Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Anne Nielsdatter
ca. 1666 - 1748 (82 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Bodil Nielsdatter
1690-1693
Bodil Nielsdatter
F:
1690
Ballum s. (Østerende)
D:
fmtl. 1692/93
Ballum s. (Østerende)
Niels Nielsen Mærsk
ca. 1693-1765
Niels Nielsen Mærsk
F:
ca. 1693
Ballum s. (Østerende)
D:
7 aug. 1765
Møgeltønder
Anne
ca. 1684-1758
Anne
F:
ca. 1684
D:
14 feb. 1758
Møgeltønder
Dødfødt datter
1821-1821
Dødfødt datter
F:
16 apr. 1821
Abild
D:
16 apr. 1821
Abild
Jacob Carstensen Nissen
1890-
Jacob Carstensen Nissen
F:
10 jan. 1890
Abild
Carsten Nissen
1848-
Carsten Nissen
F:
15 apr. 1848
Abild
Eline Marie Andersen
1856-
Eline Marie Andersen
F:
24 jan. 1856
Abild
G:
8 apr. 1881
Abild
Mine Margrethe Nissen
1876-
Mine Margrethe Nissen
F:
13 feb. 1876
Abild
Christian Andersen Nissen
1849-1876
Christian Andersen Nissen
F:
5 aug. 1849
Abild
D:
11 aug. 1876
Abild
Anna Cathrine Cecilie Hattesen
1849-
Anna Cathrine Cecilie Hattesen
F:
25 apr. 1849
Lydersholm
G:
25 maj 1875
Abild
Anna Nissen
1850-1851
Anna Nissen
F:
22 dec. 1850
Abild
D:
6 jan. 1851
Abild
Jacob Carstensen Jørgensen
1883-
Jacob Carstensen Jørgensen
F:
13 apr. 1883
Jørgen Petersen Jørgensen
1885-
Jørgen Petersen Jørgensen
F:
5 jan. 1885
Toftlund s. (Rømet)
Georg Jørgensen
1887-
Georg Jørgensen
F:
8 aug. 1887
Toftlund s. (Rømet)
Anne Margrethe Nissen
1851-
Anne Margrethe Nissen
F:
28 nov. 1851
Abild
Terkel Hansen Jørgensen
Peter Nissen
1854-1855
Peter Nissen
F:
12 apr. 1854
Abild
D:
15 mar. 1855
Abild
Jacob Carstensen Nissen
1886-
Jacob Carstensen Nissen
F:
23 jan. 1886
Tønder s. (St. Emmerske)
Anne Marie Nissen
1888-
Anne Marie Nissen
F:
28 okt. 1888
Tønder s. (St. Emmerske)
Carsten Abild Nissen
1891-
Carsten Abild Nissen
F:
3 jun. 1891
Tønder s. (St. Emmerske)
Hans Jensen Nissen
1896-
Hans Jensen Nissen
F:
15 jan. 1896
Tønder s. (St. Emmerske)
Margrethe Nissen
1897-
Margrethe Nissen
F:
10 jul. 1897
Tønder s. (St. Emmerske)
Dora Nissen
1899-
Dora Nissen
F:
15 sep. 1899
Abild
Mathilde Christine Nissen
1901-1901
Mathilde Christine Nissen
F:
8 jul. 1901
Abild
D:
9 jul. 1901
Abild
Christine Nissen
1902-1902
Christine Nissen
F:
23 apr. 1902
Abild
D:
23 apr. 1902
Abild
Agnes Nissen
1903-
Agnes Nissen
F:
19 jul. 1903
Abild
Peter Petersen Nissen
1856-
Peter Petersen Nissen
F:
29 maj 1856
Abild
Doris Marie Outzen
1865-
Doris Marie Outzen
F:
23 feb. 1865
Tønder s. (St. Emmerske)
G:
14 jan. 1885
Abild
Martin Nissen
1858-1861
Martin Nissen
F:
9 apr. 1858
Abild
D:
29 okt. 1861
Abild
Dødfødt datter
1861-1861
Dødfødt datter
F:
27 jan. 1861
Abild
D:
27 jan. 1861
Abild
Mathilde Christine Nissen
1863-
Mathilde Christine Nissen
F:
21 jun. 1863
Abild
Mads Christian Jensen
1862-
Mads Christian Jensen
F:
25 okt. 1862
Ansager s.
