Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Nis Thomsen
1608 - ca. 1660 (52 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Wolf Christian Matthiae
1734-1787
Wolf Christian Matthiae
F:
26 jan. 1734
D:
29 jan. 1787
Charlotte Henriette Otte
Boëthius Matthiae
1688-1751
Boëthius Matthiae
F:
1688
D:
1751
NN
Helene Madsdatter
1690-1769
Helene Madsdatter
F:
1690
D:
1769
Maren Madsdatter
1694-1761
Maren Madsdatter
F:
1694
D:
1761
Emmerlev s. (Hemgårde)
Jens Madsen
1698-
Jens Madsen
F:
1698
Johan Heinrich Carl Langheim
1802-1834
Johan Heinrich Carl Langheim
F:
9 aug. 1802
Haderslev
D:
14 dec. 1834
København
Margrethe Elisabeth Langheim
1804-1887
Margrethe Elisabeth Langheim
F:
6 aug. 1804
Haderslev
D:
22 nov. 1887
Casper Conrad Langheim
1806-1864
Casper Conrad Langheim
F:
16 maj 1806
Haderslev
D:
30 sep. 1864
Slesvig
Wilhelmine Marie Lovise Emma von Kochen
1812-
Wilhelmine Marie Lovise Emma von Kochen
F:
1812
Hjembæk
G:
6 jun. 1832
København (Trin.)
Louise Henriette Langheim
1807-1808
Louise Henriette Langheim
F:
9 dec. 1807
Haderslev
D:
10 feb. 1808
Andreas Frederik Langheim
1809-1845
Andreas Frederik Langheim
F:
25 maj 1809
Haderslev
D:
15 jun. 1845
Vitta Sophie Ingerslev
-1843
Vitta Sophie Ingerslev
D:
1 sep. 1843
Catharina Elisabeth Langheim
1811-
Catharina Elisabeth Langheim
F:
24 feb. 1811
Haderslev
Georg Clausen
Carl Heinrich Paul Langheim
1776-1848
Carl Heinrich Paul Langheim
F:
29 jan. 1776
Kiel
D:
18 maj 1848
Haderslev
Catharine Elisabeth Hallensen
1780-1811
Catharine Elisabeth Hallensen
F:
27 dec. 1780
G:
3 okt. 1801
D:
2 mar. 1811
Haderslev
Carl Detlev Langheim
1815-1816
Carl Detlev Langheim
F:
4 dec. 1815
Haderslev
D:
7 jun. 1816
Haderslev
Maren Georgia Lorenzen
1846-
Maren Georgia Lorenzen
F:
5 jun. 1846
Nicolai Lorenzen
1848-1870
Nicolai Lorenzen
F:
26 maj 1848
Sommersted s. (Revsø)
D:
1870
Carl Heinrich Paul Lorenzen
1850-1863
Carl Heinrich Paul Lorenzen
F:
2 feb. 1850
Sommersted s. (Revsø)
D:
3 jun. 1863
Sommersted s. (Revsø)
Louise Metha Lorenzen
1887-
Louise Metha Lorenzen
F:
13 jun. 1887
Frørup
NN Hermann
Nicolai Heinrich Lorenzen
1889-
Nicolai Heinrich Lorenzen
F:
18 jan. 1889
Frørup
Georg Lorenzen
1891-
Georg Lorenzen
F:
7 maj 1891
Frørup
Marie Louise Lorenzen
Sophie Lorenzen
Heinrich Martin Ludwig Lorenzen
1851-
Heinrich Martin Ludwig Lorenzen
F:
26 aug. 1851
Sommersted s. (Revsø)
Meta Dall
Heinrich Fuglsang
1881-1959
Heinrich Fuglsang
F:
25 mar. 1881
Mülheim-Ruhr
D:
13 aug. 1959
Mülheim-Ruhr
Anna Caroline Rudolphi
1883-1950
Anna Caroline Rudolphi
F:
16 aug. 1883
Mülheim-Ruhr
D:
13 okt. 1950
Mülheim-Ruhr
Johanne Caroline Thusnelde Fuglsang
1885-1970
Johanne Caroline Thusnelde Fuglsang
F:
13 okt. 1885
D:
27 jul. 1970
Carl August Rudolphi
1881-1944
Carl August Rudolphi
F:
6 jul. 1881
D:
4 sep. 1944
Berlin
Thusnelde Catharina Lorenzen
1853-1927
Thusnelde Catharina Lorenzen
F:
24 mar. 1853
Sommersted s. (Revsø)
D:
11 jul. 1927
Mülheim-Ruhr
Conrad Johannes Fuglsang
1850-1932
Conrad Johannes Fuglsang
F:
2 okt. 1850
Ødis
D:
9 nov. 1932
Mülheim-Ruhr
Marie Louise Lorenzen
1854-1909
Marie Louise Lorenzen
F:
1 sep. 1854
Sommersted s. (Revsø)
D:
9 dec. 1909
Malente
Carl Wulf Paul Marcus Theophile
1850-1908
Carl Wulf Paul Marcus Theophile
F:
24 apr. 1850
Hohenhof (Plön)
D:
5 aug. 1908
Kiel
Hans Heinrich Bräuning
-1915
Hans Heinrich Bräuning
D:
1915
Friedrich Wilhelm Bräuning
Lilly Hermann
Auguste Hedwig Bräuning
1882-1968
Auguste Hedwig Bräuning
F:
22 mar. 1882
Altona
D:
18 jan. 1968
Mainz
Peter Ernst Arminius Claussen
1876-1961
Peter Ernst Arminius Claussen
F:
6 mar. 1876
Skt. Margarethen
D:
6 dec. 1961
Hamborg
Marie Elisabeth Henriette Bräuning
Massimo Massimim
Elisabeth Bräuning
Ernst Johannes Georg Bräuning
Magdalene Hedwiga Lorenzen
1855-1933
Magdalene Hedwiga Lorenzen
F:
4 dec. 1855
Sommersted s. (Revsø)
D:
13 nov. 1933
Hamborg
August Theodor Gotthold Ernst Bräuning
1847-1919
August Theodor Gotthold Ernst Bräuning
F:
27 nov. 1847
Schwartz, Mecklenburg-Vorpommern
D:
1 nov. 1919
Hamborg
Caspar Christian Julius Lorenzen
1857-1859
Caspar Christian Julius Lorenzen
F:
12 nov. 1857
Sommersted s. (Revsø)
D:
7 jul. 1859
Sommersted s. (Revsø)
Mathilde Louise Lorenzen
1886-
Mathilde Louise Lorenzen
F:
28 maj 1886
Sommersted s. (Revsø)
Claus Edgar Marschal Schrøder
1877-
Claus Edgar Marschal Schrøder
F:
9 okt. 1877
Hamborg
G:
28 sep. 1906
Sommersted
Ursula von Gyldenfeldt
1909-
Ursula von Gyldenfeldt
F:
13 jul. 1909
Hjerndrup s. (Juhlsminde)
Inge von Gyldenfeldt
1910-
Inge von Gyldenfeldt
F:
15 jul. 1910
Hjerndrup s. (Juhlsminde)
Franz Niko von Gyldenfeldt
1913-
Franz Niko von Gyldenfeldt
F:
30 jun. 1913
Hjerndrup s. (Juhlsminde)
Georg Lorenzen von Gyldenfeldt
1918-
Georg Lorenzen von Gyldenfeldt
F:
30 nov. 1918
Hjerndrup s. (Juhlsminde)
Käthe von Gyldenfeldt
1926-
Käthe von Gyldenfeldt
F:
2 jun. 1926
Maria Andrea Lorenzen
1888-
Maria Andrea Lorenzen
F:
22 jan. 1888
Sommersted s. (Revsø)
Franz Wessel von Gyldenfeldt
1875-
Franz Wessel von Gyldenfeldt
F:
16 mar. 1875
G:
15 sep. 1908
Sommersted
Georg Heinrich Andreas Lorenzen
1889-
Georg Heinrich Andreas Lorenzen
F:
1 nov. 1889
Sommersted s. (Revsø)
Martin Georg Alexander Lorenzen
1859-1930
Martin Georg Alexander Lorenzen
F:
2 mar. 1859
Sommersted s. (Revsø)
D:
24 sep. 1930
Sommersted s. (Revsø)
Eliza Magdalene Behrens
1861-
Eliza Magdalene Behrens
F:
18 nov. 1861
Marie Louise Langheim
1816-1876
Marie Louise Langheim
F:
6 nov. 1816
Haderslev
D:
4 maj 1876
Sommersted s. (Revsø)
Nicolai Hinrich Lorenzen
1817-1896
Nicolai Hinrich Lorenzen
F:
23 sep. 1817
Sommersted s. (Revsø)
G:
13 Maj 1845
Haderslev (Doms.)
D:
24 jun. 1896
Sommersted s. (Revsø)
Charlotte Sophie Langheim
1818-1861
Charlotte Sophie Langheim
F:
4 maj 1818
Haderslev
D:
15 jul. 1861
Johan Friederich Hellmers
1809-1889
Johan Friederich Hellmers
F:
10 jun. 1809
D:
19 jun. 1889
Carl Albrecht Detlef Langheim
1820-1849
Carl Albrecht Detlef Langheim
F:
8 maj 1820
Haderslev
D:
4 nov. 1849
Christian Friderich Benedictus Langheim
1822-
Christian Friderich Benedictus Langheim
F:
9 jan. 1822
Haderslev
Karen Marie Ibsen
ca. 1828-
Karen Marie Ibsen
F:
ca. 1828
Jacobine Tusnelda Andrea Henriette Langheim
1824-1855
Jacobine Tusnelda Andrea Henriette Langheim
F:
20 dec. 1824
Haderslev
D:
12 mar. 1855
Przemkov, Polen
Walther Kallenbach
1878-1887
Walther Kallenbach
F:
26 aug. 1878
Oldenburg i Holsten
D:
27 feb. 1887
Oldenburg i Holsten
Reinhard Kallenbach
1879-1967
Reinhard Kallenbach
F:
4 nov. 1879
Oldenburg i Holsten
D:
10 feb. 1967
Hamborg
Frieda Kallenbach
1881-1962
Frieda Kallenbach
F:
17 dec. 1881
Oldenburg i Holsten
D:
24 sep. 1962
Berlin
Ernst Kallenbach
1883-1938
Ernst Kallenbach
F:
15 mar. 1883
Oldenburg i Holsten
D:
19 aug. 1938
Køln
Günther Kallenbach
1885-1946
Günther Kallenbach
F:
3 jan. 1885
Oldenburg i Holsten
D:
15 maj 1946
Mathilde Kallenbach
1890-1918
Mathilde Kallenbach
F:
20 aug. 1890
Oldenburg i Holsten
D:
14 Okt 1918
Potsdam
Catharina Thomasine Tusnelda Behrens
1853-
Catharina Thomasine Tusnelda Behrens
F:
16 jul. 1853
Neumünster
Otto Julius Kallenbach
1850-1922
Otto Julius Kallenbach
F:
9 jan. 1850
Petersdorf
G:
26 jun. 1877
Primkenau i Schlesien
D:
5 aug. 1922
Rostock
Anna Catharina Behrens
1855-1855
Anna Catharina Behrens
F:
1 jul. 1855
D:
18 jul. 1855
Andreas Behrens
1856-1856
Andreas Behrens
F:
20 aug. 1856
D:
3 sep. 1856
Anna Emilie Julie Wilhelmine Behrens
1857-
Anna Emilie Julie Wilhelmine Behrens
F:
8 sep. 1857
Hugo Lachmund
Charlotte Elisabeth Behrens
1859-1859
Charlotte Elisabeth Behrens
F:
18 feb. 1859
D:
7 apr. 1859
Mathilde Charlotte Behrens
1860-
Mathilde Charlotte Behrens
F:
24 feb. 1860
Heinrich Behrmann
Mathilde Louise Lorenzen
1886-
Mathilde Louise Lorenzen
F:
28 maj 1886
Sommersted s. (Revsø)
Claus Edgar Marschal Schrøder
1877-
Claus Edgar Marschal Schrøder
F:
9 okt. 1877
Hamborg
G:
28 sep. 1906
Sommersted
Ursula von Gyldenfeldt
1909-
Ursula von Gyldenfeldt
F:
13 jul. 1909
Hjerndrup s. (Juhlsminde)
Inge von Gyldenfeldt
1910-
Inge von Gyldenfeldt
F:
15 jul. 1910
Hjerndrup s. (Juhlsminde)
Franz Niko von Gyldenfeldt
1913-
Franz Niko von Gyldenfeldt
F:
30 jun. 1913
Hjerndrup s. (Juhlsminde)
Georg Lorenzen von Gyldenfeldt
1918-
Georg Lorenzen von Gyldenfeldt
F:
30 nov. 1918
Hjerndrup s. (Juhlsminde)
Käthe von Gyldenfeldt
1926-
Käthe von Gyldenfeldt
F:
2 jun. 1926
Maria Andrea Lorenzen
1888-
Maria Andrea Lorenzen
F:
22 jan. 1888
Sommersted s. (Revsø)
Franz Wessel von Gyldenfeldt
1875-
Franz Wessel von Gyldenfeldt
F:
16 mar. 1875
G:
15 sep. 1908
Sommersted
Georg Heinrich Andreas Lorenzen
1889-
Georg Heinrich Andreas Lorenzen
F:
1 nov. 1889
Sommersted s. (Revsø)
Eliza Magdalene Behrens
1861-
Eliza Magdalene Behrens
F:
18 nov. 1861
Martin Georg Alexander Lorenzen
1859-1930
Martin Georg Alexander Lorenzen
F:
2 mar. 1859
Sommersted s. (Revsø)
D:
24 sep. 1930
Sommersted s. (Revsø)
Andreas Behrens
1863-
Andreas Behrens
F:
30 jun. 1863
Helene Louise Wilhelmine Behrens
1868-
Helene Louise Wilhelmine Behrens
F:
22 mar. 1868
Gertrud Marie Wilhelmine Behrens
1869-
Gertrud Marie Wilhelmine Behrens
F:
5 nov. 1869
Edle Meta Theodore Behrens
1871-1872
Edle Meta Theodore Behrens
F:
27 sep. 1871
D:
27 mar. 1872
Mathilde Louise Langheim
1826-
Mathilde Louise Langheim
F:
18 jul. 1826
Haderslev
Andreas Behrens
-1885
Andreas Behrens
D:
22 nov. 1885
Lübeck
Karl Henrik Paul Langheim
1857-
Karl Henrik Paul Langheim
F:
25 sep. 1857
Johan Martin Langheim
1860-
Johan Martin Langheim
F:
6 jul. 1860
Ernst Julius Georg Langheim
1828-
Ernst Julius Georg Langheim
F:
14 sep. 1828
Haderslev
NN Gohlmann
Cathrine Birgitte Hoskjær
1792-1852
Cathrine Birgitte Hoskjær
F:
31 mar. 1792
G:
14 okt. 1814
D:
29 maj 1852
Haderslev
Anna Sophie Matthiae
1732-
Anna Sophie Matthiae
F:
1732
Møgeltønder s. (V. Anflod)
Benedict Conrad Hinrich Langheim
1740-1785
Benedict Conrad Hinrich Langheim
F:
29 jun. 1740
Hohenaspe
D:
31 aug. 1785
Kiel
Mathias Jacob Schleiden
-1802
Mathias Jacob Schleiden
D:
1802
Nicolai August Paysen
1834-
Nicolai August Paysen
F:
21 aug. 1834
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Caroline Sophie Margrethe Runge
ca. 1836-
Caroline Sophie Margrethe Runge
F:
ca. 1836
Sønderborg
Cicilie Catharina Paysen
1836-
Cicilie Catharina Paysen
F:
7 mar. 1836
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Paul Paysen
ca. 1800-
Paul Paysen
F:
ca. 1800
Anna Christine Heinsen
ca. 1799-
Anna Christine Heinsen
F:
ca. 1799
Humtrup s.
Johannes Sønnichsen Paysen
1802-1841
Johannes Sønnichsen Paysen
F:
1802
D:
11 jun. 1841
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Niclas Carsten Redlef Adolph
1843-
Niclas Carsten Redlef Adolph
F:
10 apr. 1843
Humtrup s. (Grelsbøl)
August Martin Adolph
1845-
August Martin Adolph
F:
31 okt. 1845
Humtrup s. (Grelsbøl)
Sørine Hinnericka Johannsen
1856-
Sørine Hinnericka Johannsen
F:
26 feb. 1856
G:
14 nov. 1893
Højer
Helene Marie Paysen
ca. 1804-1849
Helene Marie Paysen
F:
ca. 1804
D:
7 dec. 1849
Humtrup s. (Grelsbøl)
Adolph Cornelsen Adolph
ca. 1814-
Adolph Cornelsen Adolph
F:
ca. 1814
Burkal s.
Christine Nicoline Petersen
Andreas Martin Petersen
Mathilde Cecilie Petersen
Carsten Redlef Sønnichsen Petersen
Niclas Siegfried Petersen
Dødfødt søn
Ulrica Augusta Paysen
1808-1847
Ulrica Augusta Paysen
F:
1808
D:
3 sep. 1847
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Peter Petersen
Peter Petersen
G:
12 jan. 1840
Dedsbøl
Hanne Christine Paysen
Nicolai Johann Paysen
ca. 1815-
Nicolai Johann Paysen
F:
ca. 1815
Helene Schmidt-Tychsen
1822-
Helene Schmidt-Tychsen
F:
1822
Hanved s.
Christine Sønnichsen
1777-1822
Christine Sønnichsen
F:
1 sep. 1777
Sdr. Løgum
D:
7 dec. 1822
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Nickels Paysen
ca. 1766-1832
Nickels Paysen
F:
ca. 1766
G:
31 aug. 1798
Sdr. Løgum
D:
1 maj 1832
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Dorothea Margrethe Jessen
1804-1833
Dorothea Margrethe Jessen
F:
1804
D:
20 nov. 1833
Dedsbøl s. (Mariekog)
Ulrica Augusta Jessen
1808-1812
Ulrica Augusta Jessen
F:
20 aug. 1808
Dedsbøl s. (Mariekog)
D:
16 maj 1812
Dedsbøl s. (Mariekog)
Josias Hinrich Jessen
1811-1847
Josias Hinrich Jessen
F:
2 sep. 1811
Dedsbøl s. (Mariekog)
D:
1833/47
Ulrica Augusta Jessen
1815-
Ulrica Augusta Jessen
F:
3 maj 1815
Dedsbøl s. (Mariekog)
Johannes Sønnichsen Jessen
1818-
Johannes Sønnichsen Jessen
F:
10 sep. 1818
Dedsbøl s. (Mariekog)
Anna Ernestine Sønnichsen
1780-1847
Anna Ernestine Sønnichsen
F:
23 jan. 1780
Sdr. Løgum
D:
18 mar. 1847
Mariekog
Boy Jessen
ca. 1777-1833
Boy Jessen
F:
ca. 1777
G:
23 feb. 1804
Sdr. Løgum
D:
23 jan. 1833
Mariekog
Nicolaus Johann Sønnichsen
1783-1798
Nicolaus Johann Sønnichsen
F:
13 apr. 1783
Sdr. Løgum
D:
9 aug. 1798
Sdr. Løgum
Carsten Redlef Sønnichsen
1786-
Carsten Redlef Sønnichsen
F:
4 okt. 1786
Sdr. Løgum
Anna Catharina Heinsen
Anna Catharina Heinsen
G:
5 dec. 1806
Sdr. Løgum
Ulrica Augusta Carstensen
1757-1798
Ulrica Augusta Carstensen
F:
10 sep. 1757
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
10 nov. 1798
Sdr. Løgum
Johannes Sønnichsen
ca. 1747-1803
Johannes Sønnichsen
F:
ca. 1747
D:
22 okt. 1803
Sdr. Løgum
Agathe Cecilie Margrethe Petersen
1869-1888
Agathe Cecilie Margrethe Petersen
F:
6 aug. 1869
Ravsted
D:
29 jan. 1888
Ravsted
Christine Petersen
1871-
Christine Petersen
F:
6 apr. 1871
Ravsted
Petrine Johanne Petersen
1873-1873
Petrine Johanne Petersen
F:
23 Maj 1873
Ravsted
D:
26 jul. 1873
Ravsted
Petrine Johanne Petersen
1874-
Petrine Johanne Petersen
F:
28 jun. 1874
Ravsted
Dødfødt datter
1876-1876
Dødfødt datter
F:
3 jun. 1876
Ravsted
D:
3 jun. 1876
Ravsted
Hans Peter Johannsen Petersen
1877-
Hans Peter Johannsen Petersen
F:
21 sep. 1877
Ravsted
Peter Johannsen Petersen
1878-1878
Peter Johannsen Petersen
F:
5 sep. 1878
Ravsted
D:
25 sep. 1878
Ravsted
Peter Johannsen Petersen
1882-1882
Peter Johannsen Petersen
F:
7 mar. 1882
Ravsted
D:
3 apr. 1882
Ravsted
Carsten Volquardsen Petersen
1842-1908
Carsten Volquardsen Petersen
F:
24 dec. 1842
Ravsted
D:
3 jul. 1908
Ravsted
Anna Marie Margrethe Callesen
1847-1908
Anna Marie Margrethe Callesen
F:
31 okt. 1847
Ravsted
G:
10 nov. 1868
Ravsted
D:
25 jul. 1908
Ravsted
Peter Hansen
1895-
Peter Hansen
F:
13 nov. 1895
Ravsted s. (Fogderup)
Jes Peter Hansen
1898-1899
Jes Peter Hansen
F:
2 aug. 1898
Ravsted s. (Fogderup)
D:
13 feb. 1899
Ravsted s. (Fogderup)
Jes Peter Hansen
1901-
Jes Peter Hansen
F:
2 Okt 1901
Ravsted s. (Fogderup)
Nis Peter Andersen
Marius Andersen
Mette Hansen
1904-
Mette Hansen
F:
16 feb. 1904
Ravsted s. (Fogderup)
Asmus Christian Andersen
1895-
Asmus Christian Andersen
F:
28 sep. 1895
Bjolderup s. (Rebbøl)
G:
20 okt. 1925
Ravsted
Marie Hansen
1906-1906
Marie Hansen
F:
1 feb. 1906
Ravsted s. (Fogderup)
D:
1 mar. 1906
Ravsted s. (Fogderup)
Agathe Petrea Margrethe Petersen
1870-1958
Agathe Petrea Margrethe Petersen
F:
14 sep. 1870
Ravsted s. (Fogderup)
D:
16 maj 1958
Ravsted s. (Fogderup)
Nis Petersen Hansen
1867-1945
Nis Petersen Hansen
F:
25 jan. 1867
Ravsted s. (Fogderup)
G:
10 okt. 1894
Ravsted
D:
9 feb. 1945
Ravsted s. (Fogderup)
Jes Peter Petersen
1845-
Jes Peter Petersen
F:
2 maj 1845
Ravsted
Maria Magdalene Bargum
1849-
Maria Magdalene Bargum
F:
21 aug. 1849
Ravsted s. (Høgsholt)
G:
21 okt. 1868
Ravsted
Agathe Cecilie Margrethe Volquardsen
1820-1870
Agathe Cecilie Margrethe Volquardsen
F:
21 aug. 1820
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
7 jul. 1870
Ravsted
Peter Johannsen Petersen
1796-1865
Peter Johannsen Petersen
F:
24 apr. 1796
Ravsted
G:
19 sep. 1841
Ravsted
D:
29 okt. 1865
Ravsted
Carsten Redlef Volquardsen
1859-1934
Carsten Redlef Volquardsen
F:
6 jun. 1859
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
16 mar. 1934
Tønder
Thomas Sønke Volquardsen
1862-1864
Thomas Sønke Volquardsen
F:
29 jan. 1862
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
10 okt. 1864
Nykirke s. (Grosshallig)
Marine Jensine Volquardsen
1864-
Marine Jensine Volquardsen
F:
1 nov. 1864
Nykirke s. (Grosshallig)
NN Volquardsen
1867-1867
NN Volquardsen
F:
29 maj 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
30 maj 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
Hans Thomas Sønke Volquardsen
1867-
Hans Thomas Sønke Volquardsen
F:
29 maj 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
Anton Amandus Volquardsen
1870-
Anton Amandus Volquardsen
F:
23 feb. 1870
Nykirke s. (Grosshallig)
Hans Redlef Volquardsen
1822-
Hans Redlef Volquardsen
F:
29 dec. 1822
Nykirke s. (Grosshallig)
Marina Elisabeth Hedevig Andersen
1835-
Marina Elisabeth Hedevig Andersen
F:
3 dec. 1835
Tønder
G:
30 jul. 1858
Nykirke
Carsten Volkert Lorentzen
1859-
Carsten Volkert Lorentzen
F:
2 apr. 1859
Læk s. (Sprakebøl)
Thomas Lorentzen
1862-
Thomas Lorentzen
F:
4 okt. 1862
Læk s. (Sprakebøl)
Maria Christine Volquardsen
1825-
Maria Christine Volquardsen
F:
12 apr. 1825
Nykirke s. (Grosshallig)
Mathias Lorentzen
ca. 1820-
Mathias Lorentzen
F:
ca. 1820
G:
24 jun. 1858
Leck
Anna Ernestine Amalie Carstensen
1791-1848
Anna Ernestine Amalie Carstensen
F:
26 nov. 1791
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
27 maj 1848
Nykirke s. (Grosshallig)
Carsten Volquardsen
1795-1857
Carsten Volquardsen
F:
16 maj 1795
Nykirke s. (Grosshallig)
G:
20 nov. 1819
Møgeltønder
D:
28 apr. 1857
Nykirke s. (Grosshallig)
Dødfødt datter
1793-1793
Dødfødt datter
F:
30 jul. 1793
Hjerpsted
D:
30 jul. 1793
Hjerpsted
Hans Carstensen
1826-1826
Hans Carstensen
F:
11 dec. 1826
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
19 dec. 1826
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Dødfødt datter
1828-1828
Dødfødt datter
F:
4 maj 1828
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
4 maj 1828
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Hedewig Marie Carstensen
1829-1908
Hedewig Marie Carstensen
F:
14 apr. 1829
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
1908
Christian Sibbert Feddersen Quitzau
1827-1894
Christian Sibbert Feddersen Quitzau
F:
2 dec. 1827
Højer
G:
7 sep. 1856
D:
19 nov. 1894
Ingeborg Köhne
1909-1996
Ingeborg Köhne
F:
3 sep. 1909
Harburg
D:
10 maj 1996
Buenos Aires, Argentina
Otto Peter Heinrich Söth
1906-1983
Otto Peter Heinrich Söth
F:
9 maj 1906
Rendsborg
G:
29 dec. 1934
Buenos Aires, Argentina
D:
8 okt. 1983
Buenos Aires, Argentina
Heinz Anton Köhne
1911-1995
Heinz Anton Köhne
F:
27 jan. 1911
Celle
D:
16 jul. 1995
Lübeck
Jettine Harms
1917-
Jettine Harms
F:
31 jul. 1917
Klütz, Mecklenburg
G:
6 apr. 1957
Lübeck
Maren Luise Köhne
1918-1923
Maren Luise Köhne
F:
12 maj 1918
Celle
D:
16 mar. 1923
Celle
Hans Uwe Köhne
1926-1946
Hans Uwe Köhne
F:
7 apr. 1926
Celle
D:
4 feb. 1946
Lübeck
Caroline Christiane Thayssen
1883-1968
Caroline Christiane Thayssen
F:
1 mar. 1883
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1968
Lübeck
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
1873-1948
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
F:
2 okt. 1873
Bommelsen (Tyskland)
G:
7 okt. 1908
Tønder
D:
31 jan. 1948
Lübeck
Frederika Maria Thayssen
1885-1931
Frederika Maria Thayssen
F:
6 jan. 1885
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
17 jun. 1931
Wyk (Föhr)
Ingeborg Caroline Thayssen
1886-1886
Ingeborg Caroline Thayssen
F:
24 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
29 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
Luise Caroline Thayssen
1887-1946
Luise Caroline Thayssen
F:
23 aug. 1887
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1946
Flensborg
Gustav Adolph Thamsen
1882-
Gustav Adolph Thamsen
F:
5 jul. 1882
Wyk (Föhr)
G:
28 sep. 1909
Tønder
Magda Wilhelmine Thayssen
1889-1911
Magda Wilhelmine Thayssen
F:
22 mar. 1889
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
9 dec. 1911
Kiel
Anna Wilhelmine Thayssen
1891-1910
Anna Wilhelmine Thayssen
F:
15 apr. 1891
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
29 apr. 1910
Tønder s. (Nieholm)
Ingeborg Carstensen
1863-1931
Ingeborg Carstensen
F:
8 jul. 1863
Møgeltønder s. (Ved Aaen)
D:
18 aug. 1931
Tønder
Anton William Thayssen
1854-1922
Anton William Thayssen
F:
9 mar. 1854
Aventoft s. (Mettenwarf)
G:
12 okt. 1881
Møgeltønder k.
