Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Anders Nielsen Hebo
ca. 1620 - 1692 (72 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Anne Andersdatter
ca. 1649-1731
Anne Andersdatter
F:
ca. 1649
D:
1 aug. 1731
Jacob Gjedsted
-1708
Jacob Gjedsted
D:
1708
Niels Andersen Hebo
1652-før 1692
Niels Andersen Hebo
F:
1652
D:
før nov. 1692
Hans Andersen Hebo
1656-før 1692
Hans Andersen Hebo
F:
1656
D:
før nov. 1692
Maren Andersdatter
1657-1692
Maren Andersdatter
F:
1657
D:
tidligst 1692
Jens Andersen Hebo
1658-før 1692
Jens Andersen Hebo
F:
1658
D:
før nov. 1692
Anne Sophie Christensdatter
1690-1693
Anne Sophie Christensdatter
F:
1690
D:
1693
Daniel Philip Rask
1748-1811
Daniel Philip Rask
F:
1748
D:
1811
Ingeborg Hansdatter Lund
Ingeborg Hansdatter Lund
G:
9 apr. 1788
Johanne Rask
ca. 1792-
Johanne Rask
F:
ca. 1792
Sivert Harck Rask
1750-
Sivert Harck Rask
F:
1750
Roselene Bleeg
ca. 1753-
Roselene Bleeg
F:
ca. 1753
G:
22 jul. 1788
Steno Rask
1778-1807
Steno Rask
F:
1778
D:
6 mar. 1807
Datter
1782-1782
Datter
F:
1782
D:
1782
Andreas Christian Rask
1751-1817
Andreas Christian Rask
F:
1751
D:
20 feb. 1817
Sophie Cathrine Amalie Hammer
-1782
Sophie Cathrine Amalie Hammer
G:
22 aug. 1777
D:
1782
Magdalene Sofie Margrethe Rask
1783-1783
Magdalene Sofie Margrethe Rask
F:
1783
D:
1783
Carl Friedrich Framholt
1818-
Carl Friedrich Framholt
F:
27 jul. 1818
Jens Sinding Christensen
1888-
Jens Sinding Christensen
F:
25 sep. 1888
Gentofte
Regin Sinding Christensen
1890-
Regin Sinding Christensen
F:
1890
Svend Sinding Christensen
1898-1980
Svend Sinding Christensen
F:
22 apr. 1898
København
D:
30 okt. 1980
København
Frederik Sinding Christensen
1855-
Frederik Sinding Christensen
F:
11 jun. 1855
Grenå
Cathrine Frederikke Ottesen
1860-
Cathrine Frederikke Ottesen
F:
28 jan. 1860
København
G:
10 jul. 1887
København (Citadels k.)
Martin Marinus Christensen
1862-
Martin Marinus Christensen
F:
3 mar. 1862
Grenå
Rasmine Nielsine Christensen
1864-
Rasmine Nielsine Christensen
F:
19 maj 1864
Grenå
Elisabeth Framholt
1821-
Elisabeth Framholt
F:
21 mar. 1821
Koed
Jens Christian Christensen
ca. 1804-
Jens Christian Christensen
F:
ca. 1804
Horsens
G:
29 jul. 1854
Grenå
Andreas Christian Framholt
1825-
Andreas Christian Framholt
F:
24 sep. 1825
Koed
Martine Rask
1784-
Martine Rask
F:
1784
Friderick Christian Framholt
ca. 1793-
Friderick Christian Framholt
F:
ca. 1793
Agnete Cathrine Rask
1790-
Agnete Cathrine Rask
F:
1790
Elsebeth Biering
ca. 1754-
Elsebeth Biering
F:
ca. 1754
Anne Dorthe Emborg
ca. 1777-
Anne Dorthe Emborg
F:
ca. 1777
Dødfødt søn
1752-1752
Dødfødt søn
F:
1752
D:
1752
Else Christine Rask
1755-1794
Else Christine Rask
F:
1755
D:
TIDL. 1794
Agnete Cathrine Harck
1722-1794
Agnete Cathrine Harck
F:
1722
D:
1794
Steno Rask
1710-1757
Steno Rask
F:
1710
D:
1757
Niels Thistrup
-1787
Niels Thistrup
G:
24 sep. 1762
D:
SEN. 1787
Christen Harck
1723-1723
Christen Harck
F:
1723
D:
1723
Hans Møller
1754-1756
Hans Møller
F:
1752/54
D:
1756
Helene Marie Møller
1755-1756
Helene Marie Møller
F:
1755
D:
1756
Hans Møller
1757-
Hans Møller
F:
1757
Helene Marie Møller
1759-
Helene Marie Møller
F:
1759
Lise Christine Blacke
1871-
Lise Christine Blacke
F:
2 okt. 1871
Birthe Blacke
1911-1927
Birthe Blacke
F:
12 dec. 1911
D:
1927
Inger-Lise Blacke
Steen Grooss
1895-1966
Steen Grooss
F:
25 maj 1895
D:
1966
Hans Henrik Blacke
1874-1952
Hans Henrik Blacke
F:
17 sep. 1874
D:
17 mar. 1952
Ingeborg Hein
1887-
Ingeborg Hein
F:
27 feb. 1887
G:
7 apr. 1909
Marie Elisabeth Blacke
Dennis William
Christian Blacke
Niels Christian Blacke
1877-
Niels Christian Blacke
F:
23 aug. 1877
Nicoline Louise Dinesen
1879-
Nicoline Louise Dinesen
F:
29 okt. 1879
Aalborg
G:
15 jul. 1908
Marie Elisabeth Blacke
1880-
Marie Elisabeth Blacke
F:
25 dec. 1880
København
Holger Schmidt
Christian Vigilius Blacke
1838-1920
Christian Vigilius Blacke
F:
1 feb. 1838
D:
14 mar. 1920
Marie Kirstine Malling
1838-1919
Marie Kirstine Malling
F:
13 maj 1838
G:
9 nov. 1870
D:
1 aug. 1919
Hans Henrik Blacke
1787-1871
Hans Henrik Blacke
F:
11 jul. 1787
D:
30 maj 1871
København
Elise Marie Kold
1811-1874
Elise Marie Kold
F:
18 sep. 1811
G:
12 apr. 1835
D:
8 jan. 1874
Matthias Peter Otto Blacke
1788-1793
Matthias Peter Otto Blacke
F:
1788
D:
1793
Andreas Blacke
1790-1790
Andreas Blacke
F:
1790
D:
1790
Edel Margrethe Black
1791-
Edel Margrethe Black
F:
17 apr. 1791
Anna Elisabeth Møller
1761-1791
Anna Elisabeth Møller
F:
1761
D:
17 apr. 1791
Palle Christian Black
ca. 1762-1809
Palle Christian Black
F:
ca. 1762
G:
27 sep. 1786
D:
19 jan. 1809
Nikolaus Sigvardt Møller
1763-
Nikolaus Sigvardt Møller
F:
1763
Else Harck
1724-1787
Else Harck
F:
1724
D:
tidligst 1787
Andreas Møller
ca. 1713-1775
Andreas Møller
F:
ca. 1713
G:
29 jun. 1752
Tvede
D:
1775
Anne Harck
1726-1753
Anne Harck
F:
1726
D:
tidligst. 1753
Gunde Marie Harck
1727-1753
Gunde Marie Harck
F:
1727
D:
tidligst 1753
Peter Heinrich Friedrich Laban
1793-1855
Peter Heinrich Friedrich Laban
F:
1 jul. 1793
D:
SEN. 1855
Jacob Matthias Laban
1795-1796
Jacob Matthias Laban
F:
19 jul. 1795
D:
1 jan. 1796
Peter Friedrich Laban
1797-1797
Peter Friedrich Laban
F:
11 jan. 1797
D:
28 feb. 1797
Christian Friedrich Sørensen
1834-1834
Christian Friedrich Sørensen
F:
11 jan. 1834
D:
16 okt. 1834
Christian Sørensen
1863-
Christian Sørensen
F:
30 sep. 1863
Bov s. (Kollund)
Ingeborg Magdalene Sørensen
1865-
Ingeborg Magdalene Sørensen
F:
24 apr. 1865
Bov s. (Kollund)
Anna Margrethe Sørensen
1867-
Anna Margrethe Sørensen
F:
9 aug. 1867
Bov s. (Kollund)
Peter Friedrich Sørensen
1871-
Peter Friedrich Sørensen
F:
2 mar. 1871
Bov s. (Kollund)
Ide Hoffmann
Ide Hoffmann
G:
18 dec. 1898
Friedrich Sørensen
1876-
Friedrich Sørensen
F:
25 mar. 1876
Bov s. (Kollund)
Christian Friedrich Matthias Sørensen
1835-
Christian Friedrich Matthias Sørensen
F:
6 sep. 1835
Mette Marie Jessen
1834-1900
Mette Marie Jessen
F:
23 jul. 1834
G:
28 dec. 1862
Bov
D:
10 feb. 1900
Bov s. (Kollund)
Jacob Sørensen
1839-
Jacob Sørensen
F:
10 aug. 1839
Ingeborg Magdalene Laban
1798-1876
Ingeborg Magdalene Laban
F:
16 apr. 1798
D:
11 jan. 1876
Christian Sørensen
1800-1880
Christian Sørensen
F:
26 okt. 1800
G:
21 apr. 1833
D:
20 dec. 1880
Sophie Marie Laban
1854-
Sophie Marie Laban
F:
28 jul. 1854
Bov s. (Kobbermølle)
Peter Friedrich Laban
1856-
Peter Friedrich Laban
F:
16 maj 1856
Bov s. (Kobbermølle)
Christine Henriette Laban
1858-
Christine Henriette Laban
F:
15 maj 1858
Bov s. (Kobbermølle)
Nis Georg Heinrich Laban
1860-
Nis Georg Heinrich Laban
F:
13 mar. 1860
Bov s. (Kobbermølle)
Emilie Catharina Laban
1861-
Emilie Catharina Laban
F:
19 dec. 1861
Bov s. (Kobbermølle)
Peter Anton Laban
1864-1864
Peter Anton Laban
F:
10 jun. 1864
Bov s. (Kobbermølle)
D:
22 dec. 1864
Bov s. (Kobbermølle)
Jacob Peter Christian Laban
1866-
Jacob Peter Christian Laban
F:
24 mar. 1866
Bov s. (Kobbermølle)
Peter Friedrich Laban
1826-
Peter Friedrich Laban
F:
16 aug. 1826
Bov s. (Kobbermølle)
Marie Margrethe Johannsen
1828-
Marie Margrethe Johannsen
F:
1828
G:
25 okt. 1853
Bov
Nicolai Matthies Laban
1828-
Nicolai Matthies Laban
F:
2 nov. 1828
Joachim Heinrich Laban
1831-
Joachim Heinrich Laban
F:
2 jan. 1831
Hans Peter Laban
1834-1835
Hans Peter Laban
F:
13 dec. 1834
D:
29 jun. 1835
Jens Lassen Holm
1867-
Jens Lassen Holm
F:
11 sep. 1867
Sille Juliane Marie Helene Sine Johansen
Henriette Friederica Holm
1869-
Henriette Friederica Holm
F:
9 sep. 1869
Peter Friedrich Holm
1871-
Peter Friedrich Holm
F:
14 jul. 1871
Elsabe Henriette Laban
1832-
Elsabe Henriette Laban
F:
27 nov. 1832
Andreas Lassen Holm
1837-
Andreas Lassen Holm
F:
6 dec. 1837
G:
11 nov. 1866
Catharina Magdalene Laban
1836-
Catharina Magdalene Laban
F:
21 apr. 1836
NN
Sophie Marie Nissen
1861-
Sophie Marie Nissen
F:
24 dec. 1861
Gråsten
Georg Svende Henrik Nissen
1864-
Georg Svende Henrik Nissen
F:
1 maj 1864
Gråsten
Marie Henriette Johanne Nissen
1865-
Marie Henriette Johanne Nissen
F:
5 aug. 1865
Gråsten
Hans Jepsen Ahrenkiel
1859-
Hans Jepsen Ahrenkiel
F:
19 dec. 1859
Aller s. (Stubbum)
G:
7 okt. 1892
Roager
Tove Gudrun Green
1919-
Tove Gudrun Green
F:
21 Okt 1919
Skovshoved
Peter Kristian Krogh Andersen
1920-
Peter Kristian Krogh Andersen
F:
3 Maj 1920
Ebba Green
1921-
Ebba Green
F:
12 aug. 1921
Skovshoved
Christian Beck
1916-
Christian Beck
F:
26 jul. 1916
Alex Green
1922-
Alex Green
F:
11 nov. 1922
Skovshoved
Børge Green
Benny Green
Minna Jane Green
Inge Green
Janus Georg Green
1891-
Janus Georg Green
F:
12 jan. 1891
Ordrup s. (Skovshoved)
Johanne Katrine Petersen
ca. 1899-
Johanne Katrine Petersen
F:
ca. 1899
G:
4 okt. 1919
Else Sofie Green
1892-1975
Else Sofie Green
F:
12 jun. 1892
Ordrup s. (Skovshoved)
D:
19 jan. 1975
Kjeld Dan Hansen
Rita Green
1922-
Rita Green
F:
18 feb. 1922
Carl Petersen
1917-
Carl Petersen
F:
26 nov. 1917
G:
4 jun. 1944
Holger Christian Nissen Green
1893-
Holger Christian Nissen Green
F:
7 dec. 1893
Ordrup s. (Skovshoved)
Olivia Marie Lauridsen
-1944
Olivia Marie Lauridsen
G:
10 okt. 1920
D:
27 maj 1944
Jens Pertou Nissen Green
1890-1970
Jens Pertou Nissen Green
F:
27 jul. 1890
Ordrup s. (Skovshoved)
D:
1970
Anne Marie Green
1897-
Anne Marie Green
F:
9 apr. 1897
Ordrup s. (Skovshoved)
Axel Olsen
1897-
Axel Olsen
F:
18 maj 1897
G:
4 okt. 1919
Frida Kathrine Green
1899-
Frida Kathrine Green
F:
12 sep. 1899
Ordrup s. (Skovshoved)
Anton Halvor Jensen
1898-
Anton Halvor Jensen
F:
20 jan. 1898
G:
2 dec. 1924
Peter Frederik Green
1901-
Peter Frederik Green
F:
7 mar. 1901
Ordrup s. (Skovshoved)
Anna Sofie Jørgensen
1906-
Anna Sofie Jørgensen
F:
29 jan. 1906
G:
27 aug. 1924
Svend Helt Green
1903-
Svend Helt Green
F:
24 okt. 1903
Ordrup s. (Skovshoved)
Ingeborg Kryga Rasmussen
Ingeborg Kryga Rasmussen
G:
5 dec. 1926
Rigmor Pelt Green
1905-1977
Rigmor Pelt Green
F:
19 apr. 1905
Ordrup s. (Skovshoved)
D:
17 okt. 1977
Christian Edmund Hansen
Frederikke Kathrine Nissen
1867-1951
Frederikke Kathrine Nissen
F:
