Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Peder Jensen
ca. 1655 - 1725 (70 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Maren Nisdatter
1785-
Maren Nisdatter
F:
7 nov. 1785
Vodder s. (Åved)
Jens Lassen Nissen
1788-
Jens Lassen Nissen
F:
14 jul. 1788
Vodder s. (Åved)
Nis Jensen
1756-1819
Nis Jensen
F:
22 aug. 1756
Vodder s. (Åved)
D:
29 sep. 1819
Vodder s. (Åved)
Esther Marie Hansdatter
1757-1789
Esther Marie Hansdatter
F:
1757
G:
19 nov. 1784
Vodder
D:
1789
Jens Lassen Obling
Esther Marie Obling
Peder Thyssen Obling
John Olson
1874-
John Olson
F:
1874
New Jersey, USA
Udøbt barn
1903-1903
Udøbt barn
F:
1903
D:
1903
Helen Catherine Davis
1904-1986
Helen Catherine Davis
F:
7 okt. 1904
D:
8 sep. 1986
Milwaukee i Wisconsin, USA
John T. Kennedy
1899-1978
John T. Kennedy
F:
1899
D:
1978
Marian Davis
1906-1990
Marian Davis
F:
1906
D:
1990
Donald Lorenzo Davis
1908-1985
Donald Lorenzo Davis
F:
1908
D:
1985
Robert Hamilton Davis
1910-1959
Robert Hamilton Davis
F:
2 maj 1910
Pennsylvania
D:
12 jun. 1959
Santa Clara i Californien
Harry Lee Davis
1912-1988
Harry Lee Davis
F:
1912
D:
1988
Margaret Olson
1876-1963
Margaret Olson
F:
1 aug. 1876
Pennsylvania, USA
D:
18 jul. 1963
Long Beach, Los Angeles, USA
Harry Lee Davis
1877-1914
Harry Lee Davis
F:
26 mar. 1877
Franklin, Pennsylvania, USA
G:
25 sep. 1902
Corsica i Pennsylvania, USA
D:
14 apr. 1914
Mont Alto i Pennsylvania
Hannah Marie Olson
1879-1966
Hannah Marie Olson
F:
feb. 1879
Pennsylvania, USA
D:
15 jun. 1966
Corsica i Pennsylvania, USA
Charles Clark Corbett
Ella Elizabeth Olson
1881-
Ella Elizabeth Olson
F:
okt. 1881
Pennsylvania, USA
G. B. Yearney
Asenath ("Cena") Olson
1885-1976
Asenath ("Cena") Olson
F:
16 nov. 1885
Pennsylvania, USA
D:
2 dec. 1976
Beaver County i Pennsylvania, USA
Sylvester Babcock
Carrie Jane Olson
1887-1978
Carrie Jane Olson
F:
sep. 1887
Pennsylvania, USA
D:
2 feb. 1978
Beaver County i Pennsylvania, USA
James Sloss
Mack L. Olson
1891-1962
Mack L. Olson
F:
sep. 1891
Pennsylvania, USA
D:
1962
Californien
NN
William Walter Olson
1893-1979
William Walter Olson
F:
aug. 1893
Pennsylvania, USA
D:
1979
Jefferson County i Pennsylvania, USA
Warren Olson
Ane Kathrine Obling
1850-1944
Ane Kathrine Obling
F:
2 okt. 1850
D:
30 dec. 1944
Lars Olson
1843-1903
Lars Olson
F:
20 nov. 1843
Randbøl s. (Hoffmannslyst)
G:
1 apr. 1875
Pearth Amboy i New Jersey, USA
D:
23 apr. 1903
Corsica i Pennsylvania, USA
Maren Obling
1853-1858
Maren Obling
F:
23 jul. 1853
D:
21 mar. 1858
Hanne Kathrine Abrahamsen
1908-
Hanne Kathrine Abrahamsen
F:
20 mar. 1908
Seem s. (Hømlund)
Emil Kristensen
1907-
Emil Kristensen
F:
27 jan. 1907
Ansager s. (Stenderup)
G:
24 jul. 1932
Seem
Laura Abrahamsen
1910-
Laura Abrahamsen
F:
16 nov. 1910
Seem s. (Hømlund)
Martin Abrahamsen
1913-
Martin Abrahamsen
F:
14 mar. 1913
Seem s. (Hømlund)
Peter Hausted Abrahamsen
1919-
Peter Hausted Abrahamsen
F:
19 jul. 1919
Seem s. (Høm)
Elly Irene Abrahamsen
1921-
Elly Irene Abrahamsen
F:
9 sep. 1921
Seem s. (Høm)
Mathias Terkildsen Ager
1921-
Mathias Terkildsen Ager
F:
10 Maj 1921
Farup s. (Kærbøl Mark)
G:
9 sep. 1945
Seem
Kirstine Marie Hansen Hausted
1884-
Kirstine Marie Hansen Hausted
F:
31 jul. 1884
Seem s. (Høm)
Niels Christian Greve Herluf Abrahamsen
1883-
Niels Christian Greve Herluf Abrahamsen
F:
18 jan. 1883
Roager s. (Fjerstedsig)
G:
2 maj 1907
Seem
Nis Hansen Hausted
1886-1960
Nis Hansen Hausted
F:
20 maj 1886
Seem s. (Høm)
D:
5 nov. 1960
Ribe (alderdomshjem)
Martha Sønderup
1915-
Martha Sønderup
F:
19 nov. 1915
Seem s. (Varminglund)
Hans Jensen
1905-
Hans Jensen
F:
27 sep. 1905
G:
13 nov. 1935
Peter Hansen Sønderup
1919-
Peter Hansen Sønderup
F:
13 feb. 1919
Seem s. (Varminglund)
Harriet Jenny Hansen
1920-1945
Harriet Jenny Hansen
F:
14 jun. 1920
Bramminge
G:
12 jan. 1940
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
19 jul. 1945
Hanne Laura Sønderup
1923-
Hanne Laura Sønderup
F:
5 feb. 1923
Seem s. (Varminglund)
Jacob Tjørnelund
1909-
Jacob Tjørnelund
F:
22 okt. 1909
Elly Sønderup
1926-
Elly Sønderup
F:
15 jun. 1926
Seem s. (Varminglund)
Ane Marie Hausted
1889-
Ane Marie Hausted
F:
23 sep. 1889
Seem s. (Høm)
Peter Mikkelsen Sønderup
1882-1932
Peter Mikkelsen Sønderup
F:
8 dec. 1882
Kalvslund s. (Villebøl)
G:
14 mar. 1914
Seem s.
D:
8 jun. 1932
Seem s. (Varminglund)
Peter Burchall Hausted
1918-
Peter Burchall Hausted
F:
11 jun. 1918
Seem s. (Hømlund)
Lovise Burchall Hausted
1920-
Lovise Burchall Hausted
F:
6 mar. 1920
Seem s. (Hømlund)
Knud Høyberg
1920-
Knud Høyberg
F:
11 nov. 1920
G:
22 jul. 1945
Ketty Laura Hausted
1922-
Ketty Laura Hausted
F:
24 mar. 1922
Seem s. (Hømlund)
Jens Hansen
1920-
Jens Hansen
F:
29 jan. 1920
G:
6 apr. 1944
Svend Burchall Hausted
1924-
Svend Burchall Hausted
F:
12 apr. 1924
Seem s. (Hømlund)
Adser Hansen Hausted
1892-
Adser Hansen Hausted
F:
14 feb. 1892
Seem s. (Høm)
Karoline Alberta Burchall
1894-
Karoline Alberta Burchall
F:
16 feb. 1894
G:
16 feb. 1917
Ellen Johnsen
Martin Johnsen
Laure Johnsen
Johanne Kathrine Hausted
1894-
Johanne Kathrine Hausted
F:
6 jul. 1894
Seem s. (Høm)
Peter Elkjær Johnsen
1894-
Peter Elkjær Johnsen
F:
8 aug. 1894
Ansager
G:
20 maj 1917
Seem
Peter von Eitzen Hausted
Magdalene von Eitzen Hausted
Johan Christian von Eitzen Hausted
1936-1937
Johan Christian von Eitzen Hausted
F:
20 jul. 1936
Ubjerg s. (Sæd Mark)
D:
6 jan. 1937
Ubjerg s. (Sæd Mark)
Alfred Hansen Hausted
1896-1967
Alfred Hansen Hausted
F:
4 okt. 1896
Seem s. (Høm)
D:
31 aug. 1967
Tønder (sygehuset)
Catharine von Eitzen
1909-1962
Catharine von Eitzen
F:
18 apr. 1909
Ubjerg
G:
1 jan. 1928
D:
2 apr. 1962
Tønder
Ejnar Hausted
1898-
Ejnar Hausted
F:
6 nov. 1898
Seem s. (Høm)
Kirstine Iversen
Hanne Laure Obling
1855-1944
Hanne Laure Obling
F:
21 nov. 1855
Vodder s. (Åved)
D:
8 dec. 1944
Seem
Peter Jessen Hansen Hausted
1859-1943
Peter Jessen Hansen Hausted
F:
31 jul. 1859
G:
23 maj 1884
D:
1 feb. 1943
Abeline Obling
1911-
Abeline Obling
F:
27 maj 1911
Skærbæk s. (Barsbøl)
Jens Petersen
Anne Marie Obling
1914-
Anne Marie Obling
F:
13 dec. 1914
Skærbæk s. (Barsbøl)
Hans Clausen
Hans Lassen Obling
1919-
Hans Lassen Obling
F:
15 mar. 1919
Skærbæk s. (Barsbøl)
Helga Obling
1921-
Helga Obling
F:
15 apr. 1921
Skærbæk s. (Barsbøl)
Nis Hansen Obling
1882-
Nis Hansen Obling
F:
23 mar. 1882
Vodder s. (Åved)
Else Nissen
1885-
Else Nissen
F:
21 jan. 1885
Døstrup
G:
4 nov. 1909
Døstrup
Simon Mikkelsen Obling
1884-1884
Simon Mikkelsen Obling
F:
23 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
D:
24 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
Marie Thyssen
Peter Thyssen
Inge Thyssen
Johannes Thyssen
Jørgen Nielsen Thyssen
Johanne Frederikke Ebsen
Anna Cathrine Thyssen
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
1905-
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
F:
16 aug. 1905
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Else Marie Rossen
Ib Jacobsen Holdt
Mathias Nissen Rossen
Jørn Thyssen Rossen
1949-
Jørn Thyssen Rossen
F:
25 apr. 1949
Toftlund s. (Ørderup)
Anne Marie Thyssen
Thorvald Andersen Rossen
1907-
Thorvald Andersen Rossen
F:
30 okt. 1907
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
22 mar. 1935
Peter Thyssen
Birte
Kjeld Thysen
Inge Marie
Hans Christian Thyssen
Anni
Josias Schack Thyssen
1914-1997
Josias Schack Thyssen
F:
13 jan. 1914
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 aug. 1997
Skærbæk s. (Kagebøl)
Maren (Maja) Hansen
Else Marie Obling
1885-
Else Marie Obling
F:
14 mar. 1885
Vodder s. (Åved)
Peter Thyssen
1878-
Peter Thyssen
F:
24 sep. 1878
Nr. Løgum
G:
6 okt. 1905
Hanne Obling
1887-1939
Hanne Obling
F:
13 aug. 1887
Vodder s. (Åved)
D:
24 jun. 1939
Thomas Andersen Fog
1882-1915
Thomas Andersen Fog
F:
1 jan. 1882
G:
11 jan. 1909
D:
2 jan. 1915
1. verdenskrig
Mads Rosenbæk
1891-
Mads Rosenbæk
F:
28 sep. 1891
Vejrup s. (Sdr. Vejrup)
G:
28 aug. 1920
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Dødfødt søn
Dødfødt søn
Hans Lassen Obling
1928-1928
Hans Lassen Obling
F:
28 jan. 1928
D:
14 jun. 1928
Hans Lassen Obling
1930-1997
Hans Lassen Obling
F:
12 feb. 1930
D:
14 dec. 1997
Anne Marie Obling
Simon Mikkelsen Obling
1892-1967
Simon Mikkelsen Obling
F:
18 jun. 1892
Vodder s. (Åved)
D:
15 feb. 1967
Ribe (hvilehjem "ved Åen")
Petrea Lastein
1903-1962
Petrea Lastein
F:
31 okt. 1903
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 maj 1927
Vodder
D:
26 jun. 1962
Ribe (Sygehuset)
Elis Obling
1896-
Elis Obling
F:
11 jun. 1896
Vodder s. (Åved)
Hansine Svop
1894-
Hansine Svop
F:
11 mar. 1894
G:
30 maj 1922
Dødfødt datter
Anne Obling
1902-
Anne Obling
F:
11 jan. 1902
Vodder s. (Åved)
Hans Lassen Nissen Obling
1858-1938
Hans Lassen Nissen Obling
F:
5 sep. 1858
Vodder s. (Åved)
D:
23 sep. 1938
Ane Marie Thyssen
1863-
Ane Marie Thyssen
F:
11 aug. 1863
Vodder s. (Gånsager)
Maren Obling
1862-1863
Maren Obling
F:
20 jan. 1862
D:
23 apr. 1863
Nis Hansen Obling
1821-1872
Nis Hansen Obling
F:
23 apr. 1821
Vodder s. (Åved)
D:
11 dec. 1872
Hanna Thysen
1826-1864
Hanna Thysen
F:
19 mar. 1826
G:
28 sep. 1850
D:
27 apr. 1864
Johannes Thøgersen
1892-
Johannes Thøgersen
F:
13 mar. 1892
D:
1. verdenskrig
Nis Hansen Thøgersen
1893-
Nis Hansen Thøgersen
F:
16 apr. 1893
D:
1. verdenskrig
Anton Marius Thøgersen
1895-1902
Anton Marius Thøgersen
F:
30 mar. 1895
D:
2 jan. 1902
Ane Methee Marie Thøgersen
1897-1940
Ane Methee Marie Thøgersen
F:
31 mar. 1897
Vodder s. (Gånsager)
D:
15 dec. 1940
Vodder s. (Frifelt)
Peder Nielsen Pedersen
1870-
Peder Nielsen Pedersen
F:
19 apr. 1870
Holsted s.
G:
28 mar. 1930
Vodder
Peter Nissen Thøgersen
1900-
Peter Nissen Thøgersen
F:
30 mar. 1900
Vodder s. (Gånsager)
Karen Pedersen
Anthon Marius Thøgersen
1902-
Anthon Marius Thøgersen
F:
9 jun. 1902
Karen M. Rasmussen
1904-
Karen M. Rasmussen
F:
21 nov. 1904
G:
30 mar. 1927
Martha Thøgersen
Peter Leonhard Sørensen
Hanne Obling
1866-
Hanne Obling
F:
9 aug. 1866
Tøger Petersen Tøgersen
1866-1931
Tøger Petersen Tøgersen
F:
2 okt. 1866
G:
28 maj 1891
Vodder
D:
14 dec. 1931
Peter Thysen Obling
1869-1871
Peter Thysen Obling
F:
29 jan. 1869
D:
10 apr. 1871
Jens Lassen Obling
1870-1871
Jens Lassen Obling
F:
28 jul. 1870
D:
15 apr. 1871
Martha Obling
1872-1873
Martha Obling
F:
23 okt. 1872
D:
2 feb. 1873
Anna Maria Thysen
1837-
Anna Maria Thysen
F:
17 nov. 1837
G:
8 dec. 1864
Jes Clausen Barsballe
1848-1912
Jes Clausen Barsballe
F:
3 jan. 1848
D:
13 sep. 1912
Vodder
Jens Clausen Barsballe
1877-1878
Jens Clausen Barsballe
F:
7 apr. 1877
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 jan. 1878
Vodder s. (Gånsager)
Jens Clausen Barsballe
1878-
Jens Clausen Barsballe
F:
16 sep. 1878
Vodder s. (Gånsager)
Peter Andersen Høier
Minna Kathrine Høier
Hans Andresen Bruun
1908-
Hans Andresen Bruun
F:
28 maj 1908
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
Sine Cathrine Barsballe
1880-1946
Sine Cathrine Barsballe
F:
29 apr. 1880
Vodder s. (Gånsager)
D:
10 maj 1946
Ribe (Amtssygehuset)
Peter Nissen Høier
1855-1940
Peter Nissen Høier
F:
6 dec. 1855
Vodder s. (Gånsager)
D:
1 feb. 1940
Vodder s. (Gånsager)
Hans Terman Barsballe
1908-
Hans Terman Barsballe
F:
20 apr. 1908
Dorothea Skovlund
1912-
Dorothea Skovlund
F:
1 okt. 1912
Halk s. (Hejsager)
Jes Clausen Barsballe
1911-
Jes Clausen Barsballe
F:
24 jun. 1911
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anne Kirstine Lassen
1913-
Anne Kirstine Lassen
F:
24 nov. 1913
Hygum s. (Fæsted)
G:
19 nov. 1947
Ø. Linnet
Jens Madsen Barsballe
1882-1964
Jens Madsen Barsballe
F:
3 okt. 1882
Vodder s. (Gånsager)
D:
31 mar. 1964
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anne Cathrine Termansen
1884-1911
Anne Cathrine Termansen
F:
14 sep. 1884
Ø. Linnet
D:
6 jul. 1911
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Ole Nissen Barsballe
1921-
Ole Nissen Barsballe
F:
7 maj 1921
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anna Petrine Gabelgaard
1923-
Anna Petrine Gabelgaard
F:
25 jan. 1923
Nustrup s. (Skibelund)
G:
31 okt. 1951
Ø. Linnet
Holger Barsballe
1924-
Holger Barsballe
F:
12 apr. 1924
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Maren Nissen
1888-1969
Maren Nissen
F:
19 apr. 1888
Ø. Linnet s.
D:
30 aug. 1969
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Maren Christiansen
1930-
Maren Christiansen
F:
29 sep. 1930
Brøns
Lene Marie Christiansen
1932-
Lene Marie Christiansen
F:
18 jan. 1932
Vodder s. (Frifelt)
Frederik Christiansen
1933-
Frederik Christiansen
F:
8 maj 1933
Vodder s. (Frifelt)
Ulla Jessen Christiansen
1937-
Ulla Jessen Christiansen
F:
20 jan. 1937
Vodder s. (Frifelt)
Svend Ove Christiansen
1938-
Svend Ove Christiansen
F:
5 nov. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Egon Christiansen
1941-
Egon Christiansen
F:
4 apr. 1941
Spandet s. (Spandetgård)
Lis Christiansen
1945-
Lis Christiansen
F:
27 feb. 1945
Spandet s. (Spandetgård)
Else Marie Jessen
1908-1998
Else Marie Jessen
F:
16 mar. 1908
Toftlund s. (Allerup)
D:
1998
Ribe
Frederik Christiansen
1908-1971
Frederik Christiansen
F:
29 jul. 1908
Vodder s. (Frifelt)
G:
29 jun. 1930
Brøns
D:
1971
Anna Jessen
1940-
Anna Jessen
F:
1 mar. 1940
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Ole Marius Jessen
1942-
Ole Marius Jessen
F:
29 mar. 1942
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Bunde Bruun Jessen
1942-
Bunde Bruun Jessen
F:
29 mar. 1942
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Mary Jessen
1944-
Mary Jessen
F:
13 aug. 1944
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Sigrid Jessen
1950-
Sigrid Jessen
F:
21 feb. 1950
Spandet s. (Fjersted)
Aase Jessen
1954-
Aase Jessen
F:
13 apr. 1954
Spandet s. (Fjersted)
Hans Lassen Jessen
1909-1978
Hans Lassen Jessen
F:
17 maj 1909
Toftlund s. (Allerup)
D:
1 jan. 1978
Ribe?
Helene Jessie Bruun
1918-
Helene Jessie Bruun
F:
4 maj 1918
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
G:
7 nov. 1939
Ribe (Skt. Cathrine k.)
Peter Bennedsen Jessen
Brodermine Jessen
Valdemar Frederik Ebsen
Helga Jessen, senere Hansen
1932-
Helga Jessen, senere Hansen
F:
16 apr. 1932
Brøns
Marie Cathrine Mahrt, senere Hansen
1935-
Marie Cathrine Mahrt, senere Hansen
F:
22 mar. 1935
Tyrstrup s. (Hvinderup)
Gerda Hansen
1938-
Gerda Hansen
F:
13 dec. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Peter Hansen
1942-
Peter Hansen
F:
27 maj 1942
Vodder s. (Gånsager)
Ruth Hansen
1944-
Ruth Hansen
F:
28 jun. 1944
Vodder s. (Gånsager)
Holger Hansen
1948-
Holger Hansen
F:
1 mar. 1948
Vodder s. (Gånsager)
Olga Jessen
1914-1999
Olga Jessen
F:
6 maj 1914
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
21 okt. 1999
Ernst Friedrich Ferdinand Mahrt, senere Hansen
1909-1975
Ernst Friedrich Ferdinand Mahrt, senere Hansen
F:
29 apr. 1909
Tønder landsogn (Gørrismark (fattiggården))
G:
30 okt. 1933
Vodder
D:
27 mar. 1975
Vodder s. (Gånsager)
Maren Elside Barsballe
1884-
Maren Elside Barsballe
F:
27 aug. 1884
Vodder s. (Gånsager)
Ole Marius Jessen
1877-
Ole Marius Jessen
F:
18 mar. 1877
Vodder s. (Gånsager)
Ole Jessen Warming
Peter Warming
1868-1935
Peter Warming
F:
12 aug. 1868
Vodder s. (Gånsager)
D:
24 jan. 1935
Ribe (Amtssygehuset)
Hans Lassen Barsballe
1853-1916
Hans Lassen Barsballe
F:
16 apr. 1853
D:
22 jan. 1916
Vodder s. (Gånsager)
Brodermine Lund
1853-1888
Brodermine Lund
F:
17 jun. 1853
Vodder s. (Gånsager)
G:
22 apr. 1876
Vodder
D:
22 apr. 1888
Vodder s. (Gånsager)
Anne Kathrine Barsballe
1857-1857
Anne Kathrine Barsballe
F:
6 aug. 1857
D:
30 sep. 1857
Maren Obling
1823-1857
Maren Obling
F:
8 sep. 1823
Vodder s. (Åved)
D:
6 aug. 1857
Vodder s. (Gånsager)
Jens Clausen Basballe
1812-1867
Jens Clausen Basballe
F:
28 jun. 1812
G:
24 nov. 1844
D:
28 sep. 1867
Ellen Marie Obling
1826-1896
Ellen Marie Obling
F:
9 mar. 1826
Vodder s. (Åved)
D:
5 mar. 1896
Vodder s. (Åved)
Anne Cathrine Obling
Peter Andreas Gad
1927-
Peter Andreas Gad
F:
26 aug. 1927
Roager
Ane Elise Obling
Uffe Kjems Gad
Dora Marie Obling
Johanne Kjestine Obling
Hans Jensen Obling
Anne Bothilde Paulsen
Ane Obling Hansen
Niels Andersen Hansen
Kristine Obling Hansen
Dora Marie Obling
Anders Brorsen Hansen
1900-1971
Anders Brorsen Hansen
F:
29 okt. 1900
Randerup
D:
1971
Else Obling
1904-1906
Else Obling
F:
9 maj 1904
Skærbæk
D:
20 feb. 1906
Skærbæk
Fedder Obling
Fedder Obling
Else Obling
Jens Madsen Eriksen
Hans Peter Beier Obling
Anne Christine Jepsen
Hans Jensen Obling
Hans Jensen Obling
Hans Lassen Obling
Eline Marie Petersen
Nis Hansen Obling
Anna Martha Obling
Hans Jensen Hansen Obling
1829-1881
Hans Jensen Hansen Obling
F:
17 jun. 1829
Vodder s. (Åved)
D:
23 jan. 1881
Vodder s. (Gånsager Mark)
Else Beier
Else Beier
G:
23 maj 1860
Vodder
Anna Elisabeth Gad Mærsk
1917-2008
Anna Elisabeth Gad Mærsk
F:
1 dec. 1917
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
11 dec. 2008
Lemvig
Jørgen Berthelsen
1913-1984
Jørgen Berthelsen
F:
16 feb. 1913
København (Rigshospitalet)
G:
25 jun. 1939
Aarhus (Skt. Johannes)
D:
1984
Lemvig
Peter Jessen Mærsk
1892-1976
Peter Jessen Mærsk
F:
27 apr. 1892
Vodder
D:
25 jul. 1976
Aarhus
Trine Kjems Gad
1894-1984
Trine Kjems Gad
F:
5 maj 1894
Gesten
G:
19 jun. 1917
Ø. Åbølling
D:
31 jul. 1984
Lystrup
Maren Barsballe
1859-1953
Maren Barsballe
F:
2 sep. 1859
Vodder s. (Gånsager)
D:
13 jan. 1953
Padborg
Jes Pedersen Mærsk
1863-1956
Jes Pedersen Mærsk
F:
9 dec. 1863
Vodder
D:
6 dec. 1956
Aarhus
Jens Hansen Barsballe
1861-1866
Jens Hansen Barsballe
F:
27 okt. 1861
Vodder s. (Gånsager)
D:
9 jan. 1866
Vodder s. (Gånsager)
Peter Hansen Barsballe
Hans Beck Thomsen Barsballe
Flemming Barsballe
Ingrid Barsballe
Jens Clausen Barsballe
1904-1968
Jens Clausen Barsballe
F:
29 mar. 1904
Vodder
D:
30 aug. 1968
Vodder
Anna Kristine Beck Thomsen
1904-
Anna Kristine Beck Thomsen
F:
14 nov. 1904
Vodder s. (Birkelev)
G:
19 okt. 1933
Vodder
Tove Beck Thomsen
Hans Helge Beck Thomsen
Inger Britt Tryde Haarløv
Agnete Beck Thomsen
Marie Barsballe
1906-
Marie Barsballe
F:
31 maj 1906
Vodder
Hans Beck Thomsen
1902-1994
Hans Beck Thomsen
F:
13 sep. 1902
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 maj 1933
Vodder
D:
17 nov. 1994
Uffe Nielsen Barsballe
Anne Marie Møller
Peter Hansen Barsballe
1864-1956
Peter Hansen Barsballe
F:
16 aug. 1864
Vodder s. (Gånsager)
D:
22 apr. 1956
Vodder
Maren Nielsen
1878-1969
Maren Nielsen
F:
29 jan. 1878
Vodder
D:
2 aug. 1969
Skærbæk (de gamles hjem)
Else Obling
1832-1884
Else Obling
F:
8 apr. 1832
Vodder s. (Åved)
D:
26 dec. 1884
Vodder s. (Gånsager)
Jens Clausen Basballe
1812-1867
Jens Clausen Basballe
F:
28 jun. 1812
G:
27 okt. 1858
Vodder
D:
28 sep. 1867
Jens Lassen Obling
Esther Marie Obling
Hans Lassen Nissen Obling
1793-
Hans Lassen Nissen Obling
F:
18 jul. 1793
Vodder s. (Åved)
Anne Cathrine Hansdatter
1797-1849
Anne Cathrine Hansdatter
F:
20 apr. 1797
Vodder s. (Gånsager)
G:
22 apr. 1820
Vodder
D:
10 aug. 1849
Vodder s. (Åved)
Ellen Pedersdatter
Ellen Marie Obling
1815-1815
Ellen Marie Obling
F:
19 feb. 1815
D:
19 feb. 1815
Hans Simonsen Nissen
1816-ung
Hans Simonsen Nissen
F:
11 aug. 1816
D:
ung
Johanne Marie Thyssen
1822-1890
Johanne Marie Thyssen
F:
8 okt. 1822
Vodder s. (Birkelev)
D:
23 apr. 1890
Maria Simonsdatter
1788-1817
Maria Simonsdatter
F:
10 aug. 1788
Vodder s. (Åved)
G:
3 nov. 1814
Vodder
D:
11 aug. 1817
Vodder s. (Åved)
Anders Lassen
1795-
Anders Lassen
F:
22 jan. 1795
V. Vedsted
Las Jensen
1759-1845
Las Jensen
F:
24 nov. 1759
Vodder s. (Åved)
D:
31 mar. 1845
Skærbæk s. (Ullerup)
Karen Andersdatter
Anders Jensen
1804-1871
Anders Jensen
F:
1804
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
27 apr. 1871
Skærbæk s. (Ullerup)
Jens Lassen
1805-1869
Jens Lassen
F:
10 sep. 1805
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
22 aug. 1869
Døstrup
Helene Marie Teuring
Las Jensen Gregersen
1834-1871
Las Jensen Gregersen
F:
22 mar. 1834
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
14 jun. 1871
Skærbæk s. (Ullerup)
Gregorius Gregersen
1835-1837
Gregorius Gregersen
F:
19 dec. 1835
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
11 maj 1837
Skærbæk s. (Ullerup)
Anna Dorthea Autzen
Lorenz Clausen
Broder Peter Gregorius Autzen
Signe Jacobine Riber
Christiane Marie Nansen Autzen
1943-
Christiane Marie Nansen Autzen
F:
1943
Skærbæk s. (Ullerup)
Kaj Hunderup Hansen
1940-
Kaj Hunderup Hansen
F:
1940
Vodder s. (Frifelt)
G:
23 maj 1964
Skærbæk
Peter Broder Autzen
1945-
Peter Broder Autzen
F:
1945
Skærbæk s. (Ullerup)
Ingelise Christensen
1947-
Ingelise Christensen
F:
1947
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Christian Konstmann Autzen
1946-
Christian Konstmann Autzen
F:
3 apr. 1946
Skærbæk s. (Ullerup)
Vera Hansen
1948-
Vera Hansen
F:
8 jun. 1948
Ballum s. (Østerende)
Inge Marie Autzen
1948-1948
Inge Marie Autzen
F:
28 jan. 1948
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
23 feb. 1948
Skærbæk s. (Ullerup)
Fritjof Nansen Autzen
1950-
Fritjof Nansen Autzen
F:
1950
Skærbæk s. (Ullerup)
Hanne Beyer
1953-
Hanne Beyer
F:
1953
Rejsby
Svend Erik Autzen
1951-
Svend Erik Autzen
F:
1951
Skærbæk s. (Ullerup)
Ragnhild Andersen
1950-
Ragnhild Andersen
F:
1950
Vodder s. (Birkelev Nørremark)
G:
1974
Skærbæk
Annette Haupt
1959-
Annette Haupt
F:
1959
Fyrendal s. (Tornemark)
G:
5 sep. 1998
Tønder
Georg Nansen Autzen
1910-1973
Georg Nansen Autzen
F:
28 mar. 1910
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
6 sep. 1973
Skærbæk s. (Ullerup)
Clara Nikoline Konstmann
1923-2016
Clara Nikoline Konstmann
F:
2 jan. 1923
Brede s. (Borrig Mark)
G:
6 okt. 1942
Brede
D:
20 nov. 2016
Skærbæk
Christian Gregersen Autzen
Marie Petrea Gregersen
1879-1960
Marie Petrea Gregersen
F:
12 sep. 1879
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
10 mar. 1960
Skærbæk s. (Ullerup)
Peter Broder Autzen
1879-1950
Peter Broder Autzen
F:
11 maj 1879
St. Vi s. (Sillerup)
G:
20 mar. 1907
Skærbæk
D:
13 mar. 1950
Tønder (sygehuset)
Gregorius Christensen Gregersen
1838-1913
Gregorius Christensen Gregersen
F:
15 aug. 1838
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
22 okt. 1913
Skærbæk s. (Ullerup)
Christiane Cathrine Nansen
27 Feb1841-1918
Christiane Cathrine Nansen
F:
27 Feb1841
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
15 jul. 1875
Skærbæk
D:
13 jan. 1918
Skærbæk s. (Ullerup)
Mette Marie Gregersen
1841-1841
Mette Marie Gregersen
F:
18 apr. 1841
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
13 nov. 1841
Skærbæk s. (Ullerup)
Andreas Johansen Gregersen
1842-1848
Andreas Johansen Gregersen
F:
7 okt. 1842
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
10 mar. 1848
Skærbæk s. (Ullerup)
Mette Marie Gregersen
1846-
Mette Marie Gregersen
F:
4 jan. 1846
Skærbæk s. (Ullerup)
Maren Gregersen
1849-1849
Maren Gregersen
F:
18 aug. 1849
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
20 nov. 1849
Skærbæk s. (Ullerup)
Andreas Johansen Gregersen
1851-1851
Andreas Johansen Gregersen
F:
26 aug. 1851
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
11 nov. 1851
Skærbæk s. (Ullerup)
Maren Gregersen
1853-1854
Maren Gregersen
F:
9 feb. 1853
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
29 apr. 1854
Skærbæk s. (Ullerup)
Mathilde Marie Gregersen
1858-1940
Mathilde Marie Gregersen
F:
19 mar. 1858
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
1 jun. 1940
Skærbæk
Anne Dorthea Frank
1811-1894
Anne Dorthea Frank
F:
1811
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
11 dec. 1894
Skærbæk s. (Ullerup)
Christian Gregersen
1809-1875
Christian Gregersen
F:
17 sep. 1809
Brede s. (Åspe)
G:
31 maj 1833
Skærbæk
D:
7 mar. 1875
Skærbæk s. (Ullerup)
Mette Marie Andersdatter
1779-1861
Mette Marie Andersdatter
F:
1779
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
20 maj 1803
Skærbæk
D:
30 apr. 1861
Skærbæk s. (Ullerup)
Jens Lassen
Maren Nisdatter
1725-1760
Maren Nisdatter
F:
1725
Vodder s. (Åved)
D:
7 jul. 1760
Vodder s. (Åved)
Else Bundesdatter
Hans Lassen
1720-1774
Hans Lassen
F:
1720
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1774
Roager
Maren Jensdatter Lund
1717-1773
Maren Jensdatter Lund
F:
1717
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
G:
22 okt. 1745
Roager
D:
1773
Roager
Bodil Pedersdatter
Las Jensen
1676-1757
Las Jensen
F:
1676
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1757
Roager s. (Ø. Åbølling)
Maren Jensdatter
1715-1715
Maren Jensdatter
F:
1715
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1715
Brøns s. (Søndernæs)
Jens Nielsen
1745-1745
Jens Nielsen
F:
1745
D:
1745
Niels Obeling
1794-1796
Niels Obeling
F:
21 maj 1794
D:
1796
Peder Obeling
1795-1801
Peder Obeling
F:
7 aug. 1795
D:
1801
Anne Obeling
1797-1797
Anne Obeling
F:
13 feb. 1797
D:
1797
Anne Obeling
1798-1801
Anne Obeling
F:
27 aug. 1798
D:
1801
Stine Marie Obeling
1800-1809
Stine Marie Obeling
F:
12 okt. 1800
D:
1809
Niels Obeling
1802-1864
Niels Obeling
F:
6 dec. 1802
D:
23 nov. 1864
Mette Cathrine Ravn
ca. 1815-
Mette Cathrine Ravn
F:
ca. 1815
G:
18 okt. 1834
Peter Obeling
Heike
Kirsten Obeling
Peder
Svend Aage Obeling
Laust Hansen Obeling
1910-1995
Laust Hansen Obeling
F:
26 maj 1910
Brøns s. (Astrup)
D:
28 okt. 1995
Carla Christine Petersen
1921-1991
Carla Christine Petersen
F:
26 sep. 1921
Daler s.
