Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Christian Bruun
1585 - 1650 (65 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Peder Bruun
1678-
Peder Bruun
F:
o. 1675/78
Ballum s. (Vesterende)
Maria Bruun
1680-
Maria Bruun
F:
o. 1675/80
Ballum s. (Vesterende)
Jegge Andersen
1680-
Jegge Andersen
F:
o. 1678/80
Ballum s. (Vesterende)
Christian Bruun
1719-
Christian Bruun
F:
25 nov. 1719
Ballum s. (Østerende)
Niels Bruun
1722-
Niels Bruun
F:
12 jun. 1722
Ballum s. (Østerende)
Mathias Bruun
1682-1770
Mathias Bruun
F:
25 dec. 1682
Ballum s. (Vesterende)
D:
17 mar. 1770
Ballum s. (Bodsbøl)
Ingeborg Nielsdatter
1681-1768
Ingeborg Nielsdatter
F:
7 sep. 1681
Ballum s. (Vesterende)
D:
4 nov. 1768
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Christopher Jørgensen Bruun
1749-
Christian Christopher Jørgensen Bruun
F:
3 sep. 1749
Ballum s. (Vesterende)
Christopher Jørgen Bruun
1685-
Christopher Jørgen Bruun
F:
25 maj 1685
Ballum s. (Vesterende)
Ane Kathrine
Ane Kathrine
G:
28 jun. 1748
Ballum
Ode Bruun
1687-
Ode Bruun
F:
6 nov. 1687
Ballum s. (Vesterende)
Hanne Marie Jensdatter
1723-
Hanne Marie Jensdatter
F:
15 jul. 1723
Ballum s. (Vesterende)
Niels Jensen
1726-
Niels Jensen
F:
20 apr. 1726
Ballum s. (Vesterende)
Christian Jensen
1728-1742
Christian Jensen
F:
30 sep. 1728
Ballum s. (Vesterende)
D:
3 maj 1742
Ballum s. (Vesterende)
Sara Bruun
1690-1752
Sara Bruun
F:
23 apr. 1690
Ballum s. (Vesterende)
D:
5 dec. 1752
Ballum s. (Vesterende)
Jens Nielsen (Windsø)
Christian Bruun
1650-1715
Christian Bruun
F:
o. 1645/50
fmtl. Skast
D:
tidligst 1715
Maren fmtl. Mathiasdatter
1655-
Maren fmtl. Mathiasdatter
F:
o. 1650/55
Hans Johannessen
1720-
Hans Johannessen
F:
29 okt. 1720
Ballum s. (Bodsbøl)
Karen Johannesdatter
1724-
Karen Johannesdatter
F:
1724
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Cathrine Johannesdatter
1726-
Ane Cathrine Johannesdatter
F:
1726
Ballum s. (Bodsbøl)
Ode Bruun
1690-
Ode Bruun
F:
11 feb. 1690
Ballum s. (Bodsbøl)
Johannes Hansen
Anne Bruun
1693-1698
Anne Bruun
F:
1692/93
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
1698
Ballum s. (Bodsbøl)
Lorenz Bruun
1660-1716
Lorenz Bruun
F:
o. 1655/60
fmtl. Skast
D:
tidligst 1716
Kirsten
-ca. 1716
Kirsten
D:
ca. 1715/16
Johan Bruun
Maria Bruun
Peter Bruun
1612-1670
Peter Bruun
F:
o. 1608/12
fmtl. Føhr
D:
? o. 1670
? Ode
Anna Thomasdatter
Otto Daniel Clausen
1670-1709
Otto Daniel Clausen
F:
o. 1660/70
D:
1709
Sara Bruun
ca. 1651-1700
Sara Bruun
F:
ca. 1651
Løgumkloster
D:
3 sep. 1700
Ballum s. (præstegården)
Thomas Andersen
1642-1681
Thomas Andersen
F:
o. 1640/42
Ballum s. (Vesterende)
D:
1681
Ballum s. (Vesterende)
Sara Andersdatter
1703-1705
Sara Andersdatter
F:
1703
Ballum s. (Østerende)
D:
23 feb. 1705
Ballum s. (Østerende)
Hans Andersen Møller
1704-
Hans Andersen Møller
F:
1704
Ballum s. (Østerende)
Dødfødt datter
1732-1732
Dødfødt datter
F:
7 nov. 1732
Ballum s. (Husum)
D:
7 nov. 1732
Ballum s. (Husum)
Jens Laurids Truelsen
1758-
Jens Laurids Truelsen
F:
5 apr. 1758
Ballum s. (Kringelum)
Jens Laurids Truelsen
1759-
Jens Laurids Truelsen
F:
28 nov. 1759
Ballum s. (Kringelum)
Mette Marie Truelsdatter
1761-1841
Mette Marie Truelsdatter
F:
23 okt. 1761
Ballum s. (Kringelum)
D:
27 apr. 1841
Iver Jessen
1746-1794
Iver Jessen
F:
7 nov. 1746
Ballum s. (Vesterende)
G:
19 okt. 1781
Ballum
D:
14 mar. 1794
Ballum s. (Vesterende)
Marie Magdalene Haamann
1843-1855
Marie Magdalene Haamann
F:
4 dec. 1843
Løgumkloster
D:
23 apr. 1855
Løgumkloster
Johanne Haamann
1845-
Johanne Haamann
F:
15 sep. 1845
Løgumkloster
Dorothea Haamann
1848-
Dorothea Haamann
F:
20 jan. 1848
Løgumkloster
Andreas Jensen Clemmensen
1841-
Andreas Jensen Clemmensen
F:
6 jan. 1841
G:
5 maj 1869
Løgumkloster
Juliane Haamann
1850-1853
Juliane Haamann
F:
12 okt. 1850
Løgumkloster
D:
3 aug. 1853
Løgumkloster
Mette Marie Marcussen
1822-1859
Mette Marie Marcussen
F:
21 feb. 1822
Brøns s. (Normsted)
D:
20 jul. 1859
Løgumkloster
Detlef Haamann
1812-1853
Detlef Haamann
F:
13 apr. 1812
Løgumkloster
G:
13 okt. 1843
Løgumkloster
D:
1 jun. 1853
Løgumkloster
Maria Marcussen
1824-
Maria Marcussen
F:
6 jan. 1824
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Hansen Boysen Marcussen
1826-1827
Niels Hansen Boysen Marcussen
F:
3 maj 1826
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 mar. 1827
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Iver Jessen Marcussen
1795-
Iver Jessen Marcussen
F:
1 okt. 1795
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hanne Nielsdatter
1793-1833
Hanne Nielsdatter
F:
28 apr. 1793
Ballum s. (Østerende)
G:
2 feb. 1821
Ballum
D:
26 nov. 1833
Ballum s. (Østerende)
Ingeborg Svendsdatter
1794-1862
Ingeborg Svendsdatter
F:
O. 1790/1794
Guldager s.
G:
7 maj 1835
Ballum
D:
10 jul. 1862
Vesterende-Ballum (Ballum s.)
Maren Christensdatter
ca. 1813-
Maren Christensdatter
F:
ca. 1813
Guldager s.
Marcus Hansen Feddersen
1821-1821
Marcus Hansen Feddersen
F:
13 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
23 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Christensen Feddersen
1822-1822
Maren Christensen Feddersen
F:
20 apr. 1822
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
28 jul. 1822
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Mette Marie Feddersen
1823-1829
Mette Marie Feddersen
F:
17 nov. 1823
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
27 jan. 1829
Ballum s. (Mølby)
Maren Feddersen
1826-1828
Maren Feddersen
F:
25 okt. 1826
Ballum s. (Mølby)
D:
24 mar. 1828
Ballum s. (Mølby)
Mette Marie Feddersen
1829-1837
Mette Marie Feddersen
F:
4 aug. 1829
Ballum s. (Mølby)
D:
5 apr. 1837
Ballum s. (Mølby)
Maren Feddersen
1832-
Maren Feddersen
F:
4 feb. 1832
Ballum s. (Mølby)
Hanne Marie Feddersen
1834-1836
Hanne Marie Feddersen
F:
24 dec. 1834
Ballum s. (Mølby)
D:
13 mar. 1836
Ballum s. (Mølby)
Marcus Hansen Feddersen
1837-1840
Marcus Hansen Feddersen
F:
11 jun. 1837
Ballum s. (Mølby)
D:
28 jan. 1840
Ballum s. (Mølby)
Maren Marcusdatter
1797-1843
Maren Marcusdatter
F:
31 jul. 1797
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
8 apr. 1843
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Christen Hansen Feddersen
1777-1857
Christen Hansen Feddersen
F:
3 maj 1777
Østerende-Ballum (Ballum s.)
G:
2 feb. 1821
Ballum
D:
6 dec. 1857
Østerende-Ballum (Ballum s.)
Laust Marcussen
1800-1804
Laust Marcussen
F:
1 sep. 1800
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
5 mar. 1804
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Kirsten Marie Henriksen
1846-1846
Kirsten Marie Henriksen
F:
1 feb. 1846
Ballum s. (Mølby)
D:
3 feb. 1846
Ballum s. (Mølby)
Anna Magdalene Marcusdatter
1804-1863
Anna Magdalene Marcusdatter
F:
8 okt. 1804
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
23 jan. 1863
Johannes Henriksen
ca. 1789-1846
Johannes Henriksen
F:
ca. 1789
Rømø
D:
8 sep. 1846
Ballum s. (Mølby)
Marcus Marcussen
1758-1843
Marcus Marcussen
F:
6 feb. 1758
Møgeltønder
G:
31 okt. 1794
Ballum
D:
11 jan. 1843
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anders Truelsen Møller
1764-1827
Anders Truelsen Møller
F:
15 dec. 1764
Ballum s. (Kringelum)
D:
7 mar. 1827
Ballum s. (Kringelum)
Cathrine Margrethe Thomsen
1766-1808
Cathrine Margrethe Thomsen
F:
3 aug. 1766
G:
27 nov. 1795
Ballum
D:
3 jul. 1808
Christine Benedicte Gram
1832-
Christine Benedicte Gram
F:
5 sep. 1832
Catharina Margrethe Gram
1869-
Catharina Margrethe Gram
F:
27 aug. 1869
Kina
Anders Truelsen Gram
1833-
Anders Truelsen Gram
F:
27 nov. 1833
Ballum s. (Vesterende)
Ane Christine Marie Boysen
1844-
Ane Christine Marie Boysen
F:
9 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
15 aug. 1868
Niels Pedersen Gram
1835-1859
Niels Pedersen Gram
F:
14 sep. 1835
Mjolden
D:
12 maj 1859
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Augustine Gram
1838-
Augustine Gram
F:
9 mar. 1838
Truels Lassen Gram
1840-
Truels Lassen Gram
F:
5 sep. 1840
Gyde Margrethe Helene Gram
1842-
Gyde Margrethe Helene Gram
F:
11 jan. 1842
Otto Diderik Gram
1843-1843
Otto Diderik Gram
F:
21 jan. 1843
D:
30 mar. 1843
Peter Nielsen Jepsen
1879-1924
Peter Nielsen Jepsen
F:
17 jan. 1879
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
23 jun. 1924
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Heinrich Jepsen
1881-
Christian Heinrich Jepsen
F:
8 dec. 1881
Ballum s. (Bodsbøl)
Ottoline Katrine Gram
1844-1913
Ottoline Katrine Gram
F:
5 feb. 1844
Ballum s. (Vesterende)
D:
28 dec. 1913
Ballum s. (Bodsbøl)
Jens Sørensen Jepsen
Jens Sørensen Jepsen
G:
12 sep. 1876
Ballum
Ane Sophie Gram
1845-1846
Ane Sophie Gram
F:
18 apr. 1845
D:
12 nov. 1846
Peder Nielsen Gram
1847-
Peder Nielsen Gram
F:
8 okt. 1847
Ane Sophie Gram
1849-1849
Ane Sophie Gram
F:
26 jun. 1849
D:
2 dec. 1849
Otto Dusinus Gram
1850-1851
Otto Dusinus Gram
F:
3 nov. 1850
D:
4 jan. 1851
Peter August Gram
1853-
Peter August Gram
F:
15 mar. 1853
Cathrine Margrethe Møller
1810-1856
Cathrine Margrethe Møller
F:
13 jan. 1810
D:
15 feb. 1856
Peder Nielsen Gram
1810-1858
Peder Nielsen Gram
F:
11 feb. 1810
Ballum s. (Vesterende)
G:
7 okt. 1831
D:
28 mar. 1858
Truels Lassen Møller
1811-1834
Truels Lassen Møller
F:
15 nov. 1811
D:
12 jun. 1834
Augustine Møller
1774-1831
Augustine Møller
F:
5 dec. 1774
G:
4 mar. 1809
Ballum
D:
5 jul. 1831
Jens Lausten Truelsen
1767-1768
Jens Lausten Truelsen
F:
28 jul. 1767
Ballum s. (Kringelum)
D:
30 nov. 1768
Ballum s. (Kringelum)
Andreas Truelsen
1770-1821
Andreas Truelsen
F:
12 nov. 1770
Ballum s. (Kringelum)
D:
23 mar. 1821
Ballum s. (Kringelum)
Catharina Andersdatter
1733-1775
Catharina Andersdatter
F:
17 dec. 1733
Ballum s. (Husum)
D:
16 apr. 1775
Ballum s. (Kringelum)
Truels Jensen
1720-1775
Truels Jensen
F:
1 aug. 1720
Ballum s. (Kringelum)
G:
9 okt. 1756
Ballum
D:
1 dec. 1775
Ballum s. (Kringelum)
Dødfødt datter
1736-1736
Dødfødt datter
F:
1736
Ballum s. (Husum)
D:
1736
Ballum s. (Husum)
Anne Margrethe Nielsdatter
1760-1792
Anne Margrethe Nielsdatter
F:
29 maj 1760
Ballum s. (Husum)
D:
19 maj 1792
Brede s. (Harris)
Niels Truelsen
1747-1830
Niels Truelsen
F:
29 apr. 1747
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
3 dec. 1784
Ballum
D:
3 nov. 1830
Brede s. (Harris)
Esther Nielsdatter
1762-1765
Esther Nielsdatter
F:
12 jun. 1762
Ballum s. (Husum)
D:
22 jun. 1765
Ballum s. (Husum)
Esther Nielsdatter
1764-
Esther Nielsdatter
F:
22 sep. 1764
Ballum s. (Husum)
Niels Nielsen Møller
1793-1813
Niels Nielsen Møller
F:
3 sep. 1793
Ballum s. (Husum)
D:
21 feb. 1813
Ballum s. (Husum)
Botilla Nielsdatter Møller
1797-
Botilla Nielsdatter Møller
F:
9 apr. 1797
Ballum s. (Husum)
Mikkel Andersen Møller
1800-
Mikkel Andersen Møller
F:
8 apr. 1800
Ballum s. (Husum)
Ane Møller
1851-
Ane Møller
F:
19 feb. 1851
Ballum s. (Nørhus)
Laust Møller
1854-
Laust Møller
F:
26 jun. 1854
Ballum s. (Nørhus)
Anders Møller
1856-
Anders Møller
F:
10 dec. 1856
Ballum s. (Nørhus)
Knud Jensen Mathiesen
1882-
Knud Jensen Mathiesen
F:
19 aug. 1882
Højer
Boh Mathiesen
1884-1909
Boh Mathiesen
F:
1 apr. 1884
Højer
D:
21 dec. 1909
Højer
Margrethe Kjestine Mathiesen
1892-
Margrethe Kjestine Mathiesen
F:
2 maj 1892
Højer
Johannes Berlin
1887-
Johannes Berlin
F:
1 jul. 1887
Itzehoe
G:
11 dec. 1914
Højer
Lauritz Anders Mathiesen
1893-1894
Lauritz Anders Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
17 jan. 1894
Højer
Hans Mathiesen
1893-1894
Hans Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
11 jan. 1894
Højer
Botilde Møller
1859-
Botilde Møller
F:
5 maj 1859
Ballum s. (Nørhus)
Claus Mathiesen
1859-1915
Claus Mathiesen
F:
9 jul. 1859
Højer
G:
8 nov. 1881
Ballum
D:
23 feb. 1915
Højer
Kirsten Møller
1828-1862
Kirsten Møller
F:
29 nov. 1828
Ballum s. (Husum)
D:
25 feb. 1862
Ballum s. (Nørhus)
Knud Jensen Møller
1817-
Knud Jensen Møller
F:
26 jul. 1817
Ballum s. (Nørhus)
G:
4 apr. 1850
Ballum
Anders Mikkelsen Møller
1895-
Anders Mikkelsen Møller
F:
19 jul. 1895
Ballum s. (Husum)
Peder Mikkelsen Møller
1896-
Peder Mikkelsen Møller
F:
8 sep. 1896
Ballum s. (Husum)
Anna Jensine Ibsen
1905-
Anna Jensine Ibsen
F:
8 sep. 1905
Henne s. (Houstrup)
Karl Frederik Møller
1898-
Karl Frederik Møller
F:
1 maj 1898
Ballum s. (Husum)
Catharina Christine Margrethe Jürgensen
1899-
Catharina Christine Margrethe Jürgensen
F:
25 jan. 1899
Skak Jensen
1919-
Skak Jensen
F:
18 jul. 1919
Ballum s. (Bodsbøl)
Anna Andersen
Anna Andersen
G:
3 aug. 1945
Abild
NN
Ane Pedrea Jensen
1921-
Ane Pedrea Jensen
F:
8 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl)
Finn
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
1909-
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
F:
28 apr. 1909
Nyborg
Bothilde Møller
1899-
Bothilde Møller
F:
19 nov. 1899
Ballum s. (Husum)
Magnus Jensen
1888-1950
Magnus Jensen
F:
2 apr. 1888
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
7 jan. 1919
Ballum
D:
6 feb. 1950
Augustenborg (sindssygehospitalet)
Frederikke Møller
1901-
Frederikke Møller
F:
8 mar. 1901
Ballum s. (Husum)
Jürgen Jessen Jürgensen
1892-
Jürgen Jessen Jürgensen
F:
5 mar. 1892
Løgumkloster
Karoline Møller
1903-
Karoline Møller
F:
2 maj 1903
Ballum s. (Husum)
Johannes Møller
1908-
Johannes Møller
F:
21 apr. 1908
Ballum s. (Husum)
Laust Nielsen Møller
1870-1926
Laust Nielsen Møller
F:
18 okt. 1870
Ballum s. (Husum)
D:
29 jun. 1926
Tønder
Ane Pedrea Jensen
1870-1922
Ane Pedrea Jensen
F:
22 nov. 1870
Skast
G:
1894
D:
1 sep. 1922
Ballum s. (Husum)
Bothilde Møller
1872-
Bothilde Møller
F:
21 aug. 1872
Ballum s. (Husum)
Niels Lorenzen
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Herle Hansen
1899-1993
Herle Hansen
F:
7 nov. 1899
Ballum s. (Østerende)
D:
27 nov. 1993
Jens Lorenzen
1897-1971
Jens Lorenzen
F:
3 nov. 1897
G:
17 nov. 1921
Ballum
D:
1971
Ane Marie Møller
1873-
Ane Marie Møller
F:
28 nov. 1873
Ballum s. (Husum)
Niels Thomsen Hansen
1869-
Niels Thomsen Hansen
F:
22 nov. 1869
Ballum s. (Østerende)
G:
30 nov. 1898
Ballum
Anders Mikkelsen Møller
1831-
Anders Mikkelsen Møller
F:
25 maj 1831
Ballum s. (Husum)
Frederikke Nielsen
1830-
Frederikke Nielsen
F:
23 dec. 1830
G:
3 nov. 1869
Ballum
Caroline Møller
1834-
Caroline Møller
F:
7 aug. 1834
Ballum s. (Husum)
Nis Truelsen Gram
1840-
Nis Truelsen Gram
F:
10 sep. 1840
Hejls s.
G:
27 feb. 1863
Ballum
Nicoline Møller
1837-1838
Nicoline Møller
F:
21 maj 1837
Ballum s. (Husum)
D:
27 apr. 1838
Ballum s. (Husum)
Laust Nielsen Møller
1803-1837
Laust Nielsen Møller
F:
19 jul. 1803
Ballum s. (Husum)
D:
2 jun. 1837
Ballum s. (Husum)
Botilla Andersdatter
1806-
Botilla Andersdatter
F:
12 sep. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
17 nov. 1827
Ballum
Niels Nielsen Møller
1767-1806
Niels Nielsen Møller
F:
14 feb. 1767
Ballum s. (Husum)
D:
8 feb. 1806
Ballum s. (Husum)
Kirsten Mikkelsdatter
1771-1807
Kirsten Mikkelsdatter
F:
4 sep. 1771
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
12 okt. 1792
Ballum
D:
3 jan. 1807
Ballum s. (Husum)
Ellen Andersdatter
1739-
Ellen Andersdatter
F:
1 mar. 1739
Ballum s. (Husum)
Niels Nielsen Møller
1723-1810
Niels Nielsen Møller
F:
23 sep. 1723
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
8 feb. 1759
Ballum
D:
31 aug. 1810
Ballum s. (Husum)
Anders Andersen Møller
1739-1743
Anders Andersen Møller
F:
1 mar. 1739
Ballum s. (Husum)
D:
21 maj 1743
Ballum s. (Husum)
Anders Andersen Møller
1705-1770
Anders Andersen Møller
F:
1705
Ballum s. (Østerende)
D:
1770
Ballum s. (Kringelum)
Anne Lauridsdatter
1700-
Anne Lauridsdatter
F:
1700
Ballum s. (Husum)
Ellen Pedersdatter
1682-før 1740
Ellen Pedersdatter
F:
2 nov. 1682
Ballum s. (præstegården)
D:
før 1740
Anders Hansen Møller
ca. 1666-1705
Anders Hansen Møller
F:
ca. 1666
fmtl. Ballum s. (Østerende)
D:
1705
Ballum s. (Østerende)
Sønnich Møller Nicolaisen
1735-1798
Sønnich Møller Nicolaisen
F:
4 nov. 1735
Ballum s. (Østerende)
D:
26 aug. 1798
Brede s. (Bredebro)
Hans Truelsen
1799-1799
Hans Truelsen
F:
25 jul. 1799
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
24 okt. 1799
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peder Hansen Tofte
1800-
Peder Hansen Tofte
F:
22 okt. 1800
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Metmarie Truelsdatter
1802-1819
Metmarie Truelsdatter
F:
16 okt. 1802
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
11 nov. 1819
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Sara Katrine Tofte
1841-1921
Sara Katrine Tofte
F:
8 okt. 1841
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
29 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Gunder Tofte
1844-1920
Gunder Tofte
F:
7 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
3 aug. 1920
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Kjerstine Tofte
1878-
Ane Kjerstine Tofte
F:
17 okt. 1878
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Truelsen Tofte
1880-1936
Hans Truelsen Tofte
F:
15 aug. 1880
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
7 mar. 1936
Amtssygehuset i Gentofte
Elisabeth Henriette Bagge
Hansine Nicoline Tofte
1883-1887
Hansine Nicoline Tofte
F:
11 apr. 1883
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
18 dec. 1887
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Marie Tofte
1883-
Maren Marie Tofte
F:
11 apr. 1883
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Hansen Tofte
1885-1889
Niels Hansen Tofte
F:
22 sep. 1885
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
26 mar. 1889
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Hansen Tofte
1890-1890
Niels Hansen Tofte
F:
14 apr. 1890
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
28 apr. 1890
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Truels Hansen Tofte
1847-1904
Truels Hansen Tofte
F:
13 dec. 1847
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
28 sep. 1904
skibet Ter Neuzen (slagtilfælde om bord)
Esther Pedersen
1851-1941
Esther Pedersen
F:
18 okt. 1851
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
28 dec. 1877
Ballum
D:
4 apr. 1941
Dyssegård s. (Gentofte)
Petrea Tofte
1850-1896
Petrea Tofte
F:
20 sep. 1850
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
27 maj 1896
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Mette Marie Tofte
Hans Truelsen Tofte
1806-1883
Hans Truelsen Tofte
F:
7 sep. 1806
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
5 feb. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Maren Pedersdatter Lund
1810-1883
Maren Pedersdatter Lund
F:
29 nov. 1810
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
5 jan. 1841
Ballum
D:
29 sep. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Sara Hansdatter
1766-1839
Sara Hansdatter
F:
24 maj 1766
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
31 dec. 1839
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Truels Hansen Tofte
1764-1839
Truels Hansen Tofte
F:
20 jan. 1764
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
30 dec. 1795
Ballum
D:
16 okt. 1839
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peder Hansen
1768-1818
Peder Hansen
F:
18 jul. 1768
Ballum s. (Vesterende)
D:
senest 1818
Sønnich Møller Hansen
1771-1771
Sønnich Møller Hansen
F:
24 aug. 1771
D:
9 dec. 1771
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Kirstine Mikkelsen
Johan Frederich Mikkelsen
Mikkel Nissen Mikkelsen
Nis Mikkelsen
1794-1840
Nis Mikkelsen
F:
7 okt. 1794
Ballum s. (Vesterende)
D:
2 jul. 1840
Ballum s. (Østerende)
Christine Feliciane Horn
Anne Christine Hansdatter
1774-1794
Anne Christine Hansdatter
F:
23 jun. 1774
Ballum s. (Vesterende)
D:
31 okt. 1794
Ballum s. (Vesterende)
Mikkel Nissen
Anne Cathrine Hansdatter
1777-
Anne Cathrine Hansdatter
F:
14 nov. 1777
Helene Nicolaisdatter
1737-1780
Helene Nicolaisdatter
F:
7 nov. 1737
Ballum s. (Østerende)
D:
26 nov. 1780
Ballum s. (Vesterende)
Hans Pedersen Smed
ca. 1739-1781
Hans Pedersen Smed
F:
ca. 1739
D:
8 jun. 1781
Ballum s. (Vesterende)
Marie Nicolaisdatter
1740-1815
Marie Nicolaisdatter
F:
8 mar. 1740
Ballum s. (Østerende)
D:
21 jun. 1815
Ballum s. (Vesterende)
Sara Cathrine Nicolaisdatter
1742-1755
Sara Cathrine Nicolaisdatter
F:
9 mar. 1742
Ballum s. (Østerende)
D:
15 apr. 1755
Ballum s. (Østerende)
Sønnich Møller
1782-1818
Sønnich Møller
F:
20 nov. 1782
Brede
D:
senest 1818
Peder Nicolai Andresen
1744-1816
Peder Nicolai Andresen
F:
29 mar. 1744
Ballum s. (Østerende)
D:
2 dec. 1816
Ballum s. (Vesterende)
Hanne Cathrine Luffe
1752-
Hanne Cathrine Luffe
F:
1752
G:
27 nov. 1781
Dødfødt søn
1747-1747
Dødfødt søn
F:
1747
Ballum s. (Vesterende)
D:
1747
Ballum s. (Vesterende)
Lorents Nicolai Andresen
1748-1818
Lorents Nicolai Andresen
F:
10 jul. 1748
Ballum s. (Østerende)
D:
senest 1818
Dødfødt søn
1751-1751
Dødfødt søn
F:
3 dec. 1751
Ballum s. (Østerende)
D:
3 dec. 1751
Ballum s. (Østerende)
Hans Nicolaisen
1757-1818
Hans Nicolaisen
F:
22 mar. 1757
Ballum s. (Østerende)
D:
senest 1818
Sara Pedersdatter
1708-1776
Sara Pedersdatter
F:
1708
Ballum s. (Mølby)
D:
13 jul. 1776
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Nicolai Andreas Sønnichsen
1709-
Nicolai Andreas Sønnichsen
F:
1709
Ballum s. (Østerende)
G:
11 nov. 1734
Ballum
Peder Pedersen
1710-
Peder Pedersen
F:
1710
Ballum s. (Østerende)
Hans Jørgen Pedersen
1711-
Hans Jørgen Pedersen
F:
1711
Ballum s. (Østerende)
Peder Beyer
1738-1769
Peder Beyer
F:
8 okt. 1738
D:
26 apr. 1769
Ingeborg Thomsen
1761-1826
Ingeborg Thomsen
F:
6 jul. 1761
D:
8 mar. 1826
Peder Pedersen Beyer
1752-1823
Peder Pedersen Beyer
F:
24 nov. 1752
G:
1784
D:
29 jan. 1823
Thomas Thomsen
1763-1770
Thomas Thomsen
F:
11 jun. 1763
D:
12 feb. 1770
Cathrine Margrethe Thomsen
1766-1808
Cathrine Margrethe Thomsen
F:
3 aug. 1766
D:
3 jul. 1808
Anders Truelsen Møller
1764-1827
Anders Truelsen Møller
F:
15 dec. 1764
Ballum s. (Kringelum)
G:
27 nov. 1795
Ballum
D:
7 mar. 1827
Ballum s. (Kringelum)
Herlig Thomsen
1768-1769
Herlig Thomsen
F:
8 nov. 1768
D:
27 mar. 1769
Ellen Marie Nicolaisen
1806-
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 aug. 1806
Thyge Hansen Nicolaisen
1811-1883
Thyge Hansen Nicolaisen
F:
28 jan. 1811
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
29 mar. 1838
D:
1883
Skast s. (Skastgård)
Ane Cathrine Hansen
1860-
Ane Cathrine Hansen
F:
17 feb. 1860
Kresten Jensen
1856-1933
Kresten Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s.