22 aug. 1867
Gråsten
D:
6 mar. 1951
Jens Pertou Haahr Nielsen Green
1865-1956
Jens Pertou Haahr Nielsen Green
F:
11 jul. 1865
Ølgod
G:
14 sep. 1890
D:
19 maj 1956
Gentofte
Anna Sophie Ingeborg Nissen
1869-
Anna Sophie Ingeborg Nissen
F:
5 aug. 1869
Gråsten
Sophie Marie Nissen
1871-
Sophie Marie Nissen
F:
24 dec. 1871
Gråsten
Gesette Helene Nissen
1875-
Gesette Helene Nissen
F:
2 maj 1875
Gråsten
Peter Georg Nissen
1878-
Peter Georg Nissen
F:
28 aug. 1878
Gråsten
Marie Karoline Hansen
1880-
Marie Karoline Hansen
F:
28 Maj 1880
Medelby s. (Schafflund/Skovlund)
G:
30 sep. 1902
Gråsten
Sophie Marie Laban
1839-
Sophie Marie Laban
F:
1 apr. 1839
Bov s. (Kobbermølle)
Peter Georg Nissen
1832-1904
Peter Georg Nissen
F:
6 sep. 1832
Gråsten
G:
3 feb. 1861
Gråsten
D:
30 jul. 1904
Gråsten
Peter Friedrich Laban
1801-1867
Peter Friedrich Laban
F:
13 feb. 1801
D:
10 jan. 1867
Sophie Marie Hansen
1798-1871
Sophie Marie Hansen
F:
16 jan. 1798
G:
20 nov. 1825
D:
22 apr. 1871
Ballastbrücke
Peter Friedrich Laban
1830-
Peter Friedrich Laban
F:
29 dec. 1830
Anne Cathrine Laban
1832-1839
Anne Cathrine Laban
F:
15 nov. 1832
D:
10 mar. 1839
Hans Jacob Laban
1834-
Hans Jacob Laban
F:
18 jun. 1834
Margrethe Helene Laban
1836-1837
Margrethe Helene Laban
F:
24 maj 1836
D:
11 maj 1837
Johann Heinrich Laban
1841-
Johann Heinrich Laban
F:
24 maj 1841
Jacob Matthias Laban
1806-
Jacob Matthias Laban
F:
18 jul. 1806
Ingeborg Jessen
Ingeborg Jessen
G:
5 sep. 1830
Elsabe Harck
1767-1855
Elsabe Harck
F:
1 dec. 1767
D:
15 feb. 1855
Peter Friderich Laban
ca. 1766-1826
Peter Friderich Laban
F:
ca. 1766
G:
23 nov. 1792
D:
25 maj 1826
Siewert Peter Harck
1771-
Siewert Peter Harck
F:
11 sep. 1771
Anna Margrethe Jessen
ca. 1780-1802
Anna Margrethe Jessen
F:
ca. 1780
G:
13 nov. 1801
D:
13 mar. 1802
Anna Margrethe Harck
1803-1803
Anna Margrethe Harck
F:
28 aug. 1803
D:
23 dec. 1803
Anna Christine Harck
1835-
Anna Christine Harck
F:
17 jun. 1835
Agathe Marie Harck
1841-
Agathe Marie Harck
F:
26 jan. 1841
Andreas Peter Harck
1805-
Andreas Peter Harck
F:
18 jan. 1805
Regina Hansen
Regina Hansen
G:
8 feb. 1835
Anna Marie Andresen
Anna Marie Andresen
G:
9 okt. 1802
Peter Thomsen
1807-
Peter Thomsen
F:
15 dec. 1807
Flensborg
Thomas Thomsen
1810-
Thomas Thomsen
F:
13 aug. 1810
Flensborg
Hans Sigvard Thomsen
ca. 1815-
Hans Sigvard Thomsen
F:
ca. 1815
Ingeborg Harck
1774-
Ingeborg Harck
F:
7 apr. 1774
Kupfermühle
Nis Thomsen
ca. 1761-1830
Nis Thomsen
F:
ca. 1761
G:
14 okt. 1804
Flensborg
D:
2 jan. 1830
Flensborg
Anna Christina Jessen
Peter Friedrich Laban
1830-
Peter Friedrich Laban
F:
29 dec. 1830
Anne Cathrine Laban
1832-1839
Anne Cathrine Laban
F:
15 nov. 1832
D:
10 mar. 1839
Hans Jacob Laban
1834-
Hans Jacob Laban
F:
18 jun. 1834
Margrethe Helene Laban
1836-1837
Margrethe Helene Laban
F:
24 maj 1836
D:
11 maj 1837
Johann Heinrich Laban
1841-
Johann Heinrich Laban
F:
24 maj 1841
Ingeborg Jessen
Jacob Matthias Laban
1806-
Jacob Matthias Laban
F:
18 jul. 1806
G:
5 sep. 1830
Anna Cathrine Harck
1776-
Anna Cathrine Harck
F:
1776
Peter Hansen Jessen
Gunde Harck
1778-1778
Gunde Harck
F:
30 apr. 1778
D:
1 jun. 1778
Jürgen Friderich Harck
1779-
Jürgen Friderich Harck
F:
5 nov. 1779
Ingeborg Harck
1807-1812
Ingeborg Harck
F:
23 aug. 1807
D:
28 jan. 1812
Peter Hinrich Joachim Harck
1782-1809
Peter Hinrich Joachim Harck
F:
28 apr. 1782
D:
14 dec. 1809
Catharina Sophie Jepsen
Catharina Sophie Jepsen
G:
3 maj 1807
Marcus Karbuhn
1804-
Marcus Karbuhn
F:
24 dec. 1804
Flensborg
Hans Paul Fischer
1834-1872
Hans Paul Fischer
F:
O. 1833/34
D:
SENEST 1872
Anna Marie Cæcilie Fischer
1835-
Anna Marie Cæcilie Fischer
F:
24 nov. 1835
Flensborg
Heinrich Wilhelm Henschel
Catharina Marie Fischer
1837-
Catharina Marie Fischer
F:
23/10 1837
Flensborg
Peter Christian Mortensen
Margrethe Mariane Fischer
1840-
Margrethe Mariane Fischer
F:
5 maj 1840
Flensborg
Lorenz Schroeder
August Christian Fischer
1842-
August Christian Fischer
F:
29 apr. 1842
Flensborg
Anne Charlotte Pauline Fischer
1844-1845
Anne Charlotte Pauline Fischer
F:
25 apr. 1844
Flensborg
D:
27 apr. 1845
Flensborg
Hans Friedrich Peter Fischer
1849-
Hans Friedrich Peter Fischer
F:
26 mar. 1849
Flensborg
Ingeborg Karbuhn
1807-1872
Ingeborg Karbuhn
F:
18 apr. 1807
Flensborg
D:
15 sep. 1872
Flensborg
Ole Christian Fischer
Ole Christian Fischer
G:
1 sep. 1833
Flensborg
Anne Marie Harck
1769-1838
Anne Marie Harck
F:
25 aug. 1769
Kupfermühle
D:
30 nov. 1838
Flensborg
Paul Karbuhn
1775-1847
Paul Karbuhn
F:
O. 1775
D:
4 feb. 1847
Flensborg
Peder Harck
1729-1788
Peder Harck
F:
1729
D:
12 maj 1788
Ingeborg Petersen
ca. 1743-1805
Ingeborg Petersen
F:
ca. 1743
G:
8 maj 1767
D:
23 dec. 1805
Else Christensdatter
1691-1739
Else Christensdatter
F:
1691
D:
1739
Randers
Sivert Pedersen Harck
1695-1739
Sivert Pedersen Harck
F:
1695
G:
16 maj 1721
Hee
D:
1739
Randers
Sophie Christensdatter
1693-
Sophie Christensdatter
F:
1693
Peter Hagemester
1691-1740
Peter Hagemester
F:
1691
D:
1740
Anders Heebo Holst
1696-1753
Anders Heebo Holst
F:
1696
D:
25 maj 1753
Johanne Mette Rasch
-1749
Johanne Mette Rasch
G:
24 jun. 1727
Ringkøbing
D:
jan. 1749
Samuel Holst
1732-1748
Samuel Holst
F:
1732
Røyken
D:
5 maj 1748
Røyken
Hans Glad Holst
1735-1772
Hans Glad Holst
F:
1735
Røyken
D:
28 okt. 1772
Røyken
Povl Christian Holst Ager
1771-
Povl Christian Holst Ager
F:
1771
Aker
Kirsten Pernille Ager
1811-
Kirsten Pernille Ager
F:
1811
Aker
Thomas Bagge Thode
1810-1882
Thomas Bagge Thode
F:
24 nov. 1810
Kristiania
G:
6 aug. 1839
Kristianssand
D:
1882
Stavanger
Karen Sophie Ager
1813-1890
Karen Sophie Ager
F:
1813
Gjennestad
D:
1890
Kristiania
Anton Bernhard Berg
1810-1872
Anton Bernhard Berg
F:
1810
D:
1872
Wilhelmine Marie Ager
1816-1902
Wilhelmine Marie Ager
F:
1816
Gjennestad
D:
1902
Øvre Kjølen
Nicolai Gerdhard Berg
Nicolai Gerdhard Berg
G:
1840
Amalie Christine Ager
1818-
Amalie Christine Ager
F:
1818
Skjeggestad
Wilhelm Ferdinand Smith
-1901
Wilhelm Ferdinand Smith
D:
1901
Kristiania
Jacob Ager
1773-1841
Jacob Ager
F:
1773
Aker
D:
1841
Kristianssand
Cathrine Marie Olsen
1791-1863
Cathrine Marie Olsen
F:
1791
Sandefjord
G:
1811
Sandefjord
D:
1863
Våler Præstegård
Anne Sophie Ager
1774-
Anne Sophie Ager
F:
1774
Aker
Hans Glad (von) Ager
1776-1837
Hans Glad (von) Ager
F:
1776
Aker
D:
1837
Toten
Cecilie Petronelle Olsen
1793-1865
Cecilie Petronelle Olsen
F:
1793
Sandefjord
G:
1813
Sandefjord
D:
1865
Tønsberg
Povel Christian Holst Ager
1778-
Povel Christian Holst Ager
F:
1778
Aker
Samuel Laurentius Foyn
1803-1830
Samuel Laurentius Foyn
F:
1803
Tønsberg
D:
1830
Lovise Petersen Bull
1801-1845
Lovise Petersen Bull
F:
1801
Sander
G:
1829
Sander
D:
1845
Tønsberg
Karen Sophie Foyn
1805-1871
Karen Sophie Foyn
F:
1805
Tønsberg
D:
1871
Kjelte
Bente Marie Foyn
1838-1917
Bente Marie Foyn
F:
17 maj 1838
Oslo
D:
1917
Tønsberg
Andreas Ernst Foyn
1831-1913
Andreas Ernst Foyn
F:
31 jan. 1831
Tønsberg
G:
29 dec. 1859
Tønsberg
D:
1913
Tønsberg
Maren Sibylle Bull Foyn
1840-1918
Maren Sibylle Bull Foyn
F:
15 okt. 1840
Tønsberg
D:
1918
Tønsberg
Carsten Henrik Carstensen Bruun
1828-1907
Carsten Henrik Carstensen Bruun
F:
13 mar. 1828
Risøya
G:
5 okt. 1859
D:
1907
Tønsberg
Laurentius Foyn
1807-1889
Laurentius Foyn
F:
1807
Tønsberg
D:
1889
Mathilde Nicoline Bull
1814-1896
Mathilde Nicoline Bull
F:
1814
Sander
G:
1836
Sander
D:
1896
Tønsberg
Svend Foyn
1809-1894
Svend Foyn
F:
9 jul. 1809
Tønsberg
D:
29 nov. 1894
Ramdal
Elise Amalie Tvede
1815-1895
Elise Amalie Tvede
F:
1815
Dypvåg
G:
4 apr. 1839
D:
22 jan. 1895
Hamilton, Texas, USA
Magdalene Margrethe Henriksen Bull
1824-1905
Magdalene Margrethe Henriksen Bull
F:
23 jul. 1824
Nr. Holmen
G:
22 jul. 1849
Tønsberg
D:
1905
Tønsberg
Bente Marie Foyn
1811-1856
Bente Marie Foyn
F:
1811
Tønsberg
D:
1856
Kjelte
Jacob Petersen Bull
Jacob Petersen Bull
G:
29 nov. 1836
Bente Marie Ager
1781-1842
Bente Marie Ager
F:
1781
Aker
D:
1842
Tønsberg
Laurentius Samuelsen Foyn
1772-1813
Laurentius Samuelsen Foyn
F:
1772
Tønsberg
G:
1802
Tønsberg
D:
1813
Oslo
Karen Holst
1739-1826
Karen Holst
F:
1739
Røyken
D:
1826
Tønsberg
Svend Jacobsen (von) Ager
1725-1800
Svend Jacobsen (von) Ager
F:
1725
Vik
G:
24 aug. 1769
Røyken
D:
1800
Aker
Christian Holst
1808-1890
Christian Holst
F:
1808
D:
1890
Poul Christian Holst
1776-1863
Poul Christian Holst
F:
21 jan. 1776
Røyken
D:
8 aug. 1863
Bodil Cecilie Klinck
1781-1856
Bodil Cecilie Klinck
F:
1781
G:
26 apr. 1804
D:
4 apr. 1856
Peter Grønbeck Faye
1799-1836
Peter Grønbeck Faye
F:
4 nov. 1799
D:
26 mar. 1836
Ingeborg Faye
1801-1878
Ingeborg Faye
F:
11 maj 1801
D:
16 mar. 1878
Nr. Aurdal
Siren Marie Faye
1802-1832
Siren Marie Faye
F:
25 apr. 1802
D:
16 jul. 1832
Henrik Christian Finne
1797-1870
Henrik Christian Finne
F:
15 sep. 1797
G:
8 okt. 1824
Stokke
D:
14 feb. 1870
Oslo
Anna Christine Grønbech Holst
1777-1856
Anna Christine Grønbech Holst
F:
1777
Røyken
D:
7 sep. 1856
Myhre
Gerhard Faye
1765-1802
Gerhard Faye
F:
20 dec. 1765
Bragernæs
G:
30 okt. 1798
D:
27 jul. 1802
Botne
Hans Grønbech Holst
1780-1780
Hans Grønbech Holst
F:
23 jan. 1780
Røyken
D:
1780
Røyken
Benthe Cathrine Holst
1786-
Benthe Cathrine Holst
F:
1786
Røyken
Christian Holst
1743-1824
Christian Holst
F:
14 apr. 1743
Røyken
D:
13 nov. 1824
Røyken
Martha Grønbech
ca. 1743-1786
Martha Grønbech
F:
ca. 1743
G:
3 apr. 1775
D:
1786
Røyken
Marthe Friderica Holst
1797-
Marthe Friderica Holst
F:
12 aug. 1797
Røyken
Martha Elisabeth Grønvold
1772-1799
Martha Elisabeth Grønvold
F:
4 aug. 1772
G:
1796
D:
1 jun. 1799
Poul Christian Holst
1698-1775
Poul Christian Holst
F:
1698
D:
11 jan. 1775
Røyken
Benthe Mandall
ca. 1714-1784
Benthe Mandall
F:
ca. 1714
D:
1784
Røyken
Else Marie Holst
1750-
Else Marie Holst
F:
1750
Christian Andreas Holst
1752-1787
Christian Andreas Holst
F:
1752
D:
tidligst 1787
Johan Jørgen Holst
1701-
Johan Jørgen Holst
F:
1701
Maren Andersdatter Lange
1713-1792
Maren Andersdatter Lange
F:
1713
G:
8 nov. 1747
København (Vor Frue s.)