D:
16 sep. 1922
Tønder
Frederik Andersen Carstensen
1865-1884
Frederik Andersen Carstensen
F:
17 aug. 1865
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
21 jul. 1884
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Christiane Marie Carstensen
1867-1875
Christiane Marie Carstensen
F:
14 jun. 1867
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
15 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Maren Carstensen
NN Quincke
Inge Carstensen
NN
Christel Carstensen
Hans Beck
Ida Carstensen
NN Hansen
Peter Marcussen Carstensen
1869-
Peter Marcussen Carstensen
F:
28 sep. 1869
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Anna Dethlefsen
Mommine Christine Carstensen
1872-
Mommine Christine Carstensen
F:
29 feb. 1872
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marcus Hansen Holt
1866-
Marcus Hansen Holt
F:
30 dec. 1866
Sdr. Løgum s.
G:
17 okt. 1892
Møgeltønder (hjemme)
Hans Carstensen
1901-1910
Hans Carstensen
F:
9 aug. 1901
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
12 jun. 1910
Møgeltønder s. (Brink)
Friedrich Julius Carstensen
1902-1943
Friedrich Julius Carstensen
F:
26 nov. 1902
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
1943
Rusland
Anne Strogalski
1902-
Anne Strogalski
F:
29 jul. 1902
G:
29 jun. 1935
Hamborg
Maren Julie Carstensen
1904-1908
Maren Julie Carstensen
F:
28 aug. 1904
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 okt. 1908
Møgeltønder s. (Brink)
Redlef Carstensen
Helene Andresen
Hans Werner Carstensen
Christine Carstensen
Christian Mathiae Carstensen
1917-1941
Christian Mathiae Carstensen
F:
6 jun. 1917
Møgeltønder s. (Brink)
D:
20 nov. 1941
Rusland
Hans Redlef Carstensen
1874-1938
Hans Redlef Carstensen
F:
16 jul. 1874
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
14 dec. 1938
Tønder (Tønder sygehus)
Lene Christine Sønnichsen
1879-1964
Lene Christine Sønnichsen
F:
14 okt. 1879
Tønder (Hestholm)
G:
14 sep. 1900
Tønder k.
D:
23 apr. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Dødfødt datter
1910-1910
Dødfødt datter
F:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld
Hans Carstensen
1911-2003
Hans Carstensen
F:
6 jun. 1911
Kiel
D:
20 jun. 2003
Tønder
Cathrine
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Jane Christine Carstensen
1913-
Jane Christine Carstensen
F:
21 mar. 1913
Tønder (sygehuset)
Erich Christian Ohlsen
1903-1965
Erich Christian Ohlsen
F:
20 nov. 1903
Højer
G:
11 dec. 1932
Møgeltønder
D:
24 apr. 1965
NN Paulsen
NN Paulsen
G:
1947
Maren Carstensen
1916-1996
Maren Carstensen
F:
24 okt. 1916
Flensborg
D:
5 jun. 1996
Hans Fedder Hindrichsen
1904-1988
Hans Fedder Hindrichsen
F:
22 maj 1904
Højer
G:
25 apr. 1937
Møgeltønder k.
D:
12 okt. 1988
Johann Ludolf Outzen Carstensen
1918-1999
Johann Ludolf Outzen Carstensen
F:
4 dec. 1918
Tønder (sygehuset)
D:
17 jan. 1999
Højer
Friedrich Andersen Carstensen
Christian Matthiae Carstensen
1876-1949
Christian Matthiae Carstensen
F:
2 aug. 1876
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
20 sep. 1949
Tønder
Louise Petrea Outzen
1883-1966
Louise Petrea Outzen
F:
13 sep. 1883
Højst s. (Adelvad)
G:
1 apr. 1909
Tønder
D:
15 sep. 1966
Tønder
Christiane Marie Carstensen
1879-1879
Christiane Marie Carstensen
F:
2 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
12 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marie Carstensen
1881-1931
Marie Carstensen
F:
1 mar. 1881
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
25 aug. 1931
Tønder (sygehuset)
Johannes Julius Thorlichen
1876-
Johannes Julius Thorlichen
F:
14 aug. 1876
Quarnholt
G:
28 jul. 1905
Møgeltønder k.
Hans Carstensen
1831-1907
Hans Carstensen
F:
31 jan. 1831
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
4 dec. 1907
Tønder
Maren Marcussen
1840-1926
Maren Marcussen
F:
14 dec. 1840
Braderup
G:
28 mar. 1862
D:
9 nov. 1926
Tønder
Momme Andersen
1862-1920
Momme Andersen
F:
11 feb. 1862
D:
24 nov. 1920
Helene Sibbers
1860-1930
Helene Sibbers
F:
20 jan. 1860
G:
19 mar. 1897
D:
27 dec. 1930
Ingeborg Andersen
1863-
Ingeborg Andersen
F:
22 dec. 1863
Marie Andersen
1865-
Marie Andersen
F:
5 okt. 1865
Peter Johan Christian Matthiesen
1860-1941
Peter Johan Christian Matthiesen
F:
29 okt. 1860
G:
20 okt. 1886
D:
23 jul. 1941
Friedericke Agathe Andersen
1867-1946
Friedericke Agathe Andersen
F:
20 jul. 1867
D:
SEN. 1946
Maria Catharina Carstensen
1833-1895
Maria Catharina Carstensen
F:
24 jan. 1833
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
7 maj 1895
Casparus Andersen
1832-1901
Casparus Andersen
F:
17 feb. 1832
G:
3 apr. 1861
Møgeltønder k.
D:
4 feb. 1901
Momme Andersen Carstensen
1834-1838
Momme Andersen Carstensen
F:
22 okt. 1834
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 jul. 1838
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Friederich Andersen Carstensen
1872-
Friederich Andersen Carstensen
F:
24 jun. 1872
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Dorothea Knudsen
1881-
Dorothea Knudsen
F:
7 mar. 1881
Højer
G:
22 aug. 1902
Højer
Waldemar (Walli) Ohlsen
1902-1967
Waldemar (Walli) Ohlsen
F:
30 jul. 1902
Højer
D:
20 sep. 1967
Rhodos, Grækenland
Ina Roll
1905-1986
Ina Roll
F:
28 feb. 1905
Højer
G:
10 apr. 1929
D:
10 jul. 1986
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Erich Christian Ohlsen
1903-1965
Erich Christian Ohlsen
F:
20 nov. 1903
Højer
D:
24 apr. 1965
Jane Christine Carstensen
1913-
Jane Christine Carstensen
F:
21 mar. 1913
Tønder (sygehuset)
G:
11 dec. 1932
Møgeltønder
Ingeborg Emma Ida Carstensen
1873-1954
Ingeborg Emma Ida Carstensen
F:
2 jul. 1873
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
9 sep. 1954
Christian Anton Ohlsen
1872-1913
Christian Anton Ohlsen
F:
3 feb. 1872
Højer
G:
1900
D:
9 jun. 1913
Højer
Waldemar Werner Carstensen
1874-
Waldemar Werner Carstensen
F:
31 okt. 1874
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Georgine Wacker
Magdalena Bertha Marie Carstensen
1875-1875
Magdalena Bertha Marie Carstensen
F:
4 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
27 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Friederich Andersen Carstensen
1836-1883
Friederich Andersen Carstensen
F:
31 okt. 1836
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 okt. 1883
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Magdalene Constance Collestine Wenck
1849-1875
Magdalene Constance Collestine Wenck
F:
15 jan. 1849
Kappeln
G:
1870
D:
7 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Hermann Theodor Carstensen
1883-
Hermann Theodor Carstensen
F:
22 aug. 1883
Møgeltønder s. (V. Anflod)
Helene Diedrichsen
-1920
Helene Diedrichsen
F:
Flensborg
D:
1920
Momme Andersen Carstensen
1839-1859
Momme Andersen Carstensen
F:
2 jun. 1839
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
25 jun. 1859
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Ida Agathe Carstensen
1841-1890
Ida Agathe Carstensen
F:
19 maj 1841
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
12 feb. 1890
Flensborg
Friedrich Andersen Carstensen
1794-1863
Friedrich Andersen Carstensen
F:
15 jun. 1794
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
13 okt. 1863
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Ingeborg von Andersen
1808-1875
Ingeborg von Andersen
F:
9 apr. 1808
Sdr. Løgum
G:
8 apr. 1826
Møgeltønder
D:
26 aug. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Anna Catharina Carstensen
1796-1867
Anna Catharina Carstensen
F:
28 aug. 1796
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
19 dec. 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
Hans Carstensen
1759-1798
Hans Carstensen
F:
23 dec. 1759
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
26 feb. 1798
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Maria Boysen
1772-1840
Maria Boysen
F:
20 apr. 1772
Hostrup s. (Solderup)
G:
18 feb. 1791
Møgeltønder
D:
12 maj 1840
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Christian Matthiae Carstensen
1763-1763
Christian Matthiae Carstensen
F:
28 jan. 1763
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
3 maj 1763
Møgeltønder
Friedrich Adolf Clasen
1864-1929
Friedrich Adolf Clasen
F:
28 maj 1864
Tensbüttel ved Albersdorf
D:
TIDL. 1929
Johanna Barbara Carstensen
1832-
Johanna Barbara Carstensen
F:
1 jan. 1832
Tønder
Johann Georg Clasen
1832-1898
Johann Georg Clasen
F:
17 dec. 1832
Gl. Haderslev s.
G:
20 apr. 1856
Tønder
D:
TIDL. 1898
Magdalena Maria Carstensen
1864-1868
Magdalena Maria Carstensen
F:
26 jul. 1864
Tønder
D:
21 sep. 1868
Tønder
Johannes Redlef Carstensen
1866-
Johannes Redlef Carstensen
F:
20 jul. 1866
Tønder
Anne Margrethe Carstensen
1868-
Anne Margrethe Carstensen
F:
22 jan. 1868
Tønder
Johann Heinrich Friedrich C. von Leesen
1860-
Johann Heinrich Friedrich C. von Leesen
F:
18 dec. 1860
G:
14 aug. 1895
Tønder
Johann Adolph Friedrich Ludwig Carstensen
1870-
Johann Adolph Friedrich Ludwig Carstensen
F:
21 nov. 1870
Tønder
Christian Matthiae Carstensen
1872-
Christian Matthiae Carstensen
F:
1 okt. 1872
Tønder
Christian Mathiae Carstensen
1834-1915
Christian Mathiae Carstensen
F:
14 jan. 1834
Tønder
D:
13 nov. 1915
Tønder (Østergade 8)
Anna Christina (Catharina) Hansen
1832-før 1915
Anna Christina (Catharina) Hansen
F:
2 maj 1832
Tønder
G:
24 maj 1863
D:
før 1915
Christina Carstensen
1836-1922
Christina Carstensen
F:
8 jan. 1836
Tønder
D:
6 feb. 1922
Nicolai Boas
1824-1900
Nicolai Boas
F:
5 nov. 1824
D:
10 apr. 1900
Anna Margrethe Elisabeth Johannsen
1864-
Anna Margrethe Elisabeth Johannsen
F:
21 apr. 1864
Johannes Redlef Johannsen
1866-
Johannes Redlef Johannsen
F:
18 mar. 1866
Margaretha Nicoline Carstensen
1839-
Margaretha Nicoline Carstensen
F:
20 aug. 1839
Tønder
Janne Hinrich Johannsen
ca. 1840-
Janne Hinrich Johannsen
F:
ca. 1840
G:
29 jun. 1862
Johannes Carstensen
1845-
Johannes Carstensen
F:
31 jan. 1845
Tønder
Johannes Redlef Carstensen
1802-1867
Johannes Redlef Carstensen
F:
28 feb. 1802
Tønder
D:
30 jun. 1867
Tønder
Anna Margaretha Sibbers
1804-1870
Anna Margaretha Sibbers
F:
7 apr. 1804
Hostrup s. (Bimpel)
G:
24 okt. 1829
Tønder
D:
3 nov. 1870
Tønder
Christian Matthiae Carstensen
1766-1837
Christian Matthiae Carstensen
F:
21 jan. 1766
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
14 apr. 1837
Møgeltønder
Johanna Bendixen
1768-1802
Johanna Bendixen
F:
8 jun. 1768
Tønder
G:
14 jul. 1797
Tønder
D:
12 mar. 1802
Tønder
Christian Julius Hansen
1833-1862
Christian Julius Hansen
F:
27 nov. 1833
København
D:
8 okt. 1862
Carl Eduard Martin Hansen
1835-1865
Carl Eduard Martin Hansen
F:
9 dec. 1835
København
D:
6 okt. 1865
Haderslev
Anna Johanne Carstensen
1803-1837
Anna Johanne Carstensen
F:
22 okt. 1803
Tønder
D:
1837
Claus Hansen
-1879
Claus Hansen
G:
1832
København ?
D:
29 dec. 1879
København?
Jørgen Frederik Carstensen
1871-
Jørgen Frederik Carstensen
F:
19 jan. 1871
Venø
Frederikke Petersen
1870-1917
Frederikke Petersen
F:
28 okt. 1870
Gyllingnæs
G:
15 jul. 1897
D:
22 jun. 1917
Maribo
Thomas Hvalsø Carstensen
1875-
Thomas Hvalsø Carstensen
F:
27 mar. 1875
Christian Matthæus Carstensen
1839-
Christian Matthæus Carstensen
F:
28 jun. 1839
Christiansø
Sarah Elisabeth Thomsen
1841-1894
Sarah Elisabeth Thomsen
F:
19 okt. 1841
Gamtofte
G:
22 jan. 1870
Assens
D:
18 mar. 1894
Henriette Christiane Arine Thaarup
1864-
Henriette Christiane Arine Thaarup
F:
23 dec. 1864
G:
19 apr. 1895
Adam Theodor Thomsen
1876-
Adam Theodor Thomsen
F:
19 feb. 1876
Bredsten s. (Ollerup Mark)
Susanne Konstance Thomsen
1878-
Susanne Konstance Thomsen
F:
27 mar. 1878
Bredsten s. (Ollerup)
Christine Marie Carstensen
1840-1909
Christine Marie Carstensen
F:
4 sep. 1840
Christiansø
D:
10 jan. 1909
Sakskøbing s. (Rodsnæs Avlsgård)
Christian Schmidt Thomsen
1834-1907
Christian Schmidt Thomsen
F:
9 feb. 1834
Allested
G:
30 jul. 1874
D:
1 jul. 1907
Vejle (sygehuset)
Joakim Christopher Carstensen
1843-
Joakim Christopher Carstensen
F:
13 maj 1843
Per Falkenberg
1946-2016
Per Falkenberg
F:
1 mar. 1946
D:
14 aug. 2016
Benedicte Riis-Carstensen
1920-2005
Benedicte Riis-Carstensen
F:
28 jan. 1920
København
D:
22 nov. 2005
Toksværd
Jørgen Falkenberg
1912-
Jørgen Falkenberg
F:
19 Okt 1912
Andreas Christian Riis-Carstensen
Lise Marianne Trock
1927-2019
Lise Marianne Trock
F:
18 jul. 1927
Shanghai
D:
19 nov. 2019
Mona Riis-Carstensen
Jon baron Bille Brahe
1918-1997
Jon baron Bille Brahe
F:
17 nov. 1918
København
D:
31 Okt 1997
Holger Ove Vilhelm Tryde
1919-
Holger Ove Vilhelm Tryde
F:
20 nov. 1919
København (Trinitatis s.)
Jørgen H. Lassen
1918-
Jørgen H. Lassen
F:
5 aug. 1918
Eigil Riis-Carstensen
1892-
Eigil Riis-Carstensen
F:
16 jul. 1892
Helsingør
Astri Meyer
1895-
Astri Meyer
F:
19 aug. 1895
G:
2 Okt 1918
Kristiania
Louis Carstens
1921-1991
Louis Carstens
F:
25 feb. 1921
D:
16 nov. 1991
Nivå
Inge Carstens
1923-2013
Inge Carstens
F:
4 apr. 1923
København
D:
24 apr. 2013
Næstved
Jørgen Holt
1920-1987
Jørgen Holt
F:
23 nov. 1920
G:
17 jun. 1945
København (Frihavns s.)
D:
13 apr. 1987
Agnes Riis-Carstensen
1895-1980
Agnes Riis-Carstensen
F:
20 jan. 1895
Hornbæk
D:
21 nov. 1980
Valdemar Ludvig Maximillian Carstens, kaldet Louis Carstens
1887-1979
Valdemar Ludvig Maximillian Carstens, kaldet Louis Carstens
F:
10 mar. 1887
Svendborg
G:
12 Maj 1920
D:
1 apr. 1979
København
Erik Riis-Carstensen
1897-1972
Erik Riis-Carstensen
F:
10 feb. 1897
Helsingør
D:
1972
Marie Kluczycki
1902-
Marie Kluczycki
F:
9 dec. 1902
Bay City, Michigan, USA
Andreas Christian Riis Carstensen
1845-1906
Andreas Christian Riis Carstensen
F:
10 nov. 1845
D:
5 maj 1906
Helsingør
Ida Cathrine Lucie Müller
1865-1950
Ida Cathrine Lucie Müller
F:
28 maj 1865
G:
9 sep. 1890
D:
1950
Helsingør
Johanne Frederikke Carstensen
1848-1856
Johanne Frederikke Carstensen
F:
30 aug. 1848
D:
27 jan. 1856
Jørgen Frederik Carstensen
1805-1856
Jørgen Frederik Carstensen
F:
2 nov. 1805
Tønder
D:
12 feb. 1856
Theodora Cathrine Holm
1813-1877
Theodora Cathrine Holm
F:
11 jun. 1813
Møgeltønder
G:
1837
D:
12 apr. 1877
Anna Johanna Christine Maria Hansen
1840-
Anna Johanna Christine Maria Hansen
F:
26 aug. 1840
Haderslev
Ida Claudine Kier
1867-
Ida Claudine Kier
F:
7 sep. 1867
Øster Løgum
D:
Schlesien
Maria Angelika Kier
1869-1871
Maria Angelika Kier
F:
6 sep. 1869
Øster Løgum
D:
24 dec. 1871
Øster Løgum
Carl Hansen Kier
1871-1871
Carl Hansen Kier
F:
22 apr. 1871
Øster Løgum
D:
23 apr. 1871
Øster Løgum
Johanne Ernestine Kier
1872-1874
Johanne Ernestine Kier
F:
26 mar. 1872
Øster Løgum
D:
23 maj 1874
Øster Løgum
Johanne Friederikke Kier
1873-
Johanne Friederikke Kier
F:
27 jul. 1873
Øster Løgum
Johannes Martens
1860-
Johannes Martens
F:
25 aug. 1860
Christiansfeld
G:
29 mar. 1898
Tønder
Marie Antoinette Kier
1874-
Marie Antoinette Kier
F:
21 dec. 1874
Øster Løgum
Johanna Andrea Kier
1876-
Johanna Andrea Kier
F:
1 apr. 1876
Øster Løgum
Carl August Otto Nielsen
1871-
Carl August Otto Nielsen
F:
9 okt. 1871
Bleckendorf
G:
2 feb. 1897
Tønder
Ernestine Ottilie Kier
1879-
Ernestine Ottilie Kier
F:
15 feb. 1879
Øster Løgum
Hans Ferdinand Ludwig Clausen
1878-
Hans Ferdinand Ludwig Clausen
F:
6 jul. 1878
Pinnebergerdorf
G:
1 okt. 1903
Tønder
Andrea Kier
1881-1882
Andrea Kier
F:
21 sep. 1881
Øster Løgum
D:
30 maj 1882
Øster Løgum
Meta Sofie Andrea Laurentia Hansen
1842-
Meta Sofie Andrea Laurentia Hansen
F:
27 jun. 1842
Haderslev
Peter Osvald Kier
1838-1914
Peter Osvald Kier
F:
7 feb. 1838
Haderslev
G:
3 okt. 1865
D:
18 sep. 1914
Flensborg
Ida Amalie Hansen
1845-
Ida Amalie Hansen
F:
16 okt. 1845
Haderslev
Ida Amalia Carstensen
1808-
Ida Amalia Carstensen
F:
14 jun. 1808
Tønder
Claus Hansen
-1879
Claus Hansen
G:
17 maj 1839
København ?
D:
29 dec. 1879
København?
Christian Matthiae Riis
1846-1891
Christian Matthiae Riis
F:
15 jun. 1846
Burkal
D:
13 mar. 1891
Ovidia Eleonora Hoffmann
1846-
Ovidia Eleonora Hoffmann
F:
30 jun. 1846
Byrum s. (Østergård)
G:
10 jun. 1881
Meta Christine Jacobsen
1873-
Meta Christine Jacobsen
F:
21 jul. 1873
Jacob Christian Jacobsen
1875-
Jacob Christian Jacobsen
F:
24 jul. 1875
Anna Magdalene Jacobsen
1877-
Anna Magdalene Jacobsen
F:
9 mar. 1877
Ernst Valdemar Jacobsen
1878-
Ernst Valdemar Jacobsen
F:
3 okt. 1878
Marie Jacobsen
1880-
Marie Jacobsen
F:
10 nov. 1880
Theodora Sofie Jacobsen
1882-
Theodora Sofie Jacobsen
F:
26 dec. 1882
Peter Jacobsen
1888-
Peter Jacobsen
F:
21 jan. 1888
Anna Helene Jensine Riis
1848-
Anna Helene Jensine Riis
F:
7 aug. 1848
Burkal
Lorenz Peter Jacobsen
1828-
Lorenz Peter Jacobsen
F:
1 nov. 1828
G:
7 aug. 1872
Christine Marie Riis
1877-
Christine Marie Riis
F:
22 okt. 1877
Løsning s. (Stubberup)
Marie Riis
1881-1889
Marie Riis
F:
30 maj 1881
Løsning s. (Stubberup)
D:
19 nov. 1889
Løsning s. (Stubberup)
Meta Sofie Riis
1890-
Meta Sofie Riis
F:
14 sep. 1890
Løsning s. (Stubberup)
Anna Katrine Riis
1891-
Anna Katrine Riis
F:
11 okt. 1891
Løsning s. (Stubberup)
Christian Johan Riis
1893-
Christian Johan Riis
F:
7 feb. 1893
Løsning s. (Stubberup)
Theodor Anton Emil Riis
1850-
Theodor Anton Emil Riis
F:
1 dec. 1850
Aabenraa
Catharina Margrethe Petersen
1852-
Catharina Margrethe Petersen
F:
2 sep. 1852
G:
18 okt. 1876
Aage Petersen
1887-
Aage Petersen
F:
6 jul. 1887
Christiane Petersen
1889-
Christiane Petersen
F:
11 jul. 1889
Meta Petersen
1890-
Meta Petersen
F:
28 mar. 1890
Christian Riis Petersen
1891-
Christian Riis Petersen
F:
9 nov. 1891
Hans Peter Petersen
1894-
Hans Peter Petersen
F:
26 jul. 1894
Maria Christine Riis
1853-
Maria Christine Riis
F:
5 feb. 1853
Aabenraa
Claus Clausen Petersen
1848-
Claus Clausen Petersen
F:
31 dec. 1848
G:
22 feb. 1876
Mette Christine Carstensen
1813-1896
Mette Christine Carstensen
F:
22 mar. 1813
Tønder
D:
dec. 1896
Detlev Christian Johan Arend Riis
1819-1908
Detlev Christian Johan Arend Riis
F:
23 dec. 1819
Toftlund s. (Rømet)
G:
8 aug. 1845
D:
29 jun. 1908
Svendborg (Skt. Jørgens s.)