G:
20 okt. 1880
D:
15 apr. 1933
Ballum s.
Niels Lorenzen
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Herle Hansen
1899-1993
Herle Hansen
F:
7 nov. 1899
Ballum s. (Østerende)
D:
27 nov. 1993
Jens Lorenzen
1897-1971
Jens Lorenzen
F:
3 nov. 1897
G:
17 nov. 1921
Ballum
D:
1971
Niels Thomsen Hansen
1869-
Niels Thomsen Hansen
F:
22 nov. 1869
Ballum s. (Østerende)
Ane Marie Møller
1873-
Ane Marie Møller
F:
28 nov. 1873
Ballum s. (Husum)
G:
30 nov. 1898
Ballum
Herle Nicolaisen
1841-1889
Herle Nicolaisen
F:
14 jun. 1841
Ballum s. (Mølby)
D:
24 feb. 1889
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Hansen
1830-1913
Peder Andersen Hansen
F:
23 dec. 1830
Mjolden s. (Forballum)
G:
29 mar. 1859
Ballum
D:
13 mar. 1913
Ballum s. (Østerende)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
D:
29 mar. 1933
Højer
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
27 apr. 1897
Ballum
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Agathe Nicolaisen
1878-1944
Agathe Nicolaisen
F:
9 okt. 1878
Ballum s. (Mølby)
D:
7 jun. 1944
Skanderborg
Niels Povlsen
1861-1944
Niels Povlsen
F:
4 jun. 1861
Uldum
G:
4 jan. 1900
Ballum
D:
4 maj 1944
Skanderborg
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ottilie Dorothea Feddersen
1891-1891
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
23 jun. 1891
Højer
D:
3 sep. 1891
Højer
Hanna Amalie Feddersen
1893-1972
Hanna Amalie Feddersen
F:
28 feb. 1893
Højer
D:
19 maj 1972
Højer (Tøndervej 4)
Karl Jeppe Nielsen
1893-1965
Karl Jeppe Nielsen
F:
22 jul. 1893
Bramdrup s. (Bramdrupdam)
D:
15 apr. 1965
Højer (Nørregade 10)
Jacob Feddersen
1895-1925
Jacob Feddersen
F:
16 sep. 1895
Højer
D:
26 nov. 1925
vadehavet ml. Jordsand og Koldby (druknet)
Peter Beyer Feddersen
1897-
Peter Beyer Feddersen
F:
13 okt. 1897
Højer
Otilie Dorothee Feddersen
1898-1898
Otilie Dorothee Feddersen
F:
11 nov. 1898
Højer
D:
23 nov. 1898
Højer
Ellen Marie Nicolaisen
1871-eft. 1925
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 feb. 1871
Skast
D:
eft. ER 1925
Hans Feddersen
1865-1922
Hans Feddersen
F:
29 aug. 1865
Højer
G:
28 sep. 1890
Højer
D:
14 okt. 1922
Rømø (Kirkeby)
Ane Kathrine Nicolaisen
1872-
Ane Kathrine Nicolaisen
F:
17 aug. 1872
Bodil Nicolaisen
1874-1956
Bodil Nicolaisen
F:
25 mar. 1874
Skast
D:
3 jul. 1956
Tønder
Hans Michael Winter
-1954
Hans Michael Winter
G:
11 okt. 1898
D:
27 jul. 1954
Cathrine Nicolaisen
1901-1903
Cathrine Nicolaisen
F:
1901
D:
6 sep. 1903
Brede
Peder Beyer Nicolaisen
1902-1916
Peder Beyer Nicolaisen
F:
2 jun. 1902
Brede
D:
1 okt. 1916
Kiel
Cathrine Nicolaisen
1903-
Cathrine Nicolaisen
F:
26 jun. 1903
Brede
Hans Theodor Nicolaisen
1904-1905
Hans Theodor Nicolaisen
F:
28 aug. 1904
Brede
D:
3 maj 1905
Brede
Fritz Nicolaisen Schifferer
1925-2005
Fritz Nicolaisen Schifferer
F:
29 jul. 1925
Kiel
D:
17 aug. 2005
Middelfart
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
1927-2015
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
F:
16 feb. 1927
Skast s. (Skastgård)
D:
28 mar. 2015
Aarhus
Amalie Nicolaisen
1906-1944
Amalie Nicolaisen
F:
7 mar. 1906
Brede
D:
14 nov. 1944
Anton Frits Schifferer
1899-1975
Anton Frits Schifferer
F:
24 apr. 1899
Kiel
G:
3 jun. 1924
Tønder
D:
11 feb. 1975
Højer
Broder Thomsen Nicolaisen
1875-1926
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
23 aug. 1875
Skast s. (Skastgård)
D:
31 maj 1926
Skast s. (Skastgård)
Meta Christina Marcussen
1880-1959
Meta Christina Marcussen
F:
5 apr. 1880
Hostrup s. (Rørkær)
D:
9 mar. 1959
Aabenraa
Thyra Nicolaisen
1877-
Thyra Nicolaisen
F:
4 aug. 1877
Hans Peder Nicolaisen
1878-
Hans Peder Nicolaisen
F:
15 jul. 1878
Anders Petersen Møller
1901-1957
Anders Petersen Møller
F:
9 nov. 1901
Visby
D:
25 apr. 1957
Visby
Eline Dinsen
Johanne Amalie Møller
1906-
Johanne Amalie Møller
F:
3 apr. 1906
Visby
Friedrich Peter Nielsen
1903-
Friedrich Peter Nielsen
F:
30 jul. 1903
Agerskov
G:
16 okt. 1931
Visby
Ingrid Ingeborg Møller
1908-
Ingrid Ingeborg Møller
F:
23 jun. 1908
Visby
Helga Møller
1910-
Helga Møller
F:
23 okt. 1910
Visby
Kjerstine Nicolaisen
1879-1928
Kjerstine Nicolaisen
F:
29 aug. 1879
D:
24 feb. 1928
Visby
Knud Jensen Møller
1868-1935
Knud Jensen Møller
F:
24 sep. 1868
Visby
G:
6 nov. 1900
Emmerlev
D:
30 nov. 1935
Visby
Theodor Nicolaisen
1882-1901
Theodor Nicolaisen
F:
20 sep. 1882
D:
10 mar. 1901
Peter Beyer Nicolaisen
1846-1916
Peter Beyer Nicolaisen
F:
4 nov. 1846
Skast s. (Skastgård)
D:
20 nov. 1916
Skast s. (Skastgård)
Hanne Amalie Hansen
1844-1928
Hanne Amalie Hansen
F:
19 jul. 1844
Mjolden s. (Forballum)
G:
24 maj 1870
D:
28 apr. 1928
Dødfødt datter
1848-
Dødfødt datter
F:
22 nov. 1848
Broder Thomsen Nicolaisen
1808-1889
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
3 sep. 1808
D:
6 feb. 1889
Ballum Østerende
Ane Cathrine Hansen
1821-1848
Ane Cathrine Hansen
F:
4 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
15 okt. 1839
D:
23 nov. 1848
Ballum s. (Mølby)
Herlig Thomsen
1770-1847
Herlig Thomsen
F:
24 sep. 1770
D:
8 mar. 1847
Ingvard Nicolaisen
1770-1835
Ingvard Nicolaisen
F:
25 jan. 1770
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
19 nov. 1805
Ballum
D:
13 dec. 1835
Ellen Beyer
1741-1771
Ellen Beyer
F:
5 apr. 1741
D:
18 apr. 1771
Broder Thomsen
1730-1813
Broder Thomsen
F:
14 apr. 1730
Ballum s. (Vesterende)
D:
31 okt. 1813
Ballum s. (Mølby)
Gyde Marie Beyer
1743-1776
Gyde Marie Beyer
F:
12 okt. 1743
D:
24 feb. 1776
Peter Tychsen Beyer
1792-1849
Peter Tychsen Beyer
F:
24 nov. 1792
D:
29 mar. 1849
Christian Peter Beyer
1794-
Christian Peter Beyer
F:
4 maj 1794
Christine Benedicte Beyer
1796-1797
Christine Benedicte Beyer
F:
18 dec. 1796
D:
6 jan. 1797
Hans Peter Beyer
1798-1874
Hans Peter Beyer
F:
23 jun. 1798
D:
21 apr. 1874
Christian Gerhard Beyer
1800-1811
Christian Gerhard Beyer
F:
5 aug. 1800
D:
20 sep. 1811
Ingeborg Kristine Beyer
1803-1804
Ingeborg Kristine Beyer
F:
25 jun. 1803
D:
30 mar. 1804
Broder Thomsen Beyer
1805-
Broder Thomsen Beyer
F:
29 mar. 1805
Ingeborg Kristine Beyer
1807-1808
Ingeborg Kristine Beyer
F:
25 jul. 1807
D:
19 aug. 1808
Andreas Peter Beyer
1746-1829
Andreas Peter Beyer
F:
4 mar. 1746
D:
2 dec. 1829
Anna Margrethe Thomsen
1769-1826
Anna Margrethe Thomsen
F:
11 sep. 1769
Ballum s. (Vesterende)
G:
25 feb. 1791
Ballum
D:
1 nov. 1826
Ballum s. (Østerende)
Margrethe Beyer
1752-1805
Margrethe Beyer
F:
24 mar. 1752
D:
29 aug. 1805
Ingeborg Pedersdatter
1713-1755
Ingeborg Pedersdatter
F:
1713
Ballum s. (Mølby)
D:
21 jul. 1755
Ballum s. (Mølby)
Peder Tychsen Beyer
ca. 1705-
Peder Tychsen Beyer
F:
ca. 1705
G:
1737
Anne Cathrine Pedersdatter
1714-1744
Anne Cathrine Pedersdatter
F:
1714
Ballum s. (Østerende)
D:
11 feb. 1744
Ballum s. (Østerende)
Broder Pedersen
1715-
Broder Pedersen
F:
1715
Ballum s. (Østerende)
Christian Pedersen
1717-
Christian Pedersen
F:
15 sep. 1717
Ballum s. (Østerende)
Andreas Pedersen
1717-
Andreas Pedersen
F:
15 sep. 1717
Ballum s. (Østerende)
Anne Cathrine Møller
1752-
Anne Cathrine Møller
F:
21 okt. 1752
Ballum s. (Østerende)
Niels Andersen Simonsen
1733-1787
Niels Andersen Simonsen
F:
12 sep. 1733
Ballum s. (Vesterende)
G:
15 nov. 1772
Ballum
D:
8 aug. 1787
Ballum s. (Vesterende)
Ane Cathrine Hansen
1818-1818
Ane Cathrine Hansen
F:
15 feb. 1818
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 feb. 1818
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt datter
1819-1819
Dødfødt datter
F:
1 feb. 1819
Ballum s. (Vesterende)
D:
1 feb. 1819
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1820-1820
Dødfødt søn
F:
8 apr. 1820
Ballum s. (Vesterende)
D:
8 apr. 1820
Ballum s. (Vesterende)
Ane Cathrine Hansen
1860-
Ane Cathrine Hansen
F:
17 feb. 1860
Kresten Jensen
1856-1933
Kresten Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s.
G:
20 okt. 1880
D:
15 apr. 1933
Ballum s.
Niels Lorenzen
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Herle Hansen
1899-1993
Herle Hansen
F:
7 nov. 1899
Ballum s. (Østerende)
D:
27 nov. 1993
Jens Lorenzen
1897-1971
Jens Lorenzen
F:
3 nov. 1897
G:
17 nov. 1921
Ballum
D:
1971
Niels Thomsen Hansen
1869-
Niels Thomsen Hansen
F:
22 nov. 1869
Ballum s. (Østerende)
Ane Marie Møller
1873-
Ane Marie Møller
F:
28 nov. 1873
Ballum s. (Husum)
G:
30 nov. 1898
Ballum
Herle Nicolaisen
1841-1889
Herle Nicolaisen
F:
14 jun. 1841
Ballum s. (Mølby)
D:
24 feb. 1889
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Hansen
1830-1913
Peder Andersen Hansen
F:
23 dec. 1830
Mjolden s. (Forballum)
G:
29 mar. 1859
Ballum
D:
13 mar. 1913
Ballum s. (Østerende)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
D:
29 mar. 1933
Højer
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
27 apr. 1897
Ballum
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Agathe Nicolaisen
1878-1944
Agathe Nicolaisen
F:
9 okt. 1878
Ballum s. (Mølby)
D:
7 jun. 1944
Skanderborg
Niels Povlsen
1861-1944
Niels Povlsen
F:
4 jun. 1861
Uldum
G:
4 jan. 1900
Ballum
D:
4 maj 1944
Skanderborg
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ottilie Dorothea Feddersen
1891-1891
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
23 jun. 1891
Højer
D:
3 sep. 1891
Højer
Hanna Amalie Feddersen
1893-1972
Hanna Amalie Feddersen
F:
28 feb. 1893
Højer
D:
19 maj 1972
Højer (Tøndervej 4)
Karl Jeppe Nielsen
1893-1965
Karl Jeppe Nielsen
F:
22 jul. 1893
Bramdrup s. (Bramdrupdam)
D:
15 apr. 1965
Højer (Nørregade 10)
Jacob Feddersen
1895-1925
Jacob Feddersen
F:
16 sep. 1895
Højer
D:
26 nov. 1925
vadehavet ml. Jordsand og Koldby (druknet)
Peter Beyer Feddersen
1897-
Peter Beyer Feddersen
F:
13 okt. 1897
Højer
Otilie Dorothee Feddersen
1898-1898
Otilie Dorothee Feddersen
F:
11 nov. 1898
Højer
D:
23 nov. 1898
Højer
Ellen Marie Nicolaisen
1871-eft. 1925
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 feb. 1871
Skast
D:
eft. ER 1925
Hans Feddersen
1865-1922
Hans Feddersen
F:
29 aug. 1865
Højer
G:
28 sep. 1890
Højer
D:
14 okt. 1922
Rømø (Kirkeby)
Ane Kathrine Nicolaisen
1872-
Ane Kathrine Nicolaisen
F:
17 aug. 1872
Bodil Nicolaisen
1874-1956
Bodil Nicolaisen
F:
25 mar. 1874
Skast
D:
3 jul. 1956
Tønder
Hans Michael Winter
-1954
Hans Michael Winter
G:
11 okt. 1898
D:
27 jul. 1954
Cathrine Nicolaisen
1901-1903
Cathrine Nicolaisen
F:
1901
D:
6 sep. 1903
Brede
Peder Beyer Nicolaisen
1902-1916
Peder Beyer Nicolaisen
F:
2 jun. 1902
Brede
D:
1 okt. 1916
Kiel
Cathrine Nicolaisen
1903-
Cathrine Nicolaisen
F:
26 jun. 1903
Brede
Hans Theodor Nicolaisen
1904-1905
Hans Theodor Nicolaisen
F:
28 aug. 1904
Brede
D:
3 maj 1905
Brede
Fritz Nicolaisen Schifferer
1925-2005
Fritz Nicolaisen Schifferer
F:
29 jul. 1925
Kiel
D:
17 aug. 2005
Middelfart
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
1927-2015
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
F:
16 feb. 1927
Skast s. (Skastgård)
D:
28 mar. 2015
Aarhus
Amalie Nicolaisen
1906-1944
Amalie Nicolaisen
F:
7 mar. 1906
Brede
D:
14 nov. 1944
Anton Frits Schifferer
1899-1975
Anton Frits Schifferer
F:
24 apr. 1899
Kiel
G:
3 jun. 1924
Tønder
D:
11 feb. 1975
Højer
Broder Thomsen Nicolaisen
1875-1926
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
23 aug. 1875
Skast s. (Skastgård)
D:
31 maj 1926
Skast s. (Skastgård)
Meta Christina Marcussen
1880-1959
Meta Christina Marcussen
F:
5 apr. 1880
Hostrup s. (Rørkær)
D:
9 mar. 1959
Aabenraa
Thyra Nicolaisen
1877-
Thyra Nicolaisen
F:
4 aug. 1877
Hans Peder Nicolaisen
1878-
Hans Peder Nicolaisen
F:
15 jul. 1878
Anders Petersen Møller
1901-1957
Anders Petersen Møller
F:
9 nov. 1901
Visby
D:
25 apr. 1957
Visby
Eline Dinsen
Johanne Amalie Møller
1906-
Johanne Amalie Møller
F:
3 apr. 1906
Visby
Friedrich Peter Nielsen
1903-
Friedrich Peter Nielsen
F:
30 jul. 1903
Agerskov
G:
16 okt. 1931
Visby
Ingrid Ingeborg Møller
1908-
Ingrid Ingeborg Møller
F:
23 jun. 1908
Visby
Helga Møller
1910-
Helga Møller
F:
23 okt. 1910
Visby
Kjerstine Nicolaisen
1879-1928
Kjerstine Nicolaisen
F:
29 aug. 1879
D:
24 feb. 1928
Visby
Knud Jensen Møller
1868-1935
Knud Jensen Møller
F:
24 sep. 1868
Visby
G:
6 nov. 1900
Emmerlev
D:
30 nov. 1935
Visby
Theodor Nicolaisen
1882-1901
Theodor Nicolaisen
F:
20 sep. 1882
D:
10 mar. 1901
Peter Beyer Nicolaisen
1846-1916
Peter Beyer Nicolaisen
F:
4 nov. 1846
Skast s. (Skastgård)
D:
20 nov. 1916
Skast s. (Skastgård)
Hanne Amalie Hansen
1844-1928
Hanne Amalie Hansen
F:
19 jul. 1844
Mjolden s. (Forballum)
G:
24 maj 1870
D:
28 apr. 1928
Dødfødt datter
1848-
Dødfødt datter
F:
22 nov. 1848
Ane Cathrine Hansen
1821-1848
Ane Cathrine Hansen
F:
4 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
23 nov. 1848
Ballum s. (Mølby)
Broder Thomsen Nicolaisen
1808-1889
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
3 sep. 1808
G:
15 okt. 1839
D:
6 feb. 1889
Ballum Østerende
Kirsten Nielsdatter
1789-1821
Kirsten Nielsdatter
F:
15 aug. 1789
Ballum s. (Vesterende)
D:
24 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende)
Ingvard Hansen
1794-1855
Ingvard Hansen
F:
27 apr. 1794
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
22 maj 1816
Ballum
D:
6 aug. 1855
Ballum s. (Vesterende)
Niels Andersen Nielsen
1791-1791
Niels Andersen Nielsen
F:
25 nov. 1791
Ballum s. (Vesterende)
D:
8 dec. 1791
Ballum s. (Vesterende)
Niels Lausten Nicolaisen
1757-1821
Niels Lausten Nicolaisen
F:
7 mar. 1757
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
29 apr. 1788
Ballum
D:
16 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende)
Dorthe Møller
1754-
Dorthe Møller
F:
27 okt. 1754
Ballum s. (Østerende)
Erich Lund Møller
1757-1779
Erich Lund Møller
F:
15 apr. eller maj 1757
Ballum s. (Østerende)
D:
12 apr. 1779
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Møller
1785-1785
Kirsten Møller
F:
14 maj 1785
Ballum s. (Østerende)
D:
26 jul. 1785
Ballum s. (Østerende)
Peder Tychsen Møller
1760-1790
Peder Tychsen Møller
F:
9 aug. 1760
Ballum s. (Østerende)
D:
9 jul. 1790
Ballum s. (Østerende)
Christiane Luffe
1763-1789
Christiane Luffe
F:
19 mar. 1763
G:
4 feb. 1785
Ballum
D:
9 jun. 1789
Anna Margrethe Thomsen
1769-1826
Anna Margrethe Thomsen
F:
11 sep. 1769
Ballum s. (Vesterende)
G:
5 feb. 1790
Ballum
D:
1 nov. 1826
Ballum s. (Østerende)
Christian Pedersen Møller
1719-1788
Christian Pedersen Møller
F:
23 okt. 1719
Ballum s. (Østerende)
D:
19 jul. 1788
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Tygesdatter
1720-1775
Kirsten Tygesdatter
F:
12 aug. 1720
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
17 dec. 1751
Ballum
D:
13 jan. 1775
Ballum s. (Østerende)
Hanne
ca. 1728-
Hanne
F:
ca. 1728
Dødfødt datter
1721-1721
Dødfødt datter
F:
4 maj 1721
Ballum s. (Østerende)
D:
4 maj 1721
Ballum s. (Østerende)
Peder Hansen Møller
1678-før 1740
Peder Hansen Møller
F:
o. 1675/78
fmtl. Ballum s. (Østerende)
D:
før 1740
Christine Benedicte Mærsk
1785-1786
Christine Benedicte Mærsk
F:
10 okt. 1785
Ballum s. (Vesterende)
D:
23 apr. 1786
Ballum s. (Vesterende)
Christiane Sophie Bertelsen
1859-1867
Christiane Sophie Bertelsen
F:
22 aug. 1859
D:
13 sep. 1867
James Bertelsen
1894-1916
James Bertelsen
F:
20 jul. 1894
D:
18 dec. 1916
Gauerslund s. (Brejning, åndssvageanstalten)
Edna Bertelsen
1896-1975
Edna Bertelsen
F:
11 apr. 1896
D:
1975
Einar Verning
1890-
Einar Verning
F:
1890
G:
23 aug. 1924
Harriet Maybel Bertelsen
1906-1971
Harriet Maybel Bertelsen
F:
4 aug. 1906
Vinding s. (Mølholm)
D:
11 sep. 1971
København
Carl Christian Jacob Førslev
1891-1959
Carl Christian Jacob Førslev
F:
27 jan. 1891
Førslev s. (Sneslev)
G:
24 dec. 1930
D:
ml. 21/1 o. 31/3 1959
Furesøen
Cornelia (Nea) Suhm Bertelsen
1909-1978
Cornelia (Nea) Suhm Bertelsen
F:
9 jan. 1909
Vinding s. (Mølholm)
D:
forår 1978
Norditalien
Helge Thomsen
Anders Lassen Bertelsen
1861-1942
Anders Lassen Bertelsen
F:
30 sep. 1861
Ballum s.
D:
7 mar. 1942
Søllerød s. (Holte)
Kornelia Bertelsen
1873-1930
Kornelia Bertelsen
F:
31 jan. 1873
G:
31 jan. 1893
San Francisco, Californien, USA
D:
1930
Bertel Nissen Bertelsen
1864-1867
Bertel Nissen Bertelsen
F:
20 maj 1864
D:
5 okt. 1867
Gyde Marie Bertelsen
1867-1868
Gyde Marie Bertelsen
F:
29 jan. 1867
D:
17 jul. 1868
Albert Jendre Bøge
1897-1899
Albert Jendre Bøge
F:
1897
USA
D:
1899
Albert Jendre Bøge
1900-
Albert Jendre Bøge
F:
15 jun. 1900
USA
Mabel Christine Bøge
1904-1907
Mabel Christine Bøge
F:
1904
USA
D:
1907
Edith Margaret Bøge
1906-
Edith Margaret Bøge
F:
5 apr. 1906
USA
Christiane Sophie Bertelsen
1869-
Christiane Sophie Bertelsen
F:
16 okt. 1869
Jesper Bøge
Jesper Bøge
G:
1896
USA
Gyde Christine Boysen
1836-1873
Gyde Christine Boysen
F:
16 feb. 1836
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
17 dec. 1873
Ballum s. (Bodsbøl)
Jendre Bertelsen
1825-1901
Jendre Bertelsen
F:
1 okt. 1825
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 okt. 1858
D:
28 nov. 1901
Ballum s. (Bodsbøl)
Catharina Margrethe Gram
1869-
Catharina Margrethe Gram
F:
27 aug. 1869
Kina
Ane Christine Marie Boysen
1844-
Ane Christine Marie Boysen
F:
9 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Truelsen Gram
1833-
Anders Truelsen Gram
F:
27 nov. 1833
Ballum s. (Vesterende)
G:
15 aug. 1868
Gudrun Alsted
1904-1983
Gudrun Alsted
F:
30 jul. 1904
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
17 maj 1983
Kolding sygehus
Jens Gutzon Alsted
Aase Nybo Nielsen
Ida Alsted
Hans Jørgen Pagh Aarestrup
1932-1983
Hans Jørgen Pagh Aarestrup
F:
23 aug. 1932
Balle s. (Alderslyst)
D:
10 jun. 1983
Nykøbing M.
