Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Anne
- 1557
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Kirstine Nisdatter
1520-
Kirstine Nisdatter
F:
o. 1516/20
Bylderup s. (Hajstrupgård)
Hans Feddersen
Hinrich Nissen
ca. 1518-1562
Hinrich Nissen
F:
ca. 1518
Bylderup s. (Hajstrupgård)
D:
1562
Tønder
Marine
Anna Nisdatter
ca. 1520-1561
Anna Nisdatter
F:
ca. 1520
Bylderup s. (Hajstrupgård)
D:
1561
Bov s. (Kollund)
Jes Boysen
Peter Nissen
1525-1554
Peter Nissen
F:
o. 1520/25
Bylderup s. (Hajstrupgård)
D:
1554
Flensborg
Magdalene Frese
1535-
Magdalene Frese
F:
o. 1525/35
Flensborg
Cathrine Nisdatter
1530-
Cathrine Nisdatter
F:
o. 1525/30
Bylderup s. (Hajstrupgård)
Andreas Sønnichsen
Anna Hansdatter
1560-
Anna Hansdatter
F:
o. 1556/60
Bylderup s. (Hajstrupgård)
Jesper Petersen
Peter Hansen
1560-1592
Peter Hansen
F:
o. 1556/60
Bylderup s. (Hajstrupgård)
D:
senest 1592
Nis Hansen
1558-1616
Nis Hansen
F:
1 nov. 1558
Bylderup s. (Hajstrupgård)
D:
8 feb. 1616
Bylderup s. (Hajstrupgård)
Anna Erichsdatter
1570-1620
Anna Erichsdatter
F:
5 maj 1570
G:
6 okt. 1588
D:
15 dec. 1620
Bylderup s. (Hajstrupgård)
Hinrich Hansen
1562-1595
Hinrich Hansen
F:
o. 1560/62
Bylderup s. (Hajstrupgård)
D:
14 jan. 1595
Flensborg
Anna Paulsen
ca. 1565-1643
Anna Paulsen
F:
ca. 1565
Flensborg
G:
30 aug. 1584
Flensborg
D:
1643
Flensborg
NN Jensen
-1694
NN Jensen
D:
1694
Vestindien
Cathrine Jensdatter
1677-
Cathrine Jensdatter
F:
1677
Højer s. (Rudbøl)
Jens Jensen
ca. 1652-1698
Jens Jensen
F:
ca. 1652
fmtl. Højer s. (Rudbøl)
D:
1698
Højer s. (Rudbøl)
Ingeborg Carstensdatter
Margrethe Jensdatter
1685-
Margrethe Jensdatter
F:
13 nov. 1685
Ballum s. (Vesterende)
Maren Jensdatter
1717-
Maren Jensdatter
F:
o. 1713/17
fmtl. Højer s. (Rudbøl)
Jacob Abel
1697-1753
Jacob Abel
F:
1697
Tønder
G:
1738
Tønder
D:
14 nov. 1753
Tønder
Lydik Nissen
Lydik Nissen
G:
19 sep. 1765
Tønder
Anna Jensdatter
ca. 1719-1779
Anna Jensdatter
F:
ca. 1719
Højer s. (Rudbøl)
D:
22 nov. 1779
Højer s. (Rudbøl)
Nicolai Todsen
ca. 1715-1765
Nicolai Todsen
F:
ca. 1715
D:
20 aug. 1765
Højer s. (Rudbøl)
Lyt Jensen
1758-1799
Lyt Jensen
F:
1758
Højer s. (Rudbøl)
D:
1 jun. 1799
Højer s. (Rudbøl)
Botilla Marie Knudsen
1786-
Botilla Marie Knudsen
F:
26 apr. 1786
Thomas Todsen
Thomas Todsen
G:
14 nov. 1807
Sdr. Løgum
Knud Pedersen Knudsen
1788-1835
Knud Pedersen Knudsen
F:
25 feb. 1788
D:
16 apr. 1835
Catharina Volquardsen
1793-1864
Catharina Volquardsen
F:
18 jun. 1793
G:
27 apr. 1816
D:
29 aug. 1864
Højer
Anna Catharina Jensen
1760-1788
Anna Catharina Jensen
F:
1760
Højer s. (Rudbøl)
D:
8 mar. 1788
Højer s. (Ved Gaden)
Søren Knudsen
1752-1792
Søren Knudsen
F:
1752
Emmerlev
G:
6 maj 1785
Højer
D:
6 jun. 1792
Møgeltønder s. (Ved Gaden)
Gunder Dorothea Jensen
1762-1801
Gunder Dorothea Jensen
F:
1762
Højer s. (Rudbøl)
D:
9 okt. 1801
Højer s. (Rudbøl)
Jens Jensen
1764-1773
Jens Jensen
F:
11 dec. 1764
Højer s. (Rudbøl)
D:
2 jun. 1773
Hjerpsted
Andreas Feddersen
1820-
Andreas Feddersen
F:
31 okt. 1820
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Anna Helene Feddersen
1822-
Anna Helene Feddersen
F:
25 nov. 1822
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Johannes Thomsen Feddersen
1825-
Johannes Thomsen Feddersen
F:
25 jul. 1825
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Marie Christine Hansen
ca. 1837-
Marie Christine Hansen
F:
ca. 1837
Braderup s.
Christine Marie Feddersen
1828-
Christine Marie Feddersen
F:
5 feb. 1828
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Botilla Marie Feddersen
1832-
Botilla Marie Feddersen
F:
17 apr. 1832
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Nis Carsten Feddersen
1838-
Nis Carsten Feddersen
F:
6 feb. 1838
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Maria Feddersen
1838-
Maria Feddersen
F:
6 feb. 1838
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Maria Thomsen
1798-
Maria Thomsen
F:
3 jan. 1798
Højer s. (Rudbøl)
Nis Andreas Feddersen
ca. 1793-
Nis Andreas Feddersen
F:
ca. 1793
Peter Christian Nielsen
1858-
Peter Christian Nielsen
F:
23 jul. 1858
Højer s. (Rudbøl)
Herlich Catharina Ehlers
1867-
Herlich Catharina Ehlers
F:
5 jun. 1867
Niels Knudsen Nielsen
1861-
Niels Knudsen Nielsen
F:
24 sep. 1861
Højer s. (Rudbøl)
Nicoline Petersen
1862-
Nicoline Petersen
F:
2 nov. 1862
Højer
Eduard Christian Nielsen
1864-
Eduard Christian Nielsen
F:
16 apr. 1864
Højer s. (Rudbøl)
Anna Petrea Margrethe Jensen
1868-
Anna Petrea Margrethe Jensen
F:
11 jul. 1868
Anne Marie Nielsen
1867-
Anne Marie Nielsen
F:
15 maj 1867
Højer s. (Rudbøl)
Peter Gartner Jensen
1866-1906
Peter Gartner Jensen
F:
6 maj 1866
G:
29 sep. 1892
Højer
D:
1 aug. 1906
Flensborg
Anton Nielsen
1869-
Anton Nielsen
F:
22 aug. 1869
Højer s. (Rudbøl)
Esther Marie Knudsen
1829-1911
Esther Marie Knudsen
F:
20 feb. 1829
Højer s. (Rudbøl)
D:
10 maj 1911
Højer s. (Rudbøl)
Andreas Christian Nielsen
ca. 1837-1914
Andreas Christian Nielsen
F:
ca. 1837
G:
11 okt. 1857
Højer
D:
10 dec. 1914
Højer s. (Rudbøl)
Anne Margrethe Knudsen
1856-
Anne Margrethe Knudsen
F:
19 maj 1856
Højer s. (Rudbøl)
Boh Carsten Bossen
1867-
Boh Carsten Bossen
F:
14 jul. 1867
G:
10 apr. 1892
Højer
Niels Madsen Knudsen
1857-
Niels Madsen Knudsen
F:
7 sep. 1857
Højer s. (Rudbøl)
Johanne Pauline Andresen
1853-
Johanne Pauline Andresen
F:
13 apr. 1853
Nicolai Knudsen
1858-
Nicolai Knudsen
F:
8 nov. 1858
Højer s. (Rudbøl)
Hanne Theodora Hansen
1857-
Hanne Theodora Hansen
F:
23 mar. 1857
Johannes Thomsen Knudsen
1830-1893
Johannes Thomsen Knudsen
F:
9 maj 1830
Højer s. (Rudbøl)
D:
2 apr. 1893
Højer s. (Rudbøl)
Maria Nielsen
ca. 1829-1902
Maria Nielsen
F:
ca. 1829
G:
29 apr. 1855
Højer
D:
2 aug. 1902
Højer s. (Rudbøl)
Niels Knudsen Christensen
1858-
Niels Knudsen Christensen
F:
14 feb. 1858
Ubjerg
Elisabeth Andrea Petersen
1857-1888
Elisabeth Andrea Petersen
F:
23 jul. 1857
Hostrup s. (Rørkær)
G:
31 jul. 1882
Ubjerg
D:
7 feb. 1888
Ubjerg s. (Sæd)
Maria Christine Christensen
1859-
Maria Christine Christensen
F:
8 jun. 1859
Ubjerg
Christian Paulsen Christensen
1860-
Christian Paulsen Christensen
F:
27 sep. 1860
Ubjerg
Anna Pauline Christensen
1862-1879
Anna Pauline Christensen
F:
22 feb. 1862
Ubjerg
D:
30 aug. 1879
Ubjerg
Momme Hansen Christensen
1863-1865
Momme Hansen Christensen
F:
26 jun. 1863
Ubjerg
D:
11 jul. 1865
Ubjerg
Andreas Carstensen Christensen
1866-
Andreas Carstensen Christensen
F:
5 jun. 1866
Ubjerg
Anna Helene Christensen
1869-1869
Anna Helene Christensen
F:
25 mar. 1869
Ubjerg
D:
14 dec. 1869
Ubjerg
Anton Carstensen Christensen
1871-
Anton Carstensen Christensen
F:
11 jan. 1871
Ubjerg
Anna Helene Knudsen
1833-1882
Anna Helene Knudsen
F:
17 jan. 1833
Højer s. (Rudbøl)
D:
23 jun. 1882
Ubjerg
Andreas Carstensen Christensen
1825-1870
Andreas Carstensen Christensen
F:
3 okt. 1825
Ubjerg s. (Sæd)
G:
16 Maj 1857
Ubjerg
D:
24 okt. 1870
Ubjerg
Mathias Knudsen
1836-
Mathias Knudsen
F:
2 jan. 1836
Højer s. (Rudbøl)
Niels Knudsen
1868-
Niels Knudsen
F:
7 jun. 1868
Højer s. (Rudbøl)
Hans Thomas Knudsen
1869-1870
Hans Thomas Knudsen
F:
1 jul. 1869
Højer s. (Rudbøl)
D:
1 sep. 1870
Højer s. (Rudbøl)
Hans Thomas Knudsen
1871-1913
Hans Thomas Knudsen
F:
22 feb. 1871
Højer s. (Rudbøl)
D:
10 jun. 1913
Højer
Ingeborg Eline Brink
1862-
Ingeborg Eline Brink
F:
28 sep. 1862
Hjerpsted
G:
11 maj 1897
Højer
Andrea Clausen
1878-
Andrea Clausen
F:
19 dec. 1878
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Knudsen
1872-
Anne Knudsen
F:
5 maj 1872
Højer s. (Rudbøl)
Anne Marie Knudsen
1875-1875
Anne Marie Knudsen
F:
3 nov. 1875
Højer s. (Rudbøl)
D:
30 nov. 1875
Højer s. (Rudbøl)
Nicoline Magdalene Knudsen
1875-1931
Nicoline Magdalene Knudsen
F:
3 nov. 1875
Højer s. (Rudbøl)
D:
4 jun. 1931
Møgeltønder s. (Østergård)
Martin Petersen Boysen
1865-1915
Martin Petersen Boysen
F:
10 dec. 1865
Møgeltønder s. (Lust)
G:
10 okt. 1897
Højer
D:
2 apr. 1915
Møgeltønder s. (Østergård)
Anton Knudsen
1877-
Anton Knudsen
F:
16 jun. 1877
Højer s. (Rudbøl)
Anna Marie Petersen
1870-
Anna Marie Petersen
F:
14 nov. 1870
Højer s. (Rudbøl)
Andreas Carstensen Knudsen
1879-
Andreas Carstensen Knudsen
F:
22 maj 1879
Højer s. (Rudbøl)
Laurette Bossen
1881-
Laurette Bossen
F:
26 jan. 1881
Højer
G:
27 apr. 1906
Højer
Johannes Thomsen Knudsen
1882-1971
Johannes Thomsen Knudsen
F:
13 maj 1882
Højer s. (Rudbøl)
D:
5 dec. 1971
Højer
Johanne Thomsen
1891-1975
Johanne Thomsen
F:
18 nov. 1891
Højer s. (Rudbøl)
D:
4 jul. 1975
Højer
Nicolai Knudsen
1840-1931
Nicolai Knudsen
F:
5 okt. 1840
Højer s. (Rudbøl)
D:
5 mar. 1931
Møgeltønder s. (Østergård)
Magdalene Petersen
ca. 1842-1912
Magdalene Petersen
F:
ca. 1842
G:
28 apr. 1867
Højer
D:
13 mar. 1912
Højer s. (Rudbøl)
Anna Thomsen
1799-1875
Anna Thomsen
F:
28 sep. 1799
Højer s. (Rudbøl)
D:
25 aug. 1875
Højer s. (Rudbøl)
Niels Knudsen
ca. 1799-1876
Niels Knudsen
F:
ca. 1799
G:
12 apr. 1828
Højer
D:
14 jul. 1876
Højer s. (Rudbøl)
Peter Rasmussen
1830-
Peter Rasmussen
F:
24 jan. 1830
Aventoft s. (Rosenkrands)
Anna Helene Rasmussen
1832-
Anna Helene Rasmussen
F:
15 aug. 1832
Aventoft s. (Rosenkrands)
Jesper Mathiesen Petersen
ca. 1820-
Jesper Mathiesen Petersen
F:
ca. 1820
G:
10 apr. 1864
Tønder
Johannes Rasmussen
1834-
Johannes Rasmussen
F:
6 nov. 1834
Aventoft s. (Rosenkrands)
Margrethe Nielsen
1864-
Margrethe Nielsen
F:
8 feb. 1864
Højer s. (Rudbøl)
Carsten Andreas Carstensen
1863-
Carsten Andreas Carstensen
F:
15 mar. 1863
Højer
G:
20 jul. 1889
Højer
Peter Sønnich Nielsen
1868-
Peter Sønnich Nielsen
F:
11 nov. 1868
Højer s. (Rudbøl)
Nicoline Bothilde Madsen
1875-1955
Nicoline Bothilde Madsen
F:
31 mar. 1875
Løgumkloster
D:
6 maj 1955
Rejsby
Anne Cathrine Rasmussen
1837-1914
Anne Cathrine Rasmussen
F:
3 mar. 1837
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
26 maj 1914
Højer
Fedder Nielsen
1838-
Fedder Nielsen
F:
10 okt. 1838
G:
10 maj 1863
Højer
Peter Rasmussen
1840-
Peter Rasmussen
F:
18 jan. 1840
Aventoft s. (Rosenkrands)
Johannes Rasmussen
1843-1881
Johannes Rasmussen
F:
21 apr. 1843
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
19 dec. 1881
Leck
Dorothea Schwennsen
ca. 1846-
Dorothea Schwennsen
F:
ca. 1846
G:
15 okt. 1876
Tønder
Anna Catharina Dorothea Thomsen
1802-
Anna Catharina Dorothea Thomsen
F:
7 feb. 1802
Højer s. (Rudbøl)
Peter Sønnich Rasmussen
ca. 1796-
Peter Sønnich Rasmussen
F:
ca. 1796
G:
3 okt. 1829
Aventoft
Jacob Matthiesen Thomsen
1832-1835
Jacob Matthiesen Thomsen
F:
29 nov. 1832
Højer s. (Rudbøl)
D:
25 feb. 1835
Højer s. (Rudbøl)
Johannes Ludvig Thomsen
1834-1835
Johannes Ludvig Thomsen
F:
4 jul. 1834
Højer s. (Rudbøl)
D:
21 feb. 1835
Højer s. (Rudbøl)
Johannes Thomsen
1804-1870
Johannes Thomsen
F:
13 mar. 1804
Højer s. (Rudbøl)
D:
16 maj 1870
Højer s. (Rudbøl)
Margrethe Callesen
ca. 1804-1835
Margrethe Callesen
F:
ca. 1804
G:
3 jan. 1830
Højer
D:
29 apr. 1835
Højer s. (Rudbøl)
Dorothea Caroline Thomsen
1881-
Dorothea Caroline Thomsen
F:
16 apr. 1881
Højer s. (Rudbøl)
Marie Margrethe Thomsen
1883-1913
Marie Margrethe Thomsen
F:
28 jan. 1883
Højer s. (Rudbøl)
D:
1913
Andreas Christian Jørgensen
1880-1962
Andreas Christian Jørgensen
F:
6 okt. 1880
Møgeltønder s. (Stokkebro)
G:
3 feb. 1905
Højer
D:
10 feb. 1962
Bertha Olrika Thomsen
1885-
Bertha Olrika Thomsen
F:
24 jun. 1885
Højer s. (Rudbøl)
Mathilde Nicoline Thomsen
1888-1890
Mathilde Nicoline Thomsen
F:
9 nov. 1888
Højer s. (Rudbøl)
D:
2 jul. 1890
Højer s. (Rudbøl)
Johanne Thomsen
1891-1975
Johanne Thomsen
F:
18 nov. 1891
Højer s. (Rudbøl)
D:
4 jul. 1975
Højer
Johannes Thomsen Knudsen
1882-1971
Johannes Thomsen Knudsen
F:
13 maj 1882
Højer s. (Rudbøl)
D:
5 dec. 1971
Højer
Johannes Thomsen
1842-1900
Johannes Thomsen
F:
12 okt. 1842
Højer s. (Rudbøl)
D:
20 maj 1900
Aventoft s. (Rosenkrantz)
Margrethe Nielsen
1860-
Margrethe Nielsen
F:
21 jan. 1860
Højer s. (Rudbøl)
G:
9 apr. 1880
Højer
Dorothea Caroline Thomsen
1878-
Dorothea Caroline Thomsen
F:
17 feb. 1878
Højer s. (Rudbøl)
Jens Jacob Thomsen
1880-
Jens Jacob Thomsen
F:
17 jun. 1880
Højer s. (Rudbøl)
Anna Margrethe Thomsen
1883-
Anna Margrethe Thomsen
F:
3 mar. 1883
Højer s. (Rudbøl)
Nicolai Peter Thomsen
1844-1885
Nicolai Peter Thomsen
F:
27 apr. 1844
Højer s. (Rudbøl)
D:
5 maj 1885
Højer s. (Rudbøl)
Herlich Christine Jacobsen
1855-
Herlich Christine Jacobsen
F:
19 sep. 1855
G:
18 maj 1877
Højer
Margrethe Caroline Thomsen
1846-
Margrethe Caroline Thomsen
F:
7 jan. 1846
Højer s. (Rudbøl)
Laurits Barthold Thomsen
1848-
Laurits Barthold Thomsen
F:
30 jan. 1848
Højer s. (Rudbøl)
Johannes Thomsen
1876-
Johannes Thomsen
F:
24 nov. 1876
Møgeltønder
Hanne Margrethe Thygesen
1881-
Hanne Margrethe Thygesen
F:
27 nov. 1881
Møgeltønder s. (Stokkebro)
G:
29 jul. 1905
Møgeltønder
Ingeborg Marie Thomsen
1879-
Ingeborg Marie Thomsen
F:
7 maj 1879
Møgeltønder
Dorothea Caroline Thomsen
1881-
Dorothea Caroline Thomsen
F:
16 mar. 1881
Møgeltønder
Anton Christoffer Thomsen
1850-
Anton Christoffer Thomsen
F:
20 feb. 1850
Højer s. (Rudbøl)
Marie Jessen
1853-
Marie Jessen
F:
29 sep. 1853
Hostrup s.
G:
24 feb. 1876
Møgeltønder
Dorothea Caroline Petersen
1878-1878
Dorothea Caroline Petersen
F:
3 mar. 1878
Højer s. (Rudbøl)
D:
2 okt. 1878
Højer s. (Rudbøl)
Dorothea Pauline Petersen
1880-
Dorothea Pauline Petersen
F:
22 sep. 1880
Højer s. (Rudbøl)
Anna Pauline Petersen
1882-
Anna Pauline Petersen
F:
3 feb. 1882
Højer s. (Rudbøl)
Johanne Therese Petersen
1883-
Johanne Therese Petersen
F:
24 maj 1883
Højer s. (Rudbøl)
Wilhelm Friedrich Køhn
1879-
Wilhelm Friedrich Køhn
F:
8 maj 1879
Meldorf
G:
14 nov. 1903
Højer
Jenny Dorothea Petersen
1884-
Jenny Dorothea Petersen
F:
24 okt. 1884
Højer s. (Rudbøl)
Nicolai Bernhard Petersen
1886-1888
Nicolai Bernhard Petersen
F:
26 feb. 1886
Højer s. (Rudbøl)
D:
17 jun. 1888
Højer s. (Rudbøl)
Sophie Hansine Petersen
1887-1888
Sophie Hansine Petersen
F:
29 jun. 1887
Højer s. (Rudbøl)
D:
23 maj 1888
Højer s. (Rudbøl)
Dorothea Johanne Thomsen
1852-1890
Dorothea Johanne Thomsen
F:
10 aug. 1852
Højer s. (Rudbøl)
D:
21 mar. 1890
Højer s. (Rudbøl)
Jens Johann Petersen
1851-1889
Jens Johann Petersen
F:
1 maj 1851
G:
31 mar. 1876
Højer
D:
17 mar. 1889
Højer s. (Rudbøl)
Dorothea Caroline Petersen
1811-1878
Dorothea Caroline Petersen
F:
1811
Klangsbøl
G:
16 jul. 1841
Højer
D:
19 dec. 1878
Højer s. (Rudbøl)
Carsten Thomsen
1806-1808
Carsten Thomsen
F:
9 apr. 1806
Højer s. (Rudbøl)
D:
23 jun. 1808
Højer s. (Rudbøl)
Carsten Jensen Thomsen
1808-
Carsten Jensen Thomsen
F:
6 nov. 1808
Højer s. (Rudbøl)
Anna Helene Jensen
1767-1827
Anna Helene Jensen
F:
16 jun. 1767
Højer s. (Rudbøl)
D:
14 apr. 1827
Højer s. (Rudbøl)
Johannes Thomsen
1769-1831
Johannes Thomsen
F:
11 nov. 1769
Højer s. (ved Gaden)
G:
28 apr. 1797
Højer
D:
2 nov. 1831
Højer s. (Rudbøl)
Carsten Jensen
1770-1770
Carsten Jensen
F:
18 jan. 1770
D:
6 jul. 1770
Carsten Jensen
ca. 1721-1789
Carsten Jensen
F:
ca. 1721
fmtl. Rudbøl
D:
21 jun. 1789
Rudbøl
Maren Lytsdatter
1726-1778
Maren Lytsdatter
F:
CA 1725/26
fmtl. Rudbøl
G:
1757
Højer
D:
18 mar. 1778
Rudbøl
Maria Carstensen
1792-1792
Maria Carstensen
F:
25 jun. 1792
Hjerpsted
D:
25 aug. 1792
Hjerpsted
Fedder Matthiesen
1842-1887
Fedder Matthiesen
F:
25 jun. 1842
Randerup
D:
25 apr. 1887
Mjolden s. (Ottersbøl)
Caroline Jacobsen
1845-1927
Caroline Jacobsen
F:
9 sep. 1845
Brede
G:
25 apr. 1887
Mjolden
D:
10 aug. 1927
Mjolden s. (Ottersbøl)
Bendix Heseler Matthiesen
1843-1908
Bendix Heseler Matthiesen
F:
25 dec. 1843
Randerup
D:
10 jun. 1908
Randerup s. (Lunde)
Anne Marie Vilhelmine Hansen
1853-1888
Anne Marie Vilhelmine Hansen
F:
19 apr. 1853
Randerup s. (Lunde)
G:
21 okt. 1876
Randerup
D:
15 aug. 1888
Randerup s. (Lunde)
Jørgen Friedrich Matthiesen
1845-
Jørgen Friedrich Matthiesen
F:
20 okt. 1845
Randerup
Boy Matthiesen
1847-
Boy Matthiesen
F:
22 sep. 1847
Randerup
Adolph Amandus Mathiesen
1849-1905
Adolph Amandus Mathiesen
F:
28 nov. 1849
Randerup
D:
8 aug. 1905
Brede s. (Vældgård)
Johanne Marie Aabling
1876-
Johanne Marie Aabling
F:
7 jul. 1876
Døstrup
G:
22 maj 1897
Brede
Wilhelm Matthiesen
1851-
Wilhelm Matthiesen
F:
5 aug. 1851
Randerup
Anton Matthiesen
1853-1918
Anton Matthiesen
F:
2 nov. 1853
Randerup
D:
21 mar. 1918
Neumünster
Anne Marie Hansen
1873-1957
Anne Marie Hansen
F:
8 jun. 1873
Døstrup
G:
14 jun. 1898
Randerup
D:
9 jul. 1957
København (Kingo) (Haraldsgade 39, 2.)
Anna Amalie Matthiesen
1855-
Anna Amalie Matthiesen
F:
13 dec. 1855
Randerup
Bothilde Christine Margrethe Matthiesen
1859-1864
Bothilde Christine Margrethe Matthiesen
F:
16 jul. 1859
Randerup
D:
2 dec. 1864
Randerup
Christiane Margrethe Matthiesen
1861-1939
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
7 okt. 1861
Randerup
D:
1939
Ingvard Hansen
1858-1928
Ingvard Hansen
F:
25 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
26 sep. 1890
Ballum
D:
21 mar. 1928
Skærbæk
Christian Matthiesen
1865-1928
Christian Matthiesen
F:
16 apr. 1865
Randerup
D:
27 jun. 1928
Randerup
Hanne Boesen
1870-1954
Hanne Boesen
F:
5 jan. 1870
G:
27 feb. 1889
Randerup
D:
26 jan. 1954
Christiane Margretha Volquardsen
1817-1882
Christiane Margretha Volquardsen
F:
27 jan. 1817
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
12 dec. 1882
Randerup
Christian Matthiesen
1807-1865
Christian Matthiesen
F:
7 jan. 1807
Visby
D:
11 sep. 1865
Randerup
Hans Kruse Winding
1843-1846
Hans Kruse Winding
F:
12 mar. 1843
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
24 sep. 1846
Møgeltønder s. (Villegård)
Bendix Heseler Winding
1844-1929
Bendix Heseler Winding
F:
6 dec. 1844
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
O. 1929
Mariane Louise Krøyer
1849-1888
Mariane Louise Krøyer
F:
4 mar. 1849
Nakskov
G:
18 jun. 1871
D:
11 jul. 1888
Ø. Starup s. (Højgaard)
Helga Olivia Christiane Arboe
1865-
Helga Olivia Christiane Arboe
F:
15 aug. 1865
Frederiksberg
Christine Bothilde Petrea Winding
1846-1917
Christine Bothilde Petrea Winding
F:
1846
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
15 maj 1917
Frennegård v. Hørsholm
Peter Frederik Engelbreth Casse
1837-1920
Peter Frederik Engelbreth Casse
F:
13 nov. 1837
København (Frue s.)
G:
26 okt. 1866
D:
23 sep. 1920
Frederiksberg
Hans Kruse Winding
1849-1920
Hans Kruse Winding
F:
22 feb. 1849
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
2 mar. 1920
Christine Marie Anna Caroline Bech
1854-1927
Christine Marie Anna Caroline Bech
F:
3 jul. 1854
Slagelse
G:
17 nov. 1880
Frederiksberg
D:
7 jan. 1927
Anna Amalie Margrethe Winding
1851-
Anna Amalie Margrethe Winding
F:
14 jun. 1851
Møgeltønder s. (Villegård)
Georg Henrick Fridsch Winding
1853-1856
Georg Henrick Fridsch Winding
F:
26 mar. 1853
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
8 nov. 1856
Rejsby s. (Haved)
Christina Maria Volquardsen
1819-1884
Christina Maria Volquardsen
F:
9 jan. 1819
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
20 apr. 1884
Rejsby s. (Havedgård)
Andreas Winding
1810-1881
Andreas Winding
F:
10 nov. 1810
Bølling
D:
27 jan. 1881
Rejsby s. (Havedgård)
Anna Margaretha Volquardsen
1821-1848
Anna Margaretha Volquardsen
F:
9 jan. 1821
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
12 jan. 1848
Maria Volquardsen
1823-
Maria Volquardsen
F:
24 feb. 1823
Aventoft s. (Døtgebøl)
Christian Petersen Høg
Carsten Redlef Volquardsen
1824-1879
Carsten Redlef Volquardsen
F:
10 nov. 1824
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
1879
Anna Sophie Volquardsen
1868-
Anna Sophie Volquardsen
F:
20 apr. 1868
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ebbe Volquardsen
1827-
Ebbe Volquardsen
F:
15 feb. 1827
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ottilie Dorothea Feddersen
1835-
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
20 jan. 1835
Højer
G:
23 maj 1862
Højer
Bendix Heseler Volquardsen
1857-
Bendix Heseler Volquardsen
F:
12 mar. 1857
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Marie Sophie Volquardsen
1858-
Marie Sophie Volquardsen
F:
16 dec. 1858
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Cathrine Volquardsen
1860-
Cathrine Volquardsen
F:
19 jun. 1860
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Anna Amalie Volquardsen
1862-
Anna Amalie Volquardsen
F:
24 sep. 1862
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Nicolai Volquardsen
1864-
Nicolai Volquardsen
F:
13 nov. 1864
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Nicolai Volquardsen
1868-
Nicolai Volquardsen
F:
3 okt. 1868
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Anna Sophie Nicoline Volquardsen
1871-
Anna Sophie Nicoline Volquardsen
F:
3 nov. 1871
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Christian Sibbert Volquardsen
1829-
Christian Sibbert Volquardsen
F:
26 nov. 1829
Aventoft s. (Døtgebøl)
Anna Sophia Jacobsen
1834-
Anna Sophia Jacobsen
F:
22 jul. 1834
G:
8 jun. 1856
Aventoft
Sønnich Volquardsen
1868-1935
Sønnich Volquardsen
F:
22 jun. 1868
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 sep. 1935
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Elise Hansen
1874-
Elise Hansen
F:
10 mar. 1874
Nibøl
G:
23 nov. 1874
Nykirke
Amalie Volquardsen
1869-1931
Amalie Volquardsen
F:
14 nov. 1869
Diedersbøl
D:
12 nov. 1931
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Nicolai Heinrich Nissen
1869-1929
Nicolai Heinrich Nissen
F:
30 jun. 1869
Horsbøl
G:
25 okt. 1891
Horsbøl
D:
27 sep. 1929
Rickelsbøl
Bendix Heseler Volquardsen
1871-1937
Bendix Heseler Volquardsen
F:
30 mar. 1871
Diedersbøl
D:
29 jan. 1937
Diedersbøl
Anna Marie Carstensen
1885-1954
Anna Marie Carstensen
F:
24 maj 1885
Humtrup s. (Krakebøl)
G:
26 apr. 1901
Humtrup
D:
25 feb. 1954
Sdr. Løgum
Cathrine Marie Volquardsen
1872-1872
Cathrine Marie Volquardsen
F:
14 apr. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 nov. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Jacob Hermann Volquardsen
1873-1947
Jacob Hermann Volquardsen
F:
24 aug. 1873
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
3 maj 1947
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Abel Sophie Petersen
1884-
Abel Sophie Petersen
F:
13 sep. 1884
Nykirke s. (Osthusum)
G:
1908
Catharina Marie Volquardsen
1874-
Catharina Marie Volquardsen
F:
16 nov. 1874
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
Nykirke (Sdr. Dige)
Jens Ingwert Hansen
1861-1927
Jens Ingwert Hansen
F:
18 okt. 1861
Nykirke
G:
25 jul. 1896
Horsbøl
D:
23 mar. 1927
Nykirke
Carsten Redlef Volquardsen
1875-1911
Carsten Redlef Volquardsen
F:
8 jul. 1875
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
22 jul. 1911
Brøns s.