G:
19 nov. 1948
Daler
D:
28 okt. 1991
Anna Kjestine Obeling
Hans Andreas Obeling
Ingrid Nielsen
1918-
Ingrid Nielsen
F:
23 dec. 1918
V. Vedsted
Johannes Obeling
Kjesten Laustsen
Karoline Margrethe Obeling
Peder Obeling
1870-1952
Peder Obeling
F:
5 apr. 1870
Brøns s. (Astrup)
D:
28 maj 1952
Brøns s. (Astrup)
Gunder Kirstine Hansen
1876-1923
Gunder Kirstine Hansen
F:
11 sep. 1876
Skærbæk s. (Melby)
G:
27 okt. 1908
Skærbæk
D:
9 jul. 1923
Brøns s. (Astrup)
Caroline Cathrine Obeling
1875-
Caroline Cathrine Obeling
F:
12 maj 1875
Brøns s. (Astrup)
Ingeborg Obeling
1877-
Ingeborg Obeling
F:
6 maj 1877
Brøns s. (Astrup)
Wilhelm Heinrich Louis Lange
1873-
Wilhelm Heinrich Louis Lange
F:
10 maj 1873
G:
12 okt. 1901
Abild
Hans Michael Obeling
1879-
Hans Michael Obeling
F:
4 maj 1879
Brøns s. (Astrup)
Laurids Pedersen Obeling
1833-1892
Laurids Pedersen Obeling
F:
16 aug. 1833
Brøns
D:
30 dec. 1892
Brøns s. (Astrup)
Jensine Schack
1837-1884
Jensine Schack
F:
30 nov. 1837
Brøns s. (Astrup)
G:
21 okt. 1865
Brøns
D:
17 feb. 1884
Brøns
Jens Peter Obeling
1835-1836
Jens Peter Obeling
F:
4 jul. 1835
D:
1 mar. 1836
Peter Møller Petersen
Ove Bastian Petersen
Hanne Nederby Petersen
Laura Christine Møller
1924-1969
Laura Christine Møller
F:
31 okt. 1924
Brøns
D:
7 aug. 1969
Rejsby
Poul Alfred Petersen
1921-1997
Poul Alfred Petersen
F:
26 maj 1921
Rejsby
G:
3 okt. 1948
D:
8 jun. 1997
Nis Bastian Møller
1892-
Nis Bastian Møller
F:
24 jan. 1892
Brøns
Vilhelmine Hansen
1899-
Vilhelmine Hansen
F:
18 jul. 1899
Hviding s. (Råhede)
Cathrine Lovise Møller
1894-1895
Cathrine Lovise Møller
F:
6 maj 1894
Brøns
D:
9 apr. 1895
Brøns
Lovise Kathrine Møller
1896-
Lovise Kathrine Møller
F:
1 nov. 1896
Brøns
Laura Kirstine Bastian
1863-
Laura Kirstine Bastian
F:
23 maj 1863
Brøns s. (Normsted)
Niels Sønnichsen Møller
1858-1939
Niels Sønnichsen Møller
F:
19 jul. 1858
G:
16 jun. 1887
Brøns
D:
25 jul. 1939
Brøns s. (Kærgård)
Niels Lausen Schmidt
1889-
Niels Lausen Schmidt
F:
19 jul. 1889
Brøns
Maren Schmidt
1890-
Maren Schmidt
F:
12 sep. 1890
Brøns
Bodil Schack
1927-1927
Bodil Schack
F:
26 apr. 1927
D:
5 jul. 1927
Bodil Schack
1929-
Bodil Schack
F:
2 jun. 1929
Rejsby s.
Vagn Jensen
1928-
Vagn Jensen
F:
21 nov. 1928
Skanderup s.
G:
30 mar. 1955
Nr. Løgum
Ingeborg Schack
Ejnar Herluf Petersen
1926-
Ejnar Herluf Petersen
F:
22 dec. 1926
Gelsted s.
G:
30 mar. 1955
Nr. Løgum
Elsine Schmidt
1892-
Elsine Schmidt
F:
19 nov. 1892
Hans Peter Schack
1885-
Hans Peter Schack
F:
11 sep. 1885
G:
29 jun. 1926
Nis Hansen Schmidt
1895-
Nis Hansen Schmidt
F:
1 jun. 1895
Brøns
Karoline Schmidt
1897-
Karoline Schmidt
F:
30 jul. 1897
Brøns
Hans Jensen Schmidt
1899-1899
Hans Jensen Schmidt
F:
27 aug. 1899
Brøns
D:
28 aug. 1899
Brøns
Laurids Krog Schmidt
Hans Jensen Schmidt
1900-
Hans Jensen Schmidt
F:
26 okt. 1900
Brøns
Ane Marie Krog
1901-
Ane Marie Krog
F:
4 maj 1901
Brøns s. (Havervad)
G:
3 aug. 1926
Brøns
Peter Obling Schmidt
Ingeborgline Cathrine Bastian
1865-
Ingeborgline Cathrine Bastian
F:
9 aug. 1865
Brøns s. (Normsted)
Laurids Bastian Schmidt
1857-
Laurids Bastian Schmidt
F:
29 jul. 1857
G:
13 okt. 1888
Brøns k.
Peder Obling Bastian
1867-1881
Peder Obling Bastian
F:
14 sep. 1867
Brøns s. (Normsted)
D:
22 mar. 1881
Signe Bastian
Niels Karl Mamsen Krog
Laurids Andersen Bastian
1869-
Laurids Andersen Bastian
F:
27 dec. 1869
Brøns s. (Normsted)
Cathrine Margrethe Hansen
Anders Eriksen Bastian
1871-
Anders Eriksen Bastian
F:
23 dec. 1871
Brøns s. (Normsted)
Kirsten Andreasen
Jørgen Knudsen
Andreas Lauridsen Andreasen
Annelise Frøsig
Hans Erling Andreasen
Gurli Jensen
Kjeld Andreasen
Mariane Jørgensen
Niels Andreasen
1901-1984
Niels Andreasen
F:
7 sep. 1901
D:
18 maj 1984
Anne Christensen
Anne Andreasen
1903-
Anne Andreasen
F:
29 maj 1903
Hans Boysen
1898-
Hans Boysen
F:
10 feb. 1898
G:
27 okt. 1928
Signe Andreasen
1905-
Signe Andreasen
F:
5 jul. 1905
Søren Laustsen
Søren Laustsen
G:
16 maj 1928
Knud Bent Andreasen
Birtha Laurette Nielsen
Morten Andreasen
Marikka Hansen
Karen Marie Andreasen
Bent Jørgensen
Nis Bastian Andreasen
Metha Cathrine Nielsen
Aage Andreasen
Else Marie Nielsen
Olau Bastian Christensen
Andrea Emilie Møller
Edith Andreasen
Svend Christensen
1914-2005
Svend Christensen
F:
7 mar. 1914
Hviding s. (Høgsbro)
D:
23 jul. 2005
Kirstine Bastian
1875-1966
Kirstine Bastian
F:
18 okt. 1875
Brøns s. (Normsted)
D:
5 sep. 1966
Andreas Lauridsen Andreasen
1866-1925
Andreas Lauridsen Andreasen
F:
22 sep. 1866
G:
26 okt. 1900
D:
9 jun. 1925
Valdemar Bastian
1878-
Valdemar Bastian
F:
23 jul. 1878
Brøns s. (Normsted)
Elsine Warming Obeling
1837-1915
Elsine Warming Obeling
F:
18 okt. 1837
Brøns s. (Astrup)
D:
25 maj 1915
Brøns s. (Normsted)
Nis Hansen Andersen (Bastian)
1829-1885
Nis Hansen Andersen (Bastian)
F:
23 jul. 1829
Brøns s. (Normsted)
G:
2 nov. 1861
D:
15 nov. 1885
Brøns s. (Normsted)
Jens Peter Obeling
1840-
Jens Peter Obeling
F:
19 sep. 1840
Kirstine Andersen
1870-1874
Kirstine Andersen
F:
13 nov. 1870
D:
2 maj 1874
Hans Jessen Clausen
1900-
Hans Jessen Clausen
F:
9 feb. 1900
Skærbæk
Marie Bertelsen
1903-
Marie Bertelsen
F:
8 apr. 1903
Højrup s. (Arnum)
G:
12Nov 1926
Skærbæk
Cecilie Clausen
1902-
Cecilie Clausen
F:
5 mar. 1902
Skærbæk
Peter Petersen
1898-
Peter Petersen
F:
9 sep. 1898
Sommersted
G:
25 mar. 1928
Skærbæk
Jens Clausen
1906-
Jens Clausen
F:
13 okt. 1906
Skærbæk
Anne Marie Bertelsen
1906-
Anne Marie Bertelsen
F:
4 aug. 1906
Peder Clausen
1909-
Peder Clausen
F:
25 Maj 1909
Skærbæk
Mette Marie Clausen
1915-
Mette Marie Clausen
F:
24 Okt 1915
Skærbæk
Ingeborg Andersen
1873-1942
Ingeborg Andersen
F:
31 mar. 1873
Brøns s. (Virkelyst)
D:
29 sep. 1942
Skærbæk
Johann Clausen
1872-
Johann Clausen
F:
14 mar. 1872
Broager
G:
15 jan. 1898
Brøns
Laurids Bastian Andersen
1875-1944
Laurids Bastian Andersen
F:
27 sep. 1875
Brøns s. (Virkelyst)
D:
7 jan. 1944
Brøns s. (Virkelyst)
Peter Obeling Andersen
1878-1962
Peter Obeling Andersen
F:
15 nov. 1878
Brøns s. (Astrup)
D:
26 aug. 1962
Ane Marie Lorenzen
1879-1913
Ane Marie Lorenzen
F:
17 apr. 1879
Brøns s. (Søndernæs)
G:
18 nov. 1908
Skærbæk
D:
28 apr. 1913
Brøns s. (Astrup Mark (Virkelyst))
Trenike Agathe Paulsen
Mette Marie Warming Obeling
1842-1919
Mette Marie Warming Obeling
F:
20 nov. 1842
Brøns s. (Astrup)
D:
10 feb. 1919
Brøns s. (Virkelyst)
Hans Jessen Andersen (Bastian)
1842-1918
Hans Jessen Andersen (Bastian)
F:
15 jun. 1842
Brøns s. (Normsted)
G:
21 apr. 1870
Brøns
D:
22 apr. 1918
Brøns s. (Virkelyst)
Benned Warming Obeling
1845-1873
Benned Warming Obeling
F:
26 jun. 1845
Brøns s. (Astrup)
D:
17 nov. 1873
Californien, USA
Peder Jensen Obeling
1804-1892
Peder Jensen Obeling
F:
24 dec. 1804
Brøns s. (Søndernæs)
D:
21 maj 1892
Brøns s. (Astrup)
Ingeborg Cathrine Warming
1806-1891
Ingeborg Cathrine Warming
F:
3 aug. 1806
Brøns s. (Astrup)
G:
17 nov. 1832
Ribe (Doms.)
D:
3 dec. 1891
Brøns s. (Astrup)
Hans Obeling
1805-1806
Hans Obeling
F:
23 dec. 1805
D:
1806
Anna Obeling
1807-
Anna Obeling
F:
16 mar. 1807
Anders Nielsen Bennedsen Mærsk
1801-1877
Anders Nielsen Bennedsen Mærsk
F:
1 sep. 1801
G:
9 apr. 1836
D:
7 maj 1877
Anna Cathrine Obeling
1809-1811
Anna Cathrine Obeling
F:
9 maj 1809
D:
1811
Jens Nielsen Obeling
1746-1824
Jens Nielsen Obeling
F:
1746
D:
2 maj 1824
Else Pedersdatter
ca. 1768-1809
Else Pedersdatter
F:
ca. 1768
G:
14 jun. 1793
D:
1809
Ingeborg Christensdatter
Ingeborg Christensdatter
G:
2 maj 1810
Jens Hansen Brodersen
1845-1866
Jens Hansen Brodersen
F:
5 feb. 1845
Skærbæk s. (V. Gasse)
D:
19 apr. 1866
Skærbæk s. (V. Gasse)
Anne Brodersen
1847-1863
Anne Brodersen
F:
26 sep. 1847
Skærbæk s. (V. Gasse)
D:
28 apr. 1863
Skærbæk s. (V. Gasse)
Andreas Sørensen Brodersen
1850-1870
Andreas Sørensen Brodersen
F:
8 okt. 1850
Skærbæk s. (V. Gasse)
D:
12 feb. 1870
Skærbæk s. (V. Gasse)
Peder Carstensen Brodersen
1854-1874
Peder Carstensen Brodersen
F:
29 maj 1854
Skærbæk s. (V. Gasse)
D:
13 aug. 1874
Skærbæk s. (V. Gasse)
Else Marie Bloch
1818-1859
Else Marie Bloch
F:
26 jul. 1818
Døstrup
D:
23 apr. 1859
Skærbæk s. (V. Gasse)
Anders Jensen Brodersen
1817-1887
Anders Jensen Brodersen
F:
19 aug. 1817
Skærbæk s. (V. Gasse)
G:
12 apr. 1844
Skærbæk
D:
22 aug. 1887
Skærbæk s. (V. Gasse)
Andreas Nielsen Aabling
1845-1845
Andreas Nielsen Aabling
F:
1 okt. 1845
Skærbæk
D:
1 okt. 1845
Skærbæk
Dødfødt datter
1874-1874
Dødfødt datter
F:
4 aug. 1874
Skærbæk
D:
4 aug. 1874
Skærbæk
Dødfødt datter
1874-1874
Dødfødt datter
F:
4 aug. 1874
Skærbæk
D:
4 aug. 1874
Skærbæk
Frida Christine Aabling
1876-
Frida Christine Aabling
F:
28 feb. 1876
Skærbæk
Niels Thobias Paul Erik Bloch
1907-
Niels Thobias Paul Erik Bloch
F:
25 dec. 1907
Hjermind s. (Bjerringbro)
Grete Lise Natalie Bloch
1909-
Grete Lise Natalie Bloch
F:
7 okt. 1909
Aalborg (Budolfi s.)
Leo Andreas Bloch
1911-
Leo Andreas Bloch
F:
20 mar. 1911
Aalborg (Budolfi s.)
Inge-Lise Bloch
1937-
Inge-Lise Bloch
F:
6 sep. 1937
København
Mimi Henny, senere Mimi Bloch
1941-
Mimi Henny, senere Mimi Bloch
F:
5 maj 1941
København (Kapernaums s.)
Preben Vagn Sønderup
1936-
Preben Vagn Sønderup
F:
24 maj 1936
København (Garnison s.)
G:
10 maj 1961
Gentofte (reg. i Københavns Kommunes ægteskabsbog)
Sven Carl Bloch
1911-
Sven Carl Bloch
F:
20 mar. 1911
Aalborg (Budolfi s.)
Henny Emilie Jensine Christensen
1911-
Henny Emilie Jensine Christensen
F:
27 sep. 1911
København (Nazareth s.)
G:
28 jul. 1935
København (Skt. Jakobs k.)
Palle Torben Bloch
1913-
Palle Torben Bloch
F:
15 jan. 1913
Aalborg (Budolfi s.)
Niels Aabling, senere Bloch
1877-
Niels Aabling, senere Bloch
F:
11 apr. 1877
Skærbæk
Natalie Karoline Charlotte Paulsen
1879-
Natalie Karoline Charlotte Paulsen
F:
15 aug. 1879
Odense (Vor Frue s.)
G:
2 dec. 1906
Odense (Vor Frue k.)
Christian Charles Sofus Aabling, senere C.C.S. Bloch
1879-
Christian Charles Sofus Aabling, senere C.C.S. Bloch
F:
28 apr. 1879
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Axel Aabling
1893-1893
Axel Aabling
F:
2 aug. 1893
Odense (Vor Frue s.)
D:
15 aug. 1893
Odense (Vor Frue s.)
Andreas Carstensen Aabling
1846-
Andreas Carstensen Aabling
F:
25 dec. 1846
Skærbæk
Ane Charlotte Nielsen
1852-
Ane Charlotte Nielsen
F:
3 jul. 1852
Skærbæk
G:
11 okt. 1873
Skærbæk
Marie Oksen
1901-
Marie Oksen
F:
21 aug. 1901
Kristen Højland Agger
1897-
Kristen Højland Agger
F:
12 okt. 1897
Råsted s. (Stenumgård)
Eliane Oksen
1903-
Eliane Oksen
F:
2 jul. 1903
Kjeld Petersen Oksen
1874-1936
Kjeld Petersen Oksen
F:
14 nov. 1874
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
17 dec. 1936
Flensborg
Anne Marie Aabling
1878-1903
Anne Marie Aabling
F:
2 dec. 1878
Arrild
G:
29 sep. 1900
Arrild
D:
15 jul. 1903
Rejsby s. (Haved)
Else Marie Oksen
1904-
Else Marie Oksen
F:
20 nov. 1904
Rejsby s. (Haved)
Hans Adolf Oksen
1905-1915
Hans Adolf Oksen
F:
23 okt. 1905
Rejsby s. (Haved)
D:
16 maj 1915
Tønder (Strucks Allé 26)
Lars Jensen Oksen
Emil Aabling Oksen
Lene Marie Lassen
1882-1916
Lene Marie Lassen
F:
2 jun. 1882
Rejsby s. (Haved)
G:
20 aug. 1904
D:
13 dec. 1916
Rejsby s. (Haved)
Eliane Magdalene Thomsen
1911-1915
Eliane Magdalene Thomsen
F:
16 feb. 1911
Ballum s. (Østerende)
D:
10 maj 1915
Ballum s. (Østerende)
Erik Møller
1934-
Erik Møller
F:
1 dec. 1934
Gråsten
Jørgen Thomsen Møller
1938-
Jørgen Thomsen Møller
F:
25 okt. 1938
Gråsten
Lisbeth Søldan Møller
1946-
Lisbeth Søldan Møller
F:
17 aug. 1946
Gråsten
Verner Magdalus Kistrup
1943-
Verner Magdalus Kistrup
F:
5 nov. 1943
Rinkenæs
G:
30 aug. 1969
Gråsten Slotskirke
Magdalene Thomsen
1912-2003
Magdalene Thomsen
F:
5 maj 1912
Ballum s. (Østerende)
D:
27 okt. 2003
Gråsten
Svend Aage Møller
1909-1975
Svend Aage Møller
F:
14 jan. 1909
Skærbæk
G:
20 maj 1934
Skærbæk Frimenighedskirke
D:
6 nov. 1975
Agnete Pedrea Thomsen
1913-
Agnete Pedrea Thomsen
F:
31 aug. 1913
Ballum s. (Østerende)
Bruno F. Christensen
Bruno F. Christensen
G:
senest 1938
Cathrine Christine Oksen
1877-1933
Cathrine Christine Oksen
F:
3 apr. 1877
D:
24 sep. 1933
København (Rigshospitalet)
Jørgen Andersen Thomsen
1876-1924
Jørgen Andersen Thomsen
F:
30 okt. 1876
Ballum s.