G:
10 maj 1890
Abild
Maria Nissen
1865-1865
Maria Nissen
F:
22 apr. 1865
Abild
D:
5 maj 1865
Abild
Jacob Carstensen Nissen
1822-1894
Jacob Carstensen Nissen
F:
25 apr. 1822
Abild
D:
18 feb. 1894
Abild
Margrethe Andersen
1820-1885
Margrethe Andersen
F:
11 apr. 1820
Abild s. (Sølsted)
G:
25 jun. 1847
Abild
D:
2 okt. 1885
Abild
Carsten Andersen
1849-
Carsten Andersen
F:
31 aug. 1849
Abild s. (Sølsted)
Martin Jensen Petersen Borg
1923-
Martin Jensen Petersen Borg
F:
7 jan. 1923
Abild s. (Sølsted)
Søren Lystlund Borg
1925-
Søren Lystlund Borg
F:
4 jan. 1925
Abild s. (Sølsted)
Peter Andersen Petersen Borg
1872-1927
Peter Andersen Petersen Borg
F:
27 jul. 1872
Abild s. (Sølsted)
D:
25 jun. 1927
Abild s. (Sølsted)
Christine Cæcilie Lystlund
1896-
Christine Cæcilie Lystlund
F:
24 jun. 1896
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
G:
28 dec. 1922
Abild
Mette Marie Borg
1873-
Mette Marie Borg
F:
31 okt. 1873
Abild s. (Sølsted)
NN Jensen
Jørgen Nielsen Hattens
1900-
Jørgen Nielsen Hattens
F:
12 feb. 1900
Abild
Martin Jensen Hattens
1901-
Martin Jensen Hattens
F:
13 nov. 1901
Abild
Ingeborg Marie Hattens
1903-
Ingeborg Marie Hattens
F:
2 okt. 1903
Abild
Anna Kjestine Hattens
1905-
Anna Kjestine Hattens
F:
7 sep. 1905
Abild
Marie Borg
1875-
Marie Borg
F:
22 jun. 1875
Abild s. (Sølsted)
Niels Jensen Hattens
1867-
Niels Jensen Hattens
F:
2 maj 1867
Uge s. (Lovtrup)
G:
28 mar. 1899
Abild
Christen Andersen Borg
1876-
Christen Andersen Borg
F:
7 nov. 1876
Abild s. (Sølsted)
Eline Marie Borg
1878-
Eline Marie Borg
F:
26 mar. 1878
Abild s. (Sølsted)
Anne Margrethe Borg
1879-
Anne Margrethe Borg
F:
25 nov. 1879
Abild s. (Sølsted)
Hanne Marie Borg
1881-
Hanne Marie Borg
F:
24 jul. 1881
Abild s. (Sølsted)
Kjestine Cathrine Borg
1883-
Kjestine Cathrine Borg
F:
28 dec. 1883
Abild s. (Sølsted)
Carsten Andersen Borg
1885-
Carsten Andersen Borg
F:
25 okt. 1885
Abild s. (Sølsted)
Carsten Andersen Borg
1887-
Carsten Andersen Borg
F:
11 sep. 1887
Abild s. (Sølsted)
Mathes Hansen Clausen
1915-
Mathes Hansen Clausen
F:
25 mar. 1915
Abild s. (Sølsted)
Margrethe Kjestine Borg
1890-
Margrethe Kjestine Borg
F:
15 maj 1890
Abild s. (Sølsted)
Hans Clausen
1890-
Hans Clausen
F:
25 aug. 1890
Abild s. (Sølsted)
G:
30 okt. 1914
Abild
Anna Mathilde Borg
1893-
Anna Mathilde Borg
F:
20 jul. 1893
Abild s. (Sølsted)
Anna Andersen
1850-1927
Anna Andersen
F:
25 nov. 1850
Abild s. (Sølsted)
D:
9 apr. 1927
Abild s. (Sølsted)
Martin Jensen Petersen Borg
1849-1921
Martin Jensen Petersen Borg
F:
3 feb. 1849
G:
7 jun. 1872
Abild
D:
4 apr. 1921
Abild s. (Sølsted)
Margrethe Andersen
1852-1852
Margrethe Andersen
F:
18 sep. 1852
Abild s. (Sølsted)
D:
24 sep. 1852
Abild s. (Sølsted)
Maren Christine Andersen
1898-
Maren Christine Andersen
F:
24 feb. 1898
Christen Andersen
1899-
Christen Andersen
F:
1 maj 1899
Abild s. (Sølsted)
Gyde Marie Petrea Andersen
1901-
Gyde Marie Petrea Andersen
F:
7 sep. 1901
Abild s. (Sølsted)
Carsten Bjerrum Andersen
1902-
Carsten Bjerrum Andersen
F:
26 nov. 1902
Abild s. (Sølsted)
Peter Bjerrum Andersen
1905-
Peter Bjerrum Andersen
F:
4 okt. 1905
Abild s. (Sølsted)
Anna Kjerstine Wilhelmine Andersen
Anna Andersen
Skak Jensen
1919-
Skak Jensen
F:
18 jul. 1919
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
3 aug. 1945
Abild
Carsten Nissen Andersen
1854-
Carsten Nissen Andersen
F:
12 jul. 1854
Abild s. (Sølsted)
Anna Lene Petrea Hansine Bjerrum
1874-
Anna Lene Petrea Hansine Bjerrum
F:
29 jul. 1874
G:
3 jun. 1897
Abild
Georg Andersen
1856-
Georg Andersen
F:
5 jul. 1856
Abild s. (Sølsted)
Mette Marie Nissen
1824-
Mette Marie Nissen
F:
1 jan. 1824
Abild
Christen Andersen
1818-1857
Christen Andersen
F:
6 sep. 1818
Abild s. (Sølsted)
G:
24 sep. 1847
Abild
D:
14 feb. 1857
Abild s. (Sølsted)
Carsten Nissen
1785-1846
Carsten Nissen
F:
30 jun. 1785
Abild
D:
15 dec. 1846
Abild
Anne Nielsdatter