Bothilde Jacobsen
1882-1919
Bothilde Jacobsen
F:
24 okt. 1882
Visby
G:
24 apr. 1904
Daler
D:
8 dec. 1919
Tønder (sygehuset)
Johan Ingwert Volquardsen
1879-1954
Johan Ingwert Volquardsen
F:
31 okt. 1879
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
30 maj 1954
Horsbøl
Cornelie Durst
1883-
Cornelie Durst
F:
27 aug. 1883
Emmersbøl
G:
27 sep. 1907
Horsbøl
Johann Redlef Volquardsen
1832-1884
Johann Redlef Volquardsen
F:
12 maj 1832
Diedersbøl
D:
17 maj 1884
Diedersbøl
Ingeborg Sønnichsen
1838-1924
Ingeborg Sønnichsen
F:
28 aug. 1838
Højer
G:
25 sep. 1867
D:
29 dec. 1924
Diedersbøl
Ingwert Friedrich Volquardsen
1834-
Ingwert Friedrich Volquardsen
F:
1 sep. 1834
Aventoft s. (Døtgebøl)
Anna Amalia Carstensen
1793-1857
Anna Amalia Carstensen
F:
15 nov. 1793
Hjerpsted
D:
10 jan. 1857
Aventoft s. (Døtgebøl)
Bendix Heseler Volquardsen
1788-1852
Bendix Heseler Volquardsen
F:
19 jun. 1788
Aventoft s. (Døtgebøl)
G:
19 apr. 1816
Højer
D:
26 jan. 1852
Aventoft s. (Døtgebøl)
Maria Jensen
1768-1796
Maria Jensen
F:
7 jun. 1768
Højer
D:
24 feb. 1796
Hjerpsted
Carsten Redlef Carstensen
1766-1837
Carsten Redlef Carstensen
F:
21 jan. 1766
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
G:
23 sep. 1791
Hjerpsted
D:
29 jan. 1837
Højer
Johannes Redlef Jensen
1728-1801
Johannes Redlef Jensen
F:
1728
Højer s. (Rudbøl)
D:
23 jul. 1801
Hjerpsted
Maria Petersdatter
1736-1790
Maria Petersdatter
F:
1736
Højer
G:
4 dec. 1765
Højer
D:
30 nov. 1790
Hjerpsted
Jens Jensen
1689-1770
Jens Jensen
F:
25 jun. 1689
Ballum s. (Vesterende)
D:
6 okt. 1770
Højer s. (Rudbøl)
Anne Cathrine Carstensdatter
1689-
Anne Cathrine Carstensdatter
F:
4 mar. 1689
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Herlig Hansdatter
1691-1764
Herlig Hansdatter
F:
1691
Højer
G:
1741
Højer
D:
28 feb. 1764
Højer
Anne Svennichsdatter
1658-
Anne Svennichsdatter
F:
o. 1653/58
fmtl. Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1685-1685
Dødfødt søn
F:
29 jan. 1685
Ballum s. (Vesterende)
D:
29 jan. 1685
Ballum s. (Vesterende)
Anna Andersdatter
1707-
Anna Andersdatter
F:
o. 1705/07
fmtl. Brede s. (Borrig)
Sønnich Andersen
ca. 1708-
Sønnich Andersen
F:
ca. 1708
fmtl. Brede s. (Borrig)
Niels Andersen
ca. 1709-
Niels Andersen
F:
ca. 1709
fmtl. Brede s. (Borrig)
Maren Sørensdatter
1701-ca. 1734
Maren Sørensdatter
F:
1701
Ballum s. (Harknag)
G:
1733
Ballum
D:
ca. 1734
Ballum s. (Harknag)
Karen Nielsdatter
1700-
Karen Nielsdatter
F:
1700
Ballum s. (Østerende)
G:
1735
Ballum
Jens Andersen
ca. 1716-
Jens Andersen
F:
ca. 1716
fmtl. Brede s. (Borrig)
Mathias Hansen
1749-1749
Mathias Hansen
F:
10 okt. 1749
Ballum s. (Vesterende)
D:
17 okt. 1749
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Andersdatter
ca. 1720-1790
Kirstine Andersdatter
F:
ca. 1718/20
fmtl. Brede s. (Borrig)
D:
11 jul. 1790
Brede s. (Borrig)
Hans Frandsen
1711-1790
Hans Frandsen
F:
1711
Ballum s. (Vesterende)
G:
23 dec. 1748
Ballum
D:
25 feb. 1790
Brede s. (Borrig)
Christen Andersen
ca. 1723-
Christen Andersen
F:
ca. 1723
fmtl. Brede s. (Borrig)
Leene Sønnichsdatter
1686-
Leene Sønnichsdatter
F:
9 mar. 1686
Ballum s. (Vesterende)
Anders Nielsen
1685-
Anders Nielsen
F:
o. 1680/85
Mette Sønnichsdatter
1687-1755
Mette Sønnichsdatter
F:
1687
Ballum s. (Vesterende)
D:
26 dec. 1755
Ballum s. (Harknag)
Søren Jacobsen
Jens Sønnichsen
1688-
Jens Sønnichsen
F:
4 aug. 1688
Ballum s. (Vesterende)
Jens Sønnichsen
1689-
Jens Sønnichsen
F:
1689
Ballum s. (Vesterende)
Matthias Sønnichsen
1695-1697
Matthias Sønnichsen
F:
30-31 aug. 1695
Ballum s. (Vesterende)
D:
1697
Ballum s. (Vesterende)
Matthias Sønnichsen
1697-
Matthias Sønnichsen
F:
28 jun. 1697
Ballum s. (Vesterende)
Sønnich Jensen
ca. 1655-1741
Sønnich Jensen
F:
ca. 1655
fmtl. Højer s. (Rudbøl)
D:
6 jul. 1741
Ballum s. (Vesterende)
Kirsten Mathiasdatter
ca. 1653-1699
Kirsten Mathiasdatter
F:
ca. 1653
D:
1699
Ballum s. (Vesterende)
Ane Cathrine Hansen
1818-1818
Ane Cathrine Hansen
F:
15 feb. 1818
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 feb. 1818
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt datter
1819-1819
Dødfødt datter
F:
1 feb. 1819
Ballum s. (Vesterende)
D:
1 feb. 1819
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1820-1820
Dødfødt søn
F:
8 apr. 1820
Ballum s. (Vesterende)
D:
8 apr. 1820
Ballum s. (Vesterende)
Herle Nicolaisen
1841-1889
Herle Nicolaisen
F:
14 jun. 1841
Ballum s. (Mølby)
D:
24 feb. 1889
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Hansen
1830-1913
Peder Andersen Hansen
F:
23 dec. 1830
Mjolden s. (Forballum)
G:
29 mar. 1859
Ballum
D:
13 mar. 1913
Ballum s. (Østerende)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Peter Beyer Nicolaisen
1846-1916
Peter Beyer Nicolaisen
F:
4 nov. 1846
Skast s. (Skastgård)
D:
20 nov. 1916
Skast s. (Skastgård)
Hanne Amalie Hansen
1844-1928
Hanne Amalie Hansen
F:
19 jul. 1844
Mjolden s. (Forballum)
G:
24 maj 1870
D:
28 apr. 1928
Dødfødt datter
1848-
Dødfødt datter
F:
22 nov. 1848
Ane Cathrine Hansen
1821-1848
Ane Cathrine Hansen
F:
4 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
23 nov. 1848
Ballum s. (Mølby)
Broder Thomsen Nicolaisen
1808-1889
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
3 sep. 1808
G:
15 okt. 1839
D:
6 feb. 1889
Ballum Østerende
Kirsten Nielsdatter
1789-1821
Kirsten Nielsdatter
F:
15 aug. 1789
Ballum s. (Vesterende)
D:
24 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende)
Ingvard Hansen
1794-1855
Ingvard Hansen
F:
27 apr. 1794
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
22 maj 1816
Ballum
D:
6 aug. 1855
Ballum s. (Vesterende)
Niels Andersen Nielsen
1791-1791
Niels Andersen Nielsen
F:
25 nov. 1791
Ballum s. (Vesterende)
D:
8 dec. 1791
Ballum s. (Vesterende)
Niels Lausten Nicolaisen
1757-1821
Niels Lausten Nicolaisen
F:
7 mar. 1757
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
16 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende)
Anne Cathrine Møller
1752-
Anne Cathrine Møller
F:
21 okt. 1752
Ballum s. (Østerende)
G:
29 apr. 1788
Ballum
Anne Nicolaisdatter
1759-1797
Anne Nicolaisdatter
F:
5 dec. 1759
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
30 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Mikkel Hansen
1743-
Mikkel Hansen
F:
26 jul. 1743
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 dec. 1780
Ballum
Gyde Marie Andreasdatter
1795-1796
Gyde Marie Andreasdatter
F:
27 aug. 1795
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
16 apr. 1796
Ballum s. (Bodsbøl)
Dødfødt søn
1797-1797
Dødfødt søn
F:
16 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
16 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Hansen
ca. 1758-1840
Andreas Hansen
F:
ca. 1758
Hjerpsted
G:
10 okt. 1794
Ballum
D:
10 mar. 1840
Ballum s. (Bodsbøl)
Kjestine Nicolaisdatter
1762-
Kjestine Nicolaisdatter
F:
16 nov. 1762
Ballum s. (Bodsbøl)
Kirsten Nielsdatter
1738-1763
Kirsten Nielsdatter
F:
9 maj 1738
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
1762/63
fmtl. Ballum s. (Bodsbøl)
Nicolai Nielsen
1727-1784
Nicolai Nielsen
F:
17 okt. 1727
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
2 jan. 1756
Ballum
D:
1 apr. 1784
Ballum s. (Bodsbøl)
Peter Jacobsen
1868-
Peter Jacobsen
F:
10 apr. 1868
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Niels Andersen Jacobsen
1871-1893
Niels Andersen Jacobsen
F:
28 jun. 1871
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
17 okt. 1893
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Karsten Jacobsen
1874-
Karsten Jacobsen
F:
14 jul. 1874
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Marie Lorenzen
1877-
Ane Marie Lorenzen
F:
18 sep. 1877
Randerup
Kirstine Jacobsen
1876-
Kirstine Jacobsen
F:
2 feb. 1876
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Cornelsen
1879-
Christian Cornelsen
F:
22 mar. 1879
Tinglev s. (Egebæk)
G:
27 mar. 1903
Tinglev
Anders Brodersen Jacobsen
1878-
Anders Brodersen Jacobsen
F:
18 maj 1878
Anders Mikkelsen Jacobsen
1834-1902
Anders Mikkelsen Jacobsen
F:
24 okt. 1834
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
19 mar. 1902
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Nicoline Kjerstine Hansen
1840-
Nicoline Kjerstine Hansen
F:
2 maj 1840
Mjolden s. (Forballum)
G:
12 okt. 1861
Ballum
Kirsten Andersdatter
1794-
Kirsten Andersdatter
F:
8 okt. 1794
Ballum s. (Bodsbøl)
Peder Jacobsen
ca. 1789-1856
Peder Jacobsen
F:
ca. 1789
G:
6 jul. 1833
Ballum
D:
10 jan. 1856
Ballum s. (Bodsbøl)
Caroline Andersen
1819-1826
Caroline Andersen
F:
15 nov. 1819
D:
1 mar. 1826
Jef Thygesen
1841-1930
Jef Thygesen
F:
1841
D:
1930
Marie Andersen
1821-
Marie Andersen
F:
1 sep. 1821
Thyge Jefsen Thygesen
1815-1854
Thyge Jefsen Thygesen
F:
1815
G:
16 apr. 1841
D:
1854
Mikkel Andersen
1849-1850
Mikkel Andersen
F:
15 sep. 1849
D:
28 jul. 1850
Anders Mikkelsen Andersen
1823-1851
Anders Mikkelsen Andersen
F:
18 aug. 1823
D:
11 dec. 1851
Louise Caroline Lytzen
ca. 1829-
Louise Caroline Lytzen
F:
ca. 1829
G:
14 okt. 1848
Sille Christine Bergmann
1851-
Sille Christine Bergmann
F:
5 okt. 1851
Hjerpsted
Mads Jensen Jørgensen
1841-
Mads Jensen Jørgensen
F:
1 mar. 1841
G:
8 jan. 1882
Hjerpsted
Mikkel Andersen Bergmann
1853-1869
Mikkel Andersen Bergmann
F:
20 jun. 1853
Hjerpsted
D:
27 feb. 1869
Hjerpsted
Meta Caroline Bergmann
1855-1887
Meta Caroline Bergmann
F:
29 apr. 1855
Hjerpsted
D:
18 maj 1887
Højer
Friedrich Sønnichsen
1840-1917
Friedrich Sønnichsen
F:
25 okt. 1840
Højer
G:
21 sep. 1877
Hjerpsted
D:
28 sep. 1917
Højer
Mads Jensen Bergmann
1857-1869
Mads Jensen Bergmann
F:
2 maj 1857
Hjerpsted
D:
2 mar. 1869
Hjerpsted
Marie Jensine Bergmann
1859-1860
Marie Jensine Bergmann
F:
23 nov. 1859
Hjerpsted
D:
25 aug. 1860
Hjerpsted
Marie Jensine Bergmann
1861-
Marie Jensine Bergmann
F:
3 sep. 1861
Hjerpsted
Peter Thaysen Dethlefsen
1858-
Peter Thaysen Dethlefsen
F:
21 jan. 1858
Humtrup s. (Flytzholm)
G:
14 feb. 1884
Hjerpsted
Jens Andresen Bergmann
1863-1924
Jens Andresen Bergmann
F:
29 dec. 1863
Hjerpsted
D:
21 maj 1924
Hjerpsted
Charlotte Marie Jensen
1868-1913
Charlotte Marie Jensen
F:
22 okt. 1868
Skast
G:
22 aug. 1890
Skast
D:
16 apr. 1913
Hjerpsted
Anders Mikkelsen Bergmann
1866-1869
Anders Mikkelsen Bergmann
F:
17 apr. 1866
Hjerpsted
D:
25 feb. 1869
Hjerpsted
Ane Christine Andersen
1825-1902
Ane Christine Andersen
F:
26 feb. 1825
D:
31 jan. 1902
Christen Jørgensen Bergmann
1823-1905
Christen Jørgensen Bergmann
F:
4 dec. 1823
Hjerpsted
G:
3 aug. 1851
Hjerpsted
D:
25 jan. 1905
Hjerpsted
Peter Hansen Andersen
1827-1831
Peter Hansen Andersen
F:
26 maj 1827
D:
4 aug. 1831
Caroline Andersen
1829-1832
Caroline Andersen
F:
5 sep. 1829
D:
19 nov. 1832
Meta Mikkeline Andersen
1831-1832
Meta Mikkeline Andersen
F:
1 nov. 1831
D:
27 okt. 1832
Caroline Petrea Andersen
1834-1844
Caroline Petrea Andersen
F:
7 aug. 1834
D:
16 mar. 1844
Peter Hansen Andersen
1836-1838
Peter Hansen Andersen
F:
9 aug. 1836
D:
5 aug. 1838
Mikkel Andersen Ehmsen
1861-1921
Mikkel Andersen Ehmsen
F:
5 jan. 1861
Emmerlev
D:
21 mar. 1921
Emmerlev
Christiane Schmidt
1868-1924
Christiane Schmidt
F:
30 jun. 1868
Emmerlev
G:
26 okt. 1888
Emmerlev
D:
16 aug. 1924
Tønder (sygehuset)
Kirsten Ehmsen
1862-1868
Kirsten Ehmsen
F:
7 okt. 1862
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
30 apr. 1868
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Mette Eline Ehmsen
1865-1933
Mette Eline Ehmsen
F:
17 jul. 1865
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
24 jul. 1933
Ribe
Niels Peder Eskildsen
1856-1934
Niels Peder Eskildsen
F:
27 apr. 1856
Kalvslund
G:
9 okt. 1884
Kalvslund
D:
15 nov. 1934
Ribe
Kirsten Jensine Ehmsen
1869-1877
Kirsten Jensine Ehmsen
F:
24 maj 1869
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
3 jul. 1877
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Emma Hansine Ehmsen
1872-1940
Emma Hansine Ehmsen
F:
26 sep. 1872
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
4 nov. 1940
Randerup
Carl Carlsen
1872-1962
Carl Carlsen
F:
10 feb. 1872
Tønder s. (St. Emmerske)
G:
3 feb. 1891
Ballum
D:
1 apr. 1962
Randerup
Greis Jensen Ehmsen
1875-1936
Greis Jensen Ehmsen
F:
22 feb. 1875
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
5 apr. 1936
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Cathrine Marie Lønne
1871-1953
Cathrine Marie Lønne
F:
24 jan. 1871
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
10 okt. 1953
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Ehm Hansen Ehmsen
1878-1959
Ehm Hansen Ehmsen
F:
3 aug. 1878
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
20 okt. 1959
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Cathrine Elisabeth Terkildsen
1880-1965
Cathrine Elisabeth Terkildsen
F:
21 aug. 1880
Randerup
G:
16 okt. 1900
Ballum
D:
30 mar. 1965
Skærbæk
Mette Mikkeline Andersen
1839-1936
Mette Mikkeline Andersen
F:
23 okt. 1839
D:
24 nov. 1936
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Boy Ehmsen
1837-1924
Boy Ehmsen
F:
4 apr. 1837
Emmerlev
G:
15 sep. 1860
Hjerpsted
D:
10 jul. 1924
Randerup
Mikkel Andersen
1796-1861
Mikkel Andersen
F:
17 okt. 1796
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 jan. 1861
Hjerpsted s. (Koldby)
Mette Krog
1797-1855
Mette Krog
F:
7 okt. 1797
G:
24 okt. 1818
D:
16 mar. 1855
Ane Møller
1851-
Ane Møller
F:
19 feb. 1851
Ballum s. (Nørhus)
Laust Møller
1854-
Laust Møller
F:
26 jun. 1854
Ballum s. (Nørhus)
Anders Møller
1856-
Anders Møller
F:
10 dec. 1856
Ballum s. (Nørhus)
Botilde Møller
1859-
Botilde Møller
F:
5 maj 1859
Ballum s. (Nørhus)
Claus Mathiesen
1859-1915
Claus Mathiesen
F:
9 jul. 1859
Højer
G:
8 nov. 1881
Ballum
D:
23 feb. 1915
Højer
Kirsten Møller
1828-1862
Kirsten Møller
F:
29 nov. 1828
Ballum s. (Husum)
D:
25 feb. 1862
Ballum s. (Nørhus)
Knud Jensen Møller
1817-
Knud Jensen Møller
F:
26 jul. 1817
Ballum s. (Nørhus)
G:
4 apr. 1850
Ballum
Laust Nielsen Møller
1870-1926
Laust Nielsen Møller
F:
18 okt. 1870
Ballum s. (Husum)
D:
29 jun. 1926
Tønder
Ane Pedrea Jensen
1870-1922
Ane Pedrea Jensen
F:
22 nov. 1870
Skast
G:
1894
D:
1 sep. 1922
Ballum s. (Husum)
Bothilde Møller
1872-
Bothilde Møller
F:
21 aug. 1872
Ballum s. (Husum)
Ane Marie Møller
1873-
Ane Marie Møller
F:
28 nov. 1873
Ballum s. (Husum)
Niels Thomsen Hansen
1869-
Niels Thomsen Hansen
F:
22 nov. 1869
Ballum s. (Østerende)
G:
30 nov. 1898
Ballum
Anders Mikkelsen Møller
1831-
Anders Mikkelsen Møller
F:
25 maj 1831
Ballum s. (Husum)
Frederikke Nielsen
1830-
Frederikke Nielsen
F:
23 dec. 1830
G:
3 nov. 1869
Ballum
Caroline Møller
1834-
Caroline Møller
F:
7 aug. 1834
Ballum s. (Husum)
Nis Truelsen Gram
1840-
Nis Truelsen Gram
F:
10 sep. 1840
Hejls s.
G:
27 feb. 1863
Ballum
Nicoline Møller
1837-1838
Nicoline Møller
F:
21 maj 1837
Ballum s. (Husum)
D:
27 apr. 1838
Ballum s. (Husum)
Botilla Andersdatter
1806-
Botilla Andersdatter
F:
12 sep. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
Laust Nielsen Møller
1803-1837
Laust Nielsen Møller
F:
19 jul. 1803
Ballum s. (Husum)
G:
17 nov. 1827
Ballum
D:
2 jun. 1837
Ballum s. (Husum)
Laust Møller Nicolaisen
1839-1846
Laust Møller Nicolaisen
F:
27 feb. 1839
Ballum s. (Husum)
D:
25 maj 1846
Ballum s. (Husum)
Botilde Nicolaisen
1867-
Botilde Nicolaisen
F:
10 jul. 1867
Ballum s. (Husum-Ballum)
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
29 mar. 1933
Højer
Margrethe Nicolaisen
1871-1871
Margrethe Nicolaisen
F:
26 jan. 1871
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
14 feb. 1871
Ballum s. (Husum-Ballum)
Margrethe Nicolaisen
1873-1873
Margrethe Nicolaisen
F:
18 jan. 1873
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
19 jun. 1873
Ballum s. (Husum-Ballum)
Margrethe Nicolaisen
1874-1914
Margrethe Nicolaisen
F:
19 mar. 1874
Ballum s. (Husum)
D:
6 jan. 1914
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Niels Sørensen Lund
1872-1935
Niels Sørensen Lund
F:
11 jan. 1872
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
25 okt. 1895
Emmerlev
D:
16 mar. 1935
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
G:
27 apr. 1897
Ballum
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Peter Jensen Nicolaisen
1877-
Peter Jensen Nicolaisen
F:
26 sep. 1877
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Marie Hansen
1883-
Ane Marie Hansen
F:
3 maj 1883
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
16 okt. 1908
Ballum
Niels Nicolaisen
1841-
Niels Nicolaisen
F:
1 sep. 1841
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Kirstine Knag
1840-
Ane Kirstine Knag
F:
14 apr. 1840
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
10 okt. 1866
Ballum
Hans Nicolaisen
1844-
Hans Nicolaisen
F:
9 jul. 1844
Ballum s. (Husum)
Ane Margrethe Nicolaisen
1846-1864
Ane Margrethe Nicolaisen
F:
6 aug. 1846
Ballum s. (Husum)
D:
26 jan. 1864
Ballum s. (Husum)
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1806-1865
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
11 nov. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
22 feb. 1838
Ballum
D:
5 aug. 1865
Ballum s. (Husum)
Anders Mikkelsen
1767-1833
Anders Mikkelsen
F:
2 jun. 1767
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
20 jun. 1833
Ballum s. (Bodsbøl)
Karen Jensdatter
1774-1847
Karen Jensdatter
F:
10 mar. 1774
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
29 nov. 1793
Ballum
D:
23 feb. 1847
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Mikkelsen
1769-1772
Niels Mikkelsen
F:
17 mar. 1769
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
14 aug. 1772
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Nielsen Møller
1793-1813
Niels Nielsen Møller
F:
3 sep. 1793
Ballum s. (Husum)
D:
21 feb. 1813
Ballum s. (Husum)
Botilla Nielsdatter Møller
1797-
Botilla Nielsdatter Møller
F:
9 apr. 1797
Ballum s. (Husum)
Mikkel Andersen Møller
1800-
Mikkel Andersen Møller
F:
8 apr. 1800
Ballum s. (Husum)
Ane Møller
1851-
Ane Møller
F:
19 feb. 1851
Ballum s. (Nørhus)
Laust Møller
1854-
Laust Møller
F:
26 jun. 1854
Ballum s. (Nørhus)
Anders Møller
1856-
Anders Møller
F:
10 dec. 1856
Ballum s. (Nørhus)
Botilde Møller
1859-
Botilde Møller
F:
5 maj 1859
Ballum s. (Nørhus)
Claus Mathiesen
1859-1915
Claus Mathiesen
F:
9 jul. 1859
Højer
G:
8 nov. 1881
Ballum
D:
23 feb. 1915
Højer
Kirsten Møller
1828-1862
Kirsten Møller
F:
29 nov. 1828
Ballum s. (Husum)
D:
25 feb. 1862
Ballum s. (Nørhus)
Knud Jensen Møller
1817-
Knud Jensen Møller
F:
26 jul. 1817
Ballum s. (Nørhus)
G:
4 apr. 1850
Ballum
Laust Nielsen Møller
1870-1926
Laust Nielsen Møller
F:
18 okt. 1870
Ballum s. (Husum)
D:
29 jun. 1926
Tønder
Ane Pedrea Jensen
1870-1922
Ane Pedrea Jensen
F:
22 nov. 1870
Skast
G:
1894
D:
1 sep. 1922
Ballum s. (Husum)
Bothilde Møller
1872-
Bothilde Møller
F:
21 aug. 1872
Ballum s. (Husum)
Ane Marie Møller
1873-
Ane Marie Møller
F:
28 nov. 1873
Ballum s. (Husum)
Niels Thomsen Hansen
1869-
Niels Thomsen Hansen
F:
22 nov. 1869
Ballum s. (Østerende)
G:
30 nov. 1898
Ballum
Anders Mikkelsen Møller
1831-
Anders Mikkelsen Møller
F:
25 maj 1831
Ballum s. (Husum)
Frederikke Nielsen
1830-
Frederikke Nielsen
F:
23 dec. 1830
G:
3 nov. 1869
Ballum
Caroline Møller
1834-
Caroline Møller
F:
7 aug. 1834
Ballum s. (Husum)
Nis Truelsen Gram
1840-
Nis Truelsen Gram
F:
10 sep. 1840
Hejls s.
G:
27 feb. 1863
Ballum
Nicoline Møller
1837-1838
Nicoline Møller
F:
21 maj 1837
Ballum s. (Husum)
D:
27 apr. 1838
Ballum s. (Husum)
Laust Nielsen Møller
1803-1837
Laust Nielsen Møller
F:
19 jul. 1803
Ballum s. (Husum)
D:
2 jun. 1837
Ballum s. (Husum)
Botilla Andersdatter
1806-
Botilla Andersdatter
F:
12 sep. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
17 nov. 1827
Ballum
Kirsten Mikkelsdatter
1771-1807
Kirsten Mikkelsdatter
F:
4 sep. 1771
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
3 jan. 1807
Ballum s. (Husum)
Niels Nielsen Møller
1767-1806
Niels Nielsen Møller
F:
14 feb. 1767
Ballum s. (Husum)
G:
12 okt. 1792
Ballum
D:
8 feb. 1806
Ballum s. (Husum)
Hans Andersen Cordt
Hans Andersen Cordt
G:
8 nov. 1806
Ballum
Laust Mikkelsen
1771-1772
Laust Mikkelsen
F:
4 sep. 1771
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
9 aug. 1772
Ballum s. (Bodsbøl)
Bodil Mikkelsdatter
1771-
Bodil Mikkelsdatter
F:
4 sep. 1771
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Mikkelsen
1774-1774
Niels Mikkelsen
F:
15 apr. 1774
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
30 aug. 1774
Ballum s. (Bodsbøl)
Bodil Mikkelsdatter
1775-1778
Bodil Mikkelsdatter
F:
5 aug. 1775
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
25 jun. 1778
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Mikkelsen
1778-1817
Niels Mikkelsen
F:
23 apr. 1778
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
25 feb. 1817
Ballum s. (Buntje)
Silla Margrethe Sørensdatter
ca. 1776-
Silla Margrethe Sørensdatter
F:
ca. 1776
G:
10 aug. 1798
Ballum
Mikkel Andersen Laustsen
1810-1811
Mikkel Andersen Laustsen
F:
8 nov. 1810
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
29 nov. 1811
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Mikkel Andersen Laustsen
1812-1821
Mikkel Andersen Laustsen
F:
22 dec. 1812
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
27 jun. 1821
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Boysen Laustsen
1814-1815
Hans Boysen Laustsen
F:
2 dec. 1814
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
26 jul. 1815
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Laust Mikkelsen
1780-1815
Laust Mikkelsen
F:
24 dec. 1780
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1815
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Helene Margrethe Boysen
1790-1881
Helene Margrethe Boysen
F:
14 okt. 1790
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
16 sep. 1809
Ballum
D:
7 maj 1881
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Dødfødt søn
1837-1837
Dødfødt søn
F:
14 aug. 1837
Ballum s. (Vesterende)
D:
14 aug. 1837
Ballum s. (Vesterende)
Niels Christian Gram
1838-
Niels Christian Gram
F:
15 sep. 1838
Ballum s. (Vesterende)
Agnes Birgitte Kirstine Hansen
1834-
Agnes Birgitte Kirstine Hansen
F:
5 jan. 1834
Flensborg
Hans Boysen Gram
1841-
Hans Boysen Gram
F:
11 aug. 1841
Ballum s. (Vesterende)
Otto Diderich Gram
1844-
Otto Diderich Gram
F:
2 jul. 1844
Ballum s. (Vesterende)
Søren Hansen Gram
1844-1844
Søren Hansen Gram
F:
2 jul. 1844
Ballum s. (Vesterende)
D:
6 dec. 1844
Ballum s. (Vesterende)
Botilde Boysen
Christian Lehmann Gram
1811-1863
Christian Lehmann Gram
F:
29 okt. 1811
Ballum s. (Vesterende)
D:
13 maj 1863
Ballum s. (Vesterende)
Christiane Sophie Bertelsen
1859-1867
Christiane Sophie Bertelsen
F:
22 aug. 1859
D:
13 sep. 1867
Anders Lassen Bertelsen
1861-1942
Anders Lassen Bertelsen
F:
30 sep. 1861
Ballum s.
D:
7 mar. 1942
Søllerød s. (Holte)
Kornelia Bertelsen
1873-1930
Kornelia Bertelsen
F:
31 jan. 1873
G:
31 jan. 1893
San Francisco, Californien, USA
D:
1930
Bertel Nissen Bertelsen
1864-1867
Bertel Nissen Bertelsen
F:
20 maj 1864
D:
5 okt. 1867
Gyde Marie Bertelsen
1867-1868
Gyde Marie Bertelsen
F:
29 jan. 1867
D:
17 jul. 1868
Christiane Sophie Bertelsen
1869-
Christiane Sophie Bertelsen
F:
16 okt. 1869
Jesper Bøge
Jesper Bøge
G:
1896
USA
Gyde Christine Boysen
1836-1873
Gyde Christine Boysen
F:
16 feb. 1836
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
17 dec. 1873
Ballum s. (Bodsbøl)
Jendre Bertelsen
1825-1901
Jendre Bertelsen
F:
1 okt. 1825
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 okt. 1858
D:
28 nov. 1901
Ballum s. (Bodsbøl)
Catharina Margrethe Gram
1869-
Catharina Margrethe Gram
F:
27 aug. 1869
Kina
Ane Christine Marie Boysen
1844-
Ane Christine Marie Boysen
F:
9 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Truelsen Gram
1833-
Anders Truelsen Gram
F:
27 nov. 1833
Ballum s. (Vesterende)
G:
15 aug. 1868
Gyde Marie Bertelsen
1877-1957
Gyde Marie Bertelsen
F:
31 dec. 1877
Ballum
D:
26 sep. 1957
Tørring s. (Kobbelgaard)
Fritz Emil Alsted
1873-1946
Fritz Emil Alsted
F:
16 aug. 1873
Tørring s. (Kobbelgaard)
G:
11 sep. 1903
D:
5 jan. 1946
Tørring s. (Kobbelgaard)
Christiane Sophie Bertelsen
1880-1919
Christiane Sophie Bertelsen
F:
17 mar. 1880
D:
2 sep. 1919
Hans Peter Petersen
Hans Peter Petersen
G:
19 maj 1916
Ane Christine Bertelsen
1886-
Ane Christine Bertelsen
F:
23 mar. 1886
Niels Madsen Bramsen
-1971
Niels Madsen Bramsen
G:
16 maj 1919
D:
1971
Otteline Boysen
1847-1925
Otteline Boysen
F:
30 apr. 1847
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
1925
Carl Christian Bertelsen
1836-1905
Carl Christian Bertelsen
F:
3 jan. 1836
G:
21 aug. 1874
D:
20 jan. 1905
Hans Boysen
1809-
Hans Boysen
F:
24 feb. 1809
Ballum s. (Bodsbøl)
Christiane Sophie Mærsk
1812-1858
Christiane Sophie Mærsk
F:
17 aug. 1812
Ballum s.