Jens Jørgen Jensen
Lis Alsted
Poul Erik Christiansen
Gyde Marie Alsted
Michael Schönfelder
Carl Gutzon Jefsen Alsted
1906-1994
Carl Gutzon Jefsen Alsted
F:
11 maj 1906
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
13 okt. 1994
Uldum plejehjem
Mette Kirstine Christensen
1909-1982
Mette Kirstine Christensen
F:
13 dec. 1909
Mindstrup Mark
G:
9 aug. 1935
Hvejsel
D:
11 jan. 1982
Vestervang
Birthe Alsted
Kresten Gravgaard
Knud Alsted
Conni Pedersen
Aase Nielsen
Bendt Alsted
Lone Alsted
Hans Emil Alsted
Dorthea (Thea) Petersen
Peter Packness Alsted
1911-1996
Peter Packness Alsted
F:
20 mar. 1911
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
27 feb. 1996
Vejle sygehus
Agnes Kirstine Pedersen
1908-2002
Agnes Kirstine Pedersen
F:
18 okt. 1908
Nørre-Snede
G:
18 apr. 1946
Hvejsel
D:
4 dec. 2002
Tørring Plejehjem
Knud Brock Alsted
1914-1944
Knud Brock Alsted
F:
22 jun. 1914
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
12 jul. 1944
Sverige
Anna Margrethe (Grethe) Nellemann Petersen
1912-1974
Anna Margrethe (Grethe) Nellemann Petersen
F:
10 maj 1912
Silkeborg
G:
8 okt. 1938
Hvejsel
D:
3 jun. 1974
Gyde Marie Bertelsen
1877-1957
Gyde Marie Bertelsen
F:
31 dec. 1877
Ballum
D:
26 sep. 1957
Tørring s. (Kobbelgaard)
Fritz Emil Alsted
1873-1946
Fritz Emil Alsted
F:
16 aug. 1873
Tørring s. (Kobbelgaard)
G:
11 sep. 1903
D:
5 jan. 1946
Tørring s. (Kobbelgaard)
Birthe Alsted
Kresten Gravgaard
Knud Alsted
Conni Pedersen
Aase Nielsen
Bendt Alsted
Lone Alsted
Dorthea (Thea) Petersen
Hans Emil Alsted
Christiane Sophie Bertelsen
1880-1919
Christiane Sophie Bertelsen
F:
17 mar. 1880
D:
2 sep. 1919
Hans Peter Petersen
Hans Peter Petersen
G:
19 maj 1916
Sofie Bramsen
Kirsten Bramsen
Inger Bramsen
Karl Bramsen
Otto Bramsen
Gyde Bramsen
1929-1930
Gyde Bramsen
F:
24 okt. 1929
D:
22 mar. 1930
Marie Bramsen
1929-1930
Marie Bramsen
F:
24 okt. 1929
D:
14 maj 1930
Ane Christine Bertelsen
1886-
Ane Christine Bertelsen
F:
23 mar. 1886
Niels Madsen Bramsen
-1971
Niels Madsen Bramsen
G:
16 maj 1919
D:
1971
Otteline Boysen
1847-1925
Otteline Boysen
F:
30 apr. 1847
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
1925
Carl Christian Bertelsen
1836-1905
Carl Christian Bertelsen
F:
3 jan. 1836
G:
21 aug. 1874
D:
20 jan. 1905
Christiane Sophie Mærsk
1812-1858
Christiane Sophie Mærsk
F:
17 aug. 1812
Ballum s.
D:
29 maj 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Boysen
1809-
Hans Boysen
F:
24 feb. 1809
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
18 jul. 1833
Ballum
Peter Nielsen Mærsk
1814-1818
Peter Nielsen Mærsk
F:
3 jan. 1814
Skast
D:
19 aug. 1818
Skast
Christian Lehmann Mærsk
1816-
Christian Lehmann Mærsk
F:
14 jan. 1816
Skast
Otto Diedrich Mærsk
1817-1817
Otto Diedrich Mærsk
F:
30 nov. 1817
Skast
D:
3 dec. 1817
Skast
Anne Christine Marie Mærsk
1817-1817
Anne Christine Marie Mærsk
F:
30 nov. 1817
Skast
D:
26 dec. 1817
Skast
Anne Christine Marie Mærsk
1819-
Anne Christine Marie Mærsk
F:
2 mar. 1819
Skast
Jonathan Nielsen Thygesen
1811-1905
Jonathan Nielsen Thygesen
F:
2 sep. 1811
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
11 sep. 1838
Ballum
D:
14 jul. 1905
Ballum s. (Østerende)
Hans Peter Mærsk
1787-1867
Hans Peter Mærsk
F:
5 feb. 1787
Ballum s. (Vesterende)
D:
4 jul. 1867
Skast
Gyde Gram
1788-1819
Gyde Gram
F:
20 dec. 1788
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
16 jun. 1811
Ballum
D:
21 mar. 1819
Skast
Peter Nielsen Mærsk
1822-
Peter Nielsen Mærsk
F:
23 feb. 1822
Skast
Otto Diederich Mærsk
1823-
Otto Diederich Mærsk
F:
19 jun. 1823
Skast
Gottlieb Mærsk
1825-
Gottlieb Mærsk
F:
7 feb. 1825
Skast
Anna Helene Mærsk
1827-
Anna Helene Mærsk
F:
4 aug. 1827
Skast
Mette Kirstine Nielsdatter
Mette Kirstine Nielsdatter
G:
26 jun. 1821
Skast
Christine Benedicte Gram
1832-
Christine Benedicte Gram
F:
5 sep. 1832
Catharina Margrethe Gram
1869-
Catharina Margrethe Gram
F:
27 aug. 1869
Kina
Anders Truelsen Gram
1833-
Anders Truelsen Gram
F:
27 nov. 1833
Ballum s. (Vesterende)
Ane Christine Marie Boysen
1844-
Ane Christine Marie Boysen
F:
9 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
15 aug. 1868
Niels Pedersen Gram
1835-1859
Niels Pedersen Gram
F:
14 sep. 1835
Mjolden
D:
12 maj 1859
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Augustine Gram
1838-
Augustine Gram
F:
9 mar. 1838
Truels Lassen Gram
1840-
Truels Lassen Gram
F:
5 sep. 1840
Gyde Margrethe Helene Gram
1842-
Gyde Margrethe Helene Gram
F:
11 jan. 1842
Otto Diderik Gram
1843-1843
Otto Diderik Gram
F:
21 jan. 1843
D:
30 mar. 1843
Peter Nielsen Jepsen
1879-1924
Peter Nielsen Jepsen
F:
17 jan. 1879
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
23 jun. 1924
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Heinrich Jepsen
1881-
Christian Heinrich Jepsen
F:
8 dec. 1881
Ballum s. (Bodsbøl)
Ottoline Katrine Gram
1844-1913
Ottoline Katrine Gram
F:
5 feb. 1844
Ballum s. (Vesterende)
D:
28 dec. 1913
Ballum s. (Bodsbøl)
Jens Sørensen Jepsen
Jens Sørensen Jepsen
G:
12 sep. 1876
Ballum
Ane Sophie Gram
1845-1846
Ane Sophie Gram
F:
18 apr. 1845
D:
12 nov. 1846
Peder Nielsen Gram
1847-
Peder Nielsen Gram
F:
8 okt. 1847
Ane Sophie Gram
1849-1849
Ane Sophie Gram
F:
26 jun. 1849
D:
2 dec. 1849
Otto Dusinus Gram
1850-1851
Otto Dusinus Gram
F:
3 nov. 1850
D:
4 jan. 1851
Peter August Gram
1853-
Peter August Gram
F:
15 mar. 1853
Peder Nielsen Gram
1810-1858
Peder Nielsen Gram
F:
11 feb. 1810
Ballum s. (Vesterende)
D:
28 mar. 1858
Cathrine Margrethe Møller
1810-1856
Cathrine Margrethe Møller
F:
13 jan. 1810
G:
7 okt. 1831
D:
15 feb. 1856
Dødfødt søn
1837-1837
Dødfødt søn
F:
14 aug. 1837
Ballum s. (Vesterende)
D:
14 aug. 1837
Ballum s. (Vesterende)
Niels Christian Gram
1838-
Niels Christian Gram
F:
15 sep. 1838
Ballum s. (Vesterende)
Agnes Birgitte Kirstine Hansen
1834-
Agnes Birgitte Kirstine Hansen
F:
5 jan. 1834
Flensborg
Hans Boysen Gram
1841-
Hans Boysen Gram
F:
11 aug. 1841
Ballum s. (Vesterende)
Otto Diderich Gram
1844-
Otto Diderich Gram
F:
2 jul. 1844
Ballum s. (Vesterende)
Søren Hansen Gram
1844-1844
Søren Hansen Gram
F:
2 jul. 1844
Ballum s. (Vesterende)
D:
6 dec. 1844
Ballum s. (Vesterende)
Christian Lehmann Gram
1811-1863
Christian Lehmann Gram
F:
29 okt. 1811
Ballum s. (Vesterende)
D:
13 maj 1863
Ballum s. (Vesterende)
Botilde Boysen
Bodil Boysen
1816-1897
Bodil Boysen
F:
15 dec. 1816
Ballum s. (Vesterende)
G:
3 okt. 1862
Ballum
D:
28 jan. 1897
Visby
Otto Diederich Gram
1813-1833
Otto Diederich Gram
F:
14 nov. 1813
Ballum s. (Vesterende)
D:
16 mar. 1833
Ballum s. (Vesterende)
Andreas Nielsen Gram
1815-
Andreas Nielsen Gram
F:
21 nov. 1815
Ballum s. (Vesterende)
Marie Christine Hansen
ca. 1825-
Marie Christine Hansen
F:
ca. 1825
Nebel s.
G:
4 maj 1861
Ballum
Christiane Sophie Gram
1818-
Christiane Sophie Gram
F:
14 jan. 1818
Ballum s. (Vesterende)
Caspar Hansen Bertelsen
1804-
Caspar Hansen Bertelsen
F:
12 aug. 1804
Ballum s. (Østerende)
G:
9 mar. 1840
Ballum
Gyde Margrethe Gram
1821-1833
Gyde Margrethe Gram
F:
9 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende)
D:
13 mar. 1833
Ballum s. (Vesterende)
Ane Christine Benedicte Gram
1820-
Ane Christine Benedicte Gram
F:
23 mar. 1820
Ballum s. (Vesterende)
Hans Michael Christensen Michelsen
1818-
Hans Michael Christensen Michelsen
F:
31 dec. 1818
Ballum s. (Vesterende)
G:
15 nov. 1844
Ballum
Niels Nielsen Gram
1822-
Niels Nielsen Gram
F:
22 nov. 1822
Ballum s. (Vesterende)
Helene Margrethe Gram
1824-1824
Helene Margrethe Gram
F:
17 apr. 1824
Ballum s. (Vesterende)
D:
21 okt. 1824
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt datter
1827-1827
Dødfødt datter
F:
18 dec. 1827
Ballum s. (Vesterende)
D:
18 dec. 1827
Ballum s. (Vesterende)
Caroline Gram
1828-
Caroline Gram
F:
19 dec. 1828
Ballum s. (Vesterende)
Peter Boysen
1815-
Peter Boysen
F:
29 maj 1815
Ballum s. (Vesterende)
G:
20 jan. 1853
Ballum
Christine Benedicte Gram
1859-1882
Christine Benedicte Gram
F:
12 aug. 1859
D:
26 feb. 1882
Hans Nicolaisen
Hans Nicolaisen
G:
15 okt. 1879
Ane Marie Thomsen
1881-
Ane Marie Thomsen
F:
6 aug. 1881
Ballum s. (Vesterende)
Niels Jessen Nørgaard
1876-
Niels Jessen Nørgaard
F:
25 jan. 1876
G:
25 apr. 1903
Ballum
Maren Oksen Thomsen
1882-
Maren Oksen Thomsen
F:
22 aug. 1882
Hans Nissen Hansen
1877-1917
Hans Nissen Hansen
F:
25 jul. 1877
Højst s. (Alslev)
G:
12 maj 1905
Ballum
D:
21 jul. 1917
Hochberg
Niels Lausten Thomsen
1884-
Niels Lausten Thomsen
F:
6 jan. 1884
Christine Benedicte Thomsen
1885-
Christine Benedicte Thomsen
F:
8 jul. 1885
Martin Lausten Thomsen
1887-
Martin Lausten Thomsen
F:
26 mar. 1887
Mikkel Ullerup Thomsen
1888-1888
Mikkel Ullerup Thomsen
F:
24 jul. 1888
Ballum s. (Vesterende)
D:
22 aug. 1888
Ballum s. (Vesterende)
Ane Cathrine Thomsen
1889-
Ane Cathrine Thomsen
F:
30 jul. 1889
Mikkel Ullerup Thomsen
1891-
Mikkel Ullerup Thomsen
F:
12 mar. 1891
Marie Cæcilie Thomsen
1892-1892
Marie Cæcilie Thomsen
F:
3 jan. 1892
D:
13 jan. 1892
Thomas Nielsen Thomsen
1897-1897
Thomas Nielsen Thomsen
F:
7 jul. 1897
D:
8 jul. 1897
Cicilie Marie Gram
1862-1916
Cicilie Marie Gram
F:
11 aug. 1862
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
7 sep. 1916
Ballum s. (Vesterende)
Thomas Nielsen Thomsen
1858-1926
Thomas Nielsen Thomsen
F:
31 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende)
G:
10 mar. 1881
Ballum
D:
29 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Peter Beyer Bertelsen
1882-
Peter Beyer Bertelsen
F:
8 jan. 1882
Ullerup Bertelsen Enemark
1901-1903
Ullerup Bertelsen Enemark
F:
7 maj 1901
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
7 jan. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
Johanne Enemark
1903-
Johanne Enemark
F:
28 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
NN Larsen
NN Larsen
G:
13 apr. 1922
Anni Margrethe Enemark
1905-
Anni Margrethe Enemark
F:
21 apr. 1905
Ballum s. (Bodsbøl)
M. Hallum
M. Hallum
G:
3 jan. 1926
Kjærulf Rasmus Enemark
Ribolt Ullerup Enemark
Ane Kirstine Bertelsen
1883-1971
Ane Kirstine Bertelsen
F:
17 nov. 1883
D:
10 jan. 1971
Døstrup
Hans Jacobsen Enemark
1873-
Hans Jacobsen Enemark
F:
5 jul. 1873
Døstrup
G:
2 maj 1901
Ballum
Martin Lausten Bertelsen
1885-
Martin Lausten Bertelsen
F:
3 mar. 1885
Eskild Carlsen
Christian Jener Carlsen
Carl Harder Carlsen
Othilie Marie Bertelsen
1886-
Othilie Marie Bertelsen
F:
11 okt. 1886
Carl Harder Carlsen
1882-
Carl Harder Carlsen
F:
1 maj 1882
Tønder
G:
20 okt. 1905
Ballum
Juliane Eriksen
1919-
Juliane Eriksen
F:
31 okt. 1919
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mikkel Ullerup Eriksen
1920-2013
Mikkel Ullerup Eriksen
F:
23 dec. 1920
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
3 aug. 2013
Tønder
Ane Margrete Eriksen
Esther Marie Eriksen
Peter Beyer Eriksen
Svend Trøst Eriksen
Anna Jørgine Jørgensen
Asbjørn Bertelsen Eriksen
Mikoline Ulrikke Bertelsen
1887-
Mikoline Ulrikke Bertelsen
F:
24 okt. 1887
Laust Nielsen Eriksen
1876-
Laust Nielsen Eriksen
F:
22 nov. 1876
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Ane Margrethe Gram
1864-1930
Ane Margrethe Gram
F:
24 apr. 1864
D:
1930
Mikkel Ullerup Bertelsen
1858-1887
Mikkel Ullerup Bertelsen
F:
15 aug. 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1881
D:
11 mar. 1887
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Hansen Gram
1866-
Andreas Hansen Gram
F:
24 jun. 1866
Caroline Marie Gram
1871-
Caroline Marie Gram
F:
28 sep. 1871
Martin Lausten Gram
1900-1969
Martin Lausten Gram
F:
30 maj 1900
D:
11 jun. 1969
Møgeltønder
Eline Johanne Engel
1898-1971
Eline Johanne Engel
F:
9 okt. 1898
Hjerpsted
D:
11 jan. 1971
Maren Oksen Gram
1903-
Maren Oksen Gram
F:
24 jan. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
Aage Waldemar Jørgensen
1903-
Aage Waldemar Jørgensen
F:
29 sep. 1903
Brøns s. (V. Åbølling)
G:
8 maj 1927
Abild
Niels Petersen Gram
1876-1941
Niels Petersen Gram
F:
11 apr. 1876
D:
16 dec. 1941
Møgeltønder
Mathilde Dorothea Maibøll
Martin Lausten Gram
1830-1907
Martin Lausten Gram
F:
8 dec. 1830
Ballum s. (Vesterende)
D:
16 feb. 1907
Ballum s. (Bodsbøl)
Maren Ocksen Hage
1835-1910
Maren Ocksen Hage
F:
11 sep. 1835
G:
16 okt. 1858
D:
19 jan. 1910
Ballum s. (Bodsbøl)
Christine Benedicte Mærsk
1789-1870
Christine Benedicte Mærsk
F:
1789
D:
1 apr. 1870
Ballum s. (Vesterende)
Niels Pedersen Gram
1784-1859
Niels Pedersen Gram
F:
9 maj 1784
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
17 dec. 1809
Ballum
D:
6 okt. 1859
Ballum s. (Vesterende)
Otto Diderich Mærsk
1791-1795
Otto Diderich Mærsk
F:
11 dec. 1791
Ballum s. (Vesterende)
D:
25 sep. 1795
Ballum s. (Vesterende)
Helene Margrethe Mærsk
1794-1795
Helene Margrethe Mærsk
F:
20 dec. 1794
Ballum s. (Vesterende)
D:
6 feb. 1795
Ballum s. (Vesterende)
Otto Diderich Mærsk
1796-1798
Otto Diderich Mærsk
F:
22 jan. 1796
Ballum s. (Vesterende)
D:
30 jun. 1798
Ballum s. (Vesterende)
Christiane Sophie Thygesen
1826-
Christiane Sophie Thygesen
F:
8 okt. 1826
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Boysen
1821-
Andreas Boysen
F:
2 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende)
G:
12 jun. 1848
Ballum
Dødfødt datter
1859-1859
Dødfødt datter
F:
8 sep. 1859
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
8 sep. 1859
Ballum s. (Bodsbøl)
Helene Margrethe Thygesen
1860-1898
Helene Margrethe Thygesen
F:
24 jun. 1860
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
29 maj 1898
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Thygesen
1861-1876
Kirsten Thygesen
F:
24 jul. 1861
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 okt. 1876
Ballum s. (Østerende)
Anne Margrethe Thygesen
1863-1869
Anne Margrethe Thygesen
F:
18 jan. 1863
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
9 dec. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Petrea Thygesen
1864-1951
Petrea Thygesen
F:
18 jun. 1864
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
27 jan. 1951
Skærbæk
Christian Hansen Damm
1853-1936
Christian Hansen Damm
F:
18 maj 1853
Holbøl s. (Gejlå)
D:
28 nov. 1936
Skærbæk
Hans Peter Ehmsen Frederiksen
1924-
Hans Peter Ehmsen Frederiksen
F:
23 feb. 1924
Ballum s. (Bodsbøl)
Ehm Ehmsen Frederiksen
1926-
Ehm Ehmsen Frederiksen
F:
18 jun. 1926
Ballum s. (Bodsbøl)
Thyra Therese Frederiksen
1928-
Thyra Therese Frederiksen
F:
10 feb. 1928
Ballum s. (Bodsbøl)
Tage Ehmsen Frederiksen
1929-
Tage Ehmsen Frederiksen
F:
16 okt. 1929
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Lehmann Frederiksen
1897-1990
Christian Lehmann Frederiksen
F:
22 apr. 1897
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
14 feb. 1990
Dorothea Elisabeth Ehmsen
1901-1999
Dorothea Elisabeth Ehmsen
F:
6 mar. 1901
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
8 jun. 1923
Ballum
D:
5 jan. 1999
Thyra Therese Thygesen
1866-1939
Thyra Therese Thygesen
F:
16 sep. 1866
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1939
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Peder Frederiksen
1858-1941
Hans Peder Frederiksen
F:
4 mar. 1858
Skelby
D:
15 feb. 1941
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Anders Wolfsberg
1897-1921
Anders Wolfsberg
F:
23 mar. 1897
Rødding
D:
12 jun. 1921
Skærbæk
Lehmann Thygesen Wolfsberg
1898-1908
Lehmann Thygesen Wolfsberg
F:
21 maj 1898
Brede s. (Bredebro)
D:
9 apr. 1908
Ravsted s. (Fogderup)
Anne Cathrine Wolfsberg
1899-1976
Anne Cathrine Wolfsberg
F:
23 sep. 1899
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1976
København
Lydik Brodersen
1894-1976
Lydik Brodersen
F:
3 okt. 1894
Toftlund
G:
17 feb. 1924
Skærbæk
D:
1976
København
Metha Marie Wolfsberg
1900-1988
Metha Marie Wolfsberg
F:
18 sep. 1900
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
23 mar. 1988
Glostrup?
Christian Jensen
Helene Margrethe Wolfsberg
1902-1988
Helene Margrethe Wolfsberg
F:
22 jul. 1902
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
11 aug. 1988
Skærbæk
Eyvind Christian (Petersen) Grønlund
1894-1961
Eyvind Christian (Petersen) Grønlund
F:
26 mar. 1894
Aarhus Domsogn
D:
20 nov. 1961
Skærbæk
Christian Peter Wolfsberg
1903-
Christian Peter Wolfsberg
F:
27 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
Skærbæk
Sørine Cathrine Kjær
1913-
Sørine Cathrine Kjær
F:
5 dec. 1913
Spandet
D:
Skærbæk
Carl Wolfsberg
1907-1990
Carl Wolfsberg
F:
13 okt. 1907
Ravsted s. (Fogderup)
D:
28 sep. 1990
Calgary, Canada
Christina Hansen
-1966
Christina Hansen
D:
25 apr. 1966
Calgary, Canada
Leonore Kristine Wolfsberg
1912-1988
Leonore Kristine Wolfsberg
F:
28 aug. 1912
Skærbæk
D:
30 nov. 1988
Gentofte (Amtssygehuset)
Ove Albert Anild
1908-1968
Ove Albert Anild
F:
17 apr. 1908
København (Frue)
G:
17 apr. 1937
Frederiksberg (Thomas)
D:
30 apr. 1968
Ordrup
Thora Nielsine Thygesen
1868-1943
Thora Nielsine Thygesen
F:
15 jan. 1868
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
22 okt. 1943
Skærbæk
Peter Christensen Wolfsberg
1872-1943
Peter Christensen Wolfsberg
F:
17 dec. 1872
Skærbæk
G:
21 maj 1896
Ballum
D:
4 dec. 1943
Skærbæk
Kirstine Maria Thygesen
1869-1933
Kirstine Maria Thygesen
F:
15 apr. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 mar. 1933
Skærbæk
Ane Margrethe Thygesen
1872-1875
Ane Margrethe Thygesen
F:
20 aug. 1872
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
24 nov. 1875
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Lehmann Thygesen
1828-1882
Christian Lehmann Thygesen
F:
21 dec. 1828
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
19 dec. 1882
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Cathrine Nielsen
1829-1915
Ane Cathrine Nielsen
F:
23 jan. 1829
Ballum s. (Østerende)
G:
24 nov. 1858
Ballum
D:
10 feb. 1915
Ballum s. (Vesterende)
Helene Margrethe Mærsk
1801-1865
Helene Margrethe Mærsk
F:
25 nov. 1801
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
17 aug. 1865
Ballum s. (Bodsbøl)
Thyge Nielsen Thygesen
1796-1869
Thyge Nielsen Thygesen
F:
18 feb. 1796
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
21 dec. 1823
Ballum
D:
13 okt. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Christiane Sophie Thomsen
1767-1845
Christiane Sophie Thomsen
F:
9 apr. 1767
Ballum s. (Vesterende)
D:
31 maj 1845
Ballum s.
Christian Lehmann Mærsk
1749-1822
Christian Lehmann Mærsk
F:
12 okt. 1749
Ballum s. (Husum)
G:
15 okt. 1784
Ballum
D:
28 dec. 1822
Ballum s.