1793-1833
Anne Nielsdatter
F:
5 jan. 1793
G:
16 apr. 1820
D:
8 maj 1833
Abild
Friedrich Jensen Schau
1890-1966
Friedrich Jensen Schau
F:
21 Okt 1890
Ubjerg
D:
30 jul. 1966
Tønder (sygehuset)
Silla Schau
1895-1983
Silla Schau
F:
9 jan. 1895
Humtrup
G:
20 Maj 1919
Ubjerg
D:
6 dec. 1983
Anna Marie Schau
1892-1977
Anna Marie Schau
F:
31 mar. 1892
Ubjerg
D:
9 jan. 1977
Ingeborg Schau
1893-1989
Ingeborg Schau
F:
15 okt. 1893
Ubjerg
D:
21 jan. 1989
Hans Ingversen Baggesen
1869-1925
Hans Ingversen Baggesen
F:
19 feb. 1869
Klixbüll
G:
25 nov. 1924
Ubjerg
D:
11 apr. 1925
Tønder (sygehuset)
Detlef Clausen Schau
1896-1899
Detlef Clausen Schau
F:
12 apr. 1896
Ubjerg
D:
15 nov. 1899
Ubjerg
Anna Margrethe Schau
1897-1898
Anna Margrethe Schau
F:
29 aug. 1897
Ubjerg
D:
24 feb. 1898
Ubjerg
Andreas Schau
1898-
Andreas Schau
F:
19 sep. 1898
Ubjerg
Carl Detlef Schau
1899-1900
Carl Detlef Schau
F:
1 nov. 1899
Ubjerg
D:
2 Maj 1900
Ubjerg
Detlef Carl Schau
1901-
Detlef Carl Schau
F:
30 jul. 1901
Ubjerg
Henriette Dorothea Specht
Anna Margrethe Schau
1902-
Anna Margrethe Schau
F:
2 Okt 1902
Ubjerg
Christian Hansen Specht
1898-
Christian Hansen Specht
F:
29 jan. 1898
Ubjerg s. (Sæd)
G:
10 Maj 1925
Ubjerg
Carl Lorenzen Schau
1904-
Carl Lorenzen Schau
F:
1 mar. 1904
Ubjerg
Christine Schau
1906-
Christine Schau
F:
21 okt. 1906
Ubjerg
Hanne Amalie Schau
1909-1970
Hanne Amalie Schau
F:
9 jul. 1909
Ubjerg
D:
1 jun. 1970
Christine Clausen
1871-1946
Christine Clausen
F:
24 maj 1871
Ubjerg
D:
27 apr. 1946
Tønder
Hans Peter Schau
1858-1929
Hans Peter Schau
F:
4 sep. 1858
Burkal s. (Lydersholm)
G:
26 apr. 1890
Ubjerg
D:
16 maj 1929
Ubjerg
Anna Marie Müller
1844-
Anna Marie Müller
F:
1 okt. 1844
Rodenæs
Dethlef Clausen
ca. 1834-1879
Dethlef Clausen
F:
ca. 1834
G:
8 maj 1866
Ubjerg
D:
3 jan. 1879
Ubjerg
Anna Catharina Marie Lorenzen
1883-
Anna Catharina Marie Lorenzen
F:
6 apr. 1883
Ubjerg s. (Sæd)
Carl Lorenzen Eskildsen
1903-1936
Carl Lorenzen Eskildsen
F:
21 okt. 1903
Ubjerg s. (Sæd)
D:
30 Okt 1936
Cäcilie Marie Eskildsen
1905-1905
Cäcilie Marie Eskildsen
F:
23 jan. 1905
Ubjerg s. (Sæd)
D:
25 jan. 1905
Ubjerg s. (Sæd)
Hans Peter Eskildsen
1905-
Hans Peter Eskildsen
F:
19 dec. 1905
Tønder
Marie Louise Petersen
1910-
Marie Louise Petersen
F:
28 nov. 1910
Sommersted s. (Kastvrå)
G:
30 dec. 1934
Tønder
Cäcilie Marie Eskildsen
1907-
Cäcilie Marie Eskildsen
F:
24 aug. 1907
Tønder
Richard Michelsen
1904-
Richard Michelsen
F:
7 mar. 1904
Aabenraa s. (Kolstrup)
G:
7 feb. 1936
Tønder
Albert Eskildsen
1909-1909
Albert Eskildsen
F:
4 jul. 1909
Tønder
D:
21 dec. 1909
Tønder
Ane Marie Eskildsen
1911-
Ane Marie Eskildsen
F:
19 Okt 1911
Tønder
Gunder Merete Eskildsen
1913-
Gunder Merete Eskildsen
F:
23 okt. 1913
Tønder
Helge Nielsen
1913-
Helge Nielsen
F:
11 apr. 1913
København (Skt. Stefans s.)
G:
23 Okt 1938
Tønder
Carsten Lorenz Eskildsen
1916-
Carsten Lorenz Eskildsen
F:
8 Maj 1916
Tønder
Dorthea Sørensen
1920-
Dorthea Sørensen
F:
1 feb. 1920
Sdr. Bjert s. (Agtrupskov)
G:
17 apr. 1946
Højer
Ellen Trinke Eskildsen
1920-
Ellen Trinke Eskildsen
F:
16 mar. 1920
Tønder
Caroline Adolphine Johanne Lorenzen
1885-1963
Caroline Adolphine Johanne Lorenzen
F:
8 sep. 1885
Ubjerg s. (Sæd)
D:
28 jan. 1963
Claus Hansen Eskildsen
1881-1947
Claus Hansen Eskildsen
F:
12 jan. 1881
Felsted
G:
26 apr. 1903
Ubjerg
D:
7 okt. 1947
Carl Lorenzen
1842-
Carl Lorenzen
F:
10 jun. 1842
Ubjerg s. (Sæd)
G:
24 apr. 1882
Ubjerg
Anna Catharina Johannsen
1867-1867
Anna Catharina Johannsen
F:
1 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
D:
15 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
Caroline Adolphine Johannsen
1867-1867
Caroline Adolphine Johannsen
F:
1 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
D:
15 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
Anna Catharina Johannsen
1869-1870
Anna Catharina Johannsen
F:
28 apr. 1869
Ubjerg s. (Sæd)
D:
16 maj 1870
Ubjerg s. (Sæd)
Andreas Mommsen Johannsen
1870-1946
Andreas Mommsen Johannsen
F:
18 aug. 1870
Ubjerg s. (Sæd)
D:
29 jan. 1946
Ubjerg
Jacob Carstens Johannsen
1872-
Jacob Carstens Johannsen
F:
15 okt. 1872
Ubjerg s. (Sæd)
Marie Catharina Volquardsen
1878-
Marie Catharina Volquardsen
F:
7 jul. 1878
Nykirke s. (Mittelfeld)
G:
24 feb. 1903
Ubjerg
Else Cathrine Jessen
1902-
Else Cathrine Jessen
F:
8 nov. 1902
Uge s. (Loutrup)
Asmus Lorenzen Jessen
1903-
Asmus Lorenzen Jessen
F:
14 Okt 1903
Uge s. (Loutrup)
Christine Johanne Jessen
1904-
Christine Johanne Jessen
F:
11 Okt 1904
Uge s. (Loutrup)
Johannes Andersen
1899-
Johannes Andersen
F:
3 jun. 1899
Braderup
G:
1 apr. 1930
Uge
Caroline Adolphine Johanne Johannsen
1879-
Caroline Adolphine Johanne Johannsen
F:
21 jul. 1879
Ubjerg s. (Sæd)
Iver Jessen
1870-
Iver Jessen
F:
15 apr. 1870
Uge s. (Lovtrup)
G:
12 mar. 1902
Ubjerg
Christine Johanne Müller
1847-
Christine Johanne Müller
F:
27 maj 1847
Rodenæs
Lorenz Mommsen Johannsen
1840-1891
Lorenz Mommsen Johannsen
F:
20 feb. 1840
Ubjerg s. (Sæd)
G:
22 jun. 1866
Ubjerg
D:
16 jun. 1891
Ubjerg s. (Sæd)
Caroline Adolphine Johanne Müller
1879-
Caroline Adolphine Johanne Müller
F:
29 jun. 1879
Ubjerg
Jacob Carsten Petersen Müller
1882-1889
Jacob Carsten Petersen Müller
F:
4 jan. 1882
Ubjerg
D:
26 aug. 1889
Møgeltønder
Andreas Christian Müller
1850-1883
Andreas Christian Müller
F:
6 okt. 1850
Rodenæs
D:
6 mar. 1883
Ubjerg
Amalie Andrea Petersen
Amalie Andrea Petersen
G:
11 jun. 1878
Johannes Antoni Müller
1853-
Johannes Antoni Müller
F:
4 jan. 1853
Ubjerg
Magda Julie Nissen
1859-
Magda Julie Nissen
F:
26 mar. 1859
Tønder
G:
5 maj 1886
Tønder
Jacob Carstensen Müller
1813-1897
Jacob Carstensen Müller
F:
25 jan. 1813
Ubjerg
D:
9 aug. 1897
Ubjerg s. (Sæd)
Caroline Adolphine Johanne Zoëga
1821-1879
Caroline Adolphine Johanne Zoëga
F:
21 okt. 1821
Emmelsbøl
G:
7 jul. 1843
Ubjerg
D:
20 feb. 1879
Ubjerg
Anne Marie Nissen
1788-1851
Anne Marie Nissen
F:
7 okt. 1788
Abild
D:
1851
Andreas Christian Møller
1779-1838
Andreas Christian Møller
F:
1779
D:
1838
Niels Hansen Nissen
1792-1794
Niels Hansen Nissen
F:
1 mar. 1792
Abild
D:
3 maj 1794
Abild
Mads Jacobsen Møller
1853-
Mads Jacobsen Møller
F:
29 sep. 1853
Ballum s. (Østerende)
Lars Villadsen Møller
1856-1857
Lars Villadsen Møller
F:
7 mar. 1856
Ballum s. (Østerende)
D:
17 feb. 1857
Ballum s. (Østerende)
Lars Villadsen Møller
1858-
Lars Villadsen Møller
F:
29 jan. 1858
Ballum s. (Østerende)
Peter Hansen Møller
1860-
Peter Hansen Møller
F:
24 sep. 1860
Ballum s. (Østerende)
Marie Kirstine Møller
1863-1863
Marie Kirstine Møller
F:
25 feb. 1863
Ballum s. (Østerende)
D:
1 apr. 1863
Ballum s. (Østerende)
Hans Thygesen Møller
1818-
Hans Thygesen Møller
F:
4 mar. 1818
Ballum s. (Østerende)
Mette Cathrine Holm
1822-1863
Mette Cathrine Holm
F:
12 mar. 1822
Brøns s. (Holmgård)
G:
13 nov. 1852
Ballum
D:
2 mar. 1863
Ballum s. (Østerende)
Mette Cathrine Møller
1871-1875
Mette Cathrine Møller
F:
19 jul. 1871
Ballum s. (Østerende)
D:
21 mar. 1875
Ballum s. (Østerende)
Maria Schack
1829-1877
Maria Schack
F:
24 aug. 1829
Brøns s. (Astrup)
G:
17 okt. 1867
Ballum
D:
8 okt. 1877
Ballum s. (Østerende)
Jacob Carstensen Møller
1820-
Jacob Carstensen Møller
F:
10 feb. 1820
Ballum s. (Østerende)
Peder Nielsen Møller
1822-1822
Peder Nielsen Møller
F:
9 feb. 1822
Ballum s. (Østerende)
D:
7 jun. 1822
Ballum s. (Østerende)
Ancke Møller
1823-
Ancke Møller
F:
2 apr. 1823
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Thomsen
Mads Hansen Møller
1849-
Mads Hansen Møller
F:
1 okt. 1849
Ballum s. (Østerende)
Maren Møller
1851-
Maren Møller
F:
18 jan. 1851
Ballum s. (Østerende)
Jens Lausten Møller
1852-
Jens Lausten Møller
F:
13 jul. 1852
Ballum s. (Østerende)
Jacob Carstensen Møller
1854-
Jacob Carstensen Møller
F:
28 mar. 1854