G:
18 jul. 1833
Ballum
D:
29 maj 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
Bodil Mikkelsdatter
1787-
Bodil Mikkelsdatter
F:
19 jan. 1787
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Hansen Boysen
1782-1824
Hans Hansen Boysen
F:
3 nov. 1782
Ballum s. (Vesterende)
G:
20 feb. 1807
Ballum
D:
30 mar. 1824
Ballum s. (Vesterende)
Botilla Nielsdatter
1744-
Botilla Nielsdatter
F:
29 jan. 1744
Ballum s. (Bodsbøl)
Mikkel Andersen
1741-
Mikkel Andersen
F:
23 nov. 1741
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
2 maj 1766
Ballum
Laurids Nielsen
1740-1765
Laurids Nielsen
F:
9 dec. 1740
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
4 dec. 1765
Ballum s. (Bodsbøl)
Kirsten Sønnichsdatter
1700-
Kirsten Sønnichsdatter
F:
1700
Ballum s. (Vesterende)
Niels Lauridsen
1693-1754
Niels Lauridsen
F:
1692/93
Ballum s. (Husum)
G:
21 jun. 1737
Ballum
D:
1754
Ballum s. (Bodsbøl)
Botilla Nielsdatter
Botilla Nielsdatter
1742-
Botilla Nielsdatter
F:
25 jun. 1742
Ballum s. (Vesterende)
Anders Andersen Ullerup
1745-1830
Anders Andersen Ullerup
F:
5 okt. 1745
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
15 feb. 1771
Ballum
D:
15 jan. 1830
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt datter
1746-1746
Dødfødt datter
F:
jan. 1746
Ballum s. (Vesterende)
D:
jan. 1746
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1747-1747
Dødfødt søn
F:
mar. 1747
Ballum s. (Vesterende)
D:
mar. 1747
Ballum s. (Vesterende)
Nis Nielsen
1748-1749
Nis Nielsen
F:
19 jun. 1748
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 sep. 1749
Ballum s. (Vesterende)
Peder Hansen Nielsen
1845-1845
Peder Hansen Nielsen
F:
19 jun. 1845
Skærbæk s. (Kagbøl)
D:
21 jul. 1845
Skærbæk s. (Kagbøl)
Mette Marie Nielsen
1846-
Mette Marie Nielsen
F:
31 dec. 1846
Skærbæk s. (Kagbøl)
Niels Thomsen Nielsen
1849-
Niels Thomsen Nielsen
F:
5 jan. 1849
Skærbæk s. (Kagbøl)
Peder Hansen Nielsen
1850-
Peder Hansen Nielsen
F:
26 nov. 1850
Skærbæk s. (Kagbøl)
Mette Kirstine Nielsen
1852-1852
Mette Kirstine Nielsen
F:
1 okt. 1852
Skærbæk s. (Kagbøl)
D:
17 dec. 1852
Skærbæk s. (Kagbøl)
Anders Nielsen
1853-
Anders Nielsen
F:
22 nov. 1853
Skærbæk s. (Kagbøl)
Thomas Nielsen
1889-
Thomas Nielsen
F:
12 aug. 1889
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Ane Marie Frisk
1900-
Ane Marie Frisk
F:
18 sep. 1900
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
6 dec. 1924
Skærbæk
Dorthea Nielsen
1891-1891
Dorthea Nielsen
F:
25 jan. 1891
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
11 apr. 1891
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Ane Nielsen
1891-
Ane Nielsen
F:
25 jan. 1891
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Mads Hansen Nielsen
1894-
Mads Hansen Nielsen
F:
28 apr. 1894
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Dorthee Nielsen
1896-
Dorthee Nielsen
F:
3 dec. 1896
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Alfred Nielsen
1902-
Alfred Nielsen
F:
13 jan. 1902
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Emma Nielsen
1904-
Emma Nielsen
F:
7 maj 1904
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jens Peter Nielsen
1856-
Jens Peter Nielsen
F:
10 aug. 1856
Skærbæk s. (Kagbøl)
Ingeborg Cathrine Christiansen
1861-
Ingeborg Cathrine Christiansen
F:
20 okt. 1861
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
26 apr. 1888
Skærbæk
Mette Kirstine Nielsen
1859-
Mette Kirstine Nielsen
F:
21 mar. 1859
Skærbæk s. (Kagbøl)
Anne Kirstine Nielsen
1861-
Anne Kirstine Nielsen
F:
1 jul. 1861
Skærbæk s. (Kagbøl)
Ane Johanne Jensen
1887-
Ane Johanne Jensen
F:
5 dec. 1887
Mjolden
Peter Jessen Lund
1883-1965
Peter Jessen Lund
F:
24 jun. 1883
V. Vedsted s. (Sdr. Farup Mark)
D:
11 apr. 1965
Næsbjerg
Louise Meta Kjestine Jensen
1889-
Louise Meta Kjestine Jensen
F:
28 nov. 1889
Skærbæk s. (Kagbøl)
Søren Knudsen Schmidt
1885-1914
Søren Knudsen Schmidt
F:
29 nov. 1885
D:
5 feb. 1914
feltlazaret
Thomas Jensen
Margrethe Jørgine Knudsen
Jens Peter Jensen
1893-
Jens Peter Jensen
F:
13 nov. 1893
Skærbæk s. (Kagbøl)
Mette Marie Jensen
1895-
Mette Marie Jensen
F:
28 nov. 1895
Skærbæk s. (Kagbøl)
Johanne Petrea Jensen
1897-
Johanne Petrea Jensen
F:
26 nov. 1897
Skærbæk s. (Kagbøl)
Kirstine Marie Jensen
1899-1973
Kirstine Marie Jensen
F:
6 nov. 1899
Kagbøl
D:
18 nov. 1973
Gram s. (sygehuset)
Andreas Andersen Riber
1892-1952
Andreas Andersen Riber
F:
5 dec. 1892
G:
23 apr. 1921
Skærbæk
D:
1 okt. 1952
Arrild
Nielsine Cathrine Jensen
1902-
Nielsine Cathrine Jensen
F:
29 mar. 1902
Skærbæk s. (Kagbøl)
Agnes Thomine Jensen
1904-
Agnes Thomine Jensen
F:
7 Maj 1904
Skærbæk s. (Kagbøl)
Kirstine Marie Nielsen
1863-
Kirstine Marie Nielsen
F:
18 sep. 1863
Skærbæk s. (Kagbøl)
Salomon Jensen
1852-1920
Salomon Jensen
F:
21 mar. 1852
Fåborg s. (Vrenderup)
G:
6 jan. 1887
V. Vedsted
D:
1 maj 1920
Skærbæk s. (Kagbøl)
Thomas Nielsen
1813-1894
Thomas Nielsen
F:
17 apr. 1813
Ballum s. (Vesterende)
D:
19 Maj 1894
Skærbæk s. (Kagbøl)
Anne Ebbesen
1820-1899
Anne Ebbesen
F:
21 sep. 1820
Skærbæk s. (Kagbøl)
G:
5 nov. 1844
Skærbæk
D:
7 dec. 1899
Skærbæk s. (Kagbøl)
Niels Thomsen Nielsen
1853-1862
Niels Thomsen Nielsen
F:
11 mar. 1853
D:
4 jan. 1862
Peder Christensen Nielsen
1855-
Peder Christensen Nielsen
F:
21 sep. 1855
Christian Boysen Nielsen
1816-
Christian Boysen Nielsen
F:
1 apr. 1816
Vesterende-Ballum
Margrethe Pedersdatter
1817-
Margrethe Pedersdatter
F:
24 okt. 1817
G:
27 nov. 1851
Ballum
Ane Kjerstine Tofte
1878-
Ane Kjerstine Tofte
F:
17 okt. 1878
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Truelsen Tofte
1880-1936
Hans Truelsen Tofte
F:
15 aug. 1880
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
7 mar. 1936
Amtssygehuset i Gentofte
Elisabeth Henriette Bagge
Hansine Nicoline Tofte
1883-1887
Hansine Nicoline Tofte
F:
11 apr. 1883
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
18 dec. 1887
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Marie Tofte
1883-
Maren Marie Tofte
F:
11 apr. 1883
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Hansen Tofte
1885-1889
Niels Hansen Tofte
F:
22 sep. 1885
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
26 mar. 1889
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Hansen Tofte
1890-1890
Niels Hansen Tofte
F:
14 apr. 1890
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
28 apr. 1890
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Esther Pedersen
1851-1941
Esther Pedersen
F:
18 okt. 1851
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
4 apr. 1941
Dyssegård s. (Gentofte)
Truels Hansen Tofte
1847-1904
Truels Hansen Tofte
F:
13 dec. 1847
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
28 dec. 1877
Ballum
D:
28 sep. 1904
skibet Ter Neuzen (slagtilfælde om bord)
Carl Pedersen, senere Carl Elvers
1890-1977
Carl Pedersen, senere Carl Elvers
F:
20 dec. 1890
København
D:
1977
Ayoë Schiøth
1896-1974
Ayoë Schiøth
F:
1 jul. 1896
D:
1974
Niels Thomsen Pedersen
1853-
Niels Thomsen Pedersen
F:
10 okt. 1853
Caroline Therese Thaysen
Ane Kjerstine Petersen
1896-
Ane Kjerstine Petersen
F:
28 jun. 1896
Ballum s. (Østerende)
Otto Valdemar Martinsen
1898-
Otto Valdemar Martinsen
F:
23 mar. 1898
Emmerlev s. (Kærgård)
Marie Petersen
1898-
Marie Petersen
F:
20 apr. 1898
Ballum s. (Østerende)
Ninna Jørgine Petersen
1902-
Ninna Jørgine Petersen
F:
15 nov. 1902
Ballum s. (Østerende)
Peter Christensen Pedersen
1855-1934
Peter Christensen Pedersen
F:
28 okt. 1855
Ballum s. (Vesterende)
D:
8 maj 1934
Ballum s. (Vesterende)
Ingeborg Marie Wind
1867-
Ingeborg Marie Wind
F:
13 jun. 1867
Ballum s. (Vesterende)
G:
20 nov. 1895
Ballum
Maren Lund
1893-
Maren Lund
F:
26 apr. 1893
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Hans Christian Hansen
1890-
Hans Christian Hansen
F:
14 jun. 1890
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
16 maj 1914
Ballum
Niels Hansen Lund
1894-
Niels Hansen Lund
F:
24 apr. 1894
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anders Pedersen Lund
1896-
Anders Pedersen Lund
F:
20 apr. 1896
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Kirstine Pedersen
1857-
Mette Kirstine Pedersen
F:
16 nov. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Martin Lund
1852-
Martin Lund
F:
7 nov. 1852
G:
22 nov. 1883
Ballum
Ane Kirstine Nielsdatter
1822-
Ane Kirstine Nielsdatter
F:
26 mar. 1822
Vesterende-Ballum
Niels Hansen Pedersen
1820-
Niels Hansen Pedersen
F:
3 aug. 1820
G:
27 dec. 1850
Niels Thomsen
1781-1824
Niels Thomsen
F:
10 jan. 1781
Ballum s. (Vesterende)
D:
19 mar. 1824
Ballum s. (Vesterende)
Mette Kirstine Andersdatter
1785-1866
Mette Kirstine Andersdatter
F:
30 jun. 1785
Ballum s. (Østerende)
G:
9 jan. 1813
Ballum
D:
14 apr. 1866
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1815-1815
Dødfødt søn
F:
18 nov. 1815
Ballum s. (Østerende)
D:
18 nov. 1815
Ballum s. (Østerende)
Nis Jensen
1816-1830
Nis Jensen
F:
15 nov. 1816
Ballum s. (Østerende)
D:
25 maj 1830
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Marie Jensdatter
1820-
Kirsten Marie Jensdatter
F:
7 jan. 1820
Ballum s. (Østerende)
Jacob Andersen Jacobsen
1819-
Jacob Andersen Jacobsen
F:
3 sep. 1819
Daler s. (Østerby)
G:
13 mar. 1851
Ballum
Maren Jensdatter
1821-1821
Maren Jensdatter
F:
23 nov. 1821
Ballum s. (Østerende)
D:
25 nov. 1821
Ballum s. (Østerende)
Thomas Jensen Nissen
1822-
Thomas Jensen Nissen
F:
16 okt. 1822
Ballum s. (Østerende)
Maren Møller
1819-1859
Maren Møller
F:
23 mar. 1819
Ballum s. (Nørhus)
G:
28 maj 1851
Ballum
D:
11 dec. 1859
Ballum s. (Østerende)
Niels Jensen
1825-1829
Niels Jensen
F:
12 nov. 1825
Ballum s. (Østerende)
D:
23 feb. 1829
Ballum s. (Østerende)
Meta Kirstine Jensen
1865-
Meta Kirstine Jensen
F:
2 aug. 1865
Ballum s. (Østerende)
Niels Jensen
1829-
Niels Jensen
F:
23 jul. 1829
Ballum s. (Østerende)
Helene Marie Hansdatter
1835-
Helene Marie Hansdatter
F:
17 dec. 1835
Døstrup s. (Vinum)
G:
31 maj 1865
Ballum
Inge Marie Thomasdatter
1789-1866
Inge Marie Thomasdatter
F:
3 okt. 1789
Ballum s. (Vesterende)
D:
11 aug. 1866
Ballum s. (Østerende)
Jens Nissen
1778-1845
Jens Nissen
F:
27 jun. 1778
Ballum s. (Østerende)
G:
23 okt. 1814
Ballum
D:
31 jul. 1845
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Nielsdatter
1749-1815
Kirsten Nielsdatter
F:
12 okt. 1749
Ballum s. (Vesterende)
D:
24 apr. 1815
Ballum s. (Vesterende)
Thomas Mortensen
1744-
Thomas Mortensen
F:
3 jun. 1744
Ballum s. (Vesterende)
G:
8 nov. 1777
Ballum
Leene Nielsdatter
1752-1824
Leene Nielsdatter
F:
2 nov. 1752
Ballum s. (Vesterende)
D:
16 nov. 1824
Ballum s. (Vesterende)
Niels Sønnichsen
1703-1781
Niels Sønnichsen
F:
1703
Ballum s. (Vesterende)
D:
28 dec. 1781
Ballum s. (Vesterende)
Inger
ca. 1709-1775
Inger
F:
ca. 1709
D:
28 nov. 1775
Ballum s. (Vesterende)
Bodil Nielsdatter
ca. 1664-1744
Bodil Nielsdatter
F:
ca. 1664
G:
1699/1700
D:
14 feb. 1744
Ballum s. (Vesterende)
Jens Hansen
1625-1660
Jens Hansen
F:
o. 1620/25
fmtl. Højer s. (Rudbøl)
D:
o. 1655/60
fmtl. Højer s. (Rudbøl)
Lene Sønnichsdatter
ca. 1628-1706
Lene Sønnichsdatter
F:
ca. 1628
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1 aug. 1706
Ballum s. (Vesterende)
Dorthe Margrethe Mærsk
1733-1806
Dorthe Margrethe Mærsk
F:
26 jan. 1733
Ballum s. (Husum)
D:
13-14 aug. 1806
Ballum s. (Husum)
Anders Hansen
1725-1766
Anders Hansen
F:
feb. 1725
Ballum s. (Husum)
D:
6 maj 1766
Ballum s. (Husum)
Peder Jensen
1740-
Peder Jensen
F:
18 mar. 1740
Ballum s. (Husum)
G:
23 jun. 1767
Ballum
Anne Ernestine Mærsk
1735-1803
Anne Ernestine Mærsk
F:
28 feb. 1735
Ballum s. (Husum)
D:
1 feb. 1803
Ballum s. (Husum)
Kirstine Mærsk
1737-1806
Kirstine Mærsk
F:
16 mar. 1737
Ballum s. (Husum)
D:
21 okt. 1806
Ballum s. (Husum)
Otto Diderich Mærsk
1739-
Otto Diderich Mærsk
F:
8 nov. 1739
Ballum s. (Husum)
Christiane Sophie Thygesen
1826-
Christiane Sophie Thygesen
F:
8 okt. 1826
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Boysen
1821-
Andreas Boysen
F:
2 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende)
G:
12 jun. 1848
Ballum
Christian Lehmann Thygesen
1828-1882
Christian Lehmann Thygesen
F:
21 dec. 1828
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
19 dec. 1882
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Cathrine Nielsen
1829-1915
Ane Cathrine Nielsen
F:
23 jan. 1829
Ballum s. (Østerende)
G:
24 nov. 1858
Ballum
D:
10 feb. 1915
Ballum s. (Vesterende)
Thyge Nielsen Thygesen
1796-1869
Thyge Nielsen Thygesen
F:
18 feb. 1796
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
13 okt. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Helene Margrethe Mærsk
1801-1865
Helene Margrethe Mærsk
F:
25 nov. 1801
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
21 dec. 1823
Ballum
D:
17 aug. 1865
Ballum s. (Bodsbøl)
Detlef Nielsen Thygesen
1804-1840
Detlef Nielsen Thygesen
F:
16 apr. 1804
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
27 aug. 1840
Ballum s. (Bodsbøl)
Marie Kirstine Lorenzen
1816-1869
Marie Kirstine Lorenzen
F:
2 nov. 1816
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
27 jan. 1837
Ballum
D:
5 nov. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Jonathan Nielsen Thygesen
1811-1905
Jonathan Nielsen Thygesen
F:
2 sep. 1811
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
14 jul. 1905
Ballum s. (Østerende)
Anne Christine Marie Mærsk
1819-
Anne Christine Marie Mærsk
F:
2 mar. 1819
Skast
G:
11 sep. 1838
Ballum
Helene Margrethe Thygesdatter
1773-1858
Helene Margrethe Thygesdatter
F:
26 mar. 1773
Ballum s. (Husum)
D:
19 dec. 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Thygesen Mikkelsen
1762-1840
Niels Thygesen Mikkelsen
F:
26 mar. 1762
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
13 dec. 1793
Ballum
D:
11 apr. 1840
Ballum s. (Bodsbøl)
Lene Marie Jensdatter
1801-1802
Lene Marie Jensdatter
F:
2 nov. 1801
Ballum s. (Husum)
D:
2 jun. 1802
Ballum s. (Husum)
Peder Pedersen
1838-
Peder Pedersen
F:
10 aug. 1838
Ballum s. (Rejsby)
Ane Nielsen
1841-
Ane Nielsen
F:
10 jun. 1841
Højer
Ane Botille Pedersen
1841-1847
Ane Botille Pedersen
F:
6 feb. 1841
Ballum s. (Rejsby)
D:
8 okt. 1847
Ballum s. (Rejsby)
Dødfødt datter
1842-1832
Dødfødt datter
F:
11 nov. 1842
Ballum s. (Rejsby)
D:
11 nov. 1832
Ballum s. (Rejsby)
Botilde Marie Pedersen
1844-1883
Botilde Marie Pedersen
F:
10 feb. 1844
Ballum s. (Rejsby)
D:
6 jan. 1883
Ballum s. (Rejsby)
Knud Christian Jensen
1843-
Knud Christian Jensen
F:
6 apr. 1843
Madum s.
Botilla Jensdatter
1803-1886
Botilla Jensdatter
F:
17 sep. 1803
Ballum s. (Husum)
D:
30 mar. 1886
Ballum s. (Rejsby)
Christen Pedersen
1802-1877
Christen Pedersen
F:
8 nov. 1802
Lønne s. (Kragelund)
G:
1 okt. 1837
Ballum
D:
24 apr. 1877
Ballum s. (Rejsby)
Jens Thygesen Mærsk
1841-
Jens Thygesen Mærsk
F:
17 apr. 1841
Broager s. (Iller)
Anna Cathrine Mærsk
1843-
Anna Cathrine Mærsk
F:
15 jul. 1843
Broager s. (Mølmark)
Peter Sievertsen
Peter Sievertsen
G:
1864/65
Lorentz Thygesen Mærsk
1845-1913
Lorentz Thygesen Mærsk
F:
10 sep. 1845
Broager s. (Iller)
D:
16 apr. 1913
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Margrethe Marie Hansen Schade
-1911
Margrethe Marie Hansen Schade
D:
20 nov. 1911
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Mette Marie Cecilie Mærsk
1848-1849
Mette Marie Cecilie Mærsk
F:
6 okt. 1848
Broager s. (Skodsbølgård)
D:
22 mar. 1849
Broager s. (Skodsbølgård)
Carl Jensen Mærsk
1850-1851
Carl Jensen Mærsk
F:
21 jun. 1850
Broager s. (Egernsund)
D:
14 mar. 1851
Broager s. (Egernsund)
Thyge Jensen Mærsk
1806-1875
Thyge Jensen Mærsk
F:
14 aug. 1806
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
17 jan. 1875
Ribe (Doms.)
Cecilia Maria Christensen Lund
1815-1866
Cecilia Maria Christensen Lund
F:
14 maj 1815
Broager s. (Egernsund)
G:
30 dec. 1838
Broager
D:
3 jun. 1866
Broager
Jens Thygesen Mærsk
1775-
Jens Thygesen Mærsk
F:
27 mar. 1775
Ballum s. (Husum)
Anne Botilla Andersdatter
1776-1838
Anne Botilla Andersdatter
F:
8 nov. 1776
Ballum s. (Rejsby)
G:
2 jan. 1801
Ballum
D:
26 mar. 1838
Ballum s. (Rejsby)
Helene Marie Mærsk
1742-1813
Helene Marie Mærsk
F:
25 jan. 1742
Ballum s. (Husum)
D:
6 apr. 1813
Randerup
Thyge Jensen
1737-1798
Thyge Jensen
F:
27 okt. 1737
Ballum s. (Vesterende)
G:
13 maj 1768
Ballum
D:
9 okt. 1798
Ballum s. (Husum)
Hans Hansen Mærsk
1744-
Hans Hansen Mærsk
F:
22 aug. 1744
Ballum s. (Husum)
Hans Peter Petersen
1839-1898
Hans Peter Petersen
F:
29 aug. 1839
Hjerpsted
D:
7 feb. 1898
Emmerlev
Bodil Marie Boysen
1845-
Bodil Marie Boysen
F:
7 dec. 1845
Emmerlev
G:
15 apr. 1869
Emmerlev
Peter Hansen Petersen
1804-1873
Peter Hansen Petersen
F:
22 aug. 1804
Hjerpsted
D:
11 mar. 1873
Hjerpsted
Ane Sophie Bjerrum
1800-1840
Ane Sophie Bjerrum
F:
18 nov. 1800
G:
28 okt. 1837
Hjerpsted
D:
26 mar. 1840
Laust Gram Petersen
1846-1908
Laust Gram Petersen
F:
4 maj 1846
Hjerpsted
D:
7 jan. 1908
Hjerpsted
Anton Ferdinand Petersen
1851-
Anton Ferdinand Petersen
F:
18 mar. 1851
Hjerpsted
Anne Eleonora Gram
1817-
Anne Eleonora Gram
F:
20 jun. 1817
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
3 okt. 1843
Hjerpsted
Hans Boysen Petersen
1806-1899
Hans Boysen Petersen
F:
26 jul. 1806
Hjerpsted
D:
8 aug. 1899
Dødfødt datter
1809-1809
Dødfødt datter
F:
17 jul. 1809
Hjerpsted
D:
17 jul. 1809
Hjerpsted
Dødfødt søn
1834-1834
Dødfødt søn
F:
12 jun. 1834
Brede s. (Harris)
D:
12 jun. 1834
Brede s. (Harris)
Niels Ingwert Nielsen
1835-1839
Niels Ingwert Nielsen
F:
16 aug. 1835
Brede s. (Harris)
D:
30 mar. 1839
Brede s. (Harris)
Anna Marie Nielsen
1840-1889
Anna Marie Nielsen
F:
23 feb. 1840
Brede s. (Harris)
D:
4 jul. 1889
Brede s. (Harris)
Hans Andersen Winther
1831-
Hans Andersen Winther
F:
10 nov. 1831
Brøns s. (Søndernæs)
G:
29 sep. 1859
Brede
Helene Nielsen
1842-1842
Helene Nielsen
F:
3 mar. 1842
Brede s. (Harris)
D:
26 apr. 1842
Brede s. (Harris)
Gyde Marie Petersen
1810-1864
Gyde Marie Petersen
F:
24 jul. 1810
Hjerpsted
D:
22 apr. 1864
Brede s. (Harris)
Ingwert Petersen Nielsen
1788-1842
Ingwert Petersen Nielsen
F:
24 sep. 1788
Brede s. (Harris)
G:
19 jun. 1833
Brede
D:
19 nov. 1842
Brede s. (Harris)
Christian Nissen
1841-1917
Christian Nissen
F:
29 sep. 1841
Hjerpsted
D:
12 dec. 1917
Møgeltønder
Gertrud Marie Christensen
1852-1934
Gertrud Marie Christensen
F:
29 mar. 1852
Brede s. (Borrig)
G:
24 maj 1881
Hjerpsted
D:
5 nov. 1934
Møgeltønder
Hans Peter Nissen
1843-1843
Hans Peter Nissen
F:
6 feb. 1843
Hjerpsted
D:
24 maj 1843
Hjerpsted
Mette Marie Nissen
1844-1920
Mette Marie Nissen
F:
2 maj 1844
Hjerpsted
D:
19 mar. 1920
Hjerpsted s. (Koldby)
Christian Hansen Krog
1832-1900
Christian Hansen Krog
F:
5 maj 1832
G:
19 okt. 1869
Hjerpsted
D:
10 sep. 1900
Hans Peter Nissen
1845-1911
Hans Peter Nissen
F:
16 nov. 1845
Hjerpsted
D:
25 okt. 1911
Hjerpsted
Nis Peter Nissen
1847-1848
Nis Peter Nissen
F:
3 nov. 1847
Hjerpsted
D:
31 mar. 1848
Hjerpsted
Maren Nissen
1849-1849
Maren Nissen
F:
5 jan. 1849
Hjerpsted
D:
23 maj 1849
Hjerpsted
Maren Nissen
1850-
Maren Nissen
F:
27 mar. 1850
Hjerpsted
Martin Petersen
1857-
Martin Petersen
F:
29 apr. 1857
Hjerpsted
G:
8 sep. 1881
Hjerpsted
Anna Botilla Nissen
1852-1853
Anna Botilla Nissen
F:
24 jan. 1852
Hjerpsted
D:
5 dec. 1853
Hjerpsted
Anke Petersen
1812-1867
Anke Petersen
F:
29 dec. 1812
Hjerpsted
D:
18 maj 1867
Hjerpsted
Niels Nissen
1796-1875
Niels Nissen
F:
8 feb. 1796
Hjerpsted
G:
20 okt. 1840
Hjerpsted
D:
18 maj 1875
Hjerpsted
Ingeborg Petersen
1815-
Ingeborg Petersen
F:
11 apr. 1815
Hjerpsted
Hans Petersen
1855-
Hans Petersen
F:
2 aug. 1855
Hjerpsted
Martin Petersen
1857-
Martin Petersen
F:
29 apr. 1857
Hjerpsted
Maren Nissen
1850-
Maren Nissen
F:
27 mar. 1850
Hjerpsted
G:
8 sep. 1881
Hjerpsted
Mette Marie Petersen
1860-
Mette Marie Petersen
F:
27 apr. 1860
Hjerpsted
Ane Petersen
1862-
Ane Petersen
F:
18 jan. 1862
Hjerpsted
Niels Petersen
1865-
Niels Petersen
F:
11 mar. 1865
Hjerpsted
Andreas Petersen
1867-1946
Andreas Petersen
F:
22 dec. 1867
Hjerpsted
D:
16 jun. 1946
Johannes Petersen
1871-
Johannes Petersen
F:
9 jan. 1871
Hjerpsted
Marcus Hansen Petersen
1817-1892
Marcus Hansen Petersen
F:
9 jul. 1817
Hjerpsted
D:
18 maj 1892
Hjerpsted
Maren Hansen
1827-
Maren Hansen
F:
26 nov. 1827
Hjerpsted
G:
28 okt. 1854
Hjerpsted
Helene Petersen
1819-1874
Helene Petersen
F:
17 jun. 1819
Hjerpsted
D:
8 feb. 1874
Hjerpsted
Niels Hansen Petersen
1820-1820
Niels Hansen Petersen
F:
24 nov. 1820
Hjerpsted
D:
24 nov. 1820
Hjerpsted
Mette Marie Boysen
1780-1820
Mette Marie Boysen
F:
10 sep. 1780
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
24 nov. 1820
Hjerpsted
Hans Pedersen
1765-1838
Hans Pedersen
F:
21 jun. 1765
Hjerpsted
G:
21 okt. 1803
Hjerpsted
D:
13 feb. 1838
Hjerpsted
Dødfødt søn
1837-1837
Dødfødt søn
F:
14 aug. 1837
Ballum s. (Vesterende)
D:
14 aug. 1837
Ballum s. (Vesterende)
Niels Christian Gram
1838-
Niels Christian Gram
F:
15 sep. 1838
Ballum s. (Vesterende)
Agnes Birgitte Kirstine Hansen
1834-
Agnes Birgitte Kirstine Hansen
F:
5 jan. 1834
Flensborg
Hans Boysen Gram
1841-
Hans Boysen Gram
F:
11 aug. 1841
Ballum s. (Vesterende)
Otto Diderich Gram
1844-
Otto Diderich Gram
F:
2 jul. 1844
Ballum s. (Vesterende)
Søren Hansen Gram
1844-1844
Søren Hansen Gram
F:
2 jul. 1844
Ballum s. (Vesterende)
D:
6 dec. 1844
Ballum s. (Vesterende)
Botilde Boysen
Christian Lehmann Gram
1811-1863
Christian Lehmann Gram
F:
29 okt. 1811
Ballum s. (Vesterende)
D:
13 maj 1863
Ballum s. (Vesterende)
Gyde Christine Boysen
1836-1873
Gyde Christine Boysen
F:
16 feb. 1836
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
17 dec. 1873
Ballum s. (Bodsbøl)
Jendre Bertelsen
1825-1901
Jendre Bertelsen
F:
1 okt. 1825
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 okt. 1858
D:
28 nov. 1901
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Christine Marie Boysen
1844-
Ane Christine Marie Boysen
F:
9 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Truelsen Gram
1833-
Anders Truelsen Gram
F:
27 nov. 1833
Ballum s. (Vesterende)
G:
15 aug. 1868
Otteline Boysen
1847-1925
Otteline Boysen
F:
30 apr. 1847
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
1925
Carl Christian Bertelsen
1836-1905
Carl Christian Bertelsen
F:
3 jan. 1836
G:
21 aug. 1874
D:
20 jan. 1905
Hans Boysen
1809-
Hans Boysen
F:
24 feb. 1809
Ballum s. (Bodsbøl)
Christiane Sophie Mærsk
1812-1858
Christiane Sophie Mærsk
F:
17 aug. 1812
Ballum s.
G:
18 jul. 1833
Ballum
D:
29 maj 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Hansen Boysen
1782-1824
Hans Hansen Boysen
F:
3 nov. 1782
Ballum s. (Vesterende)
D:
30 mar. 1824
Ballum s. (Vesterende)
Bodil Mikkelsdatter
1787-
Bodil Mikkelsdatter
F:
19 jan. 1787
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
20 feb. 1807
Ballum
Søren Hansen Boysen
1813-
Søren Hansen Boysen
F:
27 jum 1813
Ballum s. (Vesterende)
Peter Boysen
1815-
Peter Boysen
F:
29 maj 1815
Ballum s. (Vesterende)
Caroline Gram
1828-
Caroline Gram
F:
19 dec. 1828
Ballum s. (Vesterende)
G:
20 jan. 1853
Ballum
Søren Thyge Lorenzen
1845-1845
Søren Thyge Lorenzen
F:
6 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende)
D:
23 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende)
Hans Boysen Lorenzen, adopteret Jacobsen
1847-1892
Hans Boysen Lorenzen, adopteret Jacobsen
F:
21 aug. 1847
Ballum s. (Vesterende)
D:
1892
Agathe Hansen
1853-1931
Agathe Hansen
F:
27 feb. 1853
D:
1931
Bodil Boysen
1816-1897
Bodil Boysen
F:
15 dec. 1816
Ballum s. (Vesterende)
D:
28 jan. 1897
Visby
Mikkel Ullerup Lorenzen
1817-
Mikkel Ullerup Lorenzen
F:
12 okt. 1817
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
25 feb. 1845
Jacob Michael Jacobsen
1854-1903
Jacob Michael Jacobsen
F:
27 jul. 1854
Ballum s.
D:
8 okt. 1903
Visby
Elise Kirstine Møller
1856-1911
Elise Kirstine Møller
F:
29 feb. 1856
Visby
G:
6 sep. 1876
Visby
D:
13 jan. 1911
Visby
Hans Jacobsen
ca. 1795-1861
Hans Jacobsen
F:
ca. 1794/95
Daler s.
G:
19 jul. 1853
Ballum
D:
19 okt. 1861
Ballum s. (Østerende)
Christian Lehmann Gram
1811-1863
Christian Lehmann Gram
F:
29 okt. 1811
Ballum s. (Vesterende)
G:
3 okt. 1862
Ballum
D:
13 maj 1863
Ballum s. (Vesterende)
Jens Boysen
1819-
Jens Boysen
F:
11 feb. 1819
Ballum s. (Vesterende)
Andreas Boysen
1821-
Andreas Boysen
F:
2 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende)
Christiane Sophie Thygesen
1826-
Christiane Sophie Thygesen
F:
8 okt. 1826
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
12 jun. 1848
Ballum
Otto Diderik Boysen
1824-
Otto Diderik Boysen
F:
13 jan. 1824
Ballum s. (Vesterende)
Ester Sørensdatter
1786-1867
Ester Sørensdatter
F:
23 apr. 1786
Daler
D:
7 jan. 1867
Ballum s. (Vesterende)
Andreas Feddersen Boysen
1808-
Andreas Feddersen Boysen
F:
5 jun. 1808
Anke Kirstine Boysen
1809-1861
Anke Kirstine Boysen
F:
1809
D:
senest 1861
Botilde Friedericka Boysen
1811-
Botilde Friedericka Boysen
F:
30 maj 1811
Højer
Thomas Matthiesen Schmidt
ca. 1823-
Thomas Matthiesen Schmidt
F:
ca. 1823
Aabenraa
G:
25 maj 1855
Højer
Hans Boysen
1812-1847
Hans Boysen
F:
1 dec. 1812
Højer
D:
2 mar. 1847
Højer
Herle Marie Petersen
Herle Marie Petersen
G:
20 dec. 1839
Højer
Jens Schau Boysen
1814-1842
Jens Schau Boysen
F:
24 apr. 1814
Højer
D:
1 aug. 1842
Højer
Jette Marie Boysen
1815-
Jette Marie Boysen
F:
31 okt. 1815
Højer
NN Rødiger
Jens Boysen
1818-
Jens Boysen
F:
26 mar. 1818
Højer
Moj Clausen
Jens Boysen
1785-1817
Jens Boysen
F:
28 jan. 1785
Ballum s. (Vesterende)
D:
16 okt. 1817
Højer
Martha Andreasdatter
1777-1861
Martha Andreasdatter
F:
1777
G:
21 mar. 1807
D:
7 okt. 1861
Mikkel Andersen Laustsen
1810-1811
Mikkel Andersen Laustsen
F:
8 nov. 1810
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
29 nov. 1811
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Mikkel Andersen Laustsen
1812-1821
Mikkel Andersen Laustsen
F:
22 dec. 1812
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
27 jun. 1821
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Boysen Laustsen
1814-1815
Hans Boysen Laustsen
F:
2 dec. 1814
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
26 jul. 1815
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Helene Margrethe Boysen
1790-1881
Helene Margrethe Boysen
F:
14 okt. 1790
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
7 maj 1881
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Laust Mikkelsen
1780-1815
Laust Mikkelsen
F:
24 dec. 1780
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
16 sep. 1809
Ballum
D:
16 jul. 1815
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Laust Gram Petersen
1846-1908
Laust Gram Petersen
F:
4 maj 1846
Hjerpsted
D:
7 jan. 1908
Hjerpsted
Anton Ferdinand Petersen
1851-
Anton Ferdinand Petersen
F:
18 mar. 1851
Hjerpsted
Anne Eleonora Gram
1817-
Anne Eleonora Gram
F:
20 jun. 1817
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peter Hansen Petersen
1804-1873
Peter Hansen Petersen
F:
22 aug. 1804
Hjerpsted
G:
3 okt. 1843
Hjerpsted
D:
11 mar. 1873
Hjerpsted
Anke Kirstine Gram
1820-1820
Anke Kirstine Gram
F:
5 jan. 1820
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
5 nov. 1820
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Helene Margrethe Gram
1846-
Helene Margrethe Gram
F:
17 dec. 1846
Ballum s. (Bodsbøl)
Frederik Thomsen Petersen Lausten
1843-
Frederik Thomsen Petersen Lausten
F:
29 aug. 1843
Ballum s.
Laust Mikkelsen Gram
1821-1872
Laust Mikkelsen Gram
F:
5 sep. 1821
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
25 apr. 1872
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hansine Thomine Hansen
ca. 1822-1847
Hansine Thomine Hansen
F:
ca. 1822
København
G:
18 feb. 1846
Ballum
D:
9 jun. 1847
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Kirstine Hansen
1820-
Ane Kirstine Hansen
F:
10 dec. 1820
Christianshavn
Anke Margrethe Gram
1824-
Anke Margrethe Gram
F:
2 feb. 1824
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peder Gram Smith
1814-
Peder Gram Smith
F:
4 apr. 1814
Ballum s.
