Holsted
Karen Stauning
1807-1882
Karen Stauning
F:
12 jan. 1807
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
22 apr. 1882
Holsted s. (Sdr. Holsted)
Christen Madsen Møller
1810-1890
Christen Madsen Møller
F:
13 okt. 1810
Nr. Vejrup
G:
15 maj 1832
Brøns
D:
4 feb. 1890
Lintrup s. (Vimtrup)
Truels Stauning
1809-1811
Truels Stauning
F:
22 jul. 1809
D:
1811
Truels Jensen Riis
1869-1902
Truels Jensen Riis
F:
4 feb. 1869
D:
20 aug. 1902
Jens Riis
1870-
Jens Riis
F:
20 nov. 1870
Kirsten Jensen
1838-1923
Kirsten Jensen
F:
18 aug. 1838
V. Åbølling
D:
30 apr. 1923
Rejsby
Peter Riis
1835-1887
Peter Riis
F:
5 mar. 1835
G:
7 nov. 1868
Seem
D:
1 okt. 1887
Anna Marie Bothilde Jensen
1889-
Anna Marie Bothilde Jensen
F:
2 sep. 1889
Anders Brodersen Møller
1878-
Anders Brodersen Møller
F:
8 dec. 1878
Rejsby
G:
4 jun. 1924
Lars Stauning Jensen
1921-1993
Lars Stauning Jensen
F:
8 sep. 1921
Rejsby
D:
14 mar. 1993
Rejsby
Anne Marie Enemark
1922-1985
Anne Marie Enemark
F:
1 feb. 1922
Vedsted
G:
16 apr. 1948
D:
28 nov. 1985
Rejsby
Else Boesen Jensen
Thomas Brücker
Anna Windfeldt Jensen
Niels Nørregaard Rasmussen
Truels Stauning Jensen
1891-1963
Truels Stauning Jensen
F:
4 feb. 1891
Rejsby
D:
15 feb. 1963
Rejsby
Christine Marie Boesen
1885-
Christine Marie Boesen
F:
21 jan. 1885
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
26 nov. 1920
Føvling
Lars Jensen
1840-1913
Lars Jensen
F:
16 apr. 1840
Rejsby
D:
12 apr. 1913
Rejsby
Ane Marie Windfeldt
1854-1901
Ane Marie Windfeldt
F:
6 nov. 1854
Guldager
G:
1888
D:
25 okt. 1901
Rejsby
Gustav Adolph Beyer
1906-
Gustav Adolph Beyer
F:
7 jun. 1906
Randers
Kirsten Høgsgaard
Hans Adolph Beyer
1869-1946
Hans Adolph Beyer
F:
21 jan. 1869
Brøns
D:
4 aug. 1946
Randers
Ingeborg Inger Marie Bendixen
1877-1949
Ingeborg Inger Marie Bendixen
F:
31 okt. 1877
København
G:
7 nov. 1900
Thisted
D:
15 dec. 1949
Randers
Niels Peter Christensen
Adser Truels Beier Christensen
Hans Beier Christensen
Anne Margrethe Christensen
Bodil Elisabeth Beier
1896-
Bodil Elisabeth Beier
F:
20 okt. 1896
Niels Andersen Christensen
1893-1968
Niels Andersen Christensen
F:
31 okt. 1893
G:
13 mar. 1920
D:
3 jun. 1968
Anna Emilie Beier
Poul Christian Jørgensen
Maren Elisabeth Beier
Jørgen Baden
1920-1959
Jørgen Baden
F:
30 nov. 1920
D:
15 sep. 1959
Bodil Beier
Kirsten Beier
Hans Vindfeld Tranberg Beier
1899-
Hans Vindfeld Tranberg Beier
F:
30 jan. 1899
Asta Boesen
1900-
Asta Boesen
F:
11 nov. 1900
Brøns s. (Søndernæs)
G:
12 dec. 1924
Skærbæk Frimenighedskirke
Karen Tranberg Beier
Erik Palsby
Inger Elisabeth Tranberg Beier
Peter Andreas Folmer Nossen
Niels Carl Tranberg Beier
1905-1974
Niels Carl Tranberg Beier
F:
10 maj 1905
D:
20 sep. 1974
Elisabeth Poulsen
Peder Beier
1935-1942
Peder Beier
F:
6 apr. 1935
D:
9 mar. 1942
Truels Jensen Beier
Dagny Helene Jørgensen Staugård
Svend Aage Beier
Jytte Hansen
Bodil Holbøll
Signe Beier
Niels Bo Andersen
Julius Beier
Karen Metha Heisel Jørgensen
Jørgen Beier
Ursula Plückthun Andersen
Jens Oskar Tranberg Beier
Riborg Lund
Jes Jørgen Beier
Birgit Breddam
Hans Christian Beier
Lene Brodersen
Ellen Margrethe Beier
Erik Sørensen
Signe Karoline Tranberg Beier
Mathias Beier
Truels Jensen Beyer
1870-1961
Truels Jensen Beyer
F:
13 dec. 1870
D:
18 jan. 1961
Anne Kirstine Nielsine Tranberg
1872-1949
Anne Kirstine Nielsine Tranberg
F:
24 jan. 1872
Farup s. (Dortheashvile)
G:
23 okt. 1895
Farup
D:
1 aug. 1949
Bodil Jensen
1842-1923
Bodil Jensen
F:
26 mar. 1842
Rejsby
D:
27 jun. 1923
Niels Beyer
1844-1927
Niels Beyer
F:
3 mar. 1844
G:
3 maj 1868
D:
29 maj 1927
Jens Truelsen Jensen
1844-1874
Jens Truelsen Jensen
F:
15 jun. 1844
Rejsby
D:
24 maj 1874
Bothilde Magdalene Schmidt
1869-