Ballum s. (Østerende)
Petrea Hansine Møller
1856-1856
Petrea Hansine Møller
F:
6 jul. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
10 aug. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Peder Hansen Møller
1825-1856
Peder Hansen Møller
F:
7 maj 1825
Ballum s. (Østerende)
D:
23 jul. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Mette Kirstine Beier
1824-
Mette Kirstine Beier
F:
26 dec. 1824
Skærbæk
G:
3 aug. 1849
Ballum
Maren Møller
1828-
Maren Møller
F:
15 feb. 1828
Ballum s. (Østerende)
Kirstine Marie Møller
1831-
Kirstine Marie Møller
F:
4 feb. 1831
Ballum s. (Østerende)
Ane Margrethe Møller
1833-1834
Ane Margrethe Møller
F:
12 maj 1833
Ballum s. (Østerende)
D:
11 maj 1834
Ballum s. (Østerende)
Ane Margrethe Møller
1836-
Ane Margrethe Møller
F:
1 jun. 1836
Ballum s. (Østerende)
Andreas Boysen
1836-
Andreas Boysen
F:
3 maj 1836
Skærbæk s. (Moesbøl)
G:
30 apr. 1857
Skærbæk
Christine Nissen
1795-
Christine Nissen
F:
20 feb. 1795
Abild
Mads Hansen Møller
1795-1850
Mads Hansen Møller
F:
16 jan. 1795
Ballum s. (Østerende)
G:
19 apr. 1817
Ballum
D:
2 dec. 1850
Ballum s. (Østerende)
Niels Hansen Nissen
1797-
Niels Hansen Nissen
F:
14 jul. 1797
Abild
Cathrine Johannsen
ca. 1798-1828
Cathrine Johannsen
F:
ca. 1798
G:
10 dec. 1825
Abild
D:
23 dec. 1828
Abild
Bothilde Iversen
1879-1883
Bothilde Iversen
F:
15 maj 1879
Brede s. (Harris)
D:
2 jul. 1883
Brede s. (Harris)
Dødfødt datter
1885-1885
Dødfødt datter
F:
14 sep. 1885
Brede s. (Harris)
D:
14 sep. 1885
Brede s. (Harris)
Mikkel Hansen Iversen
1895-1895
Mikkel Hansen Iversen
F:
24 jan. 1895
Brede s. (Harris)
D:
24 jan. 1895
Brede s. (Harris)
Gunder Marie Petersen
1859-1946
Gunder Marie Petersen
F:
13 maj 1859
Brede s. (Harris)
D:
27 jun. 1946
Peter Thomsen Iversen
1854-1919
Peter Thomsen Iversen
F:
21 feb. 1854
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
G:
28 mar. 1878
Brede
D:
26 maj 1919
Brede s. (Harris)
Anne Kathrine Petersen
1867-1869
Anne Kathrine Petersen
F:
27 apr. 1867
Brede s. (Harris)
D:
8 mar. 1869
Brede s. (Harris)
Cathrine Marie Nissen
1837-
Cathrine Marie Nissen
F:
2 jul. 1837
Brede s. (Åspe)
Mikkel Hansen Petersen
1826-1871
Mikkel Hansen Petersen
F:
18 dec. 1826
Brede s. (Harris)
G:
22 maj 1856
Brede
D:
15 feb. 1871
Brede s. (Harris)
Gunder Marie Clausen
Peter Nissen
1799-
Peter Nissen
F:
9 aug. 1799
Abild
Anna Jensdatter
1827-
Anna Jensdatter
F:
23 nov. 1827
Visby s. (Gærup)
Caspar Mikkelsen Jensen
1858-
Caspar Mikkelsen Jensen
F:
13 aug. 1858
Daler s. (Gærup Mark)
Anne Margrethe Jensen
1863-
Anne Margrethe Jensen
F:
10 aug. 1863
Daler s. (Gærup Mark)
Jacob Carstensen Jensen
1830-1890
Jacob Carstensen Jensen
F:
3 okt. 1830
Visby s. (Gærup)
D:
17 mar. 1890
Daler s. (Gærup Mark)
Kirsten Casparsdatter
ca. 1826-
Kirsten Casparsdatter
F:
ca. 1826
G:
19 sep. 1857
Daler
Anne Margrethe Nissen
1803-1851
Anne Margrethe Nissen
F:
2 apr. 1803
Abild
D:
20 okt. 1851
Visby s. (Gærup)
Jens Peter Thomsen
1798-1860
Jens Peter Thomsen
F:
11 okt. 1798
Visby s. (Gærup)
G:
13 maj 1826
Abild
D:
21 okt. 1860
Visby s. (Gærup)
Maren Nissen
1806-1809
Maren Nissen
F:
22 mar. 1806
Abild
D:
24 okt. 1809
Abild
Maren Nielsdatter Mærsk
1764-1847
Maren Nielsdatter Mærsk
F:
13 okt. 1764
Møgeltønder
D:
18 jul. 1847
Abild
Jacob Carstensen Nissen
1765-1832
Jacob Carstensen Nissen
F:
1 sep. 1765
Abild
G:
27 feb. 1784
Møgeltønder
D:
14 sep. 1832
Abild
Anne Thomasdatter
1733-
Anne Thomasdatter
F:
1733
Møgeltønder
G:
3 nov. 1758
Møgeltønder
Bodil Nielsdatter
ca. 1695-
Bodil Nielsdatter
F:
ca. 1695
Ballum s. (Østerende)
Anne Nielsdatter
ca. 1666-1748
Anne Nielsdatter
F:
ca. 1666
fmtl. Ballum s. (Østerende)
D:
16-17 nov. 1748
Ballum s. (Østerende)
Niels Christensen Mærsk
ca. 1665-1697
Niels Christensen Mærsk
F:
ca. 1665
fmtl. Mjolden s. (Højbjerg)
G:
ca. 1689/90
D:
1697
Ballum s. (Østerende)
Niels Hansen Møller
1699-1708