G:
18 dec. 1843
Ballum
Laust Pedersen Gram
1795-1827
Laust Pedersen Gram
F:
19 feb. 1795
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
13 jan. 1816
Ballum
D:
6 mar. 1827
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Bertel Nissen Bertelsen
1856-1899
Bertel Nissen Bertelsen
F:
22 okt. 1856
D:
1890/99
Marie Kjerstine Lybow
1851-
Marie Kjerstine Lybow
F:
1851
G:
1884
Mikkel Ullerup Bertelsen
1858-1887
Mikkel Ullerup Bertelsen
F:
15 aug. 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
11 mar. 1887
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Margrethe Gram
1864-1930
Ane Margrethe Gram
F:
24 apr. 1864
G:
1881
D:
1930
Gyde Marie Bertelsen
1861-1868
Gyde Marie Bertelsen
F:
11 dec. 1861
D:
21 nov. 1868
Helene Margrethe Bertelsen
1864-1866
Helene Margrethe Bertelsen
F:
4 jul. 1864
D:
22 aug. 1866
Christian Bertelsen
1867-1867
Christian Bertelsen
F:
13 jun. 1867
D:
4 jul. 1867
Ane Kirstine Ullerup
1828-1867
Ane Kirstine Ullerup
F:
28 jul. 1828
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
13 jun. 1867
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peder Beyer Bertelsen
1827-1905
Peder Beyer Bertelsen
F:
3 dec. 1827
G:
13 okt. 1854
Ballum
D:
19 aug. 1905
Laust Boysen Ullerup
1830-
Laust Boysen Ullerup
F:
16 dec. 1830
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Marie Petersen
Micoline Ulrikke Ullerup
1833-1838
Micoline Ulrikke Ullerup
F:
29 jun. 1833
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
6 nov. 1838
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Mikkel Mikkelsen Ullerup
1767-1833
Mikkel Mikkelsen Ullerup
F:
4 jul. 1767
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
22 dec. 1827
Ballum
D:
29 mar. 1833
Ballum s. (Bodsbøl)
Helene Margrethe Nicolaisen
1866-1959
Helene Margrethe Nicolaisen
F:
7 aug. 1866
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
30 apr. 1959
Løgumkloster
Niels Hansen Beier
1866-1909
Niels Hansen Beier
F:
13 dec. 1866
Brede s. (Nr. Vollum)
G:
26 okt. 1891
D:
2 jul. 1909
Flensborg
Nicolai Hansen Nicolaisen
1868-1946
Nicolai Hansen Nicolaisen
F:
1 jan. 1868
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
15 jul. 1946
Ballum s. (De gamles Hjem)
Dora Cathrine Andersen
1869-1939
Dora Cathrine Andersen
F:
4 feb. 1869
Abild s. (Tykskov)
G:
8 apr. 1893
D:
6 dec. 1939
Rømø
Elisabeth Christine Nicolaisen
1869-
Elisabeth Christine Nicolaisen
F:
20 jan. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Mikkelsen Clausen
1857-
Anders Mikkelsen Clausen
F:
13 jul. 1857
Højrup
G:
3 feb. 1898
Højrup
Ane Claudine Nicolaisen
1870-
Ane Claudine Nicolaisen
F:
5 jan. 1870
Christian Petersen
Christian Petersen
G:
28 apr. 1894
Ellen Marie Nicolaisen
1871-1872
Ellen Marie Nicolaisen
F:
16 jan. 1871
D:
27 nov. 1872
Ane Cathrine Nicolaisen
1872-1873
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
22 jul. 1872
D:
2 jun. 1873
Ellen Marie Cathrine Nicolaisen
1873-
Ellen Marie Cathrine Nicolaisen
F:
8 dec. 1873
Laura Mikoline Nicolaisen
1874-
Laura Mikoline Nicolaisen
F:
18 nov. 1874
Peter Lorentzen Dinsen
1875-
Peter Lorentzen Dinsen
F:
29 maj 1875
Abild
G:
18 sep. 1900
Ballum
Eduard Clausen Nicolaisen
1876-1935
Eduard Clausen Nicolaisen
F:
12 feb. 1876
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
15 okt. 1935
Chicago, Illinois, USA
Anne Marie Petersen
1882-1931
Anne Marie Petersen
F:
14 jul. 1882
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
11 maj 1906
Visby
D:
23 maj 1931
Gram (sygehuset)
Thyge Hansen Nicolaisen
1878-1880
Thyge Hansen Nicolaisen
F:
13 mar. 1878
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
19 maj 1880
Ballum s. (Bodsbøl)
Carl Clausen Nicolaisen
1879-1895
Carl Clausen Nicolaisen
F:
25 apr. 1879
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
6 jan. 1895
Ballum s. (Bodsbøl)
Thyra Dusine Nicolaisen
1880-1949
Thyra Dusine Nicolaisen
F:
31 jul. 1880
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
30 nov. 1949
Tønder
Niels Nicolai Jensen
1880-eft. 1949
Niels Nicolai Jensen
F:
4 sep. 1880
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
13 maj 1904
Ballum
D:
eft. ER 1949
Hansine Kathrine Nicolaisen
1881-
Hansine Kathrine Nicolaisen
F:
19 nov. 1881
Ballum s. (Bodsbøl)
Mikkel Ullerup Jacobsen
1879-1951
Mikkel Ullerup Jacobsen
F:
28 jun. 1879
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
5 maj 1905
Ballum
D:
26 mar. 1951
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Nicolaisen
1836-1932
Hans Nicolaisen
F:
24 mar. 1836
D:
28 jul. 1932
Johanne Cathrine Clausen
1840-1925
Johanne Cathrine Clausen
F:
7 okt. 1840
G:
10 okt. 1865
D:
28 aug. 1925
Nicolai Hansen Nicolaisen
1805-1875
Nicolai Hansen Nicolaisen
F:
29 jul. 1805
Hjerpsted
G:
4 jun. 1835
Ballum
D:
9 apr. 1875
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ancke Hansdatter Mærsk
1746-1822
Ancke Hansdatter Mærsk
F:
20 nov. 1746
Ballum s. (Husum)
D:
17 feb. 1822
Ballum s. (Vesterende)
Hans Boysen Jensen
1749-1814
Hans Boysen Jensen
F:
12 jun. 1749
Ballum s. (Husum)
G:
12 nov. 1779
Ballum
D:
6 maj 1814
Ballum s. (Vesterende)
Christine Benedicte Mærsk
1785-1786
Christine Benedicte Mærsk
F:
10 okt. 1785
Ballum s. (Vesterende)
D:
23 apr. 1786
Ballum s. (Vesterende)
Gyde Christine Boysen
1836-1873
Gyde Christine Boysen
F:
16 feb. 1836
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
17 dec. 1873
Ballum s. (Bodsbøl)
Jendre Bertelsen
1825-1901
Jendre Bertelsen
F:
1 okt. 1825
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 okt. 1858
D:
28 nov. 1901
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Christine Marie Boysen
1844-
Ane Christine Marie Boysen
F:
9 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Truelsen Gram
1833-
Anders Truelsen Gram
F:
27 nov. 1833
Ballum s. (Vesterende)
G:
15 aug. 1868
Otteline Boysen
1847-1925
Otteline Boysen
F:
30 apr. 1847
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
1925
Carl Christian Bertelsen
1836-1905
Carl Christian Bertelsen
F:
3 jan. 1836
G:
21 aug. 1874
D:
20 jan. 1905
Christiane Sophie Mærsk
1812-1858
Christiane Sophie Mærsk
F:
17 aug. 1812
Ballum s.
D:
29 maj 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Boysen
1809-
Hans Boysen
F:
24 feb. 1809
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
18 jul. 1833
Ballum
Peter Nielsen Mærsk
1814-1818
Peter Nielsen Mærsk
F:
3 jan. 1814
Skast
D:
19 aug. 1818
Skast
Christian Lehmann Mærsk
1816-
Christian Lehmann Mærsk
F:
14 jan. 1816
Skast
Otto Diedrich Mærsk
1817-1817
Otto Diedrich Mærsk
F:
30 nov. 1817
Skast
D:
3 dec. 1817
Skast
Anne Christine Marie Mærsk
1817-1817
Anne Christine Marie Mærsk
F:
30 nov. 1817
Skast
D:
26 dec. 1817
Skast
Anne Christine Marie Mærsk
1819-
Anne Christine Marie Mærsk
F:
2 mar. 1819
Skast
Jonathan Nielsen Thygesen
1811-1905
Jonathan Nielsen Thygesen
F:
2 sep. 1811
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
11 sep. 1838
Ballum
D:
14 jul. 1905
Ballum s. (Østerende)
Hans Peter Mærsk
1787-1867
Hans Peter Mærsk
F:
5 feb. 1787
Ballum s. (Vesterende)
D:
4 jul. 1867
Skast
Gyde Gram
1788-1819
Gyde Gram
F:
20 dec. 1788
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
16 jun. 1811
Ballum
D:
21 mar. 1819
Skast
Peter Nielsen Mærsk
1822-
Peter Nielsen Mærsk
F:
23 feb. 1822
Skast
Otto Diederich Mærsk
1823-
Otto Diederich Mærsk
F:
19 jun. 1823
Skast
Gottlieb Mærsk
1825-
Gottlieb Mærsk
F:
7 feb. 1825
Skast
Anna Helene Mærsk
1827-
Anna Helene Mærsk
F:
4 aug. 1827
Skast
Mette Kirstine Nielsdatter
Mette Kirstine Nielsdatter
G:
26 jun. 1821
Skast
Christine Benedicte Gram
1832-
Christine Benedicte Gram
F:
5 sep. 1832
Anders Truelsen Gram
1833-
Anders Truelsen Gram
F:
27 nov. 1833
Ballum s. (Vesterende)
Ane Christine Marie Boysen
1844-
Ane Christine Marie Boysen
F:
9 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
15 aug. 1868
Niels Pedersen Gram
1835-1859
Niels Pedersen Gram
F:
14 sep. 1835
Mjolden
D:
12 maj 1859
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Augustine Gram
1838-
Augustine Gram
F:
9 mar. 1838
Truels Lassen Gram
1840-
Truels Lassen Gram
F:
5 sep. 1840
Gyde Margrethe Helene Gram
1842-
Gyde Margrethe Helene Gram
F:
11 jan. 1842
Otto Diderik Gram
1843-1843
Otto Diderik Gram
F:
21 jan. 1843
D:
30 mar. 1843
Ottoline Katrine Gram
1844-1913
Ottoline Katrine Gram
F:
5 feb. 1844
Ballum s. (Vesterende)
D:
28 dec. 1913
Ballum s. (Bodsbøl)
Jens Sørensen Jepsen
Jens Sørensen Jepsen
G:
12 sep. 1876
Ballum
Ane Sophie Gram
1845-1846
Ane Sophie Gram
F:
18 apr. 1845
D:
12 nov. 1846
Peder Nielsen Gram
1847-
Peder Nielsen Gram
F:
8 okt. 1847
Ane Sophie Gram
1849-1849
Ane Sophie Gram
F:
26 jun. 1849
D:
2 dec. 1849
Otto Dusinus Gram
1850-1851
Otto Dusinus Gram
F:
3 nov. 1850
D:
4 jan. 1851
Peter August Gram
1853-
Peter August Gram
F:
15 mar. 1853
Peder Nielsen Gram
1810-1858
Peder Nielsen Gram
F:
11 feb. 1810
Ballum s. (Vesterende)
D:
28 mar. 1858
Cathrine Margrethe Møller
1810-1856
Cathrine Margrethe Møller
F:
13 jan. 1810
G:
7 okt. 1831
D:
15 feb. 1856
Dødfødt søn
1837-1837
Dødfødt søn
F:
14 aug. 1837
Ballum s. (Vesterende)
D:
14 aug. 1837
Ballum s. (Vesterende)
Niels Christian Gram
1838-
Niels Christian Gram
F:
15 sep. 1838
Ballum s. (Vesterende)
Agnes Birgitte Kirstine Hansen
1834-
Agnes Birgitte Kirstine Hansen
F:
5 jan. 1834
Flensborg
Hans Boysen Gram
1841-
Hans Boysen Gram
F:
11 aug. 1841
Ballum s. (Vesterende)
Otto Diderich Gram
1844-
Otto Diderich Gram
F:
2 jul. 1844
Ballum s. (Vesterende)
Søren Hansen Gram
1844-1844
Søren Hansen Gram
F:
2 jul. 1844
Ballum s. (Vesterende)
D:
6 dec. 1844
Ballum s. (Vesterende)
Christian Lehmann Gram
1811-1863
Christian Lehmann Gram
F:
29 okt. 1811
Ballum s. (Vesterende)
D:
13 maj 1863
Ballum s. (Vesterende)
Botilde Boysen
Bodil Boysen
1816-1897
Bodil Boysen
F:
15 dec. 1816
Ballum s. (Vesterende)
G:
3 okt. 1862
Ballum
D:
28 jan. 1897
Visby
Otto Diederich Gram
1813-1833
Otto Diederich Gram
F:
14 nov. 1813
Ballum s. (Vesterende)
D:
16 mar. 1833
Ballum s. (Vesterende)
Andreas Nielsen Gram
1815-
Andreas Nielsen Gram
F:
21 nov. 1815
Ballum s. (Vesterende)
Marie Christine Hansen
ca. 1825-
Marie Christine Hansen
F:
ca. 1825
Nebel s.
G:
4 maj 1861
Ballum
Christiane Sophie Gram
1818-
Christiane Sophie Gram
F:
14 jan. 1818
Ballum s. (Vesterende)
Caspar Hansen Bertelsen
1804-
Caspar Hansen Bertelsen
F:
12 aug. 1804
Ballum s. (Østerende)
G:
9 mar. 1840
Ballum
Gyde Margrethe Gram
1821-1833
Gyde Margrethe Gram
F:
9 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende)
D:
13 mar. 1833
Ballum s. (Vesterende)
Ane Christine Benedicte Gram
1820-
Ane Christine Benedicte Gram
F:
23 mar. 1820
Ballum s. (Vesterende)
Hans Michael Christensen Michelsen
1818-
Hans Michael Christensen Michelsen
F:
31 dec. 1818
Ballum s. (Vesterende)
G:
15 nov. 1844
Ballum
Niels Nielsen Gram
1822-
Niels Nielsen Gram
F:
22 nov. 1822
Ballum s. (Vesterende)
Helene Margrethe Gram
1824-1824
Helene Margrethe Gram
F:
17 apr. 1824
Ballum s. (Vesterende)
D:
21 okt. 1824
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt datter
1827-1827
Dødfødt datter
F:
18 dec. 1827
Ballum s. (Vesterende)
D:
18 dec. 1827
Ballum s. (Vesterende)
Caroline Gram
1828-
Caroline Gram
F:
19 dec. 1828
Ballum s. (Vesterende)
Peter Boysen
1815-
Peter Boysen
F:
29 maj 1815
Ballum s. (Vesterende)
G:
20 jan. 1853
Ballum
Christine Benedicte Gram
1859-1882
Christine Benedicte Gram
F:
12 aug. 1859
D:
26 feb. 1882
Hans Nicolaisen
Hans Nicolaisen
G:
15 okt. 1879
Cicilie Marie Gram
1862-1916
Cicilie Marie Gram
F:
11 aug. 1862
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
7 sep. 1916
Ballum s. (Vesterende)
Thomas Nielsen Thomsen
1858-1926
Thomas Nielsen Thomsen
F:
31 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende)
G:
10 mar. 1881
Ballum
D:
29 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Ane Margrethe Gram
1864-1930
Ane Margrethe Gram
F:
24 apr. 1864
D:
1930
Mikkel Ullerup Bertelsen
1858-1887
Mikkel Ullerup Bertelsen
F:
15 aug. 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1881
D:
11 mar. 1887
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Hansen Gram
1866-
Andreas Hansen Gram
F:
24 jun. 1866
Caroline Marie Gram
1871-
Caroline Marie Gram
F:
28 sep. 1871
Niels Petersen Gram
1876-1941
Niels Petersen Gram
F:
11 apr. 1876
D:
16 dec. 1941
Møgeltønder
Mathilde Dorothea Maibøll
Martin Lausten Gram
1830-1907
Martin Lausten Gram
F:
8 dec. 1830
Ballum s. (Vesterende)
D:
16 feb. 1907
Ballum s. (Bodsbøl)
Maren Ocksen Hage
1835-1910
Maren Ocksen Hage
F:
11 sep. 1835
G:
16 okt. 1858
D:
19 jan. 1910
Ballum s. (Bodsbøl)
Christine Benedicte Mærsk
1789-1870
Christine Benedicte Mærsk
F:
1789
D:
1 apr. 1870
Ballum s. (Vesterende)
Niels Pedersen Gram
1784-1859
Niels Pedersen Gram
F:
9 maj 1784
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
17 dec. 1809
Ballum
D:
6 okt. 1859
Ballum s. (Vesterende)
Otto Diderich Mærsk
1791-1795
Otto Diderich Mærsk
F:
11 dec. 1791
Ballum s. (Vesterende)
D:
25 sep. 1795
Ballum s. (Vesterende)
Helene Margrethe Mærsk
1794-1795
Helene Margrethe Mærsk
F:
20 dec. 1794
Ballum s. (Vesterende)
D:
6 feb. 1795
Ballum s. (Vesterende)
Otto Diderich Mærsk
1796-1798
Otto Diderich Mærsk
F:
22 jan. 1796
Ballum s. (Vesterende)
D:
30 jun. 1798
Ballum s. (Vesterende)
Christiane Sophie Thygesen
1826-
Christiane Sophie Thygesen
F:
8 okt. 1826
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Boysen
1821-
Andreas Boysen
F:
2 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende)
G:
12 jun. 1848
Ballum
Dødfødt datter
1859-1859
Dødfødt datter
F:
8 sep. 1859
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
8 sep. 1859
Ballum s. (Bodsbøl)
Helene Margrethe Thygesen
1860-1898
Helene Margrethe Thygesen
F:
24 jun. 1860
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
29 maj 1898
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Thygesen
1861-1876
Kirsten Thygesen
F:
24 jul. 1861
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 okt. 1876
Ballum s. (Østerende)
Anne Margrethe Thygesen
1863-1869
Anne Margrethe Thygesen
F:
18 jan. 1863
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
9 dec. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Petrea Thygesen
1864-1951
Petrea Thygesen
F:
18 jun. 1864
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
27 jan. 1951
Skærbæk
Christian Hansen Damm
1853-1936
Christian Hansen Damm
F:
18 maj 1853
Holbøl s. (Gejlå)
D:
28 nov. 1936
Skærbæk
Thyra Therese Thygesen
1866-1939
Thyra Therese Thygesen
F:
16 sep. 1866
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1939
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Peder Frederiksen
1858-1941
Hans Peder Frederiksen
F:
4 mar. 1858
Skelby
D:
15 feb. 1941
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Thora Nielsine Thygesen
1868-1943
Thora Nielsine Thygesen
F:
15 jan. 1868
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
22 okt. 1943
Skærbæk
Peter Christensen Wolfsberg
1872-1943
Peter Christensen Wolfsberg
F:
17 dec. 1872
Skærbæk
G:
21 maj 1896
Ballum
D:
4 dec. 1943
Skærbæk
Kirstine Maria Thygesen
1869-1933
Kirstine Maria Thygesen
F:
15 apr. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 mar. 1933
Skærbæk
Ane Margrethe Thygesen
1872-1875
Ane Margrethe Thygesen
F:
20 aug. 1872
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
24 nov. 1875
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Lehmann Thygesen
1828-1882
Christian Lehmann Thygesen
F:
21 dec. 1828
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
19 dec. 1882
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Cathrine Nielsen
1829-1915
Ane Cathrine Nielsen
F:
23 jan. 1829
Ballum s. (Østerende)
G:
24 nov. 1858
Ballum
D:
10 feb. 1915
Ballum s. (Vesterende)
Helene Margrethe Mærsk
1801-1865
Helene Margrethe Mærsk
F:
25 nov. 1801
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
17 aug. 1865
Ballum s. (Bodsbøl)
Thyge Nielsen Thygesen
1796-1869
Thyge Nielsen Thygesen
F:
18 feb. 1796
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
21 dec. 1823
Ballum
D:
13 okt. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Lehmann Mærsk
1749-1822
Christian Lehmann Mærsk
F:
12 okt. 1749
Ballum s. (Husum)
D:
28 dec. 1822
Ballum s.
Christiane Sophie Thomsen
1767-1845
Christiane Sophie Thomsen
F:
9 apr. 1767
Ballum s. (Vesterende)
G:
15 okt. 1784
Ballum
D:
31 maj 1845
Ballum s.
Hans Madsen Mærsk
1700-
Hans Madsen Mærsk
F:
1700
Ballum s. (Husum)
Lene Margrethe Christiansdatter
ca. 1714-1785
Lene Margrethe Christiansdatter
F:
ca. 1714
G:
27 jun. 1732
Ballum
D:
25 maj 1785
Ballum s. (Husum)
Karen Madsdatter
1702-1705
Karen Madsdatter
F:
1702
Ballum s. (Husum)
D:
fmtl. 1702/05
Maren Madsdatter
1703-
Maren Madsdatter
F:
1703
Ballum s. (Husum)
Henrik Muusmann
Anna Tobiasdatter
Dorthe Tobiasdatter
Niels Tobiasen
Anne Margrethe Tobiasdatter
Peder Madsen Mærsk
Anne Kirstine Jacobsdatter
Mads Mærsk Tobiasen
Kirsten Nielsdatter
Maren Tobiasdatter
Cathrine Tobiasdatter
Anne Ernestine Tobiasdatter
Frederikke Tobiasdatter
Hans Otto Tobiasen
Karen Madsdatter
1705-
Karen Madsdatter
F:
1705
Ballum s. (Husum)
Tobias Nielsen
1693-1743
Tobias Nielsen
F:
12 maj 1693
Møgeltønder s. (Kannikhus)
D:
1743
Møgeltønder
Tobias Eriksen
Erik Pedersen
Lene Madsdatter
1706-1742
Lene Madsdatter
F:
1706
Ballum s. (Husum)
D:
1742
Højer
Hans Callesen
Sophie Lisbeth Holst
Dorothea Holst
Hans Holst
Catharina Holst
Mathias Holst
Claus Holst
1705-1743
Claus Holst
F:
o. 1702/05
fmtl. Højer
D:
fmtl. 1743
Højer
Niels Madsen Mærsk
1708-1780
Niels Madsen Mærsk
F:
1708
Ballum s. (Husum)
D:
11 apr. 1780
Ballum s. (Husum)
Cathrine Madsdatter
1709-1712
Cathrine Madsdatter
F:
1709
Ballum s. (Husum)
D:
fmtl. 1709/12
Johan Madsen Mærsk
Cathrine Madsdatter
Mads Krag
1733-1736
Mads Krag
F:
1732/33
Højer
D:
1736
Højer
Ingeborg Krag
Peter Krag
Dorthea Krag
Mette Catharina Krag
Bendix Krag
Anne Madsdatter
1714-1745
Anne Madsdatter
F:
1714
Ballum s. (Husum)
D:
1745
Højer
Christen Krag
-1742
Christen Krag
D:
1742
Højer
Johannes Madsen Mærsk
1715-1731
Johannes Madsen Mærsk
F:
1715
Ballum s. (Husum)
D:
senest 1731
Anne Margrethe Madsdatter
1717-1731
Anne Margrethe Madsdatter
F:
1717
Ballum s. (Husum)
D:
senest 1731
Cathrine Madsdatter
1719-
Cathrine Madsdatter
F:
13 dec. 1719
Ballum s. (Husum)
Moritz Moritzen Mærsk
1722-1738
Moritz Moritzen Mærsk
F:
7 okt. 1722
Ballum s. (Husum)
D:
12 maj 1738
Ballum s. (Husum)
Dorthe Hansdatter
1680-ca. 1731
Dorthe Hansdatter
F:
o. 1675/80
Ballum s. (Husum)
D:
ca. 1731
Ballum s. (Husum)
Mads Hansen Mærsk
1670-1733
Mads Hansen Mærsk
F:
o. 1665/70
fmtl. Mjolden s. (Højbjerg)
D:
22 feb. 1733
Ballum s. (Husum)
Dødfødt datter
1684-1684
Dødfødt datter
F:
17 dec. 1684
Ballum s. (Husum)
D:
17 dec. 1684
Ballum s. (Husum)
Hans Moritzen
1650-
Hans Moritzen
F:
o. 1645/50
Ballum s. (Vesterende)
Maren fmtl. Nielsdatter
ca. 1638-1701
Maren fmtl. Nielsdatter
F:
ca. 1638
D:
1701
Ballum s. (Husum)
Hans Peter Hansen
1729-
Hans Peter Hansen
F:
15 dec. 1729
Ballum s. (Vesterende)
Herlig Hansdatter
1691-1764
Herlig Hansdatter
F:
1691
Højer
D:
28 feb. 1764
Højer
Hans Andersen
1685-ca. 1732
Hans Andersen
F:
1685
Ballum s. (Husum)
D:
ca. 1732
Ballum s. (Vesterende)
Andreas Terp
ca. 1668-1740
Andreas Terp
F:
ca. 1668
D:
16 jan. 1740
Ballum s. (Vesterende)
Jens Jensen
1689-1770
Jens Jensen
F:
25 jun. 1689
Ballum s. (Vesterende)
G:
1741
Højer
D:
6 okt. 1770
Højer s. (Rudbøl)
Botilla Moritzdatter
1655-
Botilla Moritzdatter
F:
o. 1650/55
Ballum s. (Vesterende)
Hans Lorentzen
-1691
Hans Lorentzen
G:
1677
Højer
D:
1691
Højer
Peter Hansen Winter
Peter Hansen Winter
G:
1693
Højer
Jens Laurids Truelsen
1758-
Jens Laurids Truelsen
F:
5 apr. 1758
Ballum s. (Kringelum)
Jens Laurids Truelsen
1759-
Jens Laurids Truelsen
F:
28 nov. 1759
Ballum s. (Kringelum)
Mette Marie Truelsdatter
1761-1841
Mette Marie Truelsdatter
F:
23 okt. 1761
Ballum s. (Kringelum)
D:
27 apr. 1841
Iver Jessen
1746-1794
Iver Jessen
F:
7 nov. 1746
Ballum s. (Vesterende)
G:
19 okt. 1781
Ballum
D:
14 mar. 1794
Ballum s. (Vesterende)
Marie Magdalene Haamann
1843-1855
Marie Magdalene Haamann
F:
4 dec. 1843
Løgumkloster
D:
23 apr. 1855
Løgumkloster
Johanne Haamann
1845-
Johanne Haamann
F:
15 sep. 1845
Løgumkloster
Dorothea Haamann
1848-
Dorothea Haamann
F:
20 jan. 1848
Løgumkloster
Andreas Jensen Clemmensen
1841-
Andreas Jensen Clemmensen
F:
6 jan. 1841
G:
5 maj 1869
Løgumkloster
Juliane Haamann
1850-1853
Juliane Haamann
F:
12 okt. 1850
Løgumkloster
D:
3 aug. 1853
Løgumkloster
Mette Marie Marcussen
1822-1859
Mette Marie Marcussen
F:
21 feb. 1822
Brøns s. (Normsted)
D:
20 jul. 1859
Løgumkloster
Detlef Haamann
1812-1853
Detlef Haamann
F:
13 apr. 1812
Løgumkloster
G:
13 okt. 1843
Løgumkloster
D:
1 jun. 1853
Løgumkloster
Maria Marcussen
1824-
Maria Marcussen
F:
6 jan. 1824
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Hansen Boysen Marcussen
1826-1827
Niels Hansen Boysen Marcussen
F:
3 maj 1826
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 mar. 1827
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Iver Jessen Marcussen
1795-
Iver Jessen Marcussen
F:
1 okt. 1795
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hanne Nielsdatter
1793-1833
Hanne Nielsdatter
F:
28 apr. 1793
Ballum s. (Østerende)
G:
2 feb. 1821
Ballum
D:
26 nov. 1833
Ballum s. (Østerende)
Ingeborg Svendsdatter
1794-1862
Ingeborg Svendsdatter
F:
O. 1790/1794
Guldager s.
G:
7 maj 1835
Ballum
D:
10 jul. 1862
Vesterende-Ballum (Ballum s.)
Maren Christensdatter
ca. 1813-
Maren Christensdatter
F:
ca. 1813
Guldager s.
Marcus Hansen Feddersen
1821-1821
Marcus Hansen Feddersen
F:
13 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
23 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Christensen Feddersen
1822-1822
Maren Christensen Feddersen
F:
20 apr. 1822
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
28 jul. 1822
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Mette Marie Feddersen
1823-1829
Mette Marie Feddersen
F:
17 nov. 1823
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
27 jan. 1829
Ballum s. (Mølby)
Maren Feddersen
1826-1828
Maren Feddersen
F:
25 okt. 1826
Ballum s. (Mølby)
D:
24 mar. 1828
Ballum s. (Mølby)
Mette Marie Feddersen
1829-1837
Mette Marie Feddersen
F:
4 aug. 1829
Ballum s. (Mølby)
D:
5 apr. 1837
Ballum s. (Mølby)
Maren Feddersen
1832-
Maren Feddersen
F:
4 feb. 1832
Ballum s. (Mølby)
Hanne Marie Feddersen
1834-1836
Hanne Marie Feddersen
F:
24 dec. 1834
Ballum s. (Mølby)
D:
13 mar. 1836
Ballum s. (Mølby)
Marcus Hansen Feddersen
1837-1840
Marcus Hansen Feddersen
F:
11 jun. 1837
Ballum s. (Mølby)
D:
28 jan. 1840
Ballum s. (Mølby)
Maren Marcusdatter
1797-1843
Maren Marcusdatter
F:
31 jul. 1797
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
8 apr. 1843
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Christen Hansen Feddersen
1777-1857
Christen Hansen Feddersen
F:
3 maj 1777
Østerende-Ballum (Ballum s.)
G:
2 feb. 1821
Ballum
D:
6 dec. 1857
Østerende-Ballum (Ballum s.)