Christine Marie Riis
1784-1838
Christine Marie Riis
F:
12 apr. 1784
Daler
G:
10 dec. 1802
Daler
D:
8 feb. 1838
Møgeltønder
Maria Carstensen
1792-1792
Maria Carstensen
F:
25 jun. 1792
Hjerpsted
D:
25 aug. 1792
Hjerpsted
Fedder Matthiesen
1842-1887
Fedder Matthiesen
F:
25 jun. 1842
Randerup
D:
25 apr. 1887
Mjolden s. (Ottersbøl)
Caroline Jacobsen
1845-1927
Caroline Jacobsen
F:
9 sep. 1845
Brede
G:
25 apr. 1887
Mjolden
D:
10 aug. 1927
Mjolden s. (Ottersbøl)
Bendix Heseler Matthiesen
1907-
Bendix Heseler Matthiesen
F:
30 jul. 1907
Randerup s. (Lunde)
Peter Hansen Matthiesen
1908-1973
Peter Hansen Matthiesen
F:
17 aug. 1908
Randerup
D:
26 feb. 1973
Døstrup s. (Vinum)
Marie Kjestine Simonsen
1914-
Marie Kjestine Simonsen
F:
20 nov. 1914
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Marie Vilhelmine Matthiesen
1909-
Anne Marie Vilhelmine Matthiesen
F:
26 nov. 1909
Randerup s. (Lunde)
Albert Matthiesen
1914-
Albert Matthiesen
F:
10 apr. 1914
Randerup s. (Lunde)
Minna Hørløck Matthiesen
Christian Matthiesen
1877-1962
Christian Matthiesen
F:
7 jul. 1877
Randerup
D:
3 jul. 1962
Randerup s. (Lunde)
Margrethe Magdalene Hansen
1880-1962
Margrethe Magdalene Hansen
F:
17 mar. 1880
G:
26 okt. 1906
Randerup
D:
7 jul. 1962
Anne Elisabeth Matthiesen
Bendix Heseler Matthiesen
Vilhelm Christian Matthiesen
1883-1950
Vilhelm Christian Matthiesen
F:
26 jun. 1883
Randerup
D:
12 apr. 1950
Randerup
Petrea Matthiesen
1895-1970
Petrea Matthiesen
F:
22 sep. 1895
Randerup
D:
26 aug. 1970
Randerup
Bendix Heseler Matthiesen
1843-1908
Bendix Heseler Matthiesen
F:
25 dec. 1843
Randerup
D:
10 jun. 1908
Randerup s. (Lunde)
Anne Marie Vilhelmine Hansen
1853-1888
Anne Marie Vilhelmine Hansen
F:
19 apr. 1853
Randerup s. (Lunde)
G:
21 okt. 1876
Randerup
D:
15 aug. 1888
Randerup s. (Lunde)
Jørgen Friedrich Matthiesen
1845-
Jørgen Friedrich Matthiesen
F:
20 okt. 1845
Randerup
Boy Matthiesen
1847-
Boy Matthiesen
F:
22 sep. 1847
Randerup
Christian Mathiesen
1898-
Christian Mathiesen
F:
26 apr. 1898
Brede s. (Vældgård)
Meta Kjestine Korsgaard
1901-
Meta Kjestine Korsgaard
F:
15 jun. 1901
Skærbæk
G:
28 apr. 1926
Brede
Christian Aabling Mathiesen
1899-
Christian Aabling Mathiesen
F:
26 sep. 1899
Brede s. (Vældgård)
Sophie Marie Nielsen
1901-
Sophie Marie Nielsen
F:
9 feb. 1901
G:
29 nov. 1924
Brede
Margrethe Christine Mathiesen
1901-
Margrethe Christine Mathiesen
F:
15 jul. 1901
Brede s. (Vældgård)
Fedder Mathiesen
1905-
Fedder Mathiesen
F:
9 apr. 1905
Brede s. (Vældgård)
Wilhelmine Kjær
1909-
Wilhelmine Kjær
F:
16 okt. 1909
Brede s. (Harris)
G:
28 mar. 1930
Brede
Adolph Amandus Mathiesen
1849-1905
Adolph Amandus Mathiesen
F:
28 nov. 1849
Randerup
D:
8 aug. 1905
Brede s. (Vældgård)
Johanne Marie Aabling
1876-
Johanne Marie Aabling
F:
7 jul. 1876
Døstrup
G:
22 maj 1897
Brede
Wilhelm Matthiesen
1851-
Wilhelm Matthiesen
F:
5 aug. 1851
Randerup
Christian Matthiesen
1898-1931
Christian Matthiesen
F:
1 jun. 1898
Randerup
D:
7 aug. 1931
Tønder (sygehuset)
Dødfødt datter
1899-1899
Dødfødt datter
F:
feb. 1899
Randerup
D:
feb. 1899
Randerup
Nimine Matthiesen
1900-1900
Nimine Matthiesen
F:
12 feb. 1900
Randerup
D:
10 sep. 1900
Randerup
Nimine Matthiesen
1901-1985
Nimine Matthiesen
F:
8 maj 1901
Randerup
D:
2 jan. 1985
Virum
Christiane Margrethe Matthiesen
1902-1902
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
4 aug. 1902
Randerup
D:
14 dec. 1902
Randerup
Peter Hansen Matthiesen
1908-
Peter Hansen Matthiesen
F:
28 mar. 1908
Randerup
Anton Matthiesen
1853-1918
Anton Matthiesen
F:
2 nov. 1853
Randerup
D:
21 mar. 1918
Neumünster
Anne Marie Hansen
1873-1957
Anne Marie Hansen
F:
8 jun. 1873
Døstrup
G:
14 jun. 1898
Randerup
D:
9 jul. 1957
København (Kingo) (Haraldsgade 39, 2.)
Anna Amalie Matthiesen
1855-
Anna Amalie Matthiesen
F:
13 dec. 1855
Randerup
Bothilde Christine Margrethe Matthiesen
1859-1864
Bothilde Christine Margrethe Matthiesen
F:
16 jul. 1859
Randerup
D:
2 dec. 1864
Randerup
Ane Hansen
1892-
Ane Hansen
F:
11 mar. 1892
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Mathiesen
1890-
Peter Mathiesen
F:
28 jan. 1890
Bjolderup s. (Raved)
Christiane Margrethe Jensen
1921-1995
Christiane Margrethe Jensen
F:
14 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
5 aug. 1995
Ribe
Frederik Nicolaisen
1904-1964
Frederik Nicolaisen
F:
10 dec. 1904
Hørup s. (Høruphav)
G:
10 aug. 1961
Rønne
D:
23 jul. 1964
Ballum s. (Vesterende)
Anna Marie Jensen
1921-1993
Anna Marie Jensen
F:
15 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
10 dec. 1993
Ribe
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
G:
9 dec. 1949
Ballum
Hans Thomsen Jensen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Husum-Ballum
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
1930-2007
Hansine Thomsen
F:
13 okt. 1930
Østerende-Ballum
G:
21 maj 1954
D:
11 feb. 2007
Sønderborg (hospital)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Dødfødt søn
1898-1898
Dødfødt søn
F:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1901-1901
Dødfødt søn
F:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Christiane Margrethe Matthiesen
1861-1939
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
7 okt. 1861
Randerup
D:
1939
Ingvard Hansen
1858-1928
Ingvard Hansen
F:
25 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
26 sep. 1890
Ballum
D:
21 mar. 1928
Skærbæk
Poul Møller Matthiesen
1921-
Poul Møller Matthiesen
F:
9 apr. 1921
Randerup
Dagny Luise Bleeg
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Niels Lorenzen
Fedder Christian Matthiesen
1889-197X
Fedder Christian Matthiesen
F:
22 mar. 1889
Randerup
D:
197X
Randerup
Karen Margrethe Møller
1892-1978
Karen Margrethe Møller
F:
21 aug. 1892
Brøns
D:
31 jan. 1978
Randerup
Maren Matthiesen
1891-
Maren Matthiesen
F:
10 feb. 1891
Randerup
Christian Dahlmann
1921-
Christian Dahlmann
F:
8 jun. 1921
Randerup
Niels Feddersen Dahlmann
Gerda Dahlmann
Christiane Margrethe Matthiesen
1892-1983
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
17 mar. 1892
Randerup
D:
21 apr. 1983
Randerup
Jacob Andersen Dahlmann
1886-1978
Jacob Andersen Dahlmann
F:
5 feb. 1886
Randerup
G:
24 jun. 1920
Randerup
D:
11 jan. 1978
Randerup
Peter Boesen Matthiesen
1893-1893
Peter Boesen Matthiesen
F:
1 aug. 1893
Randerup
D:
14 aug. 1893
Randerup
Anne Elisabeth Matthiesen
Bendix Heseler Matthiesen
Petrea Matthiesen
1895-1970
Petrea Matthiesen
F:
22 sep. 1895
Randerup
D:
26 aug. 1970
Randerup
Vilhelm Christian Matthiesen
1883-1950
Vilhelm Christian Matthiesen
F:
26 jun. 1883
Randerup
D:
12 apr. 1950
Randerup
Kresten Boesen Matthiesen
1898-
Kresten Boesen Matthiesen
F:
21 nov. 1898
Randerup
Elisabeth Jensen
1896-
Elisabeth Jensen
F:
22 jul. 1896
Christian Matthiesen
1865-1928
Christian Matthiesen
F:
16 apr. 1865
Randerup
D:
27 jun. 1928
Randerup
Hanne Boesen
1870-1954
Hanne Boesen
F:
5 jan. 1870
G:
27 feb. 1889
Randerup
D:
26 jan. 1954
Christiane Margretha Volquardsen
1817-1882
Christiane Margretha Volquardsen
F:
27 jan. 1817
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
12 dec. 1882
Randerup
Christian Matthiesen
1807-1865
Christian Matthiesen
F:
7 jan. 1807
Visby
D:
11 sep. 1865
Randerup
Hans Kruse Winding
1843-1846
Hans Kruse Winding
F:
12 mar. 1843
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
24 sep. 1846
Møgeltønder s. (Villegård)
Knud Aksel Winding
1904-
Knud Aksel Winding
F:
3 Maj 1904
Ferslev s. (Fagerholt)
Gustav Østergaard Winding
1906-
Gustav Østergaard Winding
F:
1 sep. 1906
Ferslev s. (Fagerholt)
Kaja Elisabeth Østergaard Winding
1909-
Kaja Elisabeth Østergaard Winding
F:
6 Okt 1909
Ferslev s. (Fagerholt)
Carl Gustav Winding
1914-
Carl Gustav Winding
F:
2 jul. 1914
Ferslev s. (Fagerholt)
Sigurd Winding
1872-1960
Sigurd Winding
F:
14 maj 1872
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
8 jun. 1960
Marie Kristine Østergaard
ca. 1881-
Marie Kristine Østergaard
F:
ca. 1881
Bendix Heseler Winding
1909-
Bendix Heseler Winding
F:
30 aug. 1909
Tune s. (Rendebjerggård)
Christian Andreas Winding
1913-
Christian Andreas Winding
F:
16 feb. 1913
Oppe-Sundby s. (Ørumgård)
Elise Winding
1917-
Elise Winding
F:
22 Maj 1917
Torstrup s. (Nørholm)
Mariane Luise Winding
1919-
Mariane Luise Winding
F:
14 dec. 1919
Torstrup s. (Nørholm)
Torkild Winding
1873-1947
Torkild Winding
F:
30 nov. 1873
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
7 aug. 1947
Søllerød s. (Holte)
Kirstine Bodil Hansen
1886-
Kirstine Bodil Hansen
F:
23 aug. 1886
Thurø
G:
6 dec. 1908
København (Skt. Jacobs s.)
Tønnes Winding
1875-1875
Tønnes Winding
F:
6 mar. 1875
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
7 dec. 1875
Ø. Starup s. (Højgaard)
Marie Winding
1878-1884
Marie Winding
F:
9 apr. 1878
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
25 apr. 1884
Ø. Starup s. (Højgaard)
Louise Winding
1882-1923
Louise Winding
F:
2 okt. 1882
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
23 apr. 1923
Edith Edelmann
1908-1957
Edith Edelmann
F:
2 Okt 1908
Nakskov
D:
16 mar. 1957
Greyshot, England
Hugh Otto Thomas
1899-1986
Hugh Otto Thomas
F:
1899
G:
5 jan. 1937
D:
1986
Ib Carl Scheel Edelmann
1909-
Ib Carl Scheel Edelmann
F:
21 sep. 1909
Nakskov
Poul Scheel Edelmann
1912-
Poul Scheel Edelmann
F:
28 jan. 1912
Nakskov
Ingeborg Winding
1884-1934
Ingeborg Winding
F:
29 feb. 1884
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
19 apr. 1934
Richard Scheel Edelmann
1877-1946
Richard Scheel Edelmann
F:
21 aug. 1877
Horsens
G:
16 nov. 1907
Nakskov
D:
13 dec. 1946
Bendix Heseler Winding
1844-1929
Bendix Heseler Winding
F:
6 dec. 1844
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
O. 1929
Mariane Louise Krøyer
1849-1888
Mariane Louise Krøyer
F:
4 mar. 1849
Nakskov
G:
18 jun. 1871
D:
11 jul. 1888
Ø. Starup s. (Højgaard)
Helga Olivia Christiane Arboe
1865-
Helga Olivia Christiane Arboe
F:
15 aug. 1865
Frederiksberg
Niels Jonsen Krabbe
1901-1975
Niels Jonsen Krabbe
F:
8 aug. 1901
Frederiksberg
D:
28 sep. 1975
Kirsten Marie Riddervold-Olsen
1904-
Kirsten Marie Riddervold-Olsen
F:
4 nov. 1904
Norge
G:
24 feb. 1935
Bodil Krabbe
1902-1974
Bodil Krabbe
F:
12 Okt 1902
Frederiksberg
D:
feb. 1974
København
Mark Eivind Quistgaard Bjørn
1902-
Mark Eivind Quistgaard Bjørn
F:
28 jan. 1902
København
G:
10 feb. 1925
Birgitte Krabbe
1904-ca. 1980
Birgitte Krabbe
F:
13 feb. 1904
Frederiksberg
D:
ca. 1980
Poul Ernst Kabell
1901-
Poul Ernst Kabell
F:
15 jan. 1901
Glumsø
Henning Jonsen Krabbe
1906-1980
Henning Jonsen Krabbe
F:
20 Juli 1906
Frederiksberg
D:
12 jan. 1980
Runa Rasmussen
1910-
Runa Rasmussen
F:
3 jan. 1910
G:
15 sep. 1941
Gunver Hasseriis Jensen
1917-
Gunver Hasseriis Jensen
F:
15 jun. 1917
Svendborg
G:
28 jul. 1948
Gentofte
Margrethe Casse
1876-1970
Margrethe Casse
F:
27 okt. 1876
København
D:
26 nov. 1970
København (Lukasstiftelsen)
Jón Haraldsen Krabbe
1874-1964
Jón Haraldsen Krabbe
F:
5 jan. 1874
Frederiksberg
G:
10 maj 1899
D:
20 Okt 1964
Halfdan Casse
1877-1912
Halfdan Casse
F:
17 dec. 1877
København
D:
18 feb. 1912
København
Ruth Blicher Hansen
Ruth Blicher Hansen
G:
26 jan. 1912
Christine Bothilde Petrea Winding
1846-1917
Christine Bothilde Petrea Winding
F:
1846
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
15 maj 1917
Frennegård v. Hørsholm
Peter Frederik Engelbreth Casse
1837-1920
Peter Frederik Engelbreth Casse
F:
13 nov. 1837
København (Frue s.)
G:
26 okt. 1866
D:
23 sep. 1920
Frederiksberg
Thomas Vinding
1936-2008
Thomas Vinding
F:
4 Okt 1936
D:
5 jul. 2008
Skovby på Ærø
Ole Vinding
1906-1985
Ole Vinding
F:
5 feb. 1906
København (Holmens s.)
D:
31 aug. 1985
Virum
Aase Thekla Frandsen
1909-
Aase Thekla Frandsen
F:
10 mar. 1909
København (Blågårds s.)
Marie Louise Castenskiold
1901-
Marie Louise Castenskiold
F:
23 feb. 1901
Göteborg
G:
26 feb. 1947
København
Karin Gamst Nielsen
1922-
Karin Gamst Nielsen
F:
9 jun. 1922
Rungsted
G:
9 jun. 1955
Kgs. Lyngby
Else Margrethe Vinding
1907-
Else Margrethe Vinding
F:
1907
Andreas Vinding
1881-1950
Andreas Vinding
F:
23 okt. 1881
Seem
D:
27 jan. 1950
København
Antoinette Kathrine Helene Nielsen
1875-1943
Antoinette Kathrine Helene Nielsen
F:
19 sep. 1875
Århus
G:
jun. 1903
Århus
D:
31 jan. 1943
Frederiksberg
Anna-Fedora Otto
1897-1934
Anna-Fedora Otto
F:
11 sep. 1897
Frederiksberg
G:
4 jun. 1922
Blistrup på Mors
D:
19 nov. 1934
Kirsten Møhl
1905-
Kirsten Møhl
F:
3 nov. 1905
Svendborg
G:
26 jan. 1929
Paris
Ingeborg Frederikke Winding
1883-
Ingeborg Frederikke Winding
F:
25 jul. 1883
Seem
Johannes Winding
1886-1919
Johannes Winding
F:
28 feb. 1886
Seem
D:
12 feb. 1919
Dresden
Ingeborg Winding
1916-2010
Ingeborg Winding
F:
29 apr. 1916
København
D:
12 Okt 2010
Hans Jørgen Kiby
1912-1992
Hans Jørgen Kiby
F:
8 sep. 1912
Assing s. (Kibæk)
D:
12 feb. 1992
Torben Cohr Lind
1928-2016
Torben Cohr Lind
F:
29 Okt 1928
D:
2 feb. 2016
Gerda Winding
1917-2007
Gerda Winding
F:
15 aug. 1917
Holbæk
D:
6 jul. 2007
Poul Georg Lindhardt
1910-1988
Poul Georg Lindhardt
F:
12 dec. 1910
Nakskov
G:
6 apr. 1937
Søllerød
D:
30 dec. 1988
Skødstrup ved Århus
Hans Kruse Winding, senere Haslund-Winding
1919-1996
Hans Kruse Winding, senere Haslund-Winding
F:
30 jun. 1919
Holbæk
D:
13 jul. 1996
Birthe Weinø Larsen
1926-1981
Birthe Weinø Larsen
F:
8 apr. 1926
D:
5 Maj 1981
Holger Winding
1921-1997
Holger Winding
F:
20 jul. 1921
Holbæk
D:
16 jan. 1997
Edith Betty Kaufmann
1923-2010
Edith Betty Kaufmann
F:
11 mar. 1923
Frankfurt
D:
12 apr. 2010
København
Inga Byskov
1933-2014
Inga Byskov
F:
2 jul. 1933
D:
18 apr. 2014
Otto Haslund Winding
1923-1999
Otto Haslund Winding
F:
27 dec. 1923
D:
7 Maj 1999
Gudrun Halberg
1924-1970
Gudrun Halberg
F:
10 Maj 1924
Nakskov
D:
6 nov. 1970
Ester Elisabeth Winding
1925-2013
Ester Elisabeth Winding
F:
18 sep. 1925
D:
19 jul. 2013
Ib Hjardemaal Bredsdorff
1920-2005
Ib Hjardemaal Bredsdorff
F:
2 feb. 1920
København (Helligånds s.)
D:
18 jan. 2005
Poul Johannes Winding
1927-1996
Poul Johannes Winding
F:
4 jul. 1927
D:
14 jan. 1996
Ursula Octavia Lassen
Vibeke Camilla Margrethe Brandt
1910-1975
Vibeke Camilla Margrethe Brandt
F:
12 feb. 1910
Hellerup
D:
1 apr. 1975
Birkerød
Inger Andersen
Ove Winding
1887-1967
Ove Winding
F:
15 sep. 1887
Seem
D:
20 aug. 1967
Birkerød
Charlotte Marie Haslund
1886-1967
Charlotte Marie Haslund
F:
30 sep. 1886
G:
16 jul. 1915
London (den danske menighed)
D:
17 nov. 1967
Christine Louise Winding
1920-1995
Christine Louise Winding
F:
26 sep. 1920
Indien
D:
13 aug. 1995
Ruth Winding
1921-
Ruth Winding
F:
27 nov. 1921
Indien
Frederik Trier
1912-1997
Frederik Trier
F:
10 feb. 1912
Granløse s. (Ll. Granløse)
G:
29 mar. 1958
D:
1 nov. 1997
Erik Kruse Winding
1923-1982
Erik Kruse Winding
F:
6 apr. 1923
Indien
D:
12 jul. 1982
Gentofte
Anni Rigmor Jeppesen
1923-2011
Anni Rigmor Jeppesen
F:
29 mar. 1923
København (Skt. Jacobs s.)
D:
2011
Ove Winding
Annelise Boel Andersen
Holger Winding
1887-1959
Holger Winding
F:
15 sep. 1887
Seem
D:
25 Maj 1959
København
Esther Andersen
1888-1974
Esther Andersen
F:
25 aug. 1888
Norge
D:
10 dec. 1974
Julie Marie Bothilde Amalie Winding
1889-1950
Julie Marie Bothilde Amalie Winding
F:
1 mar. 1889
Voer
D:
23 Maj 1950
Frederiksberg (hosp.)
Benny Knud Levin
1893-1955
Benny Knud Levin
F:
11 feb. 1893
København
G:
1923
D:
22 nov. 1955
Frederiksberg
Hans Kruse Winding
1849-1920
Hans Kruse Winding
F:
22 feb. 1849
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
2 mar. 1920
Christine Marie Anna Caroline Bech
1854-1927
Christine Marie Anna Caroline Bech
F:
3 jul. 1854
Slagelse
G:
17 nov. 1880
Frederiksberg
D:
7 jan. 1927
Anna Amalie Margrethe Winding
1851-
Anna Amalie Margrethe Winding
F:
14 jun. 1851
Møgeltønder s. (Villegård)
Georg Henrick Fridsch Winding
1853-1856
Georg Henrick Fridsch Winding
F:
26 mar. 1853
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
8 nov. 1856
Rejsby s. (Haved)
Christina Maria Volquardsen
1819-1884
Christina Maria Volquardsen
F:
9 jan. 1819
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
20 apr. 1884
Rejsby s. (Havedgård)
Andreas Winding
1810-1881
Andreas Winding
F:
10 nov. 1810
Bølling
D:
27 jan. 1881
Rejsby s. (Havedgård)
Anna Margaretha Volquardsen
1821-1848
Anna Margaretha Volquardsen
F:
9 jan. 1821
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
12 jan. 1848
Maria Volquardsen
1823-
Maria Volquardsen
F:
24 feb. 1823
Aventoft s. (Døtgebøl)
Christian Petersen Høg
Carsten Redlef Volquardsen
1824-1879
Carsten Redlef Volquardsen
F:
10 nov. 1824
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
1879
Anna Sophie Volquardsen
1868-
Anna Sophie Volquardsen
F:
20 apr. 1868
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ebbe Volquardsen
1827-
Ebbe Volquardsen
F:
15 feb. 1827
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ottilie Dorothea Feddersen
1835-
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
20 jan. 1835
Højer
G:
23 maj 1862
Højer
Bendix Heseler Volquardsen
1857-
Bendix Heseler Volquardsen
F:
12 mar. 1857
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Marie Sophie Volquardsen
1858-
Marie Sophie Volquardsen
F:
16 dec. 1858
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Cathrine Volquardsen
1860-
Cathrine Volquardsen
F:
19 jun. 1860
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Anna Amalie Volquardsen
1862-
Anna Amalie Volquardsen
F:
24 sep. 1862
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Nicolai Volquardsen
1864-
Nicolai Volquardsen
F:
13 nov. 1864
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Nicolai Volquardsen
1868-
Nicolai Volquardsen
F:
3 okt. 1868
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Anna Sophie Nicoline Volquardsen
1871-
Anna Sophie Nicoline Volquardsen
F:
3 nov. 1871
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Christian Sibbert Volquardsen
1829-
Christian Sibbert Volquardsen
F:
26 nov. 1829
Aventoft s. (Døtgebøl)
Anna Sophia Jacobsen
1834-
Anna Sophia Jacobsen
F:
22 jul. 1834
G:
8 jun. 1856
Aventoft
Mette Marie Volquardsen
1899-
Mette Marie Volquardsen
F:
10 apr. 1899
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Hans Momsen
1898-1934
Hans Momsen
F:
9 sep. 1898
Nykirke
D:
4 mar. 1934
Nykirke
Johan Redlef Volquardsen
1902-1971
Johan Redlef Volquardsen
F:
28 aug. 1902
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1971
Tetenbøl
Thora Carstensen
Carsten Heinrich Volquardsen
1908-1944
Carsten Heinrich Volquardsen
F:
24 mar. 1908
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
28 nov. 1944
Sarajevo
Irma Carstensen
Sønnich Volquardsen
1868-1935
Sønnich Volquardsen
F:
22 jun. 1868
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 sep. 1935
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Elise Hansen
1874-
Elise Hansen
F:
10 mar. 1874
Nibøl
G:
23 nov. 1874
Nykirke
Nicoline Amalie Hindrichsen
1915-
Nicoline Amalie Hindrichsen
F:
12 jun. 1915
Højer s. (Ved Gaden)
Richard Richardsen
1909-
Richard Richardsen
F:
28 nov. 1909
Nibøl
Amalie Hindrichsen
1922-1945
Amalie Hindrichsen
F:
28 jan. 1922
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 dec. 1945
Tønder
Ingeborg Hindrichsen
1923-
Ingeborg Hindrichsen
F:
13 jun. 1923
Højer s. (Ved Gaden)
Marie Hedewig Nissen
1892-1957
Marie Hedewig Nissen
F:
9 maj 1892
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
D:
1 sep. 1957
Højer
Ernst Hindrichsen
1889-1969
Ernst Hindrichsen
F:
28 mar. 1889
Højer
G:
20 mar. 1914
Rødenæs
D:
6 sep. 1969
Højer
Dycke Nissen
1893-1916
Dycke Nissen
F:
14 maj 1893
Rødenæs
D:
1916
faldet i krigen
Ingeborg Nissen
1894-
Ingeborg Nissen
F:
22 aug. 1894
Rickelsbøl
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
1886-
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
F:
31 mar. 1886
Højer s. (Ved Gaden)
G:
9 maj 1919
Rødenæs
Nis Riklef Nissen
1897-
Nis Riklef Nissen
F:
31 okt. 1897
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Kathrine Marie (Mona) Christiansen
August Siegismund Nissen
1900-
August Siegismund Nissen
F:
29 apr. 1900
Rødenæs
Klara Engeline Carstensen
1899-
Klara Engeline Carstensen
F:
13 aug. 1899
Humtrup
G:
3 dec. 1933
Humtrup
Johan Redlef Nissen
1901-
Johan Redlef Nissen
F:
20 nov. 1901
Rødenæs
Lina Kier
Nicolai Heinrich Nissen
1902-
Nicolai Heinrich Nissen
F:
22 sep. 1902
Rødenæs
Amalie Volquardsen
1869-1931
Amalie Volquardsen
F:
14 nov. 1869
Diedersbøl
D:
12 nov. 1931
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Nicolai Heinrich Nissen
1869-1929
Nicolai Heinrich Nissen
F:
30 jun. 1869
Horsbøl
G:
25 okt. 1891
Horsbøl
D:
27 sep. 1929
Rickelsbøl
Ingeborg Volquardsen
1905-
Ingeborg Volquardsen
F:
16 aug. 1905
Sdr. Løgum s. (Vestergård)
Hans Thomsen
1896-
Hans Thomsen
F:
7 apr. 1896
Nordhackstedt s. (Riesbrick)
Carsten Ochs Carstensen Volquardsen
1906-
Carsten Ochs Carstensen Volquardsen
F:
7 okt. 1906
Sdr. Løgum
Johan Redlef Volquardsen
Hansine Christophersen
Catharine Marie Volquardsen
Richard Jacobsen
Bendix Heseler Volquardsen
Elfrida Schmidtke Dahl
Arthur Marius Volquardsen
1913-1953
Arthur Marius Volquardsen
F:
17 feb. 1913
Sdr. Løgum
D:
3 nov. 1953
Nibøl
Grethe Marie Volquardsen
Andreas Christophersen
Fritz Volquardsen
Mathilde Tetens
Hans Volquardsen
Bothilde Christine Lorentzen
Bendix Heseler Volquardsen
1871-1937
Bendix Heseler Volquardsen
F:
30 mar. 1871
Diedersbøl
D:
29 jan. 1937
Diedersbøl
Anna Marie Carstensen
1885-1954
Anna Marie Carstensen
F:
24 maj 1885
Humtrup s. (Krakebøl)
G:
26 apr. 1901
Humtrup
D:
25 feb. 1954
Sdr. Løgum
Cathrine Marie Volquardsen
1872-1872
Cathrine Marie Volquardsen
F:
14 apr. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 nov. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Johan Redlef Volquardsen
1910-1945
Johan Redlef Volquardsen
F:
10 jun. 1910
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1945
Prag
Abel Elise Volquardsen
Jes Bahne Melfsen
Nis Adolph Volquardsen
1916-1943
Nis Adolph Volquardsen
F:
25 feb. 1916
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1943
Stalingrad
Jacob Hermann Volquardsen
1873-1947
Jacob Hermann Volquardsen
F:
24 aug. 1873
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
3 maj 1947
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Abel Sophie Petersen
1884-
Abel Sophie Petersen
F:
13 sep. 1884
Nykirke s. (Osthusum)
G:
1908
Carsten Heinrich Hansen
1898-
Carsten Heinrich Hansen
F:
4 nov. 1898
Nykirke (Sdr. Dige)
Ella Hansen
Ingeborg Hansen
1903-
Ingeborg Hansen
F:
8 mar. 1903
Nykirke
Otto Carstensen
1904-
Otto Carstensen
F:
21 jul. 1904
Højer s. (Ved Gaden)
G:
1 jun. 1934
Nykirke
Catharina Marie Volquardsen
1874-
Catharina Marie Volquardsen
F:
16 nov. 1874
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
Nykirke (Sdr. Dige)
Jens Ingwert Hansen
1861-1927
Jens Ingwert Hansen
F:
18 okt. 1861
Nykirke
G:
25 jul. 1896
Horsbøl
D:
23 mar. 1927
Nykirke
Johan Redlef Volquardsen
1905-
Johan Redlef Volquardsen
F:
18 jun. 1905
Højer
Marie van Leeuven
Marie van Leeuven
G:
28 maj 1937
Rotterdam
Jacob Michael Volquardsen
Dina Fridrichs
Cäthe Regine Volquardsen
Antoni van Rijswik
1907-
Antoni van Rijswik
F:
28 maj 1907
Neumegen (Holland)
Carsten Redlef Volquardsen
1875-1911
Carsten Redlef Volquardsen
F:
8 jul. 1875
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
22 jul. 1911
Brøns s.