D:
1792
Else Andersdatter
1661-1731
Else Andersdatter
F:
1661
D:
fmtl. 1731
Christen Poulsen (Holst)
-1702
Christen Poulsen (Holst)
D:
1702
Anna Margrethe Pohlmann
1727-1796
Anna Margrethe Pohlmann
F:
1727
Kristiania
D:
1796
Strømø, Drammen
Johan Herman Pohlmann
1761-1801
Johan Herman Pohlmann
F:
1761
D:
1801
Catharina Gade
1807-1881
Catharina Gade
F:
8 aug. 1807
Orø
D:
5 maj 1881
Tjørring s. (Øster Sivebæk)
Ane Jensine Gade
1843-1904
Ane Jensine Gade
F:
25 aug. 1843
D:
9 sep. 1904
Frederik Carl Christian Svendsen
1837-
Frederik Carl Christian Svendsen
F:
24 jan. 1837
G:
29 nov. 1872
Niels Jørgen Gade
1809-1904
Niels Jørgen Gade
F:
21 maj 1809
Orø
D:
8 mar. 1904
Marie Magdalene Enig
1809-1872
Marie Magdalene Enig
F:
25 dec. 1809
G:
8 nov. 1842
D:
20 okt. 1872
Ellen Jensine Gade
1811-1814
Ellen Jensine Gade
F:
11 aug. 1811
Orø
D:
1814
Orø
Anne Lucie Gade
1813-1860
Anne Lucie Gade
F:
29 jun. 1813
Orø
D:
15 maj 1860
Tjørring s. (Øster Sivebæk)
Jens Ludvig Julius Frederich Gade
1845-1909
Jens Ludvig Julius Frederich Gade
F:
2 aug. 1845
Tjørring s. (Øster Sivebæk)
D:
22 jul. 1909
Frederiks Hospital, København
Ane Marie Nielsen
ca. 1834-
Ane Marie Nielsen
F:
ca. 1834
Dødfødt datter
1885-1885
Dødfødt datter
F:
3 okt. 1885
Tjørring s. (Nr. Sivebæk)
D:
3 okt. 1885
Tjørring s. (Nr. Sivebæk)
Johanne Marie Lorentze Hansen
1855-1885
Johanne Marie Lorentze Hansen
F:
16 jun. 1855
Hals
G:
25 mar. 1885
Tjørring
D:
3 okt. 1885
Tjørring s. (Nr. Sivebæk)
Johanne Marie Lorenze Gade
1888-1905
Johanne Marie Lorenze Gade
F:
21 jul. 1888
Tjørring s. (Nr. Sivebæk)
D:
22 jan. 1905
Tjørring s. (Nr. Sivebæk)
Adelajde Louise Marie Caroline Gade
1889-1954
Adelajde Louise Marie Caroline Gade
F:
21 okt. 1889
Tjørring s. (Nr. Sivebæk)
D:
20 mar. 1954
Holstebro
Søren Christian Gade
1891-1975
Søren Christian Gade
F:
28 jan. 1891
Tjørring s. (Nr. Sivebæk)
D:
18 aug. 1975
Viborg
Mads Nielsen Gade
1892-1988
Mads Nielsen Gade
F:
18 mar. 1892
Tjørring s. (Nr. Sivebæk)
D:
8 feb. 1988
Tjørring
Marie Ane Cecilie Gade
1893-1978
Marie Ane Cecilie Gade
F:
23 dec. 1893
Tjørring s. (Nr. Sivebæk)
D:
19 sep. 1978
Holstebro
Louise Margrethe Frederikke Gade
1895-1983
Louise Margrethe Frederikke Gade
F:
10 aug. 1895
Tjørring s. (Nr. Sivebæk)
D:
6 dec. 1983
Ring s. (Brædstrup)
Jørgen Marinus Sørensen
1890-1964
Jørgen Marinus Sørensen
F:
9 jan. 1890
Tyrsting s.
G:
22 nov. 1918
Tjørring
D:
14 okt. 1964
Niels Kristian Gade
1898-1975
Niels Kristian Gade
F:
20 maj 1898
Tjørring s. (Nr. Sivebæk)
D:
27 aug. 1975
Chicago, Cook County, Illinois, USA
Jenny Ludvigge Julie Frederikke Gade
1900-1990
Jenny Ludvigge Julie Frederikke Gade
F:
10 apr. 1900
Tjørring s. (Øster Sivebæk)
D:
3 jul. 1990
Kristine Nikoline Gade
1902-
Kristine Nikoline Gade
F:
13 jun. 1902
Tjørring s. (Nr. Sivebæk)
Mette Kathrine Madsen
ca. 1863-
Mette Kathrine Madsen
F:
ca. 1863
G:
1887
Amalia Jenssine Louise Petrea Gade
1846-1936
Amalia Jenssine Louise Petrea Gade
F:
24 okt. 1846
Tjørring s. (Øster Sivebæk)
D:
17 jun. 1936
Rind s. (Lind)
Nicoline Marie Caroline Henriette Gade
1848-
Nicoline Marie Caroline Henriette Gade
F:
2 mar. 1848
Tjørring s. (Øster Sivebæk)
Jens Christian Laugesen
1852-
Jens Christian Laugesen
F:
22 apr. 1852
Sinding
G:
20 nov. 1883
Tjørring
Christian Peter Heinrich Niels Adolph Gade
1851-1851
Christian Peter Heinrich Niels Adolph Gade
F:
19 jan. 1851
Tjørring s. (Øster Sivebæk)
D:
25 feb. 1851
Tjørring s. (Øster Sivebæk)
Søren Christian Hans Theodor Gade
1852-1853
Søren Christian Hans Theodor Gade
F:
12 maj 1852
Tjørring s. (Øster Sivebæk)
D:
2 maj 1853
Tjørring s. (Øster Sivebæk)
Søren Christian Gade
1815-1888
Søren Christian Gade
F:
20 jun. 1815
Orø
D:
2 nov. 1888
Adelaida Frederikke Louise Lüders
1810-1854
Adelaida Frederikke Louise Lüders
F:
16 jun. 1810
Slesvig
G:
30 mar. 1844
Binderup k. (indskrevet i Tisted kirkebog)
D:
18 mar. 1854
Tjørring s.
Margrethe Marie Caroline Louise Lüders
1812-1900
Margrethe Marie Caroline Louise Lüders
F:
11 aug. 1812
Reinfeld
G:
25 maj 1855
Tjørring
D:
12 apr. 1900
Tjørring s. (Øster Sivebæk)
Ellen Frederikke Gade
1817-1818
Ellen Frederikke Gade
F:
nov. 1817
Orø
D:
1 jan. 1818
Orø
Hans Peter Pohlmann Gade
1819-1870
Hans Peter Pohlmann Gade
F:
1 jun. 1819
Orø
D:
27 jul. 1870
Sinding s. (Lunneberg)
Edle Wandborg
1835-1868
Edle Wandborg
F:
7 dec. 1835
G:
25 maj 1855
Tjørring
D:
18 mar. 1868
Ellen Jensine Gade
1822-1860
Ellen Jensine Gade
F:
23 aug. 1822
Kongens Tisted
D:
26 apr. 1860
Tjørring
Dorothea Juliane Matthiesen
1779-1854
Dorothea Juliane Matthiesen
F:
21 sep. 1779
D:
28 mar. 1854
Ø. Sivebæk
Jens Gade
1774-1843
Jens Gade
F:
21 okt. 1774
D:
23 maj 1843
Warincka Matthiesen
1817-1864
Warincka Matthiesen
F:
30 apr. 1817
D:
31 maj 1864
Ellen Matthiesen
1818-1901
Ellen Matthiesen
F:
28 jul. 1818
D:
30 jul. 1901
Niels Matthiesen
1819-1885
Niels Matthiesen
F:
24 jul. 1819
D:
4 feb. 1885
Hans Peter Reimer
1873-
Hans Peter Reimer
F:
5 jun. 1873
Marie Sophie Frederikke Jensen
1879-
Marie Sophie Frederikke Jensen
F:
3 feb. 1879
G:
7 nov. 1901
Johan Ludvig Reimer
1875-
Johan Ludvig Reimer
F:
3 okt. 1875
Clara Olivia Olsen
1883-
Clara Olivia Olsen
F:
11 apr. 1883
G:
29 nov. 1903
Ellen Marie Cathrine Elisabeth Reimer
1884-
Ellen Marie Cathrine Elisabeth Reimer
F:
11 okt. 1884
Olaf Benjamin Olavius Reisz Nors
1877-
Olaf Benjamin Olavius Reisz Nors
F:
4 okt. 1877
G:
27 okt. 1905
Ellen Sophie Frederikke Matthiesen
1850-
Ellen Sophie Frederikke Matthiesen
F:
5 feb. 1850
Nakskov
Harald Niels Peter Reimer
1842-1907
Harald Niels Peter Reimer
F:
9 sep. 1842
Nysted
G:
16 aug. 1871
D:
1907
Johanne Marie Frederikke Steffens
1890-
Johanne Marie Frederikke Steffens
F:
26 apr. 1890
Emilie Rosalie Dorthea Matthiesen
1853-
Emilie Rosalie Dorthea Matthiesen
F:
9 jun. 1853
Johannes Heinrich Christian Steffens
1850-
Johannes Heinrich Christian Steffens
F:
7 apr. 1850
G:
29 okt. 1884
Aimée Matthiesen
1894-
Aimée Matthiesen
F:
16 sep. 1894
Frederik Sophus Emil Pohlmann Matthiesen
1857-
Frederik Sophus Emil Pohlmann Matthiesen
F:
13 dec. 1857
Andrea Emilie Elisabeth Long
1873-
Andrea Emilie Elisabeth Long
F:
27 jun. 1873
Breslau
G:
7 okt. 1893
Louise Alexandra Elisabeth Theodora Matthiesen
1866-
Louise Alexandra Elisabeth Theodora Matthiesen
F:
31 dec. 1866
Johan Sophus Matthiesen
1821-1892
Johan Sophus Matthiesen
F:
24 apr. 1821
D:
18 maj 1892
Caroline Hilfling
1830-1906
Caroline Hilfling
F:
1 apr. 1830
G:
27 sep. 1849
D:
20 mar. 1906
Frederik Christian Matthiesen
1858-1908
Frederik Christian Matthiesen
F:
10 aug. 1858
D:
28 jan. 1908
Anna Christine Matthiesen
1860-
Anna Christine Matthiesen
F:
16 apr. 1860
Carl Daniel Matthiesen
1861-
Carl Daniel Matthiesen
F:
20 maj 1861
Oscar Bruno Preisler Matthiesen
1895-
Oscar Bruno Preisler Matthiesen
F:
28 dec. 1895
Ellen Frederikke Julie Matthiesen
1897-
Ellen Frederikke Julie Matthiesen
F:
10 aug. 1897
Marcus Jørgen Preisler Matthiesen
1898-
Marcus Jørgen Preisler Matthiesen
F:
16 nov. 1898
Anne Christine Preisler Matthiesen
1902-1902
Anne Christine Preisler Matthiesen
F:
28 feb. 1902
D:
6 maj 1902
Asta Gerda Preisler Matthiesen
1904-
Asta Gerda Preisler Matthiesen
F:
4 okt. 1904
Arne Preisler Matthiesen
Christian Albert Matthiesen
1862-
Christian Albert Matthiesen
F:
14 sep. 1862
Olga Birgitte Birch Preisler
1873-
Olga Birgitte Birch Preisler
F:
30 jan. 1873
G:
4 aug. 1894
Niels Alexander Matthiesen
1863-
Niels Alexander Matthiesen
F:
3 nov. 1863
Niels Matthiesen
1891-1896
Niels Matthiesen
F:
11 apr. 1891
D:
29 jan. 1896
Albert Victor Matthiesen
1892-
Albert Victor Matthiesen
F:
23 dec. 1892
Julie Anine Matthiesen
1894-
Julie Anine Matthiesen
F:
25 aug. 1894
Poul Godtfred Niels Matthiesen
1897-
Poul Godtfred Niels Matthiesen
F:
25 jan. 1897
Laura Constance Arenfeldt
1897-