Laust Marcussen
1800-1804
Laust Marcussen
F:
1 sep. 1800
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
5 mar. 1804
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Kirsten Marie Henriksen
1846-1846
Kirsten Marie Henriksen
F:
1 feb. 1846
Ballum s. (Mølby)
D:
3 feb. 1846
Ballum s. (Mølby)
Anna Magdalene Marcusdatter
1804-1863
Anna Magdalene Marcusdatter
F:
8 okt. 1804
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
23 jan. 1863
Johannes Henriksen
ca. 1789-1846
Johannes Henriksen
F:
ca. 1789
Rømø
D:
8 sep. 1846
Ballum s. (Mølby)
Marcus Marcussen
1758-1843
Marcus Marcussen
F:
6 feb. 1758
Møgeltønder
G:
31 okt. 1794
Ballum
D:
11 jan. 1843
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anders Truelsen Møller
1764-1827
Anders Truelsen Møller
F:
15 dec. 1764
Ballum s. (Kringelum)
D:
7 mar. 1827
Ballum s. (Kringelum)
Cathrine Margrethe Thomsen
1766-1808
Cathrine Margrethe Thomsen
F:
3 aug. 1766
G:
27 nov. 1795
Ballum
D:
3 jul. 1808
Christine Benedicte Gram
1832-
Christine Benedicte Gram
F:
5 sep. 1832
Catharina Margrethe Gram
1869-
Catharina Margrethe Gram
F:
27 aug. 1869
Kina
Anders Truelsen Gram
1833-
Anders Truelsen Gram
F:
27 nov. 1833
Ballum s. (Vesterende)
Ane Christine Marie Boysen
1844-
Ane Christine Marie Boysen
F:
9 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
15 aug. 1868
Niels Pedersen Gram
1835-1859
Niels Pedersen Gram
F:
14 sep. 1835
Mjolden
D:
12 maj 1859
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Augustine Gram
1838-
Augustine Gram
F:
9 mar. 1838
Truels Lassen Gram
1840-
Truels Lassen Gram
F:
5 sep. 1840
Gyde Margrethe Helene Gram
1842-
Gyde Margrethe Helene Gram
F:
11 jan. 1842
Otto Diderik Gram
1843-1843
Otto Diderik Gram
F:
21 jan. 1843
D:
30 mar. 1843
Peter Nielsen Jepsen
1879-1924
Peter Nielsen Jepsen
F:
17 jan. 1879
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
23 jun. 1924
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Heinrich Jepsen
1881-
Christian Heinrich Jepsen
F:
8 dec. 1881
Ballum s. (Bodsbøl)
Ottoline Katrine Gram
1844-1913
Ottoline Katrine Gram
F:
5 feb. 1844
Ballum s. (Vesterende)
D:
28 dec. 1913
Ballum s. (Bodsbøl)
Jens Sørensen Jepsen
Jens Sørensen Jepsen
G:
12 sep. 1876
Ballum
Ane Sophie Gram
1845-1846
Ane Sophie Gram
F:
18 apr. 1845
D:
12 nov. 1846
Peder Nielsen Gram
1847-
Peder Nielsen Gram
F:
8 okt. 1847
Ane Sophie Gram
1849-1849
Ane Sophie Gram
F:
26 jun. 1849
D:
2 dec. 1849
Otto Dusinus Gram
1850-1851
Otto Dusinus Gram
F:
3 nov. 1850
D:
4 jan. 1851
Peter August Gram
1853-
Peter August Gram
F:
15 mar. 1853
Cathrine Margrethe Møller
1810-1856
Cathrine Margrethe Møller
F:
13 jan. 1810
D:
15 feb. 1856
Peder Nielsen Gram
1810-1858
Peder Nielsen Gram
F:
11 feb. 1810
Ballum s. (Vesterende)
G:
7 okt. 1831
D:
28 mar. 1858
Truels Lassen Møller
1811-1834
Truels Lassen Møller
F:
15 nov. 1811
D:
12 jun. 1834
Augustine Møller
1774-1831
Augustine Møller
F:
5 dec. 1774
G:
4 mar. 1809
Ballum
D:
5 jul. 1831
Jens Lausten Truelsen
1767-1768
Jens Lausten Truelsen
F:
28 jul. 1767
Ballum s. (Kringelum)
D:
30 nov. 1768
Ballum s. (Kringelum)
Andreas Truelsen
1770-1821
Andreas Truelsen
F:
12 nov. 1770
Ballum s. (Kringelum)
D:
23 mar. 1821
Ballum s. (Kringelum)
Truels Jensen
1720-1775
Truels Jensen
F:
1 aug. 1720
Ballum s. (Kringelum)
D:
1 dec. 1775
Ballum s. (Kringelum)
Catharina Andersdatter
1733-1775
Catharina Andersdatter
F:
17 dec. 1733
Ballum s. (Husum)
G:
9 okt. 1756
Ballum
D:
16 apr. 1775
Ballum s. (Kringelum)
Anne Malene Jensdatter
1722-
Anne Malene Jensdatter
F:
9 jul. 1722
Ballum s. (Kringelum)
Hans Hansen
Andreas Petersen
Andreas Jensen Petersen
Elise Marie Petersen
Bothilde Petersen
Jens Andersen Petersen
1842-1887
Jens Andersen Petersen
F:
26 dec. 1842
Ballum s. (Kringelum)
D:
2 aug. 1887
Mjolden
Anna Mathilde Johansen
1846-1933
Anna Mathilde Johansen
F:
12 nov. 1846
Mjolden s. (Forballum)
G:
3 mar. 1870
Mjolden
D:
25 dec. 1933
Mjolden
Andrea Petersen
Eli Petersen
1848-1913
Eli Petersen
F:
23 mar. 1848
D:
26 maj 1913
Thyra Skrydstrup
1854-1929
Thyra Skrydstrup
F:
16 maj 1854
Mjolden
G:
7 nov. 1882
D:
19 jun. 1929
Arrild s. (Vestergård)
Anne Marie Jensen
1809-
Anne Marie Jensen
F:
1809
Mjolden s. (Ottersbøl)
Hans Peter Andersen
1803-1879
Hans Peter Andersen
F:
11 sep. 1803
Døstrup s. (Nr. Vollum)
G:
14 apr. 1832
Visby
D:
14 sep. 1879
Mjolden
Dødfødt datter
1839-1839
Dødfødt datter
F:
23 mar. 1839
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
23 mar. 1839
Skærbæk s. (Moesbøl)
Jens Andersen Jensen
ca. 1811-1839
Jens Andersen Jensen
F:
ca. 1811
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
7 feb. 1839
Skærbæk s. (Moesbøl)
Cathrine Marie Nielsdatter
1813-
Cathrine Marie Nielsdatter
F:
1813
Mjolden s. (Hybjerg)
G:
5 apr. 1838
Skærbæk
Andreas Jensen Hansen
1846-1925
Andreas Jensen Hansen
F:
14 dec. 1846
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
22 nov. 1925
Mjolden s. (Ottersbøl)
Larsine Schack
1857-1940
Larsine Schack
F:
21 okt. 1857
G:
20 maj 1882
D:
1 sep. 1940
Margrethe Bothilde Hansen
1850-
Margrethe Bothilde Hansen
F:
21 sep. 1850
Mjolden s. (Ottersbøl)
Lauritz Hansen Petersen
1845-
Lauritz Hansen Petersen
F:
16 jan. 1845
G:
21 nov. 1868
Skærbæk
Botilla Jensen
1814-1855
Botilla Jensen
F:
1814
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
8 sep. 1855
Mjolden s. (Ottersbøl)
Jens Thomsen Hansen
1819-1915
Jens Thomsen Hansen
F:
29 nov. 1819
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
30 okt. 1841
Mjolden
D:
5 Okt 1915
Mjolden s. (Ottersbøl)
Fedder Nielsen Jensen
1816-
Fedder Nielsen Jensen
F:
19 aug. 1816
Mjolden s. (Ottersbøl)
Hans Peter Jensen
1818-1876
Hans Peter Jensen
F:
10 dec. 1818
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
9 dec. 1876
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anne Kirstine Brodersen
1823-
Anne Kirstine Brodersen
F:
11 okt. 1823
Mjolden
G:
1850
Mjolden
Dødfødt datter
Cathrine Marie Jensen
1822-1898
Cathrine Marie Jensen
F:
1 jan. 1822
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
21 feb. 1898
Skast
Jens Andersen Brodersen
1817-1871
Jens Andersen Brodersen
F:
4 mar. 1817
Mjolden
G:
30 maj 1845
Mjolden
D:
27 feb. 1871
Skast
Ocke Andersen Jensen
1824-
Ocke Andersen Jensen
F:
28 mar. 1824
Mjolden s. (Ottersbøl)
Cathrine Marie Brodersen
1821-
Cathrine Marie Brodersen
F:
30 maj 1821
Mjolden
G:
6 jan. 1847
Mjolden
Mette Kirstine Timmermann
1851-1852
Mette Kirstine Timmermann
F:
30 jul. 1851
D:
25 sep. 1852
Andreas Jensen Timmermann
1853-1857
Andreas Jensen Timmermann
F:
7 maj 1853
D:
25 dec. 1857
Cathrine Bothilde Timmermann
1858-1860
Cathrine Bothilde Timmermann
F:
20 nov. 1858
D:
12 apr. 1860
Andreas Jensen Timmermann
1861-1912
Andreas Jensen Timmermann
F:
13 jul. 1861
D:
22 nov. 1912
Flensborg
Kjestine Marie Fisker
1871-
Kjestine Marie Fisker
F:
27 sep. 1871
G:
12 jan. 1891
Bothilde Timmermann
1863-1863
Bothilde Timmermann
F:
7 sep. 1863
D:
15 okt. 1863
Caroline Jensen
1828-1896
Caroline Jensen
F:
10 jan. 1828
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
2 mar. 1896
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Hans Timmermann Ocksen
1817-1895
Hans Timmermann Ocksen
F:
1817
G:
23 apr. 1850
D:
21 dec. 1895
Dødfødt datter
1830-1830
Dødfødt datter
F:
10 aug. 1830
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
10 aug. 1830
Mjolden s. (Ottersbøl)
Andreas Brodersen Jensen
1833-1843
Andreas Brodersen Jensen
F:
28 mar. 1833
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
13 sep. 1843
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anders Jensen
ca. 1781-1859
Anders Jensen
F:
ca. 1781
fmtl. Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
17 dec. 1859
Mjolden s. (Ottersbøl)
Bodil Feddersdatter
ca. 1788-1872
Bodil Feddersdatter
F:
ca. 1788
fmtl. Mjolden s. (Højbjerg)
G:
1806
Mjolden
D:
11 okt. 1872
Mjolden s. (Ottersbøl)
Mette Christine Jensdatter
ca. 1783-
Mette Christine Jensdatter
F:
ca. 1783
fmtl. Mjolden s. (Ottersbøl)
Hans Peder Hansen
1831-1890
Hans Peder Hansen
F:
29 jul. 1831
Rejsby s. (Haved)
D:
9 feb. 1890
Else Marie Cathrine Rahr
1837-1872
Else Marie Cathrine Rahr
F:
4 aug. 1837
D:
27 jan. 1872
Christen Adolf Hansen
1832-
Christen Adolf Hansen
F:
6 dec. 1832
Rejsby s. (Haved)
Broder Ocksen Hansen
1834-
Broder Ocksen Hansen
F:
22 mar. 1834
Rejsby s. (Haved)
Anna Kirstine Bleichen
1830-
Anna Kirstine Bleichen
F:
23 maj 1830
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
27 mar. 1863
Kirstine Marie Hansen
1836-
Kirstine Marie Hansen
F:
9 jan. 1836
Rejsby s. (Haved)
Jens Nielsen Korsgaard
1833-1904
Jens Nielsen Korsgaard
F:
21 mar. 1833
Mjolden
G:
29 okt. 1862
Skærbæk
D:
17 apr. 1904
Skærbæk
Marie Kirstine Hansen
1839-1904
Marie Kirstine Hansen
F:
25 apr. 1839
Rejsby s. (Haved)
D:
1 jan. 1904
Aabenraa
Hans Frandsen Smidt
1843-1917
Hans Frandsen Smidt
F:
3 jan. 1843
Emmerlev
G:
11 apr. 1863
Skast
D:
31 aug. 1917
Højer
Esther Marie Hansen
1842-1893
Esther Marie Hansen
F:
24 apr. 1842
Rejsby s. (Haved)
D:
31 maj 1893
Sdr. Starup s. (Vandling)
Jef Pedersen Ravn
1830-1910
Jef Pedersen Ravn
F:
28 nov. 1830
Skærbæk s. (Barsbøl)
G:
10 nov. 1866
Sdr. Starup
D:
4 dec. 1910
Sdr. Starup s. (Vandling)
Marie Dorthea Christensdatter Mærsk
1805-1847
Marie Dorthea Christensdatter Mærsk
F:
1805
Mjolden
D:
9 jun. 1847
Rejsby s. (Haved)
Peder Hansen
1784-1842
Peder Hansen
F:
27 okt. 1784
Rejsby s. (Haved)
D:
17 maj 1842
Rejsby s. (Haved)
Dødfødt datter
1844-1844
Dødfødt datter
F:
21 feb. 1844
Mjolden
D:
21 feb. 1844
Mjolden
Hans Hansen
1845-
Hans Hansen
F:
30 dec. 1845
Mjolden
Christiane Marie Hansen
1847-1847
Christiane Marie Hansen
F:
14 jun. 1847
Mjolden
D:
20 aug. 1847
Mjolden
Anne Marie Christensdatter Mærsk
1806-
Anne Marie Christensdatter Mærsk
F:
1806
Mjolden
Hans Christian Hansen
1819-
Hans Christian Hansen
F:
26 nov. 1819
Mjolden
G:
18 maj 1843
Mjolden
Dødfødt datter
1831-1831
Dødfødt datter
F:
13 ? 1831
Mjolden s. (Forballum)
D:
13 ? 1831
Mjolden s. (Forballum)
Hans Hansen Hage
1832-1866
Hans Hansen Hage
F:
30 aug. 1832
D:
10 okt. 1866
Christian Adolf Hage
1834-1838
Christian Adolf Hage
F:
18 jun. 1834
Mjolden s. (Forballum)
D:
27 sep. 1838
Mjolden s. (Forballum)
Ester Marie Christensdatter Mærsk
1808-1897
Ester Marie Christensdatter Mærsk
F:
1808
Mjolden
D:
18 dec. 1897
Hans Hansen Hage
ca. 1788-1836
Hans Hansen Hage
F:
ca. 1788
Mjolden s. (Forballum)
G:
9 okt. 1830
Mjolden
D:
30 maj 1836
Mjolden s. (Forballum)
Hans Adolf Johansen
1842-1913
Hans Adolf Johansen
F:
4 sep. 1842
D:
1913
Johan Johansen
1842-
Johan Johansen
F:
4 sep. 1842
Broder Johansen
1844-1934
Broder Johansen
F:
23 apr. 1844
D:
30 jan. 1934
Ane Marie Hansen
1853-1932
Ane Marie Hansen
F:
27 dec. 1853
G:
23 okt. 1875
D:
14 apr. 1932
Anna Mathilde Johansen
1846-1933
Anna Mathilde Johansen
F:
12 nov. 1846
Mjolden s. (Forballum)
D:
25 dec. 1933
Mjolden
Jens Andersen Petersen
1842-1887
Jens Andersen Petersen
F:
26 dec. 1842
Ballum s. (Kringelum)
G:
3 mar. 1870
Mjolden
D:
2 aug. 1887
Mjolden
Peder Gotfred Johansen
1847-1939
Peder Gotfred Johansen
F:
28 dec. 1847
D:
28 maj 1939
Helene Margarethe Andersen
1853-1931
Helene Margarethe Andersen
F:
9 dec. 1853
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
9 dec. 1882
D:
25 mar. 1931
Christian Johansen
1850-1889
Christian Johansen
F:
27 dec. 1850
D:
12 dec. 1889
Jacob Johansen
1806-1895
Jacob Johansen
F:
10 aug. 1806
Ladelund s. (Bramstedlund)
G:
4 nov. 1841
Mjolden
D:
23 feb. 1895
Marcus Christian Petersen
1847-
Marcus Christian Petersen
F:
22 aug. 1847
Ingeborg Jessen
Peter Adolf Petersen
1850-1937
Peter Adolf Petersen
F:
3 maj 1850
Skærbæk
D:
1937
Rejsby s. (Kærbølling)
Anne Cathrine Skrydstrup
1852-1903
Anne Cathrine Skrydstrup
F:
22 nov. 1852
Rejsby
G:
15 jan. 1879
D:
8 apr. 1903
Rejsby
Herle Christensdatter Mærsk
1810-1889
Herle Christensdatter Mærsk
F:
10 mar. 1810
Mjolden
D:
26 maj 1889
Skærbæk
Broder Petersen
1812-1903
Broder Petersen
F:
29 nov. 1812
Klintum
G:
3 jun. 1846
D:
2 mar. 1903
Skærbæk
Maren Jensdatter
ca. 1785-1863
Maren Jensdatter
F:
ca. 1785
fmtl. Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
27 jan. 1863
Mjolden
Christen Adolphsen Mærsk
1758-ca. 1811
Christen Adolphsen Mærsk
F:
1758
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
ca. 1803/04
D:
ca. 1810/11
Mjolden
Broder Ocksen Brodersen
1838-1914
Broder Ocksen Brodersen
F:
30 jun. 1838
Ballum s. (Lademarks Mølle)
D:
19 jul. 1914
Hansine Christine Winther
1844-1889
Hansine Christine Winther
F:
23 jul. 1844
Brøns s. (Søndernæs)
G:
13 okt. 1870
Brøns
D:
14 sep. 1889
Christen Mærsk Brodersen
1813-
Christen Mærsk Brodersen
F:
1813
Mjolden
Botilla Hage
1817-
Botilla Hage
F:
22 aug. 1817
Mjolden s. (Hybjerg)
G:
17 okt. 1835
Mjolden
Botille Brodersen
1814-1871
Botille Brodersen
F:
1814
Mjolden
D:
9 jul. 1871
Mjolden
Dødfødt datter
Jens Andersen Brodersen
1817-1871
Jens Andersen Brodersen
F:
4 mar. 1817
Mjolden
D:
27 feb. 1871
Skast
Cathrine Marie Jensen
1822-1898
Cathrine Marie Jensen
F:
1 jan. 1822
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
30 maj 1845
Mjolden
D:
21 feb. 1898
Skast
Broder Brodersen
1859-1915
Broder Brodersen
F:
17 feb. 1859
D:
18 sep. 1915
Ane Kirstine Marie Hansen
1866-1948
Ane Kirstine Marie Hansen
F:
15 maj 1866
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
23 apr. 1948
Mjolden s. (Ottersbøl)
Maren Brodersen
1860-1869
Maren Brodersen
F:
24 dec. 1860
D:
30 jan. 1869
Marie Caroline Brodersen
1863-1937
Marie Caroline Brodersen
F:
31 jan. 1863
D:
31 dec. 1937
Emil Andreas Andersen
1859-1901
Emil Andreas Andersen
F:
18 jun. 1859
G:
8 maj 1886
D:
26 jan. 1901
Maren Brodersen
1865-
Maren Brodersen
F:
31 maj 1865
Elers Boesen
1870-1949
Elers Boesen
F:
25 jun. 1870
Randerup s. (Lunde)
D:
26 feb. 1949
Fedder Nielsen Brodersen
1819-
Fedder Nielsen Brodersen
F:
19 mar. 1819
Mjolden
Mette Kirstine Hansen
1826-
Mette Kirstine Hansen
F:
14 apr. 1826
G:
10 apr. 1858
Mjolden
Cathrine Marie Brodersen
1821-
Cathrine Marie Brodersen
F:
30 maj 1821
Mjolden
Ocke Andersen Jensen
1824-
Ocke Andersen Jensen
F:
28 mar. 1824
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
6 jan. 1847
Mjolden
Anne Kirstine Brodersen
1823-
Anne Kirstine Brodersen
F:
11 okt. 1823
Mjolden
Hans Peter Jensen
1818-1876
Hans Peter Jensen
F:
10 dec. 1818
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
1850
Mjolden
D:
9 dec. 1876
Mjolden s. (Ottersbøl)
Bodil Metteline Brodersen
1827-
Bodil Metteline Brodersen
F:
17 feb. 1827
Mjolden
Broder Ocksen Feddersen
ca. 1794-1861
Broder Ocksen Feddersen
F:
ca. 1793/94
Mjolden s. (Højbjerg)
G:
ca. 1811/12
D:
19 dec. 1861
Mjolden
Mette Kjerstine Gram
1828-1910
Mette Kjerstine Gram
F:
28 maj 1828
Mjolden
D:
7 feb. 1910
Gørding s. (Nr. Gørding)
Mads Hermansen Severinsen
1819-1911
Mads Hermansen Severinsen
F:
20 feb. 1819
Gørding s. (Varho)
G:
18 nov. 1855
V. Nykirke
D:
11 jun. 1911
Gørding s. (Nr. Gørding)
Ocke Brodersen Gram
1830-1875
Ocke Brodersen Gram
F:
29 sep. 1830
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
D:
2 aug. 1875
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Marie Christine Lovise Rohde
ca. 1832-
Marie Christine Lovise Rohde
F:
ca. 1832
G:
31 mar. 1853
Varde
Karen Møller Knudsen
1840-1908
Karen Møller Knudsen
F:
17 jan. 1840
V. Nykirke s. (Ålbæk Mølle)
G:
29 okt. 1869
V. Nykirke
D:
13 apr. 1908
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Caroline Kirstine Gram
1840-1887
Caroline Kirstine Gram
F:
31 aug. 1840
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
23 jun. 1887
Gørding s. (Nr. Gørding)
Jørgen Jahnsen Bolding
1839-1881
Jørgen Jahnsen Bolding
F:
18 mar. 1839
Gørding s. (Nr. Gørding)
G:
26 apr. 1865
V. Nykirke
D:
25 jan. 1881
Gørding s. (Nr. Gørding)
Mathias Nielsen Gram
1843-1901
Mathias Nielsen Gram
F:
22 sep. 1843
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
7 jan. 1901
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Bodil Kirstine Nielsen
1855-1875
Bodil Kirstine Nielsen
F:
5 sep. 1855
V. Nebel s. (Hygum)
G:
25 apr. 1875
V. Nebel
D:
18 jul. 1875
Grimstrup
Karen Møller Knudsen
1840-1908
Karen Møller Knudsen
F:
17 jan. 1840
V. Nykirke s. (Ålbæk Mølle)
G:
17 maj 1877
V. Nykirke
D:
13 apr. 1908
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Bothilde Nielsine Gram
1846-1931
Bothilde Nielsine Gram
F:
20 feb. 1846
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
14 mar. 1931
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Niels Kongsted Jensen
1852-1936
Niels Kongsted Jensen
F:
26 dec. 1852
Fåborg s. (Debel)
G:
12 jun. 1885
V. Nykirke
D:
7 apr. 1936
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Andrea Christiane Gram
1846-1932
Andrea Christiane Gram
F:
20 feb. 1846
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
5 jan. 1932
Christian Werenberg
1847-1922
Christian Werenberg
F:
16 nov. 1847
Alslev s. (Torrup)
G:
18 apr. 1877
V. Nykirke
D:
19 feb. 1922
Varde
Bodil Brodersen
1807-1889
Bodil Brodersen
F:
4 sep. 1807
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
29 dec. 1889
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Niels Mathiesen Gram
1797-1885
Niels Mathiesen Gram
F:
4 dec. 1797
Brøns s. (Søndernæs)
G:
28 mar. 1828
Mjolden
D:
14 jan. 1885
Endrup Mølle
Mette Kirstine Matthiesen
1841-1932
Mette Kirstine Matthiesen
F:
16 sep. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
D:
28 feb. 1932
Gl. Haderslev
Ocke Nielsen Hansen
1840-1912
Ocke Nielsen Hansen
F:
7 sep. 1840
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
9 dec. 1865
Mjolden
D:
20 apr. 1912
Haderslev
Anne Marie Brodersen
1811-1888
Anne Marie Brodersen
F:
1811
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
D:
24 maj 1888
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
Johannes Matthiesen
1814-1869
Johannes Matthiesen
F:
20 dec. 1814
Visby
G:
22 apr. 1836
Mjolden
D:
11 mar. 1869
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
Jens Andersen Brodersen
1815-1815
Jens Andersen Brodersen
F:
21 nov. 1815
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
D:
30 nov. 1815
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
Jens Andersen Brodersen
1817-
Jens Andersen Brodersen
F:
11 aug. 1817
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
Niels Thyssen Brodersen
1840-1878
Niels Thyssen Brodersen
F:
15 okt. 1840
Hviding s. (Råhede)
D:
10 aug. 1878
Laurette Christine Hansen
ca. 1841-1894
Laurette Christine Hansen
F:
ca. 1841
D:
30 jan. 1894
Døstrup
Mette Kjerstine Brodersen
1842-1843
Mette Kjerstine Brodersen
F:
9 maj 1842
Hviding s. (Råhede)
D:
1 mar. 1843
Hviding s. (Råhede)
Dødfødt datter
1843-1843
Dødfødt datter
F:
2 okt. 1843
Hviding s. (Råhede)
D:
2 okt. 1843
Hviding s. (Råhede)
Ock Brodersen
1849-1857
Ock Brodersen
F:
10 jan. 1849
Hviding s. (Råhede)
D:
11 apr. 1857
Hviding s. (Råhede)
Laurids Brodersen
1851-1926
Laurids Brodersen
F:
21 apr. 1851
Hviding s. (Råhede)
D:
25 jul. 1926
Hviding s. (Enderup)
Gunder Marie Lassen
1853-1941
Gunder Marie Lassen
F:
15 mar. 1853
V. Vedsted s.
G:
4 dec. 1884
Farup
D:
13 feb. 1941
Hviding s. (Enderup)
Niels Ocksen Brodersen
1820-1884
Niels Ocksen Brodersen
F:
14 feb. 1820
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
D:
9 aug. 1884
Hviding s. (Råhede)
Else Møller
1818-1852
Else Møller
F:
15 jun. 1818
G:
22 jun. 1839
D:
29 aug. 1852
Hans Peder Brodersen
1822-
Hans Peder Brodersen
F:
31 aug. 1822
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
Christian Brodersen
1825-1825
Christian Brodersen
F:
14 jan. 1825
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
D:
16 jan. 1825
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
Anne Kirstine Jensdatter
ca. 1788-1825
Anne Kirstine Jensdatter
F:
ca. 1786/88
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
23 jan. 1825
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
Ocke Brodersen
1772-1844
Ocke Brodersen
F:
1772
Mjolden s. (Forballum)
D:
20 jan. 1844
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
Ocke Andersen Boesen
1828-1828
Ocke Andersen Boesen
F:
12 dec. 1828
Mjolden
D:
17 dec. 1828
Mjolden
Meta Cathrine Boesen
1855-
Meta Cathrine Boesen
F:
3 jun. 1855
Mjolden
Thomas Møller
1847-
Thomas Møller
F:
30 dec. 1847
G:
20 okt. 1877
Peter Boesen
1857-
Peter Boesen
F:
3 apr. 1857
Kirstine Marie Jessen
1854-
Kirstine Marie Jessen
F:
17 feb. 1854
G:
1881
Jens Janniksen Boesen
1858-1926
Jens Janniksen Boesen
F:
19 jul. 1858
D:
13 feb. 1926
Brøns
Petrea Marie Schmidt
1862-1913
Petrea Marie Schmidt
F:
9 feb. 1862
G:
1882
D:
6 maj 1913
Føvling s. (Astofte)
Botille Boesen
1860-1897
Botille Boesen
F:
6 dec. 1860
D:
6 sep. 1897
Peter Lorenz Petersen
Kresten Knudsen Boesen
1863-
Kresten Knudsen Boesen
F:
20 jul. 1863
Gunder Marie Johnsen
1868-
Gunder Marie Johnsen
F:
3 okt. 1868
Daler s. (Østerby)
Hanne Boesen
1870-1954
Hanne Boesen
F:
5 jan. 1870
D:
26 jan. 1954
Christian Matthiesen
1865-1928
Christian Matthiesen
F:
16 apr. 1865
Randerup
G:
27 feb. 1889
Randerup
D:
27 jun. 1928
Randerup
Peder Pedersen Boesen
1830-1902
Peder Pedersen Boesen
F:
23 feb. 1830
Mjolden
D:
13 jan. 1902
Døstrup
Maren Beyer
1834-
Maren Beyer
F:
10 jul. 1834
Skærbæk s. (Barsbøl)
G:
1854
Mette Cathrine Jensdatter
ca. 1795-1863
Mette Cathrine Jensdatter
F:
ca. 1795
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
8 aug. 1863
Mjolden
Peder Pedersen Boesen
1792-1857
Peder Pedersen Boesen
F:
18 feb. 1792
Døstrup s. (Nr. Vollum)
G:
13 okt. 1827
Mjolden
D:
5 feb. 1857
Mjolden
Jens Andersen Bruun
1816-1816
Jens Andersen Bruun
F:
feb. 1816
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
4 mar. 1816
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ocke Nielsen Hansen
1840-1912
Ocke Nielsen Hansen
F:
7 sep. 1840
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
20 apr. 1912
Haderslev
Mette Kirstine Matthiesen
1841-1932
Mette Kirstine Matthiesen
F:
16 sep. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
G:
9 dec. 1865
Mjolden
D:
28 feb. 1932
Gl. Haderslev
Anne Marie Pedersdatter Bruun
1817-1897
Anne Marie Pedersdatter Bruun
F:
1 jan. 1817
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
15 jan. 1897
Gl. Haderslev
Niels Hansen Ocksen
1807-1887
Niels Hansen Ocksen
F:
24 aug. 1807
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
28 nov. 1839
Mjolden
D:
13 aug. 1887
Mjolden s. (Ottersbøl)
Karen Pedersdatter Bruun
1819-
Karen Pedersdatter Bruun
F:
13 mar. 1819
Mjolden s. (Ottersbøl)
Dorthea Pedersdatter Bruun
1821-1835
Dorthea Pedersdatter Bruun
F:
25 feb. 1821
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
3 jul. 1835
Mjolden s. (Ottersbøl)
Nicoline Pedersdatter Bruun
1823-
Nicoline Pedersdatter Bruun
F:
18 aug. 1823
Mjolden s. (Ottersbøl)
Jens Andersen Bruun
1825-1849
Jens Andersen Bruun
F:
2 okt. 1825
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
14 feb. 1849
Mjolden s.
Christian Peder Bruun
1828-1828
Christian Peder Bruun
F:
23 Maj 1828
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
30 Maj 1828
Mjolden s. (Ottersbøl)
Malene Dorthea Jensdatter
ca. 1797-1837
Malene Dorthea Jensdatter
F:
ca. 1796/97
fmtl. Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
25 jun. 1837
Mjolden s. (Ottersbøl)
Peder Kyndesen Bruun
ca. 1788-1832
Peder Kyndesen Bruun
F:
ca. 1788
G:
21 feb. 1816
Mjolden
D:
18 feb. 1832
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anne Marie Hansdatter
1755-1827
Anne Marie Hansdatter
F:
o. 1754/55
fmtl. Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
8 feb. 1827
Mjolden s. (Ottersbøl)
Jens Andersen
ca. 1732-ca. 1796
Jens Andersen
F:
ca. 1732
Skærbæk s. (Misthusum)
G:
ca. 1776
D:
ca. 1796
Mjolden s. (Ottersbøl)
Mette Cathrine Boysen
1834-
Mette Cathrine Boysen
F:
7 jul. 1834
Skærbæk s. (Moesbøl)
Andreas Boysen
1836-
Andreas Boysen
F:
3 maj 1836
Skærbæk s. (Moesbøl)
Ane Margrethe Møller
1836-
Ane Margrethe Møller
F:
1 jun. 1836
Ballum s. (Østerende)
G:
30 apr. 1857
Skærbæk
Cathrine Marie Nielsdatter
1813-
Cathrine Marie Nielsdatter
F:
1813
Mjolden s. (Hybjerg)
Andreas Boysen
1804-1836
Andreas Boysen
F:
7 apr. 1804
Ravsted
G:
23 nov. 1833
Skærbæk
D:
9 jan. 1836
Skærbæk s. (Moesbøl)
Jacob Borre
1805-1837
Jacob Borre
F:
1805
Skærbæk s. (Moesbøl)
G:
2 nov. 1836
Skærbæk
D:
21 jan. 1837
Skærbæk s. (Moesbøl)
Dødfødt datter
1839-1839
Dødfødt datter
F:
23 mar. 1839
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
23 mar. 1839
Skærbæk s. (Moesbøl)
Jens Andersen Jensen
ca. 1811-1839
Jens Andersen Jensen
F:
ca. 1811
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
5 apr. 1838
Skærbæk
D:
7 feb. 1839
Skærbæk s. (Moesbøl)
Kirstine Petersen
1840-1911
Kirstine Petersen
F:
18 nov. 1840
Skærbæk s. (Melby)
D:
30 nov. 1911
Ravsted s. (Hynding)
Jacob Matzen Hansen
1839-1914
Jacob Matzen Hansen
F:
25 maj 1839
Ravsted s. (Hynding)
G:
11 nov. 1862
Ravsted
D:
7 jul. 1914
Ravsted s. (Hynding)
Niels Feddersen Petersen
1842-1875
Niels Feddersen Petersen
F:
14 nov. 1842
D:
TIDL. 1875
Lauritz Hansen Petersen
1845-
Lauritz Hansen Petersen
F:
16 jan. 1845
Margrethe Bothilde Hansen
1850-
Margrethe Bothilde Hansen
F:
21 sep. 1850
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
21 nov. 1868
Skærbæk
Caroline Marie Petersen
1846-1847
Caroline Marie Petersen
F:
28 okt. 1846
D:
3 mar. 1847
Adolph Petersen
1848-1848
Adolph Petersen
F:
4 feb. 1848
D:
6 feb. 1848
Carl Christian Olaf Petersen
1849-
Carl Christian Olaf Petersen
F:
29 jul. 1849
Ester Marie Otzen
1847-
Ester Marie Otzen
F:
17 sep. 1847
Vilslev s. (Hillerup)
G:
3 dec. 1875
Vilslev
Jens Lorenzen Petersen
1851-1875
Jens Lorenzen Petersen
F:
16 nov. 1851
D:
TIDL. 1875
Jannik Petersen
1799-1875
Jannik Petersen
F:
1 mar. 1799
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
28 sep. 1839
Skærbæk
D:
24 nov. 1875
Roager s. (Ø. Åbølling)
Niels Andersen
1840-
Niels Andersen
F:
1 jun. 1840
Mjolden s. (Ottersbøl)
Maria Catharina Knudsen
1846-1911
Maria Catharina Knudsen
F:
15 nov. 1846
Højer
G:
15 okt. 1869
Højer
D:
26 dec. 1911
Højer
Niels Feddersen Andersen
1845-
Niels Feddersen Andersen
F:
20 mar. 1845
Mjolden s. (Ottersbøl)
Marie Andersen
1850-
Marie Andersen
F:
15 dec. 1850
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ditlev Lausen Vodder
1852-
Ditlev Lausen Vodder
F:
2 feb. 1852
G:
6 nov. 1878
Helene Margarethe Andersen
1853-1931
Helene Margarethe Andersen
F:
9 dec. 1853
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
25 mar. 1931
Hans Brodersen Hansen
1847-1881
Hans Brodersen Hansen
F:
17 dec. 1847
Mjolden s. (Forballum)
G:
20 maj 1873
D:
26 jul. 1881
Peder Gotfred Johansen
1847-1939
Peder Gotfred Johansen
F:
28 dec. 1847
G:
9 dec. 1882
D:
28 maj 1939
Botille Nielsdatter
1818-1882
Botille Nielsdatter
F:
23 aug. 1818
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
27 maj 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
Okke Andersen
1809-1884
Okke Andersen
F:
1809
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
31 okt. 1839
D:
21 jul. 1884
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ane Marie Feddersen
1833-1903
Ane Marie Feddersen
F:
14 jun. 1833
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
1 mar. 1903
Skærbæk s. (Gjesing)
Jens Thomsen Hansen
1819-1915
Jens Thomsen Hansen
F:
29 nov. 1819
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
25 okt. 1856
Mjolden
D:
5 Okt 1915
Mjolden s. (Ottersbøl)
Jens Andersen Hansen
1862-1862
Jens Andersen Hansen
F:
5 feb. 1862
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
25 feb. 1862
Mjolden s. (Ottersbøl)
Dødfødt søn
1862-1862
Dødfødt søn
F:
5 feb. 1862
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
5 feb. 1862
Mjolden s. (Ottersbøl)
Jens Andersen Hansen
1863-
Jens Andersen Hansen
F:
5 jul. 1863
Mjolden s. (Ottersbøl)
Maren Hansen
1865-
Maren Hansen
F:
7 dec. 1865
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anne Marie Hansen
1868-
Anne Marie Hansen
F:
28 apr. 1868
Mjolden s. (Ottersbøl)
Niels Feddersen Hansen
1871-
Niels Feddersen Hansen
F:
4 jan. 1871
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anne Kirstine Feddersen
1837-
Anne Kirstine Feddersen
F:
29 jan. 1837
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anders Lausten Hansen
1829-
Anders Lausten Hansen
F:
29 maj 1829
Randerup
G:
30 apr. 1861
Mjolden
Maren Jensdatter
ca. 1794-1859
Maren Jensdatter
F:
ca. 1794
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
21 jul. 1859
Mjolden s. (Ottersbøl)
Niels Feddersen
ca. 1791-1841
Niels Feddersen
F:
ca. 1791
Mjolden s. (Hybjerg)
G:
ca. 1812
D:
31 jan. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl)
Jens Lausten Hansen
ca. 1763-1846
Jens Lausten Hansen
F:
ca. 1763
fmtl. Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
1 jan. 1846
Mjolden s. (Ottersbøl)
Cathrine Marie Andreasdatter
ca. 1768-1813
Cathrine Marie Andreasdatter
F:
ca. 1768
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
1813
Mjolden s. (Ottersbøl)
Maren Jensdatter
1727-
Maren Jensdatter
F:
14 dec. 1727
Ballum s. (Kringelum)
Hans Pedersen Alslev
1725-ca. 1777
Hans Pedersen Alslev
F:
o. 1715/25
fmtl. Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
15 okt. 1750
Ballum
D:
ca. 1777
Mjolden s. (Ottersbøl)
Maren Hansdatter
1688-ca. 1729
Maren Hansdatter
F:
27 aug. 1688
Ballum s. (Kringelum)
D:
ca. 1728/29
Ballum s. (Kringelum)
Jens Lauridsen
ca. 1683-1747
Jens Lauridsen
F:
ca. 1683
D:
24 jul. 1747
Ballum s. (Kringelum)
Anne Moritzdatter
ca. 1654-1689
Anne Moritzdatter
F:
ca. 1654
Ballum s. (Vesterende)
D:
1689
Ballum s. (Kringelum)
Hans Andersen
ca. 1644-1696
Hans Andersen
F:
ca. 1644
fmtl. Ballum s. (Kringelum)
D:
1696
Ballum s. (Kringelum)
Hans Thomsen
1704-1704
Hans Thomsen
F:
1704
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