Bothilde Jacobsen
1882-1919
Bothilde Jacobsen
F:
24 okt. 1882
Visby
G:
24 apr. 1904
Daler
D:
8 dec. 1919
Tønder (sygehuset)
Petrine Volquardsen
Heinrich Bussmann
Johan Redlef Volquardsen
Lieselotte Klink
Ernst Johan Volquardsen
Hilde Bussmann
Carsten Redlef Volquardsen
Johan Ingwert Volquardsen
1879-1954
Johan Ingwert Volquardsen
F:
31 okt. 1879
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
30 maj 1954
Horsbøl
Cornelie Durst
1883-
Cornelie Durst
F:
27 aug. 1883
Emmersbøl
G:
27 sep. 1907
Horsbøl
Johann Redlef Volquardsen
1832-1884
Johann Redlef Volquardsen
F:
12 maj 1832
Diedersbøl
D:
17 maj 1884
Diedersbøl
Ingeborg Sønnichsen
1838-1924
Ingeborg Sønnichsen
F:
28 aug. 1838
Højer
G:
25 sep. 1867
D:
29 dec. 1924
Diedersbøl
Ingwert Friedrich Volquardsen
1834-
Ingwert Friedrich Volquardsen
F:
1 sep. 1834
Aventoft s. (Døtgebøl)
Anna Amalia Carstensen
1793-1857
Anna Amalia Carstensen
F:
15 nov. 1793
Hjerpsted
D:
10 jan. 1857
Aventoft s. (Døtgebøl)
Bendix Heseler Volquardsen
1788-1852
Bendix Heseler Volquardsen
F:
19 jun. 1788
Aventoft s. (Døtgebøl)
G:
19 apr. 1816
Højer
D:
26 jan. 1852
Aventoft s. (Døtgebøl)
Carsten Redlef Carstensen
1766-1837
Carsten Redlef Carstensen
F:
21 jan. 1766
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
29 jan. 1837
Højer
Maria Jensen
1768-1796
Maria Jensen
F:
7 jun. 1768
Højer
G:
23 sep. 1791
Hjerpsted
D:
24 feb. 1796
Hjerpsted
Christina Carstensen
1825-1828
Christina Carstensen
F:
24 dec. 1825
Højer
D:
2 sep. 1828
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1860-1869
Carsten Redlef Carstensen
F:
31 okt. 1860
Højer
D:
8 jun. 1869
Højer
Marie Carstensen
1862-
Marie Carstensen
F:
7 okt. 1862
Højer
August Peter Tychsen
1864-1941
August Peter Tychsen
F:
14 mar. 1864
G:
12 mar. 1891
Højer
D:
1941
Andrea Margarethe Matthiesen
1889-1963
Andrea Margarethe Matthiesen
F:
22 apr. 1889
Højer
D:
16 maj 1963
Højer
Sønnich Sønnichsen
1880-før 1963
Sønnich Sønnichsen
F:
26 maj 1880
Højer
G:
20 mar. 1908
Højer
D:
før 1963
Marie Matthiesen
1899-
Marie Matthiesen
F:
2 jun. 1899
Højer
Peter Riggelsen
Ingeborg Marie Carstensen
1866-1933
Ingeborg Marie Carstensen
F:
25 mar. 1866
Højer
D:
3 jan. 1933
Højer
Andreas Todsen Matthiesen
1863-1943
Andreas Todsen Matthiesen
F:
23 nov. 1863
Højer
G:
27 apr. 1888
Højer
D:
1943
Hans Redlef Smidt
1896-
Hans Redlef Smidt
F:
9 jan. 1896
Højer
Otto Smidt
1897-1984
Otto Smidt
F:
30 maj 1897
Højer
D:
16 mar. 1984
Walter Smidt
1901-1909
Walter Smidt
F:
22 jun. 1901
Højer
D:
6 jun. 1909
Højer
Max Carstens Smidt
1906-
Max Carstens Smidt
F:
26 okt. 1906
Højer
Walter Smidt
1909-
Walter Smidt
F:
22 okt. 1909
Højer
Bothilde Carstensen
1873-1933
Bothilde Carstensen
F:
28 okt. 1873
Højer
D:
11 apr. 1933
Højer
Adolf Smidt
1870-1933
Adolf Smidt
F:
9 dec. 1870
Emmerlev
G:
2 apr. 1895
Højer
D:
efter 1933
Carsten Redlef Carstensen
1828-før 1909
Carsten Redlef Carstensen
F:
7 nov. 1828
Højer
D:
før 1909
Rosina Maria Sophia Feddersen
1838-1909
Rosina Maria Sophia Feddersen
F:
17 sep. 1838
Højer s. (Ved Gaden)
G:
14 okt. 1859
Højer
D:
30 mar. 1909
Højer
Catharina Wilhelmine Angel
1881-1903
Catharina Wilhelmine Angel
F:
30 mar. 1881
Højer s. (Hohenwarte)
D:
10 Okt 1903
Rise s. (Søst)
Martin Nielsen Winther
1878-
Martin Nielsen Winther
F:
10 okt. 1878
Rise s. (Søst)
G:
22 Maj 1903
Højer
Friederike Helene Angel
1882-1887
Friederike Helene Angel
F:
18 nov. 1882
Højer s. (Hohenwarte)
D:
13 nov. 1887
Højer s. (Hohenwarte)
Catharina Marie Winther
1905-
Catharina Marie Winther
F:
5 nov. 1905
Hjordkær s. (Kassø)
Peter Michael Winther
1906-
Peter Michael Winther
F:
19 sep. 1906
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Friederika Winther
1907-
Anna Friederika Winther
F:
29 sep. 1907
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Meta Winther
1909-
Anna Meta Winther
F:
19 Okt 1909
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Marie Angel
1884-
Anna Marie Angel
F:
16 Maj 1884
Højer s. (Hohenwarte)
Martin Nielsen Winther
1878-
Martin Nielsen Winther
F:
10 okt. 1878
Rise s. (Søst)
Helene Marie Winther
1905-
Helene Marie Winther
F:
8 feb. 1905
Hjordkær s. (Kassø)
Ingeborg Marie Winther
1906-
Ingeborg Marie Winther
F:
26 aug. 1906
Hjordkær s. (Kassø)
Marie Winther
1908-
Marie Winther
F:
5 aug. 1908
Hjordkær s. (Kassø)
Helene Amalie Angel
1886-
Helene Amalie Angel
F:
11 Maj 1886
Højer s. (Hohenwarte)
Peter Winther
1874-
Peter Winther
F:
11 Okt 1874
Rise s. (Søst)
G:
4 mar. 1904
Højer
Hans Richtsen Angel
1888-
Hans Richtsen Angel
F:
1 jan. 1888
Højer s. (Hohenwarte)
Fridericke Bothilde Angel
1889-
Fridericke Bothilde Angel
F:
1 dec. 1889
Højer s. (Hohenwarte)
Ingeborg Marie Angel
1891-
Ingeborg Marie Angel
F:
20 nov. 1891
Højer s. (Hohenwarte)
Peter Nielsen Pørksen
1882-1950
Peter Nielsen Pørksen
F:
21 apr. 1882
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
Højer
D:
6 aug. 1950
Højer
Ingeborg Marie Carstensen
1857-1937
Ingeborg Marie Carstensen
F:
20 nov. 1857
Højer s. (Rudbøl)
D:
17 aug. 1937
Tønder
Hans Richtsen Angel
1852-1901
Hans Richtsen Angel
F:
21 sep. 1852
Ubjerg s. (Bjerremark)
G:
21 maj 1880
Højer
D:
14 feb. 1901
Højer s. (Hohenwarte)
Carsten Redlef Carstensen
1860-1864
Carsten Redlef Carstensen
F:
12 jan. 1860
Højer s. (Rudbøl)
D:
11 mar. 1864
Højer s. (Rudbøl)
dødfødt
1863-1863
dødfødt
F:
16 nov. 1863
Højer s. (Rudbøl)
D:
16 nov. 1863
Højer s. (Rudbøl)
Helene Marie Carstensen
1865-1915
Helene Marie Carstensen
F:
21 jul. 1865
Højer s. (Rudbøl)
D:
1915
Højer
Jes Riis
1859-
Jes Riis
F:
3 maj 1859
Løjt s. (Bodum)
G:
1 apr. 1887
Højer
Friederike Carstensen
1900-
Friederike Carstensen
F:
30 nov. 1900
Højer s. (Ved Gaden)
Christa Cecilie Carstensen
1927-
Christa Cecilie Carstensen
F:
11 apr. 1927
Møgeltønder s. (Brink)
Jürgen Roued
Jürgen Roued
G:
Braderup
Edith Carstensen
1929-
Edith Carstensen
F:
16 mar. 1929
Højer s. (Rudbøl)
Carl Tychsen
1919-
Carl Tychsen
F:
1919
Sdr. Løgum
G:
5 feb. 1950
Sdr. Løgum
Johann Thomas Carstensen
1902-1932
Johann Thomas Carstensen
F:
7 aug. 1902
Højer s. (Ved Gaden)
D:
9 jul. 1932
Højer s. (Rudbøl)
Frieda Ingeborg Dethlefsen
1907-
Frieda Ingeborg Dethlefsen
F:
6 okt. 1907
Braderup
G:
1927
Braderup
Otto Carstensen
1904-
Otto Carstensen
F:
21 jul. 1904
Højer s. (Ved Gaden)
Ingeborg Hansen
1903-
Ingeborg Hansen
F:
8 mar. 1903
Nykirke
G:
1 jun. 1934
Nykirke
Helga Dethlefsen
1928-
Helga Dethlefsen
F:
14 aug. 1928
Aventoft
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Karin Dethlefsen
1931-
Karin Dethlefsen
F:
3 maj 1931
Aventoft
Karl Friedrich Dethlefsen
1941-
Karl Friedrich Dethlefsen
F:
3 maj 1941
Aventoft
Friedericke Carstensen
1906-1978
Friedericke Carstensen
F:
21 mar. 1906
Højer s. (Ved Gaden)
D:
25 jan. 1978
Aventoft s. (Freesmark)
Carl Adolf Dethlefsen
1902-1967
Carl Adolf Dethlefsen
F:
8 maj 1902
Aventoft s. (Freesmark)
G:
4 maj 1927
Højer
D:
27 apr. 1967
Aventoft s. (Freesmark)
Thora Carstensen
Johan Redlef Volquardsen
1902-1971
Johan Redlef Volquardsen
F:
28 aug. 1902
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1971
Tetenbøl
Irma Carstensen
Carsten Heinrich Volquardsen
1908-1944
Carsten Heinrich Volquardsen
F:
24 mar. 1908
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
28 nov. 1944
Sarajevo
Fritz Carstensen
1871-1930
Fritz Carstensen
F:
8 feb. 1871
Højer s. (Rudbøl)
D:
27 okt. 1930
Aventoft
Cecilie Dethlefsen
1878-1957
Cecilie Dethlefsen
F:
22 jul. 1878
Højer s. (Ved Gaden)
G:
2 okt. 1898
D:
22 okt. 1957
Aventoft
Johann Christian Carstensen
1831-1918
Johann Christian Carstensen
F:
15 okt. 1831
Højer
D:
6 jun. 1918
Højer s. (Rudbøl)
Friederike Bothilde Matthiesen
1831-1885
Friederike Bothilde Matthiesen
F:
4 nov. 1831
Højer
G:
31 okt. 1857
Højer
D:
1885
Wilhelm Carstensen
1886-1924
Wilhelm Carstensen
F:
21 jun. 1886
Højer s. (Rudbøl)
D:
1924
Sophie Paulsen
Sophie Paulsen
G:
1910
Ansine Danielsen
Ansine Danielsen
G:
1886
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
1861-eft. 1919
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
F:
11 aug. 1861
Daler s. (Gærup)
D:
eft. ER 1919
Dødfødt datter
1834-1834
Dødfødt datter
F:
13 okt. 1834
Højer
D:
13 okt. 1834
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1798-1856
Carsten Redlef Carstensen
F:
19 jul. 1798
Højer
D:
16 sep. 1856
Højer
Ingeborg Maria Todsen
1800-1848
Ingeborg Maria Todsen
F:
18 sep. 1800
Højer
G:
19 nov. 1824
Højer
D:
24 apr. 1848
Højer
Maria Carstensen
1799-1865
Maria Carstensen
F:
29 dec. 1799
Højer
D:
25 mar. 1865
Højer
Ingeborg Carstensen
1801-1873
Ingeborg Carstensen
F:
12 aug. 1801
Højer
D:
19 mar. 1873
Højer
Jørgen Frederik Sønnichsen
1797-1844
Jørgen Frederik Sønnichsen
F:
22 jun. 1797
Arrild s. (Roost)
G:
7 apr. 1826
Højer
D:
27 jul. 1844
Højer
Christina Feddersen
1772-1820
Christina Feddersen
F:
29 okt. 1772
Højer
G:
3 nov. 1797
Højer (i huset)
D:
30 aug. 1820
Højer
Anne Ernestine Matthiae
1735-1766
Anne Ernestine Matthiae
F:
1735
Møgeltønder s. (V. Anflod)
D:
1766
Carsten Redlef Carstensen
1716-1790
Carsten Redlef Carstensen
F:
4 dec. 1716
Tønder
G:
12 sep. 1755
Møgeltønder
D:
13 apr. 1790
Møgeltønder s. (V. Anflod)
Christian Matthiae
1701-1752
Christian Matthiae
F:
18 sep. 1701
Emmerlev s. (Hemgård)
D:
20 okt. 1752
Møgeltønder s.
Anna Thomsen
1694-1779
Anna Thomsen
F:
28 feb. 1694
Højer s. (Rudbølgård)
G:
15 jun. 1730
Møgeltønder
D:
18 jun. 1779
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Anne Jensdatter
ca. 1665-
Anne Jensdatter
F:
ca. 1660/65
fmtl. Højer
Mads Bossen
1665-
Mads Bossen
F:
1665
Emmerlev s. (Hemgårde)
G:
8 jun. 1687
Emmerlev
Josias Lytken
1684-1765
Josias Lytken
F:
1684
Föhr
G:
20 jul. 1706
Emmerlev
D:
1765
Emmerlev s. (Hemgårde)
NN Nissen
1696-1696
NN Nissen
F:
1696
Højer
D:
1696
Højer
Lauretha Lorentzdatter Holm
1741-1742
Lauretha Lorentzdatter Holm
F:
1741
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1742
Højer s. (Poppenbøl)
Jens Lorentzen Holm
1743-1743
Jens Lorentzen Holm
F:
1743
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1743
Højer s. (Poppenbøl)
Gertrud Jensdatter
1722-1743
Gertrud Jensdatter
F:
o. 1720/22
Højer
D:
1743
Højer
Lorentz Holm
1720-1758
Lorentz Holm
F:
1720
Ubjerg s. (Sæd)
G:
1740
Højer
D:
1758
Højer s. (Poppenbøl)
Nis Jensen
1730-1743
Nis Jensen
F:
FMTL. O. 1725/30
Højer
D:
TIDLIGST 1743
Anne Carstensen
1753-1788
Anne Carstensen
F:
1753
D:
7 jun. 1788
Monica Carstensen
1790-1812
Monica Carstensen
F:
8 jul. 1790
D:
15 apr. 1812
Anna Marie Carstensen
1851-1853
Anna Marie Carstensen
F:
15 okt. 1851
D:
15 jul. 1853
Elfriede Catharina Hansen
1882-
Elfriede Catharina Hansen
F:
11 jun. 1882
Burkal s. (Rens)
Andreas Ferdinand Hansen
1879-
Andreas Ferdinand Hansen
F:
10 jul. 1879
Schönkirchen s. (Neumühlen), Holsten
G:
24 maj 1907
Højer
Mathias Hansen
1883-
Mathias Hansen
F:
27 dec. 1883
Burkal s. (Rens)
Meta Christine Carstensen
1853-1920
Meta Christine Carstensen
F:
18 nov. 1853
Højer
D:
14 okt. 1920
Højer
Christian Emil Hansen
1854-eft. 1906
Christian Emil Hansen
F:
3 dec. 1854
G:
30 jul. 1881
Højer
D:
eft. ER 1906
Christian Christensen
1883-
Christian Christensen
F:
1 jan. 1883
Højer
Mathias Christensen
1884-
Mathias Christensen
F:
26 dec. 1884
Højer
Christine Christensen
1887-
Christine Christensen
F:
26 okt. 1887
Højer
Ernst August Haar
1887-
Ernst August Haar
F:
20 jun. 1887
Kiel
G:
11 okt. 1912
Højer
Meta Catharina Christensen
1890-1895
Meta Catharina Christensen
F:
8 aug. 1890
Højer
D:
23 maj 1895
Højer
Anne Marie Carstensen
1856-
Anne Marie Carstensen
F:
15 jun. 1856
Højer
Christian Hansen Christensen
1857-
Christian Hansen Christensen
F:
15 aug. 1857
Højer
G:
15 jun. 1882
Højer
Matthias Boysen Carstensen
1826-1889
Matthias Boysen Carstensen
F:
5 sep. 1826
Højer
D:
7 feb. 1889
Højer
Christine Carstensen
ca. 1827-1906
Christine Carstensen
F:
ca. 1827
Braderup
G:
24 maj 1850
Højer
D:
26 feb. 1906
Højer
Boh Matthiesen Carstensen
1792-1829
Boh Matthiesen Carstensen
F:
21 sep. 1792
D:
26 aug. 1829
Anna Marie (Boysen) Kamp
1798-1850
Anna Marie (Boysen) Kamp
F:
27 apr. 1798
G:
13 nov. 1818
D:
21 jun. 1850
Carsten Carstensen
1794-1797
Carsten Carstensen
F:
19 okt. 1794
D:
17 aug. 1797
Jens Carstensen
1754-1808
Jens Carstensen
F:
1754
D:
3 feb. 1808
Ellen Bohsdatter
1767-1796
Ellen Bohsdatter
F:
20 apr. 1767
Højer
G:
21 aug. 1789
Højer
D:
9 dec. 1796
Højer
Margrethe Carstensen
1826-
Margrethe Carstensen
F:
21 maj 1826
Maria Catharina Carstensen
1889-
Maria Catharina Carstensen
F:
6 nov. 1889
Højer
Anna Catharina Carstensen
1891-
Anna Catharina Carstensen
F:
14 jul. 1891
Højer
Hans Christian Carstensen
1893-
Hans Christian Carstensen
F:
27 apr. 1893
Højer
Margrethe Carstensen
1895-
Margrethe Carstensen
F:
10 jul. 1895
Højer
Anna Sophie Catharina Carstensen
ca. 1897-1905
Anna Sophie Catharina Carstensen
F:
ca. 1897
D:
13 feb. 1905
Højer
Andrea Ingeborg Carstensen
1899-1953
Andrea Ingeborg Carstensen
F:
5 mar. 1899
Højer
D:
9 jun. 1953
Højer
Feodora Carstensen
1902-
Feodora Carstensen
F:
1 jun. 1902
Højer
Johanne Carstensen
1904-
Johanne Carstensen
F:
5 nov. 1904
Højer
Carsten Andreas Carstensen
1863-
Carsten Andreas Carstensen
F:
15 mar. 1863
Højer
Margrethe Nielsen
1864-
Margrethe Nielsen
F:
8 feb. 1864
Højer s. (Rudbøl)
G:
20 jul. 1889
Højer
Andreas Ingwert Carstensen
1865-
Andreas Ingwert Carstensen
F:
9 aug. 1865
Højer
Hans Christian Carstensen
1828-1896
Hans Christian Carstensen
F:
2 maj 1828
Højer
D:
19 apr. 1896
Højer
Christine Marie Hansen
ca. 1836-1913
Christine Marie Hansen
F:
ca. 1836
G:
3 jun. 1859
Højer
D:
26 jun. 1913
Højer
Jens Carstensen
1830-
Jens Carstensen
F:
2 nov. 1830
Maria Thulina Carstensen
1833-1858
Maria Thulina Carstensen
F:
10 feb. 1833
D:
1 mar. 1858
Claus Bertelsen
1859-
Claus Bertelsen
F:
6 feb. 1859
Aabenraa
Christine Sofie Carstensen
1835-
Christine Sofie Carstensen
F:
20 okt. 1835
Jürgen Bertelsen
1819-1862
Jürgen Bertelsen
F:
22 jan. 1819
Aabenraa
G:
1854/59
D:
1859/62
Hartvig Jensen
1863-1877
Hartvig Jensen
F:
5 apr. 1863
Aabenraa
D:
4 apr. 1877
Aabenraa
Maria Christina Jensen
1864-
Maria Christina Jensen
F:
28 sep. 1864
Aabenraa
Hans Nicolai Friedrichsen
1864-
Hans Nicolai Friedrichsen
F:
6 feb. 1864
Tønder
G:
29 jul. 1890
Carsten Jensen
1866-
Carsten Jensen
F:
24 dec. 1866
Aabenraa
Johann Jürgen Jensen
1869-
Johann Jürgen Jensen
F:
25 feb. 1869
Aabenraa
Maria Dorothea Jensen
1870-
Maria Dorothea Jensen
F:
9 dec. 1870
Aabenraa
Hans Jürgen Jensen
1873-
Hans Jürgen Jensen
F:
8 jan. 1873
Aabenraa
Johann Jørgen Jensen
1826-
Johann Jørgen Jensen
F:
1 sep. 1826
G:
6 jun. 1862
Aabenraa
Kirsten Hansine Carstensen
1838-
Kirsten Hansine Carstensen
F:
20 apr. 1838
Thomas Carstensen
1840-
Thomas Carstensen
F:
9 feb. 1840
Carsten Carstensen
1798-
Carsten Carstensen
F:
7 apr. 1798
Marie Christine Johnsen
-1856
Marie Christine Johnsen
G:
6 aug. 1825
D:
2 jun. 1856
Højer
Ewald Carstensen
1800-1800
Ewald Carstensen
F:
9 sep. 1800
D:
15 okt. 1800
Anders Carstensen
1801-1831
Anders Carstensen
F:
29 aug. 1801
D:
18 jan. 1831
Hans Carstensen
1803-1837
Hans Carstensen
F:
6 dec. 1803
D:
7 maj 1837
Margrethe Lorentzen
1772-1808
Margrethe Lorentzen
F:
1772
G:
20 maj 1796
D:
4 jan. 1808
Anne Kirstine Carstensen
1756-1783
Anne Kirstine Carstensen
F:
1756
D:
2 sep. 1783
Carsten Carstensen
1759-1821
Carsten Carstensen
F:
1759
D:
27 feb. 1821
Gertrud Carstensen
1762-1767
Gertrud Carstensen
F:
1762
D:
9 jan. 1767
Gyde Kirstine Carstensen
1765-1790
Gyde Kirstine Carstensen
F:
9 dec. 1765
D:
6 mar. 1790
Hanne Carstensen
1769-1773
Hanne Carstensen
F:
25 jul. 1769
D:
2 jan. 1773
Hans Carstensen Ox
1773-1773
Hans Carstensen Ox
F:
23 maj 1773
D:
20 aug. 1773
Monica Jensdatter
1731-1784
Monica Jensdatter
F:
1731
Højer
D:
24 apr. 1784
Højer
Carsten Carstensen
ca. 1712-1788
Carsten Carstensen
F:
ca. 1712
fmtl. Højer
G:
1751
Højer
D:
23 jun. 1788
Højer
Jens Nissen
1697-ca. 1733
Jens Nissen
F:
26 mar. 1697
Højer
D:
ca. 1730/33
Højer
NN (måske Anne Kirstine) Petersdatter Ox
1703-
NN (måske Anne Kirstine) Petersdatter Ox
F:
o. 1702/03
fmtl. Højer
Karen Nisdatter
1698-
Karen Nisdatter
F:
1698
Højer
Nis Thomsen
ca. 1670-1701
Nis Thomsen
F:
ca. 1665/70
Højer
D:
1701
Højer
Gertrud Terkelsdatter
1675-1708
Gertrud Terkelsdatter
F:
1675
Højer s. (Poppenbøl)
G:
1695
Højer
D:
o. 1707/08
Mette Heseler
1717-
Mette Heseler
F:
1717
Helene Heseler
1719-
Helene Heseler
F:
1719
Bendix Friedrich Heseler
1722-
Bendix Friedrich Heseler
F:
1722
Friedrich Hein Heseler
1725-1731
Friedrich Hein Heseler
F:
1725
D:
1731
Leenche Petersdatter
ca. 1698-1726
Leenche Petersdatter
F:
ca. 1698
D:
1726
Carl Heseler
ca. 1692-1730
Carl Heseler
F:
ca. 1692
G:
7 sep. 1715
D:
1730
Karen Jensdatter
1676-
Karen Jensdatter
F:
1676
Højer
Peter Lytzen
ca. 1675-1699
Peter Lytzen
F:
ca. 1670/75
D:
1699
Peter Hansen
1701-
Peter Hansen
F:
1701
Johann Peter Hansen
1703-1704
Johann Peter Hansen
F:
1703
D:
1704
Andreas Hansen
1704-
Andreas Hansen
F:
1704
Lena Hansdatter
1706-
Lena Hansdatter
F:
1706
Ingeborg Hansdatter
1708-
Ingeborg Hansdatter
F:
1708
Cathrine Hansdatter
1710-1710
Cathrine Hansdatter
F:
1710
D:
1710
Ancke Hansdatter
1710-1710
Ancke Hansdatter
F:
1710
D:
1710
Hans Pedersen
ca. 1663-
Hans Pedersen
F:
ca. 1660/63
Peder Nissen
1736-1736
Peder Nissen
F:
1736
Daler s. (Østerby)
D:
1736
Daler s. (Østerby)
Karen Pedersdatter
1759-1759
Karen Pedersdatter
F:
1759
Daler s. (Østerby)
D:
1759
Daler s. (Østerby)
Anne Pedersdatter
1759-1763
Anne Pedersdatter
F:
1759
Daler s. (Østerby)
D:
1763
Daler s. (Østerby)
Ingeborg Pedersdatter
1760-
Ingeborg Pedersdatter
F:
1760
Daler s. (Østerby)
Lene Pedersdatter
1763-1767