Laura Constance Arenfeldt
F:
30 nov. 1897
Sæbygård
G:
7 dec. 1926
Volstrup
Agnete Nicoline Matthiesen
1899-
Agnete Nicoline Matthiesen
F:
31 maj 1899
Christian Frederik Matthiesen
1901-
Christian Frederik Matthiesen
F:
15 jun. 1901
Anna Margrethe Matthiesen
1903-
Anna Margrethe Matthiesen
F:
25 jun. 1903
Johanne Louise Matthiesen
1906-
Johanne Louise Matthiesen
F:
1 ___ 1906
Louis Victor Matthiesen
1865-
Louis Victor Matthiesen
F:
3 dec. 1865
Dorthea Margrethe Koch
1868-
Dorthea Margrethe Koch
F:
16 dec. 1868
G:
10 jul. 1890
Blanche Edle Augusta Matthiesen
1873-
Blanche Edle Augusta Matthiesen
F:
17 aug. 1873
Mathias Jørgen Matthiesen
1822-1905
Mathias Jørgen Matthiesen
F:
18 maj 1822
D:
7 feb. 1905
Julie Godtfredine Jørgensen
1835-
Julie Godtfredine Jørgensen
F:
30 aug. 1835
G:
10 nov. 1855
Carl Emil Matthiesen
1823-1847
Carl Emil Matthiesen
F:
24 okt. 1823
D:
17 jan. 1847
Jørgine Elisabeth Matthiesen
1825-1825
Jørgine Elisabeth Matthiesen
F:
16 mar. 1825
D:
13 jun. 1825
Alexander Julius Matthiesen
1826-1904
Alexander Julius Matthiesen
F:
4 okt. 1826
D:
13 jun. 1904
Louise Gjertrud Elisabeth Faber
1863-1893
Louise Gjertrud Elisabeth Faber
F:
24 apr. 1863
D:
25 apr. 1893
Johan Frederik Christian Faber
1865-
Johan Frederik Christian Faber
F:
14 nov. 1865
Frederiksberg
Anna Sophie Faber
1869-
Anna Sophie Faber
F:
2 jun. 1869
Helene Adelaide Matthiesen
1828-1900
Helene Adelaide Matthiesen
F:
14 jan. 1828
D:
21 jan. 1900
København
Axel Jacob Faber
1814-1897
Axel Jacob Faber
F:
23 maj 1814
København
G:
19 apr. 1861
Højby
D:
7 apr. 1897
København
Sophie Mathilde Matthiesen
1830-
Sophie Mathilde Matthiesen
F:
26 jan. 1830
Juliane Marie Matthiesen
1870-
Juliane Marie Matthiesen
F:
4 feb. 1870
Louise Matthiesen
1872-
Louise Matthiesen
F:
29 feb. 1872
Frederik Christian Matthiesen
1874-
Frederik Christian Matthiesen
F:
5 jan. 1874
Ellen Margrethe Matthiesen
1881-
Ellen Margrethe Matthiesen
F:
14 aug. 1881
Hans Peter Matthiesen
1884-
Hans Peter Matthiesen
F:
1 jul. 1884
Theodor Demetrius Ferdinand Matthiesen
1835-
Theodor Demetrius Ferdinand Matthiesen
F:
12 dec. 1835
Louise Margrethe Møller
1851-1911
Louise Margrethe Møller
F:
12 maj 1851
G:
12 nov. 1869
København (Vartov)
D:
29 nov. 1911
Frederik Christian Matthiesen
1781-1865
Frederik Christian Matthiesen
F:
21 sep. 1781
D:
29 dec. 1865
Louise Borch
1795-1873
Louise Borch
F:
6 jun. 1795
G:
23 jun. 1816
D:
14 okt. 1873
Ellen Simony
1838-
Ellen Simony
F:
26 mar. 1838
Agnes Sophie Doris Garde
1866-1870
Agnes Sophie Doris Garde
F:
15 maj 1866
D:
12 aug. 1870
Poul Adolf Garde
1899-
Poul Adolf Garde
F:
11 feb. 1899
Anna Elisabeth Garde
1899-
Anna Elisabeth Garde
F:
11 feb. 1899
Henrik Ditlev Garde
1904-
Henrik Ditlev Garde
F:
2 feb. 1904
Carl Frederik Garde
1868-1908
Carl Frederik Garde
F:
15 feb. 1868
D:
21 jan. 1908
Margrethe Augusta Ahlmann Ohlsen
1875-1969
Margrethe Augusta Ahlmann Ohlsen
F:
19 dec. 1875
Fredericia
G:
17 maj 1898
D:
28 okt. 1969
Gjertrud Elisabeth Garde
1871-
Gjertrud Elisabeth Garde
F:
17 dec. 1871
Clara Margrethe Garde
1873-
Clara Margrethe Garde
F:
30 jul. 1873
Poul Oldenburg
1870-1951
Poul Oldenburg
F:
7 mar. 1870
G:
31 maj 1901
D:
5 dec. 1951
Anna Christine Simony
1840-1883
Anna Christine Simony
F:
17 apr. 1840
D:
7 jun. 1883
Carl Adolph Garde
1834-1911
Carl Adolph Garde
F:
5 aug. 1834
G:
28 jun. 1865
D:
8 jul. 1911
Carl William Thalbitzer
1873-1958
Carl William Thalbitzer
F:
5 feb. 1873
Helsingør
D:
18 sep. 1958
Ellen Marie Locher
1883-
Ellen Marie Locher
F:
18 feb. 1883
G:
26 maj 1905
København
Gjertrud Elisabeth Thalbitzer
1874-1931
Gjertrud Elisabeth Thalbitzer
F:
8 feb. 1874
D:
1931
Carl Frederik Simony Thalbitzer
1876-
Carl Frederik Simony Thalbitzer
F:
1 feb. 1876
Thyra Helene Ahrenberg
1879-
Thyra Helene Ahrenberg
F:
16 jul. 1879
Göteborg
G:
27 sep. 1910
Henry Albert Gerhard Thalbitzer
1877-1954
Henry Albert Gerhard Thalbitzer
F:
1 aug. 1877
D:
27 jan. 1954
Seest
Maja Lindegaard Knudsen
1889-1938
Maja Lindegaard Knudsen
F:
17 nov. 1889
Odense
D:
1938
Victor Engelbrecht Thalbitzer
1880-1970
Victor Engelbrecht Thalbitzer
F:
16 nov. 1880
D:
31 mar. 1970
Elisabeth Cathrine Christensen
1882-1967
Elisabeth Cathrine Christensen
F:
13 dec. 1882
Thisted
G:
1911
D:
1967
Ellen Anna Elisabeth Sophie Thalbitzer
1884-1970
Ellen Anna Elisabeth Sophie Thalbitzer
F:
31 mar. 1884
D:
1970
Elisabeth Johanne Frederikke Simony
1842-1926
Elisabeth Johanne Frederikke Simony
F:
5 feb. 1842
D:
1926
Heinrich Alberth Thalbitzer
1853-1893
Heinrich Alberth Thalbitzer
F:
22 maj 1853
D:
13 apr. 1893
Frederik Christian Daniel Simony
1844-1886
Frederik Christian Daniel Simony
F:
22 okt. 1844
D:
16 okt. 1886
Emily Windfield
1849-
Emily Windfield
F:
30 dec. 1849
England
Henriette Harris
1906-
Henriette Harris
F:
16 aug. 1906
Frederikke Fenella Simony
1885-
Frederikke Fenella Simony
F:
10 maj 1885
Sigurd Stefanus Harris
1874-
Sigurd Stefanus Harris
F:
28 jul. 1874
G:
28 apr. 1905
Jørgen Bech Simony
1887-1944
Jørgen Bech Simony
F:
5 feb. 1887
D:
12 nov. 1944
Tyskland (koncentrationslejr)
Poula Irene Garde
1890-
Poula Irene Garde
F:
6 jun. 1890
G:
21 okt. 1919
Karen Edith Johanne Øhrstrøm
1896-
Karen Edith Johanne Øhrstrøm
F:
27 nov. 1896
København
G:
21 jun. 1934
Johan Frederik Simony
1846-1920
Johan Frederik Simony
F:
19 sep. 1846
D:
7 jul. 1920
Odense
Henriette Augusta Bech
1854-
Henriette Augusta Bech
F:
25 aug. 1854
G:
27 maj 1884
Ove Henrik Krenchel
1882-1962
Ove Henrik Krenchel
F:
26 nov. 1882
D:
16 mar. 1962
Karen Christensen
1884-
Karen Christensen
F:
3 apr. 1884
København
G:
15 nov. 1911
Sophie Martine Simony
1848-1939
Sophie Martine Simony
F:
26 sep. 1848
D:
13 mar. 1939
Valdemar Krenchel
1844-1885
Valdemar Krenchel
F:
18 mar. 1844
G:
21 mar. 1875
D:
19 mar. 1885
Anna Sophie Simony
1878-1959
Anna Sophie Simony
F:
5 okt. 1878
D:
1 sep. 1959
Knud Stampe Bardenfleth
1884-1941
Knud Stampe Bardenfleth
F:
19 feb. 1884
Frederiksberg
G:
6 jun. 1919
D:
20 maj 1941
Rungsted Kyst
Carl Frederik Simony
1880-
Carl Frederik Simony
F:
2 feb. 1880
Carl Frederik Bistrup Simony
1909-1983
Carl Frederik Bistrup Simony
F:
12 mar. 1909
D:
4 dec. 1983
Mona Muus
1913-
Mona Muus
F:
22 jul. 1913
København (Rigshospitalet)
G:
6 jul. 1935
Gentofte
Birthe Høy
1917-
Birthe Høy
F:
20 okt. 1917
Frederikshavn
Christian Simony
1881-1961
Christian Simony
F:
15 aug. 1881
D:
1961
Karla Østerberg Bistrup
1883-1979
Karla Østerberg Bistrup
F:
11 jul. 1883
G:
24 jun. 1908
D:
1979
Ellen Hansine Petra Simony
1883-
Ellen Hansine Petra Simony
F:
12 maj 1883
Johannes Jespersen Simony
1885-
Johannes Jespersen Simony
F:
9 apr. 1885
Gerda Simony
1886-
Gerda Simony
F:
8 nov. 1886
Daniel Christian Frederik Simony
1888-
Daniel Christian Frederik Simony
F:
4 aug. 1888
Nanna Marie Simony
1890-
Nanna Marie Simony
F:
9 nov. 1890
Otto Jespersen Høyer
1889-
Otto Jespersen Høyer
F:
1 maj 1889
G:
6 jun. 1919
Elisabeth Sophie Ida Simony
1892-
Elisabeth Sophie Ida Simony
F:
8 jan. 1892
Ingeborg Simony
1894-
Ingeborg Simony
F:
20 aug. 1894
Julius Simony
1851-
Julius Simony
F:
1 jul. 1851
Laura Vilhelmine Jespersen
1855-
Laura Vilhelmine Jespersen
F:
14 maj 1855
G:
14 okt. 1877
Ellen Marie Simony
1886-
Ellen Marie Simony
F:
1 jul. 1886
Anna Christine Simony
1888-
Anna Christine Simony
F:
3 jul. 1888
Carl Christian Simony
1889-
Carl Christian Simony
F:
25 nov. 1889
Otto Emil Simony
1895-
Otto Emil Simony
F:
1 apr. 1895
Johan Christian Simony
1854-
Johan Christian Simony
F:
10 feb. 1854
Jelva Eleonora Oline Topp
1864-
Jelva Eleonora Oline Topp
F:
8 feb. 1864
G:
4 sep. 1884
Anna Sophie Faber
1812-1896
Anna Sophie Faber
F:
4 sep. 1812
København
D:
26 jun. 1896
København
Carl Frederik Simony
1806-1872
Carl Frederik Simony
F:
28 apr. 1806
Aalborg
G:
28 jun. 1837
København (Frue k.)