Dødfødt datter
1768-1768
Dødfødt datter
F:
jul. 1768
Ballum s. (Vesterende)
D:
jul. 1768
Ballum s. (Vesterende)
Anna Margrethe Thomsen
1769-1826
Anna Margrethe Thomsen
F:
11 sep. 1769
Ballum s. (Vesterende)
D:
1 nov. 1826
Ballum s. (Østerende)
Peder Tychsen Møller
1760-1790
Peder Tychsen Møller
F:
9 aug. 1760
Ballum s. (Østerende)
G:
5 feb. 1790
Ballum
D:
9 jul. 1790
Ballum s. (Østerende)
Peter Tychsen Beyer
1792-1849
Peter Tychsen Beyer
F:
24 nov. 1792
D:
29 mar. 1849
Christian Peter Beyer
1794-
Christian Peter Beyer
F:
4 maj 1794
Christine Benedicte Beyer
1796-1797
Christine Benedicte Beyer
F:
18 dec. 1796
D:
6 jan. 1797
Hans Peter Beyer
1798-1874
Hans Peter Beyer
F:
23 jun. 1798
D:
21 apr. 1874
Christian Gerhard Beyer
1800-1811
Christian Gerhard Beyer
F:
5 aug. 1800
D:
20 sep. 1811
Ingeborg Kristine Beyer
1803-1804
Ingeborg Kristine Beyer
F:
25 jun. 1803
D:
30 mar. 1804
Broder Thomsen Beyer
1805-
Broder Thomsen Beyer
F:
29 mar. 1805
Ingeborg Kristine Beyer
1807-1808
Ingeborg Kristine Beyer
F:
25 jul. 1807
D:
19 aug. 1808
Andreas Peter Beyer
1746-1829
Andreas Peter Beyer
F:
4 mar. 1746
G:
25 feb. 1791
Ballum
D:
2 dec. 1829
Christian Gerhard Peder Thomsen
1773-1777
Christian Gerhard Peder Thomsen
F:
26 jan. 1773
Ballum s. (Vesterende)
D:
25 nov. 1777
Ballum s. (Vesterende)
Peder Thomsen
1722-1782
Peder Thomsen
F:
13 aug. 1722
Ballum s. (Vesterende)
D:
5 jan. 1782
Ballum s. (Vesterende)
Christine Benedicte
ca. 1731-1788
Christine Benedicte
F:
ca. 1731
G:
13 maj 1766
Ballum
D:
21 nov. 1788
Ballum s. (Vesterende)
Merret Jendresdatter
Merret Christensdatter
1752-1788
Merret Christensdatter
F:
13 dec. 1752
Ballum s. (Østerende)
D:
18 feb. 1788
Ballum s. (Østerende)
Jendre Bertelsen
1753-1808
Jendre Bertelsen
F:
1753
Ballum s. (Østerende)
G:
27 okt. 1786
Ballum
D:
19 mar. 1808
Ballum s. (Østerende)
Dødfødt søn
1815-1815
Dødfødt søn
F:
18 nov. 1815
Ballum s. (Østerende)
D:
18 nov. 1815
Ballum s. (Østerende)
Nis Jensen
1816-1830
Nis Jensen
F:
15 nov. 1816
Ballum s. (Østerende)
D:
25 maj 1830
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Marie Jensdatter
1820-
Kirsten Marie Jensdatter
F:
7 jan. 1820
Ballum s. (Østerende)
Jacob Andersen Jacobsen
1819-
Jacob Andersen Jacobsen
F:
3 sep. 1819
Daler s. (Østerby)
G:
13 mar. 1851
Ballum
Maren Jensdatter
1821-1821
Maren Jensdatter
F:
23 nov. 1821
Ballum s. (Østerende)
D:
25 nov. 1821
Ballum s. (Østerende)
Thomas Jensen Nissen
1822-
Thomas Jensen Nissen
F:
16 okt. 1822
Ballum s. (Østerende)
Maren Møller
1819-1859
Maren Møller
F:
23 mar. 1819
Ballum s. (Nørhus)
G:
28 maj 1851
Ballum
D:
11 dec. 1859
Ballum s. (Østerende)
Niels Jensen
1825-1829
Niels Jensen
F:
12 nov. 1825
Ballum s. (Østerende)
D:
23 feb. 1829
Ballum s. (Østerende)
Meta Kirstine Jensen
1865-
Meta Kirstine Jensen
F:
2 aug. 1865
Ballum s. (Østerende)
Niels Jensen
1829-
Niels Jensen
F:
23 jul. 1829
Ballum s. (Østerende)
Helene Marie Hansdatter
1835-
Helene Marie Hansdatter
F:
17 dec. 1835
Døstrup s. (Vinum)
G:
31 maj 1865
Ballum
Jens Nissen
1778-1845
Jens Nissen
F:
27 jun. 1778
Ballum s. (Østerende)
D:
31 jul. 1845
Ballum s. (Østerende)
Inge Marie Thomasdatter
1789-1866
Inge Marie Thomasdatter
F:
3 okt. 1789
Ballum s. (Vesterende)
G:
23 okt. 1814
Ballum
D:
11 aug. 1866
Ballum s. (Østerende)
Gunder Lund
1844-
Gunder Lund
F:
13 dec. 1844
Christen Thomsen Lund
1847-
Christen Thomsen Lund
F:
2 jan. 1847
Anders Pedersen Lund
1888-
Anders Pedersen Lund
F:
18 okt. 1888
Ballum s. (Østerende)
Johanne Christine Jensen
1891-
Johanne Christine Jensen
F:
26 nov. 1891
Ballum s. (Vesterende)
Niels Lausten Lund
1890-
Niels Lausten Lund
F:
29 aug. 1890
Martin Lund
1893-
Martin Lund
F:
10 feb. 1893
Anton Marius Lund
1895-
Anton Marius Lund
F:
16 jun. 1895
Gunner Ewald
Aage Ewald
1931-1931
Aage Ewald
F:
25 mar. 1931
Brøns
D:
28 mar. 1931
Brøns
Aage Ewald
Bent Ewald
Ane Marie Lund
1896-
Ane Marie Lund
F:
25 jul. 1896
Carl Gotfred Ewald
1894-
Carl Gotfred Ewald
F:
31 maj 1894
Brøns
G:
23 nov. 1923
Brøns
Maren Lund
1898-
Maren Lund
F:
11 nov. 1898
Peder Andersen Lund
1850-1926
Peder Andersen Lund
F:
6 jan. 1850
Ballum s. (Østerende)
D:
23 maj 1926
Ballum s. (Østerende)
Kjesten Thomsen
1861-
Kjesten Thomsen
F:
24 feb. 1861
Ballum s. (Vesterende)
G:
11 nov. 1886
Ballum
Niels Andersen Hansen
Ane Obling Hansen
Maren Lund
1893-
Maren Lund
F:
26 apr. 1893
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Hans Christian Hansen
1890-
Hans Christian Hansen
F:
14 jun. 1890
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
16 maj 1914
Ballum
Niels Hansen Lund
1894-
Niels Hansen Lund
F:
24 apr. 1894
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anders Pedersen Lund
1896-
Anders Pedersen Lund
F:
20 apr. 1896
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Martin Lund
1852-
Martin Lund
F:
7 nov. 1852
Mette Kirstine Pedersen
1857-
Mette Kirstine Pedersen
F:
16 nov. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
22 nov. 1883
Ballum
Lytken Boysen Lund
1857-1857
Lytken Boysen Lund
F:
7 feb. 1857
D:
7 aug. 1857
Anders Pedersen Lund
1806-1889
Anders Pedersen Lund
F:
23 jun. 1806
Ballum s. (Østerende)
D:
10 mar. 1889
Ballum s. (Østerende)
Maren Thomsen
1814-1888
Maren Thomsen
F:
26 aug. 1814
Ballum s. (Østerende)
G:
9 jul. 1844
Ballum
D:
24 jul. 1888
Ballum s. (Østerende)
Sara Katrine Tofte
1841-1921
Sara Katrine Tofte
F:
8 okt. 1841
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
29 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Gunder Tofte
1844-1920
Gunder Tofte
F:
7 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
3 aug. 1920
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Kjerstine Tofte
1878-
Ane Kjerstine Tofte
F:
17 okt. 1878
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Truelsen Tofte
1880-1936
Hans Truelsen Tofte
F:
15 aug. 1880
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
7 mar. 1936
Amtssygehuset i Gentofte
Elisabeth Henriette Bagge
Hansine Nicoline Tofte
1883-1887
Hansine Nicoline Tofte
F:
11 apr. 1883
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
18 dec. 1887
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Marie Tofte
1883-
Maren Marie Tofte
F:
11 apr. 1883
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Hansen Tofte
1885-1889
Niels Hansen Tofte
F:
22 sep. 1885
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
26 mar. 1889
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Hansen Tofte
1890-1890
Niels Hansen Tofte
F:
14 apr. 1890
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
28 apr. 1890
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Truels Hansen Tofte
1847-1904
Truels Hansen Tofte
F:
13 dec. 1847
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
28 sep. 1904
skibet Ter Neuzen (slagtilfælde om bord)
Esther Pedersen
1851-1941
Esther Pedersen
F:
18 okt. 1851
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
28 dec. 1877
Ballum
D:
4 apr. 1941
Dyssegård s. (Gentofte)
Petrea Tofte
1850-1896
Petrea Tofte
F:
20 sep. 1850
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
27 maj 1896
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Mette Marie Tofte
Maren Pedersdatter Lund
1810-1883
Maren Pedersdatter Lund
F:
29 nov. 1810
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
29 sep. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Truelsen Tofte
1806-1883
Hans Truelsen Tofte
F:
7 sep. 1806
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
5 jan. 1841
Ballum
D:
5 feb. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Gunder Nisdatter
1780-1849
Gunder Nisdatter
F:
2 mar. 1780
Ballum s. (Østerende)
D:
25 maj 1849
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Lund
1775-1849
Peder Andersen Lund
F:
14 sep. 1775
Ballum s. (Østerende)
G:
12 nov. 1802
Ballum
D:
6 maj 1849
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Nielsdatter
1812-1812
Kirsten Nielsdatter
F:
20 jul. 1812
Ballum s. (Østerende)
D:
27 Okt 1812
Ballum s. (Østerende)
Maren Nielsdatter
1813-1845
Maren Nielsdatter
F:
25 sep. 1813
Ballum s. (Østerende)
D:
27 jul. 1845
Ballum s. (Østerende)
Laust Jensen
1815-1874
Laust Jensen
F:
29 dec. 1815
Ballum s. (Østerende)
G:
10 dec. 1815
Ballum
D:
9 nov. 1874
Ballum s. (Hedehuse)
Niels Hansen Nielsen
1852-
Niels Hansen Nielsen
F:
27 jul. 1852
Ballum s. (Østerende)
Christian Jannichsen Nielsen
1853-
Christian Jannichsen Nielsen
F:
5 dec. 1853
Ballum s. (Østerende)
Anders Nielsen
1815-
Anders Nielsen
F:
20 jan. 1815
Ballum s. (Østerende)
Ane Cathrine Schmidt
ca. 1831-
Ane Cathrine Schmidt
F:
ca. 1831
Nis Jensen Nielsen
1817-1817
Nis Jensen Nielsen
F:
26 jan. 1817
Ballum s. (Østerende)
D:
9 mar. 1817
Ballum s. (Østerende)
Peder Hansen Nielsen
1860-
Peder Hansen Nielsen
F:
22 feb. 1860
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Hansen Nielsen
1861-
Niels Hansen Nielsen
F:
1 aug. 1861
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Nis Jensen Nielsen
1819-
Nis Jensen Nielsen
F:
30 mar. 1819
Ballum s. (Østerende)
Mette Kirstine Beier
1824-
Mette Kirstine Beier
F:
26 dec. 1824
Skærbæk
G:
1 jun. 1859
Skærbæk
Mette Kirstine Nisdatter
1782-1856
Mette Kirstine Nisdatter
F:
29 okt. 1782
Ballum s. (Østerende)
D:
14 mar. 1856
Ballum s. (Østerende)
Niels Hansen Andersen
1778-1871
Niels Hansen Andersen
F:
22 maj 1778
Ballum s. (Østerende)
G:
21 jun. 1812
Ballum
D:
23 dec. 1871
Ballum s. (Østerende)
Anne Sofie Thomsen
1812-1893
Anne Sofie Thomsen
F:
21 mar. 1812
Ballum s. (Østerende)
D:
25 jun. 1893
Ballum s. (Østerende)
Gunder Lund
1844-
Gunder Lund
F:
13 dec. 1844
Christen Thomsen Lund
1847-
Christen Thomsen Lund
F:
2 jan. 1847
Anders Pedersen Lund
1888-
Anders Pedersen Lund
F:
18 okt. 1888
Ballum s. (Østerende)
Johanne Christine Jensen
1891-
Johanne Christine Jensen
F:
26 nov. 1891
Ballum s. (Vesterende)
Niels Lausten Lund
1890-
Niels Lausten Lund
F:
29 aug. 1890
Martin Lund
1893-
Martin Lund
F:
10 feb. 1893
Anton Marius Lund
1895-
Anton Marius Lund
F:
16 jun. 1895
Gunner Ewald
Aage Ewald
1931-1931
Aage Ewald
F:
25 mar. 1931
Brøns
D:
28 mar. 1931
Brøns
Aage Ewald
Bent Ewald
Ane Marie Lund
1896-
Ane Marie Lund
F:
25 jul. 1896
Carl Gotfred Ewald
1894-
Carl Gotfred Ewald
F:
31 maj 1894
Brøns
G:
23 nov. 1923
Brøns
Maren Lund
1898-
Maren Lund
F:
11 nov. 1898
Peder Andersen Lund
1850-1926
Peder Andersen Lund
F:
6 jan. 1850
Ballum s. (Østerende)
D:
23 maj 1926
Ballum s. (Østerende)
Kjesten Thomsen
1861-
Kjesten Thomsen
F:
24 feb. 1861
Ballum s. (Vesterende)
G:
11 nov. 1886
Ballum
Niels Andersen Hansen
Ane Obling Hansen
Maren Lund
1893-
Maren Lund
F:
26 apr. 1893
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Hans Christian Hansen
1890-
Hans Christian Hansen
F:
14 jun. 1890
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
16 maj 1914
Ballum
Niels Hansen Lund
1894-
Niels Hansen Lund
F:
24 apr. 1894
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anders Pedersen Lund
1896-
Anders Pedersen Lund
F:
20 apr. 1896
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Martin Lund
1852-
Martin Lund
F:
7 nov. 1852
Mette Kirstine Pedersen
1857-
Mette Kirstine Pedersen
F:
16 nov. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
22 nov. 1883
Ballum
Lytken Boysen Lund
1857-1857
Lytken Boysen Lund
F:
7 feb. 1857
D:
7 aug. 1857
Maren Thomsen
1814-1888
Maren Thomsen
F:
26 aug. 1814
Ballum s. (Østerende)
D:
24 jul. 1888
Ballum s. (Østerende)
Anders Pedersen Lund
1806-1889
Anders Pedersen Lund
F:
23 jun. 1806
Ballum s. (Østerende)
G:
9 jul. 1844
Ballum
D:
10 mar. 1889
Ballum s. (Østerende)
Christine Hedvig Thomsen
1817-1817
Christine Hedvig Thomsen
F:
16 sep. 1817
D:
20 dec. 1817
Christen Thomsen
1818-1898
Christen Thomsen
F:
4 nov. 1818
Ballum s. (Østerende)
D:
15 jul. 1898
Ballum s. (Østerende)
Mette Marie Andersdatter
1827-
Mette Marie Andersdatter
F:
10 feb. 1827
G:
15 okt. 1853
Christine Hedvig Thomsen
1821-1821
Christine Hedvig Thomsen
F:
10 jun. 1821
D:
15 aug. 1821
Anna Termansen
1857-
Anna Termansen
F:
5 nov. 1857
Christen Thomsen Termansen
1859-
Christen Thomsen Termansen
F:
16 jul. 1859
Peter Andreasen Termansen
1864-
Peter Andreasen Termansen
F:
15 mar. 1864
Cathrine Margrethe Thomsen
1823-1891
Cathrine Margrethe Thomsen
F:
5 jul. 1823
Ballum s. (Østerende)
D:
9 mar. 1891
Randerup
Terman Pedersen
1817-1892
Terman Pedersen
F:
13 aug. 1817
Randerup
G:
18 okt. 1856
D:
3 dec. 1892
Randerup
Itke Marie Brodersen
1854-1867
Itke Marie Brodersen
F:
27 apr. 1854
D:
7 jan. 1867
Maren Beyer Brodersen
1856-
Maren Beyer Brodersen
F:
8 mar. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anders Jessen Holm
1849-
Anders Jessen Holm
F:
25 sep. 1849
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
8 mar. 1878
Ballum
Christine Hedevig Brodersen
1888-
Christine Hedevig Brodersen
F:
4 dec. 1888
Ballum s. (Vesterende)
Karoline Brodersen
1892-
Karoline Brodersen
F:
16 maj 1892
Ballum s. (Vesterende)
Ane Sophie Brodersen
1894-
Ane Sophie Brodersen
F:
6 jan. 1894
Ballum s. (Vesterende)
Michael Brodersen
1897-
Michael Brodersen
F:
6 mar. 1897
Ballum s. (Vesterende)
Margrethe Brodersen
1901-
Margrethe Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Niels Peter Petersen
1888-
Niels Peter Petersen
F:
18 dec. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
20 mar. 1936
Ballum
Theodor Broder Jensen
1926-
Theodor Broder Jensen
F:
15 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Anders Brodersen Jensen
1928-
Anders Brodersen Jensen
F:
19 jan. 1928
Ballum s. (Vesterende)
Arne Lassen Jensen
1929-
Arne Lassen Jensen
F:
13 maj 1929
Ballum s. (Vesterende)
Immanuel Jensen
1931-
Immanuel Jensen
F:
18 apr. 1931
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Elisabet Jensen
1933-
Kirstine Elisabet Jensen
F:
17 nov. 1933
Ballum s. (Vesterende)
Ninna Brodersen
1901-
Ninna Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Johannes Beier Jensen
1896-
Johannes Beier Jensen
F:
19 jul. 1896
Ballum s. (Husum)
G:
17 okt. 1924
Ballum
Anders Brodersen
1858-
Anders Brodersen
F:
29 aug. 1858
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Hansen
1865-
Kirstine Hansen
F:
20 sep. 1865
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
6 dec. 1887
Ballum
Christine Hedvig Thomsen
1824-1872
Christine Hedvig Thomsen
F:
24 okt. 1824
D:
4 sep. 1872
Mikkel Peter Brodersen
1823-1898
Mikkel Peter Brodersen
F:
13 jan. 1823
G:
8 mar. 1853
D:
27 feb. 1898
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1827-1827
Dødfødt søn
F:
15 mar. 1827
D:
15 mar. 1827
Dødfødt datter
1828-1828
Dødfødt datter
F:
2 jul. 1828
D:
2 jul. 1828
Christen Thomsen
1785-1848
Christen Thomsen
F:
3 feb. 1785
Ballum s. (Østerende)
D:
4 mar. 1848
Ballum s. (Østerende)
Maren Beyer
1788-1874
Maren Beyer
F:
26 jan. 1788
Brøns s. (Brøns Mølle)
G:
10 mar. 1811
D:
22 maj 1874
Ballum s. (Østerende)
Maren Christensdatter
1754-1810
Maren Christensdatter
F:
2 nov. 1754
Ballum s. (Østerende)
D:
18 jul. 1810
Ballum s. (Østerende)
Nis Jensen
1745-1802
Nis Jensen
F:
1 maj 1745
Ballum s. (Husum)
G:
17 okt. 1777
Ballum
D:
15 apr. 1802
Ballum s. (Østerende)
Margrethe Christensdatter
1757-
Margrethe Christensdatter
F:
13 okt. 1757
Ballum s. (Østerende)
Hans Hinrichsen
Cathrine Marie Christensdatter
1760-1828
Cathrine Marie Christensdatter
F:
9 maj 1760
Ballum s. (Østerende)
D:
25 nov. 1828
Ballum s. (Østerende)
Christen Thomsen
1724-1812
Christen Thomsen
F:
15 apr. 1724
Ballum s. (Vesterende)
D:
7 maj 1812
Ballum s. (Østerende)
Gunder
Catharina Hansdatter
1762-
Catharina Hansdatter
F:
1762
Thomas Hansen
1764-
Thomas Hansen
F:
1764
Mathias Peter Hansen
1767-
Mathias Peter Hansen
F:
1767
Sara Thomasdatter
1726-1781
Sara Thomasdatter
F:
30 mar. 1726
Ballum s. (Vesterende)
D:
24 feb. 1781
Ballum s. (Østerende)
Hans Laurids Madsen
ca. 1730-
Hans Laurids Madsen
F:
ca. 1726/30
Rejsby s. (Kærbølling)
Margrethe Thomasdatter
1728-
Margrethe Thomasdatter
F:
22 apr. 1728
Ballum s. (Vesterende)
Ingeborg Thomsen
1761-1826
Ingeborg Thomsen
F:
6 jul. 1761
D:
8 mar. 1826
Peder Pedersen Beyer
1752-1823
Peder Pedersen Beyer
F:
24 nov. 1752
G:
1784
D:
29 jan. 1823
Thomas Thomsen
1763-1770
Thomas Thomsen
F:
11 jun. 1763
D:
12 feb. 1770
Cathrine Margrethe Thomsen
1766-1808
Cathrine Margrethe Thomsen
F:
3 aug. 1766
D:
3 jul. 1808
Anders Truelsen Møller
1764-1827
Anders Truelsen Møller
F:
15 dec. 1764
Ballum s. (Kringelum)
G:
27 nov. 1795
Ballum
D:
7 mar. 1827
Ballum s. (Kringelum)
Herlig Thomsen
1768-1769
Herlig Thomsen
F:
8 nov. 1768
D:
27 mar. 1769
Ellen Marie Nicolaisen
1806-
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 aug. 1806
Thyge Hansen Nicolaisen
1811-1883
Thyge Hansen Nicolaisen
F:
28 jan. 1811
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
29 mar. 1838
D:
1883
Skast s. (Skastgård)
Ane Cathrine Hansen
1860-
Ane Cathrine Hansen
F:
17 feb. 1860
Kresten Jensen
1856-1933
Kresten Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s.
G:
20 okt. 1880
D:
15 apr. 1933
Ballum s.
Niels Lorenzen
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Herle Hansen
1899-1993
Herle Hansen
F:
7 nov. 1899
Ballum s. (Østerende)
D:
27 nov. 1993
Jens Lorenzen
1897-1971
Jens Lorenzen
F:
3 nov. 1897
G:
17 nov. 1921
Ballum
D:
1971
Niels Thomsen Hansen
1869-
Niels Thomsen Hansen
F:
22 nov. 1869
Ballum s. (Østerende)
Ane Marie Møller
1873-
Ane Marie Møller
F:
28 nov. 1873
Ballum s. (Husum)
G:
30 nov. 1898
Ballum
Herle Nicolaisen
1841-1889
Herle Nicolaisen
F:
14 jun. 1841
Ballum s. (Mølby)
D:
24 feb. 1889
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Hansen
1830-1913
Peder Andersen Hansen
F:
23 dec. 1830
Mjolden s. (Forballum)
G:
29 mar. 1859
Ballum
D:
13 mar. 1913
Ballum s. (Østerende)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
D:
29 mar. 1933
Højer
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
27 apr. 1897
Ballum
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Agathe Nicolaisen
1878-1944
Agathe Nicolaisen
F:
9 okt. 1878
Ballum s. (Mølby)
D:
7 jun. 1944
Skanderborg
Niels Povlsen
1861-1944
Niels Povlsen
F:
4 jun. 1861
Uldum
G:
4 jan. 1900
Ballum
D:
4 maj 1944
Skanderborg
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ottilie Dorothea Feddersen
1891-1891
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
23 jun. 1891
Højer
D:
3 sep. 1891
Højer
Hanna Amalie Feddersen
1893-1972
Hanna Amalie Feddersen
F:
28 feb. 1893
Højer
D:
19 maj 1972
Højer (Tøndervej 4)
Karl Jeppe Nielsen
1893-1965
Karl Jeppe Nielsen
F:
22 jul. 1893
Bramdrup s. (Bramdrupdam)
D:
15 apr. 1965
Højer (Nørregade 10)
Jacob Feddersen
1895-1925
Jacob Feddersen
F:
16 sep. 1895
Højer
D:
26 nov. 1925
vadehavet ml. Jordsand og Koldby (druknet)
Peter Beyer Feddersen
1897-
Peter Beyer Feddersen
F:
13 okt. 1897
Højer
Otilie Dorothee Feddersen
1898-1898
Otilie Dorothee Feddersen
F:
11 nov. 1898
Højer
D:
23 nov. 1898
Højer
Ellen Marie Nicolaisen
1871-eft. 1925
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 feb. 1871
Skast
D:
eft. ER 1925
Hans Feddersen
1865-1922
Hans Feddersen
F:
29 aug. 1865
Højer
G:
28 sep. 1890
Højer
D:
14 okt. 1922
Rømø (Kirkeby)
Ane Kathrine Nicolaisen
1872-
Ane Kathrine Nicolaisen
F:
17 aug. 1872
Bodil Nicolaisen
1874-1956
Bodil Nicolaisen
F:
25 mar. 1874
Skast
D:
3 jul. 1956
Tønder
Hans Michael Winter
-1954
Hans Michael Winter
G:
11 okt. 1898
D:
27 jul. 1954
Cathrine Nicolaisen
1901-1903
Cathrine Nicolaisen
F:
1901
D:
6 sep. 1903
Brede
Peder Beyer Nicolaisen
1902-1916
Peder Beyer Nicolaisen
F:
2 jun. 1902
Brede
D:
1 okt. 1916
Kiel
Cathrine Nicolaisen
1903-
Cathrine Nicolaisen
F:
26 jun. 1903
Brede
Hans Theodor Nicolaisen
1904-1905
Hans Theodor Nicolaisen
F:
28 aug. 1904
Brede
D:
3 maj 1905
Brede
Fritz Nicolaisen Schifferer
1925-2005
Fritz Nicolaisen Schifferer
F:
29 jul. 1925
Kiel
D:
17 aug. 2005
Middelfart
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
1927-2015
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
F:
16 feb. 1927
Skast s. (Skastgård)
D:
28 mar. 2015
Aarhus
Amalie Nicolaisen
1906-1944
Amalie Nicolaisen
F:
7 mar. 1906
Brede
D:
14 nov. 1944
Anton Frits Schifferer
1899-1975
Anton Frits Schifferer
F:
24 apr. 1899
Kiel
G:
3 jun. 1924
Tønder
D:
11 feb. 1975
Højer
Broder Thomsen Nicolaisen
1875-1926
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
23 aug. 1875
Skast s. (Skastgård)
D:
31 maj 1926
Skast s. (Skastgård)
Meta Christina Marcussen
1880-1959
Meta Christina Marcussen
F:
5 apr. 1880
Hostrup s. (Rørkær)
D:
9 mar. 1959
Aabenraa
Thyra Nicolaisen
1877-
Thyra Nicolaisen
F:
4 aug. 1877
Hans Peder Nicolaisen
1878-
Hans Peder Nicolaisen
F:
15 jul. 1878
Anders Petersen Møller
1901-1957
Anders Petersen Møller
F:
9 nov. 1901
Visby
D:
25 apr. 1957
Visby
Eline Dinsen
Johanne Amalie Møller
1906-
Johanne Amalie Møller
F:
3 apr. 1906
Visby
Friedrich Peter Nielsen
1903-
Friedrich Peter Nielsen
F:
30 jul. 1903
Agerskov
G:
16 okt. 1931
Visby
Ingrid Ingeborg Møller
1908-
Ingrid Ingeborg Møller
F:
23 jun. 1908
Visby
Helga Møller
1910-
Helga Møller
F:
23 okt. 1910
Visby
Kjerstine Nicolaisen
1879-1928
Kjerstine Nicolaisen
F:
29 aug. 1879
D:
24 feb. 1928
Visby
Knud Jensen Møller
1868-1935
Knud Jensen Møller
F:
24 sep. 1868
Visby
G:
6 nov. 1900
Emmerlev
D:
30 nov. 1935
Visby
Theodor Nicolaisen
1882-1901
Theodor Nicolaisen
F:
20 sep. 1882
D:
10 mar. 1901
Peter Beyer Nicolaisen
1846-1916
Peter Beyer Nicolaisen
F:
4 nov. 1846
Skast s. (Skastgård)
D:
20 nov. 1916
Skast s. (Skastgård)
Hanne Amalie Hansen
1844-1928
Hanne Amalie Hansen
F:
19 jul. 1844
Mjolden s. (Forballum)
G:
24 maj 1870
D:
28 apr. 1928
Dødfødt datter
1848-
Dødfødt datter
F:
22 nov. 1848
Broder Thomsen Nicolaisen
1808-1889
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
3 sep. 1808
D:
6 feb. 1889
Ballum Østerende
Ane Cathrine Hansen
1821-1848
Ane Cathrine Hansen
F:
4 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
15 okt. 1839
D:
23 nov. 1848
Ballum s. (Mølby)
Herlig Thomsen
1770-1847
Herlig Thomsen
F:
24 sep. 1770
D:
8 mar. 1847
Ingvard Nicolaisen
1770-1835
Ingvard Nicolaisen
F:
25 jan. 1770
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
19 nov. 1805
Ballum
D:
13 dec. 1835
Broder Thomsen
1730-1813
Broder Thomsen
F:
14 apr. 1730
Ballum s. (Vesterende)
D:
31 okt. 1813
Ballum s. (Mølby)
Ellen Beyer
1741-1771
Ellen Beyer
F:
5 apr. 1741
D:
18 apr. 1771
Merret Christensdatter
1766-1820
Merret Christensdatter
F:
16 Okt 1766
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
7 Okt 1820
Skast
Peder Pedersen Boesen
1752-1805
Peder Pedersen Boesen
F:
2 mar. 1752
Skast
G:
28 nov. 1788
Ballum
D:
14 nov. 1805
Skast
Gyde Marie Thomasdatter
1732-1778
Gyde Marie Thomasdatter
F:
22 apr. 1732
Ballum s. (Vesterende)
D:
24 aug. 1778
Ballum s. (Bodsbøl)
Christen Tygesen
1726-
Christen Tygesen
F:
14 feb. 1726
Ballum s. (Bodsbøl)
Cathrine Marie Thomasdatter
1734-
Cathrine Marie Thomasdatter
F:
5 maj 1734
Ballum s. (Vesterende)
Thomas Pedersen
1684-1764
Thomas Pedersen
F:
10 jan. 1684
Ballum s. (præstegården)
D:
27 feb. 1764
Ballum s. (Vesterende)
Merret Christensdatter
1700-1740
Merret Christensdatter
F:
1700
Ballum s. (Vesterende)
G:
ca. 1720
D:
27 jul. 1740
Ballum s. (Vesterende)
Anne Margrethe Pedersdatter
1685-
Anne Margrethe Pedersdatter
F:
5 feb. 1685
Ballum s. (præstegården)
Hans Bahnsen
Petrea Frederikke Brorson
1789-1823
Petrea Frederikke Brorson
F:
15 dec. 1789
D:
24 apr. 1823
Ydby s. (Tvolm)
Hans Brorson
1745-1798
Hans Brorson
F:
1745
D:
1 mar. 1798
Frederikke Lovise Feilberg
1752-1808
Frederikke Lovise Feilberg
F:
1752
G:
20 nov. 1788
D:
4 jul. 1808
Peter Brorson
1717 ?-1749
Peter Brorson
F:
1717 ?