D:
6 jul. 1924
Skærbæk
Cathrine Oksen
1881-1882
Cathrine Oksen
F:
25 sep. 1881
D:
5 apr. 1882
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Adolf Schack Oksen
Eskild Schack Oksen
1921-1979
Eskild Schack Oksen
F:
19 apr. 1921
Brøns s. (Astrup)
D:
1 aug. 1979
Niels Oksen
1885-
Niels Oksen
F:
10 dec. 1885
Lovise Cathrine Schack
1888-
Lovise Cathrine Schack
F:
17 jul. 1888
Brøns s. (Astrup)
G:
16 maj 1911
Brøns
Eliane Aabling
1850-
Eliane Aabling
F:
11 mar. 1850
Skærbæk
Hans Adolf Ocksen
1842-1914
Hans Adolf Ocksen
F:
4 nov. 1842
G:
17 okt. 1873
Skærbæk
D:
23 aug. 1914
Anne Aabling
1852-1854
Anne Aabling
F:
10 nov. 1852
Skærbæk
D:
2 apr. 1854
Skærbæk
Christian Anthoni Aabling
1855-1881
Christian Anthoni Aabling
F:
2 aug. 1855
Skærbæk
D:
29 jun. 1881
Varde
Niels Aabling Bloch
1820-1887
Niels Aabling Bloch
F:
17 nov. 1820
D:
21 sep. 1887
Skærbæk
Christine Margrethe Thomsen
1813-1886
Christine Margrethe Thomsen
F:
16 feb. 1813
Læk
G:
21 sep. 1844
Skærbæk
D:
24 apr. 1886
Skærbæk
Anne Nielsdatter Aabling
1799-1854
Anne Nielsdatter Aabling
F:
8 apr. 1799
D:
18 sep. 1854
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Andreas Andersen Bloch
ca. 1795-1822
Andreas Andersen Bloch
F:
ca. 1795
G:
7 mar. 1818
D:
26 jun. 1822
Døstrup
Anna Botilla Dam
1830-
Anna Botilla Dam
F:
6 aug. 1830
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Cathrine Marie Dam
1832-
Cathrine Marie Dam
F:
24 sep. 1832
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Marie Jacobine Juhl
1918-
Marie Jacobine Juhl
F:
6 feb. 1918
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jens Wermer Juhl
1919-
Jens Wermer Juhl
F:
29 jun. 1919
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Svend Aage Juhl
1922-
Svend Aage Juhl
F:
12 apr. 1922
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hans Madsen Christian Juhl
1895-
Hans Madsen Christian Juhl
F:
4 feb. 1895
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Elisabeth Catharina Bennedsen
Ane Marie Jensine Wermer
1864-
Ane Marie Jensine Wermer
F:
2 jan. 1864
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jens Jørgensen Juhl
1868-
Jens Jørgensen Juhl
F:
24 dec. 1868
Skærbæk
G:
28 okt. 1893
Skærbæk
Johanne Petrea Wermer
1866-
Johanne Petrea Wermer
F:
28 jul. 1866
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Ane Cathrine Wermer
1866-
Ane Cathrine Wermer
F:
28 jul. 1866
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Sørine Anneline Wermer
1869-
Sørine Anneline Wermer
F:
13 mar. 1869
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Cathrine Marie Dam
1835-1909
Cathrine Marie Dam
F:
9 aug. 1835
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
9 mar. 1909
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hans Christian Wermer
1838-1921
Hans Christian Wermer
F:
18 jan. 1838
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
24 apr. 1863
Skærbæk
D:
29 jan. 1921
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Caroline Hansine Dam
1861-1871
Caroline Hansine Dam
F:
30 aug. 1861
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
3 okt. 1871
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Ane Marie Dam
1864-1883
Ane Marie Dam
F:
6 aug. 1864
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
13 mar. 1883
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Christian Pedersen Dam
1838-1906
Christian Pedersen Dam
F:
26 sep. 1838
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
11 Maj 1906
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Marie Beier Gram
1843-1864
Marie Beier Gram
F:
15 maj 1843
Rejsby s. (Kærbølling)
G:
31 okt. 1860
Skærbæk
D:
15 sep. 1864
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Margrethe Lykau
1849-
Margrethe Lykau
F:
25 nov. 1849
Rejsby
G:
29 jun. 1900
Skærbæk
Andrea Cicilie Dam
1841-
Andrea Cicilie Dam
F:
12 maj 1841
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Andrea Cathrine Dam
1843-1846
Andrea Cathrine Dam
F:
14 dec. 1843
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
21 mar. 1846
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Søren Christensen Dam
ca. 1800-1849
Søren Christensen Dam
F:
ca. 1800
D:
25 apr. 1849
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anna Marie Petersen
1888-
Anna Marie Petersen
F:
26 nov. 1888
Ballum s. (Bodsbøl)
Nielsine Marie Petersen
1892-
Nielsine Marie Petersen
F:
3 dec. 1892
Egvad s. (Hønkys)
Andreas Petersen Larsen
1884-
Andreas Petersen Larsen
F:
10 sep. 1884
Nr. Løgum s. (Løgumgård)
Nicolai Bernhard Petersen
1894-
Nicolai Bernhard Petersen
F:
29 apr. 1894
Egvad s. (Hønkys)
Marie Christine Petersen
1895-
Marie Christine Petersen
F:
20 okt. 1895
Egvad s. (Hønkys)
Magdalene Petersen
1897-
Magdalene Petersen
F:
25 apr. 1897
Egvad s. (Hønkys)
Marie Cathrine Aabling
1861-
Marie Cathrine Aabling
F:
9 feb. 1861
Toftlund s. (Stenderup)
Nicolai Frederik Petersen
Nicolai Frederik Petersen
G:
1 sep. 1887
Anne Marie Martine Aabling
1893-
Anne Marie Martine Aabling
F:
10 feb. 1893
Roager s. (Ravnholt)
Peter Laustsen Aabling
1864-1935
Peter Laustsen Aabling
F:
4 maj 1864
Toftlund s. (Stenderup)
D:
12 jan. 1935
Augustenborg Sindssygehospital
Marie Magdalene Petersen
1866-1908
Marie Magdalene Petersen
F:
13 jan. 1866
Døstrup
G:
21 mar. 1890
D:
7 jul. 1908
Døstrup
Niels Lorenzen Aabling
1829-1905
Niels Lorenzen Aabling
F:
27 sep. 1829
Døstrup
D:
17 feb. 1905
Anne Marie Petersen
1835-1868
Anne Marie Petersen
F:
17 feb. 1835
G:
1 maj 1860
D:
25 jun. 1868
Laust Petersen
1894-
Laust Petersen
F:
21 sep. 1894
Skærbæk s. (Ullerup)
Maria Engeline Høeg
1896-
Maria Engeline Høeg
F:
26 sep. 1896
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
29 apr. 1926
Emmerlev
Anne Marie Aabling
1869-
Anne Marie Aabling
F:
31 aug. 1869
Brede s. (Borrig)
Niels Jensen Petersen
1868-
Niels Jensen Petersen
F:
29 feb. 1868
Døstrup
G:
22 jun. 1894
Døstrup
Anke Truelsen Aabling
1872-
Anke Truelsen Aabling
F:
20 mar. 1872
Brede s. (Borrig)
Dødfødt søn
1910-1910
Dødfødt søn
F:
25 jun. 1910
Arrild
D:
25 jun. 1910
Arrild
Niels Lauritzen Knudsen
1912-
Niels Lauritzen Knudsen
F:
9 feb. 1912
Arrild
Niels Lorenzen Knudsen
1915-
Niels Lorenzen Knudsen
F:
28 maj 1915
Arrild
Laurine Nielsine Aabling
1874-1934
Laurine Nielsine Aabling
F:
7 mar. 1874
Abild s. (Sølsted)
D:
25 mar. 1934
Tønder
Knud Hansen Knudsen
1880-
Knud Hansen Knudsen
F:
30 sep. 1880
Arrild
G:
26 aug. 1909
Arrild
Marie Christine Aabling
Laust Nielsen Aabling
1876-1937
Laust Nielsen Aabling
F:
16 aug. 1876
Døstrup s. (Drengsted)
D:
12 mar. 1937
Tønder
Anne Mathea Petersen
1869-
Anne Mathea Petersen
F:
16 jan. 1869
Janderup s. (Vejers)
G:
1 dec. 1908
Døstrup
Kjerstine Marie Aabling
1879-
Kjerstine Marie Aabling
F:
22 jan. 1879
Døstrup s. (Drengsted)
Peter Frederik Petersen
1871-
Peter Frederik Petersen
F:
5 maj 1871
G:
29 sep. 1908
Brede
Margrethe Cathrine Aabling
1880-
Margrethe Cathrine Aabling
F:
5 maj 1880
Døstrup s. (Drengsted)
Andreas Nielsen Brinck
1875-
Andreas Nielsen Brinck
F:
30 apr. 1875
G:
20 okt. 1903
Døstrup
Niels Peter Simonsen
1909-
Niels Peter Simonsen
F:
31 dec. 1909
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Katharina Beier
Niels Lorenzen Simonsen
1911-1956
Niels Lorenzen Simonsen
F:
8 jul. 1911
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
6 jul. 1956
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Gerda Irene Jensen
1926-1958
Gerda Irene Jensen
F:
19 jan. 1926
Ansager s. (Skovlund)
G:
15 mar. 1951
Skærbæk
D:
6 Maj 1958
Guldager s. (Sædding Hvilehjem)
Dødfødt datter
1913-1913
Dødfødt datter
F:
4 dec. 1913
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
4 dec. 1913
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Marie Kjestine Simonsen
1914-
Marie Kjestine Simonsen
F:
20 nov. 1914
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Peter Hansen Matthiesen
1908-1973
Peter Hansen Matthiesen
F:
17 aug. 1908
Randerup
D:
26 feb. 1973
Døstrup s. (Vinum)
Kjestine Marie Simonsen
1919-2015
Kjestine Marie Simonsen
F:
28 maj 1919
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
8 sep. 2015
Christian Paulsen
1915-2005
Christian Paulsen
F:
30 dec. 1915
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
7 dec. 1946
Skærbæk
D:
30 dec. 2005
Maren Aabling
1882-1930
Maren Aabling
F:
12 nov. 1882
Døstrup s. (Drengsted)
D:
24 apr. 1930
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Simon Hansen Simonsen
1884-1947
Simon Hansen Simonsen
F:
21 feb. 1884
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
6 aug. 1909
Skærbæk
D:
27 feb. 1947
Tønder (sygehuset)
Truels Lorentzen Aabling
1885-1909
Truels Lorentzen Aabling
F:
3 sep. 1885
Døstrup s. (Drengsted)
D:
25 jan. 1909
Døstrup
Marie Kierstine Petersen
1845-1904
Marie Kierstine Petersen
F:
28 maj 1845
G:
9 jun. 1869
Brede
D:
12 aug. 1904
Christine Marie Aabling
1902-
Christine Marie Aabling
F:
5 okt. 1902
Døstrup s. (Drengsted)
Nis Peter Petersen
1903-
Nis Peter Petersen
F:
5 jul. 1903
Abild s. (Tykskov)
G:
27 okt. 1929
Brede
Kjerstine Marie Aabling
1903-
Kjerstine Marie Aabling
F:
30 sep. 1903
Døstrup s. (Drengsted)
Eles Julius Sørensen
1903-
Eles Julius Sørensen
F:
25 mar. 1903
Randerup
G:
4 maj 1928
Brede
Lauritz Nielsen Aabling
1875-
Lauritz Nielsen Aabling
F:
22 mar. 1875
Døstrup
Meta Cathrine Olesen
1879-1904
Meta Cathrine Olesen
F:
28 apr. 1879
Døstrup s. (Overby)
G:
21 sep. 1901
Døstrup
D:
7 feb. 1904
Døstrup s. (Drengsted)
Christian Lorenzen Aabling
1906-
Christian Lorenzen Aabling
F:
21 okt. 1906
Brede s. (Bredebro)
Abeline Cathrine Aabling
1908-
Abeline Cathrine Aabling
F:
2 jun. 1908
Brede s. (Bredebro)
Christian Frederik Petersen
1909-
Christian Frederik Petersen
F:
30 sep. 1909
Abild s. (Tykskov)
G:
9 jun. 1935
Brede
Laust Lorenzen Aabling
1910-
Laust Lorenzen Aabling
F:
9 jun. 1910
Brede s. (Bredebro)
Christine Louise Lorenzen
1880-
Christine Louise Lorenzen
F:
5 okt. 1880
G:
21 okt. 1905
Brede
Christian Mathiesen
1898-
Christian Mathiesen
F:
26 apr. 1898
Brede s. (Vældgård)
Meta Kjestine Korsgaard
1901-
Meta Kjestine Korsgaard
F:
15 jun. 1901
Skærbæk
G:
28 apr. 1926
Brede
Christian Aabling Mathiesen
1899-
Christian Aabling Mathiesen
F:
26 sep. 1899
Brede s. (Vældgård)
Sophie Marie Nielsen
1901-
Sophie Marie Nielsen
F:
9 feb. 1901
G:
29 nov. 1924
Brede
Margrethe Christine Mathiesen
1901-
Margrethe Christine Mathiesen
F:
15 jul. 1901
Brede s. (Vældgård)
Fedder Mathiesen
1905-
Fedder Mathiesen
F:
9 apr. 1905
Brede s. (Vældgård)
Wilhelmine Kjær
1909-
Wilhelmine Kjær
F:
16 okt. 1909
Brede s. (Harris)
G:
28 mar. 1930
Brede
Johanne Marie Aabling
1876-
Johanne Marie Aabling
F:
7 jul. 1876
Døstrup
Adolph Amandus Mathiesen
1849-1905
Adolph Amandus Mathiesen
F:
28 nov. 1849
Randerup
G:
22 maj 1897
Brede
D:
8 aug. 1905
Brede s. (Vældgård)
Offel Marie Petersen
1909-1990
Offel Marie Petersen
F:
8 sep. 1909
Brede s. (Vældgård)
D:
24 dec. 1990
Fedder Nielsen Roost Aabling
1905-1982
Fedder Nielsen Roost Aabling
F:
9 mar. 1905
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
28 okt. 1931
Brede
D:
8 aug. 1982
Caroline Petersen
Niels Enderup Petersen
1911-
Niels Enderup Petersen
F:
1 dec. 1911
Brede s. (Vældgård)
Caroline Petersen
1911-
Caroline Petersen
F:
1 dec. 1911
Brede s. (Vældgård)
Peter Bjerrum Petersen
1916-1917
Peter Bjerrum Petersen
F:
16 mar. 1916
Brede s. (Vældgård)
D:
1 feb. 1917
Brede s. (Vældgård)
Peter Bjerrum Petersen
1919-1920
Peter Bjerrum Petersen
F:
18 apr. 1919
Brede s. (Vældgård)
D:
6 feb. 1920
Brede s. (Vældgård)
Andreas Møller Petersen
1875-
Andreas Møller Petersen
F:
24 feb. 1875
Brede s. (Borrig)
G:
29 dec. 1908
Brede
Christian Lorentzen Aabling
1903-
Christian Lorentzen Aabling
F:
24 jan. 1903
Døstrup s. (Drengsted)
Magdalene Cathrine Aabling
1904-
Magdalene Cathrine Aabling
F:
2 maj 1904
Døstrup s. (Drengsted)
Carsten Mathiesen Aabling
1906-
Carsten Mathiesen Aabling
F:
1 mar. 1906
Døstrup s. (Drengsted)
Hanne Hansine Andersen
1905-
Hanne Hansine Andersen
F:
19 nov. 1905
Randerup
G:
18 maj 1938
Skast
Caroline Aabling
Niels Mathiesen Aabling
Mads Aabling
Mitte
Anders Aabling
Tove
Fedder Mathiesen Aabling
1919-2000
Fedder Mathiesen Aabling
F:
3 okt. 1919
Døstrup s. (Drengsted)
D:
7 jan. 2000
Else
Christine Aabling
Mads Jacobsen Aabling
1878-1935
Mads Jacobsen Aabling
F:
15 maj 1878
Døstrup
D:
2 sep. 1935
Døstrup s. (Drengsted)
Anna Margrethe Aabling
1882-
Anna Margrethe Aabling
F:
23 feb. 1882
Døstrup
G:
6 maj 1902
Døstrup
Ferdinand Wensien
1904-
Ferdinand Wensien
F:
4 maj 1904
Døstrup
Cecilie Christine Wensien
Marie Cathrine Aabling
1879-
Marie Cathrine Aabling
F:
18 nov. 1879
Døstrup
Johann Christian Todsen Wensien
1875-
Johann Christian Todsen Wensien
F:
22 sep. 1875
Tønder
G:
5 dec. 1903
Døstrup
Fedder Nielsen Roost Aabling
1905-1982
Fedder Nielsen Roost Aabling
F:
9 mar. 1905
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
8 aug. 1982
Offel Marie Petersen
1909-1990
Offel Marie Petersen
F:
8 sep. 1909
Brede s. (Vældgård)
G:
28 okt. 1931
Brede
D:
24 dec. 1990
Niels Dichmand Roost Aabling
1913-1999
Niels Dichmand Roost Aabling
F:
11 maj 1913
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
16 jul. 1999
Mjolden s. (Ottersbøl)
Marie Ebsen
1940-
Marie Ebsen
F:
8 jun. 1940
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
4 jul. 1958
Mjolden
Fedder Nielsen Roost Aabling
1881-
Fedder Nielsen Roost Aabling
F:
22 jun. 1881
Døstrup
Maren Nielsine Dichmand
1884-
Maren Nielsine Dichmand
F:
23 feb. 1884
Mjolden
G:
21 jun. 1904
Mjolden
Fedder Mathiesen Aabling
1887-1917
Fedder Mathiesen Aabling
F:
22 okt. 1887
Døstrup
D:
25 apr. 1917
Gavrelle, Frankrig (faldet)
Bothilde Jensen
1891-1956
Bothilde Jensen
F:
8 feb. 1891
Døstrup s. (Vinum)
G:
13 mar. 1915
Døstrup
D:
8 dec. 1956
Christian Lorentzen Aabling
1832-1913
Christian Lorentzen Aabling
F:
13 aug. 1832
Døstrup
D:
8 apr. 1913
Døstrup
Christine Jacobsen
1851-1912
Christine Jacobsen
F:
7 apr. 1851
Brede
G:
15 nov. 1873
Døstrup
D:
20 mar. 1912
Døstrup
Carl Lorentzen Aabling
1835-
Carl Lorentzen Aabling
F:
28 sep. 1835
Døstrup
Marie Dorthea Clausen
1841-
Marie Dorthea Clausen
F:
30 aug. 1841
Abild s. (Sølsted)
G:
25 nov. 1887
Brede
Marie Kjestine Aabling
1901-
Marie Kjestine Aabling
F:
24 aug. 1901
Arrild
Martha Laurine Aabling
1902-
Martha Laurine Aabling
F:
5 okt. 1902
Arrild
Emil Lorenzen Aabling
1903-
Emil Lorenzen Aabling
F:
21 okt. 1903
Arrild
Anne Nielsine Aabling
1905-1905
Anne Nielsine Aabling
F:
5 jan. 1905
Arrild
D:
14 maj 1905
Arrild
Niels Lauritzen Aabling
1906-
Niels Lauritzen Aabling
F:
18 jul. 1906
Arrild
Anne Mathie Aabling
1907-
Anne Mathie Aabling
F:
5 jul. 1907
Arrild
Jens Paludan Aabling
Kirsten Birgitte Krag
Martin Lauritz Aabling
1910-1992
Martin Lauritz Aabling
F:
17 feb. 1910
Arrild
D:
19 nov. 1992
Gentofte
Bodil Melson
Lauirtz Nielsen Aabling
1872-
Lauirtz Nielsen Aabling
F:
29 aug. 1872
Løgumkloster
Laura Mathie Sørine Gaarde
1879-
Laura Mathie Sørine Gaarde
F:
1879
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Marie Aabling
1910-
Marie Aabling
F:
6 mar. 1910
Arrild s. (Øbjerg)
Tæsten Boisen Wind
1910-
Tæsten Boisen Wind
F:
1 apr. 1910
Arrild s. (Højbjerg)
G:
16 jun. 1939
Arrild
Maren Aabling
1913-
Maren Aabling
F:
9 jan. 1913
Arrild s. (Øbjerg)
Milert Mikkelsen Andersen
1910-
Milert Mikkelsen Andersen
F:
26 feb. 1910
Arrild s. (Hønning)
G:
29 nov. 1940
Arrild
Anne Aabling
1915-
Anne Aabling
F:
18 maj 1915
Arrild s. (Øbjerg)
Thomine Aabling
1917-
Thomine Aabling
F:
21 jul. 1917
Arrild s. (Øbjerg)
Emil Aabling
1920-
Emil Aabling
F:
5 apr. 1920
Arrild s. (Øbjerg)
Christian Jacob Aabling
1874-
Christian Jacob Aabling
F:
3 aug. 1874
Løgumkloster
Cathrine Kjestine Hansen
1883-
Cathrine Kjestine Hansen
F:
27 aug. 1883
Arrild s. (Vestergård)
Marie Oksen
1901-
Marie Oksen
F:
21 aug. 1901
Kristen Højland Agger
1897-
Kristen Højland Agger
F:
12 okt. 1897
Råsted s. (Stenumgård)
Eliane Oksen
1903-
Eliane Oksen
F:
2 jul. 1903
Anne Marie Aabling
1878-1903
Anne Marie Aabling
F:
2 dec. 1878
Arrild
D:
15 jul. 1903
Rejsby s. (Haved)
Kjeld Petersen Oksen
1874-1936
Kjeld Petersen Oksen
F:
14 nov. 1874
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
29 sep. 1900
Arrild
D:
17 dec. 1936
Flensborg
Martin Carstensen Aabling
1881-1907
Martin Carstensen Aabling
F:
7 sep. 1881
Arrild
D:
12 mar. 1907
Arrild
Emil Lorentzen Aabling
1838-1906
Emil Lorentzen Aabling
F:
4 sep. 1838
Døstrup
D:
18 mar. 1906
Arrild
Maria Christiansen
1842-1907
Maria Christiansen
F:
27 okt. 1842
Abild s. (Brodersgård)
G:
28 mar. 1871
Løgumkloster
D:
25 okt. 1907
Arrild
Ukendt
Peter Lorenzen Aabling
1841-1844
Peter Lorenzen Aabling
F:
22 maj 1841
Døstrup
D:
16 maj 1844
Lauritz Nielsen Aabling
1876-
Lauritz Nielsen Aabling
F:
15 mar. 1876
Brede s. (Harris)
Marie Cathrine Aabling
1878-
Marie Cathrine Aabling
F:
10 maj 1878
Skærbæk
Friedrich Heinrich Wübbl
1880-
Friedrich Heinrich Wübbl
F:
21 aug. 1880
Hannover
G:
23 mar. 1910
Skærbæk
Hans Møller Aabling
1880-1917
Hans Møller Aabling
F:
9 feb. 1880
Døstrup s. (Vinum)
D:
3 maj 1917
Boiry, Frankrig (faldet)
Johanne Kirstine Haase
1884-
Johanne Kirstine Haase
F:
2 maj 1884
Løgumkloster
G:
14 nov. 1914
Løgumkloster
Eduard Nielsen Aabling
1882-
Eduard Nielsen Aabling
F:
30 okt. 1882
Døstrup s. (Vinum)
Mathias Bendesen
Karen Hesbæk
Kirstine Bendesen
Jacob Petersen
Ingeborg Petrea Aabling
1884-
Ingeborg Petrea Aabling
F:
21 nov. 1884
Skærbæk
Ehm Bendesen
1885-1965
Ehm Bendesen
F:
16 jun. 1885
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
3 maj 1965
Skærbæk
Christian Aabling
1886-
Christian Aabling
F:
6 jun. 1886
Skærbæk
Laurine Aabling
1888-
Laurine Aabling
F:
29 dec. 1888
Skærbæk
Otto Aabling
1888-1962
Otto Aabling
F:
29 dec. 1888
Skærbæk
D:
15 maj 1962
Waldemar Aabling
1890-1892
Waldemar Aabling
F:
1 okt. 1890
Skærbæk
D:
23 jan. 1892
Peter Lorenzen Aabling
1844-1895
Peter Lorenzen Aabling
F:
6 dec. 1844
Døstrup
D:
14 jul. 1895
Stine Marie Møller
1853-1942
Stine Marie Møller
F:
19 jul. 1853
Brede s. (Harris)
G:
9 sep. 1873
Ribe (Doms.)
D:
19 feb. 1942
Dødfødt datter
1848-1848
Dødfødt datter
F:
23 feb. 1848
Døstrup
D:
23 feb. 1848
Laust Nielsen Aabling
1801-1872
Laust Nielsen Aabling
F:
14 feb. 1801
D:
7 dec. 1872
Marie Cathrine Thomsen
1804-1881
Marie Cathrine Thomsen
F:
2 sep. 1804
Læk
G:
20 nov. 1828
Døstrup k.
D:
28 mar. 1881
Arrild
Niels Nielsen Aabling
1804-1873
Niels Nielsen Aabling
F:
29 apr. 1804
D:
14 jul. 1873
Anne Truelsdatter
1810-1828
Anne Truelsdatter
F:
1 mar. 1810
Døstrup
G:
17 maj 1828
Døstrup k.
D:
22 dec. 1828
Drengsted
Anne Marie Aabling
1832-
Anne Marie Aabling
F:
16 maj 1832
Niels Aabling Thomsen
1867-
Niels Aabling Thomsen
F:
13 jul. 1867
Døstrup s. (Nr. Vollum)
Anne Marie Aabling
1834-1867
Anne Marie Aabling
F:
30 maj 1834
D:
12 okt. 1867
Døstrup s. (Nr. Vollum)
Jacob Hansen Thomsen
1831-
Jacob Hansen Thomsen
F:
22 sep. 1831
Døstrup s. (Nr. Vollum)
G:
26 okt. 1866
Døstrup
Peter Lassen Rosenberg
1901-1979
Peter Lassen Rosenberg
F:
3 sep. 1901
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
30 jan. 1979
Brede s. (Bredebro)
Anne Kjestine Rosenberg
1907-1921
Anne Kjestine Rosenberg
F:
14 maj 1907
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
25 mar. 1921
Brede s. (Sdr. Vollum)
Anne Marie Aabling
1876-1919
Anne Marie Aabling
F:
2 jul. 1876
D:
13 mar. 1919
Lars Peder Rosenberg
1875-1928
Lars Peder Rosenberg
F:
9 mar. 1875
Brede s. (Nr. Vollum)
G:
5 okt. 1899
D:
12 maj 1928
Brede s. (Sdr. Vollum)
Maren Marie Petersen
1907-1908
Maren Marie Petersen
F:
14 maj 1907
D:
14 aug. 1908
Hans Marcussen Petersen
Maren Petersen
1913-1920
Maren Petersen
F:
13 jul. 1913
D:
10 jun. 1920
Anke Marie Aabling
1878-1943
Anke Marie Aabling
F:
9 aug. 1878
D:
4 mar. 1943
Truels Petersen
1879-1953
Truels Petersen
F:
7 feb. 1879
G:
24 nov. 1906
D:
9 nov. 1953
Niels Ocksen Aabling
1840-1912
Niels Ocksen Aabling
F:
29 jul. 1840
Drengsted
D:
9 jan. 1912
Drengsted
Maren Schack
1849-
Maren Schack
F:
26 dec. 1849
Drengsted
G:
23 okt. 1875
Ancke Marie Nielsdatter Ocksen
1805-1867
Ancke Marie Nielsdatter Ocksen
F:
1805
Mjolden
G:
23 nov. 1831
Døstrup k.
D:
3 nov. 1867
Drengsted
Niels Matthiesen Aabling
1838-1907
Niels Matthiesen Aabling
F:
24 jan. 1838
Døstrup
D:
6 aug. 1907
Døstrup
Christian Lorentzen Aabling
1903-
Christian Lorentzen Aabling
F:
24 jan. 1903
Døstrup s. (Drengsted)
Magdalene Cathrine Aabling
1904-
Magdalene Cathrine Aabling
F:
2 maj 1904
Døstrup s. (Drengsted)
Carsten Mathiesen Aabling
1906-
Carsten Mathiesen Aabling
F:
1 mar. 1906
Døstrup s. (Drengsted)
Hanne Hansine Andersen
1905-
Hanne Hansine Andersen
F:
19 nov. 1905
Randerup
G:
18 maj 1938
Skast
Caroline Aabling
Niels Mathiesen Aabling
Mads Aabling
Mitte
Anders Aabling
Tove
Fedder Mathiesen Aabling
1919-2000
Fedder Mathiesen Aabling
F:
3 okt. 1919
Døstrup s. (Drengsted)
D:
7 jan. 2000
Else
Christine Aabling
Anna Margrethe Aabling
1882-
Anna Margrethe Aabling
F:
23 feb. 1882
Døstrup
Mads Jacobsen Aabling
1878-1935
Mads Jacobsen Aabling
F:
15 maj 1878
Døstrup
G:
6 maj 1902
Døstrup
D:
2 sep. 1935
Døstrup s. (Drengsted)
Carsten Matthiesen Aabling
1840-1915
Carsten Matthiesen Aabling
F:
9 aug. 1840
Døstrup
D:
6 jan. 1915
Døstrup
Magdalene Petersen
1851-1928
Magdalene Petersen
F:
31 dec. 1851
Døstrup
G:
29 okt. 1881
Døstrup
D:
10 dec. 1928
Døstrup s. (Drengsted)
Caroline Elise Aabling
1843-1898
Caroline Elise Aabling
F:
4 jun. 1843
Døstrup
D:
19 jun. 1898
Døstrup
Emil Mathiesen Aabling
1846-1847
Emil Mathiesen Aabling
F:
22 jul. 1846
Døstrup
D:
31 jan. 1847
Døstrup
Peder Mathiesen Aabling
1846-1847
Peder Mathiesen Aabling
F:
22 jul. 1846
Døstrup
D:
27 aug. 1847
Døstrup
Mathias Nielsen Aabling
1808-1894
Mathias Nielsen Aabling
F:
7 feb. 1808
Døstrup
D:
2 nov. 1894
Døstrup
Anne Margrethe Thomsen
1807-1846
Anne Margrethe Thomsen
F:
1 sep. 1807
Læk
G:
28 okt. 1837
Døstrup k.