fmtl. 1704
Ballum s. (Bodsbøl)
Merret Thomasdatter
1705-
Merret Thomasdatter
F:
1705
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Thomsen
1706-1724
Hans Thomsen
F:
1706
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
senest 1724
Christen Thomsen Smed
1709-1769
Christen Thomsen Smed
F:
1709
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
3 okt. 1769
Ballum s. (Bodsbøl)
Ellen Hansdatter
1703-
Ellen Hansdatter
F:
1703
Ballum s. (Østerende)
Maren Thomasdatter
1711-1724
Maren Thomasdatter
F:
1711
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
senest 1724
Mette Lauritzdatter
1744-1748
Mette Lauritzdatter
F:
5 sep. 1744
Ballum s. (Husum)
D:
25 apr. 1748
Ballum s. (Husum)
Dødfødt datter
1745-1745
Dødfødt datter
F:
28 nov. 1745
Ballum s. (Husum)
D:
28 nov. 1745
Ballum s. (Husum)
Dorthe Lauritzdatter
1745-
Dorthe Lauritzdatter
F:
28 nov. 1745
Ballum s. (Husum)
Thomas Lauritzen
1748-1748
Thomas Lauritzen
F:
10 okt. 1748
Ballum s. (Husum)
D:
11 nov. 1748
Ballum s. (Husum)
Mette Lauritzdatter
1748-1749
Mette Lauritzdatter
F:
10 okt. 1748
Ballum s. (Husum)
D:
6 jul. 1749
Ballum s. (Husum)
Margrethe Thomasdatter
1714-1748
Margrethe Thomasdatter
F:
1714
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
19 okt. 1748
Ballum s. (Husum)
Lauritz Tygesen
1714-1776
Lauritz Tygesen
F:
1714
Ballum s. (Rejsby)
G:
20 dec. 1743
Ballum
D:
senest 1776
Hans Thomsen Smed, senere Schmidt
1716-1790
Hans Thomsen Smed, senere Schmidt
F:
1716
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
26 jan. 1790
Hjerpsted s. (Koldby)
Kirsten Lauritzdatter
Bodil Andreasdatter
Moritz Thomsen
1718-1730
Moritz Thomsen
F:
fmtl. 1718
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
1724/30
Johannes Thomsen Smed
1721-1743
Johannes Thomsen Smed
F:
27 feb. 1721
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
1743
Holland
Maren Thomasdatter
1723-
Maren Thomasdatter
F:
5 jun. 1723
Ballum s. (Bodsbøl)
Dorthe Christensdatter
1684-ca. 1724
Dorthe Christensdatter
F:
3 feb. 1684
Ballum s. (Vesterende)
D:
ca. 1724
Ballum s. (Vesterende)
Thomas Hansen Smed
1680-ca. 1730
Thomas Hansen Smed
F:
o. 1675/80
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
ca. 1730
Ballum s. (Bodsbøl)
Jep Christensen
1685-
Jep Christensen
F:
16 nov. 1685
Ballum s. (Vesterende)
Moritz Christensen
1688-1720
Moritz Christensen
F:
17 mar. 1688
Ballum s. (Vesterende)
D:
senest 1720
København
Dorthe Christensdatter
1690-
Dorthe Christensdatter
F:
20 aug. 1690
Ballum s. (Vesterende)
Peder Jepsen
-1748
Peder Jepsen
D:
senest 1748
Hviding s. (Råhede)
Peder Christensen
1692-1692
Peder Christensen
F:
1692
Ballum s. (Vesterende)
D:
1692
Ballum s. (Vesterende)
Merret Moritzdatter
ca. 1654-1692
Merret Moritzdatter
F:
ca. 1654
Ballum s. (Vesterende)
D:
1692
Ballum s. (Vesterende)
Christen Jepsen
Dorthe Hansdatter
1625-
Dorthe Hansdatter
F:
o. 1620/25
fmtl. Højer s. (Rudbøl)
Moritz Hansen
ca. 1617-1691
Moritz Hansen
F:
ca. 1614/17
D:
1691
Ballum s. (Vesterende)
Peter Henningsen
1736-1808
Peter Henningsen
F:
1736
D:
5 jun. 1808
Matthias Valentiner
1756-1827
Matthias Valentiner
F:
2 mar. 1756
D:
19 aug. 1827
Conrad Christian Møller
ca. 1806-
Conrad Christian Møller
F:
ca. 1806
Hedvig Magdalene Møller
-1896
Hedvig Magdalene Møller
D:
1896
NN von Nygaard
Anna Catharina Boysen
1778-
Anna Catharina Boysen
F:
26 jul. 1778
Georg Ludwig Møller
Georg Ludwig Møller
G:
15 mar. 1804
Grumtoft
Marcus Hinrich Christian Boysen
1781-1809
Marcus Hinrich Christian Boysen
F:
26 sep. 1781
D:
13 maj 1809
Slesvig
Nicoline Sophie Juliane Schmidt
1816-1888
Nicoline Sophie Juliane Schmidt
F:
1 jul. 1816
D:
6 jun. 1888
Friedrich Carl Anton Ludwig August Georg Jacobsen
1806-1865
Friedrich Carl Anton Ludwig August Georg Jacobsen
F:
13 apr. 1806
G:
1842
D:
3 okt. 1865
Anna Magdalene Wilhelmine Schmidt
1822-
Anna Magdalene Wilhelmine Schmidt
F:
16 maj 1822
Grumtoft
Sophie Elisabeth Boysen
1786-1861
Sophie Elisabeth Boysen
F:
26 maj 1786
D:
21 okt. 1861
Nicolaus Schmidt
-1864
Nicolaus Schmidt
G:
22 sep. 1815
Grumtoft
D:
1864
Christian Ludwig Vollertsen
1818-
Christian Ludwig Vollertsen
F:
31 dec. 1818
Henriette Møller
Henriette Møller
G:
9 mar. 1848
Emil Eduard Vollertsen
1821-
Emil Eduard Vollertsen
F:
9 jan. 1821
Luise Magdalene Vollertsen
1822-
Luise Magdalene Vollertsen
F:
12 dec. 1822
Juliane Marie Boysen
1790-
Juliane Marie Boysen
F:
21 jun. 1790
Carl Friedrich Vollertsen
1792-1850
Carl Friedrich Vollertsen
F:
24 jan. 1792
Grumtoft
G:
15 jun. 1817
Grumtoft
D:
29 sep. 1850
Fiel ved Tønning
Catharina Magdalene Valentiner
1757-
Catharina Magdalene Valentiner
F:
2 okt. 1757
Sønnich Marcussen, senere Boysen
1742-1815
Sønnich Marcussen, senere Boysen
F:
25 jan. 1742
Møgeltønder
G:
11 apr. 1777
D:
18 mar. 1815
Grumtoft
Catharina Dorothea Valentiner
1759-
Catharina Dorothea Valentiner
F:
29 apr. 1759
Sophus von Lachmann
Anna Joachimine Valentiner
1760-1761
Anna Joachimine Valentiner
F:
8 okt. 1760
D:
14 jan. 1761
Anna Christine Valentiner
1788-1845
Anna Christine Valentiner
F:
15 mar. 1788
D:
TIDLIGST 1845
Henrich Christian Valentiner
1789-1828
Henrich Christian Valentiner
F:
1 okt. 1789
D:
1 jun. 1828
Åstrup s. (Stendetgård)
Lene Schrøder
1823-1884
Lene Schrøder
F:
15 jan. 1823
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
D:
20 aug. 1884
Husby s. (Adlerhuset)
Christian Ewertz
1813-1899
Christian Ewertz
F:
1813
Husby s. (Adlerhuset)
G:
31 jul. 1847
Sdr. Stenderup
D:
9 jun. 1899
Udby s. (Dyregård)
Anna Cathrine Schrøder
1824-1903
Anna Cathrine Schrøder
F:
28 jul. 1824
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
D:
1 nov. 1903
Odder s. (Vejlshus)
Wilhelm Frederik Georg Schrøder
1824-1901
Wilhelm Frederik Georg Schrøder
F:
31 jan. 1824
Bjerning s. (Ulfshus)
D:
5 sep. 1901
Odder s. (Vejlshus)
Peter Schrøder
1826-
Peter Schrøder
F:
2 feb. 1826
Sdr. Stenderup s. (Vejlshus)
Juliane Albine Nissen
1824-
Juliane Albine Nissen
F:
21 jul. 1824
Harte s. (Ejstrup)
G:
27 dec. 1850
Sdr. Stenderup
Jacobine Schrøder
1827-1913
Jacobine Schrøder
F:
28 jan. 1827
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
D:
6 jun. 1913
Vejle
Jørgen Clausen Thygesen
-1893
Jørgen Clausen Thygesen
D:
12 jan. 1893
Vejle
Johanne Sofie Ida Schrøder
1828-
Johanne Sofie Ida Schrøder
F:
4 feb. 1828
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
Jacob Christian Schrøder
1830-
Jacob Christian Schrøder
F:
23 jan. 1830
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
Marie Cathrine Christine Schrøder
1835-1843
Marie Cathrine Christine Schrøder
F:
22 mar. 1835
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
D:
27 apr. 1843
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
Juliane Valentiner
1793-1868
Juliane Valentiner
F:
18 jan. 1793
D:
16 jun. 1868
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
Frederik Ferdinand Schrøder
1790-1856
Frederik Ferdinand Schrøder
F:
2 feb. 1790
Aabenraa
G:
26 sep. 1821
Åstrup
D:
24 apr. 1856
Sdr. Stenderup s. (Selliumhave)
Jacob Valentiner
1762-1845
Jacob Valentiner
F:
8 okt. 1762
Flensborg
D:
13 okt. 1845
Vonsild
Anna Cathrine Svankjær
1757-1825
Anna Cathrine Svankjær
F:
3 apr. 1757
Nørhå
G:
10 jun. 1787
D:
16 dec. 1825
Ida Fabricius
Emma Fabricius
Christian Hermann Fabricius
Gude Marie Gerhardine Fabricius
Christian Friedrich Carl Decker
1818-1864
Christian Friedrich Carl Decker
F:
10 mar. 1818
Tønder
D:
22 jul. 1864
Nortorf
Cäcilie Fabricius
Anna Margrethe Esmarch
1786-1845
Anna Margrethe Esmarch
F:
20 feb. 1786
D:
28 dec. 1845
Hinrich Erich Fabricius
1776-1845
Hinrich Erich Fabricius
F:
29 apr. 1776
Sattrup
G:
2 maj 1818
D:
22 dec. 1845
Itzehoe
Caroline Wilhelmine Henriette Esmarch
1789-1835
Caroline Wilhelmine Henriette Esmarch
F:
20 nov. 1789
D:
1835
H.B. Hinck
Margrethe Valentiner
1763-1789
Margrethe Valentiner
F:
17 jul. 1763
D:
1 maj 1789
Christian Hieronymus Esmarch
1752-1820
Christian Hieronymus Esmarch
F:
6 dec. 1752
Böel, Angel
G:
14 nov. 1784
Slesvig
D:
17 maj 1820
Rendsborg
Caroline Tugendreich Adelheit Reiche
1788-
Caroline Tugendreich Adelheit Reiche
F:
1788
Friedrich Heinrich Jens Reiche
1789-1861
Friedrich Heinrich Jens Reiche
F:
2 jun. 1789
D:
26 jul. 1861
Louise Jacobine Josephine Jacobsen
1793-
Louise Jacobine Josephine Jacobsen
F:
1793
København
Louise Sophie Juliane Reiche
1791-
Louise Sophie Juliane Reiche
F:
1791
Sophus Georg Heinrich Reiche
1793-
Sophus Georg Heinrich Reiche
F:
1793
Hieronymus Carl Jacob Reiche
1795-
Hieronymus Carl Jacob Reiche
F:
1795
Ferdinand August Wilhelm Reiche
1796-1834
Ferdinand August Wilhelm Reiche
F:
1796
D:
1834
Dorothea Hedwig Völckers
Matthias Wilhelm Reiche
1798-1858
Matthias Wilhelm Reiche
F:
6 sep. 1798
D:
1858
Ludwig Christian Hartwig Alexander Reiche
1800-
Ludwig Christian Hartwig Alexander Reiche
F:
1800
Anna Catharina Valentiner
1764-1821
Anna Catharina Valentiner
F:
19 dec. 1764
D:
11 apr. 1821
Friedrich Johann Carl Reiche
1746-1810
Friedrich Johann Carl Reiche
F:
2 maj 1746
Sangerhausen (Sachsen-Anhalt)
D:
23 sep. 1810
Borby s. (Rögen) ved Eckernförde
Henriette Valentiner
1793-1880
Henriette Valentiner
F:
21 maj 1793
D:
1880
NN Prokopowitsch
NN Prokopowitsch
G:
dec. 1814
NN Bach
-1858
NN Bach
D:
1858
Heinrich Christian Valentiner
1767-1831
Heinrich Christian Valentiner
F:
20 nov. 1767
D:
19 sep. 1831
Margrethe Katharina Lafrenz
1775-1797
Margrethe Katharina Lafrenz
F:
1775
G:
1792
D:
4 nov. 1797
Anna Charlotte Valentiner
1800-1845
Anna Charlotte Valentiner
F:
4 aug. 1800
D:
16 maj 1845
Paul Paulsen Henningsen
1791-1861
Paul Paulsen Henningsen
F:
26 okt. 1791
G:
13 maj 1817
D:
1861
Heinrich Christian Hermann Valentiner
1830-
Heinrich Christian Hermann Valentiner
F:
29 maj 1830
Snesere s. (Bredeshave)
Josefine Koop
Josefine Koop
G:
1857
Adelheid Johanne Valentiner
1831-1857
Adelheid Johanne Valentiner
F:
15 aug. 1831
Snesere s. (Bredeshave)
D:
1857
Adelheid Margrethe Ernestine Valentiner
1833-1908
Adelheid Margrethe Ernestine Valentiner
F:
22 apr. 1833
Snesere s. (Bredeshave)
D:
19 nov. 1908
Frederiksberg
Johan Christian Julius Holm
1828-1909
Johan Christian Julius Holm
F:
22 feb. 1828
København
G:
18 okt. 1854
D:
6 mar. 1909
Vilhelmine Theodore Valentiner
1835-1846
Vilhelmine Theodore Valentiner
F:
4 sep. 1835
Snesere s. (Bredeshave)
D:
6 nov. 1846
Holtug s. (Gjorslev)
Gustav Valentiner
1837-1923
Gustav Valentiner
F:
21 aug. 1837
Snesere s. (Bredeshave)
D:
20 maj 1923
Elisabeth Maria Claudine Brun
1850-1924
Elisabeth Maria Claudine Brun
F:
24 mar. 1850
Fanefjord
G:
20 jun. 1871
Vium
D:
29 nov. 1924
Carl Frederik Valentiner
1839-1915
Carl Frederik Valentiner
F:
9 jul. 1839
Holtug s. (Gjorslev)
D:
1915
Elisabeth Thorbald
1832-1923
Elisabeth Thorbald
F:
12 feb. 1832
G:
1866
D:
1923
Ulrik Christian Valentiner
1802-1884
Ulrik Christian Valentiner
F:
15 feb. 1802
D:
8 apr. 1884
Frederiksberg
Elise Fiehn
1807-1841
Elise Fiehn
F:
15 okt. 1807
G:
1829
D:
3 sep. 1841
København (Frederiks Hosp.)
Charlotte Elise Valentiner
1843-
Charlotte Elise Valentiner
F:
17 sep. 1843
Holtug s. (Gjorslev)
Christian Ulrik Valentiner
1845-
Christian Ulrik Valentiner
F:
26 maj 1845
Holtug s. (Gjorslev)
Wilhelm Theodor Valentiner
1847-
Wilhelm Theodor Valentiner
F:
22 apr. 1847
Holtug s. (Gjorslev)
Herman Valentiner
1850-1913
Herman Valentiner
F:
8 maj 1850
Holtug s. (Gjorslev)
D:
17 sep. 1913
Frederiksberg
Margrethe Henriette Nannestad
1858-1934
Margrethe Henriette Nannestad
F:
17 aug. 1858
Ålum s. (Fussingø)
G:
28 dec. 1879
D:
16 jun. 1934
Julie Valentiner
1852-1858
Julie Valentiner
F:
14 apr. 1852
Holtug s. (Gjorslev)
D:
10 jun. 1858
Holtug s. (Gjorslev)
Ernst Christian Valentiner
1854-1940
Ernst Christian Valentiner
F:
22 jan. 1854
Holtug s. (Gjorslev)
D:
1940
Caroline Sophie Olsen
1853-
Caroline Sophie Olsen
F:
22 mar. 1853
G:
3 nov. 1880
Johanne Valentiner
1856-1858
Johanne Valentiner
F:
4 nov. 1856
Holtug s. (Gjorslev)
D:
17 jun. 1858
Holtug s. (Gjorslev)
Marie Valentiner
1859-
Marie Valentiner
F:
31 aug. 1859
Holtug s. (Gjorslev)
Elise Valentiner
1864-1866
Elise Valentiner
F:
21 jul. 1864
Holtug s. (Gjorslev)
D:
28 mar. 1866
Holtug s. (Gjorslev)
Charlotte Julie Nestore Crone
1821-1871
Charlotte Julie Nestore Crone
F:
27 jan. 1821
Stege
G:
26 nov. 1842
Holtug
D:
4 feb. 1871
Frederiksberg
Anette Fogh
1823-
Anette Fogh
F:
12 mar. 1823
G:
1873
Adolf Heinrich Valentiner
1832-
Adolf Heinrich Valentiner
F:
7 apr. 1832
Greve s. (Gjeddesdal)
Heinrich Nicolaj Valentiner
1834-1921
Heinrich Nicolaj Valentiner
F:
3 mar. 1834
Greve s. (Gjeddesdal)
D:
16 feb. 1921
Frederiksberg
Julie Elisabeth Augusta Larpent de Tribian
1831-1899
Julie Elisabeth Augusta Larpent de Tribian
F:
19 jun. 1831
Frederiksberg
G:
15 maj 1857
D:
29 nov. 1899
Elisabeth Adelheid Valentiner
1836-1876
Elisabeth Adelheid Valentiner
F:
1 apr. 1836
København
D:
8 maj 1876
Frederiksberg
William Ferdinand Branth
1837-1867
William Ferdinand Branth
F:
4 dec. 1837
Ålborg
G:
3 jun. 1861
Greve
D:
8 jul. 1867
Undløse s. (Kongsdal)
Julie Marie Valentiner
1838-1846
Julie Marie Valentiner
F:
28 nov. 1838
København
D:
22 mar. 1846
Charlotte Frederikke Valentiner
1842-1930
Charlotte Frederikke Valentiner
F:
2 nov. 1842
København
D:
9 feb. 1930
Frederiksberg
Frants Georg Adolph Henningsen
-1867
Frants Georg Adolph Henningsen
G:
1865
D:
1867
Frederik Christian Sciavitsky Dalberg
1841-1888
Frederik Christian Sciavitsky Dalberg
F:
17 dec. 1841
D:
16 feb. 1888
Julius Christian Poul Valentiner
1850-1915
Julius Christian Poul Valentiner
F:
8 aug. 1850
Greve s. (Gjeddesdal)
D:
22 jul. 1915
København
Bolette Sofie Elisabeth Lind
1850-1920
Bolette Sofie Elisabeth Lind
F:
28 apr. 1850
G:
20 maj 1874
D:
29 jan. 1920
København
Betty Valentiner
1855-
Betty Valentiner
F:
1855
København
Adolf Valentiner
1803-1868
Adolf Valentiner
F:
4 jul. 1803
D:
23 maj 1868
Cathrine Elisabeth Jacobsen
1811-1894
Cathrine Elisabeth Jacobsen
F:
21 jun. 1811
G:
3 jun. 1831
D:
13 feb. 1894
Friderikke Louise Valentiner
1805-1870
Friderikke Louise Valentiner
F:
23 apr. 1805
D:
jan. 1870
NN Geffken
NN Geffken
G:
30 aug. 1825
Adelheid Valentiner
1843-1845
Adelheid Valentiner
F:
30 jan. 1843
D:
4 jun. 1845
Elisabeth Valentiner
1845-
Elisabeth Valentiner
F:
27 sep. 1845
Charlotte Valentiner
1848-
Charlotte Valentiner
F:
17 maj 1848
Wilhelm Heinrich Valentiner
1806-1856
Wilhelm Heinrich Valentiner
F:
20 dec. 1806
D:
2 dec. 1856
Julie Jacobsen
1815-
Julie Jacobsen
F:
31 jul. 1815
G:
2 maj 1839
Vilhelm Ernst Christian Valentiner
1839-
Vilhelm Ernst Christian Valentiner
F:
2 nov. 1839
Honora Downs
-1881
Honora Downs
G:
Cincinnati (U.S.A.)
D:
1881
Mary Highly Forward
1835-
Mary Highly Forward
F:
3 mar. 1835
Louise Pouline Julie Valentiner
1842-
Louise Pouline Julie Valentiner
F:
21 nov. 1842
Nicoline Frederikke Valentiner
1845-
Nicoline Frederikke Valentiner
F:
22 okt. 1845
Theodor Falck
Theodor Falck
G:
1864
J. Lammer
Anna Marie Adolphine Valentiner
1847-
Anna Marie Adolphine Valentiner
F:
22 jun. 1847
Ernst Theodor Valentiner
1809-1867
Ernst Theodor Valentiner
F:
21 feb. 1809
D:
31 maj 1867
Rosalie Isabelle Augusta Th. Wiedemann
1812-1847
Rosalie Isabelle Augusta Th. Wiedemann
F:
31 jul. 1812
G:
17 sep. 1838
D:
30 jun. 1847
Theodor Ernst Michael Valentiner
1856-
Theodor Ernst Michael Valentiner
F:
2 jan. 1856
Johannes Adolf Nicolai Valentiner
1858-
Johannes Adolf Nicolai Valentiner
F:
6 mar. 1858
Herman Carl Heinrich Valentiner
1860-
Herman Carl Heinrich Valentiner
F:
11 mar. 1860
Margrethe Dorothea Juliane H. Falck
1821-1874
Margrethe Dorothea Juliane H. Falck
F:
29 apr. 1821
G:
1854
D:
okt. 1874
Hermina Valentiner
1839-1917
Hermina Valentiner
F:
23 nov. 1839
Søholm (Stevns)
D:
13 maj 1917
Frederiksberg
Ole Henrik Benedictus Olrik
1830-1890
Ole Henrik Benedictus Olrik
F:
24 maj 1830
København (Garnisons s.)
G:
20 maj 1859
Frederiksberg
D:
2 jan. 1890
Frederiksberg
Herman Valentiner
1811-1892
Herman Valentiner
F:
27 mar. 1811
D:
1892
Nicoline Jacobsen
1802-1893
Nicoline Jacobsen
F:
22 sep. 1802
G:
6 jun. 1835
D:
1893
Gustav Valentiner
1811-1836
Gustav Valentiner
F:
2 jun. 1811
D:
7 apr. 1836
Julie Jacobsen
1815-
Julie Jacobsen
F:
31 jul. 1815
G:
11 jun. 1835
Adolphine Ernestine Valentiner
1818-
Adolphine Ernestine Valentiner
F:
6 feb. 1818
G. Lange
-1862
G. Lange
G:
9 nov. 1838
D:
1862
Australien
Adelheid Margrethe Ernestine Gähler
1776-1844
Adelheid Margrethe Ernestine Gähler
F:
12 nov. 1776
G:
30 aug. 1799
D:
2 maj 1844
Anna Joachimine Valentiner
1769-1769
Anna Joachimine Valentiner
F:
6 maj 1769
D:
26 maj 1769
Anna Catharina Henningsen
1738-1769
Anna Catharina Henningsen
F:
1738
D:
13 maj 1769
Hinrich Christian Valentiner
1722-1782
Hinrich Christian Valentiner
F:
25 mar. 1722
D:
16 aug. 1782
Thomas Henningsen
1740-1786
Thomas Henningsen
F:
1740
D:
SENEST 1786
Anna Henningsen
1742-1746
Anna Henningsen
F:
1742
D:
6 aug. 1746
Abraham Matthias Rüdiger
1781-
Abraham Matthias Rüdiger
F:
12 nov. 1781
Catharina Maria Magdalene Rüdiger
1783-1785
Catharina Maria Magdalene Rüdiger
F:
23 nov. 1783
D:
5 jan. 1785
Catharina Magdalene Henningsen
1744-1794
Catharina Magdalene Henningsen
F:
1744
D:
24 feb. 1794
Abraham Matthias Rüdiger
1731-1786
Abraham Matthias Rüdiger
F:
1731
Jernløse
G:
28 nov. 1777
D:
19 mar. 1786
Tønder
Margrethe Hedvig Henningsen
1745-1746
Margrethe Hedvig Henningsen
F:
1745
D:
28 jul. 1746
Anna Henningsen
1746-
Anna Henningsen
F:
1746
Catharina Magdalene Henningsen
ca. 1789-
Catharina Magdalene Henningsen
F:
ca. 1789
Thomas Thomsen
Paul Paulsen Henningsen
1791-1861
Paul Paulsen Henningsen
F:
26 okt. 1791
D:
1861
Anna Charlotte Valentiner
1800-1845
Anna Charlotte Valentiner
F:
4 aug. 1800
G:
13 maj 1817
D:
16 maj 1845
Georg Henningsen
1748-1823
Georg Henningsen
F:
1748
D:
29 maj 1823
Elsabe Paulsen
1755-1822
Elsabe Paulsen
F:
24 dec. 1755
Flensborg
D:
24 apr. 1822
Kappel
Esther Henningsen
1749-1825
Esther Henningsen
F:
1749
D:
15 nov. 1825
Johan Christian Henningsen
1750-1758
Johan Christian Henningsen
F:
1750
D:
24 jul. 1758
Mathias Henningsen
1751-1795
Mathias Henningsen
F:
1751
D:
5 maj 1795
Wilhelm Henningsen
1752-1753
Wilhelm Henningsen
F:
1752
D:
1753
Jacob Henningsen
1754-1767
Jacob Henningsen
F:
1754
D:
4 apr. 1767
Margrethe Cæcilie Henningsen
1755-1827
Margrethe Cæcilie Henningsen
F:
1755
D:
30 maj 1827
Agathe Henningsen
1757-1774
Agathe Henningsen
F:
1757
D:
1774
Johannes Henningsen
1758-1786
Johannes Henningsen
F:
1758
D:
SENEST 1786
Catharina Magdalene Thomsen
ca. 1717-1786
Catharina Magdalene Thomsen
F:
ca. 1717
D:
1786
Jacob Henningsen
ca. 1708-1758
Jacob Henningsen
F:
ca. 1708
G:
1736
D:
27 feb. 1758
Thomas Thomsen
1682-1720
Thomas Thomsen
F:
25 jul. 1682
Højer s. (Rudbølgård)
D:
5 jun. 1720
Anna Nisdatter
Andreas Thomsen
1719-fmtl. som barn
Andreas Thomsen
F:
16 sep. 1719
Ballum s. (Vesterende)
D:
fmtl. som barn
Peter Thomsen
1720-fmtl. som barn
Peter Thomsen
F:
17 jul. 1720
Ballum s. (Vesterende)
D:
fmtl. som barn
Peter Thomsen
1726-1752
Peter Thomsen
F:
1 jun. 1726
Ballum s. (Vesterende)
D:
17 aug. 1752
Møgeltønder
Andreas Thomsen
1728-
Andreas Thomsen
F:
4 aug. 1728
Ballum s. (Vesterende)
Hans Schack Fischer
1754-1754
Hans Schack Fischer
F:
13 sep. 1754
Ballum s. (Vesterende)
D:
19 sep. 1754
Ballum s. (Vesterende)
Anne Sophie Fischer
1754-1754
Anne Sophie Fischer
F:
13 sep. 1754
Ballum s. (Vesterende)
D:
25 sep. 1754
Ballum s. (Vesterende)
Leene Marie Thomsen
1730-1755
Leene Marie Thomsen
F:
29 jun. 1730
Ballum s. (Vesterende)
D:
1-2 jan. 1755
Ballum s. (Vesterende)
Lars Christopher Fischer
ca. 1710-1764
Lars Christopher Fischer
F:
ca. 1709/10
G:
9 jan. 1752
Ballum
D:
22 apr. 1764
Ballum s. (Vesterende)
Detlef Thomsen
1732-1752
Detlef Thomsen
F:
25 okt. 1732
Ballum s. (Vesterende)
D:
10 jun. 1752
Ballum s. (Vesterende)
Paul Thomsen
1759-1759
Paul Thomsen
F:
1759
Højer
D:
1759
Højer
Paul Thomsen
1760-1784
Paul Thomsen
F:
1760
Højer
D:
12 jun. 1784
Højer
Dorothea Elisabeth Thomsen
1762-1769
Dorothea Elisabeth Thomsen
F:
1762
Højer
D:
19 jun. 1769
Højer
Hans Thomsen
1765-1822
Hans Thomsen
F:
25 maj 1765
Højer
D:
25 nov. 1822
Højer
Kirstine Boysen
1760-1790
Kirstine Boysen
F:
1760
Emmerlev
D:
19 Okt 1790
Højer
Johanne Thomsen
1767-1771
Johanne Thomsen
F:
10 dec. 1767
Højer
D:
12 nov. 1771
Højer
Thomas Thomsen
1735-1768
Thomas Thomsen
F:
1735
Ballum s. (Vesterende)
D:
17 aug. 1768
Højer
Magdalene Boysen
Paul Thomsen
1684-1753
Paul Thomsen
F:
7 mar. 1684
Højer s. (Rudbøl)
D:
27 mar. 1753
Ballum s. (Vesterende)
Dorothea Elisabeth Detlefsdatter
1699-1750
Dorothea Elisabeth Detlefsdatter
F:
1699
Ballum s. (Vesterende)
D:
24 jun. 1750
Ballum s. (Vesterende)
Thomas Todsen
1740-1824
Thomas Todsen
F:
1740
Højer
D:
20 feb. 1824
Ubjerg
Helene Catharina Holm
1749-1831
Helene Catharina Holm
F:
1749
Højer s. (Poppenbøl)
G:
4 dec. 1781
Ubjerg
D:
8 jan. 1831
Ubjerg
Peter Todsen
ca. 1711-1793
Peter Todsen
F:
ca. 1711
D:
27 nov. 1793
Højer
Christine Hansdatter Schmidt
1706-1750
Christine Hansdatter Schmidt
F:
o. 1702/06
Højer
G:
1739
Højer
D:
1750
Højer
Nicolai Todsen
ca. 1715-1765
Nicolai Todsen
F:
ca. 1715
D:
20 aug. 1765
Højer s. (Rudbøl)
Anna Jensdatter
ca. 1719-1779
Anna Jensdatter
F:
ca. 1719
Højer s. (Rudbøl)
D:
22 nov. 1779
Højer s. (Rudbøl)
Catharina Thomsen
1686-1734
Catharina Thomsen
F:
23 jan. 1686
Højer s. (Rudbølgård)
D:
11 mar. 1734
Højer s. (Rudbøl)
Andreas Todsen
1670-1729
Andreas Todsen
F:
1670
D:
28 mar. 1729
Ida Amalie Bluhme
1748-1788
Ida Amalie Bluhme
F:
1748
D:
28 feb. 1788
Nortorf
Heinrich Ludwig Domeier
1733-1807
Heinrich Ludwig Domeier
F:
17 nov. 1733
Moringen
D:
5 sep. 1807
Nortorf
Esther Bluhme
1750-
Esther Bluhme
F:
1750
Reinhold Holst
1723-1775
Reinhold Holst
F:
1723
D:
1775
Johannes Andreas Bluhme
1755-1790
Johannes Andreas Bluhme
F:
29 nov. 1755
D:
28 dec. 1790
Catharina Dorothea Lange
1757-1819
Catharina Dorothea Lange
F:
1757
Petersborg
D:
6 jun. 1819
Anna Catharina Bluhme
1759-1835
Anna Catharina Bluhme
F:
1759
D:
23 apr. 1835
Carl Ferdinand Wilhelmi
-1788
Carl Ferdinand Wilhelmi
D:
F
Georg Heinrich Schmidt
1818-1900
Georg Heinrich Schmidt
F:
11 mar. 1818
Sønderborg
D:
3 sep. 1900
Sønderborg
Agnes Catharina Therese Henriette Schmidt
1820-1905
Agnes Catharina Therese Henriette Schmidt
F:
16 sep. 1820
Sønderborg
D:
17 jan. 1905
Sønderborg
Hans Andreas Detlefsen
1848-
Hans Andreas Detlefsen
F:
7 nov. 1848
Sønderborg
Jes Julius David Detlefsen
1850-
Jes Julius David Detlefsen
F:
15 jun. 1850
Sønderborg
Anna Christina Regina Detlefsen
1852-
Anna Christina Regina Detlefsen
F:
11 Okt 1852
Sønderborg
Julie Henriette Detlefsen
1854-1859
Julie Henriette Detlefsen
F:
3 Okt 1854
Sønderborg
D:
11 mar. 1859
Gråsten
Charlotte Marie Detlefsen
1857-1927
Charlotte Marie Detlefsen
F:
21 dec. 1857
Sønderborg
D:
29 aug. 1927
Julie Agnes Georgine Detlefsen
1860-
Julie Agnes Georgine Detlefsen
F:
26 jan. 1860
Gråsten
Sophus Ernst Hother Detlefsen
1861-1911
Sophus Ernst Hother Detlefsen
F:
8 dec. 1861
Gråsten
D:
17 feb. 1911
Dagmar Marie Charlotte Frandsen
1874-1938
Dagmar Marie Charlotte Frandsen
F:
3 jun. 1874
Tæbring
G:
4 Maj 1894
Randers (Skt. Mortens s.)
D:
13 jun. 1938
Dagmar Detlefsen
1864-1864
Dagmar Detlefsen
F:
2 nov. 1864
Gråsten
D:
28 nov. 1864
Gråsten
Julie Ulrice Louise Schmidt
1824-1915
Julie Ulrice Louise Schmidt
F:
12 apr. 1824
Sønderborg
D:
30 Okt 1915
København
Jes Andreas Detlefsen
1816-1885
Jes Andreas Detlefsen
F:
4 Maj 1816
Ålborg
G:
26 Maj 1845
Sønderborg
D:
1 dec. 1885
Schenefeld ved Hamborg
Hans Andreas Schmidt
1828-1828
Hans Andreas Schmidt
F:
18 mar. 1828
Sønderborg
D:
6 Maj 1828
Sønderborg
Anna Christine Burchardi
1794-1828
Anna Christine Burchardi
F:
20 aug. 1794
Sønderborg
D:
25 mar. 1828
Sønderborg
Hans Schmidt
ca. 1789-1853
Hans Schmidt
F:
ca. 1789
Hørup s. (Mjang)
D:
3 jan. 1853
Sønderborg
Georg Heinrich Burchardi
1744-1821
Georg Heinrich Burchardi
F:
16 mar. 1744
D:
11 jun. 1821
NN Bluhme
-tidligt
NN Bluhme
D:
tidligt
NN Bluhme
-tidligt
NN Bluhme
D:
tidligt
NN Bluhme
-tidligt
NN Bluhme
D:
tidligt
NN Bluhme
-tidligt
NN Bluhme
D:
tidligt
NN Bluhme
-tidligt
NN Bluhme
D:
tidligt
NN Bluhme
-tidligt
NN Bluhme
D:
tidligt
Anna Beate Thomsen
1725-1788
Anna Beate Thomsen
F:
o. 1720/25
Møgeltønder
D:
1788
Johannes Bartholomæus Bluhme
1717-1765
Johannes Bartholomæus Bluhme
F:
6 maj 1717
G:
14 okt. 1746
Møgeltønder
D:
20 jan. 1765
Jevenstedt
Sønnich Detlef Thomsen
ca. 1725-1744
Sønnich Detlef Thomsen
F:
ca. 1725
D:
1744
Peter Christian Thomsen
1731-1789
Peter Christian Thomsen
F:
1731
D:
30 mar. 1789
Anna Cathrine Margrethe Arends
1733-
Anna Cathrine Margrethe Arends
F:
1733
G:
1754
Ester Thomsen
1689-1756
Ester Thomsen
F:
4 jul. 1689
Højer s. (Rudbølgård)
D:
1756
Andreas Thomsen
1694-1772
Andreas Thomsen
F:
25 aug. 1694
Møgeltønder
D:
13 apr. 1772
Göncke Elena Thomsen
1755-1760
Göncke Elena Thomsen
F:
1755
D:
1760
Hans Lytzen Thomsen
1757-1811
Hans Lytzen Thomsen
F:
1757
D:
1811
Husum
Christine Margrethe Hansen
Christine Margrethe Hansen
G:
1807
Ester Thomasdatter
1760-1759
Ester Thomasdatter
F:
1760
D:
1759
Maria Thomasdatter
1761-1762
Maria Thomasdatter
F:
1761
D:
1762
Göncke Lena Thomasdatter
1763-1772
Göncke Lena Thomasdatter
F:
1763
D:
22 sep. 1772
Nicolai Thomsen
1764-1774
Nicolai Thomsen
F:
8 maj 1764
D:
2 feb. 1774
Thomas Thomsen
1767-1793
Thomas Thomsen
F:
28 mar. 1767
D:
8 jul. 1793
Husum
Anna Marie Margrethe Thomasdatter
1768-1774
Anna Marie Margrethe Thomasdatter
F:
15 jun. 1768
D:
19 mar. 1774
Ester Thomasdatter
1770-1773
Ester Thomasdatter
F:
17 nov. 1770
D:
17 jul. 1773
Söncke Thomsen
1772-1782
Söncke Thomsen
F:
7 jan. 1772
D:
SENEST 1782
Anna Margrethe Lytzen
1734-1810
Anna Margrethe Lytzen
F:
2 jul. 1734
D:
12 maj 1810
Husum
Thomas Todsen
ca. 1726-1773
Thomas Todsen
F:
ca. 1726
G:
1754
D:
18 jan. 1773
Aventoft s. (Ringswarf)
Sax Steensen
1730-1795
Sax Steensen
F:
1730
D:
1795
Redlef Christian Lytzen
1741-1741
Redlef Christian Lytzen
F:
1741
D:
1741
Hans Lytzen
1766-
Hans Lytzen
F:
14 sep. 1766
Nienhof
Søn
1767-1767
Søn
F:
15 dec. 1767
Nienhof
D:
15 dec. 1767
Nienhof
NN
-1786
NN
D:
SENEST 1786
NN
-1786
NN
D:
SENEST 1786
NN
-1786
NN
D:
SENEST 1786
Redlef Christian Lytzen
1743-1773
Redlef Christian Lytzen
F:
14 mar. 1743
D:
16 feb. 1773
Marie Margrethe Nisdatter
ca. 1746-1786
Marie Margrethe Nisdatter
F:
ca. 1746
D:
9 sep. 1786
Nienhof
Anna Marie Margrethe Lytzen
1783-
Anna Marie Margrethe Lytzen
F:
15 jul. 1783
Thomas Hoyer Jensen
1771-1846
Thomas Hoyer Jensen
F:
27 maj 1771
Tønder
G:
dec. 1822
D:
13 dec. 1846
Bov
Søncke Lytzen
1745-1819
Søncke Lytzen
F:
27 jul. 1745
Nykirke
D:
7 okt. 1819
Nr. Haksted
Lauretha Petræus
Lauretha Petræus
G:
13 sep. 1782
Tønder
Catharina Jessen
Catharina Jessen
G:
1787
Peter Ludwig Lytzen
1750-1773
Peter Ludwig Lytzen
F:
1750
D:
SEN. 1773
Anna Magdalene Lytzen
1753-1753
Anna Magdalene Lytzen
F:
1753
D:
1753
Maria Carstensen
1713-1782
Maria Carstensen
F:
1713
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
24 maj 1782
Hans Lytzen
1700-1773
Hans Lytzen
F:
1700
G:
23 aug. 1731
D:
14 feb. 1773
Catharina Carstensen
1717-1782
Catharina Carstensen
F:
1717
Møgeltønder s. (ved Åen (V. Anflod))
D:
23 jul. 1782
Humtrup s. (Grelsbüll)
Ebbe Sønnichsen
Anna Catharina Heinsen
1774-1812
Anna Catharina Heinsen
F:
30 okt. 1774
Humtrup s. (Grelsbøl)
D:
1812
København
Christian Wilhelm Satterup
1753-1817
Christian Wilhelm Satterup
F:
5 sep. 1753
Kolding
G:
9 sep. 1801
Christiansfeld
D:
7 dec. 1817
Christiansfeld
Ebbe Heinsen
1747-1815
Ebbe Heinsen
F:
13 feb. 1747
Humtrup s. (Grelsbøl)
D:
6 jan. 1815
Christiansfeld
Anna Cathrine Marie Ebsen
1736-1794
Anna Cathrine Marie Ebsen
F:
1736
Højer s. (Rudbøl)
G:
12 dec. 1772
D:
3 sep. 1794
Grelsbøl
Eduard Martin Achtnich
1821-
Eduard Martin Achtnich
F:
1 jul. 1821
Christiansfeld
Eugen Achtnich
1855-1855
Eugen Achtnich
F:
5 nov. 1855
Christiansfeld
D:
15 nov. 1855
Christiansfeld
Theodor Achtnich
1857-
Theodor Achtnich
F:
10 maj 1857
Christiansfeld
Waldemar Achtnich
1859-
Waldemar Achtnich
F:
7 apr. 1859
Christiansfeld
Emil Achtnich
1862-
Emil Achtnich
F:
1 feb. 1862
Christiansfeld
Käthe Schmidt
1862-
Käthe Schmidt
F:
9 nov. 1862
G:
18 maj 1887
Christiansfeld
Carl Anton Achtnich
1824-1887
Carl Anton Achtnich
F:
17 feb. 1824
Christiansfeld
D:
20 okt. 1887
Christiansfeld
Bente Catharina Henriette Pasche
1826-1910
Bente Catharina Henriette Pasche
F:
28 okt. 1826
London
G:
9 jan. 1855
Christiansfeld
D:
5 feb. 1910
Christiansfeld
Catharina Marie Heinsen
1797-1871
Catharina Marie Heinsen
F:
4 feb. 1797
Grelsbüll
D:
30 dec. 1871
Christiansfeld
Heinrich Immanuel Achtnich
1792-1858
Heinrich Immanuel Achtnich
F:
9 jun. 1792
Christiansfeld
G:
24 aug. 1820
Christiansfeld
D:
19 feb. 1858
Christiansfeld
Mette Christine Outzen
1774-
Mette Christine Outzen
F:
23 aug. 1774
Brede
G:
15 apr. 1796
Brede
Esther Heinsen
ca. 1794-1836
Esther Heinsen
F:
ca. 1794
Humtrup
D:
23 jun. 1836
Ubjerg s. (Bremsbøl)
Peter Thaysen Dethlefsen
1787-1869
Peter Thaysen Dethlefsen
F:
20 jun. 1787
Ubjerg s. (Bremsbøl)
G:
21 nov. 1817
Ubjerg
D:
10 apr. 1869
Ubjerg s. (Bremsbøl)
Anna Catharina Heinsen
Carsten Redlef Sønnichsen
1786-
Carsten Redlef Sønnichsen
F:
4 okt. 1786
Sdr. Løgum
G:
5 dec. 1806
Sdr. Løgum
Nicolai August Paysen
1834-
Nicolai August Paysen
F:
21 aug. 1834
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Caroline Sophie Margrethe Runge
ca. 1836-
Caroline Sophie Margrethe Runge
F:
ca. 1836
Sønderborg
Cicilie Catharina Paysen
1836-
Cicilie Catharina Paysen
F:
7 mar. 1836
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Anna Christine Heinsen
ca. 1799-
Anna Christine Heinsen
F:
ca. 1799
Humtrup s.