Ballum s. (præstegården)
D:
1746/49
Kanton i Kina
Ane Sophie Sørensdatter Foss
Ane Sophie Sørensdatter Foss
G:
22 sep. 1744
Jacob Brorson
1718-1812
Jacob Brorson
F:
1718
Ballum s. (præstegården)
D:
1812
Broder Blechingberg
1744-1744
Broder Blechingberg
F:
5 aug. 1744
D:
5 aug. 1744
Christine Marie Blechingberg
1745-1765
Christine Marie Blechingberg
F:
25 sep. 1745
D:
15 jul. 1765
Broder Blechingberg
1746-
Broder Blechingberg
F:
2 nov. 1746
Sara Brorson
1720-1746
Sara Brorson
F:
6 maj 1720
Ballum s. (præstegården)
D:
6 nov. 1746
Ballum s. (præstegården)
Frederik Blechingberg
1707-1765
Frederik Blechingberg
F:
1707
Gram
D:
29 jul. 1765
Ballum
Andreas Brorson
ca. 1725-
Andreas Brorson
F:
ca. 1725
Ballum s. (præstegården)
Broder Pedersen (Brorson)
1686-1732
Broder Pedersen (Brorson)
F:
11 dec. 1686
Ballum s. (præstegården)
D:
1732
Ballum s. (præstegården)
Ingeborg Roost
1684-1760
Ingeborg Roost
F:
1684
Tønder
D:
11 apr. 1760
Ballum s. (præstegården)
Christopher Pedersen
1688-1736
Christopher Pedersen
F:
10 okt. 1688
Ballum s. (præstegården)
D:
6 mar. 1736
Lunde
Elisabeth Rasmusdatter
Jens Pedersen
1690-
Jens Pedersen
F:
3 apr. 1690
Ballum s. (præstegården)
Cathrine Pedersdatter
ca. 1693-1705
Cathrine Pedersdatter
F:
ca. 1693
Ballum s. (præstegården)
D:
27 feb. 1705
Ballum s. (præstegården)
Kirstine Pedersdatter
1696-
Kirstine Pedersdatter
F:
fmtl. 1696
Ballum s. (præstegården)
Fedder Hansen
Peder Brodersen
1652-1723
Peder Brodersen
F:
1650/52
Randerup
G:
1681
D:
1723
Ballum s. (præstegården)
Friedrich Christopher Bruun
1692-1756
Friedrich Christopher Bruun
F:
16 jul. 1692
Løgumkloster
D:
12 nov. 1756
Humtrup
Johanne Roost
-før 1746
Johanne Roost
F:
Tønder
G:
ca. 1725
D:
før 1746
Humtrup
Marie Sophie Outzen
ca. 1726-
Marie Sophie Outzen
F:
ca. 1726
G:
1746
Christian Bruun
1661-1708
Christian Bruun
F:
1661
Løgumkloster
D:
1708
Løgumkloster
Anna Catharina Stahl
1669-1736
Anna Catharina Stahl
F:
6 maj 1669
Aabenraa
G:
ca. 1691
D:
23 nov. 1736
Løgumkloster
Jürgen Friedrich Bruun
ca. 1665-1746
Jürgen Friedrich Bruun
F:
ca. 1665
Løgumkloster
D:
1746
Løgumkloster
Elisabeth Charlotte Lytken
ca. 1691-1777
Elisabeth Charlotte Lytken
F:
ca. 1690/91
G:
20 Okt 1735
Løgumkloster
D:
1777
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Marine Thøming
Magdalene Bruun
ca. 1668-1737
Magdalene Bruun
F:
ca. 1668
Løgumkloster
D:
1737
Løgumkloster
Wulf Thøming
Johan Adolph Martfeldt
1670-1707
Johan Adolph Martfeldt
F:
o. 1665/70
fmtl. Løgumkloster
G:
o. 1698/99
D:
1705/07
Løgumkloster
Christopher Bruun
1615-1696
Christopher Bruun
F:
o. 1610/15
Føhr
D:
o. 1691/96
Løgumkloster
Anna Callesen
Anna Callesen
G:
1648
Mads Hansen
1730-1779
Mads Hansen
F:
o. 1725/30
Mjolden
D:
1779
Mjolden
Hans Madsen
1696-
Hans Madsen
F:
o. 1694/96
fmtl. Mjolden
Catharina Geltzer
-1735
Catharina Geltzer
D:
o. 1735
Mjolden
Hanne Marie Johannesen
ca. 1776-
Hanne Marie Johannesen
F:
ca. 1776
Mjolden
Tyge Truelsen Mortensen
ca. 1779-1830
Tyge Truelsen Mortensen
F:
ca. 1778/79
fmtl. Mjolden
D:
25 sep. 1830
Mjolden
Niels Ocksen Johannesen
1777-1823
Niels Ocksen Johannesen
F:
22 feb. 1777
Mjolden
D:
21 aug. 1823
Døstrup s. (Drengsted)
Mette Marie Andersdatter
ca. 1781-1851
Mette Marie Andersdatter
F:
ca. 1781
Mjolden
G:
1803
Mjolden
D:
14 feb. 1851
Døstrup s.
Hans Madsen Johannesen
ca. 1781-1805
Hans Madsen Johannesen
F:
ca. 1781
Mjolden
D:
senest 1805
Karen Johannesdatter
ca. 1787-
Karen Johannesdatter
F:
ca. 1787
Mjolden
Johannes Gottfred Hansen
ca. 1737-
Johannes Gottfred Hansen
F:
ca. 1737
fmtl. Mjolden
Maren Nielsdatter
ca. 1754-1803
Maren Nielsdatter
F:
ca. 1754
fmtl. Mjolden s. (Højbjerg)
G:
o. 1771/72
D:
CA 1801/03
Laust Carlsen
ca. 1785-
Laust Carlsen
F:
ca. 1785
Mjolden s. (Forballum)
Hanne Marie Carlsdatter
ca. 1786-1828
Hanne Marie Carlsdatter
F:
ca. 1786
Mjolden s. (Forballum)
D:
24 aug. 1828
Mjolden s. (Forballum)
Kirsten Carlsdatter
ca. 1790-
Kirsten Carlsdatter
F:
ca. 1790
Mjolden s. (Forballum)
Hans Peter Hansen
1830-
Hans Peter Hansen
F:
18 nov. 1830
Randerup s. (Lunde)
Karen Andresen
Carl Hansen
1832-
Carl Hansen
F:
26 sep. 1832
Randerup s. (Lunde)
Karen Jensdatter
ca. 1831-
Karen Jensdatter
F:
ca. 1831
Andreas Hansen
1835-
Andreas Hansen
F:
12 dec. 1835
Randerup s. (Randerup Præstegård)
Anna Cathrine Lindholm
1820-1873
Anna Cathrine Lindholm
F:
21 feb. 1820
G:
1 nov. 1859
Ballum
D:
5 mar. 1873
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anne Marie Carlsdatter
ca. 1793-1874
Anne Marie Carlsdatter
F:
ca. 1793
Mjolden s. (Forballum)
D:
8 apr. 1874
Brede s. (Apterp)
Hans Pedersen Ulv
1801-1836
Hans Pedersen Ulv
F:
1801
Mjolden
G:
27 maj 1830
Randerup
D:
13 jun. 1836
Brede s. (Apterp)
Hans Peter Pedersen
1852-
Hans Peter Pedersen
F:
5 dec. 1852
Ane Margrethe Pedersen
1855-
Ane Margrethe Pedersen
F:
25 sep. 1855
Hans Madsen Petersen
Ane Marie Petersen
1925-2014
Ane Marie Petersen
F:
17 jan. 1925
D:
jun. 2014
NN Bastian
Niels Larsen Petersen
1928-2021
Niels Larsen Petersen
F:
19 dec. 1928
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
30 okt. 2021
Sofie Nederby
Sofie Nederby
G:
26 jul. 1958
Chresten (Christen) Nicolaisen Petersen
1886-1968
Chresten (Christen) Nicolaisen Petersen
F:
13 feb. 1886
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
19 jun. 1968
Ribe (sygehuset)
Johanne Kirstine (Christine) Petersen
1901-1966
Johanne Kirstine (Christine) Petersen
F:
24 okt. 1901
Rejsby s. (Kærbølling)
G:
31 okt. 1922
Rejsby
D:
17 feb. 1966
Rejsby s. (Kærbølling)
Anne Marie Petersen
Hjalmar Nielsen
Kirstine Petersen
Hans Pedersen
Hans Madsen Petersen
1920-1976
Hans Madsen Petersen
F:
7 jul. 1920
D:
11 nov. 1976
Elly Hermansen
Michael Petersen
Niels Larsen Petersen
1890-
Niels Larsen Petersen
F:
4 apr. 1890
Rejsby s. (Kærbølling)
Bodil Jørgensen
1891-
Bodil Jørgensen
F:
22 jun. 1891
G:
15 jan. 1916
Rejsby k.
Hans Madsen Pedersen
1858-
Hans Madsen Pedersen
F:
16 nov. 1858
Ane Marie Pedersen
1859-1898
Ane Marie Pedersen
F:
4 jan. 1859
G:
9 apr. 1885
D:
12 maj 1898
Anne Kirstine Hansen
1821-1862
Anne Kirstine Hansen
F:
15 aug. 1821
Mjolden
D:
10 mar. 1862
Mjolden
Niels Lassen Pedersen
1818-1862
Niels Lassen Pedersen
F:
2 aug. 1818
Mjolden
G:
9 maj 1851
Mjolden
D:
16 mar. 1862
Mjolden
Hans Madsen Carlsen
ca. 1795-1880
Hans Madsen Carlsen
F:
ca. 1794/95
Mjolden s. (Forballum)
D:
8 nov. 1880
Mjolden
Anna Margrethe Christensdatter
ca. 1786-1856
Anna Margrethe Christensdatter
F:
ca. 1786
D:
12 okt. 1856
Mjolden
Caroline Christine Brinck
1864-1868
Caroline Christine Brinck
F:
8 sep. 1864
Højst s. (Bøgvad)
D:
7 apr. 1868
Hostrup s. (Rørkær)
Nis Nielsen Brinck
1866-
Nis Nielsen Brinck
F:
17 jun. 1866
Højst s. (Bøgvad)
Caroline Christine Brinck
1868-
Caroline Christine Brinck
F:
10 aug. 1868
Hostrup s. (Tidsholm)
Johannes Nissen Brink
1870-1870
Johannes Nissen Brink
F:
17 jul. 1870
Tønder
D:
21 nov. 1870
Tønder
Anne Cathrine Johannesdatter
1830-1872
Anne Cathrine Johannesdatter
F:
19 sep. 1830
Mjolden
D:
16 jun. 1872
Tønder
Nis Nielsen Brinck
1813-1880
Nis Nielsen Brinck
F:
12 mar. 1813
Abild s. (Travsted)
G:
11 jun. 1864
Højst
D:
17 sep. 1880
Tønder
Johannes Carlsen
ca. 1797-
Johannes Carlsen
F:
ca. 1796/97
Mjolden s. (Forballum)
Kirsten Jørgensdatter
ca. 1803-
Kirsten Jørgensdatter
F:
ca. 1803
G:
11 okt. 1823
Mjolden
Hans Hansen Carlsen
1800-
Hans Hansen Carlsen
F:
1800
Mjolden s. (Forballum)
Maren Sørensdatter Engelstoft
ca. 1803-1883
Maren Sørensdatter Engelstoft
F:
ca. 1803
G:
1828
D:
3 Okt 1883
Mjolden
Maren Carlsdatter
1803-1837
Maren Carlsdatter
F:
1803
Mjolden s. (Forballum)
D:
4 Maj 1837
Mjolden
Carl Hansen
ca. 1749-1836
Carl Hansen
F:
ca. 1749
fmtl. Mjolden
D:
30 apr. 1836
Mjolden s. (Forballum)
Anne Laustdatter
1765-1822
Anne Laustdatter
F:
o. 1758/65
D:
6 feb. 1822
Mjolden s. (Forballum)
Hanne Marie Geltzer
1712-
Hanne Marie Geltzer
F:
1712
Ubjerg s. (Sæd)
G:
o. 1735/36
Maren Madsdatter
1698-
Maren Madsdatter
F:
o. 1695/98
fmtl. Mjolden
Gyde Marie Madsdatter
1700-
Gyde Marie Madsdatter
F:
o. 1700
fmtl. Mjolden
Cathrine Madsdatter
ca. 1702-
Cathrine Madsdatter
F:
ca. 1702
fmtl. Mjolden
Christian Schmidt
1853-
Christian Schmidt
F:
1853
Lauritz Guttorm Schmidt
1855-1859
Lauritz Guttorm Schmidt
F:
4 mar. 1855
København (Frue s.)
D:
23 mar. 1859
Daler
Anna Pouline Schmidt
1857-1942
Anna Pouline Schmidt
F:
13 jul. 1857
København (Frue s.)
D:
1942
Anders Kristian Ammentorp Kragh
1855-1926
Anders Kristian Ammentorp Kragh
F:
12 jan. 1855
Skorup
D:
20 mar. 1926
Kerteminde
Didrik Nicolai Blicher Schmidt
1893-1979
Didrik Nicolai Blicher Schmidt
F:
28 apr. 1893
D:
6 aug. 1979
Ottestrup
Abigael (Matt) Maren Ingeborg Matthiessen
1893-1943
Abigael (Matt) Maren Ingeborg Matthiessen
F:
12 feb. 1893
Hårslev s. (Hårslev Skole)
G:
21 maj 1923
D:
14 okt. 1943
Frederik Wilhelm Schmidt
1896-
Frederik Wilhelm Schmidt
F:
6 dec. 1896
Anna Marie (Søster) Schmidt
1903-
Anna Marie (Søster) Schmidt
F:
3 okt. 1903
NN
Søren Kabell
Hans Blicher Schmidt
1911-1961
Hans Blicher Schmidt
F:
7 jan. 1911
D:
1961
Elna Agnete Højberg
Alice Grüner
Knud Laurits Schmidt
1861-1930
Knud Laurits Schmidt
F:
2 mar. 1861
Daler
D:
sep. 1930
Bertha Frederikke Maaløe
1872-1932
Bertha Frederikke Maaløe
F:
9 sep. 1872
G:
21 maj 1892
D:
27 maj 1932
Gyda Maria Schmidt
1865-1866
Gyda Maria Schmidt
F:
5 jun. 1865
Daler
D:
4 dec. 1866
Daler
Ane Marie Knudsen
1827-1909
Ane Marie Knudsen
F:
18 aug. 1827
Mjolden s. (Forballum)
D:
10 mar. 1909
Odense (Skt. Knuds s.)
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
1815-1883
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
F:
25 maj 1815
København
G:
14 maj 1852
Mjolden
D:
12 okt. 1883
Munkebo
Maren Frederikke Caroline Hansen
1880-1889
Maren Frederikke Caroline Hansen
F:
10 jul. 1880
Nykøbing M.
D:
5 nov. 1889
Ellen Hansen
1881-1948
Ellen Hansen
F:
16 jul. 1881
Nykøbing Mors
D:
11 jun. 1948
P.C. Christensen
1863-1945
P.C. Christensen
F:
29 sep. 1863
G:
3 nov. 1910
Nykøbing Mors
D:
19 apr. 1945
Johanne Marie Hansen
1883-1884
Johanne Marie Hansen
F:
5 mar. 1883
Nykøbing Mors
D:
19 jun. 1884
Nykøbing Mors
Hans Clemmensen Hansen
1884-1959
Hans Clemmensen Hansen
F:
3 jul. 1884
Nykøbing Mors
D:
13 jun. 1959
Karen Marie Emig
1890-
Karen Marie Emig
F:
20 jan. 1890
Struer
G:
7 dec. 1915
Skanderborg
Gyde Marie Hansen
1886-1980
Gyde Marie Hansen
F:
28 jan. 1886
Nykøbing M.
D:
2 apr. 1980
Hobro
Johannes Mikkelsen Johansen
1870-1929
Johannes Mikkelsen Johansen
F:
27 maj 1870
Foldby
G:
3 apr. 1908
Nykøbing M.
D:
29 dec. 1929
Hobro
Agnes Hansen
1888-1976
Agnes Hansen
F:
22 apr. 1888
Nykøbing M.
D:
12 maj 1976
Anna Hansen
1894-1993
Anna Hansen
F:
23 dec. 1894
D:
14 jan. 1993
Hjallese
Hans Christian Nielsen
1893-1977
Hans Christian Nielsen
F:
13 maj 1893
Åsum
G:
9 okt. 1924
Nykøbing Mors
D:
5 nov. 1977
Hjallese
NN
Gyde Marie Refslund
1855-1927
Gyde Marie Refslund
F:
9 okt. 1855
Tønder
D:
1 maj 1927
Dalum s. (Hjallese)
Hans Vilhelm Hansen
1847-1935
Hans Vilhelm Hansen
F:
4 jan. 1847
Åsum
G:
9 okt. 1879
Lejrskov
D:
11 sep. 1935
Dalum s. (Hjallese)
Mathias Refslund
1858-1858
Mathias Refslund
F:
23 feb. 1858
Tønder
D:
31 jul. 1858
Tønder
Flora Knudsen
1885-1950'ERNE?
Flora Knudsen
F:
6 jul. 1885
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1950'ERNE?
Hans Clemmensen Knudsen
1886-
Hans Clemmensen Knudsen
F:
8 jul. 1886
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Ellen Marie Katrine Hansen
1890-
Ellen Marie Katrine Hansen
F:
12 jan. 1890
Engum s. (Tirsbæk)
G:
30 maj 1916
Højen
Maren Knudsen
1889-
Maren Knudsen
F:
18 aug. 1889
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Jens Anthon Hjort
1880-
Jens Anthon Hjort
F:
26 mar. 1880
Marstrup
G:
29 okt. 1919
Vejlby
Knud Oksen Knudsen
1896-1986
Knud Oksen Knudsen
F:
8 nov. 1896
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1986
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
G:
28 maj 1884
Tønder
D:
19 aug. 1952
Knud Lauritzen Refslund
1862-1880
Knud Lauritzen Refslund
F:
2 jan. 1862
Tønder
D:
27 jul. 1880
Tønder
Agnes Refslund
1866-1943
Agnes Refslund
F:
20 jan. 1866
Tønder
D:
13 maj 1943
Nykøbing Mors
Margrethe Refslund
1903-1945
Margrethe Refslund
F:
3 sep. 1903
Haderslev
D:
31 mar. 1945
Haderslev (sygehuset)
Sigfried Otto Erich Klemann
1904-1941
Sigfried Otto Erich Klemann
F:
20 dec. 1904
Alt Tessin, Pommern
G:
30 dec. 1936
Haderslev
D:
1941
Hakon Aagesen Refslund
1871-1954
Hakon Aagesen Refslund
F:
6 maj 1871
Tønder
D:
13 feb. 1954
Haderslev
Margaretha Henriette Christiansen
1884-1949
Margaretha Henriette Christiansen
F:
5 nov. 1884
Haderslev
G:
16 aug. 1902
Haderslev
D:
17 sep. 1949
Haderslev
Maren Knudsen
1829-1911
Maren Knudsen
F:
28 maj 1829
Mjolden s. (Forballum)
D:
1 aug. 1911
Nykøbing Mors
Hans Clemendsen Refslund
1820-1902
Hans Clemendsen Refslund
F:
20 mar. 1820
Agerskov s. (Gestrup)
G:
22 jul. 1853
Visby
D:
16 maj 1902
Tønder
Knud Knudsen
1855-1932
Knud Knudsen
F:
6 feb. 1855
Visby
D:
14 jul. 1932
Ribe
Emilie Knudsen
1856-1872
Emilie Knudsen
F:
10 sep. 1856
Visby
D:
24 jan. 1872
Visby
Flora Knudsen
1885-1950'ERNE?
Flora Knudsen
F:
6 jul. 1885
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1950'ERNE?
Hans Clemmensen Knudsen
1886-
Hans Clemmensen Knudsen
F:
8 jul. 1886
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Ellen Marie Katrine Hansen
1890-
Ellen Marie Katrine Hansen
F:
12 jan. 1890
Engum s. (Tirsbæk)
G:
30 maj 1916
Højen
Maren Knudsen
1889-
Maren Knudsen
F:
18 aug. 1889
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Jens Anthon Hjort
1880-
Jens Anthon Hjort
F:
26 mar. 1880
Marstrup
G:
29 okt. 1919
Vejlby
Knud Oksen Knudsen
1896-1986
Knud Oksen Knudsen
F:
8 nov. 1896
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1986
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
D:
19 aug. 1952
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
G:
28 maj 1884
Tønder
Waldemar Knudsen
1860-1912
Waldemar Knudsen
F:
1 nov. 1860
Visby
D:
20 jul. 1912
København
Elisabeth Nielsen
1864-
Elisabeth Nielsen
F:
6 feb. 1864
Rudkøbing
Emilie Knudsen
1888-1955
Emilie Knudsen
F:
19 jul. 1888
Halk s. (Beierholm)
D:
F
Fredericia
Ingrid Hansen
Gyda Hansen
1923-
Gyda Hansen
F:
16 aug. 1923
Thisted
Ole Preben Bitsch
Johan Evald Hansen
Ole Evald Hansen
Bodil Wilstrup Prebensen
Kirsten Evald Hansen
1931-1936
Kirsten Evald Hansen
F:
20 feb. 1931
Hovedgård
D:
18 aug. 1936
Hovedgård
Dina Evald Hansen
Agathe Knudsen
1890-1971
Agathe Knudsen
F:
30 apr. 1890
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1971
Bagsværd ?
Evald Elmer Lyager Hansen
1885-1971
Evald Elmer Lyager Hansen
F:
27 jul. 1885
Randers
G:
21 nov. 1921
Kolding
D:
10 aug. 1971
Bagsværd
Flora Knudsen
1891-1955
Flora Knudsen
F:
27 okt. 1891
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1955
Johannes Peter Ingwersen
Dora Juhl Thomsen
Rasmus Ingwersen
Helga Jensen
Helga Ellen Knudsen
1893-1967
Helga Ellen Knudsen
F:
5 apr. 1893
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1967
Viuf ?
Christian Ingwersen
1893-1943
Christian Ingwersen
F:
30 jul. 1893
Viuf s. (Elisabethsminde)
G:
18 nov. 1916
Assens
D:
28 aug. 1943
Viuf
Signe Knudsen
1894-1895
Signe Knudsen
F:
8 apr. 1894
Halk s. (Beierholm)
D:
25 mar. 1895
Halk s. (Beierholm)
Knud Lausten Knudsen
Karen Charlotte Knudsen
1937-1951
Karen Charlotte Knudsen
F:
13 sep. 1937
Vejle
D:
19 jan. 1951
Vejle
Kirsten Knudsen
1943-ca. 2000
Kirsten Knudsen
F:
28 okt. 1943
Vejle
D:
ca. RING 2000
Hans Aagesen Knudsen
1898-1975
Hans Aagesen Knudsen
F:
9 mar. 1898
Halk s. (Beierholm)
D:
3 aug. 1975
Vejle
Vita Ingerslev
1904-1985
Vita Ingerslev
F:
28 mar. 1904
Viborg
G:
3 jul. 1928
Tarm
D:
13 aug. 1985
Vejle (Mølholm plejehjem)
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
D:
24 jan. 1937
Kolding
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
14 dec. 1917
Assens
Thorvald Knudsen
1865-1951
Thorvald Knudsen
F:
19 jun. 1865
Visby
D:
23 apr. 1951
Viggo Knudsen
1867-1869
Viggo Knudsen
F:
30 maj 1867
Visby s. (Trøjborg)
D:
9 jun. 1869
Visby s. (Trøjborg)
Harald Viggo Knudsen
1869-
Harald Viggo Knudsen
F:
3 jul. 1869
Visby
Svend Aagesen Knudsen
1872-1943
Svend Aagesen Knudsen
F:
16 mar. 1872
Visby
D:
1943
Gyde Marie Emilie Knudsen
1873-1937
Gyde Marie Emilie Knudsen
F:
20 mar. 1873
Visby
D:
20 sep. 1937
Hellerup
Lars Nannestad Knudsen
1868-1948
Lars Nannestad Knudsen
F:
7 maj 1868
Aggersborg
G:
17 nov. 1910
København (Garnisons)
D:
18 dec. 1948
Helga Knudsen
1875-1965
Helga Knudsen
F:
16 jul. 1875
Visby (Trøjborg)
D:
8 dec. 1965
Gentofte (Rosenvej 7)
Christian Aure Ricard
1866-1927
Christian Aure Ricard
F:
22 jul. 1866
København
G:
22 jul. 1905
Daler
D:
5 maj 1927
Sønderborg (Engelshøjgade 7)
Hans Aagesen Knudsen
1831-1917
Hans Aagesen Knudsen
F:
7 jan. 1831
Mjolden s. (Forballum)
D:
4 maj 1917
København (Davids s., Østerbrogade 152)
Flora Cathinka Tranberg
1833-1906
Flora Cathinka Tranberg
F:
3 mar. 1833
Flynder s. (Bækmark)
G:
29 apr. 1854
Lønborg
D:
29 jul. 1906
Fredericia (Trinitatis s.)
Gyda Marie Windfeld
1862-1954
Gyda Marie Windfeld
F:
7 sep. 1862
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
7 jan. 1954
Haderslev
Anne Margrethe Windfeld
1864-1958
Anne Margrethe Windfeld
F:
13 aug. 1864
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
11 jul. 1958
Odense
Gyde Marie Windfeld-Hansen
1900-
Gyde Marie Windfeld-Hansen
F:
10 sep. 1900
Frederiksberg
Hans Windfeld-Hansen
1902-
Hans Windfeld-Hansen
F:
13 maj 1902
Frederiksberg
Ejler Knud Windfeld-Hansen
1904-
Ejler Knud Windfeld-Hansen
F:
5 maj 1904
Frederiksberg (Skt. Markus s.)
Grete Faber
1923-1969
Grete Faber
F:
5 dec. 1923
Rigshospitalet
G:
10 apr. 1948
Hellerup
D:
3 nov. 1969
Ebba Windfeld-Hansen
Ernst Meyer
1900-
Ernst Meyer
F:
14 nov. 1900
Dagmar Sophie Windfeld
1867-1940
Dagmar Sophie Windfeld
F:
10 sep. 1867
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
29 nov. 1940
Ivar Elling Windfeld-Hansen
1858-1923
Ivar Elling Windfeld-Hansen
F:
2 mar. 1858
Ribe
G:
1899
Hoptrup
D:
23 maj 1923
Ib Knudsen Windfeld
1870-1921
Ib Knudsen Windfeld
F:
20 sep. 1870
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
10 apr. 1921
Haderslev
Christine Knudsen
1834-1924
Christine Knudsen
F:
16 mar. 1834
Mjolden s. (Forballum)
D:
7 dec. 1924
Haderslev
Knud Ibsen Windfeld
1833-1915
Knud Ibsen Windfeld
F:
7 jul. 1833
Farup s. (Tanderup)
G:
18 jun. 1859
Visby
D:
25 jun. 1915
Haderslev
Kristen Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1892-1979
Kristen Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
15 dec. 1892
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
6 mar. 1979
København
Ingeborg Jacobsen
1895-1971
Ingeborg Jacobsen
F:
28 aug. 1895
Oddense
G:
1 okt. 1920
D:
22 okt. 1971
København
Herman Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1894-1981
Herman Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
2 apr. 1894
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
23 feb. 1981
Marie Lorenzen
1895-1986
Marie Lorenzen
F:
10 jun. 1895
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
23 apr. 1921
Ballum
D:
9 apr. 1986
Ballum s. (Bodsbøl)
Elna Knudsen
1896-1971
Elna Knudsen
F:
5 feb. 1896
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 jul. 1971
Rungsted
Harald Georg Olsen
1889-1974
Harald Georg Olsen
F:
16 nov. 1889
Birkerød
G:
14 apr. 1925
Sorø
D:
1974
Rungsted
Aage Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1897-1968
Aage Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
7 mar. 1897
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 mar. 1968
Gentofte (Amtssygehuset)
Nora Bruce
NN
Olga Sofie Bense
1907-1954
Olga Sofie Bense
F:
31 mar. 1907
København (Skt. Matthæus s.)