Lene Pedersdatter
F:
1763
Daler s. (Østerby)
D:
1767
Daler s. (Østerby)
Lene Nisdatter
1737-1767
Lene Nisdatter
F:
1737
Daler s. (Østerby)
D:
1767
Daler s. (Østerby)
Peder Knudsen
1727-1784
Peder Knudsen
F:
26 jul. 1727
Daler s. (Østerby)
G:
20 apr. 1759
Daler
D:
1784
Daler s. (Østerby)
Peder Andersen Johnsen
1761-1806
Peder Andersen Johnsen
F:
1761
D:
1806
Anders Johnsen
1809-1818
Anders Johnsen
F:
1809
Daler s. (Østerby)
D:
10 feb. 1818
Daler s. (Østerby)
Christian Nissen Johnsen
1837-1842
Christian Nissen Johnsen
F:
28 nov. 1837
Daler s. (Østerby)
D:
25 sep. 1842
Daler s. (Østerby)
Martin Nissen Johnsen
1866-
Martin Nissen Johnsen
F:
17 jul. 1866
Daler s. (Østerby)
Christine Nissen
1869-
Christine Nissen
F:
14 jun. 1869
Braderup s. (Uphusum)
G:
30 apr. 1895
Tønder
Maren Boesen
1890-
Maren Boesen
F:
23 sep. 1890
Anna Boesen
1891-
Anna Boesen
F:
7 nov. 1891
Peter Petersen Boesen
1892-
Peter Petersen Boesen
F:
3 nov. 1892
Christiane Boesen
1894-1894
Christiane Boesen
F:
10 jul. 1894
D:
16 jul. 1894
Christian Boesen
1895-
Christian Boesen
F:
7 sep. 1895
Merry Boesen
1897-
Merry Boesen
F:
1897
Hans Koller
Gunder Marie Johnsen
1868-
Gunder Marie Johnsen
F:
3 okt. 1868
Daler s. (Østerby)
Kresten Knudsen Boesen
1863-
Kresten Knudsen Boesen
F:
20 jul. 1863
Christian Johnsen
1839-1870
Christian Johnsen
F:
19 aug. 1839
Daler s. (Østerby)
D:
9 okt. 1870
Frankrig
Anna Cathrine Carstensen
ca. 1841-
Anna Cathrine Carstensen
F:
ca. 1841
Martin Nissen Johnsen
1872-1952
Martin Nissen Johnsen
F:
11 feb. 1872
Daler s. (Østerby)
D:
22 jan. 1952
Øster Løgum s. (Rugbjerg)
Peter Lousen Johnsen
1901-1960
Peter Lousen Johnsen
F:
6 apr. 1901
Agerskov s. (Gammelskov)
D:
28 maj 1960
Vedsted s. (Over Jerstal)
Nis Johnsen
1902-
Nis Johnsen
F:
6 feb. 1902
Agerskov s. (Gammelskov)
Alfred Hansen Johnsen
1903-
Alfred Hansen Johnsen
F:
16 maj 1903
Agerskov s. (Gammelskov)
Anna Margrethe Johnsen
1905-1906
Anna Margrethe Johnsen
F:
23 aug. 1905
Agerskov s. (Gammelskov)
D:
20 feb. 1906
Agerskov s. (Gammelskov)
Christian Nissen Johnsen
1906-1908
Christian Nissen Johnsen
F:
16 nov. 1906
Agerskov s. (Gammelskov)
D:
29 jan. 1908
Agerskov s. (Gammelskov)
Anders Marius Johnsen
1909-
Anders Marius Johnsen
F:
11 okt. 1909
Bevtoft s. (Hyrup)
Erna Margrethe Johnsen
1911-
Erna Margrethe Johnsen
F:
6 mar. 1911
Bevtoft s. (Hyrup)
Christian Nissen Johnsen
1914-
Christian Nissen Johnsen
F:
8 jul. 1914
Bevtoft s. (Hyrup)
Anders Hansen Johnsen
1873-1952
Anders Hansen Johnsen
F:
8 mar. 1873
Daler s. (Østerby)
D:
25 sep. 1952
Vedsted s. (Over Jerstal)
Marie Lousen
1873-1936
Marie Lousen
F:
29 apr. 1873
Agerskov s. (Rangstrupgårde)
G:
8 dec. 1900
Agerskov
D:
8 okt. 1936
Vedsted s. (Over Jerstal)
Ingeborg Christine Johnsen
1874-1939
Ingeborg Christine Johnsen
F:
5 aug. 1874
Daler s. (Østerby)
D:
12 feb. 1939
Bay City, USA
Christian Nissen Johnsen
1877-1877
Christian Nissen Johnsen
F:
17 mar. 1877
Daler s. (Østerby)
D:
9 nov. 1877
Daler s. (Østerby)
Nis Johnsen
1843-1895
Nis Johnsen
F:
9 maj 1843
Daler s. (Østerby)
D:
4 maj 1895
Højer (sygehuset)
Ane Margrethe Schmidt
1849-1877
Ane Margrethe Schmidt
F:
21 mar. 1849
Emmerlev
G:
29 apr. 1871
D:
6 jul. 1877
Daler s. (Østerby)
Gunder Ingeline Johnsen
1882-
Gunder Ingeline Johnsen
F:
12 sep. 1882
Daler s. (Østerby)
Margrethe Dorothea Johnsen
1883-
Margrethe Dorothea Johnsen
F:
19 dec. 1883
Daler s. (Østerby)
Andreas Nissen Johnsen
1885-1885
Andreas Nissen Johnsen
F:
22 mar. 1885
Daler s. (Østerby)
D:
16 maj 1885
Daler s. (Østerby)
Andreas Nissen Johnsen
1886-
Andreas Nissen Johnsen
F:
10 mar. 1886
Daler s. (Østerby)
Ingeborg Marie Nissen
Martin Nissen Johnsen
1811-1883
Martin Nissen Johnsen
F:
13 dec. 1811
Daler s. (Østerby)
D:
29 okt. 1883
Daler s. (Østerby)
Christine Carstensen
ca. 1803-1870
Christine Carstensen
F:
ca. 1803
Hostrup s. (Rørkær)
G:
6 nov. 1836
Daler
D:
25 dec. 1870
Daler s. (Østerby)
Maren Laustsen
ca. 1823-1891
Maren Laustsen
F:
ca. 1823
G:
28 okt. 1873
Daler
D:
11 dec. 1891
Daler s. (Østerby)
Karoline Johnsen
1814-1818
Karoline Johnsen
F:
14 maj 1814
Daler s. (Østerby)
D:
3 jun. 1818
Daler s. (Østerby)
Marine Johnsen
1852-1871
Marine Johnsen
F:
30 apr. 1852
Daler s. (Gærup)
D:
2 jul. 1871
Daler s. (Gærup)
Hansine Petersen
Christian Findahl Brodersen
Amalie Petersen
Johannes Marcussen
Christine Petersen
Peter Hansen Fogtmann
Peter Laustsen Petersen
Anne Christine Skade
Viggo Petersen
1930-1931
Viggo Petersen
F:
16 dec. 1930
Visby s. (Ø. Gammelby)
D:
15 apr. 1931
Visby s. (Ø. Gammelby)
Viggo Petersen
Ellen Marie Petersen
Hans Egon Petersen
Gunnar Nielsen Petersen
Ove Petersen
Gerda Petersen
Marie Nielsen
1901-
Marie Nielsen
F:
28 nov. 1901
Daler
Christian Jacobsen Petersen
1897-1965
Christian Jacobsen Petersen
F:
14 aug. 1897
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
23 nov. 1923
D:
26 okt. 1965
Visby s. (Ø. Gammelby)
Christian Nielsen
1903-
Christian Nielsen
F:
17 jan. 1903
Daler
Niels Lausten Nielsen
1904-
Niels Lausten Nielsen
F:
24 jan. 1904
Daler
Moris Hansen Nielsen
1905-
Moris Hansen Nielsen
F:
24 jun. 1905
Daler
Christiane Jensine Truelsen
1911-
Christiane Jensine Truelsen
F:
3 feb. 1911
Daler s. (Østerby)
G:
29 jan. 1933
Aabenraa
Dora Nielsen
1907-
Dora Nielsen
F:
1 jul. 1907
Daler
Jens Petersen Abild
1909-
Jens Petersen Abild
F:
7 aug. 1909
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
18 nov. 1938
Daler
Carl Nielsen
1909-
Carl Nielsen
F:
3 apr. 1909
Daler
Peter Nielsen
1910-
Peter Nielsen
F:
21 okt. 1910
Daler
Cecilie Kien
1914-
Cecilie Kien
F:
17 sep. 1914
Hostrup s. (Rørkær)
G:
25 okt. 1936
Daler
Aage Jes Nielsen
1912-1913
Aage Jes Nielsen
F:
14 dec. 1912
Daler
D:
10 feb. 1913
Daler
Anna Karoline Nielsen
Asger Nielsen
1912-
Asger Nielsen
F:
2 aug. 1912
Gylling s. (Gyllingskov)
Aage Jes Nielsen
Herluf Nielsen
Amalie Ida Petersen
1876-1947
Amalie Ida Petersen
F:
18 sep. 1876
Daler s. (Østerby)
D:
24 feb. 1947
Daler s. (Østerby)
Peter Nielsen
1876-
Peter Nielsen
F:
23 feb. 1876
Daler
G:
27 okt. 1900
Daler
Kjestine Petersen
1879-1880
Kjestine Petersen
F:
12 mar. 1879
Daler s. (Østerby)
D:
16 aug. 1880
Daler s. (Østerby)
Dora Petersen
1914-1989
Dora Petersen
F:
23 aug. 1914
Daler s. (Østerby)
D:
12 okt. 1989
Andreas Petersen
1911-1985
Andreas Petersen
F:
14 maj 1911
Daler s. (Østerby)
G:
3 dec. 1936
Daler
D:
5 mar. 1985
Ingeborg Marie Petersen
1917-
Ingeborg Marie Petersen
F:
27 mar. 1917
Daler s. (Østerby)
Ernst Petersen
1917-
Ernst Petersen
F:
31 jul. 1917
Bov s. (Kollund)
G:
15 maj 1945
Daler
Peter Obeling
Heike
Kirsten Obeling
Peder
Svend Aage Obeling
Carla Christine Petersen
1921-1991
Carla Christine Petersen
F:
26 sep. 1921
Daler s.
D:
28 okt. 1991
Laust Hansen Obeling
1910-1995
Laust Hansen Obeling
F:
26 maj 1910
Brøns s. (Astrup)
G:
19 nov. 1948
Daler
D:
28 okt. 1995
Christian Petersen
1924-
Christian Petersen
F:
3 jan. 1924
Daler s. (Østerby)
Hans Marcussen Petersen
1926-1997
Hans Marcussen Petersen
F:
20 feb. 1926
Daler s. (Østerby)
D:
28 aug. 1997
Karla Jepsen
1922-2007
Karla Jepsen
F:
10 jun. 1922
Brede s. (Borrig)
D:
1 maj 2007
Sofie Petersen
1928-
Sofie Petersen
F:
25 jan. 1928
Daler s. (Østerby)
Kristian Peter Stisen
1927-
Kristian Peter Stisen
F:
8 apr. 1927
Torum s. (Hinnerup)
Andreas Petersen
1881-
Andreas Petersen
F:
7 jan. 1881
Daler s. (Østerby)
Marie Johanne Marcussen
1890-1955
Marie Johanne Marcussen
F:
5 okt. 1890
Daler s. (Østerby)
G:
28 okt. 1913
Daler
D:
2 sep. 1955
Sønderborg
Peter Johnsen Petersen
1883-
Peter Johnsen Petersen
F:
3 jan. 1883
Daler s. (Østerby)
Kjestine Petersen
1886-
Kjestine Petersen
F:
2 jan. 1886
Daler s. (Østerby)
Jens Andresen Petersen
1888-
Jens Andresen Petersen
F:
28 mar. 1888
Daler s. (Østerby)
Carl Christian Petersen
1891-1892
Carl Christian Petersen
F:
3 jul. 1891
Daler s. (Østerby)
D:
13 mar. 1892
Daler s. (Østerby)
Marie Dorthea Johnsen
1854-
Marie Dorthea Johnsen
F:
28 jan. 1854
Daler s. (Gærup)
Christian Petersen
1838-1917
Christian Petersen
F:
30 okt. 1838
Møgeltønder s. (Gallehus)
G:
8 apr. 1876
Daler
D:
16 aug. 1917
Daler s. (Østerby)
Nicoline Emilie Johnsen
1856-
Nicoline Emilie Johnsen
F:
11 mar. 1856
Daler s. (Gærup)
Peter Nissen Johnsen
1890-1915
Peter Nissen Johnsen
F:
12 nov. 1890
Daler s. (Gærup)
D:
25 feb. 1915
Sokolow i Polen
Hans Clausen Johnsen
1893-1965
Hans Clausen Johnsen
F:
4 aug. 1893
Daler s. (Gærup)
D:
20 nov. 1965
Daler s. (Østerby)
Bothilde Christine Hansen
1898-
Bothilde Christine Hansen
F:
1 okt. 1898
Christian Johnsen
1894-1895
Christian Johnsen
F:
11 sep. 1894
Daler s. (Gærup)
D:
13 jan. 1895
Daler s. (Gærup)
Ingeborg Johnsen
1896-
Ingeborg Johnsen
F:
25 apr. 1896
Daler s. (Gærup)
Christian Johnsen
1897-1897
Christian Johnsen
F:
1 maj 1897
Daler s. (Gærup)
D:
1 maj 1897
Daler s. (Gærup)
Albert Johnsen
1898-1965
Albert Johnsen
F:
18 sep. 1898
Daler s. (Gærup)
D:
19 feb. 1965
Tønder (sygehuset)
Emilie Kock
Christine Johnsen
1899-
Christine Johnsen
F:
6 nov. 1899
Daler s. (Gærup)
Marie Elise Johnsen
1901-
Marie Elise Johnsen
F:
6 feb. 1901
Daler s. (Gærup)
Elise Johnsen
1902-
Elise Johnsen
F:
6 dec. 1902
Daler s. (Gærup)
Wilhelm Ennesen Johnsen
1904-
Wilhelm Ennesen Johnsen
F:
7 nov. 1904
Daler s. (Gærup)
Marie Margarethe Hansen
1905-1972
Marie Margarethe Hansen
F:
17 okt. 1905
Nr. Løgum
G:
23 mar. 1930
Nr. Løgum
D:
31 aug. 1972
Tønder
Otto Johnsen
1910-
Otto Johnsen
F:
28 jun. 1910
Daler s. (Gærup)
Niels Ennesen Johnsen
1859-1919
Niels Ennesen Johnsen
F:
15 jan. 1859
Daler s. (Gærup)
D:
28 dec. 1919
Daler s. (Gærup)
Betty Marie Clausen
1870-1947
Betty Marie Clausen
F:
7 aug. 1870
Hostrup s. (Rørkær)
D:
30 jan. 1947
Daler s. (Gærup)
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
1861-eft. 1919
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
F:
11 aug. 1861
Daler s. (Gærup)
D:
eft. ER 1919
Johann Christian Carstensen
1831-1918
Johann Christian Carstensen
F:
15 okt. 1831
Højer
D:
6 jun. 1918
Højer s. (Rudbøl)
Anders Mamsen Danielsen
1892-
Anders Mamsen Danielsen
F:
3 apr. 1892
Daler s. (Gærup)
Ane Kjestine Lønborg
1900-
Ane Kjestine Lønborg
F:
4 dec. 1900
Visby s. (Gærup)
G:
27 jul. 1923
Visby
Peter Johnsen Danielsen
1894-1894
Peter Johnsen Danielsen
F:
21 jan. 1894
Daler s. (Gærup)
D:
18 nov. 1894
Daler s. (Gærup)
Peter Danielsen
1895-
Peter Danielsen
F:
11 jun. 1895
Daler s. (Gærup)
Anne Jeggesen
1899-
Anne Jeggesen
F:
16 jun. 1899
Visby s. (Gærup)
G:
20 Maj 1927
Visby
Caroline Christine Danielsen
1896-
Caroline Christine Danielsen
F:
7 jun. 1896
Daler s. (Gærup)
Nikolaj Christian Jacobsen
1892-
Nikolaj Christian Jacobsen
F:
7 maj 1892
Øsby s. (Råde)
G:
7 aug. 1923
Daler
Jutta Christine Jensine Ratenburg
Broder Ratenburg
Christine Danielsen
1898-
Christine Danielsen
F:
20 dec. 1898
Daler s. (Gærup)
Christian Ratenburg
1895-
Christian Ratenburg
F:
24 jun. 1895
Daler
G:
11 nov. 1927
Daler
Petrine Christine Johnsen
1865-1950
Petrine Christine Johnsen
F:
6 sep. 1865
Daler s. (Gærup)
D:
11 apr. 1950
Daler s. (Gærup)
Daniel Lorenzen Danielsen
1865-
Daniel Lorenzen Danielsen
F:
1 jul. 1865
Daler s. (Gærup)
G:
11 nov. 1889
Daler
Peder Nissen Johnsen
1816-1893
Peder Nissen Johnsen
F:
22 dec. 1816
Daler s. (Østerby)
D:
31 jan. 1893
Daler s. (Gærup)
Kirsten Ennesen
1831-1876
Kirsten Ennesen
F:
25 feb. 1831
Daler s. (Gærup)
G:
3 apr. 1852
D:
21 dec. 1876
Daler s. (Gærup)
Dødfødt søn
1819-1819
Dødfødt søn
F:
9 aug. 1819
Daler s. (Østerby)
D:
9 aug. 1819
Daler s. (Østerby)
Nis Johnsen
1851-
Nis Johnsen
F:
15 sep. 1851
Daler s. (Østerby)
Janne Carstensen Johnsen
1854-1858
Janne Carstensen Johnsen
F:
24 jun. 1854
Daler s. (Østerby)
D:
10 dec. 1858
Daler s. (Østerby)
Anne Margrethe Skou
1882-1918
Anne Margrethe Skou
F:
13 dec. 1882
Daler s. (Østerby)
D:
4 aug. 1918
Daler s. (Østerby)
Marine Johnsen
1857-
Marine Johnsen
F:
2 maj 1857
Daler s. (Østerby)
Andreas Frederik Skou
ca. 1854-1904
Andreas Frederik Skou
F:
ca. 1854
G:
14 apr. 1880
Daler
D:
29 apr. 1904
Daler s. (Østerby)
Anders Nissen Johnsen
1820-1905
Anders Nissen Johnsen
F:
14 okt. 1820
Daler s. (Østerby)
D:
31 mar. 1905
Daler s. (Østerby)
Margrethe Dorothea Carstensen
1821-1897
Margrethe Dorothea Carstensen
F:
27 maj 1821
Braderup
G:
19 okt. 1850
D:
31 maj 1897
Daler s. (Østerby)
Marie Caroline Adzersen
1881-
Marie Caroline Adzersen
F:
5 mar. 1881
Daler s. (Østerby)
Ebbe Friedrich Detlefsen
1879-
Ebbe Friedrich Detlefsen
F:
14 dec. 1879
G:
14 okt. 1903
Daler
Anne Marie Adzersen
1882-
Anne Marie Adzersen
F:
12 apr. 1882
Daler s. (Østerby)
Carl Ludvig Heinsen
1883-
Carl Ludvig Heinsen
F:
7 jun. 1883
G:
17 Okt 1907
Burkal
Hans Peter Adzersen
1884-
Hans Peter Adzersen
F:
9 feb. 1884
Daler s. (Østerby)
Carl Christian Adzersen
1854-1917
Carl Christian Adzersen
F:
18 jul. 1854
Daler
D:
7 Maj 1917
Burkal s. (Lydersholm)
Anna Lene Hansen
1861-
Anna Lene Hansen
F:
4 Okt 1861
Burkal s. (Lydersholm)
G:
25 Maj 1880
Burkal
Marie Caroline Johnsen
1824-1897
Marie Caroline Johnsen
F:
7 jan. 1824
Daler s. (Østerby)
D:
23 apr. 1897
Daler
Hans Adsersen
ca. 1814-1886
Hans Adsersen
F:
ca. 1814
G:
18 okt. 1853
Daler
D:
17 aug. 1886
Daler
Dødfødt søn
1862-1862
Dødfødt søn
F:
15 sep. 1862
Braderup
D:
15 sep. 1862
Braderup
Johann Beeck
1863-
Johann Beeck
F:
4 okt. 1863
Braderup
Marine Sophie Beeck
1866-
Marine Sophie Beeck
F:
7 jun. 1866
Braderup
Helene Hansine Marie Johnsen
1828-
Helene Hansine Marie Johnsen
F:
19 mar. 1828
Daler s. (Østerby)
Franz Beeck
Franz Beeck
G:
9 nov. 1861
Braderup
Nis Andersen Johnsen
1786-1857
Nis Andersen Johnsen
F:
1786
Daler s. (Østerby)
D:
15 mar. 1857
Daler s. (Østerby)
Marine Schmidt
1787-1870
Marine Schmidt
F:
20 maj 1787
Daler s. (Østerby)
G:
22 okt. 1808
Daler
D:
10 feb. 1870
Daler s. (Østerby)
Karen Nisdatter
1741-1810
Karen Nisdatter
F:
1741
Daler s. (Østerby)
D:
1810
Daler s. (Østerby)
Anders Pedersen Johnsen
ca. 1738-1810
Anders Pedersen Johnsen
F:
ca. 1738
D:
1810
Daler s. (Østerby)
Helene Jefsdatter
ca. 1710-1757
Helene Jefsdatter
F:
ca. 1710
fmtl. Højer
D:
1757
Daler s. (Østerby)
Nis Pedersen
Nis Pedersen
G:
1734
Daler
Johanne Boysen
1768-1773
Johanne Boysen
F:
3 okt. 1768
Højer
D:
30 jan. 1773
Højer
Hans Friederich Boysen
1771-1845
Hans Friederich Boysen
F:
1 jan. 1771
Højer
D:
6 feb. 1845
Gedske Boysen
1802-1802
Gedske Boysen
F:
9 aug. 1802
Højer
D:
2 okt. 1802
Højer
Helene Marie Todsen
1853-
Helene Marie Todsen
F:
14 okt. 1853
Brede s. (Åspe)
Peter Todsen
1855-
Peter Todsen
F:
1 nov. 1855
Brede s. (Åspe)
Esther Todsen
1857-
Esther Todsen
F:
15 nov. 1857
Brede s. (Åspe)
Peter Jensen Hansen
1855-
Peter Jensen Hansen
F:
28 aug. 1855
Abild s. (Sølsted)
G:
2 aug. 1883
Brede
Christine Ernestine Todsen
1860-1938
Christine Ernestine Todsen
F:
3 jun. 1860
Brede s. (Åspe)
D:
1938
Løjt s. (Barsmark)
Peter Jepsen Krag
1858-1936
Peter Jepsen Krag
F:
6 okt. 1858
Løjt s. (Barsmark)
G:
9 jun. 1893
Brede
D:
1936
Løjt s. (Barsmark)
Frederikke Bothilde Todsen
1863-
Frederikke Bothilde Todsen
F:
18 jun. 1863
Brede s. (Åspe)
Mathias Christian Todsen
1866-1869
Mathias Christian Todsen
F:
10 aug. 1866
Brede s. (Åspe)
D:
22 maj 1869
Brede s. (Åspe)
Johanne Magdalene Todsen
1867-1871
Johanne Magdalene Todsen
F:
8 nov. 1867
Brede s. (Åspe)
D:
16 jun. 1871
Brede s. (Åspe)
Johanne Magdalene Matthiesen
1828-
Johanne Magdalene Matthiesen
F:
6 nov. 1828
Højer
Johann Todsen
1825-1902
Johann Todsen
F:
23 okt. 1825
Højer
G:
9 nov. 1852
Højer
D:
1902
Fedder Matthiesen
1830-1830
Fedder Matthiesen
F:
31 okt. 1830
Højer
D:
25 nov. 1830
Højer
Catharina Wilhelmine Angel
1881-1903
Catharina Wilhelmine Angel
F:
30 mar. 1881
Højer s. (Hohenwarte)
D:
10 Okt 1903
Rise s. (Søst)
Martin Nielsen Winther
1878-
Martin Nielsen Winther
F:
10 okt. 1878
Rise s. (Søst)
G:
22 Maj 1903
Højer
Friederike Helene Angel
1882-1887
Friederike Helene Angel
F:
18 nov. 1882
Højer s. (Hohenwarte)
D:
13 nov. 1887
Højer s. (Hohenwarte)
Catharina Marie Winther
1905-
Catharina Marie Winther
F:
5 nov. 1905
Hjordkær s. (Kassø)
Peter Michael Winther
1906-
Peter Michael Winther
F:
19 sep. 1906
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Friederika Winther
1907-
Anna Friederika Winther
F:
29 sep. 1907
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Meta Winther
1909-
Anna Meta Winther
F:
19 Okt 1909
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Marie Angel
1884-
Anna Marie Angel
F:
16 Maj 1884
Højer s. (Hohenwarte)
Martin Nielsen Winther
1878-
Martin Nielsen Winther
F:
10 okt. 1878
Rise s. (Søst)
Helene Marie Winther
1905-
Helene Marie Winther
F:
8 feb. 1905
Hjordkær s. (Kassø)
Ingeborg Marie Winther
1906-
Ingeborg Marie Winther
F:
26 aug. 1906
Hjordkær s. (Kassø)
Marie Winther
1908-
Marie Winther
F:
5 aug. 1908
Hjordkær s. (Kassø)
Helene Amalie Angel
1886-
Helene Amalie Angel
F:
11 Maj 1886
Højer s. (Hohenwarte)
Peter Winther
1874-
Peter Winther
F:
11 Okt 1874
Rise s. (Søst)
G:
4 mar. 1904
Højer
Hans Richtsen Angel
1888-
Hans Richtsen Angel
F:
1 jan. 1888
Højer s. (Hohenwarte)
Fridericke Bothilde Angel
1889-
Fridericke Bothilde Angel
F:
1 dec. 1889
Højer s. (Hohenwarte)
Ingeborg Marie Angel
1891-
Ingeborg Marie Angel
F:
20 nov. 1891
Højer s. (Hohenwarte)
Peter Nielsen Pørksen
1882-1950
Peter Nielsen Pørksen
F:
21 apr. 1882
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
Højer
D:
6 aug. 1950
Højer
Ingeborg Marie Carstensen
1857-1937
Ingeborg Marie Carstensen
F:
20 nov. 1857
Højer s. (Rudbøl)
D:
17 aug. 1937
Tønder
Hans Richtsen Angel
1852-1901
Hans Richtsen Angel
F:
21 sep. 1852
Ubjerg s. (Bjerremark)
G:
21 maj 1880
Højer
D:
14 feb. 1901
Højer s. (Hohenwarte)
Carsten Redlef Carstensen