D:
4 aug. 1846
Døstrup
Niels Nielsen Aabling
1749-1813
Niels Nielsen Aabling
F:
1749
D:
1813
Karen Lauridsdatter
1778-1826
Karen Lauridsdatter
F:
17 maj 1778
G:
23 jun. 1797
D:
9 maj 1826
Peder Nielsen
1751-1819
Peder Nielsen
F:
1751
D:
24 maj 1819
Niels Andersen Hansen
1782-1854
Niels Andersen Hansen
F:
20 aug. 1782
D:
21 mar. 1854
Anne Hansdatter
1785-1836
Anne Hansdatter
F:
24 feb. 1785
D:
22 apr. 1836
Kirsten Hansdatter
1790-1861
Kirsten Hansdatter
F:
14 apr. 1790
D:
21 jul. 1861
Anne Marie Obeling
1846-1846
Anne Marie Obeling
F:
21 dec. 1846
D:
21 dec. 1846
Dødfødt datter
1851-1851
Dødfødt datter
F:
22 mar. 1851
D:
22 mar. 1851
Hans Andersen Obeling
1853-
Hans Andersen Obeling
F:
8 mar. 1853
Anne Marie Obling
1854-1854
Anne Marie Obling
F:
10 aug. 1854
Brøns s. (Havervad)
D:
2 nov. 1854
Brøns s. (Havervad)
Niels Obeling Hansen
1796-1869
Niels Obeling Hansen
F:
1 nov. 1796
D:
18 jul. 1869
Bodil Beck
1814-
Bodil Beck
F:
3 dec. 1814
G:
6 nov. 1846
Anne Marie Nielsdatter
1754-1835
Anne Marie Nielsdatter
F:
1754
D:
13 jan. 1835
Hans Andersen
1750-1841
Hans Andersen
F:
1750
G:
2 nov. 1781
D:
10 apr. 1841
Anne Cathrine Nielsdatter
1756-
Anne Cathrine Nielsdatter
F:
4 okt. 1756
Jens Lassen
1751-1802
Jens Lassen
F:
1751
Roager s. (Roager Kro)
G:
12 jun. 1789
D:
21 feb. 1802
Rejsby s.
Christen Jensen Gram
1782-
Christen Jensen Gram
F:
4 jul. 1782
Johanne Cathrine Harrebye
1821-
Johanne Cathrine Harrebye
F:
7 maj 1821
Anders Nielsen Gram
1785-1862
Anders Nielsen Gram
F:
30 okt. 1785
D:
3 apr. 1862
Mette Cathrine Hansdatter
ca. 1789-1822
Mette Cathrine Hansdatter
F:
ca. 1789
G:
25 nov. 1820
D:
12 dec. 1822
Peder Andersen Gram
1836-
Peder Andersen Gram
F:
28 jun. 1836
Gunder Marie Schmidt
ca. 1824-1891
Gunder Marie Schmidt
F:
ca. 1819/24
G:
14 dec. 1877
Brøns
D:
21 jun. 1891
Brøns
Anders Nielsen Gram
1893-
Anders Nielsen Gram
F:
27 mar. 1893
Brøns
Maria Dorthea Gram
1895-1895
Maria Dorthea Gram
F:
23 jan. 1895
Brøns
D:
24 jan. 1895
Brøns
Gunne Bertel Gram
1895-1915
Gunne Bertel Gram
F:
26 nov. 1895
Brøns
D:
29 sep. 1915
Champagne
Theodor Clausen Gram
1897-
Theodor Clausen Gram
F:
14 okt. 1897
Brøns
Holger Aksel Gram
1900-1959
Holger Aksel Gram
F:
18 apr. 1900
Brøns
D:
7 apr. 1959
Hviding s. (Enderup)
Ellen Frederikke Brink
Hans Peter Gram
1902-
Hans Peter Gram
F:
7 okt. 1902
Brøns
Otte Nielsen Gram
1905-
Otte Nielsen Gram
F:
23 apr. 1905
Brøns
Anne Christine Meta Engeline Martha Cathrine Niemann
1866-
Anne Christine Meta Engeline Martha Cathrine Niemann
F:
11 jul. 1866
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
22 okt. 1892
Brøns
Marie Cathrine Gram
1884-
Marie Cathrine Gram
F:
10 maj 1884
Brøns
Peter Andersen Gram
1886-
Peter Andersen Gram
F:
25 aug. 1886
Brøns
Andrew Nielsen Gram
Nis Jørgensen Gram
1840-
Nis Jørgensen Gram
F:
26 dec. 1840
Maren Degn
1861-
Maren Degn
F:
6 aug. 1861
Vodder s. (Birkelev)
G:
5 jul. 1883
Brøns
Marie Cathrine Nisdatter Matthiesen
1796-1875
Marie Cathrine Nisdatter Matthiesen
F:
1796
G:
23 nov. 1835
D:
27 dec. 1875
Karen Nielsdatter
1759-1802
Karen Nielsdatter
F:
28 jan. 1759
D:
1802
Peder Andersen Gram
1725-1801
Peder Andersen Gram
F:
1725
Brøns s. (Søndernæs)
G:
7 maj 1782
D:
1801
Brøns s. (Søndernæs)
Maren Nielsdatter
1760-
Maren Nielsdatter
F:
12 mar. 1760
Anne Jensdatter
1716-1791
Anne Jensdatter
F:
1716
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1791
Brøns s. (Søndernæs)
Niels Nielsen
1713-1762
Niels Nielsen
F:
1713
G:
okt. 1744
D:
1762
Karen Andersdatter
1744-1756
Karen Andersdatter
F:
1744
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1756
Brøns s. (Søndernæs)
Jens Andersen
1748-1752
Jens Andersen
F:
1748
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1752
Brøns s. (Søndernæs)
Maren Jensdatter
1719-1751
Maren Jensdatter
F:
1719
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1751
Brøns s. (Søndernæs)
Anders Knudsen
1705-1781
Anders Knudsen
F:
1705
Brøns s. (Søndernæs)
G:
10 jan. 1744
Brøns
D:
1781
Brøns s. (Søndernæs)
Jens Pedersen Obling
1686-1731
Jens Pedersen Obling
F:
1686
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1731
Brøns s. (Søndernæs)
Anne Jensdatter
1678-1763
Anne Jensdatter
F:
1678
Brøns s. (Søndernæs)
G:
1 nov. 1714
D:
1763
Brøns s. (Søndernæs)
Poul Pedersen
Else Clausdatter
Claus Poulsen
1728-1756
Claus Poulsen
F:
1728
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1756
Roager s. (Ø. Åbølling)
Mette Lauridsdatter
1729-1789
Mette Lauridsdatter
F:
1729
Vodder s. (Gånsager)
G:
10 okt. 1755
Roager
D:
1789
Roager s. (Ø. Åbølling)
Peder Poulsen Holstein
1792-1797
Peder Poulsen Holstein
F:
1792
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1797
Roager s. (Ø. Åbølling)
Willads Jepsen Holstein
1794-1795
Willads Jepsen Holstein
F:
1794
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1795
Roager s. (Ø. Åbølling)
Poul Poulsen
1769-1795
Poul Poulsen
F:
1769
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1795
Roager s. (Ø. Åbølling)
Mette Villadsdatter
1769-1794
Mette Villadsdatter
F:
1769
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
1791
Roager
D:
1794
Roager s. (Ø. Åbølling)
Poul Poulsen
Anne Christensdatter
Adser Pedersen Lund
Anna Hansdatter Beier
Peter Nissen Terp
1888-1892
Peter Nissen Terp
F:
24 jan. 1888
D:
10 mar. 1892
Peter Lautrup Terp
1922-
Peter Lautrup Terp
F:
20 aug. 1922
Hellevad s. (Herslevgård)
Gurli Christensen
Nis Lautrup Terp
Sven-Aage Terp
Sigrid Frey
Ode Cathrine Terp
Svend Korsholm
Bengt Lautrup Terp
1933-2019
Bengt Lautrup Terp
F:
16 apr. 1933
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
15 jan. 2019
Birthe Jepsen
Hans Jessen Terp
1889-1961
Hans Jessen Terp
F:
12 sep. 1889
D:
17 nov. 1961
Mette Kjestine Lautrup
1895-
Mette Kjestine Lautrup
F:
24 feb. 1895
Agerskov s. (Vellerup)
G:
29 okt. 1921
Peter Nissen Terp
1892-
Peter Nissen Terp
F:
13 apr. 1892
Anna Cathrine Jessen
1860-1892
Anna Cathrine Jessen
F:
1 aug. 1860
Vodder s. (Gånsager)
D:
8 jun. 1892
Hellevad s. (Herslevgård)
Nis Petersen Terp
1856-1942
Nis Petersen Terp
F:
27 nov. 1856
Hellevad s. (Herslevgård)
G:
7 jun. 1887
Hellevad
D:
1 jul. 1942
Hellevad s. (Herslevgård)
Anna Lund
1837-
Anna Lund
F:
1 aug. 1837
Vodder s. (Gånsager)
Hans Christian Jessen
1829-
Hans Christian Jessen
F:
28 jul. 1829
Hellevad s. (Ørslev)
G:
22 okt. 1859
Vodder
Mette Cathrine Enemark
Peder Adsersen
Anne Hansdatter
Jens Clausen Barsballe
1877-1878
Jens Clausen Barsballe
F:
7 apr. 1877
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 jan. 1878
Vodder s. (Gånsager)
Jens Clausen Barsballe
1878-
Jens Clausen Barsballe
F:
16 sep. 1878
Vodder s. (Gånsager)
Peter Andersen Høier
Minna Kathrine Høier
Hans Andresen Bruun
1908-
Hans Andresen Bruun
F:
28 maj 1908
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
Sine Cathrine Barsballe
1880-1946
Sine Cathrine Barsballe
F:
29 apr. 1880
Vodder s. (Gånsager)
D:
10 maj 1946
Ribe (Amtssygehuset)
Peter Nissen Høier
1855-1940
Peter Nissen Høier
F:
6 dec. 1855
Vodder s. (Gånsager)
D:
1 feb. 1940
Vodder s. (Gånsager)
Hans Terman Barsballe
1908-
Hans Terman Barsballe
F:
20 apr. 1908
Dorothea Skovlund
1912-
Dorothea Skovlund
F:
1 okt. 1912
Halk s. (Hejsager)
Jes Clausen Barsballe
1911-
Jes Clausen Barsballe
F:
24 jun. 1911
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anne Kirstine Lassen
1913-
Anne Kirstine Lassen
F:
24 nov. 1913
Hygum s. (Fæsted)
G:
19 nov. 1947
Ø. Linnet
Jens Madsen Barsballe
1882-1964
Jens Madsen Barsballe
F:
3 okt. 1882
Vodder s. (Gånsager)
D:
31 mar. 1964
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anne Cathrine Termansen
1884-1911
Anne Cathrine Termansen
F:
14 sep. 1884
Ø. Linnet
D:
6 jul. 1911
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Ole Nissen Barsballe
1921-
Ole Nissen Barsballe
F:
7 maj 1921
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anna Petrine Gabelgaard
1923-
Anna Petrine Gabelgaard
F:
25 jan. 1923
Nustrup s. (Skibelund)
G:
31 okt. 1951
Ø. Linnet
Holger Barsballe
1924-
Holger Barsballe
F:
12 apr. 1924
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Maren Nissen
1888-1969
Maren Nissen
F:
19 apr. 1888
Ø. Linnet s.
D:
30 aug. 1969
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Maren Christiansen
1930-
Maren Christiansen
F:
29 sep. 1930
Brøns
Lene Marie Christiansen
1932-
Lene Marie Christiansen
F:
18 jan. 1932
Vodder s. (Frifelt)
Frederik Christiansen
1933-
Frederik Christiansen
F:
8 maj 1933
Vodder s. (Frifelt)
Ulla Jessen Christiansen
1937-
Ulla Jessen Christiansen
F:
20 jan. 1937
Vodder s. (Frifelt)
Svend Ove Christiansen
1938-
Svend Ove Christiansen
F:
5 nov. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Egon Christiansen
1941-
Egon Christiansen
F:
4 apr. 1941
Spandet s. (Spandetgård)
Lis Christiansen
1945-
Lis Christiansen
F:
27 feb. 1945
Spandet s. (Spandetgård)
Else Marie Jessen
1908-1998
Else Marie Jessen
F:
16 mar. 1908
Toftlund s. (Allerup)
D:
1998
Ribe
Frederik Christiansen
1908-1971
Frederik Christiansen
F:
29 jul. 1908
Vodder s. (Frifelt)
G:
29 jun. 1930
Brøns
D:
1971
Anna Jessen
1940-
Anna Jessen
F:
1 mar. 1940
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Ole Marius Jessen
1942-
Ole Marius Jessen
F:
29 mar. 1942
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Bunde Bruun Jessen
1942-
Bunde Bruun Jessen
F:
29 mar. 1942
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Mary Jessen
1944-
Mary Jessen
F:
13 aug. 1944
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Sigrid Jessen
1950-
Sigrid Jessen
F:
21 feb. 1950
Spandet s. (Fjersted)
Aase Jessen
1954-
Aase Jessen
F:
13 apr. 1954
Spandet s. (Fjersted)
Hans Lassen Jessen
1909-1978
Hans Lassen Jessen
F:
17 maj 1909
Toftlund s. (Allerup)
D:
1 jan. 1978
Ribe?
Helene Jessie Bruun
1918-
Helene Jessie Bruun
F:
4 maj 1918
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
G:
7 nov. 1939
Ribe (Skt. Cathrine k.)
Peter Bennedsen Jessen
Brodermine Jessen
Valdemar Frederik Ebsen
Helga Jessen, senere Hansen
1932-
Helga Jessen, senere Hansen
F:
16 apr. 1932
Brøns
Marie Cathrine Mahrt, senere Hansen
1935-
Marie Cathrine Mahrt, senere Hansen
F:
22 mar. 1935
Tyrstrup s. (Hvinderup)
Gerda Hansen
1938-
Gerda Hansen
F:
13 dec. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Peter Hansen
1942-
Peter Hansen
F:
27 maj 1942
Vodder s. (Gånsager)
Ruth Hansen
1944-
Ruth Hansen
F:
28 jun. 1944
Vodder s. (Gånsager)
Holger Hansen
1948-
Holger Hansen
F:
1 mar. 1948
Vodder s. (Gånsager)
Olga Jessen
1914-1999
Olga Jessen
F:
6 maj 1914
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
21 okt. 1999
Ernst Friedrich Ferdinand Mahrt, senere Hansen
1909-1975
Ernst Friedrich Ferdinand Mahrt, senere Hansen
F:
29 apr. 1909
Tønder landsogn (Gørrismark (fattiggården))
G:
30 okt. 1933
Vodder
D:
27 mar. 1975
Vodder s. (Gånsager)
Maren Elside Barsballe
1884-
Maren Elside Barsballe
F:
27 aug. 1884
Vodder s. (Gånsager)
Ole Marius Jessen
1877-
Ole Marius Jessen
F:
18 mar. 1877
Vodder s. (Gånsager)
Ole Jessen Warming
Peter Warming
1868-1935
Peter Warming
F:
12 aug. 1868
Vodder s. (Gånsager)
D:
24 jan. 1935
Ribe (Amtssygehuset)
Brodermine Lund
1853-1888
Brodermine Lund
F:
17 jun. 1853
Vodder s. (Gånsager)
D:
22 apr. 1888
Vodder s. (Gånsager)
Hans Lassen Barsballe
1853-1916
Hans Lassen Barsballe
F:
16 apr. 1853
G:
22 apr. 1876
Vodder
D:
22 jan. 1916
Vodder s. (Gånsager)
Jens Madsen Lund
Dinesine Cathrine Hansen
Mette Marie Bundesdatter
Bothilde Obling
1912-
Bothilde Obling
F:
8 aug. 1912
Højrup s. (Arnum)
Axel Jørgen Werner Bay
Axel Jørgen Werner Bay
G:
24 jul. 1940
Svendborg
Adser Petersen Obling
1876-
Adser Petersen Obling
F:
21 aug. 1876
Vodder s. (Gånsager)
Maren Enemark
1877-
Maren Enemark
F:
15 jul. 1877
Arrild s. (Roost)
G:
21 sep. 1911
Højrup
Magnus Marinus Obling
1878-1879
Magnus Marinus Obling
F:
10 jun. 1878
Vodder s. (Gånsager)
D:
23 jan. 1879
Vodder s. (Gånsager)
Mette Marie Obling
1880-1919
Mette Marie Obling
F:
12 aug. 1880
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 jul. 1919
Ole Christian Hansen
1876-
Ole Christian Hansen
F:
19 nov. 1876
G:
6 nov. 1900
Farup
Peter Jørgensen Obling
1882-
Peter Jørgensen Obling
F:
31 okt. 1882
Vodder s. (Gånsager)
Erik Marius Obling
1884-1945
Erik Marius Obling
F:
3 nov. 1884
Vodder s. (Gånsager)
D:
4 jul. 1945
Hostrup s. (Rørkær)
Ingeborg Dyhrberg
1868-1948
Ingeborg Dyhrberg
F:
11 jul. 1868
Hostrup s. (Rørkær)
D:
15 jun. 1948
Hostrup s. (Rørkær)
Peter Nielsen Obling
1889-
Peter Nielsen Obling
F:
9 okt. 1889
Vodder s. (Gånsager)
Peder Nielsen Obling
1850-1889
Peder Nielsen Obling
F:
22 feb. 1850
Vodder s. (Gånsager)
D:
20 apr. 1889
Vodder s. (Gånsager)
Maren Pedersen Hjuler
1856-1942
Maren Pedersen Hjuler
F:
15 mar. 1856
Vodder s. (Åved)
G:
16 okt. 1875
Vodder
D:
3 apr. 1942
Vodder s. (Gånsager)
Niels Hansen Obling
1852-1853
Niels Hansen Obling
F:
9 aug. 1852
Vodder s. (Gånsager)
D:
18 feb. 1853
Vodder s. (Gånsager)
Dine Kathrine Thysen
1884-
Dine Kathrine Thysen
F:
27 mar. 1884
Arrild s. (Hønning)
Niels Petersen Thysen
1886-1888
Niels Petersen Thysen
F:
26 jan. 1886
Arrild s. (Hønning)
D:
20 apr. 1888
Arrild s. (Hønning)
Frederik Madsen Borring
Bertel Johannsen Borring
Julie Christiansen
Anders Nissen Petersen Borring
Nicoline Nielsen
Carl Heinrich Johansen Borring
Annemarie Frøslee
Thomas Johannsen Borring
Else Marie Thysen
1888-1927
Else Marie Thysen
F:
22 jul. 1888
Arrild s. (Hønning)
D:
1927
Thomas Johannsen Borring
Niels Petersen Thysen
1889-
Niels Petersen Thysen
F:
25 jul. 1889
Arrild s. (Hønning)
Dødfødt søn
1891-1891
Dødfødt søn
F:
21 nov. 1891
Arrild s. (Hønning)
D:
21 nov. 1891
Arrild s. (Hønning)
Anne Obling
1856-1941
Anne Obling
F:
6 jul. 1856
Vodder s. (Gånsager)
D:
2 jun. 1941
Arrild s. (Hønning)
Bertel Iversen Thysen
1839-1893
Bertel Iversen Thysen
F:
9 nov. 1839
Arrild s. (Hønning)
D:
25 aug. 1893
Arrild s. (Hønning)
Henrik Hansen Haugaard
1876-
Henrik Hansen Haugaard
F:
19 jan. 1876
Arrild s. (Hønning
G:
15 okt. 1897
Arrild
Niels Hansen Obling
1859-1859
Niels Hansen Obling
F:
23 feb. 1859
Vodder s. (Gånsager)
D:
3 mar. 1859
Vodder s. (Gånsager)
Peter Jørgen Schack
Karen Lorendsen
Niels Hansen Schack
1926-1926
Niels Hansen Schack
F:
25 maj 1926
D:
26 maj 1926
Else Marie Obling
1889-1967
Else Marie Obling
F:
7 maj 1889
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1 apr. 1967
Ribe (Amtssygeh.)
Martin Petersen Schack
1886-1971
Martin Petersen Schack
F:
22 feb. 1886
Hviding s. (Råhede)
G:
22 sep. 1920
Hviding
D:
3 maj 1971
Adser Hansen Obling
1892-
Adser Hansen Obling
F:
15 jul. 1892
Roager s. (Ø. Åbølling)
Kirsten Petersen
1919-
Kirsten Petersen
F:
27 nov. 1919
Fole
Kirstine Marie Obling
1895-
Kirstine Marie Obling
F:
2 sep. 1895
Roager s. (Ø. Åbølling)
Peter Jensen Petersen
1894-
Peter Jensen Petersen
F:
22 feb. 1894
Hygum s. (Fæsted)
G:
28 dec. 1917
Fole
Niels Hansen Obling
1861-
Niels Hansen Obling
F:
21 mar. 1861
Vodder s. (Gånsager)
Kjersten Hansen Hausted
1866-
Kjersten Hansen Hausted
F:
31 maj 1866
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
G:
6 okt. 1887
Roager
Adser Pedersen Obling
1807-1861
Adser Pedersen Obling
F:
6 mar. 1807
Vodder s. (Gånsager)
D:
3 nov. 1861
Vodder s. (Gånsager)
Else Marie Beyer
1828-1865
Else Marie Beyer
F:
9 jul. 1828
Branderup
G:
22 jan. 1850
Vodder
D:
8 aug. 1865
Vodder s. (Gånsager)
Anne Adsersdatter
1772-1847
Anne Adsersdatter
F:
20 apr. 1772
Vodder s. (Gånsager)
D:
1 okt. 1847
Vodder s. (Gånsager)
Peder Nielsen
ca. 1766-1808
Peder Nielsen
F:
ca. 1766
G:
24 okt. 1800
Vodder
D:
1 jan. 1808
Vodder s. (Gånsager)
Anders Truelsen
1771-1847
Anders Truelsen
F:
26 feb. 1771
Vodder s. (Birkelev)
G:
7 nov. 1810
Vodder
D:
6 okt. 1847
Vodder s. (Gånsager)
Poul Adsersen
Else Adsersdatter
Anne Poulsdatter
Adser Christensen Pedersen
Poul Pedersen
Else Clausdatter
Karen Pedersdatter
1692-1763
Karen Pedersdatter
F:
1692
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1763
Roager s. (Ø. Åbølling)
Hans Bundesen
1685-1725
Hans Bundesen
F:
1685
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
18 jun. 1722
Roager
D:
1725
Roager s. (Ø. Åbølling)
Laurids Lauridsen
Jes Pedersen
1779-1780
Jes Pedersen
F:
23 okt. 1779
Vodder
D:
4 sep. 1780
Vodder
Else Marie Pedersdatter
1783-1785
Else Marie Pedersdatter
F:
9 mar. 1783
Vodder
D:
11 apr. 1785
Vodder
Peder Jessen
1747-1814
Peder Jessen
F:
2 jan. 1747
Vodder
D:
10 jan. 1814
Vodder
Maren Lauridsdatter
1746-1785
Maren Lauridsdatter
F:
1746
Vodder
G:
31 okt. 1777
Vodder
D:
11 jan. 1785
Vodder
Maren Mærsk
1788-1789
Maren Mærsk
F:
21 mar. 1788
Vodder
D:
4 mar. 1789
Vodder
Maren Pedersdatter
1789-1811
Maren Pedersdatter
F:
5 nov. 1789
Vodder
D:
9 nov. 1811
Vodder
Johannes Petersen
1822-
Johannes Petersen
F:
3 maj 1822
Løgumkloster s. (Ellum)
Peter Jessen Petersen
1824-1837
Peter Jessen Petersen
F:
4 apr. 1824
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
11 jun. 1837
Løgumkloster s. (Ellum)
Mette Cathrine Petersen
1861-
Mette Cathrine Petersen
F:
2 maj 1861
Arrild
Ane Marie Petersen
1863-
Ane Marie Petersen
F:
28 jul. 1863
Arrild
Niels Petersen
1865-
Niels Petersen
F:
30 dec. 1865
Arrild
Magdalene Cathrine Petersen
1869-
Magdalene Cathrine Petersen
F:
16 sep. 1869
Arrild
Anders Christensen Petersen, senere Andreas Christian Petersen
1826-
Anders Christensen Petersen, senere Andreas Christian Petersen
F:
28 nov. 1826
Løgumkloster s. (Ellum)
Bodil Marie Toft
1831-
Bodil Marie Toft
F:
1831
G:
28 apr. 1860
Arrild
Anders Petersen
1830-
Anders Petersen
F:
16 sep. 1830
Løgumkloster s. (Ellum)
Mette Kathrine Magdalene Petersen
1861-
Mette Kathrine Magdalene Petersen
F:
16 sep. 1861
Vodder s. (Birkelev)
NN Schmidt
Asmus Johannes Petersen
1863-
Asmus Johannes Petersen
F:
26 maj 1863
Vodder s. (Birkelev)
Mathie Leonore Nicoline Petersen
1865-
Mathie Leonore Nicoline Petersen
F:
22 apr. 1865
Vodder s. (Birkelev)
Anna Magdalene Ninon Petersen
1867-
Anna Magdalene Ninon Petersen
F:
27 jun. 1867
Vodder s. (Birkelev)
Mathia Hedevig Petersen
1869-1872
Mathia Hedevig Petersen
F:
16 dec. 1869
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 dec. 1872
Vodder s. (Birkelev)
Johannes Marius Wulf Petersen
1872-
Johannes Marius Wulf Petersen
F:
9 apr. 1872
Vodder s. (Birkelev)
Magnus Hermann Petersen
1876-
Magnus Hermann Petersen
F:
23 jul. 1876
Lintrup
Niels Petersen
1833-1891
Niels Petersen
F:
8 jul. 1833
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
12 maj 1891
Sønderborg
Gundeline Marie Nissen
1832-
Gundeline Marie Nissen
F:
23 sep. 1832
Rise
G:
18 apr. 1859
Rise
Mette Cathrine Mærsk
1792-1835
Mette Cathrine Mærsk
F:
13 jun. 1792
Vodder
D:
19 jan. 1835
Løgumkloster s. (Ellum)
Niels Petersen
1795-
Niels Petersen
F:
2 aug. 1795
Ellum
G:
28 sep. 1820
Løgumkloster
Gunder Marie Mærsk
1794-1813
Gunder Marie Mærsk
F:
22 jun. 1794
Vodder
D:
30 maj 1813
Vodder
Anna Pedersdatter
1796-1798
Anna Pedersdatter
F:
21 maj 1796
Vodder
D:
28 okt. 1798
Vodder
Dødfødt søn
1861-1861
Dødfødt søn
F:
28 jul. 1861
Vodder
D:
28 jul. 1861
Vodder
Anna Elisabeth Gad Mærsk
1917-2008
Anna Elisabeth Gad Mærsk
F:
1 dec. 1917
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
11 dec. 2008
Lemvig
Jørgen Berthelsen
1913-1984
Jørgen Berthelsen
F:
16 feb. 1913
København (Rigshospitalet)
G:
25 jun. 1939
Aarhus (Skt. Johannes)
D:
1984
Lemvig
Peter Jessen Mærsk
1892-1976
Peter Jessen Mærsk
F:
27 apr. 1892
Vodder
D:
25 jul. 1976
Aarhus
Trine Kjems Gad
1894-1984
Trine Kjems Gad
F:
5 maj 1894
Gesten
G:
19 jun. 1917
Ø. Åbølling
D:
31 jul. 1984
Lystrup
Jes Pedersen Mærsk
1863-1956
Jes Pedersen Mærsk
F:
9 dec. 1863
Vodder
D:
6 dec. 1956
Aarhus
Maren Barsballe
1859-1953
Maren Barsballe
F:
2 sep. 1859
Vodder s. (Gånsager)
D:
13 jan. 1953
Padborg
Peder Jessen Mærsk
1822-1911
Peder Jessen Mærsk
F:
6 dec. 1822
Vodder
D:
31 maj 1911
Vodder
Anne Margrethe Rahr
1834-1863
Anne Margrethe Rahr
F:
23 maj 1834
Vodder
G:
2 jun. 1855
Vodder
D:
23 dec. 1863
Vodder
Anna Mærsk
1897-1897
Anna Mærsk
F:
6 apr. 1897
Vodder
D:
19 maj 1897
Vodder
Anne Margrethe Mærsk
1873-1949
Anne Margrethe Mærsk
F:
10 mar. 1873
D:
5 jul. 1949
Ribe (Sygehuset)
NN
Ane Jensen
1899-
Ane Jensen
F:
8 jun. 1899
Vodder
Martin Jensen Toft
1898-
Martin Jensen Toft
F:
16 jul. 1898
G:
1921
Peter Mærsk Jensen
1900-1983
Peter Mærsk Jensen
F:
24 dec. 1900
Vodder
D:
6 feb. 1983
Anne Marie Sølbeck
Jens Pedersen Jensen
1903-
Jens Pedersen Jensen
F:
20 mar. 1903
Vodder
Kjestine Marie Jensen
Magnus Jørgensen
1896-1980
Magnus Jørgensen
F:
22 nov. 1896
V. Nebel s. (Lifstrup)
D:
15 mar. 1980
Niels Vilhelm Jensen
Mette Botille Hunderup
Jørgen Vilhelm Jensen
1874-1940
Jørgen Vilhelm Jensen
F:
1 feb. 1874
G:
29 sep. 1898
D:
29 nov. 1940
Ribe (Sygehuset)
Anne Nissen
1844-
Anne Nissen
F:
9 feb. 1844
Døstrup
G:
2 apr. 1870
Vodder
Jes Petersen Nielsen
1858-
Jes Petersen Nielsen
F:
31 dec. 1858
Roager
Niels Nielsen
1860-
Niels Nielsen
F:
6 aug. 1860
Roager s. (Vesterbæk)
Kirstine Nielsen
1862-1865
Kirstine Nielsen
F:
28 jul. 1862
Roager s. (Vesterbæk)
D:
30 nov. 1865
Roager s. (Vesterbæk)
Else Mærsk
1824-1907
Else Mærsk
F:
8 sep. 1824
Vodder
D:
9 aug. 1907
Roager s. (Vesterbæk)
Peder Nielsen
ca. 1828-1862
Peder Nielsen
F:
ca. 1828
Gørding s.