G:
21 jul. 1938
Gentofte
D:
nov. 1954
Svend Munch Knudsen
1898-1899
Svend Munch Knudsen
F:
18 aug. 1898
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
16 mar. 1899
Fabjerg s. (Bloksgård)
Louise Munch-Knudsen
1907-1988
Louise Munch-Knudsen
F:
2 feb. 1907
Sorø
D:
27 maj 1988
Gentofte
Otto Sørensen
1897-1954
Otto Sørensen
F:
9 nov. 1897
Forlev
G:
2 sep. 1928
Skuldelev
D:
19 jun. 1954
Frederiksberg
Knud Lausten Knudsen
1867-1938
Knud Lausten Knudsen
F:
19 nov. 1867
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1938
Sorø
Anna Munch
1869-1941
Anna Munch
F:
20 okt. 1869
Ibsker
G:
16 sep. 1891
Svaneke
D:
2 jun. 1941
København
Hans Aage Knudsen
1869-1918
Hans Aage Knudsen
F:
30 jul. 1869
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1918
Flensborg (Skt. Franciskus-hospitalet)
Anna Nicoline Jacobsen
1883-1947
Anna Nicoline Jacobsen
F:
21 jul. 1883
Brøns s. (Brøns Mølle)
G:
19 okt. 1907
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
29 aug. 1947
Vibevej 30, Fredericia
Chresten Knudsen
1921-1958
Chresten Knudsen
F:
7 jul. 1921
Haderslev
D:
18 jun. 1958
København
Jørgen Knudsen
Hanne Aagaard
Laurits Guttorm Knudsen
1874-1931
Laurits Guttorm Knudsen
F:
16 maj 1874
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
29 okt. 1931
Sønderborg
Caroline Elisabeth Amalie Norup
1895-1989
Caroline Elisabeth Amalie Norup
F:
27 sep. 1895
Dejbjerg
D:
31 jan. 1989
Esther Svendsen
1905-1971
Esther Svendsen
F:
14 aug. 1905
Haderslev
D:
9 feb. 1971
Esbjerg
Ejnar Refslund Thomsen
1903-1976
Ejnar Refslund Thomsen
F:
24 maj 1903
Haderslev
G:
10 jun. 1933
Tønder
D:
31 dec. 1976
Erik Svendsen
1907-1945
Erik Svendsen
F:
19 jan. 1907
Haderslev
D:
apr. 1945
Tyskland
Anne Jepsen
Knud Lausten Svensen
1909-1992
Knud Lausten Svensen
F:
30 jul. 1909
Haderslev
D:
12 aug. 1992
København
Grethe Mosbech
1914-1992
Grethe Mosbech
F:
1 aug. 1914
Hobro
G:
14 okt. 1939
København
D:
15 jan. 1992
Gentofte (Amtssygehuset)
Gyde Marie Knudsen
1878-1948
Gyde Marie Knudsen
F:
11 feb. 1878
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
19 nov. 1948
Tønder
Nicolai Thomsen Svendsen
1873-1966
Nicolai Thomsen Svendsen
F:
10 aug. 1873
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
10 okt. 1904
Daler
D:
14 jul. 1966
Tønder
Gyde Marie Refslund Skrumsager
1944-
Gyde Marie Refslund Skrumsager
F:
17 feb. 1944
Bedsted s. (Sivkro)
Hans-Ole Mørk
1943-
Hans-Ole Mørk
F:
31 mar. 1943
Tørring s. (Tørring stationsby)
G:
31 jul. 1965
Bovlund
Knud Skrumsager
1909-1994
Knud Skrumsager
F:
1 aug. 1909
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
29 nov. 1994
Tønder (Tønder sygehus)
Anna Dorthea Refslund
1919-2012
Anna Dorthea Refslund
F:
28 jun. 1919
Agerskov s. (Bovlund)
G:
24 okt. 1941
Bovlund
D:
7 mar. 2012
Løgumkloster s. (Plejehjemmet Lindevang)
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
1910-1984
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
F:
6 dec. 1910
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
27 mar. 1984
Agerskov s. (Bovlund)
Troels Refslund Poulsen
1904-1989
Troels Refslund Poulsen
F:
8 jan. 1904
Ø. Lindet s. (Stenderup)
G:
2 dec. 1942
Visby
D:
23 mar. 1989
Agerskov s. (Bovlund)
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
1914-1994
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
F:
2 aug. 1914
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
23 mar. 1994
Aabenraa (Aabenraa sygehus)
Henriette Nancy Knudsen
1881-1962
Henriette Nancy Knudsen
F:
17 jun. 1881
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
9 mar. 1962
Visby s. (Visby Hedegård)
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
1880-1946
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
F:
8 sep. 1880
Skrave s. (Københoved)
G:
16 okt. 1907
Daler
D:
25 okt. 1946
København (kommunehospitalet)
Kresten Knudsen
1836-1922
Kresten Knudsen
F:
26 mar. 1836
Mjolden s. (Forballum)
D:
15 jan. 1922
Visby s. (Visby Hedegård)
Louise Amalie Feddersen
1837-1923
Louise Amalie Feddersen
F:
24 jun. 1837
Godset Stift ved Kiel
G:
19 okt. 1866
Møgeltønder k.
D:
27 jun. 1923
Visby s. (Visby Hedegård)
Ane Jacobine Knudsen
1839-1921
Ane Jacobine Knudsen
F:
14 apr. 1839
Mjolden s. (Forballum)
D:
1921
København
Niels Buch Breinholt
1832-1917
Niels Buch Breinholt
F:
18 maj 1832
Heldum s. (Sdr. Vinkel)
G:
10 sep. 1858
Visby
D:
25 jan. 1917
København
Asmus Boysen
1863-1945
Asmus Boysen
F:
1 nov. 1863
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
20 apr. 1945
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Sophie Aron
1876-1939
Sophie Aron
F:
18 okt. 1876
Altona
G:
1906
D:
9 aug. 1939
Karoline Amalie Boysen
1893-
Karoline Amalie Boysen
F:
25 maj 1893
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Kristine Boysen
1894-
Kristine Boysen
F:
6 apr. 1894
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Ellen Cathinka Gyde Boysen
1895-
Ellen Cathinka Gyde Boysen
F:
17 jul. 1895
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Niels Boysen
1896-
Niels Boysen
F:
30 okt. 1896
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Anna Jakobine Boysen
1898-1985
Anna Jakobine Boysen
F:
3 feb. 1898
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
D:
11 jun. 1985
Hans Eskild Søren Ries
1890-1960
Hans Eskild Søren Ries
F:
5 dec. 1890
G:
1924
D:
4 jun. 1960
Nis Peter Boysen
1899-1948
Nis Peter Boysen
F:
7 mar. 1899
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
D:
1948
Sigrid Ingeborg Olsen
1909-1989
Sigrid Ingeborg Olsen
F:
1909
Vindeby
D:
1989
Horslunde
Elisabeth Boysen
1901-
Elisabeth Boysen
F:
29 jun. 1901
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Rigmor Boysen
1902-
Rigmor Boysen
F:
5 nov. 1902
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Valdemar Boysen
Svenn Boysen
Knud Lauritz Boysen
1864-
Knud Lauritz Boysen
F:
7 dec. 1864
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Mathilde Christensen
1871-
Mathilde Christensen
F:
3 nov. 1871
Lemvig
G:
14 jun. 1892
Lemvig
Valdemar Boysen
1866-1900
Valdemar Boysen
F:
14 aug. 1866
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
3 nov. 1900
Nykøbing F.
Ras Boysen
Frederik Vigo Boysen
1869-1921
Frederik Vigo Boysen
F:
16 jan. 1869
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
30 apr. 1921
Hammelev ?
Inger Cathrine Fabricius
1883-
Inger Cathrine Fabricius
F:
15 dec. 1883
Haderslev
G:
19 aug. 1919
Haderslev
Susse Hoff
Gyde Marie Boysen
1871-
Gyde Marie Boysen
F:
3 jul. 1871
Hammelev s. (Tørning Mølle)
August Julius Cæsar Hoff
1854-
August Julius Cæsar Hoff
F:
23 feb. 1854
København
G:
24 jul. 1900
Hammelev
Anne Christine Boysen
1873-1963
Anne Christine Boysen
F:
1 okt. 1873
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
1963
Caroline Amalia Knudsen
1841-1923
Caroline Amalia Knudsen
F:
5 mar. 1841
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 okt. 1923
Haderslev
Nis Peter Boysen
1836-1925
Nis Peter Boysen
F:
22 sep. 1836
Hammelev s. (Tørning)
G:
29 okt. 1862
Visby
D:
28 jan. 1925
Haderslev
Laurids Guttorm Knudsen
1843-1850
Laurids Guttorm Knudsen
F:
20 okt. 1843
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 apr. 1850
Mjolden s. (Forballum)
Gyde Marie Ocksen
1806-1884
Gyde Marie Ocksen
F:
28 okt. 1806
Mjolden s. (Forballum)
D:
19 apr. 1884
Visby s. (Visby Hedegård)
Knud Lausten Knudsen
1806-1866
Knud Lausten Knudsen
F:
10 dec. 1806
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
G:
3 jun. 1826
Mjolden
D:
16 jun. 1866
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Hans Ocksen
1768-1824
Hans Ocksen
F:
8 maj 1768
Mjolden s. (Forballum)
D:
20 okt. 1824
Mjolden s. (Forballum)
Anne Maria Andersdatter
ca. 1781-1812
Anne Maria Andersdatter
F:
ca. 1781
G:
12 nov. 1802
D:
1812
Gyde Marie Hansdatter
ca. 1732-1776
Gyde Marie Hansdatter
F:
ca. 1732
Mjolden s. (Hybjerg)
D:
14 apr. 1776
Mjolden s. (Forballum)
Ock Nielsen
ca. 1735-1799
Ock Nielsen
F:
ca. 1735
Mjolden s. (Forballum)
G:
12 sep. 1763
Mjolden
D:
29 okt. 1799
Mjolden s. (Forballum)
Hans Madsen
ca. 1704-
Hans Madsen
F:
ca. 1704
fmtl. Mjolden
Ancke Geltzer
1702-
Ancke Geltzer
F:
1702
Ubjerg s. (Sæd)
G:
o. 1731/32
Niels Madsen
ca. 1707-
Niels Madsen
F:
ca. 1707
fmtl. Mjolden
Erich Madsen
ca. 1712-
Erich Madsen
F:
ca. 1712
fmtl. Mjolden
Gyde Marie Hansdatter
1675-
Gyde Marie Hansdatter
F:
o. 1670/75
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
Mads Hansen
1670-
Mads Hansen
F:
o. 1660/70
fmtl. Mjolden
Christian Hansen
ca. 1671-1753
Christian Hansen
F:
ca. 1671
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1753
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Marie Elisabeth Clausen
Christoffer Andersen Bruun
ca. 1673-1746
Christoffer Andersen Bruun
F:
ca. 1673
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
19 dec. 1746
Hjordkær
Marie Elisabeth Branderup
Dorothea Bjørnsen
Jacob Jacobsen Schmidt
1766-1766
Jacob Jacobsen Schmidt
F:
1766
Brede s. (Harris)
D:
21 sep. 1766
Brede s. (Harris)
Cathrine Jacobsdatter
1768-fmtl. som barn
Cathrine Jacobsdatter
F:
16 jan. 1768
Brede s. (Harris)
D:
fmtl. som barn
Friedrich Jacobsen Schmidt
1769-1770
Friedrich Jacobsen Schmidt
F:
29 mar. 1769
Brede s. (Harris)
D:
5 jun. 1770
Brede s. (Harris)
Cathrine Jacobsdatter
1771-1840
Cathrine Jacobsdatter
F:
18 jun. 1771
Brede s. (Harris)
D:
11 Okt 1840
Brede s. (Harris)
Sophia Jacobsdatter Schmidt
1773-
Sophia Jacobsdatter Schmidt
F:
25 sep. 1773
Brede s. (Harris)
Carl Ludvig Johnsen
Friedrich Jacobsen Schmidt
1776-1776
Friedrich Jacobsen Schmidt
F:
7 feb. 1776
Brede s. (Harris)
D:
23 Okt 1776
Brede s. (Harris)
Anna Jørgine Marie Schmidt
1810-1883
Anna Jørgine Marie Schmidt
F:
1810
Kerteminde
D:
4 dec. 1883
Kerteminde
Rasmus Casparius Klingenberg
ca. 1804-
Rasmus Casparius Klingenberg
F:
ca. 1804
G:
24 Okt 1828
Kerteminde
Laurits Christian Thomsen
ca. 1820-
Laurits Christian Thomsen
F:
ca. 1820
G:
24 Okt 1876
Kerteminde
Anna Cathrine Schmidt
1812-
Anna Cathrine Schmidt
F:
1812
Kerteminde
Jørgen Pedersen
ca. 1810-
Jørgen Pedersen
F:
ca. 1810
G:
2 aug. 1845
Kerteminde
Jacobine Helene Schmidt
1815-
Jacobine Helene Schmidt
F:
26 apr. 1815
Kerteminde
Mads Jørgen Møller
ca. 1810-
Mads Jørgen Møller
F:
ca. 1810
G:
4 mar. 1837
Kerteminde
Frederikke Schmidt
1816-
Frederikke Schmidt
F:
15 Okt 1816
Kerteminde
Lars Peder Rasmussen
ca. 1820-
Lars Peder Rasmussen
F:
ca. 1820
G:
30 apr. 1852
Kerteminde
Jacob Pedersen Schmidt
1821-1881
Jacob Pedersen Schmidt
F:
25 apr. 1821
Kerteminde
D:
24 jul. 1881
Kerteminde
Peter Johansen Schmidt
1823-1828
Peter Johansen Schmidt
F:
14 aug. 1823
Kerteminde
D:
21 jun. 1828
Kerteminde
Jacob Jacobsen Schmidt
1777-1850
Jacob Jacobsen Schmidt
F:
10 aug. 1777
Brede s. (Harris)
D:
19 dec. 1850
Kerteminde
Mette Marie Pedersdatter Stokkebye
ca. 1780-1852
Mette Marie Pedersdatter Stokkebye
F:
ca. 1780
D:
1 Maj 1852
Kerteminde
Friedrich Jacobsen Schmidt
1779-1809
Friedrich Jacobsen Schmidt
F:
28 Maj 1779
Brede s. (Harris)
D:
14 mar. 1809
Brede s. (Harris)
Maria Heilwig Jacobsdatter
1781-1806
Maria Heilwig Jacobsdatter
F:
10 apr. 1781
Brede s. (Harris)
D:
2 nov. 1806
Brede s. (Harris)
Hans Hansen Jacobsen
1835-1838
Hans Hansen Jacobsen
F:
23 dec. 1835
Gørding s. (Koshede)
D:
10 nov. 1838
Gørding s. (Nr. Bøel)
Christen Jacobsen
1837-
Christen Jacobsen
F:
30 jun. 1837
Gørding s. (Koshede)
Gunder Helene Jacobsen
1839-
Gunder Helene Jacobsen
F:
17 aug. 1839
Gørding s. (Koshede)
Ane Marie Jacobsen
1841-
Ane Marie Jacobsen
F:
16 apr. 1841
Gørding s. (Koshede)
Hansine Jacobsen
1844-
Hansine Jacobsen
F:
2 mar. 1844
Gørding s. (Sdr. Gørding)
Niels Hansen
ca. 1852-
Niels Hansen
F:
ca. 1852
Vejen s.
Jacobine Jacobsen
1846-1921
Jacobine Jacobsen
F:
25 Maj 1846
Vejrup s. (Vibæk)
D:
3 jun. 1921
København (Skt. Andreas s.)
Christian Jacobsen
1850-
Christian Jacobsen
F:
6 dec. 1850
Løgstør
G:
1876
Anna Margrethe Jacobsen
1905-1942
Anna Margrethe Jacobsen
F:
25 jul. 1905
Ribe (Doms.)
D:
26 Maj 1942
København (Skt. Lukas stiftelsen i Hellerup)
Christian Jacobsen
1877-1939
Christian Jacobsen
F:
10 aug. 1877
Ribe (Doms.)
D:
25 Maj 1939
Nordby på Fanø
Jensine Pedersen
1875-1947
Jensine Pedersen
F:
23 jun. 1875
Nordby på Fanø
D:
24 dec. 1947
Nordby s. (Odden)
Svend Oluf Jacobsen
1942-
Svend Oluf Jacobsen
F:
28 maj 1942
København (Kapernaums s.)
Inger Grete Christensen
1945-
Inger Grete Christensen
F:
2 jan. 1945
København (Ansgar s.)
G:
19 jun. 1971
Frederiksberg
Johan Oluf Jacobsen
1909-1993
Johan Oluf Jacobsen
F:
16 sep. 1909
København (Skt. Andreas s.)
D:
1 aug. 1993
København (Bispebjerg Hosp.)
Mary Gudrun Vilhelmine Olsen
1914-2000
Mary Gudrun Vilhelmine Olsen
F:
8 maj 1914
København (Kingos s.)
G:
8 jul. 1941
København (Taksigelseskirken)
D:
24 mar. 2000
København (Tagensbo s.)
Gunnar Vibæk Jacobsen
1911-2003
Gunnar Vibæk Jacobsen
F:
9 jun. 1911
København (Skt. Andreas s.)
D:
19 jan. 2003
Anna Ragnhild Bak Jensen
1908-
Anna Ragnhild Bak Jensen
F:
7 mar. 1908
København (Nathanaels s.)
G:
12 nov. 1937
København (Sundby s.)
Birthe Marie Nielsine Jacobsen
1878-1948
Birthe Marie Nielsine Jacobsen
F:
2 nov. 1878
Ribe (Doms.)
D:
4 aug. 1948
København (kommunehospitalet)
Niels Jacobsen
1862-1933
Niels Jacobsen
F:
16 maj 1862
Ribe (Doms.)
G:
17 jun. 1908
Københavns rådhus
D:
27 maj 1933
København
Hans Christian Christensen
1903-1966
Hans Christian Christensen
F:
3 jan. 1903
Ribe
D:
28 dec. 1966
Frederiksberg
Ella Louise Cathrine Paepcke
1897-1973
Ella Louise Cathrine Paepcke
F:
20 aug. 1897
D:
14 Okt 1973
Frederiksberg
Knud Jacobsen Christensen
1909-1994
Knud Jacobsen Christensen
F:
22 feb. 1909
Ribe
D:
11 nov. 1994
Ribe
Klara Agnethe Schmidt
1912-
Klara Agnethe Schmidt
F:
19 aug. 1912
G:
2 Maj 1937
Seem
Jacobine Margrethe Jacobsen
1880-1950
Jacobine Margrethe Jacobsen
F:
11 sep. 1880
Ribe
D:
15 Okt 1950
Ribe
Christen Jacobsen Christensen
1878-1955
Christen Jacobsen Christensen
F:
13 nov. 1878
Ribe
G:
21 Okt 1902
Ribe
D:
16 mar. 1955
Ribe
Clara Fransisca Jacobsen
1882-1953
Clara Fransisca Jacobsen
F:
17 jan. 1882
Ribe
D:
18 Maj 1953
København
Gunda Helene Jacobsen
1883-1964
Gunda Helene Jacobsen
F:
16 jul. 1883
Ribe
D:
9 Okt 1964
Ribe
Hans Thomas Jacobsen
1884-1885
Hans Thomas Jacobsen
F:
19 aug. 1884
Ribe
D:
11 jun. 1885
Ribe
Hans Hansen Jacobsen
1848-1916
Hans Hansen Jacobsen
F:
18 sep. 1848
Vejrup s. (Vibæk)
D:
19 jun. 1916
Ribe
Thomine Margrethe Grumsen
1848-1933
Thomine Margrethe Grumsen
F:
17 jul. 1848
Ribe (Doms.)
G:
7 nov. 1876
Ribe (Doms.)
D:
25 sep. 1933
Ribe
Andreasine Vilhelmine Jacobsen
1851-
Andreasine Vilhelmine Jacobsen
F:
20 Maj 1851
Vejrup s. (Vibæk)
Jens Peter Jørgensen
1851-
Jens Peter Jørgensen
F:
2 dec. 1851
Jacob Jacobsen Hansen
1810-1889
Jacob Jacobsen Hansen
F:
3 Maj 1810
Brede s. (Harris)
D:
5 Maj 1889
Ribe
Birthe Marie Hansdatter
1809-1905
Birthe Marie Hansdatter
F:
28 maj 1809
Vejrup s. (Sdr. Vejrup)
G:
21 nov. 1835
Gørding
D:
9 sep. 1905
Ribe
Ole Hansen
1812-1818
Ole Hansen
F:
1812
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
15 sep. 1818
Lintrup s. (Tornum)
Gunder Helene Jacobsdatter
1783-1837
Gunder Helene Jacobsdatter
F:
28 feb. 1783
Brede s. (Harris)
D:
19 jun. 1837
Gørding s. (Koshede)
Hans Olufsen
1766-1813
Hans Olufsen
F:
1766
Lintrup s. (Dover)
G:
18 feb. 1810
Brede
D:
1813
Lintrup s. (Tornum Mark)
Christian Jacobæus Overbeck
1809-
Christian Jacobæus Overbeck
F:
10 feb. 1809
Brede s. (Borrig)
Anna Cathrine Overbeck
1812-
Anna Cathrine Overbeck
F:
17 dec. 1812
Brede s. (Borrig)
Georg Hermann Overbeck
1814-
Georg Hermann Overbeck
F:
13 Okt 1814
Brede s. (Borrig)
Anna Margrethe Jacobsdatter Schmidt
1785-
Anna Margrethe Jacobsdatter Schmidt
F:
25 feb. 1785
Brede s. (Harris)
Christoph Overbeck
ca. 1748-1823
Christoph Overbeck
F:
ca. 1748
G:
5 mar. 1808
Brede
D:
4 jun. 1823
Brede s. (Borrig)
Dødfødt datter
1815-1815
Dødfødt datter
F:
18 apr. 1815
Brede s. (harris)
D:
18 apr. 1815
Brede s. (Harris)
Jacob Petersen Schmidt
1815-1815
Jacob Petersen Schmidt
F:
18 apr. 1815
Brede s. (Harris)
D:
8 Maj 1815
Brede s. (Harris)
Peter Jacobsen Schmidt
1788-1841
Peter Jacobsen Schmidt
F:
24 nov. 1788
Brede s. (Harris)
D:
26 nov. 1841
Brede s. (Harris)
Kirsten Tygesdatter
1787-1815
Kirsten Tygesdatter
F:
20 apr. 1787
Løgumkloster s. (Nybo)
G:
30 Okt 1814
Brede
D:
27 apr. 1815
Brede s. (Harris)
Jacob Jacobsen Schmidt
1819-
Jacob Jacobsen Schmidt
F:
4 mar. 1819
Brede s. (Harris)
Hans Christian Schmidt
1821-
Hans Christian Schmidt
F:
3 jan. 1821
Brede s. (Harris)
Friedrich Jacobsen Schmidt
1822-
Friedrich Jacobsen Schmidt
F:
30 aug. 1822
Brede s. (Harris)
Cathrine Dorothea Schmidt
1825-
Cathrine Dorothea Schmidt
F:
28 apr. 1825
Brede s. (Harris)
Kirsten Marie Hedvig Schmidt
1827-
Kirsten Marie Hedvig Schmidt
F:
20 sep. 1827
Brede s. (Harris)
Anne Cathrine Schmidt
1830-
Anne Cathrine Schmidt
F:
25 jun. 1830
Brede s. (Harris)
Johanne Dorothea Schmidt
1834-
Johanne Dorothea Schmidt
F:
28 mar. 1834
Brede s. (Harris)
Anna Jacobsdatter
Anna Jacobsdatter
G:
7 Maj 1818
Brede
Thomas Jacobsen Schmidt
1790-1792
Thomas Jacobsen Schmidt
F:
2 dec. 1790
Brede s. (Harris)
D:
23 jun. 1792
Brede s. (Harris)
Anna Cathrine Friedrichsdatter
ca. 1746-1818
Anna Cathrine Friedrichsdatter
F:
ca. 1746
Brede s. (Svanstrup)
D:
26 dec. 1818
Brede s. (Harris)
Jacob Jacobsen Schmidt
1739-1808
Jacob Jacobsen Schmidt
F:
1739
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
26 apr. 1766
Brede
D:
18 feb. 1808
Brede s. (harris)
Catharina Andersdatter
ca. 1706-1789
Catharina Andersdatter
F:
ca. 1706
fmtl. Brede s. (Svanstrup)
D:
31 mar. 1789
Brede s. (Svanstrup)
Friedrich Petersen
ca. 1703-1768
Friedrich Petersen
F:
ca. 1703
D:
5 jun. 1768
Brede s. (Svanstrup)
Gunder Helene Hansdatter
1680-
Gunder Helene Hansdatter
F:
o. 1675/80
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
Anders Andersen
1675-1714
Anders Andersen
F:
o. 1670/75
fmtl. Brede s. (Svanstrup)
D:
1706/14
Else Janniksdatter
1750-
Else Janniksdatter
F:
1750
Anders Janniksen
1753-
Anders Janniksen
F:
1753
Cathrine Janniksdatter
1755-
Cathrine Janniksdatter
F:
1755
Jannik Madsen
1785-1847
Jannik Madsen
F:
11 sep. 1785
Vodder s. (Gånsager)
D:
25 apr. 1847
Højrup s. (Arnum)
Marie Elisabeth NN
ca. 1777-1820
Marie Elisabeth NN
F:
ca. 1777
G:
3 nov. 1816
Højrup
D:
25 nov. 1820
Højrup s. (Arnum)
Bodil Marie Beck
1857-1935
Bodil Marie Beck
F:
23 jun. 1857
Højrup
D:
24 okt. 1935
Chicago, Illinois, USA
Carl Christian Bonnesen
1841-1921
Carl Christian Bonnesen
F:
18 jan. 1841
Assens
D:
1921
Chicago, Illinois, USA
Jannik Madsen Beck
1859-
Jannik Madsen Beck
F:
18 dec. 1859
Højrup
Anne Kirstine Beck
1862-
Anne Kirstine Beck
F:
14 okt. 1862
Højrup
Elise Jensine Beck
1897-1968
Elise Jensine Beck
F:
3 feb. 1897
Højrup
D:
18 jan. 1968
Toftlund
Niels William Bruun
1886-1953
Niels William Bruun
F:
23 okt. 1886
Højrup s. (Arnum)
G:
5 mar. 1926
Højrup
D:
3 nov. 1953
Gram (Amtssygeh.)