1860-1864
Carsten Redlef Carstensen
F:
12 jan. 1860
Højer s. (Rudbøl)
D:
11 mar. 1864
Højer s. (Rudbøl)
dødfødt
1863-1863
dødfødt
F:
16 nov. 1863
Højer s. (Rudbøl)
D:
16 nov. 1863
Højer s. (Rudbøl)
Helene Marie Carstensen
1865-1915
Helene Marie Carstensen
F:
21 jul. 1865
Højer s. (Rudbøl)
D:
1915
Højer
Jes Riis
1859-
Jes Riis
F:
3 maj 1859
Løjt s. (Bodum)
G:
1 apr. 1887
Højer
Friederike Carstensen
1900-
Friederike Carstensen
F:
30 nov. 1900
Højer s. (Ved Gaden)
Christa Cecilie Carstensen
1927-
Christa Cecilie Carstensen
F:
11 apr. 1927
Møgeltønder s. (Brink)
Jürgen Roued
Jürgen Roued
G:
Braderup
Edith Carstensen
1929-
Edith Carstensen
F:
16 mar. 1929
Højer s. (Rudbøl)
Carl Tychsen
1919-
Carl Tychsen
F:
1919
Sdr. Løgum
G:
5 feb. 1950
Sdr. Løgum
Johann Thomas Carstensen
1902-1932
Johann Thomas Carstensen
F:
7 aug. 1902
Højer s. (Ved Gaden)
D:
9 jul. 1932
Højer s. (Rudbøl)
Frieda Ingeborg Dethlefsen
1907-
Frieda Ingeborg Dethlefsen
F:
6 okt. 1907
Braderup
G:
1927
Braderup
Otto Carstensen
1904-
Otto Carstensen
F:
21 jul. 1904
Højer s. (Ved Gaden)
Ingeborg Hansen
1903-
Ingeborg Hansen
F:
8 mar. 1903
Nykirke
G:
1 jun. 1934
Nykirke
Helga Dethlefsen
1928-
Helga Dethlefsen
F:
14 aug. 1928
Aventoft
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Karin Dethlefsen
1931-
Karin Dethlefsen
F:
3 maj 1931
Aventoft
Karl Friedrich Dethlefsen
1941-
Karl Friedrich Dethlefsen
F:
3 maj 1941
Aventoft
Friedericke Carstensen
1906-1978
Friedericke Carstensen
F:
21 mar. 1906
Højer s. (Ved Gaden)
D:
25 jan. 1978
Aventoft s. (Freesmark)
Carl Adolf Dethlefsen
1902-1967
Carl Adolf Dethlefsen
F:
8 maj 1902
Aventoft s. (Freesmark)
G:
4 maj 1927
Højer
D:
27 apr. 1967
Aventoft s. (Freesmark)
Thora Carstensen
Johan Redlef Volquardsen
1902-1971
Johan Redlef Volquardsen
F:
28 aug. 1902
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1971
Tetenbøl
Irma Carstensen
Carsten Heinrich Volquardsen
1908-1944
Carsten Heinrich Volquardsen
F:
24 mar. 1908
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
28 nov. 1944
Sarajevo
Fritz Carstensen
1871-1930
Fritz Carstensen
F:
8 feb. 1871
Højer s. (Rudbøl)
D:
27 okt. 1930
Aventoft
Cecilie Dethlefsen
1878-1957
Cecilie Dethlefsen
F:
22 jul. 1878
Højer s. (Ved Gaden)
G:
2 okt. 1898
D:
22 okt. 1957
Aventoft
Friederike Bothilde Matthiesen
1831-1885
Friederike Bothilde Matthiesen
F:
4 nov. 1831
Højer
D:
1885
Johann Christian Carstensen
1831-1918
Johann Christian Carstensen
F:
15 okt. 1831
Højer
G:
31 okt. 1857
Højer
D:
6 jun. 1918
Højer s. (Rudbøl)
Andrea Margarethe Matthiesen
1889-1963
Andrea Margarethe Matthiesen
F:
22 apr. 1889
Højer
D:
16 maj 1963
Højer
Sønnich Sønnichsen
1880-før 1963
Sønnich Sønnichsen
F:
26 maj 1880
Højer
G:
20 mar. 1908
Højer
D:
før 1963
Marie Matthiesen
1899-
Marie Matthiesen
F:
2 jun. 1899
Højer
Peter Riggelsen
Andreas Todsen Matthiesen
1863-1943
Andreas Todsen Matthiesen
F:
23 nov. 1863
Højer
D:
1943
Ingeborg Marie Carstensen
1866-1933
Ingeborg Marie Carstensen
F:
25 mar. 1866
Højer
G:
27 apr. 1888
Højer
D:
3 jan. 1933
Højer
Matthias Christian Matthiesen
ca. 1865-1926
Matthias Christian Matthiesen
F:
ca. 1865
Højer
D:
19 okt. 1926
Højer
Margarethe Dorothea Petersen
1884-1926
Margarethe Dorothea Petersen
F:
28 okt. 1884
Højer
G:
26 feb. 1904
Højer
D:
efter 1926
Boy Outzen Matthiesen
1834-1904
Boy Outzen Matthiesen
F:
31 maj 1834
Højer
D:
31 aug. 1904
Andrea Margarethe Hindrichsen
1841-1902
Andrea Margarethe Hindrichsen
F:
15 apr. 1841
G:
24 nov. 1863
D:
10 dec. 1902
Dødfødt søn
1836-1836
Dødfødt søn
F:
12 apr. 1836
Højer
D:
12 apr. 1836
Højer
Fedder Matthiesen
1837-
Fedder Matthiesen
F:
11 dec. 1837
Højer
Marie Matthiesen
1869-
Marie Matthiesen
F:
2 mar. 1869
Rinkenæs
Matthias Christian Matthiesen
1870-
Matthias Christian Matthiesen
F:
23 jan. 1870
Rinkenæs
Eduard Matthiesen
1871-
Eduard Matthiesen
F:
31 jul. 1871
Rinkenæs
Hans Nicolai Matthiesen
1840-1874
Hans Nicolai Matthiesen
F:
17 jul. 1840
Højer
D:
18 Okt 1874
Rinkenæs
Dorothea Henriette Christine Mylord
ca. 1848-
Dorothea Henriette Christine Mylord
F:
ca. 1848
G:
23 Maj 1868
Dødfødt søn
1843-1843
Dødfødt søn
F:
6 jan. 1843
Højer
D:
6 jan. 1843
Højer
Christian Matthiesen
1844-1891
Christian Matthiesen
F:
22 dec. 1844
Højer
D:
28 nov. 1891
Højer
Emma Feodore Gabriele Roll
1857-1926
Emma Feodore Gabriele Roll
F:
5 jan. 1857
Højer
G:
11 maj 1883
Højer
D:
15 nov. 1926
Højer
Helene Marie Boysen
1806-1881
Helene Marie Boysen
F:
23 mar. 1806
Højer
D:
27 dec. 1881
Højer
Matthias Christian Matthiesen
1803-1887
Matthias Christian Matthiesen
F:
6 okt. 1803
Visby
G:
9 nov. 1827
Højer
D:
23 maj 1887
Højer
Christian Boysen
1809-1817
Christian Boysen
F:
26 feb. 1809
Højer
D:
29 maj 1817
Barn
-SOM LILLE
Barn
F:
Højer
D:
SOM LILLE
Højer
Barn
-SOM LILLE
Barn
F:
Højer
D:
SOM LILLE
Højer
Barn
-SOM LILLE
Barn
F:
Højer
D:
SOM LILLE
Højer
Johanne Boysen
1775-1832
Johanne Boysen
F:
11 jun. 1775
Højer
D:
7 nov. 1832
Højer
Hans Nicolai Boysen
1767-1836
Hans Nicolai Boysen
F:
1767
Emmerlev
G:
14 nov. 1800
Højer
D:
16 jan. 1836
Højer
Barn
-SOM LILLE
Barn
F:
Højer
D:
SOM LILLE
Højer
Barn
-SOM LILLE
Barn
F:
Højer
D:
SOM LILLE
Højer
Helene Frandsdatter
1742-1778
Helene Frandsdatter
F:
1742
Højer
D:
24 maj 1778
Højer
Christian Boysen
ca. 1730-1810
Christian Boysen
F:
ca. 1730
Højer
G:
30 okt. 1767
Højer
D:
18 sep. 1810
Højer
Gyde Jefsdatter
ca. 1712-1778
Gyde Jefsdatter
F:
ca. 1712
fmtl. Højer
D:
12 feb. 1778
Højer
Frands Jensen Engel
ca. 1707-1743
Frands Jensen Engel
F:
ca. 1707
fmtl. Højer
G:
1741
Højer
D:
1743
Højer
Carl Friedrich Hansen
1751-1751
Carl Friedrich Hansen
F:
1751
Højer
D:
1751
Højer
Carsten Hansen
1752-1752
Carsten Hansen
F:
1752
Højer
D:
1752
Højer
Anne Carstensdatter
1754-1758
Anne Carstensdatter
F:
1754
Højer
D:
1758
Højer
Hans Carstensen
ca. 1715-1774
Hans Carstensen
F:
ca. 1715
fmtl. Højer
G:
1745
Højer
D:
3 sep. 1774
Højer
Peter Ox
1774-1782
Peter Ox
F:
8 okt. 1774
Højer
D:
28 apr. 1782
Højer
Maria Ox
1776-1776
Maria Ox
F:
11 jun. 1776
Højer
D:
25 jul. 1776
Højer
Anna Dorothea Magdalene Ox
1806-
Anna Dorothea Magdalene Ox
F:
17 apr. 1806
Tønder
Hans Peter Ox
1808-1808
Hans Peter Ox
F:
2 jun. 1808
Tønder
D:
4 jun. 1808
Tønder
Andreas Ox senere Andreas Schmidt Ox
1778-1819
Andreas Ox senere Andreas Schmidt Ox
F:
1 mar. 1778
Højer
D:
10 okt. 1819
Tønder
Mette Margrethe Hørlyck
ca. 1785-1815
Mette Margrethe Hørlyck
F:
ca. 1785
D:
8 jan. 1815
Tønder
Christian Schmidt
1782-1782
Christian Schmidt
F:
2 jan. 1782
Højer
D:
14 jan. 1782
Højer
Anne Dorthea Schmidt
1746-1797
Anne Dorthea Schmidt
F:
1746
Højer
D:
15 maj 1797
Højer
Hans Peter Ox
1747-1784
Hans Peter Ox
F:
1747
Højer
G:
5 nov. 1773
Højer
D:
28 sep. 1784
Højer
Jef Schmidt
1748-1749
Jef Schmidt
F:
1748
Højer
D:
1749
Højer
Christen Schmidt
1750-1781
Christen Schmidt
F:
1750
Højer
D:
23 maj 1781
Højer
Kirsten Petersdatter
1758-1785
Kirsten Petersdatter
F:
1758
Højer
G:
16 jun. 1780
Højer
D:
30 jul. 1785
Højer
Jef Schmidt
1752-1753
Jef Schmidt
F:
1752
Højer
D:
1753
Højer
Helene Schmidt
1754-1756
Helene Schmidt
F:
1754
Højer
D:
1756
Højer
Christian Beyer
1782-1787
Christian Beyer
F:
21 okt. 1782
Skast s. (Ås)
D:
25 dec. 1787
Skast s. (Ås)
Anna Maria Helena Beyer
1816-1839
Anna Maria Helena Beyer
F:
10 sep. 1816
Skast s. (Åsgård)
D:
6 jan. 1839
Skast s. (Åsgård)
Andreas Beyer
1844-1858
Andreas Beyer
F:
17 okt. 1844
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jan. 1858
Skast s. (Åsgård)
Ingwert Hansen Beyer
1846-1851
Ingwert Hansen Beyer
F:
5 nov. 1846
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jul. 1851
Skast s. (Åsgård)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
D:
29 mar. 1933
Højer
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
27 apr. 1897
Ballum
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Agathe Nicolaisen
1878-1944
Agathe Nicolaisen
F:
9 okt. 1878
Ballum s. (Mølby)
D:
7 jun. 1944
Skanderborg
Niels Povlsen
1861-1944
Niels Povlsen
F:
4 jun. 1861
Uldum
G:
4 jan. 1900
Ballum
D:
4 maj 1944
Skanderborg
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Marie Kirstine Lund
André Nielsen
Anton Marius Lund
Gerda Lorenzen
Christian Heitmann Lund
Kirstine Lund
Erik Lund
Anders Pedersen Lund
1899-1964
Anders Pedersen Lund
F:
31 jul. 1899
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
8 apr. 1964
Emmerlev
Mette Marie Heitmann
1900-
Mette Marie Heitmann
F:
1 aug. 1900
Pleasanton, USA
G:
13 apr. 1923
Emmerlev
Christian Beyer Lund
1900-
Christian Beyer Lund
F:
9 nov. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Therese Kirstine Jacobsen
1903-
Therese Kirstine Jacobsen
F:
1 okt. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
4 mar. 1927
Emmerlev
Gunner Lund
Karoline Sørensen
Aksel Lund
1902-1960
Aksel Lund
F:
4 feb. 1902
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
18 jan. 1960
Tønder (sygehuset)
Cathrine Nissen
1902-
Cathrine Nissen
F:
13 apr. 1902
Hjerpsted
G:
30 nov. 1928
Hjerpsted
Mette Marie Due
Johann Have
Anne Kathrine Due
Niels Nielsen Due
Amalie Martine Lund
1904-
Amalie Martine Lund
F:
5 mar. 1904
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Valdemar Due
1900-
Valdemar Due
F:
20 dec. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
31 okt. 1928
Emmerlev
Metha Kirstine Lund
1906-
Metha Kirstine Lund
F:
22 jul. 1906
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anders Larsen
1903-
Anders Larsen
F:
13 aug. 1903
Flensborg
G:
21 dec. 1952
Hårlev
Ole Frederiksen
Anders Frederiksen
Helga Lund
Ernst Frederiksen
Anton Marius Lund
Astrid Lund
Birthe Lund
Valdemar Lund
Maren Petersen
Sigrid Lund
Henning Lund Larsen
Rigmor Larsen
Meta Cæcilie Lund
Mathias Larsen
Mette Marie Beyer
1878-1953
Mette Marie Beyer
F:
11 dec. 1878
Skast s. (Åsgård)
D:
23 mar. 1953
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anton Marius Lund
1874-1938
Anton Marius Lund
F:
2 jun. 1874
Ballum s. (Rejsby)
G:
18 okt. 1898
Skast
D:
26 jan. 1938
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Claus Beyer
1881-1883
Claus Beyer
F:
15 dec. 1881
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jun. 1883
Skast s. (Åsgård)
Bodil Beyer
1881-1896
Bodil Beyer
F:
15 dec. 1881
Skast s. (Åsgård)
D:
8 nov. 1896
Skast s. (Åsgård)
Petrea Degn Clausen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Bodil Agathe Beyer Clausen
Knud Behrens Mathiesen
Christian Andresen Clausen
Marie Katrine Nissen
Søren Degn Clausen
Johanne
Hanne Beyer Clausen
Claus Nielsen Clausen
1905-
Claus Nielsen Clausen
F:
22 jul. 1905
Brede s. (Svanstrup)
Dagmar Rossen
Christian Beyer Clausen
1907-1972
Christian Beyer Clausen
F:
10 jan. 1907
Brede s. (Svanstrup)
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Hansine Andrea Møller
1904-1972
Hansine Andrea Møller
F:
24 okt. 1904
Brede s. (Borrig)
G:
9 okt. 1931
Brede
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Ejnar Clausen
1910-1963
Ejnar Clausen
F:
13 mar. 1910
Brede s. (Svanstrup)
D:
2 jun. 1963
Olga Jørgensen
1912-1945
Olga Jørgensen
F:
27 sep. 1912
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
10 maj 1940
Møgeltønder
D:
24 okt. 1945
Meta Kirstine Clausen
Immanuel Nikolaj Løvschal
1881-1949
Immanuel Nikolaj Løvschal
F:
13 nov. 1881
Thorsager s.
D:
16 dec. 1949
Horsens
Peter Vognsen Møller
Agathe Beyer
1883-1943
Agathe Beyer
F:
16 feb. 1883
Skast s. (Åsgård)
D:
8 nov. 1943
Brede s. (Svanstrup)
Christian Andresen Clausen
1874-1940
Christian Andresen Clausen
F:
24 mar. 1874
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
6 okt. 1904
Skast
D:
16 feb. 1940
Brede s. (Svanstrup)
Claus Beyer
1884-1890
Claus Beyer
F:
9 dec. 1884
Skast s. (Åsgård)
D:
2 maj 1890
Skast s. (Åsgård)
Ella Kirstine Beyer
Edvard Hvidt
1924-2023
Edvard Hvidt
F:
5 feb. 1924
Frederiksberg
D:
30 maj 2023
Aabenraa
Christian Peter Beyer
1933-1956
Christian Peter Beyer
F:
4 dec. 1933
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jun. 1956
ved Obbekær
Hans Peter Beyer
1886-1943
Hans Peter Beyer
F:
10 okt. 1886
Skast s. (Åsgård)
D:
6 maj 1943
Skast s. (Åsgård)
Marie Wilhelmine Mehl
1902-
Marie Wilhelmine Mehl
F:
3 dec. 1902
Karby
G:
22 nov. 1929
Fausing
Aase Beyer
Valdemar Beyer
1888-
Valdemar Beyer
F:
30 dec. 1888
Skast s. (Åsgård)
Karen Lange Jensen Holmsgaard
1893-
Karen Lange Jensen Holmsgaard
F:
20 nov. 1893
Brædstrup
G:
23 apr. 1929
Brædstrup
Alfred Beyer
1890-
Alfred Beyer
F:
21 jul. 1890
Skast s. (Åsgård)
Kjestine Marie Hinrichsen
1902-1998
Kjestine Marie Hinrichsen
F:
17 apr. 1902
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
15 sep. 1927
Dybbøl
D:
13 jun. 1998
Aabenraa
Anna Kirstine Beyer
1892-
Anna Kirstine Beyer
F:
20 dec. 1892
Skast s. (Åsgård)
Jürgen Peter Henningsen
1886-
Jürgen Peter Henningsen
F:
3 feb. 1886
Hostrup s. (Rørkær)
G:
11 feb. 1914
Skast
Robert Mast
Tromann Mast
-1943
Tromann Mast
D:
3 aug. 1943
Delano, U.S.A.
Elise Beyer
1895-
Elise Beyer
F:
21 mar. 1895
Skast s. (Åsgård)
Christian Peter Beyer
1851-1930
Christian Peter Beyer
F:
19 mar. 1851
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jul. 1930
Skast s. (Åsgård)
Meta Kirstine Hansen
1852-1910
Meta Kirstine Hansen
F:
5 jul. 1852
Mjolden s. (Forballum)
G:
11 okt. 1877
Skast
D:
17 jul. 1910
Skast s. (Åsgård)
Maren Hansen
1862-1922
Maren Hansen
F:
1 jul. 1862
Randerup
G:
24 apr. 1912
Dybbøl
D:
12 okt. 1922
Skast s. (Åsgård)
Ingvard Hansen Beyer
1853-1920
Ingvard Hansen Beyer
F:
24 jun. 1853
Skast s. (Åsgård)
D:
15 feb. 1920
Skast s. (Åsgård)
Kaj Emil Lindskov Christiansen
Else Bergethe Hansen
Anna Agnethe Lindskov Christiansen
Morten Alfred Christensen
Børge Lindskov Christiansen
Mette Børsting Andersen
Tage Lindskov Christiansen
Karen Marie Rønne
Ib Lindskov Christiansen
Agathe Emilie Wiberg
1890-
Agathe Emilie Wiberg
F:
13 apr. 1890
Bregninge (Ærø)
Otto Emil Lindskov Christiansen
1881-
Otto Emil Lindskov Christiansen
F:
3 nov. 1881
København
G:
Frederiksberg (Godthåb)
Dagmar Wiberg
1892-
Dagmar Wiberg
F:
11 jul. 1892
Bregninge (Ærø)
Johannes Emil Beyer Wiberg
Stig Ingvardt Beyer Wiberg
Kirsten Helene Beyer Wiberg
George Olsson
Johannes Beyer Wiberg
1894-
Johannes Beyer Wiberg
F:
31 mar. 1894
Bregninge (Ærø)
Else Margrethe Pouline Dahl
1904-
Else Margrethe Pouline Dahl
F:
7 okt. 1904
København
G:
28 sep. 1926
Lundtofte
Lydia Wiberg
1895-
Lydia Wiberg
F:
8 okt. 1895
Bregninge (Ærø)
Anne Helene Beyer
1856-1942
Anne Helene Beyer
F:
23 maj 1856
Skast s. (Åsgård)
D:
17 nov. 1942
Frederiksberg
Johannes Emil Wiberg
1832-1907
Johannes Emil Wiberg
F:
26 apr. 1832
København
G:
9 maj 1889
Skast
D:
17 jan. 1907
Tved
Frode Claudius Beyer
1893-1893
Frode Claudius Beyer
F:
11 jun. 1893
København
D:
11 jun. 1893
København
Bent Beyer
Eva Irene Johannesen
Karsten Beyer
Erik Beyer
Gudrun Beyer
Frode Beyer
1894-1976
Frode Beyer
F:
18 jun. 1894
København
D:
2 okt. 1976
Karen Elisabeth Bodelsen
1901-
Karen Elisabeth Bodelsen
F:
10 sep. 1901
København
G:
16 maj 1922
København
Gudrun Beyer
1897-
Gudrun Beyer
F:
28 jun. 1897
København
Andreas Beyer
1858-1911
Andreas Beyer
F:
31 maj 1858
Skast s. (Åsgård)
D:
30 maj 1911
København
Wilhelmine Torkilda Thanning
1861-1909
Wilhelmine Torkilda Thanning
F:
26 jan. 1861
Sulsted
G:
12 okt. 1892
København
D:
27 maj 1909
København
Thorkilda Gram-Hanssen
1895-1974
Thorkilda Gram-Hanssen
F:
17 aug. 1895
Tved
D:
15 aug. 1974
Claus Beyer Gram-Hanssen
1928-1933
Claus Beyer Gram-Hanssen
F:
28 mar. 1928
Horne
D:
18 jul. 1933
Horne
Christian Gram-Hanssen
Vibeke Beyer Gram-Hanssen
Ib Vinkel Agger
Nils Johannes Beyer Gram-Hanssen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Petrea Degn Clausen
Agnethe Beyer Gram-Hanssen
1935-1935
Agnethe Beyer Gram-Hanssen
F:
4 jun. 1935
Horne
D:
10 sep. 1935
Odense (Børnehospitalet)
Claus Johannes Beyer Gram-Hanssen
1898-
Claus Johannes Beyer Gram-Hanssen
F:
12 jan. 1898
Tved
Ella Marie Elisabeth Nielsen
1901-
Ella Marie Elisabeth Nielsen
F:
1 nov. 1901
Hæsinge s. (Kistrup Skovfogedbolig)
G:
14 aug. 1926
Odense
Gjertrud Agathe Beyer Gram-Hanssen
1901-
Gjertrud Agathe Beyer Gram-Hanssen
F:
30 okt. 1901
Tved
Thorvald Rasmus Peter Carl Laurits Langeløkke
1899-
Thorvald Rasmus Peter Carl Laurits Langeløkke
F:
11 jun. 1899
Ordrup
G:
12 jun. 1936
København (Garnisonskirken)
Ove Gram-Hanssen
1905-
Ove Gram-Hanssen
F:
22 jul. 1905
Tved
Ester Sofie Hansen
Ester Sofie Hansen
G:
4 apr. 1950
Odense
Kirstine Beyer
1860-1933
Kirstine Beyer
F:
25 maj 1860
Skast s. (Åsgård)
D:
30 jul. 1933
Odense
Johannes Terkel Michael Hanssen
1850-1909
Johannes Terkel Michael Hanssen
F:
9 apr. 1850
Viskinde s. (Løgtvedgård)
G:
7 nov. 1894
Bregninge (Ærø)
D:
17 jan. 1909
Tved v. Svendborg
Emilie Knudsen
1888-1955
Emilie Knudsen
F:
19 jul. 1888
Halk s. (Beierholm)
D:
F
Fredericia
Ingrid Hansen
Gyda Hansen
1923-
Gyda Hansen
F:
16 aug. 1923
Thisted
Ole Preben Bitsch
Johan Evald Hansen
Ole Evald Hansen
Bodil Wilstrup Prebensen
Kirsten Evald Hansen
1931-1936
Kirsten Evald Hansen
F:
20 feb. 1931
Hovedgård
D:
18 aug. 1936
Hovedgård
Dina Evald Hansen
Agathe Knudsen
1890-1971
Agathe Knudsen
F:
30 apr. 1890
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1971
Bagsværd ?
Evald Elmer Lyager Hansen
1885-1971
Evald Elmer Lyager Hansen
F:
27 jul. 1885
Randers
G:
21 nov. 1921
Kolding
D:
10 aug. 1971
Bagsværd
Flora Knudsen
1891-1955
Flora Knudsen
F:
27 okt. 1891
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1955
Johannes Peter Ingwersen
Dora Juhl Thomsen
Rasmus Ingwersen
Helga Jensen
Helga Ellen Knudsen
1893-1967
Helga Ellen Knudsen
F:
5 apr. 1893
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1967
Viuf ?