Paul Paysen
ca. 1800-
Paul Paysen
F:
ca. 1800
Peter Heinsen
ca. 1751-1817
Peter Heinsen
F:
ca. 1751
Humtrup s. (Grelsbøl)
D:
13 dec. 1817
Humtrup
Cecilie Catharina Boysen
Peter Heinsen
ca. 1715-1781
Peter Heinsen
F:
ca. 1715
D:
27 aug. 1781
Humtrup s. (Grelsbüll)
Ester Carstensen
1724-1797
Ester Carstensen
F:
1724
Møgeltønder s. (ved Åen (Vester Anflod))
D:
1797
Anna Thomsen
1694-1779
Anna Thomsen
F:
28 feb. 1694
Højer s. (Rudbølgård)
D:
18 jun. 1779
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Redlef Carstensen
1682-1727
Redlef Carstensen
F:
19 apr. 1682
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
G:
29 jun. 1712
Møgeltønder
D:
15 aug. 1727
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Johan Heinrich Carl Langheim
1802-1834
Johan Heinrich Carl Langheim
F:
9 aug. 1802
Haderslev
D:
14 dec. 1834
København
Margrethe Elisabeth Langheim
1804-1887
Margrethe Elisabeth Langheim
F:
6 aug. 1804
Haderslev
D:
22 nov. 1887
Casper Conrad Langheim
1806-1864
Casper Conrad Langheim
F:
16 maj 1806
Haderslev
D:
30 sep. 1864
Slesvig
Wilhelmine Marie Lovise Emma von Kochen
1812-
Wilhelmine Marie Lovise Emma von Kochen
F:
1812
Hjembæk
G:
6 jun. 1832
København (Trin.)
Louise Henriette Langheim
1807-1808
Louise Henriette Langheim
F:
9 dec. 1807
Haderslev
D:
10 feb. 1808
Andreas Frederik Langheim
1809-1845
Andreas Frederik Langheim
F:
25 maj 1809
Haderslev
D:
15 jun. 1845
Vitta Sophie Ingerslev
-1843
Vitta Sophie Ingerslev
D:
1 sep. 1843
Catharina Elisabeth Langheim
1811-
Catharina Elisabeth Langheim
F:
24 feb. 1811
Haderslev
Georg Clausen
Carl Heinrich Paul Langheim
1776-1848
Carl Heinrich Paul Langheim
F:
29 jan. 1776
Kiel
D:
18 maj 1848
Haderslev
Catharine Elisabeth Hallensen
1780-1811
Catharine Elisabeth Hallensen
F:
27 dec. 1780
G:
3 okt. 1801
D:
2 mar. 1811
Haderslev
Carl Detlev Langheim
1815-1816
Carl Detlev Langheim
F:
4 dec. 1815
Haderslev
D:
7 jun. 1816
Haderslev
Maren Georgia Lorenzen
1846-
Maren Georgia Lorenzen
F:
5 jun. 1846
Nicolai Lorenzen
1848-1870
Nicolai Lorenzen
F:
26 maj 1848
Sommersted s. (Revsø)
D:
1870
Carl Heinrich Paul Lorenzen
1850-1863
Carl Heinrich Paul Lorenzen
F:
2 feb. 1850
Sommersted s. (Revsø)
D:
3 jun. 1863
Sommersted s. (Revsø)
Louise Metha Lorenzen
1887-
Louise Metha Lorenzen
F:
13 jun. 1887
Frørup
NN Hermann
Nicolai Heinrich Lorenzen
1889-
Nicolai Heinrich Lorenzen
F:
18 jan. 1889
Frørup
Georg Lorenzen
1891-
Georg Lorenzen
F:
7 maj 1891
Frørup
Marie Louise Lorenzen
Sophie Lorenzen
Heinrich Martin Ludwig Lorenzen
1851-
Heinrich Martin Ludwig Lorenzen
F:
26 aug. 1851
Sommersted s. (Revsø)
Meta Dall
Heinrich Fuglsang
1881-1959
Heinrich Fuglsang
F:
25 mar. 1881
Mülheim-Ruhr
D:
13 aug. 1959
Mülheim-Ruhr
Anna Caroline Rudolphi
1883-1950
Anna Caroline Rudolphi
F:
16 aug. 1883
Mülheim-Ruhr
D:
13 okt. 1950
Mülheim-Ruhr
Johanne Caroline Thusnelde Fuglsang
1885-1970
Johanne Caroline Thusnelde Fuglsang
F:
13 okt. 1885
D:
27 jul. 1970
Carl August Rudolphi
1881-1944
Carl August Rudolphi
F:
6 jul. 1881
D:
4 sep. 1944
Berlin
Thusnelde Catharina Lorenzen
1853-1927
Thusnelde Catharina Lorenzen
F:
24 mar. 1853
Sommersted s. (Revsø)
D:
11 jul. 1927
Mülheim-Ruhr
Conrad Johannes Fuglsang
1850-1932
Conrad Johannes Fuglsang
F:
2 okt. 1850
Ødis
D:
9 nov. 1932
Mülheim-Ruhr
Marie Louise Lorenzen
1854-1909
Marie Louise Lorenzen
F:
1 sep. 1854
Sommersted s. (Revsø)
D:
9 dec. 1909
Malente
Carl Wulf Paul Marcus Theophile
1850-1908
Carl Wulf Paul Marcus Theophile
F:
24 apr. 1850
Hohenhof (Plön)
D:
5 aug. 1908
Kiel
Hans Heinrich Bräuning
-1915
Hans Heinrich Bräuning
D:
1915
Friedrich Wilhelm Bräuning
Lilly Hermann
Auguste Hedwig Bräuning
1882-1968
Auguste Hedwig Bräuning
F:
22 mar. 1882
Altona
D:
18 jan. 1968
Mainz
Peter Ernst Arminius Claussen
1876-1961
Peter Ernst Arminius Claussen
F:
6 mar. 1876
Skt. Margarethen
D:
6 dec. 1961
Hamborg
Marie Elisabeth Henriette Bräuning
Massimo Massimim
Elisabeth Bräuning
Ernst Johannes Georg Bräuning
Magdalene Hedwiga Lorenzen
1855-1933
Magdalene Hedwiga Lorenzen
F:
4 dec. 1855
Sommersted s. (Revsø)
D:
13 nov. 1933
Hamborg
August Theodor Gotthold Ernst Bräuning
1847-1919
August Theodor Gotthold Ernst Bräuning
F:
27 nov. 1847
Schwartz, Mecklenburg-Vorpommern
D:
1 nov. 1919
Hamborg
Caspar Christian Julius Lorenzen
1857-1859
Caspar Christian Julius Lorenzen
F:
12 nov. 1857
Sommersted s. (Revsø)
D:
7 jul. 1859
Sommersted s. (Revsø)
Mathilde Louise Lorenzen
1886-
Mathilde Louise Lorenzen
F:
28 maj 1886
Sommersted s. (Revsø)
Claus Edgar Marschal Schrøder
1877-
Claus Edgar Marschal Schrøder
F:
9 okt. 1877
Hamborg
G:
28 sep. 1906
Sommersted
Maria Andrea Lorenzen
1888-
Maria Andrea Lorenzen
F:
22 jan. 1888
Sommersted s. (Revsø)
Franz Wessel von Gyldenfeldt
1875-
Franz Wessel von Gyldenfeldt
F:
16 mar. 1875
G:
15 sep. 1908
Sommersted
Georg Heinrich Andreas Lorenzen
1889-
Georg Heinrich Andreas Lorenzen
F:
1 nov. 1889
Sommersted s. (Revsø)
Martin Georg Alexander Lorenzen
1859-1930
Martin Georg Alexander Lorenzen
F:
2 mar. 1859
Sommersted s. (Revsø)
D:
24 sep. 1930
Sommersted s. (Revsø)
Eliza Magdalene Behrens
1861-
Eliza Magdalene Behrens
F:
18 nov. 1861
Marie Louise Langheim
1816-1876
Marie Louise Langheim
F:
6 nov. 1816
Haderslev
D:
4 maj 1876
Sommersted s. (Revsø)
Nicolai Hinrich Lorenzen
1817-1896
Nicolai Hinrich Lorenzen
F:
23 sep. 1817
Sommersted s. (Revsø)
G:
13 Maj 1845
Haderslev (Doms.)
D:
24 jun. 1896
Sommersted s. (Revsø)
Charlotte Sophie Langheim
1818-1861
Charlotte Sophie Langheim
F:
4 maj 1818
Haderslev
D:
15 jul. 1861
Johan Friederich Hellmers
1809-1889
Johan Friederich Hellmers
F:
10 jun. 1809
D:
19 jun. 1889
Carl Albrecht Detlef Langheim
1820-1849
Carl Albrecht Detlef Langheim
F:
8 maj 1820
Haderslev
D:
4 nov. 1849
Christian Friderich Benedictus Langheim
1822-
Christian Friderich Benedictus Langheim
F:
9 jan. 1822
Haderslev
Karen Marie Ibsen
ca. 1828-
Karen Marie Ibsen
F:
ca. 1828
Jacobine Tusnelda Andrea Henriette Langheim
1824-1855
Jacobine Tusnelda Andrea Henriette Langheim
F:
20 dec. 1824
Haderslev
D:
12 mar. 1855
Przemkov, Polen
Walther Kallenbach
1878-1887
Walther Kallenbach
F:
26 aug. 1878
Oldenburg i Holsten
D:
27 feb. 1887
Oldenburg i Holsten
Reinhard Kallenbach
1879-1967
Reinhard Kallenbach
F:
4 nov. 1879
Oldenburg i Holsten
D:
10 feb. 1967
Hamborg
Frieda Kallenbach
1881-1962
Frieda Kallenbach
F:
17 dec. 1881
Oldenburg i Holsten
D:
24 sep. 1962
Berlin
Ernst Kallenbach
1883-1938
Ernst Kallenbach
F:
15 mar. 1883
Oldenburg i Holsten
D:
19 aug. 1938
Køln
Günther Kallenbach
1885-1946
Günther Kallenbach
F:
3 jan. 1885
Oldenburg i Holsten
D:
15 maj 1946
Mathilde Kallenbach
1890-1918
Mathilde Kallenbach
F:
20 aug. 1890
Oldenburg i Holsten
D:
14 Okt 1918
Potsdam
Catharina Thomasine Tusnelda Behrens
1853-
Catharina Thomasine Tusnelda Behrens
F:
16 jul. 1853
Neumünster
Otto Julius Kallenbach
1850-1922
Otto Julius Kallenbach
F:
9 jan. 1850
Petersdorf
G:
26 jun. 1877
Primkenau i Schlesien
D:
5 aug. 1922
Rostock
Anna Catharina Behrens
1855-1855
Anna Catharina Behrens
F:
1 jul. 1855
D:
18 jul. 1855
Andreas Behrens
1856-1856
Andreas Behrens
F:
20 aug. 1856
D:
3 sep. 1856
Anna Emilie Julie Wilhelmine Behrens
1857-
Anna Emilie Julie Wilhelmine Behrens
F:
8 sep. 1857
Hugo Lachmund
Charlotte Elisabeth Behrens
1859-1859
Charlotte Elisabeth Behrens
F:
18 feb. 1859
D:
7 apr. 1859
Mathilde Charlotte Behrens
1860-
Mathilde Charlotte Behrens
F:
24 feb. 1860
Heinrich Behrmann
Mathilde Louise Lorenzen
1886-
Mathilde Louise Lorenzen
F:
28 maj 1886
Sommersted s. (Revsø)
Claus Edgar Marschal Schrøder
1877-
Claus Edgar Marschal Schrøder
F:
9 okt. 1877
Hamborg
G:
28 sep. 1906
Sommersted
Maria Andrea Lorenzen
1888-
Maria Andrea Lorenzen
F:
22 jan. 1888
Sommersted s. (Revsø)
Franz Wessel von Gyldenfeldt
1875-
Franz Wessel von Gyldenfeldt
F:
16 mar. 1875
G:
15 sep. 1908
Sommersted
Georg Heinrich Andreas Lorenzen
1889-
Georg Heinrich Andreas Lorenzen
F:
1 nov. 1889
Sommersted s. (Revsø)
Eliza Magdalene Behrens
1861-
Eliza Magdalene Behrens
F:
18 nov. 1861
Martin Georg Alexander Lorenzen
1859-1930
Martin Georg Alexander Lorenzen
F:
2 mar. 1859
Sommersted s. (Revsø)
D:
24 sep. 1930
Sommersted s. (Revsø)
Andreas Behrens
1863-
Andreas Behrens
F:
30 jun. 1863
Helene Louise Wilhelmine Behrens
1868-
Helene Louise Wilhelmine Behrens
F:
22 mar. 1868
Gertrud Marie Wilhelmine Behrens
1869-
Gertrud Marie Wilhelmine Behrens
F:
5 nov. 1869
Edle Meta Theodore Behrens
1871-1872
Edle Meta Theodore Behrens
F:
27 sep. 1871
D:
27 mar. 1872
Mathilde Louise Langheim
1826-
Mathilde Louise Langheim
F:
18 jul. 1826
Haderslev
Andreas Behrens
-1885
Andreas Behrens
D:
22 nov. 1885
Lübeck
Karl Henrik Paul Langheim
1857-
Karl Henrik Paul Langheim
F:
25 sep. 1857
Johan Martin Langheim
1860-
Johan Martin Langheim
F:
6 jul. 1860
Ernst Julius Georg Langheim
1828-
Ernst Julius Georg Langheim
F:
14 sep. 1828
Haderslev
NN Gohlmann
Cathrine Birgitte Hoskjær
1792-1852
Cathrine Birgitte Hoskjær
F:
31 mar. 1792
G:
14 okt. 1814
D:
29 maj 1852
Haderslev
Anna Sophie Matthiae
1732-
Anna Sophie Matthiae
F:
1732
Møgeltønder s. (V. Anflod)
Benedict Conrad Hinrich Langheim
1740-1785
Benedict Conrad Hinrich Langheim
F:
29 jun. 1740
Hohenaspe
D:
31 aug. 1785
Kiel
Mathias Jacob Schleiden
-1802
Mathias Jacob Schleiden
D:
1802
Nicolai August Paysen
1834-
Nicolai August Paysen
F:
21 aug. 1834
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Caroline Sophie Margrethe Runge
ca. 1836-
Caroline Sophie Margrethe Runge
F:
ca. 1836
Sønderborg
Cicilie Catharina Paysen
1836-
Cicilie Catharina Paysen
F:
7 mar. 1836
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Paul Paysen
ca. 1800-
Paul Paysen
F:
ca. 1800
Anna Christine Heinsen
ca. 1799-
Anna Christine Heinsen
F:
ca. 1799
Humtrup s.
Johannes Sønnichsen Paysen
1802-1841
Johannes Sønnichsen Paysen
F:
1802
D:
11 jun. 1841
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Niclas Carsten Redlef Adolph
1843-
Niclas Carsten Redlef Adolph
F:
10 apr. 1843
Humtrup s. (Grelsbøl)
August Martin Adolph
1845-
August Martin Adolph
F:
31 okt. 1845
Humtrup s. (Grelsbøl)
Sørine Hinnericka Johannsen
1856-
Sørine Hinnericka Johannsen
F:
26 feb. 1856
G:
14 nov. 1893
Højer
Helene Marie Paysen
ca. 1804-1849
Helene Marie Paysen
F:
ca. 1804
D:
7 dec. 1849
Humtrup s. (Grelsbøl)
Adolph Cornelsen Adolph
ca. 1814-
Adolph Cornelsen Adolph
F:
ca. 1814
Burkal s.
Christine Nicoline Petersen
Andreas Martin Petersen
Mathilde Cecilie Petersen
Carsten Redlef Sønnichsen Petersen
Niclas Siegfried Petersen
Dødfødt søn
Ulrica Augusta Paysen
1808-1847
Ulrica Augusta Paysen
F:
1808
D:
3 sep. 1847
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Peter Petersen
Peter Petersen
G:
12 jan. 1840
Dedsbøl
Hanne Christine Paysen
Nicolai Johann Paysen
ca. 1815-
Nicolai Johann Paysen
F:
ca. 1815
Helene Schmidt-Tychsen
1822-
Helene Schmidt-Tychsen
F:
1822
Hanved s.
Christine Sønnichsen
1777-1822
Christine Sønnichsen
F:
1 sep. 1777
Sdr. Løgum
D:
7 dec. 1822
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Nickels Paysen
ca. 1766-1832
Nickels Paysen
F:
ca. 1766
G:
31 aug. 1798
Sdr. Løgum
D:
1 maj 1832
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Dorothea Margrethe Jessen
1804-1833
Dorothea Margrethe Jessen
F:
1804
D:
20 nov. 1833
Dedsbøl s. (Mariekog)
Ulrica Augusta Jessen
1808-1812
Ulrica Augusta Jessen
F:
20 aug. 1808
Dedsbøl s. (Mariekog)
D:
16 maj 1812
Dedsbøl s. (Mariekog)
Josias Hinrich Jessen
1811-1847
Josias Hinrich Jessen
F:
2 sep. 1811
Dedsbøl s. (Mariekog)
D:
1833/47
Ulrica Augusta Jessen
1815-
Ulrica Augusta Jessen
F:
3 maj 1815
Dedsbøl s. (Mariekog)
Johannes Sønnichsen Jessen
1818-
Johannes Sønnichsen Jessen
F:
10 sep. 1818
Dedsbøl s. (Mariekog)
Anna Ernestine Sønnichsen
1780-1847
Anna Ernestine Sønnichsen
F:
23 jan. 1780
Sdr. Løgum
D:
18 mar. 1847
Mariekog
Boy Jessen
ca. 1777-1833
Boy Jessen
F:
ca. 1777
G:
23 feb. 1804
Sdr. Løgum
D:
23 jan. 1833
Mariekog
Nicolaus Johann Sønnichsen
1783-1798
Nicolaus Johann Sønnichsen
F:
13 apr. 1783
Sdr. Løgum
D:
9 aug. 1798
Sdr. Løgum
Carsten Redlef Sønnichsen
1786-
Carsten Redlef Sønnichsen
F:
4 okt. 1786
Sdr. Løgum
Anna Catharina Heinsen
Anna Catharina Heinsen
G:
5 dec. 1806
Sdr. Løgum
Ulrica Augusta Carstensen
1757-1798
Ulrica Augusta Carstensen
F:
10 sep. 1757
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
10 nov. 1798
Sdr. Løgum
Johannes Sønnichsen
ca. 1747-1803
Johannes Sønnichsen
F:
ca. 1747
D:
22 okt. 1803
Sdr. Løgum
Carsten Volquardsen Petersen
1842-1908
Carsten Volquardsen Petersen
F:
24 dec. 1842
Ravsted
D:
3 jul. 1908
Ravsted
Anna Marie Margrethe Callesen
1847-1908
Anna Marie Margrethe Callesen
F:
31 okt. 1847
Ravsted
G:
10 nov. 1868
Ravsted
D:
25 jul. 1908
Ravsted
Jes Peter Petersen
1845-
Jes Peter Petersen
F:
2 maj 1845
Ravsted
Maria Magdalene Bargum
1849-
Maria Magdalene Bargum
F:
21 aug. 1849
Ravsted s. (Høgsholt)
G:
21 okt. 1868
Ravsted
Agathe Cecilie Margrethe Volquardsen
1820-1870
Agathe Cecilie Margrethe Volquardsen
F:
21 aug. 1820
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
7 jul. 1870
Ravsted
Peter Johannsen Petersen
1796-1865
Peter Johannsen Petersen
F:
24 apr. 1796
Ravsted
G:
19 sep. 1841
Ravsted
D:
29 okt. 1865
Ravsted
Carsten Redlef Volquardsen
1859-1934
Carsten Redlef Volquardsen
F:
6 jun. 1859
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
16 mar. 1934
Tønder
Thomas Sønke Volquardsen
1862-1864
Thomas Sønke Volquardsen
F:
29 jan. 1862
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
10 okt. 1864
Nykirke s. (Grosshallig)
Marine Jensine Volquardsen
1864-
Marine Jensine Volquardsen
F:
1 nov. 1864
Nykirke s. (Grosshallig)
NN Volquardsen
1867-1867
NN Volquardsen
F:
29 maj 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
30 maj 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
Hans Thomas Sønke Volquardsen
1867-
Hans Thomas Sønke Volquardsen
F:
29 maj 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
Anton Amandus Volquardsen
1870-
Anton Amandus Volquardsen
F:
23 feb. 1870
Nykirke s. (Grosshallig)
Hans Redlef Volquardsen
1822-
Hans Redlef Volquardsen
F:
29 dec. 1822
Nykirke s. (Grosshallig)
Marina Elisabeth Hedevig Andersen
1835-
Marina Elisabeth Hedevig Andersen
F:
3 dec. 1835
Tønder
G:
30 jul. 1858
Nykirke
Carsten Volkert Lorentzen
1859-
Carsten Volkert Lorentzen
F:
2 apr. 1859
Læk s. (Sprakebøl)
Thomas Lorentzen
1862-
Thomas Lorentzen
F:
4 okt. 1862
Læk s. (Sprakebøl)
Maria Christine Volquardsen
1825-
Maria Christine Volquardsen
F:
12 apr. 1825
Nykirke s. (Grosshallig)
Mathias Lorentzen
ca. 1820-
Mathias Lorentzen
F:
ca. 1820
G:
24 jun. 1858
Leck
Anna Ernestine Amalie Carstensen
1791-1848
Anna Ernestine Amalie Carstensen
F:
26 nov. 1791
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
27 maj 1848
Nykirke s. (Grosshallig)
Carsten Volquardsen
1795-1857
Carsten Volquardsen
F:
16 maj 1795
Nykirke s. (Grosshallig)
G:
20 nov. 1819
Møgeltønder
D:
28 apr. 1857
Nykirke s. (Grosshallig)
Dødfødt datter
1793-1793
Dødfødt datter
F:
30 jul. 1793
Hjerpsted
D:
30 jul. 1793
Hjerpsted
Hans Carstensen
1826-1826
Hans Carstensen
F:
11 dec. 1826
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
19 dec. 1826
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Dødfødt datter
1828-1828
Dødfødt datter
F:
4 maj 1828
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
4 maj 1828
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Hedewig Marie Carstensen
1829-1908
Hedewig Marie Carstensen
F:
14 apr. 1829
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
1908
Christian Sibbert Feddersen Quitzau
1827-1894
Christian Sibbert Feddersen Quitzau
F:
2 dec. 1827
Højer
G:
7 sep. 1856
D:
19 nov. 1894
Ingeborg Carstensen
1863-1931
Ingeborg Carstensen
F:
8 jul. 1863
Møgeltønder s. (Ved Aaen)
D:
18 aug. 1931
Tønder
Anton William Thayssen
1854-1922
Anton William Thayssen
F:
9 mar. 1854
Aventoft s. (Mettenwarf)
G:
12 okt. 1881
Møgeltønder k.
D:
16 sep. 1922
Tønder
Frederik Andersen Carstensen
1865-1884
Frederik Andersen Carstensen
F:
17 aug. 1865
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
21 jul. 1884
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Christiane Marie Carstensen
1867-1875
Christiane Marie Carstensen
F:
14 jun. 1867
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
15 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Peter Marcussen Carstensen
1869-
Peter Marcussen Carstensen
F:
28 sep. 1869
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Anna Dethlefsen
Mommine Christine Carstensen
1872-
Mommine Christine Carstensen
F:
29 feb. 1872
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marcus Hansen Holt
1866-
Marcus Hansen Holt
F:
30 dec. 1866
Sdr. Løgum s.
G:
17 okt. 1892
Møgeltønder (hjemme)
Hans Redlef Carstensen
1874-1938
Hans Redlef Carstensen
F:
16 jul. 1874
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
14 dec. 1938
Tønder (Tønder sygehus)
Lene Christine Sønnichsen
1879-1964
Lene Christine Sønnichsen
F:
14 okt. 1879
Tønder (Hestholm)
G:
14 sep. 1900
Tønder k.
D:
23 apr. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Christian Matthiae Carstensen
1876-1949
Christian Matthiae Carstensen
F:
2 aug. 1876
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
20 sep. 1949
Tønder
Louise Petrea Outzen
1883-1966
Louise Petrea Outzen
F:
13 sep. 1883
Højst s. (Adelvad)
G:
1 apr. 1909
Tønder
D:
15 sep. 1966
Tønder
Christiane Marie Carstensen
1879-1879
Christiane Marie Carstensen
F:
2 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
12 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marie Carstensen
1881-1931
Marie Carstensen
F:
1 mar. 1881
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
25 aug. 1931
Tønder (sygehuset)
Johannes Julius Thorlichen
1876-
Johannes Julius Thorlichen
F:
14 aug. 1876
Quarnholt
G:
28 jul. 1905
Møgeltønder k.
Hans Carstensen
1831-1907
Hans Carstensen
F:
31 jan. 1831
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
4 dec. 1907
Tønder
Maren Marcussen
1840-1926
Maren Marcussen
F:
14 dec. 1840
Braderup
G:
28 mar. 1862
D:
9 nov. 1926
Tønder
Momme Andersen
1862-1920
Momme Andersen
F:
11 feb. 1862
D:
24 nov. 1920
Helene Sibbers
1860-1930
Helene Sibbers
F:
20 jan. 1860
G:
19 mar. 1897
D:
27 dec. 1930
Ingeborg Andersen
1863-
Ingeborg Andersen
F:
22 dec. 1863
Marie Andersen
1865-
Marie Andersen
F:
5 okt. 1865
Peter Johan Christian Matthiesen
1860-1941
Peter Johan Christian Matthiesen
F:
29 okt. 1860
G:
20 okt. 1886
D:
23 jul. 1941
Friedericke Agathe Andersen
1867-1946
Friedericke Agathe Andersen
F:
20 jul. 1867
D:
SEN. 1946
Maria Catharina Carstensen
1833-1895
Maria Catharina Carstensen
F:
24 jan. 1833
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
7 maj 1895
Casparus Andersen
1832-1901
Casparus Andersen
F:
17 feb. 1832
G:
3 apr. 1861
Møgeltønder k.
D:
4 feb. 1901
Momme Andersen Carstensen
1834-1838
Momme Andersen Carstensen
F:
22 okt. 1834
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 jul. 1838
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Friederich Andersen Carstensen
1872-
Friederich Andersen Carstensen
F:
24 jun. 1872
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Dorothea Knudsen
1881-
Dorothea Knudsen
F:
7 mar. 1881
Højer
G:
22 aug. 1902
Højer
Ingeborg Emma Ida Carstensen
1873-1954
Ingeborg Emma Ida Carstensen
F:
2 jul. 1873
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
9 sep. 1954
Christian Anton Ohlsen
1872-1913
Christian Anton Ohlsen
F:
3 feb. 1872
Højer
G:
1900
D:
9 jun. 1913
Højer
Waldemar Werner Carstensen
1874-
Waldemar Werner Carstensen
F:
31 okt. 1874
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Georgine Wacker
Magdalena Bertha Marie Carstensen
1875-1875
Magdalena Bertha Marie Carstensen
F:
4 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
27 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Friederich Andersen Carstensen
1836-1883
Friederich Andersen Carstensen
F:
31 okt. 1836
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 okt. 1883
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Magdalene Constance Collestine Wenck
1849-1875
Magdalene Constance Collestine Wenck
F:
15 jan. 1849
Kappeln
G:
1870
D:
7 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Hermann Theodor Carstensen
1883-
Hermann Theodor Carstensen
F:
22 aug. 1883
Møgeltønder s. (V. Anflod)
Helene Diedrichsen
-1920
Helene Diedrichsen
F:
Flensborg
D:
1920
Momme Andersen Carstensen
1839-1859
Momme Andersen Carstensen
F:
2 jun. 1839
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
25 jun. 1859
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Ida Agathe Carstensen
1841-1890
Ida Agathe Carstensen
F:
19 maj 1841
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
12 feb. 1890
Flensborg
Friedrich Andersen Carstensen
1794-1863
Friedrich Andersen Carstensen
F:
15 jun. 1794
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
13 okt. 1863
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Ingeborg von Andersen
1808-1875
Ingeborg von Andersen
F:
9 apr. 1808
Sdr. Løgum
G:
8 apr. 1826
Møgeltønder
D:
26 aug. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Anna Catharina Carstensen
1796-1867
Anna Catharina Carstensen
F:
28 aug. 1796
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
19 dec. 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
Hans Carstensen
1759-1798
Hans Carstensen
F:
23 dec. 1759
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
26 feb. 1798
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Maria Boysen
1772-1840
Maria Boysen
F:
20 apr. 1772
Hostrup s. (Solderup)
G:
18 feb. 1791
Møgeltønder
D:
12 maj 1840
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Christian Matthiae Carstensen
1763-1763
Christian Matthiae Carstensen
F:
28 jan. 1763
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
3 maj 1763
Møgeltønder
Friedrich Adolf Clasen
1864-1929
Friedrich Adolf Clasen
F:
28 maj 1864
Tensbüttel ved Albersdorf
D:
TIDL. 1929
Johanna Barbara Carstensen
1832-
Johanna Barbara Carstensen
F:
1 jan. 1832
Tønder
Johann Georg Clasen
1832-1898
Johann Georg Clasen
F:
17 dec. 1832
Gl. Haderslev s.