Bothilde Magdalene Schmidt
F:
5 okt. 1869
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
Petrea Jensine Schmidt
1872-
Petrea Jensine Schmidt
F:
23 jan. 1872
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
Jens Truelsen Schmidt
1874-1874
Jens Truelsen Schmidt
F:
2 jul. 1874
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
D:
5 sep. 1874
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
Jens Truelsen Schmidt
1875-1886
Jens Truelsen Schmidt
F:
5 aug. 1875
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
D:
6 jul. 1886
Nustrup s. (Kolsnap)
Gerda Schmidt
1908-
Gerda Schmidt
F:
6 okt. 1908
Rødding
Svend Aage Schmidt
1910-
Svend Aage Schmidt
F:
15 feb. 1910
Rødding
Johannes Paulsen Schmidt
1911-
Johannes Paulsen Schmidt
F:
15 apr. 1911
Rødding
Holger Schmidt
1912-
Holger Schmidt
F:
11 jul. 1912
Rødding
Emilie Schmidt
1913-
Emilie Schmidt
F:
9 dec. 1913
Rødding
Peter Schmidt
1878-
Peter Schmidt
F:
25 jul. 1878
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
Christine Laurine Jensen
1886-
Christine Laurine Jensen
F:
18 apr. 1886
Rødding
Johannes Poulsen Schmidt
Olaf Rye Schmidt
Ulla Schmidt
Truels Jensen Schmidt
1880-1946
Truels Jensen Schmidt
F:
14 maj 1880
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
24 okt. 1946
Gråsten
Karen Frandsen
ca. 1885-
Karen Frandsen
F:
ca. 1885
G:
før 1909
Magdalene Schmidt
1885-
Magdalene Schmidt
F:
27 jun. 1885
Nustrup s. (Kolsnap)
Josine Kirstine Jensen
1846-1908
Josine Kirstine Jensen
F:
1 jul. 1846
Rejsby
D:
6 maj 1908
Rødding
Johannes Poulsen Schmidt
1841-1909
Johannes Poulsen Schmidt
F:
15 apr. 1841
Nustrup s. (Kolsnap)
G:
13 dec. 1868
Rødding
D:
29 maj 1909
Rødding
Jens Lassen Jensen
1848-1848
Jens Lassen Jensen
F:
2 okt. 1848
Rejsby
D:
8 okt. 1848
Rejsby
Marie Cathrine Jensen
1852-1943
Marie Cathrine Jensen
F:
2 jun. 1852
Rejsby
D:
1943
Truels Stauning Jensen
1811-1859
Truels Stauning Jensen
F:
26 nov. 1811
Brøns
D:
10 dec. 1859
Rejsby
Botilla Schack
1811-1889
Botilla Schack
F:
20 dec. 1811
Rejsby
G:
18 nov. 1837
Brøns
D:
11 jan. 1889
Rejsby
Anne Stauning
1813-
Anne Stauning
F:
3 maj 1813
Kirsten Stauning
1848-1852
Kirsten Stauning
F:
30 jul. 1848
D:
18 apr. 1852
Hans Jensen Stauning
1816-
Hans Jensen Stauning
F:
19 mar. 1816
Jeng Marie Schmidt
ca. 1818-1851
Jeng Marie Schmidt
F:
ca. 1818
G:
4 nov. 1846
D:
3 mar. 1851
Andrea Marie Termansen
ca. 1836-
Andrea Marie Termansen
F:
ca. 1836
G:
9 nov. 1871
Marie Cathrine Stauning
1819-1819
Marie Cathrine Stauning
F:
11 jan. 1819
D:
27 apr. 1819
Jes Jensen Stauning
1820-
Jes Jensen Stauning
F:
19 apr. 1820
Karen Knudsdatter
ca. 1823-
Karen Knudsdatter
F:
ca. 1823
G:
8 nov. 1856
Atzer Jensen
1821-1822
Atzer Jensen
F:
24 nov. 1821
D:
9 feb. 1822
Kirsten Lauridsdatter
1786-1822
Kirsten Lauridsdatter
F:
9 dec. 1786
Brøns s. (Havervad)
D:
18 apr. 1822
Brøns s. (V. Åbølling)
Jens Truelsen
1768-1829
Jens Truelsen
F:
1768
G:
23 nov. 1804
D:
16 maj 1829
Hans Lauridsen Schmidt
1790-1811
Hans Lauridsen Schmidt
F:
3 feb. 1790
Brøns s. (Havervad)
D:
TIDL. 1811
Laurids Nielsen Smed
1744-1809
Laurids Nielsen Smed
F:
1744
Brøns s. (Havervad)
D:
1809
Brøns s. (Havervad)
Anna Olufsdatter
ca. 1750-1818
Anna Olufsdatter
F:
ca. 1750
G:
20 nov. 1773
D:
1818
Maren Nielsdatter
1750-
Maren Nielsdatter
F:
1750
Peder Andersen
Peder Andersen
G:
1 mar. 1772
Niels Truelsen
1706-1770
Niels Truelsen
F:
1706
Brøns s. (Havervad)
D:
1770
Brøns s. (Havervad)
Kirsten Hansdatter
1705-1766
Kirsten Hansdatter
F:
1705
G:
30 okt. 1735
Brøns
D:
1766
Truels Nielsen
1665-1744
Truels Nielsen
F:
1665
Brøns s. (Havervad)
D:
1744
Brøns s. (Havervad)
Maren Lauridsdatter
1666-1754
Maren Lauridsdatter
F:
1666
Brøns s. (Havervad)
D:
1754
Brøns s. (Havervad)