Christian Ingwersen
1893-1943
Christian Ingwersen
F:
30 jul. 1893
Viuf s. (Elisabethsminde)
G:
18 nov. 1916
Assens
D:
28 aug. 1943
Viuf
Signe Knudsen
1894-1895
Signe Knudsen
F:
8 apr. 1894
Halk s. (Beierholm)
D:
25 mar. 1895
Halk s. (Beierholm)
Knud Lausten Knudsen
Karen Charlotte Knudsen
1937-1951
Karen Charlotte Knudsen
F:
13 sep. 1937
Vejle
D:
19 jan. 1951
Vejle
Kirsten Knudsen
1943-ca. 2000
Kirsten Knudsen
F:
28 okt. 1943
Vejle
D:
ca. RING 2000
Hans Aagesen Knudsen
1898-1975
Hans Aagesen Knudsen
F:
9 mar. 1898
Halk s. (Beierholm)
D:
3 aug. 1975
Vejle
Vita Ingerslev
1904-1985
Vita Ingerslev
F:
28 mar. 1904
Viborg
G:
3 jul. 1928
Tarm
D:
13 aug. 1985
Vejle (Mølholm plejehjem)
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
D:
14 dec. 1917
Assens
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
24 jan. 1937
Kolding
Margrethe Beyer
1868-1932
Margrethe Beyer
F:
29 dec. 1868
Skast s. (Åsgård)
D:
2 dec. 1932
Sønderborg
Peter Hansen
1864-1930
Peter Hansen
F:
20 aug. 1864
Uge
G:
15 jun. 1898
Skast
D:
3 nov. 1930
Sønderborg
Claus Beyer
1819-1895
Claus Beyer
F:
13 jun. 1819
Skast s. (Åsgård)
D:
3 jun. 1895
Skast s. (Åsgård)
Agathe Hansen
1824-1899
Agathe Hansen
F:
23 dec. 1824
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
12 okt. 1843
Skast s. (Åsgård)
D:
28 feb. 1899
Halk s. (Beierholm)
Helene Marie Beyer
1821-1825
Helene Marie Beyer
F:
24 apr. 1821
Skast s. (Åsgård)
D:
7 maj 1825
Skast s. (Åsgård)
Jens Thimsen Beyer
1830-1833
Jens Thimsen Beyer
F:
15 jul. 1830
Skast s. (Åsgård)
D:
26 mar. 1833
Skast s. (Åsgård)
Andreas Beyer
1785-1835
Andreas Beyer
F:
11 sep. 1785
Skast s. (Ås)
D:
14 nov. 1835
Skast s. (Åsgård)
Mette Marie (Thimsen) Jensen
1793-1876
Mette Marie (Thimsen) Jensen
F:
28 jun. 1793
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
1 jan. 1816
D:
20 maj 1876
Skast s. (Åsgård)
Mette Kirstine Nielsen
1848-
Mette Kirstine Nielsen
F:
11 apr. 1848
Skast
Jes Nielsen
1851-
Jes Nielsen
F:
7 aug. 1851
Skast
Mette Marie Nielsen
1816-1898
Mette Marie Nielsen
F:
5 nov. 1816
Skast
D:
26 sep. 1898
Skast
Anders Nielsen
ca. 1788-
Anders Nielsen
F:
ca. 1788
G:
28 maj 1847
Skast
Jens Oksen
1919-2003
Jens Oksen
F:
19 sep. 1919
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
3 okt. 2003
Erik Oksen
1922-2014
Erik Oksen
F:
9 jan. 1922
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
25 okt. 2014
Svend Oksen
1925-2017
Svend Oksen
F:
2 maj 1925
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
1 apr. 2017
Kjeld Peter Oksen
1878-1961
Kjeld Peter Oksen
F:
4 dec. 1878
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
6 jul. 1961
Tønder (sygehuset)
Ingeborg Schrøder
1894-1987
Ingeborg Schrøder
F:
1 jul. 1894
G:
25 aug. 1918
D:
17 dec. 1987
Skærbæk
Aage Hage Oksen
1881-
Aage Hage Oksen
F:
9 mar. 1881
Skærbæk s. (Moesbøl)
Cathrine Oksen
1882-1981
Cathrine Oksen
F:
28 okt. 1882
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
8 dec. 1981
Skærbæk
Andreas Svendsen
1876-1954
Andreas Svendsen
F:
25 maj 1876
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
17 apr. 1954
Tønder (Sygehuset)
Eva Weis Bentzon
1944-
Eva Weis Bentzon
F:
27 sep. 1944
Peter Weis Bentzon
1947-
Peter Weis Bentzon
F:
22 sep. 1947
Vibeke Birgitte Oksen
Michael Weis Bentzon
1920-
Michael Weis Bentzon
F:
1 dec. 1920
Oskar Oksen
1884-
Oskar Oksen
F:
6 maj 1884
Skærbæk s. (Moesbøl)
Rosa Catharina Møller
1886-
Rosa Catharina Møller
F:
27 mar. 1886
Århus
G:
17 dec. 1918
Hellerup
Meta Marie Oksen
1889-1956
Meta Marie Oksen
F:
4 jun. 1889
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
24 nov. 1956
Skærbæk
Thorvald Oksen
1890-1891
Thorvald Oksen
F:
1 sep. 1890
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
21 feb. 1891
Skærbæk s. (Moesbøl)
Cæcilie Marie Hage
1854-1931
Cæcilie Marie Hage
F:
21 aug. 1854
Skast
D:
8 apr. 1931
Skærbæk
Jens Beier Ocksen
1851-1928
Jens Beier Ocksen
F:
21 jan. 1851
Skærbæk s. (Moesbøl)
G:
25 okt. 1877
D:
3 okt. 1928
Skærbæk s. (Moesbøl)
Caroline Christiane Hage
1860-1860
Caroline Christiane Hage
F:
2 sep. 1860
Skast
D:
15 sep. 1860
Skast
Okke Nielsen Hage
1830-1905
Okke Nielsen Hage
F:
1 feb. 1830
G:
31 mar. 1853
Skast
D:
20 sep. 1905
Karl Christian Jacobsen
1859-
Karl Christian Jacobsen
F:
2 mar. 1859
Skast
Caroline Jessine Jacobsen
1860-1935
Caroline Jessine Jacobsen
F:
24 okt. 1860
Skast
D:
15 okt. 1935
København (De gamles By)
Helene Marie Nielsen
1818-1883
Helene Marie Nielsen
F:
15 sep. 1818
Skast
D:
10 jul. 1883
Skast
Gunde Vestesen Jacobsen
ca. 1830-1883
Gunde Vestesen Jacobsen
F:
ca. 1830
G:
12 nov. 1858
Skast
D:
26 mar. 1883
Skast
Jes Nielsen
1855-1877
Jes Nielsen
F:
8 jun. 1855
D:
5 maj 1877
Niels Hansen Nielsen
1823-1892
Niels Hansen Nielsen
F:
30 okt. 1823
Skast
D:
30 aug. 1892
Skast
Ane Kirstine Hage
1832-
Ane Kirstine Hage
F:
29 okt. 1832
G:
1 dec. 1853
Skast
Greis Magnus Nielsen
Marie Kjestine Nielsen
1895-
Marie Kjestine Nielsen
F:
10 Maj 1895
Skærbæk
Claus Bendix Rosenkrantz Maack
1893-
Claus Bendix Rosenkrantz Maack
F:
12 dec. 1893
Hesselager s. (Vormark)
G:
28 dec. 1923
Skærbæk
Niels Hansen Nielsen
1897-1947
Niels Hansen Nielsen
F:
8 nov. 1897
Skærbæk
D:
19 feb. 1947
Ribe (Amtssygeh.)
Elna Thyssen
1900-
Elna Thyssen
F:
27 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
G:
2 aug. 1925
Skærbæk
Greis Magnus Nielsen
Jens Korsgaard Nielsen
Andreas Christian Nielsen
1866-1945
Andreas Christian Nielsen
F:
11 nov. 1866
Skast
D:
1 apr. 1945
Skærbæk
Marie Dorthea Korsgaard
1863-1928
Marie Dorthea Korsgaard
F:
14 jul. 1863
Skærbæk
G:
2 dec. 1892
Skast
D:
6 jul. 1928
Skærbæk
Anne Nielsen
1868-
Anne Nielsen
F:
27 okt. 1868
Christian Frederik Nielsen
1870-1890
Christian Frederik Nielsen
F:
12 okt. 1870
Skast
D:
21 jul. 1890
Skast
Carl Christian Nielsen
1872-
Carl Christian Nielsen
F:
28 dec. 1872
Marie Piane Linnet
1840-1873
Marie Piane Linnet
F:
10 mar. 1840
G:
8 dec. 1865
Skast
D:
27 feb. 1873
Marie Piane Nielsen
1879-
Marie Piane Nielsen
F:
25 maj 1879
Jes Nielsen
1883-1890
Jes Nielsen
F:
16 mar. 1883
Skast
D:
13 maj 1890
Skast
Christine Lytzen
Christine Lytzen
G:
29 okt. 1878
Skast
Caroline Christiane Beyer
1789-1856
Caroline Christiane Beyer
F:
11 mar. 1789
Skast s. (Ås)
D:
14 mar. 1856
Skast
Jes Nielsen
1783-1862
Jes Nielsen
F:
25 aug. 1783
Ballum s. (Vesterende)
G:
6 jan. 1816
D:
3 jun. 1862
Skast
Helene Marie Schmidt
1757-1798
Helene Marie Schmidt
F:
1757
Højer
D:
24 maj 1798
Skast s. (Ås)
Claus Beyer
1751-1789
Claus Beyer
F:
24 sep. 1751
G:
1 okt. 1781
Skast
D:
22 feb. 1789
Dødfødt datter
1791-1791
Dødfødt datter
F:
17 nov. 1791
Skast s. (Ås)
D:
17 nov. 1791
Skast s. (Ås)
Niels Hansen
1765-1798
Niels Hansen
F:
10 okt. 1765
Skast
G:
9 apr. 1790
Skast
D:
10 maj 1798
Skast s. (Ås)
Karen Jefsdatter
ca. 1714-1786
Karen Jefsdatter
F:
ca. 1714
fmtl. Højer
D:
1 apr. 1786
Højer
Andreas Schmidt
ca. 1710-1770
Andreas Schmidt
F:
ca. 1710
fmtl. Højer
G:
15 nov. 1745
Højer
D:
24 aug. 1770
Højer
Hans Nielsen
1774-1784
Hans Nielsen
F:
1774
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1784
Emmerlev s. (Kærgård)
Maria Nielsdatter
1777-1778
Maria Nielsdatter
F:
1777
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1778
Emmerlev s. (Kærgård)
Maren Jensdatter
1750-
Maren Jensdatter
F:
1750
Emmerlev s. (Kærgård)
Niels Hansen
ca. 1736-1783
Niels Hansen
F:
ca. 1736
D:
1783
Emmerlev s. (Kærgård)
Jep Andersen Jensen
1818-1845
Jep Andersen Jensen
F:
20 sep. 1818
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
SENEST 1845
Jens Jepsen
1774-1855
Jens Jepsen
F:
1774
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
24 feb. 1855
Emmerlev s. (Kærgård)
Kirstine Marie Andersdatter
1790-1845
Kirstine Marie Andersdatter
F:
1790
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
3 maj 1817
Emmerlev
D:
23 sep. 1845
Emmerlev s. (Kærgård)
Jep Hansen
1808-1819
Jep Hansen
F:
1808
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
24 sep. 1819
Emmerlev s. (Kærgård)
Hans Jepsen
1777-1819
Hans Jepsen
F:
1777
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
13 maj 1819
Emmerlev s. (Kærgård)
Dorthea Tygesdatter
1781-1845
Dorthea Tygesdatter
F:
1781
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
17 jan. 1845
Emmerlev s. (Kærgård)
Laust Lorentzen Jepsen
1780-
Laust Lorentzen Jepsen
F:
1780
Emmerlev s. (Kærgård)
Christine Mikkelsdatter
ca. 1798-1827
Christine Mikkelsdatter
F:
ca. 1798
G:
4 apr. 1825
Emmerlev
D:
16 nov. 1827
Emmerlev s. (Kærgård)
Bodil Marie Jensdatter
ca. 1778-
Bodil Marie Jensdatter
F:
ca. 1778
G:
7 apr. 1828
Emmerlev
Inger Lene Nielsdatter
1819-
Inger Lene Nielsdatter
F:
11 jun. 1819
Emmerlev s. (Kærgård)
Christen Hansen Hollænder Nielsen
1820-1847
Christen Hansen Hollænder Nielsen
F:
25 nov. 1820
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
SENEST 1847
Jep Hansen Nielsen
1822-1823
Jep Hansen Nielsen
F:
23 dec. 1822
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
22 apr. 1823
Emmerlev s. (Kærgård)
Ehm Hansen Nielsen
1832-1833
Ehm Hansen Nielsen
F:
17 jun. 1832
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
17 apr. 1833
Emmerlev s. (Kærgård)
Niels Christian Nielsen
1835-1835
Niels Christian Nielsen
F:
15 jul. 1835
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
5 aug. 1835
Emmerlev s. (Kærgård)
Niels Christian Nielsen
1836-1836
Niels Christian Nielsen
F:
17 aug. 1836
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
3 sep. 1836
Emmerlev s. (Kærgård)
Niels Hansen Jepsen
1783-1847
Niels Hansen Jepsen
F:
1783
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
29 dec. 1847
Emmerlev s. (Kærgård)
Kirstine Christensdatter
ca. 1795-1848
Kirstine Christensdatter
F:
ca. 1795
G:
12 apr. 1817
Emmerlev
D:
27 jun. 1848
Emmerlev s. (Kærgård)
Inger Helene Jensdatter
1753-1829
Inger Helene Jensdatter
F:
1753
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
12 mar. 1829
Emmerlev s. (Kærgård)
Jep Hansen
ca. 1745-1786
Jep Hansen
F:
ca. 1745
D:
1786
Emmerlev s. (Kærgård)
Maren Jefsdatter
ca. 1720-1765
Maren Jefsdatter
F:
ca. 1715/20
fmtl. Højer
D:
1765
Emmerlev s. (Kærgård)
Jens Pedersen Handler
-1756
Jens Pedersen Handler
D:
1756
Emmerlev s. (Kærgård)
Anne Botille Laustdatter
1756-1756
Anne Botille Laustdatter
F:
1756
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1756
Emmerlev s. (Kærgård)
Jef Laustsen
1759-
Jef Laustsen
F:
1759
Emmerlev s. (Kærgård)
Laust Andersen (Handler)
ca. 1705-1788
Laust Andersen (Handler)
F:
ca. 1705
D:
1788
Emmerlev s. (Kærgård)
Anne Jefsdatter
ca. 1721-1779
Anne Jefsdatter
F:
ca. 1721
fmtl. Højer
D:
15 sep. 1779
Højer
Helene Jensdatter
1680-
Helene Jensdatter
F:
1680
Højer
Jef Hansen
ca. 1679-1762
Jef Hansen
F:
ca. 1679
G:
1706
Emmerlev
D:
1762
Højer
Helene Nisdatter
1640-
Helene Nisdatter
F:
o. 1635/40
fmtl. Højer
Jens Nissen
ca. 1637-1685
Jens Nissen
F:
ca. 1637
D:
28 okt. 1685
Højer
Boh Hansen
1703-1735
Boh Hansen
F:
o. 1702/03
fmtl. Højer
D:
1735
på rejse til Ostindien
Ellen Hansdatter
1705-1774
Ellen Hansdatter
F:
o. 1704/05
fmtl. Højer
D:
1 okt. 1774
Højer
Boh Nissen
1710-1753
Boh Nissen
F:
o. 1705/10
G:
FMTL. M. E.H.
D:
30 okt. 1753
Højer
Christen Hansen
1706-1737
Christen Hansen
F:
o. 1705/06
fmtl. Højer
D:
tidligst 1737
Anne Hansdatter
1736-
Anne Hansdatter
F:
1736
Anne Hansdatter
ca. 1707-1779
Anne Hansdatter
F:
ca. 1707
fmtl. Højer
D:
5 jan. 1779
Møgeltønder
Hans Keelsen
Anne Boesdatter
1673-
Anne Boesdatter
F:
1673
Højer
Hans Haulefsen
-ca. 1710
Hans Haulefsen
G:
1701
Højer
D:
ca. 1710
Anne Hansdatter
-1787
Anne Hansdatter
D:
TIDLIGST 1787
Anne Carstensdatter
ca. 1709-1787
Anne Carstensdatter
F:
ca. 1709
fmtl. Højer
D:
16 dec. 1787
Højer
Hans Haulsen
Anne Carstensen
1753-1788
Anne Carstensen
F:
1753
D:
7 jun. 1788
Monica Carstensen
1790-1812
Monica Carstensen
F:
8 jul. 1790
D:
15 apr. 1812
Anna Marie Carstensen
1851-1853
Anna Marie Carstensen
F:
15 okt. 1851
D:
15 jul. 1853
Elfriede Catharina Hansen
1882-
Elfriede Catharina Hansen
F:
11 jun. 1882
Burkal s. (Rens)
Andreas Ferdinand Hansen
1879-
Andreas Ferdinand Hansen
F:
10 jul. 1879
Schönkirchen s. (Neumühlen), Holsten
G:
24 maj 1907
Højer
Mathias Hansen
1883-
Mathias Hansen
F:
27 dec. 1883
Burkal s. (Rens)
Meta Christine Carstensen
1853-1920
Meta Christine Carstensen
F:
18 nov. 1853
Højer
D:
14 okt. 1920
Højer
Christian Emil Hansen
1854-eft. 1906
Christian Emil Hansen
F:
3 dec. 1854
G:
30 jul. 1881
Højer
D:
eft. ER 1906
Christian Christensen
1883-
Christian Christensen
F:
1 jan. 1883
Højer
Mathias Christensen
1884-
Mathias Christensen
F:
26 dec. 1884
Højer
Christine Christensen
1887-
Christine Christensen
F:
26 okt. 1887
Højer
Ernst August Haar
1887-
Ernst August Haar
F:
20 jun. 1887
Kiel
G:
11 okt. 1912
Højer
Meta Catharina Christensen
1890-1895
Meta Catharina Christensen
F:
8 aug. 1890
Højer
D:
23 maj 1895
Højer
Anne Marie Carstensen
1856-
Anne Marie Carstensen
F:
15 jun. 1856
Højer
Christian Hansen Christensen
1857-
Christian Hansen Christensen
F:
15 aug. 1857
Højer
G:
15 jun. 1882
Højer
Matthias Boysen Carstensen
1826-1889
Matthias Boysen Carstensen
F:
5 sep. 1826
Højer
D:
7 feb. 1889
Højer
Christine Carstensen
ca. 1827-1906
Christine Carstensen
F:
ca. 1827
Braderup
G:
24 maj 1850
Højer
D:
26 feb. 1906
Højer
Boh Matthiesen Carstensen
1792-1829
Boh Matthiesen Carstensen
F:
21 sep. 1792
D:
26 aug. 1829
Anna Marie (Boysen) Kamp
1798-1850
Anna Marie (Boysen) Kamp
F:
27 apr. 1798
G:
13 nov. 1818
D:
21 jun. 1850
Carsten Carstensen
1794-1797
Carsten Carstensen
F:
19 okt. 1794
D:
17 aug. 1797
Jens Carstensen
1754-1808
Jens Carstensen
F:
1754
D:
3 feb. 1808
Ellen Bohsdatter
1767-1796
Ellen Bohsdatter
F:
20 apr. 1767
Højer
G:
21 aug. 1789
Højer
D:
9 dec. 1796
Højer
Margrethe Carstensen
1826-
Margrethe Carstensen
F:
21 maj 1826
Maria Catharina Carstensen
1889-
Maria Catharina Carstensen
F:
6 nov. 1889
Højer
Anna Catharina Carstensen
1891-
Anna Catharina Carstensen
F:
14 jul. 1891
Højer
Hans Christian Carstensen
1893-
Hans Christian Carstensen
F:
27 apr. 1893
Højer
Margrethe Carstensen
1895-
Margrethe Carstensen
F:
10 jul. 1895
Højer
Anna Sophie Catharina Carstensen
ca. 1897-1905
Anna Sophie Catharina Carstensen
F:
ca. 1897
D:
13 feb. 1905
Højer
Andrea Ingeborg Carstensen
1899-1953
Andrea Ingeborg Carstensen
F:
5 mar. 1899
Højer
D:
9 jun. 1953
Højer
Feodora Carstensen
1902-
Feodora Carstensen
F:
1 jun. 1902
Højer
Johanne Carstensen
1904-
Johanne Carstensen
F:
5 nov. 1904
Højer
Carsten Andreas Carstensen
1863-
Carsten Andreas Carstensen
F:
15 mar. 1863
Højer
Margrethe Nielsen
1864-
Margrethe Nielsen
F:
8 feb. 1864
Højer s. (Rudbøl)
G:
20 jul. 1889
Højer
Andreas Ingwert Carstensen
1865-
Andreas Ingwert Carstensen
F:
9 aug. 1865
Højer
Hans Christian Carstensen
1828-1896
Hans Christian Carstensen
F:
2 maj 1828
Højer
D:
19 apr. 1896
Højer
Christine Marie Hansen
ca. 1836-1913
Christine Marie Hansen
F:
ca. 1836
G:
3 jun. 1859
Højer
D:
26 jun. 1913
Højer
Jens Carstensen
1830-
Jens Carstensen
F:
2 nov. 1830
Maria Thulina Carstensen
1833-1858
Maria Thulina Carstensen
F:
10 feb. 1833
D:
1 mar. 1858
Claus Bertelsen
1859-
Claus Bertelsen
F:
6 feb. 1859
Aabenraa
Christine Sofie Carstensen
1835-
Christine Sofie Carstensen
F:
20 okt. 1835
Jürgen Bertelsen
1819-1862
Jürgen Bertelsen
F:
22 jan. 1819
Aabenraa
G:
1854/59
D:
1859/62
Hartvig Jensen
1863-1877
Hartvig Jensen
F:
5 apr. 1863
Aabenraa
D:
4 apr. 1877
Aabenraa
Maria Christina Jensen
1864-
Maria Christina Jensen
F:
28 sep. 1864
Aabenraa
Hans Nicolai Friedrichsen
1864-
Hans Nicolai Friedrichsen
F:
6 feb. 1864
Tønder
G:
29 jul. 1890
Carsten Jensen
1866-
Carsten Jensen
F:
24 dec. 1866
Aabenraa
Johann Jürgen Jensen
1869-
Johann Jürgen Jensen
F:
25 feb. 1869
Aabenraa
Maria Dorothea Jensen
1870-
Maria Dorothea Jensen
F:
9 dec. 1870
Aabenraa
Hans Jürgen Jensen
1873-
Hans Jürgen Jensen
F:
8 jan. 1873
Aabenraa
Johann Jørgen Jensen
1826-
Johann Jørgen Jensen
F:
1 sep. 1826
G:
6 jun. 1862
Aabenraa
Kirsten Hansine Carstensen
1838-
Kirsten Hansine Carstensen
F:
20 apr. 1838
Thomas Carstensen
1840-
Thomas Carstensen
F:
9 feb. 1840
Carsten Carstensen
1798-
Carsten Carstensen
F:
7 apr. 1798
Marie Christine Johnsen
-1856
Marie Christine Johnsen
G:
6 aug. 1825
D:
2 jun. 1856
Højer
Ewald Carstensen
1800-1800
Ewald Carstensen
F:
9 sep. 1800
D:
15 okt. 1800
Anders Carstensen
1801-1831
Anders Carstensen
F:
29 aug. 1801
D:
18 jan. 1831
Hans Carstensen
1803-1837
Hans Carstensen
F:
6 dec. 1803
D:
7 maj 1837
Margrethe Lorentzen
1772-1808
Margrethe Lorentzen
F:
1772
G:
20 maj 1796
D:
4 jan. 1808
Anne Kirstine Carstensen
1756-1783
Anne Kirstine Carstensen
F:
1756
D:
2 sep. 1783
Carsten Carstensen
1759-1821
Carsten Carstensen
F:
1759
D:
27 feb. 1821
Gertrud Carstensen
1762-1767
Gertrud Carstensen
F:
1762
D:
9 jan. 1767
Gyde Kirstine Carstensen
1765-1790
Gyde Kirstine Carstensen
F:
9 dec. 1765
D:
6 mar. 1790
Hanne Carstensen
1769-1773
Hanne Carstensen
F:
25 jul. 1769
D:
2 jan. 1773
Hans Carstensen Ox
1773-1773
Hans Carstensen Ox
F:
23 maj 1773
D:
20 aug. 1773
Carsten Carstensen
ca. 1712-1788
Carsten Carstensen
F:
ca. 1712
fmtl. Højer
D:
23 jun. 1788
Højer
Monica Jensdatter
1731-1784
Monica Jensdatter
F:
1731
Højer
G:
1751
Højer
D:
24 apr. 1784
Højer
Carl Friedrich Hansen
1751-1751
Carl Friedrich Hansen
F:
1751
Højer
D:
1751
Højer
Carsten Hansen
1752-1752
Carsten Hansen
F:
1752
Højer
D:
1752
Højer
Anne Carstensdatter
1754-1758
Anne Carstensdatter
F:
1754
Højer
D:
1758
Højer
Hans Carstensen
ca. 1715-1774
Hans Carstensen
F:
ca. 1715
fmtl. Højer
D:
3 sep. 1774
Højer
Gyde Jefsdatter
ca. 1712-1778
Gyde Jefsdatter
F:
ca. 1712
fmtl. Højer
G:
1745
Højer
D:
12 feb. 1778
Højer
Carsten Carstensen
1670-
Carsten Carstensen
F:
o. 1665/70
Højer
G:
ca. 1711
Ellen Boesdatter
1675-
Ellen Boesdatter
F:
1675
Højer
Boh Nissen
1710-1753
Boh Nissen
F:
o. 1705/10
D:
30 okt. 1753
Højer
Ellen Hansdatter
1705-1774
Ellen Hansdatter
F:
o. 1704/05
fmtl. Højer
G:
FMTL. M. E.H.