D:
30 nov. 1872
København
Louise Gjertrud Elisabeth Faber
1863-1893
Louise Gjertrud Elisabeth Faber
F:
24 apr. 1863
D:
25 apr. 1893
Johan Frederik Christian Faber
1865-
Johan Frederik Christian Faber
F:
14 nov. 1865
Frederiksberg
Anna Sophie Faber
1869-
Anna Sophie Faber
F:
2 jun. 1869
Axel Jacob Faber
1814-1897
Axel Jacob Faber
F:
23 maj 1814
København
D:
7 apr. 1897
København
Helene Adelaide Matthiesen
1828-1900
Helene Adelaide Matthiesen
F:
14 jan. 1828
G:
19 apr. 1861
Højby
D:
21 jan. 1900
København
Asta Thusnelda Faber
1852-
Asta Thusnelda Faber
F:
20 jan. 1852
Hans Peter Beckmann
1845-
Hans Peter Beckmann
F:
22 sep. 1845
G:
31 maj 1883
Løgstør
Magdalene Sophie Faber
1886-
Magdalene Sophie Faber
F:
7 apr. 1886
Carl Frederik Hoffmeyer
1869-
Carl Frederik Hoffmeyer
F:
24 sep. 1869
Fakse
G:
16 aug. 1908
Christa Clara Faber
1890-
Christa Clara Faber
F:
14 jun. 1890
Asta Thusnelda Faber
1891-
Asta Thusnelda Faber
F:
22 nov. 1891
Mathias Jørgen Faber
1893-
Mathias Jørgen Faber
F:
28 aug. 1893
Carl Gunnar Gotfred Faber
1895-
Carl Gunnar Gotfred Faber
F:
7 jan. 1895
Gertrud Elisabeth Faber
1897-
Gertrud Elisabeth Faber
F:
25 jan. 1897
Eva Marie Sigrid Faber
1898-
Eva Marie Sigrid Faber
F:
11 mar. 1898
Olga Fransisca Faber
1900-
Olga Fransisca Faber
F:
12 maj 1900
Knud Halvor Faber
1903-
Knud Halvor Faber
F:
26 okt. 1903
Johan Frederik Faber
1854-
Johan Frederik Faber
F:
11 aug. 1854
Anna Cathrine Brinck
1864-
Anna Cathrine Brinck
F:
5 feb. 1864
G:
21 jul. 1884
Gudrun Pfeil
1882-
Gudrun Pfeil
F:
10 sep. 1882
Karen Pfeil
1884-
Karen Pfeil
F:
5 dec. 1884
Carl Philip Pfeil
1889-
Carl Philip Pfeil
F:
21 mar. 1889
Aage Gunnar Pfeil
1893-1894
Aage Gunnar Pfeil
F:
15 okt. 1893
D:
21 nov. 1894
Gjertrud Elisabeth Faber
1858-
Gjertrud Elisabeth Faber
F:
1 jun. 1858
Carl Hans Theodor Pfeil
1854-
Carl Hans Theodor Pfeil
F:
12 jan. 1854
G:
2 sep. 1881
Mathias Jørgen Faber
1890-
Mathias Jørgen Faber
F:
29 dec. 1890
Henrik Axel Faber
1893-
Henrik Axel Faber
F:
18 jul. 1893
Magdalene Sophie Faber
1895-
Magdalene Sophie Faber
F:
17 feb. 1895
Tyge Carl Faber
1900-
Tyge Carl Faber
F:
3 jul. 1900
Astrid Faber
1901-
Astrid Faber
F:
19 jul. 1901
Axel Jacob Faber
1860-1902
Axel Jacob Faber
F:
5 aug. 1860
D:
17 jul. 1902
Marie Larsen
1866-
Marie Larsen
F:
27 mar. 1866
Eigil Emil Faber
1903-
Eigil Emil Faber
F:
25 okt. 1903
Einar Emil Faber
1862-
Einar Emil Faber
F:
9 sep. 1862
Karen Kathrine Strand
1878-
Karen Kathrine Strand
F:
1 apr. 1878
Richard Frederik Faber
1894-
Richard Frederik Faber
F:
27 jul. 1894
Anna Sophie Faber
1895-
Anna Sophie Faber
F:
2 nov. 1895
Aage Thorvald Faber
1864-
Aage Thorvald Faber
F:
28 okt. 1864
Amanda Josefina Almquist
1859-
Amanda Josefina Almquist
F:
15 okt. 1859
G:
6 okt. 1893
Knud Halvor Faber
1869-1898
Knud Halvor Faber
F:
11 aug. 1869
D:
20 jul. 1898
København (Øresundshospitalet)
Svend Eigil Faber
1874-
Svend Eigil Faber
F:
28 mar. 1874
Mathias Jørgen Faber
1818-1903
Mathias Jørgen Faber
F:
31 jan. 1818
København
D:
21 sep. 1903
Sophie Magdalene Matthiesen
1828-1903
Sophie Magdalene Matthiesen
F:
19 aug. 1828
D:
22 jul. 1903
Johan Pohlmann Faber
1821-1858
Johan Pohlmann Faber
F:
22 aug. 1821
København
D:
10 mar. 1858
Julius Faber
1824-1862
Julius Faber
F:
22 mar. 1824
København
D:
28 sep. 1862
Gjertrud Elisabeth Matthiesen
1783-1846
Gjertrud Elisabeth Matthiesen
F:
28 sep. 1783
D:
4 okt. 1846
Johan Frederik Faber
1769-1824
Johan Frederik Faber
F:
1 nov. 1769
Lundforlund
G:
2 nov. 1811
D:
8 sep. 1824
København
Elisa Lund
1893-
Elisa Lund
F:
11 okt. 1893
Gerda Edele Lund
1895-
Gerda Edele Lund
F:
25 jun. 1895
Ellen Frederikke Lund
1898-
Ellen Frederikke Lund
F:
26 mar. 1898
Sigurd Nathanael Lund
1901-
Sigurd Nathanael Lund
F:
7 apr. 1901
Mathilde Kristine Matthiesen
1862-
Mathilde Kristine Matthiesen
F:
12 mar. 1862
Jegindø
Morten Lund
1858-
Morten Lund
F:
19 sep. 1858
G:
18 maj 1892
Gertrude Anna Cathrine Matthiesen
1900-
Gertrude Anna Cathrine Matthiesen
F:
5 nov. 1900
Elsebeth Matthiesen
1904-
Elsebeth Matthiesen
F:
24 jun. 1904
Mathias Jørgen Matthiesen
Marcus Matthiesen
1860-1933
Marcus Matthiesen
F:
17 sep. 1860
D:
11 dec. 1933
Næstved
Emma Malling-Hansen
1869-
Emma Malling-Hansen
F:
2 aug. 1869
København
G:
20 okt. 1899
Mathias Jørgen Matthiesen
1819-1896
Mathias Jørgen Matthiesen
F:
6 apr. 1819
D:
14 dec. 1896
Elise Cathrine Schmidt
1823-1881
Elise Cathrine Schmidt
F:
31 okt. 1823
G:
3 jul. 1859
D:
9 feb. 1881
Jens Lind
1874-
Jens Lind
F:
1 mar. 1874
Hedevig Harder
1880-
Hedevig Harder
F:
22 jul. 1880
Skive
G:
24 okt. 1908
Erik Worm Lind
1875-
Erik Worm Lind
F:
29 jul. 1875
Pouline Holm
1883-
Pouline Holm
F:
1 jul. 1883
Johannes Lind
1876-
Johannes Lind
F:
25 okt. 1876
Sofie Wilhelmine Kirkeby
1876-
Sofie Wilhelmine Kirkeby
F:
6 apr. 1876
Karl Sofus Lind
1878-
Karl Sofus Lind
F:
7 jun. 1878
Ove Bygum Lind
1884-
Ove Bygum Lind
F:
9 mar. 1884
Christine Marie Begtrup
1846-
Christine Marie Begtrup
F:
27 dec. 1846
Janus Balthasar Krarup Lind
1841-
Janus Balthasar Krarup Lind
F:
23 apr. 1841
Elisa Marie Begtrup
1882-
Elisa Marie Begtrup
F:
20 jun. 1882
Harry Mitchell Coaters
Edward Frandsen Begtrup
1884-
Edward Frandsen Begtrup
F:
3 mar. 1884
Margareth Miller
Anna Johanne Begtrup
1888-
Anna Johanne Begtrup
F:
9 mar. 1888
Jay Begtrup
1890-
Jay Begtrup
F:
31 dec. 1890
Julius Begtrup
1848-
Julius Begtrup
F:
4 mar. 1848
Camilla Edvarda Frandsen
1857-
Camilla Edvarda Frandsen
F:
2 jan. 1857
G:
13 jun. 1881
Anna Elisabeth Begtrup
1849-
Anna Elisabeth Begtrup
F:
20 okt. 1849
Jens Tyge Lind
1880-1947
Jens Tyge Lind
F:
5 jun. 1880
D:
15 jan. 1947
Karen Louise Hjelm
1884-
Karen Louise Hjelm
F:
30 nov. 1884
Elisabeth Karite Lind
1882-1908
Elisabeth Karite Lind
F:
10 maj 1882
Finderup
D:
7 apr. 1908
Skive (sygehuset)
Kristian Marius Kristensen
1877-
Kristian Marius Kristensen
F:
11 maj 1877
G:
22 maj 1907
Knud Peter Lind
1877-
Knud Peter Lind
F:
14 jun. 1877
Laura Ingeborg Nielsen
1882-
Laura Ingeborg Nielsen
F:
18 jan. 1882
Helga Charlotte Lind
1886-
Helga Charlotte Lind
F:
1 maj 1886
Frederik Christian Begtrup Lind
1889-
Frederik Christian Begtrup Lind
F:
23 sep. 1889
Olivia Charlotte Salomonsen
Johannes Bygum Lind
1895-
Johannes Bygum Lind
F:
12 jun. 1895
Ester Plenge
Frederikke Begtrup
1853-
Frederikke Begtrup
F:
6 aug. 1853
Knud Peter Lind
1845-
Knud Peter Lind
F:
29 dec. 1845
G:
15 aug. 1876
Marie Begtrup
1855-
Marie Begtrup
F:
1855
Johannes Begtrup
1857-
Johannes Begtrup
F:
1857
Kirstine Begtrup
1885-
Kirstine Begtrup
F:
11 feb. 1885
Malt s. (Askov)
Ferdinand Jensen Jersin
1877-
Ferdinand Jensen Jersin
F:
13 nov. 1877
G:
25 okt. 1909
Elisabeth Begtrup
1886-
Elisabeth Begtrup
F:
20 jul. 1886
Malt s. (Askov)
Erik Worm Begtrup
1888-1976
Erik Worm Begtrup
F:
2 jan. 1888
Malt s. (Askov)
D:
13 jul. 1976
Vedbæk
Lotty Anna Kristina Emerentia Roslund
1889-1925
Lotty Anna Kristina Emerentia Roslund
F:
13 nov. 1889
Landskrona
G:
2 sep. 1913
Landskrona
D:
30 apr. 1925
København
Bodil Gertrud Andreasen
1903-
Bodil Gertrud Andreasen
F:
12 nov. 1903
Nyborg
G:
21 feb. 1929
København
Bodil M. Holm
1902-
Bodil M. Holm
F:
18 jun. 1902
Roskilde
G:
11 apr. 1936
Asta Begtrup
1890-1903
Asta Begtrup
F:
13 feb. 1890
Malt s. (Askov)
D:
19 jul. 1903
Gunner Begtrup
1892-
Gunner Begtrup
F:
31 jul. 1892
Malt s. (Askov)
Frederik Lange Begtrup
1896-1948
Frederik Lange Begtrup
F:
13 nov. 1896
Malt s. (Askov)
D:
25 jul. 1948
Anne Kirstine Appel
1898-
Anne Kirstine Appel
F:
1 jul. 1898
Malt s. (Askov)
G:
20 maj 1923
Malt
Aksel Begtrup
1899-1977
Aksel Begtrup
F:
28 maj 1899
D:
6 jul. 1977
Inger Fink-Jensen
1904-
Inger Fink-Jensen
F:
22 feb. 1904
G:
27 feb. 1925
Torkil Kemp
Johanne Kemp
Kåre Kemp
Eva Lange Begtrup
1902-
Eva Lange Begtrup
F:
9 maj 1902
Hillerød
Tage Kemp
1896-1964
Tage Kemp
F:
28 aug. 1896
D:
7 jan. 1964
Holger Christian Begtrup
1859-1937
Holger Christian Begtrup
F:
28 jun. 1859
Birkerød
D:
5 maj 1937
Hillerød
Johanne Kirstine Lange
1860-1950
Johanne Kirstine Lange
F:
4 aug. 1860
København (Skt. Pauls s.)
G:
16 apr. 1884
Birkerød
D:
28 dec. 1950
Hillerød
Eline Begtrup
1860-
Eline Begtrup
F:
7 aug. 1860
Nanna Begtrup
1898-
Nanna Begtrup
F:
6 sep. 1898
Johannes Nathanael Worm Begtrup
1901-
Johannes Nathanael Worm Begtrup
F:
26 maj 1901
Erik Worm Begtrup
1864-
Erik Worm Begtrup
F:
11 feb. 1864
Birkerød
Marie Bertelsen
1870-
Marie Bertelsen
F:
1 jan. 1870
G:
25 sep. 1897
Jetsmark
Elisabeth Matthiesen
1821-1904
Elisabeth Matthiesen
F:
18 maj 1821
D:
10 sep. 1904
Erik Worm Begtrup
1809-1892
Erik Worm Begtrup
F:
6 jun. 1809
G:
15 nov. 1845
D:
28 mar. 1892
Sophie Birgitte Bech
1850-
Sophie Birgitte Bech
F:
21 mar. 1850
Eline Bech
1884-
Eline Bech
F:
14 sep. 1884
Karen Louise Bech
1886-
Karen Louise Bech
F:
18 maj 1886
Frederikshavn
Georg Henri Pontoppidan
1880-1964
Georg Henri Pontoppidan
F:
17 sep. 1880
G:
11 apr. 1912
Helsingør
D:
21 mar. 1964
Roskilde
Kaj Frederik Vilhelm Bech
1889-1949
Kaj Frederik Vilhelm Bech
F:
3 jun. 1889
Frederikshavn
D:
23 apr. 1949
Kolding (sygeh.)
Carl Frederik Bech
1851-
Carl Frederik Bech
F:
6 jul. 1851
Helga Friederichsen
1855-
Helga Friederichsen
F:
13 sep. 1855
G:
5 jun. 1883
Frederik Christian Bech
1881-
Frederik Christian Bech
F:
19 mar. 1881
Thor Jensen Bech
1882-
Thor Jensen Bech
F:
11 jul. 1882
Caja Eline Bech
1883-
Caja Eline Bech
F:
23 jul. 1883
Carl Frederik Myhre
1854-
Carl Frederik Myhre
F:
23 jun. 1854
G:
17 okt. 1908
Louise Bech
1890-
Louise Bech
F:
24 okt. 1890
Jørgen Bech
1898-
Jørgen Bech
F:
4 aug. 1898
Jørgen Bech
1854-1903
Jørgen Bech
F:
2 jan. 1854
D:
20 mar. 1903
Julie Margareth Jensen
1855-
Julie Margareth Jensen
F:
12 apr. 1855
G:
12 maj 1880
Elna Christine Marie Crone
1882-
Elna Christine Marie Crone
F:
23 mar. 1882
Kirsten Crone
1913-
Kirsten Crone
F:
25 jan. 1913
Gerhard Crone
1918-
Gerhard Crone
F:
25 nov. 1918
Poul Frederik Crone
1883-
Poul Frederik Crone
F:
28 dec. 1883
København (Skt. Matthæus s.)