Ellen Christine Beck
1898-
Ellen Christine Beck
F:
23 sep. 1898
Højrup
Niels Christian Peder Søgaard
1886-
Niels Christian Peder Søgaard
F:
12 nov. 1886
Åstrup s. (Terpling)
Martha Elisabeth Beck
1901-
Martha Elisabeth Beck
F:
5 nov. 1901
Højrup
Mads Janniksen Beck
1904-
Mads Janniksen Beck
F:
1 feb. 1904
Højrup
Dora Schjerning
1914-
Dora Schjerning
F:
1 apr. 1914
Højrup s. (Arnum)
Louise Beck
1909-1974
Louise Beck
F:
8 okt. 1909
Højrup
D:
23 jul. 1974
Carsten Andersen
1903-1997
Carsten Andersen
F:
21 dec. 1903
Abild
D:
24 jun. 1997
Peter Christian Beck
1866-1941
Peter Christian Beck
F:
18 feb. 1866
Højrup
D:
25 feb. 1941
Højrup
Laure Marie Lund
1867-
Laure Marie Lund
F:
28 jul. 1867
Toftlund s. (Hølleskov)
Hans Clausen Jensen Beck
1868-
Hans Clausen Jensen Beck
F:
13 apr. 1868
Højrup
Laust Hansen Beck
1870-
Laust Hansen Beck
F:
20 apr. 1870
Højrup
Dødfødt søn
1874-1874
Dødfødt søn
F:
30 okt. 1874
Højrup
D:
30 okt. 1874
Højrup
Mads Janniksen Beck
1823-
Mads Janniksen Beck
F:
8 aug. 1823
Højrup s. (Arnum)
Elisabeth Marie Lindholm
ca. 1829-
Elisabeth Marie Lindholm
F:
ca. 1829
G:
20 sep. 1856
Højrup
Claus Pedersen Beck
1825-1859
Claus Pedersen Beck
F:
23 sep. 1825
Højrup s. (Arnum)
D:
tidligst 1859
Hans Christian Beck
1829-
Hans Christian Beck
F:
6 jun. 1829
Højrup s. (Arnum)
Dorthea Marie Lycke
ca. 1818-
Dorthea Marie Lycke
F:
ca. 1818
G:
17 nov. 1864
Højrup
Lovise Lund
1847-
Lovise Lund
F:
8 okt. 1847
Nustrup s. (Gabøl)
G:
5 jul. 1889
Højrup
Else Marie Beck
1834-
Else Marie Beck
F:
14 feb. 1834
Højrup s. (Arnum)
Kirsten Clausdatter Wibe
1796-1843
Kirsten Clausdatter Wibe
F:
29 jan. 1796
Vodder
G:
1 nov. 1821
Højrup
D:
23 mar. 1843
Højrup s. (Arnum)
Laurids Andersen Schmidt
1902-
Laurids Andersen Schmidt
F:
18 mar. 1902
Vodder s. (Holbek)
Kirstine Margrethe Schmidt
1903-
Kirstine Margrethe Schmidt
F:
14 apr. 1903
Vodder
Hans Andresen Theilmann Bruun
1902-
Hans Andresen Theilmann Bruun
F:
11 jun. 1902
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
25 sep. 1927
Gram
Cathrine Kjestine Andersen
1879-
Cathrine Kjestine Andersen
F:
19 jul. 1879
Vodder s. (Keldstoft)
Mads Clausen Schmidt
1871-
Mads Clausen Schmidt
F:
21 feb. 1871
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
21 feb. 1901
Vodder
Kjerstine Beck
1844-1925
Kjerstine Beck
F:
2 sep. 1844
Højrup s. (Arnum)
D:
8 maj 1925
Gram s. (Kastrup)
Laurids Andersen
1840-
Laurids Andersen
F:
10 okt. 1840
Kjerstine Marie Warming
ca. 1813-
Kjerstine Marie Warming
F:
ca. 1813
G:
30 nov. 1843
Højrup
Hans Madsen
1788-
Hans Madsen
F:
15 jan. 1788
Hanne Marie Madsdatter
1790-
Hanne Marie Madsdatter
F:
22 jun. 1790
Mads Janniksen
1758-1827
Mads Janniksen
F:
1758
D:
27 feb. 1827
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Hansdatter
1762-1792
Kirsten Hansdatter
F:
8 dec. 1762
Vodder s. (Åved)
G:
26 nov. 1784
D:
10 maj 1792
Vodder s. (Gånsager)
Thomas Madsen
1794-1795
Thomas Madsen
F:
19 maj 1794
D:
24 jan. 1795
Anne Kirstine Pedersen
1864-
Anne Kirstine Pedersen
F:
11 jan. 1864
Vodder s. (Gånsager Mark)
Jes Nielsen Aagaard
1835-
Jes Nielsen Aagaard
F:
25 okt. 1835
G:
29 sep. 1888
Vodder
Kirsten Marie Bjerrum
1821-
Kirsten Marie Bjerrum
F:
14 aug. 1821
Vodder s. (Gånsager)
Anders Christian Pedersen
ca. 1825-
Anders Christian Pedersen
F:
ca. 1825
G:
4 dec. 1862
Vodder
Ernst Andreas Bjerrum
1882-
Ernst Andreas Bjerrum
F:
14 okt. 1882
Tømmerby
Helga Bjerrum
1885-
Helga Bjerrum
F:
4 maj 1885
Tømmerby
Niels Mortensen Schmidt Bjerrum
1853-
Niels Mortensen Schmidt Bjerrum
F:
9 dec. 1853
Lintrup s. (Dover)
Laura Christine Jørgensen
ca. 1857-
Laura Christine Jørgensen
F:
ca. 1856/57
Anders Madsen Bjerrum
1823-1876
Anders Madsen Bjerrum
F:
28 feb. 1823
Vodder s. (Gånsager)
D:
22 nov. 1876
Bevtoft
Hanne Cathrine Mortensen
1820-
Hanne Cathrine Mortensen
F:
22 aug. 1820
Bevtoft s.
G:
3 jul. 1853
Mads Iversen Bjerrum
1825-1826
Mads Iversen Bjerrum
F:
4 mar. 1825
D:
15 jan. 1826
Else Cathrine Bjerrum
1826-
Else Cathrine Bjerrum
F:
27 jul. 1826
Johanne Marie Bjerrum
1829-
Johanne Marie Bjerrum
F:
14 jun. 1829
Dødfødt søn
1832-1832
Dødfødt søn
F:
22 sep. 1832
D:
22 sep. 1832
Maren Bjerrum
1833-1833
Maren Bjerrum
F:
9 nov. 1833
D:
14 nov. 1833
Kirsten Fog
1795-1856
Kirsten Fog
F:
17 nov. 1795
D:
13 sep. 1856
Jens Andersen Bierrum
1793-1865
Jens Andersen Bierrum
F:
1793
G:
18 apr. 1820
Vodder
D:
17 jun. 1865
Vodder s. (Gånsager Mark)
Christine Fog
1797-
Christine Fog
F:
27 sep. 1797
Andreas Fog
1800-1892
Andreas Fog
F:
6 mar. 1800
D:
15 jan. 1892
Jernved s. (Jernvedlund)
Thomas Andersen Fog
1804-
Thomas Andersen Fog
F:
26 dec. 1804
Kirsten Marie Thomasdatter
ca. 1763-1824
Kirsten Marie Thomasdatter
F:
ca. 1763
D:
5 feb. 1824
Vodder s. (Gånsager)
Andreas Janniksen
1762-
Andreas Janniksen
F:
1762
Kirsten Janniksdatter
1765-
Kirsten Janniksdatter
F:
1765
Ancke Janniksdatter
1768-
Ancke Janniksdatter
F:
1768
Hanne Marie Andersdatter
1728-1769
Hanne Marie Andersdatter
F:
fmtl. 1727/28
D:
1769
Jannik Madsen
ca. 1725-1797
Jannik Madsen
F:
ca. 1725
Skærbæk s. (Melby)
G:
16 okt. 1749
D:
1797
Mette Christine Andersdatter
ca. 1730-
Mette Christine Andersdatter
F:
ca. 1729/30
Anders Nicolaisen
1762-
Anders Nicolaisen
F:
1762
Skærbæk s. (Hjemsted)
Margrethe Nicolaisdatter
1765-1829
Margrethe Nicolaisdatter
F:
1765
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
5 nov. 1829
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Peder Christensen
ca. 1737-1797
Peder Christensen
F:
ca. 1737
G:
18 mar. 1793
Skærbæk
D:
1797
Skærbæk s. (Gjesing)
Dødfødt søn
1824-1824
Dødfødt søn
F:
10 jul. 1824
D:
10 jul. 1824
Dødfødt søn
1825-1825
Dødfødt søn
F:
8 nov. 1825
D:
8 nov. 1825
Dødfødt datter
1827-1827
Dødfødt datter
F:
12 jul. 1827
D:
12 jul. 1827
Peder Christensen Beyer
1799-
Peder Christensen Beyer
F:
13 feb. 1799
Skærbæk s. (V. Gasse)
Karen Christensdatter
ca. 1789-1840
Karen Christensdatter
F:
ca. 1789
G:
3 nov. 1821
D:
1 mar. 1840
Gyde Kirstine Wolfsberg
1867-1867
Gyde Kirstine Wolfsberg
F:
24 maj 1867
Skærbæk
D:
9 jun. 1867
Skærbæk
Hans Jensen Wolfsberg
1868-1926
Hans Jensen Wolfsberg
F:
8 jul. 1868
Skærbæk
D:
16 jan. 1926
Skærbæk
Margrethe Cathrine Sølbeck
1869-
Margrethe Cathrine Sølbeck
F:
26 dec. 1869
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
17 sep. 1894
Skærbæk
Anders Wolfsberg Thomsen
1893-
Anders Wolfsberg Thomsen
F:
6 sep. 1893
Arrild
Anne Cathrine Thomsen
1896-
Anne Cathrine Thomsen
F:
30 jun. 1896
Arrild s. (Højbjerg)
Carl Marius Thomsen
1898-
Carl Marius Thomsen
F:
15 aug. 1898
Arrild s. (Højbjerg)
Mette Marie Thomsen
1901-1901
Mette Marie Thomsen
F:
5 mar. 1901
Arrild s. (Højbjerg)
D:
15 jun. 1901
Arrild s. (Højbjerg)
Margrethe Cathrine Wolfsberg
1870-1902
Margrethe Cathrine Wolfsberg
F:
14 nov. 1870
Skærbæk
D:
15 feb. 1902
Arrild
Jens Nikolai Thomsen
1872-
Jens Nikolai Thomsen
F:
15 nov. 1872
Arrild
G:
17 jun. 1893
Arrild
Anders Wolfsberg
1897-1921
Anders Wolfsberg
F:
23 mar. 1897
Rødding
D:
12 jun. 1921
Skærbæk
Lehmann Thygesen Wolfsberg
1898-1908
Lehmann Thygesen Wolfsberg
F:
21 maj 1898
Brede s. (Bredebro)
D:
9 apr. 1908
Ravsted s. (Fogderup)
Anne Cathrine Wolfsberg
1899-1976
Anne Cathrine Wolfsberg
F:
23 sep. 1899
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1976
København
Lydik Brodersen
1894-1976
Lydik Brodersen
F:
3 okt. 1894
Toftlund
G:
17 feb. 1924
Skærbæk
D:
1976
København
Metha Marie Wolfsberg
1900-1988
Metha Marie Wolfsberg
F:
18 sep. 1900
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
23 mar. 1988
Glostrup?
Christian Jensen
Helene Margrethe Wolfsberg
1902-1988
Helene Margrethe Wolfsberg
F:
22 jul. 1902
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
11 aug. 1988
Skærbæk
Eyvind Christian (Petersen) Grønlund
1894-1961
Eyvind Christian (Petersen) Grønlund
F:
26 mar. 1894
Aarhus Domsogn
D:
20 nov. 1961
Skærbæk
Christian Peter Wolfsberg
1903-
Christian Peter Wolfsberg
F:
27 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
Skærbæk
Sørine Cathrine Kjær
1913-
Sørine Cathrine Kjær
F:
5 dec. 1913
Spandet
D:
Skærbæk
Carl Wolfsberg
1907-1990
Carl Wolfsberg
F:
13 okt. 1907
Ravsted s. (Fogderup)
D:
28 sep. 1990
Calgary, Canada
Christina Hansen
-1966
Christina Hansen
D:
25 apr. 1966
Calgary, Canada
Leonore Kristine Wolfsberg
1912-1988
Leonore Kristine Wolfsberg
F:
28 aug. 1912
Skærbæk
D:
30 nov. 1988
Gentofte (Amtssygehuset)
Ove Albert Anild
1908-1968
Ove Albert Anild
F:
17 apr. 1908
København (Frue)
G:
17 apr. 1937
Frederiksberg (Thomas)
D:
30 apr. 1968
Ordrup
Peter Christensen Wolfsberg
1872-1943
Peter Christensen Wolfsberg
F:
17 dec. 1872
Skærbæk
D:
4 dec. 1943
Skærbæk
Thora Nielsine Thygesen
1868-1943
Thora Nielsine Thygesen
F:
15 jan. 1868
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
21 maj 1896
Ballum
D:
22 okt. 1943
Skærbæk
Georg Karl Gustav Füchsel
1922-
Georg Karl Gustav Füchsel
F:
13 aug. 1922
Skærbæk
Gustav Karl Füchsel
1923-
Gustav Karl Füchsel
F:
12 Okt 1923
Skærbæk
Franz Füchsel
1927-2017
Franz Füchsel
F:
16 sep. 1927
Skærbæk
D:
3 feb. 2017
Nyborg
Karen Laudine Margrethe Wolfsberg
1896-1960
Karen Laudine Margrethe Wolfsberg
F:
28 jun. 1896
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
9 apr. 1960
Skærbæk
Carl Otto Füchsel
1889-1942
Carl Otto Füchsel
F:
18 apr. 1889
Eisleben, Kreds Bornstedt, Tyskland
G:
30 dec. 1919
Skærbæk
D:
20 jan. 1942
Tønder (sygehuset)
Irmgard Ane Mary Wolfsberg
1919-
Irmgard Ane Mary Wolfsberg
F:
1 nov. 1919
Flensborg
Anders Jensen Wolfsberg
1897-1975
Anders Jensen Wolfsberg
F:
17 sep. 1897
Skærbæk s. (Melby)
D:
1 okt. 1975
Fiefbergen ved Kiel
Martha Cathrine Elise Losse
1898-1932
Martha Cathrine Elise Losse
F:
8 nov. 1898
Flensborg
G:
20 mar. 1919
Skærbæk
D:
jun. 1932
Erna Schwartz
1905-
Erna Schwartz
F:
30 okt. 1905
Lauritz Nielsen Wolfsberg
1899-1980
Lauritz Nielsen Wolfsberg
F:
29 jun. 1899
Skærbæk s. (Melby)
D:
3 mar. 1980
København
Agnes Hansen
Arnold Wolfsberg Dunø
1924-
Arnold Wolfsberg Dunø
F:
4 apr. 1924
Harlev
Abelone Marie Kjestine Wolfsberg
1900-1924
Abelone Marie Kjestine Wolfsberg
F:
13 nov. 1900
Skærbæk
D:
4 apr. 1924
Aarhus (Fødselsanstalten, Skt. Johannes s.)
Henry Christian (Jensen) Dunø
1901-1979
Henry Christian (Jensen) Dunø
F:
15 feb. 1901
Fåborg
D:
1979
Harry Berenfeld
1927-
Harry Berenfeld
F:
4 jun. 1927
Skærbæk
Metha Marie Wolfsberg
1902-1979
Metha Marie Wolfsberg
F:
26 sep. 1902
Skærbæk s. (Melby)
D:
21 feb. 1979
Tønder
Lucian von Berenfeld
Georg Christensen Wolfsberg
1903-1904
Georg Christensen Wolfsberg
F:
25 okt. 1903
Skærbæk
D:
20 jan. 1904
Skærbæk
Georg Christensen Wolfsberg
1906-1979
Georg Christensen Wolfsberg
F:
25 jun. 1906
Skærbæk
D:
19 dec. 1979
København
Alice Nielsen
Palle Ruben Wolfsberg
1931-
Palle Ruben Wolfsberg
F:
17 jul. 1931
Vedbæk
Kirsten Walther
1933-1987
Kirsten Walther
F:
31 aug. 1933
København
D:
19 feb. 1987
Holte
Otto Wolfsberg
1909-1961
Otto Wolfsberg
F:
3 jun. 1909
Skærbæk
D:
sep. 1961
København
Astha Marie Nielsen
1896-
Astha Marie Nielsen
F:
22 apr. 1896
G:
21 feb. 1934
Københavns Rådhus
Inger Carla Olsen
Niels Peter Andersen Wolfsberg
1910-1940
Niels Peter Andersen Wolfsberg
F:
29 aug. 1910
Skærbæk
D:
9 okt. 1940
til søs
Ingeborg Sofie Rasmussen
1906-
Ingeborg Sofie Rasmussen
F:
9 jan. 1906
G:
2 nov. 1938
Adolph Linus Wolfsberg
1914-1976
Adolph Linus Wolfsberg
F:
3 aug. 1914
Slesvig
D:
2 aug. 1976
København
Aase Ragnhild Rasmussen
1917-
Aase Ragnhild Rasmussen
F:
2 mar. 1917
Ringe s. (Boltinggårds Skov)
G:
3 dec. 1938
København
Georg Christensen Wolfsberg
1875-1944
Georg Christensen Wolfsberg
F:
21 jun. 1875
Skærbæk
D:
4 jan. 1944
Kongens Lyngby
Ane Mariane Nielsine Nielsen
1871-1960
Ane Mariane Nielsine Nielsen
F:
3 jun. 1871
Varde
G:
20 mar. 1896
Varde
D:
15 maj 1960
Løgumkloster (sygehuset)
Jørgen Truelsen Wolfsberg
1877-1877
Jørgen Truelsen Wolfsberg
F:
26 maj 1877
Skærbæk
D:
30 maj 1877
Skærbæk
Jørgen Thomsen Wolfsberg
1879-1879
Jørgen Thomsen Wolfsberg
F:
10 apr. 1879
Skærbæk
D:
13 apr. 1879
Skærbæk
Karen Marie Beyer
1841-1879
Karen Marie Beyer
F:
16 jan. 1841
Skærbæk
D:
23 apr. 1879
Skærbæk
Anders Jensen Wolfsberg
1843-1919
Anders Jensen Wolfsberg
F:
8 aug. 1843
Skærbæk
G:
22 jan. 1867
Skærbæk
D:
25 feb. 1919
Skærbæk s. (Gjesing)
Margrethe Beyer
1847-1866
Margrethe Beyer
F:
31 mar. 1847
D:
9 sep. 1866
Skærbæk
Peder Jørgensen Beyer
1845-1846
Peder Jørgensen Beyer
F:
2 feb. 1845
Skærbæk
D:
25 apr. 1846
Skærbæk
Bodil Kathrine Klitz
1808-1885
Bodil Kathrine Klitz
F:
24 okt. 1808
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
6 sep. 1840
D:
29 maj 1885
Skærbæk
Peder Andersen
1771-
Peder Andersen
F:
23 feb. 1771
Vodder s. (Gånsager)
G:
1 dec. 1797
Skærbæk
Niels Nicolaisen
1767-1769
Niels Nicolaisen
F:
1767
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1769
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Nicolaisen
1769-1800
Niels Nicolaisen
F:
1769
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1800
Skærbæk s. (Gjesing)
Nicolai Andersen
1731-1769
Nicolai Andersen
F:
1731
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
1769
Skærbæk s. (Gjesing)
Anne Nielsdatter
ca. 1738-1800
Anne Nielsdatter
F:
ca. 1738
D:
1800
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Andersen
1734-
Hans Andersen
F:
1734
Iver Andersen
1738-fmtl. som barn
Iver Andersen
F:
1738
D:
fmtl. som barn
Hanne Cathrine Andersdatter
1743-1743
Hanne Cathrine Andersdatter
F:
1743
D:
1743
Hanne Cathrine Andersdatter
1745-1745
Hanne Cathrine Andersdatter
F:
1745
D:
1745
Ancke Andersdatter
1746-1746
Ancke Andersdatter
F:
1746
D:
1746
Iver Andersen
1750-
Iver Andersen
F:
1750
Karen Cathrine Nielsdatter Beyer
1706-1753
Karen Cathrine Nielsdatter Beyer
F:
1706
D:
1753
Anders Hansen
1701-1777
Anders Hansen
F:
1701
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
17 okt. 1726
Brøns
D:
1777
Skærbæk s. (Hjemsted)
Hanne Cathrine Nielsdatter Beyer
1708-1716
Hanne Cathrine Nielsdatter Beyer
F:
1708
D:
1716
Mette Kirstine Hansdatter
ca. 1682-1760
Mette Kirstine Hansdatter
F:
ca. 1682
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1760
Brøns s. (Astrup)
Niels Feddersen Beyer
1665-1710
Niels Feddersen Beyer
F:
1665
Brøns s. (Astrup)
G:
15 sep. 1705
Brøns
D:
1710
Brøns s. (Astrup)
Johann Ludvig Marcussen
1838-
Johann Ludvig Marcussen
F:
19 apr. 1838
Løgumkloster
Cornelis Peter Geicken
1872-
Cornelis Peter Geicken
F:
25 nov. 1872
Løgumkloster
Ingeborg Geiken
1900-
Ingeborg Geiken
F:
4 aug. 1900
Løgumkloster
Cornelius Geiken
1903-
Cornelius Geiken
F:
22 mar. 1903
Løgumkloster
Andreas Geiken
1906-
Andreas Geiken
F:
5 maj 1906
Løgumkloster
Brodine Geiken
Carl Geiken
1911-1911
Carl Geiken
F:
15 aug. 1911
Løgumkloster
D:
5 sep. 1911
Løgumkloster
Andreas Geicken
1875-
Andreas Geicken
F:
11 dec. 1875
Løgumkloster
Lene Catharina Lorenzen
Peter Geicken
1878-1915
Peter Geicken
F:
24 feb. 1878
Løgumkloster
D:
5 jul. 1915
Souchez, Frankrig (faldet i 1. Verdenskrig)
Anne Margrethe Petersen
1881-1907
Anne Margrethe Petersen
F:
7 aug. 1881
Nr. Løgum
G:
21 okt. 1905
Nr. Løgum
D:
13 feb. 1907
Flensborg (diakonissestiftelsen)
Cornelius Geiken
Peter Geiken
Metha Marie Sørensen
1891-
Metha Marie Sørensen
F:
29 aug. 1891
Alslev
G:
29 okt. 1911
Løgumkloster
Marie Geicken
1880-
Marie Geicken
F:
23 mar. 1880
Løgumkloster
Karl Pöttschacher
1879-
Karl Pöttschacher
F:
20 apr. 1879
Wien
G:
9 apr. 1904
Løgumkloster
Ingeborg Laura Caroline Geiken
1885-
Ingeborg Laura Caroline Geiken
F:
4 feb. 1885
Løgumkloster
Catharina Marie Marcussen
1842-1904
Catharina Marie Marcussen
F:
15 maj 1842
Løgumkloster
D:
22 aug. 1904
Løgumkloster
Cornelis Sybrand Geicken
1843-1893
Cornelis Sybrand Geicken
F:
14 jan. 1843
Sild
G:
1 apr. 1871
Løgumkloster
D:
18 nov. 1893
Løgumkloster
Jes Feddersen Marcussen
1876-1899
Jes Feddersen Marcussen
F:
29 jan. 1876
D:
20 maj 1899
Løgumkloster
Jens Jensen Bech
1904-
Jens Jensen Bech
F:
10 mar. 1904
Løgumkloster
Mathias Bech
1906-
Mathias Bech
F:
10 jun. 1906
Løgumkloster
Maks Jensen Bech
1910-1910
Maks Jensen Bech
F:
19 nov. 1910
Løgumkloster
D:
8 dec. 1910
Løgumkloster
Anna Mathilde Marcussen
1878-
Anna Mathilde Marcussen
F:
11 apr. 1878
Vejstrup s. (Sjølund Mølle)
Peter Veivardt Jensen Bech
1874-
Peter Veivardt Jensen Bech
F:
8 dec. 1874
Kobberup s. (Søby)
G:
12 jun. 1903
Løgumkloster
Beate Marie Marcussen
1906-
Beate Marie Marcussen
F:
14 jun. 1906
Husum
Christian Lorenzen Knudsen
1905-
Christian Lorenzen Knudsen
F:
15 jan. 1905
Møgeltønder
G:
8 okt. 1927
Møgeltønder
Anton Marcussen
Johannes Marcussen
Amalie Petersen
Anne Marie Marcussen
1911-1911
Anne Marie Marcussen
F:
27 mar. 1911
Møgeltønder
D:
27 maj 1911
Møgeltønder
Aage Marcussen
Hans Skov Marcussen
Rosa Vilhelmine Høyer
Svend Marcussen
Ejnar Marcussen
Andreas Feddersen Marcussen
1880-
Andreas Feddersen Marcussen
F:
27 okt. 1880
Vejstrup s. (Sjølund Mølle)
Ellemine Cathrine Skov
1881-
Ellemine Cathrine Skov
F:
13 jan. 1881
Løgumkloster
G:
29 mar. 1905
Løgumkloster
Johannes Marcussen
1883-
Johannes Marcussen
F:
22 jan. 1883
Løgumkloster
Christine Marcussen
1885-
Christine Marcussen
F:
18 okt. 1885
Løgumkloster
Heinrich Ahrendt Laue Christian Marcussen
1888-
Heinrich Ahrendt Laue Christian Marcussen
F:
7 maj 1888
Løgumkloster
Mathias Wind Bjørn Marcussen
1844-1900
Mathias Wind Bjørn Marcussen
F:
10 feb. 1844
Løgumkloster
D:
1 mar. 1900
Løgumkloster
Anne Marie Thiesen Gündt
ca. 1849-1920
Anne Marie Thiesen Gündt
F:
ca. 1849
D:
20 sep. 1920
Løgumkloster
Ingeborg Nicoline Cathrine Beyer
1879-
Ingeborg Nicoline Cathrine Beyer
F:
4 jan. 1879
Løgumkloster
Thomas Ferdinand Thomsen
1881-
Thomas Ferdinand Thomsen
F:
27 jan. 1881
Klein Solt
G:
20 okt. 1907
Løgumkloster
Lorenz Christian Beyer
1884-
Lorenz Christian Beyer
F:
26 jan. 1884
Løgumkloster
Andreas Feddersen Beyer
1884-
Andreas Feddersen Beyer
F:
26 jan. 1884
Løgumkloster
Anna Kirstine Marcussen
1847-
Anna Kirstine Marcussen
F:
30 mar. 1847
Løgumkloster
Thomas Beyer
1848-
Thomas Beyer
F:
10 jul. 1848
G:
24 jul. 1872
Løgumkloster
Geske Ernestine Marcussen
1848-1848
Geske Ernestine Marcussen
F:
19 aug. 1848
Løgumkloster
D:
4 sep. 1848
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1850-1850
Georg Ernst Marcussen
F:
24 jan. 1850
Løgumkloster
D:
9 jun. 1850
Løgumkloster
Laura Iverlina Marcussen
1851-
Laura Iverlina Marcussen
F:
10 mar. 1851
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1852-1888
Georg Ernst Marcussen
F:
20 jul. 1852
Løgumkloster
D:
tidligst 1888
Anne Marie Marcussen
1881-
Anne Marie Marcussen
F:
13 jan. 1881
Løgumkloster
Ingeborg Marcussen
1882-
Ingeborg Marcussen
F:
13 jun. 1882
Løgumkloster
Laura Iwarline Marcussen
1883-
Laura Iwarline Marcussen
F:
1 nov. 1883
Løgumkloster
Sophie Marcussen
1885-
Sophie Marcussen
F:
9 apr. 1885
Løgumkloster
Andreas Jacob Marcussen
1887-
Andreas Jacob Marcussen
F:
30 dec. 1887
Løgumkloster
Alma Marcussen
1889-
Alma Marcussen
F:
7 jun. 1889
Løgumkloster
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
1854-
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
F:
10 mar. 1854
Løgumkloster
Anne Sophie Marquardsen
ca. 1852-
Anne Sophie Marquardsen
F:
ca. 1852
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
1855-1856
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
F:
13 nov. 1855
Løgumkloster
D:
24 jan. 1856
Løgumkloster
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
1814-1883
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
F:
24 jul. 1814
Højer s. (Frederikskog Mølle)
D:
6 dec. 1883
Løgumkloster
Andreas Feddersen Marcussen
1808-1886
Andreas Feddersen Marcussen
F:
1808
Daler s. (Østerby)
G:
16 apr. 1837
Emmerlev
D:
21 jun. 1886
Løgumkloster
Iver Peter Bjørn
1819-1819
Iver Peter Bjørn
F:
27 apr. 1819
Frederikskog Mølle
D:
28 apr. 1819
Frederikskog Mølle
Mathias Wind Bjørn
1780-1831
Mathias Wind Bjørn
F:
20 apr. 1780
Aastrup
D:
7 mar. 1831
Frederikskog Mølle
Catharina Marie Hansen
1781-1819
Catharina Marie Hansen
F:
1781
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
27 apr. 1819
Iver Pedersen Bjørn
1733-1797
Iver Pedersen Bjørn
F:
15 aug. 1733
Brøns s. (Astrupgård)
D:
25 maj 1797
Bjolderup
Catharina Steenbeck Wind
1747-
Catharina Steenbeck Wind
F:
11 feb. 1747
Brøns
G:
31 okt. 1768
Brøns
Elise Cathrine Bjørn
1859-1859
Elise Cathrine Bjørn
F:
20 maj 1859
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
20 maj 1859
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ellen Margrethe Petrea Bjørn
1888-
Ellen Margrethe Petrea Bjørn
F:
20 okt. 1888
Johan Peter Bjørn
1860-
Johan Peter Bjørn
F:
9 jul. 1860
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Marie Andersen
1859-
Marie Andersen
F:
2 sep. 1859
Ribe
Carl Arild Bjørn
1913-
Carl Arild Bjørn
F:
4 jul. 1913
Molde
Knud Heinrich Einar Bjørn
1915-
Knud Heinrich Einar Bjørn
F:
22 jan. 1915
Molde
Sigrid Maria Bjørn
1916-
Sigrid Maria Bjørn
F:
2 sep. 1916
Molde
Ejnar Johan Lavrsen
1918-
Ejnar Johan Lavrsen
F:
21 sep. 1918
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
26 dec. 1941
Horsens (Kloster k.)