G:
15 sep. 1858
Roager
D:
22 jun. 1862
Roager s. (Vesterbæk)
Else Kirstine Cathrine Møller
1870-
Else Kirstine Cathrine Møller
F:
14 jan. 1870
Roager s. (Vesterbæk)
Christen Madsen Møller
ca. 1832-1898
Christen Madsen Møller
F:
ca. 1832
G:
26 nov. 1868
Roager
D:
3 mar. 1898
Roager s. (Vesterbæk)
Jes Petersen Westergaard
1874-1882
Jes Petersen Westergaard
F:
21 dec. 1874
Vodder
D:
8 feb. 1882
Vodder
Anne Marie Westergaard
1877-1882
Anne Marie Westergaard
F:
3 apr. 1877
Vodder
D:
6 apr. 1882
Vodder
Marie From
Anne Cathrine Westergaard
1879-
Anne Cathrine Westergaard
F:
20 mar. 1879
Vodder
Anton Petersen From
1862-
Anton Petersen From
F:
16 sep. 1862
Halk
G:
14 apr. 1899
Vodder
Peter Petersen Westergaard
1881-
Peter Petersen Westergaard
F:
14 apr. 1881
Vodder
Jes Petersen Westergaard
1883-
Jes Petersen Westergaard
F:
30 jun. 1883
Vodder
Adolf Mikkelsen Westergaard
1886-
Adolf Mikkelsen Westergaard
F:
13 jan. 1886
Vodder
Nielsine Petrea Lydiksen
1891-
Nielsine Petrea Lydiksen
F:
23 jun. 1891
Vodder s. (Birkelev)
G:
25 nov. 1916
Vodder
Frederik Alfred Westergaard
1888-1963
Frederik Alfred Westergaard
F:
26 apr. 1888
Vodder
D:
1963
Christine Svanhild Hansen
1888-
Christine Svanhild Hansen
F:
7 dec. 1888
Andebølle
G:
12 maj 1913
Odense (Skt. Hans)
Anne Marie Westergaard
1890-1969
Anne Marie Westergaard
F:
25 aug. 1890
Vodder
D:
9 apr. 1969
Tinglev
Hans Clausen
Peter Mikkelsen Westergaard
Kaja Cathrine Westergaard
Aksel Hansen Westergaard
1891-
Aksel Hansen Westergaard
F:
27 sep. 1891
Vodder
Esther Marie Boysen
1900-
Esther Marie Boysen
F:
21 feb. 1900
Brøns s. (Havervad)
G:
3 mar. 1922
Nr. Bork
Olga Westergaard
1894-1894
Olga Westergaard
F:
18 jun. 1894
Vodder
D:
21 aug. 1894
Vodder
Peder Mikkelsen Westergaard
1850-
Peder Mikkelsen Westergaard
F:
22 jan. 1850
Anna Cathrine Petersen
1852-
Anna Cathrine Petersen
F:
25 maj 1852
Braderup
G:
22 okt. 1873
Vodder
Dødfødt søn
1852-1852
Dødfødt søn
F:
25 nov. 1852
D:
25 nov. 1852
Anne Marie Mærsk
1826-
Anne Marie Mærsk
F:
28 okt. 1826
Vodder
Jes Petersen Westergaard
1818-1877
Jes Petersen Westergaard
F:
18 maj 1818
G:
19 apr. 1849
D:
26 apr. 1877
Vodder
Kirstine Marie Hansen Hausted
1887-
Kirstine Marie Hansen Hausted
F:
31 aug. 1887
Seem s. (Varming)
Christine Hansen Hausted
1890-
Christine Hansen Hausted
F:
12 apr. 1890
Seem s. (Varming)
Mette Kirstine Hansen Hausted
1891-
Mette Kirstine Hansen Hausted
F:
10 sep. 1891
Seem s. (Varming)
Carl Madsen Ross
1889-
Carl Madsen Ross
F:
5 okt. 1889
Gram s. (V. Lindet)
G:
26 nov. 1916
Ribe (Skt. Cathrine)
Jes Hansen Hausted
1857-
Jes Hansen Hausted
F:
19 jul. 1857
Roager s. (Ø. Åbølling)
Mette Kirstine Jepsen
ca. 1864-1891
Mette Kirstine Jepsen
F:
ca. 1864
G:
29 mar. 1887
Seem
D:
16 okt. 1891
Seem s. (Varming)
Caroline Hausted
Carl Hansen Hausted
1894-
Carl Hansen Hausted
F:
7 jun. 1894
Seem s. (Høm)
Ane Frederikke Sørensen
1893-
Ane Frederikke Sørensen
F:
15 nov. 1893
Jernved s. (Jernvedlund)
G:
5 jul. 1919
Ribe (Skt. Cathrine)
Arthur August Hansen Hausted
1896-
Arthur August Hansen Hausted
F:
19 aug. 1896
Seem s. (Høm)
Andrea Marie Winum
1902-
Andrea Marie Winum
F:
15 jul. 1902
Skærbæk
G:
27 okt. 1924
Ribe (Skt. Cathrine)
Carl Jensen Jessen
Ruth Feddersen
Ane Dorthea Hansen Hausted
1898-
Ane Dorthea Hansen Hausted
F:
8 nov. 1898
Seem s. (Høm)
Nis Jensen Jessen
1902-
Nis Jensen Jessen
F:
13 feb. 1902
Roager
G:
26 jan. 1926
Ribe (Skt. Cathrine)
Adser Hansen Hausted
1900-
Adser Hansen Hausted
F:
24 okt. 1900
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Ellen Ingeborg Vestergaard Hansen
1912-
Ellen Ingeborg Vestergaard Hansen
F:
14 sep. 1912
Ribe (Domsognet)
G:
13 dec. 1930
Ribe (Skt. Cathrine)
Peter Jepsen Hansen Hausted
1902-
Peter Jepsen Hansen Hausted
F:
16 dec. 1902
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Christian Ejnar Hansen Hausted
1904-1906
Christian Ejnar Hansen Hausted
F:
22 nov. 1904
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
D:
12 feb. 1906
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Christian Ejnar Hansen Hausted
1906-
Christian Ejnar Hansen Hausted
F:
17 okt. 1906
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Martha Hansine Christensen
Elna Jesmine Hansen Hausted
1909-
Elna Jesmine Hansen Hausted
F:
18 mar. 1909
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Harry Hansen Hausted
1913-
Harry Hansen Hausted
F:
24 feb. 1913
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Mette Marie Hansen
Bodil Hansen Hausted
1916-
Bodil Hansen Hausted
F:
28 sep. 1916
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Truels Pedersen
Nissine Caroline Jepsen
1872-
Nissine Caroline Jepsen
F:
7 okt. 1872
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
16 nov. 1893
Seem
Hanne Kathrine Abrahamsen
1908-
Hanne Kathrine Abrahamsen
F:
20 mar. 1908
Seem s. (Hømlund)
Emil Kristensen
1907-
Emil Kristensen
F:
27 jan. 1907
Ansager s. (Stenderup)
G:
24 jul. 1932
Seem
Laura Abrahamsen
1910-
Laura Abrahamsen
F:
16 nov. 1910
Seem s. (Hømlund)
Martin Abrahamsen
1913-
Martin Abrahamsen
F:
14 mar. 1913
Seem s. (Hømlund)
Peter Hausted Abrahamsen
1919-
Peter Hausted Abrahamsen
F:
19 jul. 1919
Seem s. (Høm)
Elly Irene Abrahamsen
1921-
Elly Irene Abrahamsen
F:
9 sep. 1921
Seem s. (Høm)
Mathias Terkildsen Ager
1921-
Mathias Terkildsen Ager
F:
10 Maj 1921
Farup s. (Kærbøl Mark)
G:
9 sep. 1945
Seem
Kirstine Marie Hansen Hausted
1884-
Kirstine Marie Hansen Hausted
F:
31 jul. 1884
Seem s. (Høm)
Niels Christian Greve Herluf Abrahamsen
1883-
Niels Christian Greve Herluf Abrahamsen
F:
18 jan. 1883
Roager s. (Fjerstedsig)
G:
2 maj 1907
Seem
Nis Hansen Hausted
1886-1960
Nis Hansen Hausted
F:
20 maj 1886
Seem s. (Høm)
D:
5 nov. 1960
Ribe (alderdomshjem)
Martha Sønderup
1915-
Martha Sønderup
F:
19 nov. 1915
Seem s. (Varminglund)
Hans Jensen
1905-
Hans Jensen
F:
27 sep. 1905
G:
13 nov. 1935
Peter Hansen Sønderup
1919-
Peter Hansen Sønderup
F:
13 feb. 1919
Seem s. (Varminglund)
Harriet Jenny Hansen
1920-1945
Harriet Jenny Hansen
F:
14 jun. 1920
Bramminge
G:
12 jan. 1940
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
19 jul. 1945
Hanne Laura Sønderup
1923-
Hanne Laura Sønderup
F:
5 feb. 1923
Seem s. (Varminglund)
Jacob Tjørnelund
1909-
Jacob Tjørnelund
F:
22 okt. 1909
Elly Sønderup
1926-
Elly Sønderup
F:
15 jun. 1926
Seem s. (Varminglund)
Ane Marie Hausted
1889-
Ane Marie Hausted
F:
23 sep. 1889
Seem s. (Høm)
Peter Mikkelsen Sønderup
1882-1932
Peter Mikkelsen Sønderup
F:
8 dec. 1882
Kalvslund s. (Villebøl)
G:
14 mar. 1914
Seem s.
D:
8 jun. 1932
Seem s. (Varminglund)
Peter Burchall Hausted
1918-
Peter Burchall Hausted
F:
11 jun. 1918
Seem s. (Hømlund)
Lovise Burchall Hausted
1920-
Lovise Burchall Hausted
F:
6 mar. 1920
Seem s. (Hømlund)
Knud Høyberg
1920-
Knud Høyberg
F:
11 nov. 1920
G:
22 jul. 1945
Ketty Laura Hausted
1922-
Ketty Laura Hausted
F:
24 mar. 1922
Seem s. (Hømlund)
Jens Hansen
1920-
Jens Hansen
F:
29 jan. 1920
G:
6 apr. 1944
Svend Burchall Hausted
1924-
Svend Burchall Hausted
F:
12 apr. 1924
Seem s. (Hømlund)
Adser Hansen Hausted
1892-
Adser Hansen Hausted
F:
14 feb. 1892
Seem s. (Høm)
Karoline Alberta Burchall
1894-
Karoline Alberta Burchall
F:
16 feb. 1894
G:
16 feb. 1917
Ellen Johnsen
Martin Johnsen
Laure Johnsen
Johanne Kathrine Hausted
1894-
Johanne Kathrine Hausted
F:
6 jul. 1894
Seem s. (Høm)
Peter Elkjær Johnsen
1894-
Peter Elkjær Johnsen
F:
8 aug. 1894
Ansager
G:
20 maj 1917
Seem
Peter von Eitzen Hausted
Magdalene von Eitzen Hausted
Johan Christian von Eitzen Hausted
1936-1937
Johan Christian von Eitzen Hausted
F:
20 jul. 1936
Ubjerg s. (Sæd Mark)
D:
6 jan. 1937
Ubjerg s. (Sæd Mark)
Alfred Hansen Hausted
1896-1967
Alfred Hansen Hausted
F:
4 okt. 1896
Seem s. (Høm)
D:
31 aug. 1967
Tønder (sygehuset)
Catharine von Eitzen
1909-1962
Catharine von Eitzen
F:
18 apr. 1909
Ubjerg
G:
1 jan. 1928
D:
2 apr. 1962
Tønder
Ejnar Hausted
1898-
Ejnar Hausted
F:
6 nov. 1898
Seem s. (Høm)
Kirstine Iversen
Peter Jessen Hansen Hausted
1859-1943
Peter Jessen Hansen Hausted
F:
31 jul. 1859
D:
1 feb. 1943
Hanne Laure Obling
1855-1944
Hanne Laure Obling
F:
21 nov. 1855
Vodder s. (Åved)
G:
23 maj 1884
D:
8 dec. 1944
Seem
Marie Cathrine Hansen Hausted
1862-
Marie Cathrine Hansen Hausted
F:
19 feb. 1862
Anders Jensen Andresen
1850-
Anders Jensen Andresen
F:
19 jun. 1850
G:
26 okt. 1882
Roager
Hans Therkelsen Hansen
1860-
Hans Therkelsen Hansen
F:
6 aug. 1860
Obbekær
G:
21 nov. 1893
Obbekær
Hans Lauridsen Hansen Hausted
1864-1865
Hans Lauridsen Hansen Hausted
F:
15 aug. 1864
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
D:
16 jan. 1865
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Peter Jørgen Schack
Karen Lorendsen
Niels Hansen Schack
1926-1926
Niels Hansen Schack
F:
25 maj 1926
D:
26 maj 1926
Else Marie Obling
1889-1967
Else Marie Obling
F:
7 maj 1889
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1 apr. 1967
Ribe (Amtssygeh.)
Martin Petersen Schack
1886-1971
Martin Petersen Schack
F:
22 feb. 1886
Hviding s. (Råhede)
G:
22 sep. 1920
Hviding
D:
3 maj 1971
Adser Hansen Obling
1892-
Adser Hansen Obling
F:
15 jul. 1892
Roager s. (Ø. Åbølling)
Kirsten Petersen
1919-
Kirsten Petersen
F:
27 nov. 1919
Fole
Kirstine Marie Obling
1895-
Kirstine Marie Obling
F:
2 sep. 1895
Roager s. (Ø. Åbølling)
Peter Jensen Petersen
1894-
Peter Jensen Petersen
F:
22 feb. 1894
Hygum s. (Fæsted)
G:
28 dec. 1917
Fole
Kjersten Hansen Hausted
1866-
Kjersten Hansen Hausted
F:
31 maj 1866
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Niels Hansen Obling
1861-
Niels Hansen Obling
F:
21 mar. 1861
Vodder s. (Gånsager)
G:
6 okt. 1887
Roager
Kirsten Marie Mærsk
1828-1896
Kirsten Marie Mærsk
F:
29 jul. 1828
Vodder
D:
9 aug. 1896
Roager s. (Ø. Åbølling)
Adser Hansen Westergaard
1825-1884
Adser Hansen Westergaard
F:
17 nov. 1825
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
23 okt. 1856
Roager
D:
4 apr. 1884
Roager s. (Ø. Åbølling)
Jes Jessen Mærsk
1830-
Jes Jessen Mærsk
F:
10 jul. 1830
Vodder
Johannes Hansen Luff
Jes Hansen Luff
1871-1919
Jes Hansen Luff
F:
27 jun. 1871
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
28 feb. 1919
Skast
Ane Kjestine Andresen
Anna Catharina Luff
Gunder Marie Mærsk
1832-1903
Gunder Marie Mærsk
F:
18 aug. 1832
Vodder
D:
18 aug. 1903
Brøns s. (Havervad)
Johannes Hansen Luff
1834-1908
Johannes Hansen Luff
F:
22 jul. 1834
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
24 jul. 1869
Vodder
D:
21 jul. 1908
Skast
Dødfødt barn
1862-1862
Dødfødt barn
F:
9 mar. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
9 mar. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Cathrine Marie Bøtcher
1862-
Cathrine Marie Bøtcher
F:
22 mar. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Nielsen Bøtcher
1863-
Niels Nielsen Bøtcher
F:
28 feb. 1863
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jes Peder Mærsk Bøtcher
1864-
Jes Peder Mærsk Bøtcher
F:
11 okt. 1864
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Karsten Theodor Marius Bøtcher
1866-
Karsten Theodor Marius Bøtcher
F:
17 jun. 1866
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Annesine Mærsk
1835-1920
Annesine Mærsk
F:
6 mar. 1835
Vodder
D:
28 dec. 1920
Vodder s. (Birkelev)
Frederik Nielsen Bøtcher
1821-1867
Frederik Nielsen Bøtcher
F:
13 maj 1821
Arrild
D:
30 mar. 1867
Vesterende-Ballum
Anne Botille Mærsk
1837-1838
Anne Botille Mærsk
F:
4 nov. 1837
Vodder
D:
22 mar. 1838
Vodder
Cathrine Lassen
1861-
Cathrine Lassen
F:
13 dec. 1861
Laurids Jefsen Lassen
1865-
Laurids Jefsen Lassen
F:
5 maj 1865
Kirstine Lassen
1869-
Kirstine Lassen
F:
24 maj 1869
Caroline Bothilde Lassen
1871-
Caroline Bothilde Lassen
F:
19 jul. 1871
Jesmine Pedrea Lassen
1875-
Jesmine Pedrea Lassen
F:
24 aug. 1875
Peter Mikkelsen Jensen
1901-1991
Peter Mikkelsen Jensen
F:
26 okt. 1901
Skast
D:
8 jan. 1991
Skast
Elise Hansen
1908-1995
Elise Hansen
F:
9 mar. 1908
G:
22 jun. 1934
Skast
D:
27 sep. 1995
Skast
Jens Lassen Jensen
1904-
Jens Lassen Jensen
F:
10 jan. 1904
Skast
Caroline Jensen
1906-
Caroline Jensen
F:
1 jan. 1906
Skast
Nis Vilhelmsen
1902-
Nis Vilhelmsen
F:
24 aug. 1902
Ensted s.
G:
29 okt. 1930
Skast
Bernhard Jensen
Helene Elise Konstmann
1925-2014
Helene Elise Konstmann
F:
15 sep. 1925
Brede s. (Borrig Mark)
D:
7 mar. 2014
Brede s. (Østervang)
Bothilde Jensen
1909-1957
Bothilde Jensen
F:
9 nov. 1909
Skast
D:
fmtl. 6 jul. 1957
Tønder
Marie Lassen
1877-
Marie Lassen
F:
4 jul. 1877
Hans Peter Jensen
1872-1941
Hans Peter Jensen
F:
5 okt. 1872
Skast
G:
24 okt. 1900
D:
10 mar. 1941
Skast
Anne Bothilde Mærsk
1839-1903
Anne Bothilde Mærsk
F:
24 feb. 1839
Vodder
D:
30 aug. 1903
Jens Lassen
1832-1879
Jens Lassen
F:
7 sep. 1832
D:
13 okt. 1879
Anna Cathrine Mærsk
1839-1839
Anna Cathrine Mærsk
F:
24 feb. 1839
Vodder
D:
22 nov. 1839
Vodder
Christian Mærsk
Anna Cathrine Mærsk
1841-1859
Anna Cathrine Mærsk
F:
22 maj 1841
Vodder
D:
2 jan. 1859
Vodder
NN
Niels Simonsen Nielsen
Kirstine Nielsen
Jes Peter Nielsen
Anne Catharina Nielsen
Peter Jessen Nielsen
Christine Mærsk
1844-1912
Christine Mærsk
F:
28 mar. 1844
Vodder
D:
14 mar. 1912
Watsonville, Californien
Jes Petersen Nielsen
1838-1891
Jes Petersen Nielsen
F:
11 sep. 1838
Åved
G:
12 maj 1866
Vodder
D:
17 dec. 1891
USA
Jes Pedersen Mærsk
1798-1880
Jes Pedersen Mærsk
F:
14 jul. 1798
Vodder
D:
15 nov. 1880
Vodder
Kirsten Jesdatter
1802-1850
Kirsten Jesdatter
F:
10 mar. 1802
Vodder s. (Vrå)
G:
27 okt. 1821
Vodder
D:
11 feb. 1850
Vodder
Ancke Mærsk
1800-1817
Ancke Mærsk
F:
6 jun. 1800
Vodder
D:
26 jan. 1817
Vodder
Else Marie Mærsk
1802-1802
Else Marie Mærsk
F:
29 apr. 1802
Vodder
D:
9 jun. 1802
Vodder
Christen Mærsk
1805-1885
Christen Mærsk
F:
21 sep. 1805
Vodder
D:
6 okt. 1885
Vodder
Anne Marie Christensdatter Mærsk
1762-1826
Anne Marie Christensdatter Mærsk
F:
3 dec. 1762
G:
11 maj 1787
Brøns
D:
23 dec. 1826
Vodder
Anne Hansdatter
1720-1794
Anne Hansdatter
F:
1720
Vodder s. (Birkelev)
D:
4 dec. 1794
Vodder
Jes Pedersen
ca. 1713-1775
Jes Pedersen
F:
ca. 1713
D:
20 aug. 1775
Vodder
Karen Hansdatter
Mads Hansen Lund
Maren Hansdatter
Anders Mikkelsen Westergaard
1809-1809
Anders Mikkelsen Westergaard
F:
17 apr. 1809
Vodder
D:
21 apr. 1809
Vodder
Niels Ocksen Truelsen
1832-1832
Niels Ocksen Truelsen
F:
6 maj 1832
D:
7 maj 1832
Niels Oksen Truelsen
1904-1968
Niels Oksen Truelsen
F:
8 jan. 1904
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 jan. 1968
Thyre Tønder
Peter Nielsen Truelsen
Petrea Kathrine Bundsgaard
Truels Andersen Truelsen
1869-
Truels Andersen Truelsen
F:
23 feb. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Kjestine Marie Nielsen
1878-
Kjestine Marie Nielsen
F:
30 okt. 1878
Vodder s. (Birkelev)
G:
5 apr. 1900
Vodder
Hans Nielsen Truelsen
1870-1878
Hans Nielsen Truelsen
F:
18 nov. 1870
Vodder s. (Birkelev)
D:
18 sep. 1878
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt søn
1873-1873
Dødfødt søn
F:
13 apr. 1873
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 apr. 1873
Vodder s. (Birkelev)
Marie Kirstine Beck Thomsen
1899-
Marie Kirstine Beck Thomsen
F:
2 feb. 1899
Vodder s. (Birkelev)
Ingvar Svane Nielsen
Ingvar Svane Nielsen
G:
29 sep. 1922
Vodder
Tove Beck Thomsen
Hans Helge Beck Thomsen
Inger Britt Tryde Haarløv
Agnete Beck Thomsen
Hans Beck Thomsen
1902-1994
Hans Beck Thomsen
F:
13 sep. 1902
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 nov. 1994
Marie Barsballe
1906-
Marie Barsballe
F:
31 maj 1906
Vodder
G:
20 maj 1933
Vodder
Peter Hansen Barsballe
Hans Beck Thomsen Barsballe
Flemming Barsballe
Ingrid Barsballe
Anna Kristine Beck Thomsen
1904-
Anna Kristine Beck Thomsen
F:
14 nov. 1904
Vodder s. (Birkelev)
Jens Clausen Barsballe
1904-1968
Jens Clausen Barsballe
F:
29 mar. 1904
Vodder
G:
19 okt. 1933
Vodder
D:
30 aug. 1968
Vodder
Else Marie Truelsen
1874-
Else Marie Truelsen
F:
27 maj 1874
Vodder s. (Birkelev)
Hans Beck Thomsen
1867-
Hans Beck Thomsen
F:
2 apr. 1867
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
29 apr. 1898
Vodder
Dødfødt datter
1877-1877
Dødfødt datter
F:
22 jan. 1877
Vodder s. (Birkelev)
D:
22 jan. 1877
Vodder s. (Birkelev)
Ane Kirstine Truelsen
1878-1894
Ane Kirstine Truelsen
F:
23 maj 1878
Vodder s. (Birkelev)
D:
25 apr. 1894
Vodder s. (Birkelev)
Hans Thomsen Truelsen
1882-
Hans Thomsen Truelsen
F:
3 jun. 1882
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt datter
1884-1884
Dødfødt datter
F:
9 jun. 1884
Vodder s. (Birkelev)
D:
9 jun. 1884
Vodder s. (Birkelev)
Niels Ocksen Truelsen
1833-1914
Niels Ocksen Truelsen
F:
15 jun. 1833
D:
22 maj 1914
Marie Kirstine Hansen Rosen
1844-
Marie Kirstine Hansen Rosen
F:
1 jun. 1844
G:
22 maj 1868
Vodder
Anders Mikkelsen Truelsen
1836-1893
Anders Mikkelsen Truelsen
F:
15 jan. 1836
D:
20 nov. 1893
Vodder s. (Birkelev Mark)
Botille Jessen
1849-1929
Botille Jessen
F:
2 jul. 1849
G:
18 okt. 1877
Vodder
D:
16 maj 1929
Hans Hansen Truelsen
1839-1839
Hans Hansen Truelsen
F:
25 feb. 1839
D:
6 apr. 1839
Anna Marie Andersen
1840-1845
Anna Marie Andersen
F:
18 maj 1840
D:
22 jan. 1845
Dødfødt datter
1844-1844
Dødfødt datter
F:
8 jan. 1844
D:
8 jan. 1844
Bodil Marie Sølbeck
1867-
Bodil Marie Sølbeck
F:
17 sep. 1867
Vodder s. (Birkelev)
Martin Jørgensen
1868-
Martin Jørgensen
F:
14 dec. 1868
G:
28 okt. 1893
Vodder
Thomas Lauridsen Sølbeck
1869-
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
21 aug. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Truels Andersen Sølbeck
1872-1873
Truels Andersen Sølbeck
F:
4 feb. 1872
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 jan. 1873
Vodder s. (Birkelev)
Thomas Lauridsen Sølbeck
1905-
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
11 maj 1905
Spandet
Elise Kristense Sølbeck
1906-
Elise Kristense Sølbeck
F:
4 jun. 1906
Spandet
Anne Kjestine Sølbeck
Erik Petersen Sølbeck
1909-1917
Erik Petersen Sølbeck
F:
16 dec. 1909
Spandet
D:
27 aug. 1917
Spandet
Truels Andersen Sølbeck
1874-1964
Truels Andersen Sølbeck
F:
9 feb. 1874
Vodder s. (Birkelev)
D:
28 apr. 1964
Vodder s. (Birkelev)
Marie Kirstine Jessen
1878-1915
Marie Kirstine Jessen
F:
25 aug. 1878
Vodder s. (Vrå)
G:
14 maj 1903
Spandet
D:
15 jan. 1915
Spandet
Ane Marie Jessen
1884-
Ane Marie Jessen
F:
6 feb. 1884
Vodder s. (Vrå)
Anne Marie Sølbeck
Peter Mærsk Jensen
1900-1983
Peter Mærsk Jensen
F:
24 dec. 1900
Vodder
D:
6 feb. 1983
Thomas Sølbeck
1898-1947
Thomas Sølbeck
F:
19 jan. 1898
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
18 feb. 1947
Sønderborg (Statshosp.)