G:
20 apr. 1856
Tønder
D:
TIDL. 1898
Magdalena Maria Carstensen
1864-1868
Magdalena Maria Carstensen
F:
26 jul. 1864
Tønder
D:
21 sep. 1868
Tønder
Johannes Redlef Carstensen
1866-
Johannes Redlef Carstensen
F:
20 jul. 1866
Tønder
Anne Margrethe Carstensen
1868-
Anne Margrethe Carstensen
F:
22 jan. 1868
Tønder
Johann Heinrich Friedrich C. von Leesen
1860-
Johann Heinrich Friedrich C. von Leesen
F:
18 dec. 1860
G:
14 aug. 1895
Tønder
Johann Adolph Friedrich Ludwig Carstensen
1870-
Johann Adolph Friedrich Ludwig Carstensen
F:
21 nov. 1870
Tønder
Christian Matthiae Carstensen
1872-
Christian Matthiae Carstensen
F:
1 okt. 1872
Tønder
Christian Mathiae Carstensen
1834-1915
Christian Mathiae Carstensen
F:
14 jan. 1834
Tønder
D:
13 nov. 1915
Tønder (Østergade 8)
Anna Christina (Catharina) Hansen
1832-før 1915
Anna Christina (Catharina) Hansen
F:
2 maj 1832
Tønder
G:
24 maj 1863
D:
før 1915
Christina Carstensen
1836-1922
Christina Carstensen
F:
8 jan. 1836
Tønder
D:
6 feb. 1922
Nicolai Boas
1824-1900
Nicolai Boas
F:
5 nov. 1824
D:
10 apr. 1900
Anna Margrethe Elisabeth Johannsen
1864-
Anna Margrethe Elisabeth Johannsen
F:
21 apr. 1864
Johannes Redlef Johannsen
1866-
Johannes Redlef Johannsen
F:
18 mar. 1866
Margaretha Nicoline Carstensen
1839-
Margaretha Nicoline Carstensen
F:
20 aug. 1839
Tønder
Janne Hinrich Johannsen
ca. 1840-
Janne Hinrich Johannsen
F:
ca. 1840
G:
29 jun. 1862
Johannes Carstensen
1845-
Johannes Carstensen
F:
31 jan. 1845
Tønder
Johannes Redlef Carstensen
1802-1867
Johannes Redlef Carstensen
F:
28 feb. 1802
Tønder
D:
30 jun. 1867
Tønder
Anna Margaretha Sibbers
1804-1870
Anna Margaretha Sibbers
F:
7 apr. 1804
Hostrup s. (Bimpel)
G:
24 okt. 1829
Tønder
D:
3 nov. 1870
Tønder
Christian Matthiae Carstensen
1766-1837
Christian Matthiae Carstensen
F:
21 jan. 1766
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
14 apr. 1837
Møgeltønder
Johanna Bendixen
1768-1802
Johanna Bendixen
F:
8 jun. 1768
Tønder
G:
14 jul. 1797
Tønder
D:
12 mar. 1802
Tønder
Christian Julius Hansen
1833-1862
Christian Julius Hansen
F:
27 nov. 1833
København
D:
8 okt. 1862
Carl Eduard Martin Hansen
1835-1865
Carl Eduard Martin Hansen
F:
9 dec. 1835
København
D:
6 okt. 1865
Haderslev
Anna Johanne Carstensen
1803-1837
Anna Johanne Carstensen
F:
22 okt. 1803
Tønder
D:
1837
Claus Hansen
-1879
Claus Hansen
G:
1832
København ?
D:
29 dec. 1879
København?
Jørgen Frederik Carstensen
1871-
Jørgen Frederik Carstensen
F:
19 jan. 1871
Venø
Frederikke Petersen
1870-1917
Frederikke Petersen
F:
28 okt. 1870
Gyllingnæs
G:
15 jul. 1897
D:
22 jun. 1917
Maribo
Thomas Hvalsø Carstensen
1875-
Thomas Hvalsø Carstensen
F:
27 mar. 1875
Christian Matthæus Carstensen
1839-
Christian Matthæus Carstensen
F:
28 jun. 1839
Christiansø
Sarah Elisabeth Thomsen
1841-1894
Sarah Elisabeth Thomsen
F:
19 okt. 1841
Gamtofte
G:
22 jan. 1870
Assens
D:
18 mar. 1894
Henriette Christiane Arine Thaarup
1864-
Henriette Christiane Arine Thaarup
F:
23 dec. 1864
G:
19 apr. 1895
Adam Theodor Thomsen
1876-
Adam Theodor Thomsen
F:
19 feb. 1876
Bredsten s. (Ollerup Mark)
Susanne Konstance Thomsen
1878-
Susanne Konstance Thomsen
F:
27 mar. 1878
Bredsten s. (Ollerup)
Christine Marie Carstensen
1840-1909
Christine Marie Carstensen
F:
4 sep. 1840
Christiansø
D:
10 jan. 1909
Sakskøbing s. (Rodsnæs Avlsgård)
Christian Schmidt Thomsen
1834-1907
Christian Schmidt Thomsen
F:
9 feb. 1834
Allested
G:
30 jul. 1874
D:
1 jul. 1907
Vejle (sygehuset)
Joakim Christopher Carstensen
1843-
Joakim Christopher Carstensen
F:
13 maj 1843
Eigil Riis-Carstensen
1892-
Eigil Riis-Carstensen
F:
16 jul. 1892
Helsingør
Astri Meyer
1895-
Astri Meyer
F:
19 aug. 1895
G:
2 Okt 1918
Kristiania
Agnes Riis-Carstensen
1895-1980
Agnes Riis-Carstensen
F:
20 jan. 1895
Hornbæk
D:
21 nov. 1980
Valdemar Ludvig Maximillian Carstens, kaldet Louis Carstens
1887-1979
Valdemar Ludvig Maximillian Carstens, kaldet Louis Carstens
F:
10 mar. 1887
Svendborg
G:
12 Maj 1920
D:
1 apr. 1979
København
Erik Riis-Carstensen
1897-1972
Erik Riis-Carstensen
F:
10 feb. 1897
Helsingør
D:
1972
Marie Kluczycki
1902-
Marie Kluczycki
F:
9 dec. 1902
Bay City, Michigan, USA
Andreas Christian Riis Carstensen
1845-1906
Andreas Christian Riis Carstensen
F:
10 nov. 1845
D:
5 maj 1906
Helsingør
Ida Cathrine Lucie Müller
1865-1950
Ida Cathrine Lucie Müller
F:
28 maj 1865
G:
9 sep. 1890
D:
1950
Helsingør
Johanne Frederikke Carstensen
1848-1856
Johanne Frederikke Carstensen
F:
30 aug. 1848
D:
27 jan. 1856
Jørgen Frederik Carstensen
1805-1856
Jørgen Frederik Carstensen
F:
2 nov. 1805
Tønder
D:
12 feb. 1856
Theodora Cathrine Holm
1813-1877
Theodora Cathrine Holm
F:
11 jun. 1813
Møgeltønder
G:
1837
D:
12 apr. 1877
Anna Johanna Christine Maria Hansen
1840-
Anna Johanna Christine Maria Hansen
F:
26 aug. 1840
Haderslev
Ida Claudine Kier
1867-
Ida Claudine Kier
F:
7 sep. 1867
Øster Løgum
D:
Schlesien
Maria Angelika Kier
1869-1871
Maria Angelika Kier
F:
6 sep. 1869
Øster Løgum
D:
24 dec. 1871
Øster Løgum
Carl Hansen Kier
1871-1871
Carl Hansen Kier
F:
22 apr. 1871
Øster Løgum
D:
23 apr. 1871
Øster Løgum
Johanne Ernestine Kier
1872-1874
Johanne Ernestine Kier
F:
26 mar. 1872
Øster Løgum
D:
23 maj 1874
Øster Løgum
Johanne Friederikke Kier
1873-
Johanne Friederikke Kier
F:
27 jul. 1873
Øster Løgum
Johannes Martens
1860-
Johannes Martens
F:
25 aug. 1860
Christiansfeld
G:
29 mar. 1898
Tønder
Marie Antoinette Kier
1874-
Marie Antoinette Kier
F:
21 dec. 1874
Øster Løgum
Johanna Andrea Kier
1876-
Johanna Andrea Kier
F:
1 apr. 1876
Øster Løgum
Carl August Otto Nielsen
1871-
Carl August Otto Nielsen
F:
9 okt. 1871
Bleckendorf
G:
2 feb. 1897
Tønder
Ernestine Ottilie Kier
1879-
Ernestine Ottilie Kier
F:
15 feb. 1879
Øster Løgum
Hans Ferdinand Ludwig Clausen
1878-
Hans Ferdinand Ludwig Clausen
F:
6 jul. 1878
Pinnebergerdorf
G:
1 okt. 1903
Tønder
Andrea Kier
1881-1882
Andrea Kier
F:
21 sep. 1881
Øster Løgum
D:
30 maj 1882
Øster Løgum
Meta Sofie Andrea Laurentia Hansen
1842-
Meta Sofie Andrea Laurentia Hansen
F:
27 jun. 1842
Haderslev
Peter Osvald Kier
1838-1914
Peter Osvald Kier
F:
7 feb. 1838
Haderslev
G:
3 okt. 1865
D:
18 sep. 1914
Flensborg
Ida Amalie Hansen
1845-
Ida Amalie Hansen
F:
16 okt. 1845
Haderslev
Ida Amalia Carstensen
1808-
Ida Amalia Carstensen
F:
14 jun. 1808
Tønder
Claus Hansen
-1879
Claus Hansen
G:
17 maj 1839
København ?
D:
29 dec. 1879
København?
Christian Matthiae Riis
1846-1891
Christian Matthiae Riis
F:
15 jun. 1846
Burkal
D:
13 mar. 1891
Ovidia Eleonora Hoffmann
1846-
Ovidia Eleonora Hoffmann
F:
30 jun. 1846
Byrum s. (Østergård)
G:
10 jun. 1881
Meta Christine Jacobsen
1873-
Meta Christine Jacobsen
F:
21 jul. 1873
Jacob Christian Jacobsen
1875-
Jacob Christian Jacobsen
F:
24 jul. 1875
Anna Magdalene Jacobsen
1877-
Anna Magdalene Jacobsen
F:
9 mar. 1877
Ernst Valdemar Jacobsen
1878-
Ernst Valdemar Jacobsen
F:
3 okt. 1878
Marie Jacobsen
1880-
Marie Jacobsen
F:
10 nov. 1880
Theodora Sofie Jacobsen
1882-
Theodora Sofie Jacobsen
F:
26 dec. 1882
Peter Jacobsen
1888-
Peter Jacobsen
F:
21 jan. 1888
Anna Helene Jensine Riis
1848-
Anna Helene Jensine Riis
F:
7 aug. 1848
Burkal
Lorenz Peter Jacobsen
1828-
Lorenz Peter Jacobsen
F:
1 nov. 1828
G:
7 aug. 1872
Christine Marie Riis
1877-
Christine Marie Riis
F:
22 okt. 1877
Løsning s. (Stubberup)
Marie Riis
1881-1889
Marie Riis
F:
30 maj 1881
Løsning s. (Stubberup)
D:
19 nov. 1889
Løsning s. (Stubberup)
Meta Sofie Riis
1890-
Meta Sofie Riis
F:
14 sep. 1890
Løsning s. (Stubberup)
Anna Katrine Riis
1891-
Anna Katrine Riis
F:
11 okt. 1891
Løsning s. (Stubberup)
Christian Johan Riis
1893-
Christian Johan Riis
F:
7 feb. 1893
Løsning s. (Stubberup)
Theodor Anton Emil Riis
1850-
Theodor Anton Emil Riis
F:
1 dec. 1850
Aabenraa
Catharina Margrethe Petersen
1852-
Catharina Margrethe Petersen
F:
2 sep. 1852
G:
18 okt. 1876
Aage Petersen
1887-
Aage Petersen
F:
6 jul. 1887
Christiane Petersen
1889-
Christiane Petersen
F:
11 jul. 1889
Meta Petersen
1890-
Meta Petersen
F:
28 mar. 1890
Christian Riis Petersen
1891-
Christian Riis Petersen
F:
9 nov. 1891
Hans Peter Petersen
1894-
Hans Peter Petersen
F:
26 jul. 1894
Maria Christine Riis
1853-
Maria Christine Riis
F:
5 feb. 1853
Aabenraa
Claus Clausen Petersen
1848-
Claus Clausen Petersen
F:
31 dec. 1848
G:
22 feb. 1876
Mette Christine Carstensen
1813-1896
Mette Christine Carstensen
F:
22 mar. 1813
Tønder
D:
dec. 1896
Detlev Christian Johan Arend Riis
1819-1908
Detlev Christian Johan Arend Riis
F:
23 dec. 1819
Toftlund s. (Rømet)
G:
8 aug. 1845
D:
29 jun. 1908
Svendborg (Skt. Jørgens s.)
Christine Marie Riis
1784-1838
Christine Marie Riis
F:
12 apr. 1784
Daler
G:
10 dec. 1802
Daler
D:
8 feb. 1838
Møgeltønder
Maria Carstensen
1792-1792
Maria Carstensen
F:
25 jun. 1792
Hjerpsted
D:
25 aug. 1792
Hjerpsted
Fedder Matthiesen
1842-1887
Fedder Matthiesen
F:
25 jun. 1842
Randerup
D:
25 apr. 1887
Mjolden s. (Ottersbøl)
Caroline Jacobsen
1845-1927
Caroline Jacobsen
F:
9 sep. 1845
Brede
G:
25 apr. 1887
Mjolden
D:
10 aug. 1927
Mjolden s. (Ottersbøl)
Bendix Heseler Matthiesen
1843-1908
Bendix Heseler Matthiesen
F:
25 dec. 1843
Randerup
D:
10 jun. 1908
Randerup s. (Lunde)
Anne Marie Vilhelmine Hansen
1853-1888
Anne Marie Vilhelmine Hansen
F:
19 apr. 1853
Randerup s. (Lunde)
G:
21 okt. 1876
Randerup
D:
15 aug. 1888
Randerup s. (Lunde)
Jørgen Friedrich Matthiesen
1845-
Jørgen Friedrich Matthiesen
F:
20 okt. 1845
Randerup
Boy Matthiesen
1847-
Boy Matthiesen
F:
22 sep. 1847
Randerup
Adolph Amandus Mathiesen
1849-1905
Adolph Amandus Mathiesen
F:
28 nov. 1849
Randerup
D:
8 aug. 1905
Brede s. (Vældgård)
Johanne Marie Aabling
1876-
Johanne Marie Aabling
F:
7 jul. 1876
Døstrup
G:
22 maj 1897
Brede
Wilhelm Matthiesen
1851-
Wilhelm Matthiesen
F:
5 aug. 1851
Randerup
Anton Matthiesen
1853-1918
Anton Matthiesen
F:
2 nov. 1853
Randerup
D:
21 mar. 1918
Neumünster
Anne Marie Hansen
1873-1957
Anne Marie Hansen
F:
8 jun. 1873
Døstrup
G:
14 jun. 1898
Randerup
D:
9 jul. 1957
København (Kingo) (Haraldsgade 39, 2.)
Anna Amalie Matthiesen
1855-
Anna Amalie Matthiesen
F:
13 dec. 1855
Randerup
Bothilde Christine Margrethe Matthiesen
1859-1864
Bothilde Christine Margrethe Matthiesen
F:
16 jul. 1859
Randerup
D:
2 dec. 1864
Randerup
Christiane Margrethe Matthiesen
1861-1939
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
7 okt. 1861
Randerup
D:
1939
Ingvard Hansen
1858-1928
Ingvard Hansen
F:
25 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
26 sep. 1890
Ballum
D:
21 mar. 1928
Skærbæk
Christian Matthiesen
1865-1928
Christian Matthiesen
F:
16 apr. 1865
Randerup
D:
27 jun. 1928
Randerup
Hanne Boesen
1870-1954
Hanne Boesen
F:
5 jan. 1870
G:
27 feb. 1889
Randerup
D:
26 jan. 1954
Christiane Margretha Volquardsen
1817-1882
Christiane Margretha Volquardsen
F:
27 jan. 1817
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
12 dec. 1882
Randerup
Christian Matthiesen
1807-1865
Christian Matthiesen
F:
7 jan. 1807
Visby
D:
11 sep. 1865
Randerup
Hans Kruse Winding
1843-1846
Hans Kruse Winding
F:
12 mar. 1843
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
24 sep. 1846
Møgeltønder s. (Villegård)
Bendix Heseler Winding
1844-1929
Bendix Heseler Winding
F:
6 dec. 1844
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
O. 1929
Mariane Louise Krøyer
1849-1888
Mariane Louise Krøyer
F:
4 mar. 1849
Nakskov
G:
18 jun. 1871
D:
11 jul. 1888
Ø. Starup s. (Højgaard)
Helga Olivia Christiane Arboe
1865-
Helga Olivia Christiane Arboe
F:
15 aug. 1865
Frederiksberg
Christine Bothilde Petrea Winding
1846-1917
Christine Bothilde Petrea Winding
F:
1846
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
15 maj 1917
Frennegård v. Hørsholm
Peter Frederik Engelbreth Casse
1837-1920
Peter Frederik Engelbreth Casse
F:
13 nov. 1837
København (Frue s.)
G:
26 okt. 1866
D:
23 sep. 1920
Frederiksberg
Hans Kruse Winding
1849-1920
Hans Kruse Winding
F:
22 feb. 1849
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
2 mar. 1920
Christine Marie Anna Caroline Bech
1854-1927
Christine Marie Anna Caroline Bech
F:
3 jul. 1854
Slagelse
G:
17 nov. 1880
Frederiksberg
D:
7 jan. 1927
Anna Amalie Margrethe Winding
1851-
Anna Amalie Margrethe Winding
F:
14 jun. 1851
Møgeltønder s. (Villegård)
Georg Henrick Fridsch Winding
1853-1856
Georg Henrick Fridsch Winding
F:
26 mar. 1853
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
8 nov. 1856
Rejsby s. (Haved)
Christina Maria Volquardsen
1819-1884
Christina Maria Volquardsen
F:
9 jan. 1819
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
20 apr. 1884
Rejsby s. (Havedgård)
Andreas Winding
1810-1881
Andreas Winding
F:
10 nov. 1810
Bølling
D:
27 jan. 1881
Rejsby s. (Havedgård)
Anna Margaretha Volquardsen
1821-1848
Anna Margaretha Volquardsen
F:
9 jan. 1821
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
12 jan. 1848
Maria Volquardsen
1823-
Maria Volquardsen
F:
24 feb. 1823
Aventoft s. (Døtgebøl)
Christian Petersen Høg
Carsten Redlef Volquardsen
1824-1879
Carsten Redlef Volquardsen
F:
10 nov. 1824
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
1879
Anna Sophie Volquardsen
1868-
Anna Sophie Volquardsen
F:
20 apr. 1868
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ebbe Volquardsen
1827-
Ebbe Volquardsen
F:
15 feb. 1827
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ottilie Dorothea Feddersen
1835-
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
20 jan. 1835
Højer
G:
23 maj 1862
Højer
Bendix Heseler Volquardsen
1857-
Bendix Heseler Volquardsen
F:
12 mar. 1857
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Marie Sophie Volquardsen
1858-
Marie Sophie Volquardsen
F:
16 dec. 1858
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Cathrine Volquardsen
1860-
Cathrine Volquardsen
F:
19 jun. 1860
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Anna Amalie Volquardsen
1862-
Anna Amalie Volquardsen
F:
24 sep. 1862
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Nicolai Volquardsen
1864-
Nicolai Volquardsen
F:
13 nov. 1864
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Nicolai Volquardsen
1868-
Nicolai Volquardsen
F:
3 okt. 1868
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Anna Sophie Nicoline Volquardsen
1871-
Anna Sophie Nicoline Volquardsen
F:
3 nov. 1871
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Christian Sibbert Volquardsen
1829-
Christian Sibbert Volquardsen
F:
26 nov. 1829
Aventoft s. (Døtgebøl)
Anna Sophia Jacobsen
1834-
Anna Sophia Jacobsen
F:
22 jul. 1834
G:
8 jun. 1856
Aventoft
Sønnich Volquardsen
1868-1935
Sønnich Volquardsen
F:
22 jun. 1868
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 sep. 1935
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Elise Hansen
1874-
Elise Hansen
F:
10 mar. 1874
Nibøl
G:
23 nov. 1874
Nykirke
Amalie Volquardsen
1869-1931
Amalie Volquardsen
F:
14 nov. 1869
Diedersbøl
D:
12 nov. 1931
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Nicolai Heinrich Nissen
1869-1929
Nicolai Heinrich Nissen
F:
30 jun. 1869
Horsbøl
G:
25 okt. 1891
Horsbøl
D:
27 sep. 1929
Rickelsbøl
Bendix Heseler Volquardsen
1871-1937
Bendix Heseler Volquardsen
F:
30 mar. 1871
Diedersbøl
D:
29 jan. 1937
Diedersbøl
Anna Marie Carstensen
1885-1954
Anna Marie Carstensen
F:
24 maj 1885
Humtrup s. (Krakebøl)
G:
26 apr. 1901
Humtrup
D:
25 feb. 1954
Sdr. Løgum
Cathrine Marie Volquardsen
1872-1872
Cathrine Marie Volquardsen
F:
14 apr. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 nov. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Jacob Hermann Volquardsen
1873-1947
Jacob Hermann Volquardsen
F:
24 aug. 1873
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
3 maj 1947
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Abel Sophie Petersen
1884-
Abel Sophie Petersen
F:
13 sep. 1884
Nykirke s. (Osthusum)
G:
1908
Catharina Marie Volquardsen
1874-
Catharina Marie Volquardsen
F:
16 nov. 1874
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
Nykirke (Sdr. Dige)
Jens Ingwert Hansen
1861-1927
Jens Ingwert Hansen
F:
18 okt. 1861
Nykirke
G:
25 jul. 1896
Horsbøl
D:
23 mar. 1927
Nykirke
Carsten Redlef Volquardsen
1875-1911
Carsten Redlef Volquardsen
F:
8 jul. 1875
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
22 jul. 1911
Brøns s.
Bothilde Jacobsen
1882-1919
Bothilde Jacobsen
F:
24 okt. 1882
Visby
G:
24 apr. 1904
Daler
D:
8 dec. 1919
Tønder (sygehuset)
Johan Ingwert Volquardsen
1879-1954
Johan Ingwert Volquardsen
F:
31 okt. 1879
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
30 maj 1954
Horsbøl
Cornelie Durst
1883-
Cornelie Durst
F:
27 aug. 1883
Emmersbøl
G:
27 sep. 1907
Horsbøl
Johann Redlef Volquardsen
1832-1884
Johann Redlef Volquardsen
F:
12 maj 1832
Diedersbøl
D:
17 maj 1884
Diedersbøl
Ingeborg Sønnichsen
1838-1924
Ingeborg Sønnichsen
F:
28 aug. 1838
Højer
G:
25 sep. 1867
D:
29 dec. 1924
Diedersbøl
Ingwert Friedrich Volquardsen
1834-
Ingwert Friedrich Volquardsen
F:
1 sep. 1834
Aventoft s. (Døtgebøl)
Anna Amalia Carstensen
1793-1857
Anna Amalia Carstensen
F:
15 nov. 1793
Hjerpsted
D:
10 jan. 1857
Aventoft s. (Døtgebøl)
Bendix Heseler Volquardsen
1788-1852
Bendix Heseler Volquardsen
F:
19 jun. 1788
Aventoft s. (Døtgebøl)
G:
19 apr. 1816
Højer
D:
26 jan. 1852
Aventoft s. (Døtgebøl)
Carsten Redlef Carstensen
1766-1837
Carsten Redlef Carstensen
F:
21 jan. 1766
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
29 jan. 1837
Højer
Maria Jensen
1768-1796
Maria Jensen
F:
7 jun. 1768
Højer
G:
23 sep. 1791
Hjerpsted
D:
24 feb. 1796
Hjerpsted
Christina Carstensen
1825-1828
Christina Carstensen
F:
24 dec. 1825
Højer
D:
2 sep. 1828
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1860-1869
Carsten Redlef Carstensen
F:
31 okt. 1860
Højer
D:
8 jun. 1869
Højer
Marie Carstensen
1862-
Marie Carstensen
F:
7 okt. 1862
Højer
August Peter Tychsen
1864-1941
August Peter Tychsen
F:
14 mar. 1864
G:
12 mar. 1891
Højer
D:
1941
Ingeborg Marie Carstensen
1866-1933
Ingeborg Marie Carstensen
F:
25 mar. 1866
Højer
D:
3 jan. 1933
Højer
Andreas Todsen Matthiesen
1863-1943
Andreas Todsen Matthiesen
F:
23 nov. 1863
Højer
G:
27 apr. 1888
Højer
D:
1943
Bothilde Carstensen
1873-1933
Bothilde Carstensen
F:
28 okt. 1873
Højer
D:
11 apr. 1933
Højer
Adolf Smidt
1870-1933
Adolf Smidt
F:
9 dec. 1870
Emmerlev
G:
2 apr. 1895
Højer
D:
efter 1933
Carsten Redlef Carstensen
1828-før 1909
Carsten Redlef Carstensen
F:
7 nov. 1828
Højer
D:
før 1909
Rosina Maria Sophia Feddersen
1838-1909
Rosina Maria Sophia Feddersen
F:
17 sep. 1838
Højer s. (Ved Gaden)
G:
14 okt. 1859
Højer
D:
30 mar. 1909
Højer
Ingeborg Marie Carstensen
1857-1937
Ingeborg Marie Carstensen
F:
20 nov. 1857
Højer s. (Rudbøl)
D:
17 aug. 1937
Tønder
Hans Richtsen Angel
1852-1901
Hans Richtsen Angel
F:
21 sep. 1852
Ubjerg s. (Bjerremark)
G:
21 maj 1880
Højer
D:
14 feb. 1901
Højer s. (Hohenwarte)
Carsten Redlef Carstensen
1860-1864
Carsten Redlef Carstensen
F:
12 jan. 1860
Højer s. (Rudbøl)
D:
11 mar. 1864
Højer s. (Rudbøl)
dødfødt
1863-1863
dødfødt
F:
16 nov. 1863
Højer s. (Rudbøl)
D:
16 nov. 1863
Højer s. (Rudbøl)
Helene Marie Carstensen
1865-1915
Helene Marie Carstensen
F:
21 jul. 1865
Højer s. (Rudbøl)
D:
1915
Højer
Jes Riis
1859-
Jes Riis
F:
3 maj 1859
Løjt s. (Bodum)
G:
1 apr. 1887
Højer
Fritz Carstensen
1871-1930
Fritz Carstensen
F:
8 feb. 1871
Højer s. (Rudbøl)
D:
27 okt. 1930
Aventoft
Cecilie Dethlefsen
1878-1957
Cecilie Dethlefsen
F:
22 jul. 1878
Højer s. (Ved Gaden)
G:
2 okt. 1898
D:
22 okt. 1957
Aventoft
Johann Christian Carstensen
1831-1918
Johann Christian Carstensen
F:
15 okt. 1831
Højer
D:
6 jun. 1918
Højer s. (Rudbøl)
Friederike Bothilde Matthiesen
1831-1885
Friederike Bothilde Matthiesen
F:
4 nov. 1831
Højer
G:
31 okt. 1857
Højer
D:
1885
Wilhelm Carstensen
1886-1924
Wilhelm Carstensen
F:
21 jun. 1886
Højer s. (Rudbøl)
D:
1924
Sophie Paulsen
Sophie Paulsen
G:
1910
Ansine Danielsen
Ansine Danielsen
G:
1886
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
1861-eft. 1919
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
F:
11 aug. 1861
Daler s. (Gærup)
D:
eft. ER 1919
Dødfødt datter
1834-1834
Dødfødt datter
F:
13 okt. 1834
Højer
D:
13 okt. 1834
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1798-1856
Carsten Redlef Carstensen
F:
19 jul. 1798
Højer
D:
16 sep. 1856
Højer
Ingeborg Maria Todsen
1800-1848
Ingeborg Maria Todsen
F:
18 sep. 1800
Højer
G:
19 nov. 1824
Højer
D:
24 apr. 1848
Højer
Maria Carstensen
1799-1865
Maria Carstensen
F:
29 dec. 1799
Højer
D:
25 mar. 1865
Højer
Ingeborg Carstensen
1801-1873
Ingeborg Carstensen
F:
12 aug. 1801
Højer
D:
19 mar. 1873
Højer
Jørgen Frederik Sønnichsen
1797-1844
Jørgen Frederik Sønnichsen
F:
22 jun. 1797
Arrild s. (Roost)
G:
7 apr. 1826
Højer
D:
27 jul. 1844
Højer
Christina Feddersen
1772-1820
Christina Feddersen
F:
29 okt. 1772
Højer
G:
3 nov. 1797
Højer (i huset)
D:
30 aug. 1820
Højer
Anne Ernestine Matthiae
1735-1766
Anne Ernestine Matthiae
F:
1735
Møgeltønder s. (V. Anflod)
D:
1766
Carsten Redlef Carstensen
1716-1790
Carsten Redlef Carstensen
F:
4 dec. 1716
Tønder
G:
12 sep. 1755
Møgeltønder
D:
13 apr. 1790
Møgeltønder s. (V. Anflod)
Christian Matthiae
1701-1752
Christian Matthiae
F:
18 sep. 1701
Emmerlev s. (Hemgård)
G:
15 jun. 1730
Møgeltønder
D:
20 okt. 1752
Møgeltønder s.
Momme Thomsen
-1748
Momme Thomsen
D:
1748
Højer s. (Poppenbøl)
Peter Thomsen
1763-1770
Peter Thomsen
F:
16 aug. 1763
Højer s. (Poppenbøl)
D:
17 apr. 1770
Højer s. (Poppenbøl)
Nis Thomsen
1764-1769
Nis Thomsen
F:
29 dec. 1764
Højer s. (Poppenbøl)
D:
16 nov. 1769
Højer s. (Poppenbøl)
Margrethe Thomsen
1766-1770
Margrethe Thomsen
F:
7 aug. 1766
Højer s. (Poppenbøl)
D:
3 maj 1770
Højer s. (Poppenbøl)
Maren Thomsen
1768-
Maren Thomsen
F:
4 maj 1768
Højer s. (Poppenbøl)
Thomas Johannsen
1765-
Thomas Johannsen
F:
2 feb. 1765
Højer s. (ved Gaden)
G:
16 nov. 1787
Højer
Nis Thomsen
1770-1770
Nis Thomsen
F:
20 mar. 1770
Højer s. (Poppenbøl)
D:
30 jul. 1770
Højer s. (Poppenbøl)
Esther Margrethe Thomsen
1771-1772
Esther Margrethe Thomsen
F:
24 jul. 1771
Højer s. (Poppenbøl)
D:
28 apr. 1772
Højer s. (Poppenbøl)
Peter Thomsen
ca. 1721-1772
Peter Thomsen
F:
ca. 1721
Højer s. (Poppenbøl)
D:
22 aug. 1772
Højer s. (Poppenbøl)
Anna Marie Nisdatter
Anna Marie Nisdatter
G:
11 jun. 1762
Højer
Jens Thomsen
Peter Thomsen
1696-1783
Peter Thomsen
F:
19 maj 1696
Højer s. (Rudbølgård)
D:
21 feb. 1783
Højer s. (Poppenbøl)
Margrethe Momsdatter
ca. 1701-1729
Margrethe Momsdatter
F:
ca. 1701
D:
8 dec. 1729
Højer s. (Poppenbøl)
Margrethe Thomsen
1733-1739
Margrethe Thomsen
F:
1730/33
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1739
Højer s. (Poppenbøl)
Thomas Thomsen
1734-1740
Thomas Thomsen
F:
1734
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1740
Højer s. (Poppenbøl)
Tycho Thomsen
1736-1740
Tycho Thomsen
F:
1736
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1740
Højer s. (Poppenbøl)
Jona Margrethe Bjørn
1763-1769
Jona Margrethe Bjørn
F:
6 aug. 1763
Højer
D:
27 mar. 1769
Højer
Catharina Thomsen
1738-1785
Catharina Thomsen
F:
1738
Højer s. (Poppenbøl)
D:
13 maj 1785
Højer
Jonas Nissen Bjørn
1726-1763
Jonas Nissen Bjørn
F:
1726
Løgumkloster
G:
27 okt. 1757
Højer
D:
1763
Højer
Anne Møller
1765-1765
Anne Møller
F:
6 feb. 1765
Højer
D:
21 feb. 1765
Højer
Christian Friderich Møller
1739-1785
Christian Friderich Møller
F:
1739
Løgumkloster
G:
12 okt. 1764
Højer
D:
senest 1785
Christian Thomsen
1740-1741
Christian Thomsen
F:
1740
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1741
Højer s. (Poppenbøl)
Marina Margrethe Thomsen
1742-1783
Marina Margrethe Thomsen
F:
1742
Højer s. (Poppenbøl)
D:
senest 1783
Thomas Thomsen
1744-1753
Thomas Thomsen
F:
1744
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1753
Højer s. (Poppenbøl)
Anna Kirstine Thomsen
1746-1753
Anna Kirstine Thomsen
F:
1746
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1753
Højer s. (Poppenbøl)
Jørgen Thomsen
1748-1783
Jørgen Thomsen
F:
1748
Højer s. (Poppenbøl)
D:
tidligst 1783
Esther Jørgensdatter
1707-1751
Esther Jørgensdatter
F:
1707
Emmerlev s. (Kærgård)
G:
O. 1730/31
D:
1751
Højer s. (Poppenbøl)
Peter Thomsen
1663-1722
Peter Thomsen
F:
1663
Højer s. (Rudbølgård)
D:
30 apr. 1722
Højer s. (Rudbølgård)
Catharina Petræus
1659-1717
Catharina Petræus
F:
1659
Højer
G:
29 maj 1681
Højer
D:
24 jan. 1717
Højer s. (Rudbølgård)
Thomas Thomsen
-1684
Thomas Thomsen
D:
15 jun. 1684
Højer
Catharina Hansdatter
ca. 1629-1676
Catharina Hansdatter
F:
ca. 1629
fmtl. Højer s. (Rudbøl)
D:
19 jun. 1676
Højer s. (Rudbølgård)
Thomas Sønnichsen
ca. 1624-1672
Thomas Sønnichsen
F:
ca. 1624
Højer s. (Poppenbøl)
D:
25 feb. 1672
Højer s. (Rudbøl)
Carsten Hansen
Maren Carstensdatter
1600-1673
Maren Carstensdatter
F:
o. 1590/1600
D:
1673
Højer s. (Rudbøl)
Hans Jensen
1580-1648
Hans Jensen
F:
o. 1575/80
D:
1641/48
Carsten Hansen
1565-1627
Carsten Hansen
F:
o. 1560/65
Bylderup s. (Hajstrupgård)
D:
senest 1627
Ingeborg
Laurens Hansen
1568-
Laurens Hansen
F:
o. 1562/68
Bylderup s. (Hajstrupgård)
Jens Hansen
1568-
Jens Hansen
F:
o. 1563/68
Bylderup s. (Hajstrupgård)
Catharina Hansdatter
1570-
Catharina Hansdatter
F:
o. 1565/70
Bylderup s. (Hajstrupgård)
Andreas Jacobsen
Maren Hansdatter
1570-
Maren Hansdatter
F:
o. 1565/70
Bylderup s. (Hajstrupgård)
Hans Outzen
Hans Nissen
1574-1598
Hans Nissen
F:
fmtl. 1574
Bylderup s. (Hajstrupgård)
D:
8 jun. 1598
Aabenraa
Margrethe Hansdatter
Hans Nissen
1535-1574
Hans Nissen
F:
1535
Bylderup s. (Hajstrupgård)
D:
31 mar. 1574
Bylderup s. (Hajstrupgård)
Marine Petersdatter
-1594
Marine Petersdatter
G:
1555
D:
18 feb. 1594
Bylderup s. (Hajstrupgård)
Anne
-1557
Anne
D:
tidligst 1557
Nis Henriksen
1478-1554
Nis Henriksen
F:
1478
Bylderup s. (Hajstrupgård)
G:
ca. 1516
D:
2 dec. 1554
Bylderup s. (Hajstrupgård)