Lauritz Hans Ægidius Bjørn
1892-
Lauritz Hans Ægidius Bjørn
F:
9 maj 1892
Horsens (Vor Frelsers s.)
Karoline Henninge Hoel
1888-
Karoline Henninge Hoel
F:
1 jun. 1888
Frænen, Norge
G:
15 apr. 1913
Molde, Norge
Heinrik Vilhelm Ejner Bjørn
1893-
Heinrik Vilhelm Ejner Bjørn
F:
27 nov. 1893
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ellen Christine Hansine Bjørn
1894-1895
Ellen Christine Hansine Bjørn
F:
7 dec. 1894
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
30 sep. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ellen Eugenia Ragnhilde Bjørn
1896-
Ellen Eugenia Ragnhilde Bjørn
F:
12 apr. 1896
Horsens (Vor Frelsers s.)
Hardy Emil Bjørn
1937-
Hardy Emil Bjørn
F:
30 aug. 1937
Horsens (Klostersogn)
Ingelise Bjørn
1939-
Ingelise Bjørn
F:
27 jan. 1939
Horsens (Klostersogn)
Anny Bjørn
1940-
Anny Bjørn
F:
26 apr. 1940
Horsens (Klostersogn)
Ejnar Carl Andreas Bjørn
1897-
Ejnar Carl Andreas Bjørn
F:
23 jul. 1897
Horsens (Vor Frelsers s.)
Inga Segeberg Thomsen
1914-
Inga Segeberg Thomsen
F:
1 dec. 1914
Brande s. (Blæsbjerg)
G:
14 nov. 1936
Horsens (Vor Frelser k.)
Hans Peter Vilhelm Bjørn
1899-
Hans Peter Vilhelm Bjørn
F:
7 jul. 1899
Horsens (Vor Frelsers s.)
Gustav Marinus Christof Bjørn
1902-
Gustav Marinus Christof Bjørn
F:
11 maj 1902
Horsens (Vor Frelsers s.)
Carla Andrea Kirstine Bjørn
1894-1931
Carla Andrea Kirstine Bjørn
F:
10 mar. 1894
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
26 okt. 1931
Horsens (Klostersogn (Kommunehospitalet))
Carl Andreas Bjørn
1906-1910
Carl Andreas Bjørn
F:
8 maj 1906
Horsens (Klostersogn)
D:
1 dec. 1910
Horsens (Vor Frelsers s.)
Carl Andreas Bjørn
1862-1909
Carl Andreas Bjørn
F:
30 okt. 1862
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
15 jan. 1909
Horsens (Klostersogn)
Marie Cecilie Jensen
1868-1931
Marie Cecilie Jensen
F:
9 sep. 1868
Skanderborg
G:
29 nov. 1890
Skanderborg
D:
1 jun. 1931
Horsens (Vor Frelsers s.)
Laurids Egidius Bjørn
1865-
Laurids Egidius Bjørn
F:
23 jul. 1865
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Hans Frederik Bjørn
1890-
Hans Frederik Bjørn
F:
30 dec. 1890
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Anne Christine Langvad
1892-
Anne Christine Langvad
F:
19 feb. 1892
Ribe (Domsognet)
G:
9 maj 1914
Ribe (Skt. Cathrine)
Karen Marie Bjørn
1868-1961
Karen Marie Bjørn
F:
10 jun. 1868
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
9 maj 1961
Horsens (Klostersogn)
Ukendt
Hans Egidius Jespersen Møller
1894-1895
Hans Egidius Jespersen Møller
F:
24 mar. 1894
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
5 sep. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
Peter Møller
1895-1895
Peter Møller
F:
2 jul. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
2 jul. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
Anna Marie Jespersen Møller
1896-
Anna Marie Jespersen Møller
F:
24 jun. 1896
Horsens (Vor Frelsers s.)
Johan Adolph Jespersen Møller
1898-
Johan Adolph Jespersen Møller
F:
2 jan. 1898
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ellen Margrethe Jespersen Møller
1900-
Ellen Margrethe Jespersen Møller
F:
11 apr. 1900
Horsens (Vor Frelsers s.)
Karen Egidia Jespersen Møller
1902-
Karen Egidia Jespersen Møller
F:
23 jul. 1902
Horsens (Vor Frelsers s.)
Hansa Katrine Jespersen Møller
1904-
Hansa Katrine Jespersen Møller
F:
2 aug. 1904
Horsens (Vor Frelsers s.)
Anker Thomsen
1900-
Anker Thomsen
F:
10 mar. 1900
Haderslev (Vor Frue s.)
G:
24 aug. 1929
Horsens (Kloster k.)
Karen Marie Jespersen Møller
1906-
Karen Marie Jespersen Møller
F:
21 jun. 1906
Horsens (Klostersogn)
Olivia Marie Jespersen Møller
1908-
Olivia Marie Jespersen Møller
F:
8 mar. 1908
Horsens (Klostersogn)
Johan Adolf Jespersen Møller
1864-1945
Johan Adolf Jespersen Møller
F:
10 aug. 1864
Lintrup s.
G:
26 maj 1893
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
7 jan. 1945
Horsens (Klostersogn)
Hans Frederik Bjørn
1870-1890
Hans Frederik Bjørn
F:
16 jul. 1870
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
3 maj 1890
København (Garnisons hosp.)
Egidius Peter Bjørn
1833-
Egidius Peter Bjørn
F:
3 feb. 1833
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ellen Margrethe Andersdatter
1826-1909
Ellen Margrethe Andersdatter
F:
23 nov. 1826
Slangerup
D:
17 maj 1909
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Johan Peter Holm Bjørn
1796-1868
Johan Peter Holm Bjørn
F:
3 apr. 1796
Brøns
D:
5 dec. 1868
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Johanne Cathrine Pedersen
Gertrud Holm Bjørn
1797-
Gertrud Holm Bjørn
F:
26 maj 1797
Brøns
Peder Holm Bjørn
1768-1832
Peder Holm Bjørn
F:
18 mar. 1768
Brøns
D:
21 nov. 1832
Maren Nielsdatter
1773-1812
Maren Nielsdatter
F:
1 maj 1773
G:
28 nov. 1794
D:
10 okt. 1812
Marie Kirstine Bjørn
1743-1802
Marie Kirstine Bjørn
F:
1743
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1802
Brøns
Ægidius Peter Holm
1726-
Ægidius Peter Holm
F:
1726
Brøns s. (Holmgaard)
G:
12 jul. 1765
Brøns
Ancke Iversdatter
1715-1745
Ancke Iversdatter
F:
1715
Brøns s. (Astrupgård)
D:
10 dec. 1745
Brøns s. (Astrupgård)
Peder Bjørn
1700-1758
Peder Bjørn
F:
1 maj 1700
Vodder
G:
6 jan. 1732
Brøns
D:
1758
Brøns s. (Astrupgård)
Dødfødt søn
1716-1716
Dødfødt søn
F:
1716
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1716
Brøns s. (Astrupgård)
Hanne Cathrine Iversdatter
1721-1721
Hanne Cathrine Iversdatter
F:
11 okt. 1721
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1721
Brøns s. (Astrupgård)
Iver Lauridsen
ca. 1680-1731
Iver Lauridsen
F:
ca. 1680
G:
17 okt. 1713
Brøns
D:
1731
Brøns s. (Astrupgård)
Catharina Eriksdatter
1650-
Catharina Eriksdatter
F:
o. 1645/50
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Hans Andersen
1642-1700
Hans Andersen
F:
o. 1640/42
Ballum s. (Vesterende)
G:
ca. 1665
D:
1700
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Sara Eriksdatter
Maria Bruun
1620-1666
Maria Bruun
F:
o. 1615/20
fmtl. Løgumkloster
D:
tidligst 1666
Erik Mathiesen
1615-1659
Erik Mathiesen
F:
o. 1610/15
fmtl. Løgumkloster s. (Åved)
D:
1659
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Johann Nicolaus
Kirstine Bruun
1625-1655
Kirstine Bruun
F:
o. 1620/25
Løgumkloster
D:
o. 1650/55
Løgumkloster
Mathias Nicolaus
1620-1664
Mathias Nicolaus
F:
o. 1615/20
fmtl. Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
1664
Løgumkloster
Anne Kirstine Tøxen
1799-
Anne Kirstine Tøxen
F:
24 dec. 1799
Niels Tøxen
1801-1883
Niels Tøxen
F:
25 jul. 1801
D:
7 maj 1883
Anne Jørgensdatter Lund
1773-1860
Anne Jørgensdatter Lund
F:
1773
Nustrup s. (Gabøl)
D:
27 jan. 1860
Ribe (Skt. Catharina s.)
Niels Tøxen
1734-1803
Niels Tøxen
F:
4 dec. 1734
Sdr. Felding
G:
25 sep. 1798
D:
25 jul. 1803
Nustrup
Regitze Sophie Sidelmann
1804-
Regitze Sophie Sidelmann
F:
3 aug. 1804
Sneum s. (Allerup)
Ane Hansine Sidelmann
1807-
Ane Hansine Sidelmann
F:
14 nov. 1807
Sneum s. (Allerup)
Hans Sidelmann
1774-1807
Hans Sidelmann
F:
6 sep. 1774
Sneum s. (Allerup)
G:
1804
D:
3 sep. 1807
Sneum s. (Allerup)
Jørgen Jørgensen Lund
ca. 1737-1796
Jørgen Jørgensen Lund
F:
ca. 1737
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
1796
Nustrup s. (Gabøl)
Kirsten Marie Andersdatter
ca. 1752-
Kirsten Marie Andersdatter
F:
ca. 1752
Jørgen Michelsen Lund
1700-1755
Jørgen Michelsen Lund
F:
o. 1695/1700
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
o. 1755
Anna Nielsdatter
ca. 1702-1788
Anna Nielsdatter
F:
ca. 1702
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
1788
Nustrup s. (Kolsnap)
Maren Michelsdatter
ca. 1703-1776
Maren Michelsdatter
F:
ca. 1703
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
1776
Nustrup s. (Kolsnap)
Peder Christensen Lund
ca. 1689-1759
Peder Christensen Lund
F:
ca. 1689
D:
1759
Nustrup s. (Kolsnap)
Anna Michelsdatter
ca. 1709-1793
Anna Michelsdatter
F:
ca. 1709
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
1793
Nustrup s. (Gabøl)
Anders Jensen Skiødt
ca. 1715-1765
Anders Jensen Skiødt
F:
ca. 1715
D:
1765
Nustrup s. (Gabøl)
Anna Kirstine Michelsdatter
ca. 1715-1759
Anna Kirstine Michelsdatter
F:
ca. 1715
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
1759
Nustrup s. (Gabøl)
Peder Albrechtsen
ca. 1714-1777
Peder Albrechtsen
F:
ca. 1714
D:
1777
Nustrup s. (Gabøl)
NN, fmtl. Gunder Boysen
1675-
NN, fmtl. Gunder Boysen
F:
o. 1675
fmtl. Bevtoft s. (Hjartbro)
Michel Jørgensen Lund
1665-1737
Michel Jørgensen Lund
F:
o. 1665
fmtl. Nustrup s. (Kolsnap)
D:
senest 1737
Laurids Boysen
1680-1756
Laurids Boysen
F:
o. 1675/80
fmtl. Bevtoft s. (Hjartbro)
D:
1744/56
Anne Olufsdatter
ca. 1704-
Anne Olufsdatter
F:
ca. 1704
Paul Olufsen
ca. 1707-1794
Paul Olufsen
F:
ca. 1707
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
D:
7 apr. 1794
Bevtoft s. (Hjartbro)
Ellen Olufsdatter
1713-
Ellen Olufsdatter
F:
1713
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Cathrine Olufsdatter
1716-
Cathrine Olufsdatter
F:
1716
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Magdalene Boysen
ca. 1682-1766
Magdalene Boysen
F:
ca. 1682
fmtl. Bevtoft s. (Hjartbro)
D:
1766
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Oluf Olufsen
1680-1717
Oluf Olufsen
F:
o. 1675/80
fmtl. Bevtoft s. (Neder Jerstal)
D:
1717
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Oluf Madsen
1721-
Oluf Madsen
F:
1721
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Gunder Madsdatter
1723-
Gunder Madsdatter
F:
1723
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Magdalene Madsdatter
1726-
Magdalene Madsdatter
F:
1726
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Mads Jepsen Smed
ca. 1687-1772
Mads Jepsen Smed
F:
ca. 1687
fmtl. Bevtoft s. (Neder Jerstal)
D:
1772
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Jacob Jørgensen
ca. 1712-
Jacob Jørgensen
F:
ca. 1712
Bevtoft s. (Hjartbro)
Ellen Jørgensdatter
1714-
Ellen Jørgensdatter
F:
1714
Bevtoft s. (Hjartbro)
Nis Jørgensen
1715-
Nis Jørgensen
F:
1715
Bevtoft s. (Hjartbro)
Gunder Jørgensdatter
1716-
Gunder Jørgensdatter
F:
1716
Bevtoft s. (Hjartbro)
Nis Jørgensen Boysen
1719-1802
Nis Jørgensen Boysen
F:
1719
Bevtoft s. (Hjartbro)
D:
10 Okt 1802
Bevtoft s. (Hjartbro)
Anna Jørgensdatter
1721-1797
Anna Jørgensdatter
F:
1721
Bevtoft s. (Hjartbro)
D:
1797
Bevtoft s.
Gunder Jørgensdatter
1724-1756
Gunder Jørgensdatter
F:
1724
Bevtoft s. (Hjartbro)
D:
1737/56
Mette Jørgensdatter
1727-
Mette Jørgensdatter
F:
1727
Bevtoft s. (Hjartbro)
Magdalene Jørgensdatter
1730-
Magdalene Jørgensdatter
F:
1730
Bevtoft s. (Hjartbro)
Sara Boysen
ca. 1688-1762
Sara Boysen
F:
ca. 1688
fmtl. Bevtoft s. (Hjartbro)
D:
1762
Bevtoft s. (Hjartbro)
Jørgen Jepsen Smed
ca. 1685-ca. 1737
Jørgen Jepsen Smed
F:
ca. 1685
fmtl. Bevtoft s. (Neder Jerstal)
G:
o. 1711
D:
ca. 1737
Bevtoft s. (Hjartbro)
Nis Boysen
1650-1708
Nis Boysen
F:
o. 1650
fmtl. Løgumkloster
D:
tidligst 1708
NN, måske Ellen
Anne Sophie Martensen
1735-
Anne Sophie Martensen
F:
1735
Hostrup
Anna Martensen
1738-
Anna Martensen
F:
1738
Hostrup
Aghte Marie Martensen
1741-
Aghte Marie Martensen
F:
1741
Hostrup
Adolph Martensen
1744-
Adolph Martensen
F:
1744
Hostrup
Marten Martensen
1747-
Marten Martensen
F:
1747
Hostrup
Christian Mortensen/Martensen
ca. 1707-1785
Christian Mortensen/Martensen
F:
ca. 1707
Gram s. (Kastrup)
D:
3 aug. 1785
Hostrup i Tønder Amt
Anna Adolphsdatter
ca. 1706-1777
Anna Adolphsdatter
F:
ca. 1706
G:
9 jun. 1735
Hostrup
D:
14 aug. 1777
Hostrup
Anne Sophie Mortensdatter
1736-1738
Anne Sophie Mortensdatter
F:
1736
Gram s. (Kastrup)
D:
1738
Gram s. (Kastrup)
Niels Mortensen
1738-1759
Niels Mortensen
F:
1738
Gram s. (Kastrup)
D:
1759
Gram s. (Kastrup)
Sidsel Jørgensdatter
1761-1765
Sidsel Jørgensdatter
F:
1761
Gram s. (Kastrup)
D:
1765
Gram s. (Kastrup)
Niels Jørgensen
1762-1766
Niels Jørgensen
F:
1762
Gram s. (Kastrup)
D:
1766
Gram s. (Kastrup)
Morten Jørgensen
1764-
Morten Jørgensen
F:
1764
Gram s. (Kastrup)
Sidsel Marie Jørgensdatter
1766-
Sidsel Marie Jørgensdatter
F:
1766
Gram s. (Kastrup)
Marie Kirstine Jørgensdatter
1768-1772
Marie Kirstine Jørgensdatter
F:
1768
Gram s. (Kastrup)
D:
1772
Gram s. (Kastrup)
Maren Jørgensdatter
1771-1771
Maren Jørgensdatter
F:
1771
Gram s. (Kastrup)
D:
1771
Gram s. (Kastrup9
Maren Jørgensdatter
1772-
Maren Jørgensdatter
F:
1772
Gram s. (Kastrup)
Anna Marie Jørgensdatter
1774-
Anna Marie Jørgensdatter
F:
1774
Gram s. (Kastrup)
Anne Jørgensdatter
1777-1778
Anne Jørgensdatter
F:
1777
Gram s. (Kastrup)
D:
1778
Gram s. (Kastrup)
Niels Jørgensen
1779-
Niels Jørgensen
F:
1779
Gram s. (Kastrup)
Jep Jørgensen
1782-
Jep Jørgensen
F:
1782
Gram s. (Kastrup)
Anne Sophie Mortensdatter
1740-
Anne Sophie Mortensdatter
F:
1740
Gram s. (Kastrup)
Jørgen Nielsen
ca. 1735-
Jørgen Nielsen
F:
ca. 1735
G:
27 jul. 1760
Gram
Anna Mortensdatter
1743-
Anna Mortensdatter
F:
1743
Gram s. (Kastrup)
Hans Jensen
Hans Jensen
G:
25 apr. 1761
Gram
Christiane Mortensdatter
1745-
Christiane Mortensdatter
F:
1745
Gram s. (Kastrup)
Maria Malene Mortensdatter
1748-
Maria Malene Mortensdatter
F:
1748
Gram s. (Kastrup)
Matthias Christensen
Matthias Christensen
G:
29 jan. 1779
Gram
Anna Margrethe Mortensdatter
1751-
Anna Margrethe Mortensdatter
F:
1751
Gram s. (Kastrup)
Jens Poulsen
Jens Poulsen
G:
4 feb. 1775
Gram
Morten Mortensen
1754-
Morten Mortensen
F:
1754
Gram s. (Kastrup)
Sidsel Mortensdatter
ca. 1711-1759
Sidsel Mortensdatter
F:
ca. 1711
Gram s. (Kastrup)
D:
1759
Gram s. (Kastrup)
Morten Nielsen
ca. 1704-1759
Morten Nielsen
F:
ca. 1704
Nustrup s. (Kolsnap)
G:
10 aug. 1735
Gram
D:
1759
Gram s. (Kastrup)
Inger Mortensdatter
ca. 1716-
Inger Mortensdatter
F:
ca. 1716
Gram s. (Kastrup)
Christine Mortensdatter
ca. 1720-
Christine Mortensdatter
F:
ca. 1720
Gram s. (Kastrup)
Morten Christensen
ca. 1677-1749
Morten Christensen
F:
ca. 1677
fmtl. Gram s. (Kastrup)
D:
1749
Gram s. (Kastrup)
Anne Sophie Christensdatter
Sidsel Boysen
1655-
Sidsel Boysen
F:
o. 1650/55
fmtl. Løgumkloster
Christen NN
Sara Boysen
1660-
Sara Boysen
F:
o. 1655/60
fntl. Løgumkloster
Magdalene Bruun
1630-1697
Magdalene Bruun
F:
o. 1625/30
Løgumkloster
D:
23 apr. 1697
Bevtoft
Lorenz Boysen
1615-ca. 1661
Lorenz Boysen
F:
o. 1610/15
fmtl. Løgumkloster
G:
o. 1650
D:
ca. 1661
Løgumkloster
Jacob Boysen
1664-1746
Jacob Boysen
F:
18 Maj 1664
Bevtoft
D:
27 Maj 1746
Magstrup
Christian Boysen
1666-1739
Christian Boysen
F:
11 Okt 1666
Bevtoft
D:
1739
Rødding
Ernst Christian Boldich
1716-
Ernst Christian Boldich
F:
1716
Bevtoft
Christine Boldich
1718-1804
Christine Boldich
F:
aug. 1718
Bevtoft
D:
2 sep. 1804
Haderslev
Claus Henrik Clausen
1712-1773
Claus Henrik Clausen
F:
9 aug. 1712
Stenderup
G:
1748
D:
27 Okt 1773
Vilstrup
Anna Sophie Boldich
1720-
Anna Sophie Boldich
F:
1720
Bevtoft
Nicolaus Nissen
1710-1777 ?
Nicolaus Nissen
F:
21 nov. 1710
Holbøl
D:
1777 ?
Benedicte Magdalene Boldich
1725-1726
Benedicte Magdalene Boldich
F:
1725
Bevtoft
D:
1726
Bevtoft
Elisabeth Hedvig Boldich
1727-
Elisabeth Hedvig Boldich
F:
1727
Bevtoft
Magdalene Eichel
1695-
Magdalene Eichel
F:
o. 1691/95
Bevtoft
Paul Christian Boldich
1681-1727
Paul Christian Boldich
F:
1 aug. 1681
Helsingør
G:
ca. 1715
D:
1727
Bevtoft
Frederik Carl Gutfeld
1761-1823
Frederik Carl Gutfeld
F:
9 Okt 1761
Bevtoft
D:
9 jan. 1823
København (Holmens s.)
Caroline Frederikke Bigum
1766-1848
Caroline Frederikke Bigum
F:
24 Okt 1766
Svendborg
G:
19 nov. 1790
København (Garnisons s.)
D:
14 jan. 1848
København (Vor Frue s.)
Anna Chrystalsin
1729-1761
Anna Chrystalsin
F:
5 sep. 1729
Bevtoft
D:
21 Okt 1761
Bevtoft
Peder Gutfeld
1727-1797
Peder Gutfeld
F:
11 dec. 1727
D:
15 dec. 1797
Skærbæk
Christian Augustinus Outzen
1760-1821
Christian Augustinus Outzen
F:
11 Okt 1760
Branderup
D:
1821
Helsingør
Elsabe Outzen
1762-1817
Elsabe Outzen
F:
20 aug. 1762
Branderup
D:
27 mar. 1817
Flensborg
Erich Hansen Quorp
1755-1812
Erich Hansen Quorp
F:
1 aug. 1755
Branderup
D:
13 jun. 1812
Aabenraa
Augustinus Outzen
1764-1768
Augustinus Outzen
F:
22 dec. 1764
Branderup
D:
11 jun. 1768
Branderup
Andreas Outzen
1767-
Andreas Outzen
F:
30 mar. 1767
Branderup
Magdalene Outzen
1769-1769
Magdalene Outzen
F:
14 jul. 1769
Branderup
D:
15 jul. 1769
Branderup
Anna Outzen
1769-1769
Anna Outzen
F:
14 jul. 1769
Branderup
D:
16 jul. 1769
Branderup
Christiane Outzen
1769-1769
Christiane Outzen
F:
14 jul. 1769
Branderup
D:
17 jul. 1769
Branderup
Christiane Chrystalsin
1731-1769
Christiane Chrystalsin
F:
11-12 Okt 1731
Bevtoft
D:
21 jul. 1769
Branderup
Detlef Outzen
1724-1789
Detlef Outzen
F:
21 jun. 1724
Toftlund
G:
1760
D:
25 jul. 1789
Bevtoft
Augustinus Salomon Gutfeld
1772-1772
Augustinus Salomon Gutfeld
F:
11 jan. 1772
Bevtoft
D:
9 feb. 1772
Bevtoft
Andrea Pauline Chrystalsin
1734-
Andrea Pauline Chrystalsin
F:
1734
Bevtoft
Peder Gutfeld
1727-1797
Peder Gutfeld
F:
11 dec. 1727
D:
15 dec. 1797
Skærbæk
Augustinus Chrystalsin
1697-1761
Augustinus Chrystalsin
F:
1697
Egebjerg
G:
2 mar. 1729
D:
5 mar. 1761
Bevtoft
Georg Eichel
1697-1767
Georg Eichel
F:
24 mar. 1697
Bevtoft
D:
29 jan. 1767
Hostrup
Anna Johanne Fabricius
1700-1746
Anna Johanne Fabricius
F:
1700
Hostrup
D:
1746
Hostrup
Adelheit Benedicte Prætorius
ca. 1704-1778
Adelheit Benedicte Prætorius
F:
ca. 1704
G:
5 Maj 1750
Hostrup
D:
apr. 1778
Hostrup
Christine Boysen
1671-1698
Christine Boysen
F:
o. 1668/71
Bevtoft
D:
1698
Bevtoft
Christen Hansen Eichel
1664-1707
Christen Hansen Eichel
F:
1664
Haderslev
G:
1690
D:
1707
Bevtoft
Jørgen Boysen
1631-1704
Jørgen Boysen
F:
30 nov. 1631
Øsby
G:
5 jun. 1661
D:
3 jun. 1704
Bevtoft
Forældre
NN Bruun
Maren
Christian Bruun
1585-1650
Christian Bruun
F:
o. 1580/85
D:
tidligst 1650
Sara Boysen
1584-1641
Sara Boysen
F:
1584
Niebüll
D:
1641
Løgumkloster