D:
1 okt. 1774
Højer
Carsten Nissen
Nis Andersen
1748-1763
Nis Andersen
F:
1748
Højer
D:
SENEST 1763
Jens Andersen
1751-1751
Jens Andersen
F:
1751
Højer
D:
1751
Højer
Karen Andersdatter
1756-
Karen Andersdatter
F:
FMTL. O. 1753/56
Gunder Marie Andersdatter
1758-
Gunder Marie Andersdatter
F:
1758
Højer
Anders Nissen
ca. 1712-1763
Anders Nissen
F:
ca. 1712
D:
5 nov. 1763
Højer
Inger Jensdatter Kamp
ca. 1716-1766
Inger Jensdatter Kamp
F:
ca. 1716
G:
1747
Højer
D:
26 apr. 1766
Højer
Nis Boesen
1677-1730
Nis Boesen
F:
1677
Højer
D:
o. 1730
Højer
Karen
-1747
Karen
D:
fmtl. 1738 eller 1747
Højer
Peter Bonnicksen Boesen
1679-
Peter Bonnicksen Boesen
F:
1679
Højer
Jens Boesen
1681-
Jens Boesen
F:
1681
Højer
Boy Erichsen
1797-1799
Boy Erichsen
F:
28 nov. 1797
Højer
D:
8 jan. 1799
Højer
Hans Boysen Petersen
1838-1838
Hans Boysen Petersen
F:
10 okt. 1838
Højer
D:
11 okt. 1838
Højer
Maria Petersen
1838-1867
Maria Petersen
F:
10 okt. 1838
Højer
D:
28 feb. 1867
Højer
Dødfødt søn
1866-1866
Dødfødt søn
F:
26 dec. 1866
Højer
D:
26 dec. 1866
Højer
Mette Cathrine Nissen
1866-
Mette Cathrine Nissen
F:
26 dec. 1866
Højer
Marius Peter Nissen
1869-
Marius Peter Nissen
F:
16 feb. 1869
Højer
Caroline Petersen
1840-
Caroline Petersen
F:
10 okt. 1840
Højer
Nicolai Nissen
ca. 1840-1873
Nicolai Nissen
F:
ca. 1840
D:
1869/73
som soldat i Frankrig
Nicolai Nissen
1874-
Nicolai Nissen
F:
20 nov. 1874
Højer
Christian Nissen
1874-
Christian Nissen
F:
20 nov. 1874
Højer
NN
Hansine Petersen
1842-
Hansine Petersen
F:
11 apr. 1842
Højer
Christine Erichsen
ca. 1799-1860
Christine Erichsen
F:
ca. 1799
D:
20 dec. 1860
Højer
Marcus Peter Petersen
ca. 1802-1882
Marcus Peter Petersen
F:
ca. 1802
G:
25 nov. 1837
Højer
D:
7 okt. 1882
Højer
Boy Erichsen
1802-
Boy Erichsen
F:
25 jan. 1802
Højer
Lorenz Erichsen
1804-
Lorenz Erichsen
F:
24 jan. 1804
Højer
Boy Erichsen
1806-
Boy Erichsen
F:
9 apr. 1806
Højer
Martin Erichsen
1809-1841
Martin Erichsen
F:
26 okt. 1809
Højer
D:
14 nov. 1841
Højer
Hans Boysen Erichsen
1767-1827
Hans Boysen Erichsen
F:
24 dec. 1767
Højer
D:
31 okt. 1827
Højer
Karen Laustdatter
ca. 1771-1826
Karen Laustdatter
F:
ca. 1771
D:
2 okt. 1826
Højer
Merret Boysdatter
1769-1769
Merret Boysdatter
F:
8 mar. 1769
Højer
D:
5 jul. 1769
Højer
Lydik Boysen
1770-1784
Lydik Boysen
F:
4 okt. 1770
Højer
D:
23 nov. 1784
Højer
Merret Marie Boysdatter
1773-
Merret Marie Boysdatter
F:
18 nov. 1773
Højer
Boy Hansen (Erichsen)
1740-1798
Boy Hansen (Erichsen)
F:
1740
Højer
D:
25 nov. 1798
Højer
Maren Lydiksdatter
1736-1816
Maren Lydiksdatter
F:
1736
Højer
G:
30 jan. 1767
Højer
D:
15 aug. 1816
Højer
Hans Erichsen
1777-1778
Hans Erichsen
F:
3 nov. 1777
Højer
D:
24 jan. 1778
Højer
Christine Jensdatter
1780-1780
Christine Jensdatter
F:
13 feb. 1780
Højer
D:
13 okt. 1780
Højer
Jens Hansen (Erichsen)
1743-1781
Jens Hansen (Erichsen)
F:
1743
Højer
D:
28 jul. 1781
Højer
Johanne Nicolaisdatter
Merret Mathiasdatter
1715-1751
Merret Mathiasdatter
F:
o. 1710/15
fmtl. Højer
D:
1751
Højer
Hans Jensen (Erichsen)
ca. 1708-1775
Hans Jensen (Erichsen)
F:
ca. 1708
G:
1737
Højer
D:
1 feb. 1775
Højer
Jens Thomsen
1746-1746
Jens Thomsen
F:
1746
Højer
D:
1746
Højer
Maria Andersen
1767-1789
Maria Andersen
F:
9 sep. 1767
Højer
D:
27 okt. 1789
Højer
Andreas Andersen
1776-1776
Andreas Andersen
F:
23 nov. 1776
Højer
D:
13 dec. 1776
Højer
Fedder Andersen
1825-
Fedder Andersen
F:
30 apr. 1825
Højer
Jens Moritzen Hansen
1856-
Jens Moritzen Hansen
F:
4 aug. 1856
Højer
Mathias Andreasen Hansen
1890-
Mathias Andreasen Hansen
F:
13 mar. 1890
Højer
Thomas Andreas Hansen
1861-
Thomas Andreas Hansen
F:
7 maj 1861
Højer
Marie Johanne Nielsen
1862-
Marie Johanne Nielsen
F:
8 jan. 1862
Møgeltønder s. (Lust)
G:
1 jun. 1888
Højer
Meinert Hansen
1866-
Meinert Hansen
F:
21 apr. 1866
Højer
Marie Herlich Weiss
1899-
Marie Herlich Weiss
F:
7 mar. 1899
Højer
Bothilde Marie Hansen
1866-
Bothilde Marie Hansen
F:
21 apr. 1866
Højer
Otto Franz Carl Weiss
1867-
Otto Franz Carl Weiss
F:
19 maj 1867
Sagard på Rügen
G:
14 apr. 1893
Højer
Fritz Hansen
1869-
Fritz Hansen
F:
29 apr. 1869
Højer
Herle Marie Andersen
1827-
Herle Marie Andersen
F:
2 apr. 1827
Højer
Mathias Andersen Hansen
1823-1903
Mathias Andersen Hansen
F:
21 aug. 1823
Daler
G:
24 maj 1855
Højer
D:
5 jan. 1903
Højer
Thomas Andreas Andersen
1778-
Thomas Andreas Andersen
F:
4 feb. 1778
Højer
Botilla Marie Popsen
ca. 1796-1862
Botilla Marie Popsen
F:
ca. 1796
G:
10 jul. 1824
Højer
D:
14 jul. 1862
Højer
Hans Peter Andersen
1780-1787
Hans Peter Andersen
F:
20 okt. 1780
Højer
D:
26 mar. 1787
Højer
Anna Christine Andersen
1782-1785
Anna Christine Andersen
F:
23 dec. 1782
Højer
D:
13 dec. 1785
Højer
Kirsten Andersen
1820-
Kirsten Andersen
F:
22 jul. 1820
Højer
Rasmus Jacob Hansen
ca. 1820-1900
Rasmus Jacob Hansen
F:
ca. 1820
G:
8 maj 1859
Højer
D:
11 jul. 1900
Højer s. (Rudbøl)
Mette Christine Andersen
1822-
Mette Christine Andersen
F:
26 feb. 1822
Højer
Marie Andersen
1824-
Marie Andersen
F:
16 mar. 1824
Højer
Ingwerth Otzen Andersen
1825-
Ingwerth Otzen Andersen
F:
1 nov. 1825
Højer
Johanne Andersen
1884-
Johanne Andersen
F:
19 maj 1884
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Maria Andersen
1892-
Maria Andersen
F:
6 maj 1892
Højer
Mathias Andersen
1860-1893
Mathias Andersen
F:
15 nov. 1860
D:
10 nov. 1893
Højer
Gedske Sørine Hansen
1861-
Gedske Sørine Hansen
F:
12 jan. 1861
G:
23 feb. 1884
Emmerlev
Anna Helene Andersen
1866-1866
Anna Helene Andersen
F:
11 okt. 1866
Højer
D:
24 okt. 1866
Højer
Fedder Andreas Andersen
1828-1884
Fedder Andreas Andersen
F:
27 okt. 1828
Højer
D:
21 mar. 1884
Højer
Johanne Nielsdatter
ca. 1833-1874
Johanne Nielsdatter
F:
ca. 1833
G:
7 okt. 1860
Højer
D:
1 sep. 1874
Højer
Mathias Andersen
1786-
Mathias Andersen
F:
9 feb. 1786
Højer
Ellen Otzen
ca. 1795-1850
Ellen Otzen
F:
ca. 1795
G:
17 apr. 1819
Højer
D:
2 apr. 1850
Højer
Hans Peter Andersen
1789-1789
Hans Peter Andersen
F:
2 jul. 1789
Højer
D:
4 nov. 1789
Højer
Kirsten Thomasdatter
1747-
Kirsten Thomasdatter
F:
1747
Højer
Fedder Andersen
ca. 1731-1791
Fedder Andersen
F:
ca. 1731
G:
14 nov. 1766
Højer
D:
10 dec. 1791
Højer
Anne Margrethe Thomasdatter
1750-1753
Anne Margrethe Thomasdatter
F:
1750
Højer
D:
1753
Højer
Anne Mathiasdatter
1720-1753
Anne Mathiasdatter
F:
o. 1715/20
fmtl. Højer
D:
1753
Højer
Thomas Jensen (Erichsen)
ca. 1711-1778
Thomas Jensen (Erichsen)
F:
ca. 1711
G:
1745
Højer
D:
6 feb. 1778
Højer
Boy Lydiksen
-1752
Boy Lydiksen
D:
FMTL. O. 1751/52
Matthias Lydiksen
1754-1763
Matthias Lydiksen
F:
1754
Højer
D:
22 okt. 1763
Højer
Elline Christine Feddersen
1845-
Elline Christine Feddersen
F:
13 apr. 1845
Ubjerg s. (Bremsbøl)
Helene Mathilde Feddersen
1846-1848
Helene Mathilde Feddersen
F:
27 jul. 1846
Ubjerg s. (Bremsbøl)
D:
17 dec. 1848
Ubjerg s. (Bremsbøl)
Christine Margrethe Feddersen
1848-1849
Christine Margrethe Feddersen
F:
16 maj 1848
Ubjerg s. (Bremsbøl)
D:
8 aug. 1849
Ubjerg s. (Bremsbøl)
Christine Cathrine Lorenzen
1813-1849
Christine Cathrine Lorenzen
F:
20 apr. 1813
Ubjerg
D:
12 okt. 1849
Bremsbøl
Peter Hansen Feddersen
1815-1850
Peter Hansen Feddersen
F:
5 feb. 1815
Ubjerg s. (Bremsbøl)
G:
18 aug. 1843
Ubjerg
D:
16 feb. 1850
Ubjerg s. (Bremsbøl)
Cathrine Marie Lorenzen
1816-1836
Cathrine Marie Lorenzen
F:
22 apr. 1816
Ubjerg
D:
26 jan. 1836
Ubjerg
Marie Margrethe Lorenzen
1818-1861
Marie Margrethe Lorenzen
F:
3 sep. 1818
Ubjerg
D:
17 maj 1861
Ubjerg s. (Sæd)
Andreas Johannsen
1817-1869
Andreas Johannsen
F:
5 apr. 1817
Ubjerg s. (Sæd)
G:
14 maj 1858
Ubjerg
D:
17 jul. 1869
Sæd
Peter Lorenzen
1820-1853
Peter Lorenzen
F:
1 okt. 1820
Ubjerg
D:
17 feb. 1853
Ubjerg
Esther Lorenzen
1823-1839
Esther Lorenzen
F:
5 feb. 1823
Ubjerg
D:
24 maj 1839
Ubjerg
Boy Lyders Lorenzen
1824-1862
Boy Lyders Lorenzen
F:
8 dec. 1824
Ubjerg
D:
14 aug. 1862
Ubjerg
Dorothea Christine Petersen
ca. 1832-
Dorothea Christine Petersen
F:
ca. 1832
G:
3 nov. 1861
Ubjerg
Lorenz Lorenzen
1893-
Lorenz Lorenzen
F:
13 mar. 1893
Ubjerg
Martin Lorenzen
Mette Botilla Lorenzen
Karl Lorenzen
Hockerup Lorenzen
1896-1971
Hockerup Lorenzen
F:
4 apr. 1896
Ubjerg
D:
13 jan. 1971
Wilhelmine Catharina Sønnichsen
1895-1980
Wilhelmine Catharina Sønnichsen
F:
27 apr. 1895
D:
15 jan. 1980
Helene Lorenzen
1908-
Helene Lorenzen
F:
5 mar. 1908
Ubjerg
Martin Lorenzen
1862-1943
Martin Lorenzen
F:
11 sep. 1862
Læk
D:
20 nov. 1943
Tønder
Lucie Wilhelmine Hockerup Carstensen
1872-1953
Lucie Wilhelmine Hockerup Carstensen
F:
3 aug. 1872
Ubjerg s. (Sæd)
G:
9 okt. 1891
Ubjerg
D:
10 jul. 1953
Tønder
Helene Lorenzen
1863-
Helene Lorenzen
F:
23 sep. 1863
fmtl. Leck
Boy Lyders Lorenzen
1866-1867
Boy Lyders Lorenzen
F:
12 jun. 1866
Ubjerg
D:
27 feb. 1867
Ubjerg
Lorenz Peter Lorenzen
1827-1868
Lorenz Peter Lorenzen
F:
3 maj 1827
Ubjerg
D:
30 jun. 1868
Ubjerg
Anna Marie Nissen
Anna Marie Nissen
G:
1861
Læk
Helene Lydiksen
1790-1841
Helene Lydiksen
F:
10 dec. 1790
Højer
D:
24 aug. 1841
Ubjerg
Martin Lorenzen
1780-1842
Martin Lorenzen
F:
2 sep. 1780
Ubjerg
G:
22 nov. 1811
Højer
D:
6 maj 1842
Ubjerg
Catharina Marie Lydiksen
1792-1794
Catharina Marie Lydiksen
F:
12 jul. 1792
D:
18 feb. 1794
Boh Matthiesen Lydiksen
1794-1797
Boh Matthiesen Lydiksen
F:
20 dec. 1794
D:
17 okt. 1797
Boy Lydiksen
1759-1800
Boy Lydiksen
F:
1759
Højer
D:
27 maj 1800
Højer
Catharina Petersdatter
1756-1805
Catharina Petersdatter
F:
1756
G:
6 nov. 1789
Højer
D:
4 sep. 1805
Lydik Lydiksen
1763-1766
Lydik Lydiksen
F:
16 aug. 1763
Højer
D:
23 dec. 1766
Højer
Monica Carstensen
1790-1812
Monica Carstensen
F:
8 jul. 1790
D:
15 apr. 1812
Anna Marie Carstensen
1851-1853
Anna Marie Carstensen
F:
15 okt. 1851
D:
15 jul. 1853
Elfriede Catharina Hansen
1882-
Elfriede Catharina Hansen
F:
11 jun. 1882
Burkal s. (Rens)
Andreas Ferdinand Hansen
1879-
Andreas Ferdinand Hansen
F:
10 jul. 1879
Schönkirchen s. (Neumühlen), Holsten
G:
24 maj 1907
Højer
Mathias Hansen
1883-
Mathias Hansen
F:
27 dec. 1883
Burkal s. (Rens)
Meta Christine Carstensen
1853-1920
Meta Christine Carstensen
F:
18 nov. 1853
Højer
D:
14 okt. 1920
Højer
Christian Emil Hansen
1854-eft. 1906
Christian Emil Hansen
F:
3 dec. 1854
G:
30 jul. 1881
Højer
D:
eft. ER 1906
Christian Christensen
1883-
Christian Christensen
F:
1 jan. 1883
Højer
Mathias Christensen
1884-
Mathias Christensen
F:
26 dec. 1884
Højer
Christine Christensen
1887-
Christine Christensen
F:
26 okt. 1887
Højer
Ernst August Haar
1887-
Ernst August Haar
F:
20 jun. 1887
Kiel
G:
11 okt. 1912
Højer
Meta Catharina Christensen
1890-1895
Meta Catharina Christensen
F:
8 aug. 1890
Højer
D:
23 maj 1895
Højer
Anne Marie Carstensen
1856-
Anne Marie Carstensen
F:
15 jun. 1856
Højer
Christian Hansen Christensen
1857-
Christian Hansen Christensen
F:
15 aug. 1857
Højer
G:
15 jun. 1882
Højer
Matthias Boysen Carstensen
1826-1889
Matthias Boysen Carstensen
F:
5 sep. 1826
Højer
D:
7 feb. 1889
Højer
Christine Carstensen
ca. 1827-1906
Christine Carstensen
F:
ca. 1827
Braderup
G:
24 maj 1850
Højer
D:
26 feb. 1906
Højer
Boh Matthiesen Carstensen
1792-1829
Boh Matthiesen Carstensen
F:
21 sep. 1792
D:
26 aug. 1829
Anna Marie (Boysen) Kamp
1798-1850
Anna Marie (Boysen) Kamp
F:
27 apr. 1798
G:
13 nov. 1818
D:
21 jun. 1850
Carsten Carstensen
1794-1797
Carsten Carstensen
F:
19 okt. 1794
D:
17 aug. 1797
Ellen Bohsdatter
1767-1796
Ellen Bohsdatter
F:
20 apr. 1767
Højer
D:
9 dec. 1796
Højer
Jens Carstensen
1754-1808
Jens Carstensen
F:
1754
G:
21 aug. 1789
Højer
D:
3 feb. 1808
Boh Mathiesen (Lydiksen)
ca. 1723-1792
Boh Mathiesen (Lydiksen)
F:
ca. 1722/23
fmtl. Højer
D:
23 jul. 1792
Højer
Lene Boysdatter
ca. 1726-1803
Lene Boysdatter
F:
ca. 1726
fmtl. Højer
G:
1750
Højer
D:
27 feb. 1803
Højer
Ellen Hansdatter
1750-1750
Ellen Hansdatter
F:
1750
Højer
D:
1750
Højer
Hans Boysen Kamp
1784-1784
Hans Boysen Kamp
F:
6 sep. 1784
D:
7 okt. 1784
Margrethe Boysen Kamp
1785-1858
Margrethe Boysen Kamp
F:
25 nov. 1785
D:
6 nov. 1858
Højer
Hans Hansen
ca. 1784-1832
Hans Hansen
F:
ca. 1784
G:
23 nov. 1827
D:
1 apr. 1832
Højer
Peter Hansen Skau
ca. 1765-1852
Peter Hansen Skau
F:
ca. 1765
G:
12 okt. 1833
Højer
D:
5 feb. 1852
Højer
Anne Kirstine Boysen Kamp
1789-før 1825
Anne Kirstine Boysen Kamp
F:
17 aug. 1789
D:
før 1825
Hans Boysen Kamp
1794-1794
Hans Boysen Kamp
F:
4 mar. 1794
D:
23 apr. 1794
Anna Boysen Kamp
1829-1832
Anna Boysen Kamp
F:
25 jan. 1829
D:
16 okt. 1832
Højer
Abbeline Boysen Kamp
1855-
Abbeline Boysen Kamp
F:
23 sep. 1855
Højer
Dødfødt søn
1857-1857
Dødfødt søn
F:
10 okt. 1857
Højer
D:
10 okt. 1857
Højer
Lorenz Boysen Kamp
1858-
Lorenz Boysen Kamp
F:
19 okt. 1858
Højer
Anne Christine Boysen Kamp
1861-
Anne Christine Boysen Kamp
F:
5 jun. 1861
Højer
Christine Boysen Kamp
1864-1866
Christine Boysen Kamp
F:
3 mar. 1864
Højer
D:
19 apr. 1866
Højer
Christiane Marie Boysen Kamp
1867-
Christiane Marie Boysen Kamp
F:
16 mar. 1867
Højer
Ingeborg Sophie Boysen Kamp
1870-
Ingeborg Sophie Boysen Kamp
F:
14 maj 1870
Højer
Søren Hansen Boysen Kamp
1831-
Søren Hansen Boysen Kamp
F:
12 apr. 1831
Højer
Ingeborg Pietersen
ca. 1831-
Ingeborg Pietersen
F:
ca. 1831
G:
3 nov. 1854
Matthias Boysen Kamp
1833-1838
Matthias Boysen Kamp
F:
21 jul. 1833
D:
16 jul. 1838
Hans Boysen Kamp
1835-1837
Hans Boysen Kamp
F:
28 aug. 1835
D:
25 apr. 1837
Lorenz Boysen Kamp
1837-før 1844
Lorenz Boysen Kamp
F:
13 maj 1837
D:
før 1844
Matthias Boysen Kamp
1839-
Matthias Boysen Kamp
F:
17 nov. 1839
Christian Boysen Kamp
1795-1844
Christian Boysen Kamp
F:
9 dec. 1795
D:
15 okt. 1844
Abelone Hansen
ca. 1803-1849
Abelone Hansen
F:
ca. 1803
G:
23 nov. 1827
D:
1 sep. 1849
Anna Marie Carstensen
1851-1853
Anna Marie Carstensen
F:
15 okt. 1851
D:
15 jul. 1853
Elfriede Catharina Hansen
1882-
Elfriede Catharina Hansen
F:
11 jun. 1882
Burkal s. (Rens)
Andreas Ferdinand Hansen
1879-
Andreas Ferdinand Hansen
F:
10 jul. 1879
Schönkirchen s. (Neumühlen), Holsten
G:
24 maj 1907
Højer
Mathias Hansen
1883-
Mathias Hansen
F:
27 dec. 1883
Burkal s. (Rens)
Meta Christine Carstensen
1853-1920
Meta Christine Carstensen
F:
18 nov. 1853
Højer
D:
14 okt. 1920
Højer
Christian Emil Hansen
1854-eft. 1906
Christian Emil Hansen
F:
3 dec. 1854
G:
30 jul. 1881
Højer
D:
eft. ER 1906
Christian Christensen
1883-
Christian Christensen
F:
1 jan. 1883
Højer
Mathias Christensen
1884-
Mathias Christensen
F:
26 dec. 1884
Højer
Christine Christensen
1887-
Christine Christensen
F:
26 okt. 1887
Højer
Ernst August Haar
1887-
Ernst August Haar
F:
20 jun. 1887
Kiel
G:
11 okt. 1912
Højer
Meta Catharina Christensen
1890-1895
Meta Catharina Christensen
F:
8 aug. 1890
Højer
D:
23 maj 1895
Højer
Anne Marie Carstensen
1856-
Anne Marie Carstensen
F:
15 jun. 1856
Højer
Christian Hansen Christensen
1857-
Christian Hansen Christensen
F:
15 aug. 1857
Højer
G:
15 jun. 1882
Højer
Matthias Boysen Carstensen
1826-1889
Matthias Boysen Carstensen
F:
5 sep. 1826
Højer
D:
7 feb. 1889
Højer
Christine Carstensen
ca. 1827-1906
Christine Carstensen
F:
ca. 1827
Braderup
G:
24 maj 1850
Højer
D:
26 feb. 1906
Højer
Anna Marie (Boysen) Kamp
1798-1850
Anna Marie (Boysen) Kamp
F:
27 apr. 1798
D:
21 jun. 1850
Boh Matthiesen Carstensen
1792-1829
Boh Matthiesen Carstensen
F:
21 sep. 1792
G:
13 nov. 1818
D:
26 aug. 1829
Knud Jensen Mathiesen
1882-
Knud Jensen Mathiesen
F:
19 aug. 1882
Højer
Boh Mathiesen
1884-1909
Boh Mathiesen
F:
1 apr. 1884
Højer
D:
21 dec. 1909
Højer
Margrethe Kjestine Mathiesen
1892-
Margrethe Kjestine Mathiesen
F:
2 maj 1892
Højer
Johannes Berlin
1887-
Johannes Berlin
F:
1 jul. 1887
Itzehoe
G:
11 dec. 1914
Højer
Lauritz Anders Mathiesen
1893-1894
Lauritz Anders Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
17 jan. 1894
Højer
Hans Mathiesen
1893-1894
Hans Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
11 jan. 1894
Højer
Claus Mathiesen
1859-1915
Claus Mathiesen
F:
9 jul. 1859
Højer
D:
23 feb. 1915
Højer
Botilde Møller
1859-
Botilde Møller
F:
5 maj 1859
Ballum s. (Nørhus)
G:
8 nov. 1881
Ballum
Hans Hansen Mathiesen
1861-1871
Hans Hansen Mathiesen
F:
4 nov. 1861
Højer
D:
21 feb. 1871
Højer
Boh Mathiesen
1832-1905
Boh Mathiesen
F:
9 apr. 1832
D:
27 dec. 1905
Højer
Margrethe Hansen
ca. 1832-1877
Margrethe Hansen
F:
ca. 1832
D:
7 okt. 1877
Højer
Sophie Petrea Paulsen
1886-
Sophie Petrea Paulsen
F:
6 aug. 1886
Højer
Fritz Müller
1880-
Fritz Müller
F:
6 jan. 1880
G:
6 apr. 1913
Højer
Peter Paulsen
1888-
Peter Paulsen
F:
28 apr. 1888
Højer
Marie Johanne Paulsen
1889-
Marie Johanne Paulsen
F:
23 jul. 1889
Højer
Johannes Paulsen
1892-
Johannes Paulsen
F:
19 sep. 1892
Højer
Paul Paulsen
1894-
Paul Paulsen
F:
17 okt. 1894
Højer
Anne Marie Mathiesen
1859-
Anne Marie Mathiesen
F:
13 jan. 1859
Højer
Jens Andersen Paulsen
1858-1911
Jens Andersen Paulsen
F:
23 sep. 1858
Højer
G:
3 nov. 1882
Højer
D:
20 maj 1911
Højer s. (Frederikskog)
Erich Mathiesen
1861-
Erich Mathiesen
F:
28 mar. 1861
Højer
Christiane Mathiesen
1892-1898
Christiane Mathiesen
F:
26 apr. 1892
Højer
D:
25 jan. 1898
Højer
Christiane Marie Mathiesen
1898-
Christiane Marie Mathiesen
F:
15 nov. 1898
Højer
Claus Mathiesen
1863-
Claus Mathiesen
F:
3 jul. 1863
Højer
Marie Kirstine Jensen
1862-1899
Marie Kirstine Jensen
F:
19 mar. 1862
G:
16 jul. 1891
Højer
D:
5 feb. 1899
Højer
Lene Catharina Mathiesen
1902-
Lene Catharina Mathiesen
F:
13 apr. 1902
Højer
Louise Catharina Erichsen
1873-
Louise Catharina Erichsen
F:
16 maj 1873
G:
15 maj 1901
Højer
Laurids Marius Mathiesen
1866-1866
Laurids Marius Mathiesen
F:
7 feb. 1866
Højer
D:
19 jul. 1866
Højer
Marie Mathiesen
1894-
Marie Mathiesen
F:
31 maj 1894
Højer
Laurids Marius Mathiesen
1867-1961
Laurids Marius Mathiesen
F:
8 aug. 1867
Højer
D:
23 aug. 1961
Højer
Bothilde Andersen
1870-
Bothilde Andersen
F:
22 jul. 1870
G:
5 maj 1893
Højer
Theodor Mathiesen
1870-
Theodor Mathiesen
F:
23 maj 1870
Højer
Hans Mathiesen
1872-1892
Hans Mathiesen
F:
3 jun. 1872
Højer
D:
10 jun. 1892
Højer
Elisabeth Marie Mathiesen
1875-
Elisabeth Marie Mathiesen
F:
29 mar. 1875
Højer
Christian Lauritzen Holm
1874-
Christian Lauritzen Holm
F:
15 sep. 1874
Nustrup s. (Gabøl)
G:
24 apr. 1906
Højer
Johanne Marie Mathiesen
1877-
Johanne Marie Mathiesen
F:
8 jun. 1877
Højer
August Andreas Hansen
1878-
August Andreas Hansen
F:
31 jul. 1878
Brunsbüttelhafen
G:
23 mar. 1906
Højer
Margrethe Christine Mathiesen
1879-1899
Margrethe Christine Mathiesen
F:
19 dec. 1879
Højer
D:
8 jan. 1899
Højer
Johannes Mathiesen
1834-1909
Johannes Mathiesen
F:
20 jun. 1834
D:
15 sep. 1909
Højer
Lene Marie Petersen
1838-1906
Lene Marie Petersen
F:
6 apr. 1838
Højer
G:
30 okt. 1857
Højer
D:
9 aug. 1906
Højer
Anna Mathiesen
1838-1845
Anna Mathiesen
F:
17 aug. 1838
D:
10 maj 1845
Claus (Vinther) Mathiesen
ca. 1801-
Claus (Vinther) Mathiesen
F:
ca. 1801
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
7 aug. 1830
Højer
Cathrine Marie Boysen Kamp
1801-1801
Cathrine Marie Boysen Kamp
F:
14 nov. 1801
D:
22 nov. 1801
Mathias Boysen Kamp
1752-1825
Mathias Boysen Kamp
F:
1752
Højer
D:
30 apr. 1825
Højer
Anna Corneliusdatter
ca. 1760-1828
Anna Corneliusdatter
F:
ca. 1760
G:
22 nov. 1782
Højer
D:
9 nov. 1828
Højer
Kirsten Mathiasdatter
1725-1752
Kirsten Mathiasdatter
F:
o. 1720/25
fmtl. Højer
D:
1752
Højer
Hans Boysen Kamp
ca. 1720-1806
Hans Boysen Kamp
F:
ca. 1720
fmtl. Højer
G:
1749
Højer
D:
4 okt. 1806
Højer
Anna Margrethe Boesdatter
1683-1764
Anna Margrethe Boesdatter
F:
1683
Højer
D:
6 nov. 1764
Højer
Mathias Lydiksen
1684-1747
Mathias Lydiksen
F:
1684
Højer
D:
1747
Højer
Anne Nisdatter
1645-
Anne Nisdatter
F:
o. 1640/45
fmtl. Højer
Boe Andersen
ca. 1638-1686
Boe Andersen
F:
ca. 1638
fmtl. Højer
D:
1686
Højer
Forældre
Thomas Nissen
1570-1613
NN
Nis Thomsen
1608-ca. 1660
Nis Thomsen
F:
o. 1600/08
D:
ca. 1660
fmtl. Højer
Karen Andreasdatter
ca. 1609-1689
Karen Andreasdatter
F:
ca. 1609
fmtl. Højer
D:
1689
Højer