Anna Catharina Wismar
1906-1978
Anna Catharina Wismar
F:
18 sep. 1906
Højer
G:
31 maj 1935
Højer
D:
19 nov. 1978
Paul Lassen Sølbeck
1904-1904
Paul Lassen Sølbeck
F:
1 jan. 1904
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1 jan. 1904
Roager s. (Ø. Åbølling)
Anna Kjestine Sølbeck
1905-1982
Anna Kjestine Sølbeck
F:
1 maj 1905
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
29 apr. 1982
Hans Jeppe Thyssen
1905-1987
Hans Jeppe Thyssen
F:
15 feb. 1905
Vodder s. (Gånsager)
G:
14 nov. 1926
Vodder
D:
31 maj 1987
Emil Marius Sølbeck
1875-1948
Emil Marius Sølbeck
F:
24 maj 1875
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 jan. 1948
Marie Jørine Pedersen
1869-1933
Marie Jørine Pedersen
F:
25 jun. 1869
G:
14 nov. 1896
D:
18 nov. 1933
Thomas Sølbeck
Johanne Helene Lunding
1926-2014
Johanne Helene Lunding
F:
7 jun. 1926
Fole
D:
14 okt. 2014
Fole
Anne Kjestine Sølbeck
Niels Jensen Sølbeck
Oline Marie Sølbeck
1924-
Oline Marie Sølbeck
F:
23 mar. 1924
Fole
Christian Carl Sølbeck
1877-1962
Christian Carl Sølbeck
F:
6 mar. 1877
Vodder s. (Birkelev)
D:
5 jul. 1962
Fole
Anne Marie Jensen
1888-1972
Anne Marie Jensen
F:
21 okt. 1888
D:
18 okt. 1972
Peter Simonsen Sølbeck
1880-1881
Peter Simonsen Sølbeck
F:
28 mar. 1880
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 apr. 1881
Vodder s. (Birkelev)
Thomas Sølbeck Sørensen
1905-
Thomas Sølbeck Sørensen
F:
18 sep. 1905
Seem s. (Hømlund)
Anne Sørensen
1907-
Anne Sørensen
F:
26 dec. 1907
Seem s. (Hømlund)
Ane Kirstine Sørensen
1912-
Ane Kirstine Sørensen
F:
11 nov. 1912
Seem s. (Hømlund)
Hulde Vilhelmine Sørensen
1918-
Hulde Vilhelmine Sørensen
F:
1 mar. 1918
Darum s. (Darum Mark)
Else Marie Sølbeck
1882-1971
Else Marie Sølbeck
F:
6 apr. 1882
Vodder s. (Birkelev)
D:
8 okt. 1971
Frederik Emil Sørensen
1878-1950
Frederik Emil Sørensen
F:
12 sep. 1878
Raklev s. (Saltbæk)
G:
5 maj 1905
D:
22 maj 1950
Darum s. (Darum Mark)
Peter Simonsen Sølbeck
1885-
Peter Simonsen Sølbeck
F:
24 feb. 1885
Vodder s. (Birkelev)
Anne Kjestine Sølbeck
Otto Nielsen Sølbeck
1887-1977
Otto Nielsen Sølbeck
F:
14 jul. 1887
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 aug. 1977
Bramminge (plejehjemmet)
Marie Kjerstine Riber
1891-1922
Marie Kjerstine Riber
F:
30 nov. 1891
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
29 dec. 1912
D:
22 nov. 1922
Darum s. (Darum Mark)
Valdemar Sølbeck
1891-1914
Valdemar Sølbeck
F:
26 mar. 1891
Vodder s. (Birkelev)
D:
19 nov. 1914
Polen
Ane Kirstine Andersen
1844-1935
Ane Kirstine Andersen
F:
8 jan. 1844
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 apr. 1935
Fole
Thomas Lauridsen Sølbeck
1839-1914
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
22 sep. 1839
Vodder s. (Birkelev)
G:
22 nov. 1866
Vodder
D:
14 jun. 1914
Vodder s. (Birkelev)
Hans Hansen Truelsen
1847-
Hans Hansen Truelsen
F:
1 jan. 1847
Ane Marie Andersen
1850-
Ane Marie Andersen
F:
16 apr. 1850
Peder Simonsen Truelsen
1853-1855
Peder Simonsen Truelsen
F:
8 mar. 1853
D:
5 apr. 1855
Else Marie Westergaard
1810-
Else Marie Westergaard
F:
22 apr. 1810
Vodder
Truels Andersen Nielsen
1806-1864
Truels Andersen Nielsen
F:
4 sep. 1806
G:
14 maj 1831
Vodder
D:
15 jan. 1864
Anders Westergaard
1813-1832
Anders Westergaard
F:
18 feb. 1813
D:
2 jun. 1832
Dødfødt søn
1848-1848
Dødfødt søn
F:
5 jan. 1848
D:
5 jan. 1848
Niels Beyer
1849-1869
Niels Beyer
F:
24 feb. 1849
D:
11 feb. 1869
Mette Cathrine Beyer
1850-1859
Mette Cathrine Beyer
F:
16 maj 1850
D:
14 aug. 1859
Charlene Ruth Rasmussen
Russell Jespersen
-2001
Russell Jespersen
D:
20 okt. 2001
Joan Marie Mathiesen
Kenneth Leon Crees
1931-1999
Kenneth Leon Crees
F:
11 apr. 1931
D:
19 jun. 1999
Don R. Lauritzen
Richard Dean Mathiesen
Beverly Ann Petersen
Henry Leighton Mathiesen
1908-1993
Henry Leighton Mathiesen
F:
14 mar. 1908
D:
10 dec. 1993
Mabel Marie Rasmussen
1912-2008
Mabel Marie Rasmussen
F:
30 maj 1912
G:
3 feb. 1934
D:
8 maj 2008
Enid Anne (kaldet Anne Marie) Mathiesen
1911-2004
Enid Anne (kaldet Anne Marie) Mathiesen
F:
20 feb. 1911
D:
10 dec. 2004
Oscar Phelps
Beier (Baer) Halvor Mathiesen
1882-1961
Beier (Baer) Halvor Mathiesen
F:
29 mar. 1882
D:
22 jun. 1961
Delma Marie Petersen
1882-1976
Delma Marie Petersen
F:
9 dec. 1882
G:
19 jun. 1907
D:
7 maj 1976
Dødfødt barn
1886-1886
Dødfødt barn
F:
22 apr. 1886
D:
22 apr. 1886
Niels Henry Mathiesen
1888-1905
Niels Henry Mathiesen
F:
2 jan. 1888
D:
27 aug. 1905
Henry M. Mathiesen
ca. 1889-1905
Henry M. Mathiesen
F:
ca. 1889
D:
13 aug. 1905
Dødfødt barn
1895-1895
Dødfødt barn
F:
5 maj 1895
D:
5 maj 1895
Anne Kjerstine Beyer
1851-1897
Anne Kjerstine Beyer
F:
24 jun. 1851
Døstrup s. (Overby)
D:
9 apr. 1897
Niels Mathiesen
1840-1910
Niels Mathiesen
F:
14 maj 1840
Gudbjerg s.
G:
28 dec. 1881
Monroe, Iowa, USA
D:
2 aug. 1910
Shelby County, USA
Emmert Christian Knudsen
Fern Irene Nielsen
Alice Marianne Knudsen
Harold John Pieper
Elaine Knudsen
1942-1942
Elaine Knudsen
F:
25 nov. 1942
D:
29 nov. 1942
Marie Eline Christensen
1903-
Marie Eline Christensen
F:
22 mar. 1903
Elk Horn
George Knudsen
1899-1964
George Knudsen
F:
28 mar. 1899
G:
28 mar. 1928
D:
23 jul. 1964
Kimbalton, Iowa, USA
Thomas Lange Christensen
1933-2008
Thomas Lange Christensen
F:
31 jul. 1933
D:
4 jun. 2008
Janet Kay Zimmerman
1939-2007
Janet Kay Zimmerman
F:
4 sep. 1939
G:
25 aug. 1962
D:
9 maj 2007
Christen Ludvig Christensen
1905-1983
Christen Ludvig Christensen
F:
15 feb. 1905
Elk Horn
D:
1 nov. 1983
Helene Alfreda Lange
1906-1986
Helene Alfreda Lange
F:
3 jan. 1906
G:
17 aug. 1932
D:
3 dec. 1986
Anna Marilyn Larsen
1933-2007
Anna Marilyn Larsen
F:
17 dec. 1933
D:
TIDLIGST 2007
Ivan Richard Hansen
1930-1996
Ivan Richard Hansen
F:
23 jan. 1930
G:
1 jun. 1954
D:
3 apr. 1996
David Roger Larsen
Bernice Alwine Kirchhoff
Carol Elaine Larsen
Donald Allen Fleming
Elna Martha Christensen
1907-2001
Elna Martha Christensen
F:
22 feb. 1907
Elk Horn
D:
27 nov. 2001
Elk Horn
Ludvig Tingstedhus Larsen
1905-1991
Ludvig Tingstedhus Larsen
F:
3 sep. 1905
G:
14 apr. 1932
D:
26 mar. 1991
Omaha, Nebraska, USA
Anna Christensen
1877-1966
Anna Christensen
F:
4 nov. 1877
Shelby County, Iowa, USA
D:
1 sep. 1966
Harlan, Iowa, USA
Thomas Jepsen Christensen
1872-1962
Thomas Jepsen Christensen
F:
2 apr. 1872
Ærø
G:
19 mar. 1902
D:
19 jun. 1962
Harlan, Iowa, USA
Kathrine Marie Christensen
1879-1952
Kathrine Marie Christensen
F:
24 nov. 1879
Shelby County, Iowa, USA
D:
23 maj 1952
Carroll, Iowa, USA
Christian Albert Christensen
1882-1894
Christian Albert Christensen
F:
21 mar. 1882
Shelby County, Iowa, USA
D:
22 apr. 1894
Jacksonville, Iowa, USA
Andrew Kroman
1911-1911
Andrew Kroman
F:
23 apr. 1911
D:
25 apr. 1911
Judith Ann Kroman
Darrell Peters
Richard Dean Kroman
Sherrie Linn Mardersen
Barbara Sue Kroman
Mark W. Smith
Peter Maynard Kroman
1912-2005
Peter Maynard Kroman
F:
25 feb. 1912
D:
21 jul. 2005
Arlene Stearns
Albert Harald Kroman
1914-1944
Albert Harald Kroman
F:
18 sep. 1914
D:
1 jun. 1944
(faldet i 2. Verdenskrig)
Howard Glenn Kromann
Robert Spencer Kroman
Richard James Kroman
Debra Ann Robinson
Karen Kay Kroman
John Myers
Andrew Robert Kroman
Donald Burdeth Kroman
1924-1973
Donald Burdeth Kroman
F:
31 dec. 1924
D:
19 dec. 1973
Norma Jean Rosman
Christina Marie Christensen
1884-1976
Christina Marie Christensen
F:
29 jun. 1884
Jacksonville, Iowa, USA
D:
20 maj 1976
Elk Horn
Andrew Hansen Kroman
1878-1939
Andrew Hansen Kroman
F:
3 nov. 1878
G:
21 apr. 1910
D:
27 mar. 1939
Elk Horn
Larry Lee Eskov
Rebecca Hansen
Kathy Sue Eskov
Ronald Niels Bloch
Albert Lorens Eskov
1914-1970
Albert Lorens Eskov
F:
26 jan. 1914
D:
8 feb. 1970
Elk Horn
Mildred Matilda Andersen
Roger Eskov Nielsen
Julie Ann Nielsen
Frederik Walter Führmann
Alan Richard Nielsen
Susan Marie Jørgensen
Edith Marie Eskov
1917-1992
Edith Marie Eskov
F:
15 aug. 1917
D:
4 apr. 1992
Elmer Walter Nielsen
1914-1973
Elmer Walter Nielsen
F:
9 aug. 1914
G:
14 nov. 1942
D:
21 sep. 1973
Melvin Leroy Eskov
1919-1995
Melvin Leroy Eskov
F:
1 dec. 1919
D:
3 sep. 1995
Elk Horn
Wilfred Elliott Eskov
Bertha Christensen
1886-1977
Bertha Christensen
F:
13 mar. 1886
Jacksonville, Iowa, USA
D:
7 maj 1977
Chris Eskov
1887-1955
Chris Eskov
F:
4 apr. 1887
G:
19 mar. 1913
D:
8 apr. 1955
Harlan, Iowa, USA
Marie Beyer
1854-1888
Marie Beyer
F:
26 jan. 1854
Døstrup s. (Overby)
D:
31 jul. 1888
Jacksonville, Iowa, USA
Albert Hansen Christensen
1842-1913
Albert Hansen Christensen
F:
19 maj 1842
V. Bregninge (Ærø)
G:
7 dec. 1876
Shelby County, Iowa, USA
D:
22 jun. 1913
Jacksonville, Iowa, USA
Andrea Kjerstine Beyer
1858-1859
Andrea Kjerstine Beyer
F:
3 jun. 1858
D:
20 jul. 1859
Cathrine Marie Westergaard
1815-1861
Cathrine Marie Westergaard
F:
13 nov. 1815
D:
19 maj 1861
Døstrup s. (Overby)
Peder Beyer
1807-1881
Peder Beyer
F:
20 feb. 1807
G:
1847
D:
20 dec. 1881
Dødfødt søn
1849-1849
Dødfødt søn
F:
3 apr. 1849
D:
3 apr. 1849
Jes Petersen Westergaard
1818-1877
Jes Petersen Westergaard
F:
18 maj 1818
D:
26 apr. 1877
Vodder
Bodil Marie Nielsdatter
1818-1899
Bodil Marie Nielsdatter
F:
27 apr. 1818
Vodder s. (Birkelev)
D:
26 maj 1899
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Jes Petersen Westergaard
1874-1882
Jes Petersen Westergaard
F:
21 dec. 1874
Vodder
D:
8 feb. 1882
Vodder
Anne Marie Westergaard
1877-1882
Anne Marie Westergaard
F:
3 apr. 1877
Vodder
D:
6 apr. 1882
Vodder
Marie From
Anne Cathrine Westergaard
1879-
Anne Cathrine Westergaard
F:
20 mar. 1879
Vodder
Anton Petersen From
1862-
Anton Petersen From
F:
16 sep. 1862
Halk
G:
14 apr. 1899
Vodder
Peter Petersen Westergaard
1881-
Peter Petersen Westergaard
F:
14 apr. 1881
Vodder
Jes Petersen Westergaard
1883-
Jes Petersen Westergaard
F:
30 jun. 1883
Vodder
Adolf Mikkelsen Westergaard
1886-
Adolf Mikkelsen Westergaard
F:
13 jan. 1886
Vodder
Nielsine Petrea Lydiksen
1891-
Nielsine Petrea Lydiksen
F:
23 jun. 1891
Vodder s. (Birkelev)
G:
25 nov. 1916
Vodder
Frederik Alfred Westergaard
1888-1963
Frederik Alfred Westergaard
F:
26 apr. 1888
Vodder
D:
1963
Christine Svanhild Hansen
1888-
Christine Svanhild Hansen
F:
7 dec. 1888
Andebølle
G:
12 maj 1913
Odense (Skt. Hans)
Anne Marie Westergaard
1890-1969
Anne Marie Westergaard
F:
25 aug. 1890
Vodder
D:
9 apr. 1969
Tinglev
Hans Clausen
Peter Mikkelsen Westergaard
Kaja Cathrine Westergaard
Aksel Hansen Westergaard
1891-
Aksel Hansen Westergaard
F:
27 sep. 1891
Vodder
Esther Marie Boysen
1900-
Esther Marie Boysen
F:
21 feb. 1900
Brøns s. (Havervad)
G:
3 mar. 1922
Nr. Bork
Olga Westergaard
1894-1894
Olga Westergaard
F:
18 jun. 1894
Vodder
D:
21 aug. 1894
Vodder
Peder Mikkelsen Westergaard
1850-
Peder Mikkelsen Westergaard
F:
22 jan. 1850
Anna Cathrine Petersen
1852-
Anna Cathrine Petersen
F:
25 maj 1852
Braderup
G:
22 okt. 1873
Vodder
Dødfødt søn
1852-1852
Dødfødt søn
F:
25 nov. 1852
D:
25 nov. 1852
Anne Marie Mærsk
1826-
Anne Marie Mærsk
F:
28 okt. 1826
Vodder
G:
19 apr. 1849
Anne Kirstine Jesdatter
1787-1829
Anne Kirstine Jesdatter
F:
13 aug. 1787
D:
4 jan. 1829
Mikkel Andersen
1780-1818
Mikkel Andersen
F:
14 sep. 1780
Vodder
G:
7 maj 1808
Vodder
D:
15 nov. 1818
Vodder
Mikkel Andersen Westergaard
1820-1820
Mikkel Andersen Westergaard
F:
18 okt. 1820
D:
10 nov. 1820
Kirsten Marie Westergaard
1820-1820
Kirsten Marie Westergaard
F:
18 okt. 1820
D:
13 nov. 1820
Ane Mathea Møller
Anna Kjestine Møller
Berteline Laurine Møller
Michael Andersen Møller
1874-
Michael Andersen Møller
F:
17 nov. 1874
Vodder
Caroline Margrethe Sørensen
1872-
Caroline Margrethe Sørensen
F:
6 nov. 1872
Brørup s.
G:
26 jul. 1899
Vodder
Evald Peter Møller
1909-1988
Evald Peter Møller
F:
27 aug. 1909
D:
25 aug. 1988
Frieda Lasina Brønk
Johannes Møller
1879-
Johannes Møller
F:
10 jan. 1879
Sine Skov
1884-
Sine Skov
F:
4 dec. 1884
G:
9 maj 1908
Gotfred Møller
1886-
Gotfred Møller
F:
31 maj 1886
NN
Ane Kirstine Westergaard
1852-1887
Ane Kirstine Westergaard
F:
9 aug. 1852
D:
aug. 1887
Peter Evald Møller
1846-1907
Peter Evald Møller
F:
21 jan. 1846
G:
25 sep. 1874
D:
26 aug. 1907
Peter Thysen Westergaard
1855-1855
Peter Thysen Westergaard
F:
9 nov. 1855
D:
10 nov. 1855
Johanne Westergaard
1894-
Johanne Westergaard
F:
30 nov. 1894
Vodder s. (Birkelev Mark)
Hans Peter Mikkelsen
1883-
Hans Peter Mikkelsen
F:
5 jan. 1883
G:
2 nov. 1917
Ane Westergaard
1896-
Ane Westergaard
F:
20 jun. 1896
Vodder s. (Birkelev)
Jørgen Mortensen
1898-
Jørgen Mortensen
F:
11 mar. 1898
Ousted s. (Tebstrup)
G:
11 mar. 1927
Vodder
Signe Westergaard
1898-
Signe Westergaard
F:
21 sep. 1898
Vodder s. (Birkelev)
Anders Nielsen Westergaard
1892-
Anders Nielsen Westergaard
F:
25 jul. 1892
G:
10 sep. 1919
Betty Westergaard
1900-
Betty Westergaard
F:
5 okt. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Christen Petersen Warming
1896-
Christen Petersen Warming
F:
25 feb. 1896
Vodder s. (Gånsager)
G:
27 sep. 1922
Vodder
Astrid Westergaard
1903-
Astrid Westergaard
F:
24 dec. 1903
Vodder s. (Birkelev)
Peder Pedersen
1900-
Peder Pedersen
F:
6 jan. 1900
Borris
G:
30 maj 1930
Vodder
Michael Andersen Westergaard
1905-1906
Michael Andersen Westergaard
F:
4 okt. 1905
Vodder s. (Birkelev)
D:
21 maj 1906
Vodder s. (Birkelev)
Ane Margrethe Westergaard
Christian Nielsen Jensen
Henning Westergaard Konstmann
Sanne Gad Thysen
Cathrine Bothilde Westergaard
Peter Skau Konstmann
Michael Andersen Westergaard
Maren Mathie Nielsen
Sophie Westergaard
Valdemar Wollesen
1910-
Valdemar Wollesen
F:
1 dec. 1910
Rejsby s. (Kærbølling)
Klara Westergaard
Thomas Kristensen
Peter Thysen Westergaard
1856-
Peter Thysen Westergaard
F:
22 dec. 1856
Vodder s. (Birkelev)
Cathrine Sørensen
1874-1937
Cathrine Sørensen
F:
27 okt. 1874
Brørup s.
G:
15 sep. 1894
D:
15 dec. 1937
Rejsby s.