Niels Hansen Møller
F:
1699
Ballum s. (Østerende)
D:
1708
Ballum s. (Østerende)
Hans Hansen Møller
1702-1704
Hans Hansen Møller
F:
1702
Ballum s. (Østerende)
D:
fmtl. 1704
Anne Hansdatter
1743-1744
Anne Hansdatter
F:
29 dec. 1743
Ballum s. (Østerende)
D:
27 jan. 1744
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Hansdatter
1749-1749
Kirsten Hansdatter
F:
28 maj 1749
Ballum s. (Østerende)
D:
12 aug. 1749
Ballum s. (Østerende)
Anne Hansdatter
1746-
Anne Hansdatter
F:
21 sep. 1746
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Hansdatter
1750-1764
Kirsten Hansdatter
F:
5 okt. 1750
Ballum s. (Østerende)
D:
19 maj 1764
Ballum s. (Østerende)
Hans Hansen Møller
1705-1751
Hans Hansen Møller
F:
1705
Ballum s. (Østerende)
D:
25 sep. 1751
Ballum s. (Østerende)
Dorthe Boysdatter
1711-
Dorthe Boysdatter
F:
1711
Ballum s. (Østerende)
G:
29 nov. 1742
Ballum
Dødfødt søn
1743-1743
Dødfødt søn
F:
aug. 1743
Ballum s. (Østerende)
D:
aug. 1743
Ballum s. (Østerende)
Peder Simonsen
1802-1862
Peder Simonsen
F:
26 nov. 1802
Ballum s. (Østerende)
D:
21 jul. 1862
Ballum s. (Vesterende)
Margrethe Svendsdatter
1800-
Margrethe Svendsdatter
F:
12 aug. 1800
Hjerpsted
Ellen Marie Pedersdatter
1781-
Ellen Marie Pedersdatter
F:
15 nov. 1781
Døstrup
Simon Pedersen
1769-1837
Simon Pedersen
F:
24 okt. 1769
Ballum s. (Østerende)
G:
25 okt. 1801
Ballum
D:
18 apr. 1837
Ballum s. (Østerende)
Karen Tygesdatter
1744-
Karen Tygesdatter
F:
11 jul. 1744
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Bachmann
Peder Andersen Bachmann
G:
31 mar. 1780
Ballum
Christen Thygesen Møller
1787-1849
Christen Thygesen Møller
F:
14 dec. 1787
Ballum s. (Østerende)
D:
1 jul. 1849
Ballum s. (Østerende)
Hans Tygesen Møller
1747-1817
Hans Tygesen Møller
F:
8 jan. 1747
Ballum s. (Østerende)
D:
2 apr. 1817
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Marie Christensdatter
ca. 1764-1787
Kirsten Marie Christensdatter
F:
ca. 1764
D:
26 dec. 1787
Ballum s. (Østerende)
Anne Christine Christensen
1848-
Anne Christine Christensen
F:
13 dec. 1848
Burkal s. (Teptoft)
Andreas Christensen
1851-
Andreas Christensen
F:
16 mar. 1851
Uge s. (Lovtrup)
Nicolai Christensen
1854-
Nicolai Christensen
F:
29 nov. 1854
Uge s. (Lovtrup)
Marie Christine Christensen
1857-
Marie Christine Christensen
F:
15 sep. 1857
Burkal s. (Burkal Mark)
Christian Christensen
Ancke Nielsdatter
1818-1905
Ancke Nielsdatter
F:
18 maj 1818
Burkal
D:
16 feb. 1905
Lille Jyndevad
Andreas Christian Christensen
1819-1879
Andreas Christian Christensen
F:
24 jun. 1819
Burkal s. (Teptoft)
G:
8 okt. 1848
Uge
D:
8 jun. 1879
Lille Jyndevad
Mette Marie Nielsdatter
1820-1837
Mette Marie Nielsdatter
F:
23 jul. 1820
Burkal
D:
2 okt. 1837
Rens
Niels Nielsen
1855-
Niels Nielsen
F:
9 sep. 1855
Årre
Jens Beck Nielsen
1857-
Jens Beck Nielsen
F:
25 mar. 1857
Årre
Iver Hansen Nielsen
1860-
Iver Hansen Nielsen
F:
29 apr. 1860
Årre
Christen Tygesen Nielsen
1861-
Christen Tygesen Nielsen
F:
7 dec. 1861
Årre
Peder Hansen Nielsen
1863-
Peder Hansen Nielsen
F:
28 sep. 1863
Årre
Christen Thøgersen Nielsen
1867-
Christen Thøgersen Nielsen
F:
1 dec. 1867
Årre
Niels Hansen Nielsen
1822-
Niels Hansen Nielsen
F:
30 maj 1822
Burkal
Anne Nielsdatter
1822-
Anne Nielsdatter
F:
14 okt. 1822
Henne Kirkeby
G:
29 nov. 1854
Ribe Domsogn
Botilla Margrethe Nielsdatter
1824-1825
Botilla Margrethe Nielsdatter
F:
23 okt. 1824
D:
9 okt. 1825
Kirsten Marie Nielsen
1861-1861
Kirsten Marie Nielsen
F:
11 sep. 1861
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
6 okt. 1861
Vodder s. (Birkelev Mark)
Kirstine Marie Nielsen
1862-ca. 1932
Kirstine Marie Nielsen
F:
6 sep. 1862
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
ca. 1932
Los Angeles, USA
Niels Peter Nielsen
1864-ca. 1944
Niels Peter Nielsen
F:
29 sep. 1864
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
ca. 1944
Chicago, USA
Marie Cathrine Nielsen