Thora Elisabeth Møller, senere Neergaard-Møller
1883-
Thora Elisabeth Møller, senere Neergaard-Møller
F:
17 jan. 1883
Aarhus (Domsognet)
G:
28 okt. 1910
Aarhus (Domsognet)
Vera Elisabeth Crone
1886-
Vera Elisabeth Crone
F:
17 sep. 1886
Camilla Crone
1940-
Camilla Crone
F:
8 apr. 1940
Claus Christian Castenskiold
1934-
Claus Christian Castenskiold
F:
26 apr. 1934
Diana Crone
Patricia Crone
Thomas Alexander Crone
Clarissa Crone
Frederik Thomas Georg Lønborg Crone
1912-1971
Frederik Thomas Georg Lønborg Crone
F:
7 mar. 1912
Ordrup s. (Charlottenlund)
D:
29 jul. 1971
København
Vibeke Scheel Richter
1917-
Vibeke Scheel Richter
F:
8 mar. 1917
København (Helligånds s.)
G:
2 jul. 1939
Gunderslev
Asmus Heinrich (Henrik) Crone
1913-1956
Asmus Heinrich (Henrik) Crone
F:
25 mar. 1913
Middelfart
D:
18 maj 1956
Steen Gammeltoft
1942-
Steen Gammeltoft
F:
28 jun. 1942
København
Marie Louise Gammeltoft
1944-
Marie Louise Gammeltoft
F:
10 maj 1944
Frederiksberg
Emmerentze Francoise Kamilla Crone
1917-
Emmerentze Francoise Kamilla Crone
F:
28 mar. 1917
Middelfart landsogn (Fænø)
Allan Gammeltoft
1911-1980
Allan Gammeltoft
F:
29 okt. 1911
G:
5 apr. 1941
København
D:
1980
Ulrik Christian Crone
1926-1990
Ulrik Christian Crone
F:
1 feb. 1926
København
D:
2 aug. 1990
Monna Nyeborg
1926-
Monna Nyeborg
F:
15 maj 1926
København
G:
8 apr. 1949
Gentofte
Niels Christoffer Crone
1927-1937
Niels Christoffer Crone
F:
10 aug. 1927
København (Garnisons s.)
D:
23 aug. 1937
Varde (Amtssygehuset)
Frederik Lønborg Crone
1888-1974
Frederik Lønborg Crone
F:
19 jun. 1888
København (Skt. Matthæus s.)
D:
12 nov. 1974
Betty Margaretha Bredsdorff
1886-1948
Betty Margaretha Bredsdorff
F:
4 feb. 1886
Flensborg
G:
24 jun. 1911
Flensborg (Marie kirke)
D:
20 apr. 1948
København (Garnisons s.)
Christine Marie Bech
1856-1913
Christine Marie Bech
F:
26 dec. 1856
Frederiksberg
D:
2 dec. 1913
Ordrup s. (Charlottenlund)
Henrik Rasmus Crone
1855-1908
Henrik Rasmus Crone
F:
20 sep. 1855
Snesere s. (Engelholm)
G:
21 maj 1881
Slagelse (Skt. Mikkels s.)
D:
18 jan. 1908
Ordrup s. (Charlottenlund)
Eline Matthiesen
1823-1863
Eline Matthiesen
F:
30 jul. 1823
D:
13 jan. 1863
Slagelse
Frederik Christian Bech
1817-1905
Frederik Christian Bech
F:
11 mar. 1817
G:
8 jun. 1849
D:
16 apr. 1905
Asta Tusnelda Matthiesen
1825-1905
Asta Tusnelda Matthiesen
F:
14 apr. 1825
D:
23 feb. 1905
Marcus Christian Bech
1850-
Marcus Christian Bech
F:
16 jan. 1850
Rudolphine Catharina Berg
1855-
Rudolphine Catharina Berg
F:
19 maj 1855
G:
27 apr. 1889
Otto Valdemar Garde
1886-1964
Otto Valdemar Garde
F:
23 feb. 1886
D:
22 jun. 1964
Ellen Blædel
1897-
Ellen Blædel
F:
26 jan. 1897
G:
10 maj 1919
Agnes Henriette Garde
1888-
Agnes Henriette Garde
F:
13 feb. 1888
Rigmor Frederikke Garde
1889-
Rigmor Frederikke Garde
F:
23 mar. 1889
Poula Irene Garde
1890-
Poula Irene Garde
F:
6 jun. 1890
Jørgen Bech Simony
1887-1944
Jørgen Bech Simony
F:
5 feb. 1887
G:
21 okt. 1919
D:
12 nov. 1944
Tyskland (koncentrationslejr)
Agnes Marie Bech
1851-1938
Agnes Marie Bech
F:
8 dec. 1851
D:
1938
Carl Adolph Garde
1834-1911
Carl Adolph Garde
F:
5 aug. 1834
G:
6 maj 1885
D:
8 jul. 1911
Henriette Harris
1906-
Henriette Harris
F:
16 aug. 1906
Frederikke Fenella Simony
1885-
Frederikke Fenella Simony
F:
10 maj 1885
Sigurd Stefanus Harris
1874-
Sigurd Stefanus Harris
F:
28 jul. 1874
G:
28 apr. 1905
Jørgen Bech Simony
1887-1944
Jørgen Bech Simony
F:
5 feb. 1887
D:
12 nov. 1944
Tyskland (koncentrationslejr)
Poula Irene Garde
1890-
Poula Irene Garde
F:
6 jun. 1890
G:
21 okt. 1919
Karen Edith Johanne Øhrstrøm
1896-
Karen Edith Johanne Øhrstrøm
F:
27 nov. 1896
København
G:
21 jun. 1934
Henriette Augusta Bech
1854-
Henriette Augusta Bech
F:
25 aug. 1854
Johan Frederik Simony
1846-1920
Johan Frederik Simony
F:
19 sep. 1846
G:
27 maj 1884
D:
7 jul. 1920
Odense
Ellen Josephine Henriette Hult
1905-
Ellen Josephine Henriette Hult
F:
14 jun. 1905
Ellen Bech
1862-
Ellen Bech
F:
15 jul. 1862
Gustaf Hult
1862-
Gustaf Hult
F:
11 jun. 1862
Stockholm
G:
1 okt. 1903
Elisabeth Bech
1894-
Elisabeth Bech
F:
15 mar. 1894
Gerda Bech
1897-1908
Gerda Bech
F:
15 apr. 1897
D:
21 okt. 1908
Jørgen Bech
1900-
Jørgen Bech
F:
5 jun. 1900
Olaf Bech
1905-
Olaf Bech
F:
30 dec. 1905
Frederik Christian Bech
1863-
Frederik Christian Bech
F:
1 okt. 1863
NN
Frederikke Nicoline Matthiesen
1826-
Frederikke Nicoline Matthiesen
F:
16 jun. 1826
Jørgen Bech
1815-1881
Jørgen Bech
F:
4 apr. 1815
G:
5 jun. 1846
D:
11 jul. 1881
Asta Thusnelda Faber
1852-
Asta Thusnelda Faber
F:
20 jan. 1852
Hans Peter Beckmann
1845-
Hans Peter Beckmann
F:
22 sep. 1845
G:
31 maj 1883
Løgstør
Magdalene Sophie Faber
1886-
Magdalene Sophie Faber
F:
7 apr. 1886
Carl Frederik Hoffmeyer
1869-
Carl Frederik Hoffmeyer
F:
24 sep. 1869
Fakse
G:
16 aug. 1908
Christa Clara Faber
1890-
Christa Clara Faber
F:
14 jun. 1890
Asta Thusnelda Faber
1891-
Asta Thusnelda Faber
F:
22 nov. 1891
Mathias Jørgen Faber
1893-
Mathias Jørgen Faber
F:
28 aug. 1893
Carl Gunnar Gotfred Faber
1895-
Carl Gunnar Gotfred Faber
F:
7 jan. 1895
Gertrud Elisabeth Faber
1897-
Gertrud Elisabeth Faber
F:
25 jan. 1897
Eva Marie Sigrid Faber
1898-
Eva Marie Sigrid Faber
F:
11 mar. 1898
Olga Fransisca Faber
1900-
Olga Fransisca Faber
F:
12 maj 1900
Knud Halvor Faber
1903-
Knud Halvor Faber
F:
26 okt. 1903
Johan Frederik Faber
1854-
Johan Frederik Faber
F:
11 aug. 1854
Anna Cathrine Brinck
1864-
Anna Cathrine Brinck
F:
5 feb. 1864
G:
21 jul. 1884
Gudrun Pfeil
1882-
Gudrun Pfeil
F:
10 sep. 1882
Karen Pfeil
1884-
Karen Pfeil
F:
5 dec. 1884
Carl Philip Pfeil
1889-
Carl Philip Pfeil
F:
21 mar. 1889
Aage Gunnar Pfeil
1893-1894
Aage Gunnar Pfeil
F:
15 okt. 1893
D:
21 nov. 1894
Gjertrud Elisabeth Faber
1858-
Gjertrud Elisabeth Faber
F:
1 jun. 1858
Carl Hans Theodor Pfeil
1854-
Carl Hans Theodor Pfeil
F:
12 jan. 1854
G:
2 sep. 1881
Mathias Jørgen Faber
1890-
Mathias Jørgen Faber
F:
29 dec. 1890
Henrik Axel Faber
1893-
Henrik Axel Faber
F:
18 jul. 1893
Magdalene Sophie Faber
1895-
Magdalene Sophie Faber
F:
17 feb. 1895
Tyge Carl Faber
1900-
Tyge Carl Faber
F:
3 jul. 1900
Astrid Faber
1901-
Astrid Faber
F:
19 jul. 1901
Axel Jacob Faber
1860-1902
Axel Jacob Faber
F:
5 aug. 1860
D:
17 jul. 1902
Marie Larsen
1866-
Marie Larsen
F:
27 mar. 1866
Eigil Emil Faber
1903-
Eigil Emil Faber
F:
25 okt. 1903
Einar Emil Faber
1862-
Einar Emil Faber
F:
9 sep. 1862
Karen Kathrine Strand
1878-
Karen Kathrine Strand
F:
1 apr. 1878
Richard Frederik Faber
1894-
Richard Frederik Faber
F:
27 jul. 1894
Anna Sophie Faber
1895-
Anna Sophie Faber
F:
2 nov. 1895
Aage Thorvald Faber
1864-
Aage Thorvald Faber
F:
28 okt. 1864
Amanda Josefina Almquist
1859-
Amanda Josefina Almquist
F:
15 okt. 1859
G:
6 okt. 1893
Knud Halvor Faber
1869-1898
Knud Halvor Faber
F:
11 aug. 1869
D:
20 jul. 1898
København (Øresundshospitalet)
Svend Eigil Faber
1874-
Svend Eigil Faber
F:
28 mar. 1874
Sophie Magdalene Matthiesen
1828-1903
Sophie Magdalene Matthiesen
F:
19 aug. 1828
D:
22 jul. 1903
Mathias Jørgen Faber
1818-1903
Mathias Jørgen Faber
F:
31 jan. 1818
København
D:
21 sep. 1903
Ellen Margrethe Reinhardt
1892-1971
Ellen Margrethe Reinhardt
F:
19 maj 1892
København
D:
12 maj 1971
Knud Karl Vibe Estrup
1884-1978
Knud Karl Vibe Estrup
F:
28 jul. 1884
G:
11 feb. 1933
København
D:
7 feb. 1978
Inger Agnete Reinhardt
1893-
Inger Agnete Reinhardt
F:
13 okt. 1893
Karen Vibeke Reinhardt
1896-
Karen Vibeke Reinhardt
F:
11 aug. 1896
Erik Gregers Worm Reinhardt
1905-
Erik Gregers Worm Reinhardt
F:
1 jun. 1905
Erik Viggo Reinhardt
1859-
Erik Viggo Reinhardt
F:
18 maj 1859
Anna Juhre
1868-
Anna Juhre
F:
30 jul. 1868
G:
18 jan. 1891
Valdemar Holger Reinhardt
1861-1885
Valdemar Holger Reinhardt
F:
2 jun. 1861
D:
23 nov. 1885
Harald Hjalmar Reinhardt
1863-1889
Harald Hjalmar Reinhardt
F:
7 sep. 1863
D:
16 jun. 1889
Ingeborg Kirstine Reinhardt
1866-1898
Ingeborg Kirstine Reinhardt
F:
27 aug. 1866
D:
24 okt. 1898
Ingeborg Reinhardt Hunderup
1898-
Ingeborg Reinhardt Hunderup
F:
5 jun. 1898
Albert Victor Mathiesen
Albert Victor Mathiesen
G:
1911
Fritz Reinhardt Hunderup
1901-1965
Fritz Reinhardt Hunderup
F:
10 jun. 1901
D:
1965
Torkil Reinhardt Hunderup
1903-
Torkil Reinhardt Hunderup
F:
23 okt. 1903
Aase Reinhardt Hunderup
Asta Eline Reinhardt
1868-
Asta Eline Reinhardt
F:
18 maj 1868
Carl Christian Hunderup
1866-
Carl Christian Hunderup
F:
16 maj 1866
G:
10 jun. 1897
Christiane Emilie Matthiesen
1834-1878
Christiane Emilie Matthiesen
F:
23 jan. 1834
D:
17 nov. 1878
Frederiksberg
Christian Emanuel Fritz Reinhardt
1829-1896
Christian Emanuel Fritz Reinhardt
F:
11 okt. 1829
København
G:
21 jul. 1858
Roskilde
D:
10 apr. 1896
Frederiksberg
Kaj Mynster
1891-
Kaj Mynster
F:
6 jul. 1891
Ebba Louise Hedvig Bertha Elise baronesse Zytphen-Adeler
1889-
Ebba Louise Hedvig Bertha Elise baronesse Zytphen-Adeler
F:
11 dec. 1889
Frederiksberg
G:
6 jul. 1918
Erik Mynster
1892-
Erik Mynster
F:
10 okt. 1892
Karen Mynster
1901-
Karen Mynster
F:
14 jan. 1901
Else Marie Matthiesen
1870-
Else Marie Matthiesen
F:
19 apr. 1870
Jacob Peter Emil Mynster
1855-
Jacob Peter Emil Mynster
F:
13 okt. 1855
Poul Borgbjerg
1897-
Poul Borgbjerg
F:
1 sep. 1897
Jytte Margrethe Borgbjerg
Juliane Johanne Matthiesen
1872-
Juliane Johanne Matthiesen
F:
7 mar. 1872
Axel Hedegaard Jeppesen Borgbjerg
1868-
Axel Hedegaard Jeppesen Borgbjerg
F:
27 jun. 1868
Vagn Aage Matthiesen
1874-
Vagn Aage Matthiesen
F:
2 jun. 1874
Asta Thusnelda Matthiesen
1875-
Asta Thusnelda Matthiesen
F:
4 dec. 1875
Carl Emil Matthiesen
1879-1906
Carl Emil Matthiesen
F:
26 jan. 1879
D:
10 maj 1906
Jens Peter Blicher Matthiesen
1881-
Jens Peter Blicher Matthiesen
F:
14 okt. 1881
Christine Marie Matthiesen
1882-
Christine Marie Matthiesen
F:
27 dec. 1882
Karen Margrethe Matthiesen
1887-
Karen Margrethe Matthiesen
F:
16 apr. 1887
Carl Emil Matthiesen
1839-1923
Carl Emil Matthiesen
F:
23 mar. 1839
D:
1923
Meta Lovise Blicher
1846-
Meta Lovise Blicher
F:
9 nov. 1846
G:
6 jul. 1869
Marcus Matthiesen
1785-1849
Marcus Matthiesen
F:
5 okt. 1785
D:
24 jan. 1849
Christine Marie Begtrup
1800-1865
Christine Marie Begtrup
F:
24 feb. 1800
G:
5 jun. 1818
D:
16 apr. 1865
Hans Peter Matthiesen
1788-
Hans Peter Matthiesen
F:
25 feb. 1788
Maren Matthiesen
1790-
Maren Matthiesen
F:
14 jun. 1790
Marcus Christian Bech
1850-
Marcus Christian Bech
F:
16 jan. 1850
Rudolphine Catharina Berg
1855-
Rudolphine Catharina Berg
F:
19 maj 1855
G:
27 apr. 1889
Otto Valdemar Garde
1886-1964
Otto Valdemar Garde
F:
23 feb. 1886
D:
22 jun. 1964
Ellen Blædel
1897-
Ellen Blædel
F:
26 jan. 1897
G:
10 maj 1919
Agnes Henriette Garde
1888-
Agnes Henriette Garde
F:
13 feb. 1888
Rigmor Frederikke Garde
1889-
Rigmor Frederikke Garde
F:
23 mar. 1889
Poula Irene Garde
1890-
Poula Irene Garde
F:
6 jun. 1890
Jørgen Bech Simony
1887-1944
Jørgen Bech Simony
F:
5 feb. 1887
G:
21 okt. 1919
D:
12 nov. 1944
Tyskland (koncentrationslejr)
Agnes Marie Bech
1851-1938
Agnes Marie Bech
F:
8 dec. 1851
D:
1938
Carl Adolph Garde
1834-1911
Carl Adolph Garde
F:
5 aug. 1834
G:
6 maj 1885
D:
8 jul. 1911
Henriette Harris
1906-
Henriette Harris
F:
16 aug. 1906
Frederikke Fenella Simony
1885-
Frederikke Fenella Simony
F:
10 maj 1885
Sigurd Stefanus Harris
1874-
Sigurd Stefanus Harris
F:
28 jul. 1874
G:
28 apr. 1905
Jørgen Bech Simony
1887-1944
Jørgen Bech Simony
F:
5 feb. 1887
D:
12 nov. 1944
Tyskland (koncentrationslejr)
Poula Irene Garde
1890-
Poula Irene Garde
F:
6 jun. 1890
G:
21 okt. 1919
Karen Edith Johanne Øhrstrøm
1896-
Karen Edith Johanne Øhrstrøm
F:
27 nov. 1896
København
G:
21 jun. 1934
Henriette Augusta Bech
1854-
Henriette Augusta Bech
F:
25 aug. 1854
Johan Frederik Simony
1846-1920
Johan Frederik Simony
F:
19 sep. 1846
G:
27 maj 1884
D:
7 jul. 1920
Odense
Ellen Josephine Henriette Hult
1905-
Ellen Josephine Henriette Hult
F:
14 jun. 1905
Ellen Bech
1862-
Ellen Bech
F:
15 jul. 1862
Gustaf Hult
1862-
Gustaf Hult
F:
11 jun. 1862
Stockholm
G:
1 okt. 1903
Elisabeth Bech
1894-
Elisabeth Bech
F:
15 mar. 1894
Gerda Bech
1897-1908
Gerda Bech
F:
15 apr. 1897
D:
21 okt. 1908
Jørgen Bech
1900-
Jørgen Bech
F:
5 jun. 1900
Olaf Bech
1905-
Olaf Bech
F:
30 dec. 1905
Frederik Christian Bech
1863-
Frederik Christian Bech
F:
1 okt. 1863
NN
Jørgen Bech
1815-1881
Jørgen Bech
F:
4 apr. 1815
D:
11 jul. 1881
Frederikke Nicoline Matthiesen
1826-
Frederikke Nicoline Matthiesen
F:
16 jun. 1826
G:
5 jun. 1846
Sophie Birgitte Bech
1850-
Sophie Birgitte Bech
F:
21 mar. 1850
Eline Bech
1884-
Eline Bech
F:
14 sep. 1884
Karen Louise Bech
1886-
Karen Louise Bech
F:
18 maj 1886
Frederikshavn
Georg Henri Pontoppidan
1880-1964
Georg Henri Pontoppidan
F:
17 sep. 1880
G:
11 apr. 1912
Helsingør
D:
21 mar. 1964
Roskilde
Kaj Frederik Vilhelm Bech
1889-1949
Kaj Frederik Vilhelm Bech
F:
3 jun. 1889
Frederikshavn
D:
23 apr. 1949
Kolding (sygeh.)
Carl Frederik Bech
1851-
Carl Frederik Bech
F:
6 jul. 1851
Helga Friederichsen
1855-
Helga Friederichsen
F:
13 sep. 1855
G:
5 jun. 1883
Frederik Christian Bech
1881-
Frederik Christian Bech
F:
19 mar. 1881
Thor Jensen Bech
1882-
Thor Jensen Bech
F:
11 jul. 1882
Caja Eline Bech
1883-
Caja Eline Bech
F:
23 jul. 1883
Carl Frederik Myhre
1854-
Carl Frederik Myhre
F:
23 jun. 1854
G:
17 okt. 1908
Louise Bech
1890-
Louise Bech
F:
24 okt. 1890
Jørgen Bech
1898-
Jørgen Bech
F:
4 aug. 1898
Jørgen Bech
1854-1903
Jørgen Bech
F:
2 jan. 1854
D:
20 mar. 1903
Julie Margareth Jensen
1855-
Julie Margareth Jensen
F:
12 apr. 1855
G:
12 maj 1880
Elna Christine Marie Crone
1882-
Elna Christine Marie Crone
F:
23 mar. 1882
Kirsten Crone
1913-
Kirsten Crone
F:
25 jan. 1913
Gerhard Crone
1918-
Gerhard Crone
F:
25 nov. 1918
Poul Frederik Crone
1883-
Poul Frederik Crone
F:
28 dec. 1883
København (Skt. Matthæus s.)
Thora Elisabeth Møller, senere Neergaard-Møller
1883-
Thora Elisabeth Møller, senere Neergaard-Møller
F:
17 jan. 1883
Aarhus (Domsognet)
G:
28 okt. 1910
Aarhus (Domsognet)
Vera Elisabeth Crone
1886-
Vera Elisabeth Crone
F:
17 sep. 1886
Camilla Crone
1940-
Camilla Crone
F:
8 apr. 1940
Claus Christian Castenskiold
1934-
Claus Christian Castenskiold
F:
26 apr. 1934
Diana Crone
Patricia Crone
Thomas Alexander Crone
Clarissa Crone
Frederik Thomas Georg Lønborg Crone
1912-1971
Frederik Thomas Georg Lønborg Crone
F:
7 mar. 1912
Ordrup s. (Charlottenlund)
D:
29 jul. 1971
København
Vibeke Scheel Richter
1917-
Vibeke Scheel Richter
F:
8 mar. 1917
København (Helligånds s.)
G:
2 jul. 1939
Gunderslev
Asmus Heinrich (Henrik) Crone
1913-1956
Asmus Heinrich (Henrik) Crone
F:
25 mar. 1913
Middelfart
D:
18 maj 1956
Steen Gammeltoft
1942-
Steen Gammeltoft
F:
28 jun. 1942
København
Marie Louise Gammeltoft
1944-
Marie Louise Gammeltoft
F:
10 maj 1944
Frederiksberg
Emmerentze Francoise Kamilla Crone
1917-
Emmerentze Francoise Kamilla Crone
F:
28 mar. 1917
Middelfart landsogn (Fænø)
Allan Gammeltoft
1911-1980
Allan Gammeltoft
F:
29 okt. 1911
G:
5 apr. 1941
København
D:
1980
Ulrik Christian Crone
1926-1990
Ulrik Christian Crone
F:
1 feb. 1926
København
D:
2 aug. 1990
Monna Nyeborg
1926-
Monna Nyeborg
F:
15 maj 1926
København
G:
8 apr. 1949
Gentofte
Niels Christoffer Crone
1927-1937
Niels Christoffer Crone
F:
10 aug. 1927
København (Garnisons s.)
D:
23 aug. 1937
Varde (Amtssygehuset)
Frederik Lønborg Crone
1888-1974
Frederik Lønborg Crone
F:
19 jun. 1888
København (Skt. Matthæus s.)
D:
12 nov. 1974
Betty Margaretha Bredsdorff
1886-1948
Betty Margaretha Bredsdorff
F:
4 feb. 1886
Flensborg
G:
24 jun. 1911
Flensborg (Marie kirke)
D:
20 apr. 1948
København (Garnisons s.)
Christine Marie Bech
1856-1913
Christine Marie Bech
F:
26 dec. 1856
Frederiksberg
D:
2 dec. 1913
Ordrup s. (Charlottenlund)
Henrik Rasmus Crone
1855-1908
Henrik Rasmus Crone
F:
20 sep. 1855
Snesere s. (Engelholm)
G:
21 maj 1881
Slagelse (Skt. Mikkels s.)
D:
18 jan. 1908
Ordrup s. (Charlottenlund)
Frederik Christian Bech
1817-1905
Frederik Christian Bech
F:
11 mar. 1817
D:
16 apr. 1905
Eline Matthiesen
1823-1863
Eline Matthiesen
F:
30 jul. 1823
G:
8 jun. 1849
D:
13 jan. 1863
Slagelse
Eigil Hilmar Wolff
1914-1983
Eigil Hilmar Wolff
F:
12 nov. 1914
Frederiksberg
D:
18 dec. 1983
Gentofte (Jægersborg s.)
Grete Petersen, senere Lachmann
1918-
Grete Petersen, senere Lachmann
F:
5 feb. 1918
Beijing, Kina
G:
29 jul. 1940
Hellerup (Messiaskirken)
Mogens Preben Lunn Wolff
1916-2008
Mogens Preben Lunn Wolff
F:
9 nov. 1916
Frederiksberg
D:
17 maj 2008
Torben Lunn Wolff
1919-
Torben Lunn Wolff
F:
21 jul. 1919
Frederiksberg
Lisbeth Christensen
1932-
Lisbeth Christensen
F:
25 jun. 1932
Ringe
G:
5 dec. 1954
Ringe
Ida Maggie Wolff
1920-2003
Ida Maggie Wolff
F:
3 nov. 1920
Frederiksberg
D:
3 jul. 2003
Jens Aage Kjellerup
1917-2004
Jens Aage Kjellerup
F:
1917
D:
2004
Karen Margrethe Lunn
1892-1981
Karen Margrethe Lunn
F:
10 maj 1892
Frederiksberg
D:
14 nov. 1981
Hellerup
Jørgen Frederik de Lichtenberg Wolff
1886-1960
Jørgen Frederik de Lichtenberg Wolff
F:
7 mar. 1886
Frederiksberg
G:
18 sep. 1913
Frederiksberg
D:
1960
Svend Erik Johnstad Møller, senere Johnstad-Møller
1894-1982
Svend Erik Johnstad Møller, senere Johnstad-Møller
F:
26 apr. 1894
Tune s. (Tunegård)
G:
15 jun. 1941
København (Citadelskirken)
D:
9 jan. 1982
Ida Louise Pouline Bech
1866-1942
Ida Louise Pouline Bech
F:
24 aug. 1866
Slagelse (Skt. Mikkels s.)
D:
31 aug. 1942
Ordrup
Villars Hilmar Lunn
1855-1931
Villars Hilmar Lunn
F:
3 mar. 1855
Aabenraa
G:
28 dec. 1888
Slagelse (Skt. Mikkels k.)