Anders Nielsen Westergaard
1892-
Anders Nielsen Westergaard
F:
25 jul. 1892
Signe Westergaard
1898-
Signe Westergaard
F:
21 sep. 1898
Vodder s. (Birkelev)
G:
10 sep. 1919
Nicolai Hansen Westergaard
1859-1945
Nicolai Hansen Westergaard
F:
16 feb. 1859
D:
6 jan. 1945
Marie Kirstine Schmidt
1850-1941
Marie Kirstine Schmidt
F:
12 maj 1850
G:
17 sep. 1891
Brede
D:
12 maj 1941
Anthon Gotfred Westergaard
1861-1864
Anthon Gotfred Westergaard
F:
7 dec. 1861
D:
5 jul. 1864
Anne Margrethe Westergaard
1864-1879
Anne Margrethe Westergaard
F:
10 jul. 1864
D:
13 okt. 1879
Aage Beier
1891-
Aage Beier
F:
2 mar. 1891
Vodder s. (Birkelev)
Marie Poulsen
1893-
Marie Poulsen
F:
5 nov. 1893
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
19 nov. 1920
Skærbæk
Johanne Beier
1894-
Johanne Beier
F:
3 nov. 1894
Vodder s. (Birkelev)
Martin Varming
Karl Beier
1898-1899
Karl Beier
F:
27 jul. 1898
Vodder s. (Birkelev)
D:
24 okt. 1899
Vodder s. (Birkelev)
Karen Marie Beier
1901-
Karen Marie Beier
F:
9 maj 1901
Vodder s. (Birkelev)
Marcus Hansen Vind
1893-
Marcus Hansen Vind
F:
23 apr. 1893
Seem s. (Høm)
G:
20 maj 1932
Vodder
Anna Martha Beier
1903-
Anna Martha Beier
F:
31 jul. 1903
Vodder s. (Birkelev)
Magnus Lauritz Jepsen
1904-
Magnus Lauritz Jepsen
F:
4 apr. 1904
Vium
G:
30 jun. 1933
Vodder
Michael Beier
1906-
Michael Beier
F:
9 aug. 1906
Vodder s. (Birkelev)
Abelone Sophie Ebsen
1906-
Abelone Sophie Ebsen
F:
18 jan. 1906
Vodder s. (Frifelt)
G:
12 nov. 1931
Vodder
Maria Kathrine Westergaard
1866-
Maria Kathrine Westergaard
F:
30 nov. 1866
Vodder s. (Birkelev)
Hans Peter Beier
1862-
Hans Peter Beier
F:
25 okt. 1862
Vodder s. (Birkelev)
G:
12 aug. 1890
Vodder
Hans Beier Bennedsen
1918-1921
Hans Beier Bennedsen
F:
17 okt. 1918
Spandet
D:
22 dec. 1921
Roager
Anders Thomsen Beier Bennedsen
Hanny Bennedsen
Kirstine Marie Beier
1893-1966
Kirstine Marie Beier
F:
30 mar. 1893
D:
10 okt. 1966
Jens Bennedsen
1888-1951
Jens Bennedsen
F:
31 aug. 1888
G:
20 dec. 1917
Roager
D:
11 apr. 1951
Theo Thomsen Ehlers
Otto Sigfried Thomsen Ehlers
Harry Ehlers
Johanne Margrethe Beier
1896-1948
Johanne Margrethe Beier
F:
7 jun. 1896
D:
8 jan. 1948
Roager s. (Ø. Åbølling)
Otto Heinrich Christian Ehlers
1891-
Otto Heinrich Christian Ehlers
F:
28 jul. 1891
G:
10 jan. 1918
Roager
Svend Aage Beier
Truels Andersen Beier
1899-
Truels Andersen Beier
F:
7 feb. 1899
Valborg Elise Helene Grundahl
1900-1931
Valborg Elise Helene Grundahl
F:
21 maj 1900
G:
3 aug. 1924
D:
12 aug. 1931
Mogens Beier
Martha Hertha Lauridsen
1904-
Martha Hertha Lauridsen
F:
1 dec. 1904
G:
29 mar. 1934
Ervind Beier
Karl Michael Beier
Michael Andersen Beier
1903-
Michael Andersen Beier
F:
17 aug. 1903
Birthe Hoven
Gurli Beier
Inga Beier
Georg Beier
1905-
Georg Beier
F:
4 jan. 1905
Caroline Lassen
Otteline Westergaard
1869-1945
Otteline Westergaard
F:
23 apr. 1869
D:
22 feb. 1945
Anders Thomsen Beier
1862-1941
Anders Thomsen Beier
F:
21 feb. 1862
G:
23 jun. 1892
D:
2 nov. 1941
Mikkel Andersen Westergaard
1821-1897
Mikkel Andersen Westergaard
F:
16 nov. 1821
D:
13 mar. 1897
Johanne Beck
1827-1895
Johanne Beck
F:
4 jan. 1827
Vodder s. (Birkelev)
G:
18 okt. 1851
Vodder
D:
20 mar. 1895
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt barn
1824-1824
Dødfødt barn
F:
8 nov. 1824
D:
8 nov. 1824
Dødfødt datter
1827-1827
Dødfødt datter
F:
16 jun. 1827
D:
16 jun. 1827
Simon Pedersen Westergaard
1828-1829
Simon Pedersen Westergaard
F:
13 nov. 1828
D:
13 apr. 1829
Peder Simonsen Thyssen
1793-1879
Peder Simonsen Thyssen
F:
23 feb. 1793
Vodder s. (Åved)
G:
6 nov. 1819
Vodder
D:
13 jun. 1879
Vodder s. (Birkelev)
Hans Jensen
1789-1789
Hans Jensen
F:
6 jan. 1789
D:
14 dec. 1789
Niels Pedersen Lund
1810-1877
Niels Pedersen Lund
F:
3 jun. 1810
Brøns s. (Havervad)
D:
5 jul. 1877
Brøns s. (Normsted)
Cathrine Marie Lund
1849-1849
Cathrine Marie Lund
F:
13 maj 1849
Toftlund s. (Korsbjerg)
D:
13 maj 1849
Toftlund s. (Korsbjerg)
Jes Pedersen Lund
1812-1857
Jes Pedersen Lund
F:
9 jun. 1812
Brøns s. (Havervad)
D:
9 okt. 1857
Toftlund s. (Korsbjerg)
Anne Kirstine Krag
1810-1884
Anne Kirstine Krag
F:
29 apr. 1810
Agerskov s. (Bovlund)
G:
21 jun. 1849
Toftlund
D:
13 aug. 1884
Toftlund s. (Stenderup)
Else Marie Lund
1814-
Else Marie Lund
F:
26 aug. 1814
Brøns s. (Havervad)
Niels Thomsen Østergaard
Peder Lauridsen Østergaard
Caroline Cathrine Østergaard
Jens Christian Østergaard
Hans Simonsen Østergaard
Hans Simonsen Østergaard
Else Marie Østergaard
Maren Østergaard
Maren Lund
1817-1856
Maren Lund
F:
16 jan. 1817
Brøns s. (Havervad)
D:
2 aug. 1856
Vodder
Thomas Andersen Østergaard
Thomas Andersen Østergaard
G:
13 okt. 1842
Vodder
Laura Kirstine Lund
1853-1853
Laura Kirstine Lund
F:
5 feb. 1853
Brøns s. (Normsted)
D:
6 feb. 1853
Brøns s. (Normsted)
Peter Hansen Lund
1889-
Peter Hansen Lund
F:
11 mar. 1889
Brøns s. (Normsted)
Kjestine Lund
1890-
Kjestine Lund
F:
28 sep. 1890
Brøns s. (Normsted)
Nicoline Lund
1892-
Nicoline Lund
F:
20 feb. 1892
Brøns s. (Normsted)
Niels Petersen Lund
1893-
Niels Petersen Lund
F:
19 okt. 1893
Brøns s. (Normsted)
Anne Caroline Davidsen
1894-
Anne Caroline Davidsen
F:
11 okt. 1894
Dybbøl
G:
25 maj 1920
Brøns
Christian Lund
1895-
Christian Lund
F:
3 sep. 1895
Brøns s. (Normsted)
Magnus Lund
1897-1917
Magnus Lund
F:
6 feb. 1897
Brøns s. (Normsted)
D:
1917
Serbien (lazaret)
Laurids Lund
1899-
Laurids Lund
F:
8 okt. 1899
Brøns s. (Normsted)
Dødfødt søn
1902-1902
Dødfødt søn
F:
21 aug. 1902
Brøns s. (Normsted)
D:
21 aug. 1902
Brøns s. (Normsted)
Dødfødt datter
1906-1906
Dødfødt datter
F:
19 mar. 1906
Brøns s. (Normsted)
D:
19 mar. 1906
Brøns s. (Normsted)
Dødfødt søn
1907-1907
Dødfødt søn
F:
20 nov. 1907
Brøns s. (Normsted)
D:
20 nov. 1907
Brøns s. (Normsted)
Peder Lauridsen Lund
1854-1917
Peder Lauridsen Lund
F:
29 jun. 1854
Brøns s. (Normsted)
D:
10 jan. 1917
Brøns s. (Normsted)
Abelone Dorthea Christensen
1864-1935
Abelone Dorthea Christensen
F:
9 jul. 1864
Rottarp, Ovtrup Sogn
D:
9 sep. 1935
Laust Pedersen Lund
1855-1930
Laust Pedersen Lund
F:
30 jul. 1855
Brøns s. (Normsted)
D:
10 nov. 1930
Brøns s. (Normsted)
Bodil Marie Lund
1856-1859
Bodil Marie Lund
F:
15 aug. 1856
Brøns s. (Normsted)
D:
28 okt. 1859
Brøns s. (Normsted)
Thomas Pedersen Lund
1858-1860
Thomas Pedersen Lund
F:
25 maj 1858
Brøns s. (Normsted)
D:
24 jul. 1860
Brøns s. (Normsted)
Svend Andersen Svendsen
1885-1891
Svend Andersen Svendsen
F:
17 jun. 1885
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
2 nov. 1891
Brede s. (Sdr. Vollum)
Kjestine Svendsen
1886-
Kjestine Svendsen
F:
15 sep. 1886
Brede s. (Sdr. Vollum)
Peter Abel Jacobsen
1886-
Peter Abel Jacobsen
F:
3 jan. 1886
Brede s. (Kummerlev)
G:
28 apr. 1914
Brede
Peter Hansen Svendsen
1887-
Peter Hansen Svendsen
F:
18 dec. 1887
Brede s. (Sdr. Vollum)
Margrethe Svendsen
1890-
Margrethe Svendsen
F:
21 jul. 1890
Brede s. (Sdr. Vollum)
Sverine Andrea Svendsen
1892-
Sverine Andrea Svendsen
F:
30 jun. 1892
Brede s. (Sdr. Vollum)
Nicoline Svendsen
1896-
Nicoline Svendsen
F:
8 jul. 1896
Brede s. (Sdr. Vollum)
Hans Lauritz Asmussen
1896-
Hans Lauritz Asmussen
F:
8 mar. 1896
Hellevad
G:
18 maj 1923
Brede
Svend Andersen Svendsen
1900-
Svend Andersen Svendsen
F:
10 mar. 1900
Brede s. (Sdr. Vollum)
Jessine Cathrine Østergaard
1909-
Jessine Cathrine Østergaard
F:
15 nov. 1909
Spandet s. (Fjersted)
G:
4 okt. 1935
Brede
Caroline Lund
1859-1941
Caroline Lund
F:
16 nov. 1859
Brøns s. (Normsted)
D:
9 nov. 1941
Brede s. (Sdr. Vollum)
Andreas Andersen Svendsen
1856-1935
Andreas Andersen Svendsen
F:
20 dec. 1856
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
18 mar. 1884
Brede
D:
29 aug. 1935
Brede s. (Sdr. Vollum)
Bodil Marie Lund
1863-1864
Bodil Marie Lund
F:
20 feb. 1863
Brøns s. (Normsted)
D:
16 jul. 1864
Brøns s. (Normsted)
Peder Hansen Lund
1819-1915
Peder Hansen Lund
F:
10 aug. 1819
Brøns s. (Havervad)
D:
11 sep. 1915
Brøns s. (Normsted)
Kirsten Sølbeck
1822-
Kirsten Sølbeck
F:
6 okt. 1822
Vodder s. (Birkelev)
G:
29 apr. 1852
Brøns
Nicolai Lund
1821-1859
Nicolai Lund
F:
3 apr. 1821
Brøns s. (Havervad)
D:
24 sep. 1859
Brøns s. (Normsted)
Elsabe Cathrine Østergaard
1822-
Elsabe Cathrine Østergaard
F:
2 maj 1822
Vodder s. (Birkelev)
G:
17 apr. 1857
Brøns
Hanne Lund
1825-1825
Hanne Lund
F:
5 mar. 1825
Brøns s. (Havervad)
D:
10 jun. 1825
Brøns s. (Havervad)
Karen Lund
1790-1825
Karen Lund
F:
5 okt. 1790
D:
7 aug. 1825
Brøns s. (Havervad)
Peder Nielsen Lauridsen
1786-1852
Peder Nielsen Lauridsen
F:
1786
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
28 okt. 1809
D:
11 apr. 1852
Brøns s. (Normsted)
Jens Hansen Lund
1792-1793
Jens Hansen Lund
F:
18 okt. 1792
D:
3 mar. 1793
Else Marie Hansdatter
1763-1793
Else Marie Hansdatter
F:
12 apr. 1763
Vodder s. (Gånsager)
D:
16 apr. 1793
Vodder s. (Gånsager)
Jes Clausen Jensen
1765-1841
Jes Clausen Jensen
F:
21 jul. 1765
G:
3 nov. 1786
D:
24 maj 1841
Adser Pedersen Lund
Anna Hansdatter Beier
Peter Nissen Terp
1888-1892
Peter Nissen Terp
F:
24 jan. 1888
D:
10 mar. 1892
Peter Lautrup Terp
1922-
Peter Lautrup Terp
F:
20 aug. 1922
Hellevad s. (Herslevgård)
Gurli Christensen
Nis Lautrup Terp
Sven-Aage Terp
Sigrid Frey
Ode Cathrine Terp
Svend Korsholm
Bengt Lautrup Terp
1933-2019
Bengt Lautrup Terp
F:
16 apr. 1933
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
15 jan. 2019
Birthe Jepsen
Hans Jessen Terp
1889-1961
Hans Jessen Terp
F:
12 sep. 1889
D:
17 nov. 1961
Mette Kjestine Lautrup
1895-
Mette Kjestine Lautrup
F:
24 feb. 1895
Agerskov s. (Vellerup)
G:
29 okt. 1921
Peter Nissen Terp
1892-
Peter Nissen Terp
F:
13 apr. 1892
Anna Cathrine Jessen
1860-1892
Anna Cathrine Jessen
F:
1 aug. 1860
Vodder s. (Gånsager)
D:
8 jun. 1892
Hellevad s. (Herslevgård)
Nis Petersen Terp
1856-1942
Nis Petersen Terp
F:
27 nov. 1856
Hellevad s. (Herslevgård)
G:
7 jun. 1887
Hellevad
D:
1 jul. 1942
Hellevad s. (Herslevgård)
Anna Lund
1837-
Anna Lund
F:
1 aug. 1837
Vodder s. (Gånsager)
Hans Christian Jessen
1829-
Hans Christian Jessen
F:
28 jul. 1829
Hellevad s. (Ørslev)
G:
22 okt. 1859
Vodder
Mette Cathrine Enemark
Anne Hansdatter
Peder Adsersen
Anne Hansdatter
Hans Jensen Lund
1732-1810
Hans Jensen Lund
F:
1732
Vodder s. (Gånsager)
D:
17 maj 1810
Vodder s. (Gånsager)
Bodil Marie Beck
1831-
Bodil Marie Beck
F:
26 sep. 1831
Laust Nielsen Beck
1833-
Laust Nielsen Beck
F:
7 dec. 1833
Peder Hansen Beck
1840-før MODEREN
Peder Hansen Beck
F:
13 jan. 1840
D:
før MODEREN
Mette Marie (Ane) Nørgaard
1866-1867
Mette Marie (Ane) Nørgaard
F:
25 sep. 1866
D:
10 jun. 1867
Hans Peter Nørgaard
1871-
Hans Peter Nørgaard
F:
1 okt. 1871
Bodil Hansdatter Beck
1836-
Bodil Hansdatter Beck
F:
4 mar. 1836
Roager s. (Kirkeby)
Peter Lauridsen Nørgaard
1837-1925
Peter Lauridsen Nørgaard
F:
2 nov. 1837
G:
7 jun. 1866
Roager
D:
20 jun. 1925
Roager
Thomas Peter Hansen Beck
1842-
Thomas Peter Hansen Beck
F:
28 maj 1842
Anne Cathrine Nørgaard
1804-1875
Anne Cathrine Nørgaard
F:
1804
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
6 mar. 1875
Hans Jensen Beck
1803-1877
Hans Jensen Beck
F:
1803
G:
30 okt. 1830
D:
10 feb. 1877
Bodil Pedersdatter
Laurids Nielsen
Jens Hansen Basballe
1795-1849
Jens Hansen Basballe
F:
26 feb. 1795
D:
14 jul. 1849
Else Andersdatter
1788-1846
Else Andersdatter
F:
1788
G:
26 okt. 1833
D:
10 jul. 1846
Peder Hansen Basballe
1796-1817
Peder Hansen Basballe
F:
16 jun. 1796
D:
14 dec. 1817
Else Marie Basballe
1798-1799
Else Marie Basballe
F:
23 aug. 1798
D:
23 maj 1799
Simon Hansen Thysen
1892-1937
Simon Hansen Thysen
F:
18 feb. 1892
D:
27 mar. 1937
Fernande
Fernande
G:
1925
Hans Simonsen Thysen
1924-2001
Hans Simonsen Thysen
F:
20 apr. 1924
Vodder s. (Åved)
D:
2001
Kolding
Anne Elisabeth Thysen
1925-
Anne Elisabeth Thysen
F:
31 aug. 1925
Vodder s. (Åved)
Birgithe Kjestine Thysen
1930-
Birgithe Kjestine Thysen
F:
21 aug. 1930
Vodder s. (Åved)
Ingrid Thysen
1932-2019
Ingrid Thysen
F:
31 aug. 1932
Vodder s. (Åved)
D:
8 aug. 2019
NN Fogtmann
Sanne Gad Thysen
Henning Westergaard Konstmann
Bent Gad Thysen
1934-1965
Bent Gad Thysen
F:
5 dec. 1934
Vodder s. (Åved)
D:
1 apr. 1965
Vodder s. (Åved)
Vera Gad
Astrid Gad Thysen
1938-
Astrid Gad Thysen
F:
14 dec. 1938
Vodder s. (Åved)
Peter Herluf Gad Thysen
1940-2016
Peter Herluf Gad Thysen
F:
23 okt. 1940
Vodder s. (Åved)
D:
4 mar. 2016
Niels Simon Thysen
1943-
Niels Simon Thysen
F:
23 aug. 1943
Ribe (Amtssygehuset)
Mads Peter Thysen
1894-1967
Mads Peter Thysen
F:
11 maj 1894
Vodder s. (Åved)
D:
12 nov. 1967
Gram s. (Gram sygehus)
Signe Kjems Gad
1897-1974
Signe Kjems Gad
F:
8 nov. 1897
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
8 jun. 1923
Roager
D:
7 apr. 1974
Broder Hansen Thysen
1924-1924
Broder Hansen Thysen
F:
10 jun. 1924
D:
21 aug. 1924
Broder Hansen Thysen
Bente Else Thysen
Martin Hansen Thysen
1896-1966
Martin Hansen Thysen
F:
29 sep. 1896
Vodder s. (Åved)
D:
2 jun. 1966
Sønderborg (hospital)
Ellen Marie Hansen
1897-
Ellen Marie Hansen
F:
18 jan. 1897
Vodder
G:
23 maj 1923
Birgith Marie Blejken Hansen
Niels Blejken Hansen
Ane Kathrine Thysen
1900-
Ane Kathrine Thysen
F:
11 mar. 1900
Vodder s. (Åved)
Hans Peter Hansen
1894-
Hans Peter Hansen
F:
17 aug. 1894
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
15 sep. 1927
Skærbæk
Hans Simonsen Thysen
1853-1923
Hans Simonsen Thysen
F:
7 okt. 1853
D:
3 maj 1923
Kirstine Birgitte Holm
1857-1927
Kirstine Birgitte Holm
F:
26 apr. 1857
G:
18 maj 1891
Vodder
D:
20 dec. 1927
Marcus Martinsen Thysen
1855-1866
Marcus Martinsen Thysen
F:
5 dec. 1855
D:
8 jan. 1866
Jes Hansen Thysen
1858-1915
Jes Hansen Thysen
F:
4 feb. 1858
D:
1915
Anthon Hansen Thysen
1860-
Anthon Hansen Thysen
F:
26 jun. 1860
Maren Friis
Martinus Hansen Thysen
1863-
Martinus Hansen Thysen
F:
4 feb. 1863
Else Marie Holst
1898-
Else Marie Holst
F:
20 jun. 1898
Gram s. (V. Linnet)
Jacob Jørgensen Holst
1900-
Jacob Jørgensen Holst
F:
31 mar. 1900
Gram s. (V. Linnet)
Mira Johanne Christensen
1904-
Mira Johanne Christensen
F:
22 dec. 1904
Horne s. i Svendborg Amt
G:
18 nov. 1927
Gram
Simon Thysen Holst
1902-1904
Simon Thysen Holst
F:
3 jul. 1902
Gram s. (V. Linnet)
D:
22 dec. 1904
Fole
Kirstine Holst
1904-
Kirstine Holst
F:
4 sep. 1904
Fole
Jens Seeberg
1901-
Jens Seeberg
F:
7 okt. 1901
G:
19 jul. 1935
Simon Thysen Holst
1906-
Simon Thysen Holst
F:
22 maj 1906
Fole
Margrethe Andersen
1902-
Margrethe Andersen
F:
15 jan. 1902
G:
14 nov. 1933
Gram
Obel Kjestine Holst
Carl Lindorff
1902-
Carl Lindorff
F:
29 jun. 1902
Ø. Linnet s.
Anne Cathrine Marie Thysen
1865-1939
Anne Cathrine Marie Thysen
F:
23 dec. 1865
D:
10 apr. 1939
Gram
Mads Jacobsen Holst
1872-
Mads Jacobsen Holst
F:
14 nov. 1872
Gram s. (V. Linnet)
G:
14 nov. 1896
Fole
Mette Marie Thyssen
1910-1999
Mette Marie Thyssen
F:
4 jul. 1910
Gram s. (Kastrup)
D:
3 maj 1999
Else Marie Thyssen
1912-1996
Else Marie Thyssen
F:
6 mar. 1912
Gram s. (Kastrup)
D:
29 mar. 1996
Arne Winther
1904-1972
Arne Winther
F:
13 aug. 1904
Brede s. (Apterp)
G:
18 apr. 1935
Gram
D:
4 nov. 1972
Hansine Jørgine Thyssen
1914-1920
Hansine Jørgine Thyssen
F:
28 jan. 1914
Gram s. (Kastrup)
D:
9 feb. 1920
Gram s. (Kastrup)
Elspe Kathrine Thyssen
1916-2009
Elspe Kathrine Thyssen
F:
10 aug. 1916
Gram s. (Kastrup)
D:
7 apr. 2009
Hans Jensen Ebsen Thyssen
1919-1969
Hans Jensen Ebsen Thyssen
F:
18 apr. 1919
Gram s. (Kastrup)
D:
25 aug. 1969
Gram s. (Kastrup)
Marcus Martinusen Thyssen
1868-1954
Marcus Martinusen Thyssen
F:
6 apr. 1868
Vodder s. (Åved)
D:
11 dec. 1954
Gram s. (Sønderbyvej)
Knudmine Hansine Cathrine Ebsen
1880-1961
Knudmine Hansine Cathrine Ebsen
F:
31 jan. 1880
Gram s. (Kastrup)
G:
14 okt. 1909
Gram
D:
23 dec. 1961
Gram s. (Sønderbyvej)
Simon Hansen Thysen
1824-1905
Simon Hansen Thysen
F:
25 mar. 1824
D:
21 apr. 1905
Else Maria Østergaard
1826-1890
Else Maria Østergaard
F:
30 jun. 1826
G:
30 okt. 1852
D:
7 jan. 1890
John Olson
1874-
John Olson
F:
1874
New Jersey, USA
Udøbt barn
1903-1903
Udøbt barn
F:
1903
D:
1903
Helen Catherine Davis
1904-1986
Helen Catherine Davis
F:
7 okt. 1904
D:
8 sep. 1986
Milwaukee i Wisconsin, USA
John T. Kennedy
1899-1978
John T. Kennedy
F:
1899
D:
1978
Marian Davis
1906-1990
Marian Davis
F:
1906
D:
1990
Donald Lorenzo Davis
1908-1985
Donald Lorenzo Davis
F:
1908
D:
1985
Robert Hamilton Davis
1910-1959
Robert Hamilton Davis
F:
2 maj 1910
Pennsylvania
D:
12 jun. 1959
Santa Clara i Californien
Harry Lee Davis
1912-1988
Harry Lee Davis
F:
1912
D:
1988
Margaret Olson
1876-1963
Margaret Olson
F:
1 aug. 1876
Pennsylvania, USA
D:
18 jul. 1963
Long Beach, Los Angeles, USA
Harry Lee Davis
1877-1914
Harry Lee Davis
F:
26 mar. 1877
Franklin, Pennsylvania, USA
G:
25 sep. 1902
Corsica i Pennsylvania, USA
D:
14 apr. 1914
Mont Alto i Pennsylvania
Hannah Marie Olson
1879-1966
Hannah Marie Olson
F:
feb. 1879
Pennsylvania, USA
D:
15 jun. 1966
Corsica i Pennsylvania, USA
Charles Clark Corbett
Ella Elizabeth Olson
1881-
Ella Elizabeth Olson
F:
okt. 1881
Pennsylvania, USA
G. B. Yearney
Asenath ("Cena") Olson
1885-1976
Asenath ("Cena") Olson
F:
16 nov. 1885
Pennsylvania, USA
D:
2 dec. 1976
Beaver County i Pennsylvania, USA
Sylvester Babcock
Carrie Jane Olson
1887-1978
Carrie Jane Olson
F:
sep. 1887
Pennsylvania, USA
D:
2 feb. 1978
Beaver County i Pennsylvania, USA
James Sloss
Mack L. Olson
1891-1962
Mack L. Olson
F:
sep. 1891
Pennsylvania, USA
D:
1962
Californien
NN
William Walter Olson
1893-1979
William Walter Olson
F:
aug. 1893
Pennsylvania, USA
D:
1979
Jefferson County i Pennsylvania, USA
Warren Olson
Ane Kathrine Obling
1850-1944
Ane Kathrine Obling
F:
2 okt. 1850
D:
30 dec. 1944
Lars Olson
1843-1903
Lars Olson
F:
20 nov. 1843
Randbøl s. (Hoffmannslyst)
G:
1 apr. 1875
Pearth Amboy i New Jersey, USA
D:
23 apr. 1903
Corsica i Pennsylvania, USA
Maren Obling
1853-1858
Maren Obling
F:
23 jul. 1853
D:
21 mar. 1858
Hanne Kathrine Abrahamsen
1908-
Hanne Kathrine Abrahamsen
F:
20 mar. 1908
Seem s. (Hømlund)
Emil Kristensen
1907-
Emil Kristensen
F:
27 jan. 1907
Ansager s. (Stenderup)
G:
24 jul. 1932
Seem
Laura Abrahamsen
1910-
Laura Abrahamsen
F:
16 nov. 1910
Seem s. (Hømlund)
Martin Abrahamsen
1913-
Martin Abrahamsen
F:
14 mar. 1913
Seem s. (Hømlund)
Peter Hausted Abrahamsen
1919-
Peter Hausted Abrahamsen
F:
19 jul. 1919
Seem s. (Høm)
Elly Irene Abrahamsen
1921-
Elly Irene Abrahamsen
F:
9 sep. 1921
Seem s. (Høm)
Mathias Terkildsen Ager
1921-
Mathias Terkildsen Ager
F:
10 Maj 1921
Farup s. (Kærbøl Mark)
G:
9 sep. 1945
Seem
Kirstine Marie Hansen Hausted
1884-
Kirstine Marie Hansen Hausted
F:
31 jul. 1884
Seem s. (Høm)
Niels Christian Greve Herluf Abrahamsen
1883-
Niels Christian Greve Herluf Abrahamsen
F:
18 jan. 1883
Roager s. (Fjerstedsig)
G:
2 maj 1907
Seem
Nis Hansen Hausted
1886-1960
Nis Hansen Hausted
F:
20 maj 1886
Seem s. (Høm)
D:
5 nov. 1960
Ribe (alderdomshjem)
Martha Sønderup
1915-
Martha Sønderup
F:
19 nov. 1915
Seem s. (Varminglund)
Hans Jensen
1905-
Hans Jensen
F:
27 sep. 1905
G:
13 nov. 1935
Peter Hansen Sønderup
1919-
Peter Hansen Sønderup
F:
13 feb. 1919
Seem s. (Varminglund)
Harriet Jenny Hansen
1920-1945
Harriet Jenny Hansen
F:
14 jun. 1920
Bramminge
G:
12 jan. 1940
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
19 jul. 1945
Hanne Laura Sønderup
1923-
Hanne Laura Sønderup
F:
5 feb. 1923
Seem s. (Varminglund)
Jacob Tjørnelund
1909-
Jacob Tjørnelund
F:
22 okt. 1909
Elly Sønderup
1926-
Elly Sønderup
F:
15 jun. 1926
Seem s. (Varminglund)
Ane Marie Hausted
1889-
Ane Marie Hausted
F:
23 sep. 1889
Seem s. (Høm)
Peter Mikkelsen Sønderup
1882-1932
Peter Mikkelsen Sønderup
F:
8 dec. 1882
Kalvslund s. (Villebøl)
G:
14 mar. 1914
Seem s.