1866-1958
Marie Cathrine Nielsen
F:
24 okt. 1866
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
18 mar. 1958
San Diego, Californien
Emil Plantico
ca. 1862-1946
Emil Plantico
F:
ca. 1862
Pommern
D:
SENEST 1946
Maren Theodore Nielsen
Laurids Hansen
Hans Thyssen Nielsen
Jenny Marine Paulsen
Henning Westergaard Konstmann
Sanne Gad Thysen
Cathrine Bothilde Westergaard
Peter Skau Konstmann
Maren Mathie Nielsen
Michael Andersen Westergaard
Karoline Nielsen
1915-1920
Karoline Nielsen
F:
29 sep. 1915
Vodder s. (Birkelev)
D:
10 mar. 1920
Vodder s. (Birkelev)
Jesmine Nielsen
Karl Johannes Simon Rasmussen
Niels Thyssen Nielsen
1869-1934
Niels Thyssen Nielsen
F:
25 aug. 1869
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 aug. 1934
Bothilde Beier
1875-1918
Bothilde Beier
F:
29 sep. 1875
Brøns s. (V. Åbølling)
G:
22 apr. 1910
Vodder
D:
10 mar. 1918
Vodder s. (Birkelev)
Anna Bothilde Nielsen
Axel Gunnar Christensen
Søren Hansen Nielsen
Dorthea Kirstine Keller
Karlo Valdemar Nielsen
Elsine Marie Hansen
1890-1965
Elsine Marie Hansen
F:
15 apr. 1890
Vodder s. (Birkelev)
G:
18 dec. 1925
Vodder
D:
14 maj 1965
Ribe (hvilehjem "ved Åen")
Meta Marie Nielsen
1872-1957
Meta Marie Nielsen
F:
2 jun. 1872
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
20 jan. 1957
Døstrup
Signe Marie Ragnhilde Nielsen
1907-1978
Signe Marie Ragnhilde Nielsen
F:
23 aug. 1907
Gram
D:
26 feb. 1978
Carl Wilhelm Nielsen
1900-
Carl Wilhelm Nielsen
F:
12 nov. 1900
Pjedsted
G:
28 jan. 1931
Gauerslund
Erling Hansen Nielsen
1910-1982
Erling Hansen Nielsen
F:
29 nov. 1910
Gram
D:
13 jul. 1982
Anneliese Grandt
1912-2004
Anneliese Grandt
F:
8 nov. 1912
G:
9 apr. 1936
Tønder
D:
14 apr. 2004
Maribo
Agnete Valborg Nielsen
1913-2006
Agnete Valborg Nielsen
F:
19 okt. 1913
Gram
D:
2006
Varde
Søren Valdemar Pedersen
1907-1989
Søren Valdemar Pedersen
F:
31 mar. 1907
G:
2 apr. 1942
Gram
D:
1989
Peder Jessen Nielsen
1876-1962
Peder Jessen Nielsen
F:
1 apr. 1876
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
27 okt. 1962
Cathrine Louise Mailand
1883-1962
Cathrine Louise Mailand
F:
25 feb. 1883
Jenning
G:
26 apr. 1906
Gram
D:
13 jul. 1962
Jørgen Thyssen Jørgensen
Christine Clausen
1906-
Christine Clausen
F:
23 nov. 1906
Roager
Hans Grevsen Jørgensen
Johanne Petersen
Maren Frederikke Jørgensen
Friedrich Peter Holm
Dorothea Cathrine Jørgensen
Jakob Wind
Valborg Jørgensen
Wilhelm Hans Classen
Meta Jørgensen
Hans Axel Jensen
1905-
Hans Axel Jensen
F:
17 aug. 1905
Ivar Jørgensen
Ingrid Christensen
Christian Jørgensen
Anne Cathrine Christensen
-1989
Anne Cathrine Christensen
D:
23 sep. 1989
Otteline Marie Nielsen
1880-1964
Otteline Marie Nielsen
F:
9 maj 1880
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
12 okt. 1964
Birkelev
Christian Grevsen Jørgensen
1877-1960
Christian Grevsen Jørgensen
F:
5 nov. 1877
Skast
G:
14 maj 1909
Vodder
D:
12 maj 1960
Vodder s. (Birkelev)
Hans Tygesen Nielsen
1825-1905
Hans Tygesen Nielsen
F:
20 nov. 1825
D:
17 maj 1905
Maren Nielsen Mikkelsen Rahr
1839-1906
Maren Nielsen Mikkelsen Rahr
F:
1 jul. 1839
V. Åbølling
G:
22 jun. 1861
Vodder
D:
29 jun. 1906
Kjestine Marie Nielsen
1882-
Kjestine Marie Nielsen
F:
18 okt. 1882
Skærbæk s. (Melby)
Kirstine Nielsen
1857-
Kirstine Nielsen
F:
4 apr. 1857
Sneum s. (Allerup)
Laust Bøcken
Andreas Hansen Sørensen
ca. 1858-
Andreas Hansen Sørensen
F:
ca. 1858
G:
17 nov. 1882
Skærbæk
Eiler Eilersen Nielsen
1858-1880
Eiler Eilersen Nielsen
F:
21 nov. 1858
Sneum s. (Allerup)
D:
12 dec. 1880
Skærbæk
Mads Jessen Nielsen
1863-
Mads Jessen Nielsen
F:
7 dec. 1863
Skærbæk
Antonius Marius Nielsen
1866-
Antonius Marius Nielsen
F:
23 dec. 1866
Skærbæk
Christen Tygesen Nielsen
1828-1882
Christen Tygesen Nielsen
F:
23 dec. 1828
Rens
D:
26 aug. 1882
Skærbæk
Else Marie Helsenhof
1826-1894
Else Marie Helsenhof
F:
26 okt. 1826
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
G:
29 jun. 1856
Skærbæk
D:
4 jun. 1894
Skærbæk
Kirsten Marie Hansdatter Møller
1792-1830
Kirsten Marie Hansdatter Møller
F:
21 okt. 1792
Ballum s. (Østerende)
D:
1 sep. 1830
Burkal s. (Rens)
Niels Nielsen
1787-1867
Niels Nielsen
F:
12 sep. 1787
G:
19 apr. 1817
D:
9 apr. 1867
Burkal Mark
Mads Jacobsen Møller
1853-
Mads Jacobsen Møller
F:
29 sep. 1853
Ballum s. (Østerende)
Lars Villadsen Møller
1856-1857
Lars Villadsen Møller
F:
7 mar. 1856
Ballum s. (Østerende)
D:
17 feb. 1857
Ballum s. (Østerende)
Lars Villadsen Møller
1858-
Lars Villadsen Møller
F:
29 jan. 1858
Ballum s. (Østerende)
Peter Hansen Møller
1860-
Peter Hansen Møller
F:
24 sep. 1860
Ballum s. (Østerende)
Marie Kirstine Møller
1863-1863
Marie Kirstine Møller
F:
25 feb. 1863
Ballum s. (Østerende)
D:
1 apr. 1863
Ballum s. (Østerende)
Hans Thygesen Møller
1818-
Hans Thygesen Møller
F:
4 mar. 1818
Ballum s. (Østerende)
Mette Cathrine Holm
1822-1863
Mette Cathrine Holm
F:
12 mar. 1822
Brøns s. (Holmgård)
G:
13 nov. 1852
Ballum
D:
2 mar. 1863
Ballum s. (Østerende)
Mette Cathrine Møller
1871-1875
Mette Cathrine Møller
F:
19 jul. 1871
Ballum s. (Østerende)
D:
21 mar. 1875
Ballum s. (Østerende)
Maria Schack
1829-1877
Maria Schack
F:
24 aug. 1829
Brøns s. (Astrup)
G:
17 okt. 1867
Ballum
D:
8 okt. 1877
Ballum s. (Østerende)
Jacob Carstensen Møller
1820-
Jacob Carstensen Møller
F:
10 feb. 1820
Ballum s. (Østerende)
Peder Nielsen Møller
1822-1822
Peder Nielsen Møller
F:
9 feb. 1822
Ballum s. (Østerende)
D:
7 jun. 1822
Ballum s. (Østerende)
Ancke Møller
1823-
Ancke Møller
F:
2 apr. 1823
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Thomsen
Mads Hansen Møller
1849-
Mads Hansen Møller
F:
1 okt. 1849
Ballum s. (Østerende)
Maren Møller
1851-
Maren Møller
F:
18 jan. 1851
Ballum s. (Østerende)
Jens Lausten Møller
1852-
Jens Lausten Møller
F:
13 jul. 1852
Ballum s. (Østerende)
Jacob Carstensen Møller
1854-
Jacob Carstensen Møller
F:
28 mar. 1854
Ballum s. (Østerende)
Petrea Hansine Møller
1856-1856
Petrea Hansine Møller
F:
6 jul. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
10 aug. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Peder Hansen Møller
1825-1856
Peder Hansen Møller
F:
7 maj 1825
Ballum s. (Østerende)
D:
23 jul. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Mette Kirstine Beier
1824-
Mette Kirstine Beier
F:
26 dec. 1824
Skærbæk
G:
3 aug. 1849
Ballum
Maren Møller
1828-
Maren Møller
F:
15 feb. 1828
Ballum s. (Østerende)
Kirstine Marie Møller
1831-
Kirstine Marie Møller
F:
4 feb. 1831
Ballum s. (Østerende)
Ane Margrethe Møller
1833-1834
Ane Margrethe Møller
F:
12 maj 1833
Ballum s. (Østerende)
D:
11 maj 1834
Ballum s. (Østerende)
Ane Margrethe Møller
1836-
Ane Margrethe Møller
F:
1 jun. 1836
Ballum s. (Østerende)
Andreas Boysen
1836-
Andreas Boysen
F:
3 maj 1836
Skærbæk s. (Moesbøl)
G:
30 apr. 1857
Skærbæk
Mads Hansen Møller
1795-1850
Mads Hansen Møller
F:
16 jan. 1795
Ballum s. (Østerende)
D:
2 dec. 1850
Ballum s. (Østerende)
Christine Nissen
1795-
Christine Nissen
F:
20 feb. 1795
Abild
G:
19 apr. 1817
Ballum
Hans Peter Hansen Møller
1798-1798
Hans Peter Hansen Møller
F:
4 okt. 1798
Ballum s. (Østerende)
D:
22 nov. 1798
Ballum s. (Østerende)
Ancke Hansdatter
1761-1846
Ancke Hansdatter
F:
11 aug. 1761
Brøns s. (Havervad)
G:
3 dec. 1791
Ballum
D:
2 dec. 1846
Ballum s. (Østerende)
Mikkel Tygesen
1749-1749
Mikkel Tygesen
F:
7 nov. 1749
Ballum s. (Østerende)
D:
30 nov. 1749
Ballum s. (Østerende)
Ellen Hansdatter
1709-1775
Ellen Hansdatter
F:
1709
Ballum s. (Østerende)
D:
20 aug. 1775
Ballum s. (Østerende)
Tyge Mikkelsen
1704-1777
Tyge Mikkelsen
F:
1704
Ballum s. (Østerende)
G:
16 nov. 1742
Ballum
D:
25 sep. 1777
Ballum s. (Østerende)
Hans Hansen Møller
ca. 1674-1755
Hans Hansen Møller
F:
ca. 1674
fmtl. Ballum s. (Østerende)
G:
o. 1698/99
D:
25 jun. 1755
Ballum s. (Østerende)