D:
25 aug. 1931
Luzern, Schweiz
Louise Margrethe Bech
1868-
Louise Margrethe Bech
F:
2 aug. 1868
Bodil Thomsen
1903-
Bodil Thomsen
F:
11 maj 1903
Ebba Marie Bech
1878-
Ebba Marie Bech
F:
1 nov. 1878
Knud Aage Thomsen
1872-
Knud Aage Thomsen
F:
22 aug. 1872
G:
14 maj 1902
Louise Hahn
1838-1898
Louise Hahn
F:
2 maj 1838
G:
29 okt. 1864
D:
31 maj 1898
Sophie Birgitte Matthiesen
1792-1867
Sophie Birgitte Matthiesen
F:
8-9 jul. 1792
D:
4 dec. 1867
Marcus Christian Bech
1787-1875
Marcus Christian Bech
F:
2 nov. 1787
G:
29 maj 1814
D:
23 okt. 1875
Ellen Pohlmann
1762-1852
Ellen Pohlmann
F:
29 maj 1762
D:
24 feb. 1852
Matthias Jørgen Marcussen Matthiesen
1748-1793
Matthias Jørgen Marcussen Matthiesen
F:
24 mar. 1748
Sorø
G:
9 okt. 1778
D:
7 maj 1793
Marie Anna Beate Pohlmann
1764-
Marie Anna Beate Pohlmann
F:
1764
Johan Ludvig Pohlmann
1766-1766
Johan Ludvig Pohlmann
F:
1766
D:
1766
Frederik Christian Thorsøe
1790-1815
Frederik Christian Thorsøe
F:
1790
D:
10 jul. 1815
Hans Peter Thorsøe
1791-1842
Hans Peter Thorsøe
F:
7 okt. 1791
D:
28 nov. 1842
Caroline Fanøe
Christian Joachim Begtrup Thorsøe
1833-1847
Christian Joachim Begtrup Thorsøe
F:
11 aug. 1833
Ugerløse S. (Mineslyst)
D:
30 aug. 1847
Torslunde Mølle
Niels Thorsøe
1792-1882
Niels Thorsøe
F:
24 dec. 1792
D:
1 maj 1882
Augusta Christine Nicoline Begtrup
ca. 1807-1836
Augusta Christine Nicoline Begtrup
F:
ca. 1807
G:
19 okt. 1832
Kirke-Helsinge
D:
9 apr. 1836
Ugerløse
Augusta Christine Nicoline Thorsøe
1845-
Augusta Christine Nicoline Thorsøe
F:
17 feb. 1845
Torslunde Mølle
Sophie Cathrine Thorsøe
1845-
Sophie Cathrine Thorsøe
F:
17 feb. 1845
Torslunde Mølle
Hans Peder Thorsøe
1847-
Hans Peder Thorsøe
F:
11 mar. 1847
Torslunde Mølle
Ellen Thora Thorsøe
1849-
Ellen Thora Thorsøe
F:
22 maj 1849
Torslunde Mølle
Hans Peter Christian Olsen
1837-
Hans Peter Christian Olsen
F:
7 jan. 1837
København (Fødselsstiftelsen)
G:
30 nov. 1877
Torslunde
Christiane Elisabeth Mellerup
1812-1876
Christiane Elisabeth Mellerup
F:
22 mar. 1812
Torslunde Mølle
G:
4 maj 1844
Torslunde
D:
23 apr. 1876
Torslunde Mølle
Mathias Jørgen Thorsøe
1794-1794
Mathias Jørgen Thorsøe
F:
6 feb. 1794
D:
1794
Rosa Frederikke Thorsøe
1863-
Rosa Frederikke Thorsøe
F:
6 dec. 1863
København
Caspar Frederik Christian Thorsøe
1828-
Caspar Frederik Christian Thorsøe
F:
30 apr. 1828
Stursbøl
Jensine Cathrine Nielsen Barkou
ca. 1825-1871
Jensine Cathrine Nielsen Barkou
F:
ca. 1825
G:
2 maj 1863
Frederiksberg k.
D:
7 jun. 1871
Laura Jensine Andersen
ca. 1828-
Laura Jensine Andersen
F:
ca. 1828
G:
26 aug. 1872
København (Frue k.)
Jørgen Alexander Thorsøe
1871-
Jørgen Alexander Thorsøe
F:
15 mar. 1871
København
Marie Magdalene Thomassen
1882-
Marie Magdalene Thomassen
F:
29 jul. 1882
København
G:
31 mar. 1904
Georg Alexander Thorsøe
1840-1920
Georg Alexander Thorsøe
F:
17 mar. 1840
D:
10 nov. 1920
København
Birgitte Mathilde Nyeborg
1833-1902
Birgitte Mathilde Nyeborg
F:
1 apr. 1833
København
G:
24 jun. 1864
Brønshøj
D:
25 aug. 1902
Margrethe Johanne Harries
1868-1941
Margrethe Johanne Harries
F:
28 aug. 1868
Maribo
G:
9 okt. 1903
Frederiksberg
D:
17 sep. 1941
København
Mathias Jørgen Thorsøe
1795-1846
Mathias Jørgen Thorsøe
F:
18 feb. 1795
D:
6 feb. 1846
v. Haderslev
Louise Elisabeth Grønholdt
ca. 1808-1879
Louise Elisabeth Grønholdt
F:
ca. 1808
G:
28 jun. 1827
København (Trinitatis k.)
D:
20 aug. 1879
Axelius Michael Thorsøe
1796-1819
Axelius Michael Thorsøe
F:
23 sep. 1796
D:
19 aug. 1819
Arild Friis Thorsøe
1798-1879
Arild Friis Thorsøe
F:
5 dec. 1798
D:
2 sep. 1879
Ædele Margrethe Christiansdatter
ca. 1800-1840
Ædele Margrethe Christiansdatter
F:
ca. 1799/1800
G:
29 jul. 1837
Ugerløse
D:
28 sep. 1840
Jonstrup
Frederik Christian Thorsøe
1845-
Frederik Christian Thorsøe
F:
21 jun. 1845
Jonstrup
Marie Dorthea Elisabeth Thorsøe
1847-
Marie Dorthea Elisabeth Thorsøe
F:
26 maj 1847
Jonstrup
Elisabeth Thorsøe
1850-1850
Elisabeth Thorsøe
F:
6 dec. 1850
Jonstrup
D:
6 dec. 1850
Jonstrup
Harald Peter Thorsøe
1855-
Harald Peter Thorsøe
F:
4 okt. 1855
Jonstrup
Hanne Clausine Secht
ca. 1819-
Hanne Clausine Secht
F:
ca. 1819
Otto Julius Thorsøe
1802-
Otto Julius Thorsøe
F:
18 feb. 1802
Johan Julius Thorsøe
1805-
Johan Julius Thorsøe
F:
14 feb. 1805
Carl Ludvig Theodor Thorsøe
1809-1831
Carl Ludvig Theodor Thorsøe
F:
9 nov. 1809
D:
16 okt. 1831
Elisabeth Cathrine Thorsøe
1843-
Elisabeth Cathrine Thorsøe
F:
21 dec. 1843
Ramløse
Nicoline Sophie Thorsøe
1843-
Nicoline Sophie Thorsøe
F:
21 dec. 1843
Ramløse
Sylvest Anthon Thorsøe
1811-
Sylvest Anthon Thorsøe
F:
20 jun. 1811
Elise Mariane Pedersen
ca. 1812-
Elise Mariane Pedersen
F:
ca. 1812
G:
11 jun. 1841
Ramløse
Elisabeth Catharina Pohlmann
1767-1838
Elisabeth Catharina Pohlmann
F:
1767
D:
4 okt. 1838
Christian Thorsøe
1757-1835
Christian Thorsøe
F:
1757
D:
4 apr. 1835
Johan Pohlmann
1770-1838
Johan Pohlmann
F:
1770
D:
22 sep. 1838
Magdalene Sophie Hagen
ca. 1761-
Magdalene Sophie Hagen
F:
ca. 1761
G:
15 mar. 1797
Dorothea Pohlmann
1778-1859
Dorothea Pohlmann
F:
1778
D:
11 nov. 1859
Arild Friis Worsøe
1751-1824
Arild Friis Worsøe
F:
27 sep. 1751
G:
27 nov. 1795
D:
15 mar. 1824
Hans Peter Pohlmann
1728-1795
Hans Peter Pohlmann
F:
9 mar. 1728
Kristiania
D:
6 mar. 1795
Kirke-Hyllinge
Maren Ditzel
1737-1816
Maren Ditzel
F:
26 dec. 1737
D:
24 jun. 1816
Johan Pohlmann
1761-1801
Johan Pohlmann
F:
1761
D:
1801
Helene Marie Pohlmann
1764-1811
Helene Marie Pohlmann
F:
1764
D:
1811
Peter Christian von Hiort
Peter Christian von Hiort
G:
1 mar. 1809
Eidsberg
Marie Beate Pohlmann
1768-
Marie Beate Pohlmann
F:
1768
Christian Pohlmann
1770-1772
Christian Pohlmann
F:
1770
D:
1772
Herman Pohlmann
1772-
Herman Pohlmann
F:
1772
Herman Pohlmann
1729-1773
Herman Pohlmann
F:
1729
Kristiania
D:
1773
Kråkstad
Johanne Munck Kiær
1741-1799
Johanne Munck Kiær
F:
1741
Rendal
G:
11 jul. 1759
Åmot
D:
1799
Kråkstad
Else Pohlmann
1730-1735
Else Pohlmann
F:
1730
Kristiania
D:
1735
Kristiania
Henrich Pohlmann
1731-1731
Henrich Pohlmann
F:
1731
Kristiania
D:
1731
Kristiania
Jacob Lund
1834-1909
Jacob Lund
F:
1834
D:
1909
Christian Lund
1835-1898
Christian Lund
F:
22 okt. 1835
D:
10 aug. 1898
Wilhelm Lund
1838-1915
Wilhelm Lund
F:
14 okt. 1838
D:
1915
Hans Peter Lund
1844-1874
Hans Peter Lund
F:
15 apr. 1844
D:
11 okt. 1874
Frederik Otto Jens Gram Lund
1845-1907
Frederik Otto Jens Gram Lund
F:
1845
D:
1907
Claus Henrik Peter Lund
1793-1875
Claus Henrik Peter Lund
F:
15 aug. 1793
Gausdal
D:
17 sep. 1875
Drammen
Karen Bolette Juell
1804-1894
Karen Bolette Juell
F:
27 nov. 1804
Oslo
G:
19 sep. 1833
Oslo
D:
26 maj 1894
Drammen
Mariane Pohlmann
1761-1844
Mariane Pohlmann
F:
1761
Barhaug
D:
1 feb. 1844
Kristiania
Jacob Clausen Lund
1752-1802
Jacob Clausen Lund
F:
25 sep. 1752
Bergen
G:
20 jan. 1790
Gausdal
D:
22 jun. 1802
Johan Pohlmann
1764-
Johan Pohlmann
F:
1764
Barhaug
Beate Marie Pohlmann
1765-
Beate Marie Pohlmann
F:
1765
Barhaug
Johan Pohlmann
1767-
Johan Pohlmann
F:
1767
Barhaug
Niels Monrad Pohlmann
1768-
Niels Monrad Pohlmann
F:
1768
Barhaug
Anna Margrethe Pohlmann
1770-
Anna Margrethe Pohlmann
F:
1770
Barhaug
Johan Henrik Pohlmann
1771-
Johan Henrik Pohlmann
F:
1771
Barhaug
Herman Pohlmann
1773-
Herman Pohlmann
F:
1773
Barhaug
Susanne Pohlmann
1732-1773
Susanne Pohlmann
F:
1732
Kristiania
D:
1773
Barhaug
Henrik Pohlmann
1734-1780
Henrik Pohlmann
F:
1734
G:
3 nov. 1759
Kristiania
D:
1780
Hans Prip
ca. 1765-1792
Hans Prip
F:
ca. 1765
D:
2 nov. 1792
Marie Elisabeth Prip
1767-
Marie Elisabeth Prip
F:
1767
Nes
Marianne Prip
1769-1769
Marianne Prip
F:
1769
D:
1769
Johan Prip
1771-
Johan Prip
F:
1771
Susanne Johanne Prip
1774-
Susanne Johanne Prip
F:
1774
Anna Catharina Pohlmann
1733-1807
Anna Catharina Pohlmann
F:
1733
Kristiania
D:
1807
Kristiania
Niels Prip
ca. 1721-1774
Niels Prip
F:
ca. 1721
G:
30 mar. 1762
D:
1774
Kristiania
Beate Christine Widing
1760-
Beate Christine Widing
F:
1760
Johan Pohlmann Widing
1761-1833
Johan Pohlmann Widing
F:
13 sep. 1761
Kristiania
D:
8 mar. 1833
Kristiania
Marianne Widing
1771-
Marianne Widing
F:
1771
Christian Julius Widing
1808-1861
Christian Julius Widing
F:
1808
D:
10 dec. 1861
Kristiania
Emma Mathilde Widing
1821-1880
Emma Mathilde Widing
F:
9 mar. 1821
Kristiania
D:
21 sep. 1880
Kristiania
Herman Widing
1776-1860
Herman Widing
F:
1776
Kristiania
D:
1860
Martha Christine Grefsen
1781-1829
Martha Christine Grefsen
F:
1781
G:
3 okt. 1808
Akershus
D:
13 jul. 1829
Kristiania
Marie Fahslan
Martha Pohlmann
1735-1813
Martha Pohlmann
F:
1735
Kristiania
D:
1813
Christian Tuxen Widing
1729-1782
Christian Tuxen Widing
F:
1729
Bergen
D:
5 nov. 1782
Kristiania
Mariane Leth
ca. 1705-1735
Mariane Leth
F:
ca. 1704/05
D:
1735
Kristiania
Johan Pohlmann
1683-1741
Johan Pohlmann
F:
1683
Kristiania
G:
9 jan. 1726
Kristiania
D:
1741
Kristiania
Hans Leth
-1724
Hans Leth
G:
ca. 1703
D:
1724
Hjerm Pgd.
Ingeborg Andersdatter
1663-1663
Ingeborg Andersdatter
F:
1663
D:
1663
Forældre
Niels Andersen
1590-1631
Anne Nielsdatter
-1659
Anders Nielsen Hebo
ca. 1620-1692
Anders Nielsen Hebo
F:
ca. 1620
D:
nov. 1692
Thisted
Anne Hansdatter
o.1620/30-1682
Anne Hansdatter
F:
o.1620/30
fmtl. Ribe
D:
1682
Thisted
Karen Sørensdatter
-1692
Karen Sørensdatter
D:
senest nov. 1692