D:
8 jun. 1932
Seem s. (Varminglund)
Peter Burchall Hausted
1918-
Peter Burchall Hausted
F:
11 jun. 1918
Seem s. (Hømlund)
Lovise Burchall Hausted
1920-
Lovise Burchall Hausted
F:
6 mar. 1920
Seem s. (Hømlund)
Knud Høyberg
1920-
Knud Høyberg
F:
11 nov. 1920
G:
22 jul. 1945
Ketty Laura Hausted
1922-
Ketty Laura Hausted
F:
24 mar. 1922
Seem s. (Hømlund)
Jens Hansen
1920-
Jens Hansen
F:
29 jan. 1920
G:
6 apr. 1944
Svend Burchall Hausted
1924-
Svend Burchall Hausted
F:
12 apr. 1924
Seem s. (Hømlund)
Adser Hansen Hausted
1892-
Adser Hansen Hausted
F:
14 feb. 1892
Seem s. (Høm)
Karoline Alberta Burchall
1894-
Karoline Alberta Burchall
F:
16 feb. 1894
G:
16 feb. 1917
Ellen Johnsen
Martin Johnsen
Laure Johnsen
Johanne Kathrine Hausted
1894-
Johanne Kathrine Hausted
F:
6 jul. 1894
Seem s. (Høm)
Peter Elkjær Johnsen
1894-
Peter Elkjær Johnsen
F:
8 aug. 1894
Ansager
G:
20 maj 1917
Seem
Peter von Eitzen Hausted
Magdalene von Eitzen Hausted
Johan Christian von Eitzen Hausted
1936-1937
Johan Christian von Eitzen Hausted
F:
20 jul. 1936
Ubjerg s. (Sæd Mark)
D:
6 jan. 1937
Ubjerg s. (Sæd Mark)
Alfred Hansen Hausted
1896-1967
Alfred Hansen Hausted
F:
4 okt. 1896
Seem s. (Høm)
D:
31 aug. 1967
Tønder (sygehuset)
Catharine von Eitzen
1909-1962
Catharine von Eitzen
F:
18 apr. 1909
Ubjerg
G:
1 jan. 1928
D:
2 apr. 1962
Tønder
Ejnar Hausted
1898-
Ejnar Hausted
F:
6 nov. 1898
Seem s. (Høm)
Kirstine Iversen
Hanne Laure Obling
1855-1944
Hanne Laure Obling
F:
21 nov. 1855
Vodder s. (Åved)
D:
8 dec. 1944
Seem
Peter Jessen Hansen Hausted
1859-1943
Peter Jessen Hansen Hausted
F:
31 jul. 1859
G:
23 maj 1884
D:
1 feb. 1943
Abeline Obling
1911-
Abeline Obling
F:
27 maj 1911
Skærbæk s. (Barsbøl)
Jens Petersen
Anne Marie Obling
1914-
Anne Marie Obling
F:
13 dec. 1914
Skærbæk s. (Barsbøl)
Hans Clausen
Hans Lassen Obling
1919-
Hans Lassen Obling
F:
15 mar. 1919
Skærbæk s. (Barsbøl)
Helga Obling
1921-
Helga Obling
F:
15 apr. 1921
Skærbæk s. (Barsbøl)
Nis Hansen Obling
1882-
Nis Hansen Obling
F:
23 mar. 1882
Vodder s. (Åved)
Else Nissen
1885-
Else Nissen
F:
21 jan. 1885
Døstrup
G:
4 nov. 1909
Døstrup
Simon Mikkelsen Obling
1884-1884
Simon Mikkelsen Obling
F:
23 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
D:
24 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
Marie Thyssen
Peter Thyssen
Inge Thyssen
Johannes Thyssen
Jørgen Nielsen Thyssen
Johanne Frederikke Ebsen
Anna Cathrine Thyssen
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
1905-
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
F:
16 aug. 1905
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Else Marie Rossen
Ib Jacobsen Holdt
Mathias Nissen Rossen
Jørn Thyssen Rossen
1949-
Jørn Thyssen Rossen
F:
25 apr. 1949
Toftlund s. (Ørderup)
Anne Marie Thyssen
Thorvald Andersen Rossen
1907-
Thorvald Andersen Rossen
F:
30 okt. 1907
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
22 mar. 1935
Peter Thyssen
Birte
Kjeld Thysen
Inge Marie
Hans Christian Thyssen
Anni
Josias Schack Thyssen
1914-1997
Josias Schack Thyssen
F:
13 jan. 1914
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 aug. 1997
Skærbæk s. (Kagebøl)
Maren (Maja) Hansen
Else Marie Obling
1885-
Else Marie Obling
F:
14 mar. 1885
Vodder s. (Åved)
Peter Thyssen
1878-
Peter Thyssen
F:
24 sep. 1878
Nr. Løgum
G:
6 okt. 1905
Hanne Obling
1887-1939
Hanne Obling
F:
13 aug. 1887
Vodder s. (Åved)
D:
24 jun. 1939
Thomas Andersen Fog
1882-1915
Thomas Andersen Fog
F:
1 jan. 1882
G:
11 jan. 1909
D:
2 jan. 1915
1. verdenskrig
Mads Rosenbæk
1891-
Mads Rosenbæk
F:
28 sep. 1891
Vejrup s. (Sdr. Vejrup)
G:
28 aug. 1920
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Dødfødt søn
Dødfødt søn
Hans Lassen Obling
1928-1928
Hans Lassen Obling
F:
28 jan. 1928
D:
14 jun. 1928
Hans Lassen Obling
1930-1997
Hans Lassen Obling
F:
12 feb. 1930
D:
14 dec. 1997
Anne Marie Obling
Simon Mikkelsen Obling
1892-1967
Simon Mikkelsen Obling
F:
18 jun. 1892
Vodder s. (Åved)
D:
15 feb. 1967
Ribe (hvilehjem "ved Åen")
Petrea Lastein
1903-1962
Petrea Lastein
F:
31 okt. 1903
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 maj 1927
Vodder
D:
26 jun. 1962
Ribe (Sygehuset)
Elis Obling
1896-
Elis Obling
F:
11 jun. 1896
Vodder s. (Åved)
Hansine Svop
1894-
Hansine Svop
F:
11 mar. 1894
G:
30 maj 1922
Dødfødt datter
Anne Obling
1902-
Anne Obling
F:
11 jan. 1902
Vodder s. (Åved)
Hans Lassen Nissen Obling
1858-1938
Hans Lassen Nissen Obling
F:
5 sep. 1858
Vodder s. (Åved)
D:
23 sep. 1938
Ane Marie Thyssen
1863-
Ane Marie Thyssen
F:
11 aug. 1863
Vodder s. (Gånsager)
Maren Obling
1862-1863
Maren Obling
F:
20 jan. 1862
D:
23 apr. 1863
Hanna Thysen
1826-1864
Hanna Thysen
F:
19 mar. 1826
D:
27 apr. 1864
Nis Hansen Obling
1821-1872
Nis Hansen Obling
F:
23 apr. 1821
Vodder s. (Åved)
G:
28 sep. 1850
D:
11 dec. 1872
Jes Hansen Thysen
1828-1850
Jes Hansen Thysen
F:
28 sep. 1828
D:
17 apr. 1850
Peder Hansen Thysen
1831-1882
Peder Hansen Thysen
F:
18 jul. 1831
D:
1882
Hans Mikkelsen Thysen
1832-1835
Hans Mikkelsen Thysen
F:
28 jul. 1832
D:
18 maj 1835
Hans Mikkelsen Thysen
1836-1868
Hans Mikkelsen Thysen
F:
8 apr. 1836
D:
31 maj 1868
Jens Hansen Thysen
1839-1839
Jens Hansen Thysen
F:
7 apr. 1839
D:
19 apr. 1839
Mette Kirstine Møller
1862-1923
Mette Kirstine Møller
F:
18 dec. 1862
D:
10 okt. 1923
Hans Simonsen Møller
1865-1917
Hans Simonsen Møller
F:
8 aug. 1865
D:
23 nov. 1917
Marie Miller
1896-1965
Marie Miller
F:
13 apr. 1896
Watsonville, USA
D:
30 sep. 1965
Andrew Jensen
1894-
Andrew Jensen
F:
1894
G:
27 nov. 1918
Svend Coleberg
Svend Coleberg
G:
1925
Percy Evison
Bernhard Møller
1897-1958
Bernhard Møller
F:
7 sep. 1897
Watsonville, USA
D:
24 okt. 1958
Evelyn Murphy
Evelyn Murphy
G:
25 jun. 1925
Annie Miller
1899-1897
Annie Miller
F:
13 jun. 1899
Watsonville, USA
D:
3 feb. 1897
Bill Lasher
Bill Lasher
G:
5 sep. 1919
Oscar von Schell
Oscar von Schell
G:
24 jun. 1935
Mads Petersen Miller
1901-1976
Mads Petersen Miller
F:
23 apr. 1901
Watsonville, USA
D:
30 apr. 1976
Alta Holm
1909-1979
Alta Holm
F:
1909
G:
14 maj 1932
D:
1979
Frank Miller
1902-1966
Frank Miller
F:
12 nov. 1902
Watsonville, USA
D:
8 jun. 1966
Jens (Jim) Miller
1906-1993
Jens (Jim) Miller
F:
4 apr. 1906
Watsonville, USA
D:
28 dec. 1993
Georgia Hrepic
Georgia Hrepic
G:
1 jan. 1934
Arthur Theodor Miller
1908-1965
Arthur Theodor Miller
F:
23 apr. 1908
Watsonville, USA
D:
28 jun. 1965
Lily Leotta Møller, senere Miller
1911-1996
Lily Leotta Møller, senere Miller
F:
17 sep. 1911
Seem
D:
15 sep. 1996
Harold Soper
Harold Soper
G:
14 jul. 1935
Peter Madsen Møller
1868-1913
Peter Madsen Møller
F:
19 jan. 1868
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
18 jan. 1913
Watsonville, USA
Margrethe Sørensen
1874-1931
Margrethe Sørensen
F:
27 okt. 1874
Brørup
G:
8 dec. 1894
Watsonville, USA
D:
31 okt. 1931
Watsonville, USA
Mads Petersen Møller
1901-1989
Mads Petersen Møller
F:
16 aug. 1901
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
10 sep. 1989
Skærbæk
Margrethe Petersen
1894-1966
Margrethe Petersen
F:
5 jan. 1894
Branderup s.
G:
17 jun. 1928
Vodder
D:
28 apr. 1966
Vodder s. (Gejlbjerg)
Marie Beck Thomsen Møller
1929-
Marie Beck Thomsen Møller
F:
20 feb. 1929
Vodder s. (Gejlbjerg)
Hans Bonde Møller
1933-1990
Hans Bonde Møller
F:
28 mar. 1933
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
17 jan. 1990
Skærbæk (rådhuset)
Bothilde Nielsen Ehmsen
Annalise Bruun Møller
1937-
Annalise Bruun Møller
F:
23 jan. 1937
Vodder s. (Gejlbjerg)
Poul Erik Møller
1939-
Poul Erik Møller
F:
8 maj 1939
Vodder s. (Gejlbjerg)
Hans Møller
1903-1988
Hans Møller
F:
12 maj 1903
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
29 okt. 1988
Vodder s. (Gejlbjerg)
Kirstine Krüger Bruun
1904-1990
Kirstine Krüger Bruun
F:
23 feb. 1904
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
G:
22 maj 1928
Ribe (Doms.)
D:
28 aug. 1990
Vodder s. (Gejlbjerg)
Hans Mikkelsen Møller
1870-1947
Hans Mikkelsen Møller
F:
15 maj 1870
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
10 sep. 1947
Anna Marie Christine Beck Thomsen
1877-1903
Anna Marie Christine Beck Thomsen
F:
22 jul. 1877
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
6 maj 1900
Vodder
D:
2 okt. 1903
Vodder s. (Gejlbjerg)
Carl Petersen Møller
1873-1932
Carl Petersen Møller
F:
27 jan. 1873
D:
26 feb. 1932
Laurids Thomsen Brønk
1904-1973
Laurids Thomsen Brønk
F:
23 mar. 1904
Gram s. (V. Linnet)
D:
22 maj 1973
Kjerstine Wogensen
Mads Møller Brønk
1907-1971
Mads Møller Brønk
F:
15 maj 1907
Gram s. (V. Linnet)
D:
25 aug. 1971
Gram s. (V. Lindet)
Marie Cecilie Brønk
Jørgen Hansen
1910-1962
Jørgen Hansen
F:
18 nov. 1910
D:
30 jul. 1962
Hygum Skov
Martha Thyra Brønk
Mads Kudsk
Frieda Lasina Brønk
Evald Peter Møller
1909-1988
Evald Peter Møller
F:
27 aug. 1909
D:
25 aug. 1988
Maren Møller
1875-1925
Maren Møller
F:
13 dec. 1875
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
8 jul. 1925
Anders Thomsen Brønk
1872-
Anders Thomsen Brønk
F:
14 sep. 1872
Gram s. (V. Linnet)
G:
31 jul. 1903
Gram
Mads Møller
Esther Jacobsen
1918-1985
Esther Jacobsen
F:
30 jan. 1918
D:
1985
Anna Marie Møller
1879-
Anna Marie Møller
F:
30 mar. 1879
Maria Thysen
1840-1926
Maria Thysen
F:
14 jul. 1840
D:
7 nov. 1926
Mads Pedersen Møller
1836-1881
Mads Pedersen Møller
F:
7 mar. 1836
Vodder s. (Åved)
G:
1 maj 1862
D:
24 jun. 1881
Vodder s. (Gejlbjerg)
Maren Basballe
1800-1844
Maren Basballe
F:
5 mar. 1800
Vodder s. (Gånsager)
D:
11 okt. 1844
Vodder s. (Åved)
Hans Simonsen
1786-1847
Hans Simonsen
F:
24 apr. 1786
Vodder s. (Åved)
G:
26 okt. 1822
Vodder
D:
15 dec. 1847
Vodder s. (Åved)
Hanne Thyssen
1833-1879
Hanne Thyssen
F:
28 feb. 1833
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
13 nov. 1879
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Abeline Obling
1911-
Abeline Obling
F:
27 maj 1911
Skærbæk s. (Barsbøl)
Jens Petersen
Anne Marie Obling
1914-
Anne Marie Obling
F:
13 dec. 1914
Skærbæk s. (Barsbøl)
Hans Clausen
Hans Lassen Obling
1919-
Hans Lassen Obling
F:
15 mar. 1919
Skærbæk s. (Barsbøl)
Helga Obling
1921-
Helga Obling
F:
15 apr. 1921
Skærbæk s. (Barsbøl)
Nis Hansen Obling
1882-
Nis Hansen Obling
F:
23 mar. 1882
Vodder s. (Åved)
Else Nissen
1885-
Else Nissen
F:
21 jan. 1885
Døstrup
G:
4 nov. 1909
Døstrup
Simon Mikkelsen Obling
1884-1884
Simon Mikkelsen Obling
F:
23 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
D:
24 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
Marie Thyssen
Peter Thyssen
Inge Thyssen
Johannes Thyssen
Jørgen Nielsen Thyssen
Johanne Frederikke Ebsen
Anna Cathrine Thyssen
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
1905-
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
F:
16 aug. 1905
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Else Marie Rossen
Ib Jacobsen Holdt
Mathias Nissen Rossen
Jørn Thyssen Rossen
1949-
Jørn Thyssen Rossen
F:
25 apr. 1949
Toftlund s. (Ørderup)
Anne Marie Thyssen
Thorvald Andersen Rossen
1907-
Thorvald Andersen Rossen
F:
30 okt. 1907
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
22 mar. 1935
Peter Thyssen
Birte
Kjeld Thysen
Inge Marie
Hans Christian Thyssen
Anni
Josias Schack Thyssen
1914-1997
Josias Schack Thyssen
F:
13 jan. 1914
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 aug. 1997
Skærbæk s. (Kagebøl)
Maren (Maja) Hansen
Else Marie Obling
1885-
Else Marie Obling
F:
14 mar. 1885
Vodder s. (Åved)
Peter Thyssen
1878-
Peter Thyssen
F:
24 sep. 1878
Nr. Løgum
G:
6 okt. 1905
Hanne Obling
1887-1939
Hanne Obling
F:
13 aug. 1887
Vodder s. (Åved)
D:
24 jun. 1939
Thomas Andersen Fog
1882-1915
Thomas Andersen Fog
F:
1 jan. 1882
G:
11 jan. 1909
D:
2 jan. 1915
1. verdenskrig
Mads Rosenbæk
1891-
Mads Rosenbæk
F:
28 sep. 1891
Vejrup s. (Sdr. Vejrup)
G:
28 aug. 1920
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Dødfødt søn
Dødfødt søn
Hans Lassen Obling
1928-1928
Hans Lassen Obling
F:
28 jan. 1928
D:
14 jun. 1928
Hans Lassen Obling
1930-1997
Hans Lassen Obling
F:
12 feb. 1930
D:
14 dec. 1997
Anne Marie Obling
Simon Mikkelsen Obling
1892-1967
Simon Mikkelsen Obling
F:
18 jun. 1892
Vodder s. (Åved)
D:
15 feb. 1967
Ribe (hvilehjem "ved Åen")
Petrea Lastein
1903-1962
Petrea Lastein
F:
31 okt. 1903
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 maj 1927
Vodder
D:
26 jun. 1962
Ribe (Sygehuset)
Elis Obling
1896-
Elis Obling
F:
11 jun. 1896
Vodder s. (Åved)
Hansine Svop
1894-
Hansine Svop
F:
11 mar. 1894
G:
30 maj 1922
Dødfødt datter
Anne Obling
1902-
Anne Obling
F:
11 jan. 1902
Vodder s. (Åved)
Ane Marie Thyssen
1863-
Ane Marie Thyssen
F:
11 aug. 1863
Vodder s. (Gånsager)
Hans Lassen Nissen Obling
1858-1938
Hans Lassen Nissen Obling
F:
5 sep. 1858
Vodder s. (Åved)
D:
23 sep. 1938
Simon Mikkelsen Thyssen
1835-1929
Simon Mikkelsen Thyssen
F:
22 jun. 1835
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
27 jul. 1929
Vodder s. (Gånsager)
Else Marie Beyer
1828-1865
Else Marie Beyer
F:
9 jul. 1828
Branderup
G:
13 nov. 1862
Vodder
D:
8 aug. 1865
Vodder s. (Gånsager)
Simon Mikkelsen Thyssen
1898-
Simon Mikkelsen Thyssen
F:
16 jul. 1898
Vodder s. (Gånsager)
Lotte Brandt
Lotte Brandt
G:
29 dec. 1930
Esther Frederikke Thyssen
1900-1922
Esther Frederikke Thyssen
F:
25 feb. 1900
Vodder s. (Gånsager)
D:
13 jan. 1922
Lorenz Riggelsen Thyssen
1902-
Lorenz Riggelsen Thyssen
F:
2 feb. 1902
Vodder s. (Gånsager)
Gerda Marie Carl
1904-
Gerda Marie Carl
F:
17 mar. 1904
Slagelse Skt. Peders Lands. (Landsgrav)
G:
17 mar. 1925
Brøns
Dødfødt datter
Anne Cathrine Thyssen
1905-
Anne Cathrine Thyssen
F:
15 jul. 1905
Vodder s. (Gånsager)
Kristian Vestergaard
1903-
Kristian Vestergaard
F:
22 feb. 1903
G:
8 okt. 1935
Mikael Simonsen Thyssen
1871-
Mikael Simonsen Thyssen
F:
15 jul. 1871
Vodder s. (Gånsager)
Marie M. Riggelsen
1871-1913
Marie M. Riggelsen
F:
28 jan. 1871
G:
12 jan. 1897
Vodder
D:
16 jun. 1913
Ingeborg Agathe Lund
1893-
Ingeborg Agathe Lund
F:
19 apr. 1893
Højer
G:
22 jun. 1918
Vodder
Andreas Simonsen Thyssen
1873-1873
Andreas Simonsen Thyssen
F:
18 maj 1873
Vodder s. (Gånsager)
D:
27 sep. 1873
Vodder s. (Gånsager)
Karl Thyssen Christensen
1900-1930
Karl Thyssen Christensen
F:
8 jul. 1900
Aarhus Domsogn (Redningshjemmet "Bethesda")
D:
6 dec. 1930
København (Rigshospitalet)
Gunde Marie Christensen
1903-
Gunde Marie Christensen
F:
16 sep. 1903
Hans Christensen
Anne Cathrine Christensen
1905-1991
Anne Cathrine Christensen
F:
10 dec. 1905
Toftlund
D:
30 dec. 1991
Hans Feddersen
1901-1974
Hans Feddersen
F:
25 jun. 1901
Kiel
G:
4 mar. 1930
Møgeltønder
D:
24 apr. 1974
Møgeltønder
Simon Thyssen Christensen
1910-1927
Simon Thyssen Christensen
F:
10 apr. 1910
Møgeltønder
D:
11 nov. 1927
Møgeltønder
Elna Laurine Christensen
Axel Henriksen
Christian Laurits Christensen
Johanne Andersen
Astrid Helene Christensen
1920-1993
Astrid Helene Christensen
F:
29 jul. 1920
Møgeltønder
D:
15 jan. 1993
Karsten Petersen Linnet
1912-1971
Karsten Petersen Linnet
F:
3 dec. 1912
Møgeltønder
G:
18 maj 1944
Møgeltønder
D:
17 dec. 1971
Else Marie Thyssen
1874-1956
Else Marie Thyssen
F:
29 maj 1874
Vodder s. (Gånsager)
D:
19 mar. 1956
Møgeltønder
Laurids Christian Christensen
1875-1965
Laurids Christian Christensen
F:
23 feb. 1875
Ravsted s. (Fogderup)
G:
13 dec. 1902
D:
20 dec. 1965
Møgeltønder
Peter Nissen Warming
1905-1908
Peter Nissen Warming
F:
22 sep. 1905
D:
5 apr. 1908
Simon Thyssen Warming
1907-1935
Simon Thyssen Warming
F:
18 aug. 1907
D:
21 jan. 1935
Anna Cathrine Warming
Peter Rasmussen
Dødfødt datter
1912-1912
Dødfødt datter
F:
15 jul. 1912
D:
15 jul. 1912
Marie Margrethe Warming
Andrea Thyssen
1877-1969
Andrea Thyssen
F:
6 jan. 1877
Vodder s. (Gånsager)
D:
24 jun. 1969
Tønder (Sygehuset)
Antonius Knudsen Eliazer Claudius Warming
1877-1945
Antonius Knudsen Eliazer Claudius Warming
F:
14 jul. 1877
Rodenæs
G:
9 jul. 1904
D:
13 feb. 1945
Ribe (sygehuset)
Jes Brodersen Thyssen
1881-1899
Jes Brodersen Thyssen
F:
4 jun. 1881
Vodder s. (Gånsager)
D:
21 jul. 1899
Vodder s. (Gånsager)
Anne Cathrine Beyer
1836-1913
Anne Cathrine Beyer
F:
3 maj 1836
G:
16 jun. 1871
Vodder
D:
1 feb. 1913
Vodder s. (Gånsager)
Kjesten Marie Thyssen
1838-1879
Kjesten Marie Thyssen
F:
24 jan. 1838
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
13 nov. 1879
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Jess Clausen Peters
1894-
Jess Clausen Peters
F:
20 nov. 1894
Anna Nielsen
1894-
Anna Nielsen
F:
26 maj 1894
G:
22 aug. 1920
Johan Gotfred Peters
1896-1916
Johan Gotfred Peters
F:
19 feb. 1896
D:
30 jun. 1916
August Adolf Peters
1897-
August Adolf Peters
F:
24 jun. 1897
Jenny Petrea Frederikke Hansen
1903-
Jenny Petrea Frederikke Hansen
F:
19 mar. 1903
G:
17 nov. 1923
Bodil Kirstine Peters
1899-
Bodil Kirstine Peters
F:
1 maj 1899
Niels Kristian M. Jensen
1897-
Niels Kristian M. Jensen
F:
3 maj 1897
G:
27 mar. 1921
Inger Marie Peters
1900-
Inger Marie Peters
F:
24 dec. 1900
Niels Storgaard
1895-
Niels Storgaard
F:
29 mar. 1895
G:
7 apr. 1922
Sigrid Petrea Peters
1906-
Sigrid Petrea Peters
F:
11 nov. 1906
Aksel Peder Munk
1905-1934
Aksel Peder Munk
F:
11 apr. 1905
G:
21 dec. 1928
D:
1 apr. 1934
Else Marie Kirstine Thyssen
1865-1922
Else Marie Kirstine Thyssen
F:
29 jun. 1865
Spandet s. (Mølby)
D:
14 okt. 1922
Jens Peter Peters
1869-1925
Jens Peter Peters
F:
20 okt. 1869
G:
3 dec. 1892
D:
26 jul. 1925
Severine Sørensen
1892-
Severine Sørensen
F:
13 nov. 1892
Knud Schmidt
1891-
Knud Schmidt
F:
27 apr. 1891
G:
13 nov. 1914
Inge Marie Sørensen
Hans Sørensen
1905-
Hans Sørensen
F:
27 mar. 1905
Jensine Kristine Hunderup
1904-
Jensine Kristine Hunderup
F:
15 okt. 1904
Skærbæk s. (Hjemsted)
Maren Kirstine Thyssen
1867-
Maren Kirstine Thyssen
F:
20 feb. 1867
Spandet s. (Mølby)
Søren Sørensen
Michael Simonsen Thyssen
1869-
Michael Simonsen Thyssen
F:
18 jul. 1869
Vodder s. (Gånsager)
Dødfødt søn
Hanne Thyssen
1873-1876
Hanne Thyssen
F:
6 mar. 1873
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
6 jul. 1876
Vodder s. (Gånsager Mark)
Andreas Petersen Thyssen
1875-
Andreas Petersen Thyssen
F:
23 mar. 1875
Vodder s. (Gånsager Mark)
Janke Hans Lorenzen
Maren Andersen Grøn
Inge Maria Cathrine Hunderup
1903-
Inge Maria Cathrine Hunderup
F:
25 maj 1903
Skærbæk s. (Hjemsted)
Carl Martin Lorenzen
1898-
Carl Martin Lorenzen
F:
17 okt. 1898
Neukirchen s. (Süderdeich)
G:
10 nov. 1925
Vodder
Jensine Kristine Hunderup
1904-
Jensine Kristine Hunderup
F:
15 okt. 1904
Skærbæk s. (Hjemsted)
Hans Sørensen
1905-
Hans Sørensen
F:
27 mar. 1905
Jens Hunderup
1906-
Jens Hunderup
F:
8 jan. 1906
Vodder s. (Gånsager)
Clara Andreasen
1906-
Clara Andreasen
F:
21 nov. 1906
G:
6 okt. 1929
Jes Clausen Hunderup
Ingeborg Hansen
Petra Jette Petersen
Thyra Hunderup
1912-1912
Thyra Hunderup
F:
12 jul. 1912
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 dec. 1912
Hans Mathiesen Hunderup
Hanne Thyssen
1877-1952
Hanne Thyssen
F:
30 jun. 1877
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
12 dec. 1952
Vodder s. (Frifelt)
Hans Jensen Hunderup
1877-1968
Hans Jensen Hunderup
F:
22 feb. 1877
Skærbæk s.
G:
14 dec. 1901
D:
9 dec. 1968
V. Vedsted s. (statshosp.)
Jessine Clausmine Thyssen
1879-
Jessine Clausmine Thyssen
F:
22 maj 1879
Vodder s. (Gånsager Mark)
Peter Nielsen Laursen
1876-
Peter Nielsen Laursen
F:
5 nov. 1876
G:
17 maj 1902
Brøns
Peter Jessen Beck
1873-
Peter Jessen Beck
F:
15 aug. 1873
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 feb. 1930
Rejsby
Jes Clausen Thyssen
1840-1879
Jes Clausen Thyssen
F:
26 okt. 1840
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
21 apr. 1879
Vodder s. (Gånsager Mark)
Inge Marie Petersen
1842-1917
Inge Marie Petersen
F:
25 dec. 1842
G:
6 apr. 1865
D:
30 dec. 1917
Peter Nielsen Thyssen
Aase Lyngby Jensen
Otto Bernhard Thyssen
Bruno Gustav Thyssen
Gurli Nielsen
Helmut Thyssen
Frederik Mikkelsen Thyssen
1879-
Frederik Mikkelsen Thyssen
F:
1 apr. 1879
Anna Louise Henriette Schmidt
1884-1938
Anna Louise Henriette Schmidt
F:
14 jan. 1884
G:
21 maj 1910
D:
27 maj 1938
Peter Mikkelsen Thyssen
1843-1888
Peter Mikkelsen Thyssen
F:
1 sep. 1843
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
2 feb. 1888
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Mette M. Thomsen
1843-
Mette M. Thomsen
F:
3 nov. 1843
G:
4 apr. 1877
Else Marie Basballe
1802-1844
Else Marie Basballe
F:
8 nov. 1802
Vodder s. (Gånsager)
D:
31 mar. 1844
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Michael Simonsen Thyssen
1804-1876
Michael Simonsen Thyssen
F:
14 jan. 1804
Vodder s. (Åved)
G:
25 apr. 1832
D:
9 jan. 1876
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Hans Basballe
1805-1845
Hans Basballe
F:
6 dec. 1805
D:
15 jun. 1845
Adser Basballe
1808-1808
Adser Basballe
F:
22 aug. 1808
D:
30 aug. 1808
Hanne Pedersdatter
1771-1808
Hanne Pedersdatter
F:
2 apr. 1771
Vodder s. (Birkelev)
D:
23 aug. 1808
Vodder s. (Gånsager)
Jes Clausen Jensen
1765-1841
Jes Clausen Jensen
F:
21 jul. 1765
G:
25 apr. 1794
D:
24 maj 1841
Peder Hansen
Maren Clausdatter
1737-1799
Maren Clausdatter
F:
1737
Vodder s. (Birkelev)
D:
12 jan. 1799
Vodder s. (Birkelev)
Hans Pedersen
Maren Bundesdatter
Maren Pedersdatter
Alexander Johansen Gardener
Else Bundesdatter
Jens Lassen
Else Pedersdatter
Bunde Clausen
Anna Pedersdatter
Hans Nielsen
Forældre
Jens Bundesen
1620-1681
Bodil Jesdatter
Peder Jensen
ca. 1655-1725
Peder Jensen
F:
ca. 1655
fmtl. Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1725
Roager s. (Ø. Åbølling)
Anne Poulsdatter
ca. 1665-
Anne Poulsdatter
F:
ca. 1665
fmtl. Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
